Skip to main content

IVIO verslag 2008

Page 1

FEITEN

Ingelmunster

Ledegem

EN

Ardooie

Dentergem

Meulebeke

Oostrozebeke

CIJFERS

Pittem

Izegem

Ruiselede

jaar verslag Tielt

2008

Lendelede


Ardooie

Dentergem

Ingelmunster

Izegem

Ledegem

Lendelede

Meulebeke

Oostrozebeke

Pittem

Ruiselede

Tielt


I. Voorwoord

3

II. Statuten, vennoten, kapitaal en samenstelling van organen

4

III. Verslag van de Raad van Bestuur aan de Algemene Vergadering

9

IV. Evaluatie inzameling en recyclageparken

18

V. Kostenverdeling per bedrijfstak en bijdragen door deelnemers-gemeenten

22

VI. Verslag milieucoรถrdinator

26

VII. Afrekening per gemeente

27

VIII. Verslag van de commissaris-revisor

76

IX. Toelichting bij de jaarrekening

78

X. Jaarrekening

81

inhoud


I

VOORWOORD Beste mensen, In 2008 traden de eerste maatregelen van het nieuwe ondernemingsplan in voege; maatregelen in de eerste plaats bedoeld om de dienstverlening te verbeteren en de kosten te beheersen door toepassing van het principe 'de vervuiler betaalt'. De resultaten van de bijgestuurde koers, gestoeld op jarenlang consequent en steeds vernieuwend milieubeleid mogen gezien worden: - minder restafval per inwoner (136.41 kg tegenover 140 kg in 2007) - een nog hogere selectiviteitgraad (73.7% tegenover 73.1% in 2007) - en bovenal een lagere kost dan in 2007 voor de vennootgemeenten. Het nieuwe ondernemingsplan vormt de blauwdruk van de uitdagingen voor de komende jaren, samen met de steeds veranderende context waarin het afvalgebeuren dient georganiseerd te worden. In deze sociaaleconomisch woelige tijden is een behoud van goede resultaten zeker geen evidentie, maar wel een uitdaging die moet aangegaan worden, voor de burger, voor de vennootgemeenten en voor ons milieu en onze leefomgeving. Met de huidige organisatie als solide basis en de constructieve inbreng van de vennoten, bestuurders en medewerkers van I.V.I.O., heb ik er alle vertrouwen in dat we de toekomst het hoofd kunnen en zullen bieden, wat die ook moge brengen.

Aan allen van harte,

Herman Jonckheere voorzitter I.V.I.O.

I.V.I.O.

3

JAARVERSLAG


II

Statuten, vennoten, kapitaal en samenstelling van organen 1. STATUTEN INTERGEMEENTELIJKE VERENIGING VOOR DUURZAAM MILIEUBEHEER VOOR IZEGEM EN OMMELAND - I.V.I.O. Intercommunale maatschappij beheerst door de wet van 22 december 1986 betreffende de intercommunales en het decreet van 1 juli 1987 en van 6 juli 2001 betreffende de werkwijze van, de controle op en de vaststelling van het ambtsgebied van de intercommunales. Zetel van de vereniging Stadhuis van en te 8870 Izegem Bedrijfszetel Lodewijk de Raetlaan 12, 8870 Izegem tel.: 051 31 17 96 – Fax: 051 31 67 39 e-mail: info@ivio.be website: www.ivio.be Secretariaat Dominiek Pillaert Ommegangstraat 32 8850 Ardooie Rechtsvorm CVBA (CoÜperatieve Vennootschap met Beperkte Aansprakelijkheid) Register van de burgerlijke vennootschappen die de vorm van een handelsvennootschap hebben aangenomen Kortrijk BV nr. 6 Machtiging tot oprichting K.B. van 22 november 1973 Stichtingsakte en statuten Gepubliceerd in de bijlagen tot het Belgisch Staatsblad van 12 januari 1974 onder het nummer 151-1 Goedgekeurd bij K.B. van 17 juli 1974

4 I.V.I.O.


Wijziging van de statuten Bij besluit van de Jaarvergadering van 28/04/1981 en goedgekeurd bij M.B. van 26/04/1982 Bij besluit van de Jaarvergadering van 29/04/1986 en goedgekeurd bij M.B. van 08/01/1987 Bij besluit van de Jaarvergadering van 19/04/1988 en goedgekeurd bij M.B. van 16/08/1988 Bij besluit van de Jaarvergadering van 18/04/1989 en goedgekeurd bij M.B. van 16/08/1989 Bij besluit van de Jaarvergadering van 23/09/1991 en goedgekeurd bij M.B. van 13/01/1992 Bij besluit van de Jaarvergadering van 29/04/1992 en goedgekeurd bij M.B. van 25/08/1992 Bij besluit van de Jaarvergadering van 27/04/1993 en goedgekeurd bij M.B. van 07/10/1993 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 24/03/1997 en goedgekeurd bij M.B. van 09/07/1997 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 26/04/1999 en bekendgemaakt in de bijlagen tot het Belgisch Staatsblad van 20/05/1999 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 23/04/2001 en bekendgemaakt in de bijlagen tot het Belgisch Staatsblad van 26/05/2001 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 27/06/02 en goedgekeurd bij M.B. van 24/04/2003 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 16/12/2002 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 24/04/2003 en bekendgemaakt in het Belgische Staatsblad van 14/05/2003 Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering van 6/11/2003 en bekendgemaakt in het Belgische Staatsblad van 3/12/2003 Verslag van de Raad van Bestuur aan de Jaarvergadering der Aandeelhouders op 18 mei 2009. Jaarrekening per 31 december 2008 – vijfendertigste boekjaar

I.V.I.O.

5

JAARVERSLAG


2. DE AANGESLOTEN VENNOTEN

AANDEELHOUDERS A

AANDELEN

Materiële aandelen

Immateriële aandelen

Totaal

5.399

11

5.410

Ardooie Dentergem

4.254

9

4.263

Ingelmunster

5.898

11

5.909

14.676

29

14.705

5.179

11

5.190

Izegem Ledegem Lendelede

3.030

6

3.036

Meulebeke

6.028

11

6.039

Oostrozebeke

3.975

8

3.983

Pittem

3.618

7

3.625

Ruiselede

2.805

7

2.812

Tielt

10.752

22

10.774

TOTAAL

65.614

132

65.746

AANDEELHOUDERS B 1. Intercommunale I.M.O.G. – Harelbeke

10

2. Intercommunale I.V.B.O. – Brugge

10

3. Intercommunale MIROM – Menen

10

4. Intercommunale I.V.O.O. – Oostende

10

5. Intercommunale MIROM – Roeselare

10

6. Intercommunale I.V.V.O. – Veurne

10

7. Intercommunale W.V.I. – Brugge

10

TOTAAL B

70

AANDEELHOUDERS C Ecowest

6 I.V.I.O.

AANDELEN

AANDELEN 1.184


3. BESTUURSORGANEN 3.1 RAAD VAN BESTUUR Herman Jonckheere

voorzitter

Paul Lambrecht

ondervoorzitter

Dominiek Pillaert

secretaris

Rudi Neirynck

permanent deskundige

Voor de publieke sector - stemgerechtigd Veronique Vandekerckhove

Ardooie

Tonny Berteloot

Dentergem

Marcel Dendauw

Ingelmunster

Yves Vercruysse

Ingelmunster

Filip Lombaert

Izegem

Nadia Staes

Izegem

Michel Taillieu

Ledegem

Rita Lammertijn

Lendelede

Danny Bossuyt

Meulebeke

Christine Goethals

Meulebeke

Danny Verstraete

Oostrozebeke

Jacques Goemaere

Oostrozebeke

Veerle Lanssens

Ruiselede

Michiel Vandaele

Tielt

Christine Dehaemers

Tielt

Voor de publieke sector met raadgevende stem NoĂŤl Vansteeland

Izegem

Vic Verbrugge

Tielt

Voor de private sector Johan Theuninck

Ecowest nv

Rik Dekeyser

Ecowest nv

Geert Maes

Ecowest nv

I.V.I.O.

7

JAARVERSLAG


3.2 DIRECTIECOMITE Herman Jonckheere Paul Lambrecht Dominiek Pillaert Rudi Neirynck

voorzitter ondervoorzitter secretaris permanent deskundige

Voor de publieke sector: Jacques Goemaere Christine Dehaemers Veerle Lanssens

Oostrozebeke Tielt Ruiselede

Voor de private sector: Johan Theuninck

Ecowest nv

Voor I.V.I.O. Lieve Baert Bruno Desmet Henk Schotte Heidi Deruytter

3.3 MANAGEMENTTEAM Lieve Baert Henk Schotte Heidi Deruytter Bruno Desmet

algemeen directeur exploitatieverantwoordelijke administratief verantwoordelijke financieel directeur

3.4 COMMISSARIS-REVISOR Martin Derycke

3.5 PERSONEEL Administratie: Martine Thermote Carine Schelpe Martine Spriet Martine Naert

boekhouding directiesecretaresse administratief medewerkster administratief medewerkster

Technisch personeel:

8 I.V.I.O.

Yves Arteel

Pierre Lamont

Frank Vanderbeken

Johan Baert (tot 18/08/2008)

(van 01/04/2008 tot 26/06/2008)

Geert Vandewaetere

Guy Bekaert

Eric Pattijn (tot 01/06/2008)

Christo Vanexe

Rik Cauwelier

Patrick Swaenepoel

Hilde Vanhoutte

Ilse Debels

Robert Van Haecke

Siska Vanpeteghem

Geert Decloedt

Sigrid Heytens

Johan Verbanck

Pedro Durnez

AndrĂŠ Van Maele

Annemie Vergote

Danny Espeel

Stefan Van Oost

Matthew Verschuere

Peter Glas

(vanaf 01/12/2008)

(vanaf 19/05/2008)


III

Verslag van de Raad van Bestuur aan de Algemene Vergadering van I.V.I.O. DE INTERGEMEENTELIJKE RESULTATEN IN FEITEN EN CIJFERS Hierbij hebben wij de eer U ons verslag voor het boekjaar 2008 voor te leggen.

1. CIJFERS FinanciĂŤle en statistische gegevens Bedrijfstak 1: ophaling, overslag en sensibilisatie

restfractie

tonnages budget

werkelijke tonnages

tonnages 2007

16.000 ton

15.931 ton

16.027 ton

grofvuil (brandbaar)

1.200 ton

923 ton

1.010 ton

papier en karton

6.000 ton

6.202 ton

5.918 ton

PMD

1.780 ton

1.835 ton

1.573 ton

0 ton

0 ton

203 ton

groen groen in rolcontainers

800 ton

232 ton

171 ton

KGA

130 ton

152 ton

133 ton

glas Totaal

3.700 ton

3.763 ton

3.677 ton

29.070 ton

29.038 ton

28.712 ton

bijdragen budget

werkelijke bijdragen

werkelijke bijdragen 2007

2.918.091 EUR

2.913.590 EUR

2.731.372 EUR

Bemerkingen: De restfractie is gedaald met 100 ton. Ook het grofvuil is gedaald met bijna 100 ton. Het aandeel restfractie KMO (zwarte KMO-zakken: 1.093 ton en de gemeentelijke containers: 437 ton) is daarentegen gestegen met bijna 100 ton. Deze wijzigingen hebben tot gevolg dat het brandbaar huisvuil daalt en per inwoner komt dit nog sterker tot uiting wegens de stijging van het bevolkingsaantal met 0,4%. Thans zijn alle gemeenten van I.V.I.O. met het totaal brandbaar per inwoner onder de strenge 150 kg norm. De tonnages van de selectieve fracties zijn verder stijgend. Voor de PMD ophaling huis-aan-huis is er een grote stijging, dit is echter het gevolg van de afschaffing van de PMD-inzameling op de parken. De kosten in die bedrijfstak zijn juist onder het budget. Gedurende het jaar was er een sterke stijging van de ophaaltarieven wegens hoge brandstofprijzen. Tevens werd in 2008 de kost voor de terugname van de oude huisvuilzakken (ca. 30.000 EUR) geboekt.

I.V.I.O.

9

JAARVERSLAG


Bedrijfstak 2: beheer recyclageparken tonnages budget

werkelijke tonnages

tonnages 2007

33.304 ton

32.916 ton

32.968 ton

bijdragen budget

werkelijke bijdragen

werkelijke bijdragen 2007

1.202.408 EUR

1.207.218 EUR

1.200.033 EUR

Bemerkingen: De aangevoerde tonnage op de parken was ongeveer op het niveau van 2007. Er was een sterke daling in tuinafval (bijna 500 ton) en het PMD (182 ton) viel weg. Dit werd echter gecompenseerd door een stijging in de andere fracties. Er worden nu reeds een 30-tal fracties ingezameld. 55% van het afval wordt via de parken ingezameld. De kosten liggen in lijn met het budget en zijn iets hoger dan vorig jaar (0,6%). Bedrijfstak 3: afzet en commercialisatie bijdragen budget

werkelijke bijdragen

werkelijke bijdragen 2007

3.558.792 EUR

3.029.041 EUR

3.263.472 EUR

Bemerkingen: In deze bedrijfstak, de grootste in kosten, zijn er belangrijke gunstige ontwikkelingen geweest in 2008. Er wordt meer dan 500.000 EUR beter gescoord dan het budget en bijna 250.000 EUR beter dan vorig jaar. De papieropbrengsten waren 337.000 EUR beter dan budget en de schrootprijzen 81.000 hoger dan gebudgetteerd. Ook de verbrandingskosten waren lager dank zij lagere tonnages. Tevens moet gemeld worden dat de gemeentelijke ophalingen van bouw en sloop, tuinafval en brandbare fracties hier ook in verrekend worden, doch hiervoor geen budget is voorzien. Dit wordt wel aan de respectievelijke gemeenten aangerekend, doch binnen de voorziene bijdragen. In 2008 is deze dienstverlening goed voor 37.500 EUR. Naast de hoge tonnages op de parken is er ook een trend van stijgende verwerkingsprijzen door strenger wordende milieutechnische eisen van de verwerkingsinstallaties en verplichte verdere opsplitsing van de fracties. Het zal dus voor I.V.I.O. een uitdaging worden om de stijgende tonnages en kosten onder controle te houden op de parken.

10 I.V.I.O.


algemeen budget

bijdrage 2008

bijdrage 2007

7.740.140 EUR

7.132.482 EUR

7.144.402 EUR

EVOLUTIE BIJDRAGE EN RETRIBUTIES dec/06

dec/07

dec/08

% 08vs07

voorschot

verschil

bijdrage retributie

retributie

Ardooie

473.895

498.679

484.432

-2,9%

536.436

-52.004

183.322

301.110

Dentergem

491.647

491.370

496.230

1,0%

532.308

-36.078

188.104

308.126

Ingelmunster Izegem

619.589

632.061

636.704

0,7%

682.812

-46.108

254.702

382.002

1.575.219

1.607.421

1.602.827

-0,3%

1.728.360

-125.533

664.575

938.252

Ledegem

533.721

550.165

555.582

1,0%

589.188

-33.606

198.950

356.632

Lendelede

315.701

322.743

325.322

0,8%

335.904

-10.582

117.781

207.541

Meulebeke

642.012

656.629

665.486

1,3%

701.052

-35.566

261.870

403.616

Oostrozebeke

452.282

462.250

453.175

-2,0%

503.580

-50.405

183.760

269.415

Pittem

403.667

411.403

407.050

-1,1%

445.632

-38.582

138.788

268.262

Ruiselede

306.173

316.382

317.740

0,4%

334.368

-16.628

104.725

213.015

Tielt

1.200.219

1.195.299

1.187.935

-0,6%

1.332.888

-144.953

473.268

714.667

Totaal

7.014.125

7.144.402

7.132.483

-0,2%

7.722.528 -590.045 2.769.845 4.362.638

Bemerkingen: Uit bovenstaande cijfers blijkt dat de bijdrage voor 2008 lager is dan in 2007. De verschillen tussen gemeenten hebben vooral te maken met de restafvalcijfers. Gemeenten die minder opgehaalde restafval tonnages hebben zullen kleinere stijgingen hebben. Er worden belangrijke teruggaven gestort naar alle gemeenten. De retributies dekken ongeveer 39% van de totale bijdrage.

Bij vergelijking tussen 2007 en 2008 kan men de volgende belangrijke afwijkingen vaststellen: 1. Toename kosten recipiĂŤnten 2. Stijging ophaalkosten (indexering)

42.000 EUR 135.000 EUR

3. Verhoging opbrengst metaal

-28.000 EUR

4. Verhoging opbrengst papier

-277.000 EUR

5. Dalende kosten voor houtverwerking

-30.000 EUR

6. Stijgende transportkosten & overslag

111.000 EUR

7. Dalende tuinafvalverwerkingskosten

-20.000 EUR

8. Stijgende afschrijvingen (glaskraanwagen) 9. Stijgende Fost Plusopbrengsten 10.Stijgende KGA-verwerkingskosten 11.Port en huisvestingkosten TOTAAL

40.000 EUR -56.000 EUR 32.000 EUR 25.000 EUR -26.000 EUR

I.V.I.O.

11

JAARVERSLAG


De selectiviteitgraad bedraagt thans 73,7% (na correctie van de KMO-zakken) ten overstaan van 73,1% in 2007. De totale teruggave op de bijdragen is 590.045 EUR. Vóór de afrekening van het gemeentelijk afval is de teruggave 627.516 EUR. De teruggave per gemeente is als volgt: Ardooie

52.004

Dentergem

36.078

Ingelmunster

46.108

Izegem

125.533

Ledegem

33.606

Lendelede

10.582

Meulebeke

35.566

Oostrozebeke

50.405

Pittem

38.582

Ruiselede Tielt

16.628 144.953

Aangezien de werkelijke bijdragen gebaseerd zijn op de werkelijke ophaalkosten en de werkelijk ingezamelde tonnages, zijn het deze gemeenten die de meeste maatregelen nemen in het kader van afvalpreventie die de grootste teruggave/inwoner boeken. In functie van de goede resultaten werd in december, na toezicht en gunstig advies van de commissaris, een interim-dividend van 400.000 EUR goedgekeurd. Wij vragen u derhalve om de exploitatiewinst na belasting van 626.038,05 EUR, als volgt te verdelen:

12 I.V.I.O.

- statutaire dividenden:

547.826,04 EUR

- beschikbare reserve:

78.212,01 EUR


2. FEITEN Bedrijfstak 1: ophaling, overslag en sensibilisatie - Overeenkomstig het ondernemingsplan 2007-2013 - wordt de prijs van de restafvalzak 1.50 EURO/60l. Hiertoe keuren de gemeenten een aangepast retributiereglement goed. Het gemiddeld gewicht van de zak stijgt een beetje. - wordt de inzameling van groen aan huis via rolcontainers goedkoper; het aantal abonnementen verdubbelt. - worden een aantal ophaalrondes in een aantal gemeentes gecombineerd (PMD, papier en karton en restafval samen) en andere ophaalrondes worden geoptimaliseerd vanaf 2009. - worden alle voorbereidingen voor de inzameling “grofvuil op afroep� vanaf 2009, getroffen. Er wordt unaniem beslist vanaf 2009 de eerste beurt algemeen en gratis te laten verlopen; de tweede beurt van het jaar is betalend en op afroep. Er wordt een communicatieplan opgemaakt. - Er wordt een nieuwe glaskraanwagen in gebruik genomen. - Er worden richtlijnen gegeven aan de vennoten omtrent de textielinzameling aan huis. - De selectieve inzameling van papier/karton en grofvuil wordt regelmatig begeleid door sensibilisatieacties i.v.m. een correcte aanbieding: meestal wordt de burger bij foutieve aanbieding gewaarschuwd d.m.v. een nota in de brievenbus. - Fout aangeboden restafvalzakken krijgen een foutsticker opgekleefd. - Op basis van de ter zake gevolgde opleiding en daaropvolgende regelmatige bijscholing, brengen de ophalers nog steeds rode stickers aan op PMD-zakken met foutieve inhoud; deze zakken blijven staan en de overtreder wordt uitgenodigd het foutieve materiaal uit de zak te verwijderen. Voor het jaar 2008 bedraagt het PMD-residu gemiddeld 14,85%. Dit is beter dan in 2007 (16,21%), ligt onder het nationaal gemiddelde dat 15,52% bedraagt en ruimschoots beneden de door Fost Plus gesanctioneerde 20% norm. - De hoeveelheid PMD ingezameld aan huis stijgt met meer dan het tonnage dat op de parken werd ingezameld. - Uit de analyse van Fost Plus blijkt dat de kwaliteit van de glasophaling en de netheid rond de glasbolsites goed is. - Na een algemene offertevraag wordt de levering van restafvalzakken aan Sphere Belgium toegewezen. - In december wordt naar goede gewoonte de ophaalkalender met nieuwe sensibiliserende cartoons bedeeld. - In 2008 publiceert de intergemeentelijke vereniging twee milieukranten, met bijzondere aandacht voor de sensibiliseringprojecten rond sluikstorten, zwerfvuil en selectieve inzameling. - Tevens verschijnt er een folder rond juni compostmaand en de inzameling van taxussnoeisel. - De aanpak van zwerfvuil en sluikstort blijft een prioriteit voor I.V.I.O.; lokale zwerfvuilopruimacties worden gesteund; er wordt een subsidieaanvraag ingediend bij OVAM en Fost Plus voor een grote zwerfvuilopruimactie voor recreanten/fietsers in 2009, 'indevuilbak.be'. - Er wordt een campagne 'afvalarm winkelen' georganiseerd, gebaseerd op een spel, 'koopminderafval.be'; het subsidiedossier voor de campagne 2009 wordt ingediend bij OVAM. - Er wordt een infoavond georganiseerd i.v.m. herbruikbare luiers. - Dankzij de toelagen van OVAM en de VMW kan I.V.I.O. aan heel wat scholen en gemeentebesturen gratis drinkwaterfonteintjes aanbieden.

I.V.I.O.

13

JAARVERSLAG


- De compostmeesters dragen verder bij tot de uitbouw van het composteergebeuren door hun deskundige uitleg o.a. ter gelegenheid van de maand van de compostmeesters. Niettegenstaande het composteergebeuren een gemeentelijke aangelegenheid is, steunt I.V.I.O. dit initiatief ten volle en dankt de compostmeesters voor hun steeds belangrijker bijdrage in de reductie van de restfractie. Uit de financiële cijfers blijkt duidelijk dat gemeenten die zeer actief zijn in composteren (cf. verkoop compostvaten), nog betere cijfers behalen naar restafval toe. - Voor de compostmeesterwerking wordt een compostmobiel besteld, met subsidiëring door OVAM. - Er worden na aanbesteding nieuwe compostvaten, -bakken en keukenemmers aangekocht en verdeeld. - In 2008 worden, in samenwerking met VLACO, nieuwe opleidingen/bijscholingen tot en voor de compostmeesters georganiseerd. Voor geïnteresseerden worden cursussen thuiscomposteren aangeboden. - Het jaarverslag van de milieucoördinator ligt ter inzage op alle recyclageparken. - Door middel van het factureren van de opruim- en sorteerkosten van hun sluikstort materiaal, worden de betrokken sluikstorters actief geconfronteerd met hun weinig ecologische houding. Er worden tientallen facturen uitgeschreven in verband met sluikstorten, zowel op recyclageparken als in het straatbeeld (brenghoeken). - Op 28 april 2008 wordt de jaarlijkse informatievergadering voor de gemeenteraadsleden rond de jaarresultaten van de intergemeentelijke vereniging georganiseerd. - In 2008 worden vier stuurgroepvergaderingen georganiseerd tussen de intergemeentelijke directie, de milieu- en infoambtenaren en de vertegenwoordigers van Fost Plus en de kringwinkel, rond thema's zoals de gemeentelijke samenwerkingsovereenkomst, AEEA, de dagelijkse opvolging van de gemeentelijke en intergemeentelijke milieuproblematiek, de concrete samenwerking en informatiedoorstroming met Fost Plus, de werking van de recyclageparken, enz… - Daar inbraak en/of vandalisme op de recyclageparken steeds meer voorkomt, wordt aan de politiezones gevraagd controles uit te oefenen buiten de openingsuren. - Op regelmatige basis worden contacten onderhouden tussen de intergemeentelijke directie en de scholen uit het intergemeentelijke ambtsgebied betreffende de lopende Fost Plus en andere sensibilisatieacties. Lagere scholen kunnen o.a. beschikken over een 'visspel' voor de kleuters en 1ste graad of kunnen deelnemen aan een pedagogisch animatieproject voor de 2de en 3de graad (LABO's); voor de hogere graad zijn er de workshops 'da's proper'. Tevens wordt door I.V.I.O. de afvalrace ter beschikking gesteld. - I.V.I.O. verleent naar jaarlijkse gewoonte haar medewerking aan Fost Plus voor de actie 'Ten Afval', waarbij gratis, logistiek materiaal voor milieubewust afvalbeheer, aan jeugdbewegingen wordt bezorgd. - Er wordt een nieuwe website aangemaakt tegen januari 2009.

14 I.V.I.O.


Bedrijfstak 2: beheer recyclageparken - Overeenkomstig het ondernemingsplan 2007-2013 - wordt de inzameling van PMD op de recyclageparken stopgezet; het volledige tonnage van de parken verschuift naar de huis-aan-huis inzameling. - worden de openingsuren van de recyclageparken voor particulieren uitgebreid met de maandagnamiddag en de dinsdag tot 19 uur. - Er worden op regelmatige basis asbestmetingen georganiseerd op de parken waar asbest wordt ingezameld. - Uitbreiding en herinrichting - De KGA-kluis van Dentergem wordt verplaatst na de herinrichting. - In Lendelede wordt een keermuur voor snoeihout geplaatst. - In Ingelmunster komt een bijkomende verharding. - De KGA-kluis van Ruiselede wordt geplaatst. - Voor de aanleg van het recyclagepark van Oostrozebeke worden de nodige vergunningen verkregen. Het subsidiedossier wordt aan OVAM overgemaakt. - Voor identificatie op de recyclageparken via de EID wordt een subsidieaanvraag ingediend bij OVAM. - Er worden op alle parken recipiënten voorzien voor vlak glas; grotere hoeveelheden moeten echter naar Dentergem, Izegem of Pittem. - De inzameling van frituuroliën en -vetten gebeurt mét verpakking, niet meer in bulk vanaf 2009; dit is veel netter. - Er wordt van juni tot september taxussnoeisel ingezameld ten voordele van 'Kom op tegen kanker'. - I.V.I.O. neemt deel aan een proefproject van Recupel waarbij verschillende types gesloten containers voor groot wit worden getest. - Mede door bijkomende selectieve inzamelingen, wordt het bestaande intercommunale recyclageparkreglement telkens aangepast en goedgekeurd. De aanrekening van gelijkgesteld K(KMO) wordt in het reglement duidelijk afgelijnd. - Rookdetectoren worden via het Recupel-systeem ingezameld. - Door middel van organisatie van bezoeken aan recyclageparken wordt de sorteer- en preventieboodschap zo veel mogelijk uitgedragen. - I.V.I.O. dient een subsidieaanvraag in bij OVAM voor aankoop via openbare aanbesteding van containers voor selectieve fracties.

I.V.I.O.

15

JAARVERSLAG


Bedrijfstak 3: afzet en commercialisatie - De tonnagevergoeding voor de kringwinkel wordt geïndexeerd vanaf 2009. - Van Curitas wordt een betere vergoeding bedongen. - Op 9 juni wordt de samenwerkingsovereenkomst met Recupel verlengd voor maximaal 1 jaar of tot de dag voor de nieuwe MBO in werking treedt. - Er wordt met Valorlub een contract i.v.m. recyclage van gebruikte oliën ondertekend. - Er wordt, voor de inzameling en verwerking van frituuroliën en -vetten, een contract afgesloten met Valorfrit en met Anvas-Allvet. - Ecowest legt gewoontegetrouw een verantwoordingsnota neer betreffende de marktconformiteit van de prijzen en de ecologisch verantwoorde afzet en commercialisering van de door haar verworven secundaire grondstoffen.

Algemeen - In de raden van bestuur worden regelmatig grondige toelichtingen gegeven over o.a. retributies, de samenwerkingsovereenkomst 2008-2013 en het milieuconvenant, mandatenlijst en vermogensaangifte, correctiefactoren restafval, het UMBHA, verwerkingstechnieken en -tarieven, het Kringloopcentrum, het personeelsbeleid, recipiënten en ophaalcriteria… - Via het overlegplatform van Interafval, worden actuele topics zoals producentenverantwoordelijkheid, aanvaardingsplichten, MBO's, kosten van een recyclagepark, Vlarea, milieuheffingen…. op de voet gevolgd. - De communicatiewerkgroep van het provinciaal overlegplatform, komt in 2008 zeven keer samen, ter voorbereiding van o.a. de provinciale zwerfvuilcampagne en afvalarm winkelen. De intergemeentelijke verenigingen treden op als vertegenwoordigers van de gemeenten. - Op 19 mei 2008 gaat de Algemene Vergadering door, waarbij de resultaten van het boekjaar 2007 worden toegelicht. - Op 15 december 2008 gaat de Buitengewone Algemene Vergadering door i.v.m. de begroting en de beleidslijnen voor 2009. - Vakbondsoverleg wordt georganiseerd o.a. omtrent het personeelsstatuut, jaarverslag milieucoördinator, jaarprogramma dienst PBW, preventieadviseur… - Per trimester organiseert de intergemeentelijke directie het noodzakelijke werkoverleg met het personeel en dit hoofdzakelijk rond de uitbating van de recyclageparken, de lopende acties en de toepassing van het recyclageparkreglement. - De personeelsreis wordt gecombineerd met een bedrijfsbezoek. - Het Vlaamse Subsidieagentschap voor Werk en Sociale Economie kent I.V.I.O. de premie toe voor 2007 voor twee Gesco's. - De heren Matthew Verschuere en Stefan Van Oost worden, in contractueel verband, aangeworven als voltijdse parkwachter-technisch medewerker, niveau D1-3, na doorlopen van de aanwervingprocedure conform de personeelstatuten. Voor de nieuwe personeelsleden worden de gepaste opleidingen voorzien. - De heren Danny Espeel en Yves Arteel schakelen vanaf 1 mei 2008, respectievelijk 14 september 2008 over naar een 4/5 contract in het kader van tijdskrediet en ouderschapsverlof. - De heer Johan Baert verbreekt zijn arbeidsovereenkomst met I.V.I.O. - De heer Robert Van Haecke, bestuurder glaskraanwagen, wordt vanaf 1 juni 2009 op pensioen gesteld; de heer Eric Pattijn gaat op 1 juni 2008 met pensioen. - De heer Sebastian Vermeulen vervoegt I.V.I.O. als projectverantwoordelijke. - Het personeel krijgt, indien gewenst, een gratis griepvaccin.

16 I.V.I.O.


- I.V.I.O. vraagt haar deelnemersgemeenten nieuwe medewerkers van I.V.I.O. aan te stellen als gemandateerde ambtenaren die - in de strijd tegen sluikstorten - processen-verbaal kunnen opstellen tegen sluikstorters. - Alle werknemers van I.V.I.O. krijgen een bijscholing van een eerder gevolgde opleiding rond EHBOhulpverlening; er worden ook opleidingen tiltechnieken, taxusinzameling, omgaan met agressie, KGA en asbest georganiseerd. - Er wordt een onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking georganiseerd voor het toekennen van een groepsverzekering pensioen voor de contractuele werknemers; startdatum 01 januari 2009. - Via een bestek wordt de levering van diesel toegewezen; er worden vijf tankkaarten aangekocht voor de I.V.I.O.-voertuigen. - I.V.I.O. krijgt een erfpachtrecht op de terreinen van het recyclagepark van Dentergem: het recyclagepark wordt aan I.V.I.O. overgedragen. - De kilometervergoeding wordt vanaf 1 juli 2008 aangepast naar 0.3093/kilometer. - Er wordt een raadsman aangesteld voor het inleiden van een procedure ten gronde tegen Buro II en Himpe nv. omwille van verborgen gebreken van de nieuwbouw.

Conclusie Het beleid, initieel uitgestippeld door de vooropgestelde actieplannen en actueel bijgestuurd door een realistisch ondernemingsplan, wordt verder uitgebouwd, evenwel rekening houdend met specifieke factoren in een steeds evoluerend milieulandschap. Preventie, selectiviteit, daling van de restfractie en een zo direct mogelijke aanrekening van de afvalkost aan de vervuiler, zijn belangrijke thema's, ondersteund door sensibilisatie en duidelijke communicatie. 2008 is een druk jaar geweest, waarin een doortastend en transparant milieubeleid, verder werd uitgebouwd. Wij bedanken de personeelsleden van I.V.I.O., de bestuurders en de milieuverantwoordelijken van de deelnemersgemeenten voor de positieve samenwerking en inzet, alsmede de verantwoordelijken van Ecowest. Dank zij hen kan I.V.I.O. deze zowel ecologisch als economisch gunstige resultaten voorleggen. Nieuwe uitdagingen komen evenwel op ons af en samen moeten we blijven inspanningen leveren om alle punten van het ondernemingsplan realistisch te verwezenlijken.

I.V.I.O.

17

JAARVERSLAG


18 I.V.I.O.

25826,805

Totaal

29,120 451,960 87,340 38,980 607,400

60989,701 73,8%

Groottotaal %selectiviteit

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

15997,080 44992,622

4. Totaal huishoudelijk Brandbaar Select. fractie

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Harde plastiek Totaal

673,150 144,680 3130,540 53,724 11374,041 1240,120 358,710 11531,700 2009,260 650,260 309,670 829,936 151,975 8,858 1,077 150,816 22,500 117,712 43,800 706,765 14,020 381,560 33904,875

Totaal

3. Recyclageparken

2932,942

2932,942

Glasbollen

2. Wijkinzameling

15931,030 1093,400 436,840 14400,790 923,140 183,850 519,517 6202,308 1834,760 232,200

60.323

16.334 43.989

744 138 3.025 49 10.976 1.297 309 11.995 1.999 638 177 776 133 8 1 134 24 113 31 635 21 338 33.561

2.901

2.901

25.446

16.027 1.004 443 14.580 1.010 205 543 5.918 1.573 171

2008 jan-dec 2007

Restfractie totaal Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huish Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Totaal

0,000 45,540 27,300 0,000 72,840

4296,930 65,4%

1485,308 2811,622

44,660 0,000 256,480 3,900 627,820 84,800 17,960 324,580 133,480 55,860 20,960 103,260 12,223 0,000 0,146 15,360 2,160 10,807 4,575 66,465 0,780 6,060 1792,336

294,768

294,768

2347,538

1473,520 101,309 36,403 1335,808 104,840 28,220 0,000 565,518 175,440 0,000

jan/08

6,340 23,140 0,000 0,000 29,480

4163,244 68,7%

1301,106 2862,138

56,360 0,000 224,440 4,296 749,760 102,080 10,020 512,300 143,700 42,860 0,000 64,236 9,684 0,000 0,000 10,100 0,810 7,720 2,565 53,825 0,000 34,020 2028,776

231,682

231,682

2023,900

1239,760 84,710 36,403 1118,646 126,100 35,120 0,000 480,220 142,700 0,000

feb/08

Aantal inwoners

0,000 28,860 0,000 21,660 50,520

4626,079 71,7%

1308,607 3317,472

49,820 25,460 283,860 4,032 930,920 105,460 29,880 454,480 171,240 56,860 35,680 56,426 9,896 0,000 0,000 12,896 4,950 7,881 3,945 54,635 0,000 34,000 2332,321

217,390

217,390

2226,551

1297,650 88,320 36,403 1172,927 85,860 11,800 149,541 526,400 155,300 0,000

mrt/08

119.269

0,000 48,220 25,240 0,000 73,460

5437,720 74,8%

1369,577 4068,143

72,980 17,020 242,260 4,992 1109,720 96,400 34,560 1044,720 173,280 64,120 42,880 71,756 13,828 0,000 0,175 13,890 0,900 11,613 4,620 56,973 0,880 33,560 3111,127

286,396

286,396

2193,340

1432,720 99,720 36,403 1296,597 0,000 0,000 0,000 605,320 155,300 0,000

apr/08

0,000 19,240 0,000 0,000 19,240

5533,814 77,5%

1243,983 4289,831

34,940 24,820 244,800 4,332 1247,860 108,260 19,520 1350,140 172,760 61,000 33,060 69,924 13,779 0,000 0,000 13,970 0,720 10,462 3,585 49,849 2,780 30,960 3497,521

227,100

227,100

1961,500

1336,530 91,084 36,403 1209,043 0,000 0,000 0,000 471,180 153,790 0,000

mei/08

8,500 68,140 14,820 17,320 108,780

5651,799 80,5%

1101,504 4550,295

86,160 0,000 265,320 3,888 1101,680 95,100 26,360 1591,200 174,360 56,000 14,200 69,534 11,228 4,512 0,203 11,270 2,970 9,312 3,210 50,098 0,840 31,500 3608,945

235,868

235,868

1920,592

1128,950 77,203 36,403 1015,344 0,000 0,000 120,922 524,320 146,400 0,000

jun/08

Overzicht Ingezamelde tonnages 2008

0,000 34,240 0,000 0,000 34,240

6049,071 76,9%

1395,248 4653,823

64,840 0,000 301,680 5,124 1262,800 138,160 52,720 1370,340 229,660 73,020 28,100 80,850 17,241 0,000 0,000 12,580 3,330 12,934 5,280 72,990 1,580 57,640 3790,869

272,134

272,134

2123,520

1467,860 101,049 36,403 1330,408 0,000 0,000 0,000 480,260 175,400 0,000

jul/08

4,000 44,600 0,000 0,000 48,600

5465,777 75,8%

1325,244 4140,533

75,100 0,000 280,940 4,332 1146,160 114,840 46,680 1290,600 212,380 59,220 36,620 66,158 16,191 0,000 0,000 16,410 0,720 14,014 2,625 79,737 1,920 44,620 3509,267

198,006

198,006

1880,980

1252,780 86,073 36,403 1130,304 119,840 15,280 0,000 346,640 146,440 0,000

aug/08

0,000 55,340 0,000 0,000 55,340

5857,023 74,2%

1509,209 4347,814

33,120 10,760 227,860 5,328 1081,320 96,400 36,200 1341,240 176,020 52,230 23,780 60,922 13,609 0,000 0,206 13,310 1,980 9,364 3,240 53,573 0,000 27,900 3268,362

241,838

241,838

2487,834

1365,800 93,847 36,403 1235,549 240,540 47,990 152,654 527,050 153,800 0,000

sep/08

4,180 31,060 0,000 0,000 35,240

5394,332 71,8%

1523,793 3870,539

44,380 27,380 264,800 4,440 880,940 105,000 36,270 1111,860 166,760 54,020 23,060 74,366 14,324 0,000 0,000 12,120 1,530 11,712 4,890 55,945 2,520 32,620 2928,937

222,542

222,542

2398,900

1354,600 92,264 36,403 1225,933 253,480 45,440 0,000 601,560 143,820 0,000

okt/08

0,000 26,900 19,980 0,000 46,880

3981,911 70,5%

1173,516 2808,395

60,740 12,680 227,820 4,020 592,560 112,300 23,740 715,380 117,200 37,570 26,610 48,538 9,086 0,000 0,000 6,800 1,665 7,240 3,015 49,821 1,700 21,380 2079,865

205,790

205,790

1830,800

1242,160 85,460 36,403 1120,296 -7,520 0,000 0,000 469,120 127,040 0,000

nov/08

6,100 26,680 0,000 0,000 32,780

4545,751 72,0%

1273,735 3272,016

50,050 26,560 310,280 5,040 642,501 81,320 24,800 424,860 138,420 37,500 24,720 63,966 10,886 4,346 0,347 12,110 0,765 4,653 2,250 62,854 1,020 27,300 1956,548

299,428

299,428

2445,100

1338,700 92,361 36,403 1209,935 13,750 0,000 96,400 604,720 159,330 232,200

dec/08

in ton

511,36 0,01

134,13 377,24

5,64 1,21 26,25 0,45 95,36 10,40 3,01 96,69 16,85 5,45 2,60 6,96 1,27 0,07 0,01 1,26 0,19 0,99 0,37 5,93 0,12 3,20 284,27

24,59

24,59

216,54

133,57 9,17 0,31 120,74 7,74 1,54 4,36 52,00 15,38 1,95

kg/inw

12

IV Evaluatie inzameling en recyclageparken

1. TABEL De tabel ÂŤoverzicht ingezamelde tonnages 2008Âť geeft per afvalfractie en per inzamelmethode een

beeld van de ingezamelde hoeveelheden afval in het volledige ambtsgebied van I.V.I.O. Tevens kunnen de

resultaten per maand afgelezen worden.

Via de totalen 2007 en 2008 en de overeenkomstige gewichten per inwoner kunnen de evoluties worden

afgelezen. Tenslotte dient gewezen op het belang van de selectiviteitgraad.


2. EVALUATIE VAN DE HOEVEELHEDEN De totale hoeveelheid afval door I.V.I.O. ingezameld is zeer licht gestegen met 0,46% t.o.v. 2007. De recyclageparken hebben een kleine stijging gekend (+ 0,47%) niettegenstaande geen PMD meer werd aanvaard; de huis aan huis inzamelingen stegen met 0,69% (nochtans werd de groenophaling 4 maal per jaar gestopt vanaf 2008). De wijkinzameling (enkel glasbollen langs openbare weg) kende een stijging van 1,11%. De selectiviteitgraad (hoeveelheid selectief ingezameld afval t.o.v. de totale hoeveelheid afval) is gestegen van 73,1% naar 73,8%.

3. INZAMELMETHODE De totale hoeveelheid afval wordt op verschillende wijzen ingezameld: haalmethode, brengmethode en via de Kringwinkel. Per inzamelmethode kunnen volgende conclusies worden geformuleerd.

3.1. HAALMETHODE Globaal zijn de huis aan huis inzamelingen met 0,69% gestegen. De wekelijkse ophaling van restafval (totale hoeveelheid inclusief KMO-restafval en restafval afkomstig van scholen en gemeentelijke diensten) kende een lichte daling; t.t.z. - 0,60%. Het particulier restafval is gedaald met 1,23%. De ophaling van grofvuil (brandbaar gedeelte) is gedaald met 8,60%! De huis aan huis inzameling van papier & karton steeg met 4,8%, PMD steeg met 16,67%. Dit is uiteraard het gevolg van het feit dat de inzameling van deze laatste fractie op de parken werd stopgezet vanaf 1 januari 2008. De ophaling van groenafval (4 maal per jaar in 8 van de 11 gemeenten) werd stopgezet. Daarentegen werd de ophaling van tuinafval door middel van rolcontainers (en tegen betaling) verder gepromoot; de tarieven werden gevoelig lager gezet. In 2008 werd 232,2 ton groen ingezameld (= + 35,66%).

3.2 BRENGMETHODE • Glasbollen De inzameling van glas via glasbollen langs de openbare weg steeg met 1,11%.

I.V.I.O.

19

JAARVERSLAG


• Recyclageparken In totaal werd tijdens 2008 op de intercommunale recyclageparken 33.904.875 kg afval ingezameld. Hierin is naast het afval van de I.V.I.O.-parken ook het afval afkomstig van het mini-recyclagepark te Oostrozebeke begrepen. Er werd 0,47 % meer afval via de recyclageparken ingezameld dan tijdens 2007. Volgende evolutie voor de belangrijkste fracties valt op te merken: Papier & karton

+ 105.150 kg

+ 3,47%

Inert materiaal

- 56.520 kg

- 4,36%

Bouw & sloop

+ 398.471 kg

+ 3,63%

Asbesthoudend afval

+ 49.650 kg

+ 16,06%

Tuinafval

- 463.140 kg

- 3,87%

Vlak glas

+ 132.690 kg

+ 74,97%

AEEA

+ 72.116 kg

+ 11,36%

KGA

+ 18.974 kg

+ 14,26%

Een opvallend feit is de grote stijging van het asbesthoudend afval aangebracht op de parken. Dit is het gevolg van de massale aandacht in de pers omtrent deze fractie. De grootste procentuele stijging is te merken bij het vlak glas. Dit komt doordat op ieder recyclagepark vlak glas vanaf 2008 apart wordt ingezameld. Zodoende hoeft dit niet meer bij inert materiaal te worden gedeponeerd; vandaar ook de daling van het inert. Tenslotte valt ook de sterke stijging van het KGA (dure fractie) op.

3.3 KRINGWINKEL De Kringwinkel heeft tijdens 2008 in totaal (opgehaald en door de burger zelf gebracht) 519.517 kg herbruikbaar materiaal binnen gekregen en deze van de grofvuilstapel gered. Dit betekent echter een kleine daling t.o.v. vorig jaar (- 4,33 %).

3.4 RESTAFVAL PER INWONER Absolute cijfers geven een eerste, niet onbelangrijke, indicatie over de tonnages. Evenwel krijgt men een beter beeld indien de gewichten per inwoner worden beschouwd. Een vergelijking tussen de verschillende gemeenten kan zodoende worden gemaakt. Tevens dienen voor het halen van de normen uit het Uitvoeringsplan Huishoudelijk Afval bepaalde streefwaarden te worden behaald. In onderstaande tabel wordt een overzicht per gemeente gegeven van het restafval. Uit de tabel blijkt dat iedere gemeente/stad de norm van maximaal 150 kg restafval per inwoner haalt. De inzameling van KMO-restafval d.m.v. de zwarte KMO-restafvalzak (= eerste correctiefactor) kende een stijging van 8,89%. Ook de inzameling van afval in rolcontainers afkomstig van scholen en gemeentelijke diensten (= tweede correctiefactor) kende een kleine daling (- 1,3%).

20 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

21

87890 7,97

69770 9,30

59340 9,01

1453970 136,91

3826870 142,89

1140850 121,74

676310 123,71

1508670 136,77

599190 116,85

2730840 140,23

15931030 133,57

Ingelmunster 10620

Izegem 26781

Ledegem 9371

Lendelede 5467

Meulebeke 11031

Oostrozebeke 1059620 7502 141,25

797490 121,09

Dentergem 8223

Pittem 6586

Ruiselede 5128

Tielt 19474

IVIO 119269

923140 7,74

174650 8,97

35140 6,85

32370 5,92

62630 6,68

214140 8,00

65290 6,15

72690 8,84

1086220 132,10

Ardooie 9086

grofvuil 49230 5,42

restafval wekelijks 1051000 115,67

RESTAFVAL I.V.I.O. 2008

673150 5,64

76390 3,92

36920 7,20

34660 5,26

0 0,00

76720 6,95

52110 9,53

51140 5,46

124990 4,67

90710 8,54

56900 6,92

grof recyclagepark 72610 7,99

272461,86 2,28

43072 2,21

11547 2,25

13953 2,12

17003 2,27

24770 2,25

12029 2,20

20930 2,23

63589 2,37

29400 2,77

16792 2,04

1093400 9,17

237160 12,18

40040 7,81

47740 7,25

52360 6,98

149380 13,54

73920 13,52

92400 9,86

194040 7,25

78540 7,40

81620 9,93

in min PMD-residu restafval via KMO-zak 19376 46200 2,13 5,08

436840 3,66

82399 4,23

11534 2,25

0 0,00

46134 6,15

62281 5,65

8650 1,58

27700 2,96

84581 3,16

57668 5,43

23067 2,81

in min rolcontainers 32826 3,61

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

totaal kg kg/inwoner

16269542 totaal kg 136,41 kg/inwoner

2705393 138,92

631224 123,09

857703 130,23

1047899 139,68

1486388 134,75

690248 126,26

1155450 123,30

3950968 147,53

1503162 141,54

1127915 137,17

totaal 1113190 122,52


V

Kostenverdeling per bedrijfstak en bijdragen door deelnemers-gemeenten Vanaf 2003 zijn de principes, die sinds de herinrichting van de intercommunale op 1 april 1997 gelden voor de aanrekening van de bijdragen aan de deelnemers-gemeenten, lichtjes gewijzigd. Dit heeft te maken met de verlenging van de Opdrachthoudende Vereniging en het verlagen van de tarieven. - Voor bedrijfstak 1 (ophaling en overslag) en bedrijfstak 3 (transportkosten en verwerkingskosten voor opgehaalde tonnages) worden op basis van werkelijke tonnages, inwoners en ophaalkarakteristieken de kosten verdeeld over de 11 gemeenten. De verwerkingskost per ton voor de verschillende fracties is dezelfde voor alle gemeenten onafhankelijk van de verwerkingssite. - Bedrijfstak 2 (recyclageparkbeheer) is volledig gesolidariseerd. Dit betekent dat alle kosten op de 10 intergemeentelijke recyclageparken samen verdeeld worden over de 11 gemeenten in deze bedrijfstak en wel in functie van het inwonersaantal. - De overheadkosten en opbrengsten worden verdeeld over alle deelnemers-gemeenten eveneens in functie van het inwonersaantal. Er is dus een grotere vorm van solidarisatie gekomen aangezien iedereen mee participeert in alle bedrijfstakken. Het budget 2008 op basis waarvan de voorlopige bijdragen werden aangerekend, bedroeg 7.740.140 EUR. Dit was bijna 600.000 EUR hoger dan de reĂŤle cijfers van 2007. Men ging er immers vanuit dat zowel de verbrandingskosten en de verwerkingskosten als de ophaalkosten en transportkosten verder zouden stijgen. Voor de ophaalkosten en de transportkosten is dit ook gebeurd. Daarentegen waren vooral de verwerkingskosten veel lager De totale werkelijke bijdrage voor 2008 is 7.132.483 EUR, hetzij bijna 600.000 EUR lager dan het budget en de aangerekende voorschotten. De bijdrage 2008 is zelfs lichtjes lager dan die van 2007. De analyse van de verschillende kosten per bedrijfstak, is als volgt: In bedrijfstak 1 wordt vastgesteld dat globaal de ophaalkosten op het budget liggen. Kleine afwijkingen hebben te maken met verschillen in tonnages t.o.v. het budget. De selectief opgehaalde tonnages zijn hoger dan het budget. Een belangrijke afwijking had betrekking op de onderhoudskosten van de glaskraanwagen. Deze is per einde jaar vervangen. De verwerkingskosten voor de opgehaalde fracties zijn 15% lager dan het budget (meer dan 250.000 EUR), ondanks het gemeentelijk afval, dat niet gebudgetteerd is en 37.471 EUR bedraagt. Belangrijke verklaring is de veel hogere papieropbrengst en de lagere verwerkingskost van de restfractie. De sorteringkost voor de PMD wordt hier buiten beschouwing gelaten omdat de meerkost t.o.v. het budget gecompenseerd wordt door de hogere Fost Plus vergoeding. In bedrijfstak 2 valt op dat de inzamelkosten op het budget liggen. De afwijkingen tussen de verschillende posten compenseren mekaar. De verwerkingskosten zijn meer dan 250.000 EUR lager dan budget. Dit is dank zij de hogere papieropbrengsten, metaalopbrengsten en opbrengsten van kleinere fracties en in mindere mate de lagere verwerkingskosten van brandbaar afval, tuinafval en hout. Globaal is de werkelijke kost van de intergemeentelijke recyclageparken 260.000 EUR (of 10%) lager dan gebudgetteerd. De overheadkosten zijn ook op budget. De andere opbrengsten zijn 84.000 EUR beter dan budget vooral dank zij de hoge BTW teruggave wegens het gunstig BTW verhoudingsgetal, eveneens te wijten aan de hoge papieropbrengsten.

22 I.V.I.O.


Actual

jaar - 1

Budget

%

Bedrijfstak 1 + transport bedrijfstak 3 Ophaling Restfractie 1.161.495 Grofvuil + Metaal 152.502 P/k 340.111 PMD 298.789 Groen 15.555 dividend 331.148

1.075.153 142.937 321.238 271.557 37.965 314.434

1.154.491 141.822 329.832 280.545 50.000 353.831

100,6% 107,5% 103,1% 106,5% 31,1% 93,6%

48.482 7.870 68.231 55.638 60.493 0

52.447 7.915 67.008 47.887 64.084 0

58.481 9.748 70.001 40.000 67.800 9.095

82,9% 80,7% 97,5% 139,1% 89,2% 0,0%

294.817 78.459

252.062 76.684

286.263 66.182

103,0% 118,6%

2.913.590

2.731.372

2.918.091

99,8%

618.085 589.134

591.253 608.780

620.980 581.428

99,5% 101,3%

Bedrijfstak 3 Verwerkingskosten Restfractie Grofvuil P/k Sortering PMD Groen Gemeente bs/t/brand Recyclagepark-verw. De Kringwinkel verg. Subtotaal Totale overhead

1.773.917 105.425 -467.281 326.834 7.446 37.471 1.198.450 46.780 3.029.041 999.016

1.760.832 112.341 -283.032 303.216 11.603 41.986 1.269.915 46.610 3.263.472 960.281

1.808.000 138.000 -247.500 320.000 27.102 0 1.465.490 47.700 3.558.792 993.747

98,1% 76,4% 188,8% 102,1% 27,5% 81,8% 98,1% 85,1% 100,5%

Algemene kosten en inkomsten Inkomsten Fost Plus Andere inkomsten Afschrijvingen FinanciĂŤle opbr.

-1.073.093 -99.161 155.871 -78.212

-1.017.546 -108.955 115.746 -7.979

-1.061.798 -50.000 178.900 -10.000

101,1% 198,3% 87,1% 782,1%

Totaal

-1.016.383

-1.010.756

-932.898

108,9%

Groot-totaal

7.132.482

7.144.402 7.740.140

92,1%

Overslag Restfractie Grofvuil Glasbollen eigen inz. Glasbollen onderhoud Transport afval huis-aan-huis dividend Kost zakken Exploitatiemgt Subtotaal

Bedrijfstak 2 Recyclagepark-inzameling Lonen

I.V.I.O.

23

JAARVERSLAG


Actual

jaar - 1

Budget

%

Bedrijfstak 2: recyclageparkbeheer Loonkost 589.134 Afschrijving 132.722 Transport 185.428 Overslag 136.548 Huur containers 114.612 Tel, el., water 14.485 Onderhoud 16.809 Exploitatie 0 Diversen 45.409 Dividenden 38.590 Opbrengsten kmo’s -48.065 Opbrengst brandb. fr. -68.443 KGA ophaling 49.991 Totaal 1.207.218

608.780 149.199 168.545 125.007 105.117 12.918 15.817 0 40.446 34.902 -50.200 -52.156 41.659 1.200.033

581.428 156.255 170.000 132.000 120.000 10.000 10.000 3.309 20.000 47.026 -48.000 -48.000 48.390 1.202.408

101,3% 84,9% 109,1% 103,4% 95,5% 144,9% 168,1% 0,0% 227,0% 82,1% 100,1% 142,6% 103,3% 100,4%

76.869 -236.625 16.922 17.609 31.741 233.683 374.330 -107.137 63.211 -36.844

81.120 -143.568 15.772 9.821 26.420 217.204 390.037 -79.054 92.926 -18.026

97.750 -119.625 17.250 14.289 35.220 237.669 389.620 -26.000 82.256 4.402

78,6% 197,8% 98,1% 123,2% 90,1% 98,3% 96,1% 412,1% 76,8% -837,0%

557.712 79.800 127.180 1.198.450

495.007 73.369 108.886 1.269.915

545.408 71.164 116.087 1.465.490

102,3% 112,1% 109,6% 81,8%

2.469.948 2.667.898

90,2%

Bedrijfstak 3 Verwerkingskosten Brandbaar Papier/karton Brandbaar bedrijven Glas Asbest Bouw & Sloop + inert Tuinafval Metaal Hout Recupel en andere Transportkosten overslag Dividenden transport KGA verwerking Totaal Groot-totaal

24 I.V.I.O.

2.405.669


Actual

jaar - 1

Budget

%

Wedden 183.523 Bedrijfsrevisor 3.630 Bestuurdersverg. 85.073 Drukwerk, sens., compostmeesters 57.623 Post, tel. 48.323 Ond. kantoorm., verz. 6.503 Docum., lidgelden 12.867 Reg. kst, weddecen. 5.362 Receptiek. 12.484 Kantoorben. 16.418 Huisvesting 40.471 Rein. mat. div. 9.411 Adv. & studiekosten 5.023 Werkkledij 12.515 Kosten verhakselaar 6.796 Voorafbet.bel/fin.kst. 84.744 Ecowest mgt team 296.464 Compostvt/pmd zk 13.498 Dividend 98.289

182.747 3.630 86.296 61.286 35.865 7.262 9.343 5.861 13.923 14.931 28.196 8.980 3.723 16.864 7.601 80.872 289.756 7.079 96.065

180.000 3.750 100.000 107.500 30.000 16.500 12.000 5.000 12.000 20.000 30.000 10.000 10.000 20.000 8.000 0 313.178

102% 97% 85% 54% 161% 39% 107% 107% 104% 82% 135% 94% 50% 63% 85%

115.819

85%

999.016

960.282

993.747

101%

-1.073.093 -99.161 155.871 -78.212

-1.017.546 -108.955 115.746 -7.979

-1.061.798 -50.000 178.900 -10.000

101% 198% 87% 782%

-1.016.383 -1.010.756

-932.898

109%

Overhead

Totaal Algemene kosten Inkomsten Fost Plus Andere inkomsten Afschrijvingen Financ. Opbreng. Totaal

95%

I.V.I.O.

25

JAARVERSLAG


VI

Jaar verslag milieucoรถrdinator werkjaar 2008: I.V.I.O. De intergemeentelijke vereniging voor duurzaam milieubeheer voor Izegem en Ommeland (I.V.I.O.) heeft in 2008 binnen haar werkgebied haar missie voor het sensibiliseren van de burger voor het voorkomen van afval in de eerste plaats en het recycleren van voortgebracht afval voortgezet. Verder bleef de intergemeentelijke vereniging het voorbije jaar ook steeds verder zoeken naar duurzame en optimale recyclagetechnieken voor het aangeboden afval. De milieuwetgeving evolueert continu en is continu onderhevig aan wijzigingen. Als milieucoรถrdinator heb ik in het werkjaar 2008 de wetgeving met betrekking tot huishoudelijk afval en de inzameling op recyclageparken op de voet gevolgd. Door het steeds beter scheiden van het afval aan de bron worden ook de verwerkingstechnieken continu geoptimaliseerd, waardoor ook dit de nodige opvolging vergt. Het informeren van de wijzigingen, zoals bijvoorbeeld de gewijzigde inzamelingsmethode van gebonden asbestafval, aan de directie van I.V.I.O. diende dan ook als basis naar eigen personeel toe. Dit moest toelaten de parkwachters continu bij te scholen zodat zij in staat blijven een nog betere en nog gerichter controle uit te oefenen op de verschillende recyclageparken. Ook in 2008 heeft de milieucoรถrdinator aan de directie van de intergemeentelijke vereniging advies verleend in verband met de toepassing van de milieuwetgeving en de na te leven voorwaarden en technologische ontwikkelingen. De aandacht ging hierbij uit naar de wijzigingen van de infrastructuur die plaatsvond op enkele recyclageparken. In 2008 is een milieuvergunningsaanvraag voor het inrichten en het exploiteren van een nieuw recyclagepark in Oostrozebeke ingediend bij de toezichthoudende overheid. De milieuvergunning is inmiddels bekomen en de bouwwerken zullen in 2009 aanvang nemen. Niet alleen de optimalisatie binnen bestaande locaties als de realisatie van een nieuw recyclagepark, vormden het hoofddoel van mijn adviserende functie als milieucoรถrdinator. Ook de continue aandacht voor de bestaande situatie bleef behouden. In oktober 2008 zijn de verschillende recyclageparken bezocht en de aanwezige activiteiten en inrichtingen doorgelicht in relatie met de geldende wetgeving. Deze audits resulteerden niet in het vaststellen van grote inbreuken tegen de wetgeving. Uit de plaatsbezoeken blijkt dat de parkwachters de door de burgers aangeleverde afvalstoffen stroomlijnen teneinde een optimale sortering te realiseren. Hun rol blijft cruciaal gezien zij als parkwachter het eerste contactpunt vormen met de burger en deze medewerkers de burger blijvend kunnen sensibiliseren. Vergelijking van de gemaakte opmerkingen van de voorbije jaren blijkt dat de tal van eerder vastgestelde punten zijn weggewerkt. Hieruit blijkt dat I.V.I.O. streeft naar een continue verbetering en instaat voor een blijvende opvolging van de bestaande situatie om een optimale ondersteuning en een betere advisering naar de burger toe te realiseren. Duurzame, integrale milieuzorg blijft I.V.I.O. hoog in het vaandel dragen. De ingeslagen weg van handhaving en optimalisatie van de bestaande infrastructuur zal ook nog in 2009 worden verder gezet. Martin De Ronne Milieucoรถrdinator I.V.I.O., 5 maart 2009

26 I.V.I.O.


VII

Afrekening per gemeente

I.V.I.O.

27

JAARVERSLAG


28 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

29

4268,268 74,4%

Groottotaal %selectiviteit

29,120 0,000 0,000 17,320 46,440

1093,814 3174,454

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Harde Plastiek Totaal

72,610 9,070 247,040 4,752 630,460 87,120 0,000 863,620 155,760 59,760 49,060 77,160 12,333 0,801 0,108 13,250 1,530 9,194 3,540 55,478 0,860 34,740 2388,246

215,362

3. Recyclageparken

215,362

Glasbollen

1752,756

1051,000 46,200 0,0439581 32,826 32,826 971,974 49,230 17,320 26,348 455,840 130,480 22,538

Totaal

2. Wijkinzameling

Totaal

Restfractie totaal Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD groenafval rolcont

1. Haalmethode

2008

Overzicht Ingezamelde tonnages 2008

Gemeente Ardooie

51,380 15,820 3,400

25,620 8,480 6,560 7,160 10,686 0,571

0,000

293,878 70,4%

6,340

6,340

312,382 66,7%

103,889 208,493

3,360 150,675

86,943 206,935

2,700

0,000 144,749

0,900 0,810 0,642

0,771 0,495 4,115

0,015 1,000

14,560 0,468 39,960 0,000

20,740 0,336 43,920 7,500

6,360 0,995

9,320

16,718

16,718

6,780

21,106

21,106

151,280

33,840 9,860

36,840 11,020

134,570

80,880 3,555 2,735 74,589 19,98 6,720

feb/08

86,710 3,812 2,735 80,163

jan/08

aantal inwoners

0,000

361,977 70,1%

108,193 253,784

3,300 192,258

0,661 0,630 6,030

1,200

32,040 15,280 4,400 21,500 5,096 0,977

8,920 1,520 24,900 0,384 55,400 10,020

15,598

15,598

163,088

7,448 36,580 12,340

107,180 4,711 2,735 99,733 -0,46

mrt/08

9086

0,000

364,276 76,9%

84,307 279,969

1,820 214,103

1,071 0,255 2,949

0,018

88,340 12,040 8,220 2,650 3,100 0,356

5,330 1,050 18,720 0,444 60,080 7,660

22,266

22,266

135,450

37,000 12,980

85,470 3,757 2,735 78,977

apr/08

0,000

348,833 81,2%

65,688 283,145

1,820 220,281

6,755

0,837

2,000

92,360 14,660 5,140 2,140 6,172 1,341

0,000 2,500 17,420 0,396 66,740 0,000

19,704

19,704

117,230

34,860 10,800

71,570 3,146 2,735 65,688

mei/08

4,000

17,320 25,820

363,642 76,9%

84,026 279,616

7,109 0,860 3,620 236,990

0,981

2,000

97,740 14,420 3,260 3,000 6,132 1,152

19,620 0,396 58,020 9,740

8,940

14,946

14,946

118,020

26,600 10,020

81,400 3,578 2,735 75,086

aug/08

4,000

0,000

398,718 78,4%

86,248 312,470

6,200 250,310

1,000 0,720 1,348 0,390 5,453

102,340 17,040 6,120 3,000 7,552 0,923

21,220 0,384 52,880 15,360

8,380

19,320

19,320

135,530

38,320 12,900

84,310 3,706 2,735 77,868

jul/08

8,500

399,866 77,2%

91,356 308,510

6,320 251,227

0,778 0,480 2,275

108,320 10,240 4,980 1,000 7,528 1,128 0,334 0,020 1,000

27,000 0,324 63,160 7,260

9,080

14,340

14,340

140,943

4,983 36,500 10,540

88,920 3,909 2,735 82,276

jun/08

0,000

396,622 69,4%

121,322 275,301

1,540 206,300

2,921

0,547

0,021 1,150

86,200 13,340 3,820 2,700 6,696 1,749

18,020 0,516 63,040 0,000

4,040

18,582

18,582

179,119

7,879 34,320 12,260

105,620 4,643 2,735 98,242 19,04

sep/08

4,180

4,180

346,713 76,3%

82,302 264,411

3,360 196,539

0,829 0,540 5,152

1,000

72,560 16,180 7,680 2,540 7,294 0,712

0,000 4,000 21,900 0,312 36,720 15,760

15,712

15,712

144,600

36,000 9,560

77,400 3,402 2,735 71,262 11,040 10,600

okt/08

0,000

293,515 71,8%

82,685 210,830

1,600 157,550

0,471 0,450 2,275

76,240 7,100 3,040 1,670 5,834 1,050

16,140 0,360 21,300 13,820

6,200

15,500

15,500

126,860

35,480 8,500

83,250 3,660 2,735 76,855 -0,37

nov/08

6,100

6,100

387,845 75,0%

96,854 290,991

1,800 167,265

0,258 0,300 7,744

30,480 11,160 3,140 1,700 4,710 1,379 0,467 0,035 2,000

26,800 0,432 69,240 0,000

5,620

21,570

21,570

206,066

6,038 69,500 9,700 22,538

98,290 4,321 2,735 91,234

dec/08

469,76

120,38 349,38

7,99 1,00 27,19 0,52 69,39 9,59 0,00 95,05 17,14 6,58 5,40 8,49 1,36 0,09 0,01 1,46 0,17 1,01 0,39 6,11 0,09 3,82 262,85

23,70

23,70

192,91

115,67 5,08 3,61 106,97 5,42 1,91 2,90 50,17 14,36 2,48

kg/inw


30 I.V.I.O.

0

100.000

200.000

300.000

400.000

500.000

600.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

ARDOOIE

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

484.432


I.V.I.O.

31

JAARVERSLAG


32 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

33

1725,871

Totaal

4189,596 73,5%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

1111,123 3078,473

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Harde plastiek Totaal

56,900 11,450 208,980 3,264 828,840 64,840 0,000 815,760 126,700 50,160 37,620 57,492 10,541 0,677 0,108 9,480 2,475 7,825 2,730 53,622 1,120 31,120 2381,704

198,158

Totaal

3. Recyclageparken

198,158

Glasbollen

2. Wijkinzameling

1086,220 81,620 23,067 981,533 72,690 15,540 10,637 409,100 113,080 18,604

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

2008

Overzicht Ingezamelde tonnages 2008

Gemeente Dentergem

0,0751 23,067

4,176 0,418

31,760 5,000 2,140 3,482 0,275

19,180 8,660 4,280 5,200 7,108 1,030

3,440 121,084

0,000 117,216

0,000

198,534 100,0%

0,000

252,524 67,1%

83,048 169,476

6,505

0,000 198,534

2,395

0,398

0,984 0,345 7,030

0,000

292,838 73,8%

76,835 216,003

1,760 168,364

1,200 0,720 0,495

0,015 1,000

30,480 14,160 5,020

4,480 11,800 0,204 51,600 0,000

2,400 3,540 21,040 0,300 72,800 7,460

15,910

15,910

7,120

15,512

15,512

120,269

2,849 28,000 6,820

83,080 6,243 1,922 74,915 -0,48

mrt/08

8223

14,480 0,144 33,580 7,060

18,658

18,658

124,390

29,540 7,820

51,160 12,300

205,340

87,030 6,540 1,922 78,568

feb/08

114,880 8,632 1,922 104,326 20,68 6,320

jan/08

aantal inwoners

0,000

391,193 74,6%

99,171 292,023

4,620 239,837

0,969 0,600 1,967

0,018 1,000

74,260 13,040 6,580 8,600 6,032 0,895

15,320 0,216 90,260 8,860

6,600

16,086

16,086

144,870

33,900 8,800

102,170 7,677 1,922 92,571

apr/08

0,000

407,121 78,2%

88,746 318,375

1,800 270,037

0,525 0,510 3,595

1,000

98,960 10,800 5,480 6,720 5,084 1,235

2,280 3,500 17,140 0,348 111,060 0,000

15,278

15,278

134,410

29,800 9,040

95,570 7,181 1,922 86,466

mei/08

0,000

383,757 82,7%

66,421 317,336

4,000 258,445

4,915

0,717

5,688 0,796 0,145 0,020

117,440 14,700 2,380

18,560 0,264 86,040 0,000

2,780

19,190

19,190

113,371

1,921 31,600 8,960

70,890 5,327 1,922 63,641

jun/08

0,000

399,107 76,3%

94,516 304,591

4,040 248,251

1,000 0,900 1,147 0,390 4,241

5,522 1,271

96,940 14,720 6,900

16,920 0,360 86,600 0,000

7,300

16,800

16,800

143,220

33,980 12,860

96,380 7,242 1,922 87,216

jul/08

0,000

347,659 74,9%

87,234 260,425

3,720 222,291

4,241

0,736

1,200

78,820 9,460 3,320 7,680 4,064 1,174

22,740 0,276 64,720 12,760

7,380

14,614

14,614

119,320

21,020 9,880

88,420 6,644 1,922 79,854

aug/08

0,000

455,011 71,3%

130,757 324,254

1,180 259,413

0,545 0,435 6,404

0,021 1,000

4,852 1,256

103,760 10,880 5,440

3,100 2,000 16,240 0,300 92,560 9,440

17,720

17,720

188,011

82,650 6,210 1,922 74,517 53,1400 9,220 4,101 30,540 8,360

sep/08

0,000

336,063 71,6%

95,294 240,769

2,275 1,120 3,160 197,487

0,673

0,900

81,360 10,360 4,060 0,000 5,544 0,975

7,440 0,000 16,360 0,300 56,880 6,080

14,562

14,562

133,230

28,260 7,900

97,070 7,294 1,922 87,854

okt/08

0,000

266,845 70,6%

78,457 188,388

1,660 137,758

0,855 0,389 0,450 4,549

50,400 5,220 2,260 9,420 2,176 0,603

14,080 0,216 34,200 6,940

4,340

14,590

14,590

122,650

32,340 8,040

82,920 6,231 1,922 74,767 -0,65

nov/08

0,000

326,818 76,0%

78,519 248,300

1,740 141,522

5,505

0,247

3,764 0,613 0,532 0,035 1,180

32,400 9,700 2,300

1,680 2,410 24,300 0,336 48,540 6,240

19,238

19,238

176,790

1,766 58,960 12,300 18,604

85,160 6,399 1,922 76,839

dec/08

509,50

135,12 374,37

6,92 1,39 25,41 0,40 100,80 7,89 0,00 99,20 15,41 6,10 4,57 6,99 1,28 0,08 0,01 1,15 0,30 0,95 0,33 6,52 0,14 3,78 289,64

24,10

24,10

209,88

132,10 9,93 2,81 119,36 8,84 1,89 1,29 49,75 13,75 2,26

kg/inw


34 I.V.I.O.

0

100.000

200.000

300.000

400.000

500.000

600.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

DENTERGEM

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

496.230


I.V.I.O.

35

JAARVERSLAG


36 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

37

2373,597

Totaal

7090,056 79,2%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

1473,762 5616,294

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Harde Plastiek Totaal

90,710 18,710 305,500 6,480 1727,920 177,780 170,820 1426,260 300,460 86,300 20,020 72,216 19,750 0,860 0,108 19,460 3,240 11,547 6,030 91,832 2,020 55,480 4613,503

257,874

Totaal

3. Recyclageparken

257,874

Glasbollen

2. Wijkinzameling

1453,970 78,540 0,054 57,668 57,668 1317,762 65,290 17,460 43,087 581,280 197,980 14,530

2008

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Ingelmunster

0,000

494,098 70,9%

143,730 350,368

0,000

488,136 72,5%

134,074 354,062

6,240 281,090

2,340 265,500

0,000

533,323 79,2%

110,980 422,343

2,880 323,066

0,614 0,465 7,800

0,801 0,390 9,255

4,596 1,007

2,100

5,666 1,414

7,982 1,996

9,640 3,480 25,020 0,444 141,940 15,620 15,400 61,140 24,620 6,300

14,940

14,940

209,697

13,217 45,080 39,160

112,830 6,095 4,806 101,930 -0,59

2,100

25,260 0,504 99,840 19,120 6,520 66,940 19,540 5,780

20,980 0,468 114,060 14,220 12,140 42,700 20,620 7,340

10620 mrt/08

0,015 1,000 0,630 0,964 0,510 9,695

11,720

21,332

21,332

7,840

25,528

25,528

196,320

45,160 12,420

47,020 20,160

215,910

107,380 5,800 4,806 96,774 25,58 5,780

feb/08

148,730 8,034 4,806 135,890

jan/08

aantal inwoners

0,000

675,163 82,7%

116,716 558,447

2,640 433,957

0,018 2,000 0,900 1,068 0,765 5,286

26,400 0,660 181,240 14,160 17,460 121,980 27,280 9,580 2,650 6,952 2,218

10,700

28,690

28,690

223,650

93,420 13,080

117,150 6,328 4,806 106,016

apr/08

0,000

637,879 80,0%

127,534 510,345

1,074 0,540 8,835 1,000 5,440 431,505

1,000

0,640 2,800 24,300 0,480 173,100 15,340 8,400 145,300 24,820 7,580 2,000 7,246 1,610

21,500

21,500

200,000

46,980 13,800

139,220 7,520 4,806 126,894

mei/08

0,000

646,820 85,2%

95,528 551,292

4,260 470,811

0,944 0,450 8,201

25,420 0,456 161,780 24,540 14,760 183,520 22,020 5,960 1,000 5,978 0,935 0,367 0,020 2,100

8,100

18,448

18,448

167,633

8,273 48,720 13,140

97,500 5,267 4,806 87,428

jun/08

0,000

710,344 81,9%

128,436 581,908

6,540 497,064

1,080 0,900 1,506 0,660 5,561

33,340 0,684 176,580 14,580 19,340 172,360 39,420 11,220 3,000 7,642 2,651

22,144

22,144

203,550

42,100 20,600

140,850 7,608 4,806 128,436

jul/08

0,000

637,141 83,0%

108,419 528,722

7,900 479,692

1,183 0,360 11,292

2,070

27,760 0,516 166,620 15,160 22,820 161,340 33,800 6,840 2,760 4,794 1,337

13,140

18,070

18,070

149,900

31,840 12,260

105,800 5,715 4,806 95,279

aug/08

0,000

701,607 79,9%

141,074 560,533

5,180 465,216

0,872 0,420 7,076

0,021 2,070

2,000 20,060 0,600 180,680 8,820 16,580 174,300 28,460 7,740 2,700 5,212 2,425

21,838

21,838

227,359

111,080 6,000 4,806 100,274 40,8 11,680 13,799 37,340 12,660

sep/08

0,000

565,134 77,8%

125,524 439,610

5,640 375,956

0,940 0,810 1,319 0,795 4,887

5,460 7,000 25,060 0,576 112,860 11,220 21,180 143,400 19,420 4,980 2,540 6,160 1,709

18,454

18,454

189,660

45,120 12,540

132,000 7,130 4,806 120,064

okt/08

0,000

494,329 75,9%

119,276 375,053

2,160 311,443

0,628 0,675 3,960

1,000

20,680 0,504 123,600 11,800 4,400 95,280 17,320 7,160 1,670 3,618 0,948

16,040

19,770

19,770

174,120

47,980 11,900

114,740 6,198 4,806 103,736 -0,5

nov/08

0,000

506,083 75,8%

122,471 383,612

9,984 1,020 4,260 278,204

0,574

7,430 3,430 31,220 0,588 95,620 13,200 11,820 58,000 23,140 5,820 1,700 6,370 1,500 0,493 0,035 2,000

27,160

27,160

215,798

7,798 50,520 16,260 14,530

126,690 6,843 4,806 115,041

dec/08

667,61

138,77 528,84

8,54 1,76 28,77 0,61 162,70 16,74 16,08 134,30 28,29 8,13 1,89 6,80 1,86 0,08 0,01 1,83 0,31 1,09 0,57 8,65 0,19 5,22 434,42

24,28

24,28

223,50

136,91 7,40 5,43 124,08 6,15 1,64 4,06 54,73 18,64 1,37

kg/inw


38 I.V.I.O.

0

100.000

200.000

300.000

400.000

500.000

600.000

700.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

INGELMUNSTER

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

636.704


I.V.I.O.

39

JAARVERSLAG


40 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

41

764,892

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

Groottotaal %selectiviteit

Brandbaar Selectieve fractie

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Harde Plastiek Totaal

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

13374,569 70,9%

3887,379 9487,190

124,990 17,810 581,500 10,080 2442,581 265,800 0,000 2117,760 407,140 140,700 83,720 121,762 30,558 1,707 0,108 32,310 4,410 18,556 9,465 142,976 3,380 67,640 6624,953

764,892

6281,155

Glasbollen

3. Recyclageparken

4. Totaal

2008

3826,870 194,040 0,051 84,581 84,581 3548,249 214,140 27,500 245,173 1467,048 428,210 72,214

g

Totaal

2. Wijkinzameling

Totaal

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Izegem

g

4,980 490,622

3,000

9,400 387,277

0,015 3,200

0,000

901,734 63,9%

325,472 576,262

0,000

883,248 68,0%

282,839 600,409

1,338 0,810 13,635

9,548 2,366

1,395 0,855 10,990 0,780 0,000 345,196

2,000 1,890 1,168 0,870 7,750

96,840 31,120 12,340

57,960 26,180 11,180 8,600 15,044 1,953

0,000

1162,281 68,5%

366,082 796,199

98,500 34,700 13,350 14,180 8,958 2,080

39,140 0,780 141,540 22,960

49,780 0,624 132,820 18,920

4,860 2,720 51,620 0,816 222,120 18,060

61,078

61,078

2,460

59,852

59,852

636,289

314,360 15,939 7,048 291,372 69,85 9,900 81,759 129,200 31,220

mrt/08

26781

4,900

79,668

79,668

458,520

118,300 37,440

113,038 43,260

501,418

302,780 15,352 7,048 280,379

feb/08

345,120 17,499 7,048 320,572

jan/08

aantal inwoners

0,000

1143,418 70,1%

341,775 801,643

1,720 0,690 16,445 0,880 9,140 591,385

0,018 4,380

199,580 34,800 10,940 15,600 1,664 2,656

44,360 1,032 194,600 27,880

25,000

73,278

73,278

503,100

127,440 34,540

341,120 17,296 7,048 316,775

apr/08

0,000

1186,953 73,6%

313,608 873,345

5,140 683,237

1,671 0,705 6,235

3,000

259,060 34,060 11,720 6,820 11,944 3,042

11,120 3,320 45,180 0,720 253,340 26,160

55,498

55,498

475,120

113,780 35,270

326,070 16,533 7,048 302,488

mei/08

0,000

1226,638 77,1%

281,127 945,511

0,000 696,841

11,026 2,109 1,059 0,020 2,230 1,260 1,460 0,660 10,621

293,740 37,160 11,720

48,940 0,696 221,660 26,880

25,600

55,902

55,902

0,000

1329,534 75,0%

332,460 997,074

2,317 1,290 17,082 0,820 10,660 783,612

3,100

232,880 44,700 18,280 9,620 10,376 4,135

57,480 0,972 342,640 23,280

3,980

76,082

76,082

494,810

102,640 38,720

58,868 123,220 36,280

494,968

353,450 17,922 7,048 328,480

jul/08

276,600 14,025 7,048 255,527

jun/08

0,000

1153,683 75,3%

285,199 868,484

8,280 707,830

1,746 0,975 15,119

3,280

245,160 45,560 16,220 7,740 13,358 2,984

53,560 0,648 258,260 23,380

11,560

51,174

51,174

416,720

82,180 38,860

295,680 14,992 7,048 273,639

aug/08

0,000

1184,668 73,5%

314,022 870,646

5,900 595,139

0,021 3,000 1,260 1,522 0,330 7,892

235,020 37,300 11,040 4,880 10,526 2,712

2,000 46,040 1,056 208,800 15,840

55,080

55,080

560,647

65,357 124,730 32,340

338,220 17,149 7,048 314,022

sep/08

0,000

1332,494 65,4%

461,221 871,273

5,700 579,045

1,921 1,065 14,419

2,100

206,080 32,760 10,060 5,280 11,240 2,156

7,080 7,000 47,460 0,864 207,440 16,420

63,608

63,608

720,720

193,960 31,140

331,940 16,831 7,048 308,061 146,080 17,600

okt/08

0,000

883,995 68,0%

283,159 600,836

1,363 0,705 10,680 0,900 4,260 409,826

1,950

121,440 24,900 7,630 5,500 6,416 2,218

44,120 0,864 132,780 29,420

14,680

53,250

53,250

442,780

122,060 30,380

292,130 14,812 7,048 270,269 -1,79

nov/08

0,000

999,672 68,6%

314,164 685,509

4,180 354,944

0,935 0,510 12,108

71,500 23,900 6,220 5,500 11,662 2,147 0,648 0,035 1,070

13,750 2,770 53,820 1,008 126,581 16,600

80,422

80,422

576,063

39,189 116,500 38,760 72,214

309,400 15,688 7,048 286,664

dec/08

499,41

145,15 354,25

4,67 0,67 21,71 0,38 91,21 9,92 0,00 79,08 15,20 5,25 3,13 4,55 1,14 0,06 0,00 1,21 0,16 0,69 0,35 5,34 0,13 2,53 247,38

28,56

28,56

234,54

142,89 7,25 3,16 132,49 8,00 1,03 9,15 54,78 15,99 2,70

kg/inw


42 I.V.I.O.

0

200.000

400.000

600.000

800.000

1.000.000

1.200.000

1.400.000

1.600.000

1.800.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

IZEGEM

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

1.602.827


I.V.I.O.

43

JAARVERSLAG


44 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

45

1849,852

Totaal

4684,530 75,8%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 279,400 0,000 21,660 301,060

1134,520 3550,010

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Harde Plastiek Totaal

51,140 16,820 248,400 4,512 958,240 99,660 26,580 911,620 170,360 59,340 20,640 60,008 11,269 0,649 0,108 12,160 2,385 11,205 3,105 50,125 1,060 32,540 2751,926

219,672

Totaal

3. Recyclageparken

219,672

Glasbollen

2. Wijkinzameling

1140,850 92,400 0,081 27,700 27,700 1020,750 62,630 6,320 25,052 453,660 140,940 20,400

2008

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Ledegem

38,360 10,740 4,460 4,778 0,339

0,746 0,450 2,090 2,960 165,935

23,820 15,820 6,740 7,988 1,244 0,015 2,000 0,720 1,174 0,435 4,180

0,000 147,556

14,660

14,660

32,360

325,378 69,4%

32,360

295,467 70,3%

99,451 225,927

18,440 0,312 68,620 9,240

20,520 0,420 49,220 8,020

87,738 207,730

4,400

16,092

16,092

5,240

21,854

21,854

154,240

37,900 10,400

33,540 10,020

135,840

105,940 8,580 2,308 95,051

feb/08

92,280 7,474 2,308 82,498

jan/08

aantal inwoners

14,400

14,400

21,660 50,520

438,412 79,8%

88,589 349,824

3,360 284,228

1,177 0,195 6,232

0,018 1,000

19,580 0,456 110,000 6,220 7,400 91,680 17,560 6,060 2,650 2,488 1,252

6,900

16,536

16,536

147,360

39,960 16,000

91,400 7,403 2,308 81,689

apr/08

28,860

360,647 71,4%

103,093 257,554

3,300 194,007

5,535

0,838

1,200

4,764 1,078

27,640 13,100 4,780

0,560 2,940 23,140 0,252 97,660 7,220

18,976

18,976

160,271

90,860 7,359 2,308 81,193 21,34 1,900 6,071 30,000 10,100

mrt/08

9371

19,240

19,240

446,174 77,6%

99,878 346,296

2,160 278,634

0,952 0,375 3,258

1,000

1,500 2,440 22,380 0,312 104,320 7,000 0,000 105,120 13,840 5,760 3,380 4,398 0,439

18,742

18,742

162,420

36,860 16,000

109,560 8,874 2,308 98,378

mei/08

34,920

34,920

443,524 83,4%

73,671 369,852

0,000 289,652

21,860 0,420 83,780 7,220 3,600 130,120 18,440 5,760 1,000 5,052 1,043 0,371 0,020 0,800 0,900 0,881 0,345 2,640

5,400

17,086

17,086

24,700

24,700

473,984 81,2%

89,153 384,831

6,560 313,827

1,335 0,330 5,398

1,200

21,780 0,360 108,680 11,820 3,840 109,640 19,260 4,240 3,000 7,142 1,622

7,620

20,524

20,524

149,330

47,800 10,300

8,414 49,660 10,440

145,314

91,230 7,389 2,308 81,533

jul/08

76,800 6,220 2,308 68,271

jun/08

25,440

25,440

469,180 78,0%

103,168 366,012

6,952 1,060 2,880 317,004

1,132

1,000

23,480 0,348 119,120 8,420 5,400 109,300 16,320 5,780 2,000 5,276 1,256

7,280

15,788

15,788

147,350

30,000 10,500

106,850 8,654 2,308 95,888

aug/08

35,860

35,860

386,283 78,4%

83,549 302,734

2,780 244,843

0,768 0,420 3,595

0,021 0,900

108,960 12,500 4,180 2,700 4,932 0,667

4,360 2,000 16,900 0,480 71,940 6,740

13,870

13,870

139,061

5,561 34,820 10,000

88,680 7,182 2,308 79,189

sep/08

18,860

18,860

454,162 69,9%

136,614 317,548

3,700 238,246

1,209 0,420 5,358

1,000

89,620 11,560 3,120 2,540 5,014 1,181

0,020 5,000 21,980 0,384 71,040 15,100

23,662

23,662

208,120

38,160 18,080

105,660 8,558 2,308 94,794 41,800 4,420

okt/08

13,180

13,180

313,505 69,9%

94,368 219,137

2,200 161,607

0,681 0,135 2,275

1,100

16,900 0,324 49,780 4,880 6,340 49,560 12,120 4,540 1,670 4,348 0,314

4,440

14,910

14,910

147,470

37,260 9,800

100,920 8,174 2,308 90,438 -0,51

nov/08

16,920

16,920

277,814 72,9%

75,248 202,566

2,640 116,388

2,612

27,800 9,100 3,920 1,700 3,828 0,834 0,278 0,035 0,960 0,765 0,312

3,420 4,440 21,440 0,444 24,080 7,780

21,632

21,632

153,076

5,006 37,700 9,300 20,400

80,670 6,534 2,308 71,828

dec/08

499,90

121,07 378,83

5,46 1,79 26,51 0,48 102,26 10,63 2,84 97,28 18,18 6,33 2,20 6,40 1,20 0,07 0,01 1,30 0,25 1,20 0,33 5,35 0,11 3,47 293,66

23,44

23,44

197,40

121,74 9,86 2,96 108,93 6,68 0,67 2,67 48,41 15,04 2,18

kg/inw


46 I.V.I.O.

0

100.000

200.000

300.000

400.000

500.000

600.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

LEDEGEM

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

555.582


I.V.I.O.

47

JAARVERSLAG


48 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

49

3972,474 82,9%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 54,200 87,340 0,000 141,540

678,220 3294,254

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Harde Plastiek Totaal

52,110 11,030 281,600 5,136 1070,920 91,500 0,000 920,680 166,980 42,090 20,760 77,622 11,446 1,016 0,108 12,230 0,900 12,506 3,540 55,516 0,840 26,620 2865,150

110,228

3. Recyclageparken

110,228

Totaal

1090,696

676,310 73,920 0,109 8,650 8,650 593,740 32,370 7,520 23,558 260,560 81,000 9,378

2008

Glasbollen

2. Wijkinzameling

Totaal

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Lendelede

Overzicht Ingezamelde tonnages 2008

40,060 8,480 3,420 5,650 0,829

1,100 0,695 0,390 4,245 1,420 161,681

28,800 9,560 2,840

10,614 0,871

0,015 1,000

1,182 0,405 4,485

1,740 149,276

31,120

355,491 81,7%

33,280

0,000

255,681 81,1%

65,198 290,294

2,520 255,708

1,071 0,420 3,413

0,018 1,080

81,040 13,520 5,340 2,650 3,610 0,778

20,280 0,348 107,140 5,900

6,580

11,666

11,666

96,120

20,160 9,340

66,620 7,281 0,721 58,618

apr/08

5,880 25,240 0,000

253,218 77,7%

48,433 207,248

2,220 173,611

5,550

1,000 0,900 0,946

6,144 0,585

31,800 16,800 3,210

3,480 1,720 24,000 0,396 67,120 7,740

7,422

7,422

82,725

6,735 18,440 6,240

51,57 5,637 0,721 45,213 -0,26

mrt/08

5467

5,980 27,300

265,897 75,7%

56,431 196,787

20,620 0,432 64,400 6,860

23,480 0,564 52,940 6,420

64,661 201,236

3,080

8,346

8,346

4,360

11,200

11,200

89,180

20,000 6,000

38,240 6,880

113,630

48,200 5,268 0,721 42,211 11,14 3,840

feb/08

68,510 7,488 0,721 60,301

jan/08

aantal inwoners

0,000

381,176 87,7%

46,757 334,419

3,040 303,495

1,080 0,375 4,020

1,000

108,600 14,880 3,420 2,500 6,484 1,052

0,440 2,000 20,560 0,444 122,860 10,740

7,024

7,024

79,150

19,780 6,560

52,810 5,772 0,721 46,317

mei/08

27,360

12,540 14,820

408,362 88,8%

45,754 362,608

0,943 0,315 3,314 0,840 2,380 326,847

140,960 10,180 2,880 1,000 6,036 0,815 0,384 0,020 1,000

24,360 0,300 124,700 0,000

6,420

9,976

9,976

77,175

6,525 19,260 6,420

44,970 4,915 0,721 39,334

jun/08

2,380

2,380

402,452 84,5%

62,429 340,023

2,700 308,015

1,555 0,375 3,567

1,000

112,000 16,160 4,520 3,000 8,574 1,272

28,380 0,312 111,160 8,480

4,960

9,488

9,488

92,810

20,820 6,660

65,330 7,141 0,721 57,469

jul/08

8,760

8,760

382,269 86,5%

51,595 330,674

2,740 312,658

7,753

1,274

1,000

94,780 21,940 4,820 3,000 6,220 1,491

24,220 0,540 125,940 9,560

7,380

8,116

8,116

67,730

11,040 6,240

50,450 5,514 0,721 44,215

aug/08

2,820

2,820

397,174 82,1%

70,971 326,203

2,880 287,576

1,090 0,285 6,115

0,021 1,100

109,920 13,220 3,260 2,700 4,530 1,011

3,580 2,000 20,280 0,444 105,380 9,760

8,626

8,626

109,381

52,040 5,688 0,721 45,631 21,76 3,680 5,441 20,220 6,240

sep/08

0,000

348,744 83,4%

57,896 290,848

1,660 262,040

1,260 0,375 3,258

1,000

93,500 19,380 3,680 2,540 8,392 1,375

3,260 3,000 25,660 0,480 84,820 8,400

6,908

6,908

90,310

19,360 8,800

62,150 6,793 0,721 54,636

okt/08

29,980

10,000 19,980

243,494 79,7%

49,464 194,030

1,720 165,970

0,945 0,600 6,201

0,950

45,840 11,160 2,460 1,670 4,474 0,510

20,900 0,360 56,420 8,120

3,640

9,460

9,460

74,530

16,220 6,020

52,560 5,745 0,721 46,094 -0,27

nov/08

5,840

5,840

278,516 78,9%

58,631 219,885

1,600 158,274

3,595

0,465

33,380 11,700 2,240 1,700 6,894 0,857 0,632 0,035 1,000

4,930 2,310 28,860 0,516 48,040 9,520

11,996

11,996

117,955

4,857 37,020 5,600 9,378

61,100 6,678 0,721 53,701

dec/08

726,63

124,06 602,57

9,53 2,02 51,51 0,94 195,89 16,74 0,00 168,41 30,54 7,70 3,80 14,20 2,09 0,19 0,02 2,24 0,16 2,29 0,65 10,15 0,15 4,87 524,08

20,16

20,16

199,51

123,71 13,52 1,58 108,60 5,92 1,38 4,31 47,66 14,82 1,72

kg/inw


50 I.V.I.O.

0

50.000

100.000

150.000

200.000

250.000

300.000

350.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

LENDELEDE

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

325.322


I.V.I.O.

51

JAARVERSLAG


52 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

53

2367,168

Totaal

6079,821 76,0%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

1461,619 4618,203

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Harde Plastiek Totaal

76,720 17,220 336,660 5,160 1277,700 150,580 0,000 1256,160 234,000 61,100 18,760 85,160 14,862 0,665 0,108 14,540 2,340 13,188 4,665 68,585 1,680 40,480 3680,333

261,202

Totaal

3. Recyclageparken

261,202

Glasbollen

2. Wijkinzameling

1508,670 149,380 0,099 62,281 62,281 1297,009 87,890 23,280 28,052 536,700 166,800 15,776

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

2008

Overzicht Ingezamelde tonnages 2008

Gemeente Meulebeke

5,994 0,604

1,000 0,929 0,240 5,795 1,460 246,646

11,118 1,291 0,015 2,100 1,353 0,510 5,530

0,000 177,125

0,000

376,565 68,0%

0,000

459,594 70,6%

135,150 324,444

59,460 17,520 2,280

33,320 11,140 6,180

120,633 255,933

26,800 0,384 98,400 18,420

7,360

19,838

19,838

26,440 0,348 68,980 8,800

27,388

27,388

209,090

42,480 12,380

33,960 17,460

191,070

108,970 10,790 5,190 92,990 34,8 10,460

feb/08

139,650 13,827 5,190 120,633

jan/08

aantal inwoners

0,000

452,721 77,3%

102,905 349,816

4,560 255,481

1,000 0,810 0,685 0,510 5,160

5,720 1,192

54,300 20,340 5,200

5,300 3,220 32,860 0,384 103,780 10,460

19,210

19,210

197,825

7,585 65,380 10,680

114,980 11,385 5,190 98,405 -0,8

mrt/08

11031

0,000

563,291 76,2%

134,199 429,092

3,520 330,984

1,015 0,465 4,274

0,018 1,180

102,080 19,260 5,460 2,650 9,190 1,216

2,800 3,960 24,280 0,576 140,060 8,980

24,768

24,768

231,700

67,040 13,060

151,600 15,011 5,190 131,399

apr/08

0,000

562,476 82,0%

101,438 461,038

1,067 0,495 5,598 0,880 4,340 394,224

2,000

150,120 19,380 5,880 2,500 7,392 1,564

4,420 5,000 29,760 0,468 135,160 18,200

22,934

22,934

166,740

40,320 12,980

113,440 11,232 5,190 97,018

mei/08

0,000

564,568 81,0%

107,412 457,155

3,320 387,588

4,578

0,910

168,580 23,220 5,800 1,000 6,218 1,214 0,348 0,020 1,000

25,280 0,360 124,060 9,240

12,440

19,128

19,128

174,049

5,759 44,580 12,540

111,170 11,007 5,190 94,972

jun/08

0,000

650,952 78,3%

141,579 509,373

6,400 432,965

0,420 10,887

1,000 0,810

148,500 30,940 6,960 2,000 7,888 1,892

33,760 0,588 141,100 28,920

10,900

25,848

25,848

212,260

42,960 18,500

150,800 14,931 5,190 130,679

jul/08

0,000

514,297 79,6%

104,733 409,564

4,960 361,936

3,608 0,525 4,887

1,180

149,440 24,940 5,140 2,000 6,516 1,536

28,160 0,384 110,160 10,460

8,040

15,448

15,448

153,300

29,820 10,400

113,080 11,197 5,190 96,693

aug/08

0,000

545,147 76,2%

129,779 415,368

2,060 331,241

0,989 0,435 4,550

0,021 1,000

137,980 18,440 4,060 2,700 6,214 0,484

24,020 0,588 111,580 9,460

6,660

22,232

22,232

210,965

8,015 42,160 18,380

142,410 14,101 5,190 123,119

sep/08

0,000

578,229 72,6%

158,376 419,853

3,900 343,977

2,180 0,720 1,376 0,375 10,176

126,260 17,860 7,160 2,540 7,184 1,934

9,060 1,380 30,820 0,372 102,220 18,460

18,956

18,956

232,850

42,960 11,580

110,930 10,984 5,190 94,756 54,560 12,820

okt/08

0,000

358,576 70,0%

107,571 251,005

1,938 0,800 2,940 197,245

0,786

77,900 15,660 2,280 1,670 5,294 0,685

25,540 0,252 53,160 0,000

8,340

17,140

17,140

160,930

33,440 11,520

116,640 11,549 5,190 99,901 -0,67

nov/08

0,000

453,406 74,0%

117,843 335,563

3,020 220,922

0,470 0,690 5,212

48,220 15,300 4,700 1,700 6,432 1,250 0,317 0,035 0,900

1,400 3,660 28,940 0,456 89,040 9,180

28,312

28,312

226,389

6,693 51,600 17,320 15,776

135,000 13,367 5,190 116,443

dec/08

551,16

132,50 418,66

6,95 1,56 30,52 0,47 115,83 13,65 0,00 113,88 21,21 5,54 1,70 7,72 1,35 0,06 0,01 1,32 0,21 1,20 0,42 6,22 0,15 3,67 333,64

23,68

23,68

214,59

136,77 13,54 5,65 117,58 7,97 2,11 2,54 48,65 15,12 1,43

kg/inw


54 I.V.I.O.

0

100.000

200.000

300.000

400.000

500.000

600.000

700.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

MEULEBEKE

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

665.486


I.V.I.O.

55

JAARVERSLAG


56 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

57

1685,452

Totaal

2199,986 53,1%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

1030,896 1169,090

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen harde plastic Totaal

0,000 0,000 70,600 0,000 0,000 0,000 0,000 309,960 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 1,630 0,000 0,000 0,000 0,000 382,190

230,838

Totaal

3. Recyclageparken

230,838

Glasbollen

2. Wijkinzameling

1059,620 52,360 0,049 46,134 46,134 961,126 69,770 17,100 20,469 390,620 114,500 13,373

2008

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Oostrozebeke

0,106

15,646

0,109

21,889

0,000

225,865 44,8%

0,000

145,825 51,7%

70,463 75,362

8,680

18,200

124,770 101,095

6,860

20,896

20,896

3,580

26,406

26,406

116,990

29,720 9,100

30,960 13,860

186,720

78,170 3,863 3,845 70,463

feb/08

107,360 5,305 3,845 98,210 26,56 7,980

jan/08

aantal inwoners

0,000

162,286 54,7%

73,560 88,726

17,492

0,152

12,040

5,300

14,042

14,042

138,652

4,252 43,680 9,260

82,070 4,055 3,845 74,170 -0,61

mrt/08

7502

0,000

200,123 57,0%

86,138 113,985

30,109

0,209

22,820

7,080

24,256

24,256

154,280

50,360 9,260

94,660 4,678 3,845 86,138

apr/08

0,000

173,503 52,7%

82,050 91,453

37,179

0,099

37,080

0,000

13,834

13,834

130,800

30,940 9,500

90,360 4,465 3,845 82,050

mei/08

0,000

177,803 64,0%

64,075 113,728

45,753

0,213

37,140

8,400

20,004

20,004

119,421

6,551 32,780 8,640

71,450 3,531 3,845 64,075

jun/08

0,000

208,731 54,3%

95,482 113,249

49,269

0,209

41,300

7,760

24,180

24,180

144,290

27,120 12,680

104,490 5,163 3,845 95,482

jul/08

0,000

159,124 55,6%

70,615 88,509

41,863

0,203

34,840

6,820

13,566

13,566

111,410

24,240 8,840

78,330 3,871 3,845 70,615

aug/08

0,000

241,344 50,3%

120,061 121,283

42,633

0,113

34,960

7,560

22,532

22,532

184,158

83,680 4,135 3,845 75,701 44,36 9,120 6,698 31,820 8,480

sep/08

0,000

173,289 49,2%

88,068 85,221

34,225

0,165

30,740

3,320

12,736

12,736

134,950

29,940 8,320

96,690 4,778 3,845 88,068

okt/08

0,000

152,423 50,9%

74,771 77,652

28,552

0,052

21,200

7,300

16,240

16,240

115,590

24,580 8,280

83,270 4,115 3,845 75,311 -0,54

nov/08

0,000

179,670 55,0%

80,843 98,827

17,580

10,960

6,620

22,146

22,146

148,191

2,968 34,480 8,280 13,373

89,090 4,402 3,845 80,843

dec/08

293,25

137,42 155,84

50,95

0,00 0,00 9,41 0,00 0,00 0,00 0,00 41,32 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,22 0,00 0,00 0,00

30,77

30,77

224,67

141,25 6,98 6,15 128,12 9,30 2,28 2,73 52,07 15,26 1,78

kg/inw


58 I.V.I.O.

0

50.000

100.000

150.000

200.000

250.000

300.000

350.000

400.000

450.000

500.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

OOSTROZEBEKE

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

453.175


I.V.I.O.

59

JAARVERSLAG


60 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

61

3271,633 74,2%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

843,750 2427,883

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Harde Plastiek Totaal

34,660 9,480 205,680 4,140 575,600 51,980 0,000 745,400 94,000 34,470 18,360 72,984 9,380 0,694 0,108 9,000 0,720 8,489 2,910 40,221 0,760 24,240 1943,276

114,476

3. Recyclageparken

114,476

Totaal

1271,101

797,490 47,740 0,000 749,750 59,340 10,480 12,861 296,400 93,960 0,570

2008

Glasbollen

2. Wijkinzameling

Totaal

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Pittem

Overzicht Ingezamelde tonnages 2008

0,060 0,000

35,460 11,240 3,100 5,540 0,474

19,980 4,220 1,620

8,498 0,557

0,000

226,104 70,9%

0,000

275,968 67,7%

89,018 186,950

139,018

65,784 160,320

1,720

3,440

1,980 102,080

0,858

0,428

17,420 0,276 55,120 8,240

17,500 0,312 37,180 0,000

0,015 1,000

0,000

9,572

9,572

4,920

13,000

13,000

131,790

23,560 10,740

43,340 6,820

114,900

73,710 4,412 0,000 69,298 19,72 4,060

feb/08

64,740 3,876 0,000 60,864

jan/08

aantal inwoners

0,000

234,629 73,0%

63,384 171,245

3,800 136,612

0,765 0,930 2,090

1,000

3,956 0,587

31,000 7,560 3,220

2,500 2,860 16,720 0,264 51,560 7,800

7,586

7,586

97,197

2,987 22,400 7,020

65,250 3,906 0,000 61,344 -0,46

mrt/08

6586

0,000

292,294 77,2%

66,735 225,559

186,511

1,063 0,330 4,615

0,018 1,050

14,448 1,391

67,520 9,540 1,940

18,780 0,456 55,520 5,060

4,780

12,308

12,308

97,420

24,000 7,520

65,900 3,945 0,000 61,955

apr/08

0,000

286,820 74,6%

72,833 213,987

1,280 179,641

1,938

0,970 0,720 0,679

5,064 0,654

82,640 5,500 4,220

2,200 1,700 15,600 0,336 48,620 7,520

8,626

8,626

104,750

22,080 7,540

75,130 4,497 0,000 70,633

mei/08

0,000

295,424 81,7%

53,977 241,447

1,520 200,681

0,573 0,315 2,275

100,500 6,020 2,500 6,600 6,152 0,974 0,528 0,020

18,580 0,264 50,660

3,200

9,308

9,308

88,668

4,158 23,060 7,440

54,010 3,233 0,000 50,777

jun/08

0,000

331,246 80,7%

64,095 267,151

0,885 0,480 6,401 0,760 4,580 229,737

1,000

5,954 0,529

95,640 12,480 3,400

18,140 0,528 67,520 8,040

3,400

10,574

10,574

94,800

22,580 7,660

64,560 3,865 0,000 60,695

jul/08

0,000

295,164 74,6%

74,939 220,225

2,980 188,919

5,414

0,708

1,080

83,180 8,820 4,380 4,440 4,674 1,327

13,980 0,336 54,600

3,000

7,246

7,246

103,580

15,840 11,220

76,520 4,581 0,000 71,939

aug/08

0,000

345,027 70,2%

102,795 242,232

3,220 195,541

0,655 0,390 2,640

0,021 1,000

4,392 0,481

91,860 8,600 1,490

2,780 0,760 14,400 0,372 55,900 6,580

10,040

10,040

143,991

63,220 3,785 0,000 59,435 40,58 6,420 2,551 24,260 6,960

sep/08

0,000

269,370 71,8%

75,841 193,529

0,000 161,929

0,933 0,165 1,629

6,004 1,030

70,200 9,560 4,200

17,160 0,288 45,100

5,660

7,700

7,700

104,210

22,600 6,960

74,650 4,469 0,000 70,181

okt/08

0,000

198,532 72,3%

55,082 143,450

1,900 109,640

5,475

0,630

0,900

2,850 0,953

44,640 4,040 2,000

13,020 0,312 21,960 8,740

2,220

7,270

7,270

85,020

21,660 7,100

56,760 3,398 0,000 53,362 -0,5

nov/08

0,000

221,055 73,2%

59,266 161,789

2,980 112,968

0,312 0,300 2,584

22,780 6,420 2,400 7,320 5,452 0,423 0,166 0,035 1,000

4,160 24,380 0,396 31,860

11,246

11,246

104,775

3,165 31,020 6,980 0,570

63,040 3,774 0,000 59,266

dec/08

496,76

128,11 368,64

5,26 1,44 31,23 0,63 87,40 7,89 0,00 113,18 14,27 5,23 2,79 11,08 1,42 0,11 0,02 1,37 0,11 1,29 0,44 6,11 0,12 3,68 295,06

17,38

17,38

193,00

121,09 7,25 0,00 113,84 9,01 1,59 1,95 45,00 14,27 0,09

kg/inw


62 I.V.I.O.

0

50.000

100.000

150.000

200.000

250.000

300.000

350.000

400.000

450.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

PITTEM

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

407.050


I.V.I.O.

63

JAARVERSLAG


64 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

65

993,741

Totaal

2865,904 78,4%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 118,360 0,000 0,000 118,360

619,676 2246,228

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Harde Plastiek Totaal

36,920 17,720 181,300 3,168 552,700 72,260 0,000 730,420 104,100 37,660 19,760 95,074 8,611 0,496 0,108 5,996 1,530 6,663 1,980 43,011 0,000 21,980 1941,457

0,000

Totaal

3. Recyclageparken

0,000

Glasbollen

2. Wijkinzameling

599,190 40,040 0,067 11,534 11,534 547,616 35,140 12,130 11,136 247,820 77,760 10,565

2008

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Ruiselede

Overzicht Ingezamelde tonnages 2008

29,640 7,260 2,100 8,578 0,632

17,900 8,340 3,220

10,038 0,661

8,480

8,480

7,200

186,768 67,7%

60,237 126,531

105,791

7,200

196,634 70,9%

57,214 139,421

0,000 101,281

6,560

0,544 0,285 2,460

9,200 0,312 33,020 6,240

21,100 0,156 27,480 0,000

0,015 1,060 0,810 0,441

5,520

0,000

3,500

0,000

84,860

17,100 4,900

36,340 5,300

100,230

43,720 2,922 0,961 39,837 14,88 4,260

feb/08

58,590 3,915 0,961 53,714

jan/08

aantal inwoners

0,000

192,648 78,1%

42,222 150,426

4,200 125,918

3,990

0,525

1,196

5,662 0,825

29,580 7,200 4,780

0,000 2,880 17,140 0,300 39,760 7,880

0,000

73,688

3,548 19,120 4,720

46,640 3,117 0,961 42,562 -0,34

mrt/08

5128

27,940

27,940

234,028 77,4%

52,836 181,192

1,380 161,152

0,772 0,345 2,056

0,018

57,360 11,480 1,820 2,650 11,338 0,529

6,040 12,760 0,204 52,400

0,000

83,730

21,060 5,020

57,650 3,852 0,961 52,836

apr/08

0,000

280,864 83,3%

46,765 234,099

0,000 211,439

0,620 0,105 1,938

81,840 8,940 4,320 3,500 7,866 0,858

2,980 0,540 16,460 0,252 73,260 7,960

0,000

74,130

17,480 8,700

47,950 3,204 0,961 43,785

mei/08

20,680

20,680

281,453 86,0%

39,289 242,164

4,740 219,650

0,712 0,225 1,966

104,220 8,620 4,060 1,000 7,346 0,579 0,246 0,020 1,140

14,260 0,276 59,380 7,060

3,800

0,000

65,374

2,054 19,200 5,060

39,060 2,610 0,961 35,489

jun/08

7,160

7,160

297,652 76,6%

69,552 228,100

4,880 209,720

0,742 0,300 4,878

90,380 11,640 3,380 2,000 8,402 0,370

16,360 0,288 54,560 6,340

5,200

0,000

93,570

18,360 5,220

69,990 4,677 0,961 64,352

jul/08

10,400

10,400

266,439 82,6%

46,366 220,073

1,420 205,853

4,355

0,627

1,600

89,960 7,700 2,220 2,000 7,458 1,349

15,240 0,324 59,540 7,920

4,140

0,000

64,640

12,740 5,620

46,280 3,093 0,961 42,226

aug/08

16,660

16,660

288,121 76,6%

67,531 220,590

0,420 174,689

2,949

0,720 0,610

0,021

83,420 7,760 4,040 2,700 6,586 0,823

8,280 0,240 45,640 6,800

3,680

0,000

117,541

47,100 3,147 0,961 42,991 20,86 7,870 4,891 20,620 16,200

sep/08

12,200

12,200

233,995 76,1%

55,998 177,997

2,300 161,237

0,453 0,720 2,275

1,000

67,360 11,200 3,460 2,540 7,390 0,859

17,900 0,420 36,960 0,000

6,400

0,000

77,340

15,800 7,360

54,180 3,620 0,961 49,598

okt/08

3,720

3,720

191,472 78,5%

41,210 150,262

131,882

4,784

0,266

41,200 4,020 2,200 1,670 6,572 0,538

4,880 14,440 0,192 34,020 17,100

0,000

68,470

18,220 5,040

45,470 3,038 0,961 41,470 -0,26

nov/08

3,920

3,920

215,829 81,3%

40,455 175,374

2,640 132,846

4,800

0,351

37,560 9,940 2,060 1,700 7,838 0,588 0,25 0,035

1,700 3,380 18,160 0,204 36,680 4,960

0,000

90,168

0,643 31,780 4,620 10,565

42,560 2,844 0,961 38,755

dec/08

558,87

120,84 438,03

7,20 3,46 35,35 0,62 107,78 14,09 0,00 142,44 20,30 7,34 3,85 18,54 1,68 0,10 0,02 1,17 0,30 1,30 0,39 8,39 0,00 4,29 378,60

0,00

0,00

193,79

116,85 7,81 2,25 106,79 6,85 2,37 2,17 48,33 15,16 2,06

kg/inw


66 I.V.I.O.

0

50.000

100.000

150.000

200.000

250.000

300.000

350.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

RUISELEDE

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

317.740


I.V.I.O.

67

JAARVERSLAG


68 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

69

4435,416

Totaal

8992,866 70,4%

Groottotaal %selectiviteit

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

2662,321 6330,545

Brandbaar Selectieve fractie

5. Gemeentelijk afval Brandbaar Groen Bouw&Sloop Landbouwfolie Totaal

4. Totaal

Grofvuil Bedrijfsafval Papier/karton Plastic folies Bouw&sloop Inert materiaal Asbest Tuinafval Houtafval Metaal Vlak Glas Glas KGA KGA bebat toners Frituurolie Motorolie Textielgoederen Isomo AEEA Autobatterijen Harde Plastiek Totaal

76,390 15,370 463,280 7,032 1309,080 178,600 161,310 1434,060 249,760 78,680 20,970 110,458 23,225 1,293 0,108 22,390 2,970 16,909 5,835 105,399 2,300 46,720 4332,139

Totaal

3. Recyclageparken

560,240

560,240

Glasbollen

2. Wijkinzameling

2730,840 237,160 0,087 82,399 82,399 2411,281 174,650 29,200 73,144 1103,280 290,050 34,252

2008

Restfractie Restfractie kmo Restfractie rolcont. Restfractie huishoudens Grofvuil - brandbaar Grofvuil - metalen Grofvuil - kringloop Papier/karton PMD Groenafval rolcont

1. Haalmethode

Gemeente Tielt

Overzicht Ingezamelde tonnages 2008

49,960

43,524

42,628

5,740 253,933

220,472

0,000

690,029 60,0%

276,237 413,792

3,000 254,890

5,420

1,576 1,020 10,440

0,000

580,203 67,9%

186,506 393,697

1,093

1,000 0,630 1,032 0,540 8,335

2,000

0,015 2,000

0,000

617,049 65,5%

212,921 404,128

7,354 1,147

8,640 1,756

14,184 2,049

12,160 0,580 42,120 0,492 78,780 13,200 14,480 45,960 17,480 6,600

42,628

34,340 0,624 97,260 11,000 3,500 53,720 16,980 3,840

8,020

43,524

346,850

13,090 88,520 17,740

228,830 19,873 6,867 202,091 -1,33

mrt/08

19474

37,880 0,528 67,640 13,860 5,820 37,100 20,460 5,900

49,960

307,240

82,620 21,640

101,080 28,360

447,910

202,980 17,628 6,867 178,486

feb/08

246,950 21,446 6,867 218,637 57,6 13,920

jan/08

aantal inwoners

0,000

780,032 70,0%

233,912 546,120

4,560 383,158

1,478 0,555 9,736

0,018 2,200

4,290 5,970 34,700 0,600 118,420 11,680 9,700 138,060 14,760 8,180 2,780 12,934 2,537

56,542

56,542

375,660

90,980 25,700

258,980 22,491 6,867 229,622

apr/08

0,000

822,014 75,8%

198,685 623,329

1,858 0,480 7,677 0,900 5,940 487,849

2,000

9,360 1,020 36,000 0,576 159,400 15,340 11,120 189,060 25,880 7,480 3,500 8,274 1,984

43,960

43,960

316,750

78,300 23,600

214,850 18,659 6,867 189,325

mei/08

0,000

823,584 77,8%

182,895 640,689

4,960 461,447

32,660 0,528 126,460 12,900 8,000 206,660 23,760 9,960 1,600 8,510 1,635 0,73 0,020 2,000 0,810 1,181 0,420 9,313

9,340

52,486

52,486

333,676

13,416 95,740 26,940

197,580 17,159 6,867 173,555

jun/08

0,000

846,352 72,7%

231,299 615,053

5,080 468,099

1,890 0,645 9,522

2,200

46,540 0,648 121,080 21,340 29,540 168,360 23,300 8,000 2,480 11,798 2,576

13,100

47,174

47,174

359,350

83,580 29,300

246,470 21,405 6,867 218,199

jul/08

0,000

877,178 64,8%

308,949 568,229

6,120 434,231

2,000 0,720 1,816 0,765 12,615

45,360 0,564 129,180 17,440 18,460 146,040 29,420 7,240 2,000 7,666 2,585

4,240

39,038

39,038

429,010

61,320 22,600

209,970 18,235 6,867 184,869 119,840 15,280

aug/08

0,000

916,020 75,2%

227,347 688,674

2,740 465,775

1,653 0,525 9,431

0,021 2,090

36,060 0,732 145,800 22,960 19,620 174,860 25,520 7,160 2,700 6,982 2,001

4,920

51,318

51,318

427,601

28,361 126,220 21,920

251,100 21,807 6,867 222,427

sep/08

0,000

756,138 75,3%

186,658 569,480

1,574 0,435 6,516 1,400 3,200 378,256

2,000

37,180 0,444 126,900 13,560 15,090 130,780 18,480 5,620 2,540 10,144 2,393

40,244

40,244

362,910

129,400 21,580

211,930 18,405 6,867 186,658

okt/08

0,000

585,224 68,0%

187,472 397,752

2,940 268,392

7,684

0,900 0,810 1,029

0,840 7,800 34,700 0,636 65,340 11,480 13,000 91,680 15,660 4,000 1,670 6,956 1,267

37,660

37,660

312,380

79,880 20,460

213,500 18,541 6,867 188,092 -1,46

nov/08

0,000

699,045 67,2%

229,442 469,603

2,440 255,638

0,729 0,450 8,710

45,740 0,660 72,820 13,840 12,980 51,780 18,060 4,700 1,700 7,016 1,295 0,563 0,035 2,000

10,120

55,706

55,706

416,079

18,277 85,640 30,210 34,252

247,700 21,512 6,867 219,322

dec/08

461,79

136,71 325,08

3,92 0,79 23,79 0,36 67,22 9,17 8,28 73,64 12,83 4,04 1,08 5,67 1,19 0,07 0,01 1,15 0,15 0,87 0,30 5,41 0,12 2,40 222,46

28,77

28,77

227,76

140,23 12,18 4,23 123,82 8,97 1,50 3,76 56,65 14,89 1,76

kg/inw


70 I.V.I.O.

0

200.000

400.000

600.000

800.000

1.000.000

1.200.000

1.400.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

TIELT

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

1.187.935


I.V.I.O.

71

JAARVERSLAG


72 I.V.I.O.


I.V.I.O.

73

JAARVERSLAG


74 I.V.I.O.


JAARVERSLAG

I.V.I.O.

75

0

1.000.000

2.000.000

3.000.000

4.000.000

5.000.000

6.000.000

7.000.000

8.000.000

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

Kostenevolutie (totaal) 1990-2008

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

7.132.483


VIII

76 I.V.I.O.

Verslag van de commissaris-revisor


I.V.I.O.

77

JAARVERSLAG


Toelichting bij de jaarrekening 2008

IX

Alle bedragen zijn in EUR.

ACTIVA De totale activa bedragen 6.449 K EUR De belangrijkste posten zijn de liquiditeiten (1.265 K EUR), handelsvorderingen (783 K EUR), de voorschotten retributies (749 K EUR) en de vaste activa (3.497 K EUR).

VASTE ACTIVA De vaste activa bestaan vooral uit de materiële vaste activa (3.496 K EUR). Deze activa worden voornamelijk gevormd door het nieuwe gebouw (1.196 K EUR) en de terreinen, gebouwen en installaties op de recyclageparken (1.987 K EUR), door glasbollen (24 K EUR) en een nieuwe glaskraanwagen (166 K EUR).

VORDERINGEN OP MEER DAN EEN JAAR Deze vordering heeft betrekking op een voorschot aan retributies reeds uitgekeerd aan de gemeenten. Dit werd in belangrijke mate verhoogd in 2008 en bedraagt nu 749 K EUR.

VOORRADEN De voorraad van 100 K EUR bestaat uit huisvuilzakken, PMD-zakken en compostvaten.

VORDERINGEN OP TEN HOOGSTE EEN JAAR Deze post bestaat o.a. uit de volgende elementen: •

vorderingen op deelnemers-gemeenten en andere handelsvorderingen:

•

te ontvangen subsidies OVAM

•

overige vorderingen

•

totaal:

783 K EUR 27 K EUR 7 K EUR 817 K EUR

GELDBELEGGINGEN EN LIQUIDE MIDDELEN Deze post (1.265 K EUR) is nog steeds significant en wordt hoofdzakelijk belegd in kortlopende SICAV's en in termijnrekeningen. De opbrengst van die beleggingen op jaarbasis is 81 K EUR.

78 I.V.I.O.


PASSIVA 51 % van het totaal vermogen wordt gevormd door het eigen vermogen. De solvabiliteitsratio is bijgevolg zeer goed.

EIGEN VERMOGEN Na de winstverdeling is het eigen vermogen 3.085 K EUR Het eigen vermogen is als volgt opgesplitst: •

kapitaal van de publieke vennoten:

•

kapitaal van de privé vennoot:

•

uitgifte premies:

•

herwaarderingsmeerwaarden:

•

wettelijke reserve:

•

onbeschikbare reserve:

•

beschikbare reserve:

•

kapitaalsubsidies:

•

totaal:

1.646 K EUR 29 K EUR 8 K EUR 61 K EUR 168 K EUR 1.023 K EUR 155 K EUR 175 K EUR 3.265 K EUR

SCHULDEN OP TEN HOOGSTE EEN JAAR De schulden op ten hoogste één jaar bestaan uit 2.801 K EUR en zijn als volgt samengesteld: •

leveranciers en te ontvangen facturen:

1.082 K EUR

•

verkoop zakken:

1.244 K EUR

•

dividenden en zitpenningen:

158 K EUR

•

sociale en fiscale schulden

108 K EUR

•

teruggave gemeenten:

•

totaal:

591 K EUR 3.183 K EUR

I.V.I.O.

79

JAARVERSLAG


RESULTATENREKENING De resultatenrekening wordt, na eliminatie van de opbrengsten en kosten m.b.t. de gesubsidieerde lening, samenvattend als volgt voorgesteld:

Opbrengsten (in K EUR) •

Bijdragen deelnemers-gemeenten: 80%

7.132

•

Opbrengst Fost Plus:

1.073

•

Opbrengst Recupel:

26

•

Verkoop stickers recyclageparken netto:

68

•

KMO recyclageparken:

48

•

Andere opbrengsten:

•

Opbrengsten afvalfracties:

•

Financiële opbrengsten:

•

Totaal

147 1.120 113 9.727

Kosten (in K EUR) •

Aankopen handelsgoederen:

•

Kosten ophaling, overslag en verwerking (61):

•

Andere kosten:

744

•

Lonen en wedden (incl. bestuurdersvergoedingen):

852

•

Afschrijvingen:

320

•

Andere bedrijfskosten en fin. kosten:

•

Belastingen:

•

Totaal

Resultaat van het boekjaar:

255 6.841

1 88 9.101 626

De verwerkingskosten zijn ca. 50% van de 61-reeks kosten ; de andere helft bestaat uit ophaal-, overslag- en transportkosten.

80 I.V.I.O.


X

Jaarrekening 2008

I.V.I.O.

81

JAARVERSLAG


82 I.V.I.O.


I.V.I.O.

83

JAARVERSLAG


84 I.V.I.O.


I.V.I.O.

85

JAARVERSLAG


86 I.V.I.O.


I.V.I.O.

87

JAARVERSLAG


88 I.V.I.O.


I.V.I.O.

89

JAARVERSLAG


90 I.V.I.O.


I.V.I.O.

91

JAARVERSLAG


92 I.V.I.O.


I.V.I.O.

93

JAARVERSLAG


94 I.V.I.O.


I.V.I.O.

95

JAARVERSLAG


96 I.V.I.O.


I.V.I.O.

97

JAARVERSLAG


98 I.V.I.O.


I.V.I.O.

99

JAARVERSLAG


100 I.V.I.O.


I.V.I.O.

101

JAARVERSLAG


102 I.V.I.O.


RUISELEDE RECYCLAGEPARK

TIELT

GLASBOL PITTEM ARDOOIE

TE

RG

EM

RO ST O

O

INGELMUNSTER

N

ZE

BE

KE

MEULEBEKE

DE

IZEGEM

LENDELEDE LEDEGEM

I.V.I.O. Lodewijk de Raetlaan 12 8870 Izegem tel. 051 31 17 96 fax 051 31 67 39 info@ivio.be www.ivio.be

INTERGEMEENTELIJKE VERENIGING VOOR DUURZAAM MILIEUBEHEER VOOR IZEGEM EN OMMELAND


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook