Skip to main content

IVIO verslag 2011

Page 1

Feiten en cijfers


ARDOOIE

LENDELEDE

DENTERGEM

MEULEBEKE

INGELMUNSTER

OOSTROZEBEKE

IZEGEM

PITTEM

LEDEGEM

RUISELEDE

TIELT


INHOUD I.

Voorwoord ........................................................................................................................................ 3

II.

Statuten, vennoten, kapitaal en samenstelling van organen ............................................................. 4

III.

Verslag van de Raad van Bestuur aan de Algemene Vergadering .................................................... 9

IV.

Evaluatie inzameling en recyclageparken ...................................................................................... 21

V.

Kostenverdeling per bedrijfstak en bijdragen door deelnemers-gemeenten .................................. 26

VI.

Jaarverslag milieucoรถrdinator ........................................................................................................ 30

VII. Afrekening per gemeente ............................................................................................................... 32 VIII. Verslag van de commissaris-revisor ............................................................................................... 81

2

IX.

Toelichting bij de jaarrekening ....................................................................................................... 83

X.

Jaarrekening . .................................................................................................................................. 86


I.  VOORWOORD Beste lezer, De tijd is allang voorbij dat ons afval gewoon naar ‘het stort’ ging. Die afvalberg zou ondertussen onoverzichtelijk geworden zijn, indien we afval niet op een andere manier waren gaan bekijken. In vergelijking met de ons omringende landen en regio’s behoort Vlaanderen vandaag wat afvalrecyclage betreft tot de beste van Europa. Maar inzameling en recyclage van afval kost ook energie. Afvalpreventie en hergebruik van producten zijn daarom beter. De Vlaamse Afvalstoffenmaatschappij (OVAM) wil trouwens haar afvalbeheer zien evolueren naar een duurzaam materialenbeheer (cradle to cradle – producten zo ontwikkelen dat ze van het begin tot het einde veilig en herbruikbaar zijn). Maar dat kan pas lukken als we iedereen op dezelfde golflengte krijgen want individueel gedrag kan wel degelijk een verschil uitmaken. I.V.I.O. en haar gemeenten willen alvast bijdragen tot een maatschappelijk verantwoord omgaan met materialen en energie en dit op een kostefficiënte, kwaliteitsvolle en innovatieve wijze. Met dit jaarverslag bieden wij u een beknopt overzicht van hoe I.V.I.O. hierin een gedreven aanpak heeft. U kan een overzicht terugvinden van de zakelijke cijfers, de inzamelresultaten en de communicatie en sensibiliserende acties die opgestart of gerealiseerd werden. In de strategie van I.V.I.O. staat dienstverlening naar haar gemeenten en hun inwoners centraal. Dit moet echter op een kostenefficiënte manier gebeuren en met het oog op het bereiken van optimale milieudoelstellingen. I.V.I.O. werkt continu aan sensibilisatieacties voor de bevolking. De afvalproducenten (burgers, bedrijven, enz.) worden via een doorgedreven communicatie bewust gemaakt van hun rol op de overvloed aan afval en de economische en ecologische impact hiervan. Dankzij de inzet van de bevolking en de consequente houding van gemotiveerde medewerkers en bestuurders kan I.V.I.O. voor 2011 mooie resultaten voorleggen. We zijn er met z’n allen terug in geslaagd om de afvalberg onder controle te houden. Alle gemeenten blijven ruim onder de 150 kg-norm die de Vlaamse overheid nastreeft: Een minimale stijging van de geproduceerde hoeveelheid restafval per inwoner per jaar (135,63 kg tegenover 135.56 kg in 2010).  Een selectiviteitgraad van 74,2%.  Aan de gemeenten kan I.V.I.O. t.o.v. het budget 858.841 euro terugstorten dankzij hogere papierprijzen en belangrijke besparingen op verwerkingskosten door lagere aangerekende tarieven en dit alles binnen strenge budgettaire afspraken. 

Tot slot willen wij deze gelegenheid niet laten voorbijgaan zonder de deelnemer-gemeenten, hun raadsleden, de schepenen van milieu, de milieuambtenaren en de inwoners te danken voor het vertrouwen en de daadwerkelijke samenwerking die zij ons steeds hebben betoond. Allen samen dragen zij bij tot het intergemeentelijke samenwerkingsverband. Een bijzondere dank dient ook gericht aan de medewerkers die een positieve bijdrage hebben geleverd tot het welslagen van de onderneming en zonder dewelke wij dit resultaat niet zouden kunnen voorleggen. Van harte,

Paul Lambrecht, Voorzitter I.V.I.O.

3


II.  Statuten, vennoten, kapitaal en samenstelling van organen 1.  Statuten INTERGEMEENTELIJKE VERENIGING VOOR DUURZAAM MILIEUBEHEER VOOR IZEGEM EN OMMELAND – I.V.I.O. Intercommunale maatschappij beheerst door de wet van 22 december 1986 betreffende de intercommunales en het decreet van 01 juli 1987 en van 06 juli 2001 betreffende de werkwijze van, de controle op en de vaststelling van het ambtsgebied van de intercommunales Zetel van de vereniging Stadhuis van en te 8870 Izegem Bedrijfzetel Lodewijk de Raetlaan 12, 8870 Izegem tel.: 051 31 17 96 – Fax: 051 31 67 39 e-mail: info@ivio.be website: www.ivio.be Secretariaat Dominiek Pillaert Ommegangstraat 32 8850 Ardooie Rechtsvorm CVBA (Coöperatieve Vennootschap met Beperkte Aansprakelijkheid) Register van de burgerlijke vennootschappen die de vorm van een handelsvennootschap hebben aangenomen Kortrijk BV nr.6 Machtiging tot oprichting K.B. van 22 november 1973 Stichtingsakte en statuten Gepubliceerd in de bijlagen tot het Belgische Staatsblad van 12 januari 1974 onder het nummer 151-1 Goedgekeurd bij K.B. van 17 juli 1974 Wijziging van de statuten Bij besluit van de Jaarvergadering van 28/04/1981 en goedgekeurd bij M.B. van 26/04/1982 Bij besluit van de Jaarvergadering van 29/04/1986 en goedgekeurd bij M.B. van 08/01/1987

4


Bij besluit van de Jaarvergadering van 19/04/1988 en goedgekeurd bij M.B. van 16/08/1988 Bij besluit van de Jaarvergadering van 18/04/1989 en goedgekeurd bij M.B. van 16/08/1989 Bij besluit van de Jaarvergadering van 23/09/1991 en goedgekeurd bij M.B. van 13/01/1992 Bij besluit van de Jaarvergadering van 29/04/1992 en goedgekeurd bij M.B. van 25/08/1992 Bij besluit van de Jaarvergadering van 27/04/1993 en goedgekeurd bij M.B. van 07/10/1993 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 24/03/1997 en goedgekeurd bij M.B. van 09/07/1997 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 26/04/1999 en bekendgemaakt in de bijlagen tot het Belgisch Staatsblad van 20/05/1999 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 23/04/2001 en bekendgemaakt in de bijlagen tot het Belgisch Staatsblad van 26/05/2001 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 27/06/2002 en goedgekeurd bij M.B. van 24/04/2003 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 16/12/2002 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 24/04/2003 en bekendgemaakt in het Belgische Staatsblad van 14/05/2003 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 6/11/2003 en bekendgemaakt in het Belgische Staatsblad van 3/12/2003 Verslag van de Raad van Bestuur aan de Jaarvergadering der Aandeelhouders op 16/05/2011. Jaarrekening per 31/12/2011 – achtendertigste boekjaar

5


2.  De aangesloten vennoten AANDEELHOUDERS A

AANDELEN Materiële aandelen

Immateriële aandelen

Totaal

Ardooie

5.399

11

5.410

Dentergem

4.254

9

4.263

Ingelmunster

5.898

11

5.909

14.676

29

14.705

Ledegem

5.179

11

5.190

Lendelede

3 .030

6

3.036

Meulebeke

6.028

11

6.039

Oostrozebeke

3.975

8

3.983

Pittem

3.618

7

3.625

Ruiselede

2.805

7

2.812

Tielt

10.752

22

10.774

TOTAAL

65.614

132

65.746

Izegem

AANDEELHOUDERS B

AANDELEN

1. Intercommunale I.M.O.G. – Harelbeke

10

2. Intercommunale I.V.B.O. – Brugge

10

3. Intercommunale MIROM – Menen

10

4. Intercommunale I.V.O.O. – Oostende

10

5. Intercommunale MIROM – Roeselare

10

6. Intercommunale I.V.V.O. – Veurne

10

7. Intercommunale W.V.I. – Brugge

10

TOTAAL B

70

AANDEELHOUDERS C Ecowest

6

1.184


3.  Bestuursorganen 3.1  Raad van Bestuur Paul Lambrecht Jacques Goemaere Dominiek Pillaert Rudi Neirynck

voorzitter ondervoorzitter secretaris permanent deskundige

Voor de publieke sector – stemgerechtigd Veronique Vandekerckhove Tonny Berteloot Marcel Dendauw Yves Vercruysse Peter Defreyne Filip Lombaert Nadia Staes Michel Taillieu Rita Lammertyn Danny Bossuyt Christine Goethals Veerle Lanssens Michiel Vandaele Christine Dehaemers

Ardooie Dentergem Ingelmunster Ingelmunster Izegem Izegem Izegem Ledegem Lendelede Meulebeke Meulebeke Ruiselede Tielt Tielt

Voor de publieke sector met raadgevende stem Noël Vansteeland Vic Verbrugge

Izegem Tielt

Voor de private sector Didier Naessens Rik Dekeyser Geert Maes

Ecowest nv (tot 31/12/2011) Ecowest nv Ecowest nv

3.2 Directiecomité Paul Lambrecht Jacques Goemaere Dominiek Pillaert Rudi Neirynck

voorzitter ondervoorzitter secretaris permanent deskundige

Voor de publieke sector Peter Defreyne Veerle Lanssens Christine Dehaemers

Izegem Ruiselede Tielt

Voor de private sector Didier Naessens

Ecowest nv (tot 31/12/2011)

7


Voor I.V.I.O. Frank Bulcke Bruno Desmet Henk Schotte Heidi Deruytter

(vanaf 01/01/2011)

3.3 Managementteam Frank Bulcke Henk Schotte Heidi Deruytter Bruno Desmet

algemeen directeur (vanaf 01/01/2011) exploitatieverantwoordelijke administratief verantwoordelijke financieel directeur

3.4 Commissaris-Revisor Martin Derycke 3.5  Personeel Administratie: Martine Thermote Carine Schelpe Martine Spriet Martine Naert

boekhouding directiesecretaresse administratief medewerkster administratief medewerkster

Technisch personeel: Dries Anseeuw Yves Arteel Guy Bekaert (loopbaanonderbreking vanaf 24/04/2010) Rik Cauwelier Ilse Debels Geert Decloedt Ivan Degraeve Isabelle Delaere Kevin Desmedt Pedro Durnez Thomas Eggermont (uit dienst sinds 01/09/2011) Danny Espeel Peter Glas Sigrid Heytens

8

Annelies Laridon Claude Storme Patrick Swaenepoel Dries Tytgat (in dienst sinds 01/10/2011) Stefan Van Oost Frank Vanderbeken Nico Vandeverre Geert Vandewaetere Hilde Vanhoutte Isolde Vanhuyse Siska Vanpeteghem Johan Verbanck Annemie Vergote Matthew Verschuere Jurgen Zutterman (in dienst sinds13/06/2011)


III.  VERSLAG VAN DE RAAD VAN BESTUUR AAN DE ALGEMENE VERGADERING VAN I.V.I.O. Overeenkomstig de wet en in toepassing van de statuten, brengt de Raad van Bestuur hierbij verslag uit over de werking van de intergemeentelijke vereniging gedurende het jaar 2011.

1.  CIJFERS Hierbij hebben wij de eer U ons verslag voor het boekjaar 2011 voor te leggen. Financiële en statistische gegevens Bedrijfstak 1: ophaling, overslag en sensibilisatie

restfractie grofvuil (brandbaar) papier en karton PMD groen in rolcontainers KGA glas TOTAAL

tonnages budget

werkelijke tonnages

tonnages 2010

16.000 ton 700 ton 6.300 ton 1.800 ton

16.368 ton 692 ton 6.471 ton 1.770 ton

16.227 ton 617 ton 6.372 ton 1.792 ton

400 ton 170 ton 3.800 ton

418 ton 178 ton 3.955 ton

355 ton 155 ton 3.851 ton

29.170 ton

29.852 ton

29.369 ton

bijdragen budget 3.112.791 EUR

werkelijke bijdragen 3.090.921 EUR

werkelijke bijdragen 2010 2.905.612 EUR

Bemerkingen: De restfractie is gestegen met 0,9% (140 ton). Ook het grofvuil steeg met 75 ton. Het aandeel restfractie KMO (zwarte KMO-zakken: 1.158 ton en de gemeentelijke containers: 452 ton) is stabiel gebleven. Alle gemeenten van IVIO blijven met het totaal brandbaar per inwoner onder de strenge 150kg norm. De tonnages van papier en glas zijn gestegen tov vorig jaar. Groen in rolcontainers blijft stijgend en PMD is gestabiliseerd. De kosten in die bedrijfstak zijn 0,7% onder het budget en 6,4% hoger dan vorig jaar.

9


Bedrijfstak 2: beheer recyclageparken tonnages budget 34.224 ton

werkelijke tonnages 33.688 ton

tonnages 2010 32.912 ton

bijdragen budget 1.556.465 EUR

werkelijke bijdragen 1.497.363 EUR

werkelijke bijdragen 2010 1.492.869 EUR

Bemerkingen: De aangevoerde tonnage op de parken is na de daling van vorig jaar (2010) opnieuw gestegen (+750 ton) en zit bijna terug op het niveau van 2009. T.o.v. het budget is het ingezamelde afval 1,5% lager (536 ton). Ondanks de toegangscontrole is er ongetwijfeld een gewenningseffect. Het tuinafval daalde lichtjes, doch bouw&sloop nam sterk toe (+8%). Er worden een 30-tal fracties ingezameld, doch 70% van de aangevoerde tonnage bestaat uit bouw&sloop en tuinafval. 55% van het afval wordt via de parken ingezameld, wat in vergelijking met andere intercommunales zeer hoog is. De kosten zijn 3,8% lager dan het budget, vooral tengevolge van lagere afschrijvingskosten, en zijn gelijk aan vorig jaar. Bedrijfstak 3: afzet en commercialisatie bijdragen budget 3.433.022 EUR

werkelijke bijdragen 2.730.243 EUR

werkelijke bijdragen 2010 3.376.999 EUR

Bemerkingen: In deze bedrijfstak is er een spectaculaire besparing op het budget gerealiseerd vooral dank zij hogere papierprijzen (546.000 EUR). Ook op andere verwerkingskosten is er een belangrijke besparing door lager aangerekende tarieven. Dit is ook de belangrijkste reden voor de gunstige afwijking (20,5%) tov het budget verwerkingskosten. Tevens moet gemeld worden dat de gemeentelijke ophalingen van bouw&sloop, tuinafval en brandbare fracties hier ook in verrekend worden, doch hiervoor geen budget is voorzien. Dit wordt wel aan de respectievelijke gemeenten aangerekend, doch binnen de voorziene bijdragen. In 2011 is deze dienstverlening goed voor 36.000 EUR. Algemeen budget 8.171.326 EUR

10

bijdrage 2011 7.312.475 EUR

bijdrage 2010 7.755.043 EUR


Evolutie bijdragen en retributies 2009

2010

2011 % 11vs10 voorschot verschil retributie bijdr. min retributie

Ardooie Dentergem Ingelmunster Izegem Ledegem Lendelede Meulebeke Oostrozebeke Pittem Ruiselede Tielt

528.795 559.298 538.328 530.446 506.139 522.442 680.157 638.570 667.461 1.709.878 1.750.551 1.635.078 590.779 598.346 560.524 348.128 351.732 338.084 717.015 671.742 703.999 483.469 492.492 468.311 436.826 447.348 426.911 336.011 319.805 332.450 1.270.543 1.291.650 1.208.983

-3,7% 607.020 -68.692 -4,6% 557.808 -51.669 -6,1% 711.888 -73.318 -6,6% 1.832.256 -197.178 -6,3% 621.120 -60.596 -3,9% 369.024 -30.940 -6,3% 759.132 -87.390 -4,9% 509.412 -41.101 -4,6% 472.896 -45.985 -4,8% 351.564 -31.759 -6,4% 1.379.196 -170.213

196.478 362.820 189.374 341.072 260.615 419.542 668.928 1.081.623 201.404 396.942 123.991 227.741 268.681 448.334 184.866 307.626 150.554 296.794 106.001 230.010 487.755 803.895

TOTAAL

7.594.770 7.755.046 7.312.475

-5,7% 8.171.316 -858.841 2.838.647 4.916.399

Bemerkingen: Uit bovenstaande cijfers blijkt dat de bijdrage voor 2011, 442.571 EUR (5,7%) lager was dan in 2010 en 858.841 EUR lager dan hetgeen aangerekend is. Alle gemeenten krijgen een terugstorting. De kost per inwoner is voor de gemeenten ca. 60 EUR/inwoner (4 EUR lager dan in 2010). De verschillen tussen gemeenten zijn niet erg groot. De retributies dekken ongeveer 39% van de totale bijdrage. Bij vergelijking tussen 2010 en 2011 kan men de volgende belangrijke afwijkingen vaststellen: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Stijging ophaaltarieven (indexering) Stijging kost zakken Loonkost stijging (incl. wedden) Lagere afschrijvingen op de rp Daling huurkosten afzetcontainers op parken Hogere transport en overslag Daling ontvangsten park Hogere opbrengst papier Daling kosten tuinafval Lagere verwerkingskost hout Hogere transportkost RP-registratiesysteem (onderhoud, kleine aanpassingen, rijksregistersysteem) Hogere opbrengst Fost Plus Hogere BTW verhoudingsgetal Hogere kost hakselaar Hogere kost recipiĂŤnten TOTAAL

159.000 EUR 26.000 EUR 88.000 EUR -104.000 EUR -42.000 EUR 32.000 EUR 34.000 EUR -575.000 EUR -63.000 EUR -43.000 EUR 45.000 EUR 35.000 EUR -40.000 EUR -38.000 EUR 20.000 EUR 18.000 EUR -440.000 EUR

11


De selectiviteitgraad bedraagt thans 74,2% (na correctie van de KMO-zakken) ten overstaan van 73,8% in 2010. De totale teruggave op de bijdragen is 858.841 EUR. Vóór de afrekening van het gemeentelijk afval is de teruggave 895.559 EUR. De teruggave per gemeente is als volgt: Ardooie Dentergem Ingelmunster Izegem Ledegem Lendelede Meulebeke Oostrozebeke Pittem Ruiselede Tielt

68.692 51.669 73.318 197.178 60.596 30.940 87.390 41.101 45.985 31.759 170.213

Aangezien de werkelijke bijdragen gebaseerd zijn op de werkelijke ophaalkosten en de werkelijk ingezamelde tonnages, zijn het deze gemeenten die de meeste maatregelen nemen in het kader van afvalpreventie die de grootste teruggave/inwoner boeken. In functie van de goede resultaten werd in december, na toezicht en gunstig advies van de commissaris, een interim-dividend van 400.000 EUR goedgekeurd. Wij vragen u derhalve om de exploitatiewinst na belasting van 588.322,63 EUR, als volgt te verdelen: - statutaire dividenden: - beschikbare reserve:

12

584.762,74 EUR 3.559,89 EUR


2.  FEITEN I.V.I.O. verdeelt haar ondernemingsopdrachten in drie bedrijfstakken:  ophaling, overslag en sensibilisatie  beheer recyclageparken  afzet en commercialisatie van secundaire grondstoffen Prioritair voor I.V.I.O. doorheen de drie afzonderlijke bedrijfstakken, is zonder twijfel openbare dienstverlening, in de mate deze,  maatschappelijk vereist en toegelaten  financieel-economisch haalbaar  en ecologisch te verantwoorden Een belangrijk element in de dienstverlening is uniformiteit over het hele werkingsgebied, zowel voor de huis-aan-huis ophaling als voor de recyclageparken. I.V.I.O. vervult hier reeds een voorbeeldfunctie door de solidarisering van de recyclageparken en de uniformiteit van de recipiënten over het ganse werkingsgebied. Ook in de toekomst blijft dit een permanent aandachtspunt. Zoals voorzien in de statuten van I.V.I.O. werd in 2011 een tussentijdse evaluatie van het samenwerkingsverband met de private partner Ecowest door een commissie ad hoc uitgevoerd. De deskundigen van de groep deelnemer-gemeenten hebben verklaard dat met betrekking tot de uitvoering van de gewijzigde modaliteiten betreffende de inbreng door de private partner er geen redenen bestaan die aanleiding geven tot het uitbrengen van een negatieve evaluatie. De raad van bestuur d.d. 29/08/2011 heeft de verdere samenwerking met de private partner tot 2018 goedgekeurd. Bedrijfstak 1: ophaling, overslag en sensibilisatie Ophaling Restafvalzak Als nieuwe restafvalzak werd geopteerd voor een type “wave-top”. De nieuwe zak is sterker en gemakkelijker dicht te knopen gezien zonder trekband en zijnaden en bovendien werd de dikte van

de folie van de wave-topzak opgetrokken van 32 naar 35 micron. De opdracht werd gegund aan Sphere. Vooraf aan de verdeling van de wave-top zak bij de verdeelpunten werd een communicatieplan uitgewerkt. Op 7/10/2011 werd een persconferentie gehouden. De zakken worden door de bevolking goed onthaald. PMD-zakken voor scholen De aankoop van PMD-zakken voor scholen werd gegund aan Powerpack Beerse. PMD-residu In functie van het terugdringen van het residu in de PMD-zak werd bij de ophalers aangedrongen om verder intensief de rode sticker aan te brengen op de PMD-zakken met foute inhoud. Voor 2011 bedraagt het residu 16,28%. I.V.I.O. scoort hiermee t.o.v het nationaal gemiddelde (15,51%) niet zo goed en zal verder aandacht besteden aan sensibiliserende acties. In september werd via de milieukrant en website campagne gevoerd om het PMD-residu te beperken. Ophaaldiensten werden gevraagd om verder streng te stickeren. De resultaten waren onmiddellijk zichtbaar in de cijfers. Glasbollenproject In april werd gestart met het glasbollenproject. Het project houdt in dat alle glasbollen worden hersteld, herschilderd en voorzien van nieuwe sorteerrichtlijnstickers van Fost Plus. Het project loopt over een periode van 2 jaar en wordt financieel ondersteund door Fost Plus via het communicatiebudget en artikel 14 en daarnaast komt een deel van de kosten in aanmerking van het Valorfritbudget. Gelijktijdig werd een communicatiecampagne opgestart met als doel enerzijds het vermijden van frituurolie en sluikstort in en rond de glasbollen en anderzijds de boodschap brengen dat de bokalen en flessen proper moeten zijn teneinde wespenplagen te vermijden.

13


Vervreemding Door de hoge prijzen van de recyclageproducten werden wij geconfronteerd met het vervreemden van metalen bij de grofvuilinzamelronde. Elke vaststelling werd aan de politie aangegeven.

werd de analyse uitgevoerd op het grofvuil van Ingelmunster.

Compostvaten & -bakken Voor de aankoop van compostbakken en compostvaten werd een bestek opgemaakt en ingediend bij OVAM voor het bekomen van subsidies. Het dossier voor de aankoop van 900 compostvaten werd gegund aan Sulo, Ninove en voor de aankoop van 430 compostbakken werd het dossier gegund bij EKOL.

Website De I.V.I.O.-website werd up to date gehouden met veel aandacht voor de tijdelijke acties zoals in dit verslag vermeld.

Groeninzameling Izegem I.V.I.O. heeft beslist om het proefproject “groeninzameling huis-aan-huis in composteerbare zakken” van Izegem te ondersteunen. De extra inzamelkosten zijn volledig ten laste van stad Izegem. De coördinatie en communicatie worden afgestemd tussen I.V.I.O. en Izegem.

Communicatie & sensibilisatie

Milieukrant Ook in 2011 heeft I.V.I.O. in de 2 gepubliceerde milieukranten veel aandacht besteed aan de verschillende lopende acties, campagnes en sorteerrichtlijnen.

Sorteeranalyses   Glassites: Uit de analyse, uitgevoerd door OWS in opdracht van Fost Plus, blijkt duidelijk dat I.V.I.O. veel zorg besteedt aan de kwaliteit van de glasophaling en de netheid op de glasbolsites. I.V.I.O. kreeg een positief evaluatierapport Ophaalkalender In het verlengde van het succes is ook de bedeling van de ophaalkalender 2012 door BPost en de private bedelers vlot verlopen. Ook via www.ivio.be/ dok kan men de ophaaldata raadplegen via de mailbox of smartphone.

  Bebat: Het studiebureau RDC Environment heeft in 2 straten van Tielt i.o. van Bebat op 29/6/2011 een studie op het restafval uitgevoerd. Dit om na te gaan hoeveel recycleerbare batterijen nog in de fractie restafval terechtkomen.   Grof vuil: In het kader van het Uitvoeringsplan Milieuverantwoord Beheer van Huishoudelijke Afvalstoffen 2008-2015 heeft OVAM het studiebureau Ecorem opdracht gegeven om in het voorjaar 2011 een sorteeranalyse uit te voeren op het grofvuil in het Vlaamse Gewest. Voor I.V.I.O. 14

Fietsnetcampagne In het kader van de Fietsnetcampagne 2010 kregen de winnaars (KVLV Rollegem-Kapelle, Seniorenraad Lendelede en ACW Pittem) van de 11 deelnemende gemeenten op 17/02/2011 in het Wielermuseum van Roeselare elk een cheque ter waarde van 250 euro. Opruimdagen De opruimdagen, een samenwerking met de provincie West-Vlaanderen en alle andere West-Vlaamse intergemeentelijke samenwerkingsverbanden, vond plaats tussen 1/03/2011 en 31/05/2011. In het wer-


kingsgebied I.V.I.O. namen 36 scholen/verenigingen en vele vrijwilligers deel. De gemeenten zorgden voor de coördinatie van de opruimacties en I.V.I.O. gaf ondersteuning d.m.v. recipiënten en communicatiemateriaal. De hoofdprijs een gezelschapsafvalspel ‘Mister Jekkes’ ter waarde van 600 euro (financiering provincie West-Vlaanderen) ging naar Sancta Maria uit Ruiselede. Alle 2.160 deelnemers kregen een drinkbus of koekjesdoos. Jongerenproject Als dossierbeheerder heeft I.V.I.O. op 8/03/2011 van OVAM financiële ondersteuning (90.000 euro) gekregen voor het Jongerenproject 2011-2012 ‘indevuilbak.be’. Het project loopt in samenwerking met de provincie WestVlaanderen en alle West-Vlaamse intergemeentelijke verenigingen: I.V.I.O., IMOG, MIROM, IVVO, IVOO en IVBO. De opdracht voor de uitwerking van het jongerenproject werd toegewezen aan Cayman uit Brugge voor een bedrag van 90.000 euro (excl. BTW). Evenementencontainers Voor de inzameling van afval bij allerhande activiteiten, georganiseerd door jeugdverenigingen, gemeenten, scholen, werden de evenementencontainers (2 stuks) 33 keer tegen 55 euro (excl. BTW) per beurt uitgeleend. Evenementenkits In juli kreeg I.V.I.O. van Fost Plus 20 evenementenkits gratis (240L PMD-, 240L restafvalcontainer, 1.000 grijze restafvalzakken en communicatiemateriaal). De evenementenkits worden gratis ter beschikking gesteld voor lokale evenementen. Compostwerking Op 3/03/2011 vond bij I.V.I.O. een bijscholing plaats voor de compostmees15


ters met als thema ‘composteren met kinderen in de kringlooptuin’. Als lid van de Vlaamse Compostorganisaties (Vlaco) legt I.V.I.O. zich toe op het promoten van het kringlooptuinieren van organisch-biologisch afval. Op 12, 14 en 19/05/2011 konden de inwoners van het werkingsgebied gratis een cursus volgen over thuiscomposteren met kringlooptechnieken. De opkomst was beperkt. Onder auspiciën van I.V.I.O werden in alle gemeenten tijdens juni compostmaand acties en activiteiten georganiseerd om het thuiscomposteerverhaal aan de man te brengen. Tijdens juni compostmaand werd Mevrouw Sabine De Poortere uit Dentergem de winnaar van de Vlaco wedstrijd. Op 2/09/2011 werd de prijs (een houten ligstoel ter waarde van 139 euro) uitgereikt. De Compostmeesterhappening, georganiseerd door Vlaco, ging door op 9/10/2011 in Wachtebeke op het domein Puyenbroeck. Alle compostmeesters werden hierop uitgenodigd. I.V.I.O. zorgde voor het vervoer. Verkoop compostvaten en –bakken In 2011 verkocht I.V.I.O. aan de gemeenten 264 compostvaten en 150 compostbakken.

16

De compostmobiel werd 43 maal ontleend bij de gemeenten en tijdens rondleidingen op de recyclageparken van I.V.I.O. Mister Jekkes Het afvalspel werd 19 maal ontleend aan lagere scholen in ons werkingsgebied. Ten Afval 10 jeugdbewegingen schreven zich in voor het project “Ten Afval” van Fost Plus. De jeugdbewegingen kregen gratis sorteer- en spelmateriaal, zoals; papierkratten, PMDcontainers (+ 1 rol PMDzakken) en communicatiemateriaal. LABO 22 scholen konden gebruik maken van LABO van Fost Plus i.s.m. VZW Green. Da’s Proper 14 scholen konden gebruik maken van Da’s Proper van Fost Plus i.s.m. VZW Green. Koop minder afval In de maand oktober werd i.s.m. de gemeenten een “Koop minder afvalcampagne” gehouden. Per gemeente werd 1 actie voorzien op de wekelijkse marktdag of in het gemeentehuis. De provincie West-Vlaanderen stond in voor de financiering van het communicatiemateriaal en een deel van de prijzen. Voorbijgangers konden deelnemen aan het afvalarmwinkelspel en zodoende kans maken op een prijs (glassorteerzak, keukenschort, opvouwbare herbruikbare winkeltas en fietstassen).


Afvalwegwijs Een dossier voor de opmaak van een nieuwe versie van het afvalalfabet, werd opgestart. Dit is een initiatief van de provincie West-Vlaanderen samen met alle West-Vlaamse intergemeentelijke verenigingen. Deze gids zoemt in op de inzamelvoorwaarden, sorteerrichtlijnen en recyclagedoelstelling van alle fracties die via huis aan huis of de recyclageparken worden ingezameld. Luiers Op 13/12/2011 vond in Lendelede i.s.m. de Milieuadvieswinkel een Infoavond herbruikbare luiers plaats. De interesse was groot en er vielen 37 inschrijvingen te noteren. Voordrachten In de gemeenten Ingelmunster en Oostrozebeke heeft I.V.I.O. een voordracht gehouden betreffende de geschiedenis en activiteiten van I.V.I.O. Bedrijfstak 2: beheer recyclageparken

Restafval Het verbod op de inzameling van restafval in afvalzakken op de recyclageparken werd goed opgevolgd en klachten bleven uit. Een lichte daling van het grofvuil viel te noteren. Veiligheidsbeleid toegangscontrole recyclageparken In uitvoering van de richtlijnen van de Commissie voor de bescherming van de persoonlijke levenssfeer (CBPL) werd door I.V.I.O. een procedure opgesteld waarbij de veiligheidscoördinator alsook de exploitatieverantwoordelijke bevoegd zijn om de politie, bij vragen over de persoonsgegevens

van de bezoekers, te woord te staan. I.V.I.O. heeft een aangepast sleutelbeleid voor de toegang van de parkwachterhuisjes opgestart. Omwille van veiligheid is voorzien dat bij verlies van één sleutel al de sloten van de parkwachterhuisjes moeten worden vernieuwd. De werkgroep veiligheidscoördinatie kwam opnieuw 2x samen om het beleid te evalueren en indien nodig bij te sturen. Registratiesysteem Werd op punt gezet waardoor de doorlooptijd tot een minimum werd beperkt. Een kleine aanpassing aan de display verhoogde de leesbaarheid van het scherm van de registratiezuil. De voorlopige oplevering van het subsidiedossier voor het leveren en plaatsen van het diftarsysteem op de recyclageparken werd overgemaakt aan OVAM. Een 1ste schijf (70%) van het subsidiebedrag werd door OVAM uitbetaald. Aan de hand van de registratie van de bezoekers op de parken werd een folder vlotte toegang op de recyclageparken gemaakt. Deze folder heeft een duidelijk beeld van de piek- en daluren op de parken. Hierdoor wordt een betere spreiding van de parkbezoekers beoogd, wat een positieve invloed heeft op de files. Containers Alle containers op de parken werden voorzien van een kleur boven de trekhaak. Daardoor krijgt iedere afvalfractie de juiste containergrootte. Dit geeft een positief effect op belading. EHBO Met een externe firma werd een overeenkomst afgesloten voor het beheer van de EHBO-koffers op de parken en het magazijn. Taxussnoeisel Voor de taxussnoeiselinzameling (15/06 31/08/2011) werd opnieuw samengewerkt met het bedrijf Bioagrico. Via o.a. de bedeling van een folder bus-aan-bus werd in mei campagne gevoerd voor het project. Er werd 6.500 kg taxus ingezameld op de parken. De opbrengst, 2.000 euro, werd geschonken aan het Kinderkankerfonds.

17


Valorfrit I.V.I.O. heeft op een efficiënte manier invulling gegeven aan het volledige communicatiebudget van Valorfrit. Het communicatiebudget 2011 is, na aftrek van de kosten voor inzameling en de vergoeding per inwoner, gelijk aan de opbrengst van de ingezamelde frituurolietonnages. I.s.m. Valorfrit werd in oktober de inzamelmaand voor frituurolie en –vetten gehouden. Parkbezoekers kregen per liter frituurolie een tombolaticket en maakten daarmee kans op een prijs geschonken door Valorfrit. 11 inwoners uit het I.V.I.O.-werkingsgebied vielen in de prijzen.

Asbestmetingen Translab heeft luchtmetingen (asbestvezels) uitgevoerd op de recyclageparken van Ledegem en Tielt. Er werden geen gevaarlijke situaties; geen overschrijding van de normen vastgesteld.

Kringwinkel Frank Bulcke en Henk Schotte werden aangeduid als bestuurders in de raad van bestuur van de Kringwinkel voor I.V.I.O.

Bedrijfstak 3:

Bezoeken I.h.k.v. de verspreiding van de sorteer- en preventieboodschap vonden er 32 geleide bezoeken plaats op de parken. 697 geïnteresseerden hebben hieraan deelgenomen wat een daling betekent van 34% t.o.v. 2010. De grootste interesse kwam van de scholen. Jaarverslag milieucoördinator Dit lag ter inzage op alle recyclageparken.

18

Diefstal Er werden 4 inbraken vastgesteld op onze recyclageparken. Hierbij werden heel wat goederen ontvreemd. De schade aan de parkwachtershuisjes bleef beperkt maar telkens diende de omheining te worden hersteld.

afzet en commercialisatie

Frituurolie en –vetten Contract met Bio Oil Recycling werd verlengd voor een periode van 2 jaar mits een aanpassing van de prijs 340 €/t naar 450 €/t. De deskundige heeft gewoontegetrouw een verantwoordingsnota neergelegd waarin de marktconformiteit van de prijzen en de ecologisch verantwoorde afzet en commercialisering van de door haar verworven secundaire grondstoffen werd bevestigd. De nieuwe prijzen hadden een gunstig effect op het budget.


De hoge vergoeding voor de recyclage producten, zoals metaal en papier en karton, hadden eveneens een zeer positief effect op de resultaten. Algemeen Overleg met externe besturen Om het beleid ten gronde te kunnen uitvoeren treedt I.V.I.O. op als een constructieve gesprekpartner van diverse instanties zoals OVAM, Interregionale verpakkingscommissie, Komosie, Provincie, Interafval en de organisaties opgericht in het kader van de terugnameplichten zoals Fost Plus, Bebat, Recupel, Valorfrit, …

vergadering werd het personeel d.m.v. dienstnota’s ingelicht. In 2011 vonden volgende opleidingen plaats  opleiding omtrent communicatie en assertiviteit op de parken.  personeelsreis in het kader van een bedrijfsbezoek aan de sorteerinstallatie van PMD bij Sita en een bezoek aan Electrawinds in Oostende.  KGA-opleiding voor startende personeelsleden  gemandateerde ambtenaren: werkwijze

Binnen Interafval is I.V.I.O. zeer actief betrokken in de plenaire vergaderingen en in de werkgroepen communicatie en inzameling. Er werden 14 vergaderingen gehouden met de communicatiewerkgroep van het provinciaal overlegplatform. Diverse projecten werden uitgewerkt, o.a. algemene zwerfvuilopruimacties, afvalarmwinkelen, afvalfilmpjes, jongerencampagne, vuilnisbakkenbeleid, … In de STAT (Stuurgroep Thuiscomposteren en Afvalarm Tuinieren) werd het Kringlooptuinieren en het compostmeesterbeleid uitgestippeld met VLACO (Vlaamse Compost Organisatie) Om de aangesloten deelnemers-gemeenten op de hoogte te houden over het reilen en zeilen van de intergemeentelijke vereniging werd 3 maal een stuurgroepvergadering gehouden. Op een constructieve manier wisselden het management van I.V.I.O., Fost Plus, De Kringwinkel en de gemeenten in hoofde van de milieuambtenaren informatie uit. Tevens werden alle lopende communicatie & sensibilisatieprojecten besproken alsook de verdere optimalisatie van de samenwerking. Interne communicatie Er werden 3 personeelsvergaderingen gehouden met alle parkwachters en het management van I.V.I.O. Het recyclageparkbeheer werd in al zijn aspecten besproken, naast parallel lopende acties naar de bevolking. Aanvullend aan de personeels-

Private partner Ecowest Didier Naessens (voorzitter en bestuurder van Ecowest) nam ontslag op 31/12/2011 als lid van de raad van bestuur van I.V.I.O. Personeel Om de werking van de ploegleiding naar de arbeiders toe en de hierbij horende samenwerking met de directie effectiever en efficiënter te laten verlopen werd het organigram op punt gezet en aan alle betrokken partijen gecommuniceerd.

19


Er werd met ingang 1/1/2012 een fietsvergoeding toegekend aan de personeelsleden en bedraagt € 0,21 per kilometer met een maximum van € 75,00 per maand. Voor de uitvoering van verschillende taken heeft I.V.I.O. voor 1.350 uren beroep gedaan op medewerkers van Halte-R. Er gebeurden 4 arbeidsongevallen met gelukkig slechts enkele dagen werkverlet. Bij de interim-medewerkers zijn er geen arbeidsongevallen voorgevallen met werkverlet. Het aantal ongevallen van en naar het werk was nihil. In 2011 was de afwezigheid wegens ziekte zeer hoog. We noteerden wel 4 langdurige zieken. Sowieso is ziekteverzuim een aandachtspunt. Personeelswijziging  Guy Bekaert: verlenging loopbaanonderbreking met 1 jaar tot 24/04/2012.  Thomas Eggermont: werd aangesteld als parkwachter met een contract van onbepaalde duur per 1/4/2011 en heeft ondertussen ontslag genomen per 1/9/2011.  Annelies Laridon: werd aangesteld als vrachtwagenchauffeur met een contract van onbepaalde duur per 1/5/2011.  Claude Storme: werd aangesteld als parkwachter met een contract van onbepaalde duur per 1/6/2011.  Kevin Desmedt: werd aangesteld als parkwachter met een contract van onbepaalde duur per 1/7/2011.  Jurgen Zutterman: werd aangesteld als parkwachter met een contract van onbepaalde duur per 1/10/2011.  Annemie Vergote: verlenging arbeidsduurvermindering met één jaar vanaf 1/1/2012.  Yves Arteel: arbeidsduurvermindering naar 29,5 uren regime vanaf 1/1/2012.  Sigrid Heytens: arbeidsduurvermindering naar 19 uren regime vanaf 1/2/2012. Milieu & veiligheid N.a.v. een rondgang op alle parken van de milieucoördinator werd een meerjarenplan opgesteld die in voege gaat vanaf 2012.

20

Conclusie Het personeelsbeleid focust zich op het behoud van de stabiliteit in het personeelsbestand. Inzake veiligheid zijn de jaaractieplannen nog steeds de leidraad voor de werking van een adequaat beleid, gestuurd door de preventieadviseur. Belangrijke aandachtpunten in 2011 Communicatie met de bevolking via diverse organisaties is en blijft voor I.V.I.O. van essentieel belang. Op financieel gebied kunnen wij opnieuw positieve resultaten voorleggen. De krachtlijnen van het ondernemingsplan werden gerespecteerd.


IV.  EVALUATIE INZAMELING EN RECYCLAGEPARKEN 1. Tabel De tabel «overzicht ingezamelde tonnages 2011» geeft per afvalfractie en per inzamelmethode een beeld van de ingezamelde hoeveelheden afval in het volledige ambtsgebied van I.V.I.O. Tevens kunnen de resultaten per maand afgelezen worden. Via de totalen 2010 en 2011 en de overeenkomstige gewichten per inwoner kunnen de evoluties worden afgelezen. Tenslotte dient gewezen op het belang van de selectiviteitgraad.

2. Evaluatie van de hoeveelheden De totale hoeveelheid afval door I.V.I.O. ingezameld is gestegen met 2,19% t.o.v. 2010 (+ 1341,056 ton!). De recyclageparken hebben een gevoelige stijging gekend (+ 2,39%). De huis aan huis inzamelingen stegen lichtjes met 1,42%. De wijkinzameling (enkel glasbollen langs openbare weg) tenslotte kende ook een stijging van 3,17%. De selectiviteitgraad (hoeveelheid selectief ingezameld afval t.o.v. de totale hoeveelheid afval) is gestegen van 73,8% naar 74,2%.

3.  Inzamelmethode De totale hoeveelheid afval wordt op verschillende wijzen ingezameld: haalmethode, brengmethode en via de Kringwinkel. Per inzamelmethode kunnen volgende conclusies worden geformuleerd. 3.1. Haalmethode Globaal zijn de huis aan huis inzamelingen met 1,42% gestegen. De wekelijkse ophaling van restafval (totale hoeveelheid inclusief KMO-restafval en restafval afkomstig van scholen en gemeentelijke diensten) steeg zeer licht; t.t.z. + 0,87%. Het particulier restafval kende een stijging met exact 1%. De ophaling van grofvuil (brandbaar gedeelte) is weerom sterk gestegen. In 2011 werd 12,19% meer grofvuil opgehaald dan het jaar voordien. Dit bewijst dat de bevolking zich meer en meer bewust is van het feit dat het grofvuil slechts één maal per jaar gratis (voorjaar) wordt opgehaald. Tijdens het najaar werd opnieuw de mogelijkheid geboden eenmalig grofvuil op afroep en tegen betaling aan te bieden. Slechts 9 ophaalpunten (in 2010 waren dit er 13) hebben hiervan gebruik gemaakt. Het succes van deze ophaling is dus zeer pover…

21


22

26340,130

Totaal

46,440 429,140 76,160 37,640 589,380

62486,948 74,2%

Groottotaal %selectiviteit

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

16129,819 46357,128

4. Totaal huishoudelijk Brandbaar Select. fractie

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde plastiek Totaal

679,439 66,990 2800,860 62,604 12682,350 1606,420 447,140 10287,250 2455,650 690,057 278,690 771,888 169,165 9,310 1,376 146,020 20,610 115,540 46,695 798,712 10,980 23,560 469,250 34640,556 1.544

3183,381

Totaal

3. Recyclageparken

3183,381

Glasbollen

2. Wijkinzameling

16368,090 1158,080 452,050 14757,960 692,420 56,310 563,590 6471,270 1770,110 418,340

2011

Restfractie totaal Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huish Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Totaal

61.146

16.048 45.098

820 128 2.917 57 11.736 1.413 363 10.592 2.301 771 256 766 155 9 2 133 21 118 45 773 17 23 421 33.833

3.086

3.086

25.971

16.227 1.177 440 14.611 617 113 494 6.372 1.792 355

dec/10

5,960 40,800 0,000 0,000 46,760

3870,561 67,3%

1265,393 2605,168

42,000 0,000 238,880 5,340 477,400 132,540 14,240 321,400 143,780 52,940 13,510 85,346 10,445 0,000 0,000 14,340 1,890 8,727 4,202 62,526 1,080 0,000 26,280 1656,866 137,895

349,422

349,422

1998,170

1357,290 96,226 37,671 1223,393 0,000 0,000 0,000 493,500 147,380 0,000

jan/11

0,000 13,260 0,000 0,000 13,260

4276,195 67,3%

1399,165 2877,029

48,180 0,000 186,640 5,196 779,820 120,580 33,220 396,640 166,720 47,470 11,690 53,918 9,620 0,000 0,239 10,110 0,630 7,806 3,795 70,365 0,000 1,400 30,640 1984,679 141,871

251,380

251,380

2163,630

1215,880 85,824 37,671 1092,385 258,600 23,220 0,000 530,300 135,630 0,000

feb/11

Aantal inwoners

0,000 33,140 13,660 29,000 75,800

6185,803 73,7%

1625,283 4560,520

48,700 10,340 242,940 6,252 1343,960 150,080 33,760 913,560 234,360 65,880 45,970 75,282 19,410 0,000 0,000 13,830 1,530 10,638 4,279 74,644 0,000 3,180 38,260 3336,855 198,583

297,224

297,224

2705,241

1491,220 105,506 37,671 1348,043 228,540 16,080 146,211 669,300 153,890 0,000

mrt/11

121.050

6,260 35,820 35,460 0,000 77,540

5893,404 76,0%

1413,189 4480,215

41,240 0,000 216,620 4,884 1583,820 142,400 52,240 1024,100 218,380 67,580 32,920 52,882 15,418 0,000 0,394 14,760 2,160 11,412 3,993 58,073 0,000 1,400 42,200 3586,877 172,197

246,288

246,288

2189,170

1296,110 91,260 37,671 1167,179 204,770 17,010 0,000 543,510 127,770 0,000

apr/11

0,000 64,200 0,000 0,000 64,200

5350,936 73,9%

1397,632 3953,304

81,460 13,720 208,300 6,264 1310,310 139,180 37,380 800,440 204,540 62,400 10,440 59,944 12,027 0,000 0,000 10,830 2,160 8,303 4,840 60,308 3,700 5,080 39,660 3081,286 151,585

257,248

257,248

2166,020

1455,560 102,227 37,671 1315,662 0,510 0,000 0,000 547,360 162,590 0,000

mei/11

7,940 25,920 0,000 8,640 42,500

5343,711 75,9%

1288,207 4055,504

73,540 0,000 210,440 4,980 1149,000 125,480 37,600 901,360 197,600 51,670 20,540 66,620 15,430 3,950 0,150 11,710 0,000 8,894 3,916 55,799 0,000 3,140 36,110 2977,929 149,189

273,148

273,148

2226,687

1348,720 96,383 37,671 1214,667 0,000 0,000 167,427 546,760 163,780 0,000

jun/11

Overzicht Ingezamelde tonnages 2011

0,000 28,060 15,060 0,000 43,120

5472,616 79,2%

1137,212 4335,404

28,380 10,800 302,060 5,172 1181,840 161,240 31,860 1164,850 263,000 49,120 27,020 74,106 13,321 0,000 0,000 10,870 1,260 12,327 2,024 72,682 0,000 1,680 54,320 3467,932 187,355

251,962

251,962

1888,090

1233,400 86,897 37,671 1108,832 0,000 0,000 0,000 510,130 144,560 0,000

jul/11

3,960 39,700 0,000 0,000 43,660

6287,320 77,6%

1405,766 4881,554

95,269 0,000 251,800 5,772 1360,500 173,180 66,160 1416,080 311,420 100,117 48,920 67,286 20,898 0,000 0,315 13,070 4,320 16,041 6,325 94,994 1,700 1,780 56,880 4112,827 250,117

278,716

278,716

2035,900

1450,620 102,452 37,671 1310,497 0,000 0,000 0,000 435,440 149,840 0,000

aug/11

5,580 59,960 0,000 0,000 65,540

5621,241 75,4%

1380,146 4241,095

71,920 0,000 227,480 4,668 920,360 120,060 33,060 1271,560 198,500 58,680 10,260 63,312 16,056 0,000 0,000 12,800 2,700 7,947 1,903 72,709 0,820 1,740 40,100 3136,635 155,647

228,858

228,858

2396,252

1448,730 102,834 37,671 1308,226 0,000 0,000 249,952 552,670 144,900 0,000

sep/11

0,000 48,360 11,980 0,000 60,340

5090,931 76,5%

1196,169 3894,763

42,180 13,780 241,360 4,272 1148,920 121,840 40,140 963,880 191,840 53,170 10,800 60,912 12,796 0,000 0,277 10,300 0,000 8,724 4,213 64,646 1,860 1,000 39,940 3036,851

222,622

222,622

1974,320

1283,070 91,411 37,671 1153,989 0,000 0,000 0,000 546,780 144,470 0,000

okt/11

10,920 22,780 0,000 0,000 33,700

4533,505 72,9%

1227,895 3305,610

24,480 12,490 200,440 5,388 841,260 106,040 35,600 739,440 170,350 44,930 19,020 49,378 11,709 0,000 0,000 12,910 3,060 9,906 4,730 57,817 1,000 2,120 28,880 2380,948

256,512

256,512

2040,230

1335,110 94,025 37,671 1203,415 0,000 0,000 0,000 551,990 153,130 0,000

nov/11

5,820 17,140 0,000 0,000 22,960

4560,726 69,4%

1393,764 3166,962

82,090 5,860 273,900 4,416 585,160 113,800 31,880 373,940 155,160 36,100 27,600 62,902 12,035 5,360 0,000 10,490 0,900 4,814 2,475 54,149 0,820 1,040 35,980 1880,871

270,001

270,001

2556,420

1452,380 103,035 37,671 1311,674 0,000 0,000 0,000 543,530 142,170 418,340

dec/11

in ton

516,21 0,01

133,25 382,96

5,61 0,55 23,14 0,52 104,77 13,27 3,69 84,98 20,29 5,70 2,30 6,38 1,40 0,08 0,01 1,21 0,17 0,95 0,39 6,60 0,09 0,19 3,88 286,17

26,30

26,30

217,60

135,22 9,57 3,73 121,92 5,72 0,47 4,66 53,46 14,62 3,46

kg/inw

12


De ophaling van schroot tijdens de gratis voorjaarbeurt bij het grofvuil kende een halvering van de ingezamelde tonnages. Door de gunstige prijzen van het schroot wordt heel veel materiaal gestolen door niet-aangestelde ophalers of brengen burgers zelf hun metaal naar een erkende inzamelaar (omwille van de opbrengsten). De huis aan huis inzameling van papier & karton steeg met 1,56%, pmd daalde met 1,2%. Tevens werd de ophaling van tuinafval door middel van rolcontainers (en tegen betaling) verder gepromoot. In 2011 werd 417,34 ton groen ingezameld (= + 17,68%). Dit is een vierde opeenvolgende gevoelige stijging. 3.2  Brengmethode   Glasbollen De inzameling van glas via glasbollen langs de openbare steeg met 3,17%.   Recyclageparken In totaal werd tijdens 2011 op de intergemeentelijke recyclageparken 34.640.556 kg afval ingezameld. Er werd 2,39 % meer afval via de recyclageparken ingezameld dan tijdens 2010. Volgende opvallendste evolutie voor de belangrijkste fracties valt op te merken:                     

Grofvuil Bedrijfsafval (grofvuil) Papier & karton Bouw en sloop Inert materiaal Asbesthoudend afval Tuinafval Houtafval Metaal Harde plastiek KGA

- 140.541 kg - 60.670 kg - 116.290 kg + 946.320 kg + 193.000 kg + 84.576 kg - 304.270 kg + 155.048 kg - 81.213 kg + 48.030 kg + 14.004 kg

- 17,14% - 47,52% - 3,99% + 8,06% + 13,65% + 23,33% - 2.87% + 6,74% - 10,53% + 11,40% + 9,03%

De daling van het grofvuil bewijst dat de parkwachters het verbod op aanvaarding van restafval goed naleven. De stijging van de verschillende bouwafvalfracties (bouw & sloop, inert materiaal en asbesthoudend afval) is belangrijk. Ook het metaal op de recyclageparken daalt zoals het schroot bij het grofvuil huis aan huis. De zeer dure fractie KGA is significant gestegen. 3.3. Kringwinkel De Kringwinkel heeft tijdens 2011 in totaal (opgehaald en door de burger zelf gebracht) 563.590 kg materiaal binnen gekregen en deze van de grofvuilstapel gered. Dit betekent een sterke stijging van de inzamelresultaten t.o.v. vorig jaar van 14,03%. De belangrijkste oorzaak van deze stijging is een betere registratie van de input.

23


3.4.  Restafval per inwoner Absolute cijfers geven een eerste, niet onbelangrijke, indicatie over de tonnages. Evenwel krijgt men een beter beeld indien de gewichten per inwoner worden beschouwd. Een vergelijking tussen de verschillende gemeenten kan zodoende worden gemaakt. Tevens dienen voor het halen van de normen uit het Uitvoeringsplan Huishoudelijk Afval bepaalde streefwaarden te worden behaald. In de tabel op pagina 25wordt een overzicht per gemeente gegeven van het restafval. Uit de tabel blijkt dat iedere gemeente/stad de norm van maximaal 150 kg restafval per inwoner haalt. De inzameling van KMO-restafval d.m.v. de zwarte KMO-restafvalzak (= eerste correctiefactor) kende een lichte daling. De inzameling van afval in rolcontainers afkomstig van scholen en gemeentelijke diensten (= tweede correctiefactor) kende een minimale stijging. Globaal is het restafvalcijfer per inwoner met 0,07 kg gestegen en bedraagt in 2011 135,63 kg per inwoner.

24


25

restafval wekelijks 1133650 124,93

1092540 131,47

1503830 139,88

3852800 141,16

1160140 120,81

713720 126,32

1554820 140,07

1064210 140,94

865410 128,55

609390 116,94

2817580 142,49

16368090 135,22

Ardooie 9074

Dentergem 8310

Ingelmunster 10751

Izegem 27294

Ledegem 9603

Lendelede 5650

Meulebeke 11100

Oostrozebeke 7551

Pittem 6732

Ruiselede 5211

Tielt 19774

IVIO 121050

RESTAFVAL I.V.I.O. 2011

692420 5,72

99030 5,01

30060 5,77

37770 5,61

42030 5,57

85180 7,67

26420 4,68

40610 4,23

178500 6,54

63610 5,92

49900 6,00

grofvuil 39310 4,33

679439 5,61

73981 3,74

32901 6,31

29888 4,44

43463 5,76

66119 5,96

65489 11,59

49437 5,15

124428 4,56

81887 7,62

64654 7,78

grof recyclagepark 47192 5,20

288174 2,38

47300 2,39

11554 2,22

16461 2,45

19529 2,59

24861 2,24

13123 2,32

20961 2,18

69794 2,56

25988 2,42

18973 2,28

1158080 9,57

241780 12,23

70840 13,59

46200 6,86

112420 14,89

64680 5,83

70840 12,54

90860 9,46

221760 8,12

87780 8,16

64680 7,78

in min

PMD-residu restafval via KMO-zak 19630 86240 2,16 9,50

452050 3,73

76965 3,89

11534 2,21

0 0,00

57668 7,64

62281 5,61

8650 1,53

24234 2,52

106857 3,92

57446 5,34

19629 2,36

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

16417993 totaal kg 135,63 kg/inwoner

2719146 137,51

601531 115,43

903329 134,18

999144 132,32

1604019 144,51

739262 130,84

1156053 120,38

3896905 142,78

1530089 142,32

1141757 137,40

rolcontainers totaal 26785 1126757 2,95 124,17

in min


V.  KOSTENVERDELING PER BEDRIJFSTAK EN BIJDRAGEN DOOR DEELNEMERS-GEMEENTEN Vanaf 2003 zijn de principes, die sinds de herinrichting van de intercommunale op 1 april 1997 gelden voor de aanrekening van de bijdragen aan de deelnemers-gemeenten, lichtjes gewijzigd. Dit heeft te maken met de verlenging van de Opdrachthoudende Vereniging en het verlagen van de tarieven  Voor bedrijfstak 1 (ophaling en overslag) en bedrijfstak 3 (transportkosten en verwerkingskosten voor opgehaalde tonnages) worden op basis van werkelijke tonnages, inwoners en ophaalkarakteristieken de kosten verdeeld over de 11 gemeenten. De verwerkingskost per ton voor de verschillende fracties is dezelfde voor alle gemeenten onafhankelijk van de verwerkingssite.  Bedrijfstak 2 (recyclageparkbeheer) is volledig gesolidariseerd. Dit betekent dat alle kosten op de 11 intergemeentelijke recyclageparken samen verdeeld worden over de 11 gemeenten in deze bedrijfstak en wel in functie van het inwonersaantal.  De overheadkosten en opbrengsten worden verdeeld over alle deelnemers-gemeenten eveneens in functie van het inwonersaantal. Er is dus een grotere vorm van solidarisatie gekomen aangezien iedereen mee participeert in alle bedrijfstakken. Het budget 2011 op basis waarvan de voorlopige bijdragen werden aangerekend, bedroeg 8.171.326 EUR. Dit was 416.000 EUR hoger dan de reële cijfers van 2010, vooral tengevolge van het indexeringsmechanisme en de toename tewerkstelling na de inwerkingtreding van het park Oostrozebeke. De totale werkelijke bijdrage voor 2011 is 7.312.475 EUR, hetzij 443.000 EUR lager dan 2010 en 860.000 EUR lager dan het budget. De analyse van de verschillende kosten per bedrijfstak, is als volgt: In bedrijfstak 1 wordt vastgesteld dat de ophaalkosten 22.000 EUR lager dan het budget liggen. Dit is te wijten aan een lagere dan voorziene kost voor de groene rolcontainers en lagere ophaalkosten voor glasbollen. De verwerkingskosten voor de opgehaalde fracties zijn 355.000 EUR lager dan het budget. Dit is volledig toe te schrijven aan de hogere papieropbrengsten (389.000 EUR), verminderd met het gemeentelijk afval dat niet gebudgetteerd is (36.000 EUR). In bedrijfstak 2 zijn de inzamelkosten 59.000 EUR lager dan het budget, vooral dank zij de lagere afschrijvingen (in rekening brengen van de ontvangen subsidies). De verwerkingskosten zijn 347.000 EUR lager dan budget. Op alle posten wordt hier bespaard tov het budget. De belangrijkste besparing geldt voor papier en karton (156.000 EUR), doch ook op tuinafval (56.000 EUR) en transportkosten (48.000 EUR) is een mooie bonus tov het budget waar te nemen. Globaal is de werkelijke kost van de intergemeentelijke recyclageparken 407.000 EUR (of 13,7%) lager dan gebudgetteerd. De overheadkosten zijn 13.000 EUR hoger dan het budget. De andere opbrengsten zijn echter 88.000 EUR beter dan budget vooral dank zij de hogere BTW teruggave en de hogere Fost Plus opbrengsten.

26


Actual

Jaar - 1

Budget

%

Ophaling Restfractie Grofvuil + Metaal P/k PMD Groen Dividend

1 274 511 89 096 369 044 316 214 37 628 358 805

1 201 729 80 352 347 962 300 924 26 794 329 909

1 253 512 89 515 354 557 308 091 49 998 383 347

101,7% 99,5% 104,1% 102,6% 75,3% 93,6%

Overslag Restfractie Grofvuil Glasbollen eigen inz. Glasbollen onderhoud

66 351 6 142 55 841 48 997

65 833 5 216 52 777 53 815

64 942 6 313 70 000 49 998

102,2% 97,3% 79,8% 98,0%

Transport afval huis-aan-huis Dividend

74 350 0

72 918 0

76 956 10 323

96,6% 0,0%

310 171 83 772

284 770 82 613

307 869 87 370

100,7% 95,9%

3 090 921

2 905 612

3 112 791

99,3%

674 783 822 580

744 950 747 919

744 072 812 393

90,7% 101,3%

Verwerkingskosten Restfractie Grofvuil P/k Sortering PMD Groen Gemeente bs/t/brand Recyclagepark verw. Kringwinkel verg

1 782 335 79 379 -625 580 334 516 11 401 36 718 1 061 857 49 616

1 809 332 70 614 -223 112 328 406 11 399 34 806 1 295 937 49 616

1 781 779 79 976 -236 248 336 674 12 826 0 1 409 362 48 653

100,0% 99,3% 264,8% 99,4% 88,9%

Subtotaal

2 730 243

3 376 999

3 433 022

79,5%

Totale overhead

1 117 382

1 023 525

1 104 886

101,1%

Algemene kosten en inkomsten Inkomsten Fostplus Andere inkomsten Afschrijvingen FinanciĂŤle opbr. (pm)

-1 151 584 -115 456 143 606 -3 560

-1 111 998 -77 117 145 156 -2 826

-1 141 426 -50 000 155 588 -10 000

100,9% 230,9% 92,3% 35,6%

Totaal

-1 123 434

-1 043 961

-1 035 838

108%

7 312 475

7 755 046

8 171 326

89,5%

Bedrijfstak 1 + transport bedrijfstak 3

Kost zakken Exploitatiemgt Subtotaal Bedrijfstak 2 Recyclagepark-inzameling Lonen Bedrijfstak 3

Groot-totaal

75,3% 102,0%

27


Actual

Jaar - 1

Budget

%

822 580 175 003 209 384 165 932 18 218 39 744 9 318 0 44 292 37 062 -33 552 -47 848 57 230

747 919 279 506 196 308 146 925 60 264 33 438 16 886 0 41 264 35 934 -47 164 -67 656 49 246

812 393 274 822 210 000 155 200 11 250 13 000 13 000 3 674 44 000 55 395 -40 000 -50 000 53 731

101,3% 63,7% 99,7% 106,9% 161,9% 305,7% 71,7% 0,0% 100,7% 66,9% 83,9% 95,7% 106,5%

1 497 363

1 492 869

1 556 465

96,2%

Verwerkingskosten Brandbaar Papier/karton Brandb. bedrijven Glas Asbest Bouw&Sloop + inert Tuinafval Metaal Hout Recupel en andere

77 921 -276 091 7 851 12 885 38 955 266 502 281 386 -113 186 29 713 -85 070

93 816 -103 396 14 929 16 415 32 082 258 522 344 190 -112 121 72 378 -81 226

97 113 -120 000 17 138 17 511 35 395 274 900 336 683 -112 500 43 560 -40 345

80,2% 230,1% 45,8% 73,6% 110,1% 96,9% 83,6% 100,6% 68,2% 210,9%

Transportkosten overslag Dividenden transport KGA verwerking

579 018 83 952 158 020

541 378 76 844 142 124

627 359 73 720 158 829

92,3% 113,9% 99,5%

Totaal

1 061 857

1 295 937

1 409 362

75,3%

Groot-totaal

2 559 220

2 788 806

2 965 827

86,3%

Bedrijfstak 2 Inzamelkost Loonkost Afschrijving Transport Overslag Huur containers Tel., el., water Onderhoud Exploitatie Diversen Dividenden Opbrengst KMO’s Opbrengst brb.fr KGA ophaling Totaal Bedrijfstak 3

28


Actual

Jaar - 1

Budget

%

216 771 3 873 93 056 72 195 32 818 7 706 10 102 6 853 13 988 19 273 38 499 15 247 1 762 7 674 28 777 91 913 316 532 35 401 104 944

202 965 3 739 85 529 41 993 30 459 6 274 10 224 6 264 8 795 18 576 38 800 11 817 5 966 25 356 8 720 84 422 312 159 17 975 103 492

198 000 3 750 100 000 137 272 58 011 10 000 12 000 5 000 12 000 20 000 40 000 12 000 10 000 25 000 22 000 0 314 586 2 500 122 767

109% 103% 93% 53% 57% 77% 84% 137% 117% 96% 96% 127% 18% 31% 131% 101% 1 416% 85%

1 117 382

1 023 525

1 104 886

101%

Inkomsten Fost Plus Andere inkomsten Afschrijvingen Financ. Opbrengsten

-1 151 584 -115 456 143 606 -3 560

-1 111 998 -77 117 145 155 -2 826

-1 141 426 -50 000 155 588 -10 000

101% 231% 92% 36%

Totaal

-1 123 434

-1 043 961

-1 035 838

108%

Overhead Wedden Bedrijfsrevisor Bestuurdersverg. Drukwerk, sensibilisering Post, tel. Ond. kantoorm., verz. Docum., lidgelden Reg. kst., weddecen. Receptiek. Kantoorben. Huisvesting Rein. mat., div. Adv. & studiekosten Werkkledij Kst. hakselaar + ondh. wag. Voorafbet. bel./fin. kst. Ecowest mgt. team Compostvt/pmd zk. Dividend Totaal

Algemene kosten en opbrengsten

29


VI.  Jaarverslag milieucoördinator Werkjaar 2011 - I.V.I.O. In het afgelopen jaar 2011 heeft de intergemeentelijke vereniging voor duurzaam milieubeheer voor Izegem en Ommeland (I.V.I.O.) haar missie voor voorkomen van afval voortgezet. Dit o.a. via de intensieve sensibilisering en frequente communicatie met zijn burgers. I.V.I.O. stelt in de eerste plaats het voorkomen van afval voorop, zodat er minder afval opgehaald en verwerkt moet worden. Hierbij werkt zij volgens het principe van de ladder van Lansink, waarbij de volgorde van verwerken van afvalstoffen wordt afgebeeld op een ladder. Hoe hoger de verwerkingsmethode staat op de ladder, hoe milieuvriendelijker deze is. Daarnaast werd het verbeteren van het scheiden van het aangeboden afval verdergezet. De milieuwetgeving wijzigt en evolueert continu. De regels worden complexer en worden meer en meer vanuit Europa opgelegd. Vanuit Vlaanderen wordt deze Europese milieuwetgeving vertaald in o.a. het Vlarem. In november werden de recyclageparken van Tielt en Lendelede bezocht door de milieuvergunningverlenende overheid. Uit hun controlebezoek bleek dat werkwijze op de recyclageparken in overeenstemming is met de geldende regelgeving. De orde en netheid op de recyclageparken werd zeer positief ervaren. Er werd ons gevraagd om via een “werkplan”, deze werkwijze administratief uit te werken, hetgeen binnen de gevraagde termijn gebeurde. In de loop van 2012 zal ook voor de andere recyclageparken een dergelijk “werkplan” worden opgesteld. In december 2011 vond de jaarlijkse interne milieu-audit van alle recyclageparken plaats, waarbij de aanwezige activiteiten en inrichtingen doorgelicht werden in relatie met de geldende wetgeving. Deze audits resulteerden niet in het vaststellen van grote inbreuken tegen de wetgeving. Uit de plaatsbezoeken blijkt bovendien dat de parkwachters de door de burgers aangeleverde afvalstoffen verder stroomlijnen om zo een optimaal gesorteerd eindproduct te bekomen. De rol van parkwachter is van onschatbaar belang, omdat zij als sorteerspecialisten het eerste contactpunt zijn met de burger, en zij de burger persoonlijk kunnen informeren en sensibiliseren. Uit vergelijking met de gemaakte opmerkingen van de voorbije jaren blijkt dat tal van eerder vastgestelde verbeterpunten werden uitgevoerd.

30


Hieruit blijkt dat I.V.I.O. erin slaagt om ook op milieugebied continu te verbeteren. In het najaar van 2010 werd een meerjarenplan milieu opgesteld, om gestructureerd de bestaande situatie verder te optimaliseren en actueel te houden. Dit meerjarenplan milieu vormde de basis voor de milieugerelateerde prioriteiten in 2011. Ook in 2012 zal dit de leidraad zijn van het milieubeleid van I.V.I.O. De focus van de intergemeentelijke vereniging zal net als in 2011, in het komende jaar liggen op het sensibiliseren van de burgers en het streven naar een steeds betere scheiding van het afval aan de bron, en het optimaliseren van de inzamel- en verwerkingstechnieken. Duurzame, integrale milieuzorg zal ook in 2012 voor I.V.I.O. een van de voornaamste pijlers van haar beleid blijven. Diederik Mertens Milieucontactpersoon I.V.I.O. 16 maart 2012

31


VII.  AFREKENING PER GEMEENTE

32


33


34

1830,679

Totaal

4275,813 74,1%

Groottotaal %selectiviteit

46,440 0,000 0,000 0,000 46,440

1107,127 3168,686

47,192 3,860 208,760 6,480 791,640 114,060 0,000 725,100 163,760 50,360 23,750 72,870 12,523 0,570 0,125 11,100 2,160 9,077 4,245 68,247 0,720 2,142 35,540 2354,281

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

3. Recyclageparken

207,738

207,738

Glasbollen

Totaal

2. Wijkinzameling

1133,650 86,240 26,785 1020,625 39,310 4,240 30,750 470,430 120,580 31,719

2011

Restfractie totaal Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Ardooie

Overzicht Ingezamelde tonnages 2011

0,0760729 26,785

26,466

14,356

6,260

346,205 75,9%

5,960

0,000

437,383 72,0%

83,315 262,890

6,260

0,000

285,075 71,2%

122,597 314,786

0,127 2,900 203,750

0,718 0,363 5,186

0,036 1,090

70,480 12,540 2,940 2,420 4,862 1,096

12,980 0,372 73,460 9,140

3,040

15,000

15,000

136,480

37,380 9,800

89,300 6,793 2,232 80,275

apr/11

5,960

307,961 65,5%

106,125 201,836

81,984 203,091

0,289 3,160 240,039

0,127 1,600 149,035

3,440 130,030

1,470

1,080

63,600 14,300 6,860 1,710 7,720 2,359

1,000 0,389 3,672

32,600 12,740 3,340 1,670 6,888 1,001

17,860 7,720 3,400 1,930 7,184 0,886

20,180 0,540 98,340 11,400

0,847 0,382 10,051

16,700 0,552 51,540 7,940

15,880 0,540 35,380 18,820

3,440

17,516

17,516

188,821

88,870 6,761 2,232 79,877 39,28 4,240 7,851 38,300 10,280

mrt/11

9074

0,022 0,510 0,630 0,544 0,345 3,486

6,800

14,356

4,240

26,466

130,290

36,520 9,980

38,540 11,040 162,270

83,790 6,374 2,232 75,184

feb/11

112,690 8,573 2,232 101,885

jan/11

aantal inwoners

0,000

363,839 71,8%

102,431 261,408

0,462 2,820 180,096

0,738 0,440 6,691

0,540

57,240 10,680 6,060 1,730 4,548 0,447

2,040 0,660 16,040 0,720 57,360 10,880

20,672

20,672

174,410

51,200 12,140

111,040 8,447 2,232 100,361 0,030

mei/11

16,320

7,940

7,940

326,818 75,4%

80,389 246,429

0,285 3,140 186,443

0,663 0,356 2,400

64,120 14,460 3,640 1,850 6,462 0,993 0,262 0,014 1,070

12,240 0,588 59,660 9,940

4,300

16,320

0,000

394,529 80,7%

76,218 318,311

0,153 3,280 264,039

0,820 0,540 1,081 0,184 8,623

83,940 21,820 4,080 1,890 7,466 1,050

2,180 0,840 24,780 0,492 86,400 14,420

12,572

12,572

127,270

35,640 9,080

5,266 37,360 5,340 132,736

82,550 6,280 2,232 74,038

jul/11

84,770 6,449 2,232 76,089

jun/11

3,960

3,960

424,267 74,9%

106,328 317,939

1,142 0,575 7,200 0,720 0,162 4,500 267,335

0,029 1,120

93,080 19,340 6,240 3,690 4,514 1,320

17,620 0,612 93,720 5,240

6,512

17,966

17,966

149,600

28,470 10,680

110,450 8,402 2,232 99,816

aug/11

5,580

5,580

373,387 76,4%

88,089 285,298

0,158 2,560 213,809

0,678 0,173 7,069

0,840

90,960 13,740 5,220 1,710 5,988 1,325

18,180 0,468 52,560 6,860

5,320

13,816

13,816

154,993

17,633 35,460 9,900

92,000 6,999 2,232 82,769

sep/11

0,000

393,908 74,7%

99,566 294,342

0,091 2,860 206,348

0,631 0,383 6,207

0,025 0,830

64,380 13,000 2,860 1,800 6,692 0,797

1,460 0,900 17,700 0,552 78,680 6,500

16,514

16,514

182,440

59,500 14,340

108,600 8,262 2,232 98,106

okt/11

10,920

10,920

310,518 74,5%

79,088 231,430

0,193 1,740 173,972

0,590 0,990 0,787 0,430 2,994

54,640 14,320 2,700 1,570 4,732 0,306

4,440 1,120 12,360 0,720 56,420 12,920

15,358

15,358

130,870

37,940 9,720

83,210 6,330 2,232 74,648

nov/11

5,820

5,820

311,922 74,0%

80,997 230,926

0,095 3,540 139,385

0,248 0,225 4,668

1,140

32,200 9,100 3,020 1,780 5,814 0,943 0,308

3,420 0,340 24,100 0,324 48,120 0,000

21,182

21,182

160,499

34,120 8,280 31,719

86,380 6,571 2,232 77,577

dec/11

471,22

122,01 349,20

5,20 0,43 23,01 0,71 87,24 12,57 0,00 79,91 18,05 5,55 2,62 8,03 1,38 0,06 0,01 1,22 0,24 1,00 0,47 7,52 0,08 0,24 3,92 259,45

22,89

22,89

201,75

124,93 9,50 2,95 112,48 4,33 0,47 3,39 51,84 13,29 3,50

kg/inw


35


36


37


38

1698,642

Totaal

4445,285 74,7%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

1122,785 3322,500

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde plastiek Totaal

64,654 3,620 206,620 4,404 957,260 111,040 0,000 805,880 182,550 53,560 28,420 59,964 11,483 0,558 0,125 9,690 2,250 8,495 4,245 68,014 0,780 2,142 37,640 2623,394

Totaal

3. Recyclageparken

211,178

211,178

Glasbollen

2. Wijkinzameling

1092,540 64,680 19,629 1008,231 49,900 4,040 12,118 397,270 116,540 26,234

2011

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Dentergem

Overzicht Ingezamelde tonnages 2011

0,0592 19,629

25,996

17,016

15,168

0,607 0,389 5,543 0,289 4,180 247,669

0,022 1,090 0,487 0,345 3,025 0,127 1,760 155,890

1,120 0,653 0,382 10,628 2,340 123,235

0,000

271,872 68,7%

0,000

339,364 62,1%

128,758 210,606

0,840

4,390 0,548

6,064 0,528

85,201 186,671

5,508 1,529

34,000 13,780 2,480

19,400 14,720 4,480

0,000

396,433 75,2%

98,129 298,304

61,720 19,660 6,940

17,280 0,504 105,240 8,180

14,700 0,336 63,600 9,140

15,480 0,360 31,880 10,580

9,260

15,168

6,060

17,016

0,000

407,792 78,6%

87,110 320,682

0,127 3,500 265,100

0,036 1,090 0,720 0,831 0,363 2,441

80,600 13,740 4,500 9,680 3,274 0,782

15,940 0,396 111,240 13,140

2,700

16,872

16,872

132,870

33,650 7,760

1,667 33,620 9,440 140,927

91,460 5,415 1,636 84,410

apr/11

96,200 5,695 1,636 88,869

mrt/11

8310

4,620

25,996

172,780

31,160 8,560

31,780 10,280 129,450

79,160 4,686 1,636 72,838 49,86 4,040

feb/11

87,390 5,174 1,636 80,581

jan/11

aantal inwoners

0,000

356,533 76,2%

84,764 271,769

0,585 0,440 2,462 0,780 0,462 3,640 217,075

0,560

5,450 0,868

52,920 13,840 6,900

3,400 1,040 16,180 0,588 100,600 6,360

18,174

18,174

129,180

31,580 9,380

88,180 5,220 1,636 81,324 0,040

mei/11

0,000

395,718 75,4%

97,189 298,529

0,285 3,520 239,148

0,591 0,356 7,305

4,266 0,840 0,211 0,014 0,540

83,200 14,540 3,880

16,200 0,180 86,220 9,480

7,520

18,730

18,730

145,221

5,051 29,520 13,600

97,050 5,746 1,636 89,669

jun/11

0,000

388,355 78,1%

85,241 303,115

0,153 3,820 251,711

1,131 0,184 6,902

1,120

7,906 1,159

90,220 20,460 1,940

22,500 0,516 79,700 9,180

4,820

15,824

15,824

127,620

31,020 9,380

87,220 5,164 1,636 80,421

jul/11

0,000

486,830 81,4%

90,630 396,200

0,162 3,840 357,552

0,029 0,830 0,810 1,344 0,575 5,727

110,060 22,220 8,580 10,040 4,514 1,360

24,080 0,528 131,260 18,440

13,154

19,842

19,842

116,050

22,720 9,240

84,090 4,978 1,636 77,476

aug/11

0,000

390,181 73,1%

105,075 285,106

0,158 3,720 230,402

0,572 0,173 8,824

0,530

5,488 0,973

110,040 13,200 5,040

14,940 0,384 54,820 7,160

4,380

14,204

14,204

153,650

5,400 30,080 9,400

108,770 6,439 1,636 100,695

sep/11

0,000

368,710 77,8%

81,672 287,038

0,091 3,660 220,048

0,692 0,383 3,612

0,025 0,220

4,702 0,767

78,280 12,400 3,520

1,900 1,660 18,140 0,216 84,820 4,960

16,450

16,450

140,630

45,740 8,360

86,530 5,123 1,636 79,772

okt/11

0,000

321,296 76,6%

75,118 246,178

0,193 1,840 171,308

0,860 0,720 0,329 0,430 3,255

3,952 1,239

50,880 12,790 3,600

2,920 0,760 12,820 0,180 68,640 5,900

16,810

16,810

140,220

48,900 12,840

78,480 4,646 1,636 72,198

nov/11

0,000

322,201 67,8%

103,900 218,302

0,095 1,820 144,256

0,673 0,225 8,290

0,890

34,560 11,200 1,700 8,700 4,450 0,890 0,347

3,920 0,160 18,360 0,216 39,240 8,520

16,092

16,092

170,044

27,500 8,300 26,234

108,010 6,394 1,636 99,980

dec/11

534,93

135,11 399,82

7,78 0,44 24,86 0,53 115,19 13,36 0,00 96,98 21,97 6,45 3,42 7,22 1,38 0,07 0,02 1,17 0,27 1,02 0,51 8,18 0,09 0,26 4,53 315,69

25,41

25,41

204,41

131,47 7,78 2,36 121,33 6,00 0,49 1,46 47,81 14,02 3,16

kg/inw


39


40


41


42

2435,069

Totaal

6741,371 77,7%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

1504,101 5237,270

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

81,887 9,460 251,880 5,640 1660,720 223,700 159,280 1115,860 304,400 74,905 40,590 66,076 18,881 0,969 0,125 14,210 2,340 10,144 4,245 74,848 0,900 2,142 65,200 4188,402

272,586

Totaal

3. Recyclageparken

272,586

Glasbollen

2. Wijkinzameling

1503,830 87,780 0,058 57,446 57,446 1358,604 63,610 3,660 48,380 629,840 159,630 26,119

2011

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Ingelmunster

Overzicht Ingezamelde tonnages 2011

0,289 5,860 420,978

0,127 2,540 219,872

5,040 181,083

0,000

381,421 69,7%

0,000

402,777 73,7%

0,000

724,538 72,3%

200,635 523,903

0,944 0,389 5,006

0,597 0,345 9,951

106,087 296,690

1,040

0,022 1,410

1,120 0,720 0,358 0,382 4,569

115,610 265,811

23,900 0,624 180,000 19,100 10,780 114,860 26,580 7,740 10,850 5,734 1,862

14,340 0,408 81,100 17,780 12,060 42,540 18,660 2,780 1,670 5,200 0,642

18,480 0,612 53,080 19,920 3,740 33,200 17,680 6,200 1,930 7,684 1,028

5,420

27,176

27,176

7,700

21,758

21,758

289,629

144,900 8,458 4,787 131,655 63,56 3,660 9,969 54,760 12,780

mrt/11

10751

5,340

29,108

29,108

172,330

50,920 11,840

48,200 12,760 183,150

109,570 6,396 4,787 98,387

feb/11

122,190 7,132 4,787 110,270

jan/11

aantal inwoners

0,000

615,362 82,9%

105,253 510,109

0,127 3,480 431,499

0,000

513,060 78,1%

112,250 400,810

0,662 0,440 5,445 0,900 0,462 6,240 316,236

1,740

4,090 1,600 0,036 1,390 0,720 1,160 0,363 4,861

4,758 1,181

19,500 0,552 207,580 20,300 20,780 107,580 27,940 6,680

24,534

24,534

186,050

50,820 12,980

122,200 7,133 4,787 110,280 0,050

mei/11

1,920 1,840 17,340 0,408 139,760 16,980 13,400 79,140 18,280 5,340

2,760

18,410

18,410

176,890

51,600 11,360

113,930 6,650 4,787 102,493

apr/11

0,000

609,322 77,3%

138,618 470,704

0,285 3,640 352,422

0,753 0,356 5,727

5,864 1,805 0,428 0,014 1,050

18,620 0,540 146,920 15,440 15,020 89,480 28,480 7,280

10,720

20,682

20,682

0,000

626,389 82,7%

108,557 517,833

0,153 7,580 451,567

1,350 0,184 10,138

0,860

30,260 0,528 179,020 18,480 15,120 120,840 32,040 5,780 9,200 5,974 1,800

12,260

20,856

20,856

165,020

45,250 12,420

9,880 78,500 19,940 249,230

107,350 6,266 4,787 96,297

jul/11

140,910 8,225 4,787 127,898

jun/11

0,000

708,723 83,2%

119,369 589,354

0,162 6,980 530,391

0,029 0,830 0,900 1,732 0,575 6,261

23,140 0,456 192,900 22,720 26,340 159,280 46,020 10,885 7,340 6,460 1,805

15,577

24,280

24,280

165,570

37,920 12,340

115,310 6,731 4,787 103,792

aug/11

0,000

601,694 76,4%

141,967 459,727

0,158 5,740 357,474

0,512 0,173 6,997

1,520

4,404 2,094

21,600 0,276 124,160 10,800 10,800 132,620 21,040 7,620

6,960

19,102

19,102

238,571

28,531 49,100 12,480

148,460 8,666 4,787 135,007

sep/11

0,000

596,522 81,2%

112,149 484,373

0,091 7,540 413,839

0,791 0,383 7,196

0,025 1,110

5,134 2,761

4,760 4,920 21,560 0,228 165,260 30,000 11,900 118,000 27,460 4,720

19,054

19,054

180,290

48,740 12,420

119,130 6,954 4,787 107,389

okt/11

0,000

490,641 79,9%

98,503 392,138

0,193 4,160 314,182

0,933 0,430 5,394

1,220

0,530 1,400 22,040 0,576 128,960 8,960 9,760 84,300 24,000 6,040 9,600 4,618 1,068

27,166

27,166

161,850

42,000 10,720

109,130 6,370 4,787 97,973

nov/11

0,000

470,921 69,2%

145,103 325,818

0,095 6,400 198,859

0,352 0,225 3,303

0,920

6,156 1,235 0,541

7,940 1,300 21,100 0,432 61,980 23,220 9,580 34,020 16,220 3,840

20,460

20,460

266,489

72,030 17,590 26,119

150,750 8,799 4,787 137,163

dec/11

627,05

139,90 487,14

7,62 0,88 23,43 0,52 154,47 20,81 14,82 103,79 28,31 6,97 3,78 6,15 1,76 0,09 0,01 1,32 0,22 0,94 0,39 6,96 0,08 0,20 6,06 389,58

25,35

25,35

226,50

139,88 8,16 5,34 126,37 5,92 0,34 4,50 58,58 14,85 2,43

kg/inw


43


44


45


46

6471,170

Totaal

Groottotaal %selectiviteit

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

3. Recyclageparken

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

12599,898 69,6%

3827,111 8772,787

124,428 7,300 437,220 11,088 2193,920 270,480 0,000 1639,720 395,240 117,851 45,100 107,340 29,717 1,677 0,125 29,610 4,050 16,280 4,245 142,349 3,060 2,142 74,440 5657,382

807,263

807,263

Glasbollen

Totaal

2. Wijkinzameling

3852,800 221,760 0,058 106,857 106,857 3524,183 178,500 15,290 274,089 1558,460 428,710 163,321

2011

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Izegem

Overzicht Ingezamelde tonnages 2011

84,454

63,964

0,000

732,537 60,2%

291,216 441,321

4,820 254,387

0,000

863,934 68,8%

269,442 594,492

0,000

1339,863 74,9%

335,819 1004,044

0,289 7,740 575,108

0,127 5,340 367,648

0,022 2,180

2,740

144,260 41,560 11,860 9,320 11,172 2,937

1,141 0,345 13,899

7,710 2,788

12,302 1,318

1,326 0,382 7,471 1,080

73,160 31,820 10,520

52,200 24,920 10,020

4,700 1,780 40,120 1,104 245,360 34,500

81,798

81,798

714,408

71,158 237,150 45,310

360,790 20,766 8,905 331,119

mrt/11

27294

2,480 1,530 1,326 0,389 12,681

30,780 0,756 165,080 21,380

0,600

63,964

34,280 0,768 84,420 16,340

84,454

458,190

130,550 32,930

66,700 35,780 420,930

294,710 16,963 8,905 268,842

feb/11

318,450 18,329 8,905 291,216

jan/11

aantal inwoners

0,000

1342,626 65,2%

467,883 874,743

0,127 6,220 613,477

1,865 0,363 16,713

0,036 3,150

172,760 34,440 10,440 8,720 8,272 3,515

35,160 0,876 282,740 21,480

6,600

65,056

65,056

690,820

154,500 33,020

309,640 17,822 8,905 282,913 178,37 15,290

apr/11

0,000

1089,457 66,7%

363,318 726,139

0,462 6,200 545,007

2,260 0,720 1,023 0,440 7,636

7,400 2,478

131,020 34,940 9,680

40,740 1,080 31,940 1,188 243,760 22,040

61,642

61,642

513,030

128,360 32,950

351,590 20,237 8,905 322,448 0,130

mei/11

0,000

1063,697 73,1%

286,000 777,697

0,285 4,260 463,991

1,108 0,356 9,366

134,120 30,300 9,080 9,440 10,446 2,634 0,69 0,014 2,260

32,220 0,792 190,620 16,580

9,420

70,900

70,900

555,146

89,996 124,000 38,230

302,920 17,435 8,905 276,580

jun/11

0,000

1038,024 73,6%

274,042 763,983

0,153 10,740 559,551

1,672 0,184 11,923

2,430

9,508 2,277

182,440 40,520 6,660

9,120 1,540 44,840 0,924 206,560 28,060

65,392

65,392

440,250

117,640 32,060

290,550 16,724 8,905 264,922

jul/11

0,000

1164,640 70,6%

342,126 822,513

2,337 0,575 17,528 0,980 0,162 6,300 625,603

0,029 3,030

228,680 45,700 16,691 9,400 10,018 3,366

39,380 1,080 210,840 18,020

11,488

69,758

69,758

498,920

95,060 43,580

360,280 20,737 8,905 330,638

aug/11

0,000

1136,761 73,0%

306,992 829,769

0,158 7,700 514,762

2,460 1,800 1,104 0,173 14,765

7,784 2,374

197,620 33,540 10,060

32,640 0,864 152,080 39,660

9,980

53,822

53,822

595,765

112,935 121,800 36,430

324,600 18,683 8,905 297,012

sep/11

0,000

912,079 72,2%

253,935 658,144

0,091 4,240 451,440

1,211 0,383 8,103

0,025 2,490

8,224 1,709

149,360 25,760 8,100

35,120 0,804 181,540 18,680

5,600

51,804

51,804

433,450

127,860 32,640

272,950 15,710 8,905 248,335

okt/11

0,000

916,115 65,7%

313,881 602,234

1,513 0,430 12,095 1,000 0,193 5,220 385,782

2,320

6,548 2,323

119,680 27,520 8,660

4,580 2,780 32,780 1,080 136,920 20,140

65,692

65,692

495,760

124,160 33,960

337,640 19,434 8,905 309,301

nov/11

0,000

1021,765 66,3%

344,057 677,708

0,095 5,660 300,626

0,654 0,225 10,169

1,810

54,420 24,220 6,080 8,220 7,956 1,998 0,987

21,600 0,120 47,960 0,852 94,000 13,600

72,981

72,981

654,501

130,680 31,820 163,321

328,680 18,918 8,905 300,857

dec/11

461,64

140,22 321,42

4,56 0,27 16,02 0,41 80,38 9,91 0,00 60,08 14,48 4,32 1,65 3,93 1,09 0,06 0,00 1,08 0,15 0,60 0,16 5,22 0,11 0,08 2,73 207,28

29,58

29,58

237,09

141,16 8,12 3,92 129,12 6,54 0,56 10,04 57,10 15,71 5,98

kg/inw


47


48


49


50

1871,951

Totaal

4774,696 76,2%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 261,820 0,000 29,000 290,820

1135,093 3639,603

49,437 4,260 234,140 4,632 1013,380 125,020 59,300 804,640 193,580 66,251 23,750 56,746 12,585 0,672 0,125 10,610 1,710 11,867 4,245 57,857 1,720 2,142 37,140 2775,809

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

3. Recyclageparken

246,290

246,290

Glasbollen

Totaal

2. Wijkinzameling

1160,140 90,860 0,078 24,234 24,234 1045,046 40,610 3,360 20,138 488,940 128,750 30,013

2011

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Ledegem

Overzicht Ingezamelde tonnages 2011

27,570

20,260

24,116

0,289 1,860 237,186

0,127 3,280 173,972

1,075 0,382 5,499 2,300 123,335

11,920 11,920

34,460

326,554 75,2%

34,460

285,033 68,8%

13,960 13,960

29,000 38,540

467,979 78,3%

101,701 366,277

0,127 3,460 306,195

1,167 0,363 2,441

0,036 1,180

18,280 0,324 143,460 11,560 2,780 84,260 18,760 7,220 2,420 2,720 1,117

4,520

18,062

18,062

154,170

37,540 9,000

107,630 8,429 2,020 97,181

apr/11

9,540

439,971 71,4%

125,986 313,985

1,052 0,389 4,632

0,758 0,345 3,488

0,540

81,112 245,442

0,840

0,022 1,080

26,620 9,580 4,960 1,930 5,530 1,043

88,788 196,245

18,000 0,432 85,060 5,700 2,900 75,340 22,840 5,300 1,710 5,364 1,078

14,740 0,528 62,060 12,940 9,900 35,520 13,620 4,940 1,670 3,308 0,526

21,360 0,456 28,020 8,580

4,400

24,116

5,120

20,260

187,743

90,080 7,055 2,020 81,006 40,58 3,360 2,403 40,880 10,440

mrt/11

9603

5,460

27,570

140,970

46,290 10,040

40,760 10,040 143,400

84,640 6,629 2,020 75,992

feb/11

92,600 7,252 2,020 83,328

jan/11

aantal inwoners

47,460

47,460

410,092 78,6%

87,804 322,289

0,560 0,810 0,939 0,440 9,519 0,900 0,462 2,020 260,227

2,860 2,040 19,340 0,396 115,940 7,740 2,720 66,340 12,720 6,040 1,730 5,948 0,763

18,082

18,082

143,230

38,420 10,460

94,320 7,387 2,020 84,914 0,030

mei/11

25,824

15,400

15,400

388,014 78,7%

82,803 305,210

0,285 4,480 234,864

1,104 0,356 2,709

18,000 0,360 92,420 8,320 2,880 70,100 15,900 4,020 1,850 5,832 1,023 0,221 0,014 0,510

4,480

25,824

22,060

22,060

456,193 79,2%

94,822 361,372

0,153 4,780 274,070

0,972 0,184 4,800

1,450

24,800 0,372 94,180 13,920 3,620 93,280 18,480 4,980 1,890 4,964 1,245

18,942

18,942

173,430

53,620 14,740

5,012 33,720 10,270 136,172

105,070 8,229 2,020 94,822

jul/11

87,170 6,827 2,020 78,323

jun/11

22,500

22,500

494,496 83,0%

84,290 410,205

0,162 4,500 353,068

1,730 0,575 4,515

0,029 0,540

18,340 0,324 129,840 17,280 11,120 111,580 25,340 10,701 3,690 7,012 1,594

4,197

20,594

20,594

129,830

30,980 9,760

89,090 6,977 2,020 80,093

aug/11

37,380

37,380

445,457 75,5%

109,095 336,362

0,158 3,760 266,141

0,737 0,173 9,567

1,070

22,220 0,348 83,220 15,400 3,980 94,760 12,360 6,240 1,710 4,142 1,516

4,780

15,858

15,858

174,513

12,723 36,040 10,380

115,370 9,036 2,020 104,315

sep/11

18,500

18,500

363,172 76,6%

85,037 278,135

0,091 1,820 218,525

0,793 0,383 3,303

0,025 0,540

21,180 0,348 78,980 7,580 5,280 70,460 12,120 5,410 1,800 3,544 0,588

4,280

17,290

17,290

136,410

36,900 9,700

89,810 7,034 2,020 80,757

okt/11

16,980

16,980

316,806 75,2%

78,665 238,142

0,193 2,280 173,914

0,988 0,430 2,115

1,400

2,120 1,740 13,660 0,420 60,820 7,700 8,600 47,600 16,060 2,380 1,570 2,500 1,338

18,878

18,878

134,450

39,330 9,880

85,240 6,676 2,020 76,545

nov/11

11,660

11,660

380,930 69,8%

114,991 265,939

0,900 0,900 0,552 0,225 5,269 0,820 0,095 2,600 154,312

7,220 0,480 24,220 0,324 39,380 8,300 5,520 28,780 15,800 4,060 1,780 5,882 0,754 0,451

20,814

20,814

217,633

54,460 14,040 30,013

119,120 9,329 2,020 107,771

dec/11

497,21

118,20 379,01

5,15 0,44 24,38 0,48 105,53 13,02 6,18 83,79 20,16 6,90 2,47 5,91 1,31 0,07 0,01 1,10 0,18 1,24 0,44 6,02 0,18 0,22 3,87 289,06

25,65

25,65

194,93

120,81 9,46 2,52 108,82 4,23 0,35 2,10 50,92 13,41 3,13

kg/inw


51


52


53


54

4107,918 82,3%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 49,240 76,160 0,000 125,400

726,139 3381,779

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop / hout Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

65,489 3,020 265,860 6,192 1059,580 144,420 0,000 846,640 232,640 67,280 23,810 75,160 13,992 0,498 0,125 13,500 0,900 12,520 4,245 63,866 0,940 2,142 38,860 2941,679

122,634

3. Recyclageparken

122,634

Totaal

1126,115

713,720 70,840 0,099 8,650 8,650 634,230 26,420 1,720 32,247 266,350 80,610 5,048

2011

Glasbollen

2. Wijkinzameling

Totaal

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Lendelede

Overzicht Ingezamelde tonnages 2011

1,159 0,389 4,699 0,289 3,020 247,598

1,034 0,345 5,499 0,127 3,780 149,415

0,758 0,382 3,651

154,888

0,000

243,719 77,6%

0,000

232,023 77,8%

51,546 180,477

1,320

0,022 1,070

1,950

54,495 189,224

76,640 17,920 5,580 1,710 7,504 1,416

32,380 12,280 5,660 1,670 5,056 0,844

25,460 15,760 3,960 1,930 9,268 1,117

29,380

15,720 13,660

356,998 81,8%

64,975 292,023

20,120 0,672 89,160 12,600

17,840 0,528 42,780 13,180

24,860 0,612 52,620 8,660

3,400

11,372

11,372

5,320

9,022

9,022

105,613

8,833 21,280 6,340

69,16 6,864 0,721 61,575

mrt/11

5650

3,900

13,016

13,016

79,480

21,280 6,080

18,620 6,600 82,190

52,120 5,173 0,721 46,226

feb/11

56,970 5,655 0,721 50,595

jan/11

aantal inwoners

44,700

9,240 35,460

443,416 82,0%

79,646 363,770

0,127 4,100 329,980

1,540 0,363 7,895

0,036 1,130

84,120 22,840 8,180 2,420 5,654 1,647

21,960 0,528 150,540 11,060

5,840

9,890

9,890

109,570

21,920 6,100

53,430 5,303 0,721 47,406 26,4 1,720

apr/11

0,000

347,391 84,3%

54,407 292,984

0,462 1,900 260,434

0,674 0,440 5,479

1,220

68,860 22,500 4,320 1,790 5,574 0,551

2,000 1,540 17,700 0,504 118,900 6,020

7,210

7,210

87,860

22,280 6,600

58,960 5,852 0,721 52,387 0,020

mei/11

0,000

368,642 82,0%

66,426 302,216

0,285 3,960 239,465

1,024 0,356 3,303

78,840 17,240 3,980 1,850 4,998 1,389 0,15 0,014 1,360

19,380 0,396 75,520 18,020

7,400

12,032

12,032

124,449

6,659 41,920 9,540

66,330 6,584 0,721 59,026

jun/11

18,260

3,200 15,060

383,629 88,2%

45,406 338,223

0,153 5,780 304,033

1,457 0,184 7,981

0,530

88,140 23,340 8,420 1,890 8,426 0,816

29,220 0,456 111,620 15,620

9,250

9,250

76,150

18,880 6,060

51,210 5,083 0,721 45,406

jul/11

0,000

425,912 84,4%

66,443 359,468

0,162 3,320 331,093

1,646 0,575 7,365

0,029 1,090

117,920 26,880 7,880 3,690 7,638 1,786

22,600 0,504 104,820 17,780

5,409

10,664

10,664

91,680

16,940 6,180

68,560 6,805 0,721 61,034

aug/11

11,440

11,440

376,958 83,9%

60,740 316,218

0,158 2,400 271,425

1,060 0,900 0,944 0,173 2,994

108,260 22,200 4,460 1,710 4,734 1,248

20,140 0,504 84,380 5,420

9,740

10,018

10,018

101,935

16,755 21,510 6,250

57,420 5,699 0,721 51,000

sep/11

21,620

9,640 11,980

377,632 84,5%

58,407 319,225

0,683 0,383 9,166 0,940 0,091 3,840 292,855

0,025 0,690

80,400 22,080 6,800 1,800 5,568 1,221

22,360 0,528 116,700 12,020

7,560

7,410

7,410

83,770

20,420 6,100

57,250 5,682 0,721 50,847

okt/11

0,000

292,513 78,6%

62,495 230,018

0,193 2,140 193,914

1,198 0,430 3,921

1,200

61,320 15,860 3,900 1,570 4,870 1,064

5,100 1,220 19,620 0,468 60,920 8,920

10,664

10,664

96,280

20,680 11,080

64,520 6,404 0,721 57,395

nov/11

0,000

259,086 76,4%

61,153 197,933

0,095 4,620 166,579

0,403 0,225 1,913

0,880

24,300 13,740 4,140 1,780 5,870 0,893 0,348

9,820 0,260 30,060 0,492 51,620 15,120

12,086

12,086

87,138

20,620 3,680 5,048

57,790 5,736 0,721 51,333

dec/11

727,07

128,52 598,54

11,59 0,53 47,05 1,10 187,54 25,56 0,00 149,85 41,18 11,91 4,21 13,30 2,48 0,09 0,02 2,39 0,16 2,22 0,75 11,30 0,17 0,38 6,88 520,65

21,71

21,71

199,31

126,32 12,54 1,53 112,25 4,68 0,30 5,71 47,14 14,27 0,89

kg/inw


55


56


57


58

2456,899

Totaal

5772,862 72,6%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

1579,158 4193,705

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

66,119 5,180 251,380 5,604 1145,420 135,420 0,000 1024,570 231,880 56,375 23,750 67,966 14,235 1,045 0,125 13,730 2,160 10,272 4,245 68,891 0,000 2,142 41,820 3172,329

275,776

Totaal

3. Recyclageparken

275,776

Glasbollen

2. Wijkinzameling

1554,820 64,680 0,042 62,281 62,281 1427,859 85,180 4,820 30,032 610,280 152,710 19,057

2011

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Meulebeke

Overzicht Ingezamelde tonnages 2011

1,163 0,389 11,742 0,289 3,580 322,969

0,651 0,345 4,235 0,127 3,200 175,945

0,539 0,382 4,551 1,920 157,814

0,000

362,824 67,7%

0,000

359,324 69,1%

111,045 248,279

1,530

0,022 0,530

1,320

117,244 245,580

94,080 23,320 6,040 1,710 7,048 1,682

37,280 14,820 4,130 1,670 3,826 0,813

38,180 13,380 4,160 1,930 10,830 0,898

0,000

651,253 64,9%

228,378 422,875

24,180 0,516 132,700 9,740

14,720 0,456 71,020 8,880

22,320 0,504 44,640 8,600

3,260

27,846

27,846

9,220

22,414

22,414

311,930

151,490 6,302 5,190 139,998 85,12 4,820 7,010 50,930 12,560

mrt/11

11100

3,660

29,146

29,146

170,800

47,000 12,140

49,100 13,180 186,210

111,660 4,645 5,190 101,825

feb/11

123,930 5,155 5,190 113,584

jan/11

aantal inwoners

0,000

486,006 77,2%

110,701 375,305

0,127 3,300 307,013

0,036 1,600 0,720 1,045 0,363 3,985

99,800 18,380 5,660 2,420 5,578 0,999

19,160 0,360 125,280 10,560

7,640

21,352

21,352

167,530

49,400 5,180

112,950 4,699 5,190 103,061

apr/11

0,000

545,039 71,7%

153,977 391,062

0,462 3,780 284,252

0,829 0,440 3,672

0,880

80,000 19,760 4,380 1,730 5,202 0,565

4,460 2,880 19,980 0,612 116,120 18,500

22,540

22,540

253,030

71,960 19,650

161,360 6,713 5,190 149,457 0,060

mei/11

0,000

484,016 77,0%

111,339 372,677

0,285 2,060 286,566

0,829 0,356 3,612

89,200 19,340 4,350 1,850 4,788 1,937 0,447 0,014 1,390

20,080 0,528 120,480 10,700

4,320

22,784

22,784

0,000

469,074 78,0%

103,042 366,032

0,153 3,860 285,966

0,972 0,184 7,584

0,580

113,590 24,400 3,620 1,890 7,528 1,357

1,440 23,580 0,468 85,680 9,080

22,286

22,286

172,150

46,420 12,800

8,007 46,880 12,760 184,727

112,930 4,698 5,190 103,042

jul/11

117,080 4,870 5,190 107,019

jun/11

0,000

587,679 75,8%

142,386 445,293

0,162 9,240 374,052

0,029 1,370 0,900 1,217 0,575 8,984

141,820 32,980 8,425 3,690 3,902 1,550

23,380 0,480 114,480 16,900

3,969

26,060

26,060

198,990

36,210 12,940

149,840 6,233 5,190 138,417

aug/11

0,000

511,291 75,7%

124,353 386,938

0,158 1,900 298,637

0,843 0,173 3,897

1,380

122,160 19,280 4,880 1,710 5,560 1,828

20,960 0,348 94,960 9,020

9,580

19,806

19,806

203,245

15,015 50,100 12,960

125,170 5,207 5,190 114,773

sep/11

0,000

469,530 76,1%

112,166 357,364

0,091 3,760 277,348

0,897 0,383 6,104

0,025 1,100

95,500 16,880 4,180 1,800 5,484 0,676

23,080 0,408 109,320 7,660

19,536

19,536

182,930

48,060 12,420

122,450 5,094 5,190 112,166

okt/11

0,000

465,963 71,0%

134,931 331,032

0,193 1,480 230,872

1,210 0,540 0,887 0,430 6,692

78,620 14,200 3,430 1,570 2,858 0,746

3,760 0,680 17,360 0,456 78,220 17,540

21,340

21,340

225,540

68,440 14,820

142,280 5,919 5,190 131,171

nov/11

0,000

380,862 66,0%

129,595 251,268

0,095 3,740 170,895

0,400 0,225 3,833

0,840

34,340 15,140 3,120 1,780 5,362 1,184 0,598

16,250 0,180 22,580 0,468 52,520 8,240

20,666

20,666

199,817

45,780 11,300 19,057

123,680 5,145 5,190 113,345

dec/11

520,08

142,27 377,81

5,96 0,47 22,65 0,50 103,19 12,20 0,00 92,30 20,89 5,08 2,14 6,12 1,28 0,09 0,01 1,24 0,19 0,93 0,38 6,21 0,00 0,19 3,77 285,80

24,84

24,84

221,34

140,07 5,83 5,61 128,64 7,67 0,43 2,71 54,98 13,76 1,72

kg/inw


59


60


61


62

1692,822

Totaal

3996,945 75,5%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 31,300 0,000 8,640 39,940

979,615 3017,330

43,463 7,060 171,840 2,952 875,440 72,960 67,320 638,920 166,580 44,514 12,540 37,766 10,256 0,573 0,125 7,430 0,450 8,261 4,245 52,270 0,920 2,142 29,060 2257,087

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes harde plastic Totaal

3. Recyclageparken

224,184

224,184

Glasbollen

Totaal

2. Wijkinzameling

1064,210 112,420 0,106 57,668 57,668 894,122 42,030 4,680 16,653 374,940 119,960 70,349

2011

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Oostrozebeke

Overzicht Ingezamelde tonnages 2011

18,448

23,078

0,434 0,345 3,046 0,127 1,780 98,170

1,940 93,288

1,340 1,340

2,740

268,766 60,1%

2,740

245,522 69,0%

4,800

4,800

358,091 75,1%

89,176 268,915

0,289 1,860 187,169

0,022 0,520

0,560 0,450 0,667 0,382 3,317

107,268 161,498

0,601 0,389 6,703

0,748 0,444

2,718 0,594

76,164 169,358

0,790

2,640 20,740 8,700 2,320

23,078

10,980 0,240 22,440 8,580 3,680 20,380 9,560 4,220

11,040 0,204 45,060

18,448

2,500

2,500

346,120 80,0%

69,302 276,818

0,127 1,640 226,848

0,822 0,363 4,256

0,036 0,520

3,386 0,806

11,580 0,252 101,500 9,640 9,740 63,300 12,420 3,320

3,140

15,950

15,950

116,510

26,820 10,340

3,128 48,460 9,020 163,208

79,350 8,382 4,806 66,162

apr/11

102,600 10,838 4,806 86,956

mrt/11

7551

2,220 1,580 15,880 0,384 76,920 7,100 3,160 42,600 14,580 2,400 6,060 4,128 1,385

4,520

23,190

23,190

165,230

31,640 8,560

45,940 9,520 140,940

78,350 8,277 4,806 65,268 42 4,680

feb/11

85,480 9,030 4,806 71,644

jan/11

aantal inwoners

6,500

6,500

353,562 75,4%

87,075 266,487

0,462 3,860 213,827

1,015 0,440 3,651

0,560

2,522 0,533

5,840 1,960 13,540 0,384 105,940 8,840 3,680 45,800 10,640 4,160

20,600

20,600

136,060

30,600 9,260

96,170 10,159 4,806 81,205 0,030

mei/11

2,800 2,800

8,640 10,640

346,897 82,3%

61,485 285,413

0,153 2,420 229,250

0,907 0,184 2,239

0,260

0,880 18,380 0,144 81,320 10,700 5,220 79,560 17,780 2,520 6,480 2,092 0,584

20,710

20,710

107,880

24,920 8,840

74,120 7,830 4,806 61,485

jul/11

2,000

346,663 77,0%

79,835 266,828

0,285 2,060 203,768

0,510 0,356 2,091

2,336 0,378 0,118 0,014 0,740

7,520 53,500 13,460 3,320

10,380 0,120 103,380

3,200

15,662

15,662

141,658

3,878 30,200 16,520

91,060 9,619 4,806 76,635

jun/11

0,000

426,065 80,5%

82,966 343,099

0,162 4,600 304,164

0,928 0,575 10,337

0,029 1,160

6,542 2,131

18,480 0,504 99,280 8,980 7,980 100,000 23,520 8,074

10,883

19,438

19,438

116,350

21,480 8,900

85,970 9,082 4,806 72,083

aug/11

4,680

4,680

337,866 72,3%

93,636 244,230

0,158 2,440 184,207

0,532 0,173 2,709

0,540

2,284 0,937

4,800 79,120 18,020 3,680

13,260 0,312 53,360

4,480

16,978

16,978

149,987

9,647 26,600 8,680

105,060 11,098 4,806 89,156

sep/11

2,420

2,420

336,619 77,9%

74,389 262,230

0,736 0,383 5,058 0,920 0,091 1,720 214,854

0,025 0,570

3,544 1,071

17,360 0,276 82,820 8,020 9,660 57,960 14,920 4,400

5,320

15,056

15,056

120,240

28,820 8,820

82,600 8,726 4,806 69,069

okt/11

1,520

1,520

268,536 76,4%

63,506 205,030

0,193 2,680 146,668

0,617 0,430 6,280

0,910

4,680 0,962

4,240 46,100 8,300 3,660

13,700 0,036 53,880

18,022

18,022

116,720

31,400 8,940

76,380 8,069 4,806 63,506

nov/11

0,000

362,237 73,8%

94,814 267,424

0,095 2,060 143,843

0,492 0,225 2,583

0,300

2,786 0,431 0,455

3,860 2,640 17,260 0,096 49,540 11,100 5,000 29,860 14,680 2,440

17,052

17,052

218,039

28,060 12,560 70,349

107,070 11,311 4,806 90,954

dec/11

529,33

129,73 399,59

5,76 0,93 22,76 0,39 115,94 9,66 8,92 84,61 22,06 5,90 1,66 5,00 1,36 0,08 0,02 0,98 0,06 1,09 0,56 6,92 0,12 0,28 3,85 298,91

29,69

29,69

224,19

140,94 14,89 7,64 118,41 5,57 0,62 2,21 49,65 15,89 9,32

kg/inw


63


64


65


66

3683,505 75,9%

Groottotaal %selectiviteit 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

886,868 2796,637

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

29,888 7,640 210,460 4,356 856,580 112,460 0,000 685,360 146,220 38,130 9,480 65,452 12,282 0,582 0,125 9,080 1,620 7,858 4,245 50,484 0,000 2,142 29,500 2283,944

139,908

Totaal

3. Recyclageparken

139,908

1313,493

865,410 46,200 0,000 819,210 37,770 2,640 11,927 292,800 101,110 1,836

2011

Glasbollen

2. Wijkinzameling

Totaal

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Pittem

Overzicht Ingezamelde tonnages 2011

0,053 0,000

0,000

227,581 69,5%

0,000

278,502 62,9%

0,000

358,284 80,8%

68,841 289,443

0,289 1,880 251,055

0,127 2,240 129,811

0,920 109,622 103,255 175,247

0,666 0,389 4,256

0,487 0,345 9,506

69,437 158,144

1,090

5,658 0,740

5,456 0,363

75,000 12,100 3,900 9,480 6,322 1,019

0,022 0,550

19,380 8,360 3,880

15,480 6,040 1,960

4,140 2,840 19,660 0,444 91,800 15,780

9,550

9,550

0,000

357,718 78,3%

77,641 280,077

0,127 3,780 238,519

0,771 0,363 2,733

0,036 0,840

4,892 1,105

62,980 18,480 4,960

16,080 0,312 115,140 5,920

11,088

11,088

112,490

22,420 8,050

2,398 25,380 8,040 104,168

82,020 4,379 0,000 77,641

apr/11

68,350 3,649 0,000 64,701

mrt/11

6732

0,850 0,720 0,796 0,382 3,359

14,440 0,336 56,340 7,400

12,056

12,056

18,220 0,336 43,600 7,900

3,240

18,082

18,082

140,330

23,140 7,600

25,600 8,080 103,610

69,210 3,695 0,000 65,515 37,74 2,640

feb/11

69,930 3,733 0,000 66,197

jan/11

aantal inwoners

0,000

312,631 78,0%

68,646 243,985

0,462 3,380 203,663

0,525 0,440 2,149

0,560

4,012 1,423

62,500 14,520 3,680

2,580 0,680 16,680 0,552 76,880 12,640

11,982

11,982

101,390

23,180 8,420

69,760 3,724 0,000 66,036 0,030

mei/11

0,000

292,954 78,5%

63,112 229,842

0,285 1,560 186,365

0,699 0,356 4,825

7,084 1,908 0,302 0,014 0,820

55,660 12,580 2,120

14,660 0,372 74,520 5,740

2,860

11,750

11,750

98,237

3,727 23,000 7,860

63,650 3,398 0,000 60,252

jun/11

0,000

337,758 78,4%

72,842 264,916

0,153 2,440 220,048

0,594 0,184 1,806

0,560

5,822 0,645

77,400 16,780 3,440

0,960 21,520 0,264 79,980 7,500

10,008

10,008

112,770

23,840 11,980

76,950 4,108 0,000 72,842

jul/11

0,000

377,889 81,1%

71,443 306,446

0,162 4,200 275,594

0,029 0,560 0,900 0,922 0,575 8,872

4,444 1,416

91,460 15,340 3,570

16,720 0,396 96,080 21,900

8,048

13,080

13,080

92,790

17,740 8,080

66,970 3,575 0,000 63,395

aug/11

0,000

336,066 76,1%

80,311 255,755

0,158 2,080 211,467

0,471 0,173 4,371

1,310

6,260 1,100

87,700 7,720 3,880

17,060 0,264 72,220 6,700

10,826

10,826

118,302

5,802 20,140 7,520

84,840 4,529 0,000 80,311

sep/11

0,000

289,287 76,7%

67,431 221,856

0,091 3,340 190,800

0,738 0,383 3,279

0,025 0,510

5,532 0,754

65,040 15,200 2,340

5,380 2,820 19,560 0,288 60,820 4,700

8,736

8,736

96,070

23,100 7,420

65,550 3,499 0,000 62,051

okt/11

0,000

252,072 76,7%

58,614 193,458

0,193 1,600 144,094

0,889 0,430 2,994

0,590

5,628 0,834

47,700 8,960 2,240

14,820 0,516 48,860 7,840

10,504

10,504

100,780

31,480 7,380

61,920 3,306 0,000 58,614

nov/11

0,000

262,764 67,5%

85,295 177,469

0,095 2,080 122,907

0,300 0,225 2,334

0,840

4,342 0,975 0,28

25,060 10,140 2,160

3,640 0,340 21,040 0,276 40,340 8,440

12,246

12,246

132,556

33,780 10,680 1,836

86,260 4,605 0,000 81,655

dec/11

547,16

131,74 415,42

4,44 1,13 31,26 0,65 127,24 16,71 0,00 101,81 21,72 5,66 1,41 9,72 1,82 0,09 0,02 1,35 0,24 1,17 0,63 7,50 0,00 0,32 4,38 339,27

20,78

20,78

195,11

128,55 6,86 0,00 121,69 5,61 0,39 1,77 43,49 15,02 0,27

kg/inw


67


68


69


70

981,199

Totaal

3023,167 80,5%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 86,780 0,000 0,000 86,780

589,977 2433,190

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

32,901 8,190 164,140 3,336 652,420 85,960 0,000 736,240 137,740 38,524 23,750 68,108 9,763 0,628 0,125 7,210 0,720 6,647 4,245 53,695 0,000 2,142 24,050 2060,534

71,998

Totaal

3. Recyclageparken

71,998

Glasbollen

2. Wijkinzameling

609,390 70,840 0,116 11,534 11,534 527,016 30,060 2,600 5,326 251,640 70,970 11,213

2011

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Ruiselede

Overzicht Ingezamelde tonnages 2011

3,080

3,600

274,394 81,6%

3,080 0,000

213,153 66,8%

3,600

185,934 74,8%

50,546 223,848

106,956 70,797 142,356

0,289 1,420 192,854

0,127 1,940 111,628

46,906 139,028

0,733 0,389 7,477

0,315 0,345 4,289

0,510

56,560 18,900 2,000 1,710 6,042 1,472

0,522 0,382 2,733

25,020 8,380 2,020 1,670 4,926

24,340 4,600 3,520 1,930 7,414 0,929 0,022 0,330

10,340 0,324 41,000 6,740

18,340 0,156 28,140 9,220

0,320 3,560 13,720 0,192 71,160 6,400

5,896

5,896

10,120

10,120

261,970 84,2%

41,507 220,463

0,127 4,320 189,637

0,444 0,363 3,166

0,036 0,580

66,640 9,440 4,780 2,420 5,000 0,749

14,800 0,372 66,960 7,200

2,240

5,606

5,606

72,980

21,620 5,840

0,938 20,340 7,700 86,898

45,520 5,292 0,961 39,267

apr/11

57,920 6,733 0,961 50,226

mrt/11

5211

0,670

3,840

4,468

4,468

4,060

6,872

6,872

103,000

22,040 5,460

23,380 5,880 78,830

42,860 4,982 0,961 36,917 30,04 2,600

feb/11

49,570 5,762 0,961 42,846

jan/11

aantal inwoners

10,240

10,240

226,205 79,9%

45,433 180,772

164,484

0,462

0,438 0,440 4,561

1,130

50,980 12,180 3,660 1,730 4,194 1,165

11,380 0,264 60,400 6,980

4,520

4,888

4,888

63,300

10,660 5,260

47,360 5,505 0,961 40,893 0,020

mei/11

8,520

8,520

283,194 82,1%

50,585 232,609

0,285 3,410 198,995

0,665 0,356 5,828

66,720 8,320 3,480 1,850 6,578 0,527 0,334 0,014

9,480 0,348 79,080 8,860

2,860

7,278

7,278

84,286

2,956 20,880 5,360

55,090 6,404 0,961 47,725

jun/11

0,000

316,020 86,9%

41,265 274,756

0,153 2,700 242,982

0,580 0,720 0,840 0,184 3,303

97,660 16,360 2,640 1,890 7,006 1,066

2,100 19,640 0,300 70,940 14,900

6,294

6,294

75,360

22,000 5,580

47,780 5,554 0,961 41,265

jul/11

17,200

17,200

282,889 83,5%

46,547 236,342

0,162 2,280 214,099

0,765 0,575 3,588

0,029 0,840

96,220 17,120 5,804 3,690 4,812 0,940

12,540 0,264 53,760 5,800

4,911

6,134

6,134

69,220

15,400 5,620

48,200 5,603 0,961 41,636

aug/11

6,460

6,460

303,459 80,8%

58,378 245,080

0,158 2,500 195,940

0,620 0,173 4,910

0,530

94,160 11,500 2,200 1,710 7,400 0,783

14,680 0,336 43,340 5,200

5,740

6,448

6,448

109,082

1,432 38,840 8,160

60,650 7,050 0,961 52,638

sep/11

17,800

17,800

261,565 82,9%

44,653 216,911

0,091 3,460 188,819

0,548 0,383 3,255

0,025 0,560

70,920 14,620 4,140 1,800 4,912 0,825

12,620 0,180 60,300 6,800

3,380

5,012

5,012

74,250

20,760 5,700

47,790 5,555 0,961 41,273

okt/11

4,280

4,280

226,962 81,5%

42,029 184,933

0,193 2,020 155,305

0,519 0,430 4,817

0,910

56,600 12,720 2,260 1,570 4,214 0,632

1,030 2,530 12,980 0,300 43,720 7,860

7,278

7,278

73,390

20,560 5,350

47,480 5,519 0,961 40,999

nov/11

5,480

5,480

187,422 72,6%

51,331 136,092

0,095 0,000 98,835

0,238 0,225 5,768

0,570

30,420 3,600 2,020 1,780 5,610 0,675 0,294

13,620 0,300 33,620

5,824

5,824

90,603

15,160 5,060 11,213

59,170 6,878 0,961 51,331

dec/11

580,15

113,22 466,93

6,31 1,57 31,50 0,64 125,20 16,50 0,00 141,29 26,43 7,39 4,56 13,07 1,87 0,12 0,02 1,38 0,14 1,28 0,81 10,30 0,00 0,41 4,62 395,42

13,82

13,82

188,29

116,94 13,59 2,21 101,14 5,77 0,50 1,02 48,29 13,62 2,15

kg/inw


71


72


73


74

4462,091

Totaal

9065,488 70,5%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

2671,846 6393,642

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

73,981 7,400 398,560 7,920 1475,990 210,900 161,240 1264,320 301,060 82,307 23,750 94,440 23,448 1,538 0,125 19,850 2,250 14,119 4,245 98,191 1,940 2,142 56,000 4325,716

603,826

Totaal

3. Recyclageparken

603,826

Glasbollen

2. Wijkinzameling

2817,580 241,780 0,086 76,965 76,965 2498,835 99,030 9,260 81,930 1130,320 290,540 33,431

2011

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Tielt

Overzicht Ingezamelde tonnages 2011

0,127 3,180 253,293

3,560 220,288

0,000

626,155 65,8%

0,000

706,723 59,3%

287,872 418,851

0,289 3,700 412,369

1,358 0,345 9,941

1,186 0,382 6,697

214,205 411,950

1,387 0,389 8,233

0,022 0,840

2,000

0,000

848,595 71,7%

240,202 608,393

2,310

27,000 0,768 100,240 15,200 8,620 44,020 23,560 5,400 1,670 6,208 1,274

38,680 0,756 53,180 15,340 6,820 48,280 19,820 6,060 1,930 10,896 1,741

8,140 0,580 29,900 0,840 168,220 19,580 16,920 108,900 22,600 7,260 1,710 8,740 2,671

53,708

53,708

3,520

47,618

47,618

0,000

818,210 76,9%

189,130 629,079

0,127 5,500 474,857

1,049 0,363 4,396

0,036 2,190

31,180 0,540 205,920 22,400 18,940 131,580 29,400 8,900 2,420 5,154 2,002

2,760

49,002

49,002

318,860

86,660 21,320

30,856 98,200 21,980 411,896

210,880 18,096 6,414 186,370

apr/11

260,860 22,385 6,414 232,062

mrt/11

19774

2,960

65,522

65,522

430,230

89,760 22,440

104,880 24,220 367,190

209,810 18,004 6,414 185,392 98,96 9,260

feb/11

238,090 20,431 6,414 211,245

jan/11

aantal inwoners

0,000

833,128 71,5%

237,527 595,601

0,820 0,630 0,875 0,440 9,043 1,120 0,462 5,820 435,987

28,180 0,648 174,650 22,200 17,580 105,640 34,480 8,180 1,730 10,336 2,053

11,100

46,924

46,924

378,480

88,300 35,490

254,620 21,849 6,414 226,357 0,070

mei/11

0,000

784,673 70,4%

231,911 552,762

0,285 4,020 385,901

0,948 0,356 8,633

39,180 0,756 120,180 22,400 12,180 116,420 22,980 6,520 1,850 7,966 1,996 0,787 0,014 1,970

16,460

51,186

51,186

374,825

26,995 80,780 24,360

242,690 20,826 6,414 215,451

jun/11

0,000

715,747 75,6%

174,294 541,453

0,153 6,920 382,145

1,351 0,184 7,383

1,680

3,040 42,540 0,708 106,440 19,380 7,900 137,780 31,020 5,040 1,890 7,414 1,322

49,828

49,828

310,190

90,900 21,620

197,670 16,962 6,414 174,294

jul/11

0,000

907,930 72,1%

253,239 654,691

0,162 7,120 479,872

0,029 1,700 0,810 2,278 0,575 14,617

35,520 0,624 133,520 20,120 20,720 165,980 36,960 13,267 3,690 7,430 3,630

11,121

50,900

50,900

406,900

112,520 22,520

271,860 23,329 6,414 242,118

aug/11

0,000

808,120 73,8%

211,509 596,610

0,934 0,173 6,606 0,820 0,158 5,300 389,771

1,560

31,800 0,564 105,260 13,840 13,480 154,160 25,900 5,400 1,710 9,268 1,878

10,960

47,980

47,980

396,209

24,079 123,000 22,740

226,390 19,427 6,414 200,549

sep/11

0,000

721,908 71,4%

206,765 515,143

0,091 3,700 361,973

1,004 0,383 9,363

0,025 1,680

2,540 3,480 32,680 0,444 129,680 14,920 13,300 113,580 17,400 6,700 1,800 7,576 1,627

45,760

45,760

343,840

86,880 26,550

230,410 19,772 6,414 204,225

okt/11

0,000

672,084 67,1%

221,064 451,020

0,193 3,720 290,940

1,700 0,810 1,246 0,430 7,260

0,260 28,300 0,636 103,900 8,260 13,000 92,000 15,620 6,060 1,570 4,778 1,197

44,800

44,800

364,370

87,100 28,440

248,830 21,352 6,414 221,064

nov/11

0,000

622,216 67,2%

204,128 418,088

0,095 3,460 238,319

0,502 0,225 6,019

1,400

4,420 0,040 33,600 0,636 74,800 17,260 11,780 45,980 21,320 3,520 1,780 8,674 2,057 0,751

50,598

50,598

359,101

81,340 18,860 33,431

225,470 19,348 6,414 199,708

dec/11

458,45

135,12 323,34

3,74 0,37 20,16 0,40 74,64 10,67 8,15 63,94 15,23 4,16 1,20 4,78 1,19 0,08 0,01 1,00 0,11 0,71 0,21 4,97 0,10 0,11 2,83 218,76

30,54

30,54

225,65

142,49 12,23 3,89 126,37 5,01 0,47 4,14 57,16 14,69 1,69

kg/inw


75


76


77


78


79


80


VIII.  Verslag van de commissaris-revisor

81


82


IX.  Toelichting bij de jaarrekening 2011 Alle bedragen zijn in EUR.

ACTIVA De totale activa bedragen 7.499 K EUR De belangrijkste posten zijn de liquiditeiten (570 K EUR), handelsvorderingen (917 K EUR), de voorschotten retributies (749 K EUR) en de vaste activa (4.228 K EUR).

VASTE ACTIVA De vaste activabestaan vooral uit de materiële vaste activa (4.226 K EUR). Deze activa worden voornamelijk gevormd door het nieuwe gebouw (979 K EUR)en de terreinen (403 K EUR), gebouwen en installaties op de recyclageparken (2.317 K EUR), door afzetcontainers (427 KEUR), glasbollen (19 K EUR) en een nieuwe glaskraanwagen (42 K EUR).

VORDERINGEN OP MEER DAN EEN JAAR Deze vordering heeft betrekking op een voorschot aan retributies reeds uitgekeerd aan de gemeenten. Dit werd in belangrijke mate verhoogd in 2008 en bedraagt nu 749 KEUR.

VOORRADEN De voorraad van 142 K EUR bestaat uit huisvuilzakken, PMD-zakken en compostvaten.

VORDERINGEN OP TEN HOOGSTE EEN JAAR Deze post bestaat uit de volgende elementen:     

vorderingen op deelnemers-gemeenten : vorderingen op andere debiteuren te ontvangen subsidies te ontvangen BTW overige vorderingen

Totaal

437 K EUR 479 K EUR 24 K EUR 29 K EUR 2 K EUR 971 K EUR

83


GELDBELEGGINGEN EN LIQUIDE MIDDELEN Deze post (570 K EUR) is opnieuw gestegen na de sterke daling vorig jaar wegens de investeringen op de parken.

PASSIVA 50 % van het totaal vermogen wordt gevormd door het eigen vermogen. De solvabiliteitsratio is bijgevolg zeer goed.

EIGEN VERMOGEN Na de winstverdeling is het eigen vermogen 3.733 K EUR Het eigen vermogen is als volgt opgesplitst:        

kapitaal van de publieke vennoten: kapitaal van de privé vennoot: uitgifte premies: herwaarderingsmeerwaarden: wettelijke reserve: onbeschikbare reserve: beschikbare reserve: kapitaalsubsidies:

Totaal:

1.646 K EUR 29 K EUR 8 K EUR 56 K EUR 168 K EUR 1.028 K EUR 181 K EUR 617 K EUR 3.733 K EUR

SCHULDEN OP TEN HOOGSTE EEN JAAR De schulden op ten hoogste één jaar bestaan uit 3.178 K EUR en zijn als volgt samengesteld:      

leveranciers en te ontvangen facturen: min te betalen huisvuilzakken door handelaars verkoop zakken: dividenden en zitpenningen: sociale en fiscale schulden teruggave gemeenten en retributies:

Totaal:

1.232 K EUR -221 K EUR 1.070 K EUR 192 K EUR 132 K EUR 1.342 K EUR 3.747 K EUR

De overlopende rekeningen bedragen 19 K EUR en bestaat uit een te ontvangen vergoeding voor herstel van ramen van het IVIO-gebouw.

84


RESULTATENREKENING De resultatenrekening wordt, na eliminatie van de opbrengsten en kosten m.b.t. de gesubsidieerde lening, samenvattend als volgt voorgesteld:

Opbrengsten (in K EUR) Bijdragen deelnemers-gemeenten: 71% Opbrengst FOST Plus Opbrengst Recupel Verkoop stickers recyclageparken netto: KMO recyclageparken Andere opbrengsten Opbrengsten afvalfracties FinanciĂŤle opbrengsten Totaal

7.312 1.152 57 48 34 150 1.398 112 10.269

Kosten (in K EUR) Aankopen handelsgoederen Kosten ophaling, overslag en verwerking (61) Andere kosten Lonen en wedden (incl. bestuurdersvergoedingen) Afschrijvingen Andere bedrijfskosten en fin. kosten Belastingen

287 7.289 487 1.100 426 1 91

Totaal

9.681

Resultaat van het boekjaar:

588

De verwerkingskosten zijn ca. 50% van de 61-reeks kosten; de andere helft bestaat uit ophaal-, overslag- en transportkosten.

85


X. Jaarrekening

86


87


88


89


90


91


92


93


94


95


96


97


98


99


100


101


102


103


104


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
IVIO verslag 2011 by IVIO - Issuu