Page 1

Violeta Vasilevičiūtė-Pocienė

papuošalai iš audinio


medžiagos ir įrankiai

A

udinių įvairovė yra labai didelė, tiek pagal sudėtį, tiek pagal raštus, spalvas. Todėl ne

visada tinka bet koks audinys. Kartais mums reikės, kad jis lydytųsi, kartais – kad siūlai neirtų. Smulkiems darbams geriausia naudoti turimas didesnių siuvinių atraižas, o jei tokių neturite, galite nusipirkti audinių parduotuvėje. Mažiausiai parduotuvėje esu pirkus 10 cm audinio. Prieš pirkdamos būtinai pardavėjos klauskite sudėties, įsigykite tik tokią medžiagą, kuri jums reikalinga.

7


audiniai gipiūras

dirbtinis veltinis tai sintetinis audinys, kuris primena vilną. Su šiuo audiniu labai patogu dirbti, kai kerpi žirklėmis, kirpimo vietoje jokie siūlai neišsipešioja, nereikia užlenkti, kad paslėptum siūliukus. organza tai lengvas, permatomas audinys, kartais būna sidabro žvilgesio. Lengvai lydosi. Todėl puikiai tinka papuošalams, ypač gėlėms, kurti. sintetinis pamušalinis audinys lengvas, blizgus audinys. Lydosi. Labai gražiai dera su organza ir tinka gėlėms kurti. viskozinė pamušalinė medžiaga lengvas audinys. Nesilydo.

audinys su akytu iškiliuoju raštu. Raštų įvairovė suteikia šiai medžiagai puošnumo, o mums belieka tą puošnumą pritaikyti kuriant papuošalus. atlasinės juostelės labai platus spalvų pasirinkimas. Jos puošnios, lengvo blizgesio. Lengvai lydosi. Tačiau labai slidžios. juostelės juostelės jau aptarėme, kad atlasinės juostos yra labai slidžios, bet spalvingų ir kokybiškų juostelių įvairovė tokia didelė, kad tarp jų galima rasti ir medvilninių juostelių arba organzos, šios juostelės gali būti naudojamos užrišimams, nes jos užrištos neslysta ir neatsiriša. Taip pat ir šios juostelės yra tinkamos dekoruoti. užtrauktukai tai užtraukiamas užsegimas, bet šioje knygoje mes užtrauktuką panaudosime kitaip. 9


priedai karoliukai visi karoliukai turi skylutę, per kurią galima perverti siūlą ar valą. Karoliukai yra gaminami iš daugelio sintetinių bei natūralių medžiagų. Jie būna įvairių formų: vieni stambūs, kiti smulkūs.

įrankiai žirklės

kuteliai jie gaminami iš siūlų arba odos.

vienas pagrindinių darbo įrankių. Jos turi būti aštrios.

kūgeliai

replytės

metalinės detalės, kurios yra tiek gražios, tiek naudingos. Galima naudoti kaip papuošimą arba siūlams, juostelių galiukams paslėpti ir gražiai pabaigti papuošalą. auskarų priedai tai metalinės kilpelės, kurios tvirtinamos prie gaminukų. Būna įvairių metalų bei įvairių metalų spalvų. 10

pagrindai segėm ir sagučiam metalinės detalės. Vienos tvirtinamos klijais, kitos siūlais, valu. sagos būna labai spalvingos, originalių formų ir jas galima naudoti ne tik audiniams susegti, bet ir dekoruojant vietoj karoliukų.

geriausia turėti kelių rūšių replyčių. Vienos skirtos nukirpti, kitos – lenkti, trečios skirtos spausti. žiebtuvėlis arba žvakė skirti audinių krašteliams lydyti. Rinkitės, kas jums patogiau. Aš renkuosi žiebtuvėlį, jei turiu kelis gėlės lapelius, bet jei laukia didelis darbas ir turi būti padaryta daug gėlių, tada patogiau žvakė.

valas jį dažniausiai naudoja žvejai, bet mums jis irgi puikiai tinkamas. Reikia rinktis kuo plonesnį valą (aš naudoju 0,18 mm). Jis yra bespalvis ir siuvant audinius ar prie audinių karoliukus, jo nesimato. siuvimo siūlai įvairių spalvų, skirti audiniams siūti. klijai rinkitės skaidrius klijus. Klijuokite labai atsargiai, kad nesuteptumėte audinių. 11


gėlytė Mums reikės: dirbtinio veltinio, siūlo, adatos ir žirklių. Gėlytės labai dailiai atrodo pritvirtintos prie lankelių arba prie sagučių užsegimų.

₁.

Pasidarome gėlytės iškarpą iš popieriaus. Kerpame keturis gėlės lapukus ir kelis žalius lapus (galite ir vieną kirpti arba keturis). Ir vieną skritulį, tokios pačios spalvos kaip gėlės lapeliai.

₃. Imame gėlės lapelį, lenkiame pusiau ir dar pusiau, kad išeitų vaizdas kaip nuotraukoje.

16

₂. Prie skritulio prisiuvame žalius lapukus.

₄.

Sulankstytą lapelį prisiuvame prie skritulio. Taip sulankstome ir prisiuvame visus keturis lapelius. 17


dygsnių gėlės

aguona Mums reikės: kelių pločių atlaso juostelių, karoliukų, dirbtinio veltinio, segės užsegimo. Adatos, siūlų, valo, žirklių, klijų.

₁. Imame plačiausią atlasinę juostą

(mano yra 40 mm), jos kraštus padeginame, kad nebrigztų. Tada imame adatą su siūlu ir dygsniuojame. 36

₂. Sudygsniuojame maždaug

400–500 mm juostos ir susiuvame į skritulį.

37


idėjos ₃. Imame siauresnę atlasinę juostelę

(mano juostelė yra 30 mm), vėl padeginame kraštus ir dygsniuojame.

₄.

Padarome iš viso keturis elementus, vieną iš platesnės juostos, tris iš siauresnės. Elementų skersmuo turi skirtis 5–7 mm.

Jei neturite atlasinių juostų, nenusiminkite, labai gražios segės išeina dygsniuojant audinius.

₅. Sudedame vieną ant kito nuo

didžiausio iki mažiausio ir susiuvame aguonos žiedlapius.

₆. Kerpame skritulį iš dirbtinio veltinio ir jį su adata ir valu išsiuvinėjame juodais karoliukais – bus tarsi aguonų sėklos. Viduriuką prisiuvame prie aguonos žiedlapių.

₇. Kitoje pusėje klijuojame segės užsegimą. Luktelim, kol išdžius.

38

39


karoliukų ir juostelių apyrankė Mums reikės: atlasinės juostos (10 mm pločio, o ilgio gali prireikti apie 2 metrus, priklauso nuo riešo apimties ir to, kokio ilgio galus paliksite), karoliukų (8 mm dydžio). Valo, adatos.

₁. Paliekame juostos maždaug 200 mm ir rišame mazgą.

₂. Imame karoliuką ir lankstome juoste- ₃. Veriame karoliukus ir lankstome juoslę taip, kad ji neišlįstų virš karoliuko. Siuvame su adata ir valu. Mano naudojamo valo storis 0,18 mm.

telę, kol suformuojame ją riešui tinkamo ilgio.

₄. Kai gauname reikiamą ilgį, su valu

₅. Užrišame mazgą ir kitoje pusėje, ir

persiuvame dar kartelį ir abu valo galus surišame. Stenkitės, kad viskas gražiai pasislėptų juostelės mazge. 54

vėl paliekame 200 mm. Abu juostelės galiukus palydykime ugnimi, kad neirtų.

55


Gipiūras, veltinis, organza, sintetinis pamušalinis audinys... Namuose tikrai turite šių audinių atraižų. O dar šiek tiek giliau pasiraususios stalčiuose bei skrynutėse, nejaugi nerasite dailių karoliukų ar įdomesnių sagučių, užtrauktukų? Didelių mokslų eiti nereikės, kad sukurtumėt jaukių daikčiukų: gėlių, įvairių padarėlių, segtukų ir plaukų gumyčių, pakabučių, batelių puošmenų ir daugybę kitų. Visose pamokėlėse žingsnis po žingsnio mokysitės įvairių gudrybių, sužinosite kaip išvengti klaidų.

www.almalittera.lt Tapkite Knygų klubo nariu! • Nemokamas knygų katalogas kiekvieną ketvirtį • Naujausios ir populiariausios knygos • Ypatingi pasiūlymai • Knygų pristatymas į namus, darbovietę ar paštą www.knyguklubas.lt

Papuosalai is audinio  

Knygos Papuošalai iš audinio ištrauka

Papuosalai is audinio  

Knygos Papuošalai iš audinio ištrauka

Advertisement