Нова Я березень 2024

Page 1

Жіночий журнал Березень‘2024 Стань авторкою свого життя! Довіряй, але завіряй! ВІКТОРІЯ ДЕРЕВ’ЯНКО приватний нотаріус

Красиве волосся –

коштує недешево!

Дешеве волосся – не виглядає красиво!

Юлія Кушнір,

Top hair expert по версії клубу української діаспори Top premium.

• Власниця двох студій із нарощення волосся – у Дрогобичі та Львові.

• Діючий майстер, працює у даній сфері з 2009 року.

• У 2022 році увійшла до списку Топ-100 beauty Дів України.

• Отримала відзнаки Топ-100 companie у 2022 та 2023 роках.

• Володарка винагород всеукраїнських конкурсів «Знак якості» у 2022

та 2023 роках та переможець в номінації «Вибір Країни».

• Більше 10000

клієнтів з різних куточків нашої країни та світу.

• Велика кількість вдячних учнів, здобувших нову професію у сфері краси.

• Після повномасштабного вторгнення землю України не покидала.

Салон у Дрогобичі

+380966298002

Салон у Львові

+380736298002

kushnir.julija.hairstudio

Хочеш змінити світ –почни з себе!

Звернення за допомогою до

психолога – це ознака сили та готовності до змін і розвитку.

Маєте ви конкретні проблеми чи просто прагнете поліпшити якість життя, психолог надасть вам інструменти, підтримку та напрямок, необхідні для досягнення бажаного результату.

Вибір психолога – це особистий процес. Важливо знайти того, з ким ви відчуєте зв'язок та довіру. Зазвичай клієнти прислуховуються до рекомендацій знайомих, роздивляються профілі психологів в соцмережах. Але тільки на першій консультації-знайомстві, після бесіди, можливо визначити, чи підходить цей спеціаліст саме вам.

Зона відповідальності

Відповідальність за роботу в терапії зазвичай поділяється навпіл між клієнтом і терапевтом. Хоча деякі приходять за «чарівною таблеткою» або за порадами. Таблетки – це симптоматичне лікування і тимчасове полегшення, а чужі поради не працюють, якими б чудовими вони не були. Завдання терапевта – допомогти знайти свої способи проживати своє життя та брати відповідальність на себе. Для успіху те -

Іноді буває достатньо, щоб хтось відкрив Чарівне Люстерко й сказав: «Подивись, в тобі вже є все для того, щоб бути щасливою...»

4 Нова Я® / Березень 2024

рапії потрібна активна участь Клієнта, готовність до змін поведінки, думок та взаємовідносин.

Взаємозв'язок тіла та душі

Людина – цілісна істота, адже душа й тіло взаємоповʼязані, тому психологічний стан впливає на тіло й навпаки. Як тілесно-орієнтований терапевт, я використовую спеціальні методики, вправи з рухами, диханням, м’язовим тонусом, що допомагають поєднати воєдино почуття, розум і тілесні відчуття. Саме в тілі відображаються всі емоції, переживання та життєвий досвід. Терапія відновлює емоційний фон, позбавляє від психологічних травм, формує позитивне сприйняття життя, відчуття власного «Я», відкриває новий досвід. Робота в тілесній терапевтичній групі дійсно зцілює і тіло, і душу.

Улюблена техніка

Майндфулнес – зосередженість на повній присутності у поточному моменті та прийняття своїх думок і відчуттів без оцінювання. Для цього:

• відшукайте місце, де ніхто не потурбує, і ви зможете розслабитися;

• сядьте або ляжте в зручній позі, тримайте пряму спину без напруження;

• зверніть увагу на своє дихання, відчуйте, як повітря входить і виходить з ваших легенів, як піднімається і опускається ваш живіт;

• коли ви помічаєте, що ваш розум блукає, просто визнайте це й м'яко поверніть свою увагу до дихання, без осуду за будь-які думки, які ви можете мати;

• навіть кілька хвилин майндфулнес-медитації щодня зменшують стрес, покращують концентрацію та підвищують відчуття спокою.

Страх

Страх – базова емоція, необхідна для виживання. Щоб впоратися зі страхом потрібно зрозуміти, чого саме ви боїтеся, тобто познайомитися зі своїми страхами. Це як включити світло в темній кімнаті та роздивитися, що там є. Коли ви усвідомлюєте, що це страх майбутнього, страх помилки, смерті або ще чого завгодно, можна починати переживати його й обдумувати свої подальші дії. Крім того, емоції не живуть довго, і якщо дозволити собі «пожити в страху», він мине, а на його місці зʼявиться інша емоція, наприклад, радість.

Стан безпорадності

Використовуйте невдачі та виклики як можливість для навчання. Аналізуйте, що пішло не так та що ви можете зробити по-іншому в майбутньому. Замініть негативні або самокритичні думки позитивними твердженнями. Намагайтеся бачити можливості замість перешкод.

Практикуйте майндфулнес, медитацію, глибоке дихання або йогу, щоб знизити стрес і збільшити вашу здатність концентруватися та приймати обдумані рішення. Регулярні фізичні вправи підвищать рівень ендорфінів, зменшать стрес і покращать ваше самопочуття.

Спілкуйтеся з друзями, родиною або професіоналами, які можуть надати емоційну підтримку й новий погляд на вашу ситуацію.

Будьте вдячними за те, що ви цінуєте у своєму житті. Це змістить фокус з проблем на позитивні аспекти вашого життя.

Ірина Прокопенко, психолог, лікар, практикуючий психотерапевт, супервізор, ведуча груп, засновниця терапевтичної студії «Чарівне Люстерко»

Україна, Київ irina.prokopenko1 prokopenko_therapy prokopenkotherapy

Березень 2024 / Нова Я® 5

Мила Читачко!

Весна – час пробудження та любові, натхнення та оновлення.

Саме час відкрити наш глянець, адже «Нова Я» – це про Весну та про Тебе. Прибирай до шафи теплі речі та зимовий смуток, діставай з антресолей радість та приміряй улюблені платтячка. Благословенний березень дарує надію, що нові починання завжди прекрасні. Ти раптом побачиш, як розширюються горизонти можливостей. Тому… не відкладай і починай робити те, про що давно мріяла! Запрошуй Весну в соАвторки та пиши яскраву сторінку свого життя!

Ліліанна Семенюта, редакторка журналу «Нова Я»

6 Нова Я® / Березень 2024

Стань КРАЩОЮ

версією себе

Вітаю. Мене звуть Катрін. Я – нумеролог, сертифіко ваний спеціаліст з методу самопізнання «Матриця долі» та таролог.

Познайомлю тебе з найважливішою людиною у твоєму житті – з тобою.

Допоможу розкрити свої сильні сторони й таланти, виявити те, що наповнює та надихає, зрозуміти – чого хоче твоя душа у різних сферах:

• знайти справу свого життя, яка приноситиме задоволення та фінансовий успіх;

• хто твій ідеальний партнер, де можна його зустріти та як створити міцні стосунки;

• як вибудувати гармонійні стосунки з собою та зовнішнім світом.

Зі мною ти станеш кращою версією себе.

Познайомишся з СОБОЮ.

Гармонізуєш ВСІ СФЕРИ свого життя.

Катерина Латуха mystery.katrin

+380988767673

mysterykatrin

Нагороджений Всесвітнім Орденом «Культурний дипломат» і почесною відзнакою «Посол культурної дипломатії»!

На

10 ДІЛОВА Я

Особистий бренд для експертки –це крок до успіху Кастдев, або Глибинне інтерв’ю Поради нотаріуса Стосунки з аб’юзером? Біжіть без оглядки!

Людмила Кладiйова, видавчиня журналу Ліліанна Семенюта, редакторка журналу «Нова Я»

Представник у Харкові: +380 66 1090920

+380 68 2507520

Представник у Києві: +380 66 5509401

Життя триває, тому є доходи й витрати Тетяна Балан: 20 років я вчила психологію, щоб знати, як підтримувати себе та інших Фантастичні можливості швидкочитання Олександра Слауцька Ми бажаємо ВАМ щастя!

Зціліть своє життя

28 КРАСИВА Я Богині в кожній жінці Що розповість про тебе місяць народження Кільця Венери: причини та способи їх усунення Розквітай та відроджуйся з MARY KAY Suhinina та презентація дропу колекції весна-літо – 2024 Давай послухаєм тишу Безпечні пологи – наш пріоритет під час війни Лазня – відпочинок для душі та тіла

40 ТВОРЧА Я Зустрінемося за чашкою кави «з вогником» CHEEV та sold-out у Харкові Про людей, у яких «Все добре» Весняні оповіданки Любовний гороскоп на 2024 рік

Представник у Європі: +4916096482761

+380 67 9922280

E–mail: redacauto@gmail.com www.novaya.agency

без цих даних. Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень. Згідно з правилами,

Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: Серія КВ №19927-9727ПР від 11.04.2013 р.

Наклад 10 000 прим. розповсюджується по передплаті і безкоштовно

42 46 У разі, якщо ваша діяльність вимагає лицензії, необхідно вказати номер і дату видачі ліцензії, оскільки ваше оголошення згідно із ст.24 Закону України «Про рекламу» не може бути опубліковано
що діють в редакції, відповідальність за достовірність оголошень несе рекламодавець. Він самостійно відповідає за зміст наданих даних, за наявність посилань на ліцензії і вказівок на сертифікацію продукції і послуг в порядку, передбаченому законодавством. Редакція виходить з того, що рекламодавець має право й заздалегідь отримав усі необхідні для публікації дозволи. Думка редакції не завжди співпадає з думкою авторів статей.
обкладинці: Вікторія Дерев’янко

Конкурс «Подаруй собі весну. Нова Я – це Весняна Я!»

Давайте дружити й більше дізнаватися одна про одну. Хочемо подарувати вам можливість заявити про себе світові. Приготували для вас 3 фантастичні подарунки, що «качнуть» ваш особистий бренд:

 інтерв'ю з видавчинею Людмилою Кладійовою на ютуб-каналі,  стаття в журналі на 2 сторінки про вас та вашу діяльність,

 фотографія у журналі на 1 сторінку. Для того, щоб взяти участь у розіграші, вам необхідно:

1. Підписатися на сторінки соціальних мереж журналу «Нова Я» (фейсбук, інстаграм) та ютуб.

2. У своїх соцмережах викласти пост із цим конкурсом і залишити розгорнутий коментар від 3-х речень, чому приймаєте участь у цьому конкурсі.

3. Надіслати скріни ваших коментарів у фейсбук та інстаграмі до нашої редакції.

4. Чекайте розіграш призових місць в наших соціальних мережах 31 березня 2024 р.

5. З переможцями зв'яжеться наша редакція.

Запрошуємо стати частиною спільноти «Нова Я».

Бажаємо удачі! Залишайтеся з нами на зв'язку!

www.novaya.agency redacauto@gmail.com

novaya.agency novaya.agency novaya_magazine Youtube

У сучасному світі, де конкуренція серед професіоналів постійно зростає, важливо не лише бути професіоналом справи, але й ефективно представляти себе як бренд.

Особистий бренд для

експертки – це

крок до успіху

Я, Наталя Денисьєва, експертка з творення та управління брендом, вже більше 15 років займаюсь виводом стартапів та брендів на ринок України, а наразі також працюю з Європою.

Основна тенденція сьогодні у маркетингу – це просування бізнесу через створення особистого бренду.

Цим користуються багато компаній, а не тільки експерти та експертки.

Що ж потрібно робити нашім експерткам, щоб успішно просувати свої послуги та товари на сучасному ринку.

Якщо ви психологиня, тарологиня, адвокатка, лікарка, бізнес-тренерка, дізайнерка або експертка у своїй галузі, то вам потрібно зрозуміти, що просування особистого бренда – це найшвидший шлях до свого клієнта.

10

Нова Я® / Березень 2024

Ділова Я

Які кроки, вам потрібно

зробити:

1 Визначте свої сильні та слабкі сторони.

З використанням сильних сторін будемо будувати ваш бренд.

2 Зрозумійте та пропрацюйте свої цінності та місію. Що для вас важливо у житті, що ви несете іншим людям, для чого ви працюєте, для чого вам потрібно стати брендом? Запам’ятайте: без місії йти уперед неможливо.

3

Визначте та розробіть свою Унікальну Пропозицію. Що ви пропонуєте, чим ви відрізняєтеся від інших та яку цінність

можете принести своїм клієнтам чи аудиторії. Це може бути унікальний досвід, особливий підхід до роботи, інноваційні ідеї або навіть ваш стиль спілкування.

Ви – унікальна, тому ваш продукт також має бути унікальним. Над цим завжди працюють багато часу, але результати цього варті!

4 Розробіть свою онлайн-присутність.

У діджитал-еру онлайн-присутність

експертки є невід'ємною частиною створення особистого бренду. Створення професійного сайту, активність у соціальних мережах, публікація блогів або статей у вашій галузі допоможе збудувати авторитет та залучити аудиторію.

Якщо вас немає в інтернет-просторі, то у вас немає бренду, та вас може не бути чутною у офлайн-житті також. Для експертки бути скромною та непомітною – це недозволена розкіш!

5 Не існує особистого бренду без мережі професійних контактів. Відвідувайте конференції, беріть участь у вебінарах, працюйте у професійних спільнотах та групах соціальних мереж, які допоможуть вам збільшити вашу видимість та встановити цінні зв'язки. А для того, щоб бути послідовною, потрібно розробити свою особисту стратегію!

6

Світ постійно змінюється, а разом з ним –і вимоги до професіоналів. Щоб залишатися актуальною та конкурентоспроможною, експертка повинна постійно вдосконалювати свої знання та навички, слідкувати за останніми трендами у своїй галузі. Особистий бренд зростає разом з вами, навчайтесь!

7 Залучення та взаємодія з аудиторією є ключовими для розвитку особистого бренду. Це може бути через регулярні публікації, електронні листи, вебінари або навіть особисті зустрічі. Важливо розуміти потреби вашої аудиторії та надавати їм цінність. Тому основна рекомендація – розробити свою комунікаційну стратегію, створити контент-план, регулярно розробляти експертний та цікавий контент. Для особистого бренду немає дрібниць! Кожне слово, деталь, фото, відео повинні відповідати вашим цілям!

Головна порада: у побудові особистого бренду надзвичайно важливими є ваша цілісність. Будьте вірні собі, своїм цінностям та переконанням. Ваш особистий бренд повинен відображати справжню вас, а не створений образ.

Тому, якщо ви експертка, яка має свої цінності та формує свою місію, то запрошую вас на розпакування вашого особистого бренду. Результат співпраці вас приємно вразить –ваш особистий бренд почне працювати на вас та заради вас.

Створення міцного бренду – це не одноразовий проєкт, а постійний процес. Цей процесс вимагає часу, зусиль, і, можливо, навіть деяких помилок на шляху. Але з правильним підходом ви побудуєте міцний особистий бренд, який допоможе вам досягти небачених висот у вашому бізнесі.

Наталя

Денисьєва

Для жінок-експерток
особистий бренд – ключовий
інструмент досягнення успіху.

, бізнес-консультантка з напрямків маркетинг, PR та стратегія, co-owner консалтингової компанії «NDC Group», експертка з творення та управління брендом

+38 067 572 27 00 ndc.ukraine@gmail.com ndcgroup.biz

Березень 2024 / Нова Я® 11 Ділова Я

Кастдев, або Глибинне інтерв’ю

Якщо плануєте створення нових

продуктів, поліпшити існуючий продукт або сервіс, вам не обійтись

без глибинного інтерв'ю.

Мета таких інтерв'ю – вивчення потреб аудиторії, отримання інсайтів для створення, перевірки та оптимізації розвитку продукту.

Кастдев як методологія

Автором поняття «Customer Development» (CustDev – далі Кастдев) є американський підприємець Стів Бланк, який описав даним терміном методологію створення нових продуктів.

На практиці під методом Кастдев часто розуміють безпосередньо інструмент – спосіб дослідження цільової аудиторії (як поточної, так і потенційної) за допомогою проведення серії глибинних інтерв'ю.

Основа методу

Це орієнтація на потреби людей: щоб виявити потреби цільової аудиторії, необхідно цільову аудиторію дослідити. Таким чином, зворотний зв'язок від споживача – ключовий механізм Кастдев. Перед тим, як у створення продукту буде вкладено гроші, необхідно оцінити потребу цільової аудиторії в цьому продукті (сервісі, послузі). Потім відбувається перехід на стадію розроблення бізнес-моделі.

Нова Я® / Березень 2024

12
Ділова Я

Типи глибинних інтерв'ю:

• «проблемні» інтерв'ю (виявлення проблем, потреб цільової аудиторії та способів їх вирішення),

• «вирішальні» інтерв'ю (виявлення сильних і слабких сторін продукту/послуги, тестування прототипу продукту),

• експертні інтерв'ю (отримання специфічної інформації від експертів).

Підготовка до глибинних інтерв'ю містить кілька етапів:

• Формулювання гіпотез для тестування.

• Розробка інструментарію – списку

питань для інтерв'ю (гайда).

• Визначення сегмента для інтерв'ювання, а також пошук респондентів.

Пошук цільової аудиторії може здійснюватися в місцях скупчення потенційних клієнтів, у соціальних мережах… Серед цільової аудиторії мають бути як споживачі продукту (сервісу, послуги), так і екстремальні користувачі/некористувачі, завдяки яким можна проаналізувати драйвери та бар'єри для визначення нових сегментів.

Основні правила проведення CustDev:

• Тривалість інтерв'ю – 30–40 хвилин.

• Здійснення аудіозапису інтерв'ю для збереження та аналізу всіх інсайтів.

• Використання заздалегідь підготовленого гайда як орієнтира під час вивчення ключових питань.

• Уточнення думок респондента для правильного розуміння їхньої суті (наприклад, використання правила п'яти «чому», що допомагає отримати максимум інформації).

• «Занурення» респондента в конкретну ситуацію з метою вивчення етапів ухвалення рішення, мотивів, проблем, з якими стикається респондент, а також емоцій, які він відчуває.

• Спостереження за невербальними реакціями.

Приклади запитань для інтерв'ю:

• Яку проблему ви хотіли вирішити, коли почали користоватись цією послугою?

• Як намагалися розв'язати свою проблему, яким способом?

• Звідки ви дізналися про цю послугу?

Які аналогічні послуги використовували?

• Яку основну користь ви отримали в результаті використання послуги?

• Які недоліки під час використання послуги ви виявили?

• Що б ви хотіли змінити у цій послузі, щоб вона повністю відповідала вашим потребам?

Анжеліна Май

Березень 2024 / Нова Я® 13 Ділова Я

Поради нотаріуса

Чим швидше ви звернетесь

до нотаріуса, тим більше він

зможе допомогти.

Що краще, заповіт чи дарування?

Однозначної відповіді немає. При даруванні більше захищений обдаровуваний, а при заповіті – спадкодавець. Але при прийнятті рішення потрібно враховувати різні нюанси.

Дарування – договір, за яким майно переходить у власність певній особі одразу ж в день підписання договору. Тут низькі ризики оскарження в майбутньому.

Мінус: дарувальник стає вразливим після його укладення, бо невідомо, як поведе себе обдаровуваний.

Заповіт – розпорядження особи на випадок смерті, у якому спадкодавець прописує, кому й яке майно дістанеться. Плюси: майно можна розподілити між особами в різних частках, накласти додаткові зобов'язання на спадкоємців.

Заповіт легко скасувати або змінити.

Мінуси заповіту:

• спадкоємці можуть оскаржити документ;

• спадкоємцям доведеться спадкувати й борги спадкодавця;

• майно переходить до спадкоємців через 6 місяців після смерті спадкодавця.

Вибір між договором дарування та заповітом залежить від того, наскільки власник довіряє майбутньому набувачу майна.

Якщо ви бажаєте передати майно, наприклад, дитині, але хотіли б продовжувати спокійно проживати у своєму житлі, користуватись всіма пільгами та субсидіями й мати підтримку з її сторони, то раджу укласти спадковий договір. Майно за таким договором переходить у власність лише після смерті відчужувача, але набувачу не потрібно чекати 6 місяців, щоб оформити на себе право власності, як по заповіту.

Чому у нас не популярні оформлення шлюбних контрактів та заповітів?

В Україні практика укладання таких правочинів поки що поширена недостатньо. З початком ковідних обмежень, а потім і введенням воєнного стану, нотаріат став єдиним доступним інструментом врегулювання сімейних і спадкових питань – особливо в сім'ях, які за фактом вже давно не ведуть спільного господарства, але роками не оформляли розлучення.

14 Нова Я® / Березень 2024 Ділова Я

Зіткнувшись зі смертю близьких або знайомих, багато хто замислився про розподіл спадку й зрозумів, що без шлюбного договору спланувати передачу капіталу спадкоємцям неможливо. Саме цей документ є базовим для структурування володіння і розпорядження активами, оскільки дає змогу визначити, що кому належить, хто що кому винен і в якому випадку.

За допомогою шлюбного договору вирішується питання відповідальності подружжя за зобов’язаннями перед банками та кредиторами, при міграції в іншу країну або набуття іншого громадянства.

Чому важливі строки звернення при спадкуванні?

За загальним правилом, прийняти спадщину необхідно до закінчення 6-місячного терміну з дня смерті спадкодавця або визнання його померлим у судовому порядку. Рамки дуже жорсткі: варто запізнитися лише на добу, і правові проблеми гарантовані.

Утім, за певних обставин строк можуть подовжити. Наприклад, якщо громадянин, який спочатку мав вступити у спадок за заповітом або за законом, не заявив про свої права у відведений період. Тоді шанс отримати спадок з'явиться у наступних за черговістю родичів.

На проходження процедури їм виділять додаткові 3 місяці. Додатковий строк для прийняття спадщини можна отримати через суд, якщо спадкоємець доведе поважні причини запізнення. Спадкоємці, які на момент смерті спадкодавця зареєстровані за однією адресою, вважаються такими, що вже прийняли спадщину, і можуть звертатись до нотаріуса після 6 місяців для отримання свідоцтва про право на спадщину. Якщо всі терміни минули, але ніхто з претендентів так і не з'явився, спадщину визнають «відумерлою» і передадуть в користь держави.

Як відшукати й успадкувати депозити в банках?

Для оформлення спадкових прав на грошові кошти, необхідно звернутися до нотаріуса протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця. Єдиної бази, яка містить всю

інформацію про можливі банківські рахунки конкретної особи, немає. Тому, нотаріус, на прохання спадкоємців, може надіслати необхідні запити до відповідних фінансових установ, про які повідомлять спадкоємці, для отримання інформації про стан і суму всіх рахунків, відкритих на ім’я спадкодавця, про наявність в користуванні індивідуальних сейфів та про наявність заповідальних розпоряджень. Після отримання відповіді, нотаріус видасть свідоцтво про право на спадщину.

Зобов’язання банку виплачувати відсотки за договором вкладу не припиняється зі смертю вкладника, оскільки воно не пов`язане з особою вкладника. До спадкоємців перейде право на вклад у банку та всі відсотки, нараховані до дня фактичного повернення коштів.

Вікторія Дерев’янко, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сайт: www.notarius-d.kiev.ua E-mail: derevyanko_notary@ukr.net notariusKyivDerevyanko notarius_derevyanko derevyanko.notary ZMYmAeqkB

Березень 2024 / Нова Я® 15 Ділова Я

Стосунки з аб’юзером?

Біжіть

без оглядки!

Близько 15 років тому я

потрапила на тренінг із прав людини. Наприкінці тренінгу, мій, зовні щасливий світ, завалився. «Якщо я – жертва

домашнього насильства, то що говорити про інших?» –

думала тоді я. Погодьтеся, на жертву я не дуже схожа. І мало хто схожий, але...

Ще ДО війни кожна друга українка, тією чи іншою мірою, потерпала від домашнього насильства. Нині ці цифри стали ще страшнішими. Вік, соціальний статус і рівень доходу не мають значення у стосунках з аб'юзером.

Допоки жінка сама не усвідомить свою ситуацію й не скаже: «Стоп! Зі мною так не можна! Я – Особистість! Я хочу бути вільною й відчувати свою безпеку! Хочу жити своє щасливе життя!», допомогти їй силоміць неможливо.

Прояви аб'юзу

• Фізичне насильство.

• Сексуальне насильство.

• Економічне насильство:

 аб'юзер не дає знайти роботу або зберегти її;

 змушує випрошувати гроші;

 забирає собі гроші партнерки;

 виділяє партнерці суму із загального бюджету на свій розсуд;

 не дає розпоряджатися власними грошима.

• Емоційне насильство:

 приниження;

 образи;

 постійна критика;

 провокування почуття провини та сорому;

 маніпуляції.

• Психологічне насильство:

 залякування;

 погрози;

 обмеження спілкування з друзями та родиною;

 контроль за діями та пересуваннями.

16 Нова Я® / Березень 2024 Успішна Я

Фрази аб'юзера. Почуєте – біжіть, бо це маніпуляція

• «У мене від тебе немає жодних секретів, можу дати тобі свій пароль від телефону й хочу, щоб ти теж була до мене так само відкрита».

• «Ти справді в цьому підеш?! На вулиці холодно, краще одягни що-небудь довше, а не цю коротку спідницю. Я про твоє здоров'я переживаю».

• «Давай встановимо на твій телефон геолокатор, щоб я завжди знав, де ти, і міг прийти на допомогу в будь-який момент».

• «Навіщо тобі так яскраво фарбуватися? Я тебе люблю й такою, тобі це робити взагалі не потрібно».

• «Для справжньої жінки головне – сім'я та діти, навіщо ти постійно переживаєш через свою роботу».

• «Якби ти кохала мене, ти б...» і «Я довіряю тільки тобі. А от іншим – ні».

• «Я не можу без тебе».

Коло насильства або цикл

аб'юзу

Аб'юзивні стосунки часто циклічні: аб'юзер і жертва постійно «ходять по колу».

1 Наростання напруги.

Аб'юзивні люди часто зриваються через «зовнішні» приводи. Напругу підвищує що завгодно: проблеми на роботі, поведінка незнайомців, труднощі зі здоров'ям.

2

Епізод насильства.

Зрештою аб'юзер зганяє напругу, що накопичилася, намагається утвердити владу й контроль. Кривдник може звинуватити жертву в тому, що вона його «довела». Пам'ятайте, що це працює не так: вина за насильство завжди лежить на його авторі. Труднощі, яких він зазнає, пояснюють, чому це відбувається, але не є виправданням поведінки.

3 Примирення («медовий місяць»).

Після епізоду напруга поступово спадає. Настає «медовий місяць»: аб'юзер стає добрим, люблячим, розуміючим, дарує подарунки, проявляє увагу. Така поведінка змушує жертву подумати, що все найгірше позаду,

що повернулися ті самі «хороші стосунки», якими вони були на самому початку.

4 Спокій.

Обидва в парі прагнуть зберегти мир і гармонію та приходять до якогось пояснення чи виправдання, чому насильство сталося. Аб'юзер може:

• вибачатися або звинувачувати у своєму спалаху випадковість;

• пояснювати свою поведінку зовнішніми чинниками («складний період»);

• применшувати масштаб епізоду або заперечувати його;

• звинувачувати партнера в провокації. Однак цикл повторюється знову й знову, по колу, протягом усіх стосунків. Тривалість стадій варіюється. Період спокою може з часом зовсім зникнути.

Як боротися з аб'юзером?

• Бігти без оглядки, не чекаючи погіршення.

• Встановити особисті кордони.

• Вийти зі сформованих стосунків або обставин.

• Залучити зовнішні ресурси.

• Знайти іншу роботу.

• Записатися до психолога.

• Дати собі час на відновлення.

• Знайти контакти правозахисників.

• Заручитися підтримкою друзів і родичів.

• Звернутися до кризового центру.

Якщо ви читаєте й чомусь здається, що це про вас… То не здається. Так і є.

Доречі. Ні до війни, ні зараз не знаю жодної історії, де б жінка, покинувши аб`юзера, потім за цим сумувала. Або б не мала змоги прогодувати себе та дітей. Виходьте зі стосунків. Далі буде гірше. А який приклад сімейного життя бачать діти? Потурбуйтесь про створення фінансової та психологічної безпеки.

Ліліана Семенюта, коуч-менторка з фінансової безпеки жінок +380507511812

Лилианна Семенюта

Березень 2024 / Нова Я® 17 Успішна Я

ЖИТТЯ ТРИВАЄ, тому є доходи й витрати

У воєнний час життя не зупиняється:

народжуються діти, купують продукти і ліки, оплачують комунальні витрати, планують поїздки в санаторій... Комусь і до війни грошей ні на що не вистачало.

А хтось і зараз оплачує всі рахунки й щедро донатить. Більшою мірою фінансова поведінка залежить не від «рівня зарплати», а від фінансової культури людини. Давайте ознайомимося з базовими знаннями про «доходи» і «витрати».

Як Розділити Доходи

Уміння заробляти гроші дуже важливе, але також треба правильно класифікувати доходи. Це важливо для планування поточних витрат, великих покупок і заощаджень.

1. За періодичністю:

• постійні (щомісячні, щоквартальні, щорічні);

• змінні (разові, сезонні тощо).

2. За розміром:

• великі (значно перевищують середньомісячний дохід);

• середні (трохи перевищують або дорівнюють середньомісячному доходу);

• невеликі (значно менші за середньомісячний дохід).

3. За докладеними зусиллями: Активні

• заробітна плата;

• премії;

• доходи від управління власним бізнесом;

• субсидії/пільги;

• податкові відрахування. Пасивні (рентні)

• дохід від інвестицій;

• дохід від здачі нерухомості в оренду;

• дохід від капіталу, вкладеного в сторонній бізнес (без управління);

• дивіденди;

• дохід від заощаджень;

• пенсія.

4. За ступенем співвідношення ризику повної втрати доходу на вкладений капітал або працю:

• високий ступінь ризику;

• середній ступінь ризику;

• низький ступінь ризику.

18 Нова Я® / Березень 2024 Успішна Я

Як класифікувати витрати

Фінансові експерти завжди наголошують на важливості контролю над власними витратами. Для набуття цієї найважливішої навички необхідно навчитися класифікувати витрати.

За періодичністю:

1. постійні (щоденні, щомісячні, щоквартальні, щорічні);

2. змінні (сезонні);

3. одноразові (нерухомість, весілля тощо).

За розміром:

1. надвеликі (нерухомість);

2. великі (кратно перевищують

середньомісячні витрати);

3. середні (трохи перевищують, дорівнюють або менші за середньомісячні витрати);

4. невеликі (кратно менші за середньомісячний дохід).

За ступенем необхідності:

Обов’язкові

• податки;

• ЖКГ;

• продукти харчування;

• медичні витрати;

• побутові витрати (одяг/взуття/предмети гігієни/будинок);

• транспортні витрати;

• відпочинок;

• відсоток за кредитами;

• страхування;

• пенсійні відрахування;

• освіта дітей;

• домашні улюбленці.

Необов’язкові

• розваги;

• емоційні покупки;

• шкідливі звички;

• фітнес;

• подарунки;

• хобі;

• гаджети.

За ступенем складності та відповідальності в ухваленні рішення:

• надскладні (нерухомість);

• складні;

• середньоскладні;

• легкі.

За ступенем прогнозованості:

• складно прогнозовані, форс-мажорні;

• середньо прогнозовані;

• легко прогнозовані.

Навіщо все це потрібно

Доходи Людина, яка вміє правильно класифікувати доходи, набуває таких життєво необхідних навичок:

• класифікувати і вести облік доходів (бюджет доходів);

• шукати і знаходити джерела як постійного, так і додаткового доходу;

• визначати та класифікувати джерела отримання достовірної інформації про легальні способи отримання доходів;

• формувати критерії вибору надійних джерел доходів та інвестицій;

• диверсифікувати вкладення за принципами дохідності, ліквідності, безпеки Витрати

Фінансово грамотна людина, яка вміє контролювати витрати, набуває таких потрібних для повсякденного життя навичок:

• класифікувати й вести облік витрат (бюджет витрат);

• аналізувати статті постійних і змінних витрат;

• контролювати й оптимізувати невеликі та середні витрати без зниження рівня життя;

• планувати заздалегідь надвеликі та великі витрати;

• вживати превентивних заходів щодо захисту від непередбачених витрат, у тому числі за допомогою страхування;

• приймати рішення про витрати на підставі принципів розумності та достатності.

Лише загадати бажання «хочу більше грошей» недостатньо. Важливо навчитися бути фінансово-грамотною людиною. Для початку пропонуємо почати вести облік доходів-витрат. У наступному номері ми більш детально поговоримо про варіанти ведення сімейного бюджету.

Ліліанна Семенюта

Березень 2024 / Нова Я® 19 Успішна Я

Тетяна Балан:

20 років я вчила психологію, щоб

знати, як підтримувати себе та інших

Війна – це «жорстокий терапевт», якщо говорити метафорою.

За час війни я багато чого втратила, але в той же часі придбала: нові зв'язки, нові ресурси, можливості, віру та стійкість.

Історія створення

інституту

Інститут мав створюватися ще 4 роки тому. Пандемія завадила, і я, напевно, не готова була до такої порції відповідальності. Я пручалася через велику кількість адміністративних питань. Питання мене лякали. Відкрила його на стресі. Коли почалася війна, у мене не залишилося вибору. Мої студенти продовжували навчатися. Це було для мене неймовірно складно. Так, це стало можливим. Набір цінностей дуже допомагає, команда, амбіції та самодисципліна.

Війна зачепила

всі чотири сфери страждань: тілесну, психічну, персональну, екзестенціальну.

20 Нова Я® / Березень 2024 Успішна Я

Гештальт-підхід серед інших напрямів

Гештальт-підхід – це, в якомусь сенсі, філософія життя. Це не завжди швидке вирішення питань, але трансформація глибинна. Основоположник гештальт-терапії, Фредерік Соломон Перлз, був німецьким лікарем-психіатром і психотерапевтом. У гештальт-терапії одним із найважливіших принципів є усвідомлення того, що відбувається в поточний момент «тут і зараз» на різних між собою та нерозривно пов'язаних рівнях: тілесному, емоційному та інтелектуальному. «Тут і тепер» зачіпає весь організм у всіх його проявах за рахунок того, що містить у собі спогади, попередній досвід, мрії, незавершені ситуації, передбачення і наміри.

Психопатологія

Я терапевт, гештальт-терапевт. Тому, клінічне мислення – це професійно необхідний ресурс. Я практикую все своє життя. І припускаю, що патологію ми можемо спостерігати в майбутньому як наслідок патології, свідками якої ми є сьогодні. Якщо є норма, значить, буде й «не норма», щось ненормальне. Ненормальні ситуації викликають ненормальні реакції. Психологію психопатології дуже люблю за те, що вона багато чого пояснює.

Стабільність та зміни

Про «стабільно» можна забути, незважаючи на те, що гомеостаз життєво нездоланна річ. Зміни були, є і будуть. Важливо замислитися, що обирати нам: «незмінність» чи «несвідомість». Не змінюючись, можна в майбутньому зустріти всередині себе розчарування і глибоке почуття провини за невикористані можливості. Можливість – це те, чого немає, але якщо це розвивати, це стане реальність. Треба просто робити.

Про страждання

Якщо є людина – будуть страждання, у яких є біль як наслідок розпаду й руйнувань. Якщо відкидати страждання, болю буде більше.

А хронічний біль породжує патологію. Страждання відривають людей від реальності. Гештальт-підхід запрошує людину до контакту з собою, з іншим, полем загалом. Можна й без них якось обійтися? Ні, це неможливо. Життя не буває без втрат. Процес проживання страждань народжує багато нового. Наприклад, любов до світлого, до значимого. Людина починає цінувати, коли втрачає. Гіркий факт.

Страждання – неминучі,

але реакція на них – це вибір

Усвідомлення почуттів: болю, горя, сорому, провини, радості дають можливість керувати поведінкою. Поведінка – це набір конкретних дій. У стражданнях дуже багато енергії, яка шукає вихід, там же й вибір. Страждання треба розділяти з Іншим. Бо біль у присутності Іншого тіла й дає відчуття опори, власної цінності, прийняття себе й стає кінцевим. Це якщо коротко.

Курс для

життя

«Я ПРАКТИЧЕСКИЙ ПСИХОЛОГ»

У мене є курс, якому понад 20 років. Це курс для життя, курс «Я ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ». На основі цього курсу й було створено інститут. Я можу хвалити свій проєкт багато. Це нормально. Але скажу важливе: пройти курс (260 академічних годин) – це набути порцію стійкості не тільки у вигляді наукових знань, а й отримати досвід назавжди.

Курс розвивається і триває. Запрошую. Тетяна Балан, засновниця, директорка, головна тренерка Міжнародного інституту практичної психології Татьяна Балан

www.iippsy.com

Березень 2024 / Нова Я® 21 Успішна Я

Фантастичні можливості швидкочитання

Скільки книжок ти прочитала за минулий рік? Не знаю твою відповідь, але вірю, що ти хочеш збільшити цю кількість

за рахунок... швидкочитання.

Швидкочитання – це комплекс методик і способів, що дають змогу збільшити швидкість прочитання, розуміння та усвідомлення матеріалу з максимальним запам'ятовуванням. Доросла людина, у середньому, встигає прочитати 200–400 слів за хвилину, а «швидкочтенці», за їхніми зізнаннями, можуть збільшити цей показник у 3-4 рази.

Хочеш так? Я хочу!

Тест на перевірку швидкості

читання

Давай перевіримо твою швидкість читання. Візьми незнайомий текст без специфічної термінології та секундомір. Постав таймер на 1 хвилину. Починай читати вголос. Щойно час закінчується, зроби «Стоп» і рахуй кількість прочитаних слів. Ледве не забула. Тобі важливо відповісти на запитання за текстом:

1. Про що текст?

2. Де розвиваються дії?

3. Коротко перекажи зміст прочитаного.

Якщо займатися хоча б по

1 годині на день, то за 2 місяці можна збільшити швидкість читання приблизно в 2 рази.

Адже ти маєш зрозуміти, про що йшла мова. Тепер ти можеш визначити свою норму.

Норми

швидкості

читання:

170–200 слів за хвилину – дуже низька швидкість для дорослої людини;

200–250 слів за хвилину – низька швидкість;

250–350 слів за хвилину – середня швидкість;

350–550 слів за хвилину – висока швидкість;

550 слів за хвилину й далі – дуже висока швидкість;

25 000 слів за хвилину – Говард Берг, найшвидший читець, згідно з Книгою рекордів Гіннеса (видання за 1990 рік).

22 Нова Я® / Березень 2024 Успішна Я

Поради швидкого читання:

Створити атмосферу для читання

Просто прибери подалі все, що заважає. Концентруйся на читанні. Будеш відволікатися на сторонні речі під час читання – тобі доведеться повертатися назад і заново перечитувати текст. Повтори й швидкість не сумісні. Контролюй свої думки: повертайся до книги.

Поверхневе читання або «проглядання»

тексту

Допомагає знайти ключові слова, тези та відсіяти зайве. Але це не читання. Якщо ти раніше не читала текст, який переглядаєш, то проґавиш масу інформації.

Придушення внутрішнього промовляння

Пам'ятаєш, як у школі вчилася читати й вголос промовляти слова? Звісно, пам'ятаєш. Звичка є й зараз. Ось пишу цей текст і промовляю про себе слова, які народжуються на екрані комп'ютера. Але саме промовляння допомагає краще розуміти прочитане. Тому пропоную розширювати свій словниковий запас – на усвідомлення знайомих слів у нас іде менше часу.

Обирай текст свого рівня

Ця порада є доповненням попередньої.

Якщо в книжці великий відсоток незрозумілих нам слів, їхня кількість не перейде в якість.

Читання без зупинок Під час читання очі зазвичай роблять по 2-3 зупинки на одному рядку, що уповільнює читання. Цієї звички допоможе позбутися знайомий зі школи прийом – безперервно рухати по тексту палець або олівець. Якщо з кожним днем ви збільшуватимете швидкість пальця або олівця, то читатимеш швидше.

Вертикальне та діагональне читання Для швидкого читання потрібно бачити не тільки наступне слово, а й рядок у цілому. Для цього необхідно розширювати поле зору. Це дасть можливість бачити більше слів і сприймати текст більш цілісно. Навчитися читати по діагоналі допоможуть таблиці Шульте, наприклад, додаток у Google Play.

Використовуй периферичний зір

Не зациклюйся на кожній букві, ти можеш читати словосполучення.

Щоб розвинути периферичний зір, на сторінці книжки олівцем розкресли дві паралельні лінії на відстані 8 см одна від одної. Читаючи текст, постарайся, щоб очі не рухалися за межі ліній. Не порушуй меж.

Не вір – сама перевір

Одні кажуть, що можна збільшити швидкість якісного читання, інші вважають, що швидкочитання неможливе без втрати розуміння тексту.

Заміряй швидкість читання сьогодні та через місяць.

Бажаю удачі та багато прочитаних книжок!

Ліліанна Семенюта

Березень 2024 / Нова Я® 23 Успішна Я
24 Нова Я® / Березень 2024 Успішна Я

Слауцька Олександра

Успіх – це просто останній крок після всієї твоєї роботи

lexie.tattoo – основний профіль

lexie_permanent – портфоліо робіт з перманентного макіяжу

Березень 2024 / Нова Я® 25 Успішна Я

Ми бажаємо ВАМ щастя!

Ми – звичайна харківська сім’я.

Ми живемо звичайним життям, нікуди не поспішаємо, нікому не заздримо. Все робимо з любов’ю –на благо людей, які нас оточують, і на благо один одного.

Любимо вечорами, за круглим столом, пити ароматний чай, смакуючи кожен ковток. Готуємо сирок або млинці з м’ясом на сніданок за старовинним сімейним рецептом. Гуляємо парком, розмовляємо або просто мовчимо, слухаючи спів птахів. У кожного з нас є час для себе, зона особистого усамітнення.

Просто живемо в невеликій, але затишній та доглянутій квартирі так, як нам хочеться. Працюємо, займаючись улюбленою справою. Пишемо книжки, читаємо одне одному, сидячи ввечері перед каміном. Дивимося розумні детективи вечорами.

Дружимо з тими, кого любимо. Приймаємо гостей і в гості ходимо до тих, хто нам дорогий. Не дивимося телевізор, не знищуємо себе негативними емоціями, а, навпаки, любимо цей світ.

У нас четверо дітей на двох і двоє онуків. Вони далеко від нас. З нами живе хвостатий і волохатий йорк Флеш, який упевнений, що ми його Мама й Тато.

Ми знаємо, що душевний комфорт і чиста свідомість важливіші за зовнішню обгортку. Нам не потрібно звинувачувати оточуючих у своїх невдачах, ми знаємо, що «хмари над нами» – це тимчасово, бо після дощу завжди світить сонце.

Для нас найважливіша «погода в домі». Ми звичайні люди, нічого нікому не доводимо, але дуже хочемо своїм прикладом закохати людей у життя, у мудрість, у створення щасливих сімейних взаємин.

Нам добре у своєму світі. У нас щасливе життя. Ми даруємо одне одному час, але, безумовно, не на шкоду власному благополуччю. Ми знаємо, що Світ залежить від Жінки. Безпека залежить від Чоловіка.

Бережіть людські взаємини!

Бережіть один одного!

Сім’я Оксани та Олександра Гельман, Харків

26 Нова Я® / Березень 2024 Успішна Я

Зціліть своє життя

Я Олена Шевченко – цілителька, енергокоуч, тілесний терапевт, майстриня жіночих практик та фасилітаторка (викладачка)

компанії Access consciousness.

За 25 років практики я допомогла більше тисячі жінок віднайти щастя, насолоджуватися успіхом і радіти кожному дню.

Цілющі сессії

Я пройшла сотні курсів і зібрала найдієвіші техніки, які буквально за кілька консультацій можуть замінити ходіння роками на терапію.

Навіщо півжиття проводити в розборах «хто правий, хто винен», якщо можна пропрацювати ситуацію за сесію, тривалістю від

30 до 45 хвилин?

Незалежно від теми, я надам вам рекомендації щодо подальших дій.

Навчаю Access bars

Понад 7 років практикую та навчаю Access bars – методиці, за якої через натискання певних точок (32 бари) на голові відбувається вплив на мозок і підсвідомість, а через них –на певні сфери життя (робота, гроші, любов, сім'я...)

В яких випадках може це допомогти?

1. Звільнення від старого, непотрібного, віджилого (образи, переживання, негативні емоції, прив'язки старих стосунків, старих зв'язків).

2. Питання, які стоять на місці й не вирішуються. Або ви відчуваєте, що робите-робите, результат є, проте, начебто назад повертаєтеся – страхи, невпевненість, переконання, установки, що заважають прориву.

3. Немає сил, немає енергії, нічого не хочеться, вигорання, немає відчуття опори під ногами.

Працюю з підсвідомістю і тілом, отримую практично стовідсотковий результат

4. Готові йти в нове, проте є відчуття незавершеності.

5. Готові до перетворення і трансформації.

6️. Гармонізація Жіночого та Чоловічого начала, внутрішнього стану.

7️. Розкриття серцевого центру.

Мінімум 5–7 сеансів для того, щоб відчути результат.

НЕ перезавантаження, переформатування.

Elena Shevchenko, Школа холистической терапии тела и сознания +38(066)328-28-08 helena_healing_access

Березень 2024 / Нова Я® 27
Успішна Я

Богині в кожній жінці

Якщо у скрутний час ти згадаєш, що в тобі є декілька Богинь, то це надасть тобі сил та енергії для подолання ВСІХ перешкод. Адже проблеми для Богині – не проблеми!

Психіатр Джин Шинода Болен написала книжку «Богині в кожній жінці», де розкрила тему архетипів жінок відповідно до героїнь грецької міфології.

Вона поділяє їх на три основні категорії:

• незаймані (незалежність від чоловіків);

• вразливі (які прагнуть стосунків);

• алхімічні (незалежні та схильні до еротичних пригод).

28 Нова
2024 Красива Я
Я® / Березень

Артеміда

Богиня полювання, протегує всьому живому на планеті. Такі жінки самодостатні й внутрішньо вільні, вони звикли сподіватися тільки на себе та свої сили.

Такі жінки забезпечують самі себе й не прагнуть до заступництва сильних світу цього.

Багато з них не виходять заміж, тому що не відчувають такої потреби.

Сфера діяльності: політика, спорт, наука –там, де потрібно доводити свою перевагу.

Гестія

Богиня домашнього вогнища й сімейного благополуччя. Мудра жінка, яка любить і розуміє. Дуже терпляча, турботлива, трепетна щодо близьких. У Гестій добре розвинена інтуїція і проникливість.

Сфера діяльності: психологія, педагогіка, фотографія, творчість, домоводство.

Афіна

Богиня благодатної війни. Практична й розважлива жінка, мудра та інтелектуальна. Не схильна до емоційності, завжди «у формі» й тримає під контролем прояв своїх почуттів. У такої жінки багато енергії для активної діяльності, проте вона майже не схильна до емпатії. Віддається роботі, часто нехтуючи сім'єю. Нерідко виглядає зарозумілою й гордовитою особою.

Сфера діяльності: бізнес, політика, освіта, наука – ті сфери, де необхідне логічне мислення.

Персефона

Богиня родючості, потім – богиня підземного царства. Народжена від союзу богів Зевса й Деметри. В юності дуже прив'язана до матері, проте її викрадає Аїд і веде у своє царство смерті. Цей архетип розглядається у двох іпостасях: Персефона/Кора – напівдитина-напівжінка. Слухняна дівчинка, улюблениця матері. Їхній зв'язок занадто тісний, що згубно для них обох. Не в кожної Персефони з'являється Аїд, що тільки посилює прихильність між матір'ю і дочкою. Батькам важко

розлучитися зі своєю дитиною, навіть якщо останній за 30 або 40 років.

Сфера діяльності: Персефони хороші підлеглі, їм не рекомендується прагнути до керівної посади.

Персефона – дружина Аїда. Дружиною вона стає після важких випробувань і внутрішньої кризи. З юної дівчинки вона перероджується в зрілу жінку.

Сфера діяльності: поезія, мистецтво, езотерика, екстрасенсорика.

Деметра

Богиня землеробства й покровителька вагітних жінок. Дуже хазяйновита й турботлива жінка. До чоловіка ставиться так, як до дорослої дитини. Дуже розвинений материнський інстинкт, здатний перерости в авторитарність. Дитині важко відокремитися від матері-Деметри в дорослому віці.

Сфери діяльності: виховання, педагогіка, лікарська справа.

Гера

Богиня, яка протегує сім'ї. На чолі кута для неї – чоловік. Гери – хазяйновиті жінки, вміють піклуватися про домочадців, дарувати тепло. Інший бік особистості – мстивість і зашкалюючі ревнощі. Дуже проникливі й здатні помітити найменші зміни в настрої свого чоловіка.

Сфера діяльності: домоводство.

Афродіта

Богиня краси та плотської любові. Емоційно більш зріла порівняно з іншими архетипами. Завжди залишається сексуальною і привабливою, незалежно від віку. При цьому вона має сильну інтуїцію, здатна побачити в людині красу особистості. Вона багатьом подобається і викликає захоплення в обох статей. Дуже волелюбна. Професійні досягнення її мало цікавлять, вона живе сьогоднішнім днем і жадає отримувати задоволення.

Сфера діяльності: мистецтво, журналістика, публіцистика, письменництво.

Роза Донець Березень 2024 / Нова Я® 29 Красива Я

Що розповість про тебе місяць народження

Подивися і скажи – наскільки це про тебе та твоїх подружок?

Місяць твого народження може описати те, як тебе бачать оточуючі.

Січень

Енергійна й харизматична лідерка. Завжди готова до труднощів життя. Люди звертаються до тебе за мотивацією і натхненням.

Лютий

Дуже креативна, інтелектуальна, можеш бути агресивною, якщо почуваєшся в пастці.

Але якщо ти почуваєшся вільно й комфортно, ти стаєш чарівною милашкою.

Березень

Спокійна та замріяна. Ввічлива з усіма, кого зустрічаєш, але схильна приховувати свої справжні почуття й особистість від світу.

Квітень

Сильна розумово та фізично. Іноді поспішно приймаєш рішення, про що пізніше можеш шкодувати. Тобі важливо отримувати від світу увагу, а іноді й гострі відчуття.

Травень

Володієш тим, про що багато хто мріє –залізна сила волі! Тебе можна легко розлютити, але також легко втішити.

Червень

Самовпевнена та вперта. Любиш вивчати нові речі, які часто передаєш іншим, оскільки ти за своєю природою вчитель.

Липень

Ввічлива й дуже вразлива. Говориш м'яко та делікатно, так, що з тобою неможливо посваритися. Люди люблять слухати, коли ти розмовляєш і часто звертаються до тебе по допомогу. Серпень

Хоробра, турботлива й природжена лідерка. Твоя приваблива особистість і надихаючий дух іноді можуть поступитися місцем гніву та ревнощам.

Вересень

Обережна, організована, впевнена й спокійна. Ти схильна критикувати інших, тому що ти багато чого очікуєш від інших людей. Жовтень

Сповнена життя і чарівності. Ти незалежна, і коли отримуєш травму, ти швидко відновлюєшся. Можливо, це тому, що ти оптиміст і маєш позитивний погляд.

Листопад

Унікальна й смілива. Ти рідко злишся і не потребуєш допомоги від будь-кого ще, оскільки ти сама мотивуєш себе. Ти думаєш, що, якщо є воля, є і спосіб.

Грудень Вільна, енергійна, віддана, лояльна та щедра. Схильна бути активною, любиш бути соціальною і грати в ігри. Ти – уособлення свята.

Гера Елладова

30 Нова Я® / Березень 2024

Кільця Венери:

причини та способи їх усунення

Кільця Венери – це глибокі, горизонтальні складки на шиї. Багато хто думає, що ці зморшки виникають через вікові зміни, але насправді це не так.

На появу кільця Верни впливають багато чииників: генетичний фактор, стан здоров'я та побутові звички, загар та жирові відкладення.

Постає питання: як же впоратися з кільцями Венери?

Омолодження шкіри шиї:

ефективні процедури

Домашній догляд призведе до покращення якості шкіри, але не прибере горизонтальні зморшки. Косметичні засоби у вигляді кремів, пілінгів і масок необхідні для попередження в'янення, ніяк не вплинуть на кільця Венери, що сформувалися. Щоб підтримати еластичність шкіри, чудово підійдуть масажі, які розслаблюють спазмовані м'язи. Такі сеанси стануть гарною підмогою, але для радикального вирішення проблеми та отримання вираженого візуального ефекту необхідна допомога лікаря-косметолога та проведення наступних маніпуляцій:

• Ботулінотерапія – введення ботулотоксину дає тривале розслаблення м'язам і кільця Венери стають менш помітними.

• Колагенотерапія – це ін'єкції колагену для пружності шкіри та уповільнення процесу старіння, ефект від яких зберігається близько пів року.

• Біоревіталізація – спрямована на зволоження дерми, що забезпечує поліпшення зовнішнього вигляду.

• Філери певної щільност дозволяють візуально «виштовхнути» зморшку. Таким чином, тонка і примхлива шкіра шиї набуває ідеального вигляду без хворобливих маніпуляцій та хірургічного втручання.

• Введення гіалуронової кислоти допомагає надовго позбутися кілець Венери й повернути в'янучим тканинам красу та енергію.

• Полімолочна кислота стимулює вироблення власного колагену. Достатньо зробити 1-2 процедури з інтервалом у 6 місяців.

• Пілінг у поєднанні з дермапеном стимулює синтез колагену.

• Апаратні методи для покращення стану шкіри, наприклад, RF-ліфтинг, який стимулює руйнування старого та виробництво нового колагену.

• Лазерні процедури та фототерапія.

Не можна сказати, що один метод негайно дасть виражений результат. На сьогоднішній день це неможливо, тому що корекція глибоких зморшок потребує комплексного підходу. Однак сучасна косметологія має у своєму арсеналі чимало ефективних засобів для підтримки здоров'я та краси шкіри.

Тетяна Сергієнко, косметолог kosmetolog.sergienko kosmetolog.sergienko

Березень 2024 / Нова Я® 31

Розквітай та відроджуйся з

Здивуйте Весну своєю красою, прикрашайте собою цей світ. Я буду вашою помічницею і чарівницею на цьому шляху.

Давайте знайомитися. Мене звати Наталія Габрук. Мені 48 років, і я beauty-експерт компанії Mary Kay. Ось уже 9 років як я стала чарівницею для себе. Прийшовши в Mary Kay за баночкою крему, за якісним доглядом, я отримала нову себе.

Через деякий час я захотіла стати чарівницею і для інших. І так почався мій професійний шлях у компанії Mary Kay, який базується на індивідуальному підході в підборі саме вашого рецепта краси, а також – на побудові щирих довгострокових стосунків, стосунків завдовжки в життя. СТРЕС

і наша шкіра

Думаю, не секрет той факт, що на наш душевний стан впливає практично все на світі, і шкіра – не виняток. Існує навіть спеціальний напрям у дерматології під назвою психодерматологія, яка вивчає взаємодію психологічних чинників і стану шкіри. Також, думаю, не секрет той факт, що стрес – одна з головних причин проблем зі шкірою. І дрібних, коли шкіра стає менш еластичною, на ній швидше утворюються зморшки й з'являються висипання, і глобальних – загострення екземи, псоріазу, акне й багатьох інших серйозних захворювань.

Кілька питань для вас від мене:

• Як ви почуваєтеся?

• Який ваш настрій?

• А який ваш настрій на цю весну? А на завтра?

• А як почувається ваша шкіра?

Якщо ваша відповідь «чудово», то ви –велика молодець!

А якщо ваша відповідь «не дуже», то однозначно рекомендую вам нашу BEAUTY-терапію.

32 Нова Я® / Березень 2024 Красива Я

Що це таке:

1Базовий щоденний домашній догляд за шкірою.

І для нас у ньому велика цінність. Мало того, що правильно підібраний догляд за шкірою дасть вам класний терапевтичний ефект. Ритуали догляду за собою можуть бути хорошою практикою любові та прийняття свого тіла. Вони вчать формувати позитивне мислення і піклуватися про себе.

Це медитація, уповільнення, час наодинці з собою, вироблення жіночої енергії. 2 Новинки від Mary Kay.

Кожна з них – це задоволення і захват!

А ви пам'ятаєте, що ці два стани належать до високих вібрацій? До вібрацій, яких нам так зараз не вистачає. Давайте додамо собі трохи високих вібрацій і настрою та познайомимося з деякими новинками від Mary Kay.

3 Початок дня Красуні.

Якби я була б вашою Феєю-помічницею, то рекомендувала б почати день зі склянки води з Колагеном Mary Kay Daily Benefits, щоб підтримувати свою красу не тільки ззовні, а й зсередини.

4 Інноваційна магія краси.

Додати до своєї ранкової б'юті-процедури 5-6 магічних крапель інноваційних сироваток-концентратів. Це вже засоби, які відносяться до дерматокосметики, а значить, ваш догляд стає більш професійним. Яку з них обрати – вирішуйте самі: глибоке зволоження чи зменшення зморщок, рівний тон/сяйво або оновлення шкіри.

5 Виразні очі й привабливі губи. Зробіть макіяж очей і губ нашими новинками – водостійкими олівцями-лайнерами.

Експериментуйте. Додайте глибини або яскравості очам, а спокусливості – губкам. Кремова текстура, водостійка формула збагачена вітамінами, насичені кольори вам дуже сподобаються.

6️ Заряд бадьорості.

Тонізуючий лосьон для тіла в оновленій потужній формулі зробить вашу шкіру гладенькою, пружною та зволоженою – на заздрість Клеопатрі.

7️ Завершення образа.

Вберіться в «Безмежну Блакить» – новий аромат від Mary Kay Boundless Blue. Посміхніться собі в дзеркалі.

Так, і не забудьте ввечері змити ваш водостійкий макіяж засобом для знімання косметики з очей. Завдяки оновленій формулі він легко справляється навіть із найстійкішим макіяжем. Обожнюю цей засіб.

І якщо ви ще не знайомі з косметикою Mary Kay, то саме час відкрити цю сторінку й приємно здивувати свою шкіру. На вас чекає інноваційний, професійний, якісний догляд за шкірою, декоративна косметика, що прикрашає і доглядає, аромати й багато приємностей. Усе як ми, дівчатка, любимо.

Наталія Габрук, б'юті-експерт компанії Mary Kay nataly_habruk

www.marykay.ua/nataly.gabruk

Березень 2024 / Нова Я® 33

Suhinina та презентація

дропу колекції весна-літо –2024

34 Нова Я® / Березень 2024 Красива Я

Хочемо побажати, щоб збувалися надії та мрії, а разом із

ароматом весняних квітів у ваше життя увійшли радість

та благополуччя! Танцюйте на хмарах елегантності, а ми допоможемо обрати комфорт та красу.

Початок нового сезону знаменує й нові модні тренди. Українські дизайнерки, харківʼянки Юлія Сухініна та Вікторія Зубріч, власниці бренду Suhinina, продовжують створювати нову колекцію взуття.

Головні тенденції, що пануватимуть у наступні кілька місяців, щодо трендів 2024?

Це будуть яскраві кольори. Червоні, рожеві, блакитні та зелені відтінки.

Однак, не забувайте й про «вічну» класику – чорний, білий і бежевий.

Щодо підборів та платформи?

Вони залишаються популярними.

Ще один модний тренд – це спортивний стиль. Кросівки, кеди та інші види спортивного взуття стануть одними з найбільш затребуваних. І памʼятаємо про деталі – в топі будуть декоративні елементи, такі як банти, квіти та каміння. Головне зрозуміти, що правильно підібране взуття може значно змінити зовнішність та поведінку людини. Тому, обирайте взуття не лише за модою, але й з урахуванням індивідуальних особливостей та потреб.

Наразі в бутику вже представлено дроп нової колекції. Що це за моделі?

Нові моделі зручні та привабливі, створені для жінок, яким важливо почуватися спокусливими та впевненими! Родзинка нової колекції – комфорт та краса.

Нам відомо, що ви розробили авторську пару співаку CHEEV. Чи хвилююче було робити такий подарунок? На що зробили акцент?

Ой, то окрема історія (сміються. – ред.).

Звичайно, дуже хвилювалися! Влад CHEEV –дуже яскрава особистість з непростим шляхом та щирим серцем. Розуміли, що вразити буде дуже важко, тому зробили по-жіночо-

му – під колір очей.

Новинки сезону будуть представлені в магазині Suhinina, де ви завжди знайдете великий вибір найспокусливішого шкіряного взуття за прийнятними цінами.

Дизайнерський бутик Suhinina знаходиться у Харкові на проспекті Науки, 13.

Є доставка по всій країні та до Європи

suhinina_brand Матеріал підготувала Анастасія Почерніна

Березень 2024 / Нова Я® 35 Красива Я

Давай

послухаєм тишу

Давай послухаєм тишу. Цікаво як вітер говорить, Гладить твоє волосся, торкаючись ніжно шкіри.

Давай послухаєм осінь –вона пролетить мимоволі. Ти хочеш почути море? Солоне і тепле в одночас. Давай послухаєм сонце Палюче і лагідне разом. Так Бог до нас промовляє –Задіяти хоче розум, за руку тримає і каже: «Іди по життю не бійся».

І стежку для нас простиляє Травичкою шовковистою.

Марина Вольська, Модель age+, Жінка без віку

mari_vols

+38 066 546 12 15

Безпечні пологи – наш пріоритет під час війни

пологи або кесарів розтин. У післяпологовому періоді навчаємо й консультуємо: як доглядати за малюком, щодо грудного вигодовування тощо.

Компетентний супровід під час пологів

Я рада, що можу забезпечити найвищу якість ведення вагітності, проведення пологів, ведення післяпологового періоду кожній пацієнтці.

Особливості часу

Якщо під час пологів оголошується тривога, то породілля, в супроводі персоналу, спускається в укриття, де спокійно проводяться

Арт-педагог – провідник

у стан гармонії

Майстер-класи зі створення картин з енерго-символами, що активізують внутрішній енергопотенціал. Під замовлення. Художниця із призовим місцем.

Дизайнер одягу. Лауреат безлічі показів. Місія –картини добра та світу.

Включає, згідно з сучасними рекомендаціями та протоколами, ведення пологів з урахуванням побажань жінки. Пологи – це дуже делікатний процес, враховувати потрібно й релігійні погляди. Наприклад, можу провести так звані Халяльні пологи. Завжди намагаюся створити всі умови для породілля.

Юлія Молчан, акушер-гінеколог вищої категорії Пологовий будинок No7, м.Одеса julia.molchan

Виорика Шеих Мустафа viorica_pro_art

У паперовому та електронному варіанті. Про ваш бізнес дізнаються понад 150 тисяч жінок, серед яких – ваші майбутні клієнтки.

Реклама у глянці –нові можливості для вашого бізнесу

+38 (067) 123 40 56

+38 (068) 250 75 20

+38 (067) 992 22 80

+38 (066) 109 09 20

+38 (066) 550 94 01

redacauto@gmail.com

novaya.agency
Свою дорогу обирай сама!

Лазня – відпочинок

для душі та тіла

Коли надворі холодно, а на серці сумно, то лазня – один із перевірених способів підняти настрій і подбати про себе.

Перші «цивілізовані» лазні – терми з’явилися в класичній Греції, потім виникли в Стародавньому Римі, як місце для «культурного проведення дозвілля». В лазні «вирішували питання» державного значення. Гіппократ та інші давньогрецькі лікарі призначали лазневі процедури за різних захворювань як терапевтичний засіб. Сократ стверджував: «Лазня очищає не тільки тіло, а й усе моє єство».

38 Нова Я® / Березень 2024

Користь для здоров'я:

• Зниження стресу.

• Неймовірне омолодження.

• Легке схуднення через втрату води.

• Перемога над безсонням.

• Активізується кровообіг.

• Стимуляція обміну речовин.

• Знижується втома.

• Виведення токсинів.

• Повний релакс.

Статистика:

• 1/3 всього об'єму крові приливає до шкіри під впливом жару;

• 1-2 рази на тиждень – оптимальна частота відвідування лазні;

• у 1,5–2 рази прискорюється обмін речовин у лазні;

• у 2 рази знижується концентрація молочної кислоти в м'язах до кінця банних процедур, за годину – в 3 рази;

• 3-4 години – оптимальний загальний час перебування в лазні;

• 20-40 мл води втрачає організм за хвилину в парильні;

• 120 ударів на хвилину – середня частота пульсу здорової людини в парній.

Увага:

• У парильні не можна сидіти довше 15 хвилин.

• Перед відвідуванням сауни необхідно проконсультуватися з лікарем.

Основні відмінності

Лазня і сауна – два діаметрально різних види парних, але сьогодні багато хто узагальнює ці значення, вважаючи, що це просто синоніми.

• Фінська сауна – «суха» парна з мінімальною вологістю повітря до 10 %, температурою 65–90 °С. На гарячі камені наливають воду.

• Хаммам (турецька лазня) – східна парна із середньою температурою 40–45°С і великою вологістю – 80–100%.

Правила:

• Перед відвідуванням випити теплий трав'яний чай (зелений, ягідний).

• На алкоголь – ТАБУ.

• Перед початком процедури прийняти душ.

• Не робити заходи довшими ніж 5–10 хвилин.

• Перший захід має бути коротким –до 3 хвилин.

• Обов'язкова перерва на 15 хвилин між заходами.

• Для сауни обов'язковий атрибутом є басейн.

Рецепти скрабів для лазні

Потурбуйся про очищення та живлення своєї шкіри. Бери з собою скраб та зволожуючий крем.

Скраб для сухої шкіри

2 ст. л. оливкової олії змішати з 2 ст. л. кавової гущі та дрібкою кориці.

Засіб для жирної шкіри

2 ст. л. кавової гущі змішати з 2 ст. л. нежирного натурального йогурту.

Медовий скраб

Змішати рідкий мед і сіль у будь-яких пропорціях.

Протипоказаний за чутливої шкіри та схильності до алергічних реакцій.

Зволожувальний скраб Змішати безпосередньо перед застосуванням 1 ст. л. жирних вершків і 1 ст. л. дрібної морської солі.

Скраб проти целюліту Змішати ½ ст. л. кавової гущі, дрібку кориці та 15 крапель лимонної або апельсинової олії.

Посилають у лазню? Погоджуйся і вирушай.

Роза Донець Березень 2024 / Нова Я® 39

Зустрінемося за чашкою

кави «з вогником»

Цей світ не такий вже й поганий, поки в ньому є кава.

Кассандра Клер

Ірландська кава

Інгредієнти:

• віскі (ірландський) – 45 мл;

• американо – 120 мл;

• вершки (жирні) – 45 мл;

• цукровий сироп – 15 мл. Приготування: наливаємо в склянку для лате гарячий американо, цукровий сироп і віскі. Перемішуємо все ложечкою. Зверху прикрашаємо збитими вінчиком вершками.

Кава по-мексиканськи

Інгредієнти:

• міцний еспресо – 100 мл;

• срібна текіла – 25 мл;

• цукор – 10 г;

• лайм – 1 половинка;

• лід – 3 кубики.

Приготування: додаємо в холодну каву текілу та цукор, вичавлюємо сік половинки лайма, а також кладемо лід. Усе перемішуємо й подаємо гостям.

40 Нова Я® / Березень 2024

Бумбокс

Інгредієнти:

• горілка – 15 мл;

• сливове вино – 15 мл;

• ристрето – 15 мл.

Приготування: наливаємо в стопку сливове вино, коктейльною ложкою намагаємося акуратно укласти шар гарячого ристрето, а зверху доливаємо горілку. Випиваємо одним махом!

Espresso Summer

Інгредієнти:

• еспресо – 30 мл;

• джин – 50 мл;

• цукровий сироп – 15 мл;

• апельсиновий сік – 15 мл;

• м’якоть апельсина;

• м’ята.

Приготування: у шейкер поміщаємо м’якоть апельсина, каву, джин, цукровий сироп і сік. Усе це енергійно струшуємо. У келих на дно кладемо лід і виливаємо проціджений коктейль. Прикрашаємо напій листочком м’яти.

Гримуча змія

Інгредієнти:

• кавовий лікер – 15 мл;

• какао лікер – 15 мл;

• вершковий лікер – 15 мл;

• мелена кава – 1 грам;

• лід у кубиках – 200 грамів.

Приготування: змішати три лікери в шейкері з льодом. Перелити суміш через стрейнер (ситечко) у келих. Зверху посипати меленою кавою.

Чорна каракатиця

Інгредієнти:

• розчинна кава – 1 чайна ложка з гіркою (3 г);

• горілка – 50 мл;

• кола («Кока-Кола» або «Пепсі») – 200 мл;

• лід.

Приготування: келих на третину наповнити льодом, додати горілку та каву, перемішати, потім долити колу й ще раз перемішати. Вільне місце, що залишилося в келиху, заповнити льодом. Подавати з трубочкою.

Смачного та запального кавування!
Лейла Меджидова Березень 2024 / Нова Я® 41

Творча Я

CHEEV та sold-out у Харкові

Від бажання покинути музику до презентації нових пісень з альбому «Noir»

Від початку повномасштабного вторгнення CHEEV (Владислав Чижиков), мабуть, єдиний виконавець, який вже дав 4 концерти у Харкові.

Як зустріли на цей раз?

Дізнавалися наші журналісти.

Вітаємо, дуже раді бачити. Як триває тур містами України?

Мені здається, добре. Випустив 5 нових синглів, і вони дуже добро зайшли. Також «Мрієшся», «Пазл» та пісні, які вже набрали мільйони переглядів, тому я вважаю це вже успіхом.

42 Нова Я® / Березень 2024

Було бажання покинути музику, а світ бачить новий альбом «Noir», натхненний чорно-білим кінематографом 1940-х. Перегляди набирають лайки. Як писалися пісні?

Коли почалося повномасштабне вторгнення, в перші місяці, я просто не міг робити музику. Не розумів, для кого це, кому зараз потрібна музика. І коли в червні 2022 року я побачив, як набирає обертів «Гарно так», то одразу прокинулося натхнення. Спало дуже довго. І я повернуся. Першою піснею після цього стала «Мрієшся», яка додала ще більше сил, напевно.

Нові пісні теж набирають лайки та перегляди. Чи важко тримати таку планку?

Якщо чесно, важко. Тому, що в мене є такий принцип: коли пишеш дуже багато пісень, то можеш написати 19 поганих, і тільки 1 буде гарною. І я приймаю це як норму, просто багато роблю. Обираю найкращі пісні. Якщо самому не подобається пісня, то чому вона повинна подобатися іншим.

Над чим наразі працюєте? Яку пісню почуємо вже незабаром?

Зараз дуже багато в турі, і не має часу писати щось нове. Трохи часу буде в березні, хочу піти до студії, щоб писати третій альбом. Але вже зараз є кілька думок, хочеться щось більш оптимістичне. Зробити більш веселу музику. Але страждати не перестану (сміється. – ред.).

Так і новий альбом «Noir» оптимістичний та з надією?

Ні, це альбом з драматургією. Фільми 1940-х. Я в пісні «Мрієшся» про це співаю – «ніби я на вік у фільмі сорокових – все чорно-біле». В «Де моя любов живе» говорю про стиль нуар. І все закінчується піснями «Пароль», «Печаль». Це дуже легкі, оптимістичні пісні. Ви знаєте, війна колись закінчиться. Так і в моєму альбомі. Я його створив під час війни, але хотів залишити наприкінці якусь позитивну ноту.

Досить щільний графік, чи продовжите тур навесні, після Чернівців 8.03?

Так, в нас все розписано вже до червня (сміється. – ред.). З одного боку, це заважає мені писати нові пісні, адже вважаю себе студійними артистом. І коли пишу пісні, то відчуваю себе в «своїй тарілці» (сміється. – ред.). Але з іншого –обожнюю концерти, коли співаю. Це неправильно – писати пісні та не співати.

Ви підтримуєте Харків: напередодні Нового року, разом із виконавицею KOLA, допомогли дитячому хоспісу. Для чого наразі триває збір, кого підтримуєте?

Ми завжди на концертах проводимо збори. Я це приймаю як норму сучасності в Україні. Не вважаю це чимось таким, про ще треба говорити всюди.

І наостанок. Побажання харківʼянам?

Дорогі друзі, я хочу побажати вам не ховатися в печалі. Зберегти в собі оптимізм. Підтримуйте один одного, і тоді у всіх нас буде ГАРНО так!

Інтерв’ю провела Анастасія Почерніна, фото Дмитра Яріша

Березень 2024 / Нова Я® 43 Творча Я

ПРО ЛЮДЕЙ, У ЯКИХ «ВСЕ ДОБРЕ»

Днями зі знайомим заговорили про психологів. Знайомий вважав, що лише слабаки та скиглії будуть витрачати час і гроші на «мозкоправа».

Існує думка, що до психолога ходять за інструкціями та порадами, як далі жити. Погоджуся, що більшості порадників і в звичайному житті вистачає.

А ще знайомий розповів, що ось уже багато років живе з прискіпливою дружиною.

Щоправда, говорив він, що вже майже впорався з образами і перестав реагувати на її причіпки з будь-якого приводу.

До всього звикнути можна, це я як психолог підтверджую.

Знайомий звик замість

підтримки й розуміння отримувати стусани й вічне невдоволення.

Наприкінці розмови почула: «Дивно, але мені ніби полегшало, і я навіть відчуваю щось на зразок радості».

Навіть сильним і сміливим людям іноді потрібно бути просто почутими.

Психолог – це професійний співрозмовник, який роками вивчає мистецтво чути іншого, бачити його, а також ставити правильні та доречні запитання. Саме включеності в іншого так часто не виста-

чає у звичайних стосунках. І ця включеність цілюща.

Мірабелла Беліловська, психолог, арт-гештальттерапевт +380964587782

Паперовий та електронний варіанти. Про ваш бізнес дізнаються понад 150 тисяч жінок, серед яких — ваші майбутні клієнтки. Не зволікайте –розміщайте! redacauto@gmail.com +38 (067) 123 40 56 +38 (068) 250 75 20 +38 (067) 992 22 80 +38 (066) 109 09 20 +38 (066) 550 94 01 Реклама у глянці –НОВІ можливості для вашого бізнесу novaya.agency Джерело культури мислення та поведінки жінки.

Весняні оповіданки

Уже за тиждень до 8-го Березня все його єство повстало проти появи в домі ще одного представника китайського пластику у вигляді блендера, тостера або кавомолки. В епоху ютубівського «як зробити самому...» це виглядало б украй жалюгідною спробою порадувати дружину.

Рішуче підсів до комп'ютера. Ледве встиг набрати в пошуковику словосполучення «як самому ...» – тут же посипалися покрокові рецепти: як підклеїти шпалери, відремонтувати розетку, прибити плінтус, посмажити шашлик, спекти торт, недорого відпочити за кордоном...

Покряхтівши, вибрав «найважче» – як скласти привітання у віршах.

Риби в жаху пучили очі. Після телефонного дзвінка їхня господиня, зазвичай статечна особа, почала носитися від шафи до шафи, дістаючи дедалі нові й нові одежі. На секунду прикладала їх до себе і, з подивом відкидаючи, бралася за інші. Гора з відкинутих вбрань росла, погрожуючи завалити собою акваріум, що стояв біля дзеркала. Мешканці якого не на жарт захвилювалися – ще трохи, і господиня, не розрізняючи нічого на своєму шляху, просто знесе їхнє житло.

Що це не пожежа й не переїзд, вони зрозуміли, коли вона лагідно подивилася на якусь кофтинку та ніжно притиснула її до грудей. Вона збиралася на побачення.

Хто ж не чув, що кохання – це наркотик, але щоб такий вплив на мозок.... Коли вона зібралася і пішла, риби полегшено зітхнули. І стали з побоюванням чекати її повернення.

Але навесні брати перебралися у свої літні будиночки, а до Наф-нафа перебралася туга. Навесні вона до багатьох перебирається. Про томління душі чули? Це тугу придумали так красиво називати. Ну, щоб не прикро було, що нема з ким на галявині поскакати. Братів до уваги не беремо.

Закручинився Наф-Наф не на жарт. Уже й цибулю з редискою пора садити, і паркан фарбувати, та немає охоти ніякої. Брати забігали, кликали в сусіднє село на ярмарок, але зблідлий і схудлий Наф-Наф лише головою хитав і сумно похрюкував.

Так би й пропав ні за понюшку тютюну найкращий із поросят, якби йому з ярмарку брати не принесли любовний роман, який він прочитав на одному диханні.

Він пережив разом із героєм усі перипетії, усі злети й падіння. Він тепер знав усі секрети зваблювання, усі жіночі штучки та хитрощі. Він прийшов до усвідомлення, що жіночий мозок – це генератор випадкових чисел... Але він був готовий до всього. До весни, повені гормонів і спілкування з генератором...

Була тільки одна небезпека. Що це найсильніше бажання виплеснеться на першу зустрічну. Ну хоч із дому не виходь.

Але вийти довелося. У вікно стукала Ліса.

Наф-Наф, найдомовитіше й найвідповідальніше порося, із задоволенням запросив своїх братів пожити зиму в його добротній хаті. Місця багато, а самотності він не любив.

Таїсія Вершиніна, авторка, літредакторка в «Письменницькому бюро» Таисия Вершинина 095 1205422

***
***
***
Березень 2024 / Нова Я® 45

Любовний гороскоп на 2024 рік

ОВЕН

На вас чекає успіх у романтичній сфері. Будуть радості й палкі зізнання, але можливі й розставання. Велика ймовірність зустрітися зі своєю довгоочікуваною половинкою наприкінці літа. У фіналі року – перегляд стосунків і зроблених кроків. Помилки можна виправити. Якщо протягом цього періоду вам не пощастить у коханні, то взимку ситуація зміниться на краще.

ТЕЛЕЦЬ

Якщо ви в парі, то 2024 рік чудово підходить для того, щоб стосунки зробити міцнішими й довірливішими. У другій половині року на вашу пару чекає перевірка на міцність, і якщо ви її гідно пройдете, то міцності вашого сімейного союзу позаздрить залізобетон. На самотніх Тельців чекає доленосне знайомство наприкінці весни. У будьякому разі, ви будете щасливі.

БЛИЗНЮКИ

Рік дасть шанс перебудувати або зовсім завершити стосунки, які раніше не влаштовували. Загалом, на вас чекає щасливий рік для кохання і романтичних пригод. Якщо зіткнетеся з нерозділеним коханням – не засмучуйтеся.

Є всі шанси на бажану зустріч і довгострокові стосунки. Але не поспішайте грати весілля – сімейне життя швидко закінчиться розлученням.

РАК

Цього року Раки, навіть ті, хто розчарувався в коханні, можуть відчути сильне почуття. Тим, хто вже в стосунках, доведеться зіткнутися з труднощами. Пристрасть може періодично згасати, але це не привід для занепокоєння. Все обов’язково повернеться, коли ви зможете розслабитися і насолодитися відпочинком. Хороший рік для створення сім’ї або купівлі спільного будинку.

ЛЕВ

Левів у 2024 році буде супроводжувати удача в любовних справах. Це буде період цікавих зустрічей, романтичних прогулянок і яскравих вражень. Спочатку може бути непросто, але якщо ви не будете квапити події, то до кінця року зможете досягти бажаного в коханні. Ідилія в особистих стосунках буде вас дуже тішити.

46 Нова Я® / Березень 2024

ДІВА

У першій половині року можуть бути складнощі у взаєминах, аж до розставання. Вільні жінки можуть розраховувати на легкі, приємні знайомства, які можуть закінчитися так само швидко, як і почалися. У другій половині року рівень вашої енергії на висоті, і ви зможете створити нові стосунки. Спільність інтересів і дружню підтримку гарантовано.

ВЕСИ

Цього року з романтикою справи йтимуть непросто, тому що вам захочеться змін. У першій половині року корисно змінити облаштування будинку (почати ремонт, поміняти меблі або сам будинок). Жінки, які планують вагітність, можуть розраховувати на допомогу зірок у цьому питанні. Друга половина року буде критичною

для сфери любовних взаємин.

СКОРПІОН

Постарайтеся більше часу проводити з дорогими серцю людьми, а не з роботою. Як то кажуть, ні кар’єра, ні бізнес не зігріють вас холодної ночі. Стосунки з дітьми принесуть радість, а час, проведений із партнером по шлюбу, зміцнить союз. На горизонті холостячок з’являться партнери з минулого, і стосунки з ними можуть отримати новий, але нетривалий виток.

СТРІЛЕЦЬ

У сфері любовних стосунків більше неприємностей, ніж щасливих моментів. Накопичилася втома, і ви стаєте дуже вразливою, гостро реагуєте на слова, через що страждають партнерські зв’язки. Приділіть якомога більше уваги сімейним взаєминам, дітям і батькам. Зміцнити стосунки допоможе консультація в астролога або психолога.

КОЗЕРОГ

У питаннях романтики й стосунків не покладайтесь на удачу. Все у ваших руках. Якщо хочете зустріти того, хто призначений згори, будьте активні, знайомтеся з людьми, але остерігайтеся маніпуляторів. Не втрачайте голову. Зірки рекомендують приділити більше уваги дітям та подбати про здоров’я старих батьків.

ВОДОЛІЙ

У любовній сфері очікуються зміни. Якщо ви самотні, є шанс зустріти кохання. На багатьох очікує переїзд в іншу квартиру або країну. Стосунки закоханих будуть схожими на американські гірки, але поступово пристрасті вщухнуть. Не захоплюйтеся з’ясуванням стосунків, просто насолоджуйтеся одне одним. Водні процедури допоможуть нормалізувати емоційний стан.

РИБИ

Чудовий рік для побудови ніжних і приємних взаємовідносин. Багато хто з тих, що давно зустрічається, вирішить закріпити свої стосунки, однак із цим краще почекати до літа. Подружжя разом долатиме низку фінансових і побутових проблем, тому вчіться домовлятися і знаходити спільні точки дотику. Турбота й ніжність кращі за тисячу слів.

Березень 2024 / Нова Я® 47
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.