Page 1


Paryžietė

Stiliaus gidas pagal Ines de la Fressange ir Sophie Gachet

Iliustracijos: Ines de la Fressange Nuotraukų autorius: Benoît Peverelli Fotomodelis: Nine d’Urso Iš prancūzų kalbos vertė: Monika Rudokaitė-Marcinkevičienė


Turinys

1 dalis

9 puslapis

Renkis kaip paryžietė

2 dalis

115

puslapis

Paryžiaus gražuolė

3 dalis

129

puslapis

Paryžietės interjeras

4 dalis

161 puslapis

Paryžiuje

5


6


1 dalis

Renkis kaip paryžietė

7


1. Paryžietės DNR

8


RENKIS KAIP PARYŽIETĖ

Nebūtina

gimti Paryžiuje

norint būti stilingai kaip paryžietė. Aš esu geriausias pavyzdys, nes gimiau Sen Tropeze! Made in Paris elgsena yra daugiau dvasios būsena. Pavyzdžiui, atrodyti stilingai, bet nepretenzingai. Paryžietė niekada neįkliūva į mados spąstus. Jos slaptas receptas – perimti skirtingas tendencijas ir jomis pasinaudoti pasitelkus sveiką nuovoką. Jos tikslas – linksmintis su mada. Paryžietė laikosi taisyklių, kurias mėgsta laužyti, nes tai yra jos stiliaus dalis. Jos DNR sudaro 6 akcentai. Paprasta, ar ne?

9


Paryžietės DNR

Ji vengia vientisos aprangos

Nesirinkite vientiso kostiumo, aprangą reikia derinti! Svarbiausia išmokti derinti stilius

ir prekių ženklus. Laimėsite 100 taškų žaidime „Kas žino, kaip atrodo paryžietė?“, jei išmoksite derinti brangesnius ir pigesnius drabužius. Dėvėti paprastą kašmyrinį megztuką prie senos dizainerio rankinės kur kas talentingiau, nei aklai kopijuoti naujausias podiumų madas. Jeigu neperkate palaidinės ir prie jos derančio sijono toje pačioje parduotuvėje, tai įrodo, kad jūsų vaizduotė nesuvaržyta. Juk nesunku pasukti galvą ir rasti, kas dera (angl. match – tiesiogiai į prancūzų kalbą neišverčiamas žodis, reiškiantis „puikiai dera“). Patarimas: vientisas stilius tikrai nereiškia prabangos! Vadovaukitės šia taisykle be jokių išlygų.

Ji nemėgsta blizgučių Kairiame Senos krante gyvenančios paryžietės stilius lengviausiai perteikiamas ir išskiriantis iš kitų.

Ji vaikštinėja Saint Germain des Prés bulvaru ir vengia visko, kas blizga. Svarbiausia neatrodyti kaip turtuolei. Žibantys papuošalai ir rėksmingos etiketės – ne jos stilius. Paryžietė nemedžioja vyro milijardieriaus. Ji neleidžia pinigų matomoms etiketėms. Elegancija jai pirmiausia reiškia kokybę. Kas yra prabanga? Prekės ženklas, kuris reiškia gerą skonį, o ne visiems žinomą kainą. 10


RENKIS KAIP PARYŽIETĖ

Ji išradinga

Paryžietė mėgsta atrasti naujus prekių ženklus. Ypač jei tai išradingi

ir prieinami prekių ženklai. Ją gali labiau pradžiuginti parduotuvėje už kampo įsigytas daiktas (geriausių daiktų nusipirksite „Monoprix“ prekybos centre!) nei brangi dizainerio rankinė iš naujausios kolekcijos, ypač jeigu norint ją nusipirkti reikia užsiregistruoti į eilę (banalu!). Jos drabužinėje yra „nebrangių“ drabužių, kelionėse pirktų apdarų ir keletas prabangių daiktų. Kiekvieną kartą, kai ji dėvi džinsus, niekas nežino, koks jų prekės ženklas: „GAP“, „Notify“, „H&M“ ar „Hermès“! Išleisti visą atlyginimą daiktams, kuriuos „privaloma“ turėti, – ne paryžietės stilius. Visų pirma dėl to, kad tam neturi lėšų, be to, ji mano, kad pati pasižymi stilistės talentu. Kam šitiek mokėti už drabužį, kurį gali susikurti pati? Paryžietei pakanka arogancijos manyti, kad ji negali būti nemadinga. Ji ignoruoja madą, nors visada nešioja detalę, kuri parodo, kad seka tendencijas. Tai ir sukuria jos žavesį.

11


Paryžietės DNR

Ji puikiai jaučiasi avėdama sportinius batelius Niekada neišgirsite paryžietės niurzgant, kad jos sijonas per trumpas, suknelė per

ankšta, o kulniukai per aukšti. Visos apie stilių tauškiančios merginos prieina prie tos pačios išvados: „Gero stiliaus paslaptis – gerai jaustis su drabubžiais.“ Jos pažįsta savo kūną, žino, kas joms tinka ir atitinka jų gyvenimo būdą. Jeigu blogai jaučiatės apsivilkusios megztinį su per didele iškirpte arba pernelyg prigludusias kelnes, persirenkite, jeigu avite batelius per aukštais kulniukais, spirkite juos į kampą!

12


RENKIS KAIP PARYŽIETĖ

Ji nesidomi dievaitėmis

Paryžietė neturi dievaičių. Ji pati vaizduoja

stiliaus ikoną, nors slapčia žavisi Jane Birkin ir Charlotte Gainsbourg, nes joms visada pavyksta sukurti laisvą stilių (pilkas kašmyro megztukas, mėlyni džinsai, Converse bateliai arba vintažiniai ilgaauliai batai), kokio paryžietė trokšta. Taip pat jai labai patinka savo stilių turinčios draugės įvaizdis – stilingas neatsižvelgiant į madą ir amžių. Paryžietės mados ikona nebūtinai žinoma plačiajai visuomenei. Kuo ji mažiau žinoma, tuo labiau vilioja paryžietę. Kaip ir mados kūrėjai, paryžietė semiasi idėjų gatvėje.

Ji nepaiso gero skonio

Kas būtų pagalvojęs, kad tamsiai mėlyna ir juoda spalvos puikiai dera?

Iki Yves Saint Lauren’o niekas nedrįso jų derinti. Dabar vakarėliuose, kuriuose karaliauja elegancija, šis kontrastingas duetas kuria stebuklus. Reikia išmokti laisviau reaguoti į mados diktatą. Nebijokite nusižengti kai kurioms taisyklėms. Be abejo, įskaitant ir tas, kurios išdėstytos šioje knygoje! Jums patinka oranžinės suknelės ir geltoni bateliai? Pirmyn, ateis diena, kai visos jus kopijuos! Mada nuolat keičiasi, todėl ji ir yra įdomi. Ateis diena, kai paryžietė pareikš, kad geriausias derinys – trumpi šortai, leopardinis bluzonas ir balerinų bateliai su kniedėmis. Būkite pasirengusios drastiškiems pokyčiams!

13


Paryžietės DNR

Apsipirkimų vadovas Kuri prisipažins, kad niekada nebuvo susiviliojusi blizgančia suknele arba pūstu sijonu? Nelengva atsispirti madingų garsenybių apdarams. Tačiau paryžietė privalo laikytis pirkimo taktikos, jeigu nenori apsvaigti nuo pasirinkimo gausos. Ji negali prigrūsti į savo drabužinę rūbų, kurių niekada nedėvės.

Kaip netapti mados auka? Atminkite Reikia pasvarstyti: „Jeigu nusipirkčiau šį daiktą, ar norėčiau jį apsivilkti šį vakarą?“ Jeigu atsakote „ne“, „aš jį dėvėsiu namie“ arba „negali žinoti, gal kada nors apsirengsiu eidama į vakarėlį“, vadinasi, turite kuo greičiau dingti iš parduotuvės.

14

Klausykite pardavėjų Sutinku, kad pardavėjas domina

apyvarta, tačiau logiška manyti, kad jos gerai žino drabužių kolekciją ir suras jums tinkantį daiktą... Tai jų darbas! Tik sprukite šalin nuo tos, kuri čiulbės: „Šį sezoną tai labai madinga!“ Paryžietė nepakenčia drabužių, kuriuos visi dėvi. Ji labiau kreipia dėmesį į tai, kas jai tinka, o ne į tai, kas madinga. Juk ji vaizduoja, kad mados jai nerūpi (žr. kitą punktą).


RENKIS KAIP PARYŽIETĖ

Perimkite tendencijas

Paryžietė nesistengia sekti

tendencijų, tačiau jai svarbu žinoti, kas yra ultramadinga. Svarbiausia nepersistengti. Pavyzdžiui, jeigu leopardo raštas yra ant bangos, paryžietė negali juo piktnaudžiauti, kad neatrodytų lyg „pabėgusi iš zoologijos sodo“. Pakanka delninukės su gyvūno raštais, kad parodytų esanti stilinga mergina, o ne madingas gyvūnas.

Nepirkite „meno kūrinių“

Pasitaiko, kad nusiperkame drabužį tvirtindamos: „Linksmas gražus daikčiukas!“ Mums patinka daiktas, jo ryškios spalvos ir linksmos detalės. Juo žavimės tokiu, koks yra, nepaisant mūsų stiliaus ir kūno formų, tačiau visada reikia pagalvoti, ar jis derės prie turimo garderobo. Nemanykite, kad parduotuvėje matomoje vietoje pakabintas ir geros prekinės išvaizdos drabužis būtinai bus geras pirkinys. Geriau pasvarsčiusios išvengsite ryškiai oranžinio palto, kai jūsų plaukai raudoni, ar sidabrinės spalvos pūsto trumpo sijonuko, kuris netinka prie jūsų kojų. Mokėti neperžengti ribų – štai kur menas!

Paskirstykite biudžetą į dvi dalis

Vieną pinigų dalį skirkite kokybiškiems rimtiems pirkiniams, kitą – geidžiamoms smulkmenytėms (diržui, rankinei, originaliems papuošalams), kuriomis drabužinė džiaugiasi. Yra tūkstantis būdų atrodyti šauniai turint tik vidutinį biudžetą. Pagaliau juk daug ir nereikia. Geriau turėti nedaug, bet geros kokybės megztinių, švarkų ir paltų. Svarbu ne kiekybė. Reikia išmokti išmesti nereikalingus drabužius. Jų saugojimas tvirtinant „šitą pasiliksiu, nes jo gali prireikti dažant namą“ taip pat netoleruojamas! Reikia išmokti atiduoti. Yra pakankami labdaros organizacijų ir socialiai remtinų žmonių. Neabejotina, kad diena geriau prasideda, kai atidariusios drabužinę randame nedaug, bet tvarkingai sudėtų daiktų.

15


Paryžietės DNR

Jeigu atrodote originaliai, tikslas pasiektas! Venkite vientisos aprangos! – tai karo šūkis, kurį reikia įsiminti. Mėgstamiausias paryžietės sportas – atrodyti originaliai ir nieko aklai nekopijuoti. Papildžiusi aprangą dviem ar trimis šiek tiek absurdiškomis detalėmis galite sukurti pašėlusį stilių. Žinoma, derindamos skirtingus stilius rizikuojate. Galima greitai padaryti mados klaidų, tačiau paryžietė visada randa būdų, kaip kvailystę paversti stiliumi. Ji taip pat žino, kad vienu metu paisyti kelių elegancijos kodeksų neverta. Visada laužykite gero tono ir gero skonio (pranc. BCBG – bon chic bon genre) stereotipus. Štai gerų idėjų dešimtukas – nuo mažiausiai pavojingos iki drąsiausios, – kuris padės išsiskirti pagal prancūziško mados meno taisykles.

16


RENKIS KAIP PARYŽIETĖ

sutės Džinsai ir puošnios ba

(o ne sportiniai bateliai)

ir balerinų bateliai s na jo si os rm fo ko tu Pieš (o ne aukšt akulniai)

ie vyriško kirpimo pr is in zt eg m is nt ga Bliz kelnių (o ne prie sijono)

s Dieną deimantų vėriny ėlių in prie džinsinių marškknelės)

naitės Mokasinai... ir net koji prie šortų be kojinių) (o ne prie ilgų kelnių ir

(o ne vakare prie juodos

su

ilios įspirtukės bt su ač yp ir ė el kn su Vakarinė

aus marškinėlių ili st ko ro ie pr s ny ri Perlų vė daros suknelės) ne prie tiesaus silueto už

(o ne puošnios basutės)

(o

ė ir aptrinti Raštuota šifono suknel baikerių batai inų bateliai) (o ne visiškai nauji baler

bateliai Švarkas ir sportiniai

ntas krepšys Vakarinė suknelė ir piė) inuk (o ne aukso spalvos deln

niai)

(o ne fat ališki aukšt akul

17


Paryžietės DNR

Stilingai be didelių pastangų Kartais reikia visai nedaug norint susikurti tikrą stilių. Anglų kalba šis reiškinys vadinamas effortless style. Kokie reikalavimai? Pasitikėti savimi... ir šypsotis (kai šypsomės, viskas visada klostosi geriau)! Žinoma, keletas gudrybių padeda be pastangų... arba be didelių pastangų susikurti stilių... Štai 16 būdų.

Ant vakarinės suknelės nedidelį vilnonį megztuką. Nieko nėra banaliau už ilgą šalį! Prašau, nesigaubkite šaliu – net Holivudo žvaigždės stovėdamos ant raudono kilimo jais nesipuošia – ir nesirinkite bolero tipo švarkelio. Suknelė su blizgučiais ir kašmyrinis megztukas – taip rengiasi Paryžius!

užsimeskite

Apsipirkite parduotuvėje „H&M“, bet ne moterų, o skyriuje.

vyrų

Maišykite madą su gatvės kultūra. Nepriekaištingo kirpimo juodas kostiumo kelnes derinkite prie labai minkštų plonos medvilnės marškinėlių (jaunimas gali išmėginti raštuotus marškinėlius). Pataikysite tiesiai į taikinį ir atrodysite stilingai, jeigu neapsisprendžiate, ar norite atrodyti prabangiai, ar kasdieniškai. 18

Vilkėkite striukę ant trumpos šifono suknelės. Užsiriškite du šalikus vieną ant kito. Taip pat galite susluoksniuoti dvejus marškinėlius, dvi palaidines, apsivilkti du švarkelius ir net užsijuosti du diržus. Taip įprasti drabužiai atrodys įdomiau.

aksesuarai

Dideli paprasto silueto drabužių. dera prie Paryžietė visada žavėjosi Jackie Kennedy stiliumi, kurį ši pamėgo būdama su A. Onassis’iu: baltos kelnės, juodi marškinėliai, įspirtukės... ir dideli akiniai nuo saulės. Tai elegantiška ir efektinga... Galite tuoj pat nukopijuoti!


RENKIS KAIP PARYŽIETĖ

Derinkite

savo senus aptrintus mėlynus džinsus prie šilkinės palaidinės. Kaip ir kelnės su marškinėliais, šis derinys iš karto įvaizdį padaro solidesnį. Visos kitos įvaizdžio detalės turi būti ypač paprastos. Turite sudaryti įspūdį, kad prabangų elementą – šilkinę palaidinę – pasirinkote atsitiktinai. Jeigu atrodys pernelyg akivaizdu, kad norėjote padaryti įspūdį, vadinasi, jums nepavyko, ir visi pastebėjo, kad „persūdėte“ (anglų kalba posakis try too hard vartojamas, kai merginos persistengia norėdamos atrodyti stilingai). Tai neatrodo šauniai, nes žinome, kad norėdama būti madinga paryžietė iš mados parduotuvių perka kareiviškas kelnes, bet ji visiškai nenori, kad kiti apie tai nutuoktų! Beje, ji tikriausiai nusipirktų šią knygą sakydama, kad perka kam nors dovanų... Kai jums pabosta drabužiai, perdažykite juos (žinoma, jei jie nėra mėlyni!) ir suteikite jiems antrą gyvenimą.

spalva

jūros mėlio

Paprašykite, kad draugai iš

Indijos atgabentų lauktuvių

įvairiaspalvių tradicinių tunikų. Dėvėkite po švarkeliu ir pasipuošusios perlų vėriniu. Stilius – Katmandu miestietė.

Apsivilkite per mažą

juodo aksomo fermerių švarką iš

Arlyje esančios drabužių parduotuvės „Camille vetements“. Tas pats galioja ir mėlyniems darbiniams švarkams (pranc. bleu de travail – standartinė darbininkų

Visuotinė auksinė gero stiliaus taisyklė Jeigu apatinė aprangos dalis (kelnės, sijonas) plati, viršutinė aprangos dalis turi būti prigludusi. Jeigu apatinė aprangos dalis siaura, viršutinė aprangos dalis turi būti plati.

darbinė apranga, pasiūta iš mėlynos drobės – vert. past.)... senas vyriškas Perdažykite kaklaskares ir ryšėkite prie bet kokių drabužių. Senoviniai (vintažiniai) papuošalai tinka prie

drabužių.

bet kokių

Nebijokite ant krūtinę pakeliančios liemenėlės dėvėti savo dvylikamečio sūnaus

marškinukų. Apsijuoskite masyvų

aptrintą per ilgą vyrišką diržą ir suriškite mazgą iš laisvų diržo galų. Mūvėkite įvairiaspalves (rusvai žalios, žemuogių, turkio spalvos) kašmyrines iki kelių.

kojines Nerūpestingai užlenkite

medvilninių marškinių rankoves ant megztinio rankovių ir susikursite elegantiškai kasdienį stilių.

19


įsigykite

knygą dabar

Paryziete istrauka  

Knygos „Paryžietė“ ištrauka

Advertisement