Page 1

Suporuok raides

Galvosūkis

Pažaiskime! Išsirink vieną iš raidžių ant baliono. O dabar pažiūrėk, ar rasi jai porą. Ištark kiekvieną iš jų. Gal sugalvotum žodį, kuris prasideda tuo garsu? Klara s raidei sugalvojo žodį „skraidyti“.

s

s

Švilpt!

Štai dar vienas žaidimas! Pirmojoje baloje turėtų būti tik dygios raidės. Rūpestingai visas apžiūrėk ir pažymėk tik jas. Antrojoje baloje pažymėk raitytas raides. Taip pat apžiūrėk ir kitas dvi balas, ten pažymėk aukštas ir uodeguotas raides. Čia pažymėk dygiąsias raides.

ž

t

s O čia – raitytas.

Čia pažymėk raides su uodegomis.

O dabar pakartok tą patį su raidelėmis ramunėlėse.

j

ž ž

Štai čia – aukštąsias.

Kaip lyja!

Štai dar porelė! 20

21

z


Linksmoji abėcėlė

aąbcčdeęėfg hiįyjklmnop rsštuųūvzž Štai čia visos abėcėlės raidės, parašytos iš eilės. Klara mokosi abėcėlę garsiai ją dainuodama. Ir tu taip gali! Kad geriau įsimintų abėcėlę, Klara pasidarys plakatą. Pasidaryk jį ir tu, prisiklijuok prie kambario sienos. Gali persipiešti abėcėlę iš gretimo puslapio ar paprašyti suaugusiųjų, kad jį nufotografuotų.

1

Pasidaręs abėcėlės plakatą, nuspalvink raides. Dygiosios raidės bus žalios, raitytos – geltonos, aukštosios – mėlynos, o su uodegėlėmis – oranžinės.

Paprašyk, kad kas nors padėtų karpyti!

2 22

Sukarpyk plakatą juostelėmis. O dabar juosteles suklijuok lipnia juostele. Tik nesupainiok raidžių tvarkos!


Atpažink ženklus

Atpažink ženklus

Pažvelk į piešinėlius. Ženklai atitinka gretimame puslapyje nupieštus daiktus. Gal galėtum ties paveikslėliais parašyti žodžių ženkluose pirmąsias raides? O dabar nupiešk ką mėgsti tuščiuose kvadratėliuose. Šalia parašyk po pirmąją jų pavadinimo raidę.

žaislai

kepyklėlė

stop ežeras

parkas

Parašę raides kartu gauname žodį. O jų pilna visur, ne tik knygose. Eidamas apsipirkti ieškok žodžių parduotuvių iškabose, gatvių pavadinimuose. Patyrinėk žodžius šiame paveikslėlyje. Paprašyk suaugusiųjų, kad padėtų išsiaiškinti, ką jie reiškia. Prisimink raides, kurias rašei. Ar gali jas rasti šiuose žodžiuose?

Pyp! Pyp!

24

25


Gyvūnų abėcėlė

Gyvūnų abėcėlė Štai keletas Klaros draugų! Sujunk žodžius su paveikslėliais. Ištark kiekvieno žodžio pirmąją raidę.

Čia paraidžiui parašyk Klaros draugų vardus. Tuščiuose kvadratėliuose nupiešk savo mėgstamiausius gyvūnėlius. Ar galėtum paraidžiui parašyti ir jų vardus? Paprašyk suaugusiųjų padėti.

Ar gali parašyti šių žodžių visas raides? Rašyk gretimame puslapyje.

is t š k u pa

banginis

b

p gyvatė

g

k l

katė

lapė 26

27

Linksmos pamokėlės  
Linksmos pamokėlės  

Knygos Linksmos pamokėlės Ištrauka

Advertisement