Page 1

Tartu K천rgem Kunstikool II kursuse tr체kitekstiilikavandid Eesti Film 100 ainetel 2012 Liina Tiidor Karolina Tiesler Evelin K채go Kaisa Krusenberg Juhendaja Kadi Pajupuu


Liina Tiidor Minu “Eesti film 100” mustrid

Kasutasin Eesti Film 100 mustrite loomiseks nelja inspiratsiooniallikat. Esiteks - animafilmi „Kutsu Juku seiklusi“ olin juba varasemalt näinud, oli selline naljakas ja natuke segane lugu. Teiseks Johannes Pääsukese siluetti kaamera taga filmimas. Kolmandaks EF100 logo ja viimaseks kollaaži endale helge mälestuse jätnud neljast filmist: „Nukitsamees“, „Lammas all paremas nurgas“, „Kevade“ ja „Operaator Kõps“. Toodeteks oli meie ülesandes siis vastavalt t-särk, sall, traksid ja vest ja tegemist siiditrükiga.


Liina Tiidor KUTSU JUKU


Liina Tiidor Minu “Eesti film 100” LOGO


Liina Tiidor “Eesti film 100” LOGO


Liina Tiidor JOHANNES PÄÄSUKE


Liina Tiidor HELGE MÄLESTUS


Karolina Tiesler Johannes P채채suke


Karolina Tiesler Johannes P채채suke


Karolina Tiesler Johannes P채채suke


Evelin Kägo Kollektsioon FILM

Kavandi puhul olen aluseks võtnud filmiriba, kus olen kasutanud kaadreid filmidest „Kevade“ „Me olime 18 aastased“ ja „Nukitsamees“. Kollektsiooni kavandades olen lähtunud mustvalgetest filmidest ja mustvalgete filmide kvaliteedist. Toodetel olen kasutatud juhuslikuna, samas kaunina mõjuvat pikslilist mustrit, mis meenutab vanade filmide „müra“ ja defektidega. Kollektsioonis on vest, mille juurde kuuluks lips, T-särk, traksid ja sall. Muster trükitakse siiditrüki tehnikas.


Evelin K채go Kollektsioon FILM MUSTRIELEMENT. SALL


Evelin K채go Kollektsioon FILM TRAKSID


Evelin Kägo Kollektsioon FILM SÄRK


Evelin K채go Kollektsioon FILM VEST


Evelin Kägo kollektsioon TAMM

Selle kavandi puhul olen inspiratsiooni saanud filmist „Kevade“. Ma olen mustri loomisel aluseks võtnud „Kevade“ filmist suure tamme oksad, mis jäi Teele ja Arno ühise koolitee äärde. Tamm sümboliseerib püsivust ja kasvu, sama sümboliseerivad ka oksad. Minu valik on põimitud sümboolse tähendusega. Eesti filmi esimene sada aastat on möödumas, soovides selle kollektsiooniga Eesti filmile püsivust ja kasvu. Kollektsioonis on vest, pluus, mille juurde kuuluks lips, traksid ja sall. Muster trükitakse siiditrüki tehnikas.


Evelin Kägo kollektsioon TAMM SÄRK, LIPS, TRAKSID


Evelin K채go kollektsioon TAMM TRAKSID


Evelin K채go kollektsioon TAMM SALL. VEST


Kaisa Krusenberg EF 100 kujundus filmi „Viimne reliikvia“ ainel

Motiivide valikus lähtusin läbi aegade populaarse filmi peategelastest meile tuntud stseenides, kasutades sealjuures stseeni kirjeldavaid mitmemõttelisi repliike. Värvides lähtusin EF100 oranžist logost ning salli puhul konkreetsest kollasest sallist. Minu eesmärk on teha meeskonnaliikmed rahva seas kergesti äratuntavateks, mistõttu lisasin T-särgi ja vesti puhul tekstid suurelt turjale ning kasutasin silmapaistvaid värvikombinatsioone (logo oranž-must /salli kollanemust). Kasutasin EF100 logo tagasihoidlikumas mahus, kuna eristuv tilluke logo traditsioonilises rinnapealses kohas jätab väärikama mulje logole ja sellega edaspidi seonduvale. Üldmulje jätsin nooruslikumaks ja trendikaks, kuna Eesti film, olgugi et varsti 100-aastasena, peab jätkuvalt ajaga kaasas käima. Sallis kasutasin Gabrieli ja Ivo Schenkenbergi võitlusstseeni, väljendades mustrimänguga liikumist stseenis. Kompositsiooniliselt jaotasin mustri omavahel peegelduvaks, et muster ka kaela ümber mässituna ideed edasi kannaks. Samuti jääb äratundmisrõõm tegelaste leidmisel mustrist, millele salli kummassegi otsa stseenile iseloomulik repliik vihjab. Mustri vahele olen aga pikkinud EF100 logo motiivi. Teostusel kasutan siiditrükki.

Meil lobisemise eest palka ei maksta!


Kaisa Krusenberg


Kaisa Krusenberg


Kaisa Krusenberg


Kaisa Krusenberg

Mitu korda ma ühte ja sama meest pean maha lööma?!


te ja

aha

est m

sam a me

pean

lööm a?

s del O ma ü h

not a iõv t

orda

!?

enem ini

Mitu k

Kaisa Krusenberg


Kaisa Krusenberg


Tartu Art College www.artcol.ee artcol@artcol.ee +372 730 9822 T채he 38B Tartu 50103 ESTONIA

EF100 textile  

2nd year students from Tartu Art College designed textiles for the 100th anniversary of Estonian Film

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you