Aktualijos Nr. 51

Page 1

LIETUVOS JAUNIEJI AUTOMECHANIKAI VĖL KOPIA ANT PRIZININKŲ PAKYLOS

NAUJASIS „INTER CARS LIETUVA“ VADOVAS „UŽAUGO“ KARTU SU PAČIA ĮMONE

SVARBIEMS KLIENTAMS –GALIMYBĖ UŽMEGZTI NAUDINGŲ RYŠIŲ

MOTOINTEGRATOR.COM

PLATFORMA, VIENIJANTI DAUGIAU NEI 1200 AUTOSERVISŲ LIETUVOJE IR VIRŠ 27 000 AUTOSERVISŲ VISOJE EUROPOJE!

NR. 51, 2023, 4 KETV. ŠIUOLAIKIŠKAS LEIDINYS AUTOMOBILIŲ VERSLO PASAULIUI
Aktualijos

G 11 TIPA S

AUŠINIM O SKYSTI S

kartu mes kuriame

palaikome pristatome

JAROSLAV LOZOVSKIJ

RINKODAROS KOORDINATORIUS BALTIJOS ŠALIMS

Sveiki, rudenį tradiciškai stebimas automobilių remonto ir priežiūros suaktyvėjimas, kurį lemia sezoninis padangų keitimas bei dėl atvėsusių orų pasirodantys gedimai. Visgi tiek šie metai, tiek rudens sezonas automobilių remonto rinkoje nuteikia pozityviai. Savo klientams esame paruošę naujovių ir dalį jų pristatysime jau šiame leidinyje, o apie kitas papasakosime vėliau.

Norėtume pristatyti svarbią naujieną ir pasidžiaugti ilgamečio „Inter Cars Lietuva“ vadovo Artur Ilkevič karjera. Jis įmonėje dirba nuo pat jos įsteigimo ir vadovavo beveik 15 metų, buvo atsakingas už Lietuvos rinką, o nuo šiol „Inter Cars“ grupėje vadovaus visam Baltijos šalių regionui. Naujuoju Lietuvos įmonės vadovu paskirtas Donatas Čiočys, kuris ir toliau su stipria komanda įgyvendins „Inter Cars“ grupės strategiją Lietuvos rinkoje. D. Čiočys jau daugelį metų įmonėje sėkmingai vadovavo sunkvežimių dalių, padangų ir akumuliatorių segmentams. Šiame numeryje kviečiame susipažinti su naujuoju „Inter Cars Lietuva“ vadovu (2-3 psl.).

Taip pat pristatome autoservisams skirtą naujieną, kuri leis paprasčiau sekti akcijų rezultatus. Nuo šiol „E-Catalog“ akcijų skiltyje, spustelėję ant akcijos, galėsite pamatyti savo akcinių prekių pirkimus ir sužinoti, kiek apyvartos liko padaryti, norint gauti nurodytą akcijos prizą. Atkreipiame dėmesį, kad akcijai pasibaigus, pagrindinėje kliento paskyroje įsidėjus bet kurią prekę į pirkinių krepšelį, automatiškai atsiras pasiūlymas pridėti prieš tai akcijoje gautą prizą arba jį pasirinkti (jei buvo keli prizo variantai, pvz., keli drabužių dydžiai). Nepraleiskite progos ir iš karto pasinaudokite tokiu pasiūlymu bei atlikite užsakymą. Prizas bus pristatytas arba išduotas kartu su jūsų užsakymu.

Vengrijoje, Gyor mieste, įvyko „Inter Cars“ grupės organizuoto konkurso „Young Car Mechanic“ tarptautinis finalas. Lietuvos atstovas Andrej Juckevič iš Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos konkurse pelnė trečiąją vietą. Tai jau ketvirtas kartas, kai Lietuvos atstovai pasiekia aukštą vietą šiame prestižiniame renginyje. Šiame superfinale dalyvavo atstovai iš dešimties Europos valstybių, kurie nugalėjo savo šalių nacionaliniuose konkursuose. Šis konkursas – tai „Inter Cars“ grupės socialinis projektas, kuriuo siekiame suvienyti verslą ir švietimą bendram tikslui – populiarinti automechaniko profesiją, kelti specialistų paruošimo lygį ir atrasti bei įvertinti talentingiausius mokinius.

Kaip jau rašėme anksčiau, Lietuvoje„Geriausio jaunojo automechaniko“ konkursas šiemet buvo surengtas net dešimtą kartą, todėl jau turime ne vieną pavyzdį, kokios sėkmės konkurso nugalėtojai sulaukė karjeros srityje. Šio leidinio 6-7 psl. galite susipažinti su netikėtomis nacionalinio konkurso nugalėtojų karjeros istorijomis.

Žurnalas IC AKTUALIJOS

Redakcijos adresas:

UAB „Inter Cars Lietuva“

Titnago g. 6, Vilnius

Tel. (8 5) 249 10 72

www.intercars.lt

Redaktoriai: Jaroslav Lozovskij, Viktorija Jutkevičienė

Maketavimas: Vaivara Gumenienė. el. paštas: vaivara@maketuoju.lt

Kalbos redaktorė: Aušra Daugvilaitė

Išspausdinta: UAB „Standart Impressa“

Dėl reklamos kreipkitės: Jaroslav Lozovskij, tel. (8 5) 249 10 72.

El. paštas: Jaroslav.Lozovskij@intercars.eu

Prenumerata: Jaroslav.Lozovskij@intercars.eu

UAB „Inter Cars Lietuva“ neatsako už reklamas ir jų kalbą

Šiame „IC Aktualijos“ numeryje rasite daug medžiagos apie padangas, padangų montavimo ir balansavimo įrangą. Žurnale taip pat apžvelgiame ir kitas rinkos aktualijas bei pateikiame daug naudingos techninės informacijos iš automobilių dalių gamintojų.

Malonaus skaitymo, Jaroslav Lozovskij

AKTUALIJOS AUTOSERVISUI TIEKĖJAI 2–13 14–37 38–80
REDAKTORIAUS ŽODIS

Vasaros pradžioje Donatas Čiočys buvo paskirtas bendrovės „Inter Cars Lietuva“ direktoriumi. Šioje įmonėje jis darbą pradėjo padangų skyriuje, o pastaraisiais metais buvo atsakingas už sunkvežimių dalių rinką. Praeityje jam taip pat teko išmėginti ir tokių darbų, kurie ne itin susiję su automobilių verslu.

2 AKTUALIJOS AKTUALIJOS

NAUJASIS „INTER CARS LIETUVA“ VADOVAS

„UŽAUGO“ KARTU SU PAČIA ĮMONE

Teisės studijas baigęs naujasis įmonės direktorius teisininku taip niekuomet ir nedirbo. Nors pats neslėpė, kad teko išmėginti įvairias sritis.

– Kiek laiko jau dirbate „Inter Cars Lietuva“ ir kaip prasidėjo Jūsų karjera šioje įmonėje?

– Dirbu jau aštuonerius su puse metų. Yra kolegų, kurie čia darbuojasi ir ilgiau, tačiau ne visiems yra lengva perprasti, kas iš tikrųjų yra „Inter Cars“. Juk tai – didžiulės tarptautinės „Inter Cars“ grupės dalis. Nors yra manančių, kad mes daugiausia užsiimame automobilių dalių tiekimu, iš tiesų įmonės veiklos spektras – daug platesnis. Grubiai tariant, mūsų verslas yra viskas, kas susiję su automobiliais.

O pačioje įmonėje pradėjau karjerą nuo 2015 metų sausio kaip produktų grupės specialistas, atsakingas už padangas. Anksčiau dirbau vienoje Lietuvos kompanijoje, užsiimančioje padangų platinimu, tačiau 2014-ųjų pabaigoje ėmiau svarstyti, kad reikia kažką keisti gyvenime, ieškojau naujų patirčių, perspektyvų, iššūkių.

Jau tuomet žinojau „Inter Cars“ pavadinimą, bet mano suvokimas apie šią kompaniją labai skyrėsi nuo to, ką išvydau.

Nusiunčiau savo gyvenimo aprašymą, susitikome su tuomečiu„Inter Cars Lietuva“ vadovu Artur Ilkevič, pakalbėjome apie galimybes. Išgirdau, kad padangų sektorių, kuriame bendrovė tuo metu veikė gana epizodiškai, jie žvelgia kaip į labai perspektyvų. Įmonei reikėjo žmogaus, kuris prižiūrėtų šią produktų grupę, tad netrukus sulaukiau atsakymo – gavau galimybę pradėti karjerą „Inter Cars Lietuva“ bendrovėje.

– Ar sunku buvo prisitaikyti naujose pareigose, ypač jei jos susijusios su paties produkto plėtra?

– Tai buvo iššūkis, kadangi padangos buvo gana nauja sritis ir pačiai įmonei. Tačiau tokie iššūkiai dabar jau nebestebina, kadangi bendrovėje kiekvienais metais vyksta kažkas naujo, plečiamas turimų produktų asortimentas, rinką įvedami nauji gaminiai.

Galiausiai, pati padangų tiekimo sritis yra labai įvairialypė. Padangos gali būti skirtos lengviesiems automobiliams, motociklams, sunkvežimiams, autobusams, traktoriams, specialiajai technikai. Plėtrą ir galimybes patvirtina faktas, kad pradėjęs darbą už šią sritį buvau atsakingas aš vienas, o dabar padangų skyriuje turime šešis darbuotojus.

Ir tai nėra vienintelis pavyzdys – yra ir kitų gana specifinių sričių, todėl jose dirba specialistai, gerai išmanantys apie tas prekių grupes ir galintys jas prižiūrėti bei vystyti.

– Ar ilgai darbavotės automobilių padangų skyriuje?

– Jame praleidau vos metus, o tada direktorius pasiūlė imtis kitų papildomų veiklų. Tuo metu kilo idėjų apie sunkvežimių rinkos plėtrą, kurioje siekėme dalyvauti, tad man teko užsiimti sunkvežimių dalių pardavimo plėtra. Šio skyriaus vadovu dirbau iki pat paskyrimo įmonės direktoriumi. Tuo pat metu dar teko šiek tiek prižiūrėti ir tų pačių padangų, akumuliatorių bei kitus segmentus.

– Ar nebuvo sunku persiorientuoti nuo padangų prie sunkvežimių?

– Tam tikrų sąlyčio taškų buvo gana nemažai. Jau dirbant su padangomis teko užmegzti ryšius tiek su autoservisais, tiek su transporto kompanijų remonto padaliniais, tad jie niekur nedingo.

Žinoma, specifika buvo šiek tiek kitokia, tačiau negaliu sakyti, kad man tai buvo sudėtinga. Manau, kad esu imlus naujovėms, man nėra sunku prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių ar iššūkių. Galbūt tai yra vienas iš mano privalumų, nors kalbėti pačiam apie save –nelengva.

– Tačiau tobulėjant ir kylant karjeros laiptais tikriausiai reikalinga tiek kolegų pagalba, tiek įvairūs mokymai?

– Jie reikalingi visiems – nuo jaunesniojo specialisto iki direktoriaus. Teko dalyvauti daugybėje įvairių išorinių ir vidinių mokymų, viską sudėtinga net išvardyti.

Visa mūsų įmonių grupė žmones vertina kaip svarbiausią kompanijos turtą, kuris„suka krumpliaračius“, kad verslas judėtų į priekį. Dėl to į darbuotojus tikrai daug investuojame. Lenkijoje „Inter Cars“ grupėje jau veikia didelė akademija, kurianti išorinių ir vidaus mokymų programas. Iš pagrindinės įmonės būstinės tokia tendencija persikelia ir pas mus.

Po„Inter Cars Lietuva“ vėliava dabar dirba daugiau nei 450 žmonių, o tarp jų yra specialistų, kurie savo žinias puikiai gali perduoti kitiems. Tokie vidiniai mokymai labai reikalingi: pavyzdžiui, klientų aptarnavimo centro darbuotojus specialistai iš kitų skyrių, kurie jau yra savo sri-

ties ekspertai, moko apie konkrečius produktus – nuo alyvų iki padangų.

Mokymus rengia ir gamintojai, kadangi „Inter Cars Lietuva“ darbuotojams reikia išmanyti visų produktų specifiką, o jų mes turime labai daug.

– Tikriausiai nėra lengva vadovauti kompanijai, turinčiai tiek žmonių ir tokį milžinišką asortimentą?

– Atėjau į šią poziciją jau preliminariai žinodamas, kas joje laukia. Per daugiau nei aštuonerius darbo metus teko bendrauti su daugybe kolegų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šioje įmonėje nėra taip, kad gali viską atlikti sėdėdamas biure. Priešingai, reikia nuolat bendradarbiauti su visais padaliniais, su visais skyriais, kad užtikrintume aukščiausią klientų aptarnavimo kokybę.

Apie įmonę daug pasako labai maža darbuotojų kaita. Daugumą darbuotojų jau puikiai pažįstu, su visais stengiamės palaikyti gerus santykius, nes tik taip daugelį reikalingų sprendimų galima priimti lengviau ir paprasčiau.

– Galima sakyti, kad profesinio tobulėjimo atžvilgiu Jūs tarsi „užaugote“ bendrovėje „Inter Cars Lietuva“? Kiek svarbi tokia vidinė karjera pačiai įmonei ir jos darbuotojams?

– Mūsų įmonių grupėje karjeros siekimas įmonėje – labai skatinamas, tikrai daug investuojama, kad darbuotojai „augtų“ pačioje kompanijoje. Turime net ir aiškiai apibrėžtą karjeros žemėlapį, sudarytos darbuotojų kategorijos. Net ir užimant tas pačias pareigas galima siekti karjeros mažesniais žingsniais –pavyzdžiui, kilti nuo jaunesniojo iki vyriausiojo specialisto.

Kalbant apie naujas pareigas, pirmiausia kandidatų ieškome savo rate. Žinome, kad tai yra žmonės, kurie puikiai žino bendrovės darbo specifiką. O dar geriau, jei jie turi ambicijų tobulėti, tai visuomet sveikintina.

– Dėkoju už pokalbį.

D. Čiočys įmonės „Inter Cars Lietuva“ vadovo pareigose pakeitė Artur Ilkevič, kuris bendrovėje dirbo nuo pat įsteigimo pradžios ir vadovavo beveik 15 metų.

A. Ilkevič buvo paskirtas „Inter Cars“ Baltijos valstybių klasterio vadovu. Tai – įrodymas, kaip šioje įmonių grupėje skatinama vidinė karjera.

3 AKTUALIJOS AKTUALIJOS AUTORIUS VITOLDAS KARALEVIČIUS

SVARBIEMS KLIENTAMS –GALIMYBĖ UŽMEGZTI NAUDINGŲ RYŠIŲ

Kompanija „Inter Cars Lietuva“ tęsia klientams skirtas bendradarbiavimo ir lojalumo programas. Šiemet „VIP Silver“ programos dalyviai rinkosi į jau tradicine tapusią konferenciją

Palangoje, kurios metu turėjo galimybę stebėti čia vykusias 24-ąsias „Aurum 1006 km“ lenktynes.

4 AKTUALIJOS
AKTUALIJOS AUTORIUS VITOLDAS KARALEVIČIUS

„Inter Cars Lietuva“ lojalumo programa turi tris lygius, kurie taikomi skirtingoms klientų kategorijoms. „VIP Platinum“ akcijos nugalėtojai

šiais metais vyks į kelionę po Keniją, „VIP Gold“ laimėtojai – į prestižinį slidinėjimo kurortą Italijoje.

Tuo metu„VIP Silver“ akcijoje geriausiai pasirodžiusių įmonių atstovai jau buvo susirinkę praleisti smagų savaitgalį Palangoje.

PASITELKĖ DU PARTNERIUS

„Inter Cars Lietuva“ akcijos „VIP Silver“ partneriais šiais metais tapo dvi stambios dalių gamintojos. Tai puikiai žinomos kompanijos –amortizatorių gamintojas KYB ir įvairias dalis automobiliams siūlanti bendrovė „Delphi Technologies“.

„Inter Cars Lietuva“ marketingo vadovas Jaroslav Lozovskij pasakojo, kad akcijos metu dalyviams – daugiausia lengvųjų automobilių servisams – buvo keliamos kelios pagrindinės sąlygos: pasiekti ne mažesnį kaip 30 proc. užsakomų dalių augimą per metus ir surinkti kuo daugiau taškų. O perkant akcijos partnerių („Delphi Technologies“ ir KYB) produkciją jų buvo galima gauti net trigubai!

Šios programos metu taškai buvo suteikiami už įsigytas lengvųjų automobilių dalis, alyvas, išmetimo sistemos ir kėbulo dalis.

Palangoje vykusios konferencijos metu šių dviejų kompanijų atstovai programos laimėtojus supažindino su savo produkcija ir jos ypatybėmis. Pasitelkti ne tik tradiciniai metodai: renginio dalyviams „Delphi Technologies“ atstovas Baltijos šalims Egidijus Šedys surengė klausimų-atsakymų konkursą apie įmonės gaminius ir jų specifiką – tai buvo tarsi savotiškas protų mūšis.

„Ši finalinė „VIP Silver“ akcijos dalis yra tarsi savotiška kolektyvo formavimo programa. Autoservisų atstovai iš įvairių miestų galėjo ne tik pagilinti žinias apie mūsų partnerių gaminamą produkciją, bet ir užmegzti ryšių vieni su kitais. Mums yra svarbu, kad klientai turėtų kuo daugiau kolegų kitose

vietovėse, su kuriais, kilus reikalui, galėtų pasitarti, pasikonsultuoti konkrečiais klausimais ar verslo reikalais“, – pasakojo J. Lozovskij. Palangoje šiais metais į renginį buvo susirinkę per dvi dešimtis akcijos metu daugiausia taškų surinkusių autoservisų atstovų. Tuo tarpu tie, kurie galbūt neturėjo informacijos apie šią akciją, kitų metų pavasarį turės progą registruotis dalyvavimui panašioje akcijoje, kreipdamiesi į jiems priskirtą „Inter Cars Lietuva“ vadybininką, kuris įtrauks naujus dalyvius.

IŠVYDO IŠSKIRTINES LENKTYNES

Jei „VIP Silver“ programos laimėtojams skirta konferencija buvo labiau darbinė, tai po jos laukė ir pramogos – galimybė stebėti„Aurum 1006 km“ lenktynes iš VIP palapinės. Taip pat renginio svečiai turėjo progą paragauti įvairiausių patiekalų Palangos restoranuose.

O šių metų lenktynės buvo išties išskirtinės. Anksčiau jos dažniausiai vykdavo per karščius, todėl dalyvaujančių ekipažų elgesį buvo galima daugiau ar mažiau nuspėti. Šįkart komfortiškas sąlygas trasoje pakeitė protarpiais nušniokščiantis lietus.

„Mūsų lojalumo programos dalyviai turėjo išties išskirtinę progą pamatyti, kaip lenktynių trasoje dramatiškai keičiasi situacija, ypač varžybų dalyviams ne laiku keičiant skirtingoms oro sąlygoms skirtas padangas.

Kai kam tai baigėsi nesėkme, tačiau žiūrovams stebėti buvo išties įdomu. Kita vertus, šiose lenktynėse galima pamatyti ir vis galingesnius aukštos klasės automobilius, kurių išvysi ne kas dieną“, – sakė

„Inter Cars Lietuva“ marketingo vadovas.

„VIP Silver“ programos dalyviams skirtas renginys pajūrio kurorte vyksta jau nuo 2020 metų. „Galima teigti, kad jis jau tapo tradiciniu, juolab, kad klientus sugebėjome sukviesti net ir pandemijos metu. Todėl dar neapsilankiusius itin kviečiame registruotis mūsų programoje ir laimėti kvietimą“, – sakė J. Lozovskij.

5 AKTUALIJOS AKTUALIJOS

AUTOMECHANIKŲ KONKURSAS TAMPA KARJEROS TRAMPLINU

Bendrovės „Inter Cars Lietuva“ ir partnerių rengiamas konkursas profesinėse mokyklose ir mokymo centruose studijuojantiems jauniesiems automechanikams yra ne tik proga pademonstruoti savo įgūdžius, bet ir labai svarbios patirties dovanojanti „mokykla“. Būtent po šių varžytuvių ne vienas jaunasis meistras sulaukia pasiūlymų tobulintis, o vėliau – ir dirbti aukšto lygio autoservisuose. Kitus šis konkursas pastūmėja imtis pedagoginės veiklos ir rengti naujas automechanikų kartas.

PATIRTIS PRAVERČIA DIRBANT

Mechanikas Gytis Braždžiūnas „Inter Cars Lietuva“ inicijuotame konkurse dalyvavo dar 2021 metais, studijuodamas Panevėžio profesinio rengimo centre. Jaunuolis užėmė šeštąją vietą, tačiau ne tai buvo svarbiausia.

„Konkursas man padėjo suprasti, ko tikrai noriu iš savo karjeros. Pasirengimas jam nebuvo sudėtingas ar sunkus: aš būdavau tas, kuris ateidavo su visais, o išeidavo paskutinis. Stengdavausi pasiimti viską, ką man duodavo, netgi daugiau. Žinojau, kad man to prireiks ateityje, tęsiant savo tobulėjimą“, – pasakojo G. Braždžiūnas.

Šiuo metu vyras jau dirba bendrovėje „JMA

Panevėžys“, todėl gali deramai įvertinti, ką suteikė dalyvavimas mechanikų varžytuvėse.

„Šiais laikais, kai transporto priemonės tampa vis sudėtingesnės, autoservisams reikia kuo ambicingesnių jaunų darbuotojų, kurie nori siekti naujovių ir tobulėti kartu su įmone. Konkurse patikrino, ar sekame besivystančias technologijas, kaip ir mūsų darbo kruopštumą, atidumą net mažoms smulkmenoms“, – sakė pašnekovas.

Kęstutis Mockus taip pat jau baigė Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklą – šiuo metu jis dirba autoservise, remontuoja tiek automobilių mechaninę, tiek elektroninę dalis. Kaip pripažino pats, tai daryti jam patinka, todėl tikrai neketina keisti darbo specifikos. 2017 metais K. Mockus tapo ne tik „Geriausio jaunojo automechaniko“ konkurso nugalėtoju Lietuvos finaliniame etape – tais pačiais metais jis buvo pripažintas geriausiu ir „Young Car Mechanic“ tarptautiniame konkurse.

„Dalyvavimas konkurse suteikė labai daug naudingos informacijos, galėjau prisiliesti prie labai daug sričių ir išmokti naujų dalykų.

Tai daryti tikrai verta, nes taip įgysi vertingos, nepamirštamos patirties, kuri pravers ateityje“, – besimokantiems mechaniko specialybės patarė K. Mockus.

MOKYTOJAMS DĖKOJA IKI ŠIOL

Pasirengimas tokioms varžytuvėms kartais trunka net pusmetį ar dar ilgiau. O studijuojantiems jaunuoliams dažniausiai pagalbos ranką ištiesia jų mokytojai. „Mokytojo vaidmuo – pats svarbiausias, jis turi perduoti visus savo įgūdžius, žinias mokiniui taip, kad jis norėtų kuo labiau gilintis į šią sritį“, – tvirtino

G. Braždžiūnas, kuriam pasirengti konkursui padėjo jo mokytojas Stanislovas Budraitis.

Pats S. Budraitis tvirtino, kad tokios varžytuvės yra gera proga mokiniams išbandyti ir teisingiau įvertinti save: „Puikiai paruoštos konkurso užduotys ir prizai skatina dalyvių motyvaciją, suteikia naujų žinių. Lydintiems mokytojams tai yra gera proga pasidalyti patirtimi su kolegomis. Ir labai gera „Bosch“ praktika kviesti finalininkus į savo įmones.“

„Mokytojo pagalba buvo labai reikalinga, jis paaiškino visus niuansus, papasakodavo, kaip reikia taisyklingai darbuotis“, – neslėpė ir K. Mockus.

Jis, kaip ir daugelis kitų Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos studentų, negailėjo pagyrimų šios įstaigos mokytojui Vitalij Kabeliui, kuris 2020 metais Europos profesinių gebėjimų savaitės Meistriškumo profesinio mokymo srityje nugalėjo geriausio mokytojo kategorijoje.

V. Kabelio auklėtiniai kone kasmet dalyvauja „Geriausias jaunasis automechanikas“ konkurso finaliniame etape, tačiau jis pats savo indėlio nesureikšmina – mokytojo nuomone, prie gerų rezultatų prisideda ir kiti mokyklos mokytojai, kurie per pamokas dalijasi savo žiniomis ir gebėjimais.

„Aš papildomai padedu pasiruošti praktinių užduočių atlikimui, kai jos tampa žinomos. Ruošiant mokinį meistriškumo konkursui, reikia ne vien suteikti jam daug teorinių žinių, bet ir lavinti praktinio darbo įgūdžius, pratinti prie darbo kultūros, o bene svarbiausia – nuteikti morališkai nepasiduoti ir kovoti iki paskutinės sekundės. Mokinys turi suprasti dalyvavimo konkurse naudą savo paties ateičiai, nes tai yra labai svarbi eilutė jo gyvenimo apraše, o ne momentinis renginys su dovanomis“, – tokiomis įžvalgomis pasidalijo V. Kabelis.

PATYS TAMPA PEDAGOGAIS

Kai kurie ankstesnių konkursų dalyviai po mokslų baigimo pasuko ne į autoservisus, bet į tas pačias mokyklas, tik jau siekdami perduoti savo žinias kitiems, jaunesniems. Antai Alytaus profesinio rengimo centre mokytoju dabar dirbantis Rokas Lukoševi-

6 AKTUALIJOS
Šiais metais meistriškumo konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“ vyko jau dešimtąjį kartą. Tai puiki proga apžvelgti, kaip susiklostė ankstesniuose konkursuose dalyvavusių meistrų karjera.
AKTUALIJOS AUTORIUS VITOLDAS KARALEVIČIUS

čius anksčiau konkurse liko trečias. Vaikiną pastebėjo šios mokymo įstaigos vadovas ir pakvietė čia dirbti.

2020-aisiais kaip jaunasis automechanikas konkurse dalyvavęs Joris Varneckis metus padirbėjo viename iš autorizuotų autoservisų, bet pernai atvyko į jo finalinį etapą pasižvalgyti, kaip sekasi kitiems mokiniams. Čia jis sulaukė darbo pasiūlymo – grįžti į Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklą, tik jau mokytojo vaidmenyje. „Besirengiant konkursui, užsimezgė ir iki šiol išliko neblogas ryšys su mokytoju V. Kabeliu ir mokyklos vadovybe. Būtent malonus ir profesionalus bendravimas su mokytojų kolektyvu lėmė pasirinkimą ir pačiam išbandyti mokytojo darbą“, – sakė J.Varneckis.

PASIEKĖ TAI, KO NESITIKĖJO

Bendrovės „Inter Cars Lietuva“ Mokymo skyriaus vadovas Andrius Žilėnas teigė, kad konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“ buvo pradėtas rengti siekiant kelti šios profesijos žinomumą, prestižą ir padėti studijuojantiems įgyti naujų įgūdžių. Be to, toks renginys suteikia galimybę mokiniams būti pastebėtiems, dalyviai netrunka sulaukti darbo pasiūlymų iš aukščiausio lygio įmonių.

„Tiesa, sumanę šį konkursą net nesitikėjome, kad kai kuriems jis taps priežastimi imtis pedagoginės veiklos ir perteikti savo žinias kitiems. Tačiau taip vyksta, o tokią tendenciją galime laikyti sėkmingu sutapimu, kadangi mes, kaip rengėjai, taip prisidedame prie būsimų automechanikų geresnio parengimo ir atliekame socialinę funkciją“, – kalbėjo A. Žilėnas.

ĮVERTINIMAI IŠ PIRMŲ LŪPŲ

Mindaugas Sapežinskas, Alytaus profesinio rengimo centro vyresnysis profesijos mokytojas

„Konkursui mokinius ruošiu kasmet, dažniausiai visiems trims etapams. Jei patenkama į trečiąjį, mokinys jau yra vienas iš dešimties geriausių tais metais. Tai yra fantastiškas rezultatas, tokie mokiniai laukiami kiekvieno darbdavio. Mokyklai, mano nuomone, siekiamybė yra pirmasis trejetukas. Tai ypač aktualu ne didžiųjų Lietuvos miestų mokykloms.

Šiandien Lietuvoje tai vienintelis tokio lygio konkursas, kurį galima pavadinti kasmetine automobilių remontininkų olimpiada ar automobilininkų „Eurovizija.“

Vitalius Neiberka, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos Automobilininkų skyriaus vedėjas

„Konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“ padeda darbdaviams pastebėti mokinius ir mokyklas, o mokytojams ir mokiniams – geras įmones. Be pastarųjų pagalbos nepavyksta sėkmingai pasirengti praktinėms užduotims.

Mokinio ir mokytojo įmonėje praleistas laikas pasiruošimui dažnai baigiasi pasiūlymu mokiniui pradėti dirbti – mokytis pameistrystės būdu, o mokytojui – gerais ryšiais su verslu. Konkurso metu taip pat atsiranda kontaktų ir ryšių su vieno ar kito gamintojo atstovais.“

7 AKTUALIJOS
AKTUALIJOS
Gytis Braždžiūnas (kairėje) Stanislovas Budraitis Joris Vernickis Kęstutis Mockus Rokas Lukoševičius

LIETUVOS JAUNIEJI AUTOMECHANIKAI VĖL KOPIA ANT PRIZININKŲ PAKYLOS

Šeštajame tarptautiniame konkurse „Young Car Mechanic“, kurio finalas vyko Vengrijoje, Gyor mieste, į prizininkų gretas pateko Lietuvos atstovas – Andrej Juckevič iš Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos. Jis užėmė trečiąją vietą.

8 AKTUALIJOS AKTUALIJOS AUTORIUS VITOLDAS KARALEVIČIUS

A. Juckevič, šiais metais jau nugalėjęs Lietuvos konkurse „Geriausias jaunasis automechanikas“, pademonstravo savo gebėjimus ir tarptautiniu mastu.

Iš dešimties Europos valstybių, kuriose veikia konkursą rengianti kompanija „Inter Cars“, atvykę atstovai turėjo atlikti 10 sudėtingų užduočių. Puikiai su jomis susitvarkęs A. Juckevič surinko tiek pat taškų, kiek ir antroje vietoje likęs renginio dalyvis iš Lenkijos, tačiau nusileido šiam pagal sugaištą laiką. Pirmąją vietą iškovojo Vengrijos atstovas.

„Galėjau ir geriau, – tarsi kuklindamasis po finalo pasakojo A. Juckevič. – Užduotys buvo parengtos tikrai neblogai, vienos lengvesnės, kitos – sunkesnės. Pasitaikė ir labai įdomių.“

Viena sudėtingiausių užduočių buvo susijusi su elektromobiliais. Jos metu mažokai taškų surinko visi finalinio etapo dalyviai.

„Man asmeniškai labiausiai patiko tos užduotys, kurių metu buvo daug paaiškinimų, vyko net nedideli apmokymai. Tokia tarptautinio konkurso patirtis, dalyvavimas jame tikrai pravers ateityje“, – sakė vilnietis.

Jis tvirtino esąs dėkingas savo mokytojui Vitalij Kabelis, kuris ne tik padėjo pasirengti tiek Lietuvos, tiek tarptautinio konkurso etapams, bet ir paskatino jį dalyvauti bei išmėginti jėgas. Mokytojas V. Kabelis buvo įsitikinęs, kad tai ne jo, o visos Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos ir jos mokytojų nuopelnas.

PRIZININKAIS TAMPA DAŽNAI

Tai jau ketvirtasis kartas, kai šiame tarptautiniame konkurse, kuris buvo surengtas šeštą sykį, Lietuvos atstovai kopia ant garbės pakylos. Pačiame pirmajame konkurse 2017 metais triumfavo Kęstutis Mockus, dabar jau buvęs Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos auklėtinis.

2019-aisiais antrąją vietą užėmė Lūkas Karlis Siksnis iš Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos, o po metų trečiąją vietą pelnė dar vienas Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos atstovas – Edvinas Mortūnas.

Lietuvoje konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“ šiemet buvo surengtas jau dešimtą kartą. Atrankoje dalyvavo beveik 4 tūkstančiai jaunųjų meistrų.

Nuo konkursų rengimo pradžios juos prižiūrintis bendrovės „Inter Cars Lietuva“ Mokymo skyriaus vadovas Andrius Žilėnas tvirtino, jog užduotys kasmet darosi kokybiškesnės, gilesnės, nors ir sudėtingesnės. Anot jo, šįmet bronziniu laureatu Vengrijoje tapęs A. Juckevič išsiskyrė ne tik aukštu rezultatu, bet ir užtikrintu užduočių atlikimu.

TIKSLAS – PADĖTI PARENGTI JAUNIMĄ

Konkursą rengianti tarptautinė grupė „Inter Cars“ tiek Lietuvoje, tiek užsienyje į jį pritraukia savo partnerių – žinomų dalių gamintojų, taip

pat nuolat prisideda ir autoservisų tinklai. „Mus visus vienija bendras tikslas – parengti kaip įmanoma daugiau gerų automobilių remonto ir priežiūros specialistų, kurių stinga tiek Lietuvoje, tiek kitose valstybėse. Todėl visuomet siekiame, kad į konkursą įsitrauktų ne tik patys dalyviai, bet ir jų bendramoksliai, mokytojai ir mokyklos.

Juolab, kad pateikiamos tokios užduotys, kuriomis perteikiama naujausia informacija, supažindinama su šiuolaikinėmis automobilių technologijomis. Jas įveikus, galima nesunkiai pritaikyti mokymo proceso metu, o tokia patirtis visiems yra labai naudinga“, – sakė „Inter Cars Lietuva“ Mokymo skyriaus vadovas A. Žilėnas.

9 AKTUALIJOS AKTUALIJOS

ILS SP. Z O.O., pagal pajamas viena didžiausių logistikos įmonių Lenkijoje, ketina pradėti bendradarbiavimą su partneriu iš Danijos, įmone „DANX“, grupės „DANX CAROUSEL“ dalimi.

Tai „time critical in-night“ tipo paslaugų specialistas, dirbantis srityje, kurioje pristatymo per numatytą laiką garantija yra pagrindinis reikalavimas. Abi įmonės sudarys naują bendrą kompaniją.

ILS ir DANX turi turtingą patirtį tiekimo ir atsarginių dalių logistikos srityse. Bendradarbiavimas turės apčiuopiamos naudos abiems bendrovėms, sukurdamas sinerginę partnerystę ir tarpusavyje teikiamų paslaugų papildymą. Bendradarbiavimas su ILS suteiks

DANX įmonei galimybę pasiekti Vidurio-Rytų Europos rinkas, o ILS galės išnaudoti DANX programinės įrangos kompetencijas ir platų tarptautinių klientų portfelį. Bendros įmonės steigimas planuojamas jau šiemet.

„DANX“ – DANŲ LYDERIS

DANX teikia visų rūšių atsarginių dalių platinimo paslaugas, o dėl plataus sandėlių ir logistikos centrų tinklo užtikrina pristatymą naktimis („in-night“) per trumpesnį nei 12 valandų terminą su pristatymu prieš 07:00 valandą ryto kitą dieną. Įmonė teikia savo paslaugas 7 Europos valstybėse ir dengia Skandinavijos regioną bei Baltijos šalis. Dėl pilnos ir kompleksiškos IT platformos, integruotos su klientų darbo eiga ir procesais, DANX padeda savo klientams optimizuoti jų tiekimo grandines sutrumpindama tiekimo ir gamybos laiką. Turėdama ambicijų sukurti „time-critical“ paslaugų tiekėją visoje Europoje, DANX 2022 metais susijungė su„Carousel Logistics“.„Carousel Logistics“ – tai specialistas, visoje Europoje teikiantis „time-critical“ tipo logistikos paslaugas, tiekiantis dalis ir produktus sritims, kurios turi kritinę reikšmę sveikatai ir gyvybei. Įmonė užtikrina kompleksinius sprendimus atsarginių dalių rinkai, grąžinimų valdymui ir medicinos logistikai, kur tikslumas ir vientisumas yra pagrindinės vertybės.

„Lenkijos ekonomika parodė stiprų augimą. Puikiai suvokiame, koks svarbus yra greitas reagavimas į rinkos pokyčius. ILS – tai viena didžiausių logistikos įmonių Lenkijoje, veikianti ne tik Lenkijos rinkoje, bet taip pat turinti didžiulę patirtį ir žinių, kurioms neprilygsta niekas šiame regione. Esant aukščiausiai istorijoje naktinės logistikos paklausai, ši partnerystė sujun-

gia geriausias žinias, dinamiškus sprendimus ir stiprų tinklą, kad užtikrintų mūsų klientams paramą augančioje ir besikeičiančioje rinkoje“, – pareiškė Lars Bo Larsen, DANX valdantysis direktorius Danijai ir Lenkijai.

„Šis bendras projektas taip pat užtikrins paramą mūsų ambicingiems plėtros planams.

Tai užtikrins, pavyzdžiui, idealų pagrindą besivystančioms sektorių specializacijoms, pvz., medžiagų aptarnavimo ir technologijų / IT, kurios galės tapti mūsų plačiu PUDO tinklu.

teikiamos paslaugos apima: sandėliavimą, vietinį transportą, tarptautinį transportą, jūrų transportą ir mišrųjį transportą.

Bendrovė vykdo veiklą naudodama šiuolaikinius sandėlius, kvalifikuotą personalą, specializuotą įrangą ir pažangias informacines technologijas.

ILS – tai logistikos operatorius, besispecializuojantis kompleksinių logistikos paslaugų teikime. Jis teikia paslaugas, visų pirma, atsarginių dalių segmentui, o taip pat įgyvendina sprendimus chemijos pramonės bei FMCG klientams.

Galų gale, tai yra puikus bendradarbiavimas ir nekantriai laukiame jo pradžios“, – pridėjo Lars Bo Larsen.

„ILS“ – VIETINIS GIGANTAS

ILS – tai verslo vienetas, priklausantis „Inter Cars“ kapitalo grupei. Bendrovė yra atsakinga už kompleksinių logistikos paslaugų teikimą, susijusį su prekių, skirtų kapitalo grupės bendrovėms ir užsienio įmonėms, sandėliavimu ir aptarnavimu. 2017 metais ILS atidarė logistikos ir plėtros centrą Zakročimo vietovėje. Investicinis plotas sudaro 24 ha, virš 60 tūkst. m² bendrojo sandėliavimo ploto ir 13 km ilgio transportavimo konvejerių sistemą – tai vienintelis toks dalių platinimo srities sandėlis Europoje. Antrasis, šiuo metu dar didesnis pagal plotą, regioninis sandėlis Sosnoveco vietovėje, aptarnaujantis kapitalo grupės bendroves, esančias į pietus nuo Lenkijos, 2022 metais buvo išplėstas iki 76 tūkst. m² bendrojo ploto. Bendras logistikos centrų plotas Lenkijoje sudaro virš 220 tūkst. m², o kitose Europos šalyse siekia 90 tūkst. m². ILS

„Inter Cars“ grupė yra atsarginių dalių lengviesiems automobiliams ir sunkvežimiams platinimo lyderis Lenkijos automobilių rinkoje. Be to, harmoningai plečiasi daugelyje Europos rinkų, o jos veikla daugiau nei 20 kontinento šalių suteikia jai pirmąją vietą Vidurio-Rytų Europoje ir antrąją vietą viso kontinento mastu, o taip pat aštuntąją vietą pasaulio mastu. „Inter Cars“ asortimente galima rasti virš dviejų milijonų atsarginių dalių lengviesiems automobiliams ir sunkvežimiams, o taip pat motociklų, žemės ūkio ir pramoninės technikos dalių bei aksesuarų vairuotojams.

Wojciech Aleksandrowicz, įmonės ILS vadovas ir valdybos direktorius, išreiškė nuomonę apie būsimą bendradarbiavimą: „Norime suteikti DANX klientams prieigą prie aukščiausios kokybės paslaugų naujose geografinėse vietose. Tai apima kompleksinius ILS platinimo tinklus ir tankų PUDO tinklą visoje šalyje, o taip pat prieigą prie šiuolaikiškų logistikos tinklų ir sandėlių. Klientai taip pat pasinaudos puikiomis ILS žiniomis apie Lenkijos rinką – DANX yra patikimas partneris, įmonė, turinti didelį potencialą, žinių ir reikšmingą programinę bei technologinę bazę.

Bendros įmonės įkūrimas – tai šansas pasiūlyti mūsų klientams naujas paslaugas, kurių paklausa pastaraisiais metais gerokai išaugo. Tiekimas „in-night“ principu sustiprins mūsų paslaugų asortimentą. Tikime, kad ši strateginė partnerystė suteiks nepaprastų galimybių ir tobulėjimo šansų abiems pusėms“, – pridėjo Wojciech Aleksandrowicz.

10 AKTUALIJOS
AKTUALIJOS
Wojciech Aleksandrowicz, Søren Byder Gønge, DANX įkūrėjas ir valdybos narys „DANX Carousel Group“
„ILS“ SP. Z O.O. UŽMEZGĖ STRATEGINĮ
BENDRADARBIAVIMĄ SU DANŲ ĮMONE „DANX“

KROATIJOJE ATIDARYTAS

NAUJAS LOGISTIKOS CENTRAS „INTER CARS SA“

Tai buvo ypatinga diena Kroatijos skyriaus istorijoje. 2022 metų gruodžio 10 dieną, šeštadienį, oficialiai atidarytas naujas ILS logistikos centras. Iškilmėse dalyvavo „Inter Cars SA“ Valdybos pirmininkas Maciej Oleksowicz ir Mirko Rugle, už veiklos Kroatijos rinkoje direktorius. Taip pat susirinko gausus svečių būrys iš automobilių pramonės šakos, mūsų klientai, partneriai ir tiekėjai.

Po iškilmingos juostos kirpimo ceremonijos svečiai galėjo pasivaikščioti naujame sandėlyje. Visas kompleksas Vukovinoje užima net 15 000 m2 plotą, o net 10 000 m2 sudaro pagrindinė halė su stelažų konstrukcijomis. Sandėlis, kurio plotas siekia 5000 m2 yra skirtas, pvz., iki 100 tūkstančių padangų sandėliavimui.

Papildomai pastatas turi 27 sandėlio rampas. Kroatijos logistikos centras aprūpins 43 skyrius regione, mažmeninius klientus pagal principą B2C (angl. Business to customer) bei eksporto klientus. Numatyta, kad tai vyks 150 trasų pagal tinkamai koordinuojamą logistiką. „Dar geresniam prekių prieinamumui ir mūsų klientų komfortui Kroatijoje bei visame regione mums reikėjo erdvės, kuri atitiktų reikalavimus. Tai buvo susiję su vieta, talpumu, efektyviu aprūpinimu ir atsarginių dalių prieinamumu. Todėl nusprendėme pastatyti visiškai naują sandėlį Vukovinos vietovėje. Tai buvo didžiulis iššūkis, bet galime pasakyti,

kad mūsų pastangos atsipirko“, – pabrėžė „Inter Cars SA“ Kroatijos skyriaus direktorius Mirko Rugle.

Tinkamą visų procesų vykdymą kasdien kontroliuoja beveik 200 sandėlio darbuotojų. Dar 50 darbuotojų užima pareigas, susijusias su sandėlio operacijomis bei logistika.

„Vukovinos centro atidarymas ir funkcionavimas pasitarnaus ne geresniam mūsų paslaugų teikimui Kroatijoje, bet taip pat ir Slovėnijoje, Italijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, o netolimoje ateityje – ir kitose regiono šalyse. Logistinis prieinamumas ir produktų asortimentas

– tai pagrindinis „Inter Cars“ sėkmės veiksnys.

Tai padeda pagerinti veiklą, susijusią su masiniais produktais, pvz., padangomis, variklių alyvomis, filtrais, tepalais bei akumuliatoriais“, – tvirtina Maciej Oleksowicz, „Inter Cars SA“ Valdybos pirmininkas.

Renginys buvo padalintas į dvi dalis, dieninę ir vakarinę. Po centrinio sandėlio atidarymo renginio visi svečiai galėjo malonioje aplinkoje

praleisti laiką vakarinės dalies metu, kur jų laukė įvairios pramogos.

„Esu labai sužavėtas tuo, kaip mūsų vietinis kolektyvas viską organizavo ir paruošė. Visi procesai ir sistemos sandėlyje ILS veikia tinkamai. Tikiu, kad mūsų klientai, tiekėjai ir partneriai pajus pozityvią įtaką, kuri sustiprins mūsų poziciją šiose svarbiose rinkose“, – pridėjo pirmininkas M. Oleksowicz.

„Inter Cars“ logistikos centrai Lenkijos teritorijoje yra įsikūrę Sosnoveco, Komorniki, Šosnovo ir Zakročimo, o „MidiHUB“ – Ščecino, Gdansko Pruščo, Lodžės, Žešuvo, Vroclavo, Balstogės ir Liublino vietovėse. Daugiau informacijos tinklapyje: ilslogistics.eu

Užsienio valstybėse„MidiHUB“ skyrių sandėliai veikia Čekijoje (Nupaky), Lietuvoje (Kaune) ir Ukrainoje (Lvive). Be to, be naujai atidaryto centro Vukovinoje, įmonė teikia logistinę paramą Latvijoje (Rygoje) ir Ukrainoje (Kyjive), Rumunijoje (Coldea), Bulgarijoje (Sofijoje), o taip pat Graikijoje (Larisoje).

11 AKTUALIJOS
AKTUALIJOS

PRISTATOME NAUJIENAS APIE „INTER CARS LIETUVA“ AKCIJAS KLIENTAMS

12 AKTUALIJOS 1 2 3 + AKTUALIJOS

AKCIJOS REZULTATŲ SEKIMAS KATALOGE

Nuo šiol galite matyti ir sekti savo rezultatus, prisijungę prie „Inter Cars Lietuva“ internetinio katalogo. Ši naujovė leidžia matyti, kiek trūksta iki akcijoje nustatyto tikslo, norint gauti prizą. Visą šią informaciją galite rasti čia:

1. Internetiniame kataloge pasirinkite skiltį AKCIJOS, kur galite rasti informacijos apie visas šiuo metu vykstančias akcijas.

2. AKCIJOS skiltyje rasite visas akcijas, kuriose galite dalyvauti ir pretenduoti į prizus.

3. Mūsų naujovė – akcijos rezultatų sekimas. Pasirinkus akciją, galima matyti, kiek trūksta iki akcijos tikslo. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog norint sekti akcijos rezultatus, užsakymai turi būti atlikti „Inter Cars Lietuva“ internetiniame kataloge. Akcijos rezultatai yra atnaujinami kiekvieną parą, tad atnaujintus rezultatus matysite kitą dieną po apsipirkimo.

AKCIJOS PRIZŲ ĮTEIKIMAS

Pristatome naują, akcijos prizų įteikimo tvarką. Nuo šiol fizinius akcijų prizus galėsite atsiimti, užsakydami prekes kataloge.

SVARBU! Prizai bus pasiekiami su pirmuoju užsakymu kataloge, pasibaigus akcijos galiojimo laikui. Tai reiškia, jog jei pirmojo užsakymo metu prizo nepasirinksite, atlikdami antrąjį užsakymą kataloge prizo negausite – jis bus neprieinamas.

Visa informacija, kaip atsiimti laimėtus prizus:

4. Pasibaigus akcijai, prizai yra prienami kataloge. Norint atsiimti laimėtą prizą, reikia atlikti užsakymą kataloge perkant bet kokias prekes. Krepšelio suma įtakos taip pat neturi. Įsidėję reikalingas prekes į pirkinių krepšelį stebėkite pranešimus, kurie ir informuoja apie prizus.

5. Pamačius pranešimą apie jums priklausančią dovaną, svarbu ją pasirinkti. Spauskite mygtuką RINKTIS DOVANĄ. Jei tai drabužis, turite pasirinkti tinkamą dydį. Pasirinkę prizus, patvirtinkite savo pasirinkimą.

6. Laimėtas prizas atsiras krepšelyje su kitomis pasirinktomis prekėmis.

SVARBU! Prizai yra teikiami tam tikrą laikotarpį, apie kurį jus gali informuoti aptarnaujantis vadybininkas. Pirmąjį užsakymą turite atlikti nurodytu periodu arba prizai bus neprieinami.

13 AKTUALIJOS 4 5 6 AKTUALIJOS

KĄ REIKIA ATSIMINTI KEIČIANT STABDŽIŲ DISKUS IR TRINKELES?

PATIKRINKITE STABDŽIŲ SKYSČIO BŪKLĘ IR LYGĮ

Tai pagrindinė klaida, kuri dažnai daroma per skubėjimą. Prieš stabdžių trinkelių arba trinkelių ir diskų keitimą būtina patikrinti stabdžių skysčio lygį ir jo būklę. Jei bakelyje jo yra per daug, tai stūmoklių įspaudimo metu bakelis gali sprogti. Tikrinant stabdžių skystį, taip pat reikia patikrinti jo susidėvėjimo lygį. Stabdžių skystis yra higroskopiškas. Tai reiškia, kad laikui bėgant jis absorbuoja vandenį iš aplinkos. Jei jo yra per daug, skystis praranda savo savybes ir gali užvirti vasarą arba užšalti esant stipriems šalčiams. Tokiose situacijose stabdžių sistema nereaguoja į stabdžių pedalo nuspaudimą.

Norint to išvengti, būtina keisti stabdžių skystį kas 2 metus.

PATIKRINKITE VISUS SISTEMOS ELEMENTUS

Nepriklausomai nuo to, ar keičiamos tik stabdžių trinkelės, ar trinkelės ir diskai, būtina patikrinti stabdžių apkabų būklę. Visų pirma (dar prieš stūmoklio įspaudimą), būtina patikrinti stūmoklį ir jo sandarinimą. Be to, taip pat verta nuvalyti paviršių tarp stūmoklio ir guminio riebokšlio. Kodėl? Kad purvas nepatektų į stabdžių sistemą ir neužterštų stabdžių skysčio bei nepažeistų stabdžių cilindro. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į stabdžių apkabos kreipiančiųjų ir apkabos

būklę. Kreipiančiosios visuomet turi būti kruopščiai nuvalomos. Jei jos yra pažeistos arba veikia netolygiai, jas būtina pakeisti. Kai kuriuose automobiliuose yra montuojamos kreipiančiosios, kurių nereikia tepti, bet daugelyje modelių tai privaloma. Iškraipyta arba įtrūkusi apkaba taip pat turi būti pakeista. Jei naujos stabdžių trinkelės arba trinkelės ir diskai bus sudėti į netinkamai veikiančias, užterštas apkabas, automobilis stabdys netolygiai. Po trumpo laiko bus reikalingas aplaidaus, netvarkingo montavimo taisymas. Dažnai tai pasibaigia stabdžių diskų iškraipymu arba netolygiu trinkelių susidėvėjimu ir greitai pareikalauja jų pakartotinio keitimo. Taip pat būtina atsiminti apie skardelių pakeitimą.

14 AKTUALIJOS
AUTOSERVISUI

MOKSLAS IR PLĖTRA

Naujų stabdžių diskų ir trinkelių montavimas –iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti labai paprasta procedūra. Tačiau būtina pasirūpinti detalėmis, nes net menkiausios operacijos neatlikimas gali pasibaigti problemomis ir sugaištu laiku papildomai diagnostikai. Šių procedūrų nesilaikymas dažnai gali pareikalauti pakartotinio elementų keitimo.

PATIKRINKITE STABDŽIŲ DISKŲ MUŠIMĄ

Sumontavus stabdžių diskus, juos būtina priveržti varžtais prie stebulių automobilio gamintojo rekomenduojamais sukimo momentais. Po to reikia patikrinti stabdžių diskų mušimą ciferblatiniu matuokliu. Koks yra leistinas mušimas? Priimtas standartas – tai 0,05 milimetro, tačiau rekomenduojama patikrinti konkretaus automobilio modelio gamintojo nurodomą reikšmę. Kai kuriuose automobiliuose tolerancija siekia net iki 0,10 milimetro, bet yra ir tokių, pvz., kai kurie BMW modeliai, kuriuose tolerancija – vos 0,01 milimetro.

ĮSPAUSKITE STABDŽIŲ STŪMOKLIUS SPECIALIAIS ĮRANKIAIS

NEPAMIRŠKITE NURIEBALINTI DISKŲ

Daugumą stabdžių diskų prieš montavimą reikia nuriebalinti specialia priemone. Jie yra apsaugoti specialiu tepalu arba alyva, kurie gali nusėsti ant stabdžių trinkelių. Tai gali apsunkinti tolygų stabdymą, o kai kuriais atvejais sukelti netolygų stabdžių trinkelių nusidėvėjimą arba diskų deformaciją. Tačiau ši taisyklė turi išimtį – nereikia nuriebalinti dažytų diskų.

NEMONTUOKITE NAUJŲ TRINKELIŲ ANT STIPRIAI SUSIDĖVĖJUSIŲ STABDŽIŲ DISKŲ

Jos kainuoja vos keletą eurų, tačiau naujų sumontavimas veiksmingai mažina virpesių atsiradimo bei netolygaus stabdžių trinkelių ir diskų susidėvėjimo riziką stabdymo metu. Skardelių montavimo vietas taip pat būtina nuvalyti.

NUVALYKITE STEBULES PRIEŠ STABDŽIŲ DISKŲ MONTAVIMĄ

Kai kurie mechanikai, keisdami stabdžių diskus, pamiršta kruopščiai nuvalyti rato stebules prieš naujų elementų montavimą. Tai yra būtina, nes diskas prie purvinos stebulės nepriglunda teisingai, o tai sukelia mušimą ir vibracijas, jaučiamas ant vairo stabdymo metu.

Apkabos stūmoklis turi būti įspaudžiamas specialių įrankių komplektu. Šios operacijos atlikimas naudojant guminį plaktuką arba kitokį tam nepritaikytą įrankį gali baigtis stūmoklio pažeidimu arba jo kreivu įspaudimu. Dėl to stabdžių trinkelės bus prispaudžiamos netinkamai ir jos dėvėsis netolygiai. Tai pasireikš nemalonia vibracija, jaučiama ant vairo stabdymo metu.

NEKABINKITE SUNKIOS APKABOS ANT ELASTINĖS STABDŽIŲ ŽARNELĖS

Kai kurie mechanikai stabdžių trinkelių ir diskų keitimo metu pakabina apkabas ant elastinių stabdžių žarnelių. Tai didelė apkrova minkštoms ir gležnoms stabdžių žarnelėms. Toks elgesys gali sukelti mikroįtrūkimus, kuriuos sunku pastebėti, todėl verta pritvirtinti apkabą prie amortizatoriaus, pvz., stora viela.

Žinoma, ne visuomet stabdžių trinkelės yra keičiamos kartu su diskais. Visgi kai kurie mechanikai ryžtasi montuoti naujas trinkeles ant stipriai susidėvėjusių arba surūdijusių stabdžių diskų. Tai pasibaigia daug spartesniu stabdžių trinkelių susidėvėjimu, nes jos dėvisi netolygiai. Automobilio vairuotojas po tokio keitimo taip pat pastebės vairo virpesius stabdymo metu. Taupymas šiuo atveju neapsimoka: aprūdiję arba per ploni stabdžių diskai yra netinkami tolimesnei eksploatacijai.

NEPAMIRŠKITE TINKAMAI PRIVERŽTI RATUS

Pakeitus tik stabdžių trinkeles arba sumontavus naujus stabdžių diskus, reikia teisingai priveržti ratus. Tam būtina naudoti dinamometrinį raktą ir naudoti automobilio gamintojo rekomenduojamus sukimo momentus. Priešingu atveju, diskas gali priglusti netolygiai ir po to deformuotis, įtrūkti ir sukelti netolygų stabdžių trinkelių nusidėvėjimą.

15 AKTUALIJOS
AUTOSERVISUI

KLIENTO APTARNAVIMAS INTERNETU IR TELEFONU

Klientų aptarnavimas – neatsiejama darbo autoservise dalis. Aptarnavimas gali pareikalauti daugiau pastangų ir kelti daugiau rūpesčių nei diagnostika, techninis aptarnavimas ir remontas. Kokią gerąją praktiką šiame kontekste reikėtų atsiminti?

ĮDĖMIAI KLAUSYKITE IR LEISKITE SUPRASTI SAVE

Gebėjimas aktyviai klausyti ir perfrazuoti tai, ką sako klientas, pokalbio metu yra labai svarbu. Tai padeda pasiekti susitarimą, o taip pat yra galimybė parodyti savo profesionalumą. Vien problemos išklausymo nepakanka – klientas gali pagalvoti, kad laukiate, kol jis baigs kalbėti.

Geras būdas palaikyti pokalbį ir parodyti savo suinteresuotumą yra perfrazavimas, t. y., to ką pasakė klientas pakartojimas kitais žodžiais. Tokiu būdu galite parodyti, kad suprantate jo problemą ir tikrai žinote, dėl ko jis kreipėsi.

Kalbėdami apie paslaugą, pasistenkite būti lengvai suprantami, bet venkite ignoravimo kliento, kuris gali nesigaudyti automobilių srityje, atžvilgiu.

NEIGNORUOKITE POKALBIO TELEFONU

Pagrindinė klaida, susijusi su klientų aptarnavimu telefonu autoservise, nusistatymas, kad telefoninis pokalbis yra skirtas tik apsilankymo laikui suderinti. Kai kurie autoservisų savininkai vertina tai, kaip neišvengiamą blogį, kuris atitraukia nuo svarbiausių darbų, t. y. automobilių remonto. Tačiau, telefoninis pokalbis leidžia pritraukti naujų klientų ir išlaikyti esamus, o jie yra ypač vertingi. Pokalbio metu vairuotojas laukia ne tik pakvietimo į autoservisą, todėl pokalbis turi jam suteikti pasitikėjimo, užmegzti susitarimą. Galiausiai, klientas sutars dėl apsilankymo tame autoservise, kuris jam sudarys gerą įspūdį. Telefoninio pokalbio su klientu metu verta paklausinėti apie kitus gedimo požymius ir paprašyti patikslinti, jei kas nors yra ne iki galo aišku. Tokiu būdu išvengsite staigmenos, be

to, klientas susidarys įspūdį, kad tikrai kreipėsi į specialistą.

RINKITE GERUS ATSILIEPIMUS INTERNETE

Šiais laikais žinios apie gerą ar blogą aptarnavimą pasklinda ne tik pažįstamų rate – jos gali pasiekti tūkstančius žmonių, jei nuomonė bus paskelbta internete. Nepatenkinti klientai dažnai spontaniškai pasidalija nuomone apie tam tikrą vietą, tačiau gavus kokybišką paslaugą spontaniškumo stinga.

Dėl to verta paraginti pastarąją klientų grupę pasidalinti savo įspūdžiais internete.

Galite tiesiog paprašyti išreikšti savo nuomonę, jei natūraliai įpinsite prašymą į pokalbį, pvz., grąžinant automobilį. Taip padidinsite tikimybę, kad patenkintas klientas nepamirš įvertinti suteiktos paslaugos.

Jei bendraujate su klientu elektroniniu paštu, galite priminti apie galimybę pridėti atsiliepimą žinutėje. Šiuo atveju geriausiai taupyti kliento laiką ir pridėti atitinkamą nuorodą prie elektroninio laiško. Platforma Motointegrator.com yra ta vieta, kurioje klientas gali įvertinti autoserviso paslaugas teigiamai… ir nesikarščiuodamas.

REAGUOKITE Į NEPALANKIUS (BLOGUS) ATSILIEPIMUS

Niekas taip nenuvilia, kaip blogas atsiliepimas, tačiau tokių pasitaiko kiekvienam!

Nenusiminkite, nebandykite „kontratakuoti“. Autoservisui bus kur kas naudingiau, jei pateiksite atsakymą profesionaliu tonu: „Apgailestaujame, nes labai daug dėmesio skiriame savo paslaugų kokybei. Prašome susisiekti su mumis, išspręsime nesusipratimą ir dėsime visas pastangas, kad būtumėte patenkintas mūsų paslaugomis.“ Neapsiribokite vien tik atsakymu. Jei klientas neatsilieps, paskambinkite jam ir pasiūlykite susitikimą.

Kai problema bus išspręsta, paprašykite teigiamo įvertinimo! Jei klientas bus patenkintas, kad jo įvertinimas sukėlė teigiamą pokytį, gali norėti pasigirti savo įtaka ir aprašyti problemos sprendimą.

PALAIKYKITE RYŠIUS

Periodiškai peržvelkite nuolatinių klientų sąrašą. Paskambinkite jiems ir paklauskite, kaip važiuoja automobilis po suteiktos paslaugos.

Toks rūpestis klientų yra labai vertinamas. Be to, gausite vertingų pastabų, o kiekvieno, kuris atsakys „viskas gerai“, galite paprašyti gero įvertinimo internete.

Taip pat nepamirškite atsakyti į pozityvius vertinimus. Tai ne tik malonus gestas, bet ir būdas užtikrinti, kad klientai sugrįžtų į jūsų autoservisą. Kai kas nors parašo įvertinimą, padėkokite už tai ir jūsų autoserviso pasirinkimą.

LAIKYKITE RANKĄ „ANT PULSO“

Užsiregistruokite portale Motointegrator. com, kuris teikia dirbtuvėms patogius internetinius sprendimus, pagerinančius darbo efektyvumą ir suteikia galimybę reklamuotis internete.

16 AKTUALIJOS
AUTOSERVISUI

Taip pat platformoje Motointegrator.com aplankykite „Žinių bazės“ skiltį – joje nuolat publikuojami straipsniai su patarimais, kaip organizuoti ir vykdyti darbą autoservise. Straipsniai, kuriuos ten rasite, tai ne tik klientų aptarnavimo patarimai, bet taip pat ir profesionalios publikacijos apie dirbtuvių įrangą, mokymus, įmonėms galiojančius teisės aktus.

VISADA BŪKITE PASIEKIAMI

Jei vairuotojas negaus atsakymo į elektroninį laišką arba keletą kartų neprisiskambins į vie -

ną autoservisą, jis kreipsis į konkurentus. Dėl to kiekviena įmonė turi pasirūpinti tuo, kad ji būtų tikrai pasiekiama svetainėje nurodytais kontaktais.

Verta patalpinti savo tinklapyje profesionalų kainoraštį. Tai leis sumažinti skambučių su klausimais apie standartinių autoserviso paslaugų kainas kiekį. Tokį kainoraštį galite publikuoti ir platformoje Motointegrator.com

Taip pat verta pagalvoti apie apsilankymų autoservise registravimą internetu. Tokiu būdu sumažinsite skambučių skaičių, kai klientas nori sutarti dėl konkrečios, jau pasirinktos paslaugos suteikimo.

PRIVILIOKITE INTERNETINIŲ AKCIJŲ IEŠKOTOJUS

Klientai mėgsta įvairias akcijas. Jei naudojate platformą Motointegrator.com, galite išskirti savo autoservisą iš kitų, teikdami specialų pasiūlymą pasirinktai paslaugai. Norint tai padaryti, pakanka užpildyti paprastą formą, kurią rasite „Autoservisų zona“ skiltyje, lauke „Akcijos“. Prisijungti prie „Autoservisų zonos“ galite spustelėję mygtuką viršutiniame dešiniajame kampe arba per Motointegrator. com. Nurodykite paslaugos rūšį, jos akcinę kainą bei akcijos galiojimo laikotarpį ir sąlygas.

17 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

AKSESUARAI

INTERJERO AKSESUARAI

VAIRO UŽVALKALAS

» Odinis

» Skersmuo: 44-46 cm

» IC kodas: MMT A050 187210

PAVARŲ PERJUNGIMO SVIRTIES UŽVALKALAS

» Odinis

» Juodos spalvos, juoda siūlė

» IC kodas: MMT CP10054

» Universakus, odinis

» Juodos spalvos, juoda siūlė

» IC kodas: MMT CP10057

SAUGUMO ĮRANGA

NAUJOS SUDĖTIES VAISTINĖLĖ

» Atitinka SAM Nr.V-2876

» Turniketai, CE žymėjimas

» IC kodas: VAISTINĖLĖ 2022 LT

MILTELINIS GESINTUVAS

» Talpa: 1 kg

» Gesinimo efektyvumas: 21B/C

» IC kodas: OGN GP1Z BC 1KG/W LT

AVARINIS TRIKAMPIS ŽENKLAS

» Žymėjimas E32*27R04/01*0004*00

» Medžiaga: plastikas

» IC kodas: MMT A108 002

SĖDYNIŲ UŽVALKALAI

SĖDYNIŲ UŽVALKALAI

» Iš poliesterio

» Komplektą sudaro: priekiniai ir galiniai užvalkalai, galvų atlošų užvalkalai

» IC kodas: MMT A048 191230

SĖDYNIŲ UŽVALKALAI

» Iš poliesterio

» Komplektą sudaro: priekiniai ir galiniai

užvalkalai, galvų atlošų užvalkalai

» IC kodas: MMT A048 191310

SĖDYNIŲ UŽVALKALAI

» Iš poliesterio

» Komplektą sudaro: priekiniai ir galiniai užvalkalai, galvų atlošų užvalkalai

» IC kodas: MMT A048 191490

18 AKTUALIJOS
PAVARŲ PERJUNGIMO SVIRTIES ANTGALIS
AUTOSERVISUI

AKSESUARAI

TRANSPORTO PRIEMONIŲ UŽDANGALAI

MOTOCIKLO UŽDANGALAS

» Atsparus vandeniui AQUATEX

» Matmenys: 2,29x0,99x1,25 m

» IC kodas: CV402

AUTOMOBILIO UŽDANGALAS

» Visam automobiliui, vieno sluoksnio

» Matmenys: 4,85x1,5x1,37 m

» IC kodas: MMT CP10022

RATŲ GAUBTAI

RATO GAUBTAS

» Spalva: sidabro

» Kiekis: 4 vnt.

» Ratlankio skersmuo: R13-R17

» IC kodas: MMT A112 2041

RATO GAUBTAS

» Spalva: sidabro

» Kiekis: 4 vnt.

» Ratlankio skersmuo: R14-R16

» IC kodas: MMT A112 2044

AUTOMOBILIO UŽDANGALAS

» Visam automobiliui, vieno sluoksnio

» Matmenys: 4,85x1,5x1,37 m

» IC kodas: MMT CP10026

RATO GAUBTAS

» Spalva: sidabro

» Kiekis: 4 vnt.

» Ratlankio skersmuo: R14-R16

» IC kodas: THU 9585

RATO GAUBTAS

» Spalva: juoda

» Kiekis: 4 vnt.

» Ratlankio skersmuo: R14-R16

» IC kodas: MMT RB-003C1 120

RATO GAUBTAS

» Spalva: sidabro

» Kiekis: 4 vnt.

» Ratlankio skersmuo: R13-R16

» IC kodas: MMT A112 2042

RATO GAUBTAS

» Spalva: sidabro / juoda

» Kiekis: 4 vnt.

» Ratlankio skersmuo: R14-R16

» IC kodas: MMT RB-003C1 120

19 AKTUALIJOS
AUTOSERVISUI

Puikiai atitinka matmenis ir formą dėl naujoviškos 3D skenavimo technologijos

Pakojo zona užtikrina komfortą, leidžia nuleisti vairuotojo koją

Sutvirtinti kraštai ir aukštis iki 7 cm visada apsaugos nuo nešvarumų

AUTOMOBILIŲ KILIMĖLIAI „3D

Išskirtinis stabilumas dėl spaustukų – lengvai montuojami spustelėjus

PROLINE“

Aukščiausi kraštai (iki 7cm) visada apsaugos

Puikiai tinka dėl naujoviškos 3D skenavimo technologijos

Itin patvari medžiaga su unikalia neslystančia struktūra, atspari nešvarumams

Itin modernus dizainas ir praktinis pritaikymas

BAGAŽINĖS KILIMĖLIAI „3D PROLINE“

Ekstremalus medžiagos sutvirtinimas ir ilgaamžiškumas

20 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

SHW, ventiliuojamų stabdžių diskų pradininkas, yra viena seniausių pramonės įmonių Europoje ir didžiuojasi savo istorija, siekiančia 1365 metus. 1964 metais SHW kartu su PORSCHE dalyvavo pirmojo ventiliuojamo stabdžių disko kūrime.

KILIMĖLIAIAUTOMOBILIŲ „NO.77“

Speciali apsauga pakojo zonai

Kilimėliai turi spaustukus, todėl juos lengva pritvirtinti prie grindų

Puikiai prisitaiko prie bagažinės formos dėl naujoviškos 3D skenavimo technologijos

Lengvumas ir lankstumas užtikrina patogų naudojimą

Aukšti 4 cm kraštai dar geriau apsaugo nuo nešvarumų Puikus prisitaikymas dėl naujoviškos 3D skenavimo technologijos

Modernus ir funkcionalus dizainas, kuris sulaiko nešvarumus kilimėlyje

Kraštai neleidžia nešvarumams pasišalinti nuo kilimėlio

BAGAŽINĖS KILIMĖLIAI „DRYZONE“

Guminių kilimėlių asortimentas

21 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

MICHELIN PILOT ALPIN 6

ĮSIBĖGĖJIMO ANT SNIEGO IR SUKIBIMO SU JUO EFEKTYVUMAS – GERIAUSIAS1 IŠ VISŲ NUSIDĖVĖJUSIŲ PADANGŲ

KONKURENTŲ PADANGOS VIDUTINIŠKAI

PALYGINIMAS SU KONKURENTŲ PADANGOMIS

1 Įsibėgėjimo ant sniego ir sukibimo su juo bandymą „Michelin“ prašymu TÜV SÜD gaminių bandymo tarnyba atliko 2017 metų gruodžio mėnesį su 205/55 R16 91H tipo padangomis, sumontuotomis ant „VW Golf 7“. MICHELIN ALPIN 6 buvo lyginama su konkurentų padangomis „BRIDGESTONE BLIZZAK LM001 Evo“, „CONTINENTAL WinterContact™ TS 860“, „DUNLOP Winter Sport 5“, „GOODYEAR Ultra Grip 9“, „PIRELLI Cinturato Winter“ ir „NOKIAN WRD4“.

MODERNIAUSIA „MICHELIN“ TECHNOLOGIJA „EVERGRIP“ OPTIMALŲ SAUGUMĄ IR AUTOMOBILIO VALDYMO ANT SNIEGO PATIKIMUMĄ UŽTIKRINA NET PADANGOMS NUSIDĖVĖJUS

KINTANTIS PROTEKTORIAUS RAŠTAS – PADANGAI DĖVINTIS ATSIRANDA NAUJŲ GRIOVELIŲ, JIE PLATĖJA.

PADANGAI DĖVINTIS PLATĖJANTYS GRIOVELIAI

2 Są1voka „nusidėvėjusi“ reiškia nudėvėjimą (medžiagos pašalinimą) ant staklių tiek, kad būtų pasiektas protektoriaus nusidėvėjimo rodiklis, kaip nurodyta Europos protektoriaus nusidėvėjimo rodiklių reglamente ECE R30r03f. Visais atvejais laikykitės žieminių padangų naudojimą reglamentuojančių vietinių teisės aktų.

22 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

MICHELIN PILOT ALPIN 5

Padanga

PRIPAŽINTA „PREMIUM“ KLASĖS AUTOMOBILIŲ GAMINTOJŲ

Prekių ženklo „Michelin“ padanga buvo pripažinta „premium“ klasės automobilių gamintojų. „Pilot Alpin 5“ gavo pripažinimo patvirtinimą iš šių gamintojų: AMG (klasė E, „CLS Sport“, „Coupé“ ir „Cabriolet“ klasė E), „Audi“ (A7, A8), BMW (M5) ir „Mercedes“ (klasė A, klasė B, CLA). Efektas „Premium Touch“ užtikrina dar geresnį pritaikymą „premium“ klasės automobiliams, sudaro aksominę, matinę mikrotekstūrą padangos šoniniame paviršiuje.

NAUJOS KARTOS MIŠINYS

Įmonė „Michelin“ sukūrė padangai „Pilot Alpin 5“ inovatyvią mišinio formulę. Į jos sudėtį, be kita ko, įeina funkcionalūs polimerai. Tai suteikia puikų sukibimą su bet kuria kelio danga – sausa, šlapia arba padengta sniegu bei tirpstančio sniego purvu. Naujas mišinys taip pat buvo optimizuotas energijos išsklaidymo protektoriaus priekio srityje atžvilgiu, o tai sumažina pasipriešinimą riedėjimui.

NAUJAS KRYPTINIS PROTEKTORIUS

Padanga „Pilot Alpin 5“ turi naujos kartos kryptinį protektorių. Jo raštas užtikrina puikius rezultatus nepriklausomai nuo kelio dangos. „V“ raidės formos raštas, simetriškas protektoriaus išdėstymas bei per vidurį esantis viengubas griovelis užtikrina aukštą atsparumą „aquaplaning“ reiškiniui.

PILOT ALPIN 5

„Pilot Alpin 5“ buvo sukurta siekiant užtikrinti puikų automobilio valdymą bet kokiomis žiemos sąlygomis. Įmonei „Michelin“ prioritetu buvo saugumo bei tikslaus vairavimo užtikrinimas taip pat greitiems ir „Premium“ klasės automobiliams.
MICHELIN
PLOTIS AUKŠTIS R GREIČIO INDEKSAI 155-225 40-70 15-20 T-V D-C B B-A 69 db MICHELIN
PLOTIS AUKŠTIS R GREIČIO INDEKSAI 205-315 30-60 16-22 H-W D-B DB B-A 68-74 db 23 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI
ALPIN 6

KOVOTOJAS ŠALTUOJU METŲ LAIKU

SAUGUS VAIRAVIMAS ĮVAIRIOMIS ŽIEMOS SĄLYGOMIS EUROPOJE

Išskirtinis sukibimas ant sniego, šlapios kelio dangos ir patižusio sniego

ƒ „V“ formos protektoriaus rašto dizainas

ƒ Daugybė protektoriaus blokelių ir didelis lamelių tankis

ƒ Guma dėl mišinio išlieka minkšta net esant labai žemai temperatūrai

Veiksmingai saugo nuo akvaplanavimo ir patižusio sniego

ƒ Optimalus griovelių skaičius ir tankis

ƒ Specialus kampinis skersinių griovelių dizainas

Optimizuotos degalų sąnaudos

ƒ Naujas silicio dioksido mišinys sumažina pasipriešinimą riedėjimui

Bekompromisis saugumas

Europos dizainerių sukurtas naujas protektoriaus raštas

Patrauklus dizainas, atitinkantis naujausias tendencijas

PLOTIS AUKŠTIS R GREIČIO INDEKSAI 165-245 40-65 15-18 T-V D C B 70-72 db
KORMORAN SNOW
24 AKTUALIJOS
SAUGUS VAIRAVIMAS ĮVAIRIOMIS ŽIEMOS SĄLYGOMIS EUROPOJE
AUTOSERVISUI

LENGVOJO AUTOMOBILIO ŽIEMINĖS PADANGOS

KLEBER „KRISALPHP3“

Miesto, kompaktiškiems, keleiviniams automobiliams, sedanams, didelio variklio tūrio automobiliams, visureigiams ir krosoveriams.

Miesto automobiliai Kompaktiški automobiliai Sedanai Keleiviniai automobiliai

Didelio variklio tūrio automobiliai

Visureigiai ir krosoveriai Lengvieji sunkvežimiai

PRANAŠESNĖS ANT APLEDĖJUSIOS KELIO DANGOS

Naujasis iš funkcinių elastomerų pagamintas protektoriaus mišinys pagerina sukibimą su kelio danga ir sutrumpina stabdymo kelią ant 1

EFEKTYVESNĖS ANT SNIEGU PADENGTOS KELIO DANGOS (A)

Nepriekaištingas saugumas važiuojant snieguotu keliu dėl daugybės horizontalių lamelių. Iš funkcionalių elastomerų pagaminta guma ir daugybė geriau išdėstytų lamelių pagerina sukibimą su snieguota

Žymėjimas: 3PMSF** ir M+S***

** 3 žymėjimas: snaigė ant kalno viršūnės. ***Purvas ir sniegas.

VIENOS GERIAUSIŲ ŽIEMINIŲ PADANGŲ RINKOJE ŠLAPIAI KELIO DANGAI (B)

Patobulinus padangas vienu lygmeniu – nuo C iki B klasės3 „WET“ ženklinimo sektoriuje, stabdymo kelias sutrumpėjo 2,2 m ant šlapios kelio dangos4 „V“ formos kryptinis protektoriaus raštas ir toboganai palengvina vandens pašalinimą, sumažinant akvaplanavimo riziką5

RIM apsauga yra visose 17 col. ar didesnio dydžio padangose.

Kuro suvartojimo efektyvumas (nuo A iki E).

Sukibimas su šlapia kelio danga (nuo A iki E).

Išorinio riedėjimo triukšmo klasė (nuo A iki C).

Išmatuota riedėjimo triukšmo vertė (decibelais).

3PMSF žymėjimas nurodo, ar padangą galima naudoti esant stipriam snygiui. Informacija teisinga paskelbimo dieną.

(1) Stabdymo ant ledo kelias sumažėjo 8 %, palyginti su ankstesniu „KLEBER KrisalpHP2“ atstumu, naudojant matmenis 205/55 16 91H. 2014 m. spalį „Michelin“ grupės atliktas vidinis bandymas Clermont Ferrand ledo čiuožykloje. 2) Stabdymo kelias sumažėjo 4 %, t. y. 1 m, o važiavimo pradžia ant sniego pagreitėjo 5 %, palyginti su ankstesniu KLEBER „KrisalpHP2“ atstumu, naudojant matmenis 205/55 16 91H. 2015 m. gruodį ir 2016 m. sausį „Michelin“ grupės atliktas vidinis bandymas Ivale. (3) Ženklinimo naujinimas iš C į B, palyginti su ankstesniu KLEBER „KrisalpHP2“ diapazonu. Šaltinis: 2015 m. rugpjūčio mėn. gaminio stebėjimo ataskaita (4) Stabdymo kelias ant šlapios kelio dangos sumažėjo 2,2 m, t. y. 6 %, mažiau palyginti su ankstesniu KLEBER „KrisalpHP2“ atstumu, naudojant matmenis 205/55 16 91H. 2014 m. gruodį „Michelin“ grupės atliktas vidinis bandymas Ladoux technologijų centre. (5) Atsparumas akvaplaningui padidėjo 15 % išilgai ir 13 % kreivėje, lyginant su ankstesniu KLEBER „KrisalpHP2“ atstumu, naudojant matmenis 205/55 16 91H. 2014 m. gruodį „Michelin“ grupės atliktas vidinis bandymas Ladoux technologijų centre.

* Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite oficialioje „AutoBild“ svetainėje adresu: www.autobild.de

KLEBER KRISALP HP3 PLOTIS AUKŠTIS R GREIČIO INDEKSAI 155-255 35-70 14-19 T-W D-B C-B B-A 68-71 db
* A
B
25 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

ŽIEMINĖSPADANGOS

Nauda ir savybės

Asimetriškas protektoriaus raštas užtikrina puikų automobilio valdymo patikimumą ant snieguotos kelio dangos

Optimizuoto kampo šoniniai grioveliai puikiai atlieka savo funkciją važiuojant per sniegą

Specialūs zigzaginiai sukimbamieji grioveliai gerina sukibimą ir stabdymo efektyvumą ant snieguotos kelio dangos

16 - 20

35 - 70

H - V

Lengvųjų automobilių, padidinto pravažumo automobilių ir mažos keliamosios galios sunkvežimių padangos

Ledas ir sniegas Efektyvumas Patogumas Valdymas Ledas ir sniegas Santykis Greičio žymuo
84V 90V 91V 97H 99V 92H 99H 98H 98H 91V 94V 97V 99V 93V 95V 98V 98V 101V 103V 100V 103V 92V 95V 6.5J 7.0J 6.5J 7.0J 7.0J 6.0J 6.5J 6.5J 6.5J 7.0J 7.5J 8.0J 8.0J 6.5J 7.0J 7.0J 7.0J 7.0J 7.5J 6.5J 6.5J 8.0J 8.5J D C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 195/45R16 XL 215/45R16 205/55R16 215/55R16 XL 225/55R16 XL 205/60R16 215/60R16 XL 225/60R16 215/65R16 215/45R17 XL 225/45R17 XL 235/45R17 XL 245/45R17 XL 205/50R17 XL 215/50R17 XL 225/50R17 XL 215/55R17 XL 225/55R17 XL 235/55R17 XL 215/60R17 XL 225/60R17 XL 225/40R18 XL 235/40R18 XL 97V 99V 95V 98V 100V 103V 99V 101V 104V 99V 102V 104V 88V 96V 93V 96V 98V 100V 105V 99V 102V 103V 105V 8.5J 9.0J 7.5J 8.0J 8.0J 8.5J 7.0J 7.5J 7.5J 7.0J 7.0J 6.5J 8.0J 9.0J 8.0J 8.5J 8.5J 9.0J 9.5J 8.0J 8.0J 7.5J 7.5J C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C 72 / B 73 / B 72 / B 72 / B 72 / B 73 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 73 / B 72 / B 72 / B 72 / B 73 / B 73 / B 72 / B 72 / B 72 / B 72 / B 245/40R18 XL 255/40R18 XL 225/45R18 XL 235/45R18 XL 245/45R18 XL 255/45R18 XL 225/50R18 XL 235/50R18 XL 245/50R18 XL 215/55R18 XL 225/55R18 XL 225/60R18 XL 225/35R19 XL 255/35R19 XL 225/40R19 XL 235/40R19 XL 245/40R19 XL 255/40R19 XL 275/40R19 XL 235/45R19 XL 245/45R19 XL 235/50R19 XL 235/55R19 XL 16" 17" 19" 18" 18"
Dydis Eksploatacinis rodiklis Standartinis ratlankis
Ratlankis
(col.) Dydis Eksploatacinis rodiklis Standartinis ratlankis Ratlankis (col.)

„PREMIUM“ PADANGŲ APTARNAVIMO ĮRANGA

Profesionalus ratų balansavimo įtaisas, turintis šias pažangias funkcijas: pneumatinį rato užspaudimą, automatinę duomenų įvedimo rankeną, 19 colių jutiklinį ekraną, taškinį lazerį, ratų apsaugą su sonaru plieniniams ir aliumininiams ratams, automatinio sustabdymo funkciją, vienos plokštumos balansavimą.

RATŲ

BALANSAVIMO STAKLĖS „BEISSBARTH G.50P“

MATAVIMAS IR BALANSAVIMAS

ƒ Balansas per 4,7 s

ƒ Automatinis rato sustojimas tikslioje koregavimo padėtyje

ƒ LED geresniam matomumui dedant svarmenis

ƒ Vidinis linijinis lazeris, skirtas tiksliai nustatyti svarmenis vietą

ƒ Programa, skirta svoriams paslėpti už skirtingų stipinų

RATŲ DUOMENŲ ATPAŽINIMAS

ƒ Automatinė duomenų rankena atstumo ir skersmens bei svorio matavimui

ƒ Automatinis kalamų arba klijuojamų svorių programos pasirinkimas

ƒ Didžiausias matavimo tikslumas ±0,5 g

AUTOMATINIS PRISITAIKYMO REŽIMAS

ƒ Dinaminis tolerancijos reguliavimas pagal svorį ir dydį

ƒ Sumažina likusį disbalansą mažesniuose ir lengvesniuose ratuose

ƒ Pašalina mažiausias vairuotojo pastebimas vibracijas

ƒ Ypač tinka elektromobiliams su lengvais ratais

RATO APSAUGA SU INTEGRUOTU SONARU

ƒ Automatinis plieninių ir aliuminio ratlankių ratlankio pločio atpažinimas

ƒ Be rankinio įvesties su matavimo matuokliu

ƒ Uždarius rato apsaugą, automatiškai paleidžiama balansavimo programa

19" JUTIKLINIS EKRANAS

ƒ Grafinis žingsnis po žingsnio iliustracijos

ƒ Supaprastinta programa

ƒ Jutiklinis ekranas, jautrus lietimui su pirštinėmis

SAUGUS PNEUMATINIS SUSPAUDIMAS

ƒ Pneumatinis rato užspaudimas su 250 kg suspaudimo jėga

ƒ Užtikrina nuoseklų visų keturių ratų suspaudimą

ƒ Ratų svoris - iki 75 kg

ƒ Pasirinktinai su ratų pakėlimu

VIENO LYGMENS BALANSAVIMAS

ƒ Pašalina dinaminį disbalansą tik vienu svoriu, o ne dviem

ƒ Mažiau koregavimo pozicijų ant ratlankio

ƒ Mažesnis svarmenų sunaudojimas

TECHNINIAI PARAMETRAI:

ƒ Maks. rato skersmuo - 44" | 1117 mm

ƒ Svoris - 130 kg

ƒ Veleno skersmuo - 40 mm

ƒ Greičio matavimas - 100 aps./min.

ƒ Matavimo laikas - 4,7 s

ƒ Ekranas - 19", jutiklinis ekranas

ƒ Maks. ratlankio plotis - 20"

ƒ Ratlankio skersmuo maks. - 30"

ƒ Rato svoris max. - 75 kg

IC KODAS: 1 692 501 003

28 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

Diagnostinis ratų balansavimo įtaisas lengviesiems automobiliams, sukurtas geriausiems profesionalams, su visiškai automatiniu ratų aptikimu. Pažangios įtaiso funkcijos: pneumatinė suspaudimo sistema, automatinis ratų atpažinimas, 19 colių jutiklinis ekranas, 3D lazerinis skaitytuvas ir išorinės linijos lazeris, ratų apsauga su sonaru plieniniams ir aliumininiams ratams, automatinio sustabdymo funkcija, vienos plokštumos balansavimas, sonaras, „Hubmatching“.

RATŲ BALANSAVIMO STAKLĖS „BEISSBARTH G.60P PRO“

MATAVIMAS IR BALANSAVIMAS

ƒ Balansas per 4,7 s

ƒ Automatiškai sustabdo ratą tikslioje koregavimo padėtyje

ƒ LED padidina matomumą dedant svarmenis

ƒ Vidinis lazerinis taškas tiksliam svorio nustatymui

ƒ Išorinis linijinis lazeris prisegamiems svarmenims

ƒ Padalinta programa, skirta svoriams paslėpti už stipinų

3D LAZERINIS SKAITYTUVAS

ƒ Bekontaktis atstumo, ratlankio pločio ir ratlankio skersmens matavimas

ƒ Optimizuotas juodiems ir blizgiems ratlankiams

ƒ Nėra duomenų rankenos ar matavimo matuoklio, viskas visiškai automatizuota

PRO VERSIJA SU DIAGNOSTIKOS FUNKCIJA

ƒ Automatinis aukščio nuokrypio matavimas su kiekviena balansavimo operacija (4,7 s)

ƒ „Hubmatch“: pašalina vibraciją sukant pa dangą ant rato

ƒ Pašalina net menkiausias vibracijas

RATO DUOMENŲ APTIKIMAS

ƒ Visiškai automatinis ratų duomenų aptikimas

ƒ Automatinis kalamų arba klijuojamų svorių programos pasirinkimas

ƒ Didžiausias matavimo tikslumas ±0,5 g

ƒ Balansavimo programa automatiškai paleidžiama uždarius rato apsaugą

AUTOMATINIS PRISITAIKYMO REŽIMAS

ƒ Dinaminis tolerancijos reguliavimas pagal svorį ir dydį

ƒ Sumažina likusį disbalansą mažesniuose ir lengvesniuose ratuose

ƒ Pašalina mažiausias vairuotojo pastebimas vibracijas

ƒ Ypač tinka elektromobiliams su lengvais

RATO APSAUGA SU INTEGRUOTU SONARU

ƒ Automatinis plieninių ir aliuminio ratlankių ratlankio pločio atpažinimas

ƒ Be rankinio įvesties su matavimo matuokliu

ƒ Uždarius rato apsaugą, automatiškai paleidžiama balansavimo programa

19" JUTIKLINIS EKRANAS

ƒ Grafinis žingsnis po žingsnio iliustracijos

ƒ Supaprastina teisingą balansavimą vadovaujantis procesais

ƒ Jutiklinis „Usbale“ ekranas su pirštinėmis

SAUGUS PNEUMATINIS SUSPAUDIMAS

ƒ Pneumatinis suspaudimas su 250 kg suspaudimo jėga

Užtikrina nuoseklų visų keturių ratų suspaudimą

Ratų svoris iki 75 kg

Pasirinktinai su ratų pakėlimu

VIENOS PLOKŠTUMOS BALANSAVIMAS

Pašalina dinaminį disbalansą tik vienu svoriu, o ne dviem

Mažiau koregavimo pozicijų ant ratlankio Mažesnis svarmenų sunaudojimas

TECHNINIAI PARAMETRAI:

Maks. rato skersmuo - 44" | 1117 mm

Svoris - 130 kg

Veleno skersmuo - 40 mm

Greičio matavimas - 100 aps./min. Matavimo laikas - 4,7 s

Ekranas - 19", jutiklinis ekranas

Maks. ratlankio plotis - 20"

Ratlankio skersmuo maks. - 30"

Rato svoris max. - 75 kg

29 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI
IC KODAS: 1 692 501 004

PASUKAMAS STALAS SU AUTOMATINIU CENTRAVIMU

ƒ Tvirtinimo diapazonas nuo 10 iki 25"

ƒ Dvigubi 80 mm cilindrai maksimaliai suspaudimo galiai

ƒ 2 sukimosi greičiai: 8 ir 16 aps./min.

ƒ Kvadratinės formos, kad būtų lengviau naudoti svirtį

TVIRTA TVIRTINIMO KOLONA IR GALVUTĖ

ƒ Lengvas pakreipimas per pedalą

ƒ Greitas vertikalus ir horizontalus rankos judesys

ƒ Pneumatinis užraktas

GALINGAS PADANGOS ATMUŠIKLIS

ƒ Greitas ir efektyvus atspaudiklio valdymas

ƒ Iki 12" padangos pločio

TRIJŲ KRYPČIŲ REGULIUOJAMAS PEILIUKAS

ƒ Valdomas pedalu

ƒ Neslystantis guminis padas apsaugo padangą ir ratlankį

PILNAS VALDYMAS KETURIAIS PEDALAIS

ƒ Pedalų valdymas sukimui, šoniniam prispaudimui, pakreipimui ir prispaudimui

ƒ Nuimamas pedalo blokas palengvina priežiūrą

ƒ Apsauginis separatorius sukimosi pedalui

DIDELIS KONSTRUKCIJOS TVIRTUMAS

ƒ Visiškai metaliniai pedalai

ƒ Galinga 50x50 mm horizontali rankena

ƒ Metalinis korpusas

TC45 PRO | WDK“

TCX.PRO: PAGALBINĖ „RANKA“ ŽEMO PROFILIO PADANGŲ MONTAVIMUI

ƒ Skirtas lengvai nuimti sunkias, kietas ar plačias padangas

ƒ Ratlankio presavimo kūgis supaprastina išorinį žemo profilio padangų suspaudimą

ƒ Visų įrankių aukščio reguliavimas vienu metu

PATVIRTINTA WDK: SAUGUS UHP IR „RUNFLAT“ PADANGŲ MONTAVIMAS IR IŠMONTAVIMAS

PAPILDOMAI KOMPLEKUOJAMA

ƒ Šoninis keltuvas

ƒ Pripūtimo įrenginys

T ECHNINIAI PARAMETRAI

ƒ Maks. rato skersmuo - 46" | 1170 mm

ƒ Atspaudimo jėga - 2600 N

ƒ Ratų plotis maks. - 15" | 381 mm

ƒ Sukimosi greitis - 8 | 16 aps./min.

ƒ Min. vidinis tvirtinimo diapazonas - 12"

ƒ Maks. vidinis tvirtinimo diapazonas - 27"

ƒ Min. išorinis tvirtinimo diapazonas - 10"

ƒ Maks. išorinis tvirtinimo diapazonas - 24"

30 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI
„PREMIUM“ PADANGŲ APTARNAVIMO ĮRANGA IC KODAS: 1 692 401 003
*Galima keisti komplektaciją.
„BEISSBARTH
MONTAVIMO STAKLĖS

MONTAVIMO STAKLĖS „BEISSBARTH AKIMBO MK1 |

IŠMONTAVIMAS BE SVIRTIES IR CENTRINIS RATLANKIO FIKSAVIMAS

ƒ Nėra kontakto su ratlankiu

ƒ Centrinės skylės tvirtinimas užtikrina tvirtą rato sukibimą

ƒ Mechaninis fiksavimo kaištis užtikrina didelį patvarumą

ƒ Pasirenkami suspaudimo adapteriai uždariems centriniams ratlankiams

AUTOMATINIS RATLANKIO DYDŽIO REGULIAVIMAS

ƒ Valdomas lazeriu, kad įrankiai nepažeistų ratlankių

ƒ Ratlankiai nuo 10 iki 30"

ƒ Vieno mygtuko paspaudimu automatiškai valdomi montavimo įrankiai

MAKSIMALUS TVIRTUMAS PAGAL DIZAINĄ

ƒ Dvigubos kolonos konstrukcija apsaugo nuo sukimosi ir lankstymo eksploatacijos metu

ƒ Bėgeliais valdomas išmontavimo įrankis ir nuspaudimo diskai užtikrina maksimalų stabilumą

ƒ Pramoniniai komponentai užtikrina didelį patvarumą

WDK“

INTEGRUOTAS CENTRINIO RATO PAKĖLIMAS

ƒ Pakelia ratus tiesiai ant centrinio stulpo

ƒ Nereikia perkelti ar kelti sunkaus rato

ƒ Automatiškai nusileidžia atleidus pedalą

ƒ Atlaiko ratus iki 80 kg

PNEUMATINĖ ATSPAUDIMO STŪMIMO RANKENA IR DVIGUBI ATSPAUDIMO DISKAI

ƒ Aukščiausios kokybės judanti atspaudimo rankena

ƒ Lengvesnis UHP ir „Runflat“ padangų valdymas

ƒ Stūmimo svirtis, pritvirtinta prie kolonos, o ne įrankio svirties, kad įrankis nejudėtų, kai veikiama jėga

INTUITYVI VALDYMO KONSOLĖ

ƒ Minimalus mygtukų skaičius sumažina sudėtingumą

ƒ Vairasvirtė, skirta geriau valdyti išmontavimo įrankį

ƒ Atskiras mygtukas ratlankio dydžio reguliavimui

ƒ Ergonomiškas aukštis

PAPILDOMAI KOMPLEKTUOJAMA

ƒ Pripūtimo įrenginys

TECHNINIAI PARAMETRAI

ƒ Maks. rato skersmuo - 47" | 1200 mm

ƒ Atspaudimo jėga - 12 000 N

ƒ Ratlankio skersmuo min. - 10"

ƒ Ratlankio skersmuo maks. - 30"

ƒ Ratų plotis maks. - 15" | 380 mm

ƒ Rato svoris max. - 80 kg

31 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI
IC KODAS: 1 692 401 007 Dėl prekių kainos ir pristatymo terminų kreipkitės: lt.irankiai@intercars.eu Tel.: +370 5 219 3763

„EVERT“ PADANGŲ APTARNAVIMO ĮRANGA

PUSIAU AUTOMATINĖS BALANSAVIMO STAKLĖS „EVERT BP3020B“

ƒ Itališka technologija ir programinė įranga užtikrina tikslų ir stabilų veikimą

ƒ Aukštos kokybės rato užveržimo HAWEKA rankena

ƒ Energiją taupantis variklis

ƒ Surinkta naudojant aukštos kokybės elektroninius komponentus

ƒ Dinaminio ir statinio balansavimo funkcija

ƒ 7 režimai ALU

ƒ Programa, skirta svorio slėpimui už ALU ratlankio stipino

ƒ MOT režimas motociklo ratams (reikalingas papildomas adapteris TB-M-0900000)

ƒ SUV režimas, skirtas matuoti visureigių transporto priemonių ratus

ƒ Prietaisą gali kalibruoti ir diagnozuoti naudotojas

ƒ Rodomų vienetų pasirinkimas: coliai / milimetrai, gramai / uncijos

ƒ Ratų optimizavimo funkcija leidžia rasti optimalią padangos padėtį ratlankio atžvilgiu

ƒ Energiją taupantis miego režimas po 5 minučių neveikimo

ƒ SMD LED lempa pagerina matomumą subalansuoto rato viduje

ƒ Kojinis stabdis

ƒ 3 kūgiai + kūgis „Toyota SUW“

ƒ Spalva RAL 7021

ƒ Grūdintas velenas D40 mm

ƒ Lazeris svarelių klijavimui

ƒ 4 kūgiai

ƒ Replės svarmenims

ƒ Matuoklė ratlankio pločiui matuoti

TECHNINIAI PARAMETRAI

ƒ Automatinis ratų atstumo matavimas: TAIP

ƒ Automatinis rato skersmens matavimas: TAIP

ƒ Automatinis ratlankio pločio matavimas: NE

ƒ Ratlankio dydis - 10-24"

ƒ Ratlankio plotis - 1,5- 20"

ƒ Maksimalus rato skersmuo - 1100 mm

ƒ Sukimosi greitis - 200 aps./min.

ƒ Matavimo laikas – 10 s

ƒ Matavimo tikslumas – 1 g

ƒ Maksimalus rato svoris - 70 kg

ƒ Antras matavimo tikslumas - ≤5 g

IC KODAS: EVERTBP3020B

32 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

AUTOMATINĖS BALANSAVIMO STAKLĖS „EVERTBP 76-2“

ƒ Itališka technologija ir programinė įranga užtikrina tikslų ir stabilų veikimą

ƒ Aukštos kokybės rato užveržimo HAWEKA

rankena

ƒ Energiją taupantis variklis

ƒ Surinkta naudojant aukštos kokybės elektroninius komponentus

ƒ Dinaminio ir statinio balansavimo funkcija

ƒ 7 režimai ALU

ƒ Programa, skirta svorio slėpimui už ALU

ratlankio stipino

ƒ MOT režimas motociklo ratams (reikalingas papildomas adapteris TB-M-0900000)

ƒ SUV režimas, skirtas matuoti visureigių transporto priemonių ratus

ƒ Prietaisą gali kalibruoti ir diagnozuoti naudotojas

ƒ Rodomų vienetų pasirinkimas: coliai / milimetrai, gramai / uncijos

ƒ Ratų optimizavimo funkcija leidžia rasti optimalią padangos padėtį ratlankio atžvilgiu

ƒ Energiją taupantis miego režimas po 5 minučių neveikimo

ƒ SMD LED lempa pagerina matomumą subalansuoto rato viduje

ƒ Lazeris svarelių klijavimui

ƒ Automatinis rato stabdymas toje vietoje, kur pritvirtinamas svoris

ƒ 3 kūgiai + kūgis „Toyota SUW“

TECHNINIAI PARAMETRAI

ƒ Automatinis rato nuotolio matavimas: TAIP

ƒ Automatinis rato skersmens matavimas: TAIP

ƒ •Automatinis ratlankio pločio matavimas: TAIP

ƒ Ekrano tipas - LCD – HD

ƒ Ratlankio dydis - 1-28"

ƒ Ratlankio plotis - 1,5-20"

ƒ Maksimalus rato skersmuo - 1100 mm

ƒ Sukimosi greitis - 140 aps./min.

ƒ Matavimo laikas – 7 s

ƒ Matavimo tikslumas – 1 g

ƒ Maksimalus rato svoris - 70 kg

ƒ Antras matavimo tikslumas - ≤5 g

IC KODAS: EVERTBP76-2

33 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI
Dėl prekių kainos ir pristatymo terminų kreipkitės: lt.irankiai@intercars.eu
Tel.: +370 5 219 3763

„ROMIX“ ŽIBINTŲ REMONTINIAI LAIKIKLIAI

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: AUDI A6 C6 05.04-08.11

IC kodas: ROM C70228 / ROM C70227

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: AUDI A6 C7 04.15-02.18

IC kodas: ROM C70720 / ROM C70719

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: BMW 3 E90, E91 12.04-05.12

IC kodas: ROM C70246 / ROM C70245

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: BMW 5 E60, E61 07.03-02.07

IC kodas: ROM C70234 / ROM C70233

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: CITROEN C4 I 11.04-12.10

IC kodas: ROM C70256 / ROM C70255

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: CITROEN C-ELYSEE 11.12-11.16

IC kodas: ROM C70728 / ROM C70727

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: CITROEN C-ELYSEE 11.16-

IC kodas: ROM C70732 / ROM C70731

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: CITROEN NEMO; FIAT FIORINO / QUBO; PEUGEOT BIPPER 11.07-04.16

IC kodas: ROM C70740 / ROM C70739

34 AKTUALIJOS
AUTOSERVISUI

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: PEUGEOT 3008 P84, 5008 T87 05.16-12.20

IC kodas: ROM C70736 / ROM C70735

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: PEUGEOT 301 11.12-11.16

IC kodas: ROM C70730 / ROM C70729

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: PEUGEOT 308 I 09.07-11.14

IC kodas: ROM C70265 / ROM C70264

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: PEUGEOT 308 II 09.13-

IC kodas: ROM C70734 / ROM C70733

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: RENAULT CLIO IV Ph I 11.12-06.16

IC kodas: ROM C70254 / ROM C70253

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: RENAULT CLIO V Ph I 09.19-

IC kodas: ROM C70762 / ROM C70761

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: RENAULT MEGANE II 11.02-12.09

IC kodas: ROM C70754 / ROM C70753

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: RENAULT MEGANE III Ph I 11.08-04.12

IC kodas: ROM C70261 / ROM C70260

35 AKTUALIJOS
AUTOSERVISUI
ROMIX įmonė rinkoje veikia daugiau nei 25 metus. Beveik nuo pat veiklos pradžios automobilių rinkai tiekiame specializuotus tvirtinimo elementus. ROMIX asortimentas apima tvirtinimus europietiškiems, japoniškiems ir amerikoniškiems automobiliams.

„ROMIX“ ŽIBINTŲ REMONTINIAI LAIKIKLIAI

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: FORD FIESTA VI 01.13-04.17

IC kodas: ROM C70250 / ROM C70249 IC kodas: ROM C70244 / ROM C70243

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: FORD FOCUS II 07.04-09.12

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: FORD FOCUS III 07.10-11.14

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: FORD TRANSIT / TOURNEO COURIER 02.14-03.18

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: MERCEDES C-Class W204 01.07-12.13

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: MERCEDES C-Class W205 12.13-02.21

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: MERCEDES E-Class W211 03.02-07.09

36 AKTUALIJOS
IC kodas:
C70252
C70251
IC
C70262 IC kodas: ROM C70750 / ROM C70749 IC kodas:
IC kodas: ROM C70748 / ROM C70747
ROM
/ ROM
IC kodas: ROM C70746 / ROM C70745
kodas: ROM C70263 / ROM
ROM C70232 / ROM C70231
AUTOSERVISUI

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: DACIA LOGAN II, SANDERO II 10.12-09.20

IC kodas: ROM C70764 / ROM C70763

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: FIAT 500 01.07-07.15

IC kodas: ROM C70218 / ROM C70217

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: FIAT DOBLO I 11.05-01.10

IC kodas: ROM C70258 / ROM C70257

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: FIAT DOBLO II 09.14-

IC kodas: ROM C70744 / ROM C70743

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: FIAT GRANDE PUNTO, PUNTO, PUNTO EVO 04.05-08.18

IC kodas: ROM C70216 / ROM C70215

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: FIAT PANDA 169 09.03-12.12

IC kodas: ROM C70212 / ROM C70211

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: FIAT STILO 10.01-09.04

IC kodas: ROM C70210 / ROM C70209

» Priekis: kairė/dešinė.

» Tinka: FIAT TIPO 356 10.15-

IC kodas: ROM C70742 / ROM C70741

37 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

TIESIOG VISKAS.

Viskas, ko jums reikia, surinkta ypač apgalvotai.

Kurdami ratų guolių remonto produktus, stengiamės padaryti viską, kas įmanoma. Šis siekis apima ne tik mūsų produkcijos patikimumą ir kokybę, bet ir siūlomų priedų asortimentą. Gaminiai yra specialiai pritaikyti beveik visų modelių automobiliams ir surinkti su visais reikalingais komponentais Iki smulkmenų apgalvoti

„SCHAEFFLER“ RASITE KIEKVIENAME AUTOMOBILYJE.

Patikimos važiuoklės, variklio ir transmisijos dalys, kurių kokybė nenusileidžia originaliai įrangai.

1883 m. Friedrichas Fischeris išrado plieninių rutuliukų šlifavimo mašiną ir taip atvėrė kelią šiuolaikiniam rutuliniam guoliui. Fischerio idėjos toliau vystomos „Schae ler“ gaminiuose. „Schae ler“ ratų guolius ir variklių dalis tobulina tos pačios patikimos „Schae ler“ mokslinių tyrimų ir plėtros, inžinerijos bei gamybos komandos, kurios padeda gaminti ir „LuK“ sankabas bei remiasi 130 metų patirtimi. Bendrovė „Schae ler“

– tai viena iš pirmaujančių automobilių gamintojų pasaulyje, siūlanti kokybiškas variklių, važiuoklės ir transmisijos dalis pirminės įrangos ir atsarginių dalių rinkoms.

http://a ermarket.schae ler.com

IRANGOS
APTARNAVIMO RINKOJE WWW.AISINAFTERMARKET.EU
ORIGINALIOS
PAVELDAS

AR SKRUZDĖLĖ GALI UŽKURTI AUTOMOBILĮ ?

Ne, turite pasirinkti starterius ir generatorius DENSO. Panašiai kaip skruzdėlės, jie yra kompaktiški, lengvi ir stiprūs. Priešingai nei skruzdėlės, jie buvo kruopščiai suprojektuoti pagal originalios įrangos standartus, yra lengvai montuojami ir visiškai suderinami su pažangiomis elektroninėmis sistemomis. Tai protingas pasirinkimas.

RINKITĖS DENSO. Išlaisvinkite savo mintis.

www.denso-am.pl www.denso-technic.com/pl

DEGUONIES DAVIKLIŲ GEDIMŲ ANALIZĖ

Deguonies daviklio tinkamo darbo patikrai būtina

Pradedant patikrą, visų pirma, būtina patikrinti kištuką ir laidą: reikia įsitikinti, ar jie nėra pažeisti. Bet kokie pažeidimai neigiamai veikia signalą iš matuojančio elemento. Po to būtina patikrinti ar ant deguonies daviklio korpuso nėra pažeidimo pėdsakų, kurie galėtų indikuoti apie vidinius įspaudimus arba įtrūkimus. Svarbu, kad daviklio matuojantis elementas nebūtų pažeistas ir užtikrintų tinkamą veikimą. Kitas žingsnis – kištuko patikra: jis turėtų būti švarus, nepažeistas ir sandarus, be alyvos, tepalo ar kitokių cheminių medžiagų pėdsakų. Tai gali neigiamai veikti išeinantį daviklio signalą, kuris yra labai jautrus teršalams.

1. NORMALI BŪKLĖ

Daviklio išvaizda:

ƒ Matuojančio elemento apsauginis vamzdelis yra švarus, matinės spalvos.

Priežastis:

ƒ Švarus degimas variklyje, periodinio aptarnavimo rezultatas.

2. UŽTERŠIMAS AUŠINIMO SKYSČIU

Daviklio išvaizda:

ƒ Grūdėta pilkai-balta spalva, vietomis su žalsvomis dėmėmis.

Priežastis:

ƒ Užteršimas aušinimo skysčiu iš variklio cilindrų.

Sprendimas:

ƒ Patikrinti variklio aušinimo sistemos sandarumą, ypač cilindrų galvutės tarpinę ir, esant poreikiui, atlikti remontą.

ƒ Pakeisti daviklį.

3.

Daviklio išvaizda:

ƒ Plačios tamsiai pilkos / juodos nuosėdos ant apsauginio vamzdelio.

Priežastis:

ƒ Užteršimas dėl per didelių alyvos sąnaudų.

Sprendimas:

ƒ Patikrinti variklį dėl alyvos prasisunkimo ir susidėvėjimo, esant poreikiui, atlikti remontą.

ƒ Pakeisti daviklį.

4. UŽTERŠIMAS DEGALAIS

Daviklio išvaizda:

ƒ Per didelis tamsiai rudų arba juodų suodžių kiekis.

Priežastis:

ƒ Užteršimas dėl per riebaus oro-degalų mišinio. Tai gali lemti deguonies daviklio šildytuvo arba degalų tiekimo sistemos pažeidimai.

Sprendimas:

ƒ Patikrinti degalų tiekimo sistemą ir atlikti išmetamų dujų sudėties matavimą.

ƒ Patikrinti deguonies daviklio šildytuvo maitinimą (davikliai bent su 3 laidais).

ƒ Pašalinti gedimą.

ƒ Pakeisti daviklį.

5. UŽTERŠIMAS PRIEDAIS

Daviklio išvaizda:

ƒ Plačios raudonos arba baltos dėmės.

Priežastis:

ƒ Užteršimas dėl kenksmingų priedų naudojimo arba dėl per didelio priedų kiekio. Kai

kurios degalų priedų sudedamosios dalys gali užteršti arba užkimšti deguonies daviklio matuojantį elementą. Šios sudedamosios dalys degimo variklyje metu išskiria dūmus, kurie gali užteršti arba užkimšti daviklio matuojantį elementą.

Sprendimas:

ƒ Išvalyti variklį ir degalų tiekimo sistemą nuo priedų.

ƒ Pakeisti daviklį.

6. UŽTERŠIMAS ŠVINU

Daviklio išvaizda:

ƒ Blizgios, tamsiai pilkos nuosėdos ant daviklio apsauginio vamzdelio.

Priežastis:

ƒ Užteršimas dėl benzino su švinu naudojimo.

ƒ Švinas veikia platiną, kuri yra deguonies daviklyje ir katalizatoriuje.

Sprendimas:

ƒ Išpilti iš degalų bako benziną su švinu ir užpildyti baką bešviniu benzinu.

ƒ Pakeisti daviklį.

Po remonto ir užteršto deguonies daviklio keitimo būtina patikrinti katalizatoriaus veikimą – užteršimas taip pat galėjo jį pažeisti ir sumažinti jo efektyvumą. 1977 metais DENSO pagamino pirmuosius deguonies daviklius. Nuo to laiko šimtai milijonų DENSO deguonies daviklių atliko savo vaidmenį, matuodami deguonies kiekį išmetamose dujose, ir suteikė įmonei vieno iš pasaulinių lyderių poziciją deguonies daviklių srityje. Automobilių pramonė vis didina emisijos standartus, todėl DENSO deguonies davikliai yra vis pažangesni, turi įrengtas naujausias aptikimo technologijas. Jie efektyviau veikia degalų degimo našumą ir mažina teršalų emisiją.

Daugiau informacijos apie DENSO deguonies daviklius galima rasti nemokamame kataloge tinklapyje ir „TecDoc“ kataloge.

42 AKTUALIJOS
atlikti pilną vizualinę patikrą ir veikimo testus. DENSO ekspertai pataria, kokiu būdu pagal deguonies daviklio išvaizdą galima įvertinti jo gedimo priežastį.
UŽTERŠIMAS ALYVA
1 3 5 2 4 6 TIEKĖJAI

KĄ AUTOMOBILYJE SUNKIAUSIA SUBALANSUOTI ?

Atsakymas - deguonies ir degalų santykį. Sumontuokite deguonies daviklius DENSO, kurie užtikrins degalų-oro mišinio sekimą realiuoju laiku. Tinkamos pusiausvyros palaikymas užtikrina žemesnę teršalų emisiją, mažesnes degalų sąnaudas ir ilgesnį variklio tarnavimo laikotarpį. Tai protingas pasirinkimas.

RINKITĖS DENSO. Išlaisvinkite savo mintis.

www.denso-technic.com/pl
www.denso-am.pl

SISTEMA „START-STOP“ IR ALYVOS FILTRAVIMAS AUTOMOBILYJE

jimo metu sistema – tai vienas iš sprendimų, kuriuo siekiama sumažinti kenksmingų medžiagų emisiją transporto priemonės sustojimo metu. Ekologijos atžvilgiu ši funkcija labai praverčia važinėjant mieste, kai nemažai laiko leidžiame stovėdami kamščiuose ar prie raudono šviesoforo signalo. Transporto priemonės vartotojui, kuris daug laiko leidžia stovėdamas kamščiuose, vieninteliu privalumu bus nežymus degalų sąnaudų sumažėjimas (per valandą laiko tuščioje eigoje variklis sunaudoja 0,5-1,5 litro degalų, priklausomai nuo cilindrų skaičiaus). Dėl šios sistemos vairuotojas, kuris dažniausiai važinėja mieste, gali per metus sutaupyti apie 100 litrų degalų (jei skaičiuosime 1,5 valandos „važiavimo“ miesto kamščiuose kasdien). Situacijoje, kai automobilis dažniausiai įveikia ilgas trasas užmiestyje, maksimali ekonomija gali siekti vos 20 litrų per metus.

SISTEMA „START-STOP“ – TAI NE NAUJIENA

Įdomu tai, kad idėja išjungti transporto priemonės variklį sustojimo metu nėra nauja.„Toyota“ sukūrė pirmąją tokią sistemą 1964 metais, modelis „Crown“ turėjo šią sistemą iki XX a. 70-ųjų metų vidurio. Europoje „Fiat“ (mode -

sistemą „Easymatic“, įgalinančią variklio išjungimą mygtuku. Pakartotinai variklis buvo įjungiamas nuspaudus akceleratoriaus pedalą. Pirmuoju serijiniu modeliu su sistema „Start-stop“ buvo „VW Golf 3 Ecomatic“ su dyzeliniu varikliu (išjungdavo variklį ne tik sustojus transporto priemonei, bet taip pat ir važiavimo metu, kai vairuotojas atleisdavo akceleratoriaus pedalą). Ši idėja buvo naudojama garsiuose VAG koncerno projektuose: „VW Lupo 3L“ bei „Audi A2 3L“ (transporto priemonės garantavo degalų sąnaudas 3 litrų lygyje kiekvienam 100 km).

Šiandien daug žmonių užduoda sau klausimą: kokia yra „Start-stop“ sistemos įtaka kitiems transporto priemonės komponentams ir atskiroms dalims? Daugeliui žinoma, kad didžiausias variklio elementų susidėvėjimas vyksta jo paleidimo metu (ne tik „šaltai“). Transporto priemonių su sistema „Start-stop“, kurios juda po miestą, variklio išjungimo ir įjungimo ciklų skaičius yra keliolika ar net iki keliasdešimties kartų didesnis nei automobiliuose be šios sistemos. Todėl buvo būtina užprogramuoti greito ir švelnaus variklio paleidimo procesą. Yra keli būdai: pradedant starteriu su padidintu sukimo momentu, sistemos su diržine pavara, paleidžiančia variklį,

Alyvos filtrai „Hengst Filter“

momentą tiesiogiai alkūniniam velenui perduodančiu starteriu ir baigiant sistema, kuri nustato stūmoklius patogiausioje padėtyje švelniam paleidimui (tuoj pat po išmetimo) ir paduoda degalus tik į tą cilindrą, kuris pradeda darbo ciklą.

KAIP APRIBOTI „SAUSO“ VARIKLIO PALEIDIMO PASEKMES?

Net įmantriausios sistemos, švelninančios variklio paleidimą, negali visiškai panaikinti variklio „sauso“ paleidimo pasekmių – pirmosios kelios sekundės tuoj pat po variklio paleidimo yra pats destruktyviausias momentas. „Start-stop“ sistemos įvedimas automobiliuose pareikalavo iš filtravimo sistemų konstruktorių naujų filtrų, kurie maksimaliai apribotų alyvos nutekėjimą iš filtro po variklio išjungimo. Pavyzdys – įmonė „Hengst“, kuri sukūrė filtrus, atsparius alyvoje esančių agresyvių priedų arba aukštos temperatūros poveikiui, kurie užtikrina labai tikslią vandens separaciją iš alyvos ir patikimą veikimą netgi tipiniuose automobilių su „Start-stop“ sistema alyvos slėgio šuoliuose. Kitas žingsnis buvo filtruojančių medžiagų patobulinimas, kad jos užtikrintų dar tikslesnį alyvos filtravimą (didesnis darbo ciklų „sausai“ kiekis sukelia greitesnį švaistiklių-stūmoklių sistemos ir veleno bei paskirstymo velenų susidėvėjimą).

Atsakant į šiuos iššūkius, „Hengst“ alyvos filtro

44 AKTUALIJOS TIEKĖJAI

Alyvos filtravimo modulis „Hengst“ varikliams

„Mercedes AMG M139“ su sistema „Start-stop“. Keičiamas alyvos filtro įdėklas „Hengst“, prekės kodas E155H D122

įdėklas yra pagamintas iš gerokai tvirtesnių celiuliozės ir poliesterio pluoštų.

Naudojant sistemą „Start-stop“ labai svarbu yra užtikrinti greitą alyvos patekimą į viršutines variklio dalis. Vienas iš veiksnių, užtikrinančių nuolatinį tepimą esant dažniems variklio paleidimo ir išjungimo ciklams, dažnai sekantiems vienas po kito, yra aukštos kokybės alyvos filtrų, skirtų konkrečiam varikliui, naudojimas.

ALYVOS FILTRAVIMAS AUTOMOBILIUOSE SU SISTEMA „START-STOP“

Nepaisant to, kad sistema „Start-stop“ turi daugybę apsaugų nuo automatinio variklio išjungimo netinkamu momentu (yra kontroliuojama variklio temperatūra, alyvos temperatūra, išorinė temperatūra, energijos poreikis, paleidimo galimybė) bei užtikrina, pvz., variklio aušinimą arba turbokompresoriaus tepimą net po variklio automatinio išjungimo, kai kurių mechanikų vertinimu ši sistema net 1/3 sutrumpina variklio gyvybingumą. Ar galime tai kaip nors pakeisti? Žemiau pateikiame kelis patarimus, kaip pagerinti „Start-stop“ sistemos veikimą kruopščiai filtruojant alyvą.

1. Naudokite aukštos kokybės filtrus. Tokiuose automobiliuose montuojame aukštos kokybės filtrus – ne tokius, kurie tiesiog tinka, bet tokius, kurie buvo suprojektuoti ir pagaminti pagal originalios įrangos reikalavimus. Transporto

priemonėse pradėjus naudoti „Start-stop“ sistemas, „Hengst“ alyvos filtro įdėkluose buvo pa keista filtruojanti medžiaga, o filtrai buvo pritaikyti konkrečiam varikliui arba automobiliui. Dėl to visada galite būti tikri, kad montuojate tinkamą filtrą.

2. Naudokite tik rekomenduojamą alyvą. Naudokite variklio alyvą reko menduojamą konkrečiam varikliui –alyvos su „panašiais parametrais“ nau dojimas gali gerokai paspartinti variklio elementų susidėvėjimą.

3. Nepamirškite dažniau keisti alyvą. Sutrumpinkite alyvos filtro ir variklio alyvos keitimo intervalus, ypač, jei automobilis dažniausiai eksploatuojamas mieste. Užtikrindami švarią alyvą ir tinkamą filtravimą, galite gerokai pagerinti elementų, kuriuos neigiamai veikia „Start-stop“ sistema, veikimą. Atminkite, kad tepimo sistema ir alyvos filtravimas yra ne vieninteliai variklio elementai, kuriems dėl sistemos „Start-stop“ įvedimo buvo atlikta modifikacija. Šiame straipsnyje įvertinome tik padažnėjusio variklio paleidimo įtaką alyvos filtravimui, bet kiti automobilio su „Start-stop“ sistema elementai taip pat reikalauja ypatingo dėmesio.

sprendimams, kurie turi sumažinti kenksmingų dujų emisiją. Bet galime turėti įtakos mažindami variklio dalių dilimą, susijusį su „Start-stop“ sistemos veikimu, ir tokių pasekmių žalos sumažinimui. Pasirūpinkime dažnesniu alyvos ir filtrų keitimu. Tai visiškai nepanaikins „Start-stop“ sistemų generuojamų apkrovų, tačiau turės teigiamos įtakos siekiant pratęsti variklio gyvybingumą ir apriboti arba atidėti remonto darbus, susijusius su „sauso“ paleidimo padariniais.

45 AKTUALIJOS TIEKĖJAI
Automobilių gerbėjų diskusijos apie tai, kad anksčiau automobiliai buvo geresni, labai greitai pereina prie temos, susijusios su sistema „Startstop“. Ko gero, nei vienas sprendimas, pastaraisiais metais įdiegtas automobilių pramonėje, nekelia tiek emocijų, kiek ši sistema.

Terminis valdymas tampa vis svarbesnis visoms pavarų technologijoms. Remonto dirbtuvėms siūlome visas terminio valdymo sistemų atsargines dalis bei remonto dirbtuvių įrangą ir diagnostikos sistemas automobiliams ir komercinėms transporto priemonėms, furgonams, statybinėms ir žemės ūkio mašinoms. Turėdama daugiau nei 9 000 kokybiškų produktų, „MAHLE Aftermarket“ apima visą oro kondicionavimo ir aušinimo sistemų sektorių. Su MAHLE jūsų remonto dirbtuvės visada užtikrins 100 % efektyvumą.

valdymas
tipų pavaroms. Nesvarbu, kas po variklio gaubtu.
Terminis
visų
mahle-aftermarket.com

Mūsų filtrai saugo ne tik variklius, bet ir transporto priemone važiuojančius žmones. Su visapusiška aukščiausios kokybės ir didelę rinkos dalį užimančia filtrų programa galime užtikrinti, kad rasite visus asmeninius reikalavimus atitinkantį produktą, kuris keleivius apsaugo nuo nešvarumų, o transmisiją nuo dilimo ir smulkių dalelių. Su MAHLE jūsų remonto dirbtuvės visada užtikrins 100 % efektyvumą.

Didžiausia filtrų programa geriausiam dirbtuvių efektyvumui užtikrinti.
mahle-aftermarket.com
Visų tipų transmisijoms.
Įvairūs ir novatoriški filtrai.

„TRW ELECTRIC BLUE“ STABDŽIŲ TRINKELĖS BE VARIO ATPAŽĮSTAMOS IŠ NAUJO DIZAINO

Akumuliatorinių elektrinių transporto priemonių stabdžiams reikia specialių stabdžių trinkelių. Jos turi veikti kuo įmanoma tyliau, užtikrinti minimalų nutrynimą, tačiau garantuoti puikią trintį net ir po ilgo nenaudojimo. Šiuos reikalavimus atitinka specialiai elektrinėms transporto priemonėms nuo 2018 m. gaminamos „TRW Electric Blue“ stabdžių trinkelės. TRW stabdžių ekspertai pristato dar labiau patobulintas ir naujomis savybėmis pasižyminčias stabdžių trinkeles. Svarbiausias patobulinimas – vario naudojimo trinkelėms gaminti atsisakymas. Nors vario kiekį daugelį metų riboja ECE-R90 reglamentai, tačiau dabar „ZF Aftermarket“ šio sunkiojo metalo pavyko visiškai atsisakyti. Be to, TRW stabdžių trinkeles vidutiniškai sudaro 13 proc. perdirbtų medžiagų, o sudėtyje nėra organinių tirpiklių. Šios pirmosios kartos „Electric Blue“ trinkelės ne tik užtikrina mažesnį nusitrynimą, bet ir sugeneruoja 45 proc. mažiau stabdžių dulkių, palyginti su tradicinėmis frikcinėmis

trinkelėmis. Optimizuoti TRW produktai gerokai sumažina į aplinką patenkančių teršalų kiekį.

Be to, gamybos procesuose savo gamykloje Ispanijoje, kurioje yra gaminamos „TRW Electric Blue“ stabdžių trinkelės, ZF naudoja tik iš vėjo ir saulės gautą elektros energiją, todėl per metus CO2 emisiją sumažina 14 600 tonų. Pirmąjį 2023 m. ketvirtį, pristatant atnaujintas „Electric Blue“ trinkeles, visi pakuotėms naudoti polietileno maišai buvo pakeisti organiniais maišais, tad dabar metinis plastiko sunaudojimas mažesnis daugiau nei devyniomis tonomis.

Stabdžių ekspertai „Electric Blue“ ištobulino ne tik dėl aplinkos apsaugos. Taip pat pagerėjo NVH (triukšmo, vibracijos ir šiurkštumo) parametrai, t. y. vairavimo patogumas. Naujosios kartos „TRW Electric Blue“ stabdžių trinkeles galima atpažinti iš naujo jų dizaino. Nuo šiol daugybei šiuo metu gaminamų elektrinių ir hibridinių transporto priemonių galima rinktis trinkeles iš daugiau nei 60 versijų.

NAUJOSIOS LENGVIAU MONTUOJAMOS „TRW“ STABDŽIŲ ŽARNELĖS

Dar viena inovacijų istorija – „ZF Aftermarket“ visiškai pakeitė savo TRW stabdžių žarnelių asortimentą. Dėl patobulinto elastomero išorinį skersmenį pavyko sumažinti nuo 10,2 iki 9,0 mm. Dėl to 15 proc. sumažėjo svoris ir žarnelės tapo 13 proc. elastingesnės, tad lengviau montuojamos. Žarnelių, kurių vidurinį sluoksnį sudaro etileno propileno dieno guma (EPDM), medžiaga yra atsparesnė stabdžių skysčiui bei aukštai temperatūrai, todėl padidėja komponentų saugumas bei tarnavimo trukmė. Be to, dėl stabilesnės konstrukcijos veikiant slėgiui mažiau didėja tūris. Dėl to transporto priemonė yra greičiau sustabdoma ir sutrumpėja stabdymo atstumas, taip pat tiksliau veikia pedalas. Siekdama, kad remonto dirbtuvėms naujus komponentus būtų paprasčiau užsakyti, naudoti ir montuoti, „ZF Aftermarket“ nuo šiol naudoja tuos pačius dalių numerius, kokie buvo naudojami atitinkamiems senesniems komponentams. Visos montavimo dalys ir sandarikliai išlieka nepakitę. Su daugiau nei

48 AKTUALIJOS
TIEKĖJAI

„ZF Aftermarket“ pristato tris naujus ir atnaujintus TRW produktus stabdžiams remontuoti. Šiuo sprendimu gamintojas palaiko vieną svarbiausių nepriklausomų remonto dirbtuvių verslo sričių. Pristatomos naujos, sudėtyje vario neturinčios „TRW Electric Blue“ stabdžių trinkelės, specialiai sukurtos elektrinėms transporto priemonėms. Kiti du nauji produktai parodo, kokią didelę pažangą galima padaryti kruopščiai tobulinant ir pasitelkiant ZF patirtį originalios įrangos srityje: tai naujos konstrukcijos stabdžių žarnelės ir žemas atraminis gnybtas su aktyviai grįžtančia spyruokle.

• Elektrinių transporto priemonių stabdžių trinkelės „TRW Electric Blue“ nuo šiol gaminamos nenaudojant vario

• Naujas TRW stabdžių žarneles lengviau montuoti, o stabdymo jausmas – malonesnis vairuotojui

• Smulkios dalys – didelis poveikis: naujo tipo sugrįžtantis atraminis gnybtas užtikrina mažesnę trintį stabdymo metu

1 400 klientų „ZF Aftermarket“ užima didelę rinkos dalį.

Atsižvelgiant į ZF požiūrį į ekologiją, pakuotės buvo pakeistos ir nuo šiol 60 proc. jų sudaro perdirbtos medžiagos. Taip per metus išvengiama 4,9 tonų plastiko.

SMULKIOS DALYS – DIDELIS POVEIKIS: NAUJASIS „TRW“ ŽEMAS ATRAMINIS GNYBTAS

Pirmąjį 2023 m. ketvirtį atsarginių dalių portfelį papildė dar vienas TRW prekių ženklo produktas – žemas atraminis gnybtas su aktyviai sugrįžtančia spyruokle. Tai specialios formos spyruoklė, kuri susispaudžia tarp stabdžių apkabos ir stabdžių trinkelės. Tokie gnybtai naudojami užtikrinti tinkamą trinkelės padėtį, tačiau inovatyvus TRW produktas taip pat užtikrina stabdžių stūmoklio sugrįžimą, o tai garantuoja, kad važiuojant stabdžių trinkelė nesilies prie disko. Taip išvengiama nereikalingo trynimo, susidaro mažiau smulkių dulkių ir sumažėja degalų sąnaudos. Taip pat padidėja kinetinės energijos, kurią elektriniuose automobiliuose galima panaudoti rekuperacijos metu, proporcija. Galiausiai, kadangi

tarp stabdžių trinkelės ir disko nėra trinties, sumažėja triukšmas. Markus Wittig, keleivinių automobilių atsarginių dalių padalinio vadovas, pabrėžia:„ZF Aftermarket“ aplinkos apsauga ir inovacijos yra labai svarbios. Plėsdami savo portfelį parodome, kaip

šiuos įmonės tikslus. Tai ypač svarbu stabdžių produktams, nes elektromobilių eroje ši sritis bus vienas iš pagrindinių pardavimą mūsų klientams skatinančių veiksnių. Su TRW prekių ženklo produktais galime visiškai patenkinti Europos transporto priemonių parko poreikius ir esame techninio progreso pirmose gretose.“

TIEKĖJAI

NAUJA „CASTROL MAGNATEC HYBRID“ VARIKLINĖ

SU „DUALOCK“ TECHNOLOGIJA

UŽTIKRINA APSAUGĄ

50 % EFEKTYVESNĘ

NUO VARIKLIO NUSIDĖVĖJIMO1

Sužinokite, kaip HYSPEC2 apsaugo jūsų hibridinį variklį.

NEPERTRAUKIAMA HIBRIDINIŲ AUTOMOBILIŲ APSAUGA KASKART UŽVEDUS

1. 50 % efektyvesnė apsauga nuo žemos temperatūros* ir variklio nusidėvėjimo užvedimo metu**.

* Testuota naudojant „Sequence“ IVA API SN nusidėvėjimo ribinę vertę. ** Testuota naudojant CEC OM64 6LA ACEA nusidėvėjimo ribines vertes.

2. HYPSEC apibrėžia naują hibridinių automobilių pajėgumui taikomą „Castrol“ standartą kritinės taršos, variklio veikimo pertrūkių ir sistemos

PRITRAUKIA SUKIMBA APSAUGO

VARIKLINĖ ALYVA

UŽVEDUS VARIKLĮ

vertes. sistemos efektyvumo srityse.

APDOROJIMAS AUKŠTOJE TEMPERATŪROJE – STABDYMO SAUGUMUI IR PATIKIMUMUI UŽTIKRINTI

Deginant optimizuojamas trinkelių paviršius, todėl jos greičiau gali veikti visu efektyvumu.

IŠTOBULINTAS GAMYBOS PROCESAS

Taigi, gamybos procesai optimizuojami su kiekviena nauja stabdžių trinkele. Kaip pavyzdį galime naudoti deginimą – paskutinį aukštos kokybės stabdžių trinkelių terminio apdorojimo etapą. Itin aukšta (iki 600 °C) temperatūra pakeičia cheminę stabdžių trinkelės paviršiaus struktūrą ir taip sutrumpina laiką, kurio reikia, kad trinkelė pradėtų efektyviai veikti.

DIDESNĖ VARIKLIO GALIA, DIDESNĖ STABDYMO GALIA

Naujos kartos transporto priemonių stabdymo komponentams keliami reikalavimai su kiekvienais metais vis griežtėja. Taip yra dėl nuolatinio variklių galios didėjimo ir automobilinių technologijų pažangos, o taip pat dėl augančių vairuotojų patogumo poreikių. Labai didelis spaudimas visame šiame tobulėjimo kelyje tenka stabdžių sistemoms, o ypač – stabdžių trinkelėms.

NUOLAT KINTANTYS REIKALAVIMAI

„Spaudimas mums nėra baisus, žinome kaip jį įveikti, - juokaudamas sako Dr. Gente, stabdžių trinkelių mišinių kūrimo inžinierius Karlsruhe laboratorijoje. - Juk spaudimas, o ypač stabdžių spaudimas, yra kasdienė mūsų duona.“ Visgi sukurti aukštos kokybės produktą nėra lengva, jei vos ne kaskart, kai tik pasirodo naujas transporto priemonės modelis, reikalavimai vis griežtėja ir tenka vėl ieškoti reikalavimus atitinkančios stabdžių trinkelių „formulės“.

Štai dėl to „Bosch“ stabdžių trinkelės užtikrina saugų ir patikimą stabdymą. Toks apdorojimas aukštoje temperatūroje itin svarbus, atsižvelgiant į griežtus reikalavimus Europos automobilių eismui. Priešingai nei paviršių dengimas, „Bosch“ stabdžių trinkelių deginimas užtikrina išskirtinius stabdymo rezultatus, kai reikia staigiai stabdyti, net praėjus daugiau laiko po naudojimo pradžios.

GERIAUSIAS SPRENDIMAS BET KOKIEMS POREIKIAMS PATENKINTI

Stabdžių trinkelių kūrimas yra plati sritis, tad norint sukurti originalios įrangos kokybę atitinkančias stabdžių trinkeles, būtina optimizuoti akustinius ir komforto parametrus, o taip pat efektyvumą ir dėvėjimąsi. Nors šioje srityje reikalavimai jau ir taip aukšti, kokybės atžvilgiu savo klientams „Bosch“ dar labiau „užkelia kartelę“. Nors visi stabdžių trinkelių mišiniai turi tikrinami standartizuotu Europos Sąjungos ECE R 90 testu, „Bosch“ stabdžių trinkelės atitinka dar griežtesnius reikalavimus. Tam užtikrinti taikomos įmantrios testavimo procedūros. Vienintelis jų tikslas – suteikti klientui didžiausio saugumo ir komforto įrodymą.

TRINKELĖS TOBULINIMAS PAGAL „BOSCH“

KOKYBĖS REIKALAVIMUS

Be to, kiekviena griežčiausiais „Bosch“ testais patikrinta stabdžių trinkelė turi kruopščiai atrinktus priedus, kurie priklauso nuo transporto priemonės modelio. Tokiu būdu pasiekiami ne tik geriausi rezultatai, bet ir užtikrinamas optimalus komfortas. „Bendra kokybė yra išskirtinė, - sako Dr. Gente. - Mūsų atsarginių dalių rinkos klientai nieko kito ir nesitiki. Štai ką vadiname „Bosch“ kokybe.“

Dr. Christof Gente, „Bosch“ stabdžių trinkelių mišinių kūrimo inžinierius

52 AKTUALIJOS TIEKĖJAI
Nuskaitykite QR kodą ir sužinokite daugiau. Stabdžių trinkelės deginimas laboratorijoje kūrimo metu

TECHNOLOGIJA, TINKANTI IR HIBRIDINĖMS TRANSPORTO PRIEMONĖMS

Įkraunamos hibridinės transporto priemonės aukštos įtampos akumuliatoriaus įkrovimas

Jau daugelį metų elektrinės transporto priemonės nuolat tobulinamos. Spragai užpildyti didėja ir hibridinių transporto priemonių su benzininiais varikliais ir elektrinėmis pavaromis kiekis. Šių transporto priemonių degimo varikliams galioja tie patys emisijos reikalavimai kaip kitiems benzininiams varikliams. Modernias „Bosch“ kaitinimo žvakes be jokių apribojimų galima naudoti ir hibridinėse transporto priemonėse.

„Bosch“ kaitinimo žvakės tinka hibridams Automobilių vairuotojai vertina miesto eisme tyliai veikiančius benzininius variklius pavaduojančius elektrinius variklius, efektyviai veikiančius net esant didelėms apkrovoms – tai pagalba kaitinimo žvakėms. Vis dėlto, tai rodo ir didesnį aušintuvo veikimo taškų dažnį. Dėl to padidėja suodžių kiekis, tad kaitinimo žvakė dažniau atvėsta. Nuosėdos gali kauptis ant izoliatoriaus priekio, taip sukurdamos iš dalies laidų, alternatyvų kelią. Dėl to kaitinimas gali būti neefektyvus arba, blogiausiu atveju, gali nepavykti užvesti variklio. Su „Bosch“ kaitinimo žvakėmis išvengsite

„Bosch EVO“

kaitinimo žvakė

šių problemų, nes jos įvykdė šalto užvedimo testus – jie rodo atsparumą ekstremalios temperatūros sąlygomis.

ATEITIES TECHNOLOGIJA: „BOSCH EVO“ KAITINIMO ŽVAKĖS

Hibridinių transporto priemonių parkas ir toliau auga, o varikliai tampa vis galingesni ir efektyvesni. Tvirtos „Bosch EVO“ kaitinimo žvakės kuriamos taip, kad atitiktų būsimus reikalavimus.

1 etapas: stiprus atvėsinimas

Transporto priemonė atvėsinama iki -20 °C ir ja važiuojama įjungus pirmą pavarą, po to ji pastatoma ir dar kartą atvėsinama.

2 etapas: degimas

Praėjus pusei valandos po atvėsinimo variklis vėl užvedamas, pagreitinamas ir perjungiamos pavaros. Po to transporto priemonė vėl atvėsinama.

1 ir 2 etapai pakartojami 10 kartų.

53 AKTUALIJOS TIEKĖJAI
„BOSCH“ KAITINIMO ŽVAKĖS –
Modernios kaitinimo žvakės, pavyzdžiui, „Bosch EVO“, yra tinkamos naudoti naujausiose hibridinėse sistemose ir paruoštos ateities reikalavimams.
„BOSCH“ KAITINIMO ŽVAKIŲ ŠALTO UŽVEDIMO TESTAI Platus „Bosch“ kaitinimo žvakių asortimentas

VISA REMONTINIŲ KOMPLEKTŲ GAMA

STABDŽIŲ APKABOMS „BUDWEG“

Stabdžių apkabų atsarginių dalių

rinkai gamintojas iš Danijos, BUDWEG CALIPER, plečia savo gaminių remontinių komplektų gamą dar 500 remontinių komplektų MULTI-KIT, kurie sujungia kelis komplektus vienoje pakuotėje.

„Budweg“ atsarginių dalių asortimentas apima visą gamą stabdžių apkabų, pasiekiamų įmonėje, o kiekvienas komplekto tipas yra sukoncentruotas tik į būtinai keičiamų dalių kiekį, tad išvengiama nereikalingų ar liekančių po keitimo dalių. Klientui ne tik ekonomiškai naudingiau pakeisti tik keletą guminių elementų, o ne visą apkabą, bet ir mechanikas gali būti užtikrintas dėl tinkamai atlikto remonto, o ne vien apkabos keitimo nauja.

DAUGIAFUNKCIAI „MULTI KITS“ KOMPLEKTAI

„Budweg“ nuo 2023 metų taip pat siūlo 500 atsarginių dalių komplektų„Multi-kit“, kuriuose yra svarbiausios atsarginės dalys. Tai apsaugo nuo poreikio įsigyti kelis atsarginių dalių komplektus ir situacijų, kai keičiant apkabą praleidžiamas svarbaus elemento keitimas. Nuo šiol visus reikalingus elementus rasite vienoje pakuotėje.

TOS PAČIOS DALYS, KAIP „SKU BUDWEG“

Pasirinkdami „Budweg“ atsarginių dalių komplektą, gaunate aukščiausios kokybės atsargines dalis. Dauguma jų yra tos pačios dalys, kurios naudojamos„Budweg“ gamyklinei stabdžių apkabų regeneracijai Danijos gamykloje. Peržiūrėkite mūsų katalogą internete – čia rasite tiek stabdžių apkabų, tiek atsarginių dalių. Katalogas prieinamas tinklapyje budweg.com

Remontinis komplektas mažas GRUPĖ 18

Įvorių komplektas GRUPĖ 16

Remontinis komplektas didelis GRUPĖ 19

Multikomplektas GRUPĖ 20

Stūmoklis GRUPĖ 23

EPB GRUPĖ 2080

54 AKTUALIJOS TIEKĖJAI GALAS
PRIEKIS

A SORTIMENTAS

www.budweg.com

SUBURTA TŪKSTANČIAI TECHNIKŲ

Tyrimas vykdytas 10 Europos šalių, todėl „Masters of Motion“ daug dėmesio skyrė tarpkultūriniam turinio ir įgyvendinimo aspektui.

TRANSFORMACINIS RYŠYS SU REMONTO DIRBTUVĖMIS

„Masters of Motion“ siūlomi ištekliai tiesiogiai priklauso nuo rezultatų konsultaciniame etape. Turinys atsidurs naujajame skaitmeniniame portale ir jį naudotojai galės matyti kaip mokomuosius vaizdo įrašus, grafikus bei vadovus. Turinys specialiai skirtas technikams ir bus tobulinamas bendradarbiaujant su remonto dirbtuvėmis. „Masters of Motion“ inicijuos kelis internetinius ir neinternetinius ryšio taškus su technikais, kad padėtų jiems darbo procesuose.

TĘSTINIS ĮSIPAREIGOJIMAS REMONTO DIRBTUVĖMS

„Delphi Technologies“ visada didžiavosi į „dirbtuvių sprendimus“ orientuotu asortimentu;

Partnerystė ir pagalba mums buvo svarbi nuo pat pradžių ir dėl to „Delphi Technologies“ komanda kampanijos metu numatytą išsamų tyrimą iškart perkėlė į remonto dirbtuves. Siekiant įvertinti tikrąją technikų patirtį, apklausos atliktos 4000 dirbtuvių ir suburtos 4 konsultacinės grupės.

kitų įrankių ir išteklių, reikalingų dirbtuvėms dėl visapusiško sprendimo, vieta. „Masters of Motion“ reprezentuoja tvirtą „Delphi Technologie“ įsipareigojimą siekti pirmauti atsarginių dalių automobiliams rinkoje, suteikiant prioritetą remonto dirbtuvėms ir technikams. Kampanijos tikslas – padėti pagerinti technikų įgūdžius šiuolaikinių technologijų kontekste ir pastatyti pamatus tolesniam tobulėjimui, įskaitant jungiamumą ir elektrifikaciją.

„Masters of Motion“ įrankiai taip pat skirti padėti remonto dirbtuvių platinimo partneriams, kurie yra pagrindiniai technikų darbo rėmėjai bei priemonė užtikrinti, kad sparčiai dirbančioms dirbtuvėms geriausi ištekliai visa-

da būtų prieinami. „Delphi Technologies“ siekiame palaikyti technikus, kurie yra atsarginių dalių rinkos pagrindas. Norime, kad jie jaustųsi išgirsti ir suprasti kaip ekspertai, kokiais jie ir yra, todėl sukūrėme„Masters of Motion“, - sako Jean-Francois Bouveyron, „Aftermarket EMEA BorgWarner“ viceprezidentas ir generalinis direktorius. - Per visą šį bendradarbiavimo su dirbtuvėmis laikotarpį tapo aišku, kad jiems reikia pagalbos susidūrus su nepažįstamomis technologijomis ir ji reikalinga jau šiandien. Nereikia bijoti ateities, tereikia jai pasiruošti! Džiaugiamės galėdami Europoje pristatyti „Masters of Motion“ platformą ir priartėti prie tvarios ilgalaikės atsarginių dalių rinkos.“

56 AKTUALIJOS TIEKĖJAI

Rinkitės tokį atsarginių dalių partnerį, kuris būtų visada pasirengęs jums padėti. Nesvarbu, reikia dalių, įrankių, pagalbos ar mokymų, esame pasirengę jums padėti!

„Masters of Motion“ svetainėje, jei reikia daugiau informacijos

rket.com

Apsilankykite
„Delphi Technologies“ yra „BorgWarner Inc.“ prekės ženklas. „Masters of Motion“ šiuo metu pasiekiama EMEA.
delphiafterma

SAVO PAKAITINIAMS AMORTIZATORIAMS RINKITĖS UŽTIKRINTĄ KOKYBĘ

Kodėl vienas amortizatorius tarnauja ilgiau nei kitas? Kodėl vienu prekės ženklu klientai yra patenkinti ir naudoja saugiai, o apie kitus atsiliepia prastai? Trumpai tariant, kokių prekių ženklų amortizatorius verta rinktis?

SVARBIAUSIAS ESMINIS PRIVALUMAS: PATVARUMAS

„Monroe®“ mes suprantame, kad profesionalūs montuotojai savo klientų transporto priemonėms rinkdamiesi amortizatorius ieško vieno esminio privalumo – patvarumo. Mūsų tyrimas*, kuriame dalyvavo montuotojai iš viso pasaulio, parodė, kad daugiau nei 40 % profesionalų ieško patvarumo ir yra pasirengę mokėti daugiau už tų prekių ženklų, kurie tai siūlo, gaminius. Kodėl? Nes patvarumas ga-

amortizatoriai tarnaus ilgai. Mūsų produktai išsiskiria unikaliomis savybėmis, užtikrinančiomis patvarumą, kurio reikalauja profesionalai.

PATVARUMO APIBRĖŽIMAS

Montuotojai žino, kad dalių dilimas ir senėjimas yra kasdienio vairavimo dalis. Tai apima ir amortizatorius, kurie padeda sugerti nelygios dangos smūgius. Bėgant laikui, šie komponentai dyla ir tai visiškai normalu, tačiau jie turėtų tarnauti mažiausiai iki 80 000**

bei smūgių ir dėl to greičiau dyla. Prie amortizatorių nuotėkių prisideda du esminiai komponentai: sandariklis ir strypas. Jei strypas nešvarus arba nelygus, jis bėgant laikui pažeidžia sandariklį. Dėl to gali pradėti tekėti alyva ir amortizatorius nebeveiks tinkamai. Štai dėl to ir svarbu rinktis aukštos kokybės amortizatorius, kurie gali tarnauti ilgai.

TVIRTESNI, KAD ILGIAU TARNAUTŲ

Esame įsipareigoję jums teikti patvarius ir patikimus amortizatorius, kad jūsų klientų transporto priemonės ilgus metus veiktų sklandžiai. Kiekvienas „Monroe“ amortizatorius pasižymi trimis unikaliomis savybėmis, padedančiomis sumažinti nuotėkių riziką ir užtikrinti ilgą amortizatorių tarnavimo laiką. Savybės:

1. Aukštos kokybės antikorozinė strypo danga apsaugo nuo nuotėkių ir pailgina amortizatoriaus tarnavimo laiką.

2. Aukščiausio lygio alyvos sandarikliai iš geriausios kokybės nuo pratekėjimo saugančių gumos medžiagų užtikrina išskirtinį efektyvumą nelabai šaltomis (-40 ˚C) ir karštomis (+120 ˚C) sąlygomis.

3. Išskirtiniai lygūs strypai apsaugo sandariklį nuo pažeidimų ir padeda išvengti nuotėkių, kad amortizatoriai tarnautų ilgiau.

UŽTIKRINTAS PATVARUMAS: PATVIRTINAME RAŠTU

rantuoja, kad klientas bus patenkintas atliktais remonto darbais ir neturės jokių pretenzijų. Žinome, kad profesionalūs montuotojai sunkiai dirba, siekdami pelnyti savo klientų pasitikėjimą. Dėl to turite būti tikri, kad sumontuoti amortizatoriai netaps brangiai kainuojančio problemų šalinimo priežastimi. Pasirinkę „Monroe“, galite būti tikri, kad naujieji

* Išorinis kokybinis ir kiekybinis testas („Martec“ tyrimų agentūros) su 300 montuotojų iš Vokietijos, Lenkijos ir Italijos bei kokybiniai interviu Prancūzijoje su 4 montuotojais.

** Faktinis kilometražas ir rezultatai gali skirtis, priklausomai nuo vairuotojo gebėjimų, transporto priemonės tipo, važiavimo stiliaus ir kelio sąlygų.

kilometrų ridos.

Jei amortizatoriai nusidėvi greičiau, o automobilis nepatyrė jokių avarijų ar susidūrimų, vadinasi, galėjo būti kitų veiksnių. „Monroe“ gaminių patvarumas yra susijęs su amortizatorių nuotėkiais. Jei amortizatorius nesandarus, jis nebegali tinkamai nuslopinti vibracijos

Renkantis tinkamus amortizatorius svarbiausia – jų patvarumas. Mūsų amortizatoriai išsiskiria aukšta kokybe ir unikaliomis savybėmis, užtikrinančiomis patvarumą. Mes esame ramūs dėl savo produktų kokybės ir norime, kad montuotojai bei jų klientai taip pat galėtų pasitikėti mūsų dalimis.

58 AKTUALIJOS
TIEKĖJAI
1 2 3

TVIRTUMAS

ILGESNIS TARNAVIMO LAIKAS

„PURRO“ SALONO FILTRAI IŠ ARTI

KAIP VEIKIA APSAUGA SIDABRO JONAIS?

PURRO salono filtrai susidoroja ne tik su smogu, išmetamomis dujomis ir dulkėmis, bet taip pat sulaiko ir ore esančius virusus, bakterijas bei alergenus.

Keleivių kabina nėra visiškai sandari, nes ventiliacijos sistemos darbui yra reikalingas oras iš išorės. Būtent su juo į transporto priemonės vidų patenka dulkės ir ozonas, o taip pat bakterijos ir virusai bei emisijos sudedamosios dalys, sudarytos iš anglies, azoto ir sieros oksidų bei kietųjų dalelių.

„PURRO“ FILTRAI SU SIDABRO JONAIS SULAIKO

99,9 % BAKTERIJŲ, VIRUSŲ IR ALERGENŲ

„Purro“ prekių ženklo salono filtrų su sidabro jonais efektyvumą užtikrina speciali gamybos technologija. Pagrindą sudaro sidabro ir vario jonų sujungimas ir jų įpynimas į filtro įdėklo medžiagą. Svarbu, kad filtruojančios medžiagos gamybai nenaudojamos stiprios cheminės medžiagos, todėl ji nekelia pavo jaus automobiliu keliaujantiems asmenims ar aplinkai. Po eksploatacijos laikotarpio filtro įdėklas yra šimtu procentų perdirbamas. Sidabro jonai pasižymi aukštu efektyvumu kovoje su virusais, bakterijomis ir alergenais, nes veikia DNR lygmenyje. Jie blokuoja vidinio maitinimosi galimybę ir sukelia jų nekrozę, todėl neigiamo poveikio vairuotojo ir keleivių sveikatai rizika yra sumažinama iki minima laus lygio.

KETURI FILTRAVIMO ETAPAI

Prekių ženklo „Purro“ salono filtrai su sidabro jonais darbo metu ventiliacijos sistemoje valo orą keturias etapais.

1. Pirminio filtravimo metu iš oro yra pašalina mos dulkės ir kietosios dalelės. Šis procesas yra pagrįstas elektrostatikos pagrindu, todėl oras nors ir išvalomas, jo srautas nėra blokuojamas.

2. Mikropluoštas surenka kietąsias daleles. Polimerinė medžiaga veikia tarsi spąstai atmosferiniams teršalams. Kenksmingos dalelės yra „sugaunamos“ ir sulaikomos, todėl negali patekti į transporto priemonės vidų. Šio proceso veiksmingumas siekia 90 %.

3. Trečiasis sluoksnis sudarytas iš aktyviosios anglies, kuri yra atsakinga už anglies ir sieros oksidų neutralizavimą. Kadangi anglis yra sujungta su soda, ji taip pat naikina nemalonius kvapus.

4. Paskutiniajame filtravimo etape oras turi kontaktą su sidabro jonais. Tai jie sudaro antibakterinį, antivirusinį ir antialerginį sluoksnį. „Purro“ prekių ženklo salono filtrų su sidabro jonais efektyvumas yra išskirtinai aukštas. Optimalų filtro veikimą ir jo aukštą efektyvumą užtikrina reguliarus keitimas kartą per metus arba ne rečiau kaip kas 15 tūkst. km ridos.

Sidabro jonai, naudojami prekių ženklo

„Purro“ salono filtrų gamybai, sunaikina 99,9 % į automobilio saloną patenkančiame ore esančių ligų sukėlėjų. Dėl unikalios technologijos jie taip pat pašalina alergenus, teršalus ir kvapus, atsirandančius transporto priemonės ventiliacijos sistemoje.

60 AKTUALIJOS TIEKĖJAI

Fill it Up!

„febi“ techniniai skysčiai

Aukštos kokybės techniniai skysčiai yra itin svarbūs tinkamam transporto priemonių veikimui Didmenininkams, autoservisams bei automobilių vairuotojams siūlome tik patikimas alyvas ir chemines medžiagas Mūsų asortimentas padengia europietiškus, azijietiškus lengvuosius bei krovininius automobilius, taip pat lengvą jį komercinį transportą.

Nesvarbu, kokių produktų beprireiktų – „febi“ visada gali pasiūlyti tinkamus sprendimus, pritaikytus specialiai JUMS!

Pasitikėkite „febi“ techninių skysčių ir cheminių medžiagų kokybe!

Sekite QR kodu ir per žiūrėkite vaizdo įrašus ar aplankykite svetainę

SOLUTIONS DRIVEN BY YOU

w.febi.com
ww

„febi“ skysčiais

TRANSMISIJOS ALYVA

Variklis transporto priemonei suteikia energijos, kurią transmisija naudoja ratams sukti. Bet kokio tipo transmisija priklauso nuo pačius griežčiausius reikalavimus atitinkančios alyvos kokybės. Tik kokybišką alyvą pasirinkęs vairuotojas gali būti ramus, jog visa variklio galia yra perduodama važiavimui.

Automobilių technologijoms nuolat evoliucionuojant, transmisijos tapo sudėtingesnės ir dėl to joms reikia technologiniu požiūriu pažangesnių skysčių, užtikrinančių efektyvų ir patikimą veikimą. Transmisija yra vienas iš esminių transporto priemonės komponentų, turinčių daugybę tiksliai sureguliuotų dalių. Dėl to, ji viena sudėtingiausių ir brangiausių dalių remontuoti ar keisti. Naudojant tinkamą alyvą ir ją keičiant nurodytais intervalais pavyksta išvengti transmisijos problemų, pavyzdžiui, „drebulio“, pavaros kietumo ir ašies zvimbimo. Komponentų pažeidimai prieš atsirandant šioms problemoms gali baigtis priešlaikiniu nusidėvėjimu ir brangiai kainuojančiais transmisijos gedimais.

MECHANINĖS TRANSMISIJOS

Mechaninės transmisijos alyva yra be galo svarbi tinkamam transmisijos veikimui, nes ji ją sutepa ir apsaugo nuo karščio bei dilimo. Gamybos metu į alyvą maišomi priedai pagerina toliau nurodytas savybes.

Šiluminis stabilumas: aukštoje temperatūroje naudojama pavarų alyva išlieka termiškai stabili, todėl sumažėja nuosėdų kaupimasis ir išlaikomas efektyvumas. Pavaros alyva, kuri negali atlaikyti naudojimo temperatūros, neužtikrina galios, o dilimas vyksta greičiau. Didelio slėgio (EP) priedai: pavarų dėžę jie padeda apsaugoti, net esant labai dideliam slėgiui ir smūginei apkrovai.

Užteršimas ir korozija: skirta kovoti su bet kokiais į sistemą patenkančiais teršalais. Pavarų alyvoje turi būti antikorozinių, antioksidacinių arba putojimą mažinančių medžiagų. Šie priedai geriausiai veikia didelio greičio ir mažų apkrovų aplinkose.

AUTOMATINĖS TRANSMISIJOS

Įvairių tipų automatinės transmisijos yra skirtos valdyti ir optimizuoti pavarų perjungimo kokybę bei pojūtį. Tam didelės įtakos turi nuo šiol labai svarbiu komponentu laikoma transmisijos alyva.

Ji padeda perjungti pavaras, kad jos veiktų visiškai sklandžiai ir efektyviai. Nuo šiol tai įmanoma, kartu su bazine alyva naudojant įmantrius priedus.

JŪSŲ PASIRINKTI SPRENDIMAI www.febi.com
Papildykite!
TIEKĖJAI
SKLANDUS PERJUNGIMAS BET KOKIOMIS VAŽIAVIMO SĄLYGOMIS

Tiesioginio perjungimo, nepertraukiamos belaipsnės, automatinės, mechaninės ir tradicinės transmisijos su sukamojo momento keitikliu gaminamos taip, kad vairuotojas galėtų be vargo perjungti pavarą. Vairuotojui nereikia sukti galvos dėl to, kada perjungti pavarą, todėl jis visą savo dėmesį gali skirti eismo ir kelių sąlygoms. Šioms įmantrioms transmisijoms svarbi kokybiška alyva, kad darbinės sistemos veiktų sklandžiai, o kompiuteriu valdomas valdymo įrenginys veiktų labai tiksliai nustatytose leistino nuokrypio ribose.

TINKAMOS ALYVOS PASIRINKIMAS

Transmisijos alyva yra ne tik tepalas, bet ir esminis pavarų perjungimo kokybę bei pojūtį optimizuojantis komponentas, kuris dėl savo šiluminio stabilumo užtikrina puikią trintį. Taip pat užtikrinamas atsparumas senėjimui, apsauga nuo dilimo įvairiomis naudojimo sąlygomis bei geriausia apsauga nuo korozijos.

Tinkamų pakaitinės alyvos specifikacijų pasirinkimas yra labai svarbus, norint apsaugoti transmisiją bei išlaikyti puikias jos

eksploatacines savybes visu transporto priemonės tarnavimo laikotarpiu. Visos „febi“ transmisijos alyvos ant etiketės turi alyvos klampumo ir transporto priemonės gamintojo specifikacijas, o taip pat naudojimo rekomendacijas, padedančias nustatyti alyvos tinkamumą.

Kad transmisija tarnautų ilgai ir sklandžiai, „febi“ pataria transmisijos alyvą keisti transporto priemonės gamintojo rekomenduojamais intervalais, priklausomai nuo transporto priemonės eksploatavimo sąlygų.

„febi“ turi jūsų transporto priemonei tinkamos alyvos, nepriklausomai nuo to, ar tai automatinė, ar mechaninė transmisija. Visos judančios dalys bus puikiai apsaugotos, kad transmisija tarnautų ilgiau.

Pasikliaukite patikrintomis, originalios įrangos kokybę atitinkančiomis atsarginėmis dalimis iš „febi“.

TIEKĖJAI
Visą variklio alyvų asortimentą galima rasti adresu partsfinder.bilsteingroup.com. „febi“ prekės ženklas yra „Bilstein group“ dalis, kelis stiprius prekės ženklus apimanti skėtinė organizacija. Daugiau informacijos rasite adresu www.bilsteingroup.com

„FILTRON“ ĮMONĖS SĖKMĖ

1982 metais niekas nė neįtarė, kad vos 13 m2 plote įsikūrusi gamykla Gostynėje taps visoje Europoje pripažinto automobilių filtrų prekės ženklo užuomazga, o ateityje įmonėje dirbs tūkstančiai darbuotojų ir bus siūloma daugiau nei 2 700 filtrų rūšių. Šiandien FILTRON gaminių yra beveik kiekviename automobilyje, o pats prekės ženklas švenčia 40 metų jubiliejų ir turi, kuo didžiuotis.

AMERIKIETIŠKA SVAJONĖ

Viskas prasidėjo nuo idėjos regeneruoti panaudotus žemės ūkio technikos degalų ir alyvos filtrus. „Tai buvo rizikinga, bet aš pabandžiau“, – prisimena Piotr Giermaziak, prieš 40 metų išsinuomojęs nedideles patalpas Gostynėje ir atidaręs gamyklą, kurioje pats gamino pirmuosius filtrus.

Tai buvo raktas į sėkmę. Filtrų paklausa pasirodė tokia didelė, kad praėjus vos metams nuo veiklos pradžios jam teko samdyti naujus darbuotojus ir plėsti gamyklą. Tuo metu visi darbai buvo atliekami rankomis – nuo sugeriamojo popieriaus plisavimo iki metalinių filtrų dugnų įspaudimo, o tai darbuotojams kėlė daug iššūkių. „Kiekvienas darbuotojas turėjo būti labai lankstus, nes kasdien buvo atsakingas vis už skirtingas užduotis, – pasakoja Krzysztof Ślusarek, su įmone susijęs jau 34 metus. – Devintojo dešimtmečio pabaigoje vienas darbuotojas per pamainą sugebėjo pagaminti apie 30 skydinių filtrų.“ Palyginimui – šiandien vienas darbuotojas per tokį patį laiką jų pagamina iki 360 vienetų. Toks didelis filtrų gamybos efektyvumo padidėjimas buvo įmanomas dėl investicijų į inovacijas ir naujas technologijas, kurios jau ne vienerius metus buvo pagrindinės įmonės plėtros strategijos dalis.

„FILTRON“ NEBIJO IŠŠŪKIŲ

90-ųjų metų pradžioje FILTRON parduodavo jau po 275 000 filtrų per metus, todėl reikėjo išplėsti sandėlį ir įkurti pardavimo skyrių, kurį iš pradžių sudarė tik keturi darbuotojai ir vienas automobilis. „Veiklos pradžioje mūsų pardavėjai į susitikimus su klientais keliaudavo traukiniais ir tramvajais“, – sako Tadeusz Wojciechowski iš FILTRON pardavimų skyriaus, kuriame dirba jau 31 metus. Automobilių parko, kurį įsigijo tik 1998 metais, trūkumas nebuvo vienintelė problema, su kuria įmonė susidūrė pirmaisiais plėtros metais. Mirosław Smektała, nuo 26 metų dirbantis su FILTRON prekės ženklu, prisimena, kad ant kalvos įsikūrusi gamykla taip pat kėlė rūpesčių. „Žiemą furgonai turėjo didelių problemų važiuodami apledėjusiu keliu, todėl žaliavas pradėjome vežti traktoriais. Šis sprendimas pasirodė toks geras, kad jį naudojame ir šiandien“, – pasakoja M. Smektała. Nepaisant daugybės kliūčių, FILTRON vis dažniau pasirodydavo rinkoje ir stengėsi išsiskirti iš visos filtravimo pramonės. Būtent šiuo laikotarpiu buvo įdiegta tarptautinius ISO standartus atitinkanti kokybės sistema, sukurta filtrų tyrimų laboratorija ir patentuota pirmoji originali filtrų konstrukcija. FILTRON prekės ženklas taip pat nuolat dalyvaudavo

automobilių parodose, kurių metu buvo užmegzti vertingi partnerystės ryšiai su kompanijomis iš viso pasaulio bei įgyta žinių naujų technologijų srityje.

FILTRAVIMO EKSPERTA I

Bėgant metams, FILTRON įtvirtino savo pozicijas ir pasižymėjo plačiomis kompetencijomis filtravimo srityje. Gamykla Gostynėje šiuo metu yra viena iš nedaugelio vietų pasaulyje, kur nuo nulio galima sukonstruoti ir pagaminti beveik bet kokio tipo lengviesiems automobiliams skirtus filtrus. Daugelis klientų taip pat vertina tai, kad būtent čia greitai įdiegiamos filtrų pramonės inovacijos, tokios kaip PROTECT+ technologija salono filtruose arba besiūlė technologija. „Tai vienas moderniausių sprendimų, kurį naudojame oro filtruose, – paaiškina Daniel Konieczny, Gamybos technologijų skyriaus vadovas. –Besiūlė technologija, naudojama gamybos procese, sumažina smulkių sukietėjusio poliuretano dalelių susidarymo ant filtro riziką. Patekę į degimo sistemą, jos galėtų sukelti automobilio gedimą arba turėti įtakos vairavimo saugumui.“

Visa tai nebūtų įmanoma be gaminių technologijos ekspertų, gaminių projektavimo skyriaus ir laboratorijos, kurie bendromis

64 AKTUALIJOS
TIEKĖJAI

pastangomis tobulina filtrų gamybą pagal naujausius pramonės standartus ir užtikrina, kad FILTRON gaminiai visada būtų patikimi.

GALIMYBIŲ KUPINA ATEITIS

Šiuo metu vienas iš esminių įmonės plėtros aspektų yra gamybos procesų automatiza vimas. Anksčiau beveik visi filtrų elementai buvo gaminami rankomis, todėl kokybės stan dartų palaikymas buvo didelis iššūkis. Šian dien FILTRON kiekvienais metais investuoja į modernią gamybos techniką ir tikrina žaliavų kokybę laboratorijoje, kurioje šiuo metu taiko ma net 60 tyrimo metodų. Dėl to visi FILTRON gaminiai yra patikimi ir atitinka aukščiausius saugos standartus. Svarbus įvykis FILTRON prekių ženklo istorijoje buvo 2016 metais įvykęs prisijungimas prie MANN+HUMMEL grupės – pasaulinės automobilių filtravimo technologijų lyderės. Tai leido už FILTRON pre čiai automobilių mechanikų visoje Europoje.

65 AKTUALIJOS
TIEKĖJAI

PARUOŠKITE SAVO TRANSPORTO PRIEMONĘ „ŽIEMOS MIEGUI“

Šaltasis

NEPRASIDĖJUS

„Injection Cleaner“ priedas, skirtas benzininiams varikliams, pašalina nešvarumus ir nuosėdas iš kuro, įpurškimo bei degimo sistemos. Tiesiog supilkite šį priedą į degalų baką. Veikliosios medžiagos atpalaiduoja visas nuosėdas ant įpurškimo antgalių. Tai reiškia, kad benzinas vėl bus smulkiai purškiamas, švariau degs ir susidarys mažiau likučių.

1. „INJECTION CLEANER“, 300 ML

ƒ Pašalina anglies nuosėdas iš įsiurbimo vožtuvų ir degimo kameros

ƒ Garantuoja mažas degalų sąnaudas

ƒ Sumažina teršalų išmetimą

ƒ Išbandytas su turbokompresoriais ir katalizatoriais

ƒ Ekonomiškas dėl optimalaus dozavimo

ƒ Išvalo įpurškimo sistemą

Analogišką produktą galime pasiūlyti ir dyzeliniams varikliams – tai „Super Diesel Additive“ priedas, tinkamas automobiliams su dyzeliniais varikliais, kurie naudoja žemo slėgio degalų įpurškimo sistemą. Priedas pašalina nuosėdas nuo degalų purkštuvų, vožtuvų bei degimo kameros. Taip pat apsaugo nuo naujų nuosėdų susidarymo.

2. „SUPER DIESEL ADDITIVE“, 250 ML

ƒ Užtikrina nepriekaištingą švarą

ƒ Padidina cetaninį skaičių

ƒ Padidina tepimo efektą

ƒ Skirtas mažai sieros turintiems dyzeliniams varikliams

ƒ Garantuoja mažas degalų sąnaudas

ƒ Apsaugo nuo korozijos

ƒ Palaiko kuro sistemos švarą

ƒ Užtikrina didelį atsparumą dilimui

ƒ Išbandytas su katalizatoriais

ƒ Optimizuoja variklio darbą

ƒ Apsaugo nuo strigimo ir purkštukų adatų

užsikimšimo

ƒ Neleidžia kauptis nuosėdoms

ƒ Palaiko purkštukų adatų švarą

VARIKLIO PLOVIMAS

Jei jūsų automobiliui reikės netrukus keisti alyvą, turėtumėte pasinaudoti galimybe maksimaliai išvalyti variklį dar neprasidėjus žiemai. Šiam tikslui skirta „Motor Clean“ priemonė. Labai veiksmingi valymo priedai suskaido teršalus ir nešvarumus, kurie vėliau išleidžiami kartu su panaudota alyva. Taip išvalius ir paruošus variklį bei atlikus alyvos keitimą, nauja alyva bus veiksmingiausia, kartu sumažinant ir nusidėvėjimą. Be to, taip optimizuojamas išmetamųjų dujų kiekis bei išvengiama nepakankamo tepimo. Įpilkite „Motor Clean“ priedo į šiltą alyvą, leiskite varikliui veikti tuščiąją eiga 10-15 min., tada pakeiskite alyvą ir alyvos filtrą.

3. „MOTOR CLEAN“, 500 ML

ƒ Paprasta naudoti

ƒ Labai ekonomiškas

ƒ Nepažeidžia įprastų sandarinimo medžiagų

ƒ Išbandytas su kietųjų dalelių filtrais ir katalizatoriais

ƒ Sumažina teršalų išmetimą

ƒ Švelnus, greitas ir efektyvus valymas

ƒ Apsaugo nuo tepimo trūkumo

ƒ Išbandytas su turbokompresoriais

ALYVOS KEITIMAS

Variklio praplovimas ir alyvos pakeitimas apsaugos variklį nuo korozijos, kadangi nuo variklio bus pašalintos nuosėdos. Sena alyva jau gali būti susidėvėjusi ar net „parūgštėjusi“. Šios neneutralizuotos rūgštys atakuoja metalus. Tokių nuosėdų išvengsite įpylę naują alyvą. Juk variklis yra jūsų transporto priemonės širdis, o variklio alyva – jos kraujas.

Naudodami LIQUI MOLY alyvos parinkimo vadovą galite lengvai ir greitai rasti tinkamą variklio alyvą savo automobiliui.

Ilgą laiką stovėjusią transporto priemonę vėl užvedus, gretimi metaliniai paviršiai gali susiliesti ir būti smarkiai pažeisti dėl trinties. Šios problemos galima išvengti naudojant tris alyvos priedus, kurie apsaugo nuo variklio susidėvėjimo: 1) „Oil Additive“ 2) „Motor Protect“ 3) „Ceratec“. Visiems trims priedams būdinga bendra savybė: tai yra variklinės alyvos priedai, skirti sumažinti trintį. Jie mažina degalų sąnaudas ir nusidėvėjimą. Pavyzdžiui, apsaugo variklį nuo ankstyvo stūmoklio užstrigimo alyvos praradimo atveju.

PATOGUS VAŽIAVIMAS IR NEPRIEKAIŠTINGA AUTOMOBILIO ELEKTRONIKA

Korozija ir oksidacija yra pagrindinis akumuliatoriaus priešas. Mūsų akumuliatoriaus gnybtų tepalas buvo sukurtas specialiai akumuliatoriaus poliams ir transporto priemonių elektronikos jungtims. Tepalas užtikrina patikimą užvedimą ir ilgesnį akumuliatoriaus veikimo laiką. Ši purškiama priemonė išstumia drėgmę ir yra neutrali dažams, plastikui bei gumai. Priemonę galima naudoti: kištukinėms ir apkabos jungtims, lempoms ir saugikliams, uždegimo skirstytuvams, taškams, jungikliams, akumuliatoriaus poliams, generatoriams, starteriams ir dar daugeliui kitų dalių. Taip pat tinkamas sutepti tikslias mechanines dalis, tokias kaip durų spynos, kėlimo mechanizmai, bėgiai ar Bodeno kabeliai.

5. „BATTERY CLAMP GREASE SPRAY“, 300ML

ƒ Puiki apsauga nuo korozijos

ƒ Suderinamas su plastikais

ƒ Apsaugo nuo srovės nuotėkio

66 AKTUALIJOS TIEKĖJAI
sezonas jau čia pat, bet LIQUI MOLY padės Jūsų automobiliui ištverti žiemą ir pasiruošti pavasariui.
ŠVARI ĮPURŠKIMO SISTEMA – ŽIEMAI DAR 4. APSAUGA NUO NUSIDĖVĖJIMO

ƒ Užtikrina puikias elektronikos savybes

ƒ Neleidžia didėti kontaktinei varžai eksploatacijos metu ir užtikrina mažesnius nuostolius nei esant neapdorotiems kontaktams.

6. „ELECTRONIC SPRAY“, 200ML

ƒ Puikiai apsaugo nuo vandens

ƒ Saugo nuo korozijos

ƒ Valo užterštus kontaktus

ƒ Be silikono

ƒ Prasiskverbia per oksidų ir sulfidų sluoksnius

ƒ Išstumia vandenį

ƒ Sumažina kontaktinį pasipriešinimą

DEGALAI IR PRIEDAI

Prieš paliekant transporto priemonę „žiemoti“, paprastai rekomenduojama pripildyti ją degalais. Priešingu atveju bake gali kauptis kondensatas ir jis pradės rūdyti iš vidaus. Išvengti šios problemos padės mūsų benzino stabilizatorius.

7. „PETROL STABILISER“, 250 ML

ƒ Paprasta naudoti

ƒ Išbandytas su katalizatoriais

ƒ Turi ilgalaikį poveikį

ƒ Apsaugo kurą nuo oksidacijos ir senėjimo

ƒ Ekonomiškas naudoti dėl ypač tikslaus dozavimo

8. „MOTORBIKE GASOLINE STABILIZER“, 250ML

ƒ Paprasta naudoti

ƒ Išbandytas su katalizatoriais

ƒ Turi ilgalaikį poveikį

ƒ Apsaugo kurą nuo oksidacijos ir senėjimo

ƒ Ekonomiškas naudoti dėl ypač tikslaus dozavimo

ANTIBAKTERINIS PRIEDAS

Antibakterinis dyzelino priedas puikiai tinka profilaktiniam naudojimui dyzeliniuose varikliuose, kurie nebuvo naudojami ilgesnį laiką, pavyzdžiui, nameliuose ant ratų. Jis ypač tinka dyzelino kenkėjų prevencijai. Priedas taip pat idealiai tinka išvalyti jau užterštas rezervuarų sistemas.

ƒ Išvalo jau užterštas rezervuarų sistemas

ƒ Sumažina teršalų išmetimą

ƒ Apsaugo nuo bakterijų dauginimosi

ƒ Palaiko įpurškimo purkštukų švarą

ƒ Pagerina tepimo savybes

ƒ Apsaugo nuo brangaus remonto

67 AKTUALIJOS 8 9 7 3 TIEKĖJAI
9. „ANTI-BACTERIAL DIESEL ADDITIVE“, 1L
4

„PHILIPS“

PERSPĖJA: PIGIOS LEMPUTĖS GALI SPROGTI!

RINKITĖS KVARCINIO STIKLO LEMPUTES

Automobilių halogeninės

o štai praktikoje jis yra labai svarbus. Štai stiprūs argumentai, kurie patvirtina šį faktą.

Renkantis automobilio lemputes, pagrindinį dėmesį atkreipiame į deklaruojamą generuojamos šviesos ryškumą ir kainą. Tačiau verta įvertinti ir gamintojų pastangas patvarumo pagerinimo srityje. Pavyzdžiui, rinkdamiesi kvarcinio stiklo lemputes „Philips“, sumažinsite atsitikimų, pavaizduotų nuotraukose, nutikimo riziką…

KVARCINIO STIKLO OPTINIAI PARAMETRAI

Kvarcinis stiklas turi geresnius optinius parametrus už standartinį stiklą, pvz., aukštą skaidrumą ir žemą dispersiją. Skaidrumas – tai savaime suprantamas privalumas. Žema dispersija (mažas polinkis skaidyti šviesos spindulį) reiškia, kad pro stiklą praėjęs baltos šviesos spindulys

Automobilių halogeninės lemputės„Philips“ yra pagamintos iš aukštos kokybės kvarcinio stiklo. Kvarcinis stiklas turi santykinai žemą šiluminio plėtimosi koeficientą, todėl yra atsparus (paly ginti su kitomis stiklo rūšimis) terminiam šokui bei temperatūrų skirtumams, atsirandantiems, pvz., esant netolygiam kaitinimui. Būtent dėl to jis yra plačiai naudojamas laboratorinių indų gamybai, kurie gali būti kaitinami degikliais taškiniu būdu.

Tiesa, automobilių lemputėms netenka įveikti tokių sunkių išbandymų, tačiau jų stiklines kolbas veikia įspūdingos apkrovos. Kvarcinėse lemputėse „Philips“ volframo siūlelis atlaiko iki 2650 °C temperatūrą, o kolbos stiklas – 800 °C. Bet tai dar ne viskas. Kvarcinė kolba sugeba atlaikyti milžiniškus terminius šokus. Dėl kvarcinio stiklo žemo šiluminio plėtimosi koeficiento, net jei ant įkaitusios kolbos pateks vandens lašas, tokia lemputė nesprogs, o tai reiškia, kad žibintas nebus pažeistas.

Visų lempučių būdingas bruožas yra tai, kad volframo siūlelio įkaitinama stiklinė kolba tik nedidele dalimi liečiasi su metaliniu lemputės korpusu, kuris efektyviai nuveda šilumą. Didesnė kolbos dalis išlieka karšta. Taigi, turime dvi problemas: aukštą temperatūrą ir vietinį aušinimą.

TOKIE DALYKAI NUTINKA!

Ar lemputės tikrai sprogsta važiavimo metu? Tiesa, tai nutinka ne itin dažnai, tačiau kartais jos sprogsta. Nuotraukoj yra parodytos sprogusios paprastos automobilio lemputės, kuri neatlaikė eksploatacijos sunkumų, pasekmės. Ji buvo sumontuota automobilyje, kuriame įtampa lempučių lizduose viršijo gamykliškai nustatytą 14 V. Žibintai buvo sandarūs, labai geros būklės. Būdingas lemputės sprogimo pėdsakas – tai smulkios stiklo šukės žibinto viduje. Incidento metu pats žibintas nebuvo pažeistas, bet stiklas užteršė visą vidų ir jo pašalinimas nebus lengvas.

„Philips“ lempučių naudojimas tikrai labai sumažintų tokio atvejo riziką.

APIBENDRINIMAS

Be „Philips“ lempučių iš kvarcinio stiklo privalumų, santraukoje taip pat verta jas palyginti su lemputėmis iš paprasto kieto stiklo.

Taip atrodo pigios lemputės likučiai po demontavimo iš automobilio

išlieka baltas ir nėra skaidomas į „vaivorykštę“. Kai kurie vairuotojai ir mechanikai gali šioje vietoje atkreipti dėmesį į faktą, kad kvarcinis stiklas puikiai praleidžia UV spindulius, o tai pagreitina plastikinių žibintų susidėvėjimo procesą. Tai tiesa, bet „Philips“ deda į stiklą specialių priedų, kurie suteikia filtro efektą (pvz., cerio priedas) ir tokiu būdu mažina šio reiškinio poveikį. Apie optiką galima rašyti daug ir ilgai, bet šį kartą daugiau dėmesio atkreipsime į atsparumo klausimus, nes dažnai šio parametro vaidmuo yra nuvertinamas. Iš tikrųjų atsparumas yra svarbesnis, nei galėtų atrodyti.

Papildomu apsunkinimu gali tapti netinkama žibinto konstrukcija, kurioje vienas elementų beveik liečiasi su lemputės kolba. Taip pat„grėsmingi“ yra... pirštų pėdsakai, palikti ant stiklinės kolbos lemputės montavimo metu.

Bet tai dar ne viskas. Kolbos viduje yra suslėgtos dujos. Šios dujos – tai kruopščiai parinkti halogenai, kurie optimaliai sąveikauja su volframo siūleliu, taip užtikrindami jam vadinamąją savaiminę regeneraciją. Deja, kad būtų užtikrintas numatomas volframo siūlelio gyvybingumas reikalinga ne tik tinkama dujų sudėtis, bet taip pat ir aukštas darbinis slėgis. O šis sudaro papildomą apkrovą stiklinei kolbai. Šioje vietoje verta pabrėžti, kad biudžetinių lempučių gamintojai dėl riboto pigaus stiklo atsparumo

Pigi lemputė prieš aukštos klasės „Philips“ lemputę

Sutaupymas pirkimo metu gali pasirodyti tik menamas, nes pigesnes lemputes įprastai tenka keisti dažniau. Gal ne dėl kolbų sprogimų, nes šie pasitaiko gana retai, bet dėl volframo siūlelio greitesnio perdegimo, kurį tikriausiai lemia žemesnis dujų slėgis trapioje lemputės kolboje.

Aukštos klasės lemputė prieš aukštos klasės „Philips“ lemputę

Tokiame palyginime kainos yra labai panašios, bet „Philips“ lemputė yra pagaminta iš kvarcinio stiklo, o daugumos konkurentų panašioje klasėje – ne.„Philips“ lemputės yra pranašesnės dėl kolbos iš kvarcinio stiklo.

68 AKTUALIJOS
TIEKĖJAI
lemputės „Philips“ yra pagamintos iš aukštos kokybės kvarcinio stiklo. Mažai kas atkreipia dėmesį į šį privalu mą,
KVARCINIS STIKLAS YRA LABAI ATSPARUS

AMORTIZATORIAI IR SPYRUOKLĖS SU „MAGNUM“

KOKYBĖS ŽENKLU

„Magnum“ asortimente klientai ras amortizatorių, pakabos spyruoklių ir jų montavimui reikalingus elementus. Kiekvienai šių dalių yra atliekami griežti tyrimai, kurie užtikrina kokybę, patikimumą ir saugumą. „Magnum“ –tai patikimas partneris, kuriuo galima pasitikėti susidūrus su bet kokiais eksploatacijos sunkumais.

Kiekvienas vairuotojas puikiai supranta, kokie svarbūs yra amortizavimo elementai. Būtent jie didžiąja dalimi lemia saugumą: pagerina ratų sukibimą su kelio danga, o dėl to sumažėja paslydimo rizika. Būtent dėl to, keičiant amortizatorius arba spyruokles, svarbu pasirinkti tinkamos kokybės produktus.

BEKOMPROMISIS KOKYBĖS IR PATVARUMO TYRIMAS

Kaip atrodo„Magnum“ produktų kokybės patikra? Pateiksime pavyzdį. Pilnai pakrautas šeštos kartos kombinuotosios versijos „Volkswagen Golf“ sveria apie 2 tonas. Pirmos kartos „Volvo XC 90“ su dyzeliniu 2,4 litrų varikliu sveria virš 2,7 tonų. Tai reiškia, kad paskirsčius mases 50:50, kiekvienai spyruoklei tenka nuo 500 iki bemaž 700 kg spaudimas. Vertė atrodo didelė? Galbūt ir taip, bet ne „Magnum“ spyruoklėms –jos pasiruošusios gerokai didesnėms apkrovoms.

Kiekviena spyruoklė su„Magnum“ logotipu praeina griežtus testus atsparumo stende, kuris gali generuoti iki 40 tonų siekiančią suspaudimo jėgą! Todėl„Magnum“ produktai yra testuojami ekstremaliomis sąlygomis, jėgomis kelis kartus viršijančiomis jų faktines darbo ribas. Pozityvus tokio testo rezultatas užtikrina produkto kokybę ir patvarumą tiek lengvųjų automobilių, tiek komercinių transporto priemonių segmente.

Nukreipimo jėgos testas (angl. Deflection force), žinoma, nėra galutinis patikros etapas, o kitas

svarbus tyrimas – vadinamasis testas druskos kameroje. Jį sudaro tikslus temperatūros, slėgio ir druskos miglos dozės valdymas, leidžiantis atkurti sudėtingas kelio sąlygas, veikiančias spyruokles darbo metu ir tiesiogiai susijusias su drėgme ar druskingumu. Tai vienas svarbiausių testų, kuris laboratorinėmis sąlygomis „pasendina“ spyruoklę ir suteikia galimybę įvertinti jos elgseną kasdienės eksploatacijos metu.

„MAGNUM“

„RAR-OCP“

SU KOKYBĖS SERTIFIKATU

Nukreipimo jėga arba atmosferinių veiksnių poveikis yra svarbūs, bet ne vieninteliai bandymai. Taip pat yra svarbios tikslios medžiagų analizės ir funkciniai bandymai, pvz., produkto

mentas. „Magnum“ produktams yra taikomas ciklinis sertifikavimas, o apie produktų kokybę byloja, pvz., sertifikatas RAR-OCP, patvirtinantis visus techninius reikalavimus, išduotas po išsamių ir aukštus reikalavimus keliančių testų.

SUSIPAŽINKITE SU „MAGNUM“ ASORTIMENTU

Prekių ženklas„Magnum“ savo asortimente turi platų aukštos kokybės produktų pasirinkimą tiek lengviesiems automobiliams, tiek sunkvežimiams. Šis logotipas yra ant amortizatorių, pakabos spyruoklių, lingių, o taip pat ant elementų, reikalingų šių dalių montavimui. Čia kalbame apie „McPherson“ kolonų pagalves, tvirtinimo guolius ir amortizatorių slopintuvus. Dar vienas privalumas? „Magnum“ produktai yra tiesiogiai pasiekiami plačiai modelių gamai. Prekių ženklas jau daugybę metų plečia savo asortimentą, seka rinkos tendencijas, dėl to yra nuolat auga pneumatikos ir dujinių spyruoklių asortimentas. Neseniai prekybos tinkle pasirodė, pvz., pakabos kameros, moduliai bei kompresoriai, pažymėti „Magnum“ logotipu.

SUŽINOKITE DAUGIAU „TECDOC“ BAZĖJE

darbinė charakteristika. „Magnum“ taip pat didelį dėmesį skiria gamybos procesų kokybei. Inžinieriai, naudodami statistinius įrankius, pvz., APQP, SPC, FMEA, PPAP arba R&R, nuolat tikrina atskirų atsarginių dalių elementų gamybos pakartojamumą. Pagal šių tyrimų rezultatus jie įsitikina, kad tokia pat kokybe pasižymės tiek pirmas, tiek milijoninis ele -

Informacijos apie gamintojo dalis galima rasti duomenų bazėje „TecDoc data supplier“. Tai profesionalus įrankis, atliekantis transporto priemonių atsarginių dalių enciklopedijos vaidmenį, kuriuo gali naudotis dirbtuvės. Bazėje yra sukaupta ne tik techninė informacija, bet ir nuotraukos, brėžiniai bei grafinės komponentų ir dalių schemos.

69 AKTUALIJOS TIEKĖJAI
Daugiau informacijos apie „Magnum“ asortimentą.

„RAVENOL“ TAPO OFICIALIU „MERCEDES-AMG MOTORSPORT“ TIEKĖJU

Afalterbachas / Verteris. 100 proc. pagaminta Vokietijoje – „Mercedes-AMG“ ir „Ravenol“ ateityje kartu „riedės“ į lenktynių trasą: nuo šiol „Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH“ komercinis prekių ženklas yra oficialus tiekėjas Afalterbacho našumo ir sportinių automobilių prekių ženklo „Customer Racing“ programoje. Naujoji partnerystė sustiprina bendradarbia-

išorės, bet ir viduje. Nuo šiol„Customer Racing“ komandos gali užsisakyti„Ravenol“ aukštos kokybės produktų portfelį per pasaulinius„Mercedes-AMG Motorsport“ pardavimo kanalus.

Ši partnerystė sukuria sinergiją ir techniniu lygmeniu: pavyzdžiui, „Ravenol“, dalyvaujanti automobilių sporte nuo 2004 m., savo patirtimi papildys „Mercedes-AMG“ variklių ir pavarų

„RAVENOL sėkmingai dirba automobilių sporto srityje jau beveik 20 metų ir yra vienas žinomiausių tiekėjų visame pasaulyje. Bendradarbiaudamos su juo, mūsų „Customer Racing“ komandos gauna aukštos kokybės tepalų, o mes, kaip gamintojas, naudojamės didele RAVENOL patirtimi šioje srityje. Mūsų bendras tikslas yra toliau tobulinti „Mercedes-AMG Customer Racing“ programą, siekiant maksimalaus našumo ir tvarumo derinio.

Stefan Wendl, „Mercedes-AMG Customer Racing“ vadovas

„Mercedes-AMG“ ir RAVENOL vienija didžiulė aistra automobilių sportui. Tai platforma, kurioje abi Vokietijos įmonės jau daugelį metų demonstruoja savo produktų potencialą. Tačiau ypač svarbi mums yra socialinė ir ekologinė atsakomybė, kuri yra mūsų pastangų, susijusių su nuolatine mūsų produktų plėtra, neatsiejama dalis.“

Paul Becher, RAVENOL generalinis direktorius

Iš kairės: Stefan Wendl („Mercedes-AMG Customer Racing“ vadovas),Christoph Sagemüller („Mercedes-AMG Motorsport“ vadovas), Paul Becher („Ravenol“ generalinis direktorius), Martin Huning („Ravenol“ automobilių sporto direktorius)

vimą, kuris jau vyksta komandų lygmeniu. „Mercedes-AMG“ klientų komandos lenktyninius automobilius ne kartą puošė „Ravenol livery“ atributika. Pavyzdžiui, šį DTM sezoną „Mercedes-AMG Team Winward“ lenktyniauja su„Ravenol Mercedes-AMG GT3“ automobiliu, kurį vairuoja jaunasis lenktynininkas Davidas Schumacheris.

Remiantis ilgamečiu partnerystės susitarimu, ateityje „Ravenol“ logotipas bus naudojamas ant „Mercedes-AMG Performance“ automobilių. Logotipas bus matomas ant priekinio dešiniojo sparno kaip išskirtinės„Partner line Mercedes-AMG Motorsport“ sistemos dalis, užtikrinant puikų matomumą oficialiems partneriams. Partnerio logotipas bus ne tik ant automobilių, kurie ateityje prieš pristatant bus sutepti „Ravenol“ produktais,

dėžių kūrimą. Be to, bendra darbotvarkė taip pat apima nuolatinį tepalų, kurių pagrindas yra augalinė bazinė alyva, kūrimą. Šiame procese, be automobilių sporte itin svarbių eksploatacinių savybių, dėmesys taip pat sutelkiamas į išteklių tausojimą.

„RAVENOL yra mūsų patikimas partneris. Džiau giuosi, kad ne tik užmezgėme tiekimo partne rystę, bet ir susitarėme dėl strateginio į ateitį orientuoto techninio bendradarbiavimo. Be to, tvarumas ir išteklių tausojimas yra svarbūs mums ir automobilių sportui. Šią viziją puoselėjame kartu su RAVENOL ir kartu toliau skatiname šios srities plėtrą.“

Christoph Sagemüller, „Mercedes-AMG Motorsport“ vadovas

„GT lenktynės yra svarbi mūsų veiklos sritis. Čia mus sieja labai šauni ilgalaikė partnerystė, kuri taip pat apima daugybę „Mercedes-AMG“ klientų komandų, pavyzdžiui, konkuruojančių DTM, „ADAC GT Masters“ ar 24 valandų lenktynėse Niurburgringe ar Spa. Nekantriai laukiame tolesnio bendradarbiavimo kaip oficialus„Mercedes-AMG Motorsport“ tiekėjas.“

Martin Huning, RAVENOL automobilių

70 AKTUALIJOS
TIEKĖJAI
Ilgalaikė partnerystė siekiant geresnių veiklos rezultatų ir tvarumo: „Ravenol“ logotipas nuo šiol puikuosis ant „Mercedes-AMG Performance“ automobilių.

Jöllenbecker Straße 2 • 33824 Werther / Vokietija

Telefon: +49 52 03 97 19-0 • Telefax: +49 52 0 3 97 19-40

El. p. kontakt@ravenol.de • ww w.ravenol.de

Rave ns be rge r Schmierstoffvertrie b GmbH
RAVENOL
recommends

„SKF AQUAMAX“

Tvirta konstrukcija išskirtiniams rezultatams pasiekti.

Tinkamą siurblio veikimą užtikrina aukštos kokybės medžiagų naudojimas gamybai, taikant tikslią technologiją. Visi SKF vandens siurbliai buvo patikrinti ir patvirtinti pagal originalios įrangos specifikacijas. Hidraulinės veikimo charakteristikos ir debitas atitinka arba yra geresnis nei originalios įrangos.

Optimizuota rotoriaus konstrukcija užtikrina reikiamą aušalo srauto slėgį variklyje.

Vandens siurblio korpusas sukurtas pagal griežtus originalios įrangos reikalavimus ir atitinka geriausių eksploatacinių savybių standartus.

Silikono karbido dinaminis mechaninis sandariklis taip pat užtikrina puikią izoliaciją bei atsparumą ekstremalioms temperatūroms, sausam veikimui ir nešvarumams.

Originalios įrangos kokybę atitinkantys veleno guoliai palaiko optimalias apkrovas ir atsparumą dideliems greičiams.

Krumpliaratis atitinka griežtus apdorojimo reikalavimus, kad atitiktų kitas dalis, net jei sistemoje keičiamas tik vandens siurblys.

Aukščiausios

72 AKTUALIJOS TIEKĖJAI
SKF naudoja tiksliai montuojamus korpuso tarpiklius, kad užtikrintų idealų paviršiaus sandarumą ir apsaugotų nuo nuotėkių. SIC – aukščiausios kokybės sandarikliai Įmantri rotoriaus technologija kokybės guolis

SKF vandens siurbliai

Automobilių aušinimo sistemų širdis

Savo klientams

SKF siūlo rinkoje populiariausius tvirtus ir efektyvius siurblius.

Nuolatinis siekis tobulėti leido „Quartz“ tapti patikimu pasaulinio lygio prekių ženklu.

Pažangiausia technologija patenkina visus poreikius

SANKABOS

„VALEO“ YRA VIENAS PIRMAUJANČIŲ TIEKĖJŲ, SIŪLANČIŲ IŠMANIAUSIŲ RINKOJE PRODUKTŲ ASORTIMENTĄ

Originalios įrangos (OE) paketas:

Sankabų komplektai: 1 iš 3 Europos transporto priemonių originalios įrangos pakete yra „Valeo“ sankaba

Hidraulika: 2 iš 3 Europos transporto priemonių originalios įrangos pakete yra „Valeo“ / FTE hidraulinės sistemos dalis

„Valeo“ techninė pagalba visada pasiekiama

Skambinkite telefonu:

00800 9000 5080

Kokybė:

100 % naujos sankabos, jokio pakartotinio apdirbimo

„Valeo“ produktai yra rinktinių medžiagų rinkos standartas ir yra gaminami mūsų pačių gamyklose

Priežiūra:

„TechCare“ mokymų ir pagalbos telefono linija

Internetinis pagalbos portalas, „TechAssist“

Nemokama prieiga prie techninės pagalbos internetinės programos.

DIAPAZONO APŽVALGA NUO KOMPLEKTŲ IKI KOMPONENTŲ

„DMF“ SEGMENTAS

Pilno paketo „DMF“

- Visapusiškas „viskas viename“ sprendimas vienoje dėžėje

- Viskas iš vieno šaltinio, iš originalios įrangos tiekėjo, tiksliai sureguliuota puikiai veikti kartu

- Supaprastina dalių pasirinkimą, sutrumpina montavimo trukmę

Smagratis

- Pažangiausia sankabos ltravimo technologija iš originalios įrangos tiekėjo: „Valeo DMF“

Konvertavimo komplektas – „KIT4P“

- Novatoriška „Valeo“ alternatyva (LCV, taksi ir kt.) intensyviam naudojimui

- Standus smagratis užtikrina 1 000 000 km kilometražą!

DVIGUBOS SANKABOS SEGMENTAS

„DDC“ (dviguba sausoji sankaba) ir „DWC“ (dviguba šlapioji sankaba)

- Išmaniosios originalios įrangos transmisijų sistemų technologijos išskirtinei reakcijai ir komfortui užtikrinti

- Remonto dirbtuvių efektyvumas – viskas vienoje dėžėje

- CO2 emisijos mažinimas: mažesnė vibracija ir pasipriešinimas. Sklandesnis pavarų perjungimas

TRADICINĖS SANKABOS

- Visos dalys sureguliuotos idealiai veikti kartu – tai patvirtina masinė originalios įrangos gamyba

- Išmanusis sankabų komplektų sprendimas su CSC palengvina dalių keitimo darbus dirbtuvėse

Tradiciniai komplektai

- Visos dalys sureguliuotos idealiai veikti kartu – tai patvirtina masinė originalios įrangos gamyba

- Apima savireguliacines sankabas, SAT (savireguliacinė technologija) ir HEC (didelio efektyvumo sankaba), kurioms nereikia specialių įrankių, todėl galima greičiau sumontuoti

HIDRAULIKA

Hidraulika

- Originalios įrangos hidraulikos ekspertas rinkoje su plačiausiu hidraulinių sistemų

transmisijai asortimentu atsarginių dalių rinkoje: didžiausia aprėptis (virš 90 %) su visais

3 produktais: CMC, CRC ir CSC

„KIT3P“ SU „CSC“

SUKURTA ELEKTRINĖMS TRANSPORTO PRIEMONĖMS.

SUKURTA „START-STOP“. SUKURTA VISIEMS.

Etalonas

MODERNĖJANČIAM AUTOMOBILIŲ PARKUI REIKIA PAŽANGIŲ AKUMULIATORIŲ

12 V VARTA AGM akumuliatoriai skirti žemos įtampos švino rūgšties akumuliatorių poreikiui patenkinti tradicinėse, „Start-Stop“ ir elektrinėse transporto priemonėse.

TRANSPORTO PRIEMONĖS TIPAS Standartinė

„Start-Stop“ Pusiau hibridinė 48 / 12 V Visiškai hibridinė (HEV)

Įkraunama hibridinė (PHEV)

12 V AKUMULIATORIAUS VEIKIMAS

Paleidimas, apšvietimas ir degimas

12 V AKUMULIATORIAUS POREIKIS

Palaiko „Start-Stop“ ir didesnes elektrines apkrovas

VARIKLIO PALEIDIMAS IR VEIKIMAS

• Paleidimas: šalto ir šilto variklio įsukimas („Start-Stop“)

• Didesni stovėjimo pajėgumai ir atgavimas

• Apsisukimai važiuojant Kintamosios srovės generatoriaus apkrovos valdymas | Energijos rekuperavimas

Kad gamintojai patenkintų griežtus ES tikslus

dėl 55 % CO2 emisijos sumažėjimo iki 2030 m., Europos automobilių parką papildo vis daugiau elektrinių transporto priemonių (xEV).2 Pasirodžius hibridinėms ir elektrinėms transporto priemonėms, padidėjo žemos įtampos energijos tinklo poreikis ir išryškėjo

12 V akumuliatoriaus, kuris yra esminis pagalbą esant didžiausiai apkrovai užtikrinantis visų xEV saugos komponentas, svarba.

Šie automobiliai pateks į nepriklausomas atsargines dalis naudojančias remonto dirbtuves, kurios, didėjant elektrinių transporto priemonių brandumo lygiui, turi gebėti suteikti tinkamas paslaugas. Kad sugebėtų suvaldyti didėjantį naujos kartos transporto priemonių technologijų sudėtingumą, remonto dirbtuvėms reikia investuoti į mokymus, įrankius ir tinkamus produktus. Čia gali padėti VARTA. Mokymus siūlo „VARTA Partner Portal“, o produktų galima rasti „VARTA Silver Dynamic AGM“ portfelyje.

VARTA AGM technologija buvo sukurta glaudžiai bendradarbiaujant su pagrindiniais automobilių gamintojais ir jau yra tapusi etalonu sudėtingiausioms sritims. Mūsų xEV produktai

Elektrinė transporto priemonė su akumuliatoriumi (BEV)

Reikalingas patikimam transporto priemonės naudojimui ir esminėms saugos funkcijoms užtikrinti

ENERGIJOS NAŠUMAS IR GALIOS IMPULSAS

• Transporto priemonės maitinimas

• Pagrindiniai iškrovimai (įkrovimas ir apsisukimai)

• 12 V sistemos stabilizavimas didžiausių apkrovų metu (pvz., ABS / ESP) virš DC / DC pajėgumo Avarinis palaikymas (galios impulsai / kritinės sistemos)

specialiai sukurti taip, kad idealiai tiktų naudoti su kitokio tipo aukštos įtampos akumuliatoriais visiškai hibridinėse, įkraunamose hibridinėse ir elektrinėse transporto priemonėse su akumuliatoriais. Abiejų technologijų derinys užtikrina optimalų transporto priemonės veikimą, nuolatinę galią ir svarbiausias saugos funkcijas. AGM technologija turi pakankamai pajėgumų dar tik būsimų transporto priemonių sistemų poreikiui patenkinti.

Pasaulinio lygio akumuliatorių gamintoja „Clarios“ yra pagrindinė tiekėja visiems didiesiems automobilių gamintojams. VARTA produktai atitinka visus originalios įrangos reikalavimus. Štai dėl ko, gerai žinomi gamintojai, pavyzdžiui, „Mercedes“, „Volkswagen“ ar BMW savo automobiliams renkasi„Clarios“ akumuliatorius. Šiandien 6 iš 10 naujų automobilių, įskaitant xEV, yra sumontuoti „Clarios“ akumuliatoriai. „VARTA Silver Dynamic AGM“ akumuliatoriai jau daugelį metu yra patikimas pasirinkimas. Tiek laboratorijose, tiek realiomis sąlygomis atlikti bandymai rodo jų išskirtinumą pagrindinėse originalios įrangos srityse. AGM technologijos privalumai:

ƒ dėl išskirtinės įsikrovimo galimybės geba atlaikyti važiavimus trumpais atstumais bei miesto eismo sąlygas;

ƒ aukšto lygio elektrinės savybės viso tarnavimo metu;

ƒ išskirtinis atsparumas vibracijai dėl aukšto laipsnio kompresijos;

ƒ nereikia atlikti techninės priežiūros darbų ir sukonstruoti taip, kad neišsilietų;

ƒ palyginti su tradiciniais akumuliatoriaus tarnauja 3 kartus ilgiau.

Ateinantys metai nepriklausomoms pogarantinio aptarnavimo dirbtuvėms iškels nemažai iššūkių. Tačiau šie iššūkiai, jei bus tinkamai įveikti, atneš didelių galimybių. 12 V akumuliatoriai ir toliau vaidins svarbų vaidmenį elektrinėse transporto priemonėse – tiek jau esančiose rinkoje, tiek būsimuose modeliuose. VARTA AGM akumuliatorius montuojantys mechanikai savo klientams gali užtikrinti tokias pačias ar net geresnes savybes, geriausią aptarnavimą ir saugumą.

78 AKTUALIJOS TIEKĖJAI
1 Apima keleivinius automobilius ir lengvąsias komercines transporto priemones. 2 ES „Tinka 55 – reglamentas dėl naujų automobilių ir LCV C02 emisijos“. Daugiau informacijos apie VARTA produktus.
„Start-Stop“ sistemoms –nepakeičiama dalis ir elektrinėse transporto priemonėse.1

SUKURTA ELEKTRINEMS IR HIBRIDINEMS TRANSPORTO PRIEMONEMS. SUKURTA AKUMULIATORIU EKSPERTU.

Kartu su rinkoje pirmaujančiais automobilių gamintojais pagamintas „VARTA® Silver Dynamic AGM“ akumuliatorius yra etalonas pačioms sudėtingiausioms sritims, pavyzdžiui „Start-Stop“ sistemoms. Be to, jis sukurtas puikiai veikti kartu su aukštos įtampos akumuliatoriumi iš esmės bet kokio tipo hibridinėse ir elektrinėse transporto priemonėse.

#MadeForYourFuture.

Viskas prasideda nuo

www.varta-partner-portal.com PAGAMINTA VOKETIJOJE DE ORIGINALI ATSARGINĖ DALIS OE

Prieš keletą metų rinkai pristatyti įvairių tipų klasikinių lempučių LED pakaitalai tampa vis populiaresni. Palyginti su standartiniu apšvietimu, jie pasižymi ilgesniu tarnavimo laikotarpiu ir aukštesniu energetiniu efektyvumu, o dėl labai šaltos, ryškiai baltos spalvos, pastebimai pagerina matomumą, o kartu ir saugumą kelyje.

LED RETROFITAI SUSILAUKIA VIS DAUGIAU DĖMESIO

OSRAM prekių ženklo retrofitų gama – tai ne tik pagrindinių žibintų lempučių pakaitalai, bet ir rūko žibintų, pagalbinių ir vidaus apšvietimo šviesos šaltiniai.

PAGRINDINIAI ŽIBINTAI

Dėl 6000 K spalvos temperatūros ir labai kompaktiškos konstrukcijos retrofitai„OSRAM LEDriving HL“ yra paprastas sprendimas automobilio žibintų modernizavimui, kuris užtikrina stilingą išvaizdą ir puikų apšvietimą. Be to, retrofitai yra daug patvaresni nei kaitrinės lemputės. Dėl ryškesnės šviesos srautas yra ilgesnis, o tai turi įtakos saugumo didinimui. „LEDriving HL Easy“ – tai produktai, kurių montavimas automobilyje yra labai lengvas ir nereikalauja jokių adapterių ar papildomų aksesuarų. Jų būdingas bruožas – tradicinėms lemputėms identiškas patronas ir matmenys.„LEDriving HL Bright“ – tai nepaprastai plati produktų gama, joje rasite pakaitalus, kurie atstoja lemputes: H1, H4/H19, H7/H18, H8/H9/H11/H16, HB3/ H10/HIR1, HB4/HIR2 ir H13. Priklausomai nuo tipo, šviesos srautas svyruoja nuo 1100 iki 1900 liumenų. Pagrindinis jų bruožas yra tas, kad jie

sukuria šviesą ryškesnę net iki 300 %, palyginti su homologacijos ECE R112 reikalaujamu minimumu, keliamu halogeninėms lemputėms. Komplekte esantis universalus žiedas suteikia galimybę naudoti šiuos pakaitalus daugumoje žibintų tiek ilgosioms, tiek trumposioms šviesoms. Produktai „LEDriving Intense“ – tai šaltiniai, generuojantys ryškiausią šviesą iš visų LED OSRAM lempų. Šie retrofitai yra pasiekiami dviejų tipų – H4/H19 ir H7/H18. Jie sukuria net iki 350 % ryškesnę šviesą, palyginti su homologacijos ECE R112 reikalaujamu minimumu. Šviesos srautas siekia net 1350/1900 lm (trumposioms ir ilgosioms šviesoms tipo H4/H19 atveju) ir net 2000 lm tipams H7/H18.

RŪKO ŽIBINTAI

Lempų serija „OSRAM LEDriving FL“ leidžia pakeisti halogenines lemputes rūko žibintuose šiuolaikiniais diodais. Dėl savo kompaktiškos konstrukcijos lempos „LEDriving FL“ tinka daugumai transporto priemonių ir yra lengvai montuojamos („Plug & play“). Serijoje yra pa-

siekiami modeliai, kurie pakeičia lemputes H8, H11, H16, H10 ir PSX24W.

PAGALBINĖS ŠVIESOS

Signalinėms lemputėms įmonė OSRAM rekomenduoja savo šeimą „LEDriving SL“. Retrofitai yra pasiekiami trijų spalvų – šaltai baltos, gintaro ir raudonos, atitinka specifikacijas standartinių pagalbinių lempučių matmenis. Verta paminėti, kad retrofitų, skleidžiančių gintaro arba raudonos spalvos šviesą, parametrai yra daug geresni nei baltos spalvos LED diodų. Dalis šios serijos produktų taip pat turi dvigubą poliarizaciją, o tai reiškia, kad jie veiks tinkamai, nepriklausomai nuo to, kaip bus įdėti į lizdą. Verta atminti, kad LED retrofitai negali būti naudojami išoriniam transporto priemonių, kurios juda viešaisiais keliais, apšvietimui. Tačiau nėra jokių kliūčių juos naudoti, pvz., „Off-road“ automobiliuose.

80 AKTUALIJOS TIEKĖJAI

KOKĮ BEPASIRINKTUMĖTE... DU BŪDAI KEISTI PADANGAS:

VISKUO RŪPINTIS PAČIAM

Gaištate laiką rinkdamiesi iš kelių pardavėjų.

Rūpinatės padangų pirkimu.

Sumokate ir prekių pardavėjui, ir paslaugų teikėjui.

Sandėliuojate padangas nuo įsigijimo iki montavimo.

Vargstate dėl senų padangų utilizavimo.

Transportuojate padangas iki reikiamo autoserviso.

Susiduriate su sunkumais dėl garantijos.

PATIKĖTI UŽDUOTĮ PROFESIONALAMS

Registruojatės į autoservisą ir iškart gaunate padangų pasiūlymą.

Atvykstate į autoservisą –Jūsų pasirinktos padangos jau čia!

Savo automobilį paliekate patikimam meistrui.

Už padangas ir suteiktas paslaugas atsiskaitote vienoje vietoje.

Esate tikri, kad senų padangų utilizavimu bus pasirūpinta atsakingai.

Išvengiate nesusipratimų dėl garantijos.

MOTOINTEGRATOR.COM PATIKIMAS PADANGŲ SERVISAS
...REZULTATAS – TOKS PAT, TAD RINKITĖS PROTINGAI.
Utena Panevėžys Ukmergė Marijampolė Alytus Šiauliai Mažeikiai Kaunas Vilnius Klaipėda Tauragė Kėdainiai INTERCARS.LT MOTOINTEGRATOR.LT ICPREMIACASH.LT INTER CARS LIETUVA PADALINIŲ ŽEMĖLAPIS 1J