Page 1

Mm

Namalujeme velké M spolu, než vláček přejede most. Nahoru, dolů, nahoru, dolů. A dost!

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z a b c d e f g h ch i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Co to je?

Míč, metr, měsíc, myš, motýl

EMA MÁ EMU

(Mm)

7


Mamut v modřínovém lese, mrak se ladně nebem nese, za majákem na stráni přistávají Marťani. Myslivec jde na obhlídku s velkým mrožem na vodítku, medvěd na motorce z hůrky rychle sváží muchomůrky. Malá mandelinka spinká, motyka jí do snů cinká, měsíc hází maliny na medúzu z mokřiny. K mrakodrapům vedou mosty, mravenečník pozval hosty, v montérkách si metrem měří mraveniště na večeři. Pod meruňkou mír a klid, morče přišli navštívit motýl s můrou, svojí paní, myš jim chystá uvítání. Meloun voní do zahrádky, přeruší míčové hrátky, myška s mašlí, moucha za ní už se těší na mlsání. Mašina se šine k hoře přes blankytně modré moře, Mars se směje. A co víc? Koncert zralých makovic.

8


EMA MÁ EMU

(Mm)

9


Bb

Bubeník a bubeníček, kamarádi od paliček, mají oba stejné zvyky, pouštějí se do muziky.

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z a b c d e f g h ch i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Co to je?

10

Bábovka, banán, bažant, bříza, bič


c)

b) a)

d)

f)

g) e) Který z motýlů má křídla ve tvaru písmene B? f

Hádej, co to je! 1. Hmyz s krovkami 2. Bručivý smyčcový hudební nástroj 3. Jednoduchá pomůcka zlepšující vidění 4. Domeček pro hnízdění ptáků 5. Teplá domácí obuv 6. Válcový hudební nástroj s paličkami 7. Kožešinová čepice přes uši 8. Letadlo lehčí než vzduch 9. Tmavomodré lesní plody 10. Listnatý strom s bílou kůrou 11. Lovecká vrhací zbraň, která se vrací zpět 12. Zvířecí stavitel hrází 1. brouk 2. basa 3. brýle 4. budka 5. bačkory 6. buben 7. beranice 8. balon, 9. borůvky 10. bříza 11. bumerang 12. bobr

EMA MÁ EMU

(Bb)

11


V balonovém skákání berušce nic nebrání, místo padáku má krovky, býk se pustil do bábovky. Bílá bříza? Štíhlá jedle? Kdepak, cíl je těsně vedle. Borovice chocholatá, ptačí budka, to je zlatá! Blecha o berličkách skáče pro borůvky na koláče, bažant mrkne poočku na barevnou babočku. Bumerang se vzduchem mihne, ale banánům se vyhne kolem basy, kolem brouka, bobr na běláska kouká. Pod bukem je velký hluk, boule bolí, brečí kluk, budík zvoní, žádné lišky, nachytali bazilišky. Babka v brýlích nad norou dvakrát dupne bačkorou, spustí paličkovou bouři, z bubínku se skoro kouří. S beranicí do čela děda štráchy nedělá, ještě jednou práskne bič. Budulínku, honem pryč!

12


EMA MÁ EMU

(Bb)

13


Aa

Á, ti klauni, ti to umí, jsou tak pružní, jako z gumy, ohební, až skoro zdá se, že se velký zlomil v pase.

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z a b c d e f g h ch i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Kdo to je?

14

Atlet, apoštol, anděl, admirál, Arab


c) b)

d)

a)

f) e)

g)

h)

Najdi panáčka, který předvádí písmeno A. f

Hádej, co to je! 1. Pohádková bytost s křídly 2. Zahradní ovoce, které roste na trnitých keřích 3. Bílý králík s dlouhou srstí 4. Skleněná nádrž s vodou a s rybičkami 5. Lapač rozhlasových nebo televizních vln 6. Kožená školní taška 7. Americký letec do kosmu 8. Motýl, který se jmenuje jako námořní velitel 9. Malá otevřená stavba na zahradě 10. Mistr v tělocviku 11. Oblíbený papoušek s dívčím jménem 12. Tropické ovoce, které roste na poli 1. anděl 2. angrešt 3. angorský králík 4. akvárium 5. anténa 6. aktovka 7. astronaut 8. admirál 9. altán 10. akrobat 11. andulka 12. ananas

EMA MÁ EMU

(Aa)

15


Nad pánvičkou amoleta točí salta, vzduchem létá, v albu známek, tam a zpět, projel Adam celý svět. V aleji admirál s aeroplánem soutěží v letu nad altánem, apoštolové jdou v rytmu tance, amplion zní, houká ambulance. Archanděl hlídá akrobata, přiletěl z nebe natotata, antény rovná astronaut smělý, v ateliéru voní akvarely. Prvňáčci se učí abecedu, atleti jsou banda neposedů, atlasem běží prst do Afriky, Antarktidy a Ameriky. Albatros se jen křídly chlubí, aligátor zas cení zuby, alka s andulkou se ho bojí, jen antilopa klidně stojí. Bílý angorský králíček, akvárium s hejnem rybiček za žlutou aktovkou v klusu ke schodům autobusu. Asfaltér zalepí záplatu a z kvetoucího akátu vyletí vůně bílé krásy do nosu Araba s ananasy.

16


EMA MÁ EMU

(Aa)

17

0033903  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you