Gymnovinky

Page 1


Obsah:

Editorial S červnovým číslem pomalu vkračujeme do letních měsíců, které budou naplněné skvělými zážitky a výlety, proto doufáme, že náš časopis bude dobrým společníkem na Vašich letních výpravách. Pro toto , číslo jsme zvolili téma drog, stavebním pracem na naší škole a rozhovoru s místní legendou. Tak hezké léto!

Recenze strana 2

,

Rozhovor strana 5-6

Za celý tým redakce, Štěpán Rydval / šéfredaktor

Inzerce

,

Téma měsíce strana 3-4

Studentská rubrika strana 7 ,


To je posezeníčko! Jistě Vám neuniklo, že v posledních měsících byla dokončena výstavba bezbariérové toalety naproti třídě č. 4. Proto jsem se rozhodl toto WC zrecenzovat a zkusit, jestli opravdu splňuje všechny požadavky pro vozíčkáře. Hned od vstupních dvěří je vidět, že přibyl "nájezd" a celý prostor záchodů je kompletně pozměněný. Nenajdeme zde tři toalety, jako v prvním podlaží, nýbrž jednu určenou pro invalidní a druhou běžnou. Pisoáry zůstaly tak, jak byly. Na obklad byly použité stejné dlaždičky, jako původní. Prostor záchodů si tak zachoval původní vzhled. Jedinou drobnou vadou je to, že původní dlaždičky mají barvu již zašlou a nové oproti nim přímo září. Vstup na záchody pro neinvalidy je zakázán - dveře jsou zamčené. Za dveřmi najdeme toaletu s madly uzpůsobenými pro vozíčkáře a umyvadlo se zrcadlem. Toaleta je vybavená vcelku velkým prkýnkem, které zvyšuje komfort na dosud nepoznanou úroveň. Madla jsou opravdu bytelná, lze se na ně stoprocentně spolehnout. Uchycení umyvadla je také pevné a neviklá se. Vstup na záchody pro neinvalidy je zakázán - dveře jsou zamčené. Za dveřmi najdeme toaletu s madly uzpůsobenými pro vozíčkáře a umyvadlo se zrcadlem.

Ilustrační foto Velkým problémem této stavby, stejně jako všech staveb na "GYMVRU" je jejich délka trvání. Výstavba tohoto záchodu trvala neúměrně dlouho k prováděným úkonům a značně omezila mužskou část studentstva. Dalším nešvarem je to, že ženy vozíčkářky, musí, v případě potřeby vjet na pánský záchod. Uvědomuji si cenovou náročnost výstavby, ale pro ženy to může být nepříjemné. Celkově bych stavbu vyhodnotil jako velmi povedenou. Vše je vystavěné precizně a bez kompromisů. Případný vozíčkář bude dle mého názoru spokojen. Štěpán Rydval


Téma měsíce

Tématem měsíce pro první číslo našeho časopisu jsou drogy. Možná se ptáte, proč právě drogy? Důvod je jednoduchý, dle ministerstva zdravotnictví se masivně rozšiřuje užívání drog u nezletilých. Proto jsme vytvořili anonymní anketu na našem gymnáziu, v níž jsme se ptali, s kterými drogami mají studenti zkušenosti. Náhodných studentů jsme se zeptali osobně a vyzpovídali je důkladněji. Odpovědi na otázky a výsledek ankety najdete pod tímto textem.

Respondent 1 Jak často užíváš drogy? Jednou až třikrát do týdne. Když si chci dát, tak si dám. Řešíš pomocí drog svoje problémy? Ne, já osobně to dělám jen pro zábavu. Člověk se dostane do dost zajímavých stavů vnímání a zažije pocity, které jinak zažít nejdou.

Pociťuješ nějaké negativní dopady užívání drog? Rozhodně ne. Jaké drogy užíváš? Pravidelně si dám bůčo s kámošema, občas houbičky a výjimečně LSD. Zkoušel jsem i kokain. Další drogy mě nelákají.


Respondent 2

Inzerce

Užíváš drogy?

Neužívám žádné drogy včetně alkoholu. Jaký je tvůj názor na užívání drog? Všichni, co užívají drogy jsou prasata a lidi bez budoucnosti. Jsou to lidé, co nemají žádný životní cíl, kromě toho být stále mimo.

Zkoušel jsi někdy drogy? Pivo jsem si párkrát dal, každopádně to nijak nevyhledávám a nepotřebuji k životu. Další drogy jsem nezkoušel a ani nemám zájem zkoušet.

VOLNÁ HODINA HODINA VOLNÁ Máte nápad na další téma měsíce? Ozvěte se nám na email: gymvrovinky@gymvr.cz a třeba vybereme právě to Vaše.

Matěj Malčák Malčák Matěj

50%

Po zakoupení hodiny se zkrátka nemusíte na danou hodinu dostavit. Platí do vyprodání zásob nebo dokud na mě vedení školy nepřijde. Nelze uplatnit na hodiny dějepisu, protože už tak jich máme málo (mrk mrk)

Telefon: +420 603 310 562 Datum ukončení Datum ukončení platnosti: platnosti:

30.6.2020 30.6.202

Švindl S.R.O


Rozhovor s Jonášem Exnerem Ahoj Jonáši, vítám Tě u nás ve studiu. Představíš se našim čtenářům? Ahoj, jmenuji se Jonáš Exner. Je mi 16 let a jsem kulturista a student gymnázia. Jak dlouho se věnuješ fitness (posilování) a co tě k tomu přivedlo? Cvičím už cca 3,5 roku a k fitness a posilování mě přivedlo plavání, které jsem velmi aktivně dělal a chtěl v něm být lepší, proto jsem začal cvičit. Cvičíš sám nebo máš nějakého parťáka? @eonasjxner Nejčastěji cvičím sám. To mi vyhovuje nejvíce. Jednou až dva- Jaké jsou tvoje maximálky, nebo krát do měsíce cvičím se svým spolu- jak říkají laici: ,,Kolik zvedáš”? žákem ze ZŠ, Tomášem. Jako kulturista svůj trénink zaměřuju Jaké jsou tvoje cíle v tomhle spor- hlavně na budování svalové hmoty, tu? takže k zvedání maximálních vah se dostávám jen opravdu zřídka, ale Chci se naturálně posouvat až na moje ,,maximálky´´ jsou tedy: bensvou maximální úroveň, tam, kam mi chpress: 92,5kg, dřep 120kg. Více to tělo dovolí cviků s maximální vahou jsem nikdy nezkoušel. Děláš ještě jiný sport? Už ne, ale dřív jsem k fitness dělal ještě plavání.

Kdo je tvým fitness vzorem?

Arnold Schwarzenegger. Kvůli jeho


inspirativnímu příběhu a obrovský Chtěl bych tedy říct, že angličtinu podřině, kterou vynaložil pro uskutečně- užívám jako komunikační prostředek. ní jeho snů. Díky ní se můžu spojit s více lidmi po světě a vzájemně pak tak sdílet znaO bodybuilderech se říká, že nejlosti a informace v mnohem větším sou příliš chytří, jak to jde Tobě ve rozměru, než kdybych používal češtiškole? nu. Myslím, že to, jestli jste kulturista, nemá na to, jestli jste chytří nebo ne, žádný vliv. Řekl bych, že mi to ve škole celkem jde, mám jedničky a dvojky. Co by jsi poradil někomu, kdo by chtěl začít, ale neví o tomhle sportu nic?

Ve škole jsi velmi známý. Máš i nějaké odpůrce a lidi, kteří ti závidí? To mám. Má je asi každý, kdo nějakým způsobem vystupuje z davu a kdo není jako všichni ostatní - někdo ,,nenormální´´. Přesně takový ale chci být. Být sám sebou takový, jaký jsem - originální.

Určitě začít doma na židli. Najít si o tom nejvíce informací. Po pár kliknu- Ještě máš dost času, ale víš co by tích se dá zjistit spoustu věcí o trénin- jsi chtěl dělat po studiu na gymnáku, jídle, péči o tělo a tak dál. ziu? Hodně lidí sleduje tvůj kanál na Konkrétně to ještě nevím. S velkou YouTube. Slyšel jsem, že natáčíš v pravděpodobností to ale budou huangličtině a dost lidí ti to vyčítá. Co manitně zaměřená studia. by jsi jim sdělil? Díky za rozhovor, ať to roste. Tadeáš Kučera

Inzerce


Volání na hrad! Rubrika studentů školy, připomínky a pochvaly s kapkou satiry. Dále bych Anonymní přispěvatel:

chtěl pochválit rychlost rekonstrukce třídy číslo 2. Jak je jíž zvykem na GYMVRU, práce probíhají opět velmi rychle a kvalitně. Po necelém roce, byla vyndána podlaha. Výborná práce!

Děkuji vedení za skvělé stránky krgym.cz. Jsou to stránky, které skvěle prezentují naší školu a lákají nové studenty. Jsou nevšedně dobře graficky zpracované a splňují všechny moderní trendy webdesignu. Myslím si, že díky těmto stránkám, získá KRGYM mnoho nových, nadaných stu- Chcete, abychom zveřejnili Vaší přidentů. pomínku, či pochvalu? Ozvěte se nám na emailu: gymvrovinAnonymní přispěvatelé: ky@gymvr.cz Klaňme se vedení, za jejich skvělou práci při rekonstrukci aikida. Stavba se přesně drží časového harmonogramu a skvělé posilovny se dočkáme již v roce 2033!

-Štěpán Rydval