Нова Я грудень 2023

Page 1

Стань авторкою свого життя!

Грудень‘2023

Жіночий журнал

Ольга Долганюк

Якщо зазнаєте невдачі – будете засмучені, якщо опустите руки – приречені!Ольга

Любченко Найбільше щастя у житті, коли сім'я, улюблене захоплення та робота – це одне ціле! Ольга Любченко www.stomatfortuna.com.ua www.psl.dental


Життєвий шлях: минуле скінчилося, майбутнє невідоме З початком повномасштаб­ ного вторгнення, у мене виникло бажання зцілювати душі більшої кількості людей, бо немає нічого прекраснішого, ніж бачити сльози щастя на обличчях тих, хто прийшов по допомгу.

Мій шлях в Таро

З дитинства вірила у сили природи, богів та енергії. Хотіла всім допомагати, мріяла стати вчителькою. І стала! До сьогодні я працюю в Полігонівській мистецькій школі, викладаю бандуру, несу любов та тепло тим, хто приходить у мій кабінет. Багато років замаюсь Таро.

Спочатку тайком робила розклади знайомим. Було страшно починати працювати з Таро, бо існувало багато упереджень. Друзі відмовляли мене, розповідали страшні історії про відьом і казали, що мені взагалі в цю сферу не можна! Зараз я їх розумію та приймаю. Це їхнє бачення світу – вчителька музики та етикету, з колодою Таро в руках, не вписувалась в їх світобачення. Але я є! І це прекрасно.

4 Нова Я® / Грудень 2023


Найбільша трансформація

Із всіх важких ситуацій я завжди виходила усміхнена, з високо піднятою головою. Так само це відбувається і зараз. Війна… Радикальне переоцінення всього життя. Я абсолютно все переосмислила й зробила висновок: так не хочу! Почала працювати над собою і своїм психологічним здоров'ям з фахівцями, адже це набагато ефективніше. Цей період мене загартував, бо відкрив очі на істинну суть усього, що відбувається в нашому житті. Що є тут, сьогодні, зараз. Треба жити й насолоджуватися кожним вдохом та миттю.

Я – енергетичний провідник

Немає сенсу у трансформаційній грі, Таро, рунах, духовних практиках без людини-провідника, що скеровує, дає підказки, відшукує та розкодує заблоковані можливості. У руках провідника всі інструменти оживають, стають зрозумілими, практичними. Провідник надає сенсів, дарує життя потокам енергії, що циркулюють чисто, рівно, як джерело. Я допомагаю людям у скрутні моменти їхнього життя. Працюю з езотеричними інструментами (Таро, руни) але використовую і психологічні методики.

Розвиток енергії любові під час війни

Енергія любові – це найчистіша енергія, що тільки існує у світі. Людина, що працює над собою, наповнюється любов'ю до себе, своїх темних сторін, до того, що вона раніше вважала вадами. Вона дозволяє собі бути істинною. Є золоте правило: аби когось врятувати, спочатку врятуй себе. А це можливо лише через пропрацювання таких аспектів, як любов до себе, самоповага, відстоювання своїх кордонів (фізичних, психологічний, емоційних), прийняття усього істинним, як є, з усіма сторонами. Зараз час творення нашої свідомої нації. Це можливо через любов. І стосовно того, чи можливо це робити під час війни. Можливо і життєво необхідно. Це основа нашої свідомої нації, що завжди попереду світу. Ми є новаторами в багатьох аспектах. І я вірю, що ми побудуємо свідому націю, наповнену любов'ю, співчуттям, щиріс­тю та

гордістю, бо нам є чим пишатися – це наші люди, кожна прекрасна душа.

Жіночі кола – моя любов та моя душа

Я почала їх проводити у Миколаєві, коли приїхала додому. Якраз звільнили Херсон. Для мене це стало прекрасною можливістю знайти нові спілкування та тепло людських душ. Дуже важливо для кожного, хто прийшов, почути та бути почутим. Кола допомагають відчути себе прийнятою, відчути, що ти не одна – завжди є ті, хто підтримають, почують та приймуть. На колах я використовую різні інструменти для глибшого пропрацювання: Таро, мак-карти, трансформаційні ігри, медитації, роботу руками (створення свічок, ліплення, в'язання, плетіння браслетів). Прості слова підтримки здійснюють чудеса!

Важливо чути свою Душу

Головне – казати собі правду. Адже звикли бажати те, що нав'язує суспільство, й забуваємо прислухатися до себе істинної. Вчіться жити в любові. А це означає, в першу чергу, ДІЮ. По відношенню до себе, до світу. Ми не можемо проявляти любов, не демонструючи це діями, бо тоді будуть лише слова, кинуті в повітря. Багато практик я даю дівчаткам на своєму марафоні «Про любов та самоцінність». З'являється можливість доторкнутися до своєї душі, зрозуміти, що хоче сказати нам серце.

На жінок в 2024р. чекає тільки найкраще

Працюючи та вдосконалюючи себе, ми творимо прекрасний світ. І саме це чекає наших жін ок у наступному році. Бо кожна з наших жінок – велика героїня сьогодення, що несе у світ любов, красу, благодать, щирість. Все це творити ми можемо завдяки нашим славетним воїнам, що боронять та захищають нас від пазурів страшного звіра – війни. З любов'ю до кожної жінки, з ніжністю до кожної душі,

Наталя Чокова nata__fox NataFox888

Грудень 2023 / Нова Я® 5


Живіть своє життя з Любов’ю! Напередодні Нового року люди сподіваються на покращення та позитивні зміни в житті. Але не варто цього чекати: зміни створюємо самі – через віру, вибори та вчинки.

У 2024 році будуть відчутні кармічні звязки, які записані в базі програм кожної людини, Всесвіт всього лише віддзеркалить їх. Карма – це закон причинно-наслідкових зв'язків, згідно з якими вчинки особи впливають на її майбутнє щастя чи нещастя. Слід реалістично оцінювати можливості, визначати мету та працювати над розвитком. Це виключає негативні програми.

Робота з майбутнім Майбутнє можна відчути через звязок зі своїм глибинним «я», а також – через активацію розвитку інтуїції, дарів яснобачення, яснознання, яснослухання, ясночуття. Так людина пробуджує надздібності й стає Творцем свого життя. Хочете дізнатися про своє майбутнє чи відкоригувати його? Можете звернутися до мене, як до Провідника у цих напрямках, оскільи я здійснюю посвяти й пробуджую надздібності, при потребі коригую програми, що впливають на майбутнє.

5 кроків на шляху духовного пізнання

1 2

Медитація. Допоможе зосередити свій розум і налаштуватися на інтуїцію. Навчання. З Наставником-Провідником, відвідування занять з самопізнання або духовного зростання, курси по розвитку надздібностей... Різні формати навчання є в моєму полі, де я – ваш особистий провідник на шляху пізнання і з'єднання з собою.

6 Нова Я® / Грудень 2023


3

Ведення щоденника. Допоможе відстежувати свій прогрес і записувати свій досвід ясновидіння, яснознання, передчуття і яснослухання. Робота з енергією. Наприклад, з Рейки, Шаманськими частотами чи Космоенер­ гетичними частотами. Може допомогти вам стати чутливішою до енергій в цілому, усунути блокування енергетичних каналів. Довіряйте своїй інтуїції. Так зміцните ваші здібності.

4 5

Відкриття особистої місії Дізналася я про свою місію, коли розкрила в собі надздібності через арт-малюнки за наміром «Розкриття Потенціалу Душі», «Активація та пробудження Дарів і Талантів Душі». Вони створюються за спеціальною технікою в поточному стані. Після їх розшифрування почали відбуватися унікальні речі: з'являлися кошти та можливсті для зустрічі з Учителями із різних куточків Світу, яким я вдячна за повернення до себе істинної.

Моя місія: • • • •

надихати на відродження внутрішнього Світла Душі, пробуджувати приховані потенціал та надздатності, активація енергії Достатку у всіх сферах життя, допомога у трансформуванні безвихідних, на перший погляд, життєвих ситуацій.

Шаманські канали як інструменти Шаманські канали – це портали, які відкривають доступ до нових станів, можливостей, нового рівня енергії і її якості, дарують стан розширення рівня сприйняття, відкривають нові можливості. Це енергетичні канали й частоти, через які протікає енергія або духовна сила. Посвячені люди називаються Шаманами й вважаються інтермедіарами між світом фізичного та світом духів. Вони можуть використовувати ці канали для лікування, отримання відомостей або взаємодії з духами.

Ініціація (лат. initiatio), або посвята Це один із обрядів переходу, що знаменує перехід індивіда на новий ступінь розвитку, свого роду еволюція, розвиток, розкриття себе в більш досконалій формі. Ініціації в різні канали – це міст в іншу реальність. Кожна енергія є унікальною і несе в своїй природі певну частоту, яка спрямована на покращення якості рівня життя, зцілення блоків, страхів, перешкод. Людина, яка отримала ініціацію, отримує ключі, доступ для коригування в певному конкретному напрямку задач в своему житті.

Найулюбленіший інструмент Люблю всі інструменти, але хочу виділити створення малюнку за особистим запитом і розшифрування цього малюнку. Ця методика дозволяє отримати інформацію за запитом із самих глибинних рівнів й одночасно отримати наповнення поля в процесі самого творення малюнку, що відкриває доступ до космічних енергій зцілення уже в момент промалювання. По техніці створення малюнку, зовсім не потрібно вміти малювати, оскільки малюнок створюється в потоці, і відсутні будь-які шаблони.

Побажання читачкам журналу «Нова Я» Бажаю з'єднання з центром своєї Сили та своїм справжнім «Божественним Я». Хай кожне реалізоване бажання принесе вам багато незабутніх вражень. Чарівні, пам'ятайте, що шлях кожної людини до розвитку інтуїтивних здібностей унікальний, він вимагає часу й практики. Будьте терплячі до себе та довіряйте процесу.

Діана Вавриків,

цілитель, контактер diana_vavrykiv Сайт: www.dianavavrykiv.com Грудень 2023 / Нова Я® 7


Здрастуй, дорога Читачко! Ось і грудень. Початок зими – саме час повірити в казки й дива! Ми разом прожили непростий 2023 рік! Він був різним – хорошим і поганим, важким і легким, сумним і радісним. Разом зі сторінками грудневого номера перегортаємо календар, відраховуючи дні до Нового 2024 року. Тож давайте залишимо в пам’яті лише хороше, а в серці – віру, надію та любов! Ми вистояли, і кожна отримала від Всесвіту чорний пояс із життєстійкості. Хай старий рік забере все погане й непотрібне, а новий – обов’язково подарує щастя. Віримо, що рік Дракона принесе довгоочікуваний мир і процвітання! Адже попри грізний вигляд, Дракон з’єднує Небо і Землю в гармонії. Новий рік – це можливість почати все спочатку. Хочемо, щоб кожна Читачка казала: «Журнал «Нова Я» – це про мене!» Запрошуємо в Новий 2024 рік!

Ліліанна Семенюта, редакторка журналу «Нова Я» 8 Нова Я® / Грудень 2023


28

32

На обкладинці: Ольга Долганюк

26

10

Бізнес у сфері красивого волосся Олена Юцова Парфумна королева Олена Ексар

26

К РЕАТИВНАЯ

36

ЗДОРОВАЯ

50

ТВОРЧАЯ

УСП І Ш Н А Я

Вікно в майбутнє Хочеш бути авторкою глянцю? Будь! «ФОРТУНА» – це доля Від ідеї до реалізації: як розробити ефективний бізнес-план Разом з LR змінюємо життя Вірте в чудеса, вони збуваються!

Людмила Кладiйова, видавчиня журналу Ліліанна Семенюта, редакторка журналу «Нова Я»

Представник у Харкові: +380 66 1090920 +380 68 2507520 Представник у Києві: +380 66 5509401

Адвент-календар своїми руками «Миколайчики» для чемних дівчаток «Чайка» дарує крила Карта бажань як шлях до мрії Правильна карта бажань за фен-шуй

Компетентний супровід пологів По’Д арко NSP – турбота про себе Check-лист ментального здоров’я Перевірте себе Солодкий та корисний Сумно? З’їж мандаринку! Свята: печінка в зоні ризику

Зимові оповіданки Новорічне диво Страви до новорічного столу Соня Морозюк

Представник у Європі: +4916096482761 +380 67 9922280 E–mail: redacauto@gmail.com www.novaya.agency

Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: Серія КВ №19927-9727ПР від 11.04.2013 р.

Наклад 10 000 прим. розповсюджується по передплаті і безкоштовно

У разі, якщо ваша діяльність вимагає лицен­зії, необхідно вказати номер і дату видачі ліцензії, оскільки ваше оголошення згідно із ст.24 Закону України «Про рекламу» не може бути опубліковано без цих даних. Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень. Згідно з правилами, що діють в редакції, відповідальність за достовірність оголошень несе рекламодавець. Він самостійно відповідає за зміст наданих даних, за наявність посилань на ліцензії і вказівок на сертифікацію продукції і послуг в порядку, передбаченому законодавством. Редакція виходить з того, що рекламодавець має право й заздалегідь отримав усі необхідні для публікації дозволи. Думка редакції не завжди співпадає з думкою авторів статей.


Оксана Гельман Міжнародна школа управління «GeloN» 10 Нова Я® / Грудень 2023


УспішнаЯ

Ми стаємо свідками найруйнівнішої і, водночас, творчої сили в історії. Ми живемо в періоді глобальних змін, як у світовому масштабі, так і в долях окремих людей.

Вікно в майбутнє Швидких змін не буде, але будуть болючі зміни для тих, хто готовий боротися і чинити опір. Процес трансформації світоустрою буде розтягнутий у часі. Усі події відбуваються, щоб допомогти вам усвідомити справжні цінності життя, а інакше вони ніколи б не відбулися.

Що ж відбувається Деякі люди розкриють у собі необмежені можливості, як кредит довіри, отримають більшу владу й міць енергії Всесвіту. Інші люди житимуть у низьких енергіях і своїм негативним мисленням й вчинками зруйнують себе і все навколо себе, дощенту. Всесвіт посилає нам випробування, проводячи кожного з нас через три програми: 1. Обман і самообман. 2. Миттєва розплата за помилки. 3. Руйнування матеріального. Йде час наукової, соціальної та політичної революцій. Намітиться тенденція до децентралізації, у бік розвитку соціально-відповідального капіталізму, людиноцентричності по всьому світу.

Парадігма енергії

Людство почне розколюватися на біологічні касти. Енергію життя людини, яка творить, підживлюватиме:  синергія роботи мозку й серця;  внутрішній стрижень;  духовна культура й моральна краса;  світогляд, який творить;  діяльність на благо інших;  емоційне й фізичне здоров'я.

Нам усім доведеться зробити вибір – трансформуватися або померти З іншого боку, будуть люди з низькою споживчою енергією. Гонитва за матеріальними цінностями, егоїзм, жадібність, стратегія боротьби та руйнування – негативно впливатимуть на здоров'я та тривалість життя людей. Для того, щоб не втрачати енергію, нам потрібно не триматися за старе, а вчитися жити в новому світі. Але, щоб впустити у своє життя нове, необхідно спочатку звільнити для нього місце – залишити минуле в минулому й бути готовим вийти за межі буденності.

Грудень 2023 / Нова Я® 11


УспішнаЯ

Фантастичні фільми зблякнуть перед реальністю На нас чекає ривок у розвитку медичних технологій, науки та техніки, особливо у сфері авіації та космосу, космічних технологій, цифровізації, штучного інтелекту та генної інженерії. У сценаріях проглядається варіант персональних чипів із тотальним контролем. У майбутньому, штучний інтелект і робототехніка замінюватимуть людей у більшості професій. Цифрові гроші з терміном придатності, справедливі автоматичні податки для фізичних осіб і прогресивні податки для бізнесу, кредит соціальної довіри й безумовний базовий дохід. Наше життя зміниться до невпізнання. Спочатку це буде не дуже красиво, болісно й, часом, страшно. Але цей процес повної перебудови самої структури суспільства дуже необхідний для ламання стереотипів, для трансформації колективної свідомості.

З'явиться новий тип людини, більш духовно просунутої Відбувається масовий перехід свідомості на нові принципи достатку. Саме наша свідомість стає джерелом цього процесу. Ми відповідальні за те, що відбувається. І наша робота не в тому, щоб боротися, протестувати, а в тому, щоб узяти на себе відповідальність за своє життя і почати змінювати свою внутрішню рабську споживчу парадигму на парадигму людини-творця. Тільки так ми зможемо покінчити з рабством і злиднями. Ті ж, хто буде боротися, отримають боротьбу у всіх її проявах. Енергія нейтральна – чим наповнені ваші думки, те й буде у вашому житті проявлено в достатку. Візьміть на себе відповідальність за створення свого майбутнього, майбутнього Землі. Будьте пильні щодо того, що ви створюєте.

Будьте відкриті новому, і воно увійде у ваше життя. 12 Нова Я® / Грудень 2023

Ваша свідомість зараз всесильна! Поступово Світ урівноважиться, прийде в стан енергетичного балансу. І на Землі встановиться Новий порядок. На зміну цінності матеріальних ресурсів прийде цінність творчої, духовної філософії, реалізованої на благо інших.

У цьому є як плюси, так і мінуси Плюс у тому, що людина зможе насолоджуватися життям не штучним чином. Мінус у тому, що одним із найважчих завдань майбутнього стане пошук сенсу життя. Судячи з усього, в такому чудовому новому світі найдефіцитнішим «продуктом» буде можливість служити суспільству. І цю можливість видаватимуть за талонами. Потрібно буде зуміти заслужити довіру й повагу – це основа потрібності та матеріальної стабільності. Перестаньте турбуватися. Створюйте себе. Віддавайте себе. Живіть. Все, що не робиться – на краще! У майбутньому, замість державних структур, стане актуальною ідея рівності народів,


УспішнаЯ об'єднання в єдине людське співтовариство вільних людей. Уявляєте, яку при цьому ми, люди, повинні зробити в собі психологічну революцію?!

Прогнози майбутнього 2024–2042рр. – відмова від суворої ієрархічної форми правління, повалення диктатур і тоталітарних режимів, створення нових державних утворень. 2025–2032рр. – нові форми мислення людей (справжні цінності), сприйняття космічної інформації. 2032–2039рр. – відновлення старих вчень (культура, освіченість), космополітизм, люди миру. 2025–2038рр. – духовні лицарі, земні ангели в боротьбі за ідею людяності.

Скрижалі Джорджії В окрузі Елберт, у штаті Джорджія США, розташований гранітний монумент Скрижалі Джорджії. Монумент побудований в 1979 році невідомим замовником. Скрижалі Джорджії складаються з шести гранітних плит, висотою близько 6 метрів і вагою 119 тонн. На них містяться написи вісьмома сучасними мовами, включно з російською, і чотирма стародавніми. Вдумайтеся уважно в кожне послання.

10 ЗАПОВІДЕЙ НОВОГО СВІТОВОГО ПОРЯДКУ

1 2

Нехай земне населення ніколи не перевищує 500 мільярдів, перебуваючи в постійній рівновазі з природою. Розумно регулюйте народжуваність, підвищуючи цінність життєвої підго-

товки та різноманіття людства. Знайдіть нову живу мову, здатну об'єднати людство. Проявляйте терпимість у питаннях почуттів, віри, традицій і їм подібних. Нехай справедливі закони й неупереджений трибунал повстануть на захист народів і націй. Нехай будь-яка нація сама вирішує свої внутрішні справи, виносячи у світовий суд тільки загальнонародні проблеми. Уникайте дрібних судових позовів і непотрібних чиновників. Підтримуйте рівновагу між особистими правами й публічними обов'язками. Насамперед цінуйте правду, красу, любов, прагнучи гармонії з нескінченністю. Не будьте раком на Землі, природі теж залиште місце!

3 4 5 6 7

8

9

10

Світова місія Трансформація людини в Людину – це величезна світова місія, коли людство зайняте саме перетворенням свого мислення. Головна мета – подолати нематеріальний, інтелектуальний, людський дефіцит і забезпечити необхідною, зрозумілою, здоровою інформаційною системою суспільство. Ми всі маємо усвідомити, що справжнє багатство нації полягає не в грошах і матеріальних ресурсах, а в гуманних й освічених людях, які грамотно використовують природні ресурси. Вірю, що світ почнеться з Вас!

З повагою,

Оксана Гельман

Міжнародна школа управління «GeloN» +38 066 674 78 79 Грудень 2023 / Нова Я® 13


Хочеш бути авторкою глянцю? Хочеш побачити своє ім’я в журналі?

Будь!

Публікуйся! Пам’ятай: авторів багато, але хороших – одиниці.

«Твоя» тема «твого» журналу Визначься: що наповнює радістю твоє життя, на чому ти добре розумієшся? Можливо, ти косметолог чи бухгалтер? Значить, можеш дати пораду з підбору препаратів, що видаляють веснянки, або допомогти

14 Нова Я® / Грудень 2023

вибудувати домашній бюджет. Ти вирощуєш узумбарські фіалки або готова на кухні годинами чаклувати над пирогом? Любительки квітів і смачної їжі будуть тобі вдячні за слушні поради. Знайди «свою» спеціалізацію: дизайн інтер'єру, кар'єра, особисті стосунки, здоров'я, кулінарія, рецензії... Тепер визначись зі «своїм» журналом: тут, як у коханні, може пощастити відразу, а


УспішнаЯ може... Збери адреси всіх ресурсів, на чиїх сторінках ти б хотіла побачити своє прізвище. Будь аналітиком: вивчи уважно всю пресу за твоєю тематикою, а потім вибери 7-10 видань. Читаючи, звертай увагу на аудиторію, на те, як подано матеріал.

ну – подругу або когось з близьких – тоді буде набагато простіше плести мереживо тексту. І не став себе й редактора в безглузду ситуа­ цію: оригінальність тексту перевіряється!

Рецензія чи інтерв'ю?

Думаєш, редактор з нетерпінням відкриває пошту в очікуванні саме твого божественно талановитого шедевра? Змирися: відмова – це частина просування до письменниць­ кого Олімпу. Це не завжди можна логічно пояснити. Ті, хто сьогодні відмовили тобі в публікації, цілком імовірно, благатимуть тебе черкнути їм пару рядків через рік! Підстрахуй себе й відправ листи зі своєю пропозицією одразу до кількох редакцій. У листі трохи розкажи про себе. Аргументуй необхідність публікації саме тут і доклади кілька найкращих статей за тематикою видання. Виклади 5-7 ідей для статей, супроводжуючи кожну планом передбачуваного змісту. Не забудь вказати свої координати та посилання на сторінки в Інтернеті. Отримавши довгоочікувану відповідь «дорогої редакції», за необхідності, не соромся уточнити важливі моменти: термін здачі, обсяг, формат, ілюстрації та... інші моменти! Просять доопрацювати текст – зроби, не сперечайся!

Згадай, що з прочитаного останнім часом, тебе привабило, що запам'яталося і чому. Поки ти офіційно не потрапила до зграї «акул пера», відточуй свою майстерність у найбільш комфортних для тебе жанрах. Ти можеш бути висхідною зіркою аналітики – зібрані та всебічно опрацьовані факти в рамках конкретної проблеми (стаття, огляд, рецензія). Чи тебе приваблюють інформаційні матеріали (хроніка, замітка, замальовка, інтерв'ю, звіт, подорожні нотатки, огляд, репортаж) або художньо-публіцистичні праці (нарис, фейлетон, памфлет). Найімовірніше, ти поки зупинишся на статті. Природно, у науковому та інформаційно-розважальному виданні різні вимоги, як і сама читацька аудиторія.

Читай! Читай і ще раз читай! Можна писати відразу «з голови», але простіше працювати за чітко наміченим планом. Щось не виходить? Просто пиши! Починай із чого-небудь! Основний критерій: а тобі самій цікаво було б читати цю статтю? Про що б ти хотіла дізнатися? Важлива структура оформлення тексту (ці вимоги озвучені на сторінках видання). Бажані ілюстрації – фото випадків із життя. Статті мають бути особистісні, «живі». Не ускладнюй текст, будь стислою і, взагалі, використовуй короткі речення. Розмовляй мовою аудиторії: уяви собі конкретну люди-

Маєш ідею і бажання побачити свою статтю в журналі «Нова Я»? Напиши до редакції, дізнаєшся умови публікації

Крапля дьогтю в бочці меду

Критерії тексту: • • • • • • • • •

актуальність; грамотність; яскравий заголовок; ілюстрації, використання яких не порушує чиїхось авторських прав; легкість сприйняття тексту; оригінальна подача; захопливість; ексклюзивність; правильне оформлення статті.

Вітаю з 2024 роком! Нехай збуваються всі ваші мрії!

Ліліанна Семенюта,

редакторка журналу «Нова Я» Грудень 2023 / Нова Я® 15


УспішнаЯ

«ФОРТУНА» – це доля Любченко Ольга Валеріївна – доктор медичних наук, професорка, власниця і керівниця мережі стоматологічних клінік: лікувально-діагностичного центру «Фортуна» (вул. Шевченка, 133, Харків), «Професорська стоматологія Любченко» (пр. Героїв Харкова, 41, Харків) і «Професорська стоматологія Любченко» (вул. Композитора Мейтуса, 5, Київ).

Трохи історії Ольга Валеріївна – спадковий стоматолог. Її батько – професор Куцевляк В. І. й мати – професор Куцевляк В. Ф. були засновниками клініки «Фортуна», що відкрилася у 1992 році. Ця клініка була другою приватною стоматологічною клінікою в Харкові. Вона забезпечувала повний обсяг стоматологічної допомоги дорослим і дітям. Тут проводилося лікування, видалення, протезування зубів. У 2010 р. у «Фортуні», вперше в Харкові, почали лікування в умовах седації, тобто в умовах медикоментозного сну. Унікальним є те, що в умовах медикоментозного сну можна пролікувати всю порожнину рота за один наркоз. Тобто за 2-3 години можна пролікувати всі зуби, які цього потребують. Є дитяча стоматологія в умовах сну (від рочку й

16 Нова Я® / Грудень 2023

старше). Це лікування тимчасових і постійних зубів, їх видалення, реставрації коронками, пластика вуздечок та інше.

«Професорська стоматологія Любченко» У 2020 році було відкрито «Професорську стоматологію Любченко» в м. Харкові.


УспішнаЯ Цю клініку було задумано як приватний щелепно-лицьовий стаціонар. Для надання хірургічної допомоги дорослим і дітям. Клініка оснащена всім необхідним для ефективного лікування і післяопераційного перебування пацієнтів. Ми маємо в своєму розпорядженні дві великі операційні, п’ять кімнат відпочинку, палату інтенсивної терапії, діагностичний блок, що складається з комп’ютерного томографа, дентального рентгена, апарату для кардіографії, лікувальних кабінетів та всього необхідного для проведення наркозу. Крім щелепно-лицевої хірургії, ми надаємо весь обсяг стоматологічної допомоги. Беремо пацієнтів від народження, оперуємо вроджені ураження, такі як ущелина губи й піднебіння. Лікуємо пацієнтів з кістами й різними пухлинами, з атиповим розташуванням зубів. Проводимо складні видалення ретинованих і напівретенованих зубів, зубів мудрості, операції на гайморових пазухах, пов’язані зі стоматологією, у разі переломів щелеп, зубів тощо. Новим напрямком, який ми впровадили, була ортохірургія. Це проведення операцій, що дають змогу прискорити отримання результату під час ортодонтичного лікування. Коли приходить пацієнт зі складною ситуацією, неправильним прикусом, коли тільки одними брекетами неможливо виправити ситуацію, можна додатково використовувати оперативне втручання різного роду. Тобто здійснюється спільне ведення пацієнта відразу двома фахівцями – ортодонтом і хірургом.

Продовження династії Минуло 32 роки з моменту відкриття клініки «Фортуна». Зараз штат персоналу налічує понад 80 співробітників, а клієнтська база – понад 30 000 пацієнтів. Провідний фахівець клініки – професор Любченко Олександр Володимирович, завідувач кафедри Харківського медичного університету, щелепно-лицьовий хірург, мій чоловік. Саме він впровадив протокол хірургічного лікування дітей і дорослих в

умовах приватного стаціонару, поклавши в його основу результати свого 20-річного досвіду роботи. Наші діти – стоматологи в 3-му поколінні. Старший син Олексій працює лікарем у нашій клініці. Марія – студентка другого курсу стоматологічного факультету. І ми сподіваємося, що справа наших батьків буде продовжуватися. Саме династична передача досвіду й знань дуже важлива на сьогоднішній момент – адже батьки можуть передати знання дітям у найбільшому обсязі. І тоді наші професійні напрацювання та задумки можуть втілитися в життя, в наших клініках, для наших пацієнтів.

Досягнення сьогодення Ми активно впроваджуємо комплексний підхід до лікування. Пацієнтам, як правило, потрібне спільне ведення – і терапевта, і парадонтолога, і хірурга, і ортодонта. Ми проводимо повну діагностику, яка, окрім огляду й бесіди, включає в себе обов’язкову фотофіксацію стану порожнини рота, комп’ютерну томографію зубів та кісткової тканин. Складаємо комплексний план лікування, який узгоджується з пацієнтом. Ми можемо складати прогноз майбутнього лікування (моделювання положення зубів у зубному ряду, зовнішнього вигляду коронок тощо). Усе це дає змогу пацієнту побачити результат лікування. У Харкові, під час війни, не завжди можна було надавати стоматологічну допомогу. Щоб не втратити кваліфікованих фахівців, досвід проведення складних стоматологічних операцій, було ухвалено рішення відкрити філію «Професорської стоматології Любченко» в Києві. І у квітні 2023 р. у нас, завдяки партнерським відносинам з TOP-CLINIC DENIS (директор Татаркін Д.О.), з’явилася клініка в Києві. Ми раді бачити вас в наших лікувальних закладах.

Ольга Любченко

Ольга Любченко www.stomatfortuna.com.ua www.psl.dental

Грудень 2023 / Нова Я® 17


УспішнаЯ

Від ідеї до реалізації:

як розробити ефективний бізнес-план Сьогодні ми поговоримо про один із найважливіших етапів у житті кожної підприємниці – розробку бізнес-плану. Втілення вашої бізнес-ідеї починається саме з цього кроку, і я, Наталя Денисьєва – бізнес-консультанка консалтингової компанії NDC Group готова поділитися своїм досвідом та порадами, щоб допомогти вам у цьому непростому процесі.

18 Нова Я® / Грудень 2023


УспішнаЯ

Чому так важливо мати бізнес-план?

Бізнес-план – це ваша дорожня карта до успіху. Він допомагає зрозуміти, куди ви йдете, визначити потенційні перешкоди та розробити стратегії їх подолання. Бізнес-план не лише дозволяє чітко уявити структуру й стратегію вашого бізнесу, але й є необхідним інструментом для приваблення інвесторів. Він служить підставою для ухвалення обґрунтованих рішень і допомагає уникнути багатьох помилок на початкових етапах розвитку бізнесу.

Основні розділи бізнес-плану, на які треба звернути увагу: •

• • •

• •

• •

Резюме: компактний і влучний опис вашого бізнесу, його місії, візії та основних цілей. Тут важливо вразити інвесторів та показати, чому ваш бізнес вартий їхньої уваги. Опис компанії: місія, візія, цілі та структура. Аналіз: цільового ринку, ваших потенційних клієнтів, конкурентів, а також тенденцій та викликів галузі. Організація та управління: розділ описує структуру вашої компанії, ключових членів команди, їхні ролі, обов’язки та унікальні навички. Продукція чи послуги: детальний опис того, що ви пропонуєте. Маркетинг та продажі: стратегії приваблення та утримання клієнтів, ціноутворення, реклама, продажі та дистрибуція. Фінансовий план: прогнози доходів, бюджети, звіти про прибутки та збитки, грошові потоки, аналіз точки беззбитковості. Аналіз ризиків та шляхи їх подолання. Додатки та доповнення: важлива інформація, яка підтримує ваш план. Наприклад, ліцензії, патенти, резюме ключових співробітників тощо.

Важливі поради для розробки бізнес плану:

1 2

Будьте реалістичними: планування повинно бути реалістичним і ґрунтуватися на точних даних. Зосередьтеся на вашій цільовій аудиторії: зрозумійте потреби, бажання та болі вашої цільової аудиторії. Пам’ятайте, що бізнес-план читатимуть потенційні інвестори, тому важливо враховувати їхні інтереси та вимоги. Будьте готові адаптувати свій план під обставини, що можуть змінюватися. Сьогодні ми живемо в час, коли навколишнє середовище швидко змінюється, тому потрібно швидко вміти реагувати на це, щоб досягати успіху у бізнесі. Виділіть унікальні аспекти вашої бізнес-ідеї, щоб сформувати своє УТП (унікальну торгову пропозицію). Ваш фінансовий план має бути максимально детальним і точним, щоб можна було прорахувати термін окупності проєкту. Ці прості поради допоможуть вам не втратити фокус при написанні бізнес-плану. Але іноді найкращий спосіб заощадити час і гроші – це звернутися до професіоналів. Ми у NDC Group маємо багаторічний досвід у розробці бізнес-планів та готові допомогти вам на кожному етапі вашої подорожі від ідеї до реалізації. Пам'ятайте, що грамотно розроблений бізнес-план – це перший крок до успіху вашого бізнесу!

3

4

5

Консалтингова компанія NDC GROUP ndcgroup.biz +38 067 572 27 00 + 38 050 751 18 12 ndc.ukraine@gmail.com Грудень 2023 / Нова Я® 19


УспішнаЯ

Разом з LR змінюємо життя Змінюється світ, змінюємося і ми, але незмінним залишається турбота про здоров’я.

Мене звати Юлія Григор, мені 37 років. Рік тому я розпочала життя з повного «0» – продала бізнес, завершила стосунки та освоїла нові знання. Тепер я – майстер масажу та депіляції. Успішно практикую в Греції, про що відверто ділюся у своїх соціальних мережах, та паралельно розвиваю бізнес у співпраці з німецьким брендом LR health & beauty.

Чому обрала LR Тому, що саме LR, компанія з wellness-направленням, буде закривати всі мої потреби. Тому, що її я зможу використовувати в роботі та з гордістю рекомендувати своєму оточенню. Компанія знаходиться в Німеччині, у місті Аллен. 39 років на ринку, розвивається у 30 країнах і входить до п'ятірки найбільших у Європі. Має своє інтегроване виробництво. Компанія виробляє продукти повсякденного попиту у сфері здоров'я: бади, вітаміни, продукти покращення якості харчування, косметика, бьюті-гаджети та парфуми.

Всі продукти на основі Алое вера Лінійок дуже багато, найменувань – понад 800. Ця продукція користується попитом у нас в країні та країнах Європи. Про це свідчать багато гарних відгуків, які

20 Нова Я® / Грудень 2023

ви можете побачити й на моїх сторінках у соцмережах.

Запрошую в команду Наразі набираю команду амбітних, з підприємницьким баченням, людей, які хочуть розвитку та фінансової свободи. Можливо, вам будуть цікаві умови для додаткової монетизації. Від себе обіцяю підтримку, супровід, навчання, мотивацію. А для початку – детальну консультацію. Напишить мені!

Юлія Григор

gregor_markett gregor_juliaУспішнаЯ

Вірте в чудеса, вони збуваються! Велика епоха народжує великих жінок. Але як стати великою жінкою? Відповідь проста. Повірити у свою силу й стати кращою версією себе! Під час супроводу жінок на цьому шляху, я пропоную багатьом попрацювати з Колесом Життєвого Балансу. З його допомогою визначаємо сьогодення, точку «А», розписуємо 2-3 сфери життя, які хочеться поліпшити, ставимо мету й діємо. Часта помилка під час роботи з цим інструментом – невміння аналізувати виконану роботу. Чому й здається, що результату немає. Але процес іде, тому що «де увага, там енергія!»

Любов до себе Хочете дізнатися потужну техніку любові до себе з використанням дитячих фото? Напишіть мені кодове слово «Любов», і я із задоволенням поділюся з вами цією практикою. Бо це найпростіша й найскладніша тема для наших жінок. У дитинстві вчили, що жінка повинна всім – чоловікові, дітям, батькам,

22 Нова Я® / Грудень 2023

але тільки не собі! Але ж любов до себе починається з уваги й турботи ПРО СЕБЕ! Важливо прислухатися до свого внутрішнього голосу та ЧУТИ, чого насправді хоче ваше Я. І навчитися обирати себе! А ще – хвалити себе за кожен зроблений у цьому напрямку крок.


УспішнаЯ

Понад 20 років навчаю любити себе Я понад 21 рік працюю консультантом із краси, навчаю жінок «магії перевтілення»! Щоранку й щовечора жінка торкається до красивих баночок, наносить на свою шкіру крем і спостерігає, як змінюється шкіра й... вона сама. Мені дуже сумно, коли клієнтка про свій одяг піклується більше, ніж про свою шкіру. Хоча шкіра, це єдиний «одяг» людини, який вона не може замінити або здати в хімчистку. Хочете полюбити себе? Почніть із системи з догляду за шкірою обличчя! Пам'ятайте: «Жінка, яка економить на собі, викликає єдине бажання, заощадити на ній».

Жіночі енергії Проявляються в легкості, задоволенні, у відчутті «метеликів у животі». Коли жінка в жіночих енергіях, у її житті з'являється легкість! Усе складається «само собою». З'являються потрібні люди або події, легко вирішуються будь-які завдання. Щоб повернути собі жіночий стан, досить згадати, за що ви можете бути вдячні самій собі просто зараз!

Новорічні бажання Новий рік – це завжди надія на щось хороше, віра в дива, мрії про щастя й очікування, що рік, який настає, неодмінно буде кращим за попередній, а всі біди, розчарування й прикрощі залишаться в минулому. Наші предки починали чаклувати з 22 грудня, використовували силу Різдва 25 грудня. У цей період важливо писати списки бажань, листи вибачення.

Ритуал виконання бажань Купіть ялинкову іграшку, яка вам дуже сподобається. Вішаючи іграшку на ялинку, задумайте бажання і додайте такі слова: «Усе, про що

мріється, в новому році здійсниться. У життя благополуччя прийде, зі мною рука об руку піде». Вірте в чудеса, вони збуваються!!! Якщо вас цікавить тема жіночності, запрошую на 21-денний практикум «Жіночність + гроші».

Усім нам бажаю мирного неба! З любов'ю до вас,

Ольга Долганюк +380637698419 olgadolganuk Olga Dolganuk Імперія УСПІХУ

Грудень 2023 / Нова Я® 23


УспішнаЯ

Бізнес у сфері красивого волосся Історії успіху від клубу особистих брендів та української діаспори «Top premium» в beauty та photo Наша героїня Анна Кучер – перша з засновниць студії по нарощуванню волосся в місті Полтава зі стажем роботи більше 15 років. Бекграунд: суддя, призер, викладач, автор методички нарощування волосся з «0», брала участь в чисельних виставках beauty industry, конференціях. Переможець «Топ-100 companie » у 2022. Здобула винагороду у всеукраїнському конкурсі «Знак якості 2023». Анна про свій шлях у професії: «За моєю авторською методикою мої учні працюють в різних країнах, сотні задоволених

красунь. Свою країну під час війни не покидала, хоча неодноразово мої учні та клієнти запрошували навіть в OAE. Працюю в кайф! Чекаю на перемогу!

Анна Кучер

+380505071179

poltava.hair

Олена Юцова

Рекомендуємо фотографа у Польщі Висококласний спеціаліст в жанрах: • контент-зйомки, • лавсторі, • весілля, • індивідуальні та сімейні зйомки. Фотографує вже 10 років і має більш ніж 20 публікацій у міжнародних журналах та на обкладинці Quadro, Milan, Italy, а також понад 1000 задоволених клієнтів. Олена розповідає: «Люблю розкривати красу людей, зберігати їм дорогі спогади. Улюблені жанри: весілля, лавсторі, жіночий портрет. Мрію фотографувати європейські весілля (Італія, Іспанія, Франція, Греція тощо) та проводити майстер-класи для фотографів».

Олена Юцова

+48572505971

yutsova.pl


Парфумна королева найароматніший конкурс краси Face of project – Inna Mirchuk Приймай участь та отримай в подарунок парфуми та Aromadecor Організатор: клуб української діаспори Top premium та Beauty Hub

Реєстрація

Олена Ексар Українка в Німеччині Власниця Exar Studio в м. Дортмунд: • • • • •

5 років в Німеччині; 85 кв.м краси (власна студія); тренер курсів з манікюру; офіційний тренер компанії; FORCEO торгової марки Kinetics; найважливіша порада: «Німеччина дає рік на інтеграцію. Витратите цей час на вивчення мови. Це дуже важливо!»; більш за все подобається в Німеччині те, що ти захищений та застрахований.


Адвент-календар своїми руками Адвент – це загальна назва передріздвяного періоду. Слово «adventus» у перекладі з латині означає «йде, наближається».

26 Нова Я® / Грудень 2023


КреативнаЯ Адвент – час, наповнений радісним очікуванням різдва. По суті, адвент-календар є планом підготовки до свят. Щоб не потрапити у святковий хаос. Класичний календар розрахований на 24 дні, але... ваш може бути будь-яким.

Перший адвент-календар За переказами, син німецького пастора Герхард Ланг «діставав» маму запитаннями про те, коли ж буде Різдво. Мама придумала календар у вигляді 24 віконець із картону, на які розвішала печиво. Тепер малюкові було цікавіше відраховувати дні до свята. У більш зрілому віці, дитяче заняття переросло в бізнес: у 1904 році Ланг створив адвент-календар «У країні немовляти Ісуса». Так почалася адвентоманія. Завдання для адвент-календаря для дорослої дівчинки: 1. Розкажи, за що ти найбільше вдячна року, що минає. 2. Розкажи, яким своїм досягненням за минулий рік ти задоволена найбільше. 3. Приготуй три нові новорічні страви. 4. Спечи різдвяне печиво. 5. Приготуй домашній глінтвейн. 6. Подивися всією сім’єю різдвяний фільм. 7. Збери та повикидай весь одяг, який ти не носила в 2023 році. 8. Заспівай колядку. 9. Придумай 5 імен для ельфів. 10. З’їж цукерку без рук. 11. Дізнайся, як святкують Новий рік в інших країнах та вивчи привітання з Новим роком 10 мовами. 12. Встань на стілець і розкажи про себе, ніби ти Сніжинка. 13. Уяви, що прийшла з майбутнього й розповіла про своє життя, яким воно стало через 5 років. 14. Влаштуй танцювальний вечір під різдвяні пісні. 15. Сходи на ковзанку. 16. Потренуй новорічний макіяж. 17. Сходи в парк і назбирай шишок. 18. Придбай комплект білизни. 19. Намалюй собі маскарадну маску.

Адвент-календарі бувають різними. Хтось просто купує їх для дітей як набір солодощів. Хтось робить їх у вигляді квестів, щоб зайняти дітлахів чимось корисним. Але ж і дорослим членам сім’ї, і підліткам теж хочеться доторкнутися до святкової казки, відволіктися від буднів і отримати особливий сюрприз!

Чим менша дитина, то менше днів має бути в календарі, щоб малюк не втратив до нього інтерес. А чим старша – тим більше. Як у нас. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.

Зроби манікюр, який ніколи не робила. Напиши список бажань на майбутній рік. Поїдь кудись на вихідні. Влаштуй піжамну вечірку. Пригости себе найсмачнішими тістечками твого міста. Візьми урок танцю. Напиши в календарі подяку кожному члену сім’ї. Придумай собі карнавальний костюм і одягни до вечері. Розкажи, з ким зі знаменитих людей ти б хотіла поспілкуватися особисто. Зніми ролік з новорічним побажанням та розмістити на своїй сторінці. Напиши собі листа в 31.12.2024 р. Можеш від руки, щоб відкрити через рік, а можеш відправити через поштові сервіси. Так і запитай у пошуковику. «Сервіс для відправки листа у майбутнє». Бажаю, щоб все, що написане, збулось!

Розкажіть, а чим ви наповнюєте адвент-календарі?

З прийдешнім Різдвом! Анжеліна Май Грудень 2023 / Нова Я® 27


«Чайка» дарує крила Вокально-хореографічна студія «Чайка» – відомий у Запоріжжі та Україні дитячий художній колектив. Через відтворення національного колориту Головне про студію «Чайка» української народної хореографії, української народної пісні та світової культурної спадщини студія формує риси громадянина України. Вихованці студії – активні учасники акцій та заходів на підтримку ЗСУ, міських та Все­ українських заходів, неодноразові переможці конкурсів та фестивалів різного рівня, володарі багатьох Гран-прі, нагороджені грамотами та дипломами різних рівнів.

• •

Чекаємо на юні таланти:

Заклад позашкільної освіти «Міській Палац дитячої та юнацької творчості» Запорізької міської ради м. Запоріжжя, площа Запорізька, 1 068 130 09 71, www.gordiy.zp.ua 30 Нова Я® / Грудень 2023

навчаються близько 300 дітей, віком від 4 до 16 років; працюють 8 педагогів: викладачі класичного та народного танцю, педагог з вокалу, акомпаніатори-піаністи; навчання розраховано на 9 років: базова підготовка з класичного та народно-сценічного танцю, академічний хоровий та сольний спів; у репертуарі студії закарпатські, болгарські, литовські, італійські, грецькі та українські народні танці, пісні ук­раїнських композиторів, світова класика; випускники студії навчаються у Київському Національному Університеті культури та мистецтва, Дніпропетровському училищі культури, Харківській державній академії культури, Запорізькому музичному училищі ім. П. Майбороди.

Юрій Володимирович Трубчанінов,

художній керівник студії, заслужений працівник культури України, відмінник освіти України, балетмейстер-постановник, організатор та творчий педагог


Світлана Вільчинська

Мирного неба та Здоровʼя, скільки треба! Щиро вітаю Вас з наступаючим Новим роком! Ще пройшов один складний рік для нашого українського народу, рік ненависної, болючої війни, рік на грані життя та смерті, рік сліз, переживань, та великих втрат наших захисників, які стали на захист українського народу, втрат дітей та мирного населення. Розриває біль та смуток – квітучі українські землі, поля, лани, ліси, міста, села та людей назавжди стерто з карти України. Не пробачимо! Вклоняюсь до землі нашим захисникам за захист України, за те, що ми маємо, те, чого вони не мають, захищаючи нас: тепло, світло, чисте небо, сон у мʼякому ліжку. Тримайтесь, наші рідні, сили вам, дякуємо вам за захист. Ангела-охоронця на усіх ваших дорогах. Будь ласка, повертайтесь живими та неушкодженими. Все буде Україна з такими Соколами, як ви! Дай господи мирне Українське небо у Новому 2024 році. У кожну родину, у кожну домівку – тепла, добра – кожному серцю. Разом ми – сила, разом ми – міць. Слава Україні! Героям Слава!


Якщо ви досі не одружені з Бредом Піттом і не володієте будиночком біля моря, можливо, настав час закликати на допомогу мапу бажань та магію.

Карта бажань

як шлях до мрії

Секрет виконання всіх бажань знає великий Паоло Коельо, і звучить він так: «Якщо ви чогось насправді хочете, то весь Всесвіт допоможе вам досягти цього!» Але як Всесвіт дізнається про ваші бажання, адже він не вміє читати думки? Вам допоможуть чари візуалізації та карта бажань.

Варіанти дошки візуалізації Найпростіша техніка, яка працює на кшталт «списку покупок», які ви складаєте для Всесвіту. Вам треба придбати дошку (коркову, крейдовану або фліп-чарт), куди ви кріпитимете картинки всього, про що ви мрієте. Не обмежуйте себе – сукня останньої брендової колекції, красива шубка, двоповерховий будинок із черепичним дахом, закохана пара на яхті… На дошці ви легко зможете змінювати картинки й місце розташування.

32 Нова Я® / Грудень 2023

Колаж бажань Довільно виконується на папері, але тут у бажання ви «вбудовуєте» себе (вклеюєте своє фото). Усе ще хаотично й творчо, але ви створюєте більш сфокусоване майбутнє – на вас брендові штучки, ви стоїте поруч із будинком мрії й цілуєтеся на яхті теж ви. Відчуваєте різницю? Шанси отримати бажане підвищуються – мрії персоналізуються, з'єднуються з вами й отримують потужний заряд енергії.

Карта бажань Найскладніша техніка з фен-шуй, яка дає змогу попрацювати зі своїм життям загалом! Такий підхід дає чіткі рекомендації з управління енергією «ци», яка створює потік достатку, здоров'я і доходу. Враховується колір і розташування елементів (вода, вогонь, земля, метал і дерево). Загалом у карті


КреативнаЯ бажань за фен-шуй 9 секторів. Хочете бути здоровою, багатою і щасливою? Заповнюйте ВСІ сектори.

Визначтеся зі своїми бажаннями Дуже часто ми живемо в полоні бажань чоловіка, батьків або ще когось, а мрії інших людей не можуть нас запалити. Мрія – паливо для досягнення цілей. «Свою» мрію ви впізнаєте від заряду енергії та бажання зробити крок їй назустріч. Щоб усвідомити свої справжні бажання, побудьте в тиші та на самоті. Запишіть список із 50–100 бажань і відберіть ті, які важливо виконати в найближчі 1–3 роки. Перевірте, можливо, вам і не треба, щоб це бажання збулося, адже тоді... доведеться самій змінюватися. Бо це – інший спосіб життя, інше оточення, інший розпорядок дня, інші гроші, інша фігура, інша робота... А ви готові до таких змін? Давайте перевіримо. На допомогу вам техніка запитань Декарта. Письмово дайте відповідь на ці запитання, прислухаючись до своїх відчуттів.

Отже, запитання: • • • •

Що трапиться, якщо я отримаю (сукню, машину, чоловіка...)? Що трапиться, якщо я не отримаю (сукню, машину, чоловіка...)? Що не станеться, якщо я отримаю (сукню, машину, чоловіка...)? Що не станеться, якщо я не отримаю (сукню, машину, чоловіка...)?

Парадокс: нас найчастіше гальмує... страх успіху! Невдача? О, з цим ми легко впораємося, адже це вже було в минулому й нам знайоме. Але якщо все вийде, то... я не знаю, як жити в такій реальності, а це страшно. А ще... згадайте про нейронні зв'язки.

Активація бажань Щоб карту швидше активувати, важливо серед істинних бажань вбудувати якесь легко

здійсненне (випити кави, з'їсти шоколадку). Зробили карту бажань? Вітаємо! Швидше готуйте каву – останні ковток і шматочок шоколадки активізують роботу всієї карти бажань. Порада на прощання: працюйте з картою бажань, робіть її «живою». Оновлюйте – додавайте нові бажання, відклеюйте ті, що збулися. Дивіться на вашу карту бажань, розмовляйте з нею, візуалізуйте майбутнє та вірте, що все задумане здійсниться.

Матеріали для карти бажань: 1. 2. 3. 4. 5.

Аркуш ватману (дошка). Ножиці. Клей (скотч). Кольорові маркери (фарби, олівці). Журнал із яскравими ілюстраціями («Нове вогнище» вам на допомогу). 6. Цитати (слова, цифри). 7. Ваші фото. 8. Декор. Для просунутих – мережива, сушені квіти, намистинки. 9. Натхнення. 10. Віра в себе. 11. Гарний настрій. Опануйте техніки довільних колажів та переходьте до найскладнішої карти бажань, що гарантує здійснення ваших мрій.

Грудень 2023 / Нова Я® 33


КреативнаЯ

Правильна карта бажань

за фен-шуй

Спочатку вивчіть усі 9 секторів, які відповідають життєвим сферам, і тільки після цього починайте створювати свою карту. Кожен сектор певного кольору й відповідає конкретній стороні світу. Візьміть ватман і розділіть на 9 частин, зафарбувавши кожен сектор у відповідний відтінок. Тепер складіть колаж бажань, де в кожному секторі – певні ілюстрації (вирізки, фото, тексти, слова, цифри) та мислеформа – афірмація, яку важливо промовляти вголос. Так ви активізуєте мрію через тіло.

фотографії. Якщо хочете створити стосунки – обручки, щасливу пару або образ людини, типаж якої вам подобається. Фрази типу: «Я кохаю і взаємно кохана». «Я виходжу заміж за людину, з якою буду щаслива».

Багатство

Слава

Лівий верхній (південний схід) сектор, лілового кольору. Тут усе, що відповідає матеріальному благополуччю. Місце для бажань, пов’язаних із грошима, автомобілями, будинками, яхтами, банками, коштовностями. Фрази типу: «Я, як магніт, притягую гроші». «Я заробляю достатньо для високої якості життя».

Верхній квадрат (південь), сектор червоного кольору. Хочете прославитися, стати знаменитою, очолити якийсь рух або бути лідером у якійсь організації? Розміщуйте нагороди, п’єдестали, фото успішних людей, зірок або відомих ораторів. Фрази типу: «Я на обкладинці глянцю (у топі YouTube)». «Я знаменита й популярна».

Сім’я, вихованці

Ваше «Я»

Лівий (схід) сектор, зеленого кольору. Усе про дім – мрії, теплі стосунки з батьками, домашні улюбленці. Тут розташовуйте затишний кухонний куточок або спальню, цуценя чи кошеня. Ваші сімейні фото, на яких ви посміхаєтеся. Фрази типу: «У мене теплі стосунки з батьками». «Мої рідні та близькі щасливі та здорові».

Центральний сектор. Нарешті – ви в центрі всього! Тут має бути ваша улюблена фотографія, де ви щасливі й собі подобаєтеся. Сюди розміщуйте картинки, що уособлюють ваше здоров’я, молодість, красу, стрункість і гармонію. Зробіть собі суперфігуру у фотошопі! Фрази типу: «Я в центрі мого життя». «Я важу 75 кг, здорова, щаслива й почуваюся чудово».

Шлюб і кохання Лівий нижній (північний схід) сектор, рожевого або пісочного відтінку. Якщо ви щасливо одружені, розміщуйте ваші спільні

34 Нова Я® / Грудень 2023

Кар’єра Нижній (північ) сектор, синій. Замислюєтеся про високу посаду, зміну місця роботи або


КреативнаЯ над відкриттям свого бізнесу? Приклейте сюди лого компанії, зображення підприємств та їхніх сфер діяльності, фото співробітників і заходів, які проходять в організаціях, що вас цікавлять. Фрази типу: «Мене підвищили й підняли зарплату». «Я відкрила свій прибутковий бізнес із доходом __ грн. на місяць».

Знання та мудрість Правий верхній (південний захід) сектор, коричневий. Безперервне навчання – тренд нашого часу. Давно хотіли вивчити англійську, вступити до магістратури або закінчити курси водіння? Розміщуйте всі атрибути навчання: дипломи, сертифікати, ілюстрації процесу навчання онлайн або офлайн. Фрази типу: «Я вивчаю англійську мову й легко спілкуюся на побутові теми». «Я отримала водійські права».

Творчість і діти Правий (захід) сектор – золотий, жовтий, срібний або білий. Усміхнене немовля в цьому секторі підійде тим, хто мріє про дитину. Для всіх інших – це сектор творчості: малювання, ірландські танці, нещадний вокал у караоке, а може, балет для душі? Фрази типу: «Я написала й видала роман». «Я щаслива мама малюка».

Подорожі Правий нижній (північний захід) квадрат, сектор білий або відтінків золота й срібла. Ідеальне місце, щоб розташувати фото країн і туристичних місць, про подорож куди ви давно мрієте. Хочете в Париж – розміщуйте Ейфелеву вежу. У фотоілюстраціях мрії зафіксуйте світанки й заходи сонця на Мальдівах. Фрази типу: «Я двічі на рік буваю за кордоном». «Я відпочиваю на Мальдівах».

Багатство Лівий верхній (південний схід) сектор, лілового кольору. Сім'я, вихованці Лівий (схід) сектор, зеленого кольору. Шлюб і кохання Лівий нижній (північний схід) сектор, рожевого або пісочного відтінку. Слава Верхній квадрат (південь), сектор червоного кольору. Ваше «Я» Центральний сектор. Кар'єра Нижній (північ) сектор, синій. Знання та мудрість Правий верхній (південний захід) сектор, коричневий. Творчість і діти Правий (захід) сектор, золотий, жовтий, срібний або білий. Подорожі Правий нижній (північний захід) квадрат, сектор білий або відтінків золота й срібла.

Ліліанна Семенюта Грудень 2023 / Нова Я® 35


ЗдороваЯ

Я безмежно рада, що можу забезпечити найвищу якість ведення вагітності, проведення пологів, ведення післяпологового періоду кожній пацієнтці. Потрібно враховувати, що всі люди різні, ситуації різні, пологи різні. Ніколи не буде однаково легко й просто у всіх.

Особливість ведення пологів під час війни Жінка під час вагітності й так дуже вразлива, а під час війни, тим більше. Важливо створити безпечні умови для мами й малюка. У пологовому будинку обладнано укриття. Якщо під час пологів оголошується тривога, то породілля, в супроводі персоналу, спускається в укриття, де спокійно проводяться пологи або кесарів розтин. У післяпологовому періоді навчаємо й консультуємо: як доглядати за малюком, щодо грудного вигодовування тощо. На виписку з пологового будинку даруємо подаруночки.

Психологічна підготовка вагітної Дає можливість жінці морально підготуватися до пологів і легко народити. На курсах і школах розповідають про пологи, навчають правильно дихати й вибрати зручні для пологів пози, доглядати за малюком. Проводять бесіди про правила грудного вигодовування. Анестезіологи розповідають про методи знеболювання під час пологів і кесаревого розтину.

Безпечні пологи – наш пріоритет під час війни 36 Нова Я® / Грудень 2023

Пологи в супроводі доули Ставлюся до супроводу доулою вагітної в підготовці до пологів і в самих пологах позитивно. Доула вірить у жінку, вона розуміє, що пологи – це природний процес. Вона розповідає, як потрібно діяти, дає поради, заспокоює, підбадьорює, вислуховує. Буває, тата не готові бути партнером на пологах, тоді доула – чудова помічниця.

Компетентний супровід під час пологів Включає грамотне, згідно з сучасними рекомендаціями та протоколами, ведення пологів з урахуванням побажань жінки. До домашніх пологів у нашій країні ставлюся дуже негативно. Тому що немає умов для надання ургентної допомоги у разі виникнення ускладнень. Пологи – це дуже делікатний процес, враховувати потрібно й релігійні погляди. Наприклад, можу провести так звані Халяльні пологи. Я завжди йду назустріч нашим породіллям і намагаюся створити всі необхідні умови.

Юлія Молчан, акушер-гінеколог вищої категорії Пологовий будинок №7, м.Одеса julia.molchan
По’Д арко NSP – турбота про себе Ми на порозі зими, тож постає одвічне питання «Що робити, щоб знизити ризик зараження або гідно пережити будь-яке вірусне захворювання?» Інтернет починає рясніти порадами, рецептами та розповідями про те, як можна «підгодувати» імунну систему в швидкісному режимі. І хоча ми всі чудово знаємо, що імунітет залежить від стилю харчування, фізичного навантаження і способу життя, все одно починаємо ходити «по колу», шукаючи чарівні засоби. І я хочу розповісти про один з них, бо його точно можна віднести до «чарівних».

По'Д арко NSP Виготовляється з флоама – внутрішнього шару кори мурашиного дерева, що живе в тропічних лісах до 700 років.

Терапевтичний ефект: • • • • • • • • • • •

перешкоджає розмноженню та росту грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів; має противірусну активність; протигрибкові властивості; антиоксидантний засіб, що подовжує молодість; пригнічує ріст навіть внутрішньоклітинних паразитів; зміцнює імунну систему; чинить протизапальну та знеболювальну дію; незамінний у разі ревматизму та артриту; має антикарцерогенні властивості; сприяє відхаркуванню слизу; виводить токсичні речовини: важкі метали, пестициди, консерванти і залишки лікарських препаратів;

• •

• •

пригнічує ріст Хелікобактер Пілорі та інших бактерій; запобігає процесам репродукції вірусів грипу, герпесу, гепатиту В і С, ВІЛ та інших, оскільки пригнічує ферментативні процеси, без яких не може відбуватися розмноження вірусів; блокує надходження кисню до ракових клітин, зупиняючи процес розвитку пухлини; надає допомогу в разі алергії, ауто­ імунних захворювань, кишкового та вагінального кандидозу, простатиту, анемії, запалень сечовивідної системи та легеневих захворювань; при зовнішньому застосуванні допомагає загоїти виразки, пролежні, рани...

Як таке може бути? Може. І ви самі легко переконаєтеся в його чудодійних властивостях, якщо почнете його використовувати. І не треба при цьому шукати рецептів стародавніх інків, які активно користувалися корою мурашиного дерева й знали, як вживати її в разі травм, для поліпшення кровообігу чи зміцнення захисних сил організму... Досить звернутися, скажімо, до мене. І ми обговоримо дозування та умови прийому. Для діточок, насамперед!

Валентина Вельменко,

директор-ассистент NSP +38 0509561733 valentyna.velmenko Грудень 2023 / Нова Я® 39


ЗдороваЯ

Check-лист ментального здоров’я.

Перевірте себе

Багато років тому Ненсі Мак-Вільямс, послідовниця класичного психоаналізу й першовідкривачка психології характерів, створила й описала «чек-лист» ментального здоров’я, яким психологи й звичайні люди користуються донині.

1 2

Здатність любити іншу людину. Чи можете ви полюбити іншу людину й приймати її такою, якою вона є, без бажання «переробити». Здатність працювати, створювати, творити. Чи можете ви не тільки «досягати» кар'єрних висот, а й створювати щось, що важливе для вас і для оточуючих. Залишити слід у житті інших людей – одна з ознак психологічного здоров'я.

3

Здатність грати, жартувати, бути несерйозним. Уміння сприймати гумор, здатність виходити зі стану емоційного та розумового напруження й розвиватися через ігри. Здатність до автономії та опори на себе. Іншими словами – здатність людини ухвалювати рішення за себе й нести відповідальність за свій вибір. Здатність приймати себе та свою особистість у всьому різноманітті її проявів. Ми не можемо бути ідеальними або бути втіленням зла: у кожній людині поєднуються хороші й погані якості. Здорова людина адекватно їх оцінює та приймає в самій собі. Здатність відновлюватися після стресу. Наша психіка не може тривалий час перебувати в стресовому стані. Здатність адаптуватися до змін – одна з ознак її стійкості.

4

5

6

40 Нова Я® / Грудень 2023


ЗдороваЯ

7

Реалістична та стійка самооцінка. Занадто критично або занадто високо оцінюючи себе, ми наражаємося на постійний ризик невідповідності дійсності нашим очікуванням, що призводить до розчарувань і стресу. Наявність усвідомленої системи цінностей. Тут про те, що наші цінності можуть змінюватися з часом або залежно від ситуації. Здатність відчувати будь-які емоції та виносити пов'язану з ними напругу. Це про вміння відчувати їх, усвідомлювати й не піддаватися їм, одночасно підтримуючи зв'язок і з раціональною, і з емоційною своєю стороною. Здатність дивитися на себе збоку. Вміти бачити ситуацію незалежно від свого до неї ставлення й обирати шляхи розв'язання проблеми, максимально ефективні в даному контексті. Здатність чітко розділяти себе та інших. Зокрема, в емоціях і бажаннях. Так, людина, яка нас образила, можливо, не мала такої мети, а це наша емоція та відповідальність «ображатися чи ні». Гнучкість й адекватність у використанні психологічного захисту. Коли ми схильні до стресу, то мозок намагається «втекти» від цього, неусвідомлено ігноруючи проблеми, з якими потрібно розібратися. Здорова людина робить те, що потрібно, а не те, що приємно. Баланс в орієнтованості на себе та на інших. Ідеться про здатність зва-

8 9

10

11

12

13

жати на власні інтереси спільно з інтересами та комфортом інших людей, стосунки з якими для нас важливі. Здатність відчувати себе живою. Або відчуття вітальності – одна з основних ознак гармонійного існування людини. Здатність приймати своє безсилля. Тобто здатність сумувати, відчувати злість або скорботу й водночас розуміти та приймати те, що ми не в змозі змінити.

14 15

Звірте цей список Та дайте відповідь на запитання «Чи влас­ тиво це особисто для мене?»: • здатність любити іншу людину; • здатність працювати, створювати, творити; • здатність грати, жартувати, бути несерйозним; • здатність бути автономною й спиратися на себе; • приймати себе й свою особистість у всьому різноманітті її проявів; • здатність відновлюватися після стресу; • реалістична й стійка самооцінка; • наявність усвідомленої системи цінностей; • здатність відчувати будь-які емоції та виносити пов'язану з ними напругу; • здатність дивитися на себе збоку; • здатність чітко розділяти себе та інших; • гнучкість й адекватність у використанні психологічного захисту; • баланс в орієнтованості на себе та на інших; • здатність відчувати себе живим; • здатність приймати своє безсилля. Який у вас вийшов результат та як це про ваш ментальний стан? Поміркуйте.

Грудень 2023 / Нова Я® 41
ЗдороваЯ

Солодкий та корисний Відомо понад 300 сортів меду. Кожен із них вирізняється за смаком, кольором, ароматом і корисними компонентами. Бджолиний мед з античних часів був симПеревірка меду волом безсмертя і благополуччя, вважався на натуральність еліксиром життя. «Чари» або «наділений магією» – так дослівно перекладаєтьс слово «мед». Дійсно. Тільки чари можуть пояснити, як одночасно може бути «солодко», «смачно» й «корисно».

Пам'ятайте: • під впливом високих температур (вище 45°) мед втрачає свої лікувальні властивості та перетворюється на набір цукрів; • не зберігайте при негативних температурах; • зберігати краще в скляному або глиняному посуді; • мед має необмежений термін придатності. Обираючи мед, візьміть до уваги: • «Різнотрав'я» – універсальний мед, хороший для зміцнення імунітету. • Липовий мед рекомендується в разі проблем із бронхами, легенями, горлом і нежитю. • Гречаний мед допомагає підняти рівень гемоглобіну в крові, нормалізує тиск і благотворно впливає на роботу кишечника. • Мед із соняшнику відомий як сечогінний засіб, знижує ймовірність утворення набряків, зміцнює судини й печінку. • Акацієвий і буркуновий мед рекомендуються на вечірнє чаювання – заспокоює, покращує обмінні процеси, розширює судини.

44 Нова Я® / Грудень 2023

Консистенція продукту: має бути однорідною, рідкою влітку й густою взимку, бо в меді відбувається природна кристалізація. Аромат: тонкий, квітковий, ненав'язливий. Підробка, найчастіше, пахне карамеллю. Вага: 1 літр натурального меду – становить 1400 грамів. Реакція на вогонь: піднесіть сірник до меду. Якщо він почне плавитися не відразу, то можна говорити про натуральність продукту. Реакція на йод: у склянці води розведіть 2-3 ложки меду. У посуді не повинен з'явитися осад, а при додаванні 2-3 крапель йоду суміш не посиніє. Реакція на черствий хліб: помістіть шматочок хліба в ємність із медом. Натуральний продукт не розм'якшить хліб.


ЗдороваЯ

Мед із сухофруктами та горіхами 300 г меду, 100 г кураги, 1 лимон, 100 г чорносливу, 50 г родзинок, 1/2 склянки подрібнених очищених волоських горіхів. Курагу, лимон, чорнослив і родзинки ретельно промити й перемолоти в млинку для м’яса, додати товчені горіхи та незацукрований мед. Усе перемішати й покласти в скляну банку з кришкою, що щільно закривається. Зберігати суміш у холодильнику. Приймати по 1 ч. л. 3 рази на день. Засіб рекомендується для зміцнення імунітету, підняття життєвого тонусу організму, у разі захворювань серця.

Мед із лимонним соком Сік 1/2 лимона, 1 склянка кип’яченої води. Сік лимона змішати з водою або нарзаном. В отриманій суміші розчинити мед за смаком. Використовується як вітамінний і загальнозміцнювальний засіб. Сік лимона з медом допомагає в разі грипу.

Мед із цибулею Приготувати настій цибулі з водою (1:20), змішати його навпіл з медом. Отриманим розчином промивати порожнину носа й глотки 3–5 разів на день у період епідемії грипу. Бережіть себе та тих, кого любите. Будьте здорові!

Роза Донец Грудень 2023 / Нова Я® 45Свята: У масовій культурі доволі поширеною є віра в сакральність новорічної ночі. Мовляв, як її проведеш, таким рік і буде.

Звідси столи, що ломляться від смачної, гарно оформленої, не дуже «здорової» їжі та різноманітного алкоголю. Бо одне диво в новорічну ніч точно відбувається – холодильник стає безрозмірним. І бажання весь цей чудовий достаток поглинути за одну ніч. Не зважаючи на те, як почуватиметься при цьому печінка. І хоча вона – це єдиний орган у нашому організмі, який здатний відновлюватися доти, доки не відбудуться незворотні зміни, у новорічну ніч про здоров'я печінки треба обов'язково згадати. А щоб це було простіше зробити, наведемо тут кілька фактів про неї. Печінка ніколи не болить. Тому навіть важкі захворювання на ранніх стадіях минають без жодних симптомів. Печінка є головним фільтром усього тіла. Якби не ця функція, через дві-три години людина померла б. За добу через печінку протікає майже 2000 літрів крові. Печінка зберігає запас вітамінів. Якщо людина захворіла, вона віддає ті вітаміни, які потрібні найбільше. Це вітаміни А, В12, D.

1

2

3 4

печінка

в зоні ризику

5

Має запас крові на нещасний випадок. Якщо трапляється крововтрата, печінка стискається і може викинути в кровотік до півлітра крові. Печінка – сховище глікогену. Глікоген – це запас енергії, який використовується для підтримання життя, навіть якщо людина перестане на кілька днів приймати їжу. Мозок пов'язаний із печінкою. Це пов'язано з процесом виведення з організму аміаку. Якщо печінка не справляється зі своїми функціями, то аміак пригнічує мозок, що може призвес­ ти до недоумства й руйнування особис­ тості. Як, наприклад, буває у хронічних алкоголіків. Знешкоджує всі отрути. Усе, що ви з'їли, випили або прийняли як ліки, доставляється в печінку для повної переробки та знешкодження. І тільки після проходження системи очищення, кров, збагачена всім необхідним, потрапить у серце, мозок, легені та клітини організму. А ще пам'ятаємо, що січень – це місяць, коли печінка стає «слабкою ланкою» за біоритмами природи. Та й у раціоні переважають консервовані продукти або вирощені під штучним світлом. Тож будьте дбайливі до неї, не створюйте критичного навантаження!

6

7

8

Роза Донець Грудень 2023 / Нова Я® 49


«Кожен рік закінчується щасливо – він закінчується Новим роком!»

Зимові оповіданки Сільвія Чіз

У його житті було два головні аромати. Запах мандаринів починався в дитинстві й був символом улюбленого свята – Нового року, коли він ще вірив, що Дід Мороз виконує заповітні бажання. Потім він принципово не купував мандаринів просто так, хоча вони були в продажу завжди – і в спеку, і в холоднечу. І навіть злився на них за цю доступність. Стиралося щось важливе, що давало, зокрема, опору в житті.

50 Нова Я® / Грудень 2023

І запах кави. У студентські роки цей напій, що бадьорить, так часто виручав його, веселуна й гуляку, що став невід’ємною частиною його життя. Ранок починався зі смачного напою, приготованого дбайливими маминими руками, і вже тому був добрим. Потім каву готувала дружина. У неї теж виходило. А в нього – ні. Ніколи. Хоча після розлучення потреба в ньому була величезна. Після безсонних ночей без кави сходити на роботу було


ТворчаЯ нереально. Різноманітність сортів і виробників вразила б уяву будь-якого кавомана, який побачив колекцію баночок, пакетиків і коробочок, що накопичилися в нього на кухні. Але в нього завжди виходило лише коричневе вариво, яке він з огидою ковтав. У подружок, які іноді зазирали в його холостяцьке гніздо, виходило ще гірше. Замкнуте коло. Він страждав, він уже ненавидів тих, хто взагалі придумав це зілля, що підсаджує на «голку, схожу на наркотичну»... Але сьогодні він прокинувся від давно не відчуваного почуття, дуже схожого на блаженство. У повітрі витали аромати свіжозвареної кави й мандаринів. «Звідки? До Нового року три дні. І я їх не купував, – промайнуло в голові, а губи встигли розтягнутися в щасливій усмішці. – То Дід Мороз усе ж таки існує!» *** Їй нічого не хотілося. Взагалі. Ну, хіба що трохи спати. І зовсім трохи плакати. Бо їй, дуже вродливій і ошатній, уперше доведеться сидіти за святково сервірованим столом самій. Ще опівдні закінчилася передноворічна метушня з прибирання квартири, приготування страв, встановлення та прикрашання ялинки. Веселі вогники, увімкнені під звичне з дитинства «Ялинко, засвітися!», весь вечір підморгували, безуспішно намагаючись створити їй гарний настрій. Ближче до опівночі вона влаштувалася біля екрана телевізора, щоб подивитися святковий концерт і трохи відпочити, як раптом у двері подзвонили. Вона відчинила їх і не повірила очам – на порозі стояв Дід Мороз із подарунком. І не якимось, а путівкою, про яку вона давно мріяла. Відразу подарунок віддавати не став. Віршик із табурета читати не змушував, але чаєм напоїти попросив. Вона заметушилася, запросила до столу. Дуже вже гарний був Дід Мороз. І гарний, і ставний, і веселий. І очі розумні, добрі й такі розуміючі. А коли запропонував поличку похилену прибити, серце її просто розтануло.

Стукіт молотка злився з боєм курантів. «ЗдОрово, – промайнуло в неї в голові. – Як там кажуть? Як зустрінеш Новий Рік, так його й проведеш? Ну що ж, я не проти». Але звук бою курантів виявився гучнішим. Він і... розбудив її. «Ну ось і чудово, і навіть не проспала», – весело подумала вона. Бо тепер точно знала, якого судженого вона загадає як новорічне бажання! *** Їй утретє за ніч снився один і той самий сон. Вона сидить у ресторані з незнайомим красенем і їсть тістечка. Еклери, суфле, тірамісу, шоколадні та бісквітні, з різноманітним дизайном по їхньому верху... І щоразу тістечка з’являлися нові, а красень – один і той самий. Обличчя його не пам’ятала, тільки закарбувався вираз розчулення, коли їла п’ятий кошик із ягодами та збитими вершками. Обривалися сни на найцікавішому – він простягає їй крихітну оксамитову коробочку, а офіціанти ввозять святковий торт... Щоб перервати цю муку, вона піднялася з ліжка. Пройшлася квартирою. Похвалила себе за завбачливість – у квартирі не було нічого з того, що можна віднести до розряду солодкого. А ключ від квартири, де вона вирішила провести добровільне ув’язнення, був вранці відвезений чоловіком на риболовлю. Першу годину вона себе підбадьорювала й нахвалювала за прийняте рішення. Через дві години проводила важким поглядом голуба, який намагався розклевати засохле печиво. Ще через три – за допомогою нюху, що неймовірно загострився, виявила карамельку, що завалилася за крісло, і довго роздумувала над нею. Цілу хвилину. Йшла шоста година її передноворічної безвуглеводної дієти...

Таїсія Вершиніна,

авторка, літредакторка в «Письменницькому бюро» Таисия Вершинина 095 1205422 Грудень 2023 / Нова Я® 51


Новорічне диво Я тоді працювала в школі, психологом. Школа звичайна, колишня заводська, загалом, не ліцей мистецтв. Дев’яності. Найняти справжнього, у сенсі – професійного, Діда Мороза вже коштувало дорого, а збирати з батьків гроші ще було незручно. Вчителі у молодших класах, як на підбір, – молоді спеціалістки. Мужиків у нас не було в принципі, навіть фізкультурниця – баба. Вона, до речі, і грала бабу. Бабу Ягу. Діти потім її ще довго боялися і фізкультуру не прогулювали. На роль Діда Мороза була потрібна «фактурна жінка», а з фактурних була тільки Віра Іванівна, з третього «А». Але вона була занадто фактурна. До того ж, від заздалегідь затвердженої на роль Снігуроньки секретарки Лери відставала на дві голови. На той момент я була глибоко вагітна й збиралася взагалі відсидітися в креаторах. Але виявилося, що моя тимчасова фактурність якнайкраще підходила до ситуації... – Здрастуй, Дідусю Моро-о-о-о-з! – волали перші класи. Борода в мене, щоправда, була не з вати, а натуральна – стара перука математички Марини. Пекуча блонда, напередодні понівечена манікюрними ножицями найблюзнірливішим чином.

52 Нова Я® / Грудень 2023

Ганна та Олександра Гін – Здрастуйте, діти-и-и-и, – тягнула я моторошно ненатуральним басом. – Ви мене впізнали?! – Звичайно, впізнали! – знущалася на репетиціях Снігуронька. – Це ж вагітна психічка! (Діти називали мене на манер предметників: «математичка», «русичка», «психічка»). Після дружного скандування «Дід Мороз!», за сценарієм, мала починатися меркантильна пісенька зі словами «красный нос, красный нос, что принес, что принес?» Найскладнішим випробуванням, несподівано, виявилися римовані одкровення дітей. Щоб розповісти віршик, кожен намагався видертися Дідусеві на коліна.


Ви уявляєте собі, скільки важить третьокласник?! На десятому одкровенні я виглядала, швидше, як труп Діда Мороза. Виручала Снігуронька. – Дівчатка і хлопчики, уявляєте, у нашого Дідуся дорогою з Лапландії зламалися сани. Йому довелося йти пішки й в нього сильно-сильно втомилися ніжки. Тому, будь ласка, не сідайте до нього на коліна! – Та-а-ак, звісно-о-о-о, – погоджувалися діти. І замість того, щоб сідати на коліна, починали на Дідуся по-всякому спиратися і завалюватися. У фіналі цієї агонії я повинна була вставати з пенька, щоб покружляти зі «сніжинками».

Наближався кульмінаційний момент свята – роздача подарунків. Снігуронька розмахується чарівною паличкою, і... І раптом сталося диво. Хтось штовхнув мене зсередини живота. Я вперше відчула свою майбутню доньку. Це було приголомшливе, дивовижне відчуття...

З наступаючим, друзі! Нехай трапляються дива. У кожного – свої. Головне, нехай трапляються!

Ганна Гін

Анна Гин


Відома українська художниця Соня Морозюк, яка нещодавно заручилася, презентувала спільну колекцію з ювелірним домом Kimberli. Художниця надихнула дизайнерів ювелірного бренду на створення особливої колекції, яка демонструє, що кохання є тією рушійною силою, яка допомагає йти вперед навіть у найважчі часи. Це те почуття, у якого не існує рамок, кордонів та умовностей.

Грудень 2023 / Нова Я® 57


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.