Page 1

Toto rozvržení je pro flanel velmi výhodné, jde o docela velké dílky bez sesazování trojúhelníků. Trochu komplikovanější je práce s jednotlivými látkami, protože vzory přecházejí z jednoho bloku na druhý. Šít bude nejlepší blok po bloku. Blok je velký 30 cm, to znamená, že budete pracovat s 5 cm proužky (nařezáno 6,5 cm). Prostřední ze tří proužků v jedné čtvrtině je vždy rozdělen na půl pod úhlem 45°. To bude první věc, kterou si připravíte, pak už budete jen sešívat trojice proužků, které sesadíte do celého bloku.

Na zádíčka flanelových dek dává maminka nejčastěji flíz. Trochu hůř se s ním pracuje při sešívání a prošívání, ale je opravdu mimořádně teplý a příjemný, takže zajistí dost tepla od babičky i Karolínce, která žije ve Stockholmu. Pokud zvolíte podobnou variantu, musíte počítat s tím, že budete po vyprání deky mnohem opatrněji žehlit. Flanel je z čisté bavlny a na rozdíl od flízu tedy snese poměrně vysokou teplotu žehlení. Karolínka tento problém řeší velmi efektivně. Nemá žehličku a tudíž se jí opravdu nemůže stát, že by deku připálila.

98 Ukázka elektronické knihy, UID: KOS219841


a zase ta batika Už jste si jistě všimli, že Bali batika je můj oblíbený materiál. Uvědomuji si původ této záliby i to, že už práce s těmito látkami nejsou úplně trendy. Připomínají mi všechny mé pokusy z dávné i méně staré minulosti, kdy jsem se pokoušela vyrobit či obarvit si tu kus plátna na sukni, tam tričko nebo originál ubrus. Používám ručně barvené batiky od renomované americké firmy. Kromě toho, že jsou nesmírně kvalitní, můžete jich koupit v každé řadě obrovskou škálu. Takže ještě jeden, teď už opravdu poslední opus na téma Bali batika. Základem byla hromádka 4,5 cm proužků ze všech zbytků batik, co jsem nastřádala za léta. Černé i nejmenší batikový dílek mají 4,5×4,5 cm v každé další řadě přibydou na délce batikového proužku 3 cm. Našijete vodorovné řady, první bude černý čtvereček, dlouhý proužek a černý čtvereček. Po ušití všech jedenácti řad sešijete blok a vyžehlíte. V řadách jsou tři bloky, přičemž středový je otočený o 90°. Bordura je ze tří pruhů, kde jsem využila odstřižky proužků. Prošívala jsem volně bez rámu melírovanou nití.

99 Ukázka elektronické knihy, UID: KOS219841


100 Ukázka elektronické knihy, UID: KOS219841

Od patchworku po artquilt (Ukázka, strana 99)  

Publikace nabídne to nejdůležitější o patchworku pro všechny, kdo se s tímto koníčkem začínají, i pro ty, kdo už kouzlu zajímavé textilní te...

Od patchworku po artquilt (Ukázka, strana 99)  

Publikace nabídne to nejdůležitější o patchworku pro všechny, kdo se s tímto koníčkem začínají, i pro ty, kdo už kouzlu zajímavé textilní te...