Page 1


v a l é ry d ro u e t

ir

Pier r e-Lou is viel

Makaronai! LAZANI JA , ravioli

IR

Iš prancūzų kalbos vertė

cannelloni

Monika rudokaitė-marcinkevičienė


Dryžuoti makaronai Arlequin

DŽIOV INT I Ryžių formos makaronai Puntalette

Rievėti vamzdeliai Penne

Makaronai Festonati

Ploni, trumpi, tuščiaviduriai makaronai Macaroni

Didelės kriauklės Conchiglioni

Makaronai Mikado


M AKARONAI

Sraigtelių formos makaronai Fusilli

Žiedo formos makaronai Cannelloni rigate

Ragelių formos makaronai Coquillettes

Lakštiniai Fettucine

Lakštiniai Linguine


> džiov i n t i m a ka ro nai Ruoš t i : 15 min.

6 asmenims

Virt i m a ka r onu s :

- 600 g spagečių - 750 g vyšninių pomidorų - Didelis bazilikų ryšulėlis - 2 česnako skiltelės - 15 ml alyvuogių aliejaus - Druska, malti pipirai

žr. ant pakuotės

Spagečiai su vyšniniais pomidorais > Nuskabykite bazilikų lapelius. Išlukštenkite česnako skilteles.

> Į nedidelio virtuvinio kombaino indą arba į maišytuvą suberkite bazilikus ir česnakus. Supilkite aliejų, įberkite druskos ir pipirų. Trinkite 3–4 min., kad gautumėte vientisos konsistencijos bazilikų aliejų.

> Nuplaukite ir į dvi arba keturias dalis padalykite pomidorus, priklausomai nuo jų dydžio. Sudėkite į dubenį. Supilkite bazilikų aliejų ir išmaišykite.

> Dideliame puode pasūdyto verdančio vandens virkite spagečius tiek laiko, kiek nurodyta ant pakuotės. Nusunkite.

> Spagečius sudėkite į dubenį su bazilikų aliejumi ir pomidorais ir viską išmaišykite. Paskirstykite giliose lėkštėse ir tuoj pat ragaukite.

PATARI M AS

6

Vyšninius pomidorus galite pakepti 2 min. ant stiprios ugnies didelėje keptuvėje įpylę 3 valgomuosius šaukštus alyvuogių aliejaus. Tada į keptuvę iš karto įpilkite 3 valgomuosius šaukštus balzaminio acto ir viską sumaišykite su makaronais.


> džiov i n t i m a ka ro nai

Ragelių formos makaronų apkepas su lydytu sūriu La vache qui rit Ruoš t i : 15 min.

> Dideliame puode pasūdyto verdančio vandens virkite

Virt i m a ka r onu s :

makaronus tiek laiko, kiek nurodyta ant pakuotės. Nukoškite koštuvu ir perliekite šaltu vandeniu.

Ke pt i or ka i t ėj e :

> Įkaitinkite orkaitę iki 180 ºC temperatūros (temp.

žr. ant pakuotės 25–30 min.

6 asmenims - 500 g ragelių formos makaronų - 12 lydytų sūrelių La Vache qui rit - 4 apystoriai kumpio griežinėliai - 40 ml skystos grietinėlės - Druska, malti pipirai

reguliatorius 6).

> Į puodą sudėkite 6 lydytus sūrelius, supilkite skystą grietinėlę, įberkite druskos ir pipirų. Maišydami mentele užvirkite ant vidutinės ugnies ir virkite tol, kol masė taps vientisa.

> Mažais gabalėliais supjaustykite kumpio griežinėlius. > Dubenyje sumaišykite makaronus su grietinėlės ir lydyto sūrio mišiniu ir kumpiu.

> Į atskirus dubenėlius (arba į didelį apkepui kepti skirtą indą) įdėkite paruoštų makaronų. Ant viršaus suberkite likusius mažais gabalėliais supjaustytus lydytus sūrelius.

> Kepkite orkaitėje 25–30 min. Tuoj pat patiekite.

8


> d žiovin ti mak aronai

Dryžuoti makaronai su žirneliais, pupelėmis ir sultiniu su čiobreliais Ruoš t i : 30 min.

> Pasūdytame verdančiame vandenyje atskirai po 5 min. virkite žirnelius ir pupeles. Nusunkite ir perliekite šaltu vandeniu.

Virt i m a ka r onu s :

žr. ant pakuotės

> Nulupkite pupelių luobeles. Išlukštenkite česnako skilteles. 6 asmenims - 600 g dryžuotų makaronų (nusipirkite gurmaniškų arba itališko maisto produktų parduotuvėje) - 600 g šviežių išaižytų žirnelių - 600 g išaižytų pupelių - 2 česnako skiltelės - Nedidelis šviežių čiobrelių ryšulėlis - 40 ml aštraus daržovių sultinio - 80 g sviesto - Druska, malti pipirai

> Į puodą supilkite daržovių sultinį. Sudėkite sveikas česnako skilteles, čiobrelių šakeles, įberkite druskos ir pipirų. Virkite 10 min. ant stiprios ugnies, kad išgaruotų trečdalis skysčio. Sudėkite šaltą gabalėliais supjaustytą sviestą ir virkite dar 6–8 min. ant stiprios ugnies.

> Išimkite čiobrelių šakeles ir česnako skilteles ir elektriniu plakikliu išplakite sultinį.

> Į sultinį suberkite žirnelius ir pupeles ir padėkite šiltai. > Dideliame puode pasūdyto verdančio vandens virkite makaronus tiek laiko, kiek nurodyta ant pakuotės.

> Makaronus nusunkite ir sudėkite į puodą su daržovėmis ir sultiniu. Išmaišykite ir tuoj pat patiekite.

Dryžuotus makaronus galite pakeisti šviežiais spalvotais naminiais makaronais. Šis patiekalas – tikra spalvų šventė!

11


> džiov i n t i m a ka ro nai

Spagečiai su karbonarišku padažu ir putpelių kiaušiniais Ruoš t i : 30 min. Virt i m a ka r onu s :

> Paruoškite putpelių kiaušinius: atskirkite trynius nuo baltymų, trynius palikite lukštuose ir padėkite šaltai.

žr. ant pakuotės

> Mažais gabalėliais supjaustykite šoninės griežinėlius.

6 asmenims

Sudėkite į puodą, įpilkite šalto vandens tiek, kad apsemtų, ir virkite 30 sekundžių. Nusausinkite ir 2 min. kepkite keptuvėje įpylę aliejaus ant vidutinės ugnies. Popieriniu rankšluosčiu sugerkite riebalus.

- 600 g spagečių - 18 putpelių kiaušinių - 750 g šviežios 5 mm storio griežinėliais supjaustytos šoninės - 80 g tarkuoto parmezano - 50 ml skystos grietinėlės - 2 valgomieji šaukštai saulėgrąžų aliejaus - Druska, malti pipirai

> Į puodą supilkite skystą grietinėlę, įberkite druskos ir pipirų ir virkite 8–10 min. ant vidutinės ugnies. Suberkite parmezaną ir virkite dar 30 sek. Padažą išplakite elektriniu plakikliu. Suberkite šoninės gabalėlius ir padėkite šiltai.

> Dideliame puode pasūdyto verdančio vandens virkite spagečius tiek laiko, kiek nurodyta ant pakuotės. Nupilkite vandenį.

> Lėkštėse paskirstykite padažo su šonine. Sudėkite spagečius suformuodami po 3 mažus lizdelius. Į kiekvieną lizdelį įleiskite po vieną putpelės kiaušinio trynį. Tuoj pat ragaukite.


> džiov i n t i m a ka ro nai

Angelo plaukai“ su skrudintais ”salierais, Parmos kumpiu ir arbatos sultiniu Ruoš t i : 50 min. Virt i m a ka r onu s :

8–10 min.

> Puode 2 min. pavirkite paukštienos sultinį įbėrę druskos ir pipirų. Išjunkite ugnį. Įmeskite arbatos pakelį ir palikite mirkti 10 min. Tada ištraukite.

> Plonomis juostelėmis supjaustykite kumpio griežinėlius. 6 asmenims - 500 g vermišelių („angelo plaukų“) - 400 g salierų - 12 plonų Parmos kumpio griežinėlių - 50 g miltų - 1,2 l paukštienos sultinio - 1 arbatos Earl Grey pakelis - 1 l augalinio aliejaus kepti - Druska, malti pipirai

> Nuskuskite ir šiaudeliais supjaustykite (daržovių pjaustykle arba peiliu) salierą.

> Į dubenį suberkite miltus. Suberkite šiaudeliais supjaustytus salierus ir išmaišykite, kad gerai pasidengtų miltais.

> Įkaitinkite aliejų. Kelioms sekundėms į jį panardinkite kumpio juosteles, kad jos taptų traškios. Nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Tada 2–3 min. skrudinkite šiaudeliais supjaustytus salierus. Nusausinkite popieriniu rankšluosčiu.

> Iš naujo užkaiskite sultiniu užplikytą arbatą ir virkite 2 min. Išjunkite ugnį. Sudėkite vermišelius, uždenkite dangčiu ir palikite brinkti 8–10 min.

> Į gilias lėkštes supilkite makaronus su arbatos sultiniu. Ant viršaus paskirstykite skrudintų salierų ir kumpio. Tuoj pat patiekite.

14


įsigykite

knygą dabar

Profile for knygos.lt

Makaronai  

Knygos Makaronai istrauka

Makaronai  

Knygos Makaronai istrauka

Profile for knygos.lt
Advertisement