Likosáček 3 - 2019

Page 1

03 / 2019

Časopis pro zaměstnance a přátele společnosti LIKO-S

Tak trochu “jiné” školení...

Ročník XXI.


OBSAH

ZNALOSTI S RADOSTÍ

02

Naši montéři si za svou práci zkrátka zaslouží něco extra. Podívejte se, jak probíhalo naše trochu “jiné” školení...


POUŠŤ NEBO RÁJ?

06

DEN, KTERÝ BYL FRESH

Festival MyFace ovládly Živé Stavby a další zajímaví speakeři.

...aneb Jak je důležité užívat si maličkostí.

SPOJENÍ DVOU SVĚTŮ

TRADICE = RODINA

08

Indická svatba je vlastně stejná jako ta naše. Proč?

VELKÁ NEZNÁMÁ

10

Tonda Řičánek zažil Indii na vlastní kůži. Co se naučil?

KOUZLO TERMOREGULACE

22

Zelená řešení přináší vaší budově více, než jen přírodu.

12

Jak roste naše unikátní zelená hala LIKO-Vo?

NA VLASTNÍ KŮŽI

20

Likosáci mají zkrátka ty nejlepší “koníčky”.

Přečtěte si o spolupráci, která dokáže překvapit.

JAKO HOUBA PO DEŠTI

18

NEWSFEED

24

Nemáte čas? Proběhněte si krátký souhrn novinek!

16

OSLAVENCI Kdo má narozeniny a kdo výročí?

30


EVENT

TAK TROCHU “JINÉ” ŠKOLENÍ

15. 3. 2019 ovládlo Hotel Sladovna v Černé Hoře logo LIKO-S! Stálo nás to spoustu příprav, ale událost jako je tato, nelze organizovat jinak než s radostí. Jak celý den probíhal, můžete vidět ve fotogalerii...


Celá událost se i přes technické zaměření nesla v uvolněném duchu a na zúčastněné čekalo jedno překvapení za druhým. Michal Jelínek, supervisor divize Interiors, se ujal celé události jako moderátor a trochu i bavič, jak jsme u něj zvyklí.

Poctivá práce vždy přináší plody a my si neskutečně ceníme odborných výkonů našich montérů.


Na uvítanou čekalo na všechny účastníky překvapení - pivo (vždyť jsme v pivovaru!), ale také třeba cestovní tašky a další pozornosti.

Prohlídka pivovaru byla jen jedním z mnoha bodů programu. Po prozkoumání jiné výroby než té naší se všichni těšili hlavně na ochutnávku!

Milan Slezák (vpravo) čeká na svou ochutnávku...


Dobré jídlo, tanečnice, bazén, pivní lázně, prohlídka pivovaru, kasino, bowling... program byl nabitý a ušitý na míru zábavě.

Hlavní organizátoři celé události - Michal Jelínek, Helena Hálová a Martina Juřinová si mohli po několikatýdenní přípravě konečně taky odpočinout.

Kostky létaly, kulička se točila a karty snímaly. Připravené kasíno bylo večerní zábavou k dobré skleničce a posezením s kolegy.

Celý den se soutěžilo o Krále montérů. Titul a hodnotné ceny si nakonec odnesl Ivo Ventruba. Gratulujeme!


KONFERENCE

POUŠŤ NEBO RÁJ?

Chceme žít stylem poušť, nebo ráj? Pokud nestojíme o poušť, tak pro to musíme hodně udělat. Ředitel divize Interiors Jan Musil poskytl několik zásadních rad účastníkům Festivalu MyFace v Černé Hoře.


Účastníci se dozvěděli, že zeleň působí jako přírodní klimatizace. Využívejme ji proto v maximální možné míře. Dejme budovám zelenou! Jeden metr čtvereční plechové střechy vydává v létě stejné množství tepla jako jeden tepelný radiátor, ale zelené střechy teplo nevyzařují! Přidáme-li k nim zelené fasády, bude teplota okolí dokonce o několik stupňů nižší než teplota ovzduší. Sázejme stromy! Jeden strom má 3x vyšší klimatizační výkon než klimatizační jednotka. Zadržujme vodu v krajině, protože voda je život!

Dalším z vystupujících byl i Marian Jelínek. Úspěšný hokejový trenér, kouč, manažer, pedagog, spisovatel... Mimo jiné se proslavil dlouholetou spoluprací s Jaromírem Jágrem.

Uznávaný a respektovaný ekonom, bývalý viceguvernér České národní banky a šéf České spořitelny, rodák z Boskovic. To byl speaker Pavel Kysilka...

O svém pracovním životě, úspěších, moderování a dalších tématech letos promluvila i Daniela Písařovicová...

Jeden ze spoluzakladatelů společnosti “Umím se prosadit” Tomáš Bubeník se mimo jiné aktivity věnuje organizaci seminářů, osobnostnímu rozvoji a propojování úspěšných a inspirativních lidí s těmi, kteří chtějí v životě uspět, realizovat se a být happy.


KULTURA

SPOJENÍ DVOU SVĚTŮ

Naše kolegyně z LIKO-S India, Eliška Doležalová, prožila se svým manželem Nikhillem nefalšovanou indickou svatbu. A i když se může zdát proti té naší české odlišná, má stejnou podstatu. Lásku....


Takto přichází k obřadu nevěsta v Indii. Elegantně a plynule...

Svatba, a to zvláště svatba v Indii, je velký zážitek. Hlavně pro nevěstu! Je to událost plná barev, rituálů, dobrého jídla, a pokud nezvolíte svatbu v jiné destinaci, jako to mu bylo u nás, tak se připravte na obrovské množství svatebních hostů. My jsme měli svatbu v resortu na jižním cípu Indie, ve státě Kerala. Přijelo celkem 50 hostů, nejen z Indie, ale také z různých míst Evropy. Panovala intimní rodinná atmosféra, a tak jsme si naši svatbu naplno užili. Svatba probíhala dva dny. První den jsme měli ráno rituál haldi. Při tomto rituálu svatebčané potírají napřed

Svatba Elišky a Nikhila proběhla v Poovar - konkrétně v resortu Over The Hill, ve státě Kerala.

ženicha a pak nevěstu kurkumovou pastou. Rituál symbolizuje očištění a požehnání. Později následoval rituál mehndi, kde se aplikuje henna na ruce v krásných ornamentech všem ženám na svatbě. Večer jsme završili pořádnou bollywoodskou diskotékou, také nazývanou sangeet. Druhý den už byl ten svatební. Hřmot tradičních bubnů a tance oznámil příchod ženicha a jeho strany. Následoval příchod nevěsty s družičkami a rodinou. Svatební obřad probíhal v budhistickém stylu, kde mnich odříkaval mantry a my se klaněli k sošce Buddhy. Na konci jsme si vyměnili věnce z květin, prsteny

Je tradicí, že každá žena na svatbě má ruce pomalovány ornamenty z henny...

a po evropsku nechyběl ani první novomanželský polibek. Po obřadu jsme nezapomněli ani na české tradice, jako přenesení nevěsty přes práh a společné uklízení rozbitého talíře. Večer jsme pokračovali ve slavení svatební recepcí, kde nám rodiče a blízcí přátelé popřáli vše nejlepší do manželství. Nechybělo krájení dortu, tanec novomanželů a vše jsme zakončili ohňostrojem. Jsme moc rádi, že svatba proběhla dle našich představ, a teď máme krásné vzpomínky. Eliška Doležalová LIKO-S India Private Limited

...a takto, s velkou parádou a za zvuku bubnů, přichází ženich!


ROZHOVOR

VELKÁ NEZNÁMÁ Naše exportní oddělení získalo na základě široké nabídky a kvality našich interiérových systémů nového partnera v Německu – společnost Art-Invest Real Estate. Na začátky a zkušenosti ze spolupráce s naší firmou jsme se zeptali technicko-investiční manažerky paní Christiny Wendland.

Překvapilo vás, že jste nabídku na realizaci interiérových příček do vašeho rekonstruovaného objektu obdrželi od společnosti LIKO-S, pro vás tehdy neznámé firmy z České republiky? Pro nás byl původně LIKO-S absolutně neznámou firmou. Jednou nás navštívil exportní manažer pan Michal Chudáček a seznámil nás s produkty firmy LIKO-S. Zaujalo nás široké spektrum produktů a pozvání do sídla společnosti ve Slavkově u Brna. Při naší návštěvě jsme viděli spoustu zajímavých inovací, jako například interaktivní stěnu SMART-iWALL nebo Wacuwall. Nakonec jsme se v souvislosti s výstavbou nových kanceláří a centrály v Kolíně nad Rýnem rozhodli pro dodavatele LIKO-S.


Jaké dojmy si odvezli členové představenstva vaší společnosti z prohlídky interiérů naší firmy ve Slavkově u Brna a našich dalších realizací kancelářských prostor? Obecně jsme byli pozitivně překvapeni z vysokého standardu kvality a organizace ve firmě. Také jsme byli ohromeni projektem LIKO-NOE, jelikož zelené stavby a zelené fasády rapidně nabírají v Evropě na oblibě. Byli jsme také překvapeni kvalitou projektů realizace kanceláří, které LIKO-S buduje v České republice. Tyto projekty splňují nejvyšší třídu A při výstavbě kanceláří. Co na našich příčkách a dveřích oceňovali architekti, kteří vám vytvářeli design kanceláří? Převážně se jedná o kombinaci dobré zvukové izolace a práškově lakovaných hliníkových profilů s pěknými dýhovanými dveřmi. LIKO-S splňuje nepřísnější kritéria na vysokou kvalitu. Jak se vám líbí nové kanceláře a co na nich nejvíc oceňujete vy jako uživatelé? Při plánování výstavby centrály ArtInvest jsme kladli důraz na to, aby bylo zajištěno použití inovativních, moderních a uživatelsky přívětivých materiálů. Hlavním důvodem bylo zvýšení spokojenosti zaměstnanců. Aktuální zpětné vazby od našich zaměstnanců ukazují, že výběr LIKO-Su jako našeho partnera bylo správné rozhodnutí. Každý, kdo pracuje na centrále, se cítí velmi komfortně a je nadšen ze vzhledu a vynikající akustiky příček.

Jak se vám spolupracovalo s firmou VAD Trennwandysteme, která u vás naše příčky montovala? Firma VAD Trennwandsysteme byla schopná rychle reagovat na naše požadavky, především co se týká termínů dodání. Byli jsme dokonce spokojeni natolik, že jsme se rozhodli pro další spolupráci týkající se interiérové výstavby. Uvažujete o dlouhodobější spolupráci s námi? Rádi bychom přistoupili k uzavření rámcové smlouvy se společností LIKO-S a rádi bychom nabídli vaše příčky pro naše nájemníky jako standard. To jsme moc rádi a těšíme se na další spolupráci…. redakce


ŽIVÉ STAVBY

JAKO HOUBA PO DEŠTI

1. TÝDEN

Běžné halové objekty opláštěné standardními materiály působí jako tepelné radiátory. Naše nová živá hala LIKO-Vo díky svým zeleným řešením dokáže snížit radiaci tepla a do přírody vrací dvakrát tolik, co jí zastavěnou plochou bere. A vy s námi nyní můžete sledovat její “růst”...

Věděli jste, že... - název “LIKO-Vo” vznikl jako spojení slov “LIKO-S” a “Voda” ? - nová hala má za úkol poskytnout našim svářečům nejzdravější a nejmodernější možné pracovní prostředí? - LIKO-Vo nestavíme někde daleko, ale přímo v našem areálu ve Slavkově u Brna?


2. TÝDEN

7. TÝDEN

4. TÝDEN

8. TÝDEN


12. TÝDEN

13. TÝDEN

Chcete více? ŽIVÝ PŘENOS stavby i s komentáři můžete sledovat 24/7 na >>> www.liko-s.cz...


14. TÝDEN

16. TÝDEN

25. TÝDEN

21. TÝDEN


LIKO-S INDIA

NA VLASTNÍ KŮŽI Naše působení v Indii nabírá na obrátkách. A to i díky našim kolegům, Elišce Doležalové a Antonínovi Řičánkovi. Jak Indii prožívá právě Tonda si nyní můžete přečíst... Je to neuvěřitelné, ale už je to víc než rok, kdy jsem zahájil svou misi v Indii. První cesta do Indie byla velkým očekáváním všeho. Drobné informace jsem měl, ale znáte to. Pokud to nezkusíte na vlastní kůži, tak to není ono. Jednoho dne jsem se tedy objevil v Indii, ve městě Bengalúru s deseti miliony obyvatel. Budování indické pobočky a zahájení montáže našich produktů bylo pro mne velkou výzvou. Velikou oporou mi přitom byla kolegyně Eliška Doležalová, která již v té době byla zkušenou cestovatelkou a znalkyní indické kultury a částečně i trhu. Moje adaptace na indické podmínky byla tím usnadněna a já mohl srovnávat a čerpat z již předaných informací a zkušeností. Poznání jiné kultury a zvyků, nejenom v krátkém časovém horizontu, je zde nutností a také velkým zjištěním, jak to chodí jinde, jak se tu žije. Obdivuji zdejší lidi, jak se perou s denními starostmi a životem vůbec. Je zajímavé, že vždy s úsměvem. Indové jsou přátelští lidé s velkým srdcem a mnoha sliby. Také jsou nejlepší v tom, že musí být všude první. Platí to snad pro všechny možné situace. Typickou oblastí je doprava. Tam, kde jsou u nás dva pruhy, v Indii z těchto dvou pruhů jsou tak čtyři a všude se všichni vejdou. Co se týká jídla, tak je to velmi podobné. Stojíte ve frontě a čekáte, až obslouží hosta před vámi. To ale nikoho moc nezajímá. Kdo je první vyhrává!

Všechno je jiné. I taková běžná věc, jako je cesta do práce.

Typické indické jídlo - několik misek s různou zeleninou a omáčkami, jejichž obsah nabíráte plackou.

Imthyaz Khan (vlevo) je vedoucím našeho provozu v Bengalúru. Po několika-měsíčním školení v naší centrále ve Slavkově u Brna dává spolu s Antonínem Řičánkem výrobu do pohybu.


Eliška Doležalová, country manažer pro Indii, zasvětila Tondu do indické kultury a myšlení. Pro Evropana to tu není vůbec jednoduché. Moje rodina je mi při práci v Indii aspoň na dálku velkou oporou. Je pravdou, že nyní to doma nemají jednoduché, chlapská ruka přece jenom chybí. První projekt, který jsme dokončovali, se jmenoval Prestige Trade Tower. Byl to krásný začátek a ještě krásnější byly fotky z dokončeného projektu včetně veškerého vybavení. Poté jsme zahájili budování indické pobočky a výroby, kterou máme asi 40 kilometrů od Bengalúru. Tento začátek byl pro mne ve všem nový, protože jsme začínali vybavovat všechno od začátku. Když se na to podívám zpětně, byl to ten nejkrásnější čas strávený v Indii - se vším, co k tomu patří. Některé věci jsme řešili na několikrát, protože zde neplatí to, co v Evropě, že si něco domluvíte a můžete se spolehnout, že to bude.

(zprava) Libor Musil, předseda představenstva, Antonín Říčánek, projektový manažer, Jan Musil, ředitel divize Interiors a Dinesh Soundrarajan před naší výrobní halou v Bengalúru. Dalším mezníkem v budování pobočky byl příchod Imtiyaze a Dineshe. Jsou to pracovití a milí kolegové, kteří se ničeho nezaleknou a ví, jak na to. Po jejich nástupu a zaškolení v ČR se začalo vše hýbat tak, jak jsme si představovali. Přišly nové projekty, dobudovali jsme výrobu a mohli se soustředit na vylaďování a zlepšování systémů, na kterých pracujeme neustále. V pohybu vpřed mi pomáhají občasné návštěvy mého domova, ale vždy, když se vracím do Indie, těším se na naše kolegy a těším se na nové výzvy. Ovšem výzvy jsou zde v trošku jiném měřítku, ale když se nám něco podaří posunout dál, je na všech vidět, že mají z našeho malého vývoje radost. Již nyní se těšíme na nové posily týmu. Takže jsme plni očekávání. Mé plány týkající se dokončení mise jsou ještě velké. Máme před sebou další

velký úkol, a to je rozběhnutí výroby našich mobilních stěn LIKO-Space plus a Vacuwallu. Byl bych rád, kdyby do konce mého pobytu v Indii naše indická pobočka v rámci výroby pracovala na plné obrátky a vše běželo tak, jak má. Nyní se stále ještě učíme a hledáme ty správné cesty. Velkou oporou nám jsou členové týmu LIKO-S v České republice, na které se můžeme vždy obrátit. Držte nám palce a také se přijeďte podívat! Je tady krásně a hlavně poznáte jinou kulturu a mnoho nových míst, která v Evropě k vidění nejsou, proto vám také přikládám několik fotek ze života v Indii. Já osobně jsem rád, že jsem si mohl rozšířit zkušenosti, a můžu říct, že rozhodně ničeho nelituji, ba naopak. Tonda Řičánek projektový manažer LIKO-S India

První důležitý projekt v indickém Bengalúru - kanceláře pro AAW v moderní Prestige Trade Tower. Na snímku je vidíte během realizace a po dokončení. Jedná se o moderní kancelářskou budovu postavenou v evropských standardech.


KANTÝNA NA ZDRAVÍ

DEN, KTERÝ BYL FRESH

5. 4. 2019. Datum jako každé jiné? Ani ne, protože někdy stačí ke krásnému dni málo. Okolo kanceláře vám kvetou narcisy, v jezírku začínají kvákat první žáby a na zelených fasádách začíná svítit čerstvá pažitka. To je pro nás Likosáky ta nejlepší svačinka...


Naše zelená fasáda na LIKO-Noe začíná chytat tu správnou mízu...

Nic nevylepší vaši kancelář tak, jako rozkvetlé narcisy...

Dámy z kantýny všem připravily skvělou svačinu s čerstvou pažitkou...

Návštěva našeho chorvatského partnera Davora Šešeka, se kterým spolupracujeme již přes 20 let, byla skvělým zakončením #fresh odpoledne...


PO PRÁCI

TRADICE = RODINA Naše kolegyně Světlana Honsová z HR oddělení již dva roky šíří tradice a folklór mezi těmi nejmenšími ve známém souboru Křižanovánek. A co taková “druhá práce” obnáší?... Před dvěma roky jsem společně s mojí švagrovou založila Dětský folklorní soubor KŘIŽANOVÁNEK v nedaleké vesničce Křižanovice u Bučovic. Děti učíme tance, říkadla a tradice z Brněnska, Hané a Slovácka. Soubor nyní navštěvuje 40 dětí místních a přespolních, které sice neznáte, ale určitě znáte naši kolegyni Hanku Michalkiewiczovou, která mi v souboru pomáhá... V minulých letech máme za sebou vystoupení v okolních městech, folklorní festivaly a mezi zajímavosti jistě patří akustický koncert s Petrem Bende, účastníkem soutěže SuperStar. Pro nás

všechny to byla úžasná zkušenost, děti byly neskutečné a výsledek maminky dojímal k slzičkám. Naše poslední vystoupení bylo na Smrtnou neděli (7. 4.), kdy jsme s dětmi vynesli z vesnice Moranu (Mařenu, zimu či smrtku) a utopili ji v Litavě. Tedy jen pomyslně, bohužel i naše Litava se potýká s nedostatkem vody, kterému se v naší firmě intenzivně věnujeme, a tak jsme museli té Moraně trochu pomoci. I když si někteří návštěvníci tajně přáli, abych se smáčela, můj manžel měl pevnou ruku.

taneční odpoledne. Všichni si mohli vyzkoušet tance, jako koničke nebo rédováka z Brněnska, aj. Pro tento rok děti nacvičují pásmo se zvířátky, s řemesly (dráteníčci, ševci) a písně z Brněnska. A kde nás můžete letos potkat? 1. 5. v Bučovicicích na náměstí, 18. 5. na Bučovickém zámku, 15. 6. v Moravském Písku a pak například na tradičních krojovaných hodech v Křižanovicích – 16.-18. 8. Jste všichni srdečně zváni – tradice se musí udržovat.

Jaro jsme přivítali písněmi a pověšením vajíček na stromy a pro rodiče a další návštěvníky jsme si připravili folklorní

Světlana Honsová HR specialista

SVĚTLANA

HANKA

Světlana s Hankou mají v souboru už 40 dětí! A všechny baví tance, říkadla i tradice, které se v oblasti Brněnska, Hané a Slovácka předávájí již po staletí z generace na generaci.


TEAMBUILDING

SPORTEM S BENEFITEM Kolegové z pražské pobočky využili nového benefitu karty Multisport a rozhodli se utkat se společně v badmintonu. Pro většinu to byl nový zážitek a síly byly vyrovnané. Vítězem se tak stali všichni účastníci a doplnit vydané kalorie spolu poté zašli do nedalekého pohostinství...


ŽIVÉ STAVBY

KOUZLO TERMOREGULACE Podívejte se, jak zelené střechy a fasády přispívají k dokonalé termoregulaci budov! Díky vodě, která se odpařuje z vegetačních systémů, je stavba během léta chráněna od přílivu tepla, které se spotřebovává právě na docílení změny skupenství voda-pára (tzv. latentní teplo). Naopak během zimy je k dispozici další vrstva, která napomáhá k tepelnému

zaizolování budovy. Podobným způsobem stabilizuje voda i klimatické podmínky na Zeměkouli. To je důvod, proč jsou na poušti obrovské rozdíly v teplotách mezi dnem a nocí.

pomalu ztrácí energii a stabilizuje tak teplotu v okolí. Toto je jasně patrné z tepelných snímků, které byly pořízeny během letních a zimních měsíců roku 2018.

Chybí zde voda, která při odparu teplo spotřebovává, a naopak během noci, kdy sluneční aktivita utichá, velmi

Obr. 1: Mokřadní a extenzivní zelená střecha budovy LIKO-Noe během léta. Na obrázku je patrné, že plocha zelené střechy, z níž se odpařuje voda z volné hladiny, je podstatně chladnější než plochy zbývající, pokryté rozchodníkovým kobercem. Na dalších snímcích je však vidět, že i extenzivní zelená střecha se během horkých letních dnů zahřívá na teploty podstatně nižší, než konvenční krytiny.


Obr. 3: Zelené fasády sousedí s prosklenými plochami. Zde je vidět rozdíl v teplotě obou povrchů vyšší než 40 °C.

Obr. 4: Pohled na zelené střechy budovy LIKO-Noe v zimě – ze snímku je patrné, že teplota povrchu střech LIKO-Noe je nižší než teplota střech sousedních administrativních budov. To dokazuje, že teplota z interiéru stavby neproniká do vegetačního souvrství, jehož teplota by v opačném případě byla vyšší.

Obr. 2: Na obrázku je vidět střechy výrobní haly, která je pokryta PVC hydroizolační fólií. Její teplota je o 30-40 °C vyšší než teplota extenzivní zelené střechy. Sousedící střecha pokrytá trapézovým plechem má nižší teplotu, jelikož kryje klimatizovaný prostor, který není dostatečně zaizolován.


NOVINKY

NEWSFEED Nemáte čas? Proběhněte si souhrn krátkých novinek...

POSLEDNÍ OCENĚNÍ Jana Závodná pracovala v naší firmě 23 let a teď odešla do zaslouženého důchodu. Po celou dobu působení ve firmě vždy pracovala svědomitě a zodpovědně a vždy byla ochotna pomoci novým nezaškoleným kolegům. Byla velkou oporou pracovní, ale především i morální pro celou výrobu divize Interiors. Ve svůj “poslední” pracovní den také získala titul Zaměstnance měsíce za únor 2019. Blahopřejeme!

LOUČENÍ PO LETECH Antonín Klapač pracoval ve firmě 14 let a jeho rukama prošly malé trubkové díly i dvanáctitunové svařence žíhacích pecí. Tonda je týmový hráč, zkušený výrobce a znalec piva a mezi všemi oblíbený, pro svou vtipnou povahu i jako studnice moudrosti pro mladší kolegy, což nám s jeho odchodem do důchodu bude chybět.


Více novinek naleznete na

@HappyAndGreenCompany

JSME RODINA. JSME LIKO-S. Stačí k tomu jedny narozeniny. :) A to přímo pana Libora Musila - zakladatele, předsedy představenstva, oceněného vizionáře a tak trochu i našeho táty... Ten 12. dubna oslavil krásných 56 let a od všech zaměstnanců napříč divizemi se mu dostalo blahopřání a také dárků, které měly pokrýt pár jeho oblíbených věcí - třeba sekyrka se jménem k práci na zahradě a také spousta dobrot, jako třeba ručně pečený dortík od naší nové recepční a zapálené foodie Dity. Bylo jich zkrátka moc!

KOMU SE NELENÍ, TOMU SE ZELENÍ... Takhle teď vypadají zelené fasády na první zelenou halu na světě - naše LIKO-Vo! Ty zatím v klidu a pohodlí vesele rostou ve skleníku a připravují se na svůj úkol - ochlazení pláště a okolí naší nové haly. Jde o kombinaci tří různých rostlinných společenstev a výsev proběhl samozřejmě ručně... #RučníPráce #VertikálníZahradníci #ŽivéStavby #ZelenéFasády #NaDobréCestě


NAŠE ŽENY Všem ženám přejeme ze srdce šťastný #MezinárodníDenŽen! A tak jako každý rok zpříjemnilo našim Likosačkám pracovní odpoledne již tradiční přání a květina od mužských zástupců z vedení společnosti... Pozadu nezůstali ani kolegové z našich poboček - již ráno jsme měli v mailu fotky kolegyň s květinami... #WhoRunTheWorld? #Girls! #MDŽ

FEJFIHO REVÍR Našeho skvělého kolegu Karla Fejfara čekalo 20. 3. 2019 v kanceláři překvapení! Karel nyní oslavil nádherné jubileum 6️0️ let. A protože moc rád rybaří, dostal od kolegů kromě dárkového poukazu na rybářské náčiní i vlastní “Fejfiho revír”! Místo plné ryb jen pro něj ... #VšechnoNejlepší #LIKOStyle #FejfihoRevír

ZAMĚSTNANEC MĚSÍCE Matěj Knebl, kolega ze slovenské pobočky, kde byl konec ekonomického roku mimořádně náročný, se významnou mírou podílel na kvalitě a včasném zpracování zakázek. Důležitým projektem byl Hotel Impozant, kde si Matěj prošel ohněm, ale vše se mu podařilo dokončit a ještě udržet dobrou náladu na stavbě. Děkujeme a za jeho iniciativu mu patří titul - Zaměstnanec měsíce března! #LIKO-S #Bratislava #GoMatej!

LIKOSÁČEK, MĚSÍČNÍK PRO ZAMĚSTNANCE A OBCHODNÍ PARTNERY SPOLEČNOSTI LIKO-S XXI. ročník, MK ČR E 17446, vydáno ve Slavkově u Brna 19. 4. 2019 REDAKČNÍ RADA: Adam Kolbábek, Jan Morbacher, Jiří Stratil, Lenka Janů, Michaela Faigelová, Martin Jelínek, Hanka Michalkiewiczová, Denisa Mikešová, Gabriela Topinková GRAFICKÉ ZPRACOVÁNÍ, SAZBA A ZLOM: Adam Kolbábek a Jan Morbacher VYDAVATEL: LIKO-S, a.s., U Splavu 1419, 684 01, Slavkov u Brna IČ: 60734795 / e-mail: likosacek@liko-s.cz

VŠECHNA ČÍSLA ČASOPISU NAJDETE I NA NAŠEM WEBU WWW.LIKO-S.CZ!


NOVÍ LIKOSÁCI

LENKA KREMLIČKOVÁ vedoucí administrativy a majetku

Jmenuji se Lenka Kremličková, žiji ve Vyškově a se svým manželem vychováváme naši úžasnou dceru Adinu. Vystudovala jsem hotelnictví a cestovní ruch a již při škole jsem se pohybovala v tomto oboru. Po studiu jsem nastoupila do hotelu Bolka Polívky jako recepční a následně vedla hotel v krásném prostředí jihomoravské Pálavy. Na konci mé rodičovské dovolené jsem vyhrála výběrové řízení v LIKO-S na pozici asistentka ředitele divize Production. Po třech měsících jsem dostala nabídku pracovat pro LIKO-S jako vedoucí administrativy a majetku. Práce na této pozici je pro mne výzvou. Pořádek v „papírech“ je pro mne totiž základ. Byla bych velice ráda, kdyby se mi povedlo přesvědčit všechny kolegy, že certifikáty ISO jsou nejenom důležitý papír, ale i užitečný nástroj pro naší práci, který nám má pomáhat, nikoliv práci jen přidávat. Mým koníčkem je výroba dekorací. Ve svém volném čase jezdím ráda s dcerou na koloběžce, rybaříme a kempujeme.

MARTIN GOLASOWSKI manažer výroby

Jmenuji se Martin Golasowski a pocházím z Karviné, kde jsem se také narodil. Jsem ženatý a mám dvě děti ve věku 13 a 16let. Vystudoval jsem VŠB v Ostravě, fakultu FMMI. Před svým nástupem do LIKO-S jsem působil ve společnosti Bonatrans Group, kde jsem pracoval od roku 2005 a poslední dva roky jsem vykonával funkci výrobního ředitele. Na ředitelskou pozici jsem se vypracoval z pozice řadového dělníka ve výrobě, přes mistra výroby a manažera provozu, proto se vždy snažím dávat příležitost všem lidem kolem sebe, kteří jsou motivováni a mají chuť na sobě pracovat. Do firmy LIKO-S přicházím s jasnou vizí, a to být nejlepší v tom, co děláme, a s jasným cílem vybudovat z naší kovovýroby úsporný, pružný a disciplinovaný výrobní systém určený pravidly a procesy, kde se týmy schopných a motivovaných pracovníků společně podílí na optimalizaci výrobního procesu, s cílem dodat svému zákazníkovi produkt v požadované kvalitě a čase.


BLAHOPŘÁNÍ

NAROZENINY BŘEZEN

1

KAROLÍNA KOPELCOVÁ technický specialista // Energy

1

DALIBOR POSPÍŠIL mistr výroby // Support

2

MICHAL ŘIČÁNEK pracovník výroby // Support

5

JAKUB UHERKA zámečník / svářeč // Production

9

LUBOŠ ŠENKYŘÍK vedoucí centrálního skladu // Support

9

JIŘÍ ŠVEC montér // Interiors

BŘEZEN

16

HELENA HÁLOVÁ asistentka // Interiors

20

DAVID MIHALÍK skladník // Support

22

MARTIN ZOUREK montér // Interiors

25

MILOŠ ZAPLETAL obsluha ohraňovacího lisu // Production

27

TOMÁŠ LANGR exportní manažer // Interiors

30

MARTIN VIKTORÝN pracovník výroby // Support

30

JAN MORBACHER vedoucí marketingu // Interiors

BŘEZEN

BŘEZEN

BŘEZEN

29

PAVLÍNA ŠVANDOVÁ technický specialista/konstruktér // Interiors

BŘEZEN

BŘEZEN

BŘEZEN

28

JAROSLAV ZOUREK vedoucí pracovní skupiny // Production

BŘEZEN

BŘEZEN

BŘEZEN

28

IVO ROD pracovník výroby AIS // Support

BŘEZEN

BŘEZEN

BŘEZEN

BŘEZEN

16

KAREL FEJFAR technický specialista // Production

BŘEZEN

BŘEZEN

10

12

DALIBOR SKÁCEL koordinátor zakázek // Energy

BŘEZEN

BŘEZEN

PETR PERNICA člen dozorčí rady // Správa

BŘEZEN

BLAHOPŘEJEME


BLAHOPŘÁNÍ

BŘEZEN

VÝROČÍ jméno

nástup

roky

pracovní pozice // divize

1. 3. 2001

18

zámečník & svářeč // Production

29. 3. 2010

9

šéfmontér // Interiors

Jan Šmíd

4. 3. 2013

6

zámečník & svářeč // Production

Jana Matyášová Karel Hudec Michal Chudáček

1. 3. 2014

vedoucí kantýny // Správa

10. 3. 2014 2. 3. 2015

5 5 4

Zdeněk Malhocký

7. 3. 2016

3

údržbář // Správa

31. 3. 2017

2

asistentka vedení společnosti // Správa

František Kos

1. 3. 2017

2

mistr obrobny // Production

Radim Kakáč Helena Hálová

1. 3. 2017

produktový manažer // Support

1. 3. 2017

2 2

Michal Škultéty

1. 3. 2017

2

technický specialista // Interiors SK

Monika Borbélyová

1. 3. 2017

2

asistentka // Interiors SK

Zbyněk Kachyňa

1. 3. 2018

1

technický specialista // Interiors Praha

Martin Zourek

7. 3. 2018

1

montér // Interiors

Milan Moric Jaroslav Svědík

Gabriela Topinková

technický specialista R&D // Interiors exportní manažer // Interiors

asistentka // Interiors


Jsme rodinná stavební firma s více než 25 letou tradicí. Vzhledem k vývoji stavebnictví a rozšířování zastavěných ploch jsme se rozhodli stavět jinak.

ZELENÉ STŘECHY, FASÁDY A FASÁDNÍ KOŘENOVÉ ČISTÍRNY

Výsledkem je systém Živých staveb, tedy zelených střech, fasád a fasádních kořenových čistíren odpadních vod, které vrací do měst tolik nezbytnou přírodu a vodu. Vytváříme tak zdravější prostor pro život díky přírodní tepelné stabilizaci budov. Stavby, parkoviště a komunikace vyzařují nesnesitelné horko...

10 ha

půdy se zastaví každý den v ČR

TEPELNÝ OSTROV

STAVEBNÍ POUŠŤ

je městská zástavba vykazující znatelně vyšší teploty než její okolí.

je zastavěné území, které nedokáže absorbovat vodu a odvádí ji kanalizací pryč.

MY MÁME ŘEŠENÍ!

WWW.ZIVESTAVBY.CZ

ZELENÉ STŘECHY

ZELENÉ FASÁDY

FASÁDNÍ KOŘENOVÉ ČISTÍRNY

38 l

40°C

vody zadrží 1 m2 zelené fasády nebo střechy

je naměřený rozdíl mezi plechovou a zelenou střechou

33 l zabraňuje šíření hluku i prachu

vody za den vyčistí 1 m2 fasádní kořenové čistírny