Page 1

Kam na dovolenku? Odporúčame Európu!

V Európe je mnoho krásnych a fascinujúcich miest na pobyt cez prázdniny. Môžete relaxovať pri mori, u jazier alebo v horách. Niektorí ľudia tiež radi znovu návštevou nových miest nášho kontinentu. Spolu sme priniesli a ukázali vám miesta, ktoré sme objavili pri cestovaní po Európe. Stojí za to tu stráviť dovolenku. Boli sme tam, preverili sme ich a určite odporúčame!

Bulharsko – Nesebar - Ravda


Nesebar je starobylé mesto a jedno z hlavných prímorských letovísk na bulharskom pobreží Čierneho mora. Nachádza sa 3 km od slnečnej pláže a 3 km od Ravda. Často sa nazýva ako "perla Čierneho mora". Nesebar je bohaté mesto - akokeby múzeum s viac ako tri tisícky rokov stále sa meniacou a bohatou históriou. Stará časť mesta sa nachádza na polostrove prepojenom s pevninou úzkou úžinou. Jeho množstvo historických pamiatok vyzýva, aby bolo Nesebar zahrnuté do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Ravda je jedným z najvýznamnejších turistických destináciía prístavov pri Čierniom mori. Jej pláže s jemným pieskom, so slnečníkmi sú pripravená pre turistov. Kaviarne a bary v blízkosti mora ponúkajú osviežujúce nápoje. V Ravde je niekoľko veľkých hotelov a mnoho súkromných izieb a malých rodinných hotelov, ale aj veľké množstvo reštaurácií, taverien a diskoték.

Chorvátsko – ostrov Hvar


Chorvátsko je nádherná krajina obklopená Jadranským morom. Je tu krásny ostrov Hvar s peknými plážami. Hvar je známy borovicami, voňavou levandulou a kamennými domčekami. Najväčším mestom na ostrove je mesto Hvar. Je tu mestský hrad, prístav s loďami, veľa pekných reštaurácií s chutnými rybami. V Jelse je výborná zmrzlina a v Svätej Nedelji môžete kúpiť výborné víno z hvarských viníc. Je tu tiež dobré miesto na skákanie.

Spain - Valencia


Valencia je tretie najväčšie mesto v Španielsku. Mesto sa rozkladá na brehoch Turia. Jeho historické centrum je jedným z najväčších v Španielsku, je to dedičstvo starovekých pamiatok, rozmanitých scénických miest a kultúrnych pamiatok. Valencia je jedným z najviac vyhľadávaných turistických cieľov v Španielsku. Medzi najreprezentatívnejšie pamiatky vo Valencii patrí katedrála. V múzeu de Belles je veľká zbierka obrazov z 14. a 18. storočia, vrátane diel Velázqueza, El Greca a Goyu. Xàbia - je pobrežné mesto ležiace v provincii Alicante v Španielsko, pri Stredozemnom mori. Nachádza sa v širokej zátoke, chránené medzi dvomi skalami. Mesto sa stalo veľmi populárnym malým prímorským letoviskom a obchodným mestom.

Beskids – Poland - Slovakia


The Beskids Beskydy je názov pre sériu pohorí Európy, tiahnucich sa od Českej republiky na západe cez Slovensko a Poľsko na Ukrajinu na východe. Najvyššia hora v Beskydoch je Hoverla, v Ukrajine. Najvyššia hora v Beskydoch je Hoverla, v Ukrajine. Existuje mnoho turistických atrakcií, vrátane historických drevených kostolov: •

malý drevený kostol v južnom Poľsku Slovenské drevené kostoly

drevené kostoly na Ukrajine

populárne lyžiarske rezorty

Rad environmentálnych skupín podporuje malú, ale rastúcu populáciu vlkov, medveďov, rysov a ekosystém Beskýd. (Wikipédia)

Poland – Gdańsk


Gdańsk je poľské mesto na pobreží Baltského mora.Mesto leží na južnom okraji zálivu Gdańsk (z Baltského mora), v mestskej aglomerácii s mestom Gdynia, kúpeľné mesto Sopot a predmestské spoločenstvo, ktoré spolu tvoria metropolitnú oblasť. Volala sa TRICITY ods Trójmiasto). Mesto má mnoho pekných budov. Väčšina turistických atrakcií je umiestnená pozdĺž, alebo sa blížia k ulici Długa (Long Street) a Długa Targ (Long trh). Peší priechod je obklopený budovami zrekonštruovanými v historickom štýle (predovšetkým zo 17. storočia) a lemovaný na oboch koncoch komplikovanými mestskými bránami. Táto časť mesta je niekedy označovaná ako Kráľovská cesta ako bývalá cesta procesie návštevy kráľov.

Poland – Masuria


Môžeme si tiež oddýchnuť pri jazere. Najpopulárnejší medzi kanoistami a námorníkmi je miesto Masurie v Poľsku - pozemok v Norte - vo východnej časti našej krajiny. Pozostáva z asi 4000 prepojených jazier a kanálov. Najväčšie sú: Śniardwy a Mamry. Systém kanálov spájajúci početné jazerá činí Masurie atraktívne pre milovníkov kúpania. Môžeme tiež nájsť objakty sakrálnej architektúry, zámky a zrúcaniny.

Poland - Kołobrzeg


Kołobrzeg je mesto v strednom Pomoransku v severozápadnom Poľsku. Kołobrzeg sa nachádza na rieke Parseta na južnom pobreží Baltského mora.Kołobrzeg je dnes obľúbeným turistickým cieľom. Predstavuje jedinečnú kombináciu prímorského letoviska so zdravotným strediskom a starým mestom plným historických pamiatok a turistických možností zábavy. Kołobrzeg je aj regionálnym kultúrnym centrom. V lete tu prebieha veľký počet koncertov populárnych spevákov a hudobníkov.

Poland - Międzyzdroje


Międzyzdroje Międzyzdroje je mesto a prímorské letovisko na severozápade Poľska na ostrove Wolin na pobreží Baltského mora. Je nazývané perla v Baltskom mori. Nachádza sa medzi širokými piesočnatými plážami s vysokými útesmi a lesmiy Wolińského národného parku (ktorý zahŕňa rezerváciu bizónov). Międzyzdroje má kúpeľné klímu a je bohaté na turistické služby.

Poland - Sopot


Sopot je prímorské mestečko na pobreží Baltského mora v severnom Poľsku. Leží medzi väčšími mestami Gdansk a Gdynia. Tieto tri mestá dohromady tvoria mestské aglomerácie zvané Trójmiasto (Tri mestá). Sopot je hlavne kúpeľným a turistickým letoviskom. Má najdlhšie drevené mólo v Európe, na 515,5 metroch. Mesto je tiež známe svojim medzinárodným sopotským hudobným festivalom.

Poland – Sudety


The Sudetes sú pohorie v strednej Európe. Sudety zasahujú z východného Nemecka do Poľska a Českej republiky. Najvyšším vrcholom je Snežka (poľsky: Sniezka) v Krkonošiach (poľsky: Krkonoše). Krkonoše zažili rastúci cestovný ruch pre zimné športy v posledných desiatich rokoch. Ich lyžiarske strediská zvyšujú rozpočet Álp.

Poland - Szczecin


Szczecin je hlavné mesto západného vojvodstva v Poľsku. V okolí Baltského mora je to siedme najväčšie mesto a najväčší morský prístav v Poľsku. Szczecin (Štetín) sa nachádza na rieke Odre, južne od Štetínskej lagúny a zátoky Pomerania. Mesto sa rozkladá pozdĺž juhozápadného pobrežia Dąbieho jazera, na oboch stranách Odry a na niekoľkých veľkých ostrovoch medzi západnou a východnou vetvou rieky.Mesto má množstvo zelených plôch: parky a aleje. Časť v parku v Štetíne, v lese Puszcza Bukowa. Významné kultúrne podujatia v Szczecine sú: Dni mora – konajú sa každý jún, Evropská noc a Festival umelcov každoročne v júli

Slovakia – Bratislava, Poprad


Bratislava je hlavným mestom Slovenska. Leží na juhozápade našej krajiny. Sídli tam aj náš prezident Ivan Gašparovič, parlament, vláda, ministerstvá a rôzne úrady. Nachádza sa v nej niekoľko vysokých škôl, divadiel, múzeí a iných kultúrnych ustanovizní ako SND, Slovenská filharmónia, SNG a SNM. Poprad is a city in northern Slovakia at the foot of the High Tatra Mountains famous for its picturesque historic centre and as a holiday resort. It is the biggest town of the Spiš region.

Turkey – Ayvalık


Ayvalık je prímorské mestečko na severozápadnom pobreží Egejského Turecka. Je to časť provincie Balikesir. Dnes sú Ayvalik a početné ostrovčeky okolo zátoky populárne rekreačné strediská. Najvýznamnejší a najväčší z týchto ostrovčekov je cund Island (Alibey ostrov), ktorý je pripojený k Lale ADAS a odtiaľ na pevninu mostom, postavený v roku 1960. Je to prvý a zatiaľ najstarší most v Turecku, ktorý spája krajiny, ktoré sú oddelené úžinou.

Italy - Rome


Talianske podnebie je vhodné pre svoju polohu v subtropickom miernom pásme. Letá sú horúce a zimy všeobecne mierne. Výnimkou je severné Taliansko, ktorá má chladné kontinentálne podnebie. Celkové klíma v severných oblastiach je ovplyvnená Alpami. Taliansko je jedným z najznámejších stredísk, ktoré vítajú turistov od začiatku leta do neskorej jesene. V tomto období je V Taliansku k dispozícii pekné, ale premenlivé počasie. Hlavným mestom je Rím. Dovolenka a Taliansko patria k sebe. Teplota vzduchu a vody, ktoré nie sú vždy konštantné ako v ďalších južných krajinách. Všetky pláže na východnom pobreží sú plné od júna do septembra. Okrem talianskych pláží lákajú rekreantov aj cyklistické trasy pre turistov.

Italy - Venice


Benátky, mesto v regióne Veneto, je krásne mesto v severnom Taliansku. Je všeobecne známe, pre jeho krásu, architektúru a umelecké diela.Mesto sa skladá zo 118 malých ostrovov v bažinatej benátskej lagúne pozdĺž Jadranského mora. Benátky sú jedným z najobľúbenejších prázdninových destinácií na svete, pretože sú považované za jeden z najväčších svetových a najkrajších miest. Murano sa skladá z niekoľkých ostrovov, prepojených mostami. Je umiestnené v benátskej lagúne, v severnom Taliansku. Je známe predovšetkým svojou výrobu skla. Pretože mesto je široko známe pre spracovanie skla, môžeme nájsť veľa skla spojeného s atrakciami, ako je napríklad rad sklární (niektoré stredoveké a aj otvorené pre verejnosť) a Sklárske múzeum v Palazzo Giustinian.

Rakúsko – Kitsee


Obec Kittsee je na Slovensku neďaleko Bratislavy. Nemčina je dominantný jazyk, ale môžete počuť aj maďarský, chorvátsky a srbský jazyk. A v poslednej dobe rastie počet aj slovensky hovoriacich obyvateľov a návštevníkov. Dnes je hranice ťažké zistiť inak ako dopravnými značkami. Na rakúskej strane je sto metrov dlhý úsek prvého domu a nápisu Kittsee Historické pamiatky: Pozostatky stredovekého kostola pomenovaného St Pancratius, po roku 1529 prežila len veža. Pôvodná budova bola postavená pred rokom 1250. Dnešný kostol Povýšenia svätého Kríža bol postavený v roku 1736 (s názvom Kostol Panny Márie do roku 1808). Nový Zámok (Schloss Kittsee), bol postavený v roku 1668. Od roku 1974 sa tu nachádza etnografické múzeum.

Kam na prázdniny?  

album etwinningového projektu

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you