Bylinky našich babiček

Page 1

Dnes o konopí a jeho všeobecném využití

Bong z PET lahve!! více str.7

Červen 2019

Číslo 1


Co v dnešním čísle naleznete: ●

3 Jako vždy naše poradna

5 Recept na cannabis cookies

7 Výroba bongu, když u sebe skoro nic nemáte 8 Pěstování konopí 10 Rozdíly mezi samičími a samčími rostlinami

11 Konopí a jeho blahodárné účinky

12 Horoskop


Zelená poradna Jaký je rozdíl mezi technickým konopím a marihuanou? Šárka 68 let

Milá Šárko, hlavním rozdílem je to, že marihuana obsahuje vysoké množství THC (psychoaktivních látek), zatímco technické konopí neobsahuje prakticky žádné. Technické konopí se také obvykle pěstuje venku, zatímco marihuana pro pěstování potřebuje speciální upravené podmínky a hlavně pokojovou teplotu.

Může marihuana pomoci u nějakých onemocnění?

Pavel 28 let Milý Pavle, ano může. Například u roztroušené sklerózy, Parkinsonovy choroby nebo u glaukomu. Může dokonce pomoci i při léčbě různých druhů rakovin a také má protizánětlivé a uklidňující účinky.

pěstovat konopí?

d 54 let tirade, odpověď na tvou otázku nalezneš na straně 8 i s přesným postupem.


Zelená poradna

Kde mohu sehnat semínka konopí? Saša 17 let

Milá Sašo, doporučuji se poptat u někoho o kom víš, že konopí pěstuje, zda by ti nějaká semínka neprodal. Pokud o nikom takovém nevíš, dají se semínka sehnat i na internetu. Také existuje síť tzv. growshopů, ve kterých se prodávají nejen semínka, ale i hnojiva a různé příslušenství k pěstování.

Jaké pocity ve mně může marihuana vyvolat? Ludmila 23 let

Milá Ludmilo, odpověď na tvou otázku nelze úplně upřesnit. Na každého člověka působí marihuana jinak. Na někoho nemusí působit skoro vůbec, někdo je naopak po pár vdechnutích úplně mimo.

Jaký je rozdíl mezi hašišem a marihuanou? Honza 15 let

Milý Honzo, marihuana je o něco slabší než hašiš. Marihuana představuje vysušené květy, semena a listy indického konopí, zatímco hašiš se pak vyrábí z pryskyřice z květů.

Může i jedna dávka marihuany dlouhodobě ovlivnit můj psychický stav? Linda 17 let

Milá Lindo, jsou známy i případy, kdy člověk po jedné dávce skončil v psychiatrické léčebně, ale toto se stává opravdu výjimečně.
BONG z PET lahve!! ●

PET lahev

Propiska (kuličkové pero)

zapalovač

Postup Do PET lahve budeme muset udělat dva otvory. Jeden uprostřed a druhý kousek níže. Propisku rozšroubujeme a zbylou tubu zasuneme do otvoru níže. PET lahev naplníme vodou tak, aby konec propisky uvnitř lahve, byl ponořen. Druhý konec propisky můžete naplnit vaším materiálem a na následný postup si už asi každý přijde sám. (Pokud už máte s kouřením marihuany z bongu nějaké předešlé zkušenosti, tak to pro vás bude hračka.)


Horoskop Vodnář Jsi vynalézavý a právě proto to chceš daleko dotáhnout. Hodně lžeš, dopouštíš se neustále stejných chyb. Snaž se nad sebou zamyslet a nedělat zbytečně velké kroky. Nekontroluj pořád ten mobil, nikdo Ti stejně nepíše. Žij. Ryby Máš živou fantazii - často si myslíš, že tě sleduje FBI. Máš mimořádně malý vliv na své přátele a známé, často si stěžují, že v jednom kuse demonstruješ svojí sílu. V poslední době si s přáteli moc nerozumíte, zkuste se více vídat a ne až tak pořád řešit povinnosti. Beran Máš pionýrského ducha a o ostatních lidech si myslíš, že jsou ovce. Často zahanbuješ ostatní, jsi netrpělivý a podceňuješ jejich rady. Zkus své přátelé občas poslechnout. Nebuď tak neústupný, ale jdi si dál za svým cílem. Soustřeď se hlavně na sebe. Býk Jsi praktický a vytrvalý. Máš povahu buldoka a strašně moc pracuješ. Většina lidí si o tobě myslí, že jsi tvrdohlavý osel. Dej si trošku pauzu. Nežeň se tak. Není se kam hnát. Věnuj se víc svým přátelům. Soustřeď se na vztahové záležitosti. Teď je ta správná chvíle. Štír Na svůj vrchol si budeš muset počkat. Dosáhneš na něj za celkem dlouhou dobu. Nemáš v sobě ani gram morálky. Tohle období není úplně tvoje. Nech věci plynout a věnuj se kamarádům. To by mohlo pomoci. Kozoroh Jsi konzervativní a z rizika vždycky dostaneš strach. Chce to víc kuráže. Nestresuj se zbytečně kvůli povinnostem. Věnuj se tomu co tě baví. Jsi v období zmatků. Mohl by ti pomoci vztah, či probrat problémy s dobrým kamarádem.


Blíženci Jsi bystrý a inteligentní. Hodně lidí tě miluje, to proto, že máš mimořádně všímavé a vnímavé období. Máš sklony požadovat hodně téměř zadarmo. Nenech se však svými přáteli strhnout a jdi pořád dál. Neztrácej zbytečně čas, mohl by ti ne konci měsíce chybět. Rak Máš hodně empatie a porozumění pro problémy jiných lidí. Důležité věci stále odkládáš na později. Věnuj přátelům jen tolik času, abys mohl dělat i to, co je skutečně potřeba. Nezahrávej si s něčím, co není úplně správné, mohlo by se ti to šeredně nevyplatit. Lev Myslíš si, že jsi zrozený vůdce. Ostatní si o tobě myslí, že jsi namyšlený egoista. Nesnášíš upřímnou kritiku, tvoje arogance je do nebe volající. Zkus se na chvíli odtrhnout od okolního světa a dát si prostě pauzu. Je toho na tebe teď moc. Relax. Panna Ty jsi ten logický tip, co nesnáší nepořádek. Jsi chladný, nemáš city. Jsi bez energie. Na vztahy teď není ten pravý čas. Zkus se hodně věnovat kamarádům. Ty by tě mohli trošku rozpohybovat. Váhy Jsi umělecký typ - to protože se neumíš vyrovnat se skutečným světem. Pokud tě to naplňuje, dělej to dál. Určitě to vyjde. Teď je na to to pravé období. Tvoje šance získat dobrou práci nebo hodně peněz jsou někde mezi nulou a mínus pěti. Takže se snaž investovat drtivou většinu času do toho, co umíš. Střelec Jsi nadšený optimista. Spolehni se na štěstí. Bude ho požehnaně. Trošku se vykašli na kamarády. Nebudeš je teď úplně potřebovat. Tohle je tvoje období. Soustřeď se hlavně na sebe a na svůj cíl. V této chvíli by to mohlo vyjít.


Bylinky našich babiček ●

Šéfredaktor: Jaroslav Mejsnar

Korekce: Jiří Kovář

Grafika: Jakub Dostál

Ilustrace: Anastázie Erlebachová

Ten, kdo s námi nemá nic společného: Týna Novotná

Kýta: Markéta Balogová

Redakce: Každý přispěl