Page 1

CHUSITA FASHION FEVER

TOHLE NENÍ JEN KNIHA

O SEXU ILUSTRACE MARIA LLOVET

RELACIONES AFECTIVAS

00 AperturaSumari x_CZ.indd 5

5

02.03.18 8:06


© Published in agreement with RBA Libros, S. A. © 2016, Chusita Fashion Fever © 2016, Maria Llovet for the illustrations. Translation © Dana Gajdová, 2018 ISBN 978-80-7549-527-3

TOHLE NENÍ JEN KNIHA O SEXU Text Chusita Fasion Fever Ilustrace Maria Llovet

Ze španělského originálu Esto no es un libro de sexo, vydaného nakladatelstvím RBA Libros, S.A., v Barceloně v roce 2017, přeložila Dana Gajdová Odpovědná redaktorka Jana Kotrlová Technický redaktor David Dvořák Vydala Euromedia Group, a. s., v edici Yoli, Nádražní 30, 150 00 Praha 5 v roce 2018 jako svou 9386. publikaci Úprava a sazba podle původního vydání TypoText, s. r. o. Tisk Tiskárny Havlíčkův Brod, a. s. Počet stran 160 PRO ČTENÁŘE OD 14 LET Naše knihy na trh dodává Euromedia – knižní distribuce, Nádražní 30, 150 00 Praha 5 Zelená linka: 800 103 203. Tel.: 296 536 111, fax: 296 536 246 objednavky-vo@euromedia.cz Knihy lze zakoupit v internetovém knihkupectví www.knizniklub.cz. www.yoli.cz

00 AperturaSumari x_CZ.indd 6

02.03.18 8:06


BUDEME SPOLU MLUVIT NA ROVINU, OK?

00 AperturaSumari x_CZ.indd 7

02.03.18 8:06


OBSAH Mluvme o sexu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10

NEŽ ZAČNEŠ SE SEXEM…

Začínáme

Mám/Nemám vztah . . . . . . . . . . . 46

.....................................

12

Líbí se mi . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 52 Máme rande . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 54

TĚLO A ROZKOŠ

Poznej své tělo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18 Ženské tělo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 20 Mužské tělo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 24

Rozkoš . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 28 Ženský orgasmus

....................

32

Mužský orgasmus

..................

34

Chodíme spolu

.......................

56

Nejen kamarádi

....................

58

Nezávazný vztah . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 60 Rozejdeme se

........................

62

Ideální chvíle . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 64 Ideální místo

..........................

Správná osoba

......................

66 68

Chránit se . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 72

SEXUÁLNÍ IDENTITA

Orientace a pohlaví . . . . . . . . . . . . . 36 Heterosexualita

.....................

40

Homosexualita

......................

42

Škatulky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 44

ZAČÍNÁME S PRAXÍ…

Masturbace . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

78

Masturbace u dívek

...............

82

Masturbace u kluků

...............

86

Masturbace v páru . . . . . . . . . . . . . . . . . 90

00 AperturaSumari x_CZ.indd 8

02.03.18 8:07


JDE SE NA VĚC...

Sbližujeme se . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ...................

98

............................

100

Toužíme po sobě Flirtujeme

94

Líbáme se . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 102 Zase se líbáme

......................

104

Dotýkáme se . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 106 .................

108

.........................

110

Zase se dotýkáme Svlékáme se

DĚLÁME TO…

V akci

.....................................

114

Orální sex . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 120 ..................

130

............................

142

„Opravdový“ sex Anální sex

Fantazie a hry . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 148

Slovníček . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 154

00 AperturaSumari x_CZ.indd 9

02.03.18 8:07


MLUVME O SEXU

o

víck Na slo

u o t i s u h sc

Ať mi to teda, prosím, někdo vysvětlí! Proč lidi nemluví o sexu jasněji? O sexu, jj, SEX, SEX, SEX… Tohle téma! Je v pořádku, o „tom“ mluvit? Proč se o všem kolem sexu mluví před náctiletými jen v  narážkách, šeptem, ne-li potají? Vždyť žijeme ve 21. století! Už je čas přestat chodit kolem horké kaše! Začíná se ti v těle probouzet touha, přitom vůbec nemáš jasno, o co tu běží? Někdo se ti líbí, dokonce už jste byli na několika rande a máš pocit, že nastal čas posunout se k dalšímu kroku? Máš za sebou první experimentování, líbání, objímání, hlazení na intimních místech, ale k ničemu dalšímu nedošlo? Ve všech případech je tahle kniha PŘESNĚ PRO TEBE! Nabízí odpovědi, rady, nápady, jak vybruslit nebo naopak zabruslit do  ožehavé situace. Pokud se při jejím čtení budeš občas smát, prosím, není zač! Není totiž nad to odlehčit téma vlastní trapnou historkou, nad kterou se naštěstí člověk s odstupem času už jen směje. Možná se teď ptáš, jak se to přihodilo, že jsem se pustila do psaní knihy právě o sexu! Odpověď je prostá: díky komentářům k mým videím a vzkazům, které mi přišly od mých fanoušků. Uvědomila jsem si, jak jsem se sama cítila, když mi bylo náct a toužila jsem se dozvědět co nejvíce informací o tom, jak sbalit kluka, který se mi líbí, co s ním pak dělat, když se to podaří, a vůbec co dál?!!! Nevěděla jsem, koho se 10

zeptat. Byla jsem si ale jistá, že doma se v žádném případě na nic ptát nemůžu ani nechci, a moje kamarádky tenkrát kluky taky teprve oťukávaly. A na obzoru nikde žádná milostná poradna nebyla! Já i  moje kámošky jsme byly tenkrát totálně mimo, vydané napospas výuce života: pokus omyl, a další pokus! I když nebudu ti lhát, některé věci – a zvlášť první líbání, o dalších věcech ani nemluvě, si stejně člověk musí prožít, aby doopravdy zjistil, o čem to je. Pár informací a dobrých rad ti ale usnadní tvoje první krůčky do neznáma, za to ti ručím. S tématem sexu a vnímání ženské a mužské sexuality je spojeno spousta mýtů a předsudků, které nikomu nepomáhají. Zbavte se jich včas a nenechte se mást „chytrými“ poučkami rádoby cool magazínů. Všichni chodí kolem horké kaše, ale k podstatě věci se skoro nikdy nedostanou. (Přečetla jsem si celý článek – hm, a co jsem se teda dozvěděla? Vlastně vůbec nic!! ) A to je ono. Pojďme spolu mluvit na rovinu, OK?

MLUVME O SEXU

001 Intro x_CZ.indd 10

02.03.18 8:17


Důvěrné Kdyby mi tenkrát – když mi bylo sladkých náct – někdo strčil do ruky podobnou knihu, jako je tahle, byla bych moc vděčná. Knihu doopravdy pro mladé, která by mluvila o sexu úplně od nuly. Knihu, co by vysvětlovala sex úplně od začátků a bez zbytečného kličkování. Knihu, v které bych mohla najít odpověď na téměř jakoukoli svoji otázku!

P. S.! Jako youtuberku mě nesmírně obohatily komentáře všech mých followerů a nebýt vás, určitě bych nebyla schopná napsat tuhle sexy knihu. Díky moc za vaši důvěru!

CHUSITA FASHION FEVER

Nedostala bych se možná do spousty situací, v nichž jsem si připadala hodně nejistá. Necítila bych se třeba tolik nepohodlně, když jsem se měla ukázat poprvé (i podruhé a...) nahá, a vůbec jsem netušila, jestli jsou moje pocity normální nebo ne. Nepřemýšlela bych tolik nad tím, jestli jsou podivuhodné proměny mého těla výsledkem nějakých temných kouzel. Jestli pohyby, které dělám, jsou v  tom správném tempu, jestli jsem se neudělala moc rychle. Teď, po několika delších vztazích, když už mám pubertu za sebou, už nejsem taková amatérka, a vím konečně své! ;-) A ráda se o to s vámi podělím.

Pozor! Jestli jste se mi někdy svěřili s nějakou svojí pochybností, je docela možné, že se objeví v této knize. Doufám, že vám moje odpovědi budou k užitku! A nebojte se, že by se mohla „provalit“ něčí totožnost, žádná jména nejsou skutečná.

MLUVME O SEXU

001 Intro x_CZ.indd 11

11

02.03.18 8:17


ÚVOD

ZAČÍNÁME… Připravte se na to, že v  této knize budeme mluvit o  sexu. Mluvit, ano, protože i  když je kniha psaná, doufám, že se její čtení bude podobat vzájemnému dialogu. Nebojte se, už předem jsem se připravila na všechny vaše všetečné otázky. Probereme vše, co se sexem souvisí, a slibuji, že nevynechám žádné důležité momenty a detaily. Pojďme spolu mluvit: bez zábran, na rovinu, otevřeně a bez vytáček.

O čem se v knize dočteš? Prostě o všem, co se sexem souvisí. A vezmeme to pěkně od začátku – od okamžiku, kdy dochází k probouzení sexuality, až po  samotný sex a  všechny jeho podoby. Budeme mluvit o různostech lidského těla, vnímání sexuality u kluků a holek, o sexuální identitě, o prvních pocitech fyzické přitažlivosti a samozřejmě o různých podobách vztahů, do kterých se vrháme. Řeč bude i o intimním vztahu, který si každý z nás vytváří k vlastnímu tělu. O prvních krůčcích, které provází náš první vztah, i ty další. Rozhodnutí, kdy s pohlavním životem – promiňte, se SEXEM – začneme, je na každém z nás. Je ale fajn mít nějaké informace, aby byl člověk dokonale připravený, co myslíš? V této knize najdeš vše podstatné, co by měl člověk vědět, když se rozhodne začít svůj sexuální život nebo s ním právě začal.

001 Intro x_CZ.indd 12

V obsahu najdeš přehled kapitol pro představu, jaká témata v knize najdeš. Klidně přeskoč doprostřed knihy, pokud tam najdeš něco, co tě právě teď zajímá nebo co zrovna řešíš. A jestli začneš číst od konce, najdeš malý slovníček s moc užitečnými pojmy.

Komu je kniha určena? Mladým lidem, kteří se chtějí dozvědět víc. Sex dříve než v 18 letech není povinný:-), ale to neznamená, že nemůžeš být informovaný. A přiznejme si, už daleko dřív ti na něj přijdou myšlenky, budeš si různé věci představovat a vytvářet si různé fantazie. Je docela fajn mít o sexu reálnou představu, nenechat se zaskočit, až na první experimentování přijde, a také se dozvědět něco nejen o sobě, ale i o druhém pohlaví.

TAK DO TOHO!

02.03.18 8:17


TATO KNIHA NENÍ PRO TEBE, E, POKUD... Nebaví tě mluvit o sexu. Máš předsudky. Nelíbí se ti, když se nazývají jí věci pravými jmény. Když pomyslíš na sex, chce se ti zvracet.

TATO KNIHA JE PRO TEBE, POKUD... Nemáš předsudky. Nazývat věci pravými jmény je důležité. Pokaždé tě téma sexu víc a víc vzrušuje.

001 Intro x_CZ.indd 13

02.03.18 8:17


!Přiznání! Všichni máme někoho, koho obdivujeme. Tak třeba já! Když jsem byla v pubertě, zbláznila jsem se do  Nicka Cartera z Backstreet Boys. No fakt! Trapas, viď?! Měla jsem jeho plakát v životní velikosti pověšený v pokoji, a protože jsem ho často líbala (nekecám!), barva na jeho tváři byla brzy totálně vybledlá.

Co tě všechno čeká V knize najdeš vysvětlení, popisy, nápady, vtipy, historky, zajímavosti a  spoustu rad, které tě vysekají z možných problémů. Jsem přesvědčená, že ti ušetří mnoho komplikací a zapeklitostí, které by tě mohly potkat. Podělím se s tebou i o dotazy, které jsem dostala, a  doporučení, co bych na tvém místě udělala já. Můžeš si vyzkoušet některý z testů, nebo hned všechny, které ti řeknou, jak jsi na tom a jaká je tvoje tělesná teplota – ehm, stupeň nadrženosti.

Nezapomeň

A nevyhneme se ani různým scénářům, v nichž se může ocitnout každý, komu se začínají zapalovat lýtka.

Odkud začít Tuhle knihu můžeš číst jako kteroukoli jinou – od začátku, stránku za stránkou až na konec. Můžeš si ji projít po částech, nejprve se otestovat, nebo projít extra doporučení a zajímavosti v rámečcích. A také ji můžeš použít jako příručku k hledání odpovědí na konkrétní otázky nebo jako návod při plánování své sexuální budoucnosti. Neboj se, nenechám tě v tom a včas tě upozorním na všechny možné následky:-)

POUŽIJ KNIHU PODLE LIBOSTI! Kdybych já ! o t i s j i ž U ku, když ž í n k o t u t měla , tak by t c á n o l y b mi hly stát o m e n i m e s panebože věci typu „ asadit ten jak mám n “!!! kondom...?

mrknout na str. 23 a 27 JAK SE ČEMU ŘÍKÁ! To se nasměješ! 14

INTRODUCCIÓN

001 Intro x_CZ.indd 14

02.03.18 8:17


T S E T

KOLIK TOHO VÍŠ O SEXU? Myslíš si, že víš o sexu úplně všechno, nebo tušíš, že nemáš ani páru. Jak jsi na tom? Udělej si test a uvidíš!

VÝSLEDEK Prezervativ slouží k…

O klitorisu víš…

* ** ** *

Klito…co? Musím si to vygooglovat! Že existuje, i když se to zdá jako mýtus! Umíš ho najít i stimulovat.

* ** ** *

tomu, aby byla legrace s přáteli. nechtěnému těhotenství. tomu, abychom si mohli užít bezpečný sex. Orální sex je…

O předkožce víš…

* ** ** *

Před…co? To je ale slovo! Že existuje, ale to je tak všechno. Umím ji najít a postavit.

* ** ** *

Masturbace se ti zdá…

* ** ** *

Jen pro nadržence. Super věc, jak se zbavit nadrženosti. Docela zábava. Olizovat se s někým je…

* ** ** *

Dát si pár polibků. Velice příjemná zkušenost. Začátek něčeho vážnějšího.

Když mluvíme, místo toho, abychom dělali jiné věci. Praktika, která tě totálně dostane. Když člověk používá pusu k tomu, aby dával a přijímal rozkoš. Sex s partnerem musí být…

* ** ** *

Něco úžasného a nezapomenutelného. Na základě uváženého rozhodnutí. Roztomilý a příjemný pro oba.

¿ ?

7 až 10 Jsi ztracený! Buď tě to téma vůbec nezajímá, nebo jsi úplně mimo. Vzhůru do čtení a nevynechej ani jednu stránku! 11 až 14 Zní ti to povědomě Téma ti je povědomé, zdá se, že hodiny biologie v tobě zanechaly stopu, ačkoli stále ti dělá trochu problém nazývat věci pravými jmény. Jestli chceš rozptýlit všechny pochybnosti, tak není na co čekat. Knížka je právě pro tebe! 15 až 18 Máš náskok Zdá se, že máš nějaké povědomí. Ale aby ses zlepšil v praxi, je potřeba ještě více teorie! Přečti si tuto knihu a uvidíš, že ti pomůže utřídit si pojmy. 19 až 21 Víš všechno! Sice máš nejlepší hodnocení, ale… víš opravdu všechno? V této knize určitě najdeš témata, která pro tebe můžou být zajímavá, nebo tipy a nápady, jak se o sebe lépe starat, ať už v oblasti vlastní sexuality, tvého vztahu nebo ochrany.

ZAČÍNÁME…

001 Intro x_CZ.indd 15

15

02.03.18 8:17


Dneska je sám doma.

Klid, kámo, všichni jsme si tím prošli.

Vím, kámo, ale co když na ni půjdu moc rychle?

Čím víc budeš mít zkušeností, tím to bude lepší, uvidíš. Ani nevíš, jak moc to chci. Jen aby to nebolelo...

Br rr zdi!

Chci, aby to bylo hezké.

Jasně, že jo, uvolni se. Už budu muset končit.

Dneska to přijde...

16

Pro jistotu jsem si oblékl svoje nejlepší trenýrky!

Jasně, supermane! Hlavně vklidu!

Dneska to přijde...

ZAČÍNÁME…

001 Intro x_CZ.indd 16

02.03.18 8:17


HM

Jsi v pohodě?

MM

ZAČÍNÁME…

001 Intro x_CZ.indd 17

17

02.03.18 8:18


TĚLO A ROZKOŠ

POZNEJ SVÉ TĚLO Dospívání je intenzivní období, v němž se mění spousta věcí – na tvém těle i v tvé mysli. Proměňuje se tvoje tělo, u někoho se projeví problematická pleť, začnou ti růst chloupky v intimních partiích nebo třeba i jinde. Hormony pracují na plné obrátky a tebe to může emocionálně rozhodit. !NIČEHO SE NEBOJ! Tyto změny jsou naprosto normální a prošel si jimi každý z nás.

Nahoru, dolů... Nejenže se měníš fyzicky, ale mění se také tvoje vnímání a pocity… Někdy cítíš přepjatou přecitlivělost, máš pocit, že jsi časovaná bomba a nemáš svoje emoce pod kontrolou. Podrážděnost zase střídají nekontrolovatelné záchvaty smíchu. Zkrátka připadáš si jako pořád zapnutý mixér. Tvoje tělo zakouší nové vjemy a probouzejí se dosud nepoznané pocity. Jestliže zdravíš někoho, kdo se ti líbí, krátí se ti dech, ostýcháš se, oči sklopené k zemi, a úplně ztrácíš schopnost vymáčknout ze sebe jakékoliv slovo. Jen letmý dotek ti vyvolá husí kůži a podnítí neuvěřitelnou představivost. Začneš přemýšlet nad líbáním nebo dokonce mazlením. Máme pro tebe dobrou zprávu: jsi na vzrušující cestě vkročit brzy na úžasnou půdu experimentování, které může být završeno vztahem, se kterým se budeš moct pochlubit všem okolo.

18 12

Tvůj obraz je tvým odrazem Jestliže jste předtím nepoznali zvědavost, tak TEĎ NASTAL TEN OKAMŽIK. Prohlížíš se v zrcadle, zkoumáš křivky svého nahého těla – pohledem i dotýkáním se – a objevuješ jeho nejintimnější zákoutí, které zůstávaly bez pozornosti až doposud skryté. Poznávání vlastního těla je prvním důležitým krůčkem předtím, než se s někým sblížíš. Je docela dost možné, že se zpočátku budeš strašně stydět, nebo že to, co vidíš v zrcadle, není úplně podle tvých ideálních představ. VYKAŠLI SE NA  PŘEDSUDKY! Kde je napsána definice lidské krásy? Nevěř ani všudypřítomným stereotypům o  kráse: každé lidské tělo je unikát. Navíc, čím lépe se cítíš ve vlastním těle, tím krásnější tě vnímají ostatní. To, že se cítíš dobře, jen umocňuje tvoji atraktivitu a všichni okolo tvoji vnitřní sílu vycítí. Čím více si vlastního těla užíváš, tím hezčím a atraktivnějším ho shledáváš. A to vnímají i všichni v okolí. Mít rád sám sebe a uvědomit si vlastní cenu, to je, oč tu běží. Nezapomínej na to! Velikost prsou nebo penisu, koho to zajímá?! Miluj své vlastní tělo a udělej z něj svého spojence. Vnímej jeho projevy i vlastní touhy, nauč se prožívat emoce a nesnaž se je potlačovat.

TĚLO A ROZKOŠ

01 El cuerpo x_CZ.indd 18

02.03.18 8:19


URBAN LEGENDS Vyvracíme mýty!

„Čím větší penis, tím větší rozkoš cítíš.“

„Abych byla hezká, musím se všude důkladně vyholit.“

!ALE KDEŽE! Úctyhodná velikost penisu rozhodně nezaručuje sexuální uspokojení, důležité je umět s ním (správně) zacházet.

!ANI NÁHODOU! Kde jsou chloupky, je legrace! Pubické ochlupení má svůj význam. Všechno to záleží na tom, jak se ty nejlíp cítíš a jak se sama sobě líbíš.

„Pro holky není zevnějšek důležitý.“

„Kluci bez knírku jsou jen taková holátka.“

?COŽE?! Jasně, že si všímají, jako úplně každý! To ale neznamená, že to, co vidí oči, by bylo to jediné, co je zajímá. Všechny naše smysly pracují na plné obrátky a pro nás. V tomhle to mají holky i kluci stejně. „Kluci, kteří mají velký nos (nebo velké nohy nebo dlouhé prsty…), mají taky velký penis.“ !ŠPATNĚ! Mezi rozměry této ani žádných jiných částí těla neexistuje žádná souvislost. „Kluci myslí na sex každých 7 vteřin.“ ?FAAAKT? Pokud by to takhle bylo, nedělali by v životě nic jiného! I když možná kluci myslí na sex častěji než holky, tak my to taky děláme a ne, že ne, a nikdo z nás obou si nemyslí, že je blázen jen proto, že na to myslíme každý den.

!ALE JDI! Knír ani vousy nepatří k žádnému konkrétnímu věku, kdy by už měly (začít) růst, a pokud nic z toho tvůj kluk nemá, neznamená to nutně, že by byl emocionálně nebo sexuálně nevyzrálý. „Klukům se líbí jen holky s velkýma prsama.“ ?URČITĚ? Jasně že velké vnady přitahují pozornost, ale věř, že to není zdaleka všechno. Záleží na spoustě jiných věcí, kromě fyzického vzhledu a obsahu výstřihu, aby se holka klukovi líbila.

nad Povznes se ej raději d a y k d u s před pocity. í n t s a l v a n

POZNEJ SVOJE TĚLO RELACIONES AFECTIVAS

01 El cuerpo x_CZ.indd 19

19

02.03.18 8:19

0038878  
0038878