Page 1


Ruoškitės pietums iš dangaus!

Skanioji Kramturijuko istorija Atpasakojo Rick Barba Iliustravo Pete Oswald, Justin Thompson ir Andy Bialk


Naujasis Flinto Lokvudo išradimas baigtas! – Ši maisto mašina išgelbės mūsų miestelį, – pranešė jis savo augintiniui beždžionėlei Stivui. – Naujasis prietaisas gebės vandenį paversti maistu! Flintas pasukiojo kelis sraigtelius, paskui įpylė į prietaisą vandens. Tada kompiuteryje įrašė užduotį. Flintas sulaikęs kvėpavimą stebėjo, kaip ėmė pūstis prietaiso apačia. Galbūt šis bandymas bus sėkmingas!


Staiga iš prietaiso pasipylė kibirkštys, o po akimirkos laboratorija skendėjo tamsoje ir tyloje. – Hm... Nepakanka galios, – vilties neprarado Flintas. Jis nuo vaikystės kūrė, konstravo įvairiausius aparatus ir niekada neprarasdavo optimizmo, net jei kai kurie veikdavo ne visai taip, kaip jis tikėdavosi. Flinto tėtis bandė atkalbėti sūnų nuo šios veiklos ir norėjo, kad šis dirbtų šeimos žūklės reikmenų parduotuvėlėje.


Dar būdamas vaikas Flintas išrado užpurškiamus batus, kad niekam nereikėtų vargti ir varstyti raištelių, tačiau nepagalvojo, kaipgi reikės tuos batus nusiauti.

Paskui pasirodė skraidantis automobilis, kuris nuolat į ką nors atsitrenkdavo, po to sekė balzamas nuo plaukų slinkimo, kurį panaudojus garbanos šiek tiek per daug suželdavo, ir galiausiai – nuostabieji žiurkiapaukščiai, kurie pačiupdavo vaikus ir juos kur nors nusinešdavo.


Rijuko miestelis anksčiau garsėjo Mažylio Brento sardinėmis. Tačiau žmonės suprato, kad sardinės yra bjauraus skonio, konservų fabrikai buvo uždaryti. Tada merui gimė idėja iš naujo išgarsinti miestelį: pastatyti jame naują pramogų parką, įrengti sardinių atrakcionus, sardinių parodas ir net parodyti didžiausią pasaulio sardinę Šamo. – Sveiki atvykę į Sardinių pasaulį, puikiausią kada nors pastatytą turistų žavėjimo centrą, – iškilmingai paskelbė meras atidarymo metu. Vietinė įžymybė – Mažylis Brentas, kurio dar vaiko atvaizdas puikavosi ant sardinių dėžučių – perkirpo kaspiną.


Į Rijuko miestelį atvyko jauna Orų kanalo žurnalistė Semė Sparks kartu su operatoriumi Meniu, kad paruoštų reportažą apie didingąjį Sardinių pasaulio atidarymą. – Sveika, Seme Sparks, aš esu Amerika, – nervingai prakalbo ji. – Norėjau pasakyti... gal tiesiog... eikime pas merą. – Dėkoju ir sveiki atvykę į Rijuko miestelį, Sardinių pasaulio gimtinę, – išdidžiai švytėdamas išrėžė meras.


Debesuota, numatoma mėsos kukulių kruša  

Knygos "Debesuota, numatoma mėsos kukulių kruša" ištrauka