Skip to main content

IVIO verslag 2009

Page 1

feiten

Ingelmunster

Ledegem

en

Ardooie

Dentergem

Meulebeke

Oostrozebeke

cijfers

Pittem

Izegem

Ruiselede

jaarverslag Tielt

2009

Lendelede


Ardooie

Dentergem

Ingelmunster

Izegem

Ledegem

Lendelede

Meulebeke

Oostrozebeke

 Pittem

Ruiselede

Tielt


I. Voorwoord

3

II. Statuten, vennoten, kapitaal en samenstelling van organen

4

III. Verslag van de Raad van Bestuur aan de Algemene Vergadering

9

IV. Evaluatie inzameling en recyclageparken

18

V. Kostenverdeling per bedrijfstak en bijdragen door deelnemers-gemeenten

22

VI. Verslag milieucoรถrdinator

26

VII. Afrekening per gemeente

27

VIII. Verslag van de commissaris-revisor

76

IX. Toelichting bij de jaarrekening

78

X. Jaarrekening

81

inhoud


I

VOORWOORD Beste mensen, De uitvoering van het ondernemingsplan in het kader van een vooruitstrevende dienstverlening - met daaraan een duidelijke kostenbeheersing gekoppeld - en de toepassing van het principe ‘de vervuiler betaalt’, zijn voor I.V.I.O. een belangrijke doelstelling op zich. De gewijzigde inzameling van grofvuil aan huis werd opgestart. De eerste beurt bleef gratis zoals voorheen en de tweede beurt werd betalend op afroep. De zwerfvuilcampagne voor fietsers kende een enorm succes. Meer dan ooit tevoren immers moet de burger via sensibilisering en communicatie, op zijn individuele verantwoordelijkheid gewezen worden, het is een algemeen probleem, nu en in de toekomst, daar werken we samen aan. De resultaten mogen opnieuw gezien worden. Het is het resultaat van een consequent en vernieuwend milieubeleid:

- Daling van de geproduceerde hoeveelheid restafval per inwoner per jaar

(131,76kg tegenover 136,41kg in 2008)

- Een nog hogere selectiviteitgraad (74,7% tegenover 73,7% in 2008)

- Aan de gemeenten kan I.V.I.O. t.o.v. het budget 400.000 euro terugstorten en

dit alles binnen strenge budgettaire afspraken. Uitdagingen voor 2010 zijn er voldoende. Eerst en vooral in de realisatie van het gloednieuwe diftarrecyclagepark van Oostrozebeke en vervolgens in de toegangscontrole en afvalregistratie op alle recyclageparken in het werkingsgebied. Het is voor mij ook belangrijk om een woord van dank te richten tot iedereen die tot deze organisatie en resultaten haar of zijn steentje heeft bijgedragen: niet in het minst de medewerkers van I.V.I.O. en de bestuurders, maar vooral de burger. Samen kunnen we vol vertrouwen een duurzame toekomst tegemoet zien. Tot slot wensen wij een passend woord van oprechte dank en waardering te formuleren aan onze voorzitter, de heer Herman Jonckheere, die eind 2009 I.V.I.O. verlaten heeft. Herman heeft gedurende 15 jaar onze intergemeentelijke vereniging I.V.I.O. geleid. Begonnen in heel moeilijke omstandigheden heeft hij samen met het directiecomité, de raad van bestuur, de private partner Ecowest en het personeel I.V.I.O. uitgebouwd tot een heel performante en financieel gezonde intergemeentelijke vereniging die een correcte dienstverlening aan de bevolking hoog in het vaandel voert. Het is tevens zijn verdienste dat er een vrijwel volledig uniforme werking is voor alle 11 gemeenten en steden in het werkingsgebied. Dit creëert duidelijkheid voor alle inwoners en het bespaart bovendien heel wat kosten. Herman zal graag vaststellen dat we er nu met z’n allen verder voor gaan. Van harte, Paul Lambrecht Voorzitter I.V.I.O.

I.V.I.O.

3

jaarverslag


II

Statuten, vennoten, kapitaal en samenstelling van organen 1. Statuten INTERGEMEENTELIJKE VERENIGING VOOR DUURZAAM MILIEUBEHEER VOOR IZEGEM EN OMMELAND - I.V.I.O. Intercommunale maatschappij beheerst door de wet van 22/12/1986 betreffende de intercommunales en het decreet van 01/07/1987 en van 06/07/2001 betreffende de werkwijze van, de controle op en de vaststelling van het ambtsgebied van de intercommunales. Zetel van de vereniging Stadhuis van en te 8870 Izegem Bedrijfszetel Lodewijk de Raetlaan 12, 8870 Izegem tel.: 051 31 17 96 – Fax: 051 31 67 39 e-mail: info@ivio.be website: www.ivio.be Secretariaat Dominiek Pillaert Ommegangstraat 32 8850 Ardooie Rechtsvorm CVBA (CoÜperatieve Vennootschap met Beperkte Aansprakelijkheid) Register van de burgerlijke vennootschappen die de vorm van een handelsvennootschap hebben aangenomen Kortrijk BV nr. 6 Machtiging tot oprichting K.B. van 22/11/1973 Stichtingsakte en statuten Gepubliceerd in de bijlagen tot het Belgisch Staatsblad van 12/01/1974 onder het nummer 151-1 Goedgekeurd bij K.B. van 17/07/1974

4 I.V.I.O.


Wijziging van de statuten Bij besluit van de Jaarvergadering van 28/04/1981 en goedgekeurd bij M.B. van 26/04/1982 Bij besluit van de Jaarvergadering van 29/04/1986 en goedgekeurd bij M.B. van 08/01/1987 Bij besluit van de Jaarvergadering van 19/04/1988 en goedgekeurd bij M.B. van 16/08/1988 Bij besluit van de Jaarvergadering van 18/04/1989 en goedgekeurd bij M.B. van 16/08/1989 Bij besluit van de Jaarvergadering van 23/09/1991 en goedgekeurd bij M.B. van 13/01/1992 Bij besluit van de Jaarvergadering van 29/04/1992 en goedgekeurd bij M.B. van 25/08/1992 Bij besluit van de Jaarvergadering van 27/04/1993 en goedgekeurd bij M.B. van 07/10/1993 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 24/03/1997 en goedgekeurd bij M.B. van 09/07/1997 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 26/04/1999 en bekendgemaakt in de bijlagen tot het Belgisch Staatsblad van 20/05/1999 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 23/04/2001 en bekendgemaakt in de bijlagen tot het Belgisch Staatsblad van 26/05/2001 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 27/06/2002 en goedgekeurd bij M.B. van 24/04/2003 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 16/12/2002 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 24/04/2003 en bekendgemaakt in het Belgische Staatsblad van 14/05/2003 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 6/11/2003 en bekendgemaakt in het Belgische Staatsblad van 03/12/2003 Verslag van de Raad van Bestuur aan de Jaarvergadering der Aandeelhouders op 17/05/2010. Jaarrekening per 31/12/2009 – zesendertigste boekjaar.

I.V.I.O.

5

jaarverslag


2. DE AANGESLOTEN VENNOTEN

AANDEELHOUDERS A

Materiële aandelen

Immateriële aandelen

Totaal

Ardooie

5.399

11

5.410

Dentergem

4.254

9

4.263

Ingelmunster

5.898

11

5.909

14.676

29

14.705

Ledegem

5.179

11

5.190

Lendelede

3.030

6

3.036

Meulebeke

6.028

11

6.039

Oostrozebeke

3.975

8

3.983

Pittem

3.618

7

3.625

Ruiselede

2.805

7

2.812

Izegem

6 I.V.I.O.

AANDELEN

Tielt

10.752

22

10.774

TOTAAL

65.614

132

65.746

AANDEELHOUDERS B

AANDELEN

1. Intercommunale I.M.O.G. – Harelbeke

10

2. Intercommunale I.V.B.O. – Brugge

10

3. Intercommunale MIROM – Menen

10

4. Intercommunale I.V.O.O. – Oostende

10

5. Intercommunale MIROM – Roeselare

10

6. Intercommunale I.V.V.O. – Veurne

10

7. Intercommunale W.V.I. – Brugge

10

TOTAAL B

70

AANDEELHOUDERS C

AANDELEN

Ecowest

1.184


3. BESTUURSORGANEN 3.1 Raad van bestuur Herman Jonckheere

voorzitter (tot 15/11/2009)

Paul Lambrecht

ondervoorzitter (tot 14/12/2009)

Paul Lambrecht

voorzitter (vanaf14/12/2009)

Jacques Goemaere

ondervoorzitter (vanaf 14/12/2009)

Dominiek Pillaert

secretaris

Rudi Neirynck

permanent deskundige

Voor de publieke sector - stemgerechtigd Veronique Vandekerckhove

Ardooie

Tonny Berteloot

Dentergem

Marcel Dendauw

Ingelmunster

Yves Vercruysse

Ingelmunster

Peter Defreyne

Izegem (vanaf 14/12/2009)

Herman Jonckheere

Izegem (tot 17/12/2009)

Filip Lombaert

Izegem

Nadia Staes

Izegem

Michel Taillieu

Ledegem

Rita Lammertyn

Lendelede

Danny Bossuyt

Meulebeke

Christine Goethals

Meulebeke

Jacques Goemaere

Oostrozebeke (tot 14/12/2009)

Veerle Lanssens

Ruiselede

Michiel Vandaele

Tielt

Christine Dehaemers

Tielt

Voor de publieke sector met raadgevende stem NoĂŤl Vansteeland

Izegem

Vic Verbrugge

Tielt

Voor de private sector Johan Theuninck

Ecowest nv - ondervoorzitter (tot 20/04/2009)

Filip De Breucker

Ecowest nv – ondervoorzitter (vanaf 20/04/2009)

Rik Dekeyser

Ecowest nv

Geert Maes

Ecowest nv

I.V.I.O.

7

jaarverslag


3.2 directiecomite Herman Jonckheere Paul Lambrecht Paul Lambrecht Jacques Goemaere Dominiek Pillaert Rudi Neirynck

voorzitter (tot 15/11/2009) ondervoorzitter (tot 14/12/2009) voorzitter (vanaf 14/12/2009) ondervoorzitter (vanaf 14/12/2009) secretaris permanent deskundige

Voor de publieke sector: Jacques Goemaere Christine Dehaemers

Oostrozebeke Tielt

Voor de private sector: Johan Theuninck Filip De Breucker

Ecowest nv – ondervoorzitter (tot 20/04/2009) Ecowest nv – ondervoorzitter (vanaf 20/04/2009)

Voor I.V.I.O. Lieve Baert Bruno Desmet Henk Schotte Heidi Deruytter

3.3 Managementteam Lieve Baert Henk Schotte Heidi Deruytter Bruno Desmet

algemeen directeur exploitatieverantwoordelijke administratief verantwoordelijke financieel directeur

3.4 Commissaris-Revisor Martin Derycke

3.5 Personeel Administratie: Martine Thermote Carine Schelpe Martine Spriet Martine Naert

boekhouding directiesecretaresse administratief medewerkster administratief medewerkster

Technisch personeel:

8 I.V.I.O.

Dries Anseeuw (in dienst 01/12/2009) Yves Arteel Guy Bekaert Rik Cauwelier Jasmine De Jaeger (van 11/05 tot 10/11/2009) Ilse Debels Geert Decloedt Degraeve Yvan (in dienst 01/11/2009)

Delaere Isabelle (in dienst 01/11/2009) Pedro Durnez Danny Espeel Peter Glas Sigrid Heytens Patrick Swaenepoel Robert Van Haecke (op pensioen 31/05/2009) André Van Maele (op pensioen 31/12/2009) Stefan Van Oost

Frank Vanderbeken Nico Vandeverre (in dienst 01/11/2009) Geert Vandewaetere Christo Vanexe Hilde Vanhoutte Isolde Vanhuyse (in dienst 01/11/2009) Siska Vanpeteghem Johan Verbanck Annemie Vergote Matthew Verschuere


III Verslag van de Raad van Bestuur aan de Algemene Vergadering van I.V.I.O. DE INTERGEMEENTELIJKE RESULTATEN IN FEITEN EN CIJFERS Hierbij hebben wij de eer U ons verslag voor het boekjaar 2009 voor te leggen.

1. CIJFERS FinanciĂŤle en statistische gegevens Bedrijfstak 1: ophaling, overslag en sensibilisatie

tonnages budget

werkelijke tonnages

tonnages 2008

restfractie

16.000 ton

15.876 ton

15.931 ton

800 ton

455 ton

923 ton

papier en karton

6.200 ton

6.150 ton

6.202 ton

PMD

1.800 ton

1.751 ton

1.835 ton

groen in rolcontainers

400 ton

288 ton

250 ton

KGA

150 ton

163 ton

152 ton

grofvuil (brandbaar)

glas Totaal

3.700 ton

3.843 ton

3.763 ton

29.050 ton

28.526 ton

29.056 ton

bijdragen budget

3.118.868 EUR

werkelijke bijdragen werkelijke bijdragen 2008 2.802.803 EUR

2.913.590 EUR

Bemerkingen: De restfractie is verder gedaald met 55 ton. Het grofvuil is echter gedaald met 468 ton (meer dan 50%). Het aandeel restfractie KMO (zwarte KMO-zakken: 1.278 ton en de gemeentelijke containers: 455 ton) is daarentegen gestegen met bijna 180 ton. Deze wijzigingen hebben tot gevolg dat het brandbaar huisvuil per inwoner verder daalt. Thans zijn alle gemeenten van I.V.I.O. met het totaal brandbaar per inwoner onder de strenge 150 kg norm. De tonnages van papier en PMD zijn gedaald t.o.v. vorig jaar. Groen in rolcontainers en glas zijn gestegen. De kosten in die bedrijfstak zijn 10% onder het budget omdat een stijging in index was voorzien, terwijl effectief een daling werd genoteerd. Bovendien werd de grofvuilophaling gehalveerd.

I.V.I.O.

9

jaarverslag


Bedrijfstak 2: beheer recyclageparken

tonnages budget

werkelijke tonnages

tonnages 2008

33.845 ton

33.920 ton

32.916 ton

bijdragen budget

werkelijke bijdragen

werkelijke bijdragen 2008

1.323.240 EUR

1.289.420 EUR

1.207.218 EUR

Bemerkingen: De aangevoerde tonnage op de parken is 1.000 ton hoger dan vorig jaar en ongeveer op het gebudgetteerd niveau. Er was terug een daling in tuinafval (bijna 450 ton). Dit werd echter gecompenseerd door een sterkere stijging in de andere fracties, vooral dan bouw en sloop. Er worden nu reeds een 30-tal fracties ingezameld. 57% van het afval wordt via de parken ingezameld. De kosten zijn 2,5% lager dan het budget en zijn 6,8% hoger dan vorig jaar. Bedrijfstak 3: afzet en commercialisatie

bijdragen budget

werkelijke bijdragen

werkelijke bijdragen 2007

3.451.521 EUR

3.579.086 EUR

3.029.041 EUR

Bemerkingen: In deze bedrijfstak, de grootste in kosten, is de belangrijkste tegenvaller de lagere papierprijzen. T.o.v. het budget is dit 365.000 EUR slechter en t.o.v. vorig jaar is dit een minder opbrengst van 539.000 EUR. Dit werd gelukkig gecompenseerd door lagere verwerkingskosten voor de brandbare fractie (120.000 EUR), minder verwerkingskosten voor tuinafval (54.000 EUR) en hogere opbrengsten voor kleine fracties (Recupel, oliĂŤn). Tevens moet gemeld worden dat de gemeentelijke ophalingen van bouw en sloop, tuinafval en brandbare fracties hier ook in verrekend worden, doch hiervoor geen budget is voorzien. Dit wordt wel aan de respectievelijke gemeenten aangerekend, doch binnen de voorziene bijdragen. In 2009 is deze dienstverlening goed voor 36.000 EUR. Naast de hoge tonnages op de parken is er ook een trend van stijgende verwerkingsprijzen door strenger wordende milieutechnische eisen van de verwerkingsinstallaties en verplichte verdere opsplitsing van de fracties. Het zal dus voor I.V.I.O. een uitdaging worden om de stijgende tonnages en kosten onder controle te houden op de parken.

10 I.V.I.O.


algemeen

budget

bijdrage 2009

bijdrage 2008

8.003.985 EUR

7.594.770 EUR

7.132.482 EUR

EVOLUTIE BIJDRAGE EN RETRIBUTIES

dec/07

dec/08

dec/09

% 09vs08

voorschot

verschil

retributie

bijdrage retributie

Ardooie

498.679

484.432

528.795

9,2%

544.488

-15.693

190.021

338.774

Dentergem

491.370

496.230

522.442

5,3%

561.828

-39.386

180.977

341.465

Ingelmunster

632.061

636.704

667.461

4,8%

705.468

-38.007

250.011

417.450

1.607.421

1.602.827

1.709.878

6,7%

1.787.928

-78.050

654.266

1.055.612

550.165

555.582

590.779

6,3%

608.004

-17.225

199.774

391.005

Izegem Ledegem Lendelede

322.743

325.322

348.128

7,0%

355.860

-7.732

117.383

230.745

Meulebeke

656.629

665.486

703.999

5,8%

738.612

-34.613

258.269

445.730

Oostrozebeke

462.250

453.175

483.469

6,7%

503.004

-19.535

183.097

300.372

Pittem

411.403

407.050

436.826

7,3%

457.248

-20.422

143.566

293.260

Ruiselede Tielt

Totaal

316.382

317.740

332.450

4,6%

346.068

-13.618

103.769

228.681

1.195.299

1.187.935

1.270.543

7,0%

1.385.484

-114.941

474.389

796.154

7.144.402 7.132.483 7.594.770

6,5%

7.993.992 -399.222 2.755.522 4.839.248

Bemerkingen: Uit bovenstaande cijfers blijkt dat de bijdrage voor 2009, weliswaar 6,5% hoger was dan in 2008, doch ca. 400.000 EUR lager dan het budget. Alle gemeenten krijgen een terugstorting. De kost per inwoner is voor de gemeenten ca. 63 EUR/inwoner. De verschillen tussen gemeenten zijn niet erg groot. De retributies dekken ongeveer 36% van de totale bijdrage. Bij vergelijking tussen 2008 en 2009 kan men de volgende belangrijke afwijkingen vaststellen:

1. Slechts ĂŠĂŠn algemene grofvuilophaling

-69.000 EUR

2. Daling ophaalkosten (indexering)

-43.000 EUR

3. Loonkoststijging

92.000 EUR

4. Hogere afschrijvingen

12.000 EUR

5. Prijsverlaging afzetcontainers op rp

-22.000 EUR

6. Daling opbrengst metaal

38.000 EUR

7. Daling opbrengst papier

539.000 EUR

8. Toename bouw en sloop

29.000 EUR

9. Toename brandbaar op rp 10.Minder grofvuil huis-aan-huis

24.000 EUR -53.000 EUR

11.Hogere opbrengst recupel en kl.fracties

-22.000 EUR

12.Stijging BTW verhoudingsgetal

-67.000 EUR

TOTAAL

458.000 EUR

I.V.I.O.

11

jaarverslag


De selectiviteitgraad bedraagt thans 74,7% (na correctie van de KMO-zakken) ten overstaan van 73,7% in 2008. De totale teruggave op de bijdragen is 399.222 EUR. Vóór de afrekening van het gemeentelijk afval is de teruggave 435.656 EUR. De teruggave per gemeente is als volgt: Ardooie

15.693

Dentergem

39.386

Ingelmunster

38.007

Izegem

78.050

Ledegem

17.225

Lendelede

7.732

Meulebeke

34.613

Oostrozebeke

19.535

Pittem

20.422

Ruiselede

13.618

Tielt

114.941

Aangezien de werkelijke bijdragen gebaseerd zijn op de werkelijke ophaalkosten en de werkelijk ingezamelde tonnages, zijn het deze gemeenten die de meeste maatregelen nemen in het kader van afvalpreventie die de grootste teruggave/inwoner boeken. In functie van de goede resultaten werd in december, na toezicht en gunstig advies van de commissaris, een interim-dividend van 400.000 EUR goedgekeurd. Wij vragen u derhalve om de exploitatiewinst na belasting van 568.711,21 EUR, als volgt te verdelen:

12 I.V.I.O.

- statutaire dividenden: 549.129,64 EUR

- beschikbare reserve: 19.581,57 EUR


2. feiten Bedrijfstak 1: ophaling, overslag en sensibilisatie - Overeenkomstig het ondernemingsplan 2007-2013, worden inzamelingen “grofvuil op afroep” ingevoerd, na de nodige gemeenteraadsgoedkeuringen over aanpassing politie- en retributiereglement. De eerste grofvuilinzameling in het voorjaar blijft algemeen en gratis; de tweede beurt in het najaar is op afroep en tegen betaling. De invoering van dit nieuwe systeem - na uitdrukkelijke communicatie via een speciale folder - verloopt vlekkeloos. I.V.I.O. doet de ophaling van de tweede ronde met eigen middelen en personeel. - Op 01/01/2009 staat de nieuwe website, met gepersonaliseerde ophaalkalender en afvalalfabet online. Bestuurders en medewerkers van de deelnemers-gemeenten van I.V.I.O. kunnen via een extranet rapporten, nota’s en verslagen raadplegen. - De sensibilisatie betreffende het correct sorteren van PMD vergt een continu onderhoud. De ophalers brengen opnieuw geïntensifieerd rode stickers aan op PMD-zakken met foutieve inhoud; deze zakken blijven staan en de overtreder wordt uitgenodigd het foutieve materiaal uit de zak te verwijderen om nadien de goed gesorteerde zak bij de volgende ophaalbeurt buiten te plaatsen. Voor het jaar 2009 bedraagt het PMD-residu gemiddeld 16,32%, wat minder goed is dan 2008 (14,85%) en een terugval betekent tot het niveau van 2007. Dit brengt I.V.I.O. tevens boven het nationale gemiddelde van 15,38% voor 2009, maar blijft wel nog ruimschoots onder de door Fost Plus gesanctioneerde 20% norm. Op 09/11/2009 start daarom een strenge stickeractie, waarvoor de ophalers opgeleid worden. De strenge stickering brengt een directe daling van het residu met zich mee. - Fout aangeboden restafvalzakken krijgen een foutsticker opgekleefd. - De selectieve inzameling van papier/karton en grofvuil wordt regelmatig begeleid door sensibilisatieacties i.v.m. een correcte aanbieding: meestal wordt de burger bij foutieve aanbieding gewaarschuwd d.m.v. een nota in de brievenbus. - Via de actie ‘zet uw brievenbus op dieet’, wordt de burger opgeroepen minder reclamedrukwerk te aanvaarden. - Uit de analyse van Fost Plus blijkt dat de kwaliteit van de glasophaling en de netheid rond de glasbolsites goed is. - Er worden 10 nieuwe glasbollen aangekocht bij de firma Elkoplast. - In Ruiselede worden op drie plaatsen glasbollen langs de openbare weg geplaatst. - Na aanbesteding, worden nieuwe PMD-zakken besteld bij Sphere Belgium. - In december wordt een vernieuwde (lay-out) ophaalkalender bedeeld. - In 2009 publiceert de intergemeentelijke vereniging naar goede gewoonte twee milieukranten, met bijzondere aandacht voor de sensibiliseringprojecten rond juni-compostmaand, sluikstorten, zwerfvuil, selectieve inzameling (PMD) en de invoering van grofvuil op afroep. - Om kosten te besparen en in de overtuiging om papierbesparend te kunnen werken, wordt het jaarverslag niet meer in hardcopy gedrukt; het verslag is voortaan beschikbaar in pdf via de website. - De aanpak van zwerfvuil en sluikstort blijft een prioriteit voor I.V.I.O.; lokale zwerfvuilopruimacties worden gesteund; OVAM en Fost Plus subsidiëren de grote zwerfvuilopruimactie voor recreanten/ fietsers, ‘indevuilbak.be’; de Provincie West-Vlaanderen financiert het communicatiemateriaal en biedt ondersteuning; in het najaar ontvangen 3 verenigingen geldprijzen (750 EUR, 350 EUR en 150 EUR); Ecowest stelt gratis recipiënten ter beschikking voor de zwerfvuilacties. - Er wordt van 1/10/2009 tot 15/10/2009 een campagne ‘afvalarm winkelen’ georganiseerd, met krasloten; er zijn 170 deelnemende handelaars; deelnemers kunnen een glaszak, fietstas of herbruikbare tas winnen. - Via een OVAM-subsidiedossier worden fietstassen en opvouwbare, herbruikbare boodschappentassen aangekocht. Bij Fost Plus wordt via het communicatiebudget 3.000 glaszakken aangekocht. - De compostmeesters vieren hun 10-jarig bestaan. Na al die jaren dragen ze nog steeds bij tot de

I.V.I.O.

13

jaarverslag


uitbouw van het composteergebeuren door hun deskundige uitleg o.a. ter gelegenheid van de maand van de compostmeesters. Niettegenstaande het composteergebeuren een gemeentelijke aangelegenheid is, steunt I.V.I.O. dit initiatief ten volle en dankt de compostmeesters voor hun steeds belangrijkere bijdrage in de reductie van de restfractie. Uit de financiële cijfers blijkt duidelijk dat gemeenten die zeer actief zijn in composteren (cf. verkoop compostvaten en -bakken), nog betere cijfers behalen naar restafval toe. - Als kers op de taart wordt aan de compostmeesters in het voorjaar een gloednieuwe compostmobiel ter beschikking gesteld; deze werd in samenwerking met de intergemeentelijke verenigingen MIROM en IDM aangekocht met subsidiëring van OVAM. - De heer Geert Vandewaetere, ploegleider en compostmeester bij I.V.I.O. start het pilootproject op ‘compostcursus voor kinderen’, met een theorie en praktijkgebonden deel. - In 2009 worden, in samenwerking met VLACO, nieuwe opleidingen/bijscholingen tot en voor de compostmeesters georganiseerd; Voor geïnteresseerden worden cursussen thuiscomposteren aangeboden. - Door middel van organisatie van bezoeken aan recyclageparken wordt de sorteer- en preventieboodschap zo veel mogelijk uitgedragen. Deelnemers ontvangen na de rondleiding een duurzaam geschenk (een brooddoos). Het aantal rondleidingen groeit, waarbij het vnl. voor de scholen een groot succes is. - Er verschijnt een folder rond de inzameling van taxussnoeisel. - Er wordt een infoavond georganiseerd i.v.m. herbruikbare luiers. - Het jaarverslag van de milieucoördinator ligt ter inzage op alle recyclageparken. - Door middel van het factureren van de opruim- en sorteerkosten van hun sluikstort materiaal, worden de betrokken sluikstorters actief geconfronteerd met hun weinig ecologische houding. Er worden tientallen facturen uitgeschreven in verband met sluikstorten, zowel op recyclageparken als in het straatbeeld (brenghoeken). - Op 27/04/2009 wordt de jaarlijkse informatievergadering voor de gemeenteraadsleden rond de jaarresultaten van de intergemeentelijke vereniging georganiseerd. - In 2009 worden drie stuurgroepvergaderingen georganiseerd tussen de intergemeentelijke directie, de milieuambtenaren en de vertegenwoordigers van Fost Plus en de kringwinkel, rond thema’s zoals de gemeentelijke samenwerkingsovereenkomst, AEEA, de dagelijkse opvolging van de gemeentelijke en intergemeentelijke milieuproblematiek, de concrete samenwerking en informatiedoorstroming met Fost Plus, de OVAM-afvalstoffengegevens, de werking van de recyclageparken, concrete lopende projecten enz… - Op regelmatige basis worden contacten onderhouden tussen de intergemeentelijke directie en de scholen uit het intergemeentelijke ambtsgebied betreffende de lopende Fost Plus en andere sensibilisatieacties. Lagere scholen kunnen o.a. beschikken over een ‘visspel’ voor de kleuters en 1ste graad van het L.O. of kunnen deelnemen aan een pedagogisch animatieproject voor de 2de en 3de graad (LABO’s); voor de hogere graad zijn er de workshops ‘Da’s proper’. Tevens wordt door I.V.I.O. de afvalrace ter beschikking gesteld. - I.V.I.O. verleent naar jaarlijkse gewoonte haar medewerking aan Fost Plus voor de actie ‘Ten Afval’, waarbij gratis, logistiek materiaal voor milieubewust afvalbeheer, aan jeugdbewegingen wordt bezorgd. - Er worden 2 communicatieacties georganiseerd rond de inzameling van gebruikte frituurvetten en –oliën i.s.m. Valorfrit.

14 I.V.I.O.


Bedrijfstak 2: beheer recyclageparken - Overeenkomstig het ondernemingsplan 2007-2013, wordt de invoering van een registratiesysteem voorbereid: na goedkeuring van het subsidiedossier door OVAM en conform de wet op de overheidsopdrachten wordt een bestek uitgeschreven. De offerte wordt aan Alphatronics gegund, met als doel om in het voorjaar 2010, gefaseerd en ondersteund door de nodige communicatie, de registratie op de parken van start te laten gaan. - Er worden ook dit jaar op regelmatige basis asbestmetingen georganiseerd op de parken waar asbest wordt ingezameld. Alle metingen vallen ruimschoots binnen de normen. - Het recyclagepark van Tielt wordt uitgebreid om de werking verder te optimaliseren. - Na goedkeuring van het ontwerpdossier door OVAM, worden de werken voor de bouw van het nieuwe recyclagepark van Oostrozebeke, gegund aan Grodevan. De investering voor infrastructuur bedraagt tegen de 500 000 EUR. - Er wordt van juli tot september taxussnoeisel ingezameld ten voordele van ‘het kinderkankerfonds’ in samenwerking met Bioagrico. De actie verloopt vlot. Uiteindelijk kan er 4.000 EUR geschonken worden aan het Kinderkankerfonds. - Na aanbesteding bestelt I.V.I.O. 131 containers bij de firma Elkoplast. OVAM subsidieert de helft van de aankoopprijs. - Daar inbraak en/of vandalisme op de recyclageparken steeds meer voorkomt, wordt aan de politiezones gevraagd controles uit te oefenen buiten de openingsuren.

Bedrijfstak 3: afzet en commercialisatie - Naast isomo, haalt I.V.I.O. nu ook zelf de bloempotjes op, op de recyclageparken. Zo zijn er exacte tonnages beschikbaar voor Fost Plus en kan een recyclagevergoeding verkregen worden. Deze materialen worden gecentraliseerd op het park van Ingelmunster. - De ophaalkost van Verpola (inzameling piepschuim) daalt omwille van de centralisatie van het materiaal op één punt door I.V.I.O. - De tonnagevergoeding voor de Kringwinkel wordt geïndexeerd vanaf 2009. - Met Recupel wordt een nieuwe samenwerkingsovereenkomst getekend die ingaat op 19/06/2009 en loopt over een periode van 5 jaar. - Voor de inzameling van gebruikte motorolie, wordt er na een prijsvraag beslist samen te werken met Recup-Oil; het contract gaat in op 1/06/2009 voor een looptijd van 2 jaar. - Ecowest legt gewoontegetrouw een verantwoordingsnota neer betreffende de marktconformiteit van de prijzen en de ecologisch verantwoorde afzet en commercialisering van de door haar verworven secundaire grondstoffen. - Na een aanbesteding van Fost Plus wordt de firma Van Heede aangeduid als verwerver van het hol flessenglas van I.V.I.O. - Het verbrandingscontract met Mirom Roeselare wordt hernieuwd voor 9.000 ton/jaar tot eind 2018.

I.V.I.O.

15

jaarverslag


Algemeen - In de raden van bestuur worden regelmatig grondige toelichtingen gegeven over o.a. retributies, de verdeelsleutel van de kosten voor de gemeenten, mandatenlijst en vermogensaangifte, correctiefactoren restafval, het personeelsbeleid, recipiënten en ophaalcriteria, IBA’s, het individueel financieel profiel van I.V.I.O. enz. - Via het overlegplatform van Interafval, worden actuele topics zoals producentenverantwoordelijkheid, aanvaardingsplichten, MBO’s, kosten van een recyclagepark, Vlarea, milieuheffingen…. op de voet gevolgd. - De communicatiewerkgroep van het provinciaal overlegplatform, komt in 2009 zes keer samen, ter voorbereiding van o.a. de provinciale zwerfvuilcampagne, afvalarm winkelen en het afvalspel. De intergemeentelijke verenigingen treden op als vertegenwoordigers van de gemeenten. - Via de STAT (Stuurgroep Thuiscomposteren en Afvalarm Tuinieren) wordt het compostmeesterbeleid uitgestippeld met VLACO (Vlaamse compost organisatie). - Op 18/05/2009 gaat de Algemene Vergadering door, waarbij de resultaten van het boekjaar 2008 worden toegelicht. - Op 14/12/2009 gaat de Buitengewone Algemene Vergadering door i.v.m. de begroting en de beleidslijnen voor 2010. - Vakbondsoverleg wordt georganiseerd o.a. over het jaarverslag van de milieucoördinator, jaarprogramma dienst PBW, preventieadviseur, de tweede pensioenpijler… - Per trimester organiseert de intergemeentelijke directie het noodzakelijke werkoverleg met het personeel en dit hoofdzakelijk rond de uitbating van de recyclageparken, de lopende acties en de toepassing van het recyclageparkreglement. - Het Vlaamse Subsidieagentschap voor Werk en Sociale Economie kent aan I.V.I.O. de premie toe voor twee Gesco’s voor 2008. - De diensten van de RSZPPO worden overgeheveld naar het Vlaams niveau, De GSD-V, vanaf 01/01/2010. - De heer Pedro Durnez wordt, na het doorlopen van een interne procedure, aangesteld als adjunct ploegleider, niveau C1-3, met ingang van 1/03/2009. De heer Durnez behaalt ook een C-rijbewijs. - Acht personeelsleden volgen de opleiding tot heftruckchauffeur. - De heer Yves Arteel werkt vanaf 1/02/2009 opnieuw voltijds. - De heer Robert Van Haecke, bestuurder glaskraanwagen, wordt vanaf 1/06/2009 op pensioen gesteld. Zijn taken worden overgenomen door de heer Guy Bekaert. De heren Geert Decloedt en Christo Vanexe zijn reserves. - De heer André Van Maele, parkwachter-technisch medewerker, wordt vanaf 31/12/2009 op pensioen gesteld. - De heer José Dedeyne, parkwachter van de gemeente Ardooie, schakelt vanaf 01/09/2009 over naar een deeltijds uurrooster.

16 I.V.I.O.


- De heren Ivan Degraeve, Nico Vandeverre en Dries Anseeuw, mevrouwen Isolde Vanhuyse en Isabelle Delaere starten, na het doorlopen van een aanwervingsprocedure, als parkwachter-technisch medewerker; drie van hen werken deeltijds (uren van de parken) en twee voltijds. Voor de nieuwe personeelsleden worden de gepaste opleidingen voorzien. - Het mandaat van de heer Johan Theuninck, bestuurder van Ecowest en lid van het directiecomité van I.V.I.O., wordt overgedragen aan de heer Filip De Breucker. - De heer Herman Jonckheere neemt met ingang van 15/11/2009, na meer dan 14 jaar voorzitterschap, ontslag als voorzitter van I.V.I.O. Hij wordt opgevolgd als voorzitter door de heer Paul Lambrecht. - Het mandaat van de heer Herman Jonckheere, bestuurder voor stad Izegem, wordt overgedragen aan de heer Peter Defreyne, die ook verkozen wordt tot lid van het directiecomité per 14/12/2009. - Het personeel krijgt, indien gewenst, een gratis griepvaccin. - De raad van bestuur besluit tot vergoeding van het woon-werk verkeer. - Alle werknemers van I.V.I.O. krijgen een bijscholing van een eerder gevolgde opleiding rond EHBOhulpverlening; er worden ook opleidingen tiltechnieken, taxusinzameling, omgaan met agressie, KGA en asbest georganiseerd. - Na een onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking wordt voor de contractuele werknemers, met ingang van 01/01/2009, een groepsverzekering pensioen opgestart met Dexia. - Via een bestek wordt de levering van diesel toegewezen.

Conclusie Het beleid, initieel uitgestippeld door de vooropgestelde actieplannen en actueel bijgestuurd door een realistisch ondernemingsplan, wordt verder uitgebouwd, echter rekening houdend met specifieke factoren in een steeds evoluerend milieulandschap. Preventie, selectiviteit, daling van de restfractie en een zo direct mogelijke aanrekening van de afvalkost aan de vervuiler, zijn belangrijke thema’s, ondersteund door sensibilisatie en duidelijke communicatie. 2009 is een druk jaar geweest, waarin een doortastend en transparant milieubeleid, verder werd uitgebouwd. Wij bedanken de personeelsleden van I.V.I.O., de bestuurders en de milieuverantwoordelijken van de deelnemersgemeenten voor de positieve samenwerking en inzet, evenals de verantwoordelijken van Ecowest. Dankzij hen kan I.V.I.O. deze zowel ecologisch als economisch gunstige resultaten voorleggen. Nieuwe uitdagingen komen echter op ons af en samen moeten we blijven inspanningen leveren om alle punten van het ondernemingsplan realistisch te verwezenlijken.

I.V.I.O.

17

jaarverslag


18 I.V.I.O.

25227,510

Totaal

30,280 351,370 138,500 42,140 562,290

61286,484 74,7%

Groottotaal %selectiviteit

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

15497,066 45789,418

4. Totaal huishoudelijk Brandbaar Select. fractie

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde plastiek Totaal

875,620 157,000 3042,360 57,612 12055,449 1411,400 320,660 11090,180 2252,360 804,060 301,040 827,814 162,676 7,946 1,122 130,781 24,264 121,984 46,285 757,109 18,420 25,980 418,580 34910,702

3014,916

Totaal

3. Recyclageparken

3014,916

Glasbollen

2. Wijkinzameling

15876,350 1278,200 431,444 14166,706 454,740 140,190 566,880 6150,040 1751,410 287,900

2009

Restfractie totaal Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huish Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Totaal

60.990

15.997 44.993

673 145 3.131 54 11.374 1.240 359 11.532 2.009 650 310 830 152 9 1 151 23 118 44 707 14 0 382 33.905

2.933

2.933

25.827

15.931 1.093 437 14.401 923 184 520 6.202 1.835 232

dec/08

7,600 18,340 0,000 0,000 25,940

3371,719 61,2%

1307,148 2064,572

72,840 0,000 208,480 4,248 366,420 71,480 14,120 178,320 88,000 47,920 10,010 81,512 6,717 0,000 0,287 11,812 3,240 8,898 3,540 54,700 0,880 0,000 18,720 1252,144

281,158

281,158

1984,080

1379,970 109,709 35,954 1234,308 0,000 0,000 0,000 455,210 148,900 0,000

jan/09

0,000 36,920 30,480 0,000 67,400

3938,093 66,6%

1314,032 2624,061

16,880 14,420 239,300 4,656 641,020 96,220 11,340 350,360 149,020 50,960 16,130 58,098 11,905 0,000 0,000 10,019 1,530 8,400 4,830 41,359 0,000 0,000 26,760 1753,207

240,194

240,194

2095,030

1240,780 99,964 35,954 1104,862 192,290 53,210 0,000 478,960 129,790 0,000

feb/09

Aantal inwoners

4,720 11,940 39,000 28,200 83,860

5737,562 74,2%

1479,518 4258,044

117,220 0,000 255,180 6,000 1124,360 143,240 23,750 899,340 214,720 80,290 47,020 68,604 15,188 0,000 0,000 12,140 2,430 9,887 2,610 92,441 7,400 0,940 40,420 3163,180

267,110

267,110

2452,764

1343,290 109,538 35,954 1197,798 164,500 50,900 136,054 613,480 144,540 0,000

mrt/09

119.755

0,000 36,040 12,500 0,000 48,540

6234,786 78,3%

1349,883 4884,903

71,540 0,000 275,140 4,872 1469,640 142,120 37,210 1346,700 226,100 84,880 42,200 90,076 16,552 0,000 0,197 13,390 0,000 14,506 7,200 62,568 0,960 4,060 41,420 3951,331

259,812

259,812

2165,740

1322,490 106,143 35,954 1180,393 97,950 36,080 0,000 556,540 152,680 0,000

apr/09

4,200 39,860 14,820 0,000 58,880

5349,420 78,4%

1157,162 4192,258

73,900 34,280 231,980 4,056 1202,030 116,580 33,100 1292,120 188,160 60,650 21,140 62,322 11,538 0,000 0,000 10,800 3,150 9,591 1,490 62,581 0,000 4,880 36,680 3461,028

250,570

250,570

1805,350

1216,510 97,294 35,954 1083,262 0,000 0,000 0,000 459,020 129,820 0,000

mei/09

0,000 42,650 7,500 13,940 64,090

5891,731 78,3%

1279,836 4611,896

79,200 9,540 259,300 5,052 1198,440 130,220 27,400 1422,210 192,220 71,240 25,550 62,792 12,832 3,660 0,200 11,560 1,800 9,093 4,365 53,196 1,780 4,660 34,860 3621,170

249,294

249,294

2176,392

1346,220 109,631 35,954 1200,636 0,000 0,000 139,342 522,570 168,260 0,000

jun/09

Overzicht Ingezamelde tonnages 2009

2,860 37,000 0,000 0,000 39,860

6236,552 78,8%

1322,978 4913,574

74,680 28,620 328,180 4,716 1387,240 148,920 36,720 1433,430 264,400 90,940 19,120 84,902 20,376 0,000 0,000 12,980 0,720 15,435 4,640 75,087 0,000 2,220 48,460 4081,786

269,888

269,888

2060,580

1395,380 111,128 35,954 1248,298 0,000 0,000 0,000 505,730 159,470 0,000

jul/09

0,000 20,660 0,000 0,000 20,660

5344,965 77,8%

1186,436 4158,529

85,240 12,360 223,900 4,536 1308,319 124,500 39,400 1090,240 234,380 90,160 38,130 64,450 18,983 0,000 0,230 12,050 4,725 9,742 3,690 90,814 2,740 2,160 49,420 3510,169

232,540

232,540

1751,690

1238,270 101,120 35,954 1101,196 0,000 0,000 0,000 374,940 138,480 0,000

aug/09

4,200 24,080 0,000 0,000 28,280

5151,396 75,5%

1260,905 3890,491

89,660 9,700 235,820 5,256 1049,280 109,260 34,240 928,200 200,820 65,060 24,880 56,858 13,097 0,000 0,000 9,360 0,720 11,932 4,940 58,600 1,760 1,040 29,540 2940,023

240,000

240,000

2122,848

1313,020 105,821 35,954 1171,245 0,000 0,000 148,458 518,390 142,980 0,000

sep/09

0,000 40,640 10,960 0,000 51,600

4949,352 74,2%

1276,373 3672,979

85,840 0,000 261,280 4,536 957,060 93,900 27,420 964,140 182,700 70,090 18,450 70,180 14,953 0,000 0,000 9,410 1,584 8,936 2,210 49,554 2,900 2,320 31,080 2858,543

205,776

205,776

2026,850

1332,350 105,863 35,954 1190,533 0,000 0,000 0,000 558,380 136,120 0,000

okt/09

6,700 37,960 23,240 0,000 67,900

4494,463 73,0%

1213,420 3281,044

22,280 28,140 246,540 4,692 768,120 117,020 15,940 808,780 168,940 58,120 25,090 54,950 11,747 0,000 0,209 8,930 2,250 8,343 3,830 59,073 0,000 2,000 33,240 2448,234

231,370

231,370

1988,440

1336,580 109,487 35,954 1191,140 0,000 0,000 0,000 517,400 134,460 0,000

nov/09

0,000 5,280 0,000 0,000 5,280

4586,443 70,6%

1349,375 3237,068

86,340 19,940 277,260 4,992 583,520 117,940 20,020 376,340 142,900 33,750 13,320 73,070 8,788 4,286 0,000 8,330 2,115 7,221 2,940 57,136 0,000 1,700 27,980 1869,888

287,204

287,204

2597,746

1411,490 112,502 35,954 1263,035 0,000 0,000 143,026 589,420 165,910 287,900

dec/09

in ton

511,77 0,01

129,41 382,36

7,31 1,31 25,40 0,48 100,67 11,79 2,68 92,61 18,81 6,71 2,51 6,91 1,36 0,07 0,01 1,09 0,20 1,02 0,39 6,32 0,15 0,22 3,50 291,52

25,18

25,18

210,66

132,57 10,67 3,60 118,30 3,80 1,17 4,73 51,36 14,62 2,40

kg/inw

12

IV Evaluatie inzameling en recyclageparken

1. tabel

een beeld van de ingezamelde hoeveelheden afval in het volledige ambtsgebied van I.V.I.O. Tevens kunnen De tabel ÂŤoverzicht ingezamelde tonnages 2009Âť geeft per afvalfractie en per inzamelmethode

de resultaten per maand afgelezen worden.

Via de totalen 2008 en 2009 en de overeenkomstige gewichten per inwoner kunnen de evoluties worden

afgelezen. Tenslotte dient gewezen op het belang van de selectiviteitgraad.


2. Evaluatie van de hoeveelheden De totale hoeveelheid afval door I.V.I.O. ingezameld is weerom zeer licht gestegen (met 0,49%) t.o.v. 2008. De recyclageparken hebben een gevoelige stijging gekend (+ 2,97%). De huis aan huis inzamelingen daalden echter met 2,32%. De wijkinzameling (enkel glasbollen langs openbare weg) kende een stijging van 2,79%. De selectiviteitgraad (hoeveelheid selectief ingezameld afval t.o.v. de totale hoeveelheid afval) is gestegen van 73,8% naar 74,7%.

3. Inzamelmethode De totale hoeveelheid afval wordt op verschillende wijzen ingezameld: haalmethode, brengmethode en via de Kringwinkel. Per inzamelmethode kunnen volgende conclusies worden geformuleerd.

3.1. Haalmethode Globaal zijn de huis aan huis inzamelingen met 2,32% gedaald. De wekelijkse ophaling van restafval (totale hoeveelheid inclusief KMO-restafval en restafval afkomstig van scholen en gemeentelijke diensten) kende een lichte daling; t.t.z. - 0,34%. Het particulier restafval is gedaald met 1,63%. De ophaling van grofvuil (brandbaar gedeelte) is spectaculair gedaald met 50,74%! Dit is uiteraard het gevolg van het feit dat grofvuil slechts één maal algemeen en gratis werd opgehaald. Tijdens het najaar werd de mogelijkheid geboden eenmalig grofvuil op afroep en tegen betaling aan te bieden. Slechts 13 ophaalpunten hebben hiervan gebruik gemaakt. De huis aan huis inzameling van papier & karton daalde licht met 0,84%, PMD daalde gevoelig met 4,54%. Daarentegen werd de ophaling van tuinafval door middel van rolcontainers (en tegen betaling) verder gepromoot. In 2009 werd 287,9 ton groen ingezameld (= + 23,99%). Dit is een tweede opeenvolgende gevoelige stijging.

3.2 Brengmethode • Glasbollen De inzameling van glas via glasbollen langs de openbare steeg met 2,79%. • Recyclageparken In totaal werd tijdens 2009 op de intercommunale recyclageparken 34.910.702 kg afval ingezameld. Hierin is naast het afval van de I.V.I.O.-parken ook het afval afkomstig van het mini-recyclagepark te Oostrozebeke begrepen. Er werd 2,97 % meer afval via de recyclageparken ingezameld dan tijdens 2008.

I.V.I.O.

19

jaarverslag


Volgende evolutie voor de belangrijkste fracties valt op te merken: Grofvuil

+ 202.470 kg

+ 30,08%

Inert materiaal

+ 171.280 kg

+ 13,81%

Bouw en sloop

+ 681.408 kg

+ 5,99%

Asbesthoudend afval

- 38.050 kg

- 10,61%

Tuinafval

- 441.520 kg

- 3,83%

Houtafval

+ 243.100 kg

+ 12,10%

Metaal

+ 153.800 kg

+ 23,65%

AEEA

+ 50.344 kg

+ 7,12%

KGA

+ 10.701 kg

+ 7,04%

Frituurolie

- 20.035 kg

- 13,28%

Harde plastics

+ 37.020 kg

+ 9,70%

De grote procentuele stijging van het grofvuil is het gevolg van de halvering van het aantal beurten tijdens de algemene en gratis ophaling van grofvuil huis aan huis. Idem voor de stijging van het metaal. Weerom is KGA gestegen. Dit is een zeer dure fractie (eenheidsprijzen). Tenslotte werden in 2009 de bloempotjes en plantentrays terug apart ingezameld. Voorheen werd deze fractie samen met de harde plastics afgevoerd ter verwerking. Er werden 25.980 kg bloempotjes en plantentrays ingezameld.

3.3 kringwinkel De Kringwinkel heeft tijdens 2009 in totaal (opgehaald en door de burger zelf gebracht) 566.880 kg herbruikbaar materiaal binnen gekregen en deze van de grofvuilstapel gered. Dit betekent een sterke stijging t.o.v. vorig jaar van 9,12%.

3.4 restafval per inwoner Absolute cijfers geven een eerste, niet onbelangrijke, indicatie over de tonnages. Evenwel krijgt men een beter beeld indien de gewichten per inwoner worden beschouwd. Een vergelijking tussen de verschillende gemeenten kan zodoende worden gemaakt. Tevens dienen voor het halen van de normen uit het Uitvoeringsplan Huishoudelijk Afval bepaalde streefwaarden te worden behaald. In onderstaande tabel wordt een overzicht per gemeente gegeven van het restafval. Uit de tabel blijkt dat iedere gemeente/stad de norm van maximaal 150 kg restafval per inwoner haalt. De inzameling van KMO-restafval d.m.v. de zwarte KMO-restafvalzak (= eerste correctiefactor) kende een sterke stijging van 16,90%. De inzameling van afval in rolcontainers afkomstig van scholen en gemeentelijke diensten (= tweede correctiefactor) kende een kleine daling (- 1,24%).

20 I.V.I.O.


I.V.I.O.

21

jaarverslag

48324 4,37 35192 4,65 34667 5,17

1444010 135,83

3774390 140,73

1150900 121,53

673130 122,28

1489690 134,67

595590 115,99

2738760 140,25

15876350 132,57

Izegem 26821

Ledegem 9470

Lendelede 5505

Meulebeke 11062

Oostrozebeke 1053880 7571 139,20

823230 122,82

Ingelmunster 10631

Pittem 6703

Ruiselede 5135

Tielt 19528

IVIO 119755 454740 3,80

64384 3,30

10000 1,95

18091 3,29

27212 2,87

119071 4,44

30768 2,89

31899 3,87

1043860 126,54

Dentergem 8249

875620 7,31

103440 5,30

42420 8,26

32560 4,86

0 0,00

94640 8,56

65840 11,96

71440 7,54

171670 6,40

127130 11,96

74480 9,03

grofvuil grof recyclagepark 35132 92000 3,87 10,13

restafval wekelijks 1088910 119,92

Ardooie 9080

RESTAFVAL I.V.I.O. 2009

285830,112 2,39

46816 2,40

11760 2,29

16610 2,48

19453 2,57

26079 2,36

13564 2,46

20779 2,19

65806 2,45

24395 2,29

18278 2,22

1278200 10,67

241780 12,38

72380 14,10

35420 5,28

84700 11,19

109340 9,88

75460 13,71

66220 6,99

261800 9,76

83160 7,82

75460 9,15

in min PMD-residu restafval via KMO-zak 22290 172480 2,45 19,00

431444 3,60

73527 3,77

11534 2,25

0 0,00

50681 6,69

62281 5,63

8650 1,57

24478 2,58

91220 3,40

57668 5,42

18853 2,29

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

15782896 totaal kg 131,79 kg/inwoner

2638093 135,09

575856 112,14

871647 130,04

973144 128,54

1487112 134,43

686515 124,71

1179633 124,57

3777917 140,86

1485475 139,73

1074204 130,22

in min rolcontainers totaal 32552 1033300 3,59 113,80


V

Kostenverdeling per bedrijfstak en bijdragen door deelnemers-gemeenten Vanaf 2003 zijn de principes, die sinds de herinrichting van de intercommunale op 1 april 1997 gelden voor de aanrekening van de bijdragen aan de deelnemers-gemeenten, lichtjes gewijzigd. Dit heeft te maken met de verlenging van de Opdrachthoudende Vereniging en het verlagen van de tarieven - Voor bedrijfstak 1 (ophaling en overslag) en bedrijfstak 3 (transportkosten en verwerkingskosten voor opgehaalde tonnages) worden op basis van werkelijke tonnages, inwoners en ophaalkarakteristieken de kosten verdeeld over de 11 gemeenten. De verwerkingskost per ton voor de verschillende fracties is dezelfde voor alle gemeenten onafhankelijk van de verwerkingssite. - Bedrijfstak 2 (recyclageparkbeheer) is volledig gesolidariseerd. Dit betekent dat alle kosten op de 10 intergemeentelijke recyclageparken samen verdeeld worden over de 11 gemeenten in deze bedrijfstak en wel in functie van het inwonersaantal. - De overheadkosten en opbrengsten worden verdeeld over alle deelnemers-gemeenten eveneens in functie van het inwonersaantal. Er is dus een grotere vorm van solidarisatie gekomen aangezien iedereen mee participeert in alle bedrijfstakken. Het budget 2009 op basis waarvan de voorlopige bijdragen werden aangerekend, bedroeg 8.003.985 EUR. Dit was 870.000 EUR hoger dan de reĂŤle cijfers van 2008. Men ging er immers vanuit dat zowel de verbrandingskosten en de verwerkingskosten als de ophaalkosten en transportkosten verder zouden stijgen en dat de hoge opbrengsten voor papier/karton heel wat lager zouden zijn. Voor de ophaalkosten en de transportkosten is dit gelukkig niet gebeurd. De papieropbrengsten alleen zijn 539.000 EUR lager dan vorig jaar. De totale werkelijke bijdrage voor 2009 is 7.594.770 EUR, hetzij 460.000 EUR hoger dan 2008, doch 400.000 EUR lager dan het budget en de aangerekende voorschotten. De analyse van de verschillende kosten per bedrijfstak, is als volgt: In bedrijfstak 1 wordt vastgesteld dat de ophaalkosten 316.000 EUR lager dan het budget liggen. Ondanks de stijgende transportuurlonen (+6%) werd per einde jaar 2008 een negatieve prijsindex berekend wegens zeer sterke daling van de olieprijzen. De verwerkingskosten voor de opgehaalde fracties zijn 150.000 EUR hoger dan het budget. De redenen zijn lagere opbrengsten papier/karton ( 240.000 EUR) en het gemeentelijk afval, dat niet gebudgetteerd is en 36.000 EUR bedraagt. Gelukkig wordt dit deels gecompenseerd door lagere verwerkingskosten voor restafval en grofvuil voor 120.000 EUR (lagere volumes). In bedrijfstak 2 zijn de inzamelkosten 34.000 EUR lager dan het budget. De afwijkingen tussen de verschillende posten compenseren mekaar grotendeels. De verwerkingskosten zijn ook voor 25.000 EUR lager dan budget. De minderopbrengst van papier voor 126.000 EUR wordt gecompenseerd door meeropbrengsten bij Recupel (AEEA) en kleinere fracties en de lagere verwerkingskosten tuinafval en transportkosten (lagere index).. Globaal is de werkelijke kost van de intergemeentelijke recyclageparken 59.000 EUR (of 2%) lager dan gebudgetteerd. De overheadkosten zijn 70.000 EUR lager dan het budget. Dit is vooral dank zij lagere sensibiliseringskosten. De andere opbrengsten zijn 116.000 EUR beter dan budget vooral dank zij de hoge BTW teruggave wegens het gunstig BTW verhoudingsgetal, te wijten aan de hoge papieropbrengsten in 2008.

22 I.V.I.O.


Actual

jaar - 1

Budget

%

1.147.610 83.421 335.045 291.127 20.962 327.704

1.161.495 152.502 340.111 298.789 15.555 331.148

1.273.167 86.731 369.050 312.066 50.000 391.298

90,1% 96,2% 90,8% 93,3% 41,9% 83,7%

Overslag Restfractie 53.294 Grofvuil 3.766 Glasbollen eigen inz. 65.339 Glasbollen onderhoud 49.580

48.482 7.870 68.231 55.638

57.136 7.141 70.000 50.000

93,3% 52,7% 93,3% 99,2%

57.843 0

60.493 0

70.378 9.440

82,2% 0,0%

285.258 81.854

294.817 78.459

299.720 72.741

95,2% 112,5%

2.802.803

2.913.590

3.118.868

89,9%

608.713 680.707

618.085 589.134

661.562 661.678

92,0% 102,9%

1.773.917 1.856.000 105.425 94.400 -467.281 -348.750 326.834 320.000 7.446 13.794 37.471 0 1.198.450 1.468.377 46.780 47.700 3.029.041 3.451.521 999.016 1.077.365

95,8% 55,1% 31,5% 100,1% 66,9%

Bedrijfstak 1 + Ophaling

transport bedrijfstak 3 Restfractie Grofvuil + Metaal P/k PMD Groen dividend

Transport afval huis-aan-huis dividend Kost zakken 294.817 Exploitatiemgt Subtotaal

Bedrijfstak 2 Recyclagepark-inzameling Lonen

Bedrijfstak 3 Verwerkingskosten Restfractie Grofvuil P/k Sortering PMD Groen Gemeente bs/t/brand Recyclagepark-verw. De Kringwinkel verg. Subtotaal Totale overhead Algemene kosten en inkomsten Inkomsten Fost Plus Andere inkomsten Afschrijvingen FinanciĂŤle opbr.

1.778.485 52.018 -109.932 320.189 9.232 36.434 1.443.044 49.616 3.579.086 1.007.402

98,3% 104,0% 103,7% 93,5%

-1.065.503 -165.385 146.948 -19.569

-1.073.093 -99.161 155.871 -78.212

-1.095.319 -50.000 178.310 -10.000

97,3% 330,8% 82,4% 195,7%

Totaal

-1.083.941

-1.016.383

-967.009

112,1%

Groot-totaal

7.594.770

7.132.482 8.003.985

94,9%

I.V.I.O.

23

jaarverslag


Actual

jaar - 1

Budget

%

680.707 145.460 196.829 144.756 92.345 14.746 9.742

589.134 132.722 185.428 136.548 114.612 14.485 16.809

661.678 163.479 187.000 145.200 90.000 12.000 12.000

102,9% 89,0% 105,3% 99,7% 102,6% 122,9% 81,2%

0

0

3.637

0,0%

35.021 45.359 -49.911 -75.343 49.708 1.289.420

45.409 38.590 -48.065 -68.443 49.991 1.207.218

40.000 51.060 -48.000 -48.000 53.186 1.323.240

87,6% 88,8% 104,0% 157,0% 93,5% 97,4%

100.567 -54.131 18.380 17.569 28.374 262.192 359.988 -69.717 70.859 -59.359

76.869 -236.625 16.922 17.609 31.741 233.683 374.330 -107.137 63.211 -36.844

106.200 -180.000 17.700 18.085 35.395 245.823 413.820 -81.250 62.920 18.393

94,7% 30,1% 103,8% 97,1% 80,2% 106,7% 87,0% 85,8% 112,6% -322,7%

559.330 67.247 141.744 1.443.044

557.712 79.800 127.180 1.198.450

599.464 71.164 140.663 1.468.377

93,3% 94,5% 100,8% 98,3%

2.405.669 2.791.617

97,9%

Bedrijfstak 2: recyclageparkbeheer Loonkost Afschrijving Transport Overslag Huur containers Tel, el., water Onderhoud

Exploitatie

Diversen Dividenden Opbrengsten kmo’s Opbrengst brandb. fr. KGA ophaling Totaal Bedrijfstak 3 Verwerkingskosten Brandbaar Papier/karton Brandbaar bedrijven Glas Asbest Bouw & Sloop + inert Tuinafval Metaal Hout Recupel en andere Transportkosten overslag Dividenden transport KGA verwerking Totaal Groot-totaal

24 I.V.I.O.

2.732.464


Actual

jaar - 1

Budget

%

195.004 3.630 84.093 47.255 33.649 6.253 11.485 5.815 9.062 25.244 38.043 9.274 4.885 7.906 9.667 84.878 309.291 13.147 108.819

183.523 3.630 85.073 57.623 48.323 6.503 12.867 5.362 12.484 16.418 40.471 9.411 5.023 12.515 6.796 84.744 296.464 13.498 98.289

192.600 3.750 100.000 102.500 35.000 17.500 12.000 5.000 12.000 20.000 45.000 10.000 22.500 20.000 8.000 0 344.218

101% 97% 84% 46% 96% 36% 96% 116% 76% 126% 85% 93% 22% 40% 121%

127.297

85%

1.007.402

999.016

1.077.365

94%

-1.065.503 -165.385 146.948 -19.569

-1.073.093 -99.161 155.871 -78.212

-1.095.319 -50.000 178.310 -10.000

97% 331% 82% 196%

-1.083.941

-1.016.383

-967.009

112%

Overhead Wedden Bedrijfsrevisor Bestuurdersverg. Drukwerk, sens., compostmeesters Post, tel. Ond. kantoorm., verz. Docum., lidgelden Reg. kst, weddecen. Receptiek. Kantoorben. Huisvesting Rein. mat. div. Adv. & studiekosten Werkkledij Kosten verhakselaar Voorafbet.bel/fin.kst. Ecowest mgt team Compostvt/pmd zk Dividend Totaal Algemene kosten Inkomsten Fost Plus Andere inkomsten Afschrijvingen Financ. Opbreng. Totaal

90%

I.V.I.O.

25

jaarverslag


VI

Jaarverslag milieucoรถrdinator werkjaar 2009: I.V.I.O. In het afgelopen jaar 2009 heeft de intergemeentelijke vereniging voor duurzaam milieubeheer voor Izegem en Ommeland (I.V.I.O.) haar missie voor het sensibiliseren van de burger voor het voorkomen van afval en indien voorkomen niet mogelijk is het maximaliseren van het recycleren van de voorgebrachte afvalstoffen voortgezet. Tevens zocht de intergemeentelijke vereniging in 2009 verder naar duurzame en optimale recyclagetechnieken voor het aangeboden afval. De milieuwetgeving evolueert continu en is continu onderhevig aan wijzigingen. Sinds maart 2009 is de aangekondigde VLAREM actualisatie van kracht. Deze actualisatie heeft geen grote wijzigingen in de milieuvoorwaarden met zich meegebracht voor de recyclageparken van I.V.I.O. In 2009 heeft de milieucoรถrdinator aan de directie van de intergemeentelijke vereniging advies verleend in verband met de toepassing van de milieuwetgeving en de na te leven voorwaarden en technologische ontwikkelingen. De focus van de intergemeentelijke vereniging zal in het komende jaar liggen op het steeds beter scheiden van het afval aan de bron en het optimaliseren van de verwerkingstechnieken. Deze optimalisatie zal net als in het voorbije jaar de nodige opvolging van de milieucoรถrdinator en de diensten van I.V.I.O. vergen. Niet alleen de optimalisatie binnen bestaande locaties zal de realisatie van een nieuw recyclagepark in Oostrozebeke in 2010 het hoofddoel vormen van de adviserende functie als milieucoรถrdinator. Ook de continue aandacht voor de bestaande situatie bleef behouden. In oktober 2009 zijn de verschillende recyclageparken bezocht en de aanwezige activiteiten en inrichtingen doorgelicht in relatie met de geldende wetgeving. Deze audits resulteerden niet in het vaststellen van grote inbreuken tegen de wetgeving. Uit de plaatsbezoeken blijkt dat de parkwachters de door de burgers aangeleverde afvalstoffen stroomlijnen teneinde een optimale sortering te realiseren. Hun rol blijft cruciaal gezien zij als parkwachter het eerste contactpunt vormen met de burger en deze medewerkers de burger blijvend kunnen sensibiliseren. Vergelijking van de gemaakte opmerkingen van de voorbije jaren blijkt dat de tal van eerder vastgestelde punten zijn weggewerkt. Hieruit blijkt dat I.V.I.O. streeft naar een continue verbetering en instaat voor een blijvende opvolging van de bestaande situatie om een optimale ondersteuning en een betere advisering naar de burger toe te realiseren. Duurzame, integrale milieuzorg zal in 2010 voor I.V.I.O. een van de voornaamste peilers van haar beleid blijven. Martin De Ronne Milieucoรถrdinator I.V.I.O. , 3 februari 2010

26 I.V.I.O.


VII

Afrekening per gemeente

I.V.I.O.

27

jaarverslag


28 I.V.I.O.


I.V.I.O.

29

jaarverslag

1750,814

Totaal

4230,108 76,1%

Groottotaal %selectiviteit

30,280 0,000 0,000 13,940 44,220

1011,010 3219,098

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

92,000 11,700 230,040 5,016 743,030 99,020 0,000 788,970 178,980 64,600 25,700 80,372 12,533 0,695 0,112 10,404 2,970 10,123 4,275 60,098 2,040 2,598 37,000 2462,276

233,750

Totaal

3. Recyclageparken

233,750

Glasbollen

2. Wijkinzameling

1088,910 172,480 0,1583969 32,552 32,552 883,878 35,132 14,920 25,457 424,280 136,580 25,535

2009

Restfractie totaal Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Ardooie

Overzicht Ingezamelde tonnages 2009

7,600

7,600

215,297 64,3%

76,952 138,345

0,000 1,540 88,885

2,921

0,029 1,132 0,810 0,809

9080

0,000

254,021 72,1%

70,827 183,194

4,720

4,720

458,030 71,5%

130,422 327,608

0,899 0,261 11,533 1,060 0,094 3,000 251,867

0,795 0,483 0,983

3,260 129,342

1,050

63,480 19,240 10,260 4,120 6,080 1,662

25,360 0,588 82,640 9,460

11,080

21,668

21,668

203,633

103,700 16,426 2,713 84,562 34,78 14,920 4,813 34,540 10,880

mrt/09

0,542

1,490 7,036 0,917

25,380 13,040

6,860 3,720 4,360 1,430 7,130

15,480 0,384 27,460 8,400

2,500 3,340 19,020 0,396 41,060 9,100

20,492

20,492

6,420

21,640

21,640

123,610

29,220 9,980

23,140 11,100

121,270

84,410 13,370 2,713 68,327

feb/09

87,030 13,785 2,713 70,532

jan/09

aantal inwoners

0,000

401,549 81,2%

75,412 326,137

0,406 4,940 268,275

1,205 0,720 2,949

0,020 0,800

86,840 21,840 7,380 2,260 8,544 0,915

25,980 0,336 85,360 8,000

9,780

19,242

19,242

129,542

37,880 10,520

80,790 12,797 2,713 65,280 0,352

apr/09

4,200

4,200

357,129 80,1%

71,163 285,966

0,488 1,380 228,436

1,050 0,810 0,931 0,149 2,612

106,240 18,140 7,280 2,320 5,790 1,234

16,420 0,372 57,380

5,840

18,410

18,410

125,800

34,580 10,380

80,840 12,805 2,713 65,323

mei/09

13,940 13,940

418,249 77,5%

94,174 324,074

0,466 4,060 234,635

0,781 0,437 4,526

90,040 12,720 3,740 1,990 5,764 1,119 0,367 0,020 1,070

22,000 0,456 67,780 9,480

7,820

22,988

22,988

2,860

2,860

425,301 80,8%

81,766 343,535

0,222 4,260 306,057

1,125 0,464 5,484

1,310

106,180 22,640 6,860 2,000 7,182 1,518

14,600 2,500 26,040 0,372 87,720 15,580

17,178

17,178

120,430

26,500 10,900

6,671 51,640 15,960

180,101

83,030 13,152 2,713 67,166

jul/09

105,830 16,763 2,713 86,354

jun/09

0,000

348,839 74,2%

89,857 258,982

0,216 3,960 211,846

0,765 0,549 0,369 4,316

0,023

67,540 14,420 6,980 3,190 7,676 1,448

6,440 2,500 15,000 0,444 68,090 7,920

18,916

18,916

139,500

25,800 11,360

102,340 16,210 2,713 83,417

aug/09

4,200

4,200

323,278 77,8%

71,826 251,452

0,104 1,360 191,659

0,984 0,494 6,622

1,360

66,110 19,120 6,880 1,940 6,792 0,865

19,680 0,468 46,100 7,000

5,780

17,456

17,456

129,817

5,657 31,900 10,560

81,700 12,941 2,713 66,046

sep/09

0,000

368,993 79,0%

77,556 291,437

0,641 0,221 2,766 0,980 0,232 3,860 238,103

0,500

72,020 11,400 4,000 1,890 6,820 1,481

21,740 0,372 93,080 6,080

10,020

15,754

15,754

131,070

37,040 10,560

83,470 13,221 2,713 67,536

okt/09

6,700

6,700

349,081 72,3%

96,709 252,372

0,200 3,520 169,302

0,790 0,383 7,166

0,021 0,510

60,120 14,200 3,380 1,990 4,988 0,450

4,800 2,500 9,460 0,444 45,160 9,220

19,430

19,430

183,370

56,360 14,580

112,430 17,809 2,713 91,909

nov/09

0,000

310,343 76,0%

74,347 235,996

0,170 1,860 143,869

1,080 0,585 0,614 0,294 8,220

38,160 8,500 3,480 1,080 6,570 0,924 0,328

6,920 0,860 13,860 0,384 41,200 8,780

20,576

20,576

162,671

8,316 35,680 9,800 25,535

83,340 13,201 2,713 67,427

dec/09

465,87

111,34 354,53

10,13 1,29 25,33 0,55 81,83 10,91 0,00 86,89 19,71 7,11 2,83 8,85 1,38 0,08 0,01 1,15 0,33 1,11 0,47 6,62 0,22 0,29 4,07 271,18

25,74

25,74

192,82

119,92 19,00 3,59 97,34 3,87 1,64 2,80 46,73 15,04 2,81

kg/inw


30 I.V.I.O.

0

100.000

200.000

300.000

400.000

500.000

600.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

ARDOOIE

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

528.795


I.V.I.O.

31

jaarverslag


32 I.V.I.O.


I.V.I.O.

33

jaarverslag

1612,081

Totaal

4354,865 75,8%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

1055,926 3298,939

74,480 7,760 221,520 4,692 923,660 99,060 0,000 817,280 182,000 74,640 38,560 58,428 12,792 0,413 0,112 8,107 1,800 10,024 4,620 57,883 1,830 2,598 38,460 2640,719

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde plastiek Totaal

3. Recyclageparken

204,138

204,138

Glasbollen

Totaal

2. Wijkinzameling

1043,860 75,460 18,853 949,547 31,899 11,220 11,984 374,060 112,000 27,058

2009

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Dentergem

Overzicht Ingezamelde tonnages 2009

0,0723 18,853

21,058

15,440

3,892 1,361

0,548 1,009 0,483 2,303

2,180 150,592

4,156 0,541 0,029 0,669 0,790 0,345 4,363

81,945

0,000

137,283 100,0%

0,000

322,236 65,1%

112,424 209,812

29,620 11,100 6,380

10,760 7,820 5,300

0,000 137,283

5,220 19,160 0,396 60,640 6,300

4,260

15,440

16,220 0,432 26,260 0,000

21,058

163,790

29,280 8,500

29,840 8,700

136,570

83,210 6,015 1,571 75,624 31,58 11,220

feb/09

98,030 7,087 1,571 89,372

jan/09

aantal inwoners

8249

0,000

369,804 79,0%

77,759 292,045

0,530 1,080 0,747 0,261 7,621 1,020 0,094 4,480 238,233

55,580 10,240 7,120 8,040 6,264 0,540

18,180 0,336 95,800 13,600

6,700

19,308

19,308

119,494

2,264 30,480 8,460

78,290 5,660 1,571 71,059

mrt/09

0,000

443,884 78,8%

0,000

388,582 79,9%

78,216 310,366

0,488 3,840 264,692

0,406 4,500 302,980

94,106 349,778

0,800 0,149 3,623

0,520

4,762 1,582

86,940 17,280 4,320

5,700 2,000 18,100 0,348 102,200 12,040

17,314

17,314

115,920

27,140 8,920

79,860 5,773 1,571 72,516

mei/09

0,888 0,720 6,107

0,020 1,060

101,640 17,020 5,220 8,480 6,274 1,525

18,120 0,420 109,260 12,220

9,100

16,298

16,298

132,899

30,280 9,320

92,980 6,721 1,571 84,687 0,319

apr/09

0,000

424,699 81,2%

79,769 344,930

0,466 3,100 290,646

1,063 0,437 7,093

4,430 0,872 0,258 0,020 1,080

111,580 19,500 7,500

18,800 0,288 102,200 6,340

5,620

18,158

18,158

123,366

3,106 29,660 8,980

81,620 5,900 1,571 74,149

jun/09

0,000

436,723 77,3%

99,351 337,372

0,222 4,240 288,044

0,790 0,720 1,070 0,464 5,329

5,516 1,225

109,100 20,700 7,620

24,260 0,468 87,440 8,660

10,220

15,648

15,648

141,670

31,160 12,740

97,770 7,068 1,571 89,131

jul/09

0,000

397,221 79,9%

79,971 317,250

0,600 0,369 7,682 0,810 0,216 4,560 278,282

0,023 0,530

77,620 20,080 9,880 10,480 5,220 1,812

17,740 0,420 106,200 5,360

8,680

17,688

17,688

108,500

20,640 9,320

78,540 5,678 1,571 71,291

aug/09

0,000

318,383 77,6%

71,440 246,943

0,104 2,800 199,604

0,995 0,494 5,002

0,520

71,580 13,100 4,840 5,920 3,806 1,135

1,540 3,500 16,260 0,348 57,040 10,620

13,304

13,304

116,115

3,535 27,640 7,900

77,040 5,569 1,571 69,900

sep/09

0,000

344,646 72,0%

96,367 248,279

0,232 2,820 204,071

0,730 0,221 5,386

0,530

4,516 0,812

67,280 18,840 6,480

17,820 0,504 59,560 10,640

7,700

14,768

14,768

134,410

29,040 8,100

97,270 7,032 1,571 88,667

okt/09

0,000

338,561 77,4%

76,589 261,972

0,200 1,580 196,742

0,737 0,383 1,530

0,021 0,520

65,800 12,280 5,380 5,640 4,928 0,547

0,260 1,500 17,980 0,336 70,340 6,780

17,470

17,470

133,490

41,340 8,180

83,970 6,070 1,571 76,329

nov/09

0,000

339,210 71,6%

96,301 242,909

0,170 4,360 144,888

0,595 0,294 1,844

0,810

4,664 0,840 0,155

29,780 14,040 4,600

9,480 0,760 18,880 0,396 46,720 6,500

17,684

17,684

185,857

3,079 47,560 12,880 27,058

95,280 6,888 1,571 86,821

dec/09

527,93

128,01 399,92

9,03 0,94 26,85 0,57 111,97 12,01 0,00 99,08 22,06 9,05 4,67 7,08 1,55 0,05 0,01 0,98 0,22 1,22 0,56 7,02 0,22 0,31 4,66 320,13

24,75

24,75

195,43

126,54 9,15 2,29 115,11 3,87 1,36 1,45 45,35 13,58 3,28

kg/inw


34 I.V.I.O.

0

100.000

200.000

300.000

400.000

500.000

600.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

DENTERGEM

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

522.442


I.V.I.O.

35

jaarverslag


36 I.V.I.O.


I.V.I.O.

37

jaarverslag

2287,758

Totaal

7322,550 80,0%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

1461,080 5861,470

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

127,130 23,610 313,840 6,948 1949,060 201,100 142,320 1393,340 341,980 114,750 25,700 73,096 21,143 1,038 0,112 16,531 3,114 12,976 4,275 96,621 1,770 2,598 60,320 4933,372

265,858

Totaal

3. Recyclageparken

265,858

Glasbollen

2. Wijkinzameling

1444,010 83,160 0,058 57,668 57,668 1303,182 30,768 9,840 36,153 602,450 149,480 15,057

2009

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Ingelmunster

Overzicht Ingezamelde tonnages 2009

0,000

362,646 67,4%

118,048 244,599

4,520 154,465

5,505

1,021

0,029 0,696

22,180 0,444 60,300 7,120 4,100 19,180 7,780 4,280 1,430 8,038 1,122

6,720

25,024

25,024

0,000

392,479 73,2%

105,175 287,304

2,560 226,982

1,375 0,810 0,846 0,483 4,887

4,120 3,700 22,160 0,528 81,920 11,660 2,540 48,500 27,240 6,160 1,490 4,948 1,055

22,002

22,002

158,470

35,840 10,300

59,130 12,700

195,060

112,330 6,469 4,806 101,055

feb/09

123,230 7,097 4,806 111,328

jan/09

aantal inwoners

10631

0,000

654,672 78,3%

142,349 512,323

1,057 0,261 13,767 0,760 0,094 5,740 417,463

1,670

25,960 0,648 159,140 19,600 10,430 118,720 28,260 7,890 4,120 5,398 1,748

12,200

21,143

24,806

24,806

223,594

110,880 6,386 4,806 99,689 30,46 9,840 8,674 51,160 12,580

mrt/09

0,000

756,229 82,1%

135,293 620,936

0,406 5,180 551,316

1,610 0,720 5,926

0,020 1,580

26,820 0,684 243,020 17,080 15,170 161,980 30,420 14,340 2,260 7,728 2,572

13,800

0,278

21,640

21,640

195,778

49,280 12,500

133,690 7,699 4,806 121,185 0,308

apr/09

0,000

676,676 84,1%

107,443 569,233

0,488 6,780 504,133

1,610 0,720 0,921 0,149 10,972

9,780 1,280 24,220 0,516 204,860 17,820 19,000 154,320 32,060 9,780 2,320 5,022 1,515

20,560

20,560

164,330

44,340 11,260

108,730 6,262 4,806 97,663

mei/09

0,000

654,591 83,5%

107,828 546,762

0,466 3,940 473,598

0,827 0,437 5,196

5,020 7,000 26,620 0,660 176,680 18,760 8,740 170,080 29,220 10,300 1,990 5,524 0,852 0,507 0,020 0,760

17,014

17,014

0,000

826,767 84,0%

131,924 694,843

0,222 7,820 611,185

1,690 0,464 11,372

1,920

7,940 3,500 34,520 0,540 262,900 19,840 14,120 180,100 38,080 13,200 2,000 8,402 2,555

27,698

27,698

204,060

51,200 16,200

9,030 45,920 13,220

182,360

136,660 7,870 4,806 123,984

jul/09

114,190 6,576 4,806 102,808

jun/09

0,000

719,370 83,9%

115,822 603,548

0,023 2,480 0,720 0,985 0,369 11,338 1,010 0,216 6,580 558,380

25,040 0,480 230,900 27,500 18,080 146,800 39,740 15,000 3,190 7,116 2,833

17,980

16,488

16,488

155,580

36,940 9,720

108,920 6,273 4,806 97,842

aug/09

0,000

632,640 83,2%

106,085 526,555

0,104 4,860 438,679

1,121 0,494 6,080

1,120

10,420 3,200 23,780 0,648 184,780 16,860 18,160 117,440 30,960 10,920 1,940 3,618 2,174

22,430

22,430

185,676

9,886 57,280 11,900

106,610 6,140 4,806 95,665

sep/09

0,000

588,750 76,6%

137,914 450,836

0,232 4,100 387,946

1,070 0,864 1,155 0,221 7,704

26,920 0,672 126,400 14,620 14,240 128,080 25,780 9,560 1,890 6,616 1,922

15,900

17,230

17,230

196,130

50,080 11,480

134,570 7,750 4,806 122,014

okt/09

0,000

537,099 79,1%

112,367 424,732

0,200 4,700 350,252

0,991 0,383 9,892

0,021 1,110

6,920 3,500 28,660 0,552 118,080 14,240 11,260 105,400 27,120 8,500 1,990 5,150 1,583

24,140

24,140

177,750

49,740 11,020

116,990 6,737 4,806 105,447

nov/09

0,000

520,631 72,9%

140,832 379,799

0,170 3,540 258,973

0,752 0,294 3,982

1,140

16,330 1,430 26,960 0,576 100,080 16,000 6,480 42,740 25,320 4,820 1,080 5,536 1,212 0,531

26,826

26,826

248,970

8,563 71,540 16,600 15,057

137,210 7,902 4,806 124,502

dec/09

688,79

137,44 551,36

11,96 2,22 29,52 0,65 183,34 18,92 13,39 131,06 32,17 10,79 2,42 6,88 1,99 0,10 0,01 1,55 0,29 1,22 0,40 9,09 0,17 0,24 5,67 464,06

25,01

25,01

215,20

135,83 7,82 5,42 122,58 2,89 0,93 3,40 56,67 14,06 1,42

kg/inw


38 I.V.I.O.

0

100.000

200.000

300.000

400.000

500.000

600.000

700.000

800.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

INGELMUNSTER

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

667.461


I.V.I.O.

39

jaarverslag


40 I.V.I.O.


I.V.I.O.

41

jaarverslag

6214,074

Totaal

Groottotaal %selectiviteit

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

3. Recyclageparken

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

13168,928 71,8%

3712,111 9456,817

171,670 25,390 551,220 10,980 2440,199 266,860 0,000 2014,850 427,220 154,020 64,580 129,468 32,361 1,463 0,112 30,340 4,410 17,801 5,340 141,176 2,620 2,598 72,780 6567,458

765,806

765,806

Glasbollen

Totaal

2. Wijkinzameling

3774,390 261,800 0,069 91,220 91,220 3421,370 119,071 36,080 275,957 1510,360 403,220 94,996

2009

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Izegem

Overzicht Ingezamelde tonnages 2009

69,922

61,022

4,100 287,293

2,000 255,876

0,000

711,688 54,0%

0,000

757,074 65,7%

259,929 497,145

1,267 0,483 7,190

0,980 1,065 11,704

327,290 384,398

2,574

62,660 19,000 10,220 5,700 8,988 2,555

4,560 40,600 0,696 101,100 15,600

61,022

0,029 4,136

11,308 0,694

37,280 17,680 8,300

39,860 0,840 72,460 15,720

31,820

69,922

440,860

125,760 27,630

62,160 28,260

416,080

287,470 19,940 7,602 259,929

feb/09

325,660 22,588 7,602 295,470

jan/09

aantal inwoners

26821

0,000

1294,080 73,5%

343,183 950,897

3,150 1,350 1,277 0,261 15,645 0,840 0,094 5,940 609,546

170,400 42,820 18,840 5,560 11,914 3,055

49,120 1,020 222,460 32,520

23,280

60,818

60,818

653,903

70,873 192,940 40,000

325,610 22,585 7,602 295,423 24,48

mrt/09

0,000

1442,719 74,1%

0,000

1101,099 74,1%

285,224 815,875

0,488 7,560 651,455

0,406 8,240 730,938

373,719 1069,000

1,249 0,149 13,427

2,790

249,080 33,560 11,840 4,900 8,488 2,138

26,840 5,000 38,400 0,636 228,570 16,340

64,720

64,720

417,350

101,300 30,240

285,810 19,824 7,602 258,384

mei/09

2,074 0,720 11,431

0,020 2,820

246,840 38,280 14,300 10,780 14,566 3,129

47,260 0,912 296,100 33,060

75,882

75,882

664,871

185,720 40,380

308,100 21,370 7,602 279,128 94,591 36,080

apr/09

0,000

1241,209 74,5%

316,370 924,838

1,290 0,437 6,544 0,860 0,466 5,180 662,592

247,480 38,320 14,800 5,320 9,458 2,790 0,734 0,020 1,910

47,760 1,104 240,400 21,780

15,940

57,760

57,760

551,416

63,016 124,890 32,520

330,990 22,958 7,602 300,430

jun/09

0,000

1245,501 75,3%

307,149 938,352

0,222 7,980 730,574

2,687 0,464 13,820

2,920

251,180 45,120 15,400 5,120 14,002 4,219

12,480 1,500 58,640 1,020 268,600 25,200

72,058

72,058

474,500

117,170 32,530

324,800 22,529 7,602 294,669

jul/09

0,000

1137,696 75,4%

279,658 858,038

0,216 8,780 698,218

0,023 2,170 1,620 1,805 0,369 19,714

202,740 49,660 16,860 5,320 8,864 3,564

13,280 6,820 36,660 0,864 295,129 23,760

54,320

54,320

420,000

89,020 36,580

294,400 20,420 7,602 266,378

aug/09

0,000

1187,298 73,1%

319,940 867,358

0,104 5,840 586,750

1,550 0,494 7,690

1,840

163,570 44,300 11,080 5,380 9,264 1,894

41,400 1,104 252,800 21,340

17,100

64,478

64,478

566,810

72,730 120,700 39,800

333,580 23,138 7,602 302,840

sep/09

0,000

1067,193 72,6%

292,076 775,117

1,097 0,221 10,504 0,920 0,232 6,460 570,489

2,700

176,620 37,740 15,220 5,220 11,944 3,927

52,220 0,864 214,040 21,800

8,760

53,468

53,468

472,520

125,320 34,600

312,600 21,683 7,602 283,316

okt/09

0,000

926,782 68,4%

293,264 633,518

0,200 6,080 426,248

0,021 1,940 1,440 1,462 0,383 13,247

137,820 28,840 11,540 5,520 8,974 2,321

3,400 45,900 0,900 131,980 24,280

48,190

48,190

485,770

132,220 30,260

323,290 22,424 7,602 293,264

nov/09

0,000

1078,759 68,8%

336,478 742,281

0,170 4,620 357,479

1,063 0,294 10,260

1,390

69,180 31,900 5,620 5,760 11,698 2,075 0,729

22,170 4,110 53,400 1,020 116,560 15,460

83,168

83,168

649,994

69,338 133,160 30,420 94,996

322,080 22,340 7,602 292,138

dec/09

490,99

138,40 352,59

6,40 0,95 20,55 0,41 90,98 9,95 0,00 75,12 15,93 5,74 2,41 4,83 1,21 0,05 0,00 1,13 0,16 0,66 0,20 5,26 0,10 0,10 2,71 244,86

28,55

28,55

231,69

140,73 9,76 3,40 127,56 4,44 1,35 10,29 56,31 15,03 3,54

kg/inw


42 I.V.I.O.

0

200.000

400.000

600.000

800.000

1.000.000

1.200.000

1.400.000

1.600.000

1.800.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

IZEGEM

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

1.709.878


I.V.I.O.

43

jaarverslag


44 I.V.I.O.


I.V.I.O.

45

jaarverslag

1808,257

Totaal

4866,285 76,2%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 202,460 39,000 28,200 269,660

1158,854 3707,431

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

71,440 15,640 241,260 4,836 1055,320 119,880 39,900 879,280 189,740 76,840 25,700 65,406 12,533 0,585 0,112 9,832 1,620 12,652 4,530 61,202 1,800 2,598 39,400 2932,106

232,260

3. Recyclageparken

232,260

Glasbollen

Totaal

2. Wijkinzameling

1150,900 66,220 0,058 24,478 24,478 1060,202 27,212 9,420 21,869 448,070 127,320 23,466

2009

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Ledegem

Overzicht Ingezamelde tonnages 2009

24,406

15,886

0,541 0,688 0,483 6,729

2,800 149,823

0,029 0,761 0,981 0,255 2,921

1,700 115,442

0,000

310,714 63,1%

31,220

31,220

292,943 69,9%

88,114 204,829

22,900 11,860 6,160 1,490 2,970 1,226

114,746 195,968

5,040 18,180 0,336 60,740 7,680

5,500

15,886

15,120 0,336 37,800 5,360 5,980 16,900 9,700 3,580 1,430 6,706 0,383

24,406

134,470

34,160 10,000

45,820 15,800

179,700

90,310 5,196 2,040 83,074

feb/09

118,080 6,794 2,040 109,246

jan/09

aantal inwoners

9470

11,940 39,000 28,200 79,140

443,399 74,4%

113,711 329,688

0,094 3,280 256,376

0,939 0,261 4,297

1,070

20,840 0,492 88,280 13,620 1,980 75,800 18,280 7,660 4,120 5,744 1,219

8,400

16,962

16,962

177,010

85,320 4,909 2,040 78,371 26,94 9,420 8,410 37,460 9,460

mrt/09

18,040

18,040

478,236 81,5%

88,529 389,707

1,746 0,720 5,806 0,960 0,406 3,400 326,875

0,020 0,800

18,980 0,396 128,940 14,320 3,380 101,360 22,160 8,280 2,260 6,888 1,473

4,580

19,292

19,292

139,342

37,600 10,520

90,950 5,233 2,040 83,677 0,272

apr/09

22,700

22,700

397,478 77,3%

90,079 307,399

0,488 3,400 260,137

0,925 0,149 3,230

0,740

1,840 6,000 21,040 0,396 93,720 6,360 2,420 95,700 11,180 4,080 2,320 5,440 0,709

20,842

20,842

130,050

26,060 8,200

95,790 5,512 2,040 88,239

mei/09

18,108

23,760

23,760

461,633 81,4%

85,935 375,698

0,466 3,280 310,052

21,300 0,516 101,040 14,940 3,160 118,700 17,000 7,200 1,990 3,870 0,519 0,176 0,020 1,060 0,900 0,870 0,437 6,789

5,820

18,108

22,760

22,760

528,110 79,4%

108,911 419,199

0,222 4,800 351,075

1,633 0,464 7,592

1,060

7,940 4,000 25,920 0,384 113,040 11,680 7,140 118,800 24,140 10,400 2,000 7,942 1,918

26,164

26,164

163,200

40,720 13,180

5,458 37,140 10,760

140,528

109,300 6,289 2,040 100,971

jul/09

87,170 5,016 2,040 80,115

jun/09

11,160

11,160

492,535 80,6%

95,365 397,170

0,216 5,560 351,628

1,095 0,369 6,748

0,023 0,860

16,820 0,348 165,540 11,780 3,040 89,920 23,340 7,620 3,190 4,770 1,529

8,860

17,722

17,722

130,630

28,540 8,140

93,950 5,406 2,040 86,505

aug/09

15,520

15,520

389,517 79,4%

80,364 309,153

1,239 0,494 5,834 0,840 0,104 3,420 242,454

1,060

3,520 1,500 18,840 0,480 78,280 10,900 7,200 77,180 15,600 7,720 1,940 5,732 0,571

20,060

20,060

135,359

5,169 36,870 9,620

83,700 4,816 2,040 76,844

sep/09

19,500

19,500

383,841 72,5%

105,745 278,096

0,232 1,780 223,786

0,540 0,720 0,923 0,221 2,138

75,020 11,100 6,320 1,890 5,036 0,822

20,840 0,384 81,980 5,080

8,760

14,610

14,610

153,530

39,180 9,280

105,070 6,045 2,040 96,985

okt/09

20,580

20,580

329,927 73,0%

88,958 240,969

0,200 3,980 188,879

0,799 0,383 6,666

0,021 0,540

50,360 16,220 5,800 1,990 4,604 1,244

4,480 3,200 21,880 0,372 56,180 9,960

16,830

16,830

134,740

34,100 8,840

91,800 5,282 2,040 84,478

nov/09

5,280

5,280

357,953 72,5%

98,398 259,555

0,170 2,000 155,579

0,814 0,294 2,452

0,800

6,700 0,940 21,500 0,396 49,780 8,200 5,600 36,640 9,160 2,020 1,080 5,704 0,920 0,409

21,378

21,378

189,698

2,832 50,420 13,520 23,466

99,460 5,723 2,040 91,698

dec/09

513,86

122,37 391,49

7,54 1,65 25,48 0,51 111,44 12,66 4,21 92,85 20,04 8,11 2,71 6,91 1,32 0,06 0,01 1,04 0,17 1,34 0,48 6,46 0,19 0,27 4,16 309,62

24,53

24,53

190,95

121,53 6,99 2,58 111,95 2,87 0,99 2,31 47,31 13,44 2,48

kg/inw


46 I.V.I.O.

0

100.000

200.000

300.000

400.000

500.000

600.000

700.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

LEDEGEM

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

590.779


I.V.I.O.

47

jaarverslag


48 I.V.I.O.


I.V.I.O.

49

jaarverslag

3873,874 82,6%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 56,140 99,500 0,000 155,640

672,951 3200,924

65,840 13,940 269,720 4,848 1019,820 118,420 0,000 856,610 182,300 44,950 25,700 82,126 13,688 0,717 0,112 9,285 1,710 12,598 4,740 55,486 0,880 2,598 29,780 2815,868

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

3. Recyclageparken

105,986

105,986

Totaal

1050,071

673,130 75,460 0,112 8,650 8,650 589,020 18,091 4,460 13,194 248,200 83,110 9,886

2009

Glasbollen

2. Wijkinzameling

Totaal

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Lendelede

Overzicht Ingezamelde tonnages 2009

9,694

7,756

0,000

173,470 69,5%

52,927 120,544

1,540 98,050

5505

36,180

5,700 30,480

263,863 75,2%

65,491 198,372

0,000

338,727 84,2%

53,520 285,207

22,360

9,860 12,500

402,620 84,7%

61,491 341,130

0,406 1,680 312,594

0,094 3,320 251,685

2,480 163,716

1,445 0,720 2,977

1,332 0,261 9,989

0,953 0,483 3,286

0,020 0,970

114,960 18,940 5,460 2,260 9,784 1,288

26,460 0,444 105,160 11,760

7,860

8,816

8,816

88,771

21,080 6,500

61,010 6,839 0,721 53,450 0,181

apr/09

1,090

66,540 13,580 2,620 4,120 6,624 1,451

19,840 0,444 96,000 14,880

9,500

11,208

11,208

82,204

2,134 23,380 6,300

50,39 5,649 0,721 44,020

mrt/09

0,534

27,440 15,500 1,820 1,490 6,046 1,232

16,800 7,220 2,480 1,430 8,438 0,339 0,029 0,681 0,900 0,866 0,465 3,286 0,880

2,820 22,640 0,372 66,980 9,640

7,756

15,580 0,396 32,120 0,000

4,600

9,694

102,030

19,020 6,240

9,860 7,540

72,640

54,400 6,098 0,721 47,581 17,91 4,460

feb/09

55,240 6,193 0,721 48,327

jan/09

aantal inwoners

20,120

5,300 14,820

357,466 86,2%

49,236 308,230

0,488 2,120 278,898

1,074 0,149 2,640

1,100

101,360 10,620 2,550 2,320 6,616 1,233

5,260 2,000 21,780 0,348 109,180 8,060

10,112

10,112

76,820

20,240 6,240

50,340 5,643 0,721 43,976

mei/09

18,660

11,160 7,500

359,472 86,1%

49,946 309,525

0,466 3,020 274,482

0,880 0,437 2,640

104,180 16,420 4,700 1,990 6,200 0,735 0,265 0,020 0,530

23,740 0,300 96,040 8,400

3,520

7,992

7,992

83,671

5,271 18,780 6,520

53,100 5,953 0,721 46,426

jun/09

0,000

436,592 85,3%

64,115 372,477

0,222 3,060 324,349

1,628 0,464 6,890

1,380

106,800 22,660 4,340 2,000 7,566 1,315

7,620 2,000 29,120 0,384 120,620 6,280

10,088

10,088

112,100

38,080 9,580

64,440 7,224 0,721 56,495

jul/09

9,500

9,500

338,674 86,0%

47,563 291,111

0,216 4,360 267,861

0,023 0,540 0,810 1,150 0,369 6,662

84,960 15,600 5,580 3,190 5,840 1,329

3,640 3,040 19,020 0,312 97,840 13,380

7,490

7,490

72,720

15,820 6,620

50,280 5,637 0,721 43,923

aug/09

0,000

322,371 80,4%

63,340 259,031

0,104 1,480 231,195

0,956 0,494 3,100

0,760

71,530 16,740 2,420 1,940 6,734 1,957

7,280 1,500 20,920 0,540 81,220 11,520

6,614

6,614

93,952

2,982 20,520 6,500

63,950 7,169 0,721 56,060

sep/09

17,860

6,900 10,960

311,910 83,9%

50,173 261,737

0,232 1,280 231,325

0,806 0,221 3,060

0,480

76,940 14,960 5,290 1,890 6,350 0,792

21,900 0,264 83,980 7,020

5,860

8,312

8,312

78,680

22,220 5,740

50,720 5,686 0,721 44,313

okt/09

30,960

7,720 23,240

283,144 82,5%

49,585 233,559

0,200 3,360 204,089

0,831 0,383 3,354

0,021 0,980

58,780 15,120 3,180 1,990 5,596 0,902

1,560 2,000 25,940 0,432 69,140 10,320

8,030

8,030

79,900

18,960 6,040

54,900 6,154 0,721 48,025

nov/09

0,000

285,565 77,0%

65,564 220,001

0,170 2,080 177,624

0,677 0,294 7,602

0,240

26,320 14,940 4,510 1,080 6,332 1,115 0,452

9,140 0,580 22,780 0,612 61,540 17,160

9,874

9,874

106,583

2,807 20,240 9,290 9,886

64,360 7,215 0,721 56,424

dec/09

703,70

122,24 581,46

11,96 2,53 49,00 0,88 185,25 21,51 0,00 155,61 33,12 8,17 4,67 14,92 2,49 0,13 0,02 1,69 0,31 2,29 0,86 10,08 0,16 0,47 5,41 511,51

19,25

19,25

190,75

122,28 13,71 1,57 107,00 3,29 0,81 2,40 45,09 15,10 1,80

kg/inw


50 I.V.I.O.

0

50.000

100.000

150.000

200.000

250.000

300.000

350.000

400.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

LENDELEDE

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

348.128


I.V.I.O.

51

jaarverslag


52 I.V.I.O.


I.V.I.O.

53

jaarverslag

2343,027

Totaal

6137,436 76,2%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

1461,033 4676,404

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

94,640 14,700 303,100 5,436 1319,620 143,160 0,000 1219,040 256,800 79,740 25,700 81,718 15,363 0,715 0,112 13,205 3,150 12,501 4,650 78,231 1,780 2,598 44,260 3720,219

260,512

3. Recyclageparken

260,512

Glasbollen

Totaal

2. Wijkinzameling

1489,690 109,340 0,073 62,281 62,281 1318,069 48,324 16,720 32,326 575,220 159,800 20,947

2009

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Meulebeke

Overzicht Ingezamelde tonnages 2009

27,160 0,684 129,620 15,640

42,200 18,800 6,760 1,490 6,788 0,646

16,480 8,300 4,140 1,430 8,364 0,704

0,000

329,934 65,8%

0,000

364,353 72,4%

0,000

642,656 70,0%

192,950 449,706

2,940 187,129

1,440 123,255

100,526 263,827

1,284 0,261 13,675 0,860 0,094 4,540 359,283

0,844 0,483 3,651

112,846 217,089

1,180

1,107

0,029 1,588 0,720 0,967 0,375 5,898

97,960 28,260 8,160 4,120 6,610 2,055

17,120 28,540 0,360 61,220 11,300

24,494

24,494

274,619

143,730 10,549 5,190 127,990 47,84 16,720 7,689 46,100 12,540

6,760

25,518

25,518

11062 mrt/09

17,000 0,360 38,560 10,140

22,434

22,434

165,270

38,760 12,420

64,380 13,780

198,250

114,090 8,374 5,190 100,526

feb/09

120,090 8,814 5,190 106,086

jan/09

aantal inwoners

0,000

645,690 81,8%

0,000

582,188 82,2%

103,784 478,404

0,406 5,700 463,111

117,226 528,465

0,488 4,380 409,574

1,624 0,720 5,252

139,940 25,820 6,740 2,320 6,670 0,698

3,240 5,000 22,060 0,324 153,680 28,420

20,490

20,490

170,690

44,540 12,040

114,110 8,375 5,190 100,544

mei/09

0,800 0,810 1,066 0,149 6,969

0,020 1,380

148,360 26,860 9,440 2,260 8,076 1,705

29,420 0,348 194,320 8,280

18,940

21,394

21,394

174,534

49,480 13,420

111,150 8,158 5,190 97,802 0,484

apr/09

0,000

628,538 78,0%

138,564 489,973

0,466 2,900 382,805

0,868 0,437 8,010

150,980 22,180 7,140 1,990 6,742 1,445 0,256 0,020 1,660

24,920 0,492 130,860 14,480

6,960

24,180

24,180

0,000

608,424 82,4%

107,320 501,104

0,222 5,240 434,644

1,399 0,464 5,279

1,090

163,500 27,560 9,260 2,000 8,214 2,556

6,840 4,500 31,920 0,420 148,940 15,240

21,100

21,100

170,740

43,900 12,800

7,708 62,780 19,460

237,578

114,040 8,370 5,190 100,480

jul/09

147,630 10,836 5,190 131,604

jun/09

0,000

487,576 78,0%

107,183 380,393

0,023 0,560 0,810 0,874 0,369 10,850 0,920 0,216 3,500 333,217

112,740 24,840 7,060 3,190 6,730 1,759

24,320 0,636 115,140 10,040

8,640

19,456

19,456

148,310

24,820 11,540

111,950 8,217 5,190 98,543

aug/09

0,000

519,973 75,0%

130,073 389,900

0,104 3,680 311,238

1,306 0,494 5,202

0,810

104,480 18,360 6,240 1,940 4,974 0,952

24,140 0,456 120,640 10,040

7,420

20,752

20,752

203,300

9,150 44,060 12,120

137,970 10,127 5,190 122,653

sep/09

0,000

464,723 77,3%

105,708 359,015

0,232 3,000 292,169

1,097 0,221 3,688

0,850

114,040 22,940 6,340 1,890 6,380 1,427

26,140 0,384 92,180 4,760

6,600

18,106

18,106

167,900

43,420 11,920

112,560 8,262 5,190 99,108

okt/09

0,000

437,835 74,6%

111,300 326,535

0,200 3,400 256,005

0,485 0,383 4,296

0,021 1,390

93,700 21,560 5,920 1,990 5,268 0,988

4,260 3,000 21,140 0,504 82,580 4,920

20,730

20,730

178,180

46,400 10,660

121,120 8,890 5,190 107,040

nov/09

0,000

425,545 68,6%

133,552 291,993

0,170 3,540 167,789

0,790 0,810 0,687 0,294 5,461

34,660 11,320 2,540 1,080 6,902 0,428 0,459

7,860 2,200 26,340 0,468 51,880 9,900

21,858

21,858

253,656

7,779 66,580 17,100 20,947

141,250 10,367 5,190 125,692

dec/09

554,82

132,08 422,74

8,56 1,33 27,40 0,49 119,29 12,94 0,00 110,20 23,21 7,21 2,32 7,39 1,39 0,06 0,01 1,19 0,28 1,13 0,42 7,07 0,16 0,23 4,00 336,31

23,55

23,55

211,81

134,67 9,88 5,63 119,15 4,37 1,51 2,92 52,00 14,45 1,89

kg/inw


54 I.V.I.O.

0

100.000

200.000

300.000

400.000

500.000

600.000

700.000

800.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

MEULEBEKE

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

703.999


I.V.I.O.

55

jaarverslag


56 I.V.I.O.


I.V.I.O.

57

jaarverslag

1643,195

Totaal

2082,033 54,2%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

953,691 1128,342

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes harde plastic Totaal

0,000 0,000 78,420 0,000 0,000 0,000 0,000 261,920 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 1,689 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 342,029

Totaal

3. Recyclageparken

232,190

232,190

Glasbollen

2. Wijkinzameling

1053,880 84,700 0,080 50,681 50,681 918,499 35,192 9,660 19,748 388,300 119,200 17,215

2009

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Oostrozebeke

Overzicht Ingezamelde tonnages 2009

24,114

16,628

0,000

161,383 49,7%

81,164 80,219

0,000

184,155 40,8%

108,987 75,168

0,000

190,335 63,9%

68,630 121,705

22,997

10,900

16,465

19,520

3,420

20,742

20,742

157,186

4,946 64,320 8,700

79,220 6,367 4,223 68,630

0,057

5,920

7,460

7571 mrt/09

0,305

4,980

16,628

8,700

24,114

167,700

29,260 8,720

26,500 13,140

132,490

85,220 6,849 4,223 74,147 34,84 9,660

feb/09

92,850 7,462 4,223 81,164

jan/09

aantal inwoners

0,000

176,413 52,1%

84,523 91,890

33,030

0,190

23,640

9,200

19,200

19,200

136,132

30,340 9,320

96,120 7,725 4,223 84,171 0,352

apr/09

0,000

159,939 57,8%

67,480 92,459

34,405

0,165

30,040

4,200

18,954

18,954

117,070

31,320 7,780

77,970 6,266 4,223 67,480

mei/09

0,000

187,471 61,4%

72,317 115,154

47,007

0,207

39,020

7,780

18,440

18,440

132,937

6,167 32,460 11,080

83,230 6,689 4,223 72,317

jun/09

0,000

194,134 54,7%

88,006 106,128

44,450

0,170

34,500

9,780

21,698

21,698

140,270

27,020 12,960

100,290 8,060 4,223 88,006

jul/09

0,000

148,486 54,8%

67,121 81,365

30,695

0,055

26,480

4,160

18,430

18,430

109,820

22,940 9,300

77,580 6,235 4,223 67,121

aug/09

0,000

161,379 58,0%

67,857 93,522

29,393

0,233

24,560

4,600

18,954

18,954

123,555

5,635 31,020 8,520

78,380 6,299 4,223 67,857

sep/09

0,000

170,871 49,6%

86,084 84,787

30,337

0,097

22,800

7,440

15,050

15,050

137,600

31,120 8,280

98,200 7,892 4,223 86,084

okt/09

0,000

161,019 53,8%

74,313 86,706

30,326

0,106

22,560

7,660

17,080

17,080

124,700

31,100 8,200

85,400 6,864 4,223 74,313

nov/09

0,000

186,445 53,2%

87,206 99,239

12,024

0,104

5,420

6,500

22,900

22,900

163,735

3 30,900 13,200 17,215

99,420 7,990 4,223 87,206

dec/09

275,00

125,97 149,03

0,00 0,00 10,36 0,00 0,00 0,00 0,00 34,60 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,22 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 45,18

30,67

30,67

217,04

139,20 11,19 6,69 121,32 4,65 1,28 2,61 51,29 15,74 2,27

kg/inw


58 I.V.I.O.

0

100.000

200.000

300.000

400.000

500.000

600.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

OOSTROZEBEKE

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

483.469


I.V.I.O.

59

jaarverslag


60 I.V.I.O.


I.V.I.O.

61

jaarverslag

3414,903 75,0%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

855,037 2559,866

32,560 11,200 211,000 4,236 657,020 91,680 0,000 710,540 119,540 48,160 18,000 65,734 9,427 0,720 0,112 7,091 1,620 8,505 4,275 46,534 1,840 2,598 25,120 2077,512

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

3. Recyclageparken

113,828

113,828

Glasbollen

1270,183

823,230 35,420 0,000 787,810 34,667 6,560 19,209 284,060 101,780 0,677

2009

Totaal

2. Wijkinzameling

Totaal

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Pittem

Overzicht Ingezamelde tonnages 2009

0,043 0,000

9,574

6,704

0,000

220,970 63,6%

80,415 140,556

3,960 88,762

5,590

0,000

254,481 61,8%

97,260 157,221

112,157

0,000

275,836 77,3%

62,602 213,234

0,500 0,261 2,584 0,920 0,094 3,140 175,134

0,583 0,483 2,921

56,000 20,300 4,380 4,580 4,884 1,173

16,620 0,528 49,460 5,020

4,160

11,112

11,112

92,218

3,588 20,080 7,480

61,070 2,628 0,000 58,442

0,530

4,966 0,963

7,398 0,490

6703 mrt/09

0,833

25,740 5,960 4,300

13,820 4,880 2,840

0,029 0,398 0,810 0,767

17,400 0,468 37,880 9,660

6,704

15,000 0,300 25,960 6,520

9,574

138,450

23,960 7,840

31,200 11,020

126,250

65,770 2,830 0,000 62,940 34,32 6,560

feb/09

84,030 3,615 0,000 80,415

jan/09

aantal inwoners

0,000

335,729 80,7%

0,000

299,415 76,4%

70,810 228,605

0,488 1,420 200,449

0,406 1,900 233,327

64,739 270,991

0,515 0,149 5,903

0,520

4,978 0,412

78,580 10,800 3,380

4,300 4,000 19,580 0,324 59,380 5,720

8,176

8,176

97,780

21,340 6,940

69,500 2,990 0,000 66,510

mei/09

0,968 0,720 5,638

0,020 0,780

88,180 11,640 6,340 7,120 6,834 0,861

16,520 0,300 69,680 12,160

3,260

10,504

10,504

94,647

22,180 8,240

63,880 2,748 0,000 61,132 0,347

apr/09

0,000

310,441 79,5%

63,488 246,952

0,466 1,420 206,620

0,674 0,437 2,612

89,280 8,000 2,940 6,300 4,966 0,655 0,407 0,020 0,760

17,200 0,384 59,760 6,500

3,840

8,420

8,420

98,082

6,392 20,960 8,400

62,330 2,682 0,000 59,648

jun/09

0,000

405,208 80,6%

78,604 326,604

0,222 3,840 288,650

1,020 0,464 3,098

0,280

6,484 1,158

100,140 15,540 6,420

4,180 3,500 21,580 0,324 106,340 14,060

10,014

10,014

113,390

23,900 11,720

77,770 3,346 0,000 74,424

jul/09

0,000

267,441 76,6%

62,618 204,823

0,216 1,900 174,247

0,712 0,369 4,732

0,023 0,540

4,396 1,151

60,500 11,220 4,620

13,920 0,228 60,620 5,680

3,420

10,236

10,236

85,620

15,720 8,040

61,860 2,662 0,000 59,198

aug/09

0,000

268,649 76,7%

62,531 206,118

0,865 0,494 5,512 0,920 0,104 1,820 165,894

0,800

3,588 0,787

60,440 9,900 3,960

16,680 0,384 55,360

4,280

9,894

9,894

95,480

5,510 21,140 7,960

60,870 2,619 0,000 58,251

sep/09

0,000

268,634 71,1%

77,630 191,004

0,232 2,060 162,358

0,699 0,221 2,432

0,560

6,328 1,022

60,460 8,660 3,920

16,940 0,264 47,740 5,700

5,120

8,286

8,286

101,250

18,220 7,260

75,770 3,260 0,000 72,510

okt/09

0,000

269,163 76,8%

62,366 206,797

0,200 1,860 171,687

0,021 0,580 0,810 0,566 0,383 2,746

4,022 0,755

55,080 6,380 3,960

3,700 19,360 0,324 64,100 6,840

10,010

10,010

93,970

21,700 7,100

65,170 2,804 0,000 62,366

nov/09

0,000

238,935 69,9%

71,974 166,961

0,170 1,800 98,227

0,636 0,294 2,766

0,510

0,313

6,890

22,320 6,260 1,100

20,200 0,408 20,740 13,820

10,898

10,898

133,046

3,719 43,660 9,780 0,677

75,210 3,236 0,000 71,974

dec/09

509,46

127,56 381,90

4,86 1,67 31,48 0,63 98,02 13,68 0,00 106,00 17,83 7,18 2,69 9,81 1,41 0,11 0,02 1,06 0,24 1,27 0,64 6,94 0,27 0,39 3,75 309,94

16,98

16,98

189,49

122,82 5,28 0,00 117,53 5,17 0,98 2,87 42,38 15,18 0,10

kg/inw


62 I.V.I.O.

0

50.000

100.000

150.000

200.000

250.000

300.000

350.000

400.000

450.000

500.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

PITTEM

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

436.826


I.V.I.O.

63

jaarverslag


64 I.V.I.O.


I.V.I.O.

65

jaarverslag

954,891

Totaal

2930,436 80,8%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 92,770 0,000 0,000 92,770

564,096 2366,340

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

42,420 13,180 162,880 3,036 618,720 83,680 0,000 749,740 115,940 46,900 25,700 80,834 8,703 0,559 0,112 7,754 0,810 7,775 4,770 52,308 1,080 2,598 19,820 2049,319

23,320

Totaal

3. Recyclageparken

23,320

Glasbollen

2. Wijkinzameling

595,590 72,380 0,122 11,534 11,534 511,676 10,000 6,840 18,106 240,080 72,060 12,215

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

2009

Overzicht Ingezamelde tonnages 2009

Gemeente Ruiselede

0,508 0,483 3,230

2,040 114,747

0,670 0,495 1,629

0,000 65,608

8,140

286,012 82,3%

18,340

0,000

237,841 81,9%

50,528 235,485

0,406 1,940 210,045

0,851 0,720 2,949

0,020 0,540

8,140

0,000

196,895 74,6%

43,156 194,685

0,705 0,261 4,615 1,080 0,094 1,780 169,716

0,520

81,680 9,000 3,740 2,260 8,172 1,071

16,880 0,336 69,600 5,920

3,960

2,100

2,100

81,390

19,160 8,140

53,990 6,561 0,961 46,468 0,1

apr/09

18,340

138,217 61,2%

50,008 146,887

0,568

0,029 0,526

53,669 84,548

17,920 11,580 2,860 1,490 4,738 0,582

10,900 4,320 5,060 1,430 8,626 0,855

59,240 9,620 4,840 4,120 6,454 0,311

5,860 13,020 0,396 52,140 4,660

12,040 0,348 50,460 5,900

3,678

3,678

3,600

0,000

70,701

0,851 20,880 5,420

43,550 5,292 0,961 37,296

mrt/09

5135

11,680 0,228 9,100 6,460

0,000

88,790

19,860 5,440

17,240 5,300

80,630

46,750 5,681 0,961 40,108 9,9 6,840

feb/09

58,090 7,059 0,961 50,069

jan/09

aantal inwoners

11,860

11,860

265,601 84,2%

41,946 223,655

0,488 1,360 205,963

0,530 0,810 0,696 0,149 6,661

81,580 7,580 2,180 2,320 6,436 0,601

4,360 4,000 11,980 0,252 67,640 6,340

1,492

1,492

68,440

19,240 5,320

43,880 5,333 0,961 37,586

mei/09

7,730

7,730

301,290 86,0%

42,274 259,016

0,466 1,700 232,180

0,644 0,437 4,197

107,770 6,620 4,660 1,990 6,640 0,757 0,228 0,020 0,540

11,240 0,192 74,060 7,160

2,860

1,994

1,994

73,662

3,822 18,080 5,800

45,960 5,585 0,961 39,414

jun/09

14,240

14,240

301,221 83,1%

51,014 250,207

0,222 1,820 228,641

0,957 0,464 2,133

0,830

87,630 18,560 5,940 2,000 7,254 1,023

2,860 3,620 16,380 0,288 62,880 13,780

3,386

3,386

80,570

18,860 5,800

55,910 6,795 0,961 48,154

jul/09

0,000

269,306 82,6%

46,770 222,536

0,216 3,280 206,318

0,603 0,369 8,174

0,023 2,110

84,980 13,580 4,980 3,190 6,700 0,901

11,700 0,252 53,240 5,700

6,320

2,078

2,078

67,600

14,780 5,680

47,140 5,729 0,961 40,450

aug/09

8,560

8,560

233,483 81,5%

43,243 190,240

0,104 1,400 169,495

0,828 0,494 5,280

0,530

63,120 8,860 3,380 1,940 5,546 0,941

13,420 0,132 51,040 7,140

5,340

1,932

1,932

68,393

1,353 17,260 5,540

44,240 5,376 0,961 37,903

sep/09

14,240

14,240

275,462 80,8%

52,902 222,560

0,232 1,500 174,902

0,516 0,221 2,138

0,520

68,300 9,220 4,420 1,890 7,934 0,715

14,260 0,276 51,580 7,320

3,860

1,978

1,978

106,460

41,360 8,180

56,920 6,917 0,961 49,042

okt/09

9,660

9,660

214,346 80,7%

41,337 173,009

0,200 1,340 151,739

0,532 0,383 1,844

0,021

60,780 7,820 3,080 1,990 4,296 0,817

3,280 11,700 0,216 46,240 7,200

1,950

1,950

70,750

17,000 5,600

48,150 5,852 0,961 41,337

nov/09

0,000

210,762 77,6%

47,250 163,512

0,170 1,660 119,965

0,265 0,294 9,458

0,540

25,840 9,180 1,760 1,080 8,038 0,129 0,331

3,400 2,280 18,580 0,120 30,740 6,100

2,732

2,732

97,505

12,08 16,360 5,840 12,215

51,010 6,199 0,961 43,850

dec/09

570,68

109,85 460,83

8,26 2,57 31,72 0,59 120,49 16,30 0,00 146,01 22,58 9,13 5,00 15,74 1,69 0,11 0,02 1,51 0,16 1,51 0,93 10,19 0,21 0,51 3,86 399,09

4,54

4,54

185,96

115,99 14,10 2,25 99,64 1,95 1,33 3,53 46,75 14,03 2,38

kg/inw


66 I.V.I.O.

0

50.000

100.000

150.000

200.000

250.000

300.000

350.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

RUISELEDE

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

331.450


I.V.I.O.

67

jaarverslag


68 I.V.I.O.


I.V.I.O.

69

jaarverslag

4293,159

Totaal

8905,067 70,9%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

2591,277 6313,790

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Bloempotjes Harde Plastiek Totaal

103,440 19,880 459,360 7,584 1329,000 188,540 138,440 1398,610 257,860 99,460 25,700 110,632 24,133 1,041 0,112 18,232 3,060 15,340 4,815 107,570 2,780 2,598 51,640 4369,827

577,268

Totaal

3. Recyclageparken

577,268

Glasbollen

2. Wijkinzameling

2738,760 241,780 0,088 73,527 73,527 2423,453 64,384 14,470 92,877 1054,960 286,860 40,848

2009

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Tielt

Overzicht Ingezamelde tonnages 2009

0,000

516,485 62,2%

195,459 321,026

2,020 163,394

0,742 0,540 10,883

0,029 1,225

0,000

655,594 61,1%

255,292 400,302

4,400 220,526

1,397 0,720 0,907 0,483 6,179

0,000

832,181 69,8%

251,235 580,946

1,090 0,261 8,715 0,860 0,094 5,200 410,880

1,350

35,660 0,864 148,820 14,240 11,340 116,100 24,120 8,520 4,120 8,632 1,974

31,660 0,528 36,400 11,760 4,040 21,880 16,580 7,580 1,430 11,348 1,589

52,314

52,314

398,202

21,812 92,140 22,720

261,530 23,088 6,127 232,315

18,920 34,580 0,756 79,020 9,380 8,800 42,080 14,940 6,300 1,490 7,726 1,368

48,746

48,746

19528 mrt/09

3,160

53,292

53,292

411,590

93,840 22,720

85,940 21,560

325,140

216,820 19,141 6,127 191,552 63,74 14,470

feb/09

217,640 19,213 6,127 192,299

jan/09

aantal inwoners

0,000

865,704 76,4%

0,000

763,848 74,9%

191,782 572,066

0,488 4,440 422,886

0,406 3,940 518,843

204,317 661,387

1,249 0,149 6,544

1,140

6,740 5,000 34,200 0,540 125,420 15,480 11,680 168,340 21,120 8,500 2,320 8,120 1,416

49,500

49,500

321,100

88,920 22,500

209,680 18,511 6,127 185,042

mei/09

1,905 0,720 13,533

0,020 2,660

39,500 0,696 168,200 19,320 18,660 191,220 29,940 10,380 2,260 13,210 2,013

0,260

45,444

45,444

327,834

73,540 23,820

229,830 20,290 6,127 203,413 0,644

apr/09

0,000

904,140 74,7%

229,170 674,969

21,800 2,540 37,940 0,660 149,620 22,380 15,500 193,100 22,240 8,260 1,990 9,198 3,088 0,462 0,020 2,190 0,900 0,989 0,437 5,589 0,920 0,466 6,260 506,548

54,240

54,240

372,691

22,701 80,260 35,560

234,170 20,673 6,127 207,370

jun/09

0,000

828,570 75,3%

204,817 623,753

0,222 5,400 474,117

2,056 0,464 14,090

1,400

3,500 50,020 0,516 128,760 18,600 15,460 175,500 29,400 11,500 2,000 12,340 2,889

44,856

44,856

339,650

87,220 21,060

231,370 20,426 6,127 204,817

jul/09

0,000

737,821 73,6%

194,508 543,313

0,216 6,940 399,477

1,314 0,369 10,598

0,023 2,260

39,520 0,552 115,620 13,380 18,280 135,960 21,900 11,580 3,190 7,138 2,657

7,980

49,716

49,716

313,410

79,920 22,180

211,310 18,655 6,127 186,528

aug/09

0,000

794,425 69,3%

244,206 550,219

0,104 2,880 373,662

0,560 0,720 1,855 0,494 8,278

36,100 0,696 122,020 13,840 8,880 108,190 23,880 7,620 1,940 6,804 1,821

26,980

44,126

44,126

404,391

26,851 110,000 22,560

244,980 21,627 6,127 217,226

sep/09

0,000

704,329 72,4%

194,218 510,111

1,175 0,221 9,738 1,000 0,232 4,220 343,057

1,660

35,060 0,552 106,520 10,880 13,180 102,580 22,060 8,540 1,890 8,256 2,033

13,260

38,214

38,214

347,300

121,380 20,720

205,200 18,115 6,127 180,958

okt/09

0,000

647,507 68,1%

206,632 440,876

0,200 3,420 302,966

1,044 0,383 8,332

0,021 1,360

2,060 36,860 0,612 84,320 23,260 4,680 98,380 19,400 7,380 1,990 7,124 2,140

47,510

47,510

325,820

68,480 23,980

233,360 20,601 6,127 206,632

nov/09

0,000

654,464 66,4%

219,642 434,822

0,170 2,520 233,471

1,030 0,720 1,014 0,294 5,091

4,340 6,780 48,260 0,612 64,280 16,020 7,940 45,280 12,280 3,300 1,080 10,736 1,145 0,579

49,310

49,310

406,031

21,513 73,320 27,480 40,848

242,870 21,441 6,127 215,302

dec/09

456,02

132,70 323,32

5,30 1,02 23,52 0,39 68,06 9,65 7,09 71,62 13,20 5,09 1,32 5,67 1,24 0,05 0,01 0,93 0,16 0,79 0,25 5,51 0,14 0,13 2,64 223,77

29,56

29,56

219,85

140,25 12,38 3,77 124,10 3,30 0,74 4,76 54,02 14,69 2,09

kg/inw


70 I.V.I.O.

0

200.000

400.000

600.000

800.000

1.000.000

1.200.000

1.400.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

TIELT

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

1.270.543


I.V.I.O.

71

jaarverslag


72 I.V.I.O.


I.V.I.O.

73

jaarverslag


74 I.V.I.O.


I.V.I.O.

75

jaarverslag

0

1.000.000

2.000.000

3.000.000

4.000.000

5.000.000

6.000.000

7.000.000

8.000.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

2002

Kostenevolutie (totaal) 1990-2009

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

7.594.770


VIII Verslag van de commissaris-revisor

76 I.V.I.O.


I.V.I.O.

77

jaarverslag


IX

Toelichting bij de jaarrekening 2009

Alle bedragen zijn in EUR.

activa De totale activa bedragen 6.384 K EUR De belangrijkste posten zijn de liquiditeiten (867 K EUR), handelsvorderingen (925 K EUR), de voorschotten retributies (749 K EUR) en de vaste activa (3.541 K EUR).

VASTE ACTIVA De vaste activa bestaan vooral uit de materiële vaste activa (3.540 K EUR). Deze activa worden voornamelijk gevormd door het nieuwe gebouw (1.121 K EUR) en de terreinen (403 K EUR), gebouwen en installaties op de recyclageparken (1.778 K EUR), door glasbollen (29 K EUR) en een nieuwe glaskraanwagen (126 K EUR).

VORDERINGEN OP MEER DAN EEN JAAR Deze vordering heeft betrekking op een voorschot aan retributies reeds uitgekeerd aan de gemeenten. Dit werd in belangrijke mate verhoogd in 2008 en bedraagt nu 749 K EUR.

VOORRADEN De voorraad van 104 K EUR bestaat uit huisvuilzakken, PMD-zakken en compostvaten.

VORDERINGEN OP TEN HOOGSTE EEN JAAR Deze post bestaat o.a. uit de volgende elementen: • vorderingen op deelnemers-gemeenten • vorderingen op andere debiteuren • te ontvangen subsidies OVAM • overige vorderingen • totaal:

360 K EUR 565 K EUR 36 K EUR 30 K EUR 990 K EUR

GELDBELEGGINGEN EN LIQUIDE MIDDELEN Deze post (867 K EUR) is nog steeds significant en wordt hoofdzakelijk belegd in kortlopende SICAV’s en in termijnrekeningen. De opbrengst van die beleggingen op jaarbasis is 20 K EUR.

78 I.V.I.O.


PASSIVA 51 % van het totaal vermogen wordt gevormd door het eigen vermogen. De solvabiliteitsratio is bijgevolg zeer goed.

EIGEN VERMOGEN Na de winstverdeling is het eigen vermogen 3.085 K EUR Het eigen vermogen is als volgt opgesplitst: • kapitaal van de publieke vennoten: • kapitaal van de privé vennoot: • uitgifte premies: • herwaarderingsmeerwaarden: • wettelijke reserve: • onbeschikbare reserve:

1.646 K EUR 29 K EUR 8 K EUR 61 K EUR 168 K EUR 1.023 K EUR

• beschikbare reserve: • kapitaalsubsidies:

175 K EUR

• totaal:

3.275 K EUR

165 K EUR

SCHULDEN OP TEN HOOGSTE EEN JAAR De schulden op ten hoogste één jaar bestaan uit 3.103 K EUR en zijn als volgt samengesteld: • leveranciers en te ontvangen facturen: • verkoop zakken: • dividenden en zitpenningen: • sociale en fiscale schulden • teruggave gemeenten: • totaal:

1.156 K EUR 1.299 K EUR 155 K EUR 99 K EUR 399 K EUR 3.103 K EUR

I.V.I.O.

79

jaarverslag


RESULTATENREKENING De resultatenrekening wordt, na eliminatie van de opbrengsten en kosten m.b.t. de gesubsidieerde lening, samenvattend als volgt voorgesteld:

Opbrengsten (in K EUR) • Bijdragen deelnemers-gemeenten: 80% • Opbrengst Fost Plus:

7.595

• Opbrengst Recupel: • Verkoop stickers recyclageparken netto:

39

• KMO recyclageparken: • Andere opbrengsten:

50

• Opbrengsten afvalfracties: • Financiële opbrengsten: • Totaal

1.066 75 213 362 45 9.445

Kosten (in K EUR) • Aankopen handelsgoederen: • Kosten ophaling, overslag en verwerking (61):

242 6.849

• Andere kosten: • Lonen en wedden (incl. bestuurdersvergoedingen):

422

• Afschrijvingen: • Andere bedrijfskosten en fin. kosten:

318

• Belastingen: • Totaal Resultaat van het boekjaar:

956 5 85 8.877 568

De verwerkingskosten zijn ca. 50% van de 61-reeks kosten ; de andere helft bestaat uit ophaal-, overslag- en transportkosten.

80 I.V.I.O.


X

Jaarrekening 2009

I.V.I.O.

81

jaarverslag


82 I.V.I.O.


I.V.I.O.

83

jaarverslag


84 I.V.I.O.


I.V.I.O.

85

jaarverslag


86 I.V.I.O.


I.V.I.O.

87

jaarverslag


88 I.V.I.O.


I.V.I.O.

89

jaarverslag


90 I.V.I.O.


I.V.I.O.

91

jaarverslag


92 I.V.I.O.


I.V.I.O.

93

jaarverslag


94 I.V.I.O.


I.V.I.O.

95

jaarverslag


96 I.V.I.O.


I.V.I.O.

97

jaarverslag


98 I.V.I.O.


I.V.I.O.

99

jaarverslag


100 I.V.I.O.


ruiselede recyclagepark

tielt

glasbol pittem ardooie

DENTERGEM

ze ro st o

o

ingelmunster

be

ke

meulebeke

izegem

lendelede ledegem

I.V.I.O. Lodewijk de Raetlaan 12 8870 Izegem tel. 051 31 17 96 fax 051 31 67 39 info@ivio.be www.ivio.be

Intergemeentelijke vereniging voor duurzaam milieubeheer voor izegem en ommeland


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
IVIO verslag 2009 by IVIO - Issuu