Page 1

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2012 JALGPALLI MÄLUMÄNGUS

I BLOKK (Maailm ja mõnda) 1. Käesoleval aastal toimusid Euroopa meistrivõistlused jalgpallis juba ajaloos teist korda kahes riigis, seekord Poolas ja Ukrainas. 2012. aasta alguses peeti aga esmakordselt ajaloos Aafrika jalgpalli meistrivõistlusi ehk Aafrika rahvaste karikat samuti korraga kahes riigis. Nimetage need riigid (mõlema riigi eest 1p). 2. Sel aastal tuli Aafrikas saatuse tahtel meistriks riik, mille jalgpalliajaloost vaatab vastu kurb sündmus, kui 1993.a lennukatastroofis hukkus terve selle koondise jagu mängijaid. Õnnetus juhtus käesoleval aastal peetud finaalmängu toimumiskoha lähedal. Finaalis võitis meie poolt küsitav riik penaltiseerias Elevandiluurannikut. Nimetage see koondis, kes tuli 2012. aastal Aafrika meistriks. 3. Okeaania meistriks ei tulnud sel aastal üllatavalt Eestilegi tuttav Uus-Meremaa võistkond, kelle teekond lõppes poolfinaalis. Meistritiitlini jõudis aga koondis, kellel näiteks ei õnnestunud kvalifitseeruda eelmisele finaalturniirile 2008. aastal. Huvitav on mainida, et küsitav koondis on pääsenud rannajalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniirile 2011. aastal (seal mängiti visalt ja edestati suurt Venezuelat) ning 2013. aastal on antud riik ise rannajalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniiri korraldajaks. Ühtlasi ollakse ka senini väikseim riik, mis on taolist turniiri korraldamas. Selle riigi elanike arv 2007. aasta andmeil oli 178 133 ning suurim keskus on Papeete nimeline asula. Nimetage see koondis. 4. Selle viimasel ajal üsnagi kõmu tekitava maa meistrivõistlustel 2011-2012. aasta hooajal osalesid järgmised võistkonnad: F.C Manchester United (1957. aastal andis Inglismaa Manchesteri võistkond luba kasutada oma nime); F.C St Joseph`s; F.C Glacis United; F.C Lions; Stan James Athletic Corinthians ning F.C Lincoln (klubi eelmine nimi oli F.C Newcastle United). Esimene meistrivõistluste hooaeg peeti sellel maal juba 1895-1896 hooajal. Küsitava maa jalgpalli liit asutati 1905. aastal. Mis maa või riigiga on tegu? 5. Sellel aastal esindasid Venemaad Eurovisioonil Udmurdi memmed Buranovskije Babuški, kes laulsid oma rahvuskeeles. Venemaa jalgpalli kõrgliigas mängib aga samuti üks soome-ugri päritolu võistkond, mille koosseisus küll kohaliku rahvuse esindajaid ei paista olevat, ent siiski kannab see võistkond ühe vabariigi nime. Mis on selle klubi nimi (2p, rahvuse või piirkonna nimetamise eest 1p)? Vihjena on esitatud klubi logo (sellelt on eemaldatud nimi) ning antud piirkonna lipp ja vapp.

1


EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2012 JALGPALLI MÄLUMÄNGUS

II BLOKK 6. Eesti koondis mängis 29. veebruaril 2012 Los Angeleses võidukalt Flex TV karika raames Kesk-Ameerika riigi El Salvadoriga, kuid peale jalgpallialaste saavutuste (mänginud MM-finaalturniiridel) on El Salvador saanud tuntuks ka sellise ajaloo sündmusega nagu jalgpallisõda (La guerra del fútbol), mis toimus 14.-18. juulini 1969. Küsime, kes oli selle sõja teiseks osapooleks (vihjeks, et tegu on sealse regiooni arvestatava jalgpallimaaga)? 7. Väga paljud Eesti jalgpallisõbrad tundsid ülekohut ungarlasest jalgpallikohtuniku Viktor Kassai vilepartii osas pärast Eesti – Iirimaa play-off mängu ning Facebookis avati isegi Kassai vastane leht. Samas on ungarlastest kohtunikud varemgi Eesti jalgpallisõprade seas tuntust kogunud. Millist Eesti koondise mängu teenindas see ungarlastest koosnev kohtunike brigaad: Kolos Lengyel, János Csák ja Krisztián Selmeczi ? 8. Eelmisel aastal loodi Riigikogus Eesti jalgpalli toetusrühm, kuhu kuulub 33 parlamendi saadikut. Toetusrühma eesmärgiks on toetada Eesti jalgpalli arengut ning kaasata jalgpalli juurde suuremat hulka inimesi. Kes on selle Riigikogu toetusrühma esimees? 9. Tegu on mõnes mõttes jalgpalliga seotud ning meil kõikuva arvukusega ebaühtlaselt levinud haruldase haudelinnuga (50-5000 paari). Pesitseb peamiselt kultuurheinamaadel ja viljapõldudel. Saabub mais ja parim aeg linnu kohtamiseks on juuni, kui öösiti esitatav mängulaul kostab suhteliselt kaugele. Mune kasutatakse vaktsiinide valmistamiseks. Sügiseti on viimaseid lahkujaid kohatud oktoobri alguses. Talvitub lõuna pool Saharat ning tegu on maailma pisima kanalisega (pikkus 16–18 cm.) Mis linnuga on tegu (ladina keeles: Coturnix coturnix)?

10. MUUSIKA KÜSIMUS: Millise riigi hümniga on tegu?

2


EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2012 JALGPALLI MÄLUMÄNGUS

III BLOKK 11. Milline nimi sobib järgmistesse lünkadesse: .......... Durlast; …….. Espana; ………. Mundial; ……….. Europa; ……….. 12? 12. Millist nime kandva organisatsiooni (asutatud 2008) logoga on tegu? Selle organisatsiooni logo on disaininud Artemy Lebedev ning sellel suvel toimunud EMfinaalturniiril ületas küsitava organisatsiooni tegevus uudiskünnise.

13. Eesti koondises on kaks mängijat (Joel Lindpere ja Taavi Rähn), kelle koduklubid asuvad väljaspool Euroopat. Huvitav on mainida, et 2012. aasta EM-finaalturniiril osales samuti kaks mängijat, kes ei mänginud ühegi UEFA liikmesriigi liigades. Nimetage need mängijad (1p iga mängija nime eest)? 14. Kes lõid 2012. aasta EM-finaalturniiri esimese ja viimase värava (1p iga nimetatud mängija eest)? Vihjeks võib öelda, et esimene värav löödi turniiri avamängu 17. minutil ja viimane finaalkohtumise 88. minutil. 15. Mis on nende maskottide nimed?

3


EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2012 JALGPALLI MÄLUMÄNGUS

IV BLOKK 16. Küsitava klubi nimi on kohalikus keeles Clwb Pêl-droed Dinas Abertawe. Samuti võib mainida huvitava asjaoluna, et antud klubi mängib naabermaa kõrgliigas alates 2011. aastast, kuigi võiks idee kohaselt mängida koduses kõrgliigas. Klubi mängib staadionil, mis kannab nime kohalikus keeles Stadiwm Liberty. Staadionit jagatakse Ospreysnimelise ragbiklubiga. Mis jalgpalliklubiga on tegemist? 17. Eesti koondises debüteerinud Henrik Ojamaa mängib üsnagi edukalt Šoti klubi FC Motherwell eest. Samas pole ta Motherwellis esimene Eesti juurtega mängija, kes klubi eest pallinud. Meie poolt küsitav isik mängis Motherwellis aastatel 1982-1984 ning erinevalt Ojamaast on tal õnnestunud ka Šoti liiga võitjaks. Kellega tegu? 18. Kuigi FIFA edetabelis on Eesti koondis üsnagi kõrgel kohal, siis UEFA liikmesmaade liigade 2012/2013 hooaja koefitsientide jooksva arvestuses on Eesti liiga koefitsiendiga 2.208 kahjuks 53 liikmesmaa arvestuses 49. kohal. Tahapoole meist jäävad selliste kääbusriikide nagu Andorra, Fääri Saared ja San Marino liigad. Samas on positiivse asjaoluna meist tabelis tagapool ka üks Eestist rahvaarvu poolest suurema UEFA liikmesriigi liiga koefitsiendiga 1.750. Millise riigi? 19. Kohalikus murrakus on küsitava Eesti linna (suurus 10,59 km2) nimi Oablu või Aablu. Asula sai linnaõigused 1279. aastal Riia piiskopi käest. Küsitava linna vanalinn asub kahe oosiga poolsaarel, mis loode suunas jätkub mandriga ühinenud laidude ahelikuna, mida kohalikud nimetavad holmideks. Holmide vahele on jäänud madalad lahed - Suur ja Väike viik. Viimastel aastakümnetel toimunud linna laienemise tõttu maa suunas on linna keskpunkt nihkunud praeguse kaubanduskeskuse juurde. Linna territooriumi hulka kuulub Krimmi holm ning sõpruslinnadeks on sellised kohad nagu Loviisa, Petlemm, Hanko, Uman (Ukraina), Haninge (Rootsi) jne. Jalgpallis mängib küsitava linna meeskond küll Eesti madalamates liigades, kuid siiski on see linn andnud ka viimaselgi ajal suure panuse Eesti jalgpalli. Nimetage see Eesti linn. 20. MUUSIKA KÜSIMUS: mis ansambliga on tegu? BOONUSKÜSIMUS TARMO TUULELT alias POBORSKY’lt (eriauhinnaks „Eestimaa mäng“): Eesti jalgpallikoondis on mänginud Andorraga 10 korda, millest saavutanud 10 võitu. Väravate vahe on 24:5. Esimese mängu 13. novembril 1996. aastal Andorra La Vellas võitis Eesti 6:1, kusjuures Argo Arbeiter lõi neli väravat. Kes Eesti koondislastest on veel löönud Andorrale kokku erinevates mängudes vähemalt neli väravat?

4


EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2012 JALGPALLI MÄLUMÄNGUS

V BLOKK 21. Eesti klubid on olnud kolm korda lähedal jõudmaks kas Euroopa Liiga (ja selle eelkäija UEFA karikasarja) või Meistrite Liiga alagrupiturniirile. Kahel korral on olnud viimaseks takistuseks tõelised suurklubid Istanbuli Galatasaray ning Newcastle United. Kes on aga see kolmas klubi, kes on olnud viimaseks takistuseks jõudmaks Eesti klubil eurosarjas alagrupiturniirile? 22. Täitke tühi lünk: 14.03.2002…………- Eesti 0 : 2; 17.12.2003 …………… - Eesti 1 : 1; 09.11.2007 …………..- Eesti 2 : 0. Kellega mängis Eesti koondis? 23. Kes on järgmise kirjatüki autor? “Jah, jalgpall aitab jaanilaupäeva päris korralikult sisustada! Vorst ja viinapits teleri ette kaasa ning läheb lahti! Eesti Televisiooni peab tõesti kiitma. Ka kõik kommentaatorid on tublid, neid on hea kuulata. Koomiliselt mõjub ehk vaid nende püüdlik soov Eestit igal võimalusel „suure mänguga” siduda ja nii antakse pidevalt teada, kuidas see või teine mängija „on omal ajal ka Eestile värava löönud”! Sellest kõneletakse uhkusega hääles, umbes nii: jah, oleme ju küll üks pisike ja vaene riigike, aga näed, see kuulus jalgpallur ei pidanud ennast uhkeks, virutas meilegi! Mõni eriti armuline isand on löönud Eesti väravasse koguni mitu kolli ja on seetõttu „Eesti jalgpallisõbrale ülimalt hästi tuntud”! Umbes sarnaselt võis kunagi (jaanipeol) kelkida mõni talupoeg – et kas usud, parunihärra on minugi eite tagumikust näpistanud! Ei põlanud ära, kahmas kohe kõigi viie sõrmega! President võiks kõikidele nendele mängijatele, kes on Eestile värava löönud, ordeni anda! Omamoodi estofiilid ju.” 24. Sellel hooajal mängib Eesti koondislane Ragnar Klavan Saksamaa 1. Bundesliga klubi FC Augsburgi ridades. Käesoleval hooajal mängib 1. Bundesligas aga ka klubi, kelle ridadesse kuulus omal ajal Marek Lemsalu. Tollal mängis meeskond siiski Saksa esiliigas ehk 2. Bundesligas. Nimetage see Saksamaa jalgpalliklubi. 25. Kes on pildil (hoiab Eesti sedelit)?

5


EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2012 JALGPALLI MÄLUMÄNGUS

VI BLOKK 26. Kes ütles omal ajal järgmised kuulsad sõnad, mida tsiteeriti isegi selle aasta Meistrite Liiga finaalmängus? „Jalgpall on lihtne mäng, kus 22 meest ajavad taga palli 90 minutit ja lõppude lõpuks sakslased alati võidavad.“("Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans always win.") 27. Inglismaal asuvas linnas ............. on üks mälestuskivi, mis on pühendatud üliõpilasele William Webbile. Kivi kannab järgmist epigraafi: "See kivi tähistab William Webbi Ellise tegu, kes omaaegseid jalgpalli reegleid uljalt ignoreerides võttis palli kätte ja sööstis edasi, luues ........ erilise , iseloomustava joone.--A. D. 1983." Mis sobib lünka? 28. 2002. aastal külastas Eestit Intertoto karikasarja raames Portugali klubi UD Leiria. Nendega kohtunud FC Levadial õnnestus antud paarist võitjana väljuda, sest Portugali klubile määrati avakohtumise järgselt seoses segadusega mängijate registreerimisel 0-3 tehniline kaotus ning korduskohtumine lõppes portugallaste vaid 1-2 paremusega. Märkimist väärib aga ka see, et palju ei jäänud puudu, et tollel suvel külastanuks Eestit üks tänaseks maailmakuulus treener. Nimelt juhendas küsitav treener Portugali võistkonda UD Leiriat hooajal 2001-2002 ning vahetult enne eurosarja mänge lahkus küsitav isik tugevamat klubi juhendama. Kes on see treener? 29. Kes on see jalgpallur, kes kuulus USA koondise koosseisu (nr 19) küsimuste lehele lisatud mängu protokollis? 30. 2022. aasta Kataris toimuvaks MMiks projekteerib mitmeid staadione arhitektibüroo ........ .......& Partner GmbH, mis kannab ühe kuulsa arhitekti nime. Kuna tegu on kolmandat põlve arhitektiga, siis veel kuulsam on selle kuulsa arhitekti isa, kes kannab sama nime kui küsitav isik. Mõlemate, nii poja kui isa tööd on olnud EXPO maailmanäitusel. Huvitav on mainida ka seda, et küsitava kuulsa arhitekti vanaisa kannab pea sama nime mis lapselaps. Millise kuulsa arhitekti büroo projekteerib kümne aasta pärast Kataris toimuva MMi enamikke staadione?

6


EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2012 JALGPALLI MÄLUMÄNGUS

VII BLOKK 31. Sellel suvel peeti Eestis U-19 EM-finaalturniiri. Eesti koondisel ei läinud eriti hästi, kuid siiski õnnestus lüüa kaks väravat. Üks vastaste ja teine sedapuhku oma võrku, mis jäi paraku finaalturniiril ka ainsaks omaväravaks. Küsime, kes olid nende tabamuste autoriteks? 32. Käesoleva aasta suvel toimusid Londoni olümpiamängud, kus meeste jalgpalliturniiril võitis Mehhiko koondis finaalis 2-1 skooriga Brasiiliat. Naistest võitsid USA naised 21 skooriga Jaapani naiskonda. Küsime hoopis, mis aastal (1 punkt) ning milliste olümpiamängude (1 punkt) raames osalesid mängijad sellistest klubidest nagu Christian Brothers College, St. Rose Parish, Galf F.C. Olgu veel mainitud, et küsitavate olümpiamängude jalgpalliturniiri finaal toimus 23. novembril. 33. Londoni olümpiamängudeks saadi kokku vastuoluline ning ainult mõningatel olümpiamängudel kaasa teinud Suurbritannia jalgpallikoondis, kes viimati mängis selle nime all 1960. aasta Rooma olümpiamängudel. Londoni olümpia jalgpalliturniiri mänge peeti kuuel väljakul, enamus neist asus Inglismaal (Coventry, Wembley, Old Trafford ja St. James Park). Kaks staadionit asus aga väljaspool Inglismaad. Nimetage need 2 staadionit. 34. Pildil olev isik on ainus sportlane, kes peale Eesti taasiseseisvumist on saanud mängu kirja nii korvpalli (SK Kuremaa) kui ka jalgpalli (JK Tammeka) Meistriliigas. Kellega on tegu?

35. MUUSIKA KÜSIMUS: Kes laulab?

7


EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2012 JALGPALLI MÄLUMÄNGUS

VIII BLOKK 36. Eestiski jooksnud Briti draamaseriaali tegevus toimub väljamõeldud Premier League klubis Earl Park F.C. Seriaali näidati algkanalil ajavahemikus 8. jaanuar 2002 kuni 14. aprill 2006. Seriaal keskendus pigem inimsuhetele ning armukolnurgale selliste tegelaste vahel nagu Tanya Turner (näitleja Zöe Lucker), Amber Gates (Laila Rouass) ja Conrad Gates (Ben Price). Seriaalis osales ka tuntuid Inglise koondislasi: David Seaman, Sol Campbell ja paljud teised. Mis seriaaliga on tegu? 37. Hõbepall on iga-aastane auhind, mis antakse Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi hääletuse tulemusena Eesti jalgpallikoondise mängijale ilusaima koondise värava löömise eest. Kuid millisele koondisele või koondistele on kõige rohkem ilusaid väravaid löödud, mis on väärinud Hõbepalli auhinna? 38. Küsitav jalgpalli põhjalikult kajastanud ajakirjanik (sündinud 1929) on töötanud pärast Tartu ülikooli õigusteaduskonna lõpetamist (1952) Eesti Raadios, Õhtulehes ja Spordilehes. Aastail 1967-1991 oli ajakirja Nõukogude Õigus/Eesti Jurist peatoimetaja. On osalenud 1988. aasta 13. aprilli telesaates "Mõtleme veel", kus toodi üldsuse ette kava algatada Rahvarinne perestroika toetuseks. Oli aastail 1991-1992 Eesti Vabariigi Ülemnõukogu Presiidiumi esimehe Arnold Rüütli nõunik. Samuti oli VEKSA ühingu spordisektsiooni esimees ja Eesti Ajakirjanike Liidu spordiajakirjanike sektsiooni aseesimees ning Eesti Spordiajakirjanike Ühenduse esimees. Samuti on koostanud raamatu "Jalgpall minevikust tänapäevani". Kellega on tegu? 39. Teie ees laual on A. Le Coqi poolt toodetud spordijoogid „Arctic Sport“. Kui hetkel on etiketil jalgpalluri kohta asendamas info U-19 EM-finaalturniiri kohta, siis kes olid need kaks Eesti koondislast, kes 2003. aastal esimeste jalgpalluritena spordijoogi „Arctic Sport“ etiketile pääsesid? 40. Kes on pildil?

8


EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2012 JALGPALLI MÄLUMÄNGUS

IX BLOKK 41. 2011. aastal külastas talvel Eestit Pihkva 747 jalgpalli võistkond, kes mängib Venemaa teises (tugevuselt kolmandas) liigas. Võistkonna kuulsaim persoon on küsitav Valgevene jalgpallitreener, kes oli kuulus ka tegevmängijana. Sündinud 2. juunil 1942. aastal, jõudis ta mängida 40 korda NSV Liidu koondise eest ja lüüa kuus väravat, millest kolm lõi ta 1966. aasta MMil. Treeneri karjääris jõudis küsitav isik viia Minski Dinamo 1982. aastal NSV Liidu meistriks ning samuti jõudis ta juhendada NSV Liidu olümpiakoondist, kes kahjuks ei osalenud Los Angelese OMil boikoti tõttu ning juhendada NSV Liidu koondist, kus ta vahetati kuulsa Ukraina treeneri Valeri Lobanovski vastu välja. Küsitav isik juhendas kõige edukamalt 2002. aasta valikturniiril Valgevene koondist ning üpris vähe jäi puudu, et jõudnuks Valgevene play-offi, kui poleks takistuseks olnud Valeri Lobanovski poolt juhendatav Ukraina koondis. Kellega on tegu? 42. 2009. aasta veebruaris juhtus kurioosne lugu. Nimelt olid nii Eesti kui ka Kasahstani koondis oma sõprusmänguks kaasa võtnud sinise mänguvormi. Seoses segadusega pidi Eesti koondis selga panema ühe kuulsa jalgpalliklubi särgid. Õnne küsitava klubi särgid ei toonud ning Eesti kaotas 0-2. Küsitav 1936. aastal asutatud klubi mängib Meistrite Liigas ja tulnud seitsmekordseks oma maa meistriks. Samuti on ta külastanud Euroopa karikasarjade mängude raames ka Eestit. Mis klubi? 43. K. Akel, J. Reinans, A. Silber, F. Kull, V. Rõks, E. Eelma, H. Paal, O. Koni ja V. Loodla. Kellega on tegu või mis ühendab eelpool ülesloetletud nimesid? 44. Kui panna absoluutarvestusse kõik Eesti täiskasvanute jalgpalli koondise mängud ning mitte arvestada saali-, ranna- ega muid jalgpallimängude variatsioone, siis kes on kõige edukaim väravakütt läbi aegade Eesti koondise eest? 45. Kes on kunstnik (vasakul pildil koos Pelega)?

9


EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2012 JALGPALLI MÄLUMÄNGUS

X BLOKK 46. Erinevalt MM-finaalturniirist pole EM-finaalturniiril ükski mängija suutnud viiel finaalturniiril kaasa teha. Neljal korral on EM-finaalturniirile jõudnud vaid 8 mängijat seoses sellega, et olid ajad, kui finaalturniirile sai kas neli või kaheksa koondist. Mängude arvestuses on kõige rohkem mänge (16) kahel jalgpalluril ja järgnevail seitsmel mängijal on mänge 14. Kes on need kaks enim EM-finaalturniiridel platsil käinud mängijat? 47. Eesti koondis mängib 14. novembril võõrsil Araabia Ühendemiraatide (AÜE) koondisega, kes jõudis 1990. aastal toimunud MM-finaalturniirile. Huvitav on mainida, et finaalturniiril kaks väravat löönud AÜE mängijad said ka idamaade kombel rikkalikult autasustatud. Neile kingiti üks auto. Millist marki auto kingiti AÜE koondise väravalööjatele? Vihjeks võib öelda, et tegu on väga kõrgelt hinnatud automargiga. 48. Sel aastal võttis esmakordselt Balti turniirist neljanda koondisena osa Soome. NSV Liidu ajal (aastail 1948-1976) korraldati 19 Balti turniiri. Peale Eesti, Läti ja Leedu NSV osales ka turniiril üks neljas liiduvabariik. Mis liiduvabariik? 49. Pildil olev mängija sai 2000. aasta Euroopa meistrivõistlustel hakkama omapärase tükiga. Nimelt vahetusest tulnuna saadeti ta punase kaardiga minema 60 sekundi pärast peale rasket viga norralase Erik Myklandi vastu. Tegu on läbi aegade kiireima punase kaardiga EM-finaalturniiril. Küsitav isik on oma jalgpallurikarjääris mänginud ka MMfinaalturniiril ning järgmistes suurklubides: Londoni Chelsea, Atletico Madrid, Peterburi Zenit, PSG, PSV Eindhoven, BATE Borissov. Kellega on tegu?

50. MUUSIKA KÜSIMUS: Kes on loo esitaja?

10


EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2012 JALGPALLI MÄLUMÄNGUS

Vastused: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. 46. 47. 48. 49. 50.

11

Ekvatoriaal-Guinea, Gabon Zambia Tahiti Gibraltar Mordavia Saransk Honduras 9. veebruaril 2011 toimunud Eesti-Bulgaaria mäng, mis tühistati seoses kihlveopettuste tõttu Deniss Boroditš Põldvutt Läti Tango (Adidase tiitlivõistluste ametlikud pallid) FEMEN Robbie Keane (LA Galaxy) ja Christian Ulf Wilhelmsson (Al-Hilal) Robert Lewandowski (esimene värav Kreeka vastu), Juan Mata (finaalis Itaalia vastu) Slavek ja Slavko A.F.C Swansea City Johannes Evaldsson Armeenia Haapsalu Raisk BOONUSKÜSIMUS: Indrek Zelinski (6) ja Andres Oper (5) Debreceni VSC (Meistrite Liiga 3. ringis 2009/2010 hooajal, sest play-off ringi jõudnu tagab automaatselt pääsu Euroopa Liiga alagrupiturniirile) Saudi Araabia Andrus Kivirähk (Eesti Päevaleht 22. juuni 2012, lk 2 arvamusloost "Jaanipäevast ja jalgpallist") 1. FSV Mainz 05 Zbigniew Boniek Gary Lineker Rugby Jose Mourinho Alex Nimo (JK Tammeka mängija) Albert Speer Karl-Eerik Luigend (Kreeka vastu), Artur Pikk (omavärav) Portugali vastu St. Louis 1904 Millenium Stadium Cardiffis (Wales), Hampden Park Glasgows (Šotimaal) Mikk Valtna Tõnis Mägi Jalgpallurite naised ehk "Footballer`s Wives" Andorra ja Fääri saared (mõlemate vastu on löödud kolm korda) Lembit Koik Andres Oper ja Indrek Zelinski Samir Handanovic Eduard Malofejev Donetski Šahtjor FIFA litsentsiga kohtunikud, kes vilistasid aastatel 1921-1940 rahvusvahelisi mänge Anastassia Morkovkina (40 väravaga) Andy Warhol Lilian Thuram ja Edwin van der Sar Rolls-Royce Valgevene NSV Mateja Kezman Oceana “Endless summer”

Jalgpalli mälumäng 2012 küsimused  

Jalgpalli mälumängu Eesti meistriks tuli neljandat aastat järjest ajakirja Jalka meeskond, kelle kibedaimateks rivaalideks osutusid Ott Järv...

Jalgpalli mälumäng 2012 küsimused  

Jalgpalli mälumängu Eesti meistriks tuli neljandat aastat järjest ajakirja Jalka meeskond, kelle kibedaimateks rivaalideks osutusid Ott Järv...

Advertisement