Inter Truck NR. 18

Page 1

PLATUS ASORTIMENTAS ŽEMĖS ŪKIO TECHNIKAI:

PADANGOS, ALYVOS, ATSARGINĖS DALYS

inter
ŠIUOLAIKIŠKAS LEIDINYS SUNKIOSIOS TECHNIKOS VERSLO PASAULIUI VASARIS 2023 INTERVIU SU INTER CARS S.A. PREZIDENTU AR YRA PRIEŠNUODIS ENERGIJOS KAINŲ VIRUSUI? APIE PANDEMIJĄ, KARĄ IR ATEITIES PLANUS -
IR REMONTO ĮRANGA
TRUCK

„Galaxy“ prekinį ženklą galima apibūdinti paprastais žodžiais – „padangos, skirtos darbui“. Visos „Galaxy“ padangos turi konkrečią paskirtį. Ką tai reiškia? Inžinierių komanda sėkmingai sukūrė visapusiškai pažangią padangų liniją, skirtą įvairioms pramonės šakoms, tokioms kaip statyba, kasyba, miškininkystė, žemės ūkis ir pramonė. „Galaxy“ yra sunkaus darbo sinonimas, todėl savo srities profesionalai renkasi „Galaxy“ padangas, kurios padeda efektyviai atlikti darbą.

IC kodas: 6.00-16 RGX 303 6PR

Matmuo: 6.00-16

IC kodas: 10.00-20 PGX DM 16PR

Matmuo: 10.00-20

MŪSŲ PATIKIMI GAMINTOJAI

IC kodas: 460/70R24 PGX HLR Matmuo: 460/70R24

IC kodas: 10-16.5 RGX MM 8PR

Matmuo: 10-16.5

IC kodas: 12-16.5 PGX HULK 12PR

Matmuo: 12-16.5

TURINYS

ŽURNALAS „ INTER TRUCK“

Redakcijos adresas: UAB „Inter Cars Lietuva“ Titnago g. 6, Vilnius Tel. (8 5) 249 10 72 www.intercars.lt

Redaktoriai: Jaroslav Lozovskij, Mantas Sasnauskas

Maketavimas: Vaivara Gumenienė el. p.: vaivara@maketuoju.lt

Kalbos redaktorė: Aušra Daugvilaitė

Išspausdinta: UAB „Standart Impressa“

Dėl reklamos kreipkitės: Jaroslav Lozovskij, tel.: (8 5) 249 10 72 el. p.: jaroslav.lozovskij@intercars.eu

Prenumerata: jaroslav.lozovskij@intercars.eu

Tiražas: 1200 egz.

UAB „Inter Cars Lietuva“ neatsako už reklamas ir jų kalbą.

Didesnė šio „InterTruck“ numerio dalis yra skirta žemės ūkio, statybų ir karjerų technikai. Grupė „Inter Cars“ keletą metų sparčiai plečia žemės ūkio technikos segmentą kaimyninėse šalyse ir jau spėjo užimti solidžią rinkos dalį, o šiais metais aktyvią šio segmento plėtrą pradeda ir Lietuvoje. Norėdama pristatyti savo asortimentą, skirtą žemės ūkio, miškų, karjerų ar statybos technikai, ir išskirtines galimybes šioje rinkoje, įmonė „Inter Cars Lietuva“ dalyvauja žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi“. Joje įmonė pristato žemės ūkio technikai skirtas padangas, alyvas ir kitus techninius skysčius, atsargines dalis ir kitas prekes bei šios technikos remontui skirtus įrankius ir stambią dirbtuvių įrangą. „Inter Cars“ – vienintelė įmonė mūsų regione, prekiaujanti įvairiausių transporto priemonių – nuo vandens transporto iki sunkiausios statybų ar žemės ūkio technikos – dalimis ir turinti tokį platų jų asortimentą. Milžinišką „Inter Cars“ struktūrą parodo skaičiai – sandėliuose turime apie 600 tūkst. dalių ir prekių, kurios klientams gali būti pristatytos greičiau nei parą, ir 5 mln. dalių, kurias galima užsisakyti individualiai. Tokiam dideliam asortimentui palaikyti ir plėsti būtini milžiniški modernūs logistikos centrai. Vienas jų veikia Zakročime ir aprūpina Lietuvą. Jo plotas apima 67 000 m². Tokį dydį sunku net įsivaizduoti, bet pamėginkime. 2008 m. FIFA apibrėžė standartinį futbolo aikštės dydį – 68×105 m stačiakampį, kurio plotas sudaro daugiau kaip 7 000 m². Vadinasi, sandėliavimo ir biurų objektas Zakročime yra didesnis nei 9 tokios futbolo aikštės. Daugiau apie šio logistikos centro plėtrą skaitykite straipsnyje P. 6–7.

Grupės „Inter Cars“ metinė apyvarta siekia apie 3 milijardus eurų – pagal prekybą sunkvežimių dalimis užima pirmą vietą visoje Europoje ir sudaro solidžią daugelio siūlomų produktų segmentų rinkos dalį. Vienas svarbiausių veiksnių, padedančių pasiekti šiuos rezultatus, – išskirtinis klientų aptarnavimas ir itin greitas prekių pristatymas jiems: kartais prekės vežamos net keliolika kartų per dieną. Bendradarbiavimas su „Inter Cars“ ne tik leidžia sutaupyti laiko, bet ir užtikrina patikimą, greitą ir kokybišką technikos remontą.

Nuo pandemijos pradžios grupė „Inter Cars“ pasiekė išskirtinių rezultatų, bet susidūrė ir su įvairiais iššūkiais. Kaip sekėsi juos įveikti ir kaip keičiasi „Inter Cars“, apžvelgia įmonių grupės prezidentas Maciejus Oleksovičius (P. 2–3).

„Inter Cars Lietuva“ šiais metais organizuoja jubiliejinį dešimtąjį nacionalinį Geriausio jaunojo automechaniko konkursą, kuriame dalyvauja beveik visos automobilių mechanikus ir automobilių elektrikus rengiančios Lietuvos mokyklos. Šis konkursas – labai svarbus „Inter Cars“ grupės projektas, kurio tikslas – populiarinti automobilių mechaniko profesiją, skatinti mokinius domėtis naujausiomis technologijomis, įgyti daugiau žinių, konkuruoti tarpusavyje. Konkursas apima daugelį transporto priemonių, o šiais metais jo dalyvių laukia ir sunkiosios technikos remonto ir priežiūros užduotis. Apie konkursą plačiau skaitykite šiame žurnalo numeryje.

Šiame numeryje gausu ne tik medžiagos apie sunkvežimių remontą ir jų dalis, pateikiame ir daug medžiagos apie žemės ūkio ir statybų technikos dalis, padangas, alyvas.

Naujame žurnalo numeryje taip pat rasite ir daug kitų aktualių temų bei tiesiai iš dalių gamintojų gautos naudingos techninės informacijos.

Malonaus skaitymo.

1
2–21 AK TUALIJOS 22–61 TIEKĖJAI
PRODUKTAI
62–80
TURINYS

AKTUALIJOS

INTERVIU SU

– Kaip jūsų įmonė susidorojo su pandemijos ir karo Ukrainoje padariniais, ypač su tiekimo sunkumais?

– Be abejo, rūpesčiai dėl dalių prieinamumo paveikė ir bendrovę „Inter Cars“, ir visą mūsų sektorių. Kai kuriose srityse šių sunkumų nepavyko įveikti iki šiol. Bendrovėje „Inter Cars“ gana anksti buvo priimtas sprendimas sandėliuose kaupti dideles atsargas. Veiksmingai reaguojant į kilusias problemas, svarbiausia buvo tai, su kuo mūsų įmonė siejama jau daugelį metų - tai daugybės prekių ženklų strategija ir partnerystė su premium klasės dalių tiekėjais. Bendrovės„Inter Cars“ veikla grindžiama didelio prekių prieinamumo principu, kad būtų patenkintas kiekvienas automobilių remonto dirbtuvių pageidavimas. Daugelyje mūsų prekių grupių yra alternatyvių produktų, t. y. tai pačiai transporto priemonei skirtų ir panašios kokybės, tačiau iš skirtingų tiekėjų gaunamų dalių. Jeigu kuris nors tiekėjas neturi dalių, tinkamų konkrečiam modeliui, tas dalis pateiks kiti tiekėjai. Dirbtuvės gali atlikti transporto priemonės remontą, tačiau ne visada jos turi naudoti pageidaujamo gamintojo dalis. Be to, premium klasės dalių tiekėjai dažniausiai užtikrina didesnį prekių prieinamumą nei Azijos gamintojai, kurių gaminiais remiasi nuosavi daugelio platintojų ženklai. Norėčiau pabrėžti, kad per pandemiją bendrovėje „Inter Cars“ dalių prieinamumas, palyginti su mūsų standartais, iš tiesų buvo kiek mažesnis, tačiau jis vis tiek buvo daug geresnis nei daugumos mūsų konkurentų.

– Bendrovė„Inter Cars SA“ veikia Vidurio ir Rytų Europos šalyse. Čia investuota daug lėšų: įkurti platinimo centrai, turintys išplėtotą logistiką. Kaip šios investicijos keičia iki šiol buvusią įmonės verslo veiklą?

MACIEJUMI OLEKSOWICZIUMI –BENDROVĖS „INTER CARS SA“

PREZIDENTU

Baigiasi dar vieni netikėtų iššūkių kupini metai. Kokie jie buvo automobilių atsarginių dalių platinimo rinkos Lenkijoje lyderei bendrovei

„Inter Cars“ ir kokie ateities planai? Apie tai kalbamės su Maciejumi Oleksowicziumi, šios bendrovės prezidentu, einančiu ir grupės „Inter Cars“ strategijos direktoriaus pareigas.

– Bendrovės „Inter Cars“ veiklai Europoje jau tenka daugiau kaip 50 proc. pardavimų. Kiekvienoje šalyje, kurioje veikiame, siekiame sukurti stabilias pardavimo ir logistikos struktūras, kad nepriklausomoms automobilių remonto dirbtuvėms galėtume teikti aukščiausio lygio paslaugas. Šiandieninei nepriklausomų dirbtuvių rinkai reikia ir veiksmingos bei sparčios logistikos, ir visiško dalių prieinamumo. Didelę reikšmę turi ir mokymai, prieiga prie techninių žinių, programinės įrangos ir reikiamų įrankių. Tik sukūrę stabilias struktūras galėsime būti šalia savo klientų ir greitai reaguoti į jų poreikius. Tokia yra mūsų

TRUCK.INTERCARS.LT 2

filosofija. Dažnai tam reikia didelių investicijų ir daug laiko, bet galiausiai tai ilgiems metams garantuoja labai stabilią poziciją.

– Svarbiausia atsarginių dalių tiekimo rinkai grandis yra automobilių remonto dirbtuvės. Ko vidutinės dirbtuvės tikisi iš platintojų? O gal skirtingose rinkose veikiančių dirbtuvių požiūris į verslą smarkiai skiriasi?

– Nepriklausomų remonto dirbtuvių poreikiai panašūs visoje Europoje. Transporto priemonių parkai būna skirtingi, todėl gali skirtis ir jiems reikalingas dalių asortimentas, tačiau bendrieji poreikiai labai panašūs. Pats svarbiausias dalykas visada yra atsarginių dalių prieinamumas ir efektyvus jų pristatymas reikiamu laiku. Svarbus veiksnys yra ir nuspėjamumas bei pasitikėjimas. Jei susitarėme, kad dalis bus pristatyta tam tikrą valandą, tada ji ir turi būti atvežta. Kiti svarbūs dalykai yra rinkos kaina ir pridėtinė vertė, pavyzdžiui, galimybė pasinaudoti aukščiausios klasės dalių katalogu, techninių konsultacijų teikimas, mokymų rengimas ir įvairios rinkodaros bei pardavimų skatinimo akcijos.

– Kaip remonto dirbtuvės turi pasirengti būsimiems pokyčiams, tokiems kaip kur kas didesnė priklausomybė nuo prieigos prie techninių duomenų, elektromobilumo plėtojimas ar vis dažniau automobiliuose diegiamos sistemos ADAS?

– Tai didelis iššūkis visai rinkai, todėl kartu su tokiomis organizacijomis kaip automobilių dalių platintojų ir gamintojų asociacijos –Lenkijos SDCM ir Europos CLEPA bei FIGIEFA – veikiame pagal nuostatas, garantuojančias prieigą prie visų duomenų, reikalingų transporto priemonių diagnostikai ir remontui. Dirbtuvių atsparumą pokyčiams lemia darbuotojų lavinimas, investicijos į žmogiškuosius išteklius ir įrangą, reikalingą šiuolaikinių transporto priemonių priežiūrai. Tiekėjai, su kuriais bendradarbiaujame, siūlo dirbtuvių įrangą, reikalingą ADAS kalibruoti ir daugelio automobilių ir mašinų diagnostikai. Jau ne kartą girdėjau nuomonę, kad nepriklausomos remonto dirbtuvės yra geriau pasirengusios kalibruoti ADAS negu įgaliotieji paslaugų centrai, kurie įrangą dažnai nuomoja ir jos laukia kelias dienas.

– Ar karas Ukrainoje labai paveikė įmonės veiklą? Kartu su prekėmis juk buvo sunaikintas ir bendrovės „Inter Cars“ sandėlis Kyjive. Kaip įmonė reagavo į šią žinią?

– Karas, kuris vis dar vyksta, pirmiausia, yra tragedija žmonėms ir humanitarinė krizė. Palyginti su žmonių išgyvenamu košmaru, verslo problemos tėra smulkmenos. Bendrovė priėmė sprendimą atskirti šiuos du dalykus.

Pagalbą nukentėjusiesiems teikia„Inter Cars“ fondas, įtraukiantis norinčius bendradarbiauti mūsų įmonės darbuotojus, o vadovybė atsako už verslo tęstinumą.

Prasidėjus karui, kilo bendras bejėgiškumo jausmas. Ko gero, versle tai išgyvenau pirmą kartą. Didžiąją priimamų sprendimų dalį perleidome vietoje esančiai komandai, nes jos nariai geriausiai žino, kokios ten yra galimybės, apribojimai ir poreikiai. Sunaikintas sandėlis, žinoma, lėmė ir didelius finansinius nuostolius, ir logistikos sunkumus, tad šiandien logistika veikia laikinų sprendimų pagrindu, galima sakyti „partizaniškai“. Trys didžiausi mūsų padaliniai buvo laikinai pritaikyti, kad priimtų siuntas iš tiekėjų ir sandėliuotų daugiau prekių. Jau susitaikėme su nuostoliais ir optimistiškai žvelgiame į ateitį. Žinome, kad visai Ukrainai artimiausiu metu reikės efektyviai veikiančių platintojų ir pajėgių dirbtuvių. Dėl jų išlaikoma visa šalies logistika, visos Ukrainos tarnybos ir visuomenės veikla. Norime prisidėti prie šalies atkūrimo pasibaigus karui ir Ukrainai pasiekus pergalę.

– Bendrovė „Inter Cars“ įgyvendina daug iniciatyvų, skirtų mechanikams. Kokie įmonės plėtros planai šioje srityje?

– Aš pats mėgstu naujienas, tad ateinančiais metais daug pastangų ir diskusijų skirsime būtent naujovėms ir skaitmeninimui. Pradedame nuo tokių mažų pravarčių funkcijų, kaip galimybė telefono kamera nuskaityti transporto priemonės VIN (iš bet kurios vietos) – tai leis daug lengviau rasti tinkamas dalis naujajame mūsų„Inter Cars“ e-kataloge („Inter Cars e-Catalog“). Plėtosime ir automobilių remonto ir priežiūros paslaugų bei

remonto dirbtuvių paieškos platformą internete. Esame automobilių remonto dirbtuvių partneriai, siūlome viską, ko joms reikia, iš vienų rankų. Dėl to paleidome prekyvietės platformą„Inter Cars Marketplace“, kuri leidžia plėtoti mūsų portfelį netiesiogiai – sujungia tarpusavyje automobilių mechanikus ir visas bendradarbiavimu suinteresuotas įmones bei bendroves.

Norime eiti į priekį ir gerinti teikiamų paslaugų kokybę. Tai patvirtina ir jau minėto „Inter Cars“ e-katalogo („Inter Cars e-Catalog“) apdovanojimas „Inovatoriai 2022“, kurį mums suteikė savaitraštis „Wprost“. Norime plėtoti savo įmonę kartu su visu automobilių sektoriumi ir suteikti automobilių mechanikams erdvės augti. Be naujoviškų ir modernių įrankių to padaryti nebus įmanoma.

– Kokių dar planų naujiems metams turi bendrovė „Inter Cars“?

– Norėčiau taip pat paminėti, kad jau netrukus dar labiau pagerinsime kontaktų su „Inter Cars“ galimybes: diegiame naują sistemą „Contact Center“ ir įgyvendiname daugybę organizacinių pokyčių. Siekiame, kad visi norintieji galėtų susisiekti su mumis įvairiais bendravimo būdais (telefonu, pokalbių svetainėje, vaizdo skambučiais ir pan.) ir jiems nereikėtų laukti.

Siekiant sinergiškai veikti su remonto dirbtuvėmis, reikia įsiklausyti į jų poreikius ir žinoti dabartinius jų lūkesčius. Jau daugelį metų bendradarbiaujame su automobilių remonto dirbtuvėmis, šiuos santykius plėtosime ir toliau. Kiti sprendimai, kuriuos pasiūlysime savo klientams, bus pateikti atsakant į jų lūkesčius ir teikiant jiems palaikymą remiantis įmonės šūkiu: kartu kuriame, palaikome, pristatome.

NUORODA Į INFORMACIJOS ŠALTINĮ AKTUALIJOS
Surinkta parama Ukrainos karo aukoms „Inter Cars“ mokymo centras Čosnuve „Inter Cars“ sandėliai
3
„Inter Cars“ mobilusis mokymo centras

GAUSUS ASORTIMENTAS -

PRIVALUMAS AR IŠŠŪKIS?

TOKS MILŽINIŠKAS ASORTIMENTAS YRA IDEALI SITUACIJA AUTOSERVISAMS, TAČIAU KAIP SU TOKIU SKIRTINGŲ PRODUKTŲ KIEKIU SUSITVARKO MŪSŲ PREKYBOS ATSTOVAI?

„Negalima paneigti, kad darbas su tokiu dideliu asortimentu yra iššūkis. Laimei, įmonė mums suteikia efektyvias darbo priemones, kurias galime naudoti savo darbo palengvinimui, pavyzdžiui, internetinį užsakymo katalogą“, – sako Alytaus miesto „Inter Cars“ padalinio pardavimų vadybininkas Aurimas Indrišiūnas.

„Darbas su klientais nėra lengvas. Tam reikalingos ne tik žinios apie savo sritį ir produktus, bet ir partneriški santykiai. Vis dėlto pagrindinė sritis, kurioje vadybininkas turi jaustis tarsi žuvis vandenyje, yra įmonės siūlomas asortimentas “, – sako Rolandas Butkus, Mažeikių miesto „Inter Cars“ padalinio vadovas. „Priešingai nei atrodo, siūlomų produktų gausa palengvina vadybininkų darbą. Dėl to jie savo klientams gali pasiūlyti produktus, kurių net neverta ieškoti pas kitus tiekėjus. Visos reikalingos dalys iš vienų rankų – tai patogumas ir laiko taupymas autoservisui, kuris nori sutelkti dėmesį į savo darbą, o ne ieškoti skirtingų tiekėjų prekių kodų“, – sako Egidijus Jokubauskas,„Inter Cars Lietuva“ Šiaulių miesto vyr. vadybininkas.

AR „E-KATALOGAS“PADEDA VADYBININKO DARBUI SU TOKIU PLAČIU PREKIŲ ASORTIMENTU?

„Naudojant „E-katalogą“, paaiškinti informaciją apie prekes yra paprasčiau, o klientas iškart turi informacijos apie prekių kainas ir prieinamumą. Klientai vertina tai, kad vienoje vietoje jie turi viską, ko gali prireikti, nesvarbu, ar rinksis dalis, ar norės jas įsigyti, ar atsiskaityti“, – sako Egidijus Jokubauskas, „Inter Cars“ Lietuva Šiaulių miesto padalinio vadovas.

Kaip reikia dirbti su klientais, jei komercinis pasiūlymas apima daugiau nei 550 000 produktų, kuriuos galima įsigyti nedelsiant, ir net 5 milijonus prekių, užsakomų individualiai?

„Tikras hitas tarp klientų yra mobilioji dalių paieškos versija, tai yra „E-katalogas“. Ji yra greitesnė už standartinę versiją, ją galite naudoti praktiškai neatsitraukdami nuo darbo. Daugelis autoservisų atstovų neturi laiko ramiai sėdėti prie kompiuterio, todėl įrankis, kuriuo galima naudotis telefonu – daugelio jų problemų sprendimas. „Inter Cars“ sukelta revoliucija programinės įrangos srityje daro jiems įspūdį“, – teigia Egidijus Jokubauskas.

„Anksčiau labai populiarūs buvo popieriniai dalių katalogai, o dabar visus produktus galima rasti sistemoje ir tokie įrankiai, kaip internetinis „E-katalogas“ labai palengvina ne tik dalių paiešką, bet ir jų užsakymą bei užsakymų ir PVM sąskaitų faktūrų stebėjimą. Tiek klientai, tiek pardavimo partneriai neįsivaizduoja savo darbo be šių programų“, – pamini pardavimų vadybininkas Aurimas Indrišiūnas.

KOKS KLIENTŲ POŽIŪRIS Į VADYBININKUS, KAI PREKĖ NĖRA PRIEINAMA?

„Pardavimų vadybininkai yra ne tik mūsų ambasadoriai, visų pirma, jie yra kiekvienos įmonės akys ir ausys. Tai jie perduoda grįžtamąjį ryšį iš autoservisų, kuriuo remiantis mes nuolat tobuliname „Inter Cars“ asortimentą.

Net jei klientui reikia nestandartinės dalies, kurios nėra sandėlyje, mes darome viską, kad ją atvežtume. Klientai pasitiki mumis kaip partneriais ir esame labai svarbi jų, kaip autoserviso verslo dalis. Klientai pripažįsta, kad nėra tikri, jog be IC pagalbos pavyktų taip greitai atlikti remonto darbus ir džiuginti savo klientus", – priduria Rolandas Butkus.

„Pasitaiko situacijų, kai kažko neturime savo asortimente. Dažniausiai tai yra sunkiai prieinami produktai, pagaminti pagal individualų užsakymą – tada į pagalbą visada ateina produktų specialistas. Kiekvienam klientui galime atsiųsti dalis pagal individualų užsakymą. Pastaruoju metu dažnai gauname paklausimų apie retą autoservisų įrangą. Su tuo taip pat neturime jokių problemų, galime užsakyti pagal kliento poreikius pritaikytą įrangą, netgi tokią, kurios nėra „Inter Cars“ asortimente. Jei klientui mūsų reikia, visada esame pasirengę atlikti užduotį“, – sako Alytaus miesto „Inter Cars“ padalinio pardavimų vadybininkas Aurimas Indrišiūnas.

KĄ APIE „INTER CARS“ PASIŪLYMĄ SAKO PATYS KLIENTAI?

„Mūsų asortimentas yra labai platus, o klientai dalių paieškai gali naudoti „E - katalogą“, kuris puikiai susidoroja su pagrindinio asortimento paieška. Dažniausiai kyla klausimų tik apie konkrečius gamintojus ir kokias dalis pasirinkti tam tikram transporto priemonės modeliui. Gilindami savo žinias, nuolat tobulindamiesi, galime tinkamai atlikti visas užduotis. Mūsų parduodami produktai atitinka visus standartus ir turi kokybės sertifikatus. Todėl esu tikra, kad mūsų klientai gaus produktus, kurie pateisins jų lūkesčius ir bus saugūs galutiniam vartotojui“, – priduria Egidijus Jokubauskas.

AUTORIUS
AKTUALIJOS 4
RENALDAS GABARTAS
TRUCK.INTERCARS.LT
AKTUALIJOS INTERCARS.LT 5

ILS Sp. z o.o. – tai „Inter Cars“ S. A. kapitalo grupės logistikos operatorius, teikiantis grupei sandėliavimo, paskirstymo ir transportavimo paslaugas. Sandėlis Zakročyme tiesiogiai aptarnauja Vidurio ir Rytų Europos šalis, t. y. Lietuvą, Latviją, Estiją ir Ukrainą. Papildomai, per ILS „Inter Cars“ vykdo tiesioginį prekių gabenimą į Vakarų Europos šalis, kuriose neturi fizinio pardavimo tinklo, t. y. Jungtinę Karalystę, Airiją, Prancūziją, Suomiją ir Vokietiją. Be „Inter Cars“ grupės, bendrovė taip pat teikia 3PL (trečiosios šalies logistikos) paslaugas ir kitiems subjektams, pavyzdžiui, „Inter Cars“ tiekėjams.

Taigi, įvertinus aplinkybes buvo nuspręsta, kad esamos patalpos tapo per ankštos ir būtina restruktūrizuoti objektą, tai yra pastatyti

naują – jau penktąjį – sandėlį. Naujasis objektas techniniu ir matmenų

požiūriu buvo pritaikytas prie jau esamų

sandėlių, o su vienu jų sujungtas siena.

„Su tuo buvo susiję ir sunkumai vykdant statybas, – sako Radosław Wielechowski, ILS sutarties vadovas. – Milžiniško naujo ploto statyba negalėjo trukdyti centro darbui, kartu turėjo būti užtikrinta maksimali sauga tiek statybų aikštelėje, tiek esamuose sandėliuose, kuriuose trimis pamainomis, 24 valandas per parą dirba 1500 žmonių.“

Sandėlyje įrengti 10,2 m aukščio keturių lygių stelažai, skirti alyvoms, tepalams, skysčiams ir metaliniams elementams (didelių gabaritų) laikyti. Stelažų komplekte įrengti ritininiai tiekimo ir stacionarūs konvejeriai, užtikrinantys efektyvią ir saugią padėklų logistiką stelažų zonoje. Kita reikšminga naujai pastatyto sandėlio įranga yra aukšti sandėliavimo stelažai, pritaikyti prekių laikymui ant padėklų.

Aukštus sandėliavimo stelažus aptarnaus

šiuolaikiški vežimėliai, skirti šio pobūdžio darbui. Grindyse sumontuota indukcinių linijų sistema kontroliuoja vežimėlių darbą ir tuo pačiu padeda šių 6 tonų svorio transporto priemonių operatoriams.

„Šiuolaikiniai vežimėliai ne tik pagreitina darbą, bet ir gerokai padidina darbo saugą, kuriai mūsų įmonė skiria labai didelį dėmesį. Aukštų stelažų dalyje gali tilpti net iki 10 629 padėklų. Palyginimui, 20 pėdų jūriniame konteineryje gali tilpti 10-11 padėklų“, – priduria Radosław Wielechowski.

Naujajame sandėlyje buvo įrengtos modernios priešgaisrinės sistemos ir būtina infrastruktūra, užtikrinanti darbuotojų ir sandėliuojamų medžiagų saugumą. Naujojo objekto įrenginiai atitinka aplinkos apsaugos reikalavimus ir užtikrina taupią eksploataciją.

INTER CARS LOGISTIKOS CENTRO PLOTAS - JAU 67 000 M²

Baigus statyti penktąjį sandėlį, Europos logistikos ir plėtros centro ILS Zakročyme sandėliavimo plotas padidėjo 22 000 m2. Baigus investicijos įgyvendinimą, ILS centro Zakročyme sandėlių plotas padidėjo iki neįtikėtinų 67 000 m², tai yra daugiau nei 9 futbolo stadionų dydžio.

Visame pastate buvo įrengtas energiją taupantis apšvietimas ir vėdinimo sistema su šilumos regeneravimu.

Sugadinti padėklai, tūkstančiai dėžių, kilometrai plėvelės ir juostų bei tonos popieriaus – tai sandėlių kasdienybė. Ką su visu tuo daryti? Tokiame didžiuliame objekte atliekų susidarymo mastai taip pat yra dideli. „Žinoma, projektuodami savo sandėlius negalėjome pamiršti ir techninių patalpų, kuriose bus atliekamas pradinis atliekų rūšiavimas, jų smulkinimas, presavimas ir paruošimas transportavimui. Ekologinis aspektas mūsų įmonei yra labai svarbus. Be to, tvarka objekte neabejotinai lemia saugumą, kurio niekada nereikėtų nuvertinti. Dėl to ši sandėlio dalis yra uždara ir atskirta nuo logistikos paslaugų zonos“, – sako Marcin Łapiński, logistikos vadovas.

Statybos darbai yra visiškai baigti, o objektas atrodo išties įspūdingai. Tačiau neįmanoma nepastebėti kai kurių darbų, kurie bus užbaigti tik ateityje.

„Tai tiesa, tam tikra sandėlio dalis, kuri šiuo metu bus skirta komunikacijos funkcijos vykdymui, yra suprojektuota ir iš anksto pritaikyta taip, kad prireikus ateityje ją būtų galima panaudoti kuriant du paaukštinimus ir vietą automatizuotam sandėliui“, – sako Marcin Łapiński.

Įdomus techninis sprendimas yra specialaus įvažiavimo mažesniems automobiliams (au-

tobusams) įrengimas greta įprastinių vartų dideliems sunkvežimiams, kuris veikia kaip uždara erdvė. Automobiliai sustoja uždaroje erdvėje, tarp išorinių ir sandėlio vartų. „Tokiu būdu užtikrinami visi saugos reikalavimai ir optimizuojamos su objekto šildymu susijusios išlaidos“, – sako vyresnysis logistikos operacijų vadovas Ireneusz Świderek. Tačiau sandėlis – tai ne tik jame saugomos prekės. Svarbiausi yra žmonės, kurie čia dirba. Todėl investicinis projektas negalėjo būti baigtas be socialinės zonos su persirengimo kambariais, dušais ir vonios kambariais. Projekte taip pat numatytas labai patogus susisiekimas tarp esamų sandėlių ir naujo sandėlio, taip pat senojo ir naujo biuro, kuriame papildomai suprojektuotos 4 įvairios paskirties konferencijų salės ir socialinės patalpos. Pagrindinis naujo sandėlio statybos tikslas buvo tolesnės visos „Inter Cars“ kapitalo grupės plėtros galimybių užtikrinimas. Papildomas objektas padidins darbo sklandumą ir optimizuos esamus procesus, o galiausiai sumažins ir logistikos išlaidas. Tai bus kai kurių didelių gabaritų prekių, alyvų ir perteklinių prekių sandėliavimo vieta, kuri gerokai palengvins visų sekcijų darbą, taip pat ir kituose sandėliuose.

„Pagrindiniame sandėlyje dėl ten naudojamos automatikos norime laikyti prekes, kurias galime tvarkyti naudodami šią technologiją“, – sako Marcin Łapiński.

AKTUALIJOS
6 TRUCK.INTERCARS.LT

ILS EUROPOS LOGISTIKOS CENTRAS ZAKROČIME (VARŠUVA)

67 000 M²

4 LYGIŲ STELAŽAI

78 PAKROVIMO-IŠKROVIMO RAMPOS

11 KM BENDRO ILGIO KONVEJERIŲ SISTEMA

A KLASĖS ŠILDOMAS SANDĖLIS, 11,5 M AUKŠČIO LUBOS

MODERNŪS JUDĖJIMO SANDĖLYJE SPRENDIMAI

EFEKTYVUS KLIENTO PREKIŲ GRĄŽINIMO VALDYMAS: KOKYBĖS KONTROLĖ, ATSKYRIMAS, APTARNAVIMAS, PRIEŽIŪ RA.

NAUJASIS OBJEKTAS SUSKIRSTYTAS Į PREKIŲ GAVIMO IR IŠDAVIMO ZONAS, KURIOS PAGERINA SUDĖTINGĄ VISO CENTRO PREKIŲ LOGISTIKOS PROCESĄ. SVARBUS YRA IR

SANDĖLIAVIMO PLOTO PADIDINIMAS, KURIS NEABEJOTINAI PAVEIKIA ĮMONĖS DARBO EFEKTYVUMĄ.

7 INTERCARS.LT
AKTUALIJOS

AR EGZISTUOJA

PRIEŠNUODIS ENERGIJOS KAINŲ VIRUSUI?

„Inter Cars Lietuva“ lengvųjų automobilių detalių pardavimo vadovas Ugnius Katkauskas pastebi, kad nors elektros tiekimas yra kertinė net pačių kukliausių autoservisų, turinčių viso labo keltuvus ir oro kompresorius, veiklos sąlyga, iki energetinės krizės dėl jos taupymo niekas nesuko galvos. Po Rusijos sukelto karo ir energetinio šantažo padėtis pasikeitė radikaliai.

„Didieji autoservisai, turintys po keletą padalinių skirtinguose miestuose, iki energetinės sumaišties už elektrą mokėję po 16 000 eurų, šiais metais gavo beveik dvigubai didesnes sąskaitas. Bet net ir santykinai nedidelės remonto dirbtuvės, kurių išlaidos elektrai svyruodavo apie 300-400 eurų, sąskaitoms persiritus į trijų nulių zoną, juokauti šia tema liovėsi“, – konstatuoja U. Katkauskas.

Tiesa, vienas „Inter Cars Lietuva“ vadovų taip pat pastebi, kad kai kurie autoservisai, savo veiklai patalpas nuomojantys, yra tapę tų pastatų savininkų įkaitais, nes iš jų gauna didesnes sąskaitas nei išrašo elektros tiekėjai. „Tikrai žinau atvejų, kai į šiuos dalykus dėmesį atkreipę autoservisų vadovai po diskusijų su patalpų šeimininkais sugebėjo pasiekti pozityvių rezultatų. Kartais pakanka įdėti visai nedaug pastangų tam, kad finansinė našta būtų mažesnė. Ir tai nėra smulkmena, nes išaugę veiklos kaštai automatiškai reiškia mažesnį paslaugų prieinamumą daugeliui automobilininkų, o tuo pačiu ir didesnę eismo įvykių riziką, nulemtą techninių priežasčių“, – perspėja U. Katkauskas. Atkreiptinas dėmesys, kad naujos statybos, projektuotų būtent tokiai specifinei veiklai, kaip automobilių remontas, pastatų Lietuvoje yra labai nedaug. Didžioji dalis autoservisų įsikūrę senuose mūruose ar angaruose, priskiriamuose žemiausioms energetinio efektyvumo klasėms, todėl išlaidos elektrai ir šildymui net teoriškai negali būti racionalios. „Šiuos dalykus puikiai suvokia ir patys autoservisų vadovai, todėl dar prieš elektros ir dujų kainų šuolį daugelis pradėjo ieškoti energijos

Didesnių autoservisų ar remonto dirbtuvių savininkams patalpų šildymas ir vėsinimas visais laikais buvo nemažas galvos skausmas, tačiau energijos kaštų šuolis 2022-uosius pavertė tikrų tikriausiu „šiurpmečiu“. Rugpjūtį didmeninė elektros kaina buvo šoktelėjusi iki 4 eurų už kWh ribos arba dešimteriopai daugiau nei iki šiol mokėjo fiksuotus planus turintys vartotojai. Ir nors vėliau šis tarifų uraganas kiek išsikvėpė, išlaidų energijai mažinimas liko vienu svarbiausių galvosūkių. „Inter Cars Lietuva“ komandos specialistai ieškantiems sprendimų turi keletą patarimų.

taupymo būdų: nuo LED lempučių iki saulės elektrinių ant pastatų stogų montavimo ar dujinių katilų keitimo į kieto kuro katilus. Deja, greitų, paprastų ir nebrangių sprendimų nėra. Netgi gana neseniai – prieš trejus ar ketverius metus – įkurtuves šventusių autoserviso dirbtuvių šeimininkai juokauja, jog pradėdami statybas dabar daugybę dalykų darytų visiškai kitaip. Pastarojo meto patirtys davė daug brangių pamokų“, – pastebi„Inter Cars Lietuva“ sunkvežimių dalių pardavimo skyriaus vadovas Donatas Čiočys.

ENERGETIKOS EKSPERTAI

NORINTIEMS MAŽINTI IŠLAIDAS

ELEKTRAI IR ŠILDYMUI REKOMENDUOJA

SUSIPLANUOTI TOKIAS ŠIUOS DARBUS

AR PERMAINAS:

% Seną dujinio šildymo sistemą pakeisti nauju dujiniu kondensaciniu katilu, jei įmanoma, įdiegiant jį atsinaujinančią energiją naudojančioje sistemoje (sujungus jį su saulės kolektoriais arba šilumos siurbliu). Perėję prie pažangesnės ir išmaniosios šildymo sistemos, galite sutaupyti apie 30 proc. išlaidų.

% Reguliariai palyginkite elektros energijos kainas, nešiojamuosius elektrinius šildytuvus ir vėdinimo prietaisus naudokite tik trumpą laiką, taip pat taupykite karštą vandenį, įsirengę elektrinius vandens šildytuvus.

% Energijos taupymas prasideda nuo tinkamos temperatūros patalpoje, ji gali būti reguliuojama termostatais ir termometrais. Radiatoriai efektyviausiai skleidžia šilumą, kai yra neapdulkėję ir niekuo neužstatyti, kai patalpoje gera oro cirkuliacija.

% Tinkamas vėdinimas, t. y. išvėdinimas, o ne vėdinimas laikant pravirą langą, yra svarbus energijos taupymo veiksnys. Sandarūs langai, uždarytos kambarių durys ir žaliuzės padeda išlaikyti šilumą.

% Patalpos temperatūrą sumažinus vos 1 °C, šildymo išlaidas galima sumažinti 6 proc.

% Pasirūpinkite radiatorių nuorinimu.

% Nuvalyk ite nuo radiatorių dulkes ir pasistenkite jų neužstatyti baldais.

% K aip ir automobilio techninės priežiūros atveju, reguliari ir profesionali šildymo sistemos priežiūra gali padėti išvengti brangesnio remonto.

AKTUALIJOS AUTORIUS RENALDAS GABARTAS
8 TRUCK.INTERCARS.LT

PAPRASTAS BŪDAS NEPRASTAI SUTAUPYTI

Greitas detalių pristatymas, profesionalūs darbo įrankiai ir meistro kvalifikacija yra trys banginiai, ant kurių laikosi visi geri autoservisai. Atimk bent vieną dedamąją ir darbai judės gerokai lėčiau, o kai kuriais atvejais gali ir įstrigti tarsi vasarinėmis padangomis „apautas“ bolidas, pabudęs plikledžio sukaustytame greitkelyje. „Inter Cars Lietuva“ visoms panašioms problemoms turi paruošusi efektyvius sprendimus.

Didžiausias atsarginių detalių, eksploatacinių medžiagų ir darbo įrankių importuotojas Lietuvos rinkoje jau seniai siūlo esamiems ir būsimiems savo partneriams viską, ko tik gali prisireikti kasdienėje autoservisų veikloje. Ir galimybę dovanų gauti trūkstamos autoserviso įrangos (tam tereikia bent pusmetį sėkmingo bendradarbiavimo patirties su „Inter Cars Lietuva“ – detalių užsakymų bent už 500 eurų per mėnesį), ir net nemokamus profesinius automobilių remonto bei techninės priežiūros kursus (ši programa parengta drauge su kolegomis iš „Bosch“ ir yra skirta ukrainiečiams, kuriuos karas privertė pakeisti profesiją).

„Mums iš tiesų rūpi, kaip sekasi „Inter Cars Lietuva“ verslo partneriams, todėl atidžiai stebime, analizuojame visus procesus ir ieškome būdų, kaip padėti. Viena iš sričių, kurioje kol kas dalis autoservisų ne visiškai išnaudoja galimybes – veiklos efektyvumo didinimas optimizuojant detalių tiekimą. Kai kurios įmonės savo komandose turi tiekėjus, kasdien lakstančius po įvairius sandėlius ar detalių parduotuves su trūkstamų detalių ar mechanizmų sąrašais. Faktas, kad tai kainuoja papildomus pinigus, atima daug laiko ir energijos iš žmonių, kurie galėtų užsiimti tiesiogine veikla – klientų automobilių remontu. Mes galime šią kasdienę rutiną pakeisti neatpažįstamai ir išvaduoti autoservisus nuo papildomų išlaidų bei gaišaties“,

– sako „Inter Cars Lietuva“ lengvųjų automobilių detalių pardavimo vadovas Ugnius Katkauskas.

Sprendimas paprastas kaip 2x2: tereikia naudotis „Inter Cars Lietuva“ detalių pristatymo paslauga. T. y. suplanuoti kokiems remonto darbams ir kokių detalių reikės bei jas užsakyti, atitinkamą informaciją perdavus „Inter Cars Lietuva“ komandai.

„Tam, kad ši sistema veiktų maksimaliai efektyviai, mūsų žiniomis reikia vienintelio dalyko – šiek tiek pakoreguoti darbų algoritmą ir viską pradėti nuo į autoservisą atgabento kliento automobilio defektavimo. Jei autoserviso priėmėjas tiksliai surašys bent 90 proc. detalių, kurių neišvengiamai reikės atstatant sugedusios transporto priemonės funkcionalumą, ir tą informaciją perduos mums, tai daugeliu atvejų galėsime tas detales pristatyti anksčiau, negu meistrai išmontuos„mirusius“ agregatus ir pasiruoš jų „transplantacijai“. Didesniuose miestuose, kuriuose yra „Inter Cars Lietuva“ padaliniai, tokius užsakymus mes sugebame atlikti per pusvalandį ar ilgių ilgiausiai per pusantros valandos. Mūsų kompanijos tiekėjai dažnai tipiniais maršrutais juda du ar net keturis kartus per dieną, o šiek tiek ilgėliau luktelėti trūkstamų prekių gali tekti nebent regioninių miestelių klientams. Bet kuriuo atveju, minimalų pristatymo terminą užtikrina bent vieną vežimas per dieną“, – akcentuoja U. Katkauskas.

Itin svarbu tai, kad naudojantis šia paslauga užsakomos detalės nepabrangsta nei vienu centu, nepriklausomai nuo to, už kokią sumą prekių perkama – už 5 ar 500 eurų.

Vienas „Inter Cars Lietuva“ vadovų taip pat pastebi, kad gali pasitaikyti situacijų, kai itin retai ieškomų detalių nėra pagrindiniuose mūsų šalies sandėliuose ir jas tenka atgabenti iš netoli Varšuvos esančio pagrindinio logistikos centro. Tačiau net tokiais atvejais pristatymo terminas persikelia tik į kitą darbo dieną, nes iš Lenkijos sunkvežimis su užsakymais keliauja kasdien.

„Paprastai to net nereikia, nes absoliuti dauguma populiariausių detalių ir eksploatacinių medžiagų yra mūsų „buferiniame“ sandėlyje Kaune. Iš čia į visus „Inter Cars Lietuva“ padalinius užsakymus pristatome tą pačią dieną. Patikėkite, tai tikrai labai didelis pristatymo greitis, iš esmės koreguojantis detalių tiekimo grafikus“, – sako U. Katkauskas.

„Inter Cars Lietuva“ sunkvežimių dalių pardavimo skyriaus vadovas Donatas Čiočys pastebi, kad tokie patys pasiūlymai ir pristatymo terminai galioja ir komercinį transportą eksploatuojančioms vežėjų kompanijoms, kurioms prastovos kainuoja žvėriškai didelius pinigus.

„Mūsų įmonė šią paslaugą pradėjo siūlyti bemaž prieš dešimtmetį ir buvo pirmoji Lietuvoje. Todėl natūralu, kad šiai dienai turime efektyviausiai veikiančias logistikos schemas ir plačiausią detalių asortimentą. Tereikia tuo naudotis“, – teigia D. Čiočys.

AKTUALIJOS
9 INTERCARS.LT

JUBILIEJINIAME „GERIAUSIAS JAUNASIS

AUTOMECHANIKAS 2023“ KONKURSE LAUKIA STAIGMENOS

Kasmet būsimi automobilių mechanikai metus pradeda galvodami apie tai, kaip kuo geriau pasirodyti tradicija virtusiame nacionalinio meistriškumo konkurse „Geriausias jaunasis automechanikas“. Šie metai – ypatingi, mat konkursas vyksta jau dešimtąjį kartą, o varžybas organizuojanti bendrovė „Inter Cars Lietuva“ jubiliejiniame renginyje nusprendė pateikti staigmenų.

Nors kalbant apie tradicijas populiarus posakis, kad susitikimo vietos pakeisti negalima, 2023-ųjų „Geriausias jaunasis automechanikas“ vyks kitoje vietoje. Ir tam yra svarbi priežastis: „Inter Cars“ turi gausybę produktų ne tik lengvojo ir komercinio transporto segmentui, bet ir agrotechnikos bei sunkvežimių sektoriui. Tad konkursas vyks kovo 30-balandžio 1 dienomis parodoje „Ką pasėsi...“ Kaune.

„Visada ieškome naujovių, kad būtų įdomu ne tik dalyviams, bet ir organizatoriams. Nauja vieta – nauji iššūkiai ir mums. Taip jau sutapo, kad įmonė dirba ne tik lengvojo ir komercinio transporto srityje, bet daro didelį žingsnį ir agrotechniniame segmente, tad pasirinkdami naują vietą sujungėme šias sritis ir konkursą organizuojame kitaip“, – kalbėjo Andrius Žilėnas, UAB „Inter Cars Lietuva“ Mokymų skyriaus vadovas.

Pasak jo, toks pokytis anaiptol nereiškia, kad bendrovė traukiasi tolyn nuo smulkesnės lengvojo transporto technikos. Atvirkščiai, tik technika jubiliejiniame konkurse „Geriausias jaunasis automechanikas“ gali būti ir stambesnė.

„Norime pasakyti, kad technika gali būti labai įvairi – nuo nedidelio motociklo iki didelės žemės ūkio mašinos, o aistra mechanikai gali atverti platesnes galimybes ir geresnį suvokimą“, – pabrėžė A. Žilėnas. Tradiciškai dalyvauti nacionalinio meistriškumo konkurse „Geriausias jaunasis

automechanikas 2023“ kviečiami Lietuvos profesinių mokyklų, rengiančių automobilių mechanikus, mokiniai. Viliamasi, kad konkurso finale varžysis iki 12 gabiausių, daugiausiai žinių bei įgūdžių pademonstravusių, mokinių iš visos Lietuvos.

Konkurso finalo nugalėtojai turės galimybę žengti dar vieną žingsnį ir dalyvauti konkurso tarptautiniame superfinale, kuris birželio 2325 dienomis vyks Vengrijoje.

ŽADA STAIGMENŲ

Kol kas konkurso organizatoriai neišduoda, ar keisis konkurso dalyviams skirtos užduotys.

Pasak „Inter Cars Lietuva“ atstovų, akcentas dedamas ten pat – kaip ir kasmet svarbiausia yra technika. Konkurse norima patikrinti, kaip būsimieji rinkos specialistai supranta procesus, technikos veikimą, kaip mąsto.

„Automobilių mechaniko sritis labai plati ir plačiai panaudojama. Konkursas jubiliejinis, tad mėginsime pateisinti dalyvių lūkesčius pateikdami netikėtumų“, – sakė A. Žilėnas. Kokios tiksliai užduotys lauks konkurso dalyvių, paaiškės likus mėnesiui iki renginio finalo. Tačiau, pasakojo „Inter Cars Lietuva“ atstovas, šiemet norima uždavinius pateikti taip, kad objektu taptų ne tik konkretus lengvasis automobilis, bet ir universalus mazgas, naudojamas įvairioms technikos rūšims, pavyzdžiui, sunkvežimiams.

„Konkurso esmė išlieka ta pati: ne tik patikrinti

žinias, bet ir mokyti. Mokiniai be žinių patikrinimo gaus ir vertingų pamokų, o komisija įvertins, kaip jie suvokia tarpusavyje sąveikaujančius transporto priemonių komponentus. Jie turi tą mokėti ir turi suprasti tai, ką daro“, – dalinosi specialistas.

DAUG IŠMOKO IR

„INTER CARS LIETUVA“

Dešimt metų Lietuvoje organizuojamas konkursas davė daug naudos ne tik ugdant geriausius specialistus rinkoje, bet ir suteikiant jiems galimybę dar neuždarius profesinių mokyklų durų suprasti, kaip atrodo darbo rinka, kokius lūkesčius jiems kelia potencialūs darbdaviai. Pasak„Inter Cars Lietuva“ atstovų, tradicija tapęs konkursas davė nemažai žinių ir naudos pačiai įmonei. Kaip pasakojo A. Žilėnas, reikėjo nemažai laiko suprasti, kaip Lietuvoje ruošiami automobilių mechanikai, kaip atrodo mokymo programos, kaip veikia akademinė rinka. Taip pat, pasak jo, konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“ leido tarptautinei įmonei įsigilinti ir į tai, kaip atrodo būsimus automobilių mechanikus ugdančių mokytojų darbas. „Būtent su šios profesijos mokytojų pagalba konkursas ne tik atsirado, bet ir nuolat buvo tobulinamas. Esame labai dėkingi, jų dėka šiandien konkursas organizuojamas ne tik Lietuvoje, bet vyksta ir dar 12-oje Europos šalių“, – atskleidė A. Žilėnas, pasakojęs, kad prireikė nemažai darbo ir laiko, tačiau dabar profesinių mokyklų mokytojų grįžtamasis ryšys, įsitraukimas į konkursą išties įsimena ir stebina.

Pasak eksperto, ypač žavi tai, kad mokytojai labai stengiasi suteikti kuo daugiau žinių ir įgūdžių konkurso dalyviams, kad tik jiems pasisektų. Neretai, kalbėjo A. Žilėnas, mokiniai tik po kurio laiko gali suprasti ir įvertinti, kiek daug padaro ir kaip stipriai stengiasi juos ugdantys profesijos mokytojai.

„Inter Cars Lietuva“ atstovas pridūrė, jog Lietuvoje pavyko suburti didelę dalyvių bei mokytojų komandą, ilgainiui virtusią netgi savotiška šeima.

„Mūsų tikslas yra suvienyti visus, dirbančius šioje srityje – mokyklas, mokinius, mokytojus, gamintojus. Manau, ši kryptis išliks ir toliau pačia svarbiausia“, – tikino jis.

Nacionalinio meistriškumo konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas 2023“ pirmasis etapas – atranka visos Lietuvos mastu – prasidės jau vasario 23-ąją. Kovo 2-ają laukia antrasis konkurso etapas, o kovo 30 – balandžio 1 dienomis įvyks nacionalinis konkurso finalas parodoje„Ką pasėsi...“, Kauno rajone, Akademijoje. Konkurso superfinalas vyks Vengrijoje, birželio 23-25 dienomis.

AKTUALIJOS
AUTORĖ DINA SERGIJENKO
TRUCK.INTERCARS.LT 10
www.youngcarmechanic.com
AUTOMECHANIKAS
„Geriausias
Dėl išsamesnės informacijos kreipkis į savo
rofesijos
kytoją Registracija vyksta iki 2023 m. vasario 17 d. 2023 m. vasario 23 d 1 et apa s TESTAS INTERNETU 2023 m. kovo 30 d.balandžio 1 d. Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2023“ Akademija, Kauno raj. 3 eta pas NACIONALINIS FINALAS 2023 m. birželio 23-25 d. Vengrija, Gyor miestas 4 eta pas TARPTAUTINIS FINALAS JAUNASIS GERIAUSIAS 2023 m. kovo 2 d. 2 eta TESTASpas INTERNETU
IE ŠK OMAS
Dalyvaukite nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse –
jaunasis automechanikas 2023“
p
mo

OSTAŁOWSKI PASIEKĖ

GINESO REKORDĄ!

Bartosz Ostałowski yra vienintelis pasaulyje sportininkas profesionalas, vairuojantis kojomis, kuris jau ne kartą įrodė, kad nebijo jokių iššūkių. Būtent jo dėka 2022 m. rugsėjo 30-oji aukso raidėmis įrašyta į pasaulio automobilių sporto istoriją. Tą dieną Pilos oro uoste Bartosz Ostałowski pasiekė Gineso pasaulio rekordą – greičiausio šonaslydžio kojomis vairuojamu automobiliu, skriejančiu neįtikėtinu 231,66 km/h greičiu!

Daugeliui Bartosz Ostałowski yra gyva automobilių sporto legenda. Jo nusiteikimas yra puikus įrodymas, kad neįmanomų dalykų nėra, o ribos egzistuoja tik mūsų galvose. Lenkijos šonaslydžio čempionate ir Europos lygose šis sportininkas vienodomis sąlygomis sėkmingai rungtyniauja su neturinčiais negalios vairuotojais. 2019 m. DMP PRO2 klasės bendrojoje įskaitoje jis užėmė 3-ią vietą ir iškovojo Lenkijos šonaslydžio vicečempiono titulą, tačiau šio pasiekimo jam negana – kartelę sau jis kelia vis aukščiau.

Praėjusiais metais sportininkas nusprendė

įveikti dar vieną iššūkį – pasiekti greičiausio šonaslydžio kojomis vairuojamu automobiliu Gineso rekordą.

„Troškimas įveikti dar vieną iššūkį suteikia man jėgų. Gyvenime stengiuosi nugalėti įvairias kliūtis. Šį kartą nusprendžiau įveikti greičio barjerą. Gineso rekordas man atrodė kažkas ypatinga. Džiaugiuosi, kad mano idėją palaikė ir į šį unikalų projektą įsitraukė keletas įmonių: „Inter Cars“, „Sachs“, „Hella“, „Castrol“ ir „Ecumaster“, – pasakojo Bartosz Ostałowski.

Bandymas pasiekti rekordą vyko 2022 m. rugsėjo 30 d. Pilos oro uoste, nes jame yra daugiau nei 2 kilometrų ilgio ir 60 metrų pločio kilimo ir tūpimo takas, kuriame galima važiuoti reikiamu greičiu ir saugiai įgyvendinti tokį sumanymą. Trasą pažymėjo kvalifikuotas matininkas. Greitis buvo matuojamas 50 metrų ilgio atkarpoje, naudojant 0,001 sek. tikslumu veikiančius laiko matavimo prietaisus. Net policijos greičio matuoklių tikslumas yra mažesnis. Reikiamas automobilio kampas slydimo metu (30°) buvo matuojamas speci-

AKTUALIJOS
„INTER CARS“ AMBASADORIUS BARTOSZ
TRUCK.INTERCARS.LT 12

aliu prietaisu, angliškai vadinamu „driftbox“. Automobilis, kuriuo Bartosz atliko šį ekstremalų bandymą, buvo jo šonaslydžio BMW E92, vadinamas Fury vardu. Po variklio gaubtu – galingas 7 litrų 1 000 AG galios LS3 V8 variklis su dviem turbokompresoriais, išvystantis didžiausią 1 280 Nm sukimo momentą. Automobilyje sumontuota automatinė

ZF pavarų dėžė 8HP90 su valdymo įtaisais, pritaikytais pagal vairuotojo poreikius.

Rekordo buvo siekiama dalyvaujant licencijuotiems teisėjams ir kviestiniams svečiams. Prie starto linijos sustojęs Bartosz automobilis prikaustė visų žvilgsnius. Didžiuliu greičiu artėjantis sportinis BMW atrodė labai įspūdingai. Beveik vieno kilometro ilgio kelio ruože Bartosz įsibėgėjo iki 277 km/h ir po akimirkos įjungė rankinį stabdį, kad automobilis pradėtų slysti. 50 metrų ilgio matavimo zoną Bartosz pralėkė vidutiniškai 231,66 km/h

greičiu ir maksimaliu 60 laipsnių posūkio kampu. Šį rezultatą

komisija patikrino ir įtraukė į Gineso rekordų knygą.

„Esu be galo laimingas pasiekęs užsibrėžtą tikslą! Važiuodamas tokiu greičiu jauti kiekvieną kelio dangos nelygumą, susiaurėja regėjimo laukas, viskas vyksta neįtikėtinai greitai. Tai patirtis, kurią sunku su kuo nors palyginti. Didžiuojuosi savimi, nes dar kartą įrodžiau, kad visi turime potencialo siekti aukštumų!" – sakė Bartosz Ostałowski. Iki šiol Lenkijos greičiausio šonaslydžio re -

kordas priklausė Jakub Przygoński. Siekiant rekordo 2013 m., jo greitis buvo 217,97 km/h. Przygoński rezultatą Bartosz Ostałowski pagerino 13,96 km/h ir iškovojo Lenkijos rekordininko titulą.

Oficialiai apie Bartosz Ostałowski bandymą siekti Gineso pasaulio rekordo paskelbta 2022 m. lapkričio 9 d. Varšuvoje surengtoje spaudos konferencijoje. Šio unikalaus projekto partneriai „Inter Cars“, „Sachs“, „Hella“, „Castrol“ ir „Ecumaster“ jau daugelį metų remia Bartosz startus šonaslydžio varžybose Lenkijoje ir kitose šalyse.

„Bartosz iš kitų išsiskiria užsidegimu, atsidavimu ir ryžtu. Būtent šios savybės yra ir „Inter Cars“ identiteto dalis. Mums ypač malonu ir didelė garbė palaikyti tokią talentingą asmenybę, kuri mus įkvepia ir parodo, kad kiekvieną dieną galima pasiekti daugiau. Mes remiame Bartosz jau 10 metų ir šią veiklą didžiuodamiesi tęsime dar ne vienus metus“, – pasakojo „Inter Cars“ viešųjų ryšių ir tarptautinės komunikacijos direktoriaus pavaduotoja Joanna Król.

„Džiaugiamės, kad „Castrol“ galėjo prisidėti prie tokio renginio. Su Bartosz bendradarbiaujame ne vienus metus, palaikome jį kelyje į naujas sporto pergales ir kartu jau esame įgyvendinę nemažai įdomių projektų. Pasiekti greičiausio šonaslydžio kojomis valdomu automobiliu Gineso rekordą yra vienas naujausių sumanymų. Jis buvo labai įspūdingas ir įeis į istoriją“, – pabrėžė „Castrol“ pardavimų direktorius Vidurio ir Rytų Europai Leszek Radzikowski.

„Tiesiogiai stebėti bandymą pasiekti rekordą buvo tikrai įspūdinga, nes nesitikėjau, kad išvysime tokiu greičiu lekiantį automobilį.

Iš proto varantis reginys! Taip Bartosz mus įtikina, kad „normalumas“ yra pervertintas, o ėjimas prieš srovę atsiperka“, – sakė „Hella Polska“ rinkodaros ir produktų vadybos direktorius Marcin Rozner.

„Bartosz nesiliauja stebinti savo ryžtu, užsidegimu ir drąsa veikti. Esame pagerbti ir jaučiamės išskirtiniais galėdami dar kartą

PARTNERIAI

būti Bartosz partneriais ir su pasididžiavimu stebėti jo sportines kovas, kuriose puikių rezultatų jau ne vienus metus jam padeda siekti ir mūsų produktai“, – sakė „ZF Aftermarket“ rinkodaros vadovė Monika Chomicka.

AKTUALIJOS
INTERCARS.LT 13
Pamatykite, kaip Bartosz pasiekė Gineso rekordą!

AKTUALIJOS

„INTER CARS“ PELNĖ „INNOWATOR 2022“ APDOVANOJIMĄ

„Innowator“ apdovanojimai yra teikiami nuo 2011 metų, o nuo 2014 metų šis įvertinimas suteikiamas pagal autonominio tyrimo „Innovation Research“ rezultatus. Tikrinamos nominuotų įmonių išlaidos moksliniams tyrimams ir plėtrai bei investicijoms į inovacijas. 2022 metais „Innowator“ apdovanojimai buvo skirti 14 kategorijų. „Inter Cars“ buvo vienintelis laureatas automobilių pramonės srityje.

„Tikiu, kad verslininkai – tai ekonomikos variklis ir visuomenės grupė, kuri yra labiausiai inovatyvi, todėl suteikime jiems galimybes veikti. Už visus verslininkus ir inovatyvumą!

Tikiu, kad naujos inovacijos sukūrimui yra reikalingos tinkamos sąlygos ir būtent tokias sąlygas stengiamės sudaryti „Inter Cars“ darbuotojams. Kuriame aplinką, kurioje kiekvienas gali pareikšti savo nuomonę, yra išklausomas ir turi prieigą prie informacijos“,

2022 pirmadienį, rugsėjo 26 dieną savaitraštis „Wprost“ jau 12 kartą paskelbė „Innowator“ apdovanojimus įmonėms, kurios išsiskiria inovacijų srityje. Viena iš apdovanotųjų – įmonė „Inter Cars“.

„Innowator 2022“ apdovanojimas „Inter Cars“ buvo įteiktas susirinkus atstovams iš svarbiausių ir didžiausių bendrovių, vykdančių veiklą Lenkijoje – tiek tarptautinių įmonių, tiek pasaulinių koncernų lenkiškų inovacijų skyrių.

Per iškilmingą ceremoniją statulėlę ir diplomą atsiėmė„Inter Cars“ valdybos pirmininkas Maciej Oleksowicz. Dėkodamas už apdovanojimą, jis sakė, kad tai didelė garbė visiems bendrovės darbuotojams ir pabrėžė inovatyvių įmonių svarbą šalies ekonominei plėtrai.

– sakė Maciej Oleksowicz, „Inter Cars SA“ valdybos pirmininkas.

AUTOMOBILIŲ MECHANIKA IR INTERNETINĖS INOVACIJOS

Įmonė buvo apdovanota už„Inter Cars e-Catalog“ projektą – tai daugiapakopis įrankis, palengvinantis kasdienį autoservisų darbą.

Jo svarbiausia funkcija yra galimybė parinkti ir užsisakyti atsargines dalis.

„Inter Cars e-Catalog“ taip pat suteikia mecha-

nikams ir autoservisų savininkams galimybę patikrinti, kada tiksliai galima gauti užsakytas dalis (yra galimybė jas gauti net tą pačią dieną). Be to, vartotojai gali šį įrankį naudoti jų aptarnautų transporto priemonių istorijos kūrimui. Ir tai dar ne viskas –„Inter Cars e-Catalog“ sujungia visas platintojo teikiamas paslaugas dirbtuvėms vienoje vietoje.

Patogaus ir efektyvaus įrankio, kuris vykdytų visas išvardintas funkcijas, kūrimas buvo nelengva užduotis. „Inter Cars“ asortimentą sudaro 8,5 milijono atsarginių dalių, aksesuarų ir dirbtuvių įrangos elementų. O programinė įranga suteikta klientams, privalo nuolat integruoti duomenis apie asortimentą 20 Europos rinkų, dalių pasiekiamumą keliuose šimtuose įmonės padalinių bei keliolikoje pagrindinių sandėlių žemyne. Šiuo metu „Inter Cars e-Catalog“ naudoja daugelis klientų Lenkijoje, o ateityje jis taps visiems „Inter Cars“ klientams prieinamu įrankiu.

„Apdovanojimas yra skirtas visiems autoservisams, kuriems sukūrėme „Inter Cars e-Catalog“, ir kitiems nepriklausomiems verslininkams, kurie yra pagrindiniai mūsų ekonomikos inovatoriai. Taip pat dėkoju žmonėms, kurie prieš daugiau nei 30 metų sukūrė Lenkijoje sąlygas laisvos rinkos ir verslumo atsiradimui. Tuo metu mano tėvas su dviem partneriais įsteigė „Inter Cars“. Atminkime šiuos laikus ir puoselėkime verslumą, nepriklausomybę bei laisvę“, - sakė Maciej Oleksowicz.

„INTER CARS“ ĮVERTINIMAI

„Inter Cars“ – tai dalių platinimo lyderis Lenkijoje ir Vidurio-Rytų Europoje. Įmonė yra vertinama pramonės šakoje ir verslo žiniasklaidoje, o „Innowator“ apdovanojimas yra to įrodymas. Pavasarį bendrovei IT inovacijų srityje buvo suteiktas „Best in Cloud 2021“ titulas, taip pat įmonė pateko į „Geriausių darbdavių Lenkijoje“ pirmąjį dešimtuką ir „Geriausiai valdomų bendrovių sąrašą“ pagal „Deloitte“ agentūros rezultatus. O Maciej Oleksowicz tapo vienu geriausiai vertinamų vertybinių popierių biržoje kotiruojamų bendrovių valdybos pirmininku „ICAN Management Review“ sąraše.

TRUCK.IN TERCARS.COM.PL
TRUCK.INTERCARS.LT 14

KOMERCINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ ELEKTRIFIKAVIMO TIESIOJI – „ZF“ IR „FREUDENBERG“ PASKELBĖ APIE PARTNERYSTĘ KURIANT KURO

ELEMENTŲ IR PAVAROS SISTEMĄ

ij Transporto priemonių elektros pavarų rinkoje pirmaujanti bendrovė ZF ir kuro elementų srityje besispecializuojanti „Freudenberg“ šia sutartimi suvienijo savo jėgas, kad galėtų kurti suderintąsias sistemas, kuriose į darnią visumą sujungiami kuro elementai ir elektros pavaros.

ij Iš pradžių transmisijos technologijas partneriai kurs vilkikams ir trumpojo bei tolimojo susisiekimo autobusams, tačiau vėliau planuoja plėstis ir į ne keliuose eksploatuojamų mašinų sektorių.

ij Pirmąjį jungtinį elektros pavaros ir kuro elementų sistemos prototipą ketinama pagaminti iki 2023 metų.

Frydrichshafene (Vokietija) ZF komercinių transporto priemonių įrangos (angl. CVS) padalinys pranešė apie sutartį su kuro elementų ir akumuliatorių sistemų gamintoja „Freudenberg e-Power Systems“ dėl bendro projekto. Partneriai kurs netaršias elektros pavarų ir energijos tiekimo sistemas, sudarytas iš kuro elemento ir pavaros bei kitų bendrai naudojamų įvairios paskirties komponentų. Pirminis šios sutarties tikslas – sukurti glaudžiai susietą kuro elemento ir elektros pavaros sistemą, skirtą komercinėms transporto priemonėms.„Freudenberg“ indėlis į projektą bus įvairios galios elektros energijos tiekimo sistemų komplektai, o ZF tieks elektros pavarų sistemas, kurių ilgalaikė galia sieks 360 kW. Jos gaminamos pagal naująją ZF centrinių elektros pavarų technologiją„CeTrax 2“, skirtą didelės galios transporto priemonėms. „Priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimas yra pagrindinis transporto pramonės tikslas. Viena iš pagrindinių priemonių jam pasiekti bus kuro elementai. Su„Freudenberg“ galėsime pasiūlyti visą sistemą iš vienų rankų. Taip elektrinių transporto priemonių gamintojų produkcija sparčiau pasieks rinką ir mes prisidėsime prie šios pramonės šakos virsmo į tvarią ateities veiklą, – sakė ZF valdybos narys Wilhelm Rehm, atsakingas už komercinių transporto priemonių įrangos, pramonės technologijų ir medžiagų valdymo skyrių darbą. – ZF ir „Freudenberg“ bendradarbiavimo rezultatas bus glaudžiai susietos kuro elementų ir elektros pavarų sistemos, skirtos naudoti komercinių transporto priemonių

pramonėje. Gamintojams sumažės projekto vystymo ir projektavimo išlaidų, vadinasi, mūsų galios agregatai padės jiems sumažinti bendrą nuosavybės kainą.“

„Daug investuojame į ateities transportą. Pagrindinis dėmesys skiriamas akumuliatorių, vandenilio ir kuro elementų technologijoms ir ypač moderniems elektrinių transporto priemonių komponentams kurti. Ilgalaikis bendradarbiavimas su ZF, dėl kurio šiandien susitarėme, pabrėžia šio sektoriaus svarbą ir augimo potencialą, kurį regi „Freudenberg“, – pasakojo „Freudenberg Group“ generalinis direktorius dr. Mohsen Sohi. „Freudenberg“ ir ZF yra ilgametę patirtį sukaupusios šios pramonės šakos įmonės, turinčios technologinių žinių viena kitą papildančiose srityse, – pridūrė „Freudenberg“ elektros energijos tiekimo sistemų padalinio generalinis direktorius dr. Max Kley. – Pasirašę bendradarbiavimo sutartį sujungiame savo kompetencijas, kuriomis remsimės kurdami netaršias elektros pavaras ir padėsime šiai pramonės šakai siekti klimato kaitos mažinimo tikslų.“

Bandomoji bendradarbiavimo sutarties fazė jau įgyvendinama – kuriami autobusams ir vilkikams skirti prototipai, kurie bus demonstruojami tam skirtose transporto priemonėse. Pirmąjį prototipą planuojama paruošti iki 2023 m. Tai bus bendras, kartu su kuro elementus gaminančia įmone kuriamas, projektas „HyFleet“, pagal kurio programą rengiamas tolimojo susisiekimo autobuso prototipas.

NEŠALIŠKAS POŽIŪRIS Į ELEKTRINIŲ

TRANSPORTO PRIEMONIŲ TECHNOLOGIJAS

Priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimo srityje ZF mato kuro elementų technologijos ateitį, nes ji užtikrina ilgesnį nuvažiuojamą atstumą ir spartesnę kuro pildymo procedūrą. ZF įmonių grupė prognozuoja, kad iki 2030 m. ši technologija apims 20 % viso didelės keliamosios galios komercinių transporto priemonių parko. Dėl to ZF ir toliau laikysis lankstaus nešališko požiūrio į kuro elementų technologiją, kuri bus pagrindiniu šios transformacijos veiksniu.

Toks lankstus požiūris į energijos šaltinių diferencijavimą taip pat turi didelės įtakos ZF ir „Freudenberg“ partnerystei, kuri bus labai naudinga gamintojams visame pasaulyje. Į visapusį ZF elektrinių transporto priemonių asortimentą įtraukiama bendrai sukurta glaudžiai susieta kuro elemento ir elektros pavaros sistema. Tai reiškia, kad visus svarbiausius aparatinės ir programinės įrangos produktus, klientams reikalingus pakoreguoti savo produkcijos asortimentą, galima bus įsigyti iš vienų rankų. Gamintojams nebereikės brangių mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos, projektų valdymo ir sumažės diegimo darbų apimtis, todėl iš glaudžiai susietų agregatų sudaryta elektros pavaros technologija padės sumažinti bendrąją nuosavybės kainą. Bendradarbiavimo sutartimi dvi bendrovės suvienijo svarbiausias savo kompetencijas –„Freudenberg“ specializuojasi kuro elementų ir akumuliatorių srityje, o ZF tiekia elektrinius komponentus, įskaitant pavaras, inverterius, keitiklius, kompresorius, energijos valdymo sistemų programinę įrangą ir geba integruoti bei suderinti sistemas, kad jos bendrai veiktų efektyviau ir tvariau.

15 INTERCARS.LT

Didžiausias Lenkijoje nepriklausomų komercinio transporto autoservisų tinklas „Q-Service Truck“ vis drąsiau žengia į tarptautinę areną. Jau dabar tinklas vienija beveik 200 autoservisų 9 šalyse (Lenkijoje, Rumunijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Lietuvoje, Ukrainoje, Slovakijoje, Bulgarijoje, Latvijoje), o ateityje, artimiausių ketverių metų laikotarpiu, planuoja integruoti dar bent 400 nepriklausomų dirbtuvių visoje Europoje.

Jau daugiau nei 20 metų veikiantis tinklas „Q-Service Truck“ – tai didžiausia tokio tipo organizacija Lenkijoje. Šios organizacijos nariai privalo atitikti aukštus standartus – kiekvienam autoservisui atliekamas profesionalus auditas, kurio rezultatai lemia narystę tinkle. Dėl to čia patenka tik normų reikalavimus atitinkantys autoservisai, aptarnaujantys savo klientus kompleksiškai ir teikiantys aukščiausios kokybės paslaugas.

ŽENGIAME Į EUROPĄ

„Mūsų dirbtuvės aptarnauja įvairių markių transportą ir tai yra didelė jėga. Autoservisai aptarnauja praktiškai visas komercinio transporto priemones, taip pat pramoninę techniką, autobusus bei žemės ūkio techniką, – sakė Sylwia Wysocka, „Q-Service Truck“ tinklo vadybininkė. – Suvokiame, kad norėdami plėstis privalome dar labiau atsiverti tarptautinėms rinkoms. Šiuo metu mūsų tinklo autoservisus už Lenkijos ribų galima rasti Baltijos šalyse ir keliose Pietų Europos valstybėse. Netrukus vykdysime veiklą daugumoje valstybių, kuriose „Inter Cars SA“ vykdo fizinius pardavimus, o ateityje siekiame dalyvauti autoservisų veikloje visoje Europoje.“

TARPTAUTINIS PROJEKTO CHARAKTERIS

„Q-Service Truck“ geriausiai apibūdina pastarasis tinklo susitikimas, kuris vyko Krokuvoje lapkričio pradžioje. Prieš COVID-19 pandemiją tokie susitikimai vykdavo reguliariai, tačiau juose dalyvaudavo tik lenkiškų autoservisų atstovai. Šiais metais didžiausias dėmesys buvo skiriamas tarptautiškumui, todėl susitikime taip pat dalyvavo autoservisų tinklo atstovai iš Čekijos, Slovakijos, Vengrijos ir Lietuvos. Mažosios Lenkijos sostinėje taip pat svečiavosi atstovai iš šalių, kuriose įsikūrę autoservisai dar tik žada prisijungti prie didelės tarptautinės „Q-Service Truck“ šeimos.

„Teikiamų paslaugų geografinė laisvė – tai vienas didžiausių iššūkių, kuriuos turi įveikti mūsų tinklas artimiausiais metais. Turime ga-

limybę sėkmingai konkuruoti europietiškoje rinkoje ir norime įgyvendinti Lenkijoje pasiteisinusius sprendimus tarptautinėje aplinkoje, – sakė Sławomir Rybarczyk,„Q-Service Truck“ valdybos pirmininkas ir „Inter Cars“ prekybos direktorius. – Raginame autoservisus burtis, prisijungti prie flotilės koncepcijos ir sėkmingai konkuruoti dėl autorizuotų autoservisų klientų pritraukimo visoje Europoje.„Q-Service Truck“ – tai aukštų aptarnavimo standartų garantija kiekviename tinklo autoservise, teikiamų paslaugų kompleksiškumas ir rinkos lyderio „Inter Cars“ parama.“

STIPRIŲ PARTNERIŲ PARAMA

Konkurencingumo tarptautinėje rinkoje užtikrinimui transporto priemonių dalių gamintojų parama yra labai svarbi. Susitikimo Krokuvoje metu „Inter Cars“ valdybos pirmininkas Maciej Oleksowicz ir Sławomir Rybarczyk pristatė didįjį penketą tiekėjų, kurie artimiausius trejus metus rems„Q-Service Truck“ plėtrą visoje Europoje. Šie gamintojai taps tiltu perduodant žinias ir patirtį tiesiogiai autoservisams, padedant jiems dar greičiau ir kompleksiškiau plėstis bei efektyviau aptarnauti klientus.

2022-2025 metų laikotarpiui strateginiais tinklo partneriais tapo įmonės „Bosch“, „Castrol“, „Mann Hummel“, „Prometeon“ ir „ZF Aftermarket“.

Platus teikiamų paslaugų asortimentas ir tiekėjų, besispecializuojančių įvairiuose rinkos segmentuose, patirtis užtikrina, kad tinklo dirbtuvės gaus žinias ir paramą, kurios iki šiol galėjo tikėtis tik autorizuoti gamintojų autoservisai.

„Konferencija Krokuvoje – tai puiki proga pristatyti „Q-Service Truck“ partneriams ir būsimiems tinklo nariams visus bendradarbiavimo su įmonėmis „ZF Aftermarket“ ir „Inter Cars“ privalumus, – teigė Tomasz Mierzejewski, „ZF Automotive Systems Poland“ direktorius pagrindinių partnerių reikalams.

– Norime būti arčiau dirbtuvių, remti jas kasdienėje plėtroje ir kartu kurti sprendimus, kurie padės geriau pasiruošti permainoms,

su kuriomis susiduriame praktiškai kasdien.“ Panašiais pastebėjimais po susitikimo Krokuvoje taip pat pasidalijo Paweł Borowski, „Bosch“ dirbtuvių įrangos pardavimų vadovas.

„Kartu su „Inter Cars“ remiame autoservisų, suburtų „Q-Service Truck“ tinkle, plėtrą, pateikdami jiems, pvz., mūsų įrenginius „KTS Truck“ sunkvežimių, autobusų, žemės ūkio ir statybinės technikos aptarnavimui. Taip pat tinklo dirbtuvėms suteikiame prieigą prie žinių, siūlydami platų mokymų paketą ir rengdami produktų pristatymus. Įmonė „Bosch“ visuomet palaiko iniciatyvas, kurios remia automobilių pramonės nepriklausomos rinkos plėtrą.

Turime patirties kuriant tinklo koncepcijas kartu su „Inter Cars“, nes jau keletą metų kuriame tinklą „Q Service Castrol“, – iš karto po tinklo „Q-Service Truck“ svarbiausių partnerių penketuko paskelbimo sakė Leszek Radzikowski,„Castrol“ pardavimų direktorius Centrinei ir Rytų Europai.

„Prisijungimas prie autoservisų, besispecializuojančių krovininio transporto aptarnavime, pirmaujančio partnerio vaidmenyje suteikia mums galimybę ne tik pasiekti naujus klientus, bet, visų pirma, suteikia šansą išgirsti jų balsą ir kartu vystyti atsarginių dalių rinkos segmentą. Kartu su kitais tinklo partneriais sutariame dėl krypties, kuria turėtų plėstis organizacija. Norime, kad ji augtų sparčiau negu rinka.“

Apie sunkvežimių nepriklausomų autoservisų paramą taip pat kalbėjo Adam Gryczka, „Mann+Hummel“ pardavimų vadovas: „Prisijungdami prie tinklo, visų pirma, norime suteikti autoservisams prieigą prie produktų naujienų ir galimybę pasinaudoti techniniais mokymais. Tačiau svarbiausia yra tai, kad siūlome mūsų tinklo dirbtuvėms mūsų filtrų naudojimo patikimumą ir saugumą. „Mann+Hummel“ patirtis yra paremta daugiau 70 metų siekiančia istorija, patikrinta kokybe, patikimumu ir aukščiausiu klientų rėmimo lygiu.“

„Kartu su „Inter Cars“ norime kilstelėti nepriklausomas sunkvežimių dirbtuves į aukštesnį

16 TRUCK.INTERCARS.LT
AKTUALIJOS

TARPTAUTINĖ „Q-SERVICE“ PLĖTRA

lygį. Tinklo plėtros koncepcijoje norime joms padėti išplėsti padangų segmento asortimentą. Rinka nuolat kinta, todėl tikime, kad ši kooperacija turės savo verslo pagrindą ir suteiks realios naudos tiek pačioms dirbtuvėms, tiek jų klientams“, – teigė Luca Frangi, „Prometeon Tyre Group“ vadovas Rytų Europos rinkai.

Nepriklausomų autoservisų rinka Europoje vystosi labai dinamiškai, vis daugiau jų susiburia į tinklus. Susibūrimas į tokią organizaciją suteikia pasitikėjimo – sunkiais laikais dirbtuvės nelieka vienišos, o ekonominės plėtros metu jos turi daug didesnes galimybes padidinti teikiamų paslaugų kokybę ir savo mechanikų profesionalumą. Tai tiesiogiai susiję su naujų klientu pritraukimu.

TINKLO GALIA

Kitas iššūkis pramonės šakai yra susijęs su vis kintančiomis tendencijomis, pavyzdžiui, bandymu pereiti nuo vidaus degimo variklių prie elektrinių arba vandeniliu varomų transporto priemonių arba beprotišku tempu vykstantis skaitmeninimas. Per artimiausią dešimtmetį atsarginių dalių rinka susidurs su sunkiais išbandymais, o laimės tik stipriausi dalyviai, kurie mokės prisitaikyti prie permainų ir turės stiprius partnerius, suteikiančius paramą sunkiais laikais. Galia (jėga) slypi tinkle ir nors tai gali skambėti trivialiai, būtent plėtros galimybė ir bendradarbiavimas su kitais autoservisais yra „Q-Service Truck“ varantysis variklis.

„Labai džiaugiamės turėdami galimybę vėl susitikti su visais „Q-Service Truck“ tinklo nariais. Svarbu, kad ši tradicija tęsiasi jau virš 20 metų ir leido mums užmegzti ne tik draugiškus santykius versle, bet ir socialiniu lygmeniu. Remiame vieni kitus, padedame, kartu sprendžiame sunkiausias technines problemas, o kartu tobulėjame ir keliame savo kompetencijas, – apibendrino susitikimą Dariusz Krupa iš „Truck Partner“. –Kviečiame visus sunkvežimių autoservisus prisijungti prie„Q-Service Truck“ tinklo. Ši koncepcija yra tokio masto plėtros galimybė, apie

kurią pavienės dirbtuvės gali tik pasvajoti.“ Apie draugystę, kuri užsimezgė per du dešimtmečius tarp tinklo narių taip pat užsiminė ir Paweł Ciok iš „NSC Truck“: „Tinklas suteikė galimybę tobulėti. Įveikėme sunkumus, kurių vis atsirasdavo mūsų bendro kelio pradžioje. Ir nors pradžioje jautėme nepasitikėjimą vienas kitu ir nenorą dalytis žiniomis, greitai pastebėjome, kad grupėje galime pasiekti gerokai daugiau, o dalijimasis patirtimi padeda tobulėti mums visiems. Neverta laužtis į atviras duris, geriau padėti vieni kitiems – tai šūkis, kuriuo vadovaujamės„Q-Service Truck“ tinkle jau daugelį metų, nes jei šiandien kažkam padėsite, tai rytoj šis žmogus gali padėti Jums.“

Panašiomis mintimis dalinosi ir Marek Józefiak iš„PW Adams“:„Tinklo jėga – tai žmonių tarpusavio santykiai, todėl džiaugiamės galimybe susitikti su profesijos kolegomis iš kitų šalių, nes tai suteikia šansą sukurti ryšį, kuris pravers ateinančiais metais. Tai nepakartojama proga atsidurti sunkvežimių remonto versle globaliu mastu.“

Tinklo „Q-Service Truck“ globalios plėtros mastas yra įspūdingas. Jau dabar tinklas vienija virš 200 sunkvežimių autoservisų, o ateityje tinklo ženklas nori tapti atpažįstamu ir matomu prekių ženklu visoje Europoje. „Ateinančiais metais planuojame atsiverti Bosnijos, Kroatijos, Slovėnijos, Estijos, Serbijos ir Graikijos rinkoms, – sakė Sylwia Wysocka. – Žinoma, tai dar ne pabaiga, ateityje planuojame būti visoje Europoje, užtikrinsime tinklų plėtrą išilgai visų pagrindinių maršrutų.“

PO VIENU ŽENKLU

Tinklo plėtrai padeda nuoseklus ir vienodas „Q-Service Truck“ identifikavimas visoje Europoje. Susitikimo Krokuvoje metu buvo pristatyta atnaujinta logotipo versija: jame naudojamos ryškesnės pagrindinės spalvos (mėlyna, žalia ir oranžinė), naujas šriftas, taip pat buvo modifikuoti rakto ir veržlės simboliai bei raidė „Q“. Naujasis prekių ženklas yra skirtas nustatyti naujas tendencijas, kurias atitinka visi tinklo autoservisai Europoje.

„Q-Service Truck“, visų pirma, yra trišalė partnerystė: dirbtuvių, strateginių partnerių ir, žinoma,„Inter Cars“, kuri sukūrė visą koncepciją ir jau daugiau nei 20 metų ją puoselėja. Tie du dešimtmečiai – tai nuolatinė plėtra, siekimas patobulinti visus įmanomus procesus ir nuolatinis mokymasis. Plėtros rezultatas

–„Q-Service Truck“ išplaukimas į plačius tarptautinius vandenis. Esame įsitikinę, kad kartu su partneriais pasieksime užsibrėžtų tikslų ir artimiausioje ateityje tapsime kompleksišku didžiausiu sunkvežimių nepriklausomų autoservisų tinklu Europoje, teikiančiu flotilėms remonto paslaugas. Kartu mes kuriame, palaikome, pristatome!“ – apibendrina Sławomir Rybarczyk.

1000-ASIS „FORD TRUCKS“

Dvi dienas trukusio susitikimo Krokuvoje metu renginio dalis buvo skirta markei „Ford Trucks“, kurios platinimo ir aptarnavimo tinklą sudaro dirbtuvės, suburtos „Q-Service Truck“ tinkle. Susitikimo ir jubiliejaus šventimo priežastimi buvo 1000-osios šios markės transporto priemonės pardavimas Lenkijoje. Wojciech Kopiel, „Q-Service Truck“ vykdantysis direktorius, pabrėžė: „Visuomet stengiamės, kad transporto priemonių perdavimas vyktų iškilmingai, todėl mums buvo labai svarbus 1000-osios transporto priemonės perdavimas. Tai svarbus„Ford Trucks“ etapas Lenkijoje. Esame patenkinti esamų pardavimų lygių plėtra ir tikimės stabilaus augimo ateinančiais metais. Sveikiname mūsų platintojus ir linkime jiems tolesnės sėkmės.“

Daugiau informacijos tinklapyje:

AKTUALIJOS
17 INTERCARS.LT

PAGAMINTA PAGAL ŽEMĖS ŪKIO

IR PRAMONĖS POREIKIUS

žemės ūkio ir pramoninių padangų užduotis yra kuo efektyvesnis

Pagrindinė

variklio sukurtos galios perdavimas ir technikos judėjimo užtikrinimas. Padanga taip pat privalo įveikti darbo iššūkius su didelėmis apkrovomis, dažnai ant nepalankaus grunto. Todėl perkant padangas verta rinktis patikimą „Galaxy“ prekių ženklą.

ir radialinių žemės ūkio vilkikams (traktoriams), o taip pat padangų ekskavatoriams, ekskavatoriams-krautuvams ir bortiniams krautuvams. Kadangi produktas pelnė pripažinimą Lenkijos rinkoje, kitas žingsnis buvo asortimento plėtra, pvz., protektoriai šakiniams krautuvams arba žemės ūkio priekaboms. Šiuo metu „Inter Cars“ asortimente siūloma virš 200 produktų kodų. 18

Diagonalinių padangų serija žemės ūkio vilkikams (traktoriams) dėl tinkamo protektoriaus kampo užtikrina aukštą technikos pravažumą net sunkiomis lauko sąlygomis. Atsparios šoninės sienelės bei diagonalinis karkasas užtikrina patvarumą ir stabilumą važiavimo metu.

GALAXY FLOTATION PRO

Idealiai tinka priekaboms, cisternoms, presams arba barstytuvams. Dėl protektoriaus padanga padeda lengvai manevruoti klampiame grunte, o dėl atsparios karkaso konstrukcijos idealiai tinka naudoti transportavimo srityje.

GALAXY DIG MASTER

Padanga yra skirta ekskavatoriams, turi nukreiptą pravažumo protektorių. Dėl tarpų tarp briaunų padanga pasižymi puikiomis savaiminio išsivalymo savybėmis, todėl technika gali dirbti ant įvairių tipų grunto. Atsparus padangos karkasas užtikrina stabilų technikos darbą sunkiomis pramoninėmis sąlygomis.

Pilnavidurė padanga šakiniams krautuvams. Protektoriaus forma ir aukštos kokybės medžiagos, naudojamos padangų gamybai, užtikrina ilgą padangos naudojimo laikotarpį bei puikų sukibimą. Gamintojas pabrėžia, kad padanga turi sustiprintą kordą, kuris užtikrina stabilų tvirtinimą prie ratlankio.

„Inter Cars“ yra oficialus „Galaxy“ prekių ženklo, kuris priklauso ,,Yokohama" grupei. produkcijos platintojas. Verta paminėti, kad prekių ženklas „Galaxy“ bendradarbiauja su pasauliniais statybinės technikos gamintojais ir tiekia savo produktus pirmajam montavimui. Bendradarbiavimas prasidėjo nuo pagrindinių žemės ūkio ir pramoninių padangų gamos įvedimo į asortimentą – diagonalinių AKTUALIJOS TRUCK.INTERCARS.LT
GALAXY EARTH PRO 45
GALAXY YARD MASTER SDS PAVYZDINIAI PROTEKTORIAI IŠ „GALAXY“ PRODUKTŲ GAMOS

PRAMONINĖS PADANGOS EKSKAVATORIAMS-KRAUTUVAMS

Padidinto pravažumo padanga su būdingu protektoriaus raštu, vadinamuoju „hockey“. Šis protektoriaus raštas užtikrina didesnį padangos patvarumą važinėjant keliais. Tvirtas karkasas užtikrina patikimą vairavimą ir mašinos stabilumą. Tai protektorius, kurį renkasi pirmaujantys pramoninių mašinų gamintojai, pvz., CASE.

Masyvi padidinto pravažumo „Galaxy“ prekės ženklo padanga. Protektoriaus briaunų plotis užtikrina ilgesnį tarnavimo laiką (didesnio padangos ploto sąlytis su paviršiumi) ir patikimesnę mašinos trauką.

„Inter Cars“ siūlomos šio protektoriaus padangos yra 14PR versijos – padidintos apkrovos.

Padidinto pravažumo padanga su sustiprinta karkaso konstrukcija, tinkama dirbti su didelėmis apkrovomis. Dėl sustiprintos konstrukcijos padanga yra atsparesnė šoniniams ir priekiniams pažeidimams, o taip pat užtikrina patikimą vairavimą net sunkiausiomis sąlygomis.

„Hockey“ tipo protektorius puikiai tinka naudoti vykdant statybos darbus ant klampaus paviršiaus.

„Aukštos kokybės padangos guma užtikrina naudojimo patvarumą net ant kieto pagrindo, o padidinto pravažumo protektorius palengvina darbą ant bet kokio paviršiaus. Dėl tvirto karkaso padanga yra atsparesnė pradūrimui, o taip pat užtikrina reikalaujamą stabilumą vykdant kelio darbus.

AKTUALIJOS
19 INTERCARS.LT
„Inter Cars“ nuolat plečia savo dalių ir pramoninių mašinų įrangos asortimentą, tad pristato padidinto pravažumo padangas, skirtas būtent tokiai 4 ratų statybinei technikai. Mūsų asortimente rasite populiarių matmenų.

KOMERCINIAM TRANSPORTUI SUPROJEKTUOTI FILTRAI

Šios dalys yra pagamintos iš aukščiausios klasės medžiagų, kurios suteikia ilgesnės eksploatacijos galimybę ir užtikrina patikimą variklio apsaugą. Asortimentą sudaro oro filtrai, kabinos filtrai, alyvos filtrai, degalų filtrai ir hidraulikos filtrai. Kabinos filtras išvalo orą, patenkantį į kabiną pro ventiliacines angas. Tai nedidelė investicija, kuri leidžia pastebimai pagerinti darbo kokybę, tačiau svarbiausia – turi teigiamos įtakos vairuotojo sveikatai ir saugumui.

KODĖL FILTRO KEITIMAS YRA SVARBUS?

Sunkvežimio vairuotojas praleidžia kabinoje daug laiko ir įveikia didelius atstumus, todėl kabinos filtro keitimas yra labai svarbus. Filtras sulaiko sporas, grybelius, dulkes ir kitus ore esančius alergenus, gerokai sumažina susirgimo riziką.

FILTRAI SU AKTYVIĄJA ANGLIMI

Be standartinių kabinos filtrų, „Purro“ asortimente siūlomi ir filtrai su aktyviąja anglimi, kurie papildomai sulaiko sieros ir azoto junginius, angliavandenilius, ozoną bei naikina nemalonius kvapus.

FILTRAI NAUDOJAMI SUNKIAUSIOMIS SĄLYGOMIS

„Purro“ yra filtravimo srities specialistas, savo asortimente siūlantis filtrus, skirtus že mės ūkio ir statybinei technikai. Dėl sunkių eksploatacijos sąlygų filtrų konstrukcija turi būti specialiai pritaikyta, pvz., darbui smėlyje, purve arba dulkėse. Žemės ūkio ir statybinėje technikoje naudojami filtrai pagal konstruk ciją turi būti pritaikyti šių trans porto priemonių poreikiams.

Šie filtrai yra skirti specialioms užduotims, todėl jie dažnai susiduria su labai su-

Sunkvežimio darbas gerokai skiriasi nuo lengvojo automobilio eksploatacijos. Sunkvežimiai dėl darbo specifikos reikalauja šiuolaikinių sprendimų, kurie pailgina komponentų tarnavimo laikotarpį. Būtent dėl to „Inter Cars“ asortimente atsirado naujas filtrų prekių ženklas – tai gaminiai, kurie savo kokybe ir efektyvumu prilygsta „premium“ klasės filtrams. Viena „Purro“ linija buvo specialiai suprojektuota sunkvežimių rinkai.

dėtingomis sąlygomis. Nepaisant to, jie privalo užtikrinti operatoriui darbo komfortą kabinoje ir ilgalaikį variklio bei komponentų darbą. Žemės ūkio segmente kabinos filtrai atlieka labai svarbų vaidmenį, nes jie tausoja vairuotojo sveikatą, apsaugodami jį nuo didelio dulkėtumo ar kenksmingų medžiagų, pvz., pesticidų. Rūpindamasi ūkininkų sveikata, „Purro“ siūlo kabinos filtrus su atitinkamai parinktu aktyviosios anglies kiekiu. Ši medžiaga sulaiko filtre gerokai daugiau toksiškų junginių kartu su anglies oksidu bei sieros ir azoto junginiais (pvz., azoto dioksidą). Dėl akytos vidinės struktūros aktyvioji anglis pasižymi labai dideliu absorbuojančiu paviršiumi.

aktyviosios anglies įdėklas. Kadangi darbas sveikatai saugiomis sąlygomis yra vienas svarbiausių prioritetų, kuriuo projektuodama filtrus vadovaujasi įmonė „Inter Cars“ , jie yra pritaikyti beveik visiems žemės ūkio vilkikų modeliams.

REGULIARUS KABINOS FILTRO KEITIMAS

Reguliariai keičiant filtrus ir naudojant juos atitinkamomis sąlygomis, jie užtikrina daugumos kenksmingų medžiagų sulaikymą.

AKTUALIJOS
FILTRAI DARBUI SU PESTICIDAIS
20 TRUCK.INTERCARS.LT

IPD asortimente galite rasti daugumą variklio remontui reikalingų komponentų, pvz., stūmoklių, cilindrų, tarpinių, žiedų, įdėklų, įvorių, pirštų, galvučių remontui reikalingų dalių, o taip pat aušinimo skysčio siurblių remontinius komplektus, degalų sistemos elementų ir kt. Įmonės pagrindinė būstine yra Kalifornijoje, Jungtinėse Valstijose, o klientus Europoje ir Artimuose Rytuose aptarnaujantis sandėlis įsikūręs Danijoje. Pagrindiniai IPD klientai – tai didžiausios atsarginėmis dalimis prekiaujančios įmonės ir didelės automobilių dirbtuvės visame pasaulyje. Didžiausios įmonės pardavimų rinkos yra Jungtinės Valstijos,

„CATERPILLAR“ VARIKLIŲ DALYS

Artimieji Rytai, Australija, PAR ir, žinoma, Europa, kur klientų sąmoningumas yra toks aukštas, kad daugelis ieško aukščiausios kokybės dalių, nes supranta, jog tai reiškia minimalias technikos prastovas ir ilgesnes darbo valandas. IPD siūlomos dalys yra ne tik originalių dalių pakaitalai – bendradarbiaujant su didžiausiais klientais elementai dažnai yra modernizuojami ir pagerinami, palyginti su originalais (pavyzdžiui, komplektai stūmoklis / cilindras, įdėklai, tarpinių komplektai).

IPD turi nuosavus patentuotus stūmoklių gamybos procesus, kurie užtikrina unikalią kokybę ir klientų pasitenkinimą. Tai yra ypač svarbu naujesnės kartos varikliams, kuriuose naudojami tiek vienos dalies, tiek dviejų dalių, tiek suvirinti trinties metodu plieniniai stūmokliai. IPD turi ISO sertifikatą, suteiktą viena griežčiausių įmonių laikomos „Lloyds“. Sertifikatas suteikia teisę projektuoti, gaminti ir platinti vidaus degimo variklių dalis. Įmonės asortimento pagrindą sudaro dalys, skirtos dideliems pramoniniams dyzeliniams ir dujiniams (su kibirkštiniu uždegimu) varikliams, o taip pat santykinai naujiems, pvz., serijos C (CAT). Asortimentas apima „Caterpillar“ dalis ir komponentus ekskavatoriams-krautuvams, ratiniams ekskavatoriams, vikšriniams ekskavatoriams, krautuvams, buldozeriams, laivų varikliams, srovės generatoriams ir jėgos hidraulikai. Mašinų parko plėtra reikalauja pasirūpinti didžiausiu turimų įrenginių efektyvumu, o turėdama puikiai aptarnaujamą ir nuolat paruoštą darbui techniką, įmonė gali išlaikyti veiklos efektyvumą ir užsitikrinti pelningumą.

AKTUALIJOS
21 INTERCARS.LT
Įmonė IPD buvo įkurta 1955 metais ir nuo pat veiklos pradžios užsiima „Caterpillar“ variklių atsarginių dalių gamyba.

MUS VIENIJA AISTRA

„Euroricambi“ sėkmė yra įmanoma tik dėl Taddei šeimos aistros ir ryžto, dėmesio sutelkimo į kompleksinius gamybos procesus, aukštos kokybės medžiagų ir pažangiausių technologijų. Būtent tai leido augti ir pasiekti svarbios Italijos įmonės statusą. Prekių ženklas „Euroricambi“ visame pasaulyje yra siejamas su patikimumo ir kokybės garantija.

NUOLAT PLEČIAMAS ASORTIMENTAS

Šiuo metu „Euroricambi“ asortimente yra 12 420 pozicijų originalių dalių pakaitalų, skirtų sunkvežimių, autobusų, statybinės ir kalnakasybos technikos gamintojų pagrindinėms pavarų sistemoms, pvz.,„Zf“,„Mercedes-Benz“, „Scania“, „Volvo“, „Iveco“, „Dana“, „Eaton-Fuller“, „Man“, „Renault“, „Caterpillar“ ir daugelio kitų. Produktų gama kasmet yra padidinama 500 naujų pozicijų, kad būtų patenkinti rinkos poreikiai.

PAVARŲ DĖŽĖS

ij Pagrindiniai ir tarpiniai velenai

ij Sankabų velenai

ij Krumpliaračiai

ij Slydimo įvorės

ij Sinchronizatorių žiedai

ij Sinchronizatorių kūgiai ir stebulės

ij Planetinės pavaros

ij Korpusai

ij Lėtintuvų krumpliaračiai

„Euroricambi“ jau daugiau nei 40 metų atsarginių dalių rinkai siūlo didžiausią pasaulyje atsarginių dalių pavarų dėžėms ir pavarų sistemoms asortimentą. Įmonė gamina atsargines dalis sunkvežimių, autobusų, žemės ūkio ir statybinės technikos pavarų dėžėms bei diferencialams. Šio gamintojo dalys – tai puikūs originalių dalių pakaitalai.

DIFERENCIALAI

ij Lėkštinių krumpliaračių ir atakuojančių velenų komplektai

ij Sukomplektuoti diferencialai

ij Palydovų komplektai

ij Krumpliaračiai

ij Pusašiai

NUOSAVA GAMYKLA IR „MADE IN ITALY“ ŽYMA

18 gamybos įmonių, kurios sudaro virš 60 000 m² plotą, įmonė „Euroricambi“ valdo visus procesus geriausiu įmanomu būdu: nuo žaliavų apdirbimo iki logistikos. Visas gamybos ciklas yra paremtas pažangiausiomis technologijomis ir leidžia pagaminti aukščiausios kokybės ir patikimumo produktus, kurie prilygsta originalioms dalims. Visa gamyba yra kuriama, programuojama ir kontroliuojama nuosavomis įmonės priemonėmis, panaudojant virš 150 skaitmeniniu

būdu valdomų staklių ir virš 50 robotų, veikiančių 24 valandas per parą. „Euroricambi“ viduje valdo net 13 gamybos procesų rūšių, kontroliuoja kiekvieną gamybos ciklo etapą, kad būtų užtikrinta nuolatinė produktų kokybė, atitinkanti originalios įrangos kokybę.

ITALŲ „KNOW-HOW“ IR PASAULINIS

EFEKTYVUMAS

„Euroricambi“ logistika pasižymi elastingumu ir veikimo sparta. Automatizuotame sandėlyje yra virš 12 420 paruoštų pardavimui produktų su medžiagų pasiekiamumu, siekiančiu 97 % lygį. Dėl visapusiško siuntimo valdymo įmonė gali greitai ir efektyviai vykdyti užsakymus.

Nuo pakavimo iki muitinės procedūrų supaprastinimo: dėl Italijos muitinės akreditacijos ir A.E.O.F. sertifikato įmonės produktai gali pasiekti klientus bet kurioje pasaulio vietoje.

TIEKĖJAI 22 TRUCK.INTERCARS.LT
*Visas RUBIA asortimentas lubricants.totalenergies.com

GERIAUSIOS PAVARŲ DĖŽĖS IR

REDUKTORIAUS ALYVOS RINKIMAS

Alyva pavarų dėžei ir reduktoriui – tai vienas svarbiausių skysčių, be kurio šiuolaikinės pavarų sistemos negalėtų funkcionuoti.

PAŽINKITE SAVO PAVAROS SISTEMĄ

Pavaros sistemos elementai dirba labai reiklioje aplinkoje, perduodami variklio galią varantiesiems ratams ir taip priversdami transporto priemonę judėti. Dėl to jie reikalauja aukštos kokybės alyvos, kuri subalansuos tepimą, sumažins trintį ir užtikrins tolygumą bei efektyvumą, kai dalių dilimas yra minimalus.

Pagrindiniai pavaros sistemos elementai, tokie kaip pavarų dėžė, diferencialas arba lėtintuvas gali būti įvairių konfigūracijų, priklausomai nuo specifinių iššūkių ir poreikių bei transporto priemonės tipo (su priekinių, galinių arba visų ratų pavara). Tinkamos tepimo priemonės pasirinkimas dabar yra labiau specializuotas nei bet kada anksčiau ir kritiškai svarbus.

O nuolatinis pavarų sistemų technologinis vystymasis verčia transmisinių alyvų gamintojus, tokius kaip „Comma“, nuolat būti pasiruošus naujiems iššūkiams.

Kaip visada, velnias slypi detalėse. Būtina atsižvelgti ne tik į transporto priemonės tipą, nes skirtingų tipų pavarų dėžės kelia skirtingus reikalavimus, priklausančius nuo jų veikimo. Tai taikoma ne tik tradicinėms mechaninėms ir automatinėms pavarų dėžėms, bet ir vis labiau populiarėjančioms šiuolaikinėms automobilių pavaroms CVT (angl. Continuous Variable Transmissions) ir DCT (angl. Dual Clutch Transmission). Be to, turime atminti, kad pavarų dėžė ir galinė ašis taip pat gali kelti skirtingus reikalavimus,

KAIP TINKAMAI

PASIRINKTI?

Atsižvelgus į šiuo metu rinkoje esančių transmisinių alyvų ir tepimo priemonių gamintojų daugialypiškumą (įvairiapusiškumą, gausą), tinkamo ir efektyvaus produkto paieška gali atrodyti sudėtinga (nepamirškime, kad pavaros perdavimo sistemoms skirtos tepimo priemonės taip pat turi nuosavas srities ir gamintojo specifikacijas). Bet būtent čia prekių ženklas „Comma“ yra pasirengęs padėti ir siūlo gamą aukštos kokybės alyvų pavarų dėžėms, diferencialams ir lėtintuvams, skirtų įvairioms transporto priemonėms, dirbtuvėms – patogiose pakuotėse, kurių talpa nuo 1 l iki 199 l. Dirbtuvės gali pasirinkti iš plačios gamos, konkurencingų kainų produktų, pagamintų Didžiojoje Britanijoje, šiuolaikiškoje sintetinių, pusiau sintetinių ir mineralinių alyvų „Comma“ gamykloje. Pakanka įsijungti internetinį produktų ieškiklį tinklapyje CommaOil.com ir gausite alyvos rekomendaciją lengviesiems automobiliams ar komerciniam transportui, pagamintam per pastarąjį trisdešimtmetį. „Comma“ ieškiklis yra laikomas geriausiu srityje, o tai suteikia dirbtuvių technikams pasitikėjimo renkantis tinkamus produktus.

tas pats yra taikoma ir diferencialui su ribotu praslydimu (palyginti su „standartiniu“).

Kaip matome, priklausomai nuo transporto priemonės tipo, pavaros sistemos komponentai gali būti įvairių formų, matmenų ir orientacijų, bet juos visus jungia viena – jie visuomet reikalauja tepimo.

Įvertinus pavaros perdavimo sistemos funkciją, būtina pabrėžti, kad šiai sistemai reikalingas tepimas tinkamu produktu, kuris nesukels rimtų našumo problemų ir užtikrins tinkamą transporto priemonės eksploataciją.

TIEKĖJAI TRUCK.INTERCARS.LT 24

Britiškas prekių ženklas, kuriuo galite pasikliauti

Jau daugiau nei 55 metus „Comma“ gamina pasaulinės klasės tepimo priemones, chemikalus ir sunkvežimių priežiūros produktus, sumaišytus tik iš aukščiausios kokybės žaliavų tam, kad būtų įvykdyti griežti tarptautinių normų saugos reikalavimai.

„Comma“ asortimente tikrai rasite produktą, kuriuo galite pasikliauti, kad ir ko ieškote savo transporto priemonei. Brought

www.CommaOil.com

Pasitikėjimas,
kylantis iš vidaus
to you by:

ʬ Mažiau prastovų, nes energijos pakanka, net jei ji naudojama išjungus variklį

ʬ Ypač geras atsparumas giliojo iškrovimo ciklams – akumuliatorių iškrauti galima iki 80 procentų

ʬ Gaminamas pagal moderniąją AGM technologiją, todėl hermetiškas, nereikalauja techninės priežiūros ir yra ypač atsparus vibracijai

AGM TECHNOLOGIJOS „BOSCH“ SUNKVEŽIMIŲ

AKUMULIATORIUS

YRA SKIRTAS NAUDOTI

SUNKIAUSIOMIS

SĄLYGOMIS, KURIOS SUSIDARO TOLIMŲJŲ REISŲ

TRANSPORTO PRIEMONĖSE

TIEKĖJAI
NAUJASIS
TRUCK.INTERCARS.LT 26

Šiais laikais moderniose komercinėse tolimųjų reisų transporto priemonėse naudojama daugybė patogumo ir gyvenamųjų funkcijų, gerinančių profesionalių vairuotojų darbo sąlygas. Siekdama užtikrinti, kad šioms funkcijoms energijos tikrai užtektų net išjungus variklį, „Bosch“ komercinių transporto priemonių akumuliatorių asortimentą papildė naujuoju ypač galingu TA serijos AGM technologijos 12 V starterio maitinimo akumuliatoriumi. „Bosch“ TA serijos AGM technologijos akumuliatorius patikimai tiekia energiją daugybei elektros imtuvų, įrengtų komercinėse transporto priemonėse, kai variklis išjungtas. Minėtos funkcijos – tai autonominis vėsintuvas, autonominis šildytuvas, mikrobangų krosnelė arba televizorius. Taip sumažėja gedimų ir neplanuotų prastovų.

TINKA VARIKLIO AUTOMATINIO IŠJUNGIMO IR PALEIDIMO SISTEMOMS, PATOGUMO IR GYVENAMOSIOMS FUNKCIJOMS

Naujasis TA serijos AGM technologijos sunkvežimių akumuliatorius specialiai pritaikytas naudojimui sudėtingomis tolimųjų reisų sąlygomis. AGM reiškia sugeriamuosius stiklaplastikio tarpiklius (angl. Absorbent Glass Mat). Šios technologijos akumuliatorių tarpikliai, kurie gaminami iš stiklo mikropluošto, impregnuojami rūgštimi. Dėl to naujasis akumuliatorius yra visiškai hermetiškas ir jam nereikia jokios techninės priežiūros. Toks akumuliatorius yra labai atsparus vibracijai, todėl jį galima montuoti sunkvežimio gale. TA serijos AGM technologijos akumuliatorių atsparumas giliojo iškrovimo ciklui, jei lyginsime iki 80 procentų iškrautus akumuliatorius, yra šešis kartus didesnis už įprastinių rūgštinių akumuliatorių atsparumą. Dėl to pasitaiko mažiau gedimų, kuriuos sukelia ciklinės apkrovos. Šis 210 Ah talpos akumuliatorius, kurio variklio paleidimo šaltyje srovė (angl. CCA) yra 1200 A, patikimai tiekia pakankamą energijos kiekį, kurio reikia varikliui saugiai paleisti šaltyje ir maitinti visą patogumo ir gyvenamosios paskirties įrangą.

Šių akumuliatorių mikrociklai dėl AGM technologijos yra ypač stabilūs, todėl jie tinka naudoti transporto priemonėse su automatinėmis variklio išjungimo ir paleidimo sistemomis ir tais atvejais, kai važiuojama transporto priemonei laisvai riedant, atjungus variklį. Esamą komercinių transporto akumuliatorių asortimentą, kurį iki šiol sudarė EFB technologijos ir įprastiniai rūgštiniai akumuliatoriai, „Bosch“ papildė galingiausiu TA serijos AGM technologijos akumuliatoriumi. Tai yra naujoviškas aukščiausios klasės gaminys, atitinkantis transporto priemonių gamintojų keliamus kokybės reikalavimus.

GALINGIAUSIAS „BOSCH“ ASORTIMENTO KOMERCINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ AKUMULIATORIUS INTERCARS.LT 27
MANN-FILTER – Perfect parts. Perfect service. ww w.mann-filter.com Sukurta dideliems darbams. Saugokite savo techniką!

RINKITĖS PATVARUMĄ

4 metų garantija

Vienintelė visiškai sandari stiprintuvo kamera rinkoje

Aukštos kokybės spyruoklė užtikrina

ilgesnę eksploataciją

Tikrai sandarus

dviejų kamerų spyruoklinis stabdys

Stiprintuvas „LifeSeal+“ yra sumaniai suprojektuotas, atidžiai pagamintas ir išbandytas keliuose, todėl užtikrina patikimumą, aukštą efektyvumą, o taip pat atlaiko du kartus ilgiau nei paprastas spyruoklinis stiprintuvas.

Tai reiškia mažesnes aptarnavimo išlaidas, mažiau prastovų, daugiau dienų darbe ir patikimumą, kuris nenuvilia.

Tegul naujasis „LifeSeal+“ dirba Jums!

VERTINGI „PARTS SPECIALISTS“

KOMANDOS PATARIMAI APIE SUSLĖGTOJO ORO TIEKIMO

SISTEMĄ

Naujausiame „Parts Specialists“ vaizdo įraše kalbama apie vilkikų suslėgtojo oro sistemą. Autoserviso duetas ne tik gilinasi į pagrindus ir galimas gedimų priežastis, bet ir duoda praktinių patarimų apie gedimų prevenciją.

6.25005

Techninės pagalbos skyrius komandai „Parts Specialists“ dažnai perduoda prašymų ir pasiūlymų sukurti naujų autoserviso vaizdo įrašų, kurie apimtų ne tik „Diesel Technic Group“ produktus ir paslaugas. Viena iš temų – vilkiko suslėgtojo oro sistema, kuriai komanda „Parts Specialists“ paskyrė šį epizodą. Žiūrovai ne tik supažindinami su įdomia tema, bet ir turi galimybę išvysti naują veidą – autoserviso profesionalas Niklas šiame vaizdo įraše pakeičia savo kolegą Larsą. Kartu su „Parts Specialists“ komandos nariu Kevinu jis kvalifikuotai žingsnis po žingsnio supažindina su vilkiko suslėgtojo oro sistema.

Ieškant gedimo priežasties, dažnai pamirštama apie vieną dalį. Tai yra oro filtras. Jį reikia keisti atsižvelgiant į jo būklę ir techninės priežiūros terminą. Vilkike Kevinas ir Niklas dirba su modeliu 6.25005. kurį galima rasti ir partnerių portale. Tada abu nuo oro filtro ir įsiurbimo sistemos pereina prie kompresoriaus patikros. Kevinas tikrina suslėgtojo oro liniją, einančią į oro sausintuvą, ir visas jungtis. Niklas tuo metu pasakoja, kaip veikia keturkryptis apsauginis vožtuvas. Kaip pavyzdį jis naudoja dalį 6.63010. Visą autoserviso vaizdo įrašą su rekomendacijomis ir patarimais, pavyzdžiui, apie perjungiamąjį vožtuvą ir spyruoklinį stabdžių cilindrą, galima peržiūrėti nuskanave QR kodą (1). Komandos „Parts Specialists“ nariai taip pat pasakoja, kaip oras iš vilkiko patenka į puspriekabę.

6.63010

„Diesel Technic“ partnerių portale dirbtuvių profesionalai gali rasti visas reikalingas atsargines dalis, įskaitant kompresorius, įvairius oro vamzdelius, oro sausintuvus, keturkrypčius apsauginius ir perjungiamuosius vožtuvus, oro imtuvus, jungiamąsias galvutes ir daugelį kitų komponentų.

Autoserviso profesionalai ir visi norintys jais tapti, norėdami pasiūlyti naujų temų būsimiems vaizdo įrašams, gali bet kada kreiptis į komandos „Parts Specialists“ pagalbos tarnybą. O kol kas susidomėjusieji gali pasižiūrėti kitų naudingų vaizdo įrašų komandos „Parts Specialists“ kanale „YouTube“ platformoje, nuskanave QR kodą (2).

TIEKĖJAI 1 2 30 TRUCK.INTERCARS.LT
Užtikrinta kokybė. Tvarus pasitikėjimas. Jūsų prekių ženklas kompleksiškiems pirkimams. www.dt-spareparts.com Viskas, ko reikia

PLATI KSENONINIŲ LEMPUČIŲ SUNKVEŽIMIAMS GAMA

Įmonė OSRAM gamina aukščiausios kokybės ksenonines lemputes XENARC, kurios yra skirstomos į keturias kategorijas. Reikliausiems yra skirta linija „XENARC Night Breaker Laser“ – tai ryškiausi OSRAM įmonės ksenonai. Šios išskirtinai ryškios lemputės užtikrina daug geresnį matomumą kelyje: net iki 200 % ryškesnę šviesą, palyginti su minimaliais normos reikalavimais. Daugiau šviesos ir kelias apšviestas net 250 m priešais automobilį suteikia galimybę pastebėti kliūtis ir pavojus kelyje gerokai anksčiau, suteikia daugiau laiko reagavimui. Šviesa yra iki 20 % baltesnė (palyginti su minimaliais normos reikalavimais) ir suteikia transporto priemonei šiuolaikišką išvaizdą. Yra pasiekiami šie produktų tipai: D1S, D2S, D3S ir D4S.

„XENARC COOL BLUE INTENSE“

Produktai, kurie dėl specialios pripildymo sistemos, naudojamos vietoj tradicinio filtro, sukuria šaltą baltą šviesą, dėl kurios transporto priemonė yra geriau matoma kitiems vairuotojams ir išsiskiria kelyje. Vairuotojams, kurie nori dar labiau išsiskirti kelyje nepažeidžiant atitikties normų, gamintojas siūlo naują šios lempučių serijos kartą. Jos skleidžia net iki 150 % ryškesnę (palyginti su normos ECE R98 reikalavimais) ir pasižymi šalta spalvų temperatūra, siekiančia net iki 6 200 K.

„XENARC ULTRA LIFE“

Pagrindinė savybė – tai išskirtinis patvarumas, kuris suteikia keturis kartus ilgesnį eksploatacijos laikotarpį, palyginti su standartiniais produktais. Transporto priemonė gali nuvažiuoti net iki 300 000 km be lempučių keitimo. Tai taupo ne tik pinigus, bet ir laiką, susijusį su transporto priemonės prastovomis. Gamintojas suteikia ksenoniniams šviesos šaltiniams „Ultra Life“ net 10 metų garantiją.

„XENARC ORIGINAL“

Populiariausios rinkoje ksenoninės linijos lemputės, kurių parametrai yra identiški pirmajam montavimui naudojamų lempučių parametrams. Kaip ir halogeninės lemputės jos pasižymi patikima kokybe, plačiu tipų pasirinkimu ir puikiu kokybės bei kainos santykiu, o gamintojas suteikia šioms lemputėms net 4 metų garantiją.

TIEKĖJAI
TRUCK.INTERCARS.LT 32
Ksenoninės lemputės geriau šviečia ir suvartoja perpus mažiau energijos. Dar vienas didelis jų privalumas – tai patvarumas, kuris dešimt kartų lenkia kaitrines lemputes. OSRAM asortimente yra kelios šių produktų linijos, skirtos sunkvežimiams, todėl kiekvienas vairuotojas turėtų rasti tinkamas lemputes.

„LEDr iv ing“ ® – tolimosios šviesos Jūsų darbas bus lengvesnis, o krovinys –saugesnis, kai matysite daugiau.

„LEDriving“® serijos tolimosios šviesos – tai stiprus ir patikimas apšvietimas, siekiantis net iki 635 m. „LEDriving“® tarnavimo laikas siekia iki 5 000 h, suteikiama garantija iki 5 metų*.

Tolimosios šviesos „LEDriving“® turi atitikties sertifikatą ECE ir gali būti naudojamos kaip papildomos tolimosios šviesos važiavimui viešaisiais keliais.

www.osram.com * Daugiau informacijos tinklapyje https://www.osram.com/cb/services/guarantees/guarantees-for-consumer/index.jsp

SL 1639 Tik profesionalams!

TECHNINĖS PRIEŽIŪROS

SLĖGINIO TEPIMO SISTEMOS PRIPILDYMAS ALYVA SUREMONTUOTUOSE

SITUACIJA

Jau po pirmojo paleidimo ką tik suremontuotame variklyje gali būti vėl pažeisti slydimo guoliai. Priežastis – alyvos siurblys gali pakelti alyvos slėgį tik po to, kai slėginio tepimo sistema yra užpildyta alyva ir iš jos yra pašalintas oras. Po sauso variklio paleidimo laikas, kurio reikia, kad alyva pasiektų tepimo taškus, gali būti per ilgas. Nepakankamas alyvos tiekimas neigiamai veikia ypač sunkiai

apkraunamus švaistiklių slydimo guolius. Pirmojo paleidimo fazėje švaistikliai dažniausiai yra tepami alyva, kuria jie buvo sutepti montavimo metu, tačiau šis rezervas yra greitai išnaudojamas ir perkaitimas sukelia guolių pažeidimus.

PREVENCIJOS PRIEMONĖ

Siekiant išvengti variklio pažeidimo pirmojo paleidimo metu, rekomenduojama visuo -

met rankiniu būdu užpildyti slėginio tepimo sistemą varikline alyva. Tai užtikrina visišką oro pašalinimą iš slėginio tepimo sistemos ir tinkamą dalių veikimą nuo variklio eksploatacijos pradžios. Be slydimo guolių, ši procedūra taip pat teigiamai veikia hidraulinius grandinių įtempiklius, hidraulinius paskirstymo velenų reguliatorius, hidraulinius stūmiklius ir kitas variklio alyva tepamas dalis, pvz., turbokompresorius, degalų siurblius, įpurškimo ir vakuuminius siurblius.

OUR HEART BEATS FOR YOUR ENGINE. * ww w.ms-motorservice.com © MS Motorservice In ternatio na l GmbH
* Mūsų širdis plaka dėl Jūsų variklio. TIEKĖJAI
1
VARIKLIUOSE
34 TRUCK.INTERCARS.LT
Alyvos srauto schema

NUORODA

INFORMACIJA

PROCEDŪRA

1. Naudojant slėginį indą, alyva skirta variklio tepimui, turi būti įpumpuojama į variklį pro įsriegtą slėginio tepimo jungę (Pav. 1 ir 2). Prijungimo taškams galima panaudoti variklio gamintojo numatytus alyvos kanalo kamščius arba slėgio relės (presostato) jungę.

2. Dabar reikia pumpuoti alyvą į variklį tol, kol alyva pradės tekėti iš tepimo taškų, labiausiai nutolusių nuo alyvos siurblio. Dažniausiai tai yra vožtuvų svirtelių guoliai (Pav. 3) arba paskirstymo velenų viršutiniai guoliai. Tačiau neturi būti viršytas maksimalus leistinas darbinis variklio alyvos slėgis. Pildant slėginę tepimo sistemą reikia ranka sukti variklį jo darbinio sukimosi kryptimi.

3. Taip pat reikia stebėti, kad alyvos lygis slėginiame inde, iš kurio yra pildoma sistema, nenukristų žemiau minimalios ribos. Jei slėginio tepimo sistemos pildymo metu oras bus įsiurbtas ir įpumpuotas į alyvos sistemą, visą procedūrą reikės kartoti iš naujo.

TIEKĖJAI
2 3 35
Šios procedūros iš esmės reikalauja daugelis žinomų variklių gamintojų ir ji turi būti taikoma naujiems ar suremontuotiems varikliams.

TIEKĖJAI

TECHNINĖ INFORMACIJA APIE „FLEETRUNNER“ SERIJOS SUNKIŲJŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ AUŠINIMO SKYSČIO SIURBLIUS

Aušinimo skysčio siurbliai yra ypač svarbūs komponentai, sudarantys skysčio apytaką aušinimo sistemoje. Lengviesiems automobiliams „Gates“ juos gamina jau daugelį metų. Be to, gauname teigiamų atsiliepimų apie JAV ir Kanados rinkoms mūsų tiekiamus sunkiųjų transporto priemonių aušinimo skysčio siurblius.

Turėdami didelę šių produktų gamybos ir da lių tiekimo vilkikų bei autobusų gamintojams patirtį, 2022-ųjų metų spalį papildėme savo „FleetRunner“ produkcijos asortimentą. Taip užtikrinsime, kad vilkikuose ir autobusuose, kurie eksploatuojami Europos, Artimųjų Rytų ir Azijos keliuose, bus galima montuoti pati kimus„Gates“ sunkiųjų transporto priemonių aušinimo skysčio siurblius.

PATIKIMI AUKŠTOS KOKYBĖS KOMPONENTAI

„FleetRunner“ serijos sunkiųjų transporto priemonių aušinimo skysčio siurbliai yra mechaniniai ir su elektromagnetine sankaba. Kiekvienas aušinimo skysčio siurblys gaminamas iš aukščiausios klasės medžiagų ir atitinka ISO / TS 16949 bei kitus tarptautinius standartus. Šiuos reikalavimus galime užtikrinti gamindami kompiuterizuotais įrenginiais ir surinkimo linijose taikydami griežtas kontrolės priemones. Be to, pagal specialią programą kruopščiai atliekame

visų sandariklių, guolių ir atskirų korpusų sandarumo bandymus. Darbo ratas tiksliai subalansuotas, todėl siurblys nepriekaištingai tinka tvirtinti prie transporto priemonės agregato ir tinkamai veikia. Neabejojame, kad „FleetRunner“ serijos sunkiųjų transporto priemonių aušinimo skysčio siurbliai pagerins mūsų reputaciją, kurią pelnėme tiekdami patikimus aukštos kokybės komponentus.

„GATES“ KOMPLEKSINIŲ SISTEMŲ METODIKA

Pradedami gaminti„FleetRunner“ serijos sunkiųjų transporto priemonių aušinimo skysčio siurbliai tiksliai atitinka „Gates“ kompleksinių sistemų metodiką. Ši metodika skatina naudoti to paties gamintojo komponentus, kad naudotojui būtų saugiau, o agregatai veiktų optimaliai ir būtų kiek įmanoma sumažinta prastovų rizika.

„FleetRunner“ serijos sunkiųjų transporto priemonių aušinimo skysčio siurbliai puikiai tiks taikantiems profilaktinės techninės priežiūros strategiją. Naudodami vien tik iš„Gates“

įsigytas sunkiųjų transporto priemonių dalis, galėsite atlikti visos pagalbinių agregatų diržinės pavaros kapitalinį remontą. Pavyzdžiui, montuojant naują aušinimo skysčio siurblį, kuriame yra termostato korpusas, kartu geriausia pakeisti ir termostatą.

PLANUOJAMA NAUJŲ AUŠINIMO SKYSČIO SIURBLIŲ GAMYBA

Mūsų „FleetRunner“ serijos sunkiųjų transporto priemonių aušinimo skysčio siurblių asortimentas, skaičiuojant nuo pradžių, apims per šešis milijonus sunkvežimių ir autobusų, eksploatuojamų Europos, Artimųjų Rytų ir Azijos keliuose. Mes ir toliau naudosimės savo patirtimi, kurdami transporto priemonių gamintojų naudojamas pavarų sistemas. Mūsų kompetencija aušinimo skysčio siurblių ir sunkiųjų transporto priemonių pavarų sistemų srityje bus naudinga kuriant naujus komponentų modelius. Atsižvelgdami į klientų ir rinkos poreikius, sunkiųjų transporto priemonių aušinimo skysčio siurblius planuojame leisti kas mėnesį.

Termostatai
36 TRUCK.INTERCARS.LT
Mechaninis aušinimo skysčio siurblys Aušinimo skysčio siurblys su elektromagnetine sankaba

„MICRO-V“® KOMPLEKTAI

AUKŠTA KOKYBĖVAROMOJI JĖGA

„FleetRunner“™ yra „Gates“ vykdoma sunkiųjų transporto priemonių dalių programa, skirta maksimaliai padidinti parko naudingumą ir neleidžianti jūsų technikai be reikalo sustoti. „Gates“ tiekia dalis transporto priemonių gamintojams, todėl puikiai žino, ko tikitės iš originalios kokybės gaminio. Būtent dėl to visoms „FleetRunner “™ dalims taikomi tie patys gamybos standartai kaip ir transporto priemonių gamintojams tiekiamoms dalims.

Originalių dalių kokybę atitinkančios mūsų produkcijos asortimentą sudaro pavarų diržai, įtempikliai, diržo dalių komplektai ir žarnos. Mūsų gaminių įvairovė yra pakankamai didelė, kad daugybė variklių galėtų veikti efektyviau ir ilgesnį laiką.

„FleetRunner“™ yra tarptautinis prekių ženklas, kuriuo ženklinamos dalys, skirtos naudoti atliekant sunkiųjų transporto priemonių parkuose eksploatuojamų mašinų techninės priežiūros ir remonto darbus. Šių produktų galima įsigyti iš sandėlio. Užsisakykite iš „Gates“ platintojų, dirbančių visoje Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje.

SU „GATES“® „FLEETRUNNER“TM

VARIKLIAI VEIKIA ILGIAU

DIRŽAI IR METALINĖS DALYS

DEGALŲ, TURBOKOMPRESORIŲ IR KITOS ŽARNOS

IR AUŠINIMO
© GATES 2021 - All rights reserved. GATES AUTOMOTIV E CATALOGUE APP AVAILABLE IN THE AVAILABLE FOR GATESTECHZONE.COM
TERMOSTATAI
ŽARNOS

SU TINKAMAI PRIŽIŪRIMOMIS

„SCR“ SISTEMOMIS - ŠVARESNĖS IR

MAŽIAU KENKSMINGOS EMISIJOS

Didelės masės automobilių dyzeliniai varikliai išmeta nemažai azoto oksidų, taip sukeldami įvairių sveikatos problemų beveik visuose regionuose. Aplinkos taršiųjų dujų, pavyzdžiui, azoto oksidų, taršos iš dyzelinių variklių mažinimui pasitelkiama pagalbinė priemonė.

Selektyvioji katalizinė redukcija (SCR) – tai naujausia technologija, naudojama daugelio automobilių gamintojų. Joje redukcijos vykdymui pasitelkiamas amoniakas.

Šiuolaikinių transporto priemonių SCR sistemoje naudojamas specialus tirpalas, dar žinomas kaip „AdBlue“®. Jo sudėtis – 32,5 % sintetinio karbamido ir 67,5 % demineralizuoto vandens. „AdBlue“® ženklo savininkas yra Vokietijos automobilių pramonės asociacija (VDA). Tai nėra pavojinga medžiaga: ji biologiškai skaidi, nenuodinga, bespalvė ir tirpi vandenyje.

Kartu su SCR sistemos katalizatoriumi dyzelinio variklio išmetimo sistemos skystis „AdBlue“ ® paverčia azoto oksidus (NOx) į azotą (N2) ir vandens garus (H2O) – t. y. į įprastus atmosferos junginius.

„ADBLUE“®

KARBAMIDO FILTRAI –SKLANDŽIAM „SCR“

SISTEMOS VEIKIMUI

Kiekvienoje SCR sistemoje įdiegtas karbamido filtras, dar vadinamas „AdBlue“® filtru. Jis apsaugo matavimo įrenginį nuo nešvarumų, galinčių patekti kartu su „AdBlue“® skysčiu – tokiu būdu užtikrinamas ilgesnis jautrių SCR sistemos komponentų tarnavimo laikas. Šio filtro tankio ir keitimo intervalo parametrai panašūs

karbamido filtras su tarpikliu ir kitomis dalimis

į dyzelinio kuro filtro charakteristikas. Tam tikruose „AdBlue“® filtrų modeliuose įdiegti kompensavimo elementai. Šie lankstieji elementai leidžia išvengti SCR sistemos ir paties filtro pažeidimų – jais sumažinamas

Pasitelkiant dozavimo modulį prieš SCR katalizatorių į išmetimo vamzdį įpurškiamas „AdBlue“ ®.

Esant aukštai temperatūrai susidaro amoniakas (NH3) – tai vienas karbamido skilimo produktų.

SCR katalizatoriuje iš variklio patenkantys azoto oksidai reaguoja su amoniaku: jie paverčiami į azotą N2 (nekenksmingos dujos – pagrindinė atmosferos sudėtinė dalis) ir vandenį.

TIEKĖJAI
38 TRUCK.INTERCARS.LT
SCR sistemos sandara Kompensaciniai elementai „AdBlue“®
VARIKLIS „SCR“ KATALIZATORIUS 1 1 2 3 2 3 1 2 3
AB - „AdBlue“® / NOx - azoto oksidai / N2 - azotas / H2O – vanduo

laisvas korpuso tūris bei sugeriamos slėgio jėgos, pasireiškiančios karbamido tirpalui plečiantis neigiamoje temperatūroje.

» Patentuoti kompensaciniai elementai apsaugo nuo pažeidimų esant neigiamai temperatūrai.

Pasitikėkite patikrintomis originalių komponentų kokybės dalimis iš „febi“. Visą „AdBlue“® ir SCR sistemos dalių asortimentą galite rasti:

LAIKU ATLIEKAMAS

TECHNINIS APTARNAVIMAS PADEDA IŠVENGTI GEDIMŲ

Užsikimšus „AdBlue“® filtrui, taip pat dėl netinkamos techninės priežiūros ar kitų priežasčių nefunkcionuojant SCR sistemai, variklio valdymo blokas persijungia į avarinį režimą. Pagal transporto priemonės tipą va riklio greitis ir galia gerokai sumažėja. Nepa

» Didelis filtro pajėgumas padeda tinkamai apsaugoti SCR sistemą – tokiu būdu užtikrinami ilgi keitimo intervalai ir trumpos prastovos.

» Dinamišk ai augantis SCR sistemos komponentų asortimentas.

KITI SCR SISTEMOS KOMPONENTAI

Prekinis ženklas „febi“ yra „Bilstein“ grupės dalis. Ši grupė vienija kelis gerai žinomus prekinius ženklus. Daugiau informacijos galite rasti:

šalinus sistemos gedimo blogiausiu atveju gali tekti nedideliu greičiu vykti į artimiausias automobilių remonto dirbtuves. Išjungti avarinį režimą galima tik atlikus SCR sistemos remontą autoservise.

„ADBLUE“® KARBAMIDO FILTRŲ PRIVALUMAI

» Esame jūsų nr. 1: galime pasiūlyti daugiau kaip 20 skirtingų „AdBlue“® karbamido filtrų modelių asortimentą ir daugiau kaip 97 % septynių didžiausių Europos gamintojų (taip pat įvairių Azijos gamin tojų) modelių padengimą.

TIEKĖJAI 39
Azoto oksidų (NOx) daviklis

Dar

1998 metais, kai buvo pristatytas pirmasis

„Atego“ modelis su varikliu OM904 arba OM906, „ElringKlinger“ tiekė daugelį sandarinimo dalių. Cilindrų galvutės sandarinimui iš pradžių buvo naudojami metalo sluoksniai. Augant variklių galiai ir patvarumo reikalavimams, buvo pereita prie elastomerų-metalo technologijos.

Ji naudojama

iki šiol – tai yra vienintelis būdas patikimai ir patvariai sandarinti šiuo metu naudojamus variklius.

2013 metais su antrąja „Atego“ karta išaugo ir variklių sandarinimui keliami reikalavimai, ypač cilindrų galvutės srityje. Reikėjo imtis įvairių priemonių, kad būtų atlaikomas iki 200 barų padidintas uždegimo slėgis, 2400 barų siekiantis įpurškimo slėgis ir dėl 4 cilindrų išaugęs variklio galios lygis, siekiantis 170 kW (231 AG), o taip pat 900 Nm sukimo momentas.

Panaudota 6 varžtų, tvirtinančių cilindrų galvutę aplink degimo kamerą, sistema, o tai reiškia, kad naudojama 18 varžtų, kurie turi atlaikyti milžiniškas jėgas. OM904 turėjo tik 10 cilindrų galvutės tvirtinimo varžtų. Kitas žingsnis – tai patikrinto ir lazeriu suvirinto profiliuoto aukščio ugnies žiedo, sandarinančio degimo kamerą, perėmimas iš ankstesnio modelio. Tačiau varikliuose OM934 ir OM936 jis reikalavo patobulinimo. Dabar ugnies žie-

šios technologijos privalumas yra galimybė kompensuoti degimo kameros deformacijas priveržiant cilindrų galvutės tvirtinimo varžtus. Dėl visos šios technologijos

nimo plyšio vibracijas tiek, kad jos praktiškai neturėtų neigiamo poveikio visam cilindrų galvutės sandarinimui. Taip pat buvo sukurtas specialus fluoro kaučiukas, atsparus aukštoms temperatūroms, kuris sandarina variklio alyvos ir aušinimo skysčio sistemas bei yra ypatingai atsparus senėjimui. Šie pasauliniu mastu unikalūs cilindrų galvučių sandarinimai taip pat reikalauja puikių specializuotų žinių tarpinių gamybos srityje. Tokias įspūdingas žinias turi pagrindinės gamyklos Dettingen Erms, pietų Vokietijoje, darbuotojai.

Tiek cilindrų galvutės sandarinimai, tiek visos kitos tarpinės buvo suprojektuotos, kad puikiai veiktų ir dujų variklyje M936 G ar varomame sintetiniais degalais. Be to, varikliai buvo įvesti į Šiaurės Amerikos rinką, kur jų modelių pavadinimai buvo „Detroit Diesel“ DD5 ir DD8, jie yra naudojami sunkvežimiuose „Freightliner“.

IŠŠŪKIAI
TIEKĖJAI TRUCK.INTERCARS.LT 40
727.451 – OM934 cilindrų galvutės tarpinė Gamyba pagrindinėje gamykloje Dettingen a. D. Erms

VISAS „ELRING – DAS ORIGINAL“ SANDARINIMO DALIŲ ASORTIMENTAS

„MERCEDES-BENZ“ OM934 IR

OM936 VARIKLIAMS

VISAS SANDARINIMO DALIŲ ASORTIMENTAS

Kaip atsakas į didėjantį OM934 ir OM936 variklių sandarinimo produktų poreikį atsarginių dalių rinkoje, buvo pilnai sukomplektuotas „Elring“ asortimentas. Be standartinių sandarinimo produktų komplektų, jame yra dar keletas produktų, kurie palengvina darbą dirbtuvėse. Pavyzdžiui, aušinimo skysčio siurblio sandarinimo komplektas. Visus siūlomus sandarinimo komplektus ir atskirus sandarinimo elementus galima lengvai identifikuoti „Elring“ kataloge pagal išardytų variklių brėžinius. Kita galimybė – tai

PDF failo atsisiuntimas iš „Elring“ internetinio tinklapio. Be to, internetiniame kataloge yra pateikiamos aukštos raiškos produktų nuotraukos.

TIEKĖJAI INTERCARS.LT 41
872.620 – aušinimo skysčio siurblio tarpinių komplektas Daug išardytų variklių brėžinių galima rasti interneto tinklapyje „Elring“ ir kataloguose # 822.520 cilindrų galvutės tarpinių ir vožtuvų riebokšlių komplektas „Elring – Das Original“ el. katalogas

„VKHC“ – „SKF“ RATO GUOLIS, SURINKTA STEBULĖ

„Volvo“ / „Renault“

IŠSAMŲ NAUDOJIMĄ ŽR. NAUJAUSIAME SKF E. KATALOGE.

STABDŽIŲ DISKO MONTAVIMAS:

VKHC 5908, 5909, 5910, 5911

TRANSPORTO PRIEMONIŲ GAMINTOJŲ KOMPONENTŲ NUMERIAI: 85105696, 85107753, 7485107753, 85114470, 85111789, 7421022433.

„Volvo“ ir „Renault“ transporto priemonėse SKF stebulės sąranka užtikrina reikiamą stabdžių disko ir stebulės įvaržą, t. y. sumontavus nelieka jokio tarpo. Konstrukcija suprojektuota taip, kad tarp stebulės ir stabdžių disko nelieka jokio tarpo, todėl pagerėja veikimo efektyvumas ir pailgėja eksploatavimo trukmė. Stabdžių diskas gali plėstis ašine ir spinduline kryptimi, todėl sumažėja trūkio tikimybė. Tarpelis gali pakenkti stebulei ir stabdžių diskui, nes gali atsirasti stabdžių disko sukamasis judesys stebulės atžvilgiu. Dėl to „Volvo“ transporto priemonių stabdžių diską ant stebulės reikia montuoti su ĮVARŽA. Surinkti mazgą rekomenduojama rankiniu presu.

„SKF“ TECHNINIAI VAIZDO ĮRAŠAI „YOUTUBE“

TIEKĖJAI 42 TRUCK.INTERCARS.LT

SKF surinktos vilkikų ir puspriekabių stebulės

SKF surinktos vilkikų ir puspriekabių stebulės

Atsižvelgdama į paklausą, SKF pradėjo gaminti surinktas vilkikų ir puspriekabių stebules. Ypač kokybiškos sąrankos puikiai dera su originaliomis dalimis: guoliais, stebulėmis, priedais ir tvirtinimo elementais. Viskas atitinka transporto priemonių gamintojų specifikacijas ir reikalavimus. SKF surinktos vilkikų ir puspriekabių stebulės yra tikras palengvinimas transporto priemonių parkų savininkams, vairuotojams ir mechanikams.

Atsižvelgdama į paklausą, SKF pradėjo gaminti surinktas vilkikų ir puspriekabių stebules. Ypač kokybiškos sąrankos puikiai dera su originaliomis dalimis: guoliais, stebulėmis, priedais ir tvirtinimo elementais. Viskas atitinka transporto priemonių gamintojų specifikacijas ir reikalavimus. SKF surinktos vilkikų ir puspriekabių stebulės yra tikras palengvinimas transporto priemonių parkų savininkams, vairuotojams ir mechanikams.

Iš anksto surinkti guolio ir stebulės mazgai yra viena dalis, kurią pakeisti galima lengviau ir greičiau. Taip gerokai sumažinama montavimo klaidų rizika.

• Lengvesnis ir spartesnis keitimas – iš anksto surinktas guolio ir stebulės mazgas yra viena dalis, kurią galima greitai pakeisti.

Iš anksto surinkti guolio ir stebulės mazgai yra viena dalis, kurią pakeisti galima lengviau ir greičiau. Taip gerokai sumažinama montavimo klaidų rizika.

• Aukščiausia kokybė ir nepriekaištingas suderinamumas su originaliomis dalimis – guoliais, stebulėmis, priedais ir tvirtinimo elementais. Viskas atitinka transporto priemonių gamintojų specifikacijas ir reikalavimus.

• Lengvesnis ir spartesnis keitimas – iš anksto surinktas guolio ir stebulės mazgas yra viena dalis, kurią galima greitai pakeisti.

• Patikima logistika – greitas pristatymas ir tvirta pakuotė, atspari nepalankioms sandėliavimo sąlygoms, tinkamai apsauganti dalis nuo smūgių ir apkrovų.

• Aukščiausia kokybė ir nepriekaištingas suderinamumas su originaliomis dalimis – guoliais, stebulėmis, priedais ir tvirtinimo elementais. Viskas atitinka transporto priemonių gamintojų specifikacijas ir reikalavimus.

• Patikima logistika – greitas pristatymas ir tvirta pakuotė, atspari nepalankioms sandėliavimo sąlygoms, tinkamai apsauganti dalis nuo smūgių ir apkrovų.

Veiksniai, nuo kurių priklauso bendra nuosavybės kaina, kai naudojamos surinktos stebulės, palyginti su įprastiniais atskirais guoliais:

mažiau prastovų, nes keitimas yra paprastesnis ir greitesnis,

surinktos stebulės, palyginti su įprastiniais atskirais guoliais:

mažesnė rizika padaryti montavimo klaidų ir patirti su jomis susijusių pasekmių, dalys rečiau grąžinamos ir sulaukiama mažiau garantinių pretenzijų.

mažiau prastovų, nes keitimas yra paprastesnis ir greitesnis,

mažesnė rizika padaryti montavimo klaidų ir patirti su jomis susijusių pasekmių, dalys rečiau grąžinamos ir sulaukiama mažiau garantinių pretenzijų.

® SKF yra registruotasis „SKF Group“ prekių ženklas.
® SKF yra registruotasis „SKF Group“ prekių ženklas.
Veiksniai, nuo kurių priklauso bendra nuosavybės kaina, kai naudojamos

„VARTA® PROMOTIVE AGM“

PIRMASIS KOMERCINIO TRANSPORTO GAMINTOJŲ

PASIRINKIMAS

Šiuolaikinėse transporto priemonėse elektros imtuvų skaičius gerokai pralenkia standartinių akumuliatorių galimybes. Komercinis transportas vis ilgiau lieka trasose, o tai reiškia, kad vairuotojai dažniau nakvoja kabinose ir kelia didesnius reikalavimus darbo komfortui. Šaldytuvai, mikrobangų krosnelės, kavos aparatai ir radijas ar televizija – tai ne vieninteliai imtuvai, sukeliantys gilų akumuliatorių iškrovi-

GAMINTOJŲ PASIRINKIMAS

VARTA gali pasigirti apie 65 % dalimi akumuliatorių reikliems pritaikymams europietiškoje originalios įrengos gamintojų (OEM) rinkoje. Akumuliatorius „VARTA ProMotive AGM“ sėkmingai išlaikė laboratorinius ir kelių testus bei atitinka visus keturis pagrindinius kriterijus, tai-

„Start-Stop“ ir šiuolaikiniams automobiliams su hibridinėmis ir elektrinėmis pavaromis, bendradarbiaudama su rinkoje pirmaujančias europietiškais komercinių transporto priemonių gamintojais sukūrė akumuliatorių „VARTA

ProMotive AGM“.

mą stovėjimo metu. Šiuolaikinėse transporto priemonėse yra montuojamos papildomos saugos ir važiavimo stebėjimo sistemos, o taip pat nepriklausomas kondicionavimas. Be to, ES įveda vis daugiau reglamentų, prie kurių būtina prisitaikyti. Populiarėja sistemos, padedančios greitėti (angl. Passive Boost), „Start-Stop“ ir kitos, taupančios degalus (pvz., angl. Sailing / Coasting). Be to, erdvė užimta„AdBlue“® skysčio bako reikalauja akumuliatoriaus montavimo ant galinės ašies, o tai reiškia, kad jis bus stipriau veikiamas vibracijos. Dėl to yra reikalaujama atitinkama akumuliatoriaus konstrukcija ir atsparumas smūgiams bei vibracijai.

komus akumuliatoriams:

ij atsparumo giliam iškrovimui,

ij padidinto eksploatacinio cikliškumo,

ij atsparumo vibracijai ( V4),

ij greito įkrovimo.

KAS YRA AKUMULIATORIUS „VARTA PROMOTIVE AGM“?

„VARTA ProMotive“ yra pagamintas pagal AGM technologiją (angl. Absorbent Glass Mat).

Stiklo pluoštas, iš kurio kilęs pavadinimas, sugeria akumuliatoriaus elektrolitą ir padidina ciklo stabilumą. Tai apsaugo nuo

talpos kritimo dėl elektrolito stratifikacijos, kuri yra pagrindinė šiuolaikinių komercinių transporto priemonių akumuliatorių pažeidimo priežastimi. Galimybė išsikrauti iki 80 % lygio suteikia galimybę tiekti energiją ilgesnį laiką be papildomo įkrovimo. Net esant žemam įkrovimo lygiui, AGM akumuliatorių efektyvumas neturi konkurencijos.

Trumpesnis važiavimo laikas ir didesnis nakvynių skaičius lemia, kad akumuliatoriaus

„VARTA ProMotive AGM“ savybės geriau priimti įkrovas ir didesnis ciklų skaičius tampa neatsiejama šiuolaikinės logistikos dalimi.

Dėl tokio funkcijų sujungimo akumuliatorius

„VARTA ProMotive AGM“ užtikrina taupumą, saugumą ir važiavimo patogumą. Pirmą kartą galima išnaudoti visą komercinių transporto priemonių potencialą ir pasinaudoti pailgintu akumuliatoriaus eksploatacijos laikotarpiu.

IDEALUS AKUMULIATORIUS FLOTILĖMS

Flotilių darbuotojai daug tikisi iš savo transporto priemonių ir pasirinktų atsarginių dalių. Jie pasitiki pirmaujančiomis technologijomis ir prekių ženklais, nes jiems rūpi maksimaliai sumažinti prastovų riziką ir optimalios nuosavybės kaina (TCO). VARTA sukūrė „VARTA Fleet Program“, kuri suteikia flotilių vadovams tiesioginį kontaktą su gamintoju.

Nemokamai užsiregistravę tinklapyje , programos dalyviai turi prieigą prie patarimų, susijusių su flotile, rekomendacijų akumuliatoriaus pasirinkimui, analizės ir našumo optimizavimo galimybių, o taip pat prie didelio kiekio kitos medžiagos.

TIEKĖJAI 44 TRUCK.INTERCARS.LT
Įmonė „Clarios“, pasaulinis akumuliatorių lyderis automobilių srityje sistemoms

EKOLOGIŠKAS STABDYMAS SU „KNORR-BREMSE TRUCKSERVICES“

EKONOMIŠKOS, EFEKTYVIOS IR NAŠIOS NAUJOS STABDŽIŲ TRINKELĖS IŠ „KNORR-BREMSE TRUCKSERVICES“

Jau daugiau nei 40 metų pneumatiniai diskiniai stabdžiai „Knorr-Bremse“ yra pirmasis rinkoje pirmaujančių transporto priemonių gamintojų pasirinkimas visame pasaulyje. Sėkmingai praplėtus stabdžių diskų ir stabdžių trinkelių antdėklų būgniniams stabdžiams asortimentą, „Knorr-Bremse TruckServices“ praturtina savo pasiūlą diskinių stabdžių trinkelių komplektais, skirtais kitų gamintojų stabdžių sistemoms.

EKOLOGIŠKOS IR INOVATYVIOS

„Knorr-Bremse TruckServices“ kartu su naujų, sudėtyje vario neturinčių stabdžių trinkelių įvedimu, nepriklausomai atsarginių dalių rinkai Europoje siūlo inovatyvius ekologiškus sprendimus, kurie iki šiol buvo naudojami JAV („Geresnio stabdymo principas“). Naujas sprendimas, kuriame atsisakyta vario frikcinės medžiagos sudėtyje, prisideda prie mūsų vandenų kokybės gerinimo. Pakuotės etiketėje yra matomas „KX5404“ ir kokybės žymėjimas „N“, patvirtinantis faktą, kad naujose stabdžių trinkelėse nėra vario.

DISKINIŲ STABDŽIŲ TRINKELIŲ KOMPLEKTŲ, SKIRTŲ KITŲ GAMINTOJŲ STABDŽIŲ SISTEMOMS APŽVALGA

TRUCK.INTERCARS.LT 46
TIEKĖJAI
DAF LF SERIES Wabco PAN 17, MAXX 17 29088, 29144, 29285 K218636N50 Wabco PAN 19-1 29159 K218195N50 Gigant/SAE Axle Haldex DBT22LT 29274, 29175 K222250N50 Wabco PAN 19-1 29159 K218195N50 IVECO EUROCARGO SERIES Wabco PAN 17, MAXX 17 29088, 29144, 29285 K218636N50 EUROCARGO TECTOR SERIES Wabco PAN 17, MAXX 17 29088, 29144, 29285 K218636N50 KÖGEL Axle Haldex DBT22LT 29274, 29175 K222250N50 Wabco PAN 19-1 29159 K218195N50 Wabco PAN 22-1; MAXX22T29162 K218209N50 Krone Axle Haldex DBT22LT 29274, 29175 K222250N50 Gamintojas Markė Stabdžių tipas WVA kodas KNORR-BREMSE kodas

*Pastaba: „Numeris WVA“ turi būti naudojamas tik kaip nuoroda originalios įrangos gamintojų (IAM) dalių kodų identifikacijai. Informacija yra teikiama neprisiimant atsakomybės.

TIEKĖJAI 47 INTERCARS.LT
MAN BUS Meritor D3, Meritor D-Elsa29030 K218634N50 Meritor D-ELSA2 29131 K218224N50 F 90 SERIES Meritor D3, Meritor D-Elsa29030 K218634N50 F2000 SERIES Meritor D3, Meritor D-Elsa29030 K218634N50 Meritor D-ELSA2 29131 K218224N50 L2000 SERIES Wabco PAN 17, MAXX 17 29088, 29144, 29285 K218636N50 M2000 SERIES Meritor D3, Meritor D-Elsa29030 K218634N50 Wabco PAN 17, MAXX 17 29088, 29144, 29285 K218636N50 TGA SERIES Meritor D3, Meritor D-Elsa29030 K218634N50 Meritor D-ELSA2 29131 K218224N50 Wabco MAXX22 29223, 29279 K242225N50 TGS SERIES Wabco MAXX22 29223, 29279 K242225N50 TGX SERIES Wabco MAXX22 29223, 29279 K242225N50 MERCEDES-BENZ BUS Meritor D3, Meritor D-Elsa29030 K218634N50 BUS Meritor D3, Meritor D-Elsa29030 K218634N50 Meritor D-ELSA2 29131 K218224N50 Meritor D-LISA 29090 K218631N50 FH SERIES Meritor VGT 195, Meritor ELSA 19529169, 29177 K222254N50 MAGNUM/SERIES AE Meritor D3, Meritor D-Elsa29030 K218634N50 Meritor D-ELSA2 29131 K218224N50 Meritor D-LISA 29090 K218631N50 MAGNUM/SERIES DXi Meritor Elsa 225-3 29174 K218193N50 Meritor VGT 195, Meritor ELSA 19529169, 29177 K222254N50 MAGNUM/SERIES E.TECH Meritor D-ELSA2 29131 K218224N50 MAJOR/SERIES R Meritor D3, Meritor D-Elsa29030 K218634N50 MANAGER/SERIES G Meritor D3, Meritor D-Elsa29030 K218634N50 Meritor D-LISA 29090 K218631N50 MIDLUM Haldex DB19 29147, 29181, 29207 K222249N50 Meritor Elsa 225-1 29173 K218194N50 Wabco PAN 19-2 29142 K242222N50 MIDLUM SERIES Wabco PAN 17, MAXX 17 29088, 29144, 29285 K218636N50 Wabco PAN 19-1 29159 K218195N50 PREMIUM SERIES Meritor D3, Meritor D-Elsa29030 K218634N50 Meritor D-ELSA2 29131 K218224N50 Meritor D-LISA 29090 K218631N50 RENAULT PREMIUM SERIES 2 DISTRIBUTION Meritor Elsa 225-3 29174 K218193N50 Meritor VGT 195, Meritor ELSA 19529169, 29177 K222254N50 PREMIUM SERIES 2 LANDER Meritor Elsa 225-3 29174 K218193N50 Meritor VGT 195, Meritor ELSA 19529169, 29177 K222254N50 PREMIUM SERIES 2 ROUTE Meritor Elsa 225-3 29174 K218193N50 Meritor VGT 195, Meritor ELSA 19529169, 29177 K222254N50 SERIES 50 Wabco PAN 22-1; MAXX22T29162 K218209N50 ROR Axle Meritor Elsa 225L 29211 K218206N50 Meritor D-Duco 29125 K218630N50 Meritor DX195 29124, 29155 K218211N50 SAF Axle Wabco PAN 19-1 29159 K218195N50 Wabco PAN 22-1; MAXX22T29162 K218209N50 B SERIES Haldex DBT22LT 29274, 29175 K222250N50 SK SERIES Haldex DBT22LT 29274, 29175 K222250N50 Z SERIES Haldex DBT22LT 29274, 29175 K222250N50 Schmitz Axle Wabco PAN 19-1 29159 K218195N50 Wabco PAN 22-1; MAXX22T29162 K218209N50 VOLVO BUS Meritor D-Duco 29125 K218630N50 Meritor D-LISA 29090 K218631N50 FE SERIES Meritor Elsa 225-3 29174 K218193N50 FH SERIES Meritor D-Duco 29125 K218630N50 Meritor Elsa 225-3 29174 K218193N50 FL 6 SERIES Meritor C-Duco 29137 K218629N50 Meritor D-Duco 29125 K218630N50 FL II SERIES Meritor Elsa 225-1 29173 K218194N50 Meritor Elsa 225-3 29174 K218193N50 FM SERIES Meritor D-Duco 29125 K218630N50 Meritor Elsa 225-3 29174 K218193N50 FMX SERIES Meritor Elsa 225-3 29174 K218193N50

SUSIREGULIUOJANČIOJI „LUK SMARTAC“ SANKABA SU DIAFRAGMINE SPYRUOKLE

Palyginti su dėvėjimosi kompensavimo pagal jėgą sistema (susireguliuojančioje sankaboje), „SmarTAC“ reguliavimo procesas realizuojamas

1 - Spaudžiamoji plokštė, 2 - Reguliatorius, 3 - Lakštinė spyruoklė, 4 - Nuožulnusis žiedas, 5 - Diafragminė spyruoklė, 6 - Vielinis žiedas, 7 - Gaubtas, 8 - Pavaros mechanizmas, 9 - Kniedė

Pasikeitus diafragminės spyruoklės atstumui iki smagračio, pagal ašinės eigos skirtumą pasisuka reguliavimo žiedas, kuriam sukamąjį judesį suteikia valdantysis krumpliaratis, tiesiogiai sujungtas su reguliavimo ašimi. Atstumas kompensuojamas veikiant nuožulnos sistemai.

PAGAL EIGĄ SUSIREGULIUOJANČIOS SANKABOS KOMPONENTAI

Diafragminė spyruoklė su susireguliavimo mechanizmo pavaros strekte / reguliavimo spyruokle (3) sujungiama per skiriamąjį varžtą (1, 2 pav.). Pakilus diafragminei spyruoklei, didėjant nusidėvėjimo laipsniui kyla ir skiriamasis varžtas.

Aukščiau pakyla ir pavaros strektė. Ši eiga iš pavaros strektės / regu liavimo spyruoklės perduodama į valdymo krumpliaratį. Keičiantis frikcinės dangos storiui kinta ir eiga, todėl krumpliaratis sukasi. Didesniam susireguliavimo tikslumui pasiekti įrengtas stabdiklis (2), padalytas į tarpines pakopas, ir pavaros strektė. Šis sprendimas užtikrina, kad krumpliaratis (2, 3 pav.) suksis labai mažomis pako pomis. Krumpliaračio sukimo momentas priverčia suktis ašį (4) ir ašine kryptimi slinkti veržlę (5). Ji sujungta su varomuoju įtaisu, darančiu poveikį nuožulniajam žiedui (1). Krumpliaračio ir veržlės perdavimo santykis veiksmingai keičia nuožulniojo žiedo aukštį 2/1000 mm pakopomis. Dėl to galima kompensuoti 0,2 mm dydžio frikcinės medžiagos nusidėvėjimą, kuris susidaro 100 kartų įjungus sankabą. Nėra kitos sistemos, kurioje būtų įrengtas toks jautrus susireguliavimo mechanizmas. Sankaba veikia vienodai patogiai nuo jos eksploatavimo pradžios iki galutinės nusidėvėjimo ribos.

Be to, mažiausias nusidėvėjimo diapazonas (6 mm) yra dvigubai didesnis už įprastinių sankabos sistemų nusidėvėjimo atsargą.

Reguliatoriaus komponentai

TIEKĖJAI 1 2 5 4 3 2 3 4 4 5 5 6 7 9 8 1 2 2 3 3 1 1 TRUCK.INTERCARS.LT 48
matuojant eigą sankabos įjungimo ir išjungimo metu.
Reguliavimo mechanizmo skerspjūvis

PARUOŠTA MONTUOTI. SAUGI.

Surinkta FAG stebulė – greitas komercinių transporto priemonių rato guolio remontas.

Važiuoklės dalių srityje besispecializuojanti bendrovė FAG savo produkcijos asortimentą papildė surinkta FAG stebule, skirta remontuoti vilkikų ir puspriekabių ratų guoliams. Nuo šiol remontas bus paprastesnis, nes keičiamas visas mazgas kartu su rato stebule.

www.fag-complete-hub.com

SURINKTA.

„HENGST“ STIPRINA FILTRAVIMO SISTEMŲ TIEKĖJO PIRMAJAM MONTAVIMUI POZICIJĄ

Dalių gamintojų ir transporto priemonių (arba variklių) gamintojų bendradarbiavimas – tai neatsiejamas transporto priemonių bei variklių raidos elementas.

Dalių gamintojai turi patenkinti aukštus transporto priemonių gamintojų keliamus reikalavimus. „Hengst Filtration“ jau daugelį metų yra pirmaujantis filtravimo sistemų tiekėjas tiek lengvųjų automobilių, tiek sunkvežimių sektoriuje, o taip pat vadinamajame off-highway, t. y. keliais be kietos dangos važinėjančių transporto priemonių,

sektoriuje. Dėl patirties, sukauptos kuriant sprendimus transporto priemonių gamybos linijoms, įmonė įgijo ir daugelį metų išlaiko lyderio poziciją atsarginių dalių rinkoje. Dideliu iššūkiu „Hengst“ inžinieriams yra reagavimas į vis griežtėjančias išmetamų dujų

emisijos normas, kurios, visų pirma, yra įvedamos sunkvežimių sektoriuje. Norma EURO VI, kuri daugeliui įmonių tapo labai sunkiai įveikiamu barjeru, privertė filtrų gamintojus atlikti daugybę revoliucinių pokyčių ne tik gamybos procese (pvz., filtruojančios medžiagos impregnavimas), bet taip ir filtravimo sprendimų projektavimo ir konstravimo etape. Geru pavyzdžiu gali būti filtravimo moduliai, kurie suteikia galimybę labai tiksliai valdyti alyvos ir aušinimo sistemos skysčio temperatūras. Daug kartų atkreipėme dėmesį i tai, kad nesudėtinga pagaminti filtrą, kuris „tiks“ – matmenų atkartojimas yra banalus dalykas. Tačiau filtro, kuris bus toks pats kaip originalios įrangos filtras, pagaminimas jau reikalauja atitinkamų žinių.

„Hengst“ nemažina tempo ir nuolat plečia produktų, tiekiamų į montavimo linijas, asortimentą. Puikiu pavyzdžiu gali būti alyvos filtras E523H D373, kuris yra montuojamas kaip originalios įrangos elementas naujame „Mercedes-Benz Actros MP5“ modelyje. Užpatentuotas filtras„Hengst Stack Energetic® 6“ yra montuojamas aktualioje įmonės„Daimler“ EURO VI variklių serijoje OM 471 / OM 473. Šis filtras yra naudojamas sunkvežimiuose „Mercedes-Benz Actros MP5“,„Mercedes-Benz Antos“,„Mercedes-Benz Arocs“ ir autobusuose „Setra S 400“, „Setra S 500“. Filtro originalios

įrangos kodai: A 472 184 25 25 ir A 473 180 08 09. Verta paminėti, kad skysčių srauto ir filtravimo modulis taip pat yra suprojektuotas ir gaminamas įmonės „Hengst Filtration“. Labai svarbią poziciją „Hengst“ asortimente turi modulinių degalų filtrų serija„Blue.maxx“. Puikiai priimtas rinkoje „Blue.maxx 450“ su-

„Hengst Filtration“ asortimente yra pasiekiamas modulis

„Blue.maxx 450“, skirtas montavimui sunkvežimiuose ir autobusuose, bei „Blue.maxx 300“, pritaikytas montavimui mažesnėse erdvėse, išlaikant reikalaujamus degalų srauto ir filtravimo parametrus.

TRUCK.INTERCARS.LT 50

Alyvos filtras „Hengst Stack“ turi tarpinius stabilizuojančius diskus, sumontuotus skersai filtruojančios medžiagos klosčių.

laukė „jaunesnio brolio“ – „Blue.maxx 300“, kuris yra pritaikytas montavimui mažesnėse erdvėse, išlaikant reikalaujamus degalų srauto ir filtravimo parametrus.

„Blue.maxx“ nubrėžia naujus degalų filtravimo standartus. Sistema savyje sujungia

žemą svorį, lengvą konstrukciją ir montavimo erdvės optimizaciją su maksimaliu veikimo efektyvumu. Filtro efektyvumo, sulaikant teršalus ir vandenį, pasiekti parametrai buvo pastebėti ir įvertinti transporto priemonių gamintojų: „Blue.maxx 300“ yra gaminami serijiniu būdu kaip originalios įrangos gamintojų dalys. Kaip nestandartinė įranga jis yra montuojamas, pvz., „Mack Trucks“ MD6 ir MD7 grupės „Volvo“ bei dujinių turbinų generatoriuose, stacionariai energijos gamybai įmonės„Bladon“ telekomunikacijų bokštuose Didžiojoje Britanijoje.

DEGALŲ FILTRAVIMO SISTEMA

„BLUE.MAXX“ – TAI:

ij patvarus korpusas su našiu rankiniu siurbliu oro išleidimui iš sistemos – galima modifikacija su šildytuvu arba be jo,

ij filtruojantis įdėklas „Energetic“® - tikslumas pasirinktinai 10 μm arba 30 μm lygyje,

ij adapterių komplektas užtikrina įvairius prijungimo variantus,

ij vandens nusodintuvas su varžtu vandens išleidimui.

Sistemos elementus galima parinkti ir montuoti pritaikant juos transporto priemonės eksploatacijos charakteristikos poreikiams.

Lygiagrečiai su buvimu lengvųjų automobilių ir sunkvežimių gamintojų surinkimo linijose, „Hengst“ turi tvirtus ryšius su žemės ūkio ir statybinės technikos sektoriais. Nieko nereikia įtikinėti, kiek skiriasi šiuolaikiniuose traktoriuose naudojami sprendimai nuo solidaus C330 arba C360. Šiuo metu svarbiausias uždavinys yra saugus laikotarpių tarp aptarnavimų pailginimas (žinoma, išlaikant filtravimo efektyvumą). Naudojant filtrus „Hengst Energetic“® pavyko pailginti laikotarpį tarp aptarnavimų traktoriuose „Deutz“ ir „Fendt“. Įmonės „Deutz“ varikliai TCD 4.1 ir 6.1 AGRI turi gamykliškai įrengtus alyvos filtravimo modulius „Hengst“ su šilumokaičiu ir skysčio siurbliu. Standartiniu pakaitalu šiuose varikliuose, montuojamuose , pvz., traktoriuose „Deutz Agrotron“ ar „Fendt Vario“ 500, 700 ir 800, yra filtras „Hengst Energetic“® E470H D28, kurio tarnavimo terminas siekia iki 500 darbo valandų. Dabar off-highway produktų gamą papildė filtras E470H01 D28, kuris užtikrina pailgintą iki 1 000 darbo valandų laikotarpį tarp keitimų ir visa tai dėl naujos, aukšto efektyvumo filtruojančios medžiagos su padidintomis dulkių sulaikymo galimybėmis ir aukštesniu cheminiu atsparumu. Tai bent ilgaamžiškumas!

Nemažiname tempo – jau ateinančiais mėnesiais galite tikėtis daugiau naujienų tiesiogiai

iš transporto priemonių gamintojų gamybos linijų ir „Hengst Filtration“ gamyklų. Kviečiame sekti pranešimus spaudai – kuriame Jums ir Jūsų verslui.

Dėl naujos aukšto efektyvumo filtruojančios medžiagos su padidintomis dulkių sulaikymo galimybėmis ir aukštesniu cheminiu atsparumu, filtras E470H01 D28 užtikrina pailgintą iki 1 000 darbo valandų laikotarpį tarp keitimų.

TIEKĖJAI 51 INTERCARS.LT

„ZF AFTERMARKET“ PRISTATO PASAULINES NAUJIENAS Į ATEITĮ

ORIENTUOTOMS KOMERCINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ ĮMONĖMS

ij Daugiau nei 400 naujų komercinių transporto priemonių atsarginių dalių per 2022 metus

ij Naujoviška programa „ZF [pro]Service“, skirta profesionaliems komercinių transporto priemonių autoservisams

ij Tvarių technologinių žinių perdavimas naujojoje „ZF [pro]Academy“

Komercinių transporto priemonių parkų skaitmenizavimas ir naujos vairavimo bei susisiekimo koncepcijos vystosi neregėtai sparčiai. Autoservisuose atliekamų darbų procesai ir klientų lūkesčiai keičiasi nė kiek ne lėčiau. Parodoje „Automechanika“ bendrovė „ZF Aftermarket“ pristato visą gamą naujų produktų ir paslaugų, kurias pasirinkę komercinių transporto priemonių autoservisai galės išnaudoti su minėtomis tendencijomis susijusias galimybes. Pavyzdžiui, pristatoma naujoji komercinių transporto priemonių autoservisų programa „ZF [pro]Service“ ir „ZF [pro]Academy“.

Kad ekonomika funkcionuotų tinkamai, būtina turėti moderniai įrengtus ir profesionaliai administruojamus komercinių transporto priemonių autoservisus, nes sklandi prekių logistika ir keleivių pervežimas dabartinei visuomenei yra būtini dalykai.„Kasdienybės be komercinių transporto priemonių jau neįsivaizduojame. Dėl to reikia vengti neplanuotų prastovų, – sakė„ZF Aftermarket“ komercinių transporto priemonių verslo linijos vadovas

Aleksander Rabinovitch. – Siūlydama naujas paslaugas, novatoriškus produktus ir dalindamasi praktikoje įgytomis technologinėmis žiniomis, „ZF Aftermarket“ padeda komercinių transporto priemonių versle dirbantiems savo klientams neatsilikti nuo techninių pokyčių rinkoje, dirbti ekonomiškai ir atverti naujas verslo sritis.“

ZF yra didžiausia pasaulyje komercinėms transporto priemonėms skirtos produkcijos

tiekėja, kuri, įtraukusi į savo sudėtį bendrovę „Wabco“, siūlo klientams novatoriškos įrangos sistemas. Tai reiškia, kad„ZF Aftermarket“ produkcijos asortimentas taip pat yra didžiausias.

Jį sudaro daugiau kaip 70 000 prekių, skirtų transporto priemonių parkams, didmenininkams ir autoservisams. Šiais metais techninės priežiūros rinkai pasiūlyta apie 400 naujų dalių, skirtų komercinėms transporto priemonėms. Į šį skaičių įeina ir remonto komplektai, kuriuos dėl galimybės montuojant užtikrinti aukštesnę darbo kokybę labai vertina autoservisai ir mielai renkasi klientai.

„Pridedamos remonto instrukcijos ne tik padeda darbą atlikti efektyviai, nesusiduriant su problemomis, bet ir dar kartą patvirtina mūsų teiginį, kad savo partneriams tiekiame ne vien produkciją, bet visą problemų sprendimo metodiką. Asortimente turime ir diagnostikos sistemų, kurioms jau esame išdavę 48 000 licencijų“, – sakė Aleksander Rabinovitch.

Frankfurte vykstančioje parodoje „Automechanika“ bendrovė „ZF Aftermarket“ taip pat pristato naujos koncepcinės saugos funkcijos, pavadintos pagalbine posūkių sistema (angl. Turning Assistant System – TAS), tyrimą. Tai yra moderni pagalbinė vairavimo sistema,

TIEKĖJAI 52 TRUCK.INTERCARS.LT

skirta stebėti komercinių transporto priemonių akląją zoną, nes dalies eismo įvykių būtų galima išvengti, jei geriau matytume ir būtume geriau matomi. „Tikėtina, kad ateityje eismo saugumą labiausia galėtų pagerinti autonominės ir automatizuotosios transporto priemonės, o šiandien išvengti avarijų mums padeda pagalbinės sistemos“, – pasakojo „ZF Aftermarket“ vadovas Europos regionui Juri Wagenleitner, kuris didžiavosi, kad šis koncepcijos tyrimas pateko į finalą „Automechanika“ inovacijų apdovanojimui gauti.

„ZF [PRO]SERVICE“ – Į ATEITĮ ORIENTUOTA KOMERCINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ AUTOSERVISŲ PROGRAMA

Be to, „ZF Aftermarket“ Frankfurte pristato naująją autoservisų programą „ZF [pro]Service“, kuri iki smulkmenų sukurta specialiai komercinių transporto priemonių autoservisams. Ji pradės veikti 2023 metais. Į jos sudėtį įeis optimizuotos atskiros programos:„ZF Service Point“, „ZF [pro]Tech“ (variantas, skirtas komercinėms transporto priemonėms) ir„Wabco Service Partner“. Pagal šias tris programas visame pasaulyje jau dirba 3 800 komercinių transporto priemonių autoservisų.

„ZF [pro]Service“ partneriams teikiamos paslaugos: galimybė tiesiogiai kreiptis į „ZF Aftermarket“ specialistus, techninės pagalbos linija, plati mokymo kursų gama ir pagalba transporto priemonių diagnostikos srityje. Tokiu būdu bendrovė užtikrina, kad autoservisai-partneriai techniniu požiūriu neatsiliktų nuo naujovių. Tai bendrovė užtikrina atlikdama periodinį auditą. Ši programa yra aiškus konkurencinis pranašumas transporto priemonių parkų verslu užsiimančių įmonių tarpe.

„Komercinių transporto priemonių srityje veikiančios įmonės, pasirinkusios „ZF [pro] Service“, galės geriau pasiruošti ateinantiems naujos kartos susisiekimo iššūkiams, – pasakojo Aleksander Rabinovitch. – Padėsime savo partneriams šiame pokyčių kelyje ir užtikrinsime, kad jie būtų gerai pasirengę būsimoms naujovėms.“

„ZF [PRO]ACADEMY“ – TVARIŲ TECHNOLOGINIŲ ŽINIŲ PERDAVIMAS

ZF 2022 metų parodoje „Automechanika“ visuomenei pirmą kartą pristato dar vieną naujovę. Tai – „ZF [pro]Academy“ su nauja integruota mokymo programa, nagrinėjančia lengvųjų automobilių ir komercinių transporto priemonių technologijas.„ZF [pro] Academy“ apima įvairius techninės priežiūros rinkoje veikiančios organizacijos mokymo pasiūlymus. Kursų dalyviai visas pirmaujančios technologijų grupės sukauptas žinias gauna iš vienų rankų.

Autoservisų-partnerių darbuotojai gali lankyti „ZF [pro]Academy“ kursus, nagrinėjančius kinematinės grandinės komponentų, važiuoklės, stabdžių ir vairo mechanizmo technologijas, transporto priemonių elektros bei elektronikos sistemas ir aukštosios įtampos technologiją. Be to, čia yra ir kitoms profesionalų grupėms, pavyzdžiui, vilkikų vairuotojams ar priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams, parengtos specializuotos mokymo medžiagos.

Vienas iš pagrindinių ZF tikslų – paruošti autoservisus ateinantiems naujos kartos susisiekimo iššūkiams. Pavyzdžiui, įvairių kvalifikacijos kategorijų darbuotojams ZF rengia mokymo kursus, kuriuose nagrinėjama

aukštosios įtampos įranga, įskaitant darbą su komponentais neišjungus įtampos. Į programą įtraukiamos ir tos temos, kurios bus aktualios ateityje, pavyzdžiui, autonominio transporto sistemų techninė priežiūra ir remontas, taip pat darbas su programinės įrangos valdomomis transporto priemonėmis ir gedimų paieškos su modernia diagnostikos įranga kvalifikacija.

„ZF GROUP“ – NOVATORIŠKOS

SISTEMOS, SKIRTOS KOMERCINES

TRANSPORTO PRIEMONES TURINTIEMS KLIENTAMS IR TRANSPORTO PRIEMONIŲ PARKŲ OPERATORIAMS

Ryšys su tinklu jau šiandien yra svarbi susisiekimo dalis. Transporto priemonių savininkai ir ypač transporto priemonių parkų operatoriai jau naudojasi juo, kad galėtų mažinti energijos sąnaudas, pailginti darbinės būsenos periodą ir koordinuoti procesus. Parodoje„IAA Transportation“ bus pristatyta ZF sukurta naujoji skaitmeninė transporto priemonių parkų valdymo platforma„Scalar“, kurioje transporto priemonių parkus galima valdyti naudojant dirbtinio intelekto, automatizuotąsias sprendimų priėmimo ir tikralaikio optimizavimo sistemas.

„ZF Aftermarket“ vadovas Philippe Colpron su užsidegimu sakė:„Remdamasi daugiau nei 35 metų patirtimi, sukaupta dirbant su pažangiomis transporto priemonių parkų valdymo sistemomis, ZF dabar ryšį su tinklu pakelia į naują lygį – išmaniosios ryšio su tinklu funkcijos ir pridėtinė vertė bus naudinga visiems ekosistemos partneriams. Susidomėjusieji galės su šia platforma iš anksto susipažinti parodoje „Automechanika.“

TIEKĖJAI 53 INTERCARS.LT

TIEKĖJAI 54

KAIP SUSIDĖVĖJUSIŲ

AMORTIZATORIŲ KEITIMAS

KOMERCINĖSE TRANSPORTO

PRIEMONĖSE GALI PADĖTI IŠLAIKYTI

ĮMONĖS RENTABILUMĄ?

Vienas dažniausiai praleidžiamų (bet svarbių!) aptarnavimo veiksmų yra susidėvėjusių amortizatorių keitimas. Realybėje šie santykinai nebrangūs komponentai gali turėti daug įtakos kitų, brangesnių dalių ir sistemų veikimui.

KĄ IŠ TIKRŲJŲ DARO AMORTIZATORIAI?

Iš pradžių apžvelkime tai, kokias funkcijas atlieka amortizatoriai komercinėse transporto priemonėse. Jie privalo ne tik „sugerti“ kelio nelygumų sukeltas vibracijas, bet yra atsakingi už tokias funkcijas kaip:

ij Ratų judesių kontrolė. Gero sukibimo išlaikymas yra gyvybiškai svarbus transporto priemonės saugumui. Amortizatoriai padeda išlaikyti nuolatinį padangų kontaktą su kelio danga, ribodami ratų tendenciją šokinėti ant kelio nelygumų ir kitų kliūčių. Susidėvėję amortizatoriai gali prarasti šią savybę ir dėl to sumažės ratų sukibimas su kelio danga, o taip pat potencialiai pagreitės kitų, brangesnių elementų susidėvėjimas.

ij Padangų, spyruoklių ir pneumatinės pakabos apsauga. Padangų, spyruoklių, pneumatinės pakabos dalių ir vairo traukių elementų patvarumas gali gerokai sumažėti, jei yra naudojami susidėvėję amortizatoriai. Viena dažniausių per greito padangų susidėvėjimo forma – tai dantytumas ir netolygus protektoriaus dilimas. Dantytumas atsiranda dėl per dažno padangos judėjimo į viršų ir į apačią arba dėl jos vibracijos – tai būsena, kuri yra daug mažiau tikėtina, kai amortizatoriai veikia tinkamai.

ij Stabdymo kelio sutrumpinimas. Pagalvokite apie stabdžių trinkelių, diskų, trinkelių antdėklų ir būgnų keitimo išlaidas komercinės transporto priemonės TRUCK.INTERCARS.LT

Komercinio transporto flotilė yra intensyviai eksploatuojama – taip ir turi būti, bet tai pakankamai didelė investicija versle. Antra vertus, sunkvežimiai, puspriekabės, komercinis transportas ir kitos transporto priemonės gali padidinti pelną tik tuo atveju, kai jos yra tvarkingos. Kai jos yra vežamos į autoservisą, pvz., pneumatinės pakabos elementų, stabdžių, padangų, spyruoklių ir kitų dalių keitimui, jos sudaro vos šiek tiek daugiau nei veiklos sąnaudas, kurias galima sumažinti racionaliai aptarnaujant šias dalis.

aptarnavimo metu. O dabar įvertinkite tai, kad net visiškai nauji stabdžių sistemos elementai dažnai neatlieka savo užduoties, automobilio padangos neturi pilno kontakto su kelio danga. Stabdžių efektyvumui – o ypač stabdymo kelio ilgiui – įtakos gali turėti susidėvėję amortizatoriai. Be to, susidėvėję amortizatoriai realybėje gali didinti priekinės ašies stabdžių susidėvėjimą, nes dėl netinkamai veikiančių amortizatorių, stabdymo metu yra perkraunama priekinė ašis.

ij Patogumo ir lengvo valdymo užtikrinimas. Nauji amortizatoriai gali padėti pagerinti padangos kontaktą su kelio danga, o taip pat sumažinti vairuotojui būtinybę nuolat koreguoti transporto priemonės judėjimo trajektoriją tam, kad išsilaikytų eismo juostoje ir užtikrintų tinkamą stabilumą. Jei norite, kad vairuotojai darbo metu jaustųsi patogiai ir patikimai, patikrinkite, ar amortizatoriai jų vairuojamose transporto priemonėse veikia tinkamai.

ij Išlaidų mažinimas. Amortizatoriai gali padėti sumažinti komercinės transporto priemonės eksploatacijos išlaidas perskaičiavus į kilometrus. Atminkite, kad amortizatoriai yra santykinai nebrangūs, palyginti su pneumatinėmis pagalvėmis / kameromis ar kitais komponentais. Juos taip pat yra gana lengva patikrinti ir pakeisti. Svarbiausia yra tai, kad kai transporto priemonės važiuoja su tinkamai veikiančiais amortizatoriais, jos gali skirti daugiau laiko dirbti, nes mažiau laiko reikia aptarnavimui.

SU AMORTIZATORIAIS

„MONROE MAGNUM“ NUVAŽIUOSITE

TOLIAU!

Amortizatoriai „Monroe Magnum“ komercinėms transporto priemonėms – tai dažniausias pasirinkimas daugumos pirmaujančių flotilių pasaulyje. Kodėl? Nes šie tiksliai suprojektuoti, labai patvarūs amortizatoriai buvo suprojektuoti tam, kad pagerintų transporto priemonių saugumą, našumą ir patikimumą. Jie gali sutrumpinti laiką, kurį transporto priemonė praleis dirbtuvėse, o vairuotojams užtikrina saugumą, pasitikėjimą savimi, patogumą ir pasitenkinimą vairuojant transporto priemonę.

TIEKĖJAI INTERCARS.LT 55

„AVA“ DALYS IŠMETAMŲ DUJŲ RECIRKULIACIJOS SISTEMOMS „EGR“

EGR sistemos elementai dirba nepalankiomis sąlygomis, todėl gali būti pažeidžiami.

Išmetamų dujų aušintuvai turi sumažinti išmetamų dujų temperatūrą, o tai gerokai sumažina temperatūrą degimo kamerose. Reikia atminti, kad išmetamų dujų aušintuvas iš vienos pusės yra veikiamas aukštos temperatūros ir agresyvių dujų, o iš kitos pusės – aušinimo skysčio ir variklio virpesių.

Dėl šių veiksnių išmetamų dujų aušintuvas EGR sistemoje yra ypač pažeidžiamas. Panaši situacija yra su EGR vožtuvu, kuris do-

zuoja į recirkuliacijos sistemą patenkančių išmetamų dujų kiekį. Vožtuvas yra valdomas iš variklio valdymo bloko (ECU) ir žingsniniu varikliu atidaro arba uždaro vožtuvą. Pro vožtuvą praeina nemažas kiekis išmetamų dujų, todėl ant jo gali susidaryti degėsių nuosėdų, veikia terminės apkrovos. Degėsiai susidaro dėl žemos kokybės degalų arba kai variklis sunaudoja nemažą variklio alyvos kiekį, kuris pro nesandarumus patenka į įsiurbimo sistemą ir yra sudeginamas. Taip pat gali strigti judantys elementai, vei-

Išmetamų dujų recirkuliacijos sistema grąžina tam tikrą griežtai nustatytą išmetamų dujų kiekį atgal į degimo kameras. Dėl šios procedūros gerokai sumažėja degimo temperatūra ir sumažėja NOx emisija. Tačiau per didelis grąžinamų pro EGR sistemos vožtuvą į degimo kameras išmetamų dujų kiekis padidins angliavandenilių (HC) emisiją. Dėl to yra būtina labai tiksli šio proceso kontrolė.

kiami aukštos temperatūros, susidarančios, pvz., dėl netinkamos degalų-oro mišinio, tiekiamos į degimo kameras, sudėties, EGR sistemos išmetamų dujų aušintuvo pažeidimo arba nepakankamo našumo. Bet kurio EGR sistemos elemento gedimas padidina kenksmingų medžiagų emisiją į atmosferą. Bet tai dar ne viskas — jei EGR vožtuvas atsidaro ir užsiblokuoja, tai gali sustabdyti variklio darbą ir nutraukti kelionę. Panaši situacija yra su išmetamų dujų aušintuvo nesandarumu.

Įmonė AVA siūlo platų išmetamų dujų recirkuliacijos sistemų remontinių komplektų asortimentą populiariausiems varikliams: transporto priemonėms MAN ir SCANIA, taip pat šių markių autobusams. Asortimente yra elementai ir komponentai, kuriuos be žalos varikliui ir degimo procesui galima suremontuoti. Ypač įdomūs yra EGR sistemų išmetamų dujų aušintuvų remontiniai komplektai. Tokį komplektą sudaro nauja aušintuvo šerdis ir visi reikalingi sandarinimo bei tvirtinimo elementai. Vietoj išmetamų dujų aušintuvo remontinio komplekto galima pasirinkti regeneruotą aušintuvą. Dar vienas EGR sistemų remonto darbų palengvinimas – tai regeneruotų išmetamų dujų aušinimo sistemų komplektai su nauju arba regeneruotu EGR vožtuvu. Profesionalios regeneracijos metu išmetamų dujų aušintuvas gauna naują šerdį, o vožtuvo sistema yra pilnai suremontuojama keičiant susidėvėjusius arba pažeistus elementus, pvz., vožtuvo korpusą arba judančias vožtuvo dalis. AVA siūlomų EGR sistemų remonto komplektų naudojimas leidžia gerokai sumažinti gedimų šalinimo išlaidas, pagreitina šį procesą ir, kas šiuo metu yra labai svarbu, sumažina CO₂ emisiją į atmosferą.

Šiame procese yra naudojamos anksčiau pagamintos dalys, todėl nereikia eikvoti energijos naujų dalių gamybai ir transportavimui.

TIEKĖJAI
TRUCK.INTERCARS.LT 56
www.castrol.com/vecton PRISIDERINKITE, KAD TAPTUMĖTE NEPRALENKIAMI Naujasis „Castrol VECTON“ su „System Pro TechnologyTM“ leidžia ir užtikrina ilgesnį naudingą alyvos eksploatacijos laiką. Palyginti su šios srities API ir ACEA reikalavimais ir atsižvelgiant į bandymų, atliktų su 81 % visų per 12 mėn. parduotų „Castrol VECTON“ produktų (iki 2017 m. kovo mėn.), rezultatus.

BFGOODRICH® ROUTE CONTROL 2

Padangos, kuriomis galite pasikliauti bet kokiame kelyje, nepriklausomai nuo oro s ąlygų(1)

NEBIJAU ATSTUMŲ

NEBIJAU IŠTIES BLOGO ORO

PIRMYN, KRAUKITE

GAUNU NAUDOS IŠ KARKASŲ

truck.bfgoodrich.co.uk
(1) 3PMSF ženklinimas

BFGOODRICH ® ROUTE CONTROL 2

NEBIJAU ATSTUMŲ

Įveikia iki 20 % daugiau kilometrų(1) , todėl tiesiog daugiau važiuosite. Be to, su keliu liečiasi didesnis paviršiaus plotas(2), o protektoriai gilesni. Patikimas sukibimas!

NEBIJAU IŠTIES BLOGO ORO

Sunkvežimiui sumontuotos M+S ir 3PMSF padangos reiškia, kad neprarasite kontrolės.

PIRMYN, KRAUKITE

Galite vežti sunkesnius krovinius(3) ir imtis didesnių iššūkių. Diena iš dienos.

GAUNU NAUDOS IŠ KARKASŲ

„BFGoodrich“® karkasų tvirtumas buvo įrodytas(4), o tai reiškia, kad atnaujindami protektorių sumažinate išlaidas

(1) „BFGoodrich Route Control D2“ 315/70 R22.5 ir „BFGoodrich Route Control D2“ 315/80 R22.5 dydžio padangos, palyginti su ankstesnės serijos „BFGoodrich“ padangomis ir atsižvelgiant į gaminio konstravimo kriterijus. (2) Palyginti su ankstesniais padangų pasiūlymais. (3) LI 156, palyginti su ankstesnėmis vairuojamiesiems ratams skirtomis 315/70 R22.5 dydžio padangomis (LI 154). (4) „Laurent Retread“ duomenys (2019 m.).

truck.bfgoodrich.co.uk BFGoodrichEU bfgoodricheurope

855 200 507, dizainas: Publicis LMA“, paskelbimo data: 2022-03

LMA - Lionel Montagnier, Shutterstock, GettyImages, Astoria.

Manufacture
MICHELIN 23,
R.C.S.
© BFGoodrich®,
Française des Pneumatiques
Place des Carmes-Déchaux - 63040 Clermont-Ferrand Cedex 9 - Prancūzija
Publicis
Km VAIRUOJAMIEJI RATAI PROTEKTORIAUS GILINIMO INFORMACIJA CAIMATMENYS PROTEKTORIAUS RAŠTAS APKROVOS GREIČIO INDEKSAS PADANGOS ŽENKLINIMAS ŽYMĖS TEORINIS PROTEKTORIAUS GILINIMO GYLIS SIŪLOMAS PEILIUKAS PROTEKTORIAUS GILINIMO RAŠTAS (1) (2) (3) 261138ROUTECONTROLS2LCCA72dB2MM 410561ROUTECONTROLS2LCCA72dB2MM Protektorius
VARANTIEJI RATAI PROTEKTORIAUS GILINIMO INFORMACIJA CAIMATMENYS PROTEKTORIAUS RAŠTAS APKROVOS GREIČIO INDEKSAS PADANGOS ŽENKLINIMAS ŽYMĖS TEORINIS PROTEKTORIAUS GILINIMO GYLIS SIŪLOMAS PEILIUKAS PROTEKTORIAUS GILINIMO RAŠTAS (1) (2) (3) 943946ROUTECONTROLD2LDCB76dB2MM 669210ROUTECONTROLD2LDCB76dB2MM Rekomenduojama Galima (1) Degalų naudojimo efektyvumo klasė (nuo A iki E). (2) Sukibimo su šlapia danga klasė (nuo A iki E). (3) Išorinio riedėjimo triukšmo klasė (nuo A iki C) ir išmatuota vertė decibelais (dB)
atkuriamas dėl MICHELIN grupės sprendimų.

MICHELIN X ® MULTI ™

rida ir PUIKIU sukibimu

SKIRTOS TRANSPORTO UŽDUOTIMS ŠALYJE IR REGIONE VISŲ TIPŲ KELIAIS, ĮSKAITANT NEASFALTUOTUS PRIVAŽIAVIMUS PRIE PAKROVIMO / PRISTATYMO VIETŲ

TVIRTOS IR ILGALAIKĖS

PAGALBININKĖS

• PROTEKTORIUS ITIN ATSPARUS AGRESYVIEMS VEIKSNIAMS: IKI +30 %(1)

• ITIN PATVARUS KARKASAS

• DIDELIS RIDOS POTENCIALAS

315/70 R 22.5

3PMSF

REMIX MICHELIN AVAILABLE

REKOMENDUOJAMOS VAIRUOJAMAJAI AŠIAI

MICHELIN X ® MULTI ™ HD Z

MAŽOS SĄNAUDOS PADANGOMS

Protektorius itin atsparus agresyviems veiksniams:

iki 30 %, palyginti su ankstesne serija(1)

dėl tvirto protektoriaus rašto su stambiais šoniniais ir protektoriaus blokais be lamelių ir dantelių prie griovelio pagrindo

Itin patvarus karkasas, protektorių lengva atnaujinti dėl jo didesnio patvarumo(2)

Atsparumas skaldos užstrigimui (3)

Didelis ridos potencialas

– esant agresyvioms kelio

sąlygoms viršija MICHELIN X®

MULTI™ Z ridą, nes šių padangų nereikia pirma laiko keisti

dėl pažeidimo

– esant geroms kelio sąlygoms, pasižymi panašia rida kaip

MICHELIN X® MULTI™ ENERGY Z(4)

Sukibimas visais metų laikais: – 3PMSF ženklinimas

– sukibimo su šlapia danga ženklinimas – C

INFINICOIL

Ištisinis plieninis kordas, kuris gali būti net 400 metrų ilgio – apvyniotas aplink padangą, kad ji būtų stabilesnė visą eksploatavimo laiką. Pirmauja, kai kalbama apie patvarumą. Su padangomis, sukurtomis remiantis INFINICOIL™ technologija, nuvažiuosite toliau.

POWERCOIL

Nauji tvirtesni plieniniai kordai užtikrina didesnį atsparumą oksidacijai ir korpusą daro patvaresnį.

GUMOS MIŠINYS

Geras techninių savybių santykis: ridos / pasipriešinimo riedėjimui / sukibimo / atsparumo pažeidimams.

TVIRTAS PROTEKTORIAUS RAŠTAS

Didelis atsparumas protektoriaus pažeidimams. Atsparus skaldos užstrigimui.

MICHELIN X® MULTI™ HD Z

MICHELIN gaminiams naudojamos aukštos kokybės medžiagos ir jie gaminami taikant griežtus leidžiamųjų nuokrypių reikalavimus, todėl užtikrinamos vienodos ir tolygios techninės charakteristikos. Kad gaminiai būtų saugūs ir našiai veiktų, juos būtina naudoti pagal numatytą paskirtį, tinkamai sumontuoti, pripūsti ir reguliariai tikrinti. „Remix“ ir nurodyti padangų pavadinimai yra „Michelin“ prekių ženklai. Norėdami gauti daugiau informacijos apie bet kurį iš šiame dokumente nurodytų gaminių, kreipkitės į vietinį „Michelin“ atstovą arba skambinkite techninės pagalbos telefonu 0845 366 1535.

(1) 37 % didesnis lamelių atsparumas agresyviems veiksniams, palyginti su 315/70 R 22.5 MICHELIN X® MULTIWAY 3D XZE (vidinis tyrimas, pagrįstas modeliavimo įrankiu, „Ladoux“ tyrimų centras, 2022 m.).

(2) Dėl 0,5 mm storesnio posluoksnio ir INFINICOIL technologijos.

(3) Geresni rezultatai buvo gauti atlikus vidinį tyrimą Almerijos tyrimų centre, CEMA, 2022-02-07, su 315/70 R 22.5 MICHELIN X® MULTI™ HD Z, palyginti su MICHELIN X® MULTI™ Z.

(4) Paskelbta rida yra projektuotojo vertinimas, pagrįstas gaminant ankstesnes serijas sukaupta patirtimi ir prognozuojamaisiais 315/70 R22.5 ir 315/80 R22.5 matmenų padangų krašto tvirtumo (tvirtumo padidėjimo) modeliais (vidinis tyrimas, pagrįstas modeliavimo įrankiu, „Ladoux“ tyrimų centras, 2022 m.).

Informacija teisinga paskelbimo dieną – 2022 m. rugpjūčio mėn. „All Contents“ R.C.S. 495 289 399 – 22070226 – M.F.P. Michelin R.C.S. 855 200 507 Clermont-Fd. Akcinis kapitalas: 504 000 004 Eur.
SAUGUMAS IR MOBILUMAS
PROTEKTORIAUS RAŠTAS IR MATMENYS TEORINIS PROTEKTORIAUS GILINIMO GYLIS APYTIKRIS PROTEKTORIAUS GILINIMO PLOTIS SIŪLOMAS PEILIUKAS 315/70 R 22 5 H = 3 mm 8 10 mm R3/R4 TECHNINĖ INF ORM ACIJ A EU RO P OS ŽEN K L INI M A S PROTEKTORIAUS RAŠTAS IR MATMENYS TIPAS APKROVA / GREITIS INDEKSAS „MICHELIN“ SIŪLOMAS RATLANKIS ORIGINALUS PROTEKTORIAUS GYLIS SPECIALUS ŽENKLINIMAS INTEGRUOTAS RADIJO DAŽNIO ATPAŽINIMO LUSTAS (a) (b) (c) 315/70 R 22 5 MICHELIN X® MULTI™ HD Z TL 156 / 150 L 9 00 14 mm (d) C C A 69 dB LINKEDIN Michelin For Professional Businesses YOUTUBE Michelin Trucks & Buses Tyres Europe SVETAINĖ business.michelin.co.uk MY PORTAL myportal.michelingroup.com PROT EK TO R I AUS G I L INI M O R A Š TA S (a) Degalų naudojimo efektyvumo klasė (nuo A iki E). (b) Sukibimo su šlapia danga klasė (nuo A iki E). (c) Išorinio riedėjimo
triukšmo klasė (nuo A iki C) ir išmatuota vertė decibelais (dB). (d) 3PMSF: padanga atšiaurioms sniego sąlygoms.
KARKASAS KARKASAS MIŠINYS RAŠTAS
REMIX MICHELIN AVAILABLE

KOMPLEKTUOJAMOS DALYS

Stiklo valytuvas 550 mm - DAF 95, 95 XF, XF 105, XF 106, XF 95

IC kodas: VAL628550

Gamintojas: VALEO

Stiklo valytuvas 650 mm - RVI PREMIUM; VOLVO FH, FM, FE

IC kodas: 3 397 011 310

Gamintojas: BOSCH

Stiklo valytuvų komplektas (2 vnt., 700 mm) - MEREDES ACTROS MP4 / MP5,- SCANIA R, VOLVO FH II...

IC kodas: SWF 132706

Gamintojas: SWF

Pneumatinė žarna (M16x1,5 / 4000 mm, juoda)

IC kodas: PRO7110560

Gamintojas: PROVIA

Pneumatinė žarna (M16x1,5 / 4500 mm, geltona)

IC kodas: PPN009

Gamintojas: BORG

Pneumatinė spiralė (M22x1,5 / 4000 mm, juoda)

IC kodas: 452 711 059 0

Gamintojas: WABCO

Spiralinis elektrinis EBS kabelis, 7 gyslų (ilgis 4,5 m, maks. ilgis 5,2 m, su antgaliais)

IC kodas: EC-07-EBS-4.5M

Gamintojas: TRUCKLIGHT

Spiralinis elektrinis kabelis (ilgis 3 m, maks. ilgis 3,5 m, lizdas-adapteris „N“ ir „S“ su laidais, 15/7/7, 24 V)

IC kodas: VALD11487

Gamintojas: VIGNAL

Spiralinis elektrinis kabelis, 7 gyslų (poliuretanas, ilgis 3,5 m, maks. ilgis 4 m, „S“ tipas, 24 V, maža spiralė)

IC kodas: 8KA004 797-01

Gamintojas: HELLA

62 PRODUKTAI
TRUCK.INTERCARS.LT

ELEKTROS INSTALIACIJA

Švyturėlis (oranžinis, 12 / 24 V, LED, magnetinis, su 4 m laidu)

IC kodas: BL-UN004

Gamintojas: TRUCKLIGHT

Švyturėlis (oranžinis, 12 / 24 V, LED, vamzdinė įvorė, programų skaičius: 3)

IC kodas: BL-UN062

Gamintojas: TRUCKLIGHT

Švyturėlis (oranžinis, 12 / 24 V, magnetinis tvirtinimas, kištukas, spiralė, laido ilgis – 3 m)

IC kodas: 852.1 W112

Gamintojas: WAS

Galinis žibintas (LED, 12 / 24 V, su posūkiu, rūko žibintas, atbulinės eigos žibintas, „Stop“ žibintas, gabarito žibintas, atšvaitas)

TL-UN054L (kairė) / TL-UN054R (dešinė)

Gamintojas: TRUCKLIGHT

Halogeninis žibintas L/D (LED, dienos šviesų funkcija)

IC kodas: 1662 W234

Gamintojas: WAS

Galinis žibintas (LED, 12 / 24 V, su posūkiu, trikampis reflektorius, laido ilgis – 2 m)

1743 L W248 (kairė) / 1743 P W248 (dešinė)

Gamintojas: WAS

Galinis žibintas (LED, 24 V, su posūkiu, rūko žibintas, atbulinės eigos žibintas, su „Stop“ žibintu, gabarito žibintas, trikampis reflektorius, šoninis gabaritas)

IC kodas: A24-7730-707 (dešinė)

Gamintojas: ASPOCK

Galinis žibintas, kairė (LED/P21W, 24 V, su ragu), tinka: KRONE

IC kodas: 2VP340 961-531

Gamintojas: HELLA

Galinis žibintas, dešinė / kairė (12 / 24 V, su posūkiu, su „Stop“ žibintu, gabarito žibintas, laido ilgis – 5 m, tipas: 7 PIN, magnetinis)

IC kodas: TL-UN071KPL

Gamintojas: TRUCKLIGHT

63 PRODUKTAI
INTERCARS.LT

ORO IR KURO FILTRAI

Alyvos filtras (filtro įdėklas)

IC kodas: H 25 669/1

Gamintojas: MANN FILTER

Alyvos filtras (prisukamas)CATERPILLAR 245B, 245B2, 245D, 330C, 345B, 345B II, 345BL...

IC kodas: WD 13 145/1

Gamintojas: MANN FILTER

Alyvos filtras (prisukamas) - DAEWOO DX225LC; DOOSAN DL200, DL250, DL250TC, DX140LC, DX140W...

IC kodas: LF9027

Gamintojas: FLEETGUARD

Alyvos filtras (filtro įdėklas)MAN TGS I, TGS II, TGX I, TGX II D1556LF07-D2676LF78 09.16-

IC KODAS: E991H D518

Gamintojas: HENGST

Oro filtras

IC kodas: 46436WIX

Gamintojas: WIX FILTERS

Oro filtras - DEUTZ

IC kodas: C 33 920

Gamintojas: MANN FILTER

Oro filtras - HITACHI 450, EX200-5, EX200LC-5, EX210H-5, EX210LC-5, EX210LCH-5, EX220-2, EX220-3...

IC kodas: CF 1414

Gamintojas: MANN FILTER

Oro filtras

IC kodas: LC 7002

Gamintojas: MANN FILTER

Oro filtras - AKTIV FISCHER M 800; ALLIS CHALMERS 715, 715D; BROOME & VADE CA2, CA3...

IC kodas: P606083

Gamintojas: DONALDSON

64 PRODUKTAI
TRUCK.INTERCARS.LT

Oro filtras

IC kodas: C 13 009

Gamintojas: MANN FILTER

Oro filtras (filtro įdėklas) - RT; TERBERG-BENSCHOP; VAN HOOL EOS D2866LOH07, VOLVO A...

IC kodas: E2019L

Gamintojas: HENGST

Oro filtras - LIEBHERR LTC1055, LTM1100/4.1, LTM1130/5.1, LTM1200, LTM1300

IC kodas: PUR-HA0245

Gamintojas: PURRO

Kuro filtras

IC kodas: PL 250/1

Gamintojas: MANN FILTER

Kuro filtras (sriegio matmuo coliais: 1-14UNS) - MERCEDES LB 2217, LK 2217, L 1614

IC kodas: WK 950/3

Gamintojas: MANN FILTER

Kuro filtras - RVI C, K, T; VOLVO 9700, 9900, B11, FH, FH II, FH16, FH16 II, FM, FMX, FMX II...

IC kodas: FE105841

Gamintojas: FEBI

Kuro filtras

IC kodas: H1451K01

Gamintojas: HENGST

Kuro filtras - AEBI TRANSPORTER; BOBCAT 400, E, S, T, TL, X; BOMAG BW; CARRIER TRANSICOLD X...

IC kodas: H187WK

Gamintojas: MANN FILTER

Kuro filtras - FORD CARGO, F-MAX FHT6 09.15-

IC kodas: WK 11 046

Gamintojas: MANN FILTER

65 PRODUKTAI
INTERCARS.LT

STABDŽIŲ SISTEMOS DALYS

Stabdžių cilindras (skersmuo 9/25,4 mm)

IC kodas: MH2594.1.0

Gamintojas: FTE

Stabdžių trinkelių rinkinys KNORR ST7

IC kodas: JAE0250410220

Gamintojas: JOST

Stabdžių diskas, galas, dešinė /kairė (308 mm x 16/68,8 mm) FORD

TOURNEO CUSTOM V362...

IC kodas: FE171451

Gamintojas: FEBI

Stabdžių diskas, galas / priekis, dešinė / kairė (376 mm x 45 mm)

SAF B, SK, SKRB143

IC KODAS: MER MBR5139

Gamintojas: MERITOR

Diskinio stabdžio apkaba, galas / priekis, dešinė / kairė HALDEX; Modul X (v6) (regeneruotas) VOLVO

IC kodas: TEQ-HA.004

Gamintojas: SBP

Stabdžių cilindras (19,05 mm)

IC kodas: R1901R1

Gamintojas: FTE

Stabdžių cilindras, galas, dešinė / kairė DAF; IVECO; MAN; MERCEDES; NEOPLAN; SOLARIS

IC kodas: CRK-BE08

Gamintojas: SBP

Stabdžių stiprintuvas, galas (27, eiga: 80 mm, M16 x 1,5 mm, 114, būgnas) MERCEDES O 403, O 404...

IC kodas: 0044202524BP

Gamintojas: HALDEX

Variklio stabdžio stiprintuvas FH; FMX; KERAX; MAGNUM...

IC kodas: 0107 063

Gamintojas: VADEN

66 PRODUKTAI
TRUCK.INTERCARS.LT

Paskirstymo velenas (įsiurbimo pusė) NISSAN PRIMASTAR; OPEL VIVARO A; RENAULT TRAFIC II...

IC kodas: 50 007 854

Gamintojas: KOLBENSCHMIDT

VARIKLIO DALYS

Cilindro galvutės varžtų komplektas DEUTZ

IC kodas: 14-10669-01

Gamintojas: VIKTOR REINZ

IC kodas: 04 1800 201201

Gamintojas: OE GERMANY

IC kodas: 61-10308-00

Gamintojas: VIKTOR REINZ

Vožtuvo riebokšlis MAN TGS II, TGX I, TGX II D3876LF01D3876LF12 01.14-

IC kodas: EL586820

Gamintojas: ELRING

Stūmiklis SCANIA INTERLINK, IRIZAR CENTURY, IRIZAR PB, K, K BUS, L,P,G,R,S, OMNIEXPRESS...

IC kodas: 20 1007 12110

Gamintojas: BF

Visas tarpiklių komplektas VECO CROSSWAY, STRALIS II, TRAKKER II, URBANWAY; IRISBUS CROSSWAY...

IC kodas: EL814390

Gamintojas: ELRING

Komplektas, stūmoklis / cilindro įvorė MERCEDES ACTROS MP2 / MP3, TOURISMO...

IC kodas: ENT056000 STD

Gamintojas: ENGITECH

Stūmoklis (skersmuo 126 mm, STD) MAN HOCL, LION´S COACH, TGA, TGS I, TGX I; VAN HOOL T...

IC kodas: 02 0320 267601

Gamintojas: OE GERMANY

67 PRODUKTAI
Alyvos siurblys DEUTZ
INTERCARS.LT
Cilindrų galvutės tarpinė DEUTZ

ĮRANGA IR ĮRANKIAI

PADANGŲ MONTAVIMO STAKLĖS SUNKVEŽIMIAMS IR ŽEMĖS ŪKIO TECHNIKAI

+ Galingas variklis ir hidraulinė pavara ratų sukimui ir tvirtinimui.

+ Hidrauliškai atidaromas ir uždaromas keturių griebtuvų universalus griebtuvas su dviem greičiais į abi puses.

+ Nešiojamas valdymo blokas.

+ Greitas ratų sumontavimas ir išmontavimas.

+ Slėgiu reguliuojama hidraulinė sistema leidžia nustatyti saugias darbo sąlygas įvairaus lydinio ratlankiams.

+ Galingas suspaudimo velenas atlaiko sunkias apkrovas.

+ Paprasta konstrukcija palengvina naudojimą.

Techniniai duomenys:

Ratlankio skersmuo: 14-46" (56" su adapteriais);

Maksimalus rato skersmuo: 2200 mm;

Maksimalus rato plotis: 1100 mm;

Maitinimas: 400 V / 3 fazės;

Darbinis slėgis: 130-150 barų;

Svoris: 987/1252 kg.

IC kodas: EVERTBP588S

Gamintojas: EVERT

+ Įrankių skaičius: 448 vnt.;

+ Stalčiai: 8;

+ Išmatavimai (plot. / gyl. / aukšt.): 746 x 462 x 805 mm;

+ Spalva: pilka;

+ Įdėklai: puta (angl. Carbon);

+ Ilgaamžiai stalčiai, su guoliniais bėgeliais;

+ Miltelinis dažymas;

+ Apkrova maks.: 680 kg;

+ Stalčiaus apkrova: 45 kg;

+ Stalčių užraktas;

+ Dvi balansavimo parinktys.

+ Galima subalansuoti tiek automobilio, tiek sunkvežimio ratus.

+ Disbalanso reikšmę galima nurodyti pasirinkus 5 g arba 50 g skalę.

+ 3 ALU režimai ir statinio balansavimo programa.

+ Kojinis stabdis, palengvinantis svarelių uždėjimą.

+ Ekrano vienetų pasirinkimas: coliai / milimetrai, gramai / uncijos.

+ Pneumatinis rato pakėlimas.

Techniniai duomenys:

Ekrano tipas: LED;

Ratlankio skersmuo: 10-24";

Maksimalus rato skersmuo: 1175 mm;

Ratlankio plotis: 1,5-20 colių; Sukimosi greitis: 100/200 aps./min.;

Maitinimas: 400V / 3 fazės; Matavimo tikslumas: 1 g / 10 g;

Maksimalus rato svoris: 200 kg.

IC kodas: EVERTCB460

Gamintojas: EVERT

+ Stalčių blokavimo sistema, apsauganti nuo vežimėlio nuvirtimo;

+ Perforuotos šoninės sienelės.

IC kodas: GE-44803

Gamintojas: EVERT

ĮRANKIŲ VEŽIMĖLIS SU ĮRANKIAIS (PRO-PLUS AGRO, TRUCK SERIJA) RATŲ BALANSAVIMO STAKLĖS SUNKVEŽIMIAMS
TIEKĖJAI 68 TRUCK.INTERCARS.LT

ALYVOS PILSTYMO KOMPLEKTAS 180-220 L TALPOMS

Pilnas alyvos pilstymo komplektas: vežimėlis, pneumatinis alyvos siurblys, alyvos žarna ant ritės, elektroninis pistoletas.

+ Siurblio srauto santykis: 3:1.

+ Siurblio našumas: 12 l/min.

+ Žarnos ilgis: 15 m.

+ Darbinis slėgis: 5-8 bar.

Techniniai duomenys:

Ratlankio skersmuo: 14-46" (56" su adapteriais)

Maksimalus rato skersmuo: 2200 mm

Maksimalus rato plotis: 1100 mm

Maitinimas: 400 V / 3 fazės

Darbinis slėgis: 130-150 barų

Svoris: 987/1252 kg

IC kodas: 0XPTJC0003

Gamintojas: PROFITOOL

PLASTINIO TEPALO IŠPILSTYMO KOMPLEKTAS

+ 20-30 kg statinėms.

+ Pneumatinis siurblys, kurio srautas yra 50:1.

+ Tepimo pistoletas.

+ Dangtis: 310 mm.

+ Tepimo žarna: 4 m.

IC kodas: 1700512

Gamintojas: ASTA

+ Akumuliatoriaus įtampa: 18 V.

+ Baterijų kiekis, jų talpa: 1 x 2 Ah.

+ Galingas 18 V variklis užtikrina 690 bar didžiausią darbinį slėgį.

+ Įkrovus akumuliatorių galima išdozuoti iki 7 kasečių.

IC kodas: 4933440490

Gamintojas: MILWAUKEE

KLASĖS AUKŠTO SLĖGIO PLOVIMO ĮRENGINYS HD 10/25-4 S PLUS

4 polių vandeniu aušinamas elektros variklis, žalvarinė cilindro galvutė ir keraminiai stūmokliai.

Tvirta nelūžtanti plastikinė važiuoklė užtikrina ilgą tarnavimo laiką.

Dideli ratukai užtikrina patogų pravažiavimą nelygiais paviršiais.

Integruota įrenginio priežiūros sistema. Automatinis išsijungimas dėl per mažos arba per didelės įtampos. Išsijungia nuotėkio arba fazės gedimo atveju.

Vandens srautas: 500-1000 l/h.

Tiekiamo vandens temperatūra: 60 °C.

Darbinis slėgis: 30-250 bar.

Maks. slėgis: 275 bar.

Galia: 9,2 kW.

IC kodas: 1.286-913.0

Gamintojas: KARCHER

TEPIMO ŠVIRKŠTAS M18 GG-201CS
TIEKĖJAI 69 INTERCARS.LT

ĮRANGA IR ĮRANKIAI

SUVIRINIMO APARATAS

TECNO MIG 250/2 PRO profesionalus inverterinis pusiau automatinis suvirinimo aparatas, skirtas MIG-MAG (viela), FLUX (nenaudojant dujų) ir MMA suvirinimui elektrodu.

+ Prietaisas aprūpintas induktyvumo reguliavimu.

+ Įrenginys turi ventiliatoriaus aušinimo sistemą, kuri gerokai padidina jo efektyvumą, ir apsaugą nuo perkaitinimo.

+ Turi apsaugą nuo perkrovos, kuri padidina prietaiso patikimumą.

+ Vienfazis ir trifazis (230 / 400 V) maitinimo šaltinis.

+ Suvirinimo srovė: 30-250 A.

+ Suvirinimo vielos skersmuo: 0,6-1,0 mm.

+ 2 ritinėlių vielos tiektuvas.

Gamintojas: IDEAL

SUVIRINIMO APARATAS MMA (ELEKTRODAIS)

PRAKTIK 205 DIGITAL yra inverterinis suvirinimo aparatas, skirtas MMA virinimui elektrodu su nuolatine srove (DC). Elektroniniu būdu valdomas, sklandus suvirinimo srovės reguliavimas.

Dėl mažo dydžio ir svorio prietaisas puikiai tinka tiek mėgėjų dirbtuvėms, tiek lauko darbams.

ARC FORCE: palengvina išlydyto elektrodo lašo perkėlimą į suvirintą medžiagą, neleidžiant lankui užgesti, kai elektrodo lašas liečiasi su suvirinimo baseinu.

ANTI STICK: apsauga nuo trumpojo jungimo automatiškai išjungia suvi rinimo įtampą, jei elektrodas prilimpa prie suvirinamos medžiagos, todėl ją lengviau atjungti ir išvengti atsitiktinio suvirinimo lanko susidarymo.

HOT START: palengvina elektrodo uždegimą, nes su kiekvienu lanko uždegimu tiekiama didesnė suvirinimo srovė.

+ Didžiausia srovė: 200 A

+ Suvirinimo elektrodo skersmuo: 1,6-4,0 mm

+ Suvirinimo srovės reguliavimo diapazonas: 10-200 A

+ Prietaiso svoris: 4,5 kg

Gamintojas: IDEAL

IC kodas: TMIG250/2V2 IC kodas: PRAKTIK205D
TIEKĖJAI 70 TRUCK.INTERCARS.LT

PROFESIONALUS PLAZMINIO PJOVIMO ĮRENGINYS

Leidžia be iškraipymų pjauti plieną, nerūdijantį plieną, aliuminį, žalvarį ir varį. Elektroniniu būdu valdomas IGBT moduliu, sklandus pjovimo srovės reguliavimas. Dėl mažo dydžio ir svorio prietaisas puikiai tinka tiek dirbtuvėms, tiek lauko darbams.

+ Maitinimo įtampa: 3 x 400V; 50 Hz (trifazis).

+ Galia: 8,50 kW.

+ Svoris: 20 kg.

+ Suslėgto oro slėgis: 4-5 bar.

+ Pjovimo storis (maks.): 25 mm.

IC kodas: PLASMA75

Gamintojas: IDEAL

HIDRAULINIS PRESAS

VALDOMAS RANKA IR KOJA

Spaudimas: 50 t. tūmoklio eiga: 200 mm. Darbinis diapazonas: 67-1047 mm. talo matmenys (IxP): 730x259 mm. voris: 337 kg. ervė, skirta stalo aukščio reguliavimui. psauginis vožtuvas.

+ Suvirinta konstrukcija.

+ Manometras.

IC kodas: 0XPTHASP050H

Gamintojas: PROFITOOL

TIEKĖJAI Gamintojas IC kodas Keliamoji galiaMin. aukštis Maks. aukštis SONIC 4800704 8 t 205 mm 390 mm PROFITOOL 0XPTPH002910 t 180 mm 375 mm PROFITOOL 0XPTPH001112 t 230 mm 465 mm PROFITOOL 0XPTPH0048BP20 t 216 mm 409 mm
Gamintojas IC kodas Keliamoji galiaMin. aukštis Kėlimo aukštis PROFITOOL 0XPTPH002615-30 t 170 mm 210-400 mm (15 t) 210-310 mm (30 t) PROFITOOL 0XPTPH002520-40 t 190 mm 210-310 mm (20 t) 210-400 mm (40 t) PNEUMOHIDRAULINIAI
71 INTERCARS.LT
BUTELINIAI DOMKRATAI
DOMKRATAI

ĮRANGA IR ĮRANKIAI

ATRAMOS LENGVIESIEMS AUTOMOBILIAMS IR SUNKVEŽIMIAMS

AKUMULIATORINIS SMŪGINIS VERŽLIASUKIS

¾ M18 FUEL ONEFHIWF1DS-121C

+ Akumuliatoriaus įtampa: 18 V.

+ Baterijų kiekis, jų talpa: 2 x 5 Ah.

+ Didžiausias atsukimo momentas: 2034 Nm.

+ Didžiausias varžto skersmuo - M33.

+ Energiją taupantis variklis be šepetėlių užtikrina didesnę galią ir ilgaamžiškumą.

+ 4 režimų sistema DRIVE CONTROL leidžia naudotojui rinktis iš keturių skirtingų greičio ir sukimo momento nuostatų.

+ ONE-KEY™ įrankio sekimo ir apsaugos funkcija.

IC kodas: 4933459730

Gamintojas: MILWAUKEE

Gamintojas IC kodas Keliamoji galiaMin. aukštis Maks. aukštis PROFITOOL 0XPTPL0012 6 t 395 mm 605 mm PROFITOOL 0XPTPL0015 10 t 450 mm 750 mm PROFITOOL 0XPTPL0014 12 t 456 mm 710 mm PROFITOOL 0XPTPL0013 12 t 710 mm 1065 mm
TIEKĖJAI
GamintojasModelis Galia, kW Įtampa, V Oro rezervuaras, l Našumas l/min. Darbinis slėgis, bar AIRPRESS36744 1,1230 24 150 8 EVERTEVERT325/50 1,8230 50 325 8 GUDEPOL0XGD28-100-320/230V2,2230 100 320 10 WALTERGK 420-2.2/100 2,2400 100 340 10 EVERTEVERT460/150K 2,2400 150 460 10 WALTERGK 530-3.0/200 3400 200 440 10 EVERTEVERT530/270K 3400 270 539 10 GUDEPOL0XGD59-270-560-154400 270 560 15 GUDEPOL0XGD59-270-650 4400 270 653 10 WALTERGK 880-5.5/500 5,5400 500 740 10 EVERTEVERTHD75-500-9005,5400 500 900 10 STŪMOKLINIAI KOMPRESORIAI 72 TRUCK.INTERCARS.LT

STATYBINEI TECHNIKAI IR LENGVIESIEMS AUTOMOBILIAMS

TEXA NAVIGATOR TXT MULTIHUB yra skirtas valdymo blokų diagnostikai ir suteikia prieigą prie įvairių sistemų duomenų. Priklausomai nuo transporto priemonės, galima diagnozuoti: variklio valdymo sistemas, stabdžių valdymo sistemas (ABS, ASR EBS ir kt.), automatines dėžes, imobilizatorius, komforto sistemas, važiuoklės valdymo sistemas ir kt. TXT MULTIHUB yra sumontuotas specialus sustiprintas korpusas su „Anti-shock“ kampais. Jo sertifikuotas apsaugos lygis yra IP53, todėl jis atsparus vandens ir dulkių purslams. Jis atitinka SAE J2534-1 ir SAE J2534-2 taisykles, todėl gali prisijungti prie transporto priemonės ir suteikti tiesioginę prieigą prie techninės priežiūros ir diagnostikos duomenų, kuriuos pateikia transporto priemonės gamintojai ir kurie yra būtini, pavyzdžiui, norint atnaujinti programinę įrangą viename ar daugiau valdymo blokų.

Pagrindinės funkcijos:

+ Nuskaityti pasirinktos automobilio sistemos gedimų kodus su aprašymais;

+ Ištrinti gedimų kodus;

+ Matyti parametrus realiuoju laiku;

+ Aktyvuoti komponentus;

+ Nuskaityti valdymo bloko ID numerį;

+ Adaptacija;

+ Perprogramavimas;

+ EOBD protokolus;

+ Atlikti važiavimo testą;

+ Įrašyti į atmintį atliktus testus.

Papildomai užsakomos programos:

TEX P129C3 (žemės ūkio ir statybinė technika);

TEX P1291B (lengvieji automobiliai).

DVIEJŲ KOLONŲ ELEKTROHIDRAULINIS KELTUVAS

+ Su APS technologija nereikia kelti automobilio, kad atlaisvintumėte saugos užraktus.

+ Elektromagnetiniu būdu atleidžiamas užraktas.

+ Miltelinis dažymas (itin atsparus trūkinėjimui, braižymui, skeldėjimui, išblukimui, saugo paviršių nuo rūdžių).

+ Aliuminio variklio konstrukcija, apsauganti nuo perkaitimo.

+ Rankinis atleidimo jungiklis avariniam nuleidimui.

+ Durų apsauga.

+ Pėdų apsauga.

+ Adapteriai mikroautobusams.

+ Tvirta trijų pakopų letenų konstrukcija.

+ Turi 115 % dinaminės ir 150 % statinės apkrovos testus.

Techniniai parametrai:

+ Elektromagnetiniai fiksatoriai;

+ Maksimalus keliamas svoris: 5000 kg;

+ Priekinės letenos: 900-1300-1800 mm;

+ Galinės letenos: 900-1300-1800 mm;

+ Kėlimo aukštis: 1900 mm;

+ Kolonos aukštis: 2835 mm;

+ Plotis: 4028 mm;

+ Kėlimo laikas: 60 s;

+ Variklio galia: 2.2 kW;

+ Įtampa: 400 V.

Gamintojas: EVERT

IC kodas: TEX D15520/ABO Gamintojas: TEXA IC kodas: EVERT62B-50TE
TIEKĖJAI 73 INTERCARS.LT

ŽEMĖS ŪKIO TEHNIKOS DALYS

Generatorius (12V, 110A) CASE

IH 100 HYDRO, 186 HYDRO, 1046, 1046 A, 1055, 1055 A, 1055 XL...

IC kodas: PTC-3070

Gamintojas: POWER TRUCK

Vairo traukės antgalis FIAT 1000, 100-XX, 110-XX, 115-XX, 130-XX, 140-XX, 160-XX, 180-XX, 70-XX...

IC kodas: STR-20A403

Gamintojas: S-TR

Stabdžių kaladėlė (406x120, kompl.; su spyruokle) ADR

IC kodas: 9RE0030

Gamintojas: ADR

Stabdžių cilindras JCB 3CX; 4CX

IC KODAS: 14-CA002

Gamintojas: SBP

Pavarų dėžės riebokšlis JOHN DEERE 6000, 7000, 8000

IC kodas: B05-AG-184

Gamintojas: BTA

Sankabos komplektas 350 mm

JCB 130T, 150T, 1115S, 1135, 12530, 125-40, 125-55, 125-65...

IC kodas: 635 3523 09

Gamintojas: LUK

Juostinis diržas CLAAS CELTIS; JOHN DEERE 7000 4045-4045TRT72

IC kodas: GAT8PK2710HD

Gamintojas: GATES

Paskirstymo diržo vedantysis guolis DEUTZ; KHD

IC kodas: VKM 18500

Gamintojas: SKF

Turbokompresorius

IC kodas: 727266-5001W

Gamintojas: GARRET

PRODUKTAI
74 TRUCK.INTERCARS.LT

Aušinimo skysčio siurblys JOHN DEERE 3210, 3210 A, 3210 X, 3310, 3410, 3410 A, 3410 X...

IC kodas: WP-JD101

Gamintojas: THERMOTEC

Radiatoriaus ventiliatoriaus sankaba JOHN DEERE 6000 6531A/6531D

IC kodas: 20003484

Gamintojas: BORGWARNER

Hidraulikos filtras (prisukamas)

AEBI TT 70, TT 70 S, TT 80, TP 47; AG CHEM 8103, 3104...

IC kodas: P164378

Gamintojas: DONALDSON OFF

Oro filtras (filtro įdėklas) FENDT 200, 300, 80, F; CASE IH 300, 400, 500, 600 1C-YX

IC kodas: C 13 114/4

Gamintojas: MANN FILTER

Cilindro tūta (vidinis skersmuo: 108 mm, ilgis: 229,1 mm, jungės skersmuo: 128,5 mm) DEUTZ...

IC kodas: 89 898 110

Gamintojas: KOLBENSCHMIDT

Alyvos siurblys FENDT 304 LS FARMER, 304 LSA FARMER, 304 S FARMER, 305 LS FARMER...

IC kodas:20 1405 22600

Gamintojas: BF

Universalus žibintas JOHN

5000, 6000, 7000

IC kodas: 1015235COBO

Gamintojas: COBO

Degalų

IC kodas: AG 0491

Gamintojas: AKUSAN

Rato guolis 31,75x16,76 mm

IC kodas: LM 67048 010

Gamintojas: TIMKEN

PRODUKTAI
DEERE bakas JOHN DEERE
75 INTERCARS.LT

ŠIUOLAIKINĖ ŽEMĖS ŪKIO

TECHNIKA REIKALAUJA

TINKAMŲ TEPIMO PRODUKTŲ

Šiuolaikiniuose traktoriuose montuojami dyzeliniai varikliai su turbokompresoriais, o vis dažniau – ir išmetamųjų dujų valymo sistemos, pvz., kietųjų dalelių filtrai DPF, azoto monoksido neutralizavimo katalizatoriai SCR ir kt. Būtent tokio tipo transporto priemonių varikliams yra skirtos sintetinės variklių alyvos

REVLINE FARM MOTOR LA 10W-40 ir REVLINE

FARM MOTOR LA 10W-30 arba mineralinė

alyva REVLINE FARM MOTOR LA 15W-40. Varikliams be išmetamųjų dujų valymo sistemų galima naudoti mineralines alyvas REVLINE

FARM MOTOR 15W-40 arba REVLINE FARM

MOTOR 15W-50.

Visų ratų varančioji pavara 4x4 yra labai populiari žemės ūkio reikmėms skirtoje

technikoje. Esant tokiam ratų prievadui, varančiosiose ašyse naudojami specialūs reduktoriai su ribotos trinties diferencialais LSD (angl. Limited Slip Differential). Dėl ribotos trinties diferencialo LSD transmisijos sukimo momentas yra perduodamas per diferencialą abiem varančiosios ašies ratams, net jei ratai yra ant skirtingo sukibimo dangos. Toks sprendimas besąlygiškai reikalauja ir atitinkamos transmisinės alyvos naudojimo. Kaip tik tokiu tikslu ir buvo sukurti produktai REVLINE

FARM GEAR OIL LS 80W-90 ir REVLINE FARM

GEAR OIL 90 LS, kurie puikiai tinka sunkiai apkrautų pavarų tepimui. Žemės ūkio transporto priemonėse taip pat naudojami tokie techniniai elementai kaip

modernios pavarų dėžės. Pirmoji jų – tai pavarų dėžė CVT (angl. Continously Variable Transmission). Tai bepakopė pavarų dėžė su neribotu perdavimų skaičiumi, gaunamu neperjungiant pavaros. Transmisijos veikimo principas yra paremtas kūgių, kuriais juda diržas arba grandinė, jungianti abu pavarų dėžės kūgius, momento keitimu. Dažniausiai tokios dėžės yra montuojamos didesnės galios traktoriuose ar sunkvežimiuose. Atskiri gamintojai suteikia šio tipo pavaroms nuosavus pavadinimus, pvz., CVX gamintojas –CASE, „Auto Command“ gamintojas – „New Holland“, „Auto Power“ gamintojas – „John Deere“ arba „Vario“ gamintojas – „Fendt“. Kitas ir visiškai kitoks transmisijos tipas yra

WWW.FLUKAR.EU TRUCK.INTERCARS.LT

tepimo produktų naudojimo. Naujausia REVLINE FARM produktų gama yra skirta visų tipų žemės ūkio technikos mechanizmams ir agregatams.

mos technikos hidraulinių kontūrų tepimui labiausiai rekomenduojame REVLINE FARM

„Powershift“. Tai dviejų sankabų pavarų dėžė, išnaudojanti dvi atskiras, nepriklausomai veikiančias mechanines pavarų dėžės. Dažniausiai tokio tipo transmisijos yra naudojamos vidutinės ir mažesnės galios žemės ūkio traktoriuose ar savaeigiuose mechanizmuose. Pavyzdžiui, „New Holland“ gaminamos technikos pavarų mechanizmas gali būti pavadintas„Elektro Command“,„Auto Command“ ar „Active Elektro Command“, o tuo tarpu„John Deere“ šį mechanizmą vadina „Direct Driver“, o„Valtra“ -„Hitach-5“. Visoms šių rūšių pavarų dėžėms (CVT, „Powershift“) yra skirtos daugiafunkcinės STOU klasifikacijos alyvos: REVLINE FARM STOU MC 10W-40, REVLINE FARM STOU 10W-30 arba ir UTTO

VARIKLIŲ ALYVOS

REVLINE FARM MOTOR LA 10W/40

REVLINE FARM MOTOR LA 10W/30

REVLINE FARM MOTOR LA 15W/40

REVLINE FARM MOTOR 15W/40

REVLINE FARM MOTOR 15W/50

klasifikacijos alyva REVLINE FARM UTTO MP 10W-30.

Minėti produktai taip pat puikiai tinka ir šlapių stabdžių (angl. Wet Brakes) sistemoms, kurios vis dažniau naudojamos traktoriuose, siekiant didesnio stabdymo efektyvumo sunkiomis eksploatacijos sąlygomis. Neatsiejamas žemės ūkio technikos ir įvairios papildomos įrangos kertinis elementas yra hidraulinės sistemos. Tokia įranga naudojama labai skirtingomis darbo sąlygomis ir reikalauja, kad hidraulinė alyva būtų atspari ekstremaliai skirtingoms darbinėms temperatūroms. Aukštas klampumo indeksas – tai svarbiausias parametras, apibūdinantis hidraulinių alyvų kokybę. Todėl lauko sąlygomis eksploatuoja-

HYDRAULIC HVI 46 hidraulinę alyvą.

REVLINE FARM gamos produktai atitinka daugelio žemės ūkio technikos gamintojų reikalavimus, specifikacijas ir standartus, todėl puikiai gali pakeisti originalios įrangos gamintojų (angl. OEM – Original Equipment Manufacturer) siūlomus„originalius“ vardinius produktus.

REVLINE FARM alyvos yra tiekiamos plastikiniuose 20 litrų bakuose su dviejų kamščių sistema ir 200 litrų talpos metalinėse statinėse. Dviejų kamščių sistema leidžia alyvą greičiau ir saugiau supilti į mechanizmo tepimo sistemą.

HIDRAULINĖ ALYVA

REVLINE FARM HYDRAULIC HVI

DAUGIAFUNKCĖS ALYVOS

REVLINE FARM STOU MC 10W/40

REVLINE FARM STOU 10W/30

REVLINE FARM UTTO MP 10W/30

TRANSMISINĖS ALYVOS

REVLINE FARM GEAR OIL LS 80W/90

REVLINE FARM GEAR OIL 90 LS

77 PRODUKTAI
46
TIEKĖJAI
Pastarųjų metų automobilių pramonės konstrukcijų ir technologijų plėtra taip pat palietė ir žemės ūkyje naudojamas transporto priemones. Šiuolaikiniuose traktoriuose ar kombainuose naudojami techniniai sprendimai pasiekia vis aukštesnį pažangos lygį ir dėl to reikalauja atitinkamų
77 INTERCARS.LT
REVLINE FARM alyvų gama

REVLINE FARM UTTO MP 10W30 transmisinė-hidraulinė alyva, skirta žemės ūkio ir statybinei technikai. Ši alyva yra idealus pasirinkimas savaeigiams mechanizmams kurių pavarų dėžė, hidraulinė sistema ir „šlapi stabdžiai“ yra tepami viena tepimo sistema. Optimalios alyvos savybės užtikrina sklandų visų tipų žemės ūkio ir statybinės technikos transmisijų ir hidraulinių sistemų veikimą.

REVLINE FARM STOU 10W30 daugelio funkcijų alyva, skirta žemės ūkio ir statybinei technikai. Ši alyva yra idealus pasirinkimas savaeigiams mechanizmams kurių variklis, pavarų dėžė, ašys, hidraulinė sistema ir „šlapi stabdžiai“ yra tepami viena tepimo sistema. Alyva užtikrina lengvą variklio paleidimą esant žemai temperatūrai, optimalų tepimą ir apsaugą nuo dilimo ir korozijos.

REVLINE FARM STOU MC 10W40 daugelio funkcijų alyva, skirta žemės ūkio ir statybinei technikai. Ši alyva yra idealus pasirinkimas savaeigiams mechanizmams kurių variklis, pavarų dėžė, ašys, hidraulinė sistema ir „šlapi stabdžiai“ yra tepami viena tepimo sistema. Alyva užtikrina lengvą variklio paleidimą esant žemai temperatūrai, optimalų tepimą ir apsaugą nuo dilimo ir korozijos

REVLINE FARM MOTOR LA 15W40 yra universali žemo peleningumo variklių alyva, specialiai sukurta dyzelinių EURO VI ir EURO V emisijos standartus atitinkančių variklių tepimui. Ypač rekomenduojama sunkiasvorės technikos, eksploatuojamos sunkiomis sąlygomis, variklių tepimui. Pasižymi prailgintu alyvos keitimo intervalu, suderinama su deginių neutralizavimo sistemomis: DPF, SCR, EGR.

REVLINE FARM MOTOR 15W40 yra universali aukštos kokybės variklių alyva, specialiai sukurta dyzelinių EURO V, IV, III, II ir I emisijos standartus atitinkančių variklių tepimui. Ypač rekomenduojama sunkiasvorės technikos, eksploatuojamos sunkiomis sąlygomis, variklių tepimui. Gali būti naudojama benzininių variklių tepimui. Suderinama su deginių neutralizavimo sistemomis SCR ir EGR. Netinka varikliams su DPF

78

REVLINE FARM MOTOR 15W50 yra universali aukštos kokybės variklių alyva, skirta sunkiasvorės technikos variklių tepimui, kuriai gamintojas nurodo naudoti API CF-4/SG klasės variklių alyvą. Alyva taip pat puikiai tinka ir senesnės kartos variklių tepimui, kai gamintojas nurodo naudoti API CD, CE specifikacijos alyvas.

REVLINE FARM GEAR OIL 90 LS yra transmisinė alyva lengvųjų, krovininių automobilių, savaeigės žemės ūkio ir kasybos technikos hipoidinių reduktorių tepimui, o taip pat ir ribotos trinties diferencialų (LSD) tepimui, kur gamintojas nurodo naudoti API GL-5 LS klasės alyvas.

REVLINE FARM HYDRAULIC HVI 46 aukštos klasės hidraulinė alyva, skirta didelio apkrovimo hidraulinių galios perdavimo, hidraulinių pavarų ir jų valdymo sistemų, hidraulinių transmisijų, kitų hidraulinių reguliavimo ir valdymo sistemų tepimui. Labai aukštas alyvos klampumo indeksas užtikrina nepriekaištingą hidraulinės įrangos veikimą esant aukštai temperatūrai ir dideliam slėgiui.

79 INTERCARS.LT

UNIVERSALIOS TRAKTORIŲ ALYVOS – STOU

TOTAL STAR MAX FE

STAR MAX FE 10W30 208L

STAR MAX FE 10W30 20L

Sintetinė, daugiafunkcė aukščiausių eksploatacinių parametrų alyva kasybos, miškų ir žemės ūkio technikos

tepimui:

ij Varikliams EURO I, II, III, IV standarto.

ij Visų tipų žemo ir aukšto slėgio sistemoms.

ij Mechaninių ir automatinių pavarų dėžių tepimui.

ij Mažų benzininių variklių ir stūmoklinių oro kompresorių tepimui.

ACEA E9 / E7 / E5 / A3/B4

Rekomenduojama: CATERPILLAR, KOMATSU, HITACHI, LIEBHERR, CASE IH

MOTUL DS AGRI SYNT

DS AGRI SYNT 10W40 208L

DS AGRI SYNT 10W40 20L

Pusiau sintetinė daugiafunkcinė alyva skirta traktorių ir kombainų varikliams, mechaninėms transmisijoms su “šlapių stabdžių” sistemomis, automatinėms transmisijoms ir hidrauliniams prievadams.

API CH-4/SF; API GL-4 (80W-90); ISO VG: 68 / 100

Rekomenduojama: FORD, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, CATERPILLAR TO-2

TOTAL MULTAGRI PRO TEC

MULTAGRI PT 10W40 208L

MULTAGRI PT 10W40 20L

Pusiau sintetinė daugiafunkcinė alyva skirta traktorių ir kombainų varikliams, mechaninėms transmisijoms su “šlapių stabdžių” sistemomis, automatinėms transmisijoms ir hidrauliniams prievadams.

ACEA E3, API CG-4/SF; API GL-4

Rekomenduojama: FORD, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, CASE MS, CATERPILLAR

REVLINE KRATOS STOU

KRATOS STOU 10W30 200L

KRATOS STOU 10W40 200L

KRATOS STOU 10W30 20L

KRATOS STOU 10W40 20L

Pusiau sintetinė daugiafunkcinė alyva skirta traktorių ir kombainų varikliams, mechaninėms transmisijoms su “šlapių stabdžių” sistemomis, automatinėms transmisijoms ir hidrauliniams prievadams.

ACEA E3, API CG-4/SF; API GL-4

Rekomenduojama: FORD, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, CASE MS, CATERPILLAR

TRANSMISINĖS TRAKTORIŲ ALYVOS - UTTO

TOTAL DYNATRANS PMV

DYNATRANS MPV 208L

DYNATRANS MPV 20L

DYNATRANS MPV 5L

Dalinai sintetinė variklių alyva, skirta nuo EURO I iki EURO VI emisijos reikalavimus atitinkantiems dyzeliniams varikliams su DPF, EGR ir SCR NOx sistemomis.

ACEA E6, E7, E9 ; API CJ-4 ; JASO DH-2 CAT ECF-3; MAN M 3271-1, M 3477; MB-APPROVAL 228.51; RVI RLD-3; VOLVO CNG, VDS-4; Tenkina DAF PX EURO VI

REVLINE KRATOS UTTO

KRATOS UTTO 10W30 200L

KRATOS UTTO 10W30 20L

KRATOS UTTO 10W30 5L

Transmisinė-hidraulinė alyva, skirta modernios įrangos, daugiausia naudojamos žemės ūkyje, tepimui. Tai puikus pasirinkimas kai pavarų dėžė, hidraulinė sistema ir „šlapi stabdžiai“ yra sutepami viena alyvos sistema.

SAE: 10W-30;

API: GL-4; (SAE 80W); ISO 11158 HV, DIN 51 524 PART 3 HVLP

MOTUL TRH 97

TRH 97 208L

TRH 97 20L

Visiškai sintetinė variklių alyva bekelės technikos dyzeliniams varikliams, atitinkantiems nuo EURO I iki EURO V emisijos reikalavimus. Dėl „DuraShield“TM priedų užtikrinama iki 40 % geresnė variklio apsauga nuo dilimo.

ACEA E4, E7; API CI-4; JASO DH-1 CUMMINS CES 20077, 20078; DEUTZ DQC III-10; MACK EO-N; MAN M 3277; MB-APPROVAL 228.5; MTU OIL CATEGORY 3; RVI RLD-2; VOLVO VDS 3.

REVLINE KRATOS UTTO

KRATOS UTTO 10W40 200L

KRATOS UTTO 10W40 20L

KRATOS UTTO 10W40 5L

Transmisinė-hidraulinė alyva, skirta modernios įrangos, daugiausia naudojamos žemės ūkyje, tepimui. Tai puikus pasirinkimas kai pavarų dėžė, hidraulinė sistema ir „šlapi stabdžiai“ yra sutepami viena alyvos sistema.

SAE: 10W-40;

API: GL-4; (SAE 80W90)

ISO 11158 HV, DIN 51 524 PART 3 HVLP

MŪSŲ PATIKIMI GAMINTOJAI

HIDRAULINĖS ALYVOS

ZS / EQUIVIS ZS

ZS 46 208L; ..ZS 46 20L

Aukščiausios kokybės hidraulinės alyvos su aktyvia apsauga nuo dilimo.

AZOLLA ZS: ISO HM, DIN HLP

EQUIVIS ZS: ISO VG HV, DIN HVLP

JASOL HYDRAULIC HV / HVLP

HYDRAULIC HV 32 200L; ..HV 32 20L

HYDRAULIC HV 46 200L; ..HV 46 20L

HYDRAULIC HV 46 5L

Hidraulinės alyvos skirtos esant aukštam slėgiui ir įvairioms temperatūroms. Puiki apsauga nuo dilimo, gera filtracija ir klampumo stabilumas užtikrins optimalų mechanizmo veikimą. Puikiai tinka darbui lauke įvairiomis atmosferos sąlygomis.

ISO 11158 L-HV, DIN 51 524-3 HVLPPN-EN ISO: 6743-4

MOTUL RUBRIC HM / RUBRIC HV

RUBRIC HM 32 208L; ..HM 32 20L

RUBRIC HM 46 208L; ..HM 46 20L

RUBRIC HV 32 208L; ..HV 32 20L

RUBRIC HV 46 208L; ..HV 46 20L

Labai aukšos kokybės hidraulinės alyvos su aktyvia apsauga nuo dilimo.

RUBRIC HM: ISO HM, DIN HLP

RUBRIC HV: ISO VG HV, DIN HVLP

JASOL HYDRAULIC HM/HLP

HYDRAULIC HM/HLP 32 200L

HYDRAULIC HM/HLP 32 20L

HYDRAULIC HM/HLP 32 5L

HYDRAULIC HM/HLP 46 200L

HYDRAULIC HM/HLP 46 20L

Hidraulinės alyvos skirtos vidutinės ir didelės apkrovos jėgos perdavimo bei hidraulinių pavarų valdymo mechanizmų sistemose, kur vyrauja sunkios darbo sąlygos ir padidėjusi temperatūra bei drėgmė.

ISO 11158 HM, DIN 51 524-2 HLP

DAUGIAFUNKCĖS ALYVOS AGROTECHNIKAI
TOTAL AZOLLA
EQUIVIS
AZOLLA ZS 32 208L; ..ZS 46 208L AZOLLA ZS 46 20L; ..ZS 46 20L EQUIVIS ZS 32 208L; ..ZS 46 208L

SPARE PARTS SPARE PARTS

PATIKIMI MŪSŲ GAMINTOJAI

INTERCARS.LT ŽEMĖS ŪKIO TECHNIKAI IR PRAMONEI

Mažeikiai

„INTER CARS LIETUVA“ PADALINIŲ ŽEMĖLAPIS

Šiauliai

Klaipėda

Kėdainiai

Tauragė

Kaunas

Marijampolė

Vilnius

Alytus

tel. +370 5 249 1071 lt.l11.lkw@intercars.eu

Metalo Veiverių g. 150

tel. + 370 37 280 825

LT.L22.lkw@intercars.eu

tel. +370 5 219 3787 lt.l41.lkw@intercars.eu

tel. +370 389 75 900 lt.l71.lkw@intercars.eu

tel. +370 5 219 3748 lt.l51.lkw@intercars.eu

tel. +370 5 219 5453 lt.l31.lkw@intercars.eu

tel. +370 5 231 9099 lt.l14.lkw@intercars.eu

tel. +370 46 277 740 lt.l32.lkw@intercars.eu

tel. +370 34 397 458 lt.l61.lkw@intercars.eu

tel. +370 5 250 6077 lt.l15.lkw@intercars.eu tel. +370 37 407 051 lt.l21.lkw@intercars.eu

tel. +370 46 319 036 lt.l33.lkw@intercars.eu

Kėdainiai | L62 J.Basanaviciaus g. 91 J tel. +370 347 53 055 lt.l62.lkw@intercars.eu

tel. +370 44 643 617 lt.l34.lkw@intercars.eu

tel. +370 315 20 346 lt.l63.lkw@intercars.eu

INTERCARS.LT MOTOINTEGRATOR.LT ICPREMIACASH.LT

Utena
Panevėžys Ukmergė