Page 1


pohodlné lehátko pro psy + klikr k výcviku k výcviku psa pomůcka k nácviku povelu „místo“ / „zone“ pomáhá kontrolovat hyperaktivní chování psa slouží ke zdravému odpočinku pohodlné místo na hraní v modré a tmavě šedé barvě ve třech velikostech ◦ M - 75 x 50,8 x 19 cm ◦ L - 112 x 68 x 19 cm ◦ XL - 127 x 89 x 19 cm


nedochází k hrnutí materiálu stabilní ortopedická podpora pro psa má optimální vzdálenost od studené, profukující a tvrdé podlahy u starších psů je snadnější vystupování z výše umístěného lůžka snadná možnost úklidu okolo a pod lehátkem potah se dá vyprat, snadno se udržuje je z trvanlivého materiálu, odolný proti špíně i roztržení lehátko lze lehce složit či rozložit do dvou minut a bez pomoci nářadí


Klikr je součástí balení dogzone. Dokud Váš pes nepozná význam klikru, zvuk kliknutí nemá významný smysl, je nutno podpořit kliknutí jídlem tzn., po každém kliknutí, musíte odměnit psa pamlskem. Trénování s klikrem učí psa, že jakýkoliv úkon provádí v době kliknutí bude odměněn pamlskem. Je to jako focení chování ve správné chvilce. Tento způsob Vám pomůže zachytit a označit správné chování přesněji a rychleji než verbální komunikací se psem. Vezměte 15-25 kousků jídla, které si Váš pes opravdu vychutná a pro začátek pouze klikněte a dejte psovi pamlsek. Tím učíte psa, že jakmile uslyší kliknutí spojí si ho s přicházející odměnou. Pes se naučí, že kliknutí je příslib toho, že bude následovat odměna. Začněte 5 lekcemi denně, po dobu 2-3 dny.


Postavte lehátko vzhůru nohama a oddělejte nohy. S pamlskem přiveďte psa na lehátko a pochvalte kliknutím a pamlskem jakmile se pes dotkne lehátka. Voďte psa pouze na kratší stranu lehátka, použijte povel "volno" jako vypuštění z lehátka a naveďte psa k odchodu z lehátka, tou samou kratší stranou. Nepoužívejte žádné povely pouze "volno", pokud pes jde na lehátko sám, klikněte a odměňte. Jakmile je pes naučený chodit na lehátko, můžete jej otočit vzhůru nohama, jak patří, ale nepřidělávejte ještě nohy. S pamlskem přiveďte psa na lehátko. Nepoužívejte žádné povely v této fázi tréninku. Po několika lekcích byste měli být připraveni přidat nohy k lehátku. Pokud Váš pes začne předvídat jak má chodit na lehátko můžete přestat používat pamlsek k navádění.


Jakmile pes zvládnul chození na lehátko, je čas na představení povelu "zone„ ( případně „místo“). "Zone" je povel, který znamená, že pes má jít na lehátko. Řekněte povel "zone" než pes vstoupí na lehátko, naveďte s pamlskem, klikněte a odměňte jakmile je na lehátku. Pokud se pes chová slušně tak že lehne na lehátku, klikněte a odměňte. Pamatujte na užití povelu "volno" tak aby mohl pes opustit lehátko. Prozatím používáme pouze jednu kratší stranu pro vstup a výstup z lehátka.


Vaše Dogzone lehátko je vyzdvižený povrch, který pomáhá naučit Vašeho psa hranice zóny, kde by měl zůstat dokud nedostane volno. Při umístění psa na lehátko, můžete pomalu obcházet a jakmile pes bude vystupovat z lehátka upozorněte ho povelem "ne/nesmíš" a naveďte ho pomocí vodítka zpět na lehátko. Povel "zone" vydejte než ho navedete zpět na lehátko. Psa můžete odměnit kliknutím a pamlskem, v případě, že je usazen na lehátku několik chvil. Pokud se pes chová slušně tak že lehne nebo sedne na lehátku, klikněte a odměňte. Choďte kolem lehátka a mějte vodítko uvolněné, tak abyste mohli navézt psa zpět na lehátko, pokud udělá chybu. Nápomocné je opakovat povel "zone" při obcházení lehátka. Tak učíme psa Vás následovat bez překročení hranic. Když se pes rozhodne opakovaně zůstávat na lehátku, je čas na další fázi cvičení.


V tomto cvičení prodlužujeme trvání povelu. Začněte blízko u lehátka a odměňujte (klikem a pamlskem) v 5 - 10 vteřinových intervalech. Vaším gólem je dostat se až na 1 minutu mezi odměnami. S pravidelným cvičením se můžete dopracovat až na délku trvání televizní reklamy. Dalším krokem je vytvoření vzdálenosti. Opakujte povel "zone" a ukročte v zad. Mějte v ruce vodítko tak abyste mohli rychle navést psa zpět na lehátko. Postupně prodlužujte vzdálenost až ke konci Vašeho vodítka. Pamatujte na kliknutí a odměnu. Pokud pes seskočí, řekněte NE a opakujte povel "zone" a naveďte psa zpět na lehátko. Vzdalujte se pomalu tak, aby měl Váš pes možnost uspět. Propracovávejte se k upuštění vodítka. Mějte vodítko v blízkosti pro případ, že pes poruší hranice. Sezení v křesle je nový obrázek pro psa, je to také rozrušení. Buďte trpěliví a rozdělte sedání na malé pohyby. Buďte připraveni s vodítkem pro případ, že pes poruší hranice. Odměňte, když pes dělá správná rozhodnutí. Známí psi mohou způsobit také rozrušení. Představte psovi kontrolované rozptýlení jako například zvonek u dveří, přípravu jídla.


Ukažte psovi kousek jídla a dejte ho na nejvzdálenější bod ve středu lehátka. Když se pes dívá na pamlsek dejte mu povel "zone", když je na lehátku klikněte a odměňte. Uvolněte ho povelem "volno" Vaším gólem je prodlužovat vzdálenost a omezovat pamlsky.


Uplatnění povelu "zone" v nových prostředích a situacích. Je důležité aby Váš pes měl jasné pochopení o dogzone hranicích, než se pustíte do tohoto kroku. Použijte interaktivní hračky pro udržení psa zabaveného zatímco je na lehátku dogzone. Je to perfektní místo pro psa zatímco vy děláte domácí práce. Vytvořte možnosti pro Vašeho psa ke přizpůsobení chování k novým lidem a v novém prostředí. Během práce se psem používejte vodítko, pro případ, že budete potřebovat upravit jeho chování. Dogzone lehátko dovoluje psovi být členem společenských sešlostí. Odměňte, když pes dělá správná rozhodnutí. Hřiště často nabízejí velký zdroj rozptýlení, vždy sledujte psa, tak abyste mohli odměnit za dobré chování, případně napravit pokud udělá chybu. Čím více rozptýlení, tím více musíte být připraveni nabídnout opravu v případě chyby. Odměňte, když pes dělá správná rozhodnutí. Děti by se měli vždy zeptat na povolení pohladit cizího psa.


Pro odpočívání nebo spaní mají psi svoje lehátko. Psi štěkající u dveří mohou být nepříjemní a nebezpeční. Můžete dveřní zvonek použít jako "zone" povel, tak může být pes blízko Vás v kontrolované klidné poloze. Někdy mají psi problém rozeznat rozdíl mezi jejich a dětskými hračkami. Izolování psa do dvora může vybudovat ve psovi frustrace a zhoršit jeho chování. Když bude pes absolvovat dogzone výcvik bude šťastným členem rodiny, bude si na lehátku moc užít své hračky.


Použijte pero k přitlačení kovových závlaček, oddělejte nohy a vysuňte obě krátké strany, poté vysuňte stejným způsobem dlouhé strany. Látku je možno prát i sušit. K následnému sestavení použijte návod.

Lehátko dogzone  

Lehátko pro psy od STARMARK

Lehátko dogzone  

Lehátko pro psy od STARMARK

Advertisement