Page 1


1. júna sme sa vybrali na Spišský hrad. Bol posledný z hradov, ktoré sme mali v pláne navštíviť. Pre nás všetkých bol tento celodenný výlet plný dobrodružstva.


Z Humenného sme vyrazili skoro ráno, pretože nám cesta autobusom trvala dve hodiny. Po dvoch hodinách sme zbadali krásny hrad, ktorý sa vypínal nad Spišským Podhradím.


Už na parkovisku pod hradom nás privítal Nebojhradko! Na hrade sme si najskôr oddýchli. Potom sme sa zoznámili s tetou sprievodkyňou.


Dostali sme papier s úlohami, ktoré sme mali počas prehliadky hradu plniť. Bolo nám povedané, že ak úlohy úspešne splníme, budeme odmenení.


Teta sprievodkyňa nám predstavila viaceré objekty - na dolnom nádvorí sme prešli tzv. náučnou trasou, ktorej súčasťou bol múr z hradieb


Potom barbakan na strednom nádvorí, základy pravekej stavby, ako aj základy časti hospodárskych budov a gotický palác.


Prezreli sme si aj historickú expozíciu na hornom hrade. Nebojhradko lietal horedole a stále niekoho hľadal...


A našiel ho! Poriadne nás vystrašil duch Hedvigy, ktorá umrela po nešťastnom páde z hradnej veže.


Na hradnú vežu sme vystúpili – čakal nás tu naozaj prekrásny výhľad na okolie – videli sme Spišské Podhradie, Spišskú Kapitulu... a mali sme pocit, že celý svet!


Na hrade nás čakali rôzne hry, úlohy...


V hradnej kuchyni sme ochutnali posúchy a skúmali recepty – z teľacieho mozgu, žiab...


Navštívili sme hradnú mučiareň. A tu si dokonca náš Viktor vyskúšal, ako sa kedysi ležalo na dereši...aj keď Viktorko si výprask určite nezaslúži 


Po splnení všetkých úloh boli všetci chlapci pasovaní na rytierov a dievčatá na dvorné dámy.


Bol to nádherný deň! My sme mali radosť z toho, že sme spoznali jeden z rozlohou najväčších hradov v Európe. Nebojhradko sa tešil, že stretol kamarátov...

Štvrtý príbeh - Prekvapenie na Spišskom hrade  

Štvrtý príbeh - Prekvapenie na Spišskom hrade

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you