Page 1

narazila nosem do vrcholku dělohy a pozvracela se do plodové vody. Pár okamžiků to nebylo nic příjemného. I mozek nabývá na bystrosti. Velmi rychle se vyvíjí. Cítím to, protože mě každou chvíli napadá nějaká myšlenka a píchne mě v hlavě. Málem bych zapomněla! Otevřely se mi nosní dírky! Začala mi do nich proudit voda. Připadám si jako aquabella. Takových změn. Na jednoho malého člověka až, až. Máma se vzbudila až někdy odpoledne. Poněkud pozdě, řekla bych. Zřejmě ji ten večerní souboj znavil. Ostatně mně téže. Není to jednoduché bojovat o život. Jestli mě toto čeká do budoucna vícekrát, budu si nucena obstarat zbrojní průkaz. Mám už opravdu hlad jako horník - vůbec nechápu, kam chodím na toto výrazivo, jelikož ani nevím, co horník je. Máma se konečně rozhoupala a vstává. Po chvíli nekonečného čekání mi posílá nášup. Svíčkovou se šesti. To si nechám líbit! Navrch šlehačka a brusinky. To je lahoda! Hodlám si udělat brusinkový zábal na ztvrdlé paty a šlehačkovou pleťovou masku. Připadám si jako v ráji. Vše zakončí příliv orosené dvanáctky. Teď je ze mě spokojené miminko. Ani se nenaděju a je večer. Máma si dává horkou vanu a já si jen rochním. Už teď vím, že jsem vodomil. Čím teplejší, tím lepší. Je to paráda! Hladí si bříško a povídá si se mnou. Jsme si tak blízko. Cítím každý její dotek a přeju si, aby to nikdy neskončilo.

98

Ukázka elektronické knihy, UID: KOS246279


16. KAPITOLA Březen - duben 2016 Před měsícem byl pohřeb babi Běty, což bych ku prospěchu všech neměla ani zmiňovat. Blíží se Velikonoce a to znamená jediné. Pojedu na prázdniny k dědovi Ervínovi do Kostelce! Konečně zase uvidím Jadrana ze kterého se již jistě rýsuje dospělá šelma kočkovitá. Ještě před odjezdem mě ale čeká jedna veledůležitá věc. Závody v běhu na 100 m. Pí čelka Olina Mohutná do mě vkládá nemalé naděje. Raději jsem se nezmiňovala o tom, že nemám vůbec natrénováno. Tím vůbec myslím doslova vůbec. Běžela jsem pouze jednou na autobus a to nepočítám, jelikož jsem na sobě měla nadměrnou zátěž.

Zimního kulicha z ovce, mohutnou

šálu omotanou kolem krku celkem šestkrát, rukavice taktéž z té samé zvěře, hucule s chlupem a plnou pusu lentilek. Minulý týden mi táta koupil tretry. Vzhledově sice nic moc, ale v praktičnosti jsou nepřekonatelné. Myslím, že s jejich pomocí překonám své atletické hranice. Pro neznalé jsou tretry specifická

skupina

obuvi,

kterou

dokáží

ocenit

pouze

disciplinovaní běžci jako já a Usain. Tretra (jakože jedna bota) 99

Ukázka elektronické knihy, UID: KOS246279


se vyznačuje velice nízkou hmotností a hřeby v podrážce. Dnes jsem se dočetla, že je používají i hasiči. Nevím proč. Ty moje jsou pistáciově zelené se žlutým pruhem z boku. Tátovi jsem jasně kladla na srdce své požadavky, mezi kterými byla i růžová barva. Omlouvá ho jediné – vypumpovaný žaludek. Asi ztratil paměť. Teď sedím v lavici, píši svůj deník a pojídám odpornou svačinu.

Snažila

jsem

se

o výměnný

obchod

s Fančou

Kadeřábkovou, ale odmítla mě. Je chřipková epidemie, tudíž je naše

třída

liduprázdná.

A sdílet

svůj

pokrm

například

s Tadeášem Broučkem, který má okousané nehty, nehodlám. Fanča byla tedy má jediná naděje na úspěch. Bohužel má snaha přišla v niveč. Nezbývá mi tedy nic jiného, než sníst to, co mám. Do oběda daleko a sportovci musí přijímat kvalitní stravu. Ovšem, je má svačina ale kvalitní strava?. Máma mi namazala vánočku s paštikou! K tomu mám jahodové mléko, abych využila mlíčenky, které mi rodiče kvůli mé hysterii museli zaplatit. Vůbec mi to nechutná. Chtěla jsem je jenom proto, abych mohla čekat s Pospíšilem frontu u sekretářky. Když už jsem u toho Pospíšila, je mezi námi konec. Zásnubní žížala umřela stejně jako babička a Pospíšil to nebyl schopen akceptovat. Rozešel se se mnou a už chodí s páťačkou! Jmenuje se Tereza Krásná. Bohužel je opravdu krásná. Nemá zrzavé, neposedné vlasy jako já, ani pihy. Je o hlavu vyšší než Pospíšil, má blankytně modré oči, plné rty a dlouhé, lesklé

100

Ukázka elektronické knihy, UID: KOS246279

Zpověď střapaté holky (Ukázka, strana 99)  
Zpověď střapaté holky (Ukázka, strana 99)