Page 1


* *

Pats primārais velosipēdista drošībā ir ķivere, jo tā pasargās pašu svarīgāko. Ķivere jālieto ik reizes, kad braucat ar riteni, pat arī, ja jūs sevi uzskatāt par ļoti apzinīgu braucēju. Primāri tā būs aizsardzība pret auto, jo piedaloties satiksmē ļoti bieži velobraucējiem notiek sadursmes ar auto.

*

Ir daudzi gadījumi, kad auto sadursme ar velosipēdu, kas braucis pa ceļa nomali. Tātad šādam gadījumam nav nekāda saistība ar jūs braukšanas spējām un tas ir negadījums. Un ja būsiet lietojis ķiveri, tas noteikti samazinās traumas.

* Braucot pa ietvēm jāuzmanās no vārtrūmēm, jo bieži gadās, kad auto no tām negaidīti izbrauc ārā un nav laika velobraucējam nobremzēt.


* * Netraucējot gājējus, Tu drīksti braukt arī pa ceļa

nomali vai ietvi. * Uz ielas brauc pēc iespējas tuvu ceļa labajai malai! * Ja uz ceļa ir vairāki velosipēdisti, tiem jābrauc vienam aiz otra. * Ieturi distanci! Pārāk tuvu piebraucot transportlīdzeklim, Tu vari nokļūt "aklajā zonā", kurā vadītājs Tevi neredz! * Nebrauc pretēji automašīnu braukšanas virzienam!


* Braucot tumsā, aprīko savu velosipēdu ar baltu priekšējās gaismas un sarkanu aizmugurējās gaismas ierīci! Braucot ar mopēdu, jebkurā diennakts laikā priekšpusē jābūt iedegtam baltas gaismas, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Tavam apģērbam jābūt gaišam! Izmanto atstarotājus!

* Tu esi braucējs – ceļa zīmes attiecas arī uz Tevi!


* * Bremzēm; * Zvanveida skaņas signālu * Gaismas atstarotājiem * priekšpusē – baltu * aizmugurē – sarkanu, * riteņu spieķos un pedāļos * diviem oranžiem vai dzelteniem.


* šeit tu vari uzinātvisu par velosipēdu * http://youtu.be/xcgtFOZD3Zs * Bet šeit tu vari trenēties likt velosipedu tiesības.

* http://csnt.csdd.lv/ *


*

DARBU VEICA SIGNE KOLOTIĻINA☺

Velosipēdu drošība  

Signes K. veidotā prezentācija konkursa "Dzīvosim droši" ietvaros