InterTruck Nr. 14

Page 1

inter TRUCK LAPKRITIS 2020

ŠIUOLAIKIŠKAS LEIDINYS KOMERCINIO TRANSPORTO VERSLO PASAULIUI

„ICC“ KATALOGAS INTUITYVIAU, IŠMANIAU IR KUR KAS PAPRASČIAU!


Q-SERVICE TRUCK Komercinio transporto servisĹł tinkas

KoncentruokitÄ—s ties pagrindine verlso veikla


TURINYS

Sveiki,

TURINYS 2–8

AKTUALIJOS

9–15

TECHNINĖ INFORMACIJA

12–33

TIEKĖJAI

34–48

PRODUKTAI

Dabartinė mūsų aplinka ypač greitai kinta. Visi šie metai buvo permainingi bei dar kartą patvirtino, kad naujoje aplinkoje laimi tie, kas greičiausiai geba prisitaikyti. Nepaisant besikeičiančios aplinkos ir verslo nuotaikų Lietuvoje bei Europoje, mes ir toliau stengiamės, kad Jums būtų dar patogiau įsigyti sunkvežimių dalių ir net tik jų. Siekdami taupyti Jūsų laiką bei užtikrinti Jums geriausią įmanomą aptarnavimą, plečiame asortimentą, vystome prekių užsakymo programas-katalogus, geriname logistikos procesus, pristatome naujus produktus ir projektus, o naudingų pardavimo akcijų metu galite uždirbti papildomai. Mūsų tikslas – būti Jūsų pagrindiniu partneriu, su kuriuo dirbti patogiausia. Kviečiame ir toliau stiprinti mūsų bendradarbiavimą, nes kartu galime pasiekti gerų rezultatų. Sunkvežimių serviso darbui itin svarbu ne tik operatyviai gauti remontui reikalingų prekių, bet ir taupyti laiką, kai vienoje vietoje galima rasti praktiškai visus produktus – sunkvežimių dalis, alyvas, padangas, akumuliatorius, taip pat žemės ūkio ar statybinės technikos dalis ir, žinoma, dalis mikroautobusų ar lengvųjų automobilių remontui. Be to, kokybiškam darbui svarbi ir naudojama įranga, todėl savo klientams siūlome ne tik platų servisų įrangos ir įrankių asortimentą, bet ir įrangos montavimo bei priežiūros paslaugas, mokymus paleidžiant sumontuotą įrangą. Naujausiame„InterTruck“ žurnale pristatysime platų padangų, įrangos ir įrankių bei kitų produktų asortimentą. Šiame leidinyje taip pat rasite naudingos techninės informacijos, kurią pateikiame tiesiai iš dalių gamintojų. Šiame „InterTruck“ numeryje rasite naujojo ICC katalogo naudojimo patarimų, priminsime, kaip šiuo sudėtingu laikotarpiu tinkamai dezinfekuoti sunkvežimius. Išsamiai apžvelgsime pavarų dėžes komerciniame transporte, pasidalinsime patarimais, ką reikia prisiminti montuojant sankabą. Taip pat čia rasite ir daug kitos naudingos techninės informacijos, susijusios su neefektyvia aušinimo sistema, pneumatine sistema ir kt. Malonaus skaitymo! Jaroslav Lozovskij

ŽURNALAS „INTER TRUCK“ Redakcijos adresas:

UAB „Inter Cars Lietuva“ Titnago g. 6, Vilnius Tel. (8 5) 249 10 72 www.intercars.lt

Redaktoriai:

Jaroslav Lozovskij, Viktorija Jutkevičienė

Bendradarbiauta su:

Donatu Čiočiu, Darijuš Petrovič, Denis Goriunov, Daliumi Baronu, Edvardu Bernatu, Tomu Bičkausku.

Maketavimas: Vaivara Gumenienė el. p. gerai@maketuoju.lt Kalbos redaktorė:

Aušra Daugvilaitė

Išspausdinta:

UAB „Standartų spaustuvė“

Dėl reklamos kreipkitės: Jaroslav Lozovskij, tel. (8 5) 249 10 72 el. p. Jaroslav.Lozovskij@intercars.eu Prenumerata: Jaroslav.Lozovskij@intercars.eu Tiražas:

800 egz.

UAB „Inter Cars Lietuva“ neatsako už reklamas ir jų kalbą.

1


2

AKTUALIJOS

„ICC“ KATALOGAS „Inter Cars Lietuva“ pristato naują „ICC“ katalogą – jis pritaikytas daugumai populiariausių naršyklių ir išmaniesiems įrenginiams: telefonams ir planšetiniams kompiuteriams. „ICC“ programėlę galima atsisiųsti iš „Google Play“, paieškos laukelyje įrašius „IC Catalog LT“. Šis katalogas intuityvus – lengvai perprantama, kas kur yra. „HaynesPro“ viduje – techniniai brėžiniai, instrukcijos, informacija. Patogus prekių filtravimas ir rūšiavimas.

Buvote radę, ko reikia, bet neatsimenate kur? O gal reikia papildomos anksčiau nustatyto automobilio detalės? Paieškos istorija leis greitai grįžti į anksčiau aplankytą puslapį.

Jei sunku pasirinkti stabdžių trinkeles iš kelių galimų variantų, pasinaudokite paieška pagal VIN kodą.

TRUCK.INTERCARS.LT


AKTUALIJOS

3

Iš toliau esančių sandėlių užsakytos prekės gali būti vežamos kelias dienas. Nuo šiol jūs patys galite stebėti, ar prekės jau atvyko į Jus aptarnaujantį filialą ir ar jau galite jas atsiimti.

Tiesioginė prieiga prie platformos „Motointegrator.com“. Dešinėje pusėje išskleidę kliento numerį spustelėkite „MANO AUTOSERVISAS MOTOINTEGRATOR PLATFORMOJE“ ir prisijungsite prie savo autoserviso paskyros.

Mėgstami produktai. Šioje kategorijoje galite išsaugoti dažniausiai perkamas prekes ir esant poreikiui greitai jas surasti, vos tik prireikia.

INTERCARS.LT


4

AKTUALIJOS

PAVARŲ DĖŽĖS KOMERCINIAME TRANSPORTE Komercinėse transporto priemonėse, nepriklausomai nuo markės, galima sutikti tris pavarų dėžių tipus: mechanines, mechanines automatizuotas ir automatines pavarų dėžes. MECHANINĖS DĖŽĖS Mechaninėse dėžėse pavarų perjungimas yra vykdomas svirtimi, sujungta su pavarų dėže lynais, arba trauke. Kai kuriose transporto priemonėse galima sutikti sistemą, kuri vadinama HGS MAN arba HPS MB – išvertus iš vokiečių kalbos tai reiškia hidraulinį-pneumatinį pavarų perjungimą. Jei anksčiau minėtos perjungimo rūšys nekelia didesnių problemų jas remontuojant, tai pastaroji sistema gali sukelti rimtų rūpesčių ne vienam mechanikui. Problema yra tai, kad sunku diagnozuoti pažeidimą (sistema nenusiorina savaime). Pakeitus pažeistus elementus, sistemos nuorinimas be specialių įrankių yra tiesiog neįmanomas. Kita problema – tai sistemos užpildymas tinkamu skysčiu. Kamščio spalva informuoja apie skysčio rūšį. Juodas kamštis – tai skystis DOT 4, žalias kamštis – skystis „Pentosin“. Dar verta paminėti, kad kai kurie siurbliai HPS turi papildomą skysčio slėgio daviklį ir klaidingų parodymų atveju, vietoje to, kad padėtų perjungti pavaras suslėgto oro pagalba, jie blokuoja, sudarydami priešpriešinį slėgį.

AUTOMATIZUOTOS DĖŽĖS Mechaninės pavarų dėžės valdymo kompiuteriu pirmtaku yra „Mercedes Benz“, 1986 metais kartu su įmone „Wabco“ sukūrusi ir išleidusi į serijinę gamybą sistemą, vadinamą EPS (elektroninis-pneumatinis valdymas). Modelyje „Actros“ EPS buvo išplėstas ir gavo „Teligent“ pavadinimą, o skyrėsi nuo ankstesnės sistemos tuo, kad vairuotojas, priklausomai nuo

TRUCK.INTERCARS.LT

poreikių, galėjo laisvai pasirinkti mechaninį, pusiau automatinį (be sankabos aptarnavimo) arba automatinį režimą. Prie populiariausių automatizuotų pavarų dėžių galima priskirti dėžę AS TRONIC, sukurtą vokiečių koncerno „ZF Friedrichshafen AG“, kurią keliolika metų galima buvo sutikti transporto priemonėse MAN, DAF, „Iveco“ ir „Renault“ bei turistiniuose autobusuose. Šiuo metu dėžė AS TRONIC buvo pakeista į TRAXON, kuri yra montuojama, pvz., naujausiame „Ford Trucks“ sunkvežimyje, pavadintame F-MAX. Taip pat reikia paminėti, kad „Volvo Truck“ sukūrė nuosavą pavarų dėžę, kurios pavadinimas yra „I-shift“. Ji dabar yra montuojama šio koncerno transporto priemonėse. Skirtingai nei automatinės dėžės, visos mechaninės ir automatizuotos dėžės yra užpildomos transmisine GL4 klasės alyva. Universali alyva, atitinkanti visų aukščiau paminėtų pavarų dėžių gamintojų specifikacijų reikalavimus, yra koncerno ZF alyva „Ecofluid M“, o ypač tais atvejais, kai nesame tikri, ar konkrečioje dėžėje yra naudojami karbono ar molibdeno sinchronizatoriai.

AUTOMATINĖS DĖŽĖS Automatinių dėžių lyderiu Europos rinkoje yra vokiečių koncernas ZF, o populiariausia automatinė dėžė – „Ecomat“, kurios sukamasis momentas – nuo 800 iki 1750 Nm. Tai šešių pavarų dėžė, kuri yra gaminama nuo pastarojo amžiaus devyniasdešimtųjų metų, montuojama plačioje komercinio transporto gamoje, miestų autobusuose, statybinėje bei karinėje technikoje („Rosomak“).


AKTUALIJOS TECHNINĖ INFORMACIJA

5

SUNKVEŽIMIŲ VALYMAS IŠORĖS PLOVIMAS

VIDAUS PLOVIMAS

APIPLOVIMAS

VAIRUOTOJO KABINA

Plovimas aukštu slėgiu (KARCHER HD arba HDS) naudojant plovimo priemones; jei reikia naudokite šepetį; plauti nuo viršaus į apačią: kėbulas, posparniai ir ratai.

Plovimas aukštu slėgiu naudojant plovimo priemones; lubos, sienos, vartai, įrangos elementai, grindys, pakrovimo rampa; jei reikia naudokite šepetį; plauti nuo viršaus į apačią.

Visų išorinių ir vidinių elementų apiplovimas švariu vandeniu aukštu slėgiu (KARCHER HD arba HDS).

Plovimas kabinos laiptų, kilimėlių, pedalų, vairo it t.t.

APRANGA

PIRMINIS VIDAUS VALYMAS

APIPLOVIMAS

VIRUOTOJO KABINA

» » » »

Lengvai pašalinamų teršalų nuvalymas šepečiu: nuo sienų, vartų, įrangos elementų, grindų, pakrovimo rampos.

Pirminis išorės valymas purvo nuvalymas aukštu slėgiu nuo ratų, posparnių, purvasargių, apatinės transporto dalies, važiuoklės.

Vairuotojo kabinos sutvarkymas. Maisto, gėrimų likučių, šiukšlių, purvo ir t.t. pašalinimas.

IŠORĖS DEZINFEKAVIMAS

VIDAUS DEZINFEKAVIMAS

VAIRUOTOJO KABINA

KONTROLĖ

Priemonės purškimas nuo viršaus į apačią: kėbulas, posparniai, ratai.

Sienų, vartų, įrangos elementų, grindų, pakrovimo rampos dezinfekavimas; priemonės purškimas nuo viršaus į apačią.

Kabinos laiptų, kilimėlių, pedalų, vairo ir t.t. dezinfekavimas.

Patikrinti atliktų darbų kokybę ir tikslumą.

apsauginiai drabužiai apsauginiai akiniai guminiai batai pirštinės

INTERCARS.LT


6

AKTUALIJOS AUTORIUS MACIEJ HARYŚ, „MAHLE“ TECHNINIO SKYRIAUS VADOVAS

*

„DOWNSIZINGAS“ SUNKIAME SVORYJE

„Inter Cars“ jau daugelį metų bendradarbiauja su įmone „Mahle“, kuri specializuojasi aukščiausios kokybės variklių dalių įvairioms transporto priemonėms gamyboje. Žemiau pateikiame ateities požiūrį į komercinio transporto variklių gamybos technologiją.

Techniniu požiūriu sunkvežimio ir lengvojo automobilio variklį sunku atskirti. Kalbame ne tik apie faktą, kad tiek vienas, tiek kitas turi stūmoklius, įdėklus ir pan. Varančiųjų vienetų kūrėjai yra gudrūs ir tai gerai, nes technologija, kuri pasitvirtino lengvame svoryje, gali būti sėkmingai adaptuota dideliems varikliams ir atvirkščiai. Apie tokius pavyzdžius kalbėsime šiame straipsnyje. Pats straipsnio pavadinimas jau yra gan informatyvus, bet dar nieko neatskleidžia. Nenoriu rašyti apie tai, kas yra„downsizingas“, bet parodysiu, kad šiai technologijai gerai sekasi. Svorio mažinimas turi įvairių požymių. Iš vienos pusės tai gali reikšti sumažintą variklio tūrį, Europoje išreiškiamą kubiniais centimetrais, išlaikant tą pačią galią. Bet taip pat gali reikšti ir panašų

varikliuose) yra paremtas faktu, kad stūmoklio karūna dyzeliniame variklyje įkaista iki kur kas aukštesnės temperatūros nei benzininiame variklyje. Na ir ši nuostabi technologija jau yra taikoma lengvuosiuose automobiliuose. Čia svarbu yra tai, kad plieninis stūmoklis su 30 % sumažintu suslėgimo aukščiu (gerokai svarbesniu nei visas stūmoklio aukštis) būdamas pilnai sukomplektuotas (stūmoklis + žiedai + pirštas + piršto fiksatoriai) yra 5 % lengvesnis, palyginti su aliumininiu, kurį jis pakeitė variklyje. Pagalvokime, kad penkių procentų sumažinimas dauginamas iš apsukų skaičiaus, o taip pat iš cilindrų skaičiaus… Tai juk dešimtimis kilogramų mažesnė apkrova pačiam varikliui. Atsiminkime, kad lengvesnis stūmoklis tai taip pat„downsizingo“ pavyzdys… Prisiminkime, ką

Taip pat aliumininiame nuolat reikia kažką gerinti tam, kad dugno temperatūra (kuri dyzelyje siekia net iki 400 °C) būtų mažinama. MAHLE sugalvojo kai ką labai sunkiai įgyvendinamo, bet su labai geru efektu. Pažvelkite į paveikslėlius 2a ir 2b. Jie vaizduoja stūmoklio viršutinės dalies skerspjūvį su aušinančio kanalo forma. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad pav. 2a vaizduoja šios formos evoliuciją bei jos įtaką stūmoklio dugno temperatūros mažinimui. Standartinė forma čia yra atspirties tašku. Pjūvis„viduryje“ – tai dugno temperatūros sumažinimas 10 °C. Tai jau daug, bet vis galingesni dyzeliniai varikliai reikalauja dar daugiau. Taip atsirado visiškai naujas kanalas, kuris leidžia gerokai didesniam alyvos kiekiui atlikti aušinimo darbą. Alyva, patenkanti pro tepimo angą, atlieka labai gerą darbą.

variklio tūrį su ženkliu galios padidinimu. Tai juk taip pat yra veiksmas, kuriuo siekiama iš vieno litro išgauti daugiau arklio galių ir kilovatų. Bet ar bent kas nors šiuose veiksmuose apskritai įžvelgia faktą, kad pats„downsizingas“ taip pat privalo sumažinti variklių svorį? Manau, kad nedaugelis. Straipsnio pradžioje žadėjau pateikti technologijų „perkėlimo“ pavyzdžių iš lengvųjų automobilių į sunkvežimius ir atvirkščiai. Pradėsiu tokiu paprastu pavyzdžiu – plieniniai stūmokliai vietoje aliumininių. Juk sunkvežimiuose jie sėkmingai tarnauja jau virš 10 metų arba net ilgiau. Jie sulaukė kelių laidų: plieno karūna su plaukiojančiu aliuminio pagrindu arba vien plieno naudojimas (dažnai 2 tarpusavyje suvirinti elementai). Pats plieninių stūmoklių taikymas sunkvežimiuose (t. y. dyzeliniuose

lengvieji automobiliai davė sunkvežimiams, bet galbūt tai net nėra būtina, nes pats straipsnis atskleis tai, ką turi atskleisti. Pačioje automobilių pramonėje yra įdomu tai, kad iš anglų kalbos žodis „truck“ europiečiui apibūdina sunkvežimį, o amerikiečiui – pakankamai didelį pikapą. Amerikietiškas principas iki šiol teigė, kad geresnis nei variklis be įpūtimo gali būti tik didesnis variklis be įpūtimo. Tačiau realijos yra kitokios. Praėjusiais metais, t. y. 2019-aisiais, pirmą kartą konkrečiame pikape amerikiečių rinkoje – „Chevrolet Silverado“ buvo pritaikytas 2,7 litrų variklis su 4 cilindrais! Niekada anksčiau to nėra buvę! Ir kažkas dar vis abejoja „downsizingu“? Amerikiečiai taip pat stebi Europos rinką. Kas dar naujo? Stūmoklį jau aptarėme, bet tik plieninį. Nebūkime naivūs: kur galima bus montuoti aliumininį – ten jis ir bus montuojamas.

Kanalas su pastebimai padidintu skerspjūviu leidžia sumažinti stūmoklio dugno temperatūrą dar 25 °C! Tai daugiau nei standartinis net 35 °C sumažinimas! Paveikslėlyje 2b yra gerai matomi skerspjūviai. Sekime šią technologiją. Kalbame apie plieninius stūmoklius, aliumininių stūmoklių evoliuciją, o daugelis technologijų veda prie vadinamojo PCU mažinimo. PCU – tai anglų kalbos žodžių„Power Cell Unit“ trumpinys, mūsų kalba tai reiškia cilindras + švaistiklis. Pav. 3 matome, kad 6 cilindrų variklyje galima pasiekti 30 kg svorio sumažinimą, pvz., dėl lengvesnių cilindrų tūtų bei lengvesnių stūmoklių. Jei priimsime, kad tai, kas įvyko su „Silverado“ kada nors gali įvykti ir sunkvežimyje (jau tokiame „europietiškame“), tai reiškia, kad jame atsiras 4 cilindrų variklis ir pati transporto priemonė gali būti lengvesnė net 100 kg!

TRUCK.INTERCARS.LT

* Mažinimas, miniatiūrizavimas


AKTUALIJOS TECHNINĖ INFORMACIJA

7

KĄ REIKIA PRISIMINTI

MONTUOJANT SANKABĄ? Sankabos montavimas yra sudėtingas ir užima daug laiko, nes reikalauja pavarų dėžės atskyrimo nuo variklio. Siekiant išvengti dažnai bereikalingo ir brangiai kainuojančio viso komponento keitimo, yra būtinas tikslus jo įvertinimas. Šiame straipsnyje „ZF Aftermarket“ dalinasi su dirbtuvėmis savo žiniomis, kurios padės išvengti klaidų, ypač sankabos disko montavimo srityje.

Sankaba sujungia variklį su pavarų dėže ir yra viena atspariausių dalių, susidėvinti eksploatacijos metu. Yra daugybė veiksnių, kurie gali sukelti sankabos pažeidimą. Pavyzdžiui, sankaba yra dažnai naudojama su didele apkrova velkant priekabą arba yra veikiama netinkamai veikiančios variklio valdymo sistemos. Prieš atliekant eilinį visos brangios sistemos keitimą, „ZF Aftermarket“ specialistai pataria, jei įvyko sankabos pažeidimas, visuomet patikrinti visus sąveikaujančius elementus – sankabos tvirtinimą bei variklio sandarumą, smagračio ir pavarų dėžės būklę ir tinkamumą eksploatacijai. Įmonė rekomenduoja sankabų komplektus SACHS, nes jų sudėtyje yra visos dalys, reikalingos greitam ir saugiam remontui.

SANKABOS DISKO PATIKRA PRIEŠ MONTAVIMĄ Sankabos diskas, dar vadinamas varančiuoju disku, yra veikiamas didžiausios apkrovos, nes sankabos darbo pobūdis sukelia mechaninį dilimą. Dėl šios priežasties sankabos diskas privalo turėti aukštą atsparumą susidėvėjimui ir aukštai darbo temperatūrai.„ZF Aftermarket“ įmonės sankabų diskai SACHS yra gaminami pagal aukščiausius originalios įrangos (OE) gamybos standartus ir yra testuojami susidėvėjimo

atžvilgiu. Nepaisant to, prieš montavimą būtina kruopščiai patikrinti pakuotės ir joje esančios dalies būklę, nes ji galėjo būti pažeista transportavimo arba netinkamo sandėliavimo metu. Tam, kad įsitikintumėte dalies tinkamumu, patikrinkite, ar šoninis mušimas neviršija leistinos 0,5 milimetro ribos. Tai galima pakoreguoti tiesinančia šakute. Reikiamas rankinis įrankis yra pridedamas prie SACHS šoninio mušimo testerio, todėl testavimas yra greitas ir paprastas.

ATKREIPKITE DĖMESĮ Į INSTALIAVIMO POZICIJĄ IR TIKSLIAI CENTRUOKITE SANKABOS DISKĄ Įsitikinkite, kad sankabos disko montavimo metu jis yra montuojamas tinkamoje pozicijoje. Netinkamas montavimas, kita puse, sukels pačio disko pažeidimą, jo krumplinės jungties, išminančios šakutės arba net pavarų dėžės pažeidimą. Montavimo pusės žymėjimą dažniausiai galima rasti ant sankabos disko korpuso. Jei nerandate jokių rodyklių, prieš montavimą verta palyginti naują dalį su sena dalimi. Naujas sankabos diskas turi būti tiksliai sucentruotas, priešingu atveju, įvyks stebulės krumplių pažeidimas. Tolerancijos ribos siekia vos kelias šimtąsias milimetro tarp sankabos veleno ir stebulės krumplinės jungties. Net nežymūs

netikslumai montavimo metu ant įeinančio sankabos veleno gali stabdyti elemento judėjimą sankabos išjungimo metu. Stebulės krumplinė jungtis turi be jokio pasipriešinimo slidinėti ant pavarų dėžės veleno. „ZF Aftermarket“ rekomenduoja tepti stebulės krumplinę jungtį aukšto našumo tepalu SACHS. Jo lipni konsistencija ir atsparumas temperatūrai reiškia, kad jis priglunda prie paviršiaus darbo metu, bet neišsisklaido. Siekiant išvengti sankabos praslydimo, kai sankaba po to bus išjungta, tepalo perteklius turi būti pašalintas ir būtina atkreipti dėmesį į tai, kad sankabos disko antdėklai būtų visiškai švarūs.

ORIGINALIOS ĮRANGOS KOKYBĖS PRODUKTAI Maksimalaus saugumo ir našumo užtikrinimo tikslais „ZF Aftermarket“ rekomenduoja aukščiausios kokybės originalios įrangos gamintojų produktų taikymą kritinę reikšmę saugumui turinčių sistemų remontui ir aptarnavimui. Testuojami ekstremaliose sąlygose tiek laboratorijoje, tiek kelyje, sankabų diskai SACHS yra gaminami naudojant aukštos kokybės medžiagas, o pilni komplektai labai palengvina ir pagreitina jų keitimą. Komplektai tinka bet kuriems remonto darbams, nes jų sudėtyje yra visi montavimui reikalingi elementai, t. y. dviejų masių smagračiai (DMF) arba diskatoriai. Be to, „ZF Aftermarket“ remia savo partnerius kompleksiška technine informacija ir praktiška mokymų programa.

ATKREIPKITE DĖMESĮ: ◾ sankabos sistemos sudėtingumas dažnai yra neįvertinamas; ◾ venkite nereikalingų ir brangių visos sistemos remontų, prieš keitimą pasikonsultuokite su specialistais; ◾ sankabos pažeidimas gali turėti rimtų pasekmių pavarų dėžei; ◾ atkreipkite ypatingą dėmesį į tinkamą montavimą: šoninį mušimą, centravimą ir švarą.


8

AKTUALIJOS

NEEFEKTYVI AUŠINIMO SISTEMA? Įsivaizduokime situaciją: sunkvežimis juda vingiuotais karštos Ispanijos keliais arba kyla į vaizdingas pietų Alpių kalvas. Bet šie puikūs vaizdai praranda savo žavesį, kai transporto priemonės vairuotojas pastebi variklio temperatūros rodyklę pavojingai artėjant prie raudonojo lauko bei pajaučia variklio galios kritimą.

Netinkamas degalų-oro mišinio degimo procesas taip pat sukelia padidintą kenksmingų medžiagų emisiją, ypač azoto oksidų (NOx). Per aukšta temperatūra reiškia radiatoriaus ventiliatoriaus įsijungimą, kuris dirbdamas aukštomis apsukomis papildomai apkraus variklį, generuodamas dar didesnes degalų sąnaudas. Ir tai dar ne viskas. Variklio terminės apkrovos augimas turi neigiamos įtakos atskirų komponentų ilgaamžiškumui: stūmokliams, vožtuvams, kolektoriui arba turbokompresoriui. Apie kokius skaičius kalbama? TITAN X atlikto testo metu buvo palygintas originalios įrangos (OE) kokybės ir pigus, žemos kokybės radiatorius. Testo metu, kai variklis dirbo visu pajėgumu, buvo nustatytas temperatūros skirtumas, variklio įėjime siekiantis net 25 °C.

PATIKIMAS REMONTAS – VIETOJE BRANGIŲ PRASTOVŲ

KLAIDINGI APTARNAVIMO SPRENDIMAI IR JŲ PASEKMĖS Aprašytos situacijos pasekmės – tai ne tik vairuotojo nerimo akimirkos, kurias jis jaudinasi dvejodamas, ar jo transporto priemonė sugebės pasiekti kelionės tikslą, pakilti ir nusileisti nuo kito kelio pakilimo. Jo sunkvežimio prietaisų skydelyje užsidegs įspėjamoji lemputė apie netinkamą variklio darbą ir patikros bei aptarnavimo dirbtuvėse poreikį. Pasiekus dirbtuves, mechanikai patikrins transporto priemonę testeriu ir tikriausiai nepastebės jokių klaidų, išskyrus padidintą azoto oksidų (NOx) emisiją. Po šios brangios – taip pat ir dėl sugaišto laiko – prastovos transporto priemonė vėl pajudės pirmyn, bet tikriausiai panaši situacija pasikartos dar ne vieną kartą. Ar tokio tipo problemų galima išvengti? Žinoma, taip. Kaltės dėl aprašyto gedimo negalima priskirti vingiuoto Alpių kelio projektuotojams ar saulėtos Ispanijos klimatui. Taip pat negalime kaltinti transporto priemonės variklio, kuris, esant optimalioms sąlygoms, tikriausiai susidorotų su net labai sunkios trasos įveikimu. Kaltinti galime tik neefektyvią aušinimo sistemą. Kur slypi priežastis? Transporto priemonės savininkas nutarė pakeisti susidėvėjusį radiatorių TRUCK.INTERCARS.LT

„biudžetiniu“, žemos kokybės pakaitalu. Naujas produktas, nors išvaizda ir primena gaminius iš viršutinės lentynos, nesugeba atlikti savo užduoties, t. y. palaikyti optimalią variklio darbo temperatūrą.

TAUPUMAS, KURIO NEGALITE SAU LEISTI Radiatorius – tai transporto priemonės elementas, kuris turi daug įtakos kitų komponentų darbui. Funkcionuodamas tinkamai, jis privalo užtikrinti, kad aušinimo skysčio temperatūra nebūtų nei per žema, nei per aukšta, nepriklausomai nuo to, kokiomis sąlygomis juda transporto priemonė. Deja, žemos kokybės radiatoriai dažnai blogai pasirodo ekstremaliose situacijose. Tai patvirtino įmonės TITAN X inžinieriai, kurie atliko tokių produktų ir pirmojo montavimo radiatorių parametrų lyginamąją analizę. TITAN X specialistų nuomone, ypač pavojingos yra situacijos, kuriose transporto priemonės variklis yra stipriai apkrautas, o radiatorius nesugeba tinkamai pašalinti šilumos iš aušinimo skysčio, gaunamo iš variklio. Tuomet vyksta galios bei sukamojo momento kritimas, nes į degimo kameras patenka mažesnis oro masės srautas. Tokiais atvejais padidėja ne tik degalų sąnaudos.

Apibendrinant, žemos kokybės radiatoriaus montavimas sunkvežimyje yra tik menamas taupumas. Kai transporto priemonė dirba sunkiomis sąlygomis, neefektyvi aušinimo sistema turi įtakos transporto priemonės galios ir sukamojo momento kritimui. Aukštos variklio apkrovos taip pat padidina degalų sąnaudas ir kenksmingų azoto oksidų emisiją. Tai gali pareikalauti autoserviso pagalbos ir yra susiję su brangiai kainuojančiomis transporto priemonės prastovomis. Be to, per aukšta variklio temperatūra pagreitina jo komponentų susidėvėjimą. Kaip išvengti panašių situacijų? Receptas yra labai paprastas. Tais atvejais, kai sunkvežimyje būtina pakeisti radiatorių, reikia rinktis aukščiausios kokybės produktus, geriausiai – iš gamintojų, tiekiančių savo produkciją pirmajam montavimui į transporto priemonių surinkimo konvejerius. Šiandien tokie gaminiai jau yra pasiekiami antrinėje atsarginių dalių rinkoje. Pavyzdžiui, TITAN X prekės ženklo pasiūlymas. Šiuo metu TITAN X yra vienas svarbiausių žaidėjų OE rinkoje. Nuo 2010 metų šio gamintojo radiatoriai yra montuojami, pvz., „Scania“, „Mercedes“, IVECO arba „Volvo Trucks“ markių sunkvežimiuose. Keisdami savo transporto priemonėje susidėvėjusį radiatorių į TITAN X esate užtikrintas, kad jo darbo parametrai atitiks gamyklinę įrangą. O tai reiškia laiko bei pinigų taupymą vėlesniems remontams arba darbo prastovoms.


TECHNINĖ INFORMACIJA

9

IŠŠŪKIS PNEUMATINEI SISTEMAI Žiema – tai sunkus laikotarpis visiems vairuotojams, kai tenka susidurti su sunkiomis, dažnai besikeičiančiomis ir nenumatytomis oro sąlygomis.

Norint ramiai ir saugiai eksploatuoti transporto priemonę rudens-žiemos sezonu, ją būtina tinkamai tam paruošti. Pilna transporto priemonės apžiūra, eksploatacinių skysčių patikra, padangų keitimas, tai – labai svarbūs veiksmai, kuriuos būtina atlikti prieš žiemą. Taip pat svarbi ir pneumatinė sistema. Esant žemoms temperatūroms, jai gresia papildomi pavojai, todėl ja būtina pasirūpinti prieš žiemą. Oras, kurį suslegia kompresorius, turi daug teršalų: smulkių dulkių, alyvos liekanų, cheminių teršalų, alyvos dulksnos, drėgmės, o kartais – net sudegusios alyvos. Oro sausintuvo užduotis – „išgaudyti“ visus šiuos teršalus pneumatinės sistemos užpildymo suslėgtu oru fazėje ir pašalinti juos sausintuvo regeneracijos fazėje. Švarus oras užtikrina tinkamą transporto priemonės pneumatinės sistemos veikimą.

KAS ATSITINKA, KAI NEKEIČIAME SAUSINTUVO ĮDĖKLO? Dėl blogai išvalyto oro sistemoje kaupiasi: ◾ vanduo bei alyva, ◾ teršalai ir kietosios dalelės, pvz., metalo trupiniai, ◾ agresyvūs cheminiai junginiai. Dėl to instaliacijoje gali užšalti vanduo, gali atsirasti korozija pneumatinėje sistemoje bei gali būti pažeisti pneumatiniai vožtuvai.

SAUSINTUVO ĮDĖKLAI „HFC“ – UNIVERSALUS SPRENDIMAS Įdėklų serija „Haldex HFC“ – tai idealus sprendimas mechaniniams ir elektroniniams oro sausintuvams. Įdėklai HFC vienodai tinka len-

gviems, vidutiniams ir sunkiems sunkvežimiams, taip pat autobusams ir žemės ūkio vilkikams. Siūlomos ir versijos su dešiniuoju sriegiu M41 x 2,0 ir M39 x 1,5. „Haldex“ naudoja žiedinį pirminį filtrą, labai efektyvų alyvos filtrą ir aukšto efektyvumo sausinančias granules tam, kad būtų pasiektas maksimalus efektas. Nėra šansų, kad drėgmė ir teršalai patektų į suslėgto oro sistemą, todėl pailgėja pneumatinės sistemos elementų gyvybingumas ir auga transporto priemonės patikimumas.

SAUSINTUVO ĮDĖKLAS „HFC“ YRA PASIEKIAMAS DVIEJŲ VARIANTŲ: ◾ ◾ ◾ ◾ ◾

031005609 su sriegiu M39 x 1,5 RH; 031005509 su sriegiu M41 x 2,0 RH. Darbinis slėgis: 13 barų, Darbo temperatūra: -40 °C - +80 °C, Rekomenduojamas eksploatacijos laikotarpis: maksimaliai 24 mėnesiai (priklausomai nuo eksploatacijos sąlygų).

INTERCARS.LT


10

TECHNINĖ AKTUALIJOS INFORMACIJA

NETINKAMŲ PRIEDŲ ĮTAKA KONDICIONIERIAUS KOMPRESORIAUS DARBUI Tinkamam kompresoriaus darbui yra būtinas tepimas. Jei į alyvą bus pridėtas netinkamas kiekis priedų arba netinkama jų rūšis, pablogės jos tepamosios savybės. Alyva taip pat padeda išlaikyti įvairių sistemos sujungimų ir žarnų sandarumą. Be to, tepimo priemonė veikia kaip aušinančioji medžiaga, kuri sugeria šilumą iš kompresoriaus ir apsaugo jį nuo perkaitimo. Kompresorių gamintojai kruopščiai parenka tinkamiausią alyvos rūšį, užtikrindami maksimalų kompresoriaus bei visos kondicionavimo sistemos gyvybingumą ir našumą.

KAS GALI TRIKDYTI TINKAMĄ KOMPRESORIAUS TEPIMĄ? Per didelis UV priemonės kiekis atskies alyvą. Tai pakeis mišinio klampumą ir tankį, dėl to pablogės tepimo savybės, o tikėtinas rezultatas – kompresoriaus pažeidimas. Pridėjus per didelį kiekį UV kontrasto arba alyvos, bus blokuojamas skysčio srautas ir tai pakels slėgį sistemoje, dėl to padidės kompresoriaus apkrova. Naudojamos UV medžiagos kiekis neturi viršyti 5 % viso alyvos tūrio. Plaunančios priemonės likučiai sistemoje gerokai pablogins tepamąsias alyvos savybes. Be to, jie gali pabloginti teflono dangos kokybę kompresoriuje, sukelti teflono dalelių nusilupimą ir sistemos užkimšimą. Praplovus sistemą, ją visuomet būtina prapūsti azotu – taip pašalinami plaunančios priemonės likučiai ir visa sistema yra gerai išdžiovinama. Netinkamas ir per trumpas vakuumo sudarymas

TRUCK.INTERCARS.LT

sistemoje sukelia grėsmę, kad liks drėgmės, kuri sumažins alyvos tepimo efektyvumą ir galiausiai gali sukelti kompresoriaus užstrigimą. Sistemoje gali susidaryti kenksmingų rūgščių, kurios sukelia metalų koroziją, pvz., kondicionieriaus kondensatoriuje. Dėl to bus užterštas šis komponentas arba visa sistema.

DAŽNI GEDIMAI Tinkamų priedų naudojimas nėra klaida, bet jų netinkamas parinkimas ir dozavimas gali pakenkti visos sistemos arba atskirų komponentų darbui. Ypač kompresoriaus atveju – plonas alyvos sluoksnis tarp stūmoklių ir cilindrų užtikrina sklandų šio įrenginio veikimą. Netinkamas priedų tūris arba netinkama jų rūšis susilpnina alyvos tepamąsias savybes. Jei naudojama originali alyva ir ji bus sumaišyta su kita medžiaga, tai gali turėti įtakos alyvos sluoksnio struktūrai ir sudėčiai, t. y., gali pablogėti jo tepamosios

savybės. Be to, tai sumažins kompresoriaus našumą ir sutrumpins jo tarnavimo laiką. Alyva, kuri nėra optimizuota konkrečiam kompresoriui, gali sukelti jo perkaitimą arba užstrigimą.

REKOMENDUOJAMAS SPRENDIMAS AC kompresoriaus alyvos tinkamam parinkimui visuomet būtina vadovautis kompresoriaus arba automobilio gamintojo nurodymais. Kompresoriai „Nissens“ visuomet yra tiekiami su bendra tinkamo montavimo procedūros instrukcija. Be to, kompresoriai „Nissens“ yra užpildyti tinkamo tipo ir tinkamu kiekiu PAG alyvos, todėl nėra reikalo papildomai juos pripildyti. UV dažiklio, sandarinančių priemonių arba plovimo priemonės panaudojimo atveju visada būtina tiksliai vadovautis instrukcija. Sistemos aptarnavimo procedūros, tokios kaip plovimas arba džiovinimas, reikalauja didelio kruopštumo kiekviename jų atlikimo žingsnyje.


TECHNINĖ INFORMACIJA

11

TEPALAS BE VARIO

STABDŽIŲ SISTEMOSE

Kartu su komercinio transporto stabdžių sistemų plėtra labai svarbų vaidmenį įgauna tai, kad mechanikai, atsakingi už sunkvežimių, komercinio transporto bei visų flotilių aptarnavimą, naudotų produktus, pritaikytus šiuolaikiškoms transporto priemonėms. Tai turi ypatingą reikšmę stabdžių sistemose naudojamų tepalų atžvilgiu. Wojciech Sokołowski, technikos-prekybos patarėjas iš įmonės „TMD Friction“, kuri yra „Textar“ prekės ženklo savininkė, paaiškina su vario pagrindu pagamintu tepalu susijusias ypatybes ir neigiamą jo poveikį stabdžių sistemos elementams, o taip pat pateikia tepimo priemonių, kurios turėtų būti naudojamos privalumus. Visi flotilių operatoriai bei dirbtuvės, aptarnaujančios sunkvežimius, puikiai suvokia, koks svarbus yra stabdžių sistemos išvalymas stabdžių trinkelių keitimo metu. Tinkamas aptarnavimas užtikrina saugų ir efektyvų transporto priemonės stabdymą. Vis dėlto dėmesys į tepalo rūšį, naudojamą stabdžių sistemos elementams, atkreipiamas ne visada. O būtent tepalas turi didelės įtakos stabdžių sistemos veikimo efektyvumui. Labai dažnai dirbtuvėse galima pastebėti atvirą vario tepalo pakuotę. Jei į tepalą pateks dulkių ir drėgmės, jis praras savo veikimo efektyvumą ir tuo pat metu taps problemų stabdžių sistemoje priežastimi. Geriausias būdas tokių problemų išvengti – preparato be vario pasirinkimas. Juo labiau, kad tepalas vario pagrindu neigiamai veikia stabdžių sistemos funkcionavimą. Visų pirma, vario tepalai nėra atsparūs aukštoms temperatūroms. Stabdžių trinkelės negali laisvai judėti sistemoje, o tai gresia greitesniu elementų susidėvėjimu. Vario tepalai taip pat gali reaguoti su plienu ir aliuminiu, sukeldami kontaktinę koroziją tarp šių dviejų metalų. Antra, tepalas vario pagrindu gali turėti įtakos transporto priemonės elektroninėms sistemoms. Stabdžių sistemos tampa vis sudėtingesnės ir kasmet atsiranda vis daugiau elektronikos, užtikrinančios saugų stabdymą. Kadangi varis yra laidininkas, metalo buvimas stabdžių sistemoje gali trikdyti magnetinių daviklių, naudojamų ABS bei kitose elektro-

ninėse sistemose, darbą. Jei tai įvyks, ABS sistemoje gali atsirasti trikdžių, kuriuos signalizuos kontrolinė lemputė prietaisų skydelyje, o ekstremaliu atveju gresia ratų užblokavimas. Ir tai dar ne viskas. Vario tepalas gali padidinti stabdžių disko šoninio mušimo riziką, jei jis buvo panaudotas rato stebulės paviršiuje. Taip atsitinka dėl anksčiau minėto tepalo užteršimo pašaliniais kūnais, pvz., metalo dalelėmis, kai pakuotė stovi atvira. Be to, vario tepalas yra kenksmingas aplinkai, nes metalas pilnai nesuyra ir teršia dirvą, taip keldamas grėsmę augalams ir gyvūnams. Akivaizdu, kad tepalo vario pagrindu naudojimas gali sukelti mechanikams daug problemų. Dėl to yra siūlomas tepalų, kurių sudėtyje nėra metalų, asortimentas. Vienas jų – „Cera Tec“ prekės ženklo tepalas „Textar“. Tokio tepalo privalumų yra daug. Svarbiausia, jis yra atsparus aukštoms temperatūroms stabdžių sistemoje. Tai, priešingai nei vario tepalų atveju, leidžia stabdžių trinkelėms laisvai judėti ir nesukelia prikepimo arba greito susidėvėjimo efekto. Kadangi jo sudėtyje nėra metalų, tepalas yra nelaidus elektros srovei ir gali būti naudo-

jamas stabdžių sistemose su elektroninėmis sistemomis. Be to, kad yra geriau pritaikytas stabdžių sistemoms, toks tepalas taip pat yra universalesnis ir malonus vartotojui. Papildomai šis tepalas apsaugo nuo įbrėžimų ir korozijos. Tinkamai naudojant ant numatytų sąlyčio taškų, vienos tūtelės (75 ml) turi užtekti apie 18 stabdžių trinkelių komplektų. Tariamai patikimas ir mechanikų išbandytas tepalas vario pagrindu gali būti problemų šaltiniu šiuolaikiškų komercinių transporto priemonių stabdžių sistemose. Komercinis transportas sudaro transporto įmonių veiklos pagrindą. Flotilių valdytojai negali sau leisti transporto priemonių prastovų ar, juo labiau, kelti pavojų vairuotojo ir kitų eismo dalyvių saugumui. Esminiu dalyku tampa tepimo priemonių be vario pasirinkimas – maži dalykai dažnai turi didelės įtakos.

INTERCARS.LT


12

TIEKĖJAI

KABINOS AKSESUARAS / GRINDŲ KILIMĖLIAI

ĮTAMPOS KEITIKLIS / „MAMMOOTH“ ◾ ◾ ◾ ◾

DAF XF 105 ◾ 2005.10 ◾ Šampano spalvos

IC KODAS: D3C160

KABINOS AKSESUARAS / SĖDYNIŲ UŽVALKALAI

Galia: 400W Įtampa: 24V Aušinamas ventiliatoriumi Papildoma USB krovimo jungtis

IC KODAS: C69AEC

ĮTAMPOS KEITIKLIS / „DOMETIC“

◾ 2003-2008 ◾ Juodos spalvos

◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾

IC KODAS: D3B637

IC KODAS: C65E97

MERCEDES ACTROS MP2

KABINOS AKSESUARAS / KABINOS UŽUOLAIDOS

Galia: 150W Įtampa: 24V Automatinis išjungimas Reguliuojami tvirtinimo laikikliai Apsauga nuo trumpo jungimo Galima naudoti su 12V įtampa

ŠALDYTUVAS / „DOMETIC TROPICOOL TCX“

MAN TGA, TGX ◾ 2000.04 ◾ Pilkos spalvos

IC KODAS: D3BE4A

KABINOS AKSESUARAS / SKYDELIO UŽDANGALAI

IC KODAS: F8B03A

ŠALDYTUVAS / „DOMETIC COOLMATIC CD30“

VOLVO FH 16

◾ 2015.05 ◾ Raudonos spalvos

◾ Talpa: 30L ◾ Šaldymas: iki -2 °C

IC KODAS: F507B

KABINOS AKSESUARAS / KABINOS LENTYNOS

SCANIA R ◾ 2016.09 ◾ Mėlynos spalvos

IC KODAS: DCD651

TRUCK.INTERCARS.LT

◾ Talpa: 20L ◾ Šaldymas iki 27 °C žemiau aplinkos temp. Energ. klasė: A++

IC KODAS: E3BB76

VIRDULYS / „DOMETIC MCK 750“ ◾ Talpa: 0,75L ◾ Galia: 380W ◾ Gali būti montuojamas ant sienos ar stalviršio

IC KODAS: F6E1A8


13

TIEKĖJAI

AKSESUARAI KAVOS APARATAS / „DOMETIC MC01“

TELEFONO LAIKIKLIAI IR ELEKTRONIKA

◾ Talpa: 0,15L ◾ Galia: 180W ◾ Skirtas vienam kavos puodeliui

IC KODAS: E3BBD0

XBLITZ G250 teleskopinis telefono laikiklis

IC KODAS: G0K0XW EXTREME telefono laikiklis su belaidžiu krovimu

IC KODAS: F4DCF2

MIKROBANGŲ KROSNELĖ / „DOMETIC MWO 24“ XBLITZ G100 magnetinis telefono laikiklis

IC KODAS: G0OZ7O

◾ Talpa: 20L ◾ Galia: 800W ◾ Įtampa: 24V

XBLITZ AERO belaidis ventiliatorius

IC KODAS: E418F2

IC KODAS: G0NMOC

ORO SAUSINTUVAS / „EXTREME CAR PURIFIER“

XBLITZ HARMONY bevielė kolonėlė

IC KODAS: G0OZXX AM TRUCK SIMPLE graužikų atbaidymo priemonė

◾ Maitinimas: USB ◾ Su anglies filtru

IC KODAS: E3320A

IC KODAS: G04QC7

„OSRAM“ PAGALBINIAI ŽIBINTAI

◾ OSRAM MX140-SP

◾ OSRAM MX140-WD

◾ OSRAM FX250-CB

IC KODAS: G07QUS

IC KODAS: G07QVB

IC KODAS: G07QUU

INTERCARS.LT


14

TIEKĖJAI

KARŠTOS NAUJIENOS IŠ

„PTS WAŚ“ „WAŚ“ – tai pirmoji įmonė Lenkijoje ir pasaulyje, pristatanti integruotų galinių žibintų seriją, kurioje yra pritaikyta beveik nepastebima optinė iliuzija.

Nepagaunama fantomo šviesa yra matoma virš žibinto gaubto – tai pagrindinis žibintams W208, W209 ir W210 būdingas bruožas. Iki šiol nesutinkamas fantomo šviesos efektas stebina ir žavi. Tai naujausias įmonės WAŚ įgyvendintas sumanymas – „kabantis“ šviesos taškas tarsi sklando virš žibinto, taip pritraukdamas žvilgsnį. Integruoti galiniai žibintai W208, W209 ir W210 – tai dar viena, patobulinta „hamburger“ tipo žibintų karta. Dėl įvairių funkcijų panaudojimo kiekvienas žibintas yra skirtingas: žibintai W208 ir W209 turi 3 funkcijas, o žibintas W210 yra pažangiausias ir turi net penkias funkci-

jas. Naujausi PTS WAŚ žibintai W208 ir W210 taip pat yra siūlomi ir DD versijos, t. y., jie turi dinamišką posūkio žibinto šviesą (W208DD, W210DD). Šiuolaikiškas dizainas ir erdvinis išorinis gaubtas sustiprina „kabančios“ šviesos efektą. Papildomai fantomo šviesa, esanti žibinto viduryje su įmonės logotipu, keičia raudonos spalvos gabarito šviesą į oranžinės spalvos šviesą, kai įjungiamas posūkio žibintas! Be to, žibintuose W208DD ir W210DD posūkio žibinto šviesa įtampoms virš 18V atitinka normos ISO 13207 reikalavimus. Žibintai W208, W208DD, W209, W210 ir W210DD yra LED bei universalūs montavimo atžvilgiu. Jie veikia tiek

12 V, tiek 24 V įtampoje. Tai hermetiški žibintai, kurie atitinka IP6K9K apsaugos klasės reikalavimus. Be to, šios serijos žibintai pasižymi didesniu atsparumu dūžiams ir įbrėžimams, taip užtikrindami vartotojui ilgesnį žibintų tarnavimo laikotarpį. Jie pasižymi žemu galios poreikiu ir, remiantis JT EEK taisykle Nr. 10, šie žibintai neskleidžia elektromagnetinių trikdžių bei yra jiems atsparūs. Naujieji žibintai gali būti naudojami atskirai arba jungiami į ypatingus derinius, kurie pastebimai pagerins transporto priemonės išvaizdą. Siūlomi šie deriniai: W208 + W208, W208 + W208DD arba W208 + W209.

ŽIBINTAS W208

ŽIBINTAS W209

ŽIBINTAS W210

Gabarito šviesa „Stop“ žibintas Posūkio žibintas

Gabarito šviesa Atbulinės eigos žibintas Rūko žibintas

Gabarito šviesa Atbulinės eigos žibintas Rūko žibintas „Stop“ žibintas Posūkio žibintas

TRUCK.INTERCARS.LT


15

TIEKĖJAI

„PTS WAŚ“ – tai automobilių žibintų gamybos lyderis Lenkijos rinkoje, pirmasis pasaulyje gamintojas, sukūręs ir pradėjęs gaminti žibintus (W187 ir W194) su hologramos efektu. Galinių žibintų serija W187 ir W194 – tai vidutinio dydžio integruoti žibintai su gabarito šviesa bei išskirtiniu hologramos efektu, žyminčiu prekės ženklą.

Integruoti galiniai žibintai W187 ir W194, visų pirma, pasižymi inovatyvumu. Šiuolaikiškas dizainas ir funkcionalumas – tai pagrindiniai privalumai. O dar daugiau išskirtinumo suteikia PTS hologramos efektas, kuris iki šiol nebuvo išnaudotas automobilių apšvietimo technikoje. WAŚ įkomponavo gabaritų šviesas į žibintus W187, W187DD, W194 ir W194DD. Įjungus gabaritų šviesas, tuo pačiu metu įsijungia WAŚ hologramos efekto logotipas. Žibintai W187 ir W194 buvo sukurti keturių variacijų ir su skirtingu funkcijų pasirinkimu taip, kad kiekvienas klientas galėtų pasirinkti sau tinkamiausią versiją. Kiekvienas WAŚ žibintas gali būti su statiniu (W187, W194) arba dinaminiu

(W187DD, W194DD) posūkių žibintu. Ne visos transporto priemonės yra paruoštos LED posūkių žibintams, todėl PTS WAŚ savo asortimente turi specialias apkrovas, dėl kurių transporto priemonės sistema nerodo veikiančių posūkių žibintų klaidų. Be to, žibintuose W187DD ir W194DD posūkio žibinto šviesa įtampoms virš 18V atitinka normos ISO 13207 reikalavimus. Įmonė WAŚ šiuose žibintuose pasiekė efektingą šviesos inovaciją: posūkio žibinto modulis, einantis per visą žibinto ilgį, taip pat kerta gabarito žibinto modulį. Įjungus posūkio žibintą, bendroje šių žibintų dalyje raudonos spalvos gabarito šviesa pasikeičia į oranžinės spalvos posūkio žibinto šviesą ir šis pokytis taip pat yra

matomas ant žibinto šoninio paviršiaus. Tokiu būdu buvo padidintas posūkio žibinto matomumas stebint iš šono. Kiekvienas žibintas yra gaminamas iš aukščiausios kokybės medžiagų, šviesų moduliai (gabarito, atbulinės eigos, posūkio bei dalinai stabdžių) buvo sukurti panaudojant neonų technologiją, todėl yra matomi ne atskiri šviečiantys taškai, o akiai maloni šviesos pašvaistė. Žibintai veikia tiek 12V, tiek 24V įtampoje, jie yra universalūs įtampos atžvilgiu. Jie atitinka IP6K9K apsaugos klasės reikalavimus, yra hermetiški, o taip pat pasižymi mažu galios poreikiu. Pagal JT EEK taisyklę Nr. 10, WAŚ žibintai neskleidžia elektromagnetinių trikdžių ir yra jiems atsparūs.

KUO SKIRIASI ŽIBINTAI W194 IR W194DD NUO ŽIBINTŲ W187 IR W187DD? Paprasta: žibintai WAŚ W194 ir W194DD – tai žibintai su charakteriu. Charakterį jiems suteikia juodas rėmelis, suskirstantis atskirus žibinto modulius. Taip atrodantys žibintai nustebins ir patenkins ne vieną tiuningo mėgėją, atnaujins transporto priemonės išvaizdą ir pritrauks kitų vairuotojų žvilgsnius.

INTERCARS.LT


16

TIEKĖJAI

ĮRANGA

DIAGNOSTINIS MODULIS „BOSCH KTS TRUCK“

VALDYMO BLOKŲ DIAGNOSTIKA „TEXA NAVIGATOR TXTS TRUCK PASS THRU“

Šis prietaisas skirtas tiek krovininiams mikroautobusams, tiek sunkvežimiams bei vilkikams, tiek priekaboms bei puspriekabėms, tiek ir lengviesiems automobiliams bei autobusams. Praktikoje prietaisas naudojamas su specialiu „Bosch“ siūlomu bendros paskirties kompiuteriu „DCU 130“, arba su bet kokiu standartiniu stacionariu ar nešiojamuoju kompiuteriu. Tiek vienu, tiek kitu atveju sąsaja tarp prietaiso ir kompiuterio yra užtikrinama naudojant USB kabelį arba bevieliu „Bluetooth“ ryšiu. Prietaiso „KTS Truck“ ir programinio paketo „ESI[tronic] for Truck“ junginys ryšį su transporto priemonių borto sistemomis gali užmegzti ir palaikyti šiais protokolais: ◾ SO 9141-2 (K ir L); ◾ SAE J1850VPW ir SAE J1850PWM (signalai „+“ ir „–“); ◾ SAE J1708; ◾ SCI Haldex; ◾ CAN ISO 11898; ◾ CAN ISO 15765-4 (OBD); ◾ CAN-H ir CAN-L); ◾ Vieno laido CAN; ◾ Žemos spartos CAN.

Populiariausia sunkiojo transporto valdymo blokų diagnostika, suteikianti prieigą prie įvairių sistemų duomenų. Priklausomai nuo automobilio, galima diagnozuoti: variklio valdymo sistemas, stabdžių valdymo sistemas (ABS, ASR EBS ir kita), automatines dėžes, imobilizatorius, komforto sistemas, važiuoklės valdymo sistemas ir kt.

Į STANDARTINĮ PRIETAIS0 KOMPLEKTĄ ĮEINA:

Į STANDARTINĮ PRIETAISO KOMPLEKTĄ ĮEINA:

◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾

◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾

prietaisas „KTS Truck“; 3 m ilgio diagnostinis OBD kabelis; USB kabelis; pirštelis „Bluetooth“ ryšiui; universalių adapterių rinkinys su specialiu kabeliu; lagaminas; naudotojo instrukcija.

IC KODAS: 0 684 400 512

TRUCK.INTERCARS.LT

PAGRINDINĖS SAVYBĖS: ◾ nuskaityti automobilio pasirinktos sistemos gedimų kodus su aprašymais; ◾ ištrinti gedimų kodus; ◾ matyti aktualius parametrus realiu laiku; ◾ aktyvuoti komponentus; ◾ nuskaityti valdymo bloko ID numerį; ◾ adaptacija; ◾ perprogramavimas; ◾ EOBD protokolai; ◾ atlikti važiavimo testą; ◾ įrašyti į atmintį atliktus testus; ◾ matyti jungiamų kontaktų statusą.

16 polių OBD diagnostinis adapteris; USB kabelis; „Bluetooth“ antena; pakabinimo diržas; „IDC 5 Plus“ programinė įranga (naujausia versija); USB apsauginis raktas; lagaminas.

IC KODAS: TEX D07223


17

TIEKĖJAI

KOMERCINIO TRANSPORTO SERVISAMS BALANSAVIMO STAKLĖS SUNKVEŽIMIŲ RATAMS „EVERT CB460“

PADANGŲ MONTAVIMO STAKLĖS SUNKVEŽIMIŲ PADANGOMS „EVERT BP588S“

PAGRINDINĖS SAVYBĖS:

PAGRINDINĖS SAVYBĖS:

◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾

◾ ◾ ◾ ◾

ratlankio dydis - 10"-24"; ratlankio plotis - 1,5"- 20"; maks. rato dydis - 1175 mm; variklio galingumas - 0,5 KW; balansavimo tikslumas - +/- 1 g; balansavimo greitis - 200 aps./min.; darbinis slėgis - 5-8 bar.

IC KODAS: EVERTCB460

BALANSAVIMO STAKLĖS SUNKVEŽIMIŲ RATAMS „BEISSBARTH MT 788“

ratlankio dydis - 14"-26"; maks. rato dydis- 1600 mm; rato plotis – 1000 mm; tipas: pusiau automatinė.

IC KODAS: EVERTBP588S

Naudojant meniu, su „MT 788“ yra labai lengva valdyti mašiną, pateikiami visi disbalanso duomenys smūgiams atspariame ekrane.

PAGRINDINĖS SAVYBĖS: ◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾

ratlankio dydis - 10"-26,5"; ratlankio plotis - 1,5"- 20"; maksimalus rato skersmuo - 1200 mm; maksimalus rato plotis 650 mm; maksimalus rato svoris - 70-160 kg; maitinimas 230 V | 50-60 Hz; oro slėgio poreikis 8-12 bar.

IC KODAS: 1 694 200 224

PADANGŲ MONTAVIMO STAKLĖS SUNKVEŽIMIŲ IR AGRO PADANGOMS „EVERT BP590“

„BEISSBARTH’S MS 78“ SUNKVEŽIMIŲ IR AGRO PADANGŲ MONTAVIMO STAKLĖS

PAGRINDINĖS SAVYBĖS:

PAGRINDINĖS SAVYBĖS:

◾ ◾ ◾ ◾

ratlankio dydis - 14"-56"; maks. rato dydis - 2200 mm; maks. rato plotis - 1100 mm; pavara - 2,4 kw 400 v 50 Hz 2.4hp; ◾ hidraulika - 1,5 kw 380 V 50 Hz 3hp; ◾ darbinis slėgis - 130-150 bar.

◾ ratlankio dydis - 14"-56" (su galimybe išplėsti iki 60"); ◾ maks. rato dydis - 2300 mm; ◾ maks. rato plotis - 1300 mm; ◾ maks. rato svoris - 1400 kg; ◾ užveržimo diapazonas 114,6 - 1049 mm.

IC KODAS: EVERTBP590

IC KODAS: 1 694 200 079 *PRIEDAS RATAMS IKI 60" IC KODAS: 1 695 301 606 INTERCARS.LT


www.osram.com/am

Apšvietimas OSRAM 24 V Jūsų krovinys yra saugesnis, kai matote geriau. Mūsų produktus vertina profesionalūs vairuotojai visame pasaulyje. OSRAM TRUCKSTAR® PRO 24V – 100 % daugiau šviesos* – 2,5 karto ilgesnis tarnavimo laikas* – Išskirtinis atsparumas virpesiams*

OSRAM – kuriame šviesą

* palyginti su standartine kaitrine lempute 24 V

OSRAM ORIGINAL 24V – Originalios atsarginės dalys – Aukšta kokybė už patrauklią kainą – Patikimas patvarumas


ŠVARUS ORAS

Sausintuvų įdėklai „Haldex HFC“ Tinka tiek mechaniniu, tiek elektroniniu būdu valdomiems sausintuvams

Naujausi sausintuvų įdėklai „Haldex HFC“ pasirūpins, kad suslėgto oro sistema būtų švari ir sausa. Pirminis žiedinis filtras, nepaprastai našus alyvos filtras bei aukštos kokybės sausinanèios granulės sausintuvo įdėklui suteikia išskirtinį efektyvum¹. Užsisakykite sausintuvo įdėkl¹ „Haldex HFC“ jau dabar!

www.haldex.com

Innovative Vehicle Solutions


20

TIEKĖJAI

DIDŽIAUSIAS EFEKTYVUMAS

IDEALIAM VARIKLIO VEIKIMUI GEDIMO POŽYMIS

GEDIMO NUOTRAUKA

GALIMOS PRIEŽASTYS

SPRENDIMAS

Kondensato pėdsakai

Nežymus aušinimo skysčio nuotėkis iki tarpiklio savaiminio susireguliavimo

Stebėti būklę 1-3 veikimo valandas

Ištekantis aušinimo skystis

◾ Aušinimo sistemos korozija

Išvalyti aušinimo sistemą

◾ Neigiamas vandens poveikis

Sulūžęs korpusas

◾ Neteisingas tvirtinimas

Pakeisti vandens siurblį

◾ Pažeidimai transportavimo metu

Per daug sandarinimo medžiagos

Netinkamas tvirtinimas

Pakartotinai užsandarinti

Pašalinių objektų tarša

Netinkamas aušinimo / tepimo sistemos valymas

Praplauti aušinimo / tepimo sistemą

Nelygus krumplių profilis

Per didelis paskirstymo diržo įtempimas

Pakeisti pagalbinės pavaros diržą, nustatyti tinkamą įtempimą

Per žarnelės jungties ar korpuso tarpiklį teka vanduo

◾ Netinkamai pridėta sandarinimo medžiaga

Naudoti sandarinimo medžiagą pagal gamintojo rekomendacijas

Stipri impelerio korozija

◾ Netinkamai sumontuotas tarpiklis

Naudoti tarpiklį pagal gamintojo rekomendacijas

Vandenyje / aušinimo medžiagoje per didelė chlorido koncentracija

◾ Praplauti aušinimo sistemą

Korozija visoje aušinimo sistemoje

◾ Netinkamas cilindrų galvutės tarpiklis

◾ Pakeisti cilindrų galvutės tarpiklį

◾ Naudojamas aušinimo skystis neatitinka gamintojo specifikacijų

◾ Išvalyti aušinimo sistemą

Sugedęs vandens siurblio guolis

◾ Sugedusi ventiliatoriaus mova – stipri vibracija

Pakeisti vandens siurblį

◾ Naudoti tik rekomenduojamą aušinimo skystį

◾ Netinkamas diržo įtempimas ◾ Netinkamai pridėta sandarinimo medžiaga ◾ Nusidėvėjimas Kavitacija vandens siurblio korpuse

◾ Netinkamas aušinimo skystis ◾ Netinkamas vandens ir aušinimo skysčio mišinys ◾ Per aukštas slėgis aušinimo sistemoje

TRUCK.INTERCARS.LT

◾ Patikrinti ir atidžiai praskalauti aušinimo sistemą ◾ Pakeisti vandens siurblį ◾ Naudoti tik rekomenduojamą aušinimo skystį ir maišyti tinkamu santykiu22

TIEKĖJAI

„COMMA TRANSFLOW“ ® KOMERCINIŲ TRANSPORTO VARIKLIŲ ALYVA

®

Komercinėms transporto priemonėms rekomenduojama sunkiasvorių sunkvežimių variklių alyva Jau daugiau nei 50 metų „Comma“ prekės ženklas yra pasaulinės klasės ir kokybiškų gaminių sinonimu ir patenkina visus transporto priemonių techninei priežiūrai keliamus reikalavimus. Dabar, kai sunkių krovinių ir logistikos operatoriai susiduria su vis griežtesniais reikalavimais, laikytis aplinkosaugos taisyklių ir poreikio didinti degalų sąnaudų efektyvumą bei maksimaliai pailginti alyvos nutekėjimo intervalus, „Comma“ didžiuojasi galėdami pristatyti plačią gamintojų reikalavimus atitinkančių „TransFlow®“ sunkiasvorių sunkvežimių

TRUCK.INTERCARS.LT

variklių alyvų pasiūlą, skirtą „Mercedes-Benz“ komercinėms transporto priemonėms. Visiškai ir pusiau sintetinėse bei pažangiose mineralinėse formulėse kiekvienas „TransFlow®“ gaminys atitinka aukš-čiausius pasaulinės pramonės standartus ir specifikacijas. „TransFlow®“ sunkiasvorių sunkvežimių variklių alyvoms, dėl kurių teikiami vieni geriausių techninių sprendimų ir konsultavimo paslaugos pramonėje, yra suteikiama unikali „Comma“ kokybės ir eksploatacinių savybių suderinamumo garantija.

Puiki „Comma“ reputacija aprūpinant platintojus ir transporto operatorius tinkamais gaminiais tinkamu laiku ir už tinkamą kainą yra pagrįsta gaminių kokybe, paslaugomis bei patikimumu. Moderni rinkodara ir reklama, techninis instruktavimas ir galutinio naudotojo informavimo programos taip pat suteikia pridėtinės vertės ir sukuria konkurencinį pranašumą, nešantį pelną ir gerovę visiems mūsų klientams platintojų ir transporto priemonių operatorių tinkle.

CommaOil.com


23

TIEKĖJAI

TALPA

DĖŽĖJE

TALPA

KODAS

DĖŽĖJE

KODAS

20 l

-

TFLF53020L

5l

4

TFUD5L

205 l

-

TFLF530205L

20 l

-

TFUD20L

205 l

-

TFUD205L

LAFE 5W-30

UD 10W-40

VISIŠKAI SINTETINĖ

VISIŠKAI SINTETINĖ Skirta daugumai EURO V ir EURO VI sunkvežimių su pažangiomis papildomo apdorojimo sistemomis, kurioms reikalingos mažai taršios dyzelinių variklių alyvos (angl. LEDL).

TARPTAUTINĖS SPECIFIKACIJOS: ACEA E6 E9 E7; API CI-4

Didelio našumo dyzeliniams varikliams, įskaitant turbokompresorius ir natūralų įsiurbimą. Mažo peleningumo (angl. SAPS) produktas, skirtas apsaugoti tiek variklį, tiek išmetamųjų teršalų kontrolės įrangą.

TARPTAUTINĖS SPECIFIKACIJOS:

"COMMA" REKOMENDUOJA NAUDOTI TADA, KAI REIKALINGA ALYVA, ATITINKANTI ŠIUOS GAMINTOJŲ OFICIALIUS PATVIRTINIMUS: „Cummins“ CES 20076/20078; DEUTZ DQC III-10 LA; MAN M3477; MTU TYPE 3.1;„Renault“ sunkvežimiams RLD-2/RXD/RGD,„Volvo“ VDS-3; atitinka FPT/IVECO EURO VI variklių reikalavimus.

OFICIALUS PATVIRTINIMAS

ACEA E6/E7

"COMMA" REKOMENDUOJA NAUDOTI TADA, KAI REIKALINGA ALYVA, ATITINKANTI ŠIUOS GAMINTOJŲ OFICIALIUS PATVIRTINIMUS: „Volvo“ VDS-3; RVI RLD-2; MTU 3.1 tipo; MACK EO-N

OFICIALUS PATVIRTINIMAS

MB patvirtinimas 228.51

MAN 3477; MB patvirtinimas 228.51

TALPA

DĖŽĖJE

TALPA

KODAS

DĖŽĖJE

KODAS

5l

4

TFAD5L

5l

4

TFSD5L

20 l

-

TFAD20L

20 l

-

TFSD20L

205 l

-

TFAD205L

60 l

-

TFSD60L

205 l

-

TFSD205L

AD 10W-40

SD 15W-40

PUSIAU SINTETINĖ

MINERALINĖ

Didelio našumo dyzeliniams varikliams, įskaitant turbokompresorius ir natūralų įsiurbimą. Įvairių tipų sunkvežimiams.

Didelio našumo dyzeliniams varikliams, įskaitant turbokompresorius ir natūralų įsiurbimą. Variklio apsaugai.

TARPTAUTINĖS SPECIFIKACIJOS: ACEA A3/B4 E7; API CI-4

"COMMA" REKOMENDUOJA NAUDOTI TADA, KAI REIKALINGA ALYVA, ATITINKANTI ŠIUOS GAMINTOJŲ OFICIALIUS PATVIRTINIMUS: „MAN“ 3275; „Cummins“ CES 20077/78; MTU 2 tipo; Mack EO-M+

OFICIALUS PATVIRTINIMAS MB patvirtinimas 228.3; „Volvo“ VDS-3; „Renault“ RLD-2; MACK EO-N

TARPTAUTINĖS SPECIFIKACIJOS: ACEA A3/B4 E7; API CI-4 SL

"COMMA" REKOMENDUOJA NAUDOTI TADA, KAI REIKALINGA ALYVA, ATITINKANTI ŠIUOS GAMINTOJŲ OFICIALIUS PATVIRTINIMUS: „MAN“ 3275; „Cummins“ CES 20071/72; „Renault“ RLD; MACK EO-M+; MTU 2 tipo; CAT ECF-1a

OFICIALUS PATVIRTINIMAS MB patvirtinimas 228.3; „Volvo“ VDS-3; MACK EO-N; „Renault“ RLD-2

Kreipkitės į vietinį „Comma“ platintoją arba apsilankykite www.CommaOil.com

INTERCARS.LT


24

TIEKĖJAI

Per pirmąsias eksploatacijos valandas nauji stūmokliai patiria negrįžtamą plastinę deformaciją. Daugumos stūmoklių skersmuo sumažėja keliomis šimtosiomis milimetro dalimis. Šis procesas yra apibūdinamas kaip spindulinė stūmoklio deformacija.

PLASTINĖ STŪMOKLIO DEFORMACIJA PRISITRYNIMO FAZĖJE

TECHNINĖ PUSĖ Stūmoklio spindulinę deformaciją sukelia terminės ir mechaninės stūmoklio apkrovos variklio pirmojo įšilimo fazėje. Stūmoklio skersmens sumažėjimas (Dmax) yra skirtingas ir priklauso nuo konstrukcinės formos, sudedamųjų medžiagų ir stūmoklio apkrovos.

KĄ TAI REIŠKIA PRAKTIKOJE? Prieš montavimą naujo stūmoklio skersmuo turi būti pamatuotas ir dokumentuotas. Jei vertė skiriasi nuo iškaltos ant stūmoklio, tokio stūmoklio negalima naudoti. Dėl plastinės deformacijos po prisitrynimo nebus galimybės nustatyti stūmoklio, kuris jau dirbo variklyje, pirminio skersmens. Todėl stūmoklių, kurie jau dirbo variklyje, atžvilgiu nebus priimami nusiskundimai, susiję su stūmoklių skersmenimis.

STŪMOKLIO SKERSMENS MATAVIMAS Maksimalus stūmoklio skersmuo (Dmax) yra matuojamas apatinėje 1/3 stūmoklio korpuso dalyje. Stūmokliai su dengtais korpusais dažnai dangoje turi vadinamuosius „matavimo langus“. Maksimalų stūmoklio skersmenį galima pamatuoti apatiniame „matavimo lange“ (Pav. 1).

D(

Ma

x

) Pav.1 Stūmoklio kontūras ir skersmuo (Dmax)

JEI NORITE GAUTI TIKSLŲ MATAVIMO REZULTATĄ, MATAVIMO ĮRANKIO (IŠPLĖSTO MIKROMETRO) KOJELIŲ PAVIRŠIUS NETURI BŪTI DIDESNIS NEI „MATAVIMO LANGŲ“ DANGOS PAVIRŠIUS Jei dengtas stūmoklio korpusas neturi „matavimo langų“, skersmenį reikia matuoti tiesiog ant stūmoklio dangos. Norint gauti tikslų stūmoklio skersmens matavimo rezultatą, būtina iš gautos reikšmės atimti dvigubą dangos storį (apie 2 × 0,015 mm). Jei vieta, kurioje stūmoklio skersmuo yra didžiausias, nėra žinoma (stūmoklio danga be „langų“, stūmoklis be dangos), tikslią vertę reikia nustatyti atliekant kelis matavimus (90° laipsnių kampu stūmoklio piršto atžvilgiu).

TRUCK.INTERCARS.LT


PREKĖS ŽENKLO KOKYBĖ

FIRMINIAI VARIKLIŲ KOMPONENTAI „BF“: PATIKIMI SPRENDIMAI, UŽTIKRINANTYS REMONTĄ, PRITAIKYTĄ AKTUALIAI TRANSPORTO PRIEMONĖS VERTEI.

www.ms-motorservice.com/bf

OUR HEARTBEATS FOR YOUR ENGINE.


26

TIEKĖJAI

DABAR DAR PATVARESNI „SACHS“ AMORTIZATORIAI SU PLASTIKO GAUBTU NUO DULKIŲ Komercinės transporto priemonės su „Sachs“ amortizatoriais važiuoja patikimai ir ekonomiškai. Kaip ir visos „Sachs“ atsarginės dalys, amortizatoriai atstovauja aukštos kokybės ir itin dideliu patvarumu pasižyminčiam vokiškam prekės ženklui.

„ZF Aftermarket“ pailgino amortizatorių tarnavimo laiką papildydama originalios įrangos asortimentą„Sachs“ komercinių transporto priemonių amortizatoriais su apsauginiais plastiko vamzdeliais, skirtais atsarginių dalių rinkai. Transporto sauga yra pagrindinis komercinių transporto priemonių operatorių prioritetas, ypač esant didelėms apkrovoms. Amortizatorius – saugą užtikrinanti dalis, kuri kartu su spyruokle sudaro jungiamąją rato pakabos ir važiuoklės sąsają, kuri sumažina ir sulėtina važiuoklės spyruoklės vibracijas bei užtikrina optimalų sukibimą su kelio danga. „Sachs“ komercinių transporto priemonių amortizatoriai suteikia optimalų vairavimo patogumą ir veiksmingai palengvina transporto priemonės valdymą, užtikrindami maksimalų saugumą. „ZF Aftermarket“ siūlo komercinių transporto priemonių amortizatorius su plastiko gaubtu, skirtus nepriklausomai atsarginių dalių rinkai. Konstrukcija su apsauginiais plastiko vamzdeliais, palyginti su ankstesne konstrukcija, kurią sudaro metaliniai apsauginiai vamzdeliai, turi šiuos privalumus: ◾ plastikas yra daug atsparesnis korozijai, atsirandančiai dėl drėgmės ir druskos; ◾ plastikinis gaubtas, naudojamas vietoje metalinio, sumažina amortizatoriaus svorį, todėl sumažėja ir visos transporto priemonės svoris. Amortizatoriai su plastikiniu gaubtu nuo dulkių montuojami taip pat, kaip ir įprasti amortizatoriai su metaliniu gaubtu, todėl būtina tinkamai sumontuoti amortizatoriaus tvirtinimo dalis (kaiščių sujungimus / amortizatorių guolius). Be to, atliekant transporto priemonės apžiūrą, reikia patikrinti amortizatorių tvirtinimus,

TRUCK.INTERCARS.LT

vairo mechanizmo bei gumos ir metalo dalis. Patartina lengvai sutepti žiedinių jungčių tvirtinimo varžtus, tačiau ant gumos ir metalo dalių neturėtų patekti tepalo. Montuojant amortizatorių su plastiko gaubtu nuo dulkių reikėtų vengti priešpriešinio apsauginio vamzdelio tvirtinimo, nes tai nėra būtina atliekant profesionalų montavimą. Komercinių transporto priemonių amortizatoriai paprastai tikrinami ir, prireikus, keičiami nuvažiavus ne daugiau kaip 250 000 km. Taip pat rekomenduojama kreiptis į specialistus, kad šie patikrintų šalia esančias dalis. Tokiu būdu bet kokie šalia amortizatorių esančių dalių defektai gali būti pastebėti laiku, o tai padeda išvengti brangiai kainuojančių prastovų.

PLATUS OEM KOKYBĖS „SACHS“ AMORTIZATORIŲ PASIRINKIMAS Keičiant amortizatorių,„ZF Aftermarket“ specialistai rekomenduoja naudoti originalų OEM kokybės „Sachs“ amortizatorių. „ZF Aftermarket“ gaminiams yra naudojamos tik aukštos kokybės medžiagos, kurios atitinka

◾ Dėl mažesnio dalių svorio sumažėja ir visos transporto priemonės svoris. ◾ Mažesnė korozija nei naudojant įprastus amortizatorius. ◾ „ZF Aftermarket“ siūlo daugumai komercinių transporto priemonių tinkamus amortizatorius, padengtus plastiku.

Plastiko gaubtas yra lengvesnis ir atsparesnis korozijai

pažangiausius reikalavimus. „ZF Aftermarket“„Sachs“ prekės ženklo amortizatorių pasiūloje yra klasikinių ir CDC amortizatorių, kurie realiuoju laiku amortizuoja kietumą pagal vairavimo situaciją. Taip pat siūlomi kabinos amortizatoriai su standartinėmis ar pneumatinėmis spyruoklėmis bei CALM (angl. Cabin Air Leveling Module) moduliu ir priekabų ašių amortizatoriai. Dar viena„ZF Aftermarket“ portfelio pažiba yra „Sachs“ pneumatinių amortizatorių spyruoklių modulis, kuris kaip kompaktiškas įtaisas yra alternatyva įprastam amortizatorių ir pneumatinių spyruoklių įrengimui greta.

Nuotrauka: „ZF“


sachsprovenperformance.co.uk

„SACHS“ SUNKVEŽIMIŲ AMORTIZATORIAI

KOKYBIŠKOS DALYS KIEKVIENAM

Geriausiai saugoma vieno iš pasaulyje pirmaujančių OEM tiekėjų paslaptis. • „SACHS“ amortizatoriai skirti sunkiasvorėms komercinėms transporto priemonėms ir autobusams • „SACHS“ siūlo kokybiškas OE amortizatoriaus atsargines dalis jūsų transporto priemonei • „SACHS“ sunkiasvorių sunkvežimių amortizatorių garantija – 2 metai be ridos ribojimų. Norėdami gauti daugiau informacijos apie katalogą, apsilankykite webcat.zf.com arba zf.com/sachs ir atsisiųskite„Part Finder“ programėlę iš „Google Play“ arba „App Store“ parduotuvių.


28

TIEKĖJAI

KOMERCINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ ATSARGINIŲ DALIŲ RINKOS LYDERĖ 1969 metais įsteigta bendrovė „C.E.I. Costruzione Emiliana Ingranaggi S.p.A“ įsikūrė Emilijos Anzoloje (Bolonijos provincija), Emilijos-Romanijos regione. Jos mechanikos srities produkcija su pasididžiavimu ženklinama užrašu „Pagaminta Italijoje“. ANGLIES PLUOŠTAS

ŠRATASRAUTIS KIETINIMAS Cikliniai įtempiai, kurie veikia eksploatuojamą mechaninį komponentą ir nuo kurių poveikio detalės lūžta, vadinamas nuovargiu. Šratasrautis kietinimas šiandien laikomas efektyviausiu šios problemos sprendimo metodu, didinančiu atsparumą nuovargiui. Šratasrautis kietinimas – tai šaltasis mechaninis procesas, kurio metu metalinio komponento paviršius„bombarduojamas“ didžiagreičiu reguliuojamu srautu lekiančiais mikrorutuliukais.

TRUCK.INTERCARS.LT

1969 metais įsteigta bendrovė „C.E.I. Costruzione Emiliana Ingranaggi S.p.A“ įsikūrė Emilijos Anzoloje (Bolonijos provincija), Emilijos-Romanijos regione. Jos mechanikos srities produkcija su pasididžiavimu ženklinama užrašu „Pagaminta Italijoje“. Produkcijos asortimentą sudaro pavarų dėžių ir diferencialų dalys, vairo ir stabdžių sistemų atsarginės dalys, šerdeso dalių rinkiniai, pakabos ir variklio atsarginės dalys. Atsidavimas savo veiklai ir didelės investicijos į pažangiąsias technologijas padėjo bendrovei CEI tapti atsarginių dalių rinkos lydere, eksportuojančia savo produkciją į daugiau kaip 90 šalių penkiuose žemynuose. Užrašas „Pagaminta Italijoje“ tapo nuolatinės ir ilgalaikės kokybės sinonimu. Gamintojo pagrindinė būstinė ir gamykla visada buvo ir liks pramoniniame Bolonijos rajone, pagrindiniame darbščiojo Emilijos-Romanijos regiono mieste. Šis sprendimas priimtas supratus, kad nuolatinę kokybę užtikrinti pavyks tik kruopščiai tikrinant kiekvieną gamybos procesą nuo žaliavos lydymo ir mechaninio apdirbimo iki ženklinimo ir pakavimo.

Beveik visi transporto priemonių gamintojai šią medžiagą naudoja pavarų dėžių sinchronizavimo komponentams gaminti. Angliai būdingas atsparumas aukštai temperatūrai, tvirtumas ir terminis patvarumas. Šios savybės ypač reikalingos sinchronizavimo mechanizmams.

Visuomet naujas frikcinis antdėklas – tiek naujo, tiek gamykliškai regeneruoto disko atveju. Virpesių slopintuvai – tiek nauji, tiek gamykliškai regeneruoti praktiškai niekuo nesiskiria.


KOMERCINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ ATSARGINIŲ DALIŲ RINKOS LYDERĖ NUO 1969 M.

www.cei.it

Sekite mus


30

TIEKĖJAI

„KTS TRUCK“ SPRENDIMAS SERVISAMS

„KTS Truck“ – tai modulinis diagnostikos prietaisas, naudojamas pradiniame „Bosch“ komercinių transporto priemonių diagnostikos etape. Prietaisas, prijungtas prie „DCU 220“ ar kito įprasto kompiuterio per USB ar „Bluetooth“, kartu su programine įranga „ESI[tronic] 2.0 Infotip Truck“ palengvina išsamios diagnostikos atlikimą, trikčių šalinimą, gedimų paiešką ir sprendimus bei pateikia techninės priežiūros ir aptarnavimo planą servisams.

◾ „KTS Truck“ modulis yra skirtas lengvasvorėms ir sunkiasvorėms komercinėms transporto priemonėms, priekaboms, autobusams, žemės ūkio ir statybinėms mašinoms bei jų varikliams ◾ Puikus ryšys naudojant tankintuvą ir kabelio adapterio atpažinimą: K ir „L-Line“, SAE ir CAN galima prijungti prie bet kurio OBD jungties terminalo

IC katalogo kodas:

0 684 400 512

◾ Integruotas tolimo veikimo „Bluetooth“ modulis, suteikiantis lankstumo servisams ◾ „Bluetooth“ USB adapteris, skirtas prijungti prie „Bosch DCU 220“ ar kompiuterio ◾ Tvirtas korpusas, todėl galima naudoti servisuose

TRUCK.INTERCARS.LT


31

GALIMYBĖS

įkvepia

Moduliniai skubaus remonto diagnostiniai sprendimai Komercinių transporto priemonių variklio valdymo bloko (angl. ECU) diagnostika INTERCARS.LT


32

TIEKĖJAI

TIKRA ELEKTRINĖ ANT RATŲ „CLARIOS“ „VARTA® PROMOTIVE AGM“ SUNKVEŽIMIO AKUMULIATORIUS SUŠILDO VAIRUOTOJUS IR PATIKIMAI TARNAUJA ŽIEMOS METU. ◾ „VARTA® ProMotive AGM“ nustato naujus patikimumo ir ilgaamžiškumo standartus ◾ Mažiau išsikrovusių akumuliatorių, net ir esant žemai minusinei temperatūrai ◾ Išbandyta Švedijos autoparkuose

Europa vis dar mėgaujasi rudeniškomis oro temperatūromis, tačiau sparčiu žingsniu artėja žiema. Tai sunkus sunkvežimių akumuliatoriams laikas – dėl nulinės temperatūros padidėja išsikrovusių akumuliatorių skaičius. Norėdama to išvengti, „Clarios“, kuri yra pasaulinė pažangių energijos kaupimo sprendimų rinkos lyderė, bendradarbiaudama su pirmaujančiais sunkvežimių gamintojais sukūrė „VARTA® ProMotive AGM“. Dėl specialios technologijos šis sunkvežimiams skirtas akumuliatorius yra patikimesnis ir patvaresnis, palyginti su įprastais akumuliatoriais.

SĖKMINGAS NAUDOJIMAS EKSTREMALIOMIS SĄLYGOMIS Anders Johansson puikiai žino sunkumus, su kuriais žiemą susiduria sunkvežimių vairuotojai. Jis yra sunkvežimių įmonės savininkas, transporto parko vadovas ir vairuotojas, kuris praleidžia iki penkių naktų per savaitę Švedijos šiaurėje esančiame kelyje – dažnai esant žemai minusinei temperatūrai ir nuolatinėje tamsoje. Abu šie veiksniai dažnai neigiamai paveikdavo akumuliatorius, kuriuos anksčiau naudojo A. Johansson sunkvežimių parkas. „Kai praleidi tiek valandų kelyje, šviesa, o taip pat ir mikrobangų krosnelė, šaldytuvas, „iPad“ ir kavos aparatas yra būtini daiktai, norint gyventi kuo normalesnį gyvenimą. Ir, žinoma, kabinos šildytuvas“, - sako jis.

TRUCK.INTERCARS.LT

Šildytuvas veikia visą naktį, o kartais net ir sustojus papietauti. Tai suvartoja didžiulį elektros energijos kiekį. Galų gale, šildymo sistemos degalų siurblys, kaitinimo žvakė, vėdinimo sistema ir aušinimo skysčio siurblys taip pat turi veikti. „Pabusti naktį, nes akumuliatorius išsikrovė ir kabinoje yra tik vienas ar du laipsniai šilumos, nėra malonu“, - prisimena A. Johansson.

„VARTA® PROMOTIVE AGM“ – KAIP MAITINIMO BLOKAS Nuo tada, kai „VARTA® ProMotive AGM“ buvo pradėtas naudoti A. Johansson autoparke, viskas nesibaigia vien tik šiluma ir jaukumu. Varikliai užsikuria patikimai net ir ilgesnį laiką nevažiavus. Net ir originalūs akumuliatoriai, sumontuoti sunkvežimiuose, to nesugebėdavo. A. Johansson tai buvo pagrindinė problema: „Jei esate įstrigęs miško viduryje, tolimoje šiaurėje, artimiausios dirbtuvės gali būti už 250-300 kilometrų. Būtent todėl vairuotojai anksčiau dažnai neišjungdavo variklio visą naktį, jie norėjo būti tikri, kad kitą rytą pakaks galios.“ Kadangi nebereikia abejoti dėl galios, A. Johansson sutaupo daug degalų ir pinigų, nepaisant šiek tiek didesnės „VARTA® ProMotive AGM“ pirkimo kainos, palyginti su kitais akumuliatoriais. Jis apibendrina taip: „Jaučiuosi taip, lyg su savimi turėčiau nuosavą elektros jėgainę.“

KAS YRA „VARTA® PROMOTIVE AGM“? AGM reiškia absorbuojančio stiklo kilimėlį. Tai yra švino-rūgšties akumuliatoriaus patobulinimas. Šiuo atveju elektrolitas yra surištas stiklo pluošto vilnos kilimėliu. Tai užkerta kelią elektrolitų sluoksniavimuisi – pagrindinei švino starterio akumuliatorių išsikrovimo priežasčiai, todėl gerokai pailgėja jų tarnavimo laikas. Kitas AGM technologijos privalumas yra puikus jo įkrovimas. Pirmą kartą akumuliatorių galima įkrauti visiškai – ne tik laboratorijoje, bet ir transporto priemonėje. Tai reiškia, kad kiekvienos nakties metu galima turėti pilnai įkrautą akumuliatorių. Kartu su „VARTA® PowerFrame®“ tinkleliu „VARTA® ProMotive AGM“ užtikrina puikų pradinį našumą, net jei akumuliatorius yra iš dalies ar net labai iškrautas. Tai galioja ir esant žemai temperatūrai, jei vairuotojai palieka šildytuvą ir kitus elektros prietaisus, kurie sunkvežimyje veikia nakties metu. Ši patikima tinklo technologija išskiria AGM akumuliatorius iš konkurentų gaminamų akumuliatorių. Realūs transporto parko bandymai įrodo, kad stiprus tinklelis yra beveik tris kartus atsparesnis korozijai, palyginti su kitais tinkleliais, todėl jis yra patvaresnis nei kitos technologijos. „PowerFrame“ tinklelio technologijos modelis yra optimizuotas visam tinklelio naudojimui, užtikrinant daugiau nei 60 % geresnį elektros srautą, kad būtų galima geriau prisijungti.

„VARTA®“ AUTOPARKO PROGRAMA: TIESIOGIAI SUSISIEKITE SU GAMINTOJU „VARTA®“ autoparko programa leidžia klientams mėgautis tinkama paslauga ir išskirtine pagalba, kuri gaunama tiesiogiai iš gamintojo. Registruodamiesi nariai gauna jiems pritaikytą informaciją apie akumuliatorių valdymą, bandymų rezultatus ir naudingus patarimus jų autoparkui. Registracija nemokama.

VARTA-PROMOTIVE-AGM.COM


Anders Johannsson, savininkas ir sunkvežimio vairuotojas „Anders Johanssons Âkeri AB“, Švedija

Šešis kartus ilgesnis gyvavimo ciklas, palyginti su įprasta baterija Pažangioms funkcijoms poilsio metu su šildymu / vėsinimu. Sukurtas montuoti rėmo gale (EURO V/VI) dėl didžiausio atsparumo vibracijai

Išbandykite patys: www.varta-promotive-agm.com

Viskas prasideda nuo


34

PRODUKTAI

PADANGOS ON & OFF ROAD | WINTER | STEER

ON & OFF ROAD | RIKEN ON/OFF READY S IC KODAS

DYDIS

PASTABOS

315/80R22.5 CRI ON/OFF RS

315/80R22.5

M+S

385/65R22.5 CRI ON/OFF RS

385/65R22.5

M+S

13R22.5 CRI ON/OFF RS

13R22.5

M+S

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS 156/150K

C

B

71 dB

160K

C

C

72 dB

156/150K

D

B

69 dB

ON & OFF ROAD | TEGRYS TE-68S IC KODAS

DYDIS

PASTABOS

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS

315/80R22.5 CTE TE-68S

315/80R22.5

M+S

156/150L

D

A

70 dB

13R22.5 CTE TE-68S

13R22.5

M+S

156/150L

D

A

70 dB

C

B

71 dB

D

B

69 dB

C

C

72 dB

ON & OFF ROAD | CROSSWIND CWA40K ON/0FF IC KODAS

DYDIS

PASTABOS

315/80R22.5 CCW CWA40K

315/80R22.5

M+S

13R22.5 CCW CWA40K

13R22.5

M+S

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS 156/150K 156/150K

ON & OFF ROAD | CROSSWIND CWA40K ON/0FF IC KODAS 385/65R22.5 CCW CWA40X HL

TRUCK.INTERCARS.LT

DYDIS 385/65R22.5

PASTABOS M+S

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS 160K


35

PRODUKTAI

ON & OFF ROAD | BF GOODRICH CROSS CONTROL S2 ON/OFF IC KODAS

DYDIS

PASTABOS

315/80R22.5 CBF CCS2

315/80R22.5

M+S 3PMSF

13R22.5 CBF CCS2

13R22.5

M+S 3PMSF

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS 156/150K 156/150K

C

B

70 dB

D

B

70 dB

C

B

72 dB

ON & OFF ROAD | BF GOODRICH CROSS CONTROL S ON/OFF IC KODAS 385/65R22.5 CBF CCS

DYDIS

PASTABOS

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS

385/65R22.5

158K

ŽIEMINĖS | NOKIAN HAKKAPELIITTA TRUCK F2 IC KODAS

DYDIS

PASTABOS

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS

315/70R22.5 CNO HKPL TF 2

315/70R22.5

M+S 3PMSF

154/150L

D

C

71 dB

385/55R22.5 CNO HKPL TF2

385/55R22.5

M+S 3PMSF

160K

D

C

74 dB

385/65R22.5 CNO HKPL TF2X

385/65R22.5

M+S 3PMSF

164K

C

B

75 dB

D

A

72 dB

ŽIEMINĖS | CROSSWIND CWS60W IC KODAS 385/65R22.5 CCW CWS60W

DYDIS 385/65R22.5

PASTABOS M+S 3PMSF

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS 164K

STEER | CROSSWIND CWS30K IC KODAS 295/60R22.5 CCW CWS30K

DYDIS

PASTABOS

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS

295/60R22.5

M+S 3PMSF

150/147L

C

C

73 dB

315/60R22.5 CCW CWS30K

315/60R22.5

M+S 3PMSF

152/148L

C

C

73 dB

315/70R22.5 CCW CWS30K

315/70R22.5

M+S 3PMSF

156/150L

C

C

73 dB

315/80R22.5 CCW CWS30K

315/80R22.5

M+S 3PMSF

156/150L

C

C

73 dB

385/55R22.5 CCW CWS30K

385/55R22.5

M+S 3PMSF

160K

C

C

73 dB

385/65R22.5 CCW CWS30K

385/65R22.5

M+S 3PMSF

164K

C

C

73 dB

INTERCARS.LT


36

PRODUKTAI

STEER | BF GOODRICH ROUTE CONTROL S IC KODAS

DYDIS

PASTABOS

205/75R17.5 CBF RCS

205/75R17.5

M+S 3PMSF

215/75R17.5 CBF RCS

215/75R17.5

M+S 3PMSF

225/75R17.5 CBF RCS

225/75R17.5

235/75R17.5 CBF RCS

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS 124/122M

D

B

68 dB

126/124M

D

B

67 dB

M+S 3PMSF

129/127M

D

B

68 dB

235/75R17.5

M+S 3PMSF

132/130M

C

B

68 dB

245/70R17.5 CBF RCS

245/70R17.5

M+S 3PMSF

136/134M

C

B

68 dB

265/70R19.5 CBF RCS

265/70R19.5

M+S 3PMSF

140/138M

D

B

68 dB

285/70R19.5 CBF RCS

285/70R19.5

M+S 3PMSF

146/144L

C

B

70 dB

PASTABOS

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS D

C

68 dB

STEER | RIKEN ROAD READY S IC KODAS

DYDIS

205/75R17.5 CRI RRS MS

205/75R17.5

M+S 3PMSF

124/122M

215/75R17.5 CRI RRS MS

215/75R17.5

M+S 3PMSF

126/124M

D

C

68 dB

235/75R17.5 CRI RRS MS

235/75R17.5

M+S 3PMSF

132/130M

D

C

68 dB

245/70R17.5 CRI RRS MS

245/70R17.5

M+S 3PMSF

136/134M

D

B

68 dB

265/70R19.5 CRI RRS MS

265/70R19.5

M+S 3PMSF

140/138M

C

C

69 dB

285/70R19.5 CRI RRS MS

285/70R19.5

M+S 3PMSF

146/144L

C

B

72 dB

D

B

72 dB

STEER | CROSSWIND CWS20E IC KODAS

DYDIS

PASTABOS

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS

215/75R17.5 CCW CWS20E

215/75R17.5

M+S 3PMSF

126/124M

225/75R17.5 CCW CWS20E

225/75R17.5

M+S 3PMSF

129/127M

D

B

73 dB

235/75R17.5 CCW CWS20E

235/75R17.5

M+S 3PMSF

132/130M

D

B

73 dB

265/70R19.5 CCW CWS20E

265/70R19.5

M+S 3PMSF

140/138M

D

B

72 dB

285/70R19.5 CCW CWS20E

285/70R19.5

M+S 3PMSF

146/144L

D

B

71 dB

C

B

70 dB

STEER | BRIDGESTONE R-STEER 002 IC KODAS 265/70R17.5 CBR RS2

TRUCK.INTERCARS.LT

DYDIS 265/70R17.5

PASTABOS M+S 3PMSF

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS 138M


37

PRODUKTAI

STEER | HANKOOK AH31 IC KODAS 275/70R22.5 CHA AH31

DYDIS

PASTABOS

275/70R22.5

M+S 3PMSF

295/80R22.5 CHA AH31 XL

295/80R22.5

M+S 3PMSF

315/60R22.5 CHA AH31KR

315/60R22.5

315/70R22.5 CHA AH31

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS 148/145M

C

C

73 dB

154/149M

C

B

73 dB

M+S 3PMSF

154/148L

C

B

71 dB

315/70R22.5

M+S 3PMSF

156/150L

C

B

73 dB

315/80R22.5 CHA AH31K

315/80R22.5

M+S 3PMSF

156/150L

C

B

73 dB

355/50R22.5 CHA AH31

355/50R22.5

M+S 3PMSF

156K

C

B

69 dB

385/55R22.5 CHA AH31K

385/55R22.5

M+S 3PMSF

160K

C

B

69 dB

385/55R22.5 CHA AH31K

385/65R22.5

M+S 3PMSF

162K

C

B

69 dB

DYDIS

PASTABOS

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS

STEER | SAVA IC KODAS 295/60R22.5 CSA AA4 PLUS

295/60R22.5

M+S 3PMSF

148/145M

C

B

71 dB

315/60R22.5 CSA AA4 PLUS

315/60R22.5

M+S 3PMSF

152/148L

B

B

71 dB

315/70R22.5 CSA AA4 PLUS

315/70R22.5

M+S 3PMSF

154/152M

C

C

71 dB

315/80R22.5 CSA AA4 PLUS

315/80R22.5

M+S 3PMSF

156/154M

B

C

71 dB

385/55R22.5 CSA AA4 PLUS

385/55R22.5

M+S 3PMSF

160/158L

B

B

72 dB

385/65R22.5 CSA AA4 PLUS

385/65R22.5

M+S 3PMSF

160/158L

C

B

72 dB

PASTABOS

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS

STEER | RIKEN ROAD READY S IC KODAS

DYDIS

295/80R22.5 CRI RRS

295/80R22.5

M+S 3PMSF

152/148M

C

C

70 dB

315/70R22.5 CRI RRS

315/70R22.5

M+S 3PMSF

154/150L

C

C

72 dB

315/80R22.5 CRI RRS

315/80R22.5

M+S 3PMSF

156/150L

C

B

70 dB

385/65R22.5 CRI RRS

385/65R22.5

M+S

160K

C

B

72 dB

STEER | TEGRYS TE48-S IC KODAS

DYDIS

PASTABOS

APKROVOS IR GREIČIO INDEKSAS

315/70R22.5 CTE TE-48S

315/70R22.5

M+S 3PMSF

156/150L

C

A

72 dB

315/80R22.5 CTE TE-48S

315/80R22.5

M+S 3PMSF

156/150L

C

A

72 dB

INTERCARS.LT


38

PRODUKTAI

C 26 024 KIT Gamintojas: MANN-FILTER Oro filtras

DAF2164463 Gamintojas: DAF Degalų filtras

E89H D213 Gamintojas: HENGST FILTERS Alyvos filtras

1 457 436 088 Gamintojas: BOSCH Filtras „Ad Blue“

143 0347 10 Gamintojas: LUK Sankabos diskatorius

1878 003 767:009 Gamintojas: SACHS Sankabos diskas

500 1171 10 Gamintojas: LUK Išminamasis guolis

KA 1000451371AM Gamintojas: KONGSBERG Sankabos stiprintuvas

NRF 519559 Gamintojas: NRF Variklio radiatorius

THCT19099.87 Gamintojas: VERNET Termostatas

DOLZ D204 Gamintojas: DOLZ Aušinimo skysčio siurblys

GATK017PK1753HD Gamintojas: GATES Juostinių diržų kompl. (su įtempikliu)

DAF-FB-009 Gamintojas: PACOL Priekinis buferis

XF6/150 Gamintojas: COVIND Radiatoriaus grotelės

XF6/101 Gamintojas: COVIND Priekinio žibinto tvirtinimas

XF6/200 Gamintojas: COVIND Kabinos laiptas

SWF 132551 Gamintojas: SWF Rėminis valytuvas

VAL403924 Gamintojas: VALEO Valytuvų variklis

5.63126 Gamintojas: DT Valytuvo svirtis

4.61882 Gamintojas: DT Langų apiplovimo skysčio siurblys

TRUCK.INTERCARS.LT


39

PRODUKTAI

DAF XF

106

472 195 108 0 Gamintojas: WABCO ABS slėgio moduliatorius

AE 6000 Gamintojas: KNORR-BREMSE Daugiagrandis vožtuvas

FE22399 Gamintojas: FEBI Magnetinis vožtuvas

5.10152 Gamintojas: DT Orinės pakabos lygio daviklis

131-DF16310EL Gamintojas: GIANT Priekinis žibintas

1ND010 223-231 Gamintojas: HELLA Rūko žibintas

2PS008 645-887 Gamintojas: HELLA Gabaritų žibintas

VAL155120 Gamintojas: VIGNAL Galinis žibintas

INTERCARS.LT


40

PRODUKTAI

P782936 GAMINTOJAS: DONALDSON Oro filtras

PU 1059 X GAMINTOJAS: MANN FILTER Degalų filtras

E831H D275 GAMINTOJAS: HENGST Alyvos filtras

1 457 436 042 GAMINTOJAS: BOSCH Urėjos filtras

643 3207 00 GAMINTOJAS: LUK Sankabos komplektas

3151000493 GAMINTOJAS: SACHS Sankabos atraminis guolis

K 013727N50 GAMINTOJAS: KNORR-BREMSE Sankabos stiprintuvas

3421601085 GAMINTOJAS: SACHS Smagratis

CR 701 000P GAMINTOJAS: MAHLE Variklio radiatorius

NIS 87133 GAMINTOJAS: NISSENS Vidaus pūtiklis

BTX 18 83D GAMINTOJAS: BEHR Termostatas

FE30679 GAMINTOJAS: DAYCO Aušinimo skysčio siurblys

MAN-FB-029 GAMINTOJAS: PACOL Buferis

MAN-CP-024 GAMINTOJAS: PACOL Buferio dangtis

TX2/194 GAMINTOJAS: COVIND Buferis

TGX/241 GAMINTOJAS: COVIND Pakopa

SWF 132704 GAMINTOJAS: SWF Stiklo valytuvas, rėminis, priekis (1 vnt.)

VAL405001 GAMINTOJAS: OE DB TRUCK Valytuvų variklis

3.33308 GAMINTOJAS: DT Vairo kolonėlės jungiklis

FE24768 GAMINTOJAS: FEBI Stiklo apiplovimo siurblys

TRUCK.INTERCARS.LT


41

PRODUKTAI

MAN

TGX+

K 038438N50 GAMINTOJAS: KNORR Slėgio moduliatorius

AE 4609 GAMINTOJAS: KNORR Apsauginis vožtuvas

432 410 720 0 GAMINTOJAS: WABCO Oro sausintuvas

441 050 120 0 GAMINTOJAS: WABCO Jutiklis

131-MA50311EL GAMINTOJAS: GIANT Priekinis žibintas

VAL156200 GAMINTOJAS: GIANT Galinis žibintas

131-MA50220AL GAMINTOJAS: GIANT Rūko žibintas

131-MA30271A GAMINTOJAS: GIANT Gabaritų žibintas

INTERCARS.LT


42

PRODUKTAI

C 50 005 GAMINTOJAS: MANN FILTER Oro filtras

473 090 14 51 GAMINTOJAS: OE DB TRUCK Degalų filtras

HU 12 001 Z GAMINTOJAS: MANN FILTER Alyvos filtras

432 901 223 2 GAMINTOJAS: WABCO Oro sausintuvo filtras

VAL827442 GAMINTOJAS: VALEO Sankabos komplektas

6482 000 218 GAMINTOJAS: SACHS Sankabos išmin. guolis

FAG546485 GAMINTOJAS: FAG Sankabos veleno guolis

3421 601 074 GAMINTOJAS: SACHS Smagratis

NRF 34146 GAMINTOJAS: NRF Ventiliatoriaus variklis

BTX 18 83D GAMINTOJAS: BEHR Termostatas

FE22456 GAMINTOJAS: FEBI Aušinimo skysčio siurblio remonto komplektas

DAY8PK1202HD GAMINTOJAS: DAYCO Juostinis diržas

960/590 GAMINTOJAS: COVIND Buferis

MER-FP-016 GAMINTOJAS: PACOL Radiatoriaus grotelės

960/92 GAMINTOJAS: COVIND Buferis

MER-SP-042R GAMINTOJAS: PACOL Pakopa

SWF 132651 GAMINTOJAS: SWF Stiklo valytuvas, rėminis, priekis (2 vnt.)

960 820 18 81 GAMINTOJAS: OE DB TRUCK Valytuvo trauklė

960 820 12 44 GAMINTOJAS: OE DB TRUCK Valytuvų svirtis

FE23208 GAMINTOJAS: FEBI Stiklo apiplovimo siurblys

TRUCK.INTERCARS.LT


43

PRODUKTAI

MB

MP4

LK 2006 GAMINTOJAS: KNORR Oro kompresorius

973 006 003 0 GAMINTOJAS: WABCO Greitinimo vožtuvas

472 195 108 0 GAMINTOJAS: WABCO Perjungimo vožtuvas

441 050 203 0 GAMINTOJAS: WABCO Jutiklis

440-11A2L-LDHE GAMINTOJAS: DEPO Priekinis žibintas

131-MT10270AL GAMINTOJAS: GIANT Posūkio žibintas

4.68068 GAMINTOJAS: DT Galinis žibintas

131-MT10231AL GAMINTOJAS: GIANT Rūko žibintas

INTERCARS.LT


44

PRODUKTAI

E1013L GAMINTOJAS: HENGST Oro filtras

E103KP01 D197-2 GAMINTOJAS: HENGST Degalų filtras

E123H01 D194 GAMINTOJAS: MANN FILTER Alyvos filtras

432 410 927 2 GAMINTOJAS: WABCO Oro sausintuvo filtras

VAL827294 GAMINTOJAS: VALEO Sankabos komplektas

3151000151 GAMINTOJAS: SACHS Sankabos atraminis guolis

196424 GAMINTOJAS: C.E.I Smagratis

D7SC004TT GAMINTOJAS: THERMOTEC Variklio radiatorius

BTX 32 80 D GAMINTOJAS: BEHR Termostatas 80 °C

FE31550 GAMINTOJAS: FEBI Aušinimo skysčio siurblys

DAYKPV030HD GAMINTOJAS: DAYCO Juostinio diržo komplektas

BPC-SC022L GAMINTOJAS: PACOL Kabinos aptakas

146/145 GAMINTOJAS: COVIND Radiatoriaus grotelės

SCR/154 GAMINTOJAS: COVIND Žibinto tvirtinimas

SCA-SP-001R GAMINTOJAS: PACOL Pakopa

3 397 011 238 GAMINTOJAS: BOSCH Stiklo valytuvas su rėmeliu, priekis (1 vnt.)

120.459-00 GAMINTOJAS: PETERS Valytuvų variklis

SCA-WA-001 GAMINTOJAS: PACOL Valytuvų svirtis

FE24768 GAMINTOJAS: FEBI Stiklo apiplovimo siurblys

472 195 055 0 GAMINTOJAS: WABCO ABS moduliatorius

TRUCK.INTERCARS.LT


45

PRODUKTAI

SCANIA

R

932 510 958 2 GAMINTOJAS: WABCO Sausintuvo rem. komplektas

932 510 956 2 GAMINTOJAS: WABCO Oro sausintuvas

K 021202N50 GAMINTOJAS: KNORR ABS valdymo blokas

131-SC01315AR GAMINTOJAS: GIANT Priekinis žibintas

VAL156770 GAMINTOJAS: VALEO Galinis žibintas

1.21455 GAMINTOJAS: DT Gabaritų žibintas

1348/1 W190 GAMINTOJAS: WAS Gabaritų žibintas

KA 1000785679AM GAMINTOJAS: KONGSBERG Sankabos stiprintuvas

INTERCARS.LT


46

PRODUKTAI

C 33 1460/1 Gamintojas: MANN-FILTER Oro filtras

WK 10 006 Z Gamintojas: MANN-FILTER Degalų filtras

W 11 102/34 Gamintojas: MANN-FILTER Alyvos filtras

432 901 500 2 Gamintojas: WABCO Oro sausintuvo filtras

3400 700 601:009 Gamintojas: SACHS Sankabos komplektas

6482 000 155 Gamintojas: SACHS Sankabos hidraulinis koncentrinis guolis

3421 601 082 Gamintojas: SACHS Smagratis

FE47987 Gamintojas: FEBI Smagračio varžtų komplektas

VL2041 TTX Gamintojas: TITANX Variklio radiatorius

BTHD 3 82 Gamintojas: BEHR Termostatas

FE30451 Gamintojas: FEBI Aušinimo skysčio siurblys

DAY10PK1512SHD Gamintojas: DAYCO Juostinis diržas

VOL-FB-006 Gamintojas: PACOL Priekinis buferis

VOL-FP-013 Gamintojas: PACOL Radiatoriaus grotelės

4FH/134 Gamintojas: COVIND Priekinio žibinto korpusas

VOL-SP-007R Gamintojas: PACOL Kabinos laiptas

3 397 011 238 Gamintojas: BOSCH Rėminis valytuvas

VOL-UN-008 Gamintojas: AKUSAN Valytuvų mechanizmas

AUG84271 Gamintojas: AUGER Valytuvo svirtis

2.25217 Gamintojas: DT Langų apiplovimo skysčio siurblys

TRUCK.INTERCARS.LT


PRODUKTAI

47

VOLVO

FH

K 038408N50 Gamintojas: KNORR-BREMSE ABS slėgio moduliatorius

K 103367K50 Gamintojas: KNORR-BREMSE Pagrindinis vožtuvas

K 028781N50 Gamintojas: KNORR-BREMSE ABS slėgio moduliatorius

24. PN-10073 Gamintojas: PNEUMATICS Orinės pakabos lygio daviklis

131-VT13310ML Gamintojas: GIANT Priekinis žibintas

131-VT13230AL Gamintojas: GIANT Rūko žibintas

131-VT16270A Gamintojas: GIANT Gabaritų žibintas

TL-VO002L Gamintojas: TRUCKLIGHT Galinis žibintas

INTERCARS.LT


48

PRODUKTAI

„BFGOODRICH CROSS CONTROL 2“ „BFGoodrich“ pristato naująją padangų „BFGoodrich Cross Control 2“ seriją. Tai padangos, skirtos naudoti dirbant statybų aikštelėse ir vykstant į jas. Jos patvarios, išsiskiria ypač geromis eksploatacinėmis savybėmis bei puikiu kainos ir kokybės santykiu. Padangos skirtos Europos rinkai.

„BFGoodrich Cross Control 2“, statybos aikštelėse skirtos naudoti padangos, atitinka įmonių ir vairuotojų, ieškančių patvarių, puikios kokybės padangų už prieinamą kainą, poreikius. Patobulinta konstrukcija užtikrina atsparumą pažeidimams ir puikią trauką bet kokiomis oro sąlygomis, eksploatuojant ant bet kokios dangos. Šios padangos tinka naudoti ir žiemą – tai patvirtina 3PMSF žymuo. Didžiausias „BFGoodrich Cross Control 2“ privalumas – geresnis patvarumas, palyginti su ankstesnės serijos padangomis. „BFGoodrich Cross Control D2“ modelio atsparumas pažeidimams didesnis nei 25 proc., o „BFGoodrich Cross Control S2“ – siekia net 40 proc. „BFGoodrich Cross Control 2“ padangos yra siūlomos Europos rinkai 315/80 R 22.5 ir 13 R 22.5 dydžių vairuojamiesiems ir varantiesiems ratams. Ilgesnę padangų eksploataciją užtikrina galimybė gilinti ir atnaujinti protektorių. Padangos gaminamos „BFGoodrich“ prekės ženklo gamyklose Europoje.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PREKĖS ŽENKLĄ – TINKLALAPYJE

WWW.BFGOODRICHTIRES.COM

TRUCK.INTERCARS.LT


Patikima variklio alyva JĹŤsĹł transportui

Visi RUBIA produktai:

lubricants.total.com


NAUJAS PAKABOS DALIŲ PREKĖS ŽENKLAS ASORTIMENTE

„Reinhoch“ prekės ženklas apima platų pakabos ir vairo mechanizmo prekių asortimentą, skirtą komercinėms transporto priemonėms bei lengviesiems sunkvežimiams, taip pat ir lengvųjų automobilių rinkai. „Reinhoch“ prekės ženklas pasirinko kokybiškų produktų strategiją, kuri už yra užtikrinama „Inter Cars“ turimos INTERMEKO laboratorijos.

PREKĖS ŽENKLO PRIVALUMAI: ◾ Dauguma atsarginių dalių turi išgraviruotą logotipą ant korpuso. Toks ženklinimas apsaugo nuo padirbinėjimo; ◾ Pakuotės turi sidabro spalvos hologramas, kurios apsaugo nuo pakotės atidarymo ir dalių išbarstymo; ◾ Standartizuotos etiketės su informacija apie gamybos partijos numerius; ◾ Platus produktų asortimentas, aukšta kokybė ir prieinama kaina; ◾ Atsarginės dalys su aukštomis eksploatacinėmis savybėmis.

WWW.REINHOCH.EU

PAGRINDINĖS PREKIŲ GRUPĖS: ◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾ ◾

Pakabos svirtys Vairo traukių antgaliai Stabilizatorių traukės Vairo traukės Variklio pagalvės Svirčių šarnyrai Svirčių pagalvės Stabilizatorių pagalvės Pavarų dėžių tvirtinimo elementai Pakabos sijų pagalvės Variklių pagalvių šarnyrai