Page 1

KAŻDY ODDECH SIĘ LICZY POZNAJ SWOJEGO WROGA strony 4–5

www.husqvarnacp.com Copyright © 2017 Husqvarna AB (publ). All rights reserved. Husqvarna and other product and feature marks are trademarks of the Husqvarna Group as displayed at www.international.husqvarna.com We reserve the right to make changes in technology and specifications without prior notice.

SYSTEMY DO KONTROLI PYŁU I ŚCIERU OD HUSQVARNA WIODĄCE ROZWIĄZANIA DLA KOMFORTOWEJ PRACY


PRZEJMIJ PRZEWAGĘ W WALCE Z PYŁEM I ŚCIEREM

Cięcie, wiercenie, szlifowanie i rozbiórka betonu, cegły oraz innych twardych materiałów konstrukcyjnych wytwarza pył i szlam. Im bardziej produktywny jesteś w pracy, tym więcej pyłu i ścieru produkujesz. Trzeba się tego pozbyć w sposób bezpieczny i skuteczny w celu ochrony Ciebie i Twojego zespołu. Minimalizuj też niepotrzebne zużycie sprzętu i czasu potrzebnego do jego czyszczenia po zakończeniu pracy. Będąc jednym z wiodących światowych producentów lekkich maszyn budowlanych, Husqvarna ma największą możliwość dostarczenia najlepszych rozwiązań dla efektywnego usuwania pyłu i ścieru. Dlatego w pełni integrujemy z naszą aktualną ofertą produktów i usług jedne z najlepszych na świecie urządzeń, po to aby mogły kontrolować powstawanie pyłu i szlamu. Dzięki przedstawionym w tej broszurze wysokiej wydajności rozwiązaniom Husqvarna możesz mieć pewność, że panowanie nad powstawaniem pyłu i ścieru będzie teraz łatwiejsze, bezpieczniejsze i wydajniejsze. Od źródła do utylizacji, bez względu czy pracujesz w suchym, czy mokrym środowisku. I to jest ważne, ponieważ w końcowym rozrachunku liczy się każdy bezpieczny oddech.


NAJWIĘKSZYM WYZWANIEM SĄ NAJMNIEJSZE CZĄSTECZKI PYŁU Cząsteczki pyłu unoszące się w powietrzu na placach budowy zawierają wiele różnych substancji. Niektóre z nich mogą być szkodliwe lub powodować podrażnienia układu oddechowego; należą do nich włókna azbestu, kryształy krzemionki, pleśnie, sadza, PCB i niektóre mikrorganizmy. Pył powstający w procesie cięcia, wiercenia czy szlifowania betonu, cegieł i podobnych materiałów budowlanych zawiera krzemionkę, która w postaci bardzo drobnych cząstek jest niebezpieczna, jeżeli dostanie się do płuc (w postaci lotnej). Cząstki w postaci lotnej mogą dostawać się głęboko do płuc, powodując ich poważne uszkodzenie.

Takie cząstki są tak małe, że mogą pozostawać zawieszone w powietrzu przez wiele godzin, niewidoczne dla oka. Dlatego niezmiernie ważne jest stosowanie metod pracy umożliwiających wyłapywanie pyłu w miejscu jego powstawania, zapobiegając jego mieszaniu się z powietrzem. Stosowanie wysokiej jakości profesjonalnego sprzętu do kontroli zapylenia oraz środków ochrony indywidualnej zdolnych wyłapać nawet najmniejsze drobiny ­krzemionki jest najlepszym sposobem ­poradzenia sobie z problemem pyłu.

Zawieszone w powietrzu cząsteczki krzemionki są tak małe (0,1–5,0 µm), że wymagają urządzeń z filtrem HEPA H13.

ZALECANE METODY PRACY DLA BARDZIEJ BEZPIECZNEJ I SKUTECZNEJ KONTROLI PYLENIA Jednym z najlepszych sposobów kontroli zapylenia jest użycie wody. Tam gdzie to możliwe, należy podczas ­cięcia czy wiercenia używać tyle wody, aby wiązać pył bezpośrednio w miejscu jego powstawania. Kolektor ścieru można podłączyć do odkurzacza przemysłowego do ścieru, dla utrzymania miejsca pracy w czystości. Jeżeli użycie wody w danym miejscu jest niemożliwe, maszyna do cięcia/wiercenia/szlifowania powinna pracować ze zintegrowanym separatorem pyłu lub szczelnie dopasowaną osłoną przeciwpyłową, wyłapującymi pył w miejscu jego powstawania. Urządzenie takie powinno być podłączone do odkurzacza przemysłowego klasy H o odpowiednim do danego zastosowania przepływie powietrza i wydajności oraz wyposażonego w filtry HEPA H13.

Podczas sprzątania miejsca pracy do oczyszczenia posadzek należy użyć zgarniacza zamiast szczotki. Do odkurzania należy używać odkurzacza przemysłowego klasy H, wyposażonego w filtry HEPA H13. UWAGA: Typowe/domowe odkurzacze nie są w stanie wyłapać cząstek pyłu w postaci wdychalnej, dlatego nie nadają się do tego typu prac. Dodatkowo, zastosowanie jednego lub kilku przenośnych oczyszczaczy powietrza/skruberów wyposażonych w skuteczne filtry HEPA H13 jest prostym sposobem na dalsze ograniczenie poziomu pyłu zawieszonego w powietrzu i zapewnienie dodatkowej ochrony wszystkim pracownikom pracującym w pobliżu.

Cięcie czy wiercenie na mokro wiąże pył z wodą bezpośrednio w miejscu jego powstawania. Kolektor ścieru podłączony do odkurzacza przemysłowego do ścieru utrzymuje miejsce pracy w czystości.

KRAJOWE PRZEPISY I ZASADY Przykład: W USA poziom dopuszczalnego narażenia (PEL) dla respirabilnej krzemionki krystalicznej (RSC) wynosi 0,000025 g/m³ powietrza w 8-godzinnym okresie średniej ważonej w czasie (TWA). W UE wartość dopuszczalnego narażenia dla respirabilnej krzemionki krystalicznej wynosi 0,0001 g/m³ powietrza w 8-godzinnym okresie średniej ważonej w czasie. 4

Ponieważ wdychany pył może stanowić zagrożenie zdrowia pracowników, większość krajów przyjęła przepisy i zasady dotyczące dopuszczalnego narażenia. Przepisy te mogą być różne w różnych krajach. Więcej informacji uzyskać można we właściwym urzędzie.

Cięcie czy wiercenie na sucho ze zintegrowanym kolektorem pyłu pozwala pochwycić pył bezpośrednio w miejscu jego powstawania. Odkurzacz przemysłowy klasy H o przepływie powietrza i wydajności odpowiednich do danego zastosowania, wyposażony w filtry HEPA H13, wyłapuje pył. Powietrze w miejscu pracy filtrowane jest co najmniej 6 do 10 razy na godzinę za pomocą jednego lub kilku przenośnych oczyszczaczy powietrza wyposażonych w filtr HEPA H13. 5


KOMPLETNE SYSTEMY OBEJMUJĄCE NAJLEPSZE W SWOJEJ KLASIE URZĄDZENIA DO ODPROWADZANIA PYŁU I ŚCIERU OFERTA MASZYN DO USUWANIA PYŁU I ŚCIERU Oferta maszyn Husqvarna do usuwania pyłu i ścieru uwzględnia wszelkie potrzeby i zastosowania w branży budowlanej – od kompaktowych, 1-fazowych odkurzaczy przemysłowych klasy H i skutecznych odkurzaczy do ścieru, po duże, 3-fazowe odkurzacze przemysłowe klasy H do intensywnej pracy. Wygodne przenośne oczyszczacze powietrza z filtrami HEPA H13 dopełniają całości, gwarantując maksymalne bezpieczeństwo pracowników w miejscu pracy.

T 10000

T 7500

S 36

S 26

S 13

W 70 P

A 2000

Dzięki dilerom Husqvarna w jednym miejscu zyskujesz dostęp do fachowej wiedzy, porad i pełnej gamy maszyn o dużej mocy oraz narzędzi diamentowych przeznaczonych do wykonywania większości prac. Masz do dyspozycji zestawy maszyn dostosowane do własnych potrzeb, dzięki którym pracujesz mądrzej, wykonując zadania szybko i sprawnie, z zyskiem dla siebie.

A 1000

Wiercenie S 13PrzecinarkiW 70P

26

A 2000

A 1000

Piły ścienne Szlifierki kątowe Przecinarki stolikowe Szlifierki do posadzek DXR 900 m³/h

900

600

900

600 m³/h

NAWIEW

600 m³/h

2100

2000 m3/h

900

2100

600 2100

1400

600

300

200 m³/h

AIRFLOW

m3/h

1000 m³/h

[m³/h]

1400

200 m³/h 1000 m3/h

300 1400

700

700

[m³/h]

200 m3/h

0 200 m3/h

10

300

0

700

0

10 0

0

SSANIE [kPa]

20

22 kPaWORK AREA* 22 kPa [m²] 30

kPa

22 kPa

22 kPa

20 30 kPa

30

40 m²

50

10

28 kPa

22 kPa

20 50

30 100

[m²]

40 m²

50

80 m²

100

150

130 m²

150

CZYM SĄ FILTRY HEPA H13? HEPA to skrót od angielskiego High Efficiency Particulate Air filters, czyli wysokosprawne filtry cząstek stałych. Norma HEPA (EN 1822-1) dzieli się na kilka poziomów (E10 do H14), w zależności od skuteczności filtrowania. Husqvarna używa filtrów poziomu H13, zdolnych oddzielić 99,95% cząstek stałych wielkości od 0,15 do 0,30 μm. Cząstki tej wielkości są najtrudniejsze do wyłapania – zarówno większe, jak i mniejsze łatwiej zatrzymać na filtrze.

50

CZYM JEST ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY KLASY H?

65 m² 100

150

*NOTES TO WORK AREA *UWAGI DOTYCZĄCE PRZESTRZENI ROBOCZEJ Please note,przestrzeni Work area calculation based ondla a ceiling of 2.5m.2,5 m.   Wyliczenia roboczej dokonano sufitu height na wysokości

130 m²

150

PRZESTRZENI ROBOCZEJ*

0

22 kPa 65 m² 80 m²

100

0

700

Nasza kompletna oferta obejmuje także w pełni dostosowaną linię bardzo wydajnych urządzeń do odprowa-

Dzięki połączeniu wiedzy fachowej dotyczącej cięcia betonu, wiercenia i szlifowania z najnowocześniejszą technologią usuwania pyłu i ścieru, Husqvarna ma wyjątkową możliwość zapewnienia bardzo praktycznych rozwiązań. Skuteczniejsze odprowadzanie pyłu i ścieru oznacza lepszą pracę.

1400

NAWIEW

400 m³/h

[m³/h]

2100

2000 m³/h

dzania pyłu i ścieru, dzięki którym użytkownik spełni wymogi obowiązujących przepisów, nie obniżając przy tym wydajności pracy.

Międzynarodowa norma testowania odkurzaczy przemysłowych pracujących na sucho i na mokro (IEC-60335-2-69, EN-60335-2-69) dzieli urządzenia na trzy kategorie: L (niską), M (średnią) oraz H (wysoką), przy czym kategoria H jest najbardziej rygorystyczna (nie należy mylić tego „H” z HEPA H13).

Przy 6 wymianach At 6 air changes/h powietrza na godz.

At 1010 air wymianach changes/h powietrza na godz. Przy

6

7


HUSQVARNA T-LINE | TRÓJFAZOWE HEPA H13 ODKURZACZE PRZEMYSŁOWE TRZY OSOBNE FAZY FILTROWANIA

PROSTE I SKUTECZNE CZYSZCZENIE FILTRA

Faza 1: Komora filtra cyklonowego oddziela najcięższe cząstki pyłu.

System czyszczący filtry Jet Pulse zapewnia ciągły duży przepływ powietrza dzięki prostemu i skutecznemu czyszczeniu stożkowego filtra głównego, bez potrzeby otwierania maszyny.

Faza 2: Duży, nadający się do mycia stożkowy filtr główny zapewnia długie, niezakłócone działanie. Filtr może być skutecznie czyszczony z zewnątrz zbiornika za pomocą systemu czyszczącego Jet Pulse. Faza 3: Testowane i certyfikowane indywidualnie mikrofiltry HEPA H13 wyłapują 99,99% pozostałego pyłu krzemionkowego frakcji wdychalnej (0,3 µm).

ZAWÓR NADMIAROWY CHRONI SILNIK Ochrona silnika turbiny przed przegrzaniem w razie zablokowania przewodu czy zabrudzenia filtra.

IDEALNY WYBÓR DO NAJCIĘŻSZYCH ZADAŃ W PRACY NA SUCHO Maszyny Husqvarna T-Line przeznaczone są do dużych projektów, wymagających odprowadzania dużych ilości pyłu. Maszyny radzą sobie z trudnymi do wyłapania cząstkami, w tym z pyłem o różnym składzie, powstałym podczas szlifowania i wyburzania. Silniki o dużej mocy skutecznie wytwarzają strumień powietrza niezbędny do obsługi szlifierek jezdnych wszelkiego typu, a także systemów odkurzania miejscowego i centralnego, stosowanych w budownictwie, Systemy filtrów przeznaczone do intensywnej pracy pochłaniają pył w trzech etapach, zaczynając od największych cząstek, a kończąc na najdrobniejszych, co daje im dużą wydajność zbierania i zapewnia trwałość filtrów. Testowane i certyfikowane indywidualnie mikrofiltry HEPA H13 niezbędne do wyłapania zawieszonego w powietrzu pyłu krzemionkowego montowane są standardowo. System przewodów worka Longopac® umożliwia prostą i bezpieczną wymianę worka na pył.

MOCNY SILNIK TURBINY Niezwykle cichy profesjonalny silnik zapewnia przepływ powietrza 600 m³/h i większy. Skuteczne chłodzenie zapewnia im bardzo dużą trwałość użytkową.

CZYTELNY WSKAŹNIK PRZEPŁYWU POWIETRZA Ostrzega operatora, kiedy filtr wymaga czyszczenia.

DUŻY WLOT ZE ZINTEGROWANYM ZAWOREM ZASUWOWYM Umożliwia łatwe tymczasowe odcięcie dopływu i zapobiega wydostawaniu się pyłu podczas transportu.

CZYSTA I ŁATWA WYMIANA WORKA System przewodów worka Longopac umożliwia prostą wymianę worka, bez rozsypywania pyłu.

ZNAKOMITA STABILNOŚĆ I MOBILNOŚĆ Wąski korpus, pełne, niebrudzące opony, kółka samonastawne oraz zaczep separatora zapewniają maszynom mobilność i stabilność.

Moc, kW Napięcie, V Prąd, A Zasilanie Przepływ powietrza, m³/h Ssanie, kPa Ciężar, kg Liczba filtrów HEPA* Klasyfikacja Zalecane do

T 10000

T 7500

DC 6000

11 400 19,1 3-fazowe 900 30 336 3 — PG 820 RC, PG 820, PG 680 RC, PG 680, PG 530

5,5 400 9,8 3-fazowe 600 28 206 2 H PG 820 RC, PG 820, PG 680 RC, PG 680, PG 530

5,75 380-480 16 3-fazowe 700

Wielkość, dm² Ciężar, kg Zalecane do

C 5500

C 3000

100 46 T 10000, T 7500

37 22 S 36, S 26

305 1 — PG 820 RC, PG 820, PG 680, PG 680 RC, PG 530

*UWAGA: Każdy pojedynczy filtr HEPA H13 testowany jest oddzielnie i otrzymuje certyfikat dla filtracji rzędu 99,99% przy pyle 0,3 mikrona.

8

9


TRWAŁE SILNIKI DO PRACY POD DUŻYM OBCIĄŻENIEM Silnik odkurzacza oraz silnik pompy pracują niezależnie od siebie. Oba przeznaczone są do całodziennej pracy i zabezpieczone przed przegrzaniem, dla większej trwałości serwisowej.

SKUTECZNE ODCIĘCIE W RAZIE PRZEPEŁNIENIA

WBUDOWANY FILTR ZE STALI NIERDZEWNEJ

Opatentowany system filtra/pływaka zapewnia maksymalny przepływ powietrza i skuteczne odcięcie wlotu ścieru w razie przepełnienia.

Wyłapuje kamyki ze ścieru, chroniąc napęd pompy.

OPTYMALNE CIŚNIENIE POWIETRZA/SSANIE Dwustopniowy silnik turbiny odkurzacza umożliwia dobór odpowiedniej wartości ssania i przepływu powietrza do danego zastosowania.

BEZ ROZLEWANIA ŚCIERU Wylot ścieru znajduje się wysoko, umożliwiając zebranie ~ 70 litrów, zanim konieczne będzie opróżnienie zbiornika.

BARDZO DUŻE CIŚNIENIE POMPY Pompa próżniowa o dużej mocy może pompować ścier na wysokość 10 metrów w pionie lub na odległość 200 metrów w poziomie.

HUSQVARNA W-LINE | NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI ODKURZACZE DO SZLAMU I ŚCIERU

RYNKOWY WZÓR DO MOKREJ PRACY Odkurzacze Husqvarna W-Line przeznaczone są do najcięższych prac, jakie może wykonywać odkurzacz przemysłowy do ścieru. Tam, gdzie większość odkurzaczy do pracy na mokro radzi sobie tylko z odprowadzaniem wody, modele W-Line poradzą sobie ze ścierem betonowym, olejami i chłodziwami do maszyn. Słynące ze swojej wysokiej jakości, trwałości, wydajności i długiej, bezproblemowej pracy maszyny W-Line zyskały status współczesnych klasyków. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości podzespołów ze stali nierdzewnej, wyjątkowego systemu 3-stopniowej filtracji oraz dużego przepływu ścieru, przy przemyślanych rozwiązaniach dotyczących pomp, odkurzacze W-Line zapewniają wydajne, nieprzerwane odprowadzanie ścieru przez cały dzień. Odkurzacze W-Line mogą być także sporadycznie wykorzystywane do usuwania pyłu, po wyposażeniu w opcjonalny filtr HEPA H13.

10

DO INTENSYWNEJ PRACY Zbiornik ze stali nierdzewnej, przewód giętki odporny na zgniatanie, obrotowe mocowanie przewodu odlane ze stopu aluminium, wózek ze stali ocynkowanej oraz stalowe obręcze zapewniające szczelność decydują o dużej trwałości użytkowej. W 70 P Moc, kW (maks.) 1,2 Napięcie, V 230 Natężenie prądu, A (maks.) 5,2 Zasilanie 1-fazowe Przepływ powietrza, m³/h 200 Ssanie, kPa 22 Pompa, kW (maks.) 0,65 Wydajność pompy, dm³/min 260 Ciężar, kg 45 Rekomendowany do: Pił ściennych i linowych, przecinarek drogowych, wiertnic diamentowych, przecinarek ręcznych, przecinarek stolikowych.

11


HUSQVARNA S-LINE | JEDNOFAZOWE ODKURZACZE HEPA H13 WYTRZYMAŁA KONSTRUKCJA Nierdzewne stalowe obręcze, spawana rama z mocowaniem worka oraz wytrzymały stalowy uchwyt zapewniają maszynom S-Line wieloletnią trwałość.

PROSTE I SKUTECZNE CZYSZCZENIE FILTRA System czyszczący filtry Jet Pulse zapewnia ciągły duży przepływ powietrza dzięki prostemu i skutecznemu czyszczeniu stożkowego filtra głównego, bez potrzeby otwierania maszyny.

BEZPIECZNA I PROSTA WYMIANA FILTRA HEPA H13

NIEPRZERWANA WYDAJNOŚĆ WE WSZYSTKICH PRACACH NA SUCHO Linia odkurzaczy Husqvarna S-Line obejmuje profesjonalne odkurzacze przemysłowe, spełniające rygorystyczne wymagania. Te kompaktowe, lekkie maszyny wyposażone są w jeden, dwa lub trzy jednofazowe silniki elektryczne dużej mocy, z oddzielnym chłodzeniem, mogące pracować przez cały dzień. Dzięki temu mogą być wykorzystywane przy wszelkich pracach budowlanych i remontowych, również tych wykonywanych przy użyciu narzędzi elektrycznych. System czyszczenia stożkowego filtra głównego Jet Pulse zapewnia stałe odprowadzanie pyłu przez cały dzień pracy. Konstrukcja worka Longopac ułatwia szybkie opróżnianie z pyłu. Wszystkie maszyny przystosowano do pracy z filtrami HEPA H13, które są indywidualnie testowane i certyfikowane. Dzięki temu odprowadzanie pyłu jest niezwykle skuteczne i bezpieczne, nawet w przypadku drobnego pyłu gipsowego czy pyłu powstającego podczas piaskowania.

Najdrobniejsze cząstki pyłu wyłapywane są przez filtr HEPA H13, który można przed wyjęciem przykryć, minimalizując narażenie operatora na kontakt z pyłem.

CZYSTA I ŁATWA WYMIANA WORKA MOCNY SILNIK TURBINY Bardzo ciche, umieszczone w dolnej części maszyny profesjonalne silniki. Skuteczne chłodzenie zapewnia im bardzo dużą trwałość użytkową.

System przewodów worka Longopac umożliwia prostą wymianę worka, bez rozsypywania pyłu.

CZYTELNY WSKAŹNIK PRZEPŁYWU POWIETRZA Ostrzega operatora, kiedy filtr wymaga czyszczenia.

TRZY OSOBNE FAZY FILTROWANIA Faza 1: Komora filtra cyklonowego oddziela najcięższe cząstki pyłu. Faza 2: Duży, nadający się do mycia stożkowy filtr główny z wbudowanym systemem czyszczenia filtra Jet Pulse. Faza 3: Testowane i certyfikowane indywidualnie mikrofiltry HEPA H13 wyłapują 99,99% pozostałego pyłu krzemionkowego frakcji wdychalnej (0,3 µm).

ZNAKOMITA STABILNOŚĆ I MOBILNOŚĆ Wąski korpus, nisko umieszczony środek ciężkości, pełne, niebrudzące opony oraz kółka samonastawne zapewniają tym maszynom znakomitą stabilność i mobilność. Moc, kW (maks.) Napięcie, V Natężenie prądu, A (maks.) Zasilanie Przepływ powietrza, m³/h Ssanie, kPa Ciężar, kg Liczba filtrów HEPA* Klasyfikacja Zalecane do

S 36 230 V

S 26 230 V

S 13 230 V

3,6 230 15,7 1-fazowe 600 22 63 3 H PG 530, PG 450, PG 400, PG 280

2,4 230 10,4 1-fazowe 400 22 47 2 H PG 280, PG 450, wiertnice, przecinarki, maszyny do pracy z ręki

1,2 230 5,2 1-fazowe 200 22 29 1 (H opcjonalnie) Wiertnice, przecinarki, maszyny do pracy z ręki

*UWAGA: Każdy pojedynczy filtr HEPA H13 testowany jest oddzielnie i otrzymuje certyfikat dla filtracji rzędu 99,99% przy pyle 0,3 mikrona.

12

13


HUSQVARNA A-LINE | PRZENOŚNE OCZYSZCZACZE POWIETRZA

IDEALNY DODATEK DO TWOJEGO SYSTEMU OCZYSZCZANIA POWIETRZA Linia maszyn Husqvarna A-Line obejmuje jedne z najnowocześniejszych przenośnych oczyszczaczy powietrza na rynku. Są one testowane i zatwierdzane do pracy zarówno z oczyszczaczami powietrza wykorzystującymi ciśnienie, jak i podciśnienie, dzięki czemu znakomicie uzupełniają dotychczas używane urządzenia do odprowadzania pyłu i ścieru. Dzięki nim wzrasta bezpieczeństwo pracy i możliwe jest sprostanie bardziej wyśrubowanym normom bezpieczeństwa. Kompaktowa konstrukcja ułatwia przenoszenie i transport tych urządzeń. Dzięki bezpiecznemu systemowi filtracji oraz budowie dostosowanej do użycia filtrów HEPA H13, oczyszczacze powietrza zapewniają powietrze ISO 5 klasy 100, o najwyższej jakości, niezależnie od tego, czy są używane do pyłu betonowego, drobnego pyłu powstałego w czasie piaskowania czy pyłu gipsowego. Dla zdrowia i bez­pieczeństwa należy tak obliczyć liczbę niezbędnych oczyszczaczy powietrza, aby całe powietrze w miejscu pracy filtrowane było co najmniej 6 do 10 razy na godzinę.

LAMPKI I SYGNAŁY OSTRZEGAWCZE Żółta lampka informuje o zapchanym filtrze, natomiast czerwona – o nieszczelności filtra.

CICHA, SKUTECZNA PRACA Bardzo cichy silnik o dużej mocy, pracujący z dwiema prędkościami zapewnia tysiące metrów sześciennych czystego powietrza na godzinę przez cały dzień pracy.

DUŻA MOBILNOŚĆ Mały ciężar, zwarta konstrukcja, blokowane kółka obrotowe oraz uchwyty transportowe zapewniają bezproblemowy transport tych urządzeń.

WYTRZYMAŁA KONSTRUKCJA Lekka obudowa z ramą z wytrzymałego stopu aluminium i metalowymi blokowanymi kółkami samonastawnymi. Metalowa siatka chroni okolice filtra.

DWUSTOPNIOWE OCZYSZCZANIE POWIETRZA Filtr wstępny z karbowanego poliestru wyłapuje większe cząstki pyłu z powietrza, które następnie przechodzi przez indywidualnie testowany filtr HEPA H13 o skuteczności 99,99% dla wielkości 0,3 mikrona.

14

MOŻLIWOŚĆ MONTOWANIA PRZEWODU ODPROWADZAJĄCEGO Opcjonalnie dostępny jest przewód odprowadzający powietrze, pasujący do okrągłego wylotu.

Moc, kW Napięcie, V Prąd, A Zasilanie Przepływ powietrza, m³/h Ciężar, kg Wymiary, mm Filtr HEPA, m²

A 2000

A 1000

0,75 230 3,3 1-fazowe 1000/2000 38 724×424×810 10,5

0,285 230 1,2 1-fazowe 500/1000 20 465×385×466 3,5

15


OFERTA MASZYN PRACA NA SUCHO

T 10000

PRACA NA MOKRO

T 7500

DC 6000

C 5500

C 3000

S 36

S 26

S 13

A 2000

A 1000

SZLIFOWANIE POSADZEK, FREZOWANIE I POLEROWANIE

W 70 P

CIĘCIE ŚCIAN

PG 820/PG 820 RC

+

WS 482 HF

Kolektor ścieru 

PG 680/PG 680 RC

+

WS 440 HF

Kolektor ścieru 

PG 530

+

WS 220

Kolektor ścieru 

PG 450 PG 400

PG 280 CG 200

 

+

+

PI‎ŁY LINOWE

+

CS 2512

+

CS 10

+

+

PRZECINARKI JEZDNE

WIERCENIE KORONOWE NA SUCHO DM 340

Osłona przeciwpyłowa 

DM 280

Osłona przeciwpyłowa  DEA/Osłona przeciwpyłowa 

DM 230 DM 220

Osłona przeciwpyłowa 

PRACA PRZECINARKĄ NA SUCHO K 3000

Separator pyłu 

INNE ZASTOSOWANIA Szlifierka kątowa 115-125 mm

Osłona przeciwpyłowa 

Szlifierka kątowa 150-230 mm

Wiertnice Nakładka przeciwpyłowa 

+

FS 5000 D

+

FS 4800 D

+

FS 3500 G

+

Seria FS 500

+

 Zbiornik na wodę

Seria FS 400

+

 Zbiornik na wodę

Seria FS 300

+

 Zbiornik na wodę

DM 650

Kolektor ścieru 

Osłona przeciwpyłowa 

DM 340

Kolektor ścieru 

Nakładka przeciwpyłowa 

DM 280

Kolektor ścieru 

Nakładka przeciwpyłowa 

DM 230

Kolektor ścieru 

 WT 15 / PWT

DM 220

Kolektor ścieru 

 WT 15 / PWT

Osłona przeciwpyłowa 

Młoty

 Zestaw pompy wodnej  Zestaw pompy wodnej  Zestaw pompy wodnej  Zestaw pompy wodnej

FS 7000 D/DL

WIERCENIE KORONOWE NA MOKRO

Osłona przeciwpyłowa 

Szlifierka ręczna 100-125 mm Szlifierka ręczna 150-180 mm

DOPŁYW WODY

PRACA PRZECINARKĄ NA MOKRO

 Podłączany do maszyny  + Element całości

Kolektor pyłu do DM 340 i DM 280

Osłona przeciwpyłowa do szlifierek kątowych 150-230 mm Nakładka przeciwpyłowa

Kolektor ścieru do przecinarek ściennych

K 760

+

K 970

+

K 1270

+

K 3000

+

 WT 15 / PWT

K 6500

+

 WT 15 / PWT

 WT 15 / PWT / KV 7  WT 15 / PWT/ KV 9 /12  WT 15 / PWT/ KV 9/12

CIĘCIE PŁYTEK I GLAZURY NA MOKRO Husqvarna WT 15 Husqvarna KV 9/12

Kolektor pyłu do DM 230 i DM 220

16

Łącznik do odprowadzania pyłu

Osłona przeciwpyłowa do szlifierek kątowych 150-230 mm

Osłona przeciwpyłowa do szlifierek kątowych 115-125 mm

Osłona przeciwpyłowa do szlifierek kątowych 115-125 mm

Ciśnieniowy zbiornik na wodę

Kolektor ścieru do wiercenia koronowego na mokro

Separator pyłu K3000

TS 400 F

+

TS 350 E

+

TS 300 E

+

TS 100 R

+

TS 73 R

+

TS 66 R

+

TS 60

+

Husqvarna KV 7

17


EKSPERCI HUSQVARNA DO USŁUG Każde urządzenie Husqvarna powinno być proste w użyciu, ale łatwy powinien być także jego zakup, utrzymanie i serwisowanie oraz naprawy – taki jest główny zamysł naszej koncepcji serwisu. W naszych centrach obsługi klienta i serwisowych zatrudniamy oddanych, wysoko wykwalifikowanych pracowników – ekspertów w dziedzinie maszyn Husqvarna. Nasi przeszkoleni serwisanci Husqvarna postępują zgodnie z odpowiednimi procedurami serwisowymi. Podczas wymiany zawsze należy używać indywidualnie testowanych filtrów HEPA H13 firmy Husqvarna. Ważne jest, aby utrzymać poziom oczyszczania klasy H, bezpieczeństwo, a także wydajność Twojego sprzętu przez cały okres jego eksploatacji. Szybki i skuteczny serwis czy naprawa są dla profesjonalnych użytkowników sprawą najważniejszą. Aby proces serwisowania przebiegał płynnie i bez problemów, wszyscy pracownicy autoryzowanych centrów Husqvarna mają dostęp do internetowego narzędzia serwisowego, wspierającego wszystkie czynności serwisowe i naprawcze, dzięki czemu czas oczekiwania jest krótszy, a jakość serwisu wyższa.

18

19

SYSTEMY DO KONTROLI PYŁU I ŚCIERU OD HUSQVARNA  
SYSTEMY DO KONTROLI PYŁU I ŚCIERU OD HUSQVARNA