Page 1

HI-TECHNOLOGIA I TELEMATYKA


INNOWACJE PODNOSZĄCE EFEKTYWNOŚĆ, BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT IVECO i Magneti Marelli opracowały IVECONNECT – ekskluzywny system oparty na platformie Windows Auto®, służący do łatwego, zintegrowanego sterowania wyposażeniem informacyjno-rozrywkowym, telefonem, nawigacją, systemami wspomagającymi kierowcę i usługami zarządzania parkiem pojazdów. IVECONNECT łączy kilka funkcji w jednym systemie podnoszącym bezpieczeństwo, efektywność i komfort pracy za kierownicą. IVECONNECT jest kompleksowym systemem informacyjno-rozrywkowym, obsługiwanym w pełni w języku polskim, zapewniającym dostęp do dwóch zestawów funkcji poprzez wbudowany w tablicę rozdzielczą interfejs w postaci ekranu dotykowego:

2

wspomaganie pracy KIEROWCY

poprawa efektywności ZARZĄDZANIA PARKIEM POJAZDÓW


7-calowy ekran dotykowy wyświetlacz wysokiej rozdzielczości wbudowany w tablicę rozdzielczą

3 wejścia wideo (2 kamery zewnętrzne + 1 gniazdo AUX do podłączenia urządzeń multimedialnych)

Nawigacja funkcja nawigacji dla pojazdów ciężarowych i odbiór komunikatów o ruchu drogowym (TMC)

Radioodbiornik z podwójnym tunerem i odtwarzaczem CD/MP3

Obsługa plików multimedialnych (muzyka i obraz) z SD, AUX, USB, kompatybilność z urządzeniami iPod® i iPhone®

Wielofunkcyjna kierownica i moduł Bluetooth® umożliwiający obsługę telefonu i korzystanie z plików audio bez odrywania rąk od kierownicy

Połączenie z systemem telematyki, dostarczonym przez Magneti Marelli, umożliwiające korzystanie z usług QUALCOMM® OCENA STYLU JAZDY (DSE)* i SYSTEM MONITOROWANIA KONCENTRACJI KIEROWCY (DAS) Dostęp do usługi ASSISTANCE NON-STOP IVECO (*) Funkcja DSE obecnie dostępna jest tylko w ciągnikach siodłowych o konfiguracji osi 4x2 5


TELEFON / ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY Zestaw głośnomówiący z modułem Bluetooth® umożliwia wyświetlanie zawartości książki telefonicznej, zapisanej w telefonie komórkowym, na ekranie systemu oraz obsługę połączeń za pomocą poleceń głosowych, a także odczytywanie wiadomości SMS z telefonów komórkowych i ze smartfonów. Możliwość podłączenia do 5 telefonów. Ponadto wiadomości tekstowe można wpisywać na specjalnej klawiaturze wyświetlanej na ekranie dotykowym, a połączenia telefoniczne na numery z książki telefonicznej można inicjować głosem lub przyciskami na kierownicy.

3+21(

0(',$

1$9,*$7,21

6(59,&(6

6(59,&(6

$33/,&$7,216

'5,9,1*67</(

Funkcja Media obejmuje radioodbiornik z podwójnym tunerem FM/AM uruchamiany z ekranu dotykowego oraz odtwarzacz CD/MP3. Odtwarzacz obsługuje pliki multimedialne (MP3, wma, wav) zapisane w pamięci USB, na kartach SD lub w odtwarzaczu MP3 podłączonym przez kabel USB lub gniazdo AUX, a także strumieniową transmisję audio przez Bluetooth®.

0(',$

1$9,*$7,21

6(59,&(6

6(59,&(6

$33/,&$7,216

6

'5,9,1*67</(

6(77,1*6

6(59,&(6

6(77,1*6

MEDIA 3+21(

3+21(

3+21(

6(59,&(6


0(',$

O D T WA R Z A C Z W I D E O I P R Z E G L Ą D A R K A P L I KÓ W G R A F I C Z N Y C H 1$9,*$7,21

6(59,&(6

'5,9,1*67</(

Na 7-calowym ekranie IVECONNECT można wyświetlać obraz z kamer zainstalowanych w pojeździe (np. z kamery cofania), a także z urządzeń multimedialnych takich jak odtwarzacz DVD podłączony przez gniazdo AUX oraz z plików zapisanych w pamięci USB lub na karcie SD.

$33/,&$7,216

6(77,1*6

$/$50

&$/(1'$5

&$/&8/$725

$/$50

&$/(1'$5

&$/&8/$725

&$0(5$

3,&785(6

+(/3

&$0(5$

3,&785(6

+(/3

NAWIGACJA 0(',$

1$9,*$7,21

6(59,&(6

$33/,&$7,216

Nawigacja satelitarna IVECONNECT obsługuje oprogramowanie nawigacyjne Nav N Go iGO Primo Truck przeznaczone specjalnie do pojazdów użytkowych z mapami Europy i w języku polskim zapisanymi na karcie SD. Mapy te  mogą być aktualizowane i wyświetlane na 7-calowym ekranie wysokiej rozdzielczości. Można także wprowadzić adres celu podróży oraz wyszukiwać tzw. interesujące punkty (POI), których położenie również jest aktualizowane. Na mapie wyświetlane są komunikaty o sytuacji na drogach odbierane w czasie rzeczywistym przez kanał informacji o ruchu drogowym (TMC); dostępne są  także: trasa, przewidywany czas dotarcia do celu i odległości. Kartę SD można zakupić w sieci IVECO.

'5,9,1*67</(

6(77,1*6

7


OCENA STYLU JAZDY 1$9,*$7,21

$33/,&$7,216

'5,9,1*67</(

6(77,1*6

System OCENY STYLU JAZDY (DSE) to rodzaj pokładowego instruktora, który odgrywa istotną rolę w ograniczaniu zużycia paliwa zależnego od czynnika ludzkiego. Oszczędny styl jazdy pozwala zmniejszyć zużycie paliwa od 5 do 12 procent. IVECONNECT przetwarza dane z silnika pojazdu i GPS i na podstawie zaawansowanego algorytmu (opracowanego przez IVECO) w czasie rzeczywistym przekazuje dwa rodzaje informacji zwrotnej służące doskonaleniu umiejętności kierowcy: • ocenę stylu jazdy wyświetlaną w postaci przejrzystej, intuicyjnej grafiki ekranowej (ocena do 8 aspektów zachowania kierowcy na sekundę) • sugestie dotyczące zmniejszenia zużycia paliwa (wyświetlane także na zestawie wskaźników). Po zakończeniu każdej misji z menu DSE można wyświetlić raport podsumowujący z oceną w skali od 0 do 5, a także dane dotyczące poprzednich misji. Ocena stylu jazdy jest przeprowadzana bez uwzględniania konfiguracji pojazdu i nie ocenia prędkości średniej.

SYSTEM MONITOROWANIA KONCENTRACJI KIEROWCY Jest to system podnoszący bezpieczeństwo poprzez ograniczenie ryzyka związanego ze zmęczeniem i z zaśnięciem za kierownicą. IVECONNECT analizuje ruchy kierownicy i, w razie wykrycia objawów senności kierowcy, ostrzega prowadzącego sygnałem akustycznym i wizualnym.


3+21(

6(59,&(6

0(',$

1$9,*$7,21

USŁUGI

'5,9,1*67</(

Ekran dotykowy jest jednocześnie pokładowym terminalem usług zarządzania parkiem pojazdów: IVECONNECT FLEET i IVECO ASSISTANCE NON-STOP.

6(59,&(6

$33/,&$7,216

6(77,1*6

IVECO ASSISTANCE NON-STOP Osobny kontrakt na korzystanie z tej usługi nie jest już potrzebny – wystarczy, że pojazd jest wyposażony w interfejs IVECONNECT. Klikając ikonę IVECO Services na ekranie dotykowym, kierowca może wezwać pomoc drogową za pośrednictwem CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA IVECO, które otrzymuje dane o lokalizacji pojazdu z systemu GPS i przeprowadza zdalną diagnostykę awarii.

3+21(

0(',$

6(59,&(6

6(59,&(6

1$9,*$7,21

'5,9,1*67</(

IVECONNECT FLEET (we współpracy z QUALCOMM®) Kontakt między kierowcą, pojazdem i centrum operacyjnym umożliwia dyspozytorom zarządzającym parkiem pojazdów monitorowanie wszystkich pojazdów oraz kontrolowanie w czasie rzeczywistym między innymi takich parametrów jak: czas pracy za kierownicą, zużycie paliwa, lokalizacja (wg GPS) i szacowany czas jazdy. Możliwe jest także zautomatyzowane zarządzanie wymaganiami prawnymi w zakresie pobierania, obsługi i przechowywania danych z tachografu i karty kierowcy.

$33/,&$7,216

6(77,1*6

USŁUGI ZARZĄDZANIA PARKIEM POJAZDÓW IVECO są realizowane przez IVECO we współpracy z QUALCOMM® – światowym liderem w tej dziedzinie. W celu korzystania z usług należy zawrzeć osobny kontrakt na dostęp do portalu FleetVisor™ służącego do analizy raportów. IVECONNECT, dzięki funkcji OCENY STYLU JAZDY, umożliwia zarządzającemu parkiem pojazdów ocenę stylu jazdy poszczególnych kierowców i sporządzanie spersonalizowanych raportów. Na podstawie analizy danych według kierowców lub misji można opracowywać programy motywacyjne i szkolenia rozwijające konkretne umiejętności w zakresie oszczędnej jazdy.

10


Czas Czas jazdy i przerwy kierowców

Połączenie z systemem telematyki w celu korzystania z usług

Automatyczne pobieranie danych z tachografu

Indywidualny raport (wg misji, pojazdu, kierowcy)

Lokalizacja pojazdu z zaawansowanymi funkcjami (track and trace/geofencing) Raporty SYSTEMU MONITOROWANIA KONCENTRACJI KIEROWCY (DAS)

Zamówienia i dostawy

Raporty SYSTEMU OCENY STYLU JAZDY (DSE)

11


PUBLIKACJA A126812

www . iveco . pl

Iveco Poland – Aleja Wyścigowa 6 – 02-681 Warszawa – Polska

Iveconnect  
Iveconnect