Page 1

Ó ÄÅÍÜ ÂÈÕÎÄÓ ҐАЗЕТИ

За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ!

Сонце ç³éøëî î 7 ãîä. 12 õâ., à çàéäå î 16 ãîä. 13 хв. Òðèâàë³ñòü äíÿ – 9 ãîä. 01 хв. ̳ñÿöü ç³éøов о 18 год. 20 хв., а зайде о 9 год. 59 хв. ²ìåíèíè: у п’ятницю – Маркіяна, Костянтина, Ананія, у суботу – Євдокії, Георгія, у неділю – Миколая, Євгенія, у понеділок – Григорія, Тихона, у вівторок – Олександра, Клавдії, Германа, Луки, у середу – Валерія, Максима, у четвер – Михаїла, Гавриїла.

СТАРТУВАЛА ПЕРЕДПЛАТА на районну газету

«Голос відродження» на 2020 рік

Передплатна ціна (з врахуванням послуг зв’язку) складає:

№48 (2640) • П’ятниця •15 листопада 2019 року • Ціна вроздріб – 5 гривень • Видається з 6 жовтня 1990 року

НАЙВІДОМІШІ ЦИТАТИ СТЕПАНА БАНДЕРИ Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний. *** Без власної держави, без визволення, отже і без визвольної боротьби, Україна не може мати ані свободи, ані добробуту, ані якої-небудь тіні демократії. *** Ні на що не здадуться навіть найкращі нагоди й готовність допомогти, якщо сама нація не виборює й не кує своєї долі власною боротьбою. *** Якщо завтра на зміну большевизмові прийде інша форма російського імперіялізму, то він так само насамперед звернеться всіма своїми силами проти самостійности України, на її поневолення. Російський народ, як і досі, буде нести той імперіялізм, робитиме все, щоб тримати Україну в поневоленні. *** Самостійну державу може здобути собі український народ тільки власною боротьбою і трудом. *** Віра найбільше скріплює сили душі. *** Революційне змагання – це національна боротьба в площині духовності, культури, боротьба суспільно-політична й мілітарна, за повне знищення існуючого стану, його змісту й за побудову цілком нового, під кожним оглядом кращого стану, який відповідає потребам і бажанням українського народу.

на один місяць – 23 грн 54 коп. на квартал – 68 грн 25 коп. на півріччя – 129 грн 64 коп. на рік – 254 грн 58 коп. Передплатний індекс – 30494

l  21 листопада – День Гідності та Свободи

ВІДДАЄМО ШАНУ ПАТРІОТИЗМУ Й МУЖНОСТІ ША Н ОВ Н І БР ІД Щ А Н И!

Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 – 2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався

ШАНОВНІ БРІДЧАНИ!

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи! Цього дня ми вшановуємо усіх героїв, в чиїх серцях палає сміливість та прагнення до справедливості, вшановуємо Героїв Небесної Сотні та усіх українських вояків, які беруть участь у бойових діях на сході України, усіх тих, хто власним життям демонструє щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі. Всі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь. Революція Гідності була дуже важким іспитом для України. Але народ зробив демократичний вибір, який не зможуть змінити ні сила, ні брехня. Сьогодні всі, кому не байдужа доля рідної України, повинні об’єднати свої зусилля на благо країни. Гідний поваги народ має пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за свободу, гідність та незалежність нашої Української держави. Хай небо над нашою країною буде мирним, чистим і спокійним. Слава Україні! Героям слава! А. БЕЛЕЙ, міський голова.

на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований. Саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також її наміри зміцнити стосунки з Росією. Відтак українці вийшли спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України. Події розгорталися

стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя 106 українців і ще понад 2 тис. отримали поранення. Після Революції Гідності і падіння тодішньої влади, в Україну вторглася Росія, яка у березні анексувала Крим, а в квітні почала війну на Донбасі, що триває й досі.

ШАНОВНА ГРОМАДО БРОДІВЩИНИ!

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи – день доленосний для нашої країни. Гідність, Єдність та Свобода – це ті принципи, що об’єднали прагнення мільйонів українців до кращого життя та змінили хід української історії. І від кожного з нас залежить, у якій Україні житимемо ми, і житимуть наступні покоління. У цей день ми віддаємо шану громадянському подвигу, патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави, дякуємо тим, хто нині захищає нашу свободу та незалежність, за витримку і терпіння. Бажаю всім нам припинення військових дій на сході нашої країни, щоб на нашій благословенній і багатостраждальній українській землі знову запанували мир і спокій, злагода і процвітання. Слава Україні! Слава нашим Героям! М. БОНДАР, народний депутат України.

Щиросердно вітаю вас з Днем Гідності та Свободи! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи – день, який корінним чином перевернув свідомість українського народу та змінив хід української історії. Сьогодні ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та й усіх українських вояків, хто не тільки мужністю, а й втраченим життям продемонстрував своє бажання жити у вільній, демократичній, суверенній державі! Залишаючись у пам’яті народу назавжди, вони – наш приклад та наша гордість! Віддаючи життя за Свободу, Гідність та Незалежність, вони зробили крок на випередження, а ми вже йдемо тим шляхом, який так нелегко було прокладено. Бажаю усім злагоди і непохитної віри в те, що ми, як єдиний великий народ, зуміємо зробити все можливе на благо розквіту рідної України. Нехай буде мирне небо над українською землею та добробут у ваших домівках. Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас! Слава українському народу! Слава Україні! О. ГАНУЩИН, голова Львівської обласної ради.

АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «МИЦИК І ПАРТНЕРИ»

Успішно здійснює захист порушених прав військово­ службовців та осіб, які звільнені з військової служби, за такими напрямками: 1) стягнення ненарахованої та не виплаченої індексації грошового забезпечення за 2016-2018 роки (сума, в залежності від окладу, становить 50 – 100 тис. грн); 2) стягнення грошової компенсації за невикористані додаткові відпустки УБД; 3) перерахунок пенсії у зв’язку з не включенням у розрахунок грошового забезпечення для призначення пенсії усіх необхідних складових частин грошового забезпечення та незаконним заниженням розміру пенсії військовослужбовцям, пов’язаним із перерахунком пенсії у 2018 році. Прохання довести це до відома своїх знайомих з числа колишніх військовослужбовців, а також і діючих по позиціях 1 і 2. Готові до співпраці! З усіх питань звертайтеся за тел: (067)-313-78-19 (Олег), (063)-478-57-20 (Сергій).


2 ñòîðiíêà

«ÃÎËÎÑ ÂIÄÐÎÄÆÅÍÍß» n Коротко про різне

n Актуально!

ЯКОЮ МОЖЕ БУТИ БРОДІВЩИНА: МОДЕЛІ УСТРОЮ РАЙОНУ

Минулої суботи у сесійній залі Бродівської районної ради відбулося громадське обговорення моделі адміністративно-територіального устрою в частині Бродівського району. У ньому взяли участь перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський, т. в. о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима. Найперше, про що хочеться сказати у цій публікації, це те, що доволі часто доводиться чути і від мешканців, і від громадських активістів та депутатів різного рівня, і від представників владних структур обурливі висловлювання щодо майбутнього нашого району, центральної районної лікарні. Тож здавалося, що бродівчани стурбовані перспективою відсутності Бродівського району як самостійної адміністративно-територіальної одиниці в складі Львівської області. Саме тому очікувала, що у суботу, під час обговорення, сесійна зала буде переповненою не байдужими громадянадецентралізації Львівськоми. Але, хоча і у засобах го ЦРМС. масової інформації, і на Проектну модель адофіційних сайтах районміністративно-територіної влади, і у соціальних ального устрою обласмережах було досить поті базового та районного ширене оголошення про рівня Бродівщини, в якому день і час обговорення йдеться про 6 мегарайонів цього важливого для гро(серед яких Бродівського мади Бродівщини питаннемає) і 67 об'єднаних теня, сесійна зала була зариторіальних громад (40 повнена трохи більше, ніж міських, 15 селищних, 12 на половину. сільських), представив т. Отож, розпочинаючи обв. о. директора департаговорення, перший заступменту економічної політиник голови Львівської обки Львівської ОДА Степан лдержадміністрації Василь Куйбіда. Варто зазначити, Лозинський повідомив про що під час мультимедійте, що в Україні задеклароної презентації переносвано новий етап реформи ний екран так був налашдецентралізації, що передтований, що роздивитися бачає завершення процена карті межі, роз’яснення су об'єднання громад та до проекту, контакти розформування нових райоробників практично було нів. Також було зазначено, неможливо. що під час створення карПоки гості зі Львова готи з конфігурацією громад, ворили про принади адмівраховувалися основні поністративно-територіальказники: площа, населенної реформи, в аудиторії ня, інфраструктура, індекс панувала тиша. Але, коли фінансової спроможнопоінформували про пласті, який має бути не менни приєднати Ясенівську шим 0,3%. Важливо, щоб сільську раду до Соколівгромади були фінансово ської Буського району, а спроможними, наповнені Станіславчицьку – до Лоресурсом, в першу чергу патинської ОТГ Радехів– людським (населення – ського району, присутні у 10 тис. і більше), щоб було залі збентежилися. кому і для кого працюва2 На захист своїх громад ти, площа 100 км і більвисловили пропозиції ясеше, щоб була можливість нівський, станіславчицьбудівництва якихось об'єккий, пониковицький, підтів. Важливим фактором горецький, голубицький функціонування громади сільські голови. Прозвучає діти. Повинно бути більли навіть закиди щодо фіше 250 учнів. нансової неспроможності Василь Лозинський нана адресу першої у Бродівголосив, що основним ському районі Заболотцівзавданням при створенні ської ОТГ. Така інформація територіальних громад є обурила її голову Марію створення однакових старДискант, яка, хоч і короттових умов для всіх, крім ко, але досить емоційно, того, об’єднання має бути повідомила про здобутки і добровільним. напрацювання ЗаболотцівДалі програму «Муніциської ОТГ. Крім того, Марія пальне співробітництво: Дискант наголосила, що нові можливості для розгромадам варто об’єднувитку громад», що передватися, адже це дає можбачає планування та реаливість розвиватися. лізацію спільних проектів Хочу нагадати читачам, територіальних громад, що ще у 2015 році відбувапрезентував Тарас Баралося обговорення перспекнецький, радник з питань

тивного плану формування спроможних територіальних громад Бродівщини і тоді було запропоновано створити 8 об’єднаних територіальних громад на теренах Бродівського району, зокрема Батьківську, Бродівську, Заболотців-

район стане частиною Золочівського. Стурбовані такою ситуацією депутати Бродівської районної ради ще 22 серпня на 29 сесії прийняли аргументоване звернення до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-ко-

ТАРИФНУ СІТК У ДЛЯ МЕДИКІВ ЗМІНЯТЬ

Прес-служба МОЗ офіційно підтвердила перехід від державної тарифної сітки до внутрішньої, що складається безпосередньо керівництвом медзакладу для кожного медпрацівника. «Тепер медзаклади вільні у формуванні своєї політики оплати праці. Тарифні сітки і штатні розписи тепер не діють в автономних медзакладах. А зарплата – предмет домовленості головного лікаря і його співробітників», – йдеться в поясненні МОЗ щодо проведених реформ у галузі. Зміна тарифної сітки після автономізації медичних установ була анонсована ще весною минулого року. Згідно з законопроектом про автономізацію всіх медичних закладів України, при переході до форми власності неприбуткове комунальне підприємство було дозволено відмінити державну тарифну сітку та скласти свою з урахуванням можливостей медзакладу. При цьому МОЗ України не рекомендує солідарну тарифну сітку. Замість цього має бути створена конкуренція між медичними працівниками. Ті, хто більше надає медичних послуг, до кого постійно звертаються пацієнти, – має отримувати суттєве збільшення зарплатні, хоч до 20 000 гривень офіційно, якщо є такі кошти в наявності, в той час як лікарі без пацієнтів – мінімальну. Це, на думку керівництва відомства, також дозволить оптимізувати кадрові підрозділи по регіонах. Лікарі без пацієнтів будуть вимушені шукати роботу там, де вони дійсно необхідні, за що їм буде надана відповідна зарплатня.

ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ ПОДОРОЖЧАЄ

ську, Лешнівську, Пеняківську, Підкамінську, Пониковицьку, Ясенівську. І цей перспективний план формування спроможних територіальних громад Львівщини ухвалила у 2015 році Львівська обласна рада. Тепер перспективний план уже змінений і передбачає створення на території Бродівського району трьох ОТГ – Бродівської, Підкамінської, Заболотцівської. Крім того, дві сільські ради – Ясенівську і Станіславчицьку – планують приєднати до Буського та Радехівського районів. Якщо об’єднання громад добровільне, то виникає питання, чому думку людей не враховують? Поінформовано було бродівчан, що Міністерство розвитку громад та територій погодило проект нового перспективного плану утворення нових районів. Відтак, в області планується створення 6 районів, замість нинішніх 20, серед яких Бродівський район як самостійна адміністративно-територіальна одиниця в складі Львівської області відсутній. Про різні варіанти укрупнення районів Львівщини у межах адміністративно-територіальної реформи говорилося вже давно. Було декілька проектів. Один з них передбачав поділ Львіщини на шість районів – Червоноградський, Бродівський, Самбірський, Дорогобицький, Стрийський та Львівський, в іншому пропонувалося створити вісім районів – Червоноградський, Бродівський, Золочівський, Львівський, Городоцький, Стрийський, Самбірський, Дорогобицький. У лютому 2019 року громадськості області запропонували для обговорення зовсім іншу модель, згідно якої Бродівський

мунального господарства України, Львівського центру місцевого самоврядування, Львівської ОДА, депутатів Львівської обласної ради щодо необхідності створення Бродівського району Львівської області в процесі реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Яка ж доля цього звернення? Цікаво, що на це моє запитання ніхто з представників обласної держадміністрації відповіді не зміг дати і взагалі зізналися, що цього звернення не бачили. Не дуже активним було обговорення майбутнього Бродівського району. Дивно, але чомусь у ньому не брали участі представники ні районної, ні міської влади. Хоча представники облдержадміністрації запевнили, що орієнтовно до 1 грудня Мінрегіон формуватиме перспективні плани і опрацьовуватиме їх з державними адміністраціями. Але складається враження, що доля Бродівського району уже вирішена і не на його користь. Чи врахують пропозиції, висловлені бродівчанами під час обговорення, час покаже. В залі навіть звучали запевнення, що у випадку, якщо Мінрегіонів не відреагує позитивно, то представники громади залишають за собою право вдатися до акцій непокори. Учасники обговорення наголошували, що бродівчани із розумінням ставляться до адміністративно-територіальної реформи, однак переконані, що ці зміни повинні відбуватися на основі всебічних, економічно обґрунтованих розрахунків, з урахуванням історичних, ментальних, соціальних та культурних чинників. Н. ЗАБОКРИЦЬКА.

ХАЙ СВІЧІ ПАМ’ЯТІ ГОРЯТЬ! Було вирішено, що з нагоди Дня Гідності і Свободи у

Минулого вівторка відбулося засідання оргкомітету з відзначення Дня Гідності та Свободи і Дня пам’яті жертв голодомору. Його вела перший заступник голови Бродівської районної державної адміністрації Оксана Прокопець, яка наголосила на важливості цих дат для пізнання непростої історії Української незалежної держави. У засіданні взяли участь заступник голови районної ради Віра Підгрушна, начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму РДА Марія Радзівіл, представники відділу освіти та інших відділів РДА, громадських організацій, а також ЗМІ.

15 листопада 2019 ð.

Бродах біля пам’ятника Героям Небесної Сотні 21 листопада, о 13 год. 30 хв. відбудеться поминальне віче, покладання квітів і запалення лампадок. А 23 листопада, о 15 год. 30 хв. оргкомітет запрошує брідщан і мешканців району на поминальну акцію «Запалімо свічку пам’яті», що відбудеться біля пам’ятника жертвам більшовицьких репресій з нагоди Дня пам’яті жертв голодомору. НАШ КОР.

Українців попередили про неминучість подорожчання електроенергії для населення. Новий голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Валерій Тарасюк вважає, що в середньостроковій і довгостроковій перспективі немає альтернативи вирівнювання цін на електроенергію для населення і підприємців. «У нас зарплати не будуть європейськими, якщо ми не побудуємо ринок, якщо не переможемо перехресне субсидування, і можна довести це на простому прикладі. Це самообман, що ми платимо низький тариф на електро­ енергію. Ми його платимо в ціні товару: ми платимо низький тариф, за нас його платить хлібзавод, закладає ціну в хліб, ми купуємо хліб за завищеною ціною, а хлібзавод ще й втрачає конкурентоспроможність – і це ланцюгова реакція», – сказав Тарасюк. Глава НКРЕКП вважає існування різного тарифу на електроенергію для населення і для бізнесу є «раковою пухлиною для української економіки». «Іншого шляху, ніж вирівняти ціни для населення і для промисловості в довгостроковій і навіть у середньостроковій перспективі, не існує», – вважає Тарасюк.

ВЛАСНИКАМ «ЄВРОБЛЯХ» ТРЕБА ГОТУВАТИСЯ ДО ЗМІН

Власникам «євроблях» готують новий сюрприз. Міністр інфраструктури Владислав Криклій хоче повністю змінити процедуру реєстрації автомобілів на іноземних номерах. Він виступив з пропозицією зробити розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією максимально простим та перейняти процедуру Грузії. Відзначається, що у Грузії старі автомобілі коштують значно дешевше, у порівнянні з цінами на аналогічні автомобілі, що діють в Україні. Крім того, і розмитнення там значно дешевше, адже за літр об'єму двигуна стягується плата, що не перевищує 3 доларів США. Як впровадити таку ідею в життя, не повідомляється. У той же час, у Бюджет-2020 закладені надходження від розмитнення автомобілів на рівні цього року. Як відомо, нещодавно Верховна Рада України ввела 90-денний пільговий період, протягом якого з власників «євроблях» не стягуватимуть штрафи за порушення митного режиму перебування автомобілів на іноземній реєстрації в Україні. Згідно з рішенням депутатів, штрафи з власників «євроблях» не стягуватимуть до 20 листопада 2019 року. А тим часом, у Кабміні розглядають можливість спрощення процедури розмитнення так званих «євроблях» – старих авто з іноземною реєстрацією.

МІН ІМА ЛЬН У ПЕН С ІЮ ПЕ Р Е РА ХУЮТЬ

В Укpаїні від 1 гpудня пеpеpахують мінімальну пенсію. Це передбачено в Державному бюджеті і пoв’язанo зі зpoстанням пpoжиткoвoгo мінімуму. Як відомо, на 74 гpивні зросте мінімальна виплата для тих, хто вийшов на пенсію за віком та тих, хто має інвалідність. Вони отримуватимуть 1638 гpивень. Збільшення виплат не стосуватиметься пенсіонерів, які працюють.

СУБСИДІЇ ПО-НОВОМУ

Субсидії в Україні у 2020 році будуть нараховуватися по-новому, повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко. Він сказав, що у новому році планується збільшити відсоток обов'язкового платежу. Зараз сім’ї, у яких два прожиткових мінімуми, сплачують 15% комунального платежу. Але система субсидій сконцентрована на тих, у кого менший дохід. За словами чиновника, з травня 2020 року буде змінено відсоток оплати комуналки для тих, хто має субсидію, – 10%. Домогосподарствам, які мали більш високий дохід, збільшать відсоток до 20%. Віталій Музиченко попередив українців про те, що орган соціального захисту постійно перевіряє розмір доходів, перелік послуг та тарифи. Зараз посилили перевірку інформації про доходи Пенсійного фонду та фіскальної служби. Стало відомо, що перевіряти будуть пенсіонерів, субсидіантів, студентів, матерів-одиначок. З’явилася інформація, що президент України Володимир Зеленський не підписав законопроєкт про верифікацію пенсій, субсидій, стипендій та інших видів соціальної допомоги. За повідомленнями інформагенств.


15 листопада 2019 ð. n

3 ñòîðiíêà

До 80-річчя газетної періодики на Брідщині

(Продовження. Початок у № 42 (2634), 43(2635), 45 (2638)). ЧЕРВОНИЙ КОЛІР ЯК СИМВОЛ ОКУПАЦІЇ Розповідь про районну газету «Червоний промінь», що у післявоєнний період стала правонаступницею «Червоних Бродів», хочу розпочати з тих обставин, в яких опинилася Брідщина після німецької окупації. Кількамісячні бої у Бродах та в їх околицях у 1944 році завдали місту значних руйнувань. Більше, ніж дві третіх будинків було знищено повністю, інші дістали пошкодження. Внаслідок воєнних дій у так званому «брідському котлі» матеріальні втрати понесли навколишні села. Знищення фашистським режимом єврейського населення, депортація поляків, майже поголовна мобілізація чоловіків до червоної армії змінили етнічний склад мешканців Брідщини і Бродів зокрема. Зараз про це можна дізнатися з розповідей старожилів, книг та матеріалів історико-краєзнавчого музею. Важко навіть уявити, що місто, яким ми зараз ходимо, свого часу лежало у руїнах і було безлюдним. У звільнених від фашистів Бродах, як стверджують краєзнавці, залишилося лише кілька сотень мешканців. Саме у таких умовах формувався редакційний колектив, який розміщався у приміщенні № 5 на колишній площі Червоної Армії (сьогодні Майдан Свободи). Серед творців «Червоного променя» п’ятдесятих років були колишній буддьонівець, письменник П.Ф.Гузюк, поет М.Є.Петренко, драматург Ю.П.Удовиченко, журналісти В.М.Рибаков, І.І.Сміян, М.П.Безпалько, Б.П.Дмитрів та ряд дописувачів, які надсилали у часопис листи з цікавими фактами місцевого життя міста і району. Їх по-праву можна називати літописцями цього періоду. Звичайно, що багато тодішніх газетних публікацій нині, в час демократичних змін і свободи слова, викликають певне несприйняття і негативні емоції, особливо ті, в n

«ÃÎËÎÑ ÂIÄÐÎÄÆÅÍÍß»

Л І ТО П И С Ц І Б Р І Д С Ь К О Г О К РА Ю яких співалися дифірамби «великому керманичу» Й.Сталіну та його прибічникам, де з великим пафосом висвітлювалася колективізація сільського господарства, індустріалізація, пропагувався радянський спосіб життя тощо. Такою, на жаль, була реальна дійсність, що формувалася комуністичним режимом і його організатором й натхненником – комуністичною партією. Ось що пишеться у передовій статті «На сторожі інтересів народу» (Червоний промінь, № 36 за 5 травня 1950 року): «Більшовицька партія приділяла і приділяє пресі особливу увагу. Газети у нас видаються скрізь, де тільки йде творча робота, спрямована на побудову комунізму. Від великих всесоюзних і республіканських газет, що друкуються мільйонними тиражами – до колгоспних, бригадних стінгазет і польовок, що твориться руками передових людей колгоспного села – такий величезний загін більшовицької преси, що пропагує безсмертні ідеї ленінізму, виховує трудящих у комуністичному дусі». Яким насправді було життя простих людей, їх добробут? Звернемося до публікацій газети. Цікавою з цього приводу є добірка матеріалів під рубрикою «Підпискою на позику помножимо успіхи соціального землеробства і тваринництва». «З великим патріотичним піднесенням зустріли трудящі нашого району постанову Радянського уряду про випуск позики п’ятого року відбудови і дальшого розвитку народного господарства, повідомляється у замітці «Нове патріотичне піднесення». Як тільки цей документ було оголошено по радіо – на підприємствах, в установах та організаціях міста й колгоспах відбулися мітинги, на яких трудящі палко вітали постанову уряду про випуск нової позики. Через дві години після оголошення постанови уряду передплата на позику була оформлена на всіх підприємствах і в установах міста». «Колгоспники і колгоспниці нашого села ще позавчора до вечора за-

На фото: часопис «Червоний промінь», 1951 рік. вершили передплату на ли на позику суму, що пепозику. Вартість своїх ревищувала місячну зарооблігацій вони відразу ж бітну плату?.. сплатили готівкою», – поПригадую з дитинства, відомляє в газеті голова як до нашої сім’ї, в якій Малосілківської сільради виховувалося шестеро І.Куть. малолітніх дітей, прихо«Дружно і з великим дила ціла бригада позикопіднесенням передплапідписувачів на чолі з місчують позику колгоспницевим дільничним міліції, ки артілі імені Лесі Укравимагала в батька підпиїнки. Сплативши позику сатися на позику. У розпаготівкою, вони одержали чі батько заявив, що діти свої облігації», – наголопостійно голодують, хіба шує сількор Г.Бодров. що замість позики хай за«Передплата на позибирають одного з них. Неку в міськторзі пройшла прохані гості пригрозили з великим успіхом. Ряд батькові тюрмою за те, працівників підписалися що не підтримує політина таку суму позики, яка ки партії. Такою була дійдалеко перевищує їх місність в реальному житті і сячний заробіток. Підписпафос, далекий від правка на позику в наших орди, на шпальтах «Червоганізаціях значно вища за ного променя». місячний фонд зарплаМожливо не варто сьоти», – резюмує працівник годні так дискридитувати міськторгу А.Клиба. журналістську працю моїх Коли перечитуєш ці колег у ті далекі п’ятдесязамітки, мимоволі закраті роки минулого століття, дається думка: звідкілля адже вони заробляли на у колгоспників готівкові свій хліб в умовах жоргроші, коли зароблене на стокої тоталітарної систрудодні видавали пшетеми і поголовної цензуницею, гречкою та іншири партійних органів. Крок ми продуктами, та на які вправо чи вліво прирівнюкошти жили патріоти з вався до самознищення. міськторгу, якщо віддаваНинішньому поколінню

Надзвичайна ситуація

ВОГОНЬ – ЖОРСТОКИ Й ВОРОГ, Я К Щ О З Н И М Н Е ОБ ЕРЕЖНО П ОВОДИ Т И СЯ

У Бродах в цьому році вже сталося 149 пожеж, в тому числі, через спалення сухого листя – 90. Решту – через коротке замикання, порушення правил пожежної безпеки (неправильна експлуатація електричних приладів, пустощі дітей, тютюнопаління у будинку), а також через підпали, розряди блискавки… Жорстокою стала ніч горання, вибивався густий першого листопада для бачорний дим. Через сильне гатодітної сім’ї, що прожизадимлення рятувальникам вала на вулиці Львівська, довелося працювати у спе12. Головний інспектор ціальних апаратах захисту Бродівського РВ ГУ ДСНС органів дихання. У квартиУкраїни у Львівській області рі, де почалася пожежа, виМихайло Тацій, інформує, явили тіло власниці, 1954 що о 5 годині 5 хвилин до року народження. Вогонь, служби порятунку надійшзнищивши дерев’яне пело повідомлення про порекриття і дах, перекинувжежу. Пожежа виникла в ся у сусідню квартиру, де на квартирі на другому потой час перебувало 9 осіб, версі двоповерхового житз них – 7 дітей. лового будинку. О 5 годині Завдяки рятувальникам 16 хвилин до будинку примешканці квартири залишибув підрозділ 10-ї Державлися неушкодженими. Варної пожежно-рятувальної то відзначити хлопців, які частини м. Броди. На моврятували і дітей, і їх батьмент прибуття вогнеборців ків. Це начальник караулу до місця виклику з вікон Ульян Ковальчук (врятував квартири, де виникло за2 дорослих та 3 дітей), ко-

мандири відділення Андрій Заяць і Василь Ковальський, який виніс з вогню 2 дітей, старший пожежний рятувальник Сергій Дутка (врятував 2 дітей), заступник начальника 10-ї ДПРЧ Руслан Мамчур, пожежний рятувальник Микола Серватнюк, командир відділення і водій Богдан Навороль та водій Володимир Тимчишин. Дякуючи їм, вогонь було швидко ліквідовано – о 6 годині 39 хвилин. Така робота – ризикувати своїм життям, аби рятувати інші.

Михайло Тацій стверджує, що якби про пожежу повідомили на 10-15 хвилин пізніше, була би трагедія на всю Україну. Ймовірною причиною загорання стало неправильне поводження з нагрівальними приладами. Недотримання дистанції між обігрівачем і ліжком у сусідній квартирі могло спричинити масштабну пожежу. Нагадуємо, що номер служби порятунку МНС – 101. Л. ВОЙТЮК.

брідщан, яке живе і користується засадами демократії і свободи слова, що лине по радіо, промовляє з екранів телевізора чи з соцмережі, важко це зрозуміти і осмислити. Тим не менше, минуле друкованих часописів вчить цінувати наше сьогодення і розрізняти правду від «фейків», якими, на жаль, й сьогодні грішать окремі засоби масової інформації, особливо з боку нашого північного сусіда. Слід наголосити, що із смертю Сталіна та настанням так званої «хрущовської відлиги», суттєві зміни почали відбуватися і в засобах масової інформації. «Червоний промінь» став виходити двічі на тиждень тиражем у 5 тисяч екземплярів. Професійними стали його публікації, помітною стала жанрова різноманітність матеріалів. Центральною темою на його шпальтах стала людина праці. Хоч це теж був пропагандистський крок комуністичної влади, що намагалася відвернути увагу від економічних проблем і зубожіння народу, все ж працьовитість у нашому народі ставилася на перший план. Тому шпальти часопису зарясніли заголовками «Зобов’язання виконано з честю», «Трудові успіхи шоферів», «Досягнення швейників», «Надпланові прибутки державі». З цих публікацій дізнаємося, що у Бродівському райпромкомбінаті шевці В.Беспалько, І.Гнатишин свої денні завдання виконують на 180-200 процентів, а працівник швейної фабрики виконав своє місячне завдання на 220 відсотків, шофери автотранспортної контори А.Бонадиченко, І.Пожарський, ставши на стаханівську вахту, місячний план перевезень вантажів перевиконали на 176 і 158 процентів. Газета періодично друкувала сторінки під гаслом «Слава передовим будівникам комунізму», в яких поміщала фотографії кращих виробничників промислових підприємств району, передовиків колективних господарств. Такої честі на одній із шпальт газети були удостоєні бригадир n

хмілярської бригади артілі ім. Щорса Іван Горбовий, тракторист Ярослав Причун, ланкова хмільпромкомбінату Ганна Хміляр, свинарка артілі ім. Дзержинського Анастасія Жук, бригадир хмілярської бригади артілі ім. Б.Хмельницького Й.Ковальський, бригадир тракторної бригади П.Ольшанецький, бригадир хмільпромкомбінату В.Вишинський, ланкова колгоспу «Перемога» Ольга Недільська, бджоловод артілі ім. Щорса Іван Карп. Ми не випадково назвали ці імена, які зафіксовані у «Червоному промені». Їх перелік можна продовжувати сотнями. Важливо, щоб нащадки, які впізнають своїх родичів, знали, чиїми руками відбудовувалася Брідщина у повоєнний час, які труднощі доводилося долати, щоб зберегти свої села і ростити дітей. Редакційний колектив «Червоного променя» постійно працював над висвітленням проблем соціально-економічного, освітнього, медичного та культурного життя населення Брідщини. З цього приводу почали з’являтися аналітичні матеріали, статті з питань передового досвіду у сільськогосподарському виробництві, торгівлі, побуті тощо. У зв’язку з розширенням тематики газетних матеріалів часопис перейшов на триразовий щотижневий випуск – у вівторок, четвер і суботу. При цьому разовий наклад газети зріс до 6 тисяч. Численні реорганізації хрущовського періоду в сферах народного господарства, партійного будівництва торкнулися і засобів масової інформації регіонального та місцевого рівня. Не оминули вони й «Червоного променя», останній номер якого побачив світ 29 травня 1962 року. Про всі ці зміни та заснування нового районного часопису під назвою «Прапор комунізму» читайте у наступних номерах. Б.ЗРОБОК, член Національної спілки журналістів України. Далі буде…

Інформаційне мереживо

ПОШТА ПІДНІМАЄ ЦІНИ

В «Укрпошті» повідомили, що з 1 січня наступного року вартість пересилання простої письмової кореспонденції і простих бандеролей зросте на 12,5% для непріоритетних і на 10% – для пріоритетних відправлень. Ціна першої послуги становитиме: вагою до 50 г – 9 грн (непріоритетні) і 11 грн (пріоритетні); вагою 1-2 кг – 36 та 44 грн відповідно. Вартість надсилання простих бандеролей вагою до 250 г зросте з 12 до 13,5 грн (непріоритетні) і з 15 грн до 16,5 грн (пріоритетні); 2-3 кг – з 40 грн до 45 грн і з 50 до 55 грн. Граничні тарифи на рекомендовані відправлення підвищаться на 14,2% (з 7 до 8 грн). Водночас закордонні пересилання не чіпатимуть.

НА ДЕРЖАВНІ МОВНІ ЗАСАДИ

Починаючи з наступного навчального року, у всіх російськомовних школах країни буде змінено мову викладання на державну. Це законодавче нововведення не стосуватиметься тільки дітей, які прийшли до першого класу раніше 2018 року. Тим часом школи мов європейських меншин (ті, що належать народам Євросоюзу), перейдуть на нові державні мовні засади аж через чотири роки – з вересня 2023-го. «Усіх дітей неукраїнськомовних на сьогодні шкіл ми ще маємо підготувати до цього переходу. Водночас у цих закладах все одно зберігатиметься можливість вивчати свою рідну мову в різних форматах», – зазначила міністр освіти Ганна Новосад. З інших видань.


4 ñòîðiíêà

«ÃÎËÎÑ ÂIÄÐÎÄÆÅÍÍß»

15 листопада 2019 ð.

l  Наші духовні обереги

ВІДЗНАЧИЛИ ВІКОВИЙ ЮВІЛЕЙ СІЛЬСЬКОЇ СВЯТИНІ

Цьогоріч виповнилося 100 років з дня завершення будівництва та освячення греко-католицької церкви святого великомученика Димитрія Мироточця у с. Гаї-Дітковецькі. Храм у селі чи місті – це неначе пророк, котрий нагадує про вічність. Це місце молитви, роздумів, прохань та подяк, «куточок» Неба на землі. Історія гаї-дітковецького храму не проста. Це історія випробувань часом, змінами режимів, воєн, віросповідань. Але, переживши всі незгоди, навіть через сотню років невеличкий чепурненький сільський храм і далі гордо споглядає на буденні мирські клопоти вірян та вислуховує молитви тих, хто тут щиро молиться. На храмовий празник, у день святого великомученика Димитрія парафіяни відзначали ювілей своєї святині. До свята вірні готувалися На фото: о. Іван Тата– відремонтували церкву ринський. ззовні і в середині, впорядЖивотворящого Хреста з кували прилеглу територію. м. Броди. Короваєм, квітами й Після читання св. Єванщирими словами вітань гелії проповідь виголосив зустрічали діти й адмініотець Ярослав Царик, який стратор храму отець Мизвернув увагу на постать св. кола Мазурчук разом з па-

На фото: о. Микола Мазурчук та владика Михаїл під час обходу церкви. рафіянами, а також лицарі Димитрія, який у молодому св. Христа з Бродів праввіці відзначався ревністю і лячого архиєрея Сокальлюбов’ю до Христа й Церсько-Жовківської єпархії кви. Також він зазначив, що владику Михаїла Колтуна. у молодому віці, у той час, Опісля відбулася Арколи Українська греко-катохиєрейська Божественна лицька церква діяла у підЛітургія, яку очолив єпипіллі, 45 років тому, саме скоп. Співслужили йому у день св. великомученика 12 запрошених священиДимитрія владика Михаїл ків. Разом з духовенством Колтун вступив до монастимолилися жителі Гаїв-Дітря оо. Редемптористів. Це ковецьких і навколишніх був свідомий вибір юнака, сіл, а також гості. Радуякий на той час уже відслував своїм співом церковжив у радянській армії три ний молодіжний хор храроки на підводному човні, му Воздвиження Чесного закінчив навчання у техні-

кумі і вже працював на одному з львівських підприємств. Навчався у підпільній семінарії і, отримавши священичі свячення, владика Михаїл багато років здійснював свою душпастирську працю у підпіллі. А після легалізації Української греко-католицької церкви він став першим священиком, висвяченим у єпископи після виходу церкви з підпілля. Отець Ярослав наголосив, що у період від 1946 до 1989 року УГКЦ була найбільшою забороненою Церквою в світі. 43 роки вона діяла у підпіллі. Тисячі вірних та духовенство зазнали репресій і гонінь. 30 років тому, 29 жовтня 1989 року УГКЦ вийшла з підпілля та повернула свій храм Преображення у Львові. Підпілля зберегло віру. УГКЦ вийшла з нього ще сильнішою і організованішою Церквою. Заакцентував увагу присутніх о. Ярослав на постаті пароха цього храму з 1929 року по 1940 рік о.Івана Татаринського, якого заарештувало НКВД у 1940 році і вивезло до Підкамінської тюрми. Згодом його перевели до Золочівської тюрми і засудили на 8 років позбавлення волі. У Золочеві отця Івана Татаринського замордували у лазні гарячою водою. Дата смерті невідома. З 2001 року, після проголошення Папою Іваном-Павлом ІІ у Львові 27 українських мучеників за віру блаженними, Місія «Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ» розпочала нові процеси беатифікації 45 новомучеників, які постраждали за часів комуністичних переслідувань Української Греко-Католицької Церкви, серед яких і отець Іван Татаринський. Важливою подією під час Архиєрейської Божественної Літургії у Гаях-Дітковецьких стало рукоположення в чин диякона Андрія Жука, випускника Тернопільської вищої духовної семінарії. Після завершення Богослужіння владика Михаїл вручив отцю Миколі Мазурчуку грамоту з нагоди столітнього ювілею храму. Отець Микола подякував

На фото: духовенство та церковний молодіжний хор. сокальсько-жовківському 1918-1920 роках. У радянєпископу за візит, свящеські часи могилу було зруйникам – за співслужіння, а новано і відновлено у 1990 також всім жертводавцям, році. особливо Сергію Іваху, роУ 1939 році у Гаях-Дітдинам Масловських, Садоковецьких було закладено вих, Шахів, о. Роману Білю, фундамент під нову церо. Ярославу Царику. кву, але наприкінці вересня Далі адміністратор хра1939 року село було окуму Микола Мазурчук розповане Червоною армією. повів про історію сільської Будівництво храму припицеркви. Він зазначив, що нилося. Отця Івана Тататут донині зберігається ринського було заарештовастаровинна чаша зі староно. До 1946 року священиче го храму, що був споруджеслужіння проводив о. Дрений у 1879 році і згорів під мов, який після псевдособочас Першої світової війни. ру перейшов до РПЦ. Люди Лише у 1919 році було спосамі молилися у храмі. руджено як тимчасову цю За радянських часів дерев’яну каплицю. Як загаї-дітковецьку церкву спітзначив отець Микола, поки кала така ж доля, як і більщо немає відомостей про шість українських церков. Її першого священика. Але закрили і використовували 10 березня 1929 року парояк спортивний зал. хом місцевої церкви став о. У 1991 р. зареєструваІван Татаринський. З його ли громаду УГКЦ. Ініціатопоявою у селі почалося дуром відродження і першим ховне відродження. У 1931 священиком був о. Ярослав році за сприяння о. Івана Царик. У судах відстоюваТатаринського біля церкви ли сільську святиню Степан був насипаний триметровий Тереховський, Михайло Косимволічний курган-могивальчук, Василь Губач. Слула та встановлено високий жили тут також о. Петро Чадерев'яний хрест в пам'ять плюк, о. Богдан Жук , б. п. про односельців, полеглих о. Юрій Бешлей, який здійсу першій світовій війні та в нював служіння і у підпіллі, боротьбі за волю України у був заарештований КДБ, де

l  17 листопада – День студента

#БЛОГЕРША_ВАСЯ, АБО ЯК У 17 РОКІВ ДОСЯГНУТИ УСПІХУ

Як встигнути все? Навчання, робота, хобі, час на себе і сім’ю… Нині дуже модною є фраза «Чому у добі лише 24 години?». У шаленому потоці життя люди найбільше потребують часу. Та головне правильно ним розпорядитися, тоді і буде успіх. 17-річній бродівчанці Василині Теслі (на фото) це вдається. Студентка, декоратор, аніматор, блогер – дівчина, яка встигає все і всюди. Василина навчається у пройшла курси декоратоДубнівському коледжі кульрів у Львові, що змотивуватури і мистецтва на 3 курло її на створення новинок у сі. Спеціальність – актор«меню» декорацій. Її робота ська майстерність. Цього – це не лише оформлення року перевелася на заочну фотозон, а й виготовлення форму навчання, бо почала різних весільних аксесуарів працювати. Сьогодні най(букети, бутоньєрки, запробільше часу приділяє ношення). винці на всіх весіллях, днях Василина Тесля вже народження, хрестинах – четвертий рік працює аніфотозонам. Її інтернет-маматором на дитячих свягазинчик, де викладає свої тах, переодягається у фею, роботи, має креативну назву принцесу, пірата. Кого дити«DekorOvo». Фотозона – це на забажає на святі – у того оригінально оформлений куй перевтілиться. Проводить точок, де гості можуть зробиз дітьми різні конкурси, зати гарні світлини. Дівчина сабавляє їх. Дівчина каже, мостійно виготовляє каркас і що дитячі щирі посмішки прикрашає його повітряними заряджають її енергією накульками, квітами, підвіскадовго. Віднедавна працює ми, тобто всім, що красиво у Бродівському районному виглядає, і, звичайно, за баНародному домі керівником жанням замовника. Робота народного аматорського хуне з легких, адже потрібна і дожньо-просвітницького кофізична сила, і творчість, налективу «Благовіст». Хоче, магатися, щоб кожна нова щоб молодь активніше долуробота була не схожа на чалася до культурного життя іншу. Нещодавно Василина Бродівщини.

Кожного дня Василину можна побачити у соціальній мережі Instagram. Там має майже 20 тисяч читачів, які уважно слідкують за її життям. Себе називає «Блогерша Вася» – скорочено від свого імені Василина. У постах і сторіс розповідає про свою роботу, свята і будні, ділиться досвідом, як заробляти з допомогою свого хобі. Акторську майстерність також використовує у блозі – знімає коротенькі смішні відео про життя дівчат. Дівчина сформулювала собі таке життєве кре-

до: коли робиш роботу, що тобі подобається, і не зациклюєшся на грошах, тоді вони завжди у тебе будуть. Всі зароблені гроші вкладає у матеріали і проекти. Сім’я Теслі – творчі люди. Мама працює у Центрі дитячої та юнацької творчості – до неї змалку бігала на роботу. Василина від тата перейняла навики лідерства. Сміється, що зліпилося все разом і вийшла така-от творча Василина. А творчості, ідей та енергії у цієї дівчини більш, ніж достатньо! Л.ВОЙТЮК.

його сильно били, що підірвало йому здоров’я. Після смерті о. Юрія у 2001 році грамотою єпископа Михаїла Колтуна призначено на парафію у Дітківці о. Миколу Мазурчука, який і досі проповідує тут Слово Боже. Отець Микола також розповів, що у 1989 році храм в середині був оббитий фанерою і розмальований художниками-початківцями. Але під низом знаходяться ще ті старовинні фрески і парафіяни планують відновити храм з середини таким, яким він був колись. Владика Михаїл привітав парафіян з віковим ювілеєм їхньої духовної святині, подякував за те, що відновлюють її, наповнюють красою і черпають тут віру й силу для життя. Сокальсько-Жовківський єпископ, звертаючись до присутніх, наголосив, що 100-літній ювілей храму – це знакова подія для всіх нас, адже цей храм є важливим свідоцтвом любові до Бога багатьох поколінь, наших батьків, дідів та прадідів. Н. ЗАБОКРИЦЬКА.

l  У школах району

НЕ ВТРАЧАЮТЬ АКТУАЛЬНОСТІ

Для мене й досі цікаво відвідувати будь-які семінарські заняття або уроки в школі. Одразу згадую свої веселі шкільні роки, друзів-однокласників та запах шкільних підручників. Тому, скориставшись нагодою, відвідала сільську школу в Ясенові, де відбулося семінарське заняття на тему «Робота з історичними документами, першоджерелами, статистичними та картографічними матеріалами під час вивчення історії». Перше, на що звернула увагу, що у цій школі проходять ремонті роботи – замінюють дах. І це тішить, бо діти зможуть навчатися у затишному та відремонтованому приміщенні. А дітей у школі, як на село, немало. У семінарі взяли участь педагоги шкіл Бродівського освітнього округу. Хочу зазначити, що вчителів історії завжди менше, аніж мови чи математики, але майже кожного тижня у них відбуваються професійні зустрічі. Усіх присутніх радо зустріла директор Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст. Б. Г. Башко. За круглим столом вчителі обговорювали схеми та рекомендації щодо роботи з історичними документами, дивилися презентацію про різні методи подання інформації для дітей. І це справді дієво, адже учням набагато цікавіше працювати з атласами та писемними або речовими матеріалами. Л. В. Сірко, методист РМК відділу освіти РДА, зазначила, що робота з історичними джерелами формує у школярів критичне мислення, вчить їх працювати у команді та бути компетентними. Вчитель Бродівської гімназії ім. І. Труша М. П. Вовдзя, продемонстрував присутнім багато цікавих книг про історію Бродів та району, з якими було б простіше й ефективніше досліджувати рідний край. А вчителька Бродівської СЗОШ №2 І-ІІІ ст. Л. О. Матвєєва розповіла про те, як можна використовувати художню літературу на уроках історії. Згодом відбувся відкритий урок у 10 класі на тему «Брест-Литовський мирний договір. Діяльність УНР.» Учні разом з вчителькою історії О. Д. Шоп’як працювали з документами та атласами, активно відповідали, дивилися німе кіно. Вчителька була на одній «хвилі» з дітьми, розуміла їх, а коли було потрібно – допомагала. Колеги дякували їй за можливість обмінятися досвідом роботи. Л. ВОЙТЮК.


«ÃÎËÎÑ ÂIÄÐÎÄÆÅÍÍß»

15 листопада 2019 р.

5 сторінка

l  Презентації, презентації...

К Н И ГА , Н А П И СА Н А С Е Р Ц Е М

Для мене вже дещо звичним стали презентації книг наших земляків у Літературній вітальні, постійною локацією яких стала читальна зала центральної районної бібліотеки. Бо у нашому краї справді багато талановитих людей, які через Слово намагаються самоутвердитися на рідній землі, знайти своє місце у житті і допомогти у цьому іншим. Але презентація книжки «Молох» нашого 83-річного земляка Івана Довгаля займає особливе місце у творчому переліку знайомств з книгами місцевих авторів. Бо це автобіографічний нарис про життя української родини і через її призму, багатьох інших сімей, у буремний період перед та після Другої світової війни. Ця книжка – проста і воднок», записавши, за його ночас дуже правдива розпословами, тільки те, що збевідь про стражденний шлях регла пам’ять. Зробив це українців до своєї незалежІван Довгаль для того, як ної держави, волі і людської сказав у своєму виступі, гідності. Її автор ще дитиною аби «люди знали і пам’ятаразом з родиною, як і багали, яким робом та методами то інших переселенців, покерована дияволом, антитрапив у страшні казахські христська з її псевдопроробараки Кушмуруну. Але ні ками влада «будувала» на страшні сталінські часи, ні Україні обіцяний земний кобрежнєвські «м’які» репресії, муністичний рай», й більше ні старцювання із «кравчучне допускали у своє життя ками» на зорі нової України, отого кремлівського молоні зрештою нинішня окрадеха. Усі буквально заслухана, обпалена війною Україлися його тихою, але дуже на, не зломили його віри у щирою розповіддю про маперемогу добра над злом, льовниче село Білашево, віри у світлий мирний день що на Рівненщині, де нарорідної землі, без «московдився, про велику, дружну і ського молоха», того страталановиту свою родину, де хітливого молоха, який і нині були і відомі священики, і хузазіхає на нашу волю, незадожники, і співаки, про те, як лежність і гідність. уже у Бродах працював інжеВедуча літературної вінером – збудував перший, та тальні Надія Степура предй інші багатоквартирні будинставила гостя, який «зібрав ки на вул. І.Франка, водогін у книжці свій життєвий ужиу Буську, працював у Ради-

вилові, як виросли у Бродах, де лише у 1962 році отримав квартиру у будинку біля пекарні, діти та онуки, як співпрацював з газетою «Київ вечірній». І сьогодні цей сивочолий інтелігентний і високоосвічений чоловік (на фото: другий справа у першому ряду), незважаючи на складну хворобу (він ще й інвалід II групи) сильний духом і бажанням творити добро – підготував до друку нову книгу «Істина» про життя і побут волинського краю та своєї родини, співає у церковному хорі, проспівав навіть пісню, яку написав на слова брідської поетки Любові Чорної.

Директор ЦБС району, голова районної організації «Союзу українок» Віра Соловій, яка й сама спізнала гіркоту і трагізм репресій, ділячись враженнями від книги Івана Довгаля, сказала, що вона вражає достовірністю викладу подій, колоритною народною мовою, і глибокою любов’ю до України, бо написана серцем і душею. Голова районної організації Товариства політв’язнів і репресованих Лідія Веклич, вручаючи пану Івану грамоту і квіти, подякувала йому за те, що молоде покоління завдяки книжці отримало безцінне джерело знань про

l  Відгомін подій

ВІТАЛЬНИЙ МІКРОФОН, СПІЛКУВАННЯ ПОЗА БУДЕННІСТЮ І… «ВИСОКИЙ ЗАМОК»

Відзначення професійного свята працівників культури у районі цьогоріч мало свої неповторні, як сама осінь, барви, святкові миттєвості і сюрпризи. Ті, хто завжди дбає про добрий настрій і цікаве дозвілля для інших, у залі районного Народного дому самі святкували від душі. Працював «святковий мікрофон», з вітальними словами до працівників клубних і бібліотечних установ, мистецьких шкіл, історико-краєзнавчого музею, майстрів народного мистецтва, аматорів сцени звернулися начальник відділу культури, релігій і туризму РДА Марія Радзівіл, керівник апарату РДА Мар’яна Родін, депутат міської ради Світлана Кулієвич. Колективам районного Народного дому і відділу культури були вручені грамоти райдержадміністрації і міської ради. Символічні подарунки, ють Марія Радзівіл і Марія квіткові сюрпризи для виПишна. нуватців свята у чарівному Директор Жидачівськокошику квітів від спонсорів го РНД Олександра Макси– підприємця Марти Базюмів дякує за теплу зустріч, ти та магазину «Троянда», щиро вітає присутніх у залі і, де кожна квітка символізуяк ведуча, виводить на сцевала неповторність кожнону «своїх» артистів – учасго, хто свою творчість, таників народного вокальнолант, вміння віддає людям, го ансамблю «Лілея» РНД, зворушливі вітання від «міу виконанні яких неповторністра» культури району, керівника-імпровізатора Марії Радзівіл, директора РНД Марії Пишної, профспілкових лідерів Людмили Цимбалістої і Стефанії Ангеляшик – все настроювало на святкову хвилю. Звучали вітання для художнього керівника Народного дому смт Підкамінь Івана Семенюка з нагоди 30-річчя його трудової діяльності і пісенної творчості. З допомогою но прозвучала «Пісня про відеопрезентації учасники Жидачів» та пісня-візитівка свята мали змогу завітати колективу «Чарівна лілея». до багатьох закладів кульБурхливі овації подарував тури району. Як завжди арзал талановитим солістам тистично вів цю святкову Володимиру Сушку, Миколі зустріч харизматичний РоЛіпковському, Мар’яні Юр’їв, ман Скорик. Віті Балусь, дівочому дуету, Хвилинка-веселинка, ансамблю народної пісні коли увесь зал під зву«Вільховчанка». Мистецьчання баяна невтомнока зустріч продовжилася за го Михайла Добрянського горнятком кави під веселі буквально «вибухнув» пісспіванки «Криниченьки». нею «Розпрягайте, хлопці, А минулого недільноконі…». І от уже зі сцени в го дня у затишній читальрамках третього обласного ній залі ЦРБ проходив ще етнофестивалю гостинноодин креативний захід – зусті звучать вітання від кульстріч голів сільських рад ратпрацівників і аматорів сцейону, які плідно співпрацюни із Жидачівського району. ють з відділом культури і Бродівчани за традицією зу«своїми» культосвітніми застрічають гостей короваєм, кладами, переймаються їх квітами, вітання їм адресу-

проблемами та потребами й допомагають їх вирішувати, керівників клубних й бібліотечних установ, які трудяться справді за покликом серця і душі, талановитих аматорів сцени і активних читачів. Така зустріч проводилася вперше і була виявом шани до людей, які розуміють роль культури у становленні і розвитку незалежної Української держави. Приємно було дивитися, як одною командою під оплески присутніх виходили на імпровізовану авансцену сільські голови Тетяна Добрянська (Суховоля), Іван Мельничук (Станіславчик), Іван Горобйовський (Пеняки), Андрій Іванів (Шнирів, на фото), Богдан Бутинський (Підкамінь), Василь Білик (Лешнів), Михайло Фещук (Язлівчик) та інші сіль-

ські урядовці разом з культпрацівниками, аматорами сцени і читачами «своїх» сіл. Для кожного начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму РДА Марія Радзівіл, яка вела зустріч, знаходила свої особливі слова вітань, вручала подяки, грамоти, а аматорам сцени і активним читачам Людмила Цимбаліста від профспілки – ще й шоколадки. Відбувалася неформальна розмова про роль культосвітніх установ у сучасному селі, їх проблеми, матеріально-технічну базу і творчі успіхи, про співпрацю між людьми, на яких, за словами Марії Радзівіл, «нині тримається село».

Своїми спогадами, думками про працю на ниві культури поділилися аматор сцени з Пониковиці Михайло Гутник, якому пісня не дає зістаритися, бібліотекар зі Шнирева Ольга Бобко, шановані у місті люди Ганна Варава і Марія Савчук. Своєю декламацією зворушила усіх вчитель-філолог ОЗ «Підкамінська ЗОШ І-ІІІ ст.» Іванна Мартинюк, свої картини презентувала майстер народного мистецтва Слава Марчук з Підкаменя. Щирі слова подяки лунали на адресу найактивнішої глядачки РНД Ірини Мірецької, мами і бабусі талановитих співачок Марії, Марти і Вікторії Пишних. Було представлено і відзначено на цій імпрезі й десятки інших аматорів сцени, читачів, культпрацівників, для яких культура, сцена, книга є справді захопленням на все життя. Свої прекрасні пісні-вітання їм адресували учасниці жіночого квартету РНД у складі Марії Пишної, Марії Ковалів, Наталки Ковальчук та Оксани Мусій. Так зване спілкування поза буденністю продовжилося за «солодким столом». Марія Радзівіл подякувала усім, хто взяв участь у цьому нетрадиційному святі, хто вірить, що краса врятує світ і самовіддано працює задля цього. Слова подяки вона адресувала очільникам сільських громад, міському голові за те, що вони прагнуть, аби заклади культури ставали кращими, розуміючи їх відповідальну місію у суспільному житті, а місцевим ЗМІ, зокрема газеті «Голос відродження», – за інформаційну підтримку. Прекрасне мистецьке свято подарував у цей день культпрацівникам району у РНД і академічний інструментальний ансамбль «Високий замок» Львівської філармонії. Г.ПЕТРУСЬ.

героїчну, хоч і страдницьку, історію минулих поколінь, українців-патріотів. Директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук відзначив, що презентована книжка вражає і художнім стилем, і документалістикою, будить історичну пам’ять, щоб позбутися отого нинішнього молоха, що загрожує Україні. – Таких людей як Іван Якимович, – підкреслив В.Стрільчук, – небагато. Його книжка матиме ефект рушія пам’яті і для людей старшого покоління, і для молоді. А його спогади про відбудову повоєнних Бродів будуть

дуже цікавими для креативної дослідницької команди музею. «Застереженням для всіх нині живущих, щоб молох не збирав криваві жертви на нашій землі знову і знову», назвала книжку І.Довгаля редактор районного радіомовлення Марія Микитюк. Своїми враженнями від книги поділився і журналіст, автор кількох книг Микола Шуневич та інші учасники презентації. А її підсумок підвела разом з ведучою і активний член Літвітальні Любов Чорна, яка й «відкрила» Івана Довгаля для літературної громади Брідщини, запросивши у районну бібліотеку. Вона подякувала гостю за велику працю на ниві духовності, побажала здоров’я і успіхів у творчості. Зворушений автор книжки «Молох» щиро дякував присутнім за високу оцінку своєї праці і те натхнення до життя й творчості, що їх йому подарувала ця зустріч. Мені лишається лише додати, що книга І.Я.Довгаля «Молох» вийшла цьогоріч у львівському видавництві «Бона» за спонсорські внески і вона буде цікавою як для любителів реальної, а не «причепуреної» історії, так і для прихильників тихого сімейного читання. Г.ПЕТРУСЬ.

БЕЗСМЕРТНА, СОЛОВ’ЇНА…

9 листопада відзначався День української писемності та мови. Українська мова вважається однією із наймилозвучніших мов світу. Коли її чують іноземці, то захоплюються її мелодійністю. День української мови та писемності став офіційним святом у 1997 році. Наша мова пережила безліч придушень і заборон й, можливо, тому не стала загальновживаною на всіх теренах України.

Про це, зокрема, і йшла мова у бібліотеці для дітей м. Броди. У її затишному залі зібралися учні 5 класу ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4» (на фото вгорі) разом з класним керівником Іриною Антонів та бібліотекарем Людмилою Турчин. Вони ознайомилися з розгорнутою інтерактивною книжковою виставкою «З рідним словом міцніє держава», на якій були представлені книги серії «Від А до Я» про визначних українців і поціновувачів українського слова. Гості також подивилися презентацію про історію нашої мови, послухали українські пісні і вірші.

Вихованці дитячої студії «Гал-Арт» (на фото внизу), разом з керівником Іриною Лаврін підготували для глядачів відомі українські пісні та ніжну колискову, під яку так і хотілося солодко заснути. Юні артисти отримали від слухачів схвальні слова подяки та аплодисменти. Ведучі заходу – бібліотекарі Галина Щудло, Лідія Дзьоба і Анна Венгрин провели поетичний флеш-моб «Причасти мене розмовою, українською мовою», прочитавши вірші Василя Симоненка, Дмитра Білоуса, Дмитра Павличка та ін. Головне для дітей, щоб їм було цікаво. Учні справді уважно слухали цікавинки про мову. Віриться, що після таких заходів у школярів буде тільки зростати інтерес до вивчення рідної мови. Є такий вислів «Ті, хто читають книжки, керують тими, хто дивиться телевізор». У бродівській бібілотеці для дітей зроблений сучасний ремонт і панує приємна атмосфера. Нові книги на полицях чекають своїх юних читачів… Л. ВОЙТЮК.


«ÃÎËÎÑ ÂIÄÐÎÄÆÅÍÍß»

6 ñòîðiíêà

Понеділок 18 листопада 6.00 М/с «Тачки проти» 6.05 М/с «Марин та його друзі. Підводні історії» 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 9.25, 13.00, 15.00, 18.00, 21.00, 23.35, 2.05, 5.20 Новини 6.35, 7.05, 8.05, 9.05 Доброго ранку, Країно! 9.30 Т/с «Домашні вогнища» 11.15, 12.05 «Кухня По» 11.50, 14.15 Телепродаж 12.40, 17.10 Пліч-о-пліч 13.10, 21.45 Бюджетники 13.45 #ВУКРАЇНІ 14.30 «Аромати Шотландії» 15.15, 16.15 Д/ф «Секрети замків Великобританії» 16.05 Про що співає Європа. Кліпи учасників Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2019» 17.30 Перша шпальта 18.25, 2.40 Тема дня 19.30 «Я - Бот» 20.30 «Дикі тварини» 21.25, 2.30, 5.45 UA:Спорт 22.15 «Акулячий маг» 22.45 Т/с «Мисливці на нацистів» 0.05 Телепродаж Тюсо 3.40 Розсекречена історія 4.35 Схеми. Корупція в деталях 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.40, 5.20 ТСН 9.25, 10.20 «Життя відомих людей» 11.20, 12.20 «Міняю жінку 10» 13.10, 14.10 «Світ навиворіт» 15.15 Т/с «Величне століття. Роксолана» 17.10 Мелодрама «Наречена зі Стамбула» 19.20 «Секретні матеріали 2019» 20.45 Комедія «Свати - 6» 21.45 Т/с «Сидоренки-Сидоренки» 22.45 «Гроші 2019» 0.00 «Дубінізми» 0.50 «Танці з зірками 2019» 4.20 Т/с «Наші пані у Варшаві» 3.30, 2.50 Зона ночі 4.35, 5.45 Абзац 5.30 Телекрамниця 6.35, 8.00 Kids Time 6.40 М/ф «Як спіймати перо Жар-Птиці» 8.05 Х/ф «Амулет Земномор’я» 11.20 Х/ф «Дракон Піта» 13.20 Х/ф «Людина-мураха» 15.30 Х/ф «Доктор Стрендж» 18.00 Lе Маршрутка 19.00 Ревізор 22.00 Страсті за Ревізором 23.50 Таємний агент 1.10 Таємний агент. Пост-шоу 2.45 Служба розшуку дітей 6.05, 22.05 «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 7.10, 8.10 «Ранок з Інтером» 9.20, 18.00, 19.00, 2.05 «Стосується кожного» 11.15, 12.25 Х/ф «Оксамитові ручки» 13.45 Х/ф «Шалено закоханий» 15.50 «Жди меня. Україна» 20.00 «Подробиці» 21.00 Т/с «Пристрасті по Зінаїді» 23.50 Х/ф «Агата Крісті. Кривий будиночок» 2.50 Т/с «Сусіди» 4.00 «Орел і Решка. Шопінг» 5.10 «Телемагазин» 4.45 Скарб нації 4.55 Еврика! 5.00 Служба розшуку дітей 5.05 Т/с «Відділ 44» 5.50 Громадянська оборона 6.40 Факти тижня 8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 10.05 Не дай себе обдурити 11.10, 13.25 Т/с «Ніконов і Ко» 12.45, 15.45 Факти. День 13.40, 16.20 Х/ф «Маска Зорро» 16.50 Х/ф «Люди у чорному-3» 18.45, 21.00 Факти. Вечір 20.15 Багач - бідняк Прем’єра 21.20 Т/с «Пес» 22.25 Свобода слова 23.50 Т/с «Фантом»

6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00 Сьогодні 9.30 Зоряний шлях. Новий сезон 11.20 Реальна містика. Новий сезон 12.20, 4.45 Агенти справедливості 14.20, 15.30, 23.30 Історія одного злочину 18.00 Т/с «Виходьте без дзвінка 2» 19.50 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Суддя» 1.45 Телемагазин 2.15 Зоряний шлях 3.10 Реальна містика 6.30 Т/с «Коли ми вдома» 10.05 Т/с «Коли ми вдома. Нова історія» 12.55 МастерШеф 16.35, 18.00 Таємниці ДНК 17.25, 22.55 Відлік часу 17.30, 23.00 Вікна-Новини 19.00, 23.45 Хата на тата 21.00 Т/с «Як довго я тебе чекала»

Вівторок 19 листопада

6.00 М/с «Тачки проти» 6.05 М/с «Марин та його друзі. Підводні історії» 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 9.25, 13.00, 15.00, 18.00, 21.00, 23.35, 2.05, 5.20 Новини 6.35, 7.05, 8.05, 9.05 Доброго ранку, Країно! 9.30 Т/с «Домашні вогнища» 11.15, 12.05 «Тайська кухня» 11.45, 14.15 Телепродаж 12.35, 16.05 Про що співає Європа. Кліпи учасників Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2019» 12.40, 15.45 Пліч-о-пліч 13.10 Хто в домі хазяїн 13.45 Відкривай Україну з Суспільним 14.30 «Аромати Іспанії» 15.15 Бюджетники 16.15 Д/ф «Дика Африка. Слідами білих акул» 17.15, 3.40 Схеми. Корупція в деталях 18.25, 2.40 Тема дня 19.30, 4.20 #ВУКРАЇНІ 19.55 «Дикі тварини» 20.30 Д/ф «Щоденники комах» 20.45 Щоденник Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2019» 21.25, 2.30, 5.45 UA:Спорт 21.45 Наші гроші 22.15 «Акулячий маг» 22.45 Т/с «Мисливці на нацистів» 0.05 Телепродаж Тюсо 4.50 Перша шпальта 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.45, 5.20 ТСН 9.25, 10.20 «Життя відомих людей» 11.20, 12.20 «Міняю жінку 10» 13.10, 14.10 «Світ навиворіт» 15.10 Т/с «Величне століття. Роксолана» 17.10 Мелодрама «Наречена зі Стамбула» 19.20 «Секретні матеріали 2019» 20.45 Комедія «Свати - 6» 21.45 Т/с «Сидоренки-Сидоренки» 22.45, 0.55 «Міняю жінку - 14» 2.35 Т/с «Наші пані у Варшаві» 3.00 Зона ночі 3.50 Абзац 5.35 Телекрамниця 5.45, 7.00 Kids Time 5.50 М/c «Том і Джеррі шоу» 7.05 Т/с «Бібліотекарі» 8.00 Т/с «Цілком таємно» 12.50, 17.00, 19.00, 0.10 Хто проти блондинок? 14.50 Т/с «Будиночок на щастя» 16.00, 21.00 Варьяти 22.00 Т/с «Перші ластівки» 2.00 Т/с «Ми такі» » 5.25, 22.05 «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Інтером» 10.00 «Корисна програма» 11.00, 12.25 Т/с «Султан мого

серця» 13.25 «Роман з Ольгою» 14.30, 15.25 «Вещдок» 16.20 «Вещдок. Особливий випадок» 18.00, 19.00, 1.50 «Стосується кожного» 20.00 «Подробиці» 21.00 Т/с «Пристрасті по Зінаїді» 23.50 Х/ф «Афера по-англійські» 2.35 Т/с «Сусіди» 3.45 «Орел і Решка. Шопінг» 5.10 «Телемагазин» 4.15 Скарб нації 4.25 Еврика! 4.30 Факти 4.50 Т/с «Відділ 44» 5.35, 20.15 Громадянська оборона 6.30 Ранок у великому місті 8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 10.10 Багач - бідняк 11.05 Антизомбі. Дайджест 11.25, 13.25 Х/ф «Швидкий вогонь» 12.45, 15.45 Факти. День 13.55, 16.20, 21.25 Т/с «Пес» 16.35 Х/ф «Круті чуваки» 18.45, 21.00 Факти. Вечір 22.40 Х/ф «Міст шпигунів» 1.15 Т/с «Фантом»

6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00 Сьогодні 9.30 Зоряний шлях. Новий сезон 11.20 Реальна містика. Новий сезон 12.20, 4.45 Агенти справедливості 14.20, 15.30, 0.00, 2.15 Історія одного злочину 18.00 Т/с «Виходьте без дзвінка 2» 19.50 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Суддя» 23.20 Контролер 1.45 Телемагазин 2.30 Зоряний шлях 3.10 Реальна містика 6.25 Т/с «Коли ми вдома» 8.25 Т/с «Коли ми вдома. Нова історія» 11.20 МастерШеф 15.45, 18.00 Хата на тата 17.25, 22.55 Відлік часу 17.30, 23.00 Вікна-Новини 18.10 Слідство ведуть екстрасенси 19.10 Таємниці ДНК 21.00 Т/с «Як довго я тебе чекала» 23.45 Один за всіх

Середа 20 листопада

6.00 М/с «Тачки проти» 6.05 М/с «Марин та його друзі. Підводні історії» 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 9.25, 13.00, 15.00, 18.00, 21.00, 23.35, 2.05, 5.20 Новини 6.35, 7.05, 8.05, 9.05 Доброго ранку, Країно! 9.30 Т/с «Домашні вогнища» 11.15, 12.05 «Тайська кухня» 11.45, 14.15 Телепродаж 12.35, 16.15 Про що співає Європа. Кліпи учасників Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2019» 12.45, 20.45 Щоденник Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2019» 13.10 #ВУКРАЇНІ 13.45, 5.00 Пліч-о-пліч 14.30 «Аромати Іспанії» 15.15 Хто в домі хазяїн 15.45 Відкривай Україну з Суспільним 16.25 Д/ф «Дика Африка» 17.30 Наші гроші 18.25, 2.40 Тема дня 19.30 Перший на селі 19.55 «Дикі тварини» 20.30 Д/ф «Щоденники комах» 21.25, 2.30, 5.45 UA:Спорт 21.45 #@)[]?$0 з Майклом Щуром 22.15 «Акулячий маг» 22.45 Т/с «Мисливці на нацистів» 0.05 Телепродаж Тюсо 3.40 «Богдан Гаврилишин. Місія - Свобода» 4.30 «Січ» 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1»

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.45, 5.25 ТСН 9.25, 10.20 «Життя відомих людей» 11.20, 12.20 «Міняю жінку» 13.10, 14.20 «Світ навиворіт» 15.20 Т/с «Величне століття. Роксолана» 17.10 Мелодрама «Наречена зі Стамбула» 19.20 «Секретні матеріали 2019» 20.45 Комедія «Свати - 6» 21.45 Т/с «Сидоренки-Сидоренки» 22.45, 0.05, 0.55 «Світ навиворіт» 10: Бразилія» 1.30 Т/с «Наші пані у Варшаві» 3.40 Зона ночі 4.10, 5.15 Абзац 5.00 Телекрамниця 6.05, 7.35 Kids Time 6.10 М/c «Том і Джеррі шоу» 7.40 Т/с «Бібліотекарі» 8.30 Т/с «Цілком таємно» 13.10 Суперінтуїція 15.00 Т/с «Будиночок на щастя» 16.10, 21.00 Improv Live Show 17.10, 19.00 Діти проти зірок 22.00 Т/с «Перші ластівки» 23.50 Т/с «Сирена» 1.50 Т/с «Ми такі» 5.25, 22.05 «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Інтером» 10.00 «Корисна програма» 11.00, 12.25 Т/с «Султан мого серця» 13.25 «Роман з Ольгою» 14.30, 15.25 «Вещдок» 16.20 «Вещдок. Особливий випадок» 18.00, 19.00, 1.50 «Стосується кожного» 20.00 «Подробиці» 21.00 Т/с «Пристрасті по Зінаїді» 23.50 Х/ф «Області темряви» 2.35 Т/с «Сусіди» 3.55 «Орел і Решка. Шопінг» 5.10 «Телемагазин» 4.05 Скарб нації 4.15 Еврика! 4.20 Служба розшуку дітей 4.25 Студія Вашинґтон 4.30 Факти 4.50 Т/с «Відділ 44» 5.35, 10.10 Громадянська оборона 6.30 Ранок у великому місті 8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 11.05, 13.20 Х/ф «Круті чуваки» 12.45, 15.45 Факти. День 13.50, 16.20, 21.25 Т/с «Пес» 16.35 Х/ф «Ромео повинен померти» 18.45, 21.00 Факти. Вечір 20.15 Секретний фронт Прем’єра 22.35 Х/ф «Смерть Сталіна» 0.30 Спецпроєкт «Революція Гідності. Майдан» 1.25 Т/с «Фантом»

15 листопада 2019 ð.

Четвер 21 листопада 6.00 М/с «Тачки проти» 6.05 М/с «Марин та його друзі. Підводні історії» 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 9.25, 13.00, 15.00, 18.00, 21.00, 23.35, 2.05, 5.20 Новини 6.35, 7.05, 8.05, 9.05 Доброго ранку, Країно! 9.30, 13.10, 15.10 Спецпроєкт до Дня Гідності та Свободи 10.05 Тема дня 11.00 Д/ф «Одесити на Донбасі» 12.05 «Дивись українською» 12.35, 16.10 Про що співає Європа. Кліпи учасників Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2019» 12.45, 20.45 Щоденник Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2019» 13.55 «Герої не вмирають» 16.20 «Луганський Форпост» 17.30, 22.15 «Майдан Незалежності — як символ» 18.25 «Зворотний відлік» 21.25, 2.30, 5.45 UA:Спорт 21.45 Схеми. Корупція в деталях 22.45 Т/с «Мисливці на нацистів» 0.05 Телепродаж Тюсо 2.40 Розсекречена історія 3.40 Разом 4.05 Перша шпальта 4.35 Пліч-о-пліч 4.50 52 вікенди 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.55, 5.20 ТСН 9.25, 10.20 «Життя відомих людей» 11.20, 12.20 «Міняю жінку» 13.10, 14.10 «Світ навиворіт» 15.20 Т/с «Величне століття. Роксолана» 17.10 Мелодрама «Наречена зі Стамбула» 19.20 «Секретні матеріали 2019» 20.40 Комедія «Свати - 6» 21.40 Т/с «Сидоренки-Сидоренки» 22.30 «Право на владу 2019» 1.05 Д/ф «ПЕРША СОТНЯ» 2.35 Т/с «Наші пані у Варшаві» 3.20 Служба розшуку дітей 3.25 Зона ночі 4.40 Абзац 5.30 Телекрамниця 5.40, 7.00 Kids Time 5.45 М/c «Том і Джеррі шоу» 7.05 Т/с «Бібліотекарі» 8.00 Т/с «Цілком таємно» 10.00 Ревізор 13.00 Страсті за Ревізором 14.50 Т/с «Будиночок на щастя» 15.50, 21.00 Шалена зірка 17.00, 19.00 Хто зверху? 22.00 Т/с «Перші ластівки» 0.10 Т/с «Сирена» 1.50 Т/с «Ми такі»

6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00 Сьогодні 9.30 Зоряний шлях. Новий сезон 11.20 Реальна містика. Новий сезон 12.20, 4.45 Агенти справедливості 14.20, 15.30, 0.00, 2.15 Історія одного злочину 18.00 Т/с «Виходьте без дзвінка 2» 19.50 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Суддя» 23.20 Гучна справа 1.45 Телемагазин 2.30 Зоряний шлях 3.10 Реальна містика

5.25, 22.05 «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Інтером» 10.00 «Корисна програма» 11.00, 12.25 Т/с «Султан мого серця» 13.25 «Роман з Ольгою» 14.30, 15.25 «Вещдок» 16.20 «Вещдок. Особливий випадок» 18.00, 19.00, 1.45 «Стосується кожного» 20.00 «Подробиці» 21.00 Т/с «Пристрасті по Зінаїді» 23.50 Х/ф «У ліжку з Вікторією» 2.30 Т/с «Сусіди» 3.45 «Орел і Решка. Шопінг» 5.05 «Телемагазин»

6.00 Т/с «Коли ми вдома» 8.00 Т/с «Коли ми вдома. Нова історія» 10.55 МастерШеф 15.35 Хата на тата 17.25, 22.55 Відлік часу 17.30, 23.00 Вікна-Новини 18.00 Слідство ведуть екстрасенси 18.55 Битва екстрасенсів 21.00 Т/с «Два полюси кохання» 23.45 Зважені та щасливі 2.00 «Зважся!»

4.10 Скарб нації 4.20 Еврика! 4.25 Студія Вашингтон 4.30 Факти 4.50 Т/с «Відділ 44» 5.35 Громадянська оборона 6.30 Ранок у великому місті 8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 10.10 Секретний фронт 11.50 Спецпроєкт «Острів небайдужих»

12.35, 13.20, 16.20, 21.25 Т/с «Пес» 12.45, 15.45 Факти. День 16.55 Х/ф «6 днів» 18.45, 21.00 Факти. Вечір 20.15 Антизомбі. Дайджест 22.35 Х/ф «Червоний» 0.40 Х/ф «Міст шпигунів» 2.50 Т/с «Фантом»

6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00 Сьогодні 9.30 Зоряний шлях. Новий сезон 11.20 Реальна містика. Новий сезон 12.20, 4.45 Агенти справедливості 14.20, 15.30, 0.00, 2.15 Історія одного злочину 18.00 Т/с «Виходьте без дзвінка 2» 19.50 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Суддя» 23.20 слідами міського Голови. Дніпро 1.45 Телемагазин 3.10 Реальна містика 6.30 Т/с «Коли ми вдома» 7.30 Т/с «Коли ми вдома. Нова історія» 10.25 МастерШеф 15.30 Хата на тата 17.25, 22.55 Відлік часу 17.30, 23.00 Вікна-Новини 18.00 Слідство ведуть екстрасенси 18.55 Зважені та щасливі 21.00 Т/с «Два полюси кохання» 23.45 Я соромлюсь свого тіла

П’ятниця 22 листопада

6.00 М/с «Тачки проти» 6.05 М/с «Марин та його друзі. Підводні історії» 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 9.25, 13.00, 15.00, 18.00, 21.00, 0.35, 5.05 Новини 6.35, 7.05, 8.05, 9.05 Доброго ранку, Країно! 9.30 Т/с «Домашні вогнища» 10.25 «Браво, шеф!» 11.20, 12.10 «Тайська кухня» 11.50, 14.15 Телепродаж 12.35 Про що співає Європа. Кліпи учасників Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2019» 12.45, 20.45 Щоденник Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2019» 13.10 «Морська кухня» 14.30 «Аромати Іспанії» 15.15 Кліпи учасників Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2019» 15.20, 0.55 «Зворотний відлік» 17.55 VoxCheck 18.25 Тема дня 19.30 Схеми. Корупція в деталях 19.55 «Дикі тварини» 20.30 Д/ф «Щоденники комах» 21.25, 5.30 UA:Спорт 22.00 Перша шпальта 22.35 Як дивитися кіно 23.00 Х/ф «Рівень чорного» 2.55 «Вони боролись до загину» 3.25 «Будинок «СЛОВО» 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 5.05 ТСН 9.25, 10.20 «Життя відомих людей» 11.20, 12.20 «Одруження наосліп» 13.55 «Світ навиворіт» - 3: Танзанія, Ефіопія» 15.05 Т/с «Величне століття. Роксолана» 17.10 Мелодрама «Наречена зі Стамбула» 19.20, 4.35 «Секретні матеріали 2019» 20.25 «Ліга сміху 2019» 22.25 Х/ф «Еверест» 0.55 Х/ф «Мюнхен» 3.20 Служба розшуку дітей 3.25 Зона ночі 4.05, 4.50 Kids Time 4.10 М/c «Том і Джеррі шоу» 5.00 Телекрамниця 5.15 Х/ф «Оптом дешевше» 7.10 Х/ф «Хроніки Нарнії: Лев, Чаклунка та Чарівна шафа» 10.00 Х/ф «Хроніки Нарнії: Принц Каспіан»


«ÃÎËÎÑ ÂIÄÐÎÄÆÅÍÍß»

15 листопада 2019 ð. 13.00 Lе Маршрутка 14.00, 1.40 Екси 16.20, 19.00 Топ-модель по­українськи 21.40 Т/с «Перші ластівки» 23.40 Х/ф «Керрі» » 5.20, 22.00 «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Інтером» 10.00 «Корисна програма» 11.00, 12.25 Т/с «Султан мого серця» 13.25 «Роман з Ольгою» 14.30, 15.25, 23.50 «Вещдок» 16.20 «Вещдок. Особливий випадок» 18.00, 1.40 «Стосується кожного» 20.00 «Подробиці тижня» 3.10 «Орел і Решка. Шопінг» 4.50 «Жди меня. Україна» 4.10 Скарб нації 4.15 Еврика! 4.20 Служба розшуку дітей 4.25 Студія Вашингтон 4.30, 23.25 Факти 4.50 Т/с «Відділ 44» 5.35 Громадянська оборона 6.30 Ранок у великому місті 8.45 Факти. Ранок 9.10, 19.25 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 10.05 Антизомбі. Дайджест 11.00 Х/ф «Божевільня» 12.45, 15.45 Факти. День 13.20 Т/с «Юрчишини» 14.15, 22.50 «На трьох» 16.25 Т/с «Вижити за будь-яку ціну» 18.45 Факти. Вечір 20.05 Дизель шоу Прем’єра 23.50 Х/ф «Нещасний випадок» 1.50 Т/с «Фантом» 6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00 Сьогодні 9.30 Зоряний шлях. Новий сезон 11.30 Реальна містика. Новий сезон 13.40, 15.30 Т/с «Німа» 18.00 Т/с «Виходьте без дзвінка 2» 19.50 «Говорить Україна» 21.00 Свобода слова Савіка Шустера 0.00, 2.15 Т/с «Біжи не озирайся» 1.45 Телемагазин 4.10 Реальна містика 5.50 Зоряний шлях 6.20 Т/с «Коли ми вдома» 8.20 Т/с «Коли ми вдома. Нова історія» 11.10, 18.55, 22.45 МастерШеф 15.35 Хата на тата 17.25, 21.55 Відлік часу 17.30, 22.00 Вікна-Новини 18.00 Слідство ведуть екстрасенси 23.10 Х-Фактор

Субота 23 листопада

6.00, 11.35, 3.20 «Голодомор. Світ знав, але мовчав» 6.30, 7.05, 8.05, 9.10 Доброго ранку, Країно! 7.00, 8.00, 9.00, 21.00, 23.25, 2.00, 3.50, 5.10 Новини 9.30, 16.00 «Траєкторія долі. Джеймс Мейс» 10.30, 19.55 Д/ф «Іспит на людяність» 12.00 ХВИЛИНА МОВЧАННЯ: ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ 12.01, 14.55, 2.25, 4.15 Розсекречена історія 13.25, 21.25 «Будинок «СЛОВО» 17.00 #ВУКРАЇНІ 19.00 Тема дня 23.00 «Голодомор. Світ знав, але мовчав» (Радіо Свобода) 0.00 Телепродаж Тюсо 5.30 Спільно 6.10 М/ф 6.35 Драма «Гіркі жнива» 8.30 Томмі лі джонс у фільмі-катастрофі «Вулкан» 10.40 Х/ф «Еверест» 13.00 Т/с «Чорнобиль» 19.30, 5.15 ТСН 20.15 Мелодрама «Укус вовчиці»

0.10 Драма «Щоденник симона петлюри» 2.20 Д/ф «ПЕРША СОТНЯ» 3.55 Служба розшуку дітей 4.00, 2.40 Зона ночі 4.35, 5.05 Kids Time 4.40 М/c «Лунтик» 5.10 Таємний агент 6.40 Таємний агент. Пост-шоу 8.10 Т/с «Аванпост» 18.10 Х/ф «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану» 21.00 Х/ф «Гаррі Поттер і Келих вогню» 0.05 Х/ф «Спадковість» 6.15 Х/ф «Два Федори» 8.00 «Шість соток» 9.00 «Готуємо разом» 10.00 «Корисна програма» 11.10 Х/ф «Калина червона» 13.15 Х/ф «Мачуха» 15.00 Х/ф «Не можу сказати «прощавай» 17.00, 20.30 Т/с «Пристрасті по Зінаїді» 20.00, 1.40 «Подробиці» 22.00 Т/с «Однолюби» 2.10 «Орел і Решка. Шопінг» 4.00 «Орел і Решка. Дива світу» 4.50 «Орел і Решка. Івлєєва vs. Бєдняков» 4.20 Скарб нації 4.30 Еврика! 4.35 Факти 5.05 Антизомбі. Дайджест 5.50 Громадянська оборона 6.45 Секретний фронт 8.30 Т/с «Володимирська, 15» 10.20 Х/ф «6 днів» 12.00, 13.00 Х/ф «Операція Ентеббе» 12.45 Факти. День 14.30 Т/с «Пес» 18.45 Факти. Вечір 19.10 Х/ф «Праведник» 21.35 Х/ф «Праведник-2» 23.50 Х/ф «Червоний» 1.50 Т/с «Фантом»

7.00, 15.00, 19.00 Сьогодні 7.30, 5.00 Зоряний шлях 9.10, 15.20 Т/с «Суддя» 17.00 Т/с «любов із закритими очима» 20.00 Головна тема 21.00 Т/с «любов із закритими очима 23.00 Х/ф «якби та якби» 1.10, 2.15 Х/ф «Бестселер по любові» 1.45 Телемагазин 3.20 Реальна містика 5.30 Моя правда. Ектор Хіменес-Браво 7.15 Прокинься з Ектором! 8.15 Зважені та щасливі 10.10 «Зважся!» 11.05 Т/с «Два полюси кохання» 15.05 Т/с «Як довго я тебе чекала» 19.00 Х-Фактор 22.00 МастерШеф

Неділя 24 листопада

тіла 6.00 М/с «Тачки проти» 6.05 М/с «Марин та його друзі. Підводні історії» 6.30, 7.05, 8.05, 9.10 Доброго ранку, Країно! 7.00, 8.00, 9.00, 21.00, 23.20, 2.00, 3.50, 5.10 Новини 9.30, 2.25 Енеїда 10.30 «Кухня По» 11.35, 14.40 Телепродаж 11.50 М/с «Дуда і Дада» 12.45 Про що співає Європа. Кліпи учасників Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2019» 12.50, 16.45 Щоденник Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2019» 13.00 Х/ф «Чарівна бекеша» 15.05 «Тайська кухня» 15.30, 21.55 Бюджетники 16.05 UA:Фольк 16.15 Перший на селі 17.00 Дитячий пісенний конкурс «Євробачення-2019». Фінал 19.25 #ВУКРАЇНІ 19.55 Д/ф «Заміновані вірністю» 21.25 #@)[]?$0 з Майклом Щуром 22.30 Т/с «Окуповані» 0.00 Телепродаж Тюсо 3.20 Своя земля

ОГОЛОШЕННЯ. РЕКЛАМА ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС

КНП «Бродівська ЦРЛ» оголошує конкурс на передачу в оренду на конкурсній основі частини приміщення для використання під стоматологічний кабінет, терміном на 2 роки 11 місяців: 1. Підкамінської МЛ, заг. пл. – 24 м2; 2. Лешнівської СЛА ЗПСМ, заг. пл. – 15,8 м2, 3. Суховільської СЛА ЗПСМ, заг. пл. – 14,7 м2. Умови конкурсу: 1. Розмір орендної плати. 2. Ефективне використання об’єкта оренди за цільовим призначенням: під стоматологічний кабінет. 3. Проведення санації пільговим категоріям населення 4. Дотримання умов належного утримання об’єктів соціально-культурного призначення. Основним критерієм визначення переможця є максимальний розмір орендної плати при обов’язковому забезпеченні виконання інших умов конкурсу. Місячна орендна плата буде визначена за методикою розрахунку згідно Постанови КМУ від 4.10.1995 р. за № 786. Орендна плата нараховуватиметься з моменту укладення договору. Заяви на конкурс надсилати рекомендованим листом з написом «На конкурс, стоматологічний кабінет» до КНП «Бродівська ЦРЛ» на адресу: 80600, Львівська обл., м. Броди, вул. Юридика, буд 22, тел.: 2-76-10; 2-76-11. Заяви на конкурс приймаються до 25.11.2019 року. Конкурс відбудеться 26.11.2019 р. об 11 год. у приміщенні адмінкорпусу КНП «Бродівська ЦРЛ» (кабінет головного лікаря). З об’єктом оренди можна ознайомитися у робочі дні за місцезнаходженням. Остання дата прийняття пропозицій від претендентів (не пізніше, ніж за три робочих дні до дати проведення конкурсу). Особи, які бажають взяти участь у конкурсі (претенденти), подають на розгляд конкурсної комісії: 1. Заяву про участь у конкурсі. 2. Відомості про учасника конкурсу: а) для учасників, які є юридичними особами: – документи, що посвідчують повноваження представника юридичної особи; – посвідчені нотаріусом копії установчих документів; – відомості про фінансове становище (платоспроможність) учасника конкурсу з урахуванням дебіторської і кредиторської заборгованостей; – довідку від учасника конкурсу про те, що до нього не порушено справу про банкрутство; б) для учасників, які є фізичними особами: – копію документа, що посвідчує особу учасника конкурсу, або належним чином оформлену довіреність, видану представнику фізичної особи; – свідоцтво про реєстрацію фізичної особи як суб’єкта підприємницької діяльності; – декларацію про доходи. Заяви подаються у паперовій формі – через поштове відділення, цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення поштового відправлення. Потенційний орендар, який бере участь у конкурсі, вважається таким, що погоджується з наслідками конкурсу: укласти договір оренди майна територіальної громади Бродівського району відповідно до Типового договору про передачу майна територіальної громади Бродівського району в оренду і виконувати його умови. 4.15 Сильна доля 5.30 Спільно 6.10 М/ф 6.45 «Українські сенсації 2019» 8.00 «Сніданок. Вихідний» 9.00 Лотерея «Лото-забава» 9.45 «Світ навиворіт» 10: Бразилія» 10.50 Т/с «Сидоренки-Сидоренки» 15.10 Комедія «Свати - 6» 19.30 «ТСН-тиждень» 21.00 «Танці з зірками 2019» 0.20 «Ліга сміху 2019» 2.20 Бойовик «Вулкан» 5.00 ТСН 3.00 Зона ночі 4.45, 7.45 Kids Time 4.50 Х/ф «Хроніки Нарнії: Лев, Чаклунка та Чарівна шафа» 7.50 Х/ф «Хроніки Нарнії: Принц Каспіан» 10.50 Х/ф «Хроніки Нарнії: Підкорювач світанку» 13.00 Х/ф «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану» 15.50 Х/ф «Гаррі Поттер і Келих вогню» 18.50 Х/ф «Учень Чаклуна» 21.00 Х/ф «Примарний вершник» 23.10 Х/ф «Тіло Дженіфер» 1.10 Х/ф «Спадковість» 5.35 Х/ф «Химери Веснухіна» 8.00 «уДачний проект» 9.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел і Решка. Дива світу» 11.00 «Орел і Решка. Івлєєва vs. Бєдняков» 12.10 «Орел і Решка. Перезавантаження. Америка» 13.10 Х/ф «Чорний тюльпан» 15.30 Х/ф «Ательє Фонтана -

сестри моди» 20.00 «Подробиці» 20.30 Х/ф «Мільйонер із нетрів» 23.00 Х/ф «Геній» 0.55 «Вещдок» 5.05 Скарб нації 5.10 Еврика! 5.20 Факти 5.45 Не дай себе обдурити 6.35 Громадянська оборона 7.30 Антизомбі. Дайджест 8.25 Т/с «Відділ 44» 12.00, 13.00 Х/ф «Нема куди тікати» 12.45 Факти. День 14.05 Х/ф «Праведник» 16.25 Х/ф «Праведник-2» 18.45 Факти тижня 20.35 Х/ф «22 милі» 22.15 Х/ф «Полювання на злодіїв» 0.55 Х/ф «Швидше кулі» 2.35 Т/с «Фантом»

6.30 Сьогодні 7.30 Зоряний шлях 8.55 Т/с «любов із закритими очима 12.50 Т/с «Біжи не озирайся» 17.00, 21.00 Т/с «Мама моєї дочки» 19.00 Сьогодні. Підсумки з Олегом Панютою 23.00, 2.15 Т/с «Я люблю свого чоловіка» 1.45 Телемагазин 3.30 Х/ф «якби та якби» 5.20 Реальна містика

7.10, 9.55 Хата на тата 9.00 Прокинься з Ектором! 18.00 Битва екстрасенсів 19.55 Один за всіх 21.00 Я соромлюсь свого тіла

7 ñòîðiíêà

ПРИЙМАЄМО

чорні та кольорові метали (за високими цінами), макулатуру у с.Смільно. Тел.: 0663141331 (Олег), 0976492220, 0638091520.

ВВАЖАТИ НЕДІЙСНИМИ

втрачений сертифікат на право на земельну частку (пай) серії РН № 463071, виданий 4 листопада 2019 року Бродівською РДА на прізвище Волинець Юлії Григорівни. *** посвідчення учасника бойових дій серії УБД № 053205, видане 14.03.2016 року Управлінням особового складу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України на прізвище Клюєва Миколи Васильовича. *** державний акт на право приватної власності на землю серії ІV-ЛВ № 039650, виданий 24 листопада 2000 року Наквашанською сільською радою на прізвище Мандзюка Богдана Григоровича. *** державні акти на право власності на землю: серії ІІІ-ЛВ № 049622, пл. 1,0776 га, виданий Суховільською сільською радою на прізвище Мартин Теофілії Василівни, серії ІІІ-ЛВ № 025010, пл. 1,074 га, виданий Голубицькою сільською радою на прізвище Бойка Романа Лукяновича та серії ЛВ №090074, пл. 1,23484 га, виданий Батьківською сільською радою на прізвище Тарадинки Йосипа Федоровича.

ПАМ’ЯТАЄМО І СУМУЄМО!

Минуло 9 днів, як на 79 році відійшла у вічність наша дорога мама і бабуся Ольга Мирославівна ТИМУСЬ. Болісно спливає час та ми не можемо змиритися з болем непоправної втрати. Порожньо і сумно стало без неї. Вона вміла підтримати і розрадити. Любляча, добра, щира – такою вона залишиться у нашій пам’яті. Ми щиро дякуємо священикам о. Василю і о. Степану Ширам, хористам, адміністрації, профспілковій організації, медпрацівникам та колективу хірургічного відділення КНП «Бродівська ЦРЛ», виконавчому комітету і депутатам Бродівської міської ради, колективу райдержадміністрації, сусідам, родині, друзям, знайомим і всім, хто розділив наше горе і прийшов провести в останню путь нашу дорогу маму, свекруху і бабусю Ольгу Мирославівну Тимусь. Дочка, сини і внуки.

ПОМ’ЯНІМО!

Минув рік, як раптово осиротіла наша родина – відійшла у вічність найдорожча для нас людина Ігор Теофільович КРИКАВСЬКИЙ. Ми змінити не в силі те, що сталося вже, хай його спокій Господь береже. Та в наших серцях вічно житиме світла пам’ять про нього – люблячого чоловіка, батька і дідуся, доброго господаря, людину щирої душі, невтомного працелюба і життєлюба. За свій земний вік він виконав три основні місії у житті – збудував дім, посадив сад, виховав дітей. А в серцях наших рани не заживають, просто вчимося жити з вічним болем непоправної втрати. То ж пом’янімо, помолімося, згадаймо Ігоря Теофільовича Крикавського і хай земля йому буде пухом, а Господь дарує вічний спокій і Царство Небесне. З глибоким сумом і молитвою дружина, діти, онуки.

ЗАПАЛІМО СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ!

19 листопада минає рік, як закотилося у вічність і заховалося за обрій життя Ірини Михайлівни ГУТНИК, вчителя української мови та літератури Пониковицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.У розквіті своєї особистості, сповненої життєвим і професійним досвідом, відійшла від нас людина, яку поважали рідні, друзі, колеги, учні, односельчани. Ірина Михайлівна любила життя, свою роботу, вихованців, була глибоким знавцем української мови, любила українську пісню, співала у церковному хорі. У нашій пам’яті закарбувалася як людина творчої, неспокійної вдачі, серденько якої містило мудрість і безмежну любов до людей. Людина помирає тоді, коли помирає останній спогад про неї. Пом’янімо! Згадаймо! Помолімося! Хай молитва рідних, друзів і колег, учнів та односельчан вплететься у вінок вічної її пам’яті. Нема тебе, хоч скільки хочеш клич – Сама печаль нависла над землею. У світі серед безлічі облич Вже не зустрінем усмішки твоєї. Педагогічний колектив Пониковицької ЗОШ І-ІІІ ст.

ВІЧНАЯ

ПАМ’ЯТЬ

Колективи жіночої перукарні та їдальні педагогічного коледжу висловлюють щирі співчуття Роману Михайловичу Михайлицькому з приводу смерті МАТЕРІ.


«ÃÎËÎÑ ÂIÄÐÎÄÆÅÍÍß»

8 ñòîðiíêà

l  У годину дозвілля

КРО СВО РД « МА Р’Я Н ШУН ЕВ И Ч »

По горизонталi: 4. «Червона …» – пiсня на слова І.Франка, музика Б.-Ю.Янівського. 5. «Хто так вміє жартувати, хлопцям спати не …?» – з пiснi «Карпатські солов’ї» на слова Р.Кудлика, музика В.Камінського. 8. ВІА Дрогобицького педінституту, в якому під час навчання був солістом Мар’ян Васильович. 10. «… вітер степовий» – українська народна пісня з репертуару М.Шуневича. 11. «Бо твоя врода – то є … вода, то є бистрая вода з синіх гір.» – з пiснi «Червона рута» В.Івасюка. 15. «Засівався наш день на батьківських полях …, золотіють токи, золотіють серця – урожай!» – з пiснi «Земле святая» на слова Л.Голоти, музика Б.-Ю.Янівського. 16. «Йду сьогодні знову – вітру вже немає, свого капелюха сам туди … .» – з пiснi «Капелюх» В.Івасюка. 17. «Пою коні при …» – пiсня на слова Ю.Федьковича, музика С.Людкевича. 18. ВІА Львівської філармонії, в якому з 1979 по 1991 роки працював солістом Мар’ян Шуневич.19. «Раптом … віт в тиху ніч розквіт перший сніг, як лебедя крило.» – з пiснi «Перший сніг» на слова Б.Стельмаха, музика І.Білозіра. 22. «Нестримна …» – пісня на слова Б.Стельмаха, музика В.Івасюка. 23. «Пісня про …» – пісня на слова С.Лепеха, музика Б.-Ю.

Янівського. 24. Український співак, композитор, пісні якого є в репертуарі Мар’яна Шуневича. 28. «Залива усе довкіл … любові, греблі часу рве, як життя живе, як весняна повінь.» – з пiснi «Не забудь» на слова Б.Стельмаха, музика Б.-Ю. Янівського. 31. «В … час авта гуркотять, вже до вас їде славний зять.» – з пiснi «Весільний марш» на слова Б.Стельмаха, музика І.Білозіра. 32. «До мами, до мами, до мами! – дорога нас знов …, встеляєм її молитвами, аби лиш матуся жила!» – з пiснi «До мами» на слова С.Лепеха, музика В.Мухара. 33. «Буде осінь, зима, знову … весна... Та не буде струна замовкати!» – з пiснi «Жива струна» на слова С.Лепеха, музика Б.Білозіра. 34. «День розправив світлі крила, сонцем нас манить, … синім небом мило, душу веселить!» – з пiснi «Українці, ми – рідня» на слова М.Шуневича, музика М.Добрянського. По вертикалi: 1. «В світлицю входять триї Царі, вінчує щедро … нас.» – з пiснi «Різдвяна» на слова С.Лепеха, музика Б.-Ю.Янівського. 2. «Там оживають всі бабусині …, там є усе, мене лиш там немає!» – з пiснi «Я повертаюсь» на слова С.Галябарди, музика В.Дунця. 3. «Заграй ми, цигане …» – пісня С.Воробкевича. 6. «Сонце заховалося за гори, тихий … полонини вкрив.» – з пiснi «Бойківчаночка» на слова С.Лепеха, музика Б.-Ю.Янівського. 7. «Розрослася ліщинонька густо, по ній … цвіт.» – з пiснi «Не сип, мила, скла» на слова Б.Стельмаха, музика І.Білозіра. 9. «І попросим його щиро, хай він нам … .» – з пiснi «Водограй» В.Івасюка. 12. Українська співачка, лауреат всеукраїнських і міжнародних премій, солістка дуету з М.Шуневичем «Не забудь». 13. Український композитор і піаніст та педагог, народний артист України. В репертуарі М.Шуневича є багато пісень цього композитора. 20. «Лента за …» – пісня на слова М.Сорокаліти, музика В.Заставного. 21. Український поет-пісняр, заслужений артист України. В репертуарі М.Шуневича є багато пісень цього поета. 25. «Провіщує вічну весну калиновий цвіт, дивні … солов’їні.» – з пiснi «Пшеничне перевесло» на слова Б.Стельмаха, музика І.Білозіра. 26. «Закохались в нього дві … весною – одна – як та нічка, друга – мов той день.» – з пiснi «Балада про дві скрипки» на слова В.Марсюка, музика В.Івасюка. 27. Пісня на слова В.Крищенка, музика О.Злотника. 29. Райцентр у Львівській області, де в с. Голосковичі 9 вересня 1946 народився Мар’ян Шуневич – майбутній народний артист України. 30. «Просто не в силі про все розказати, вилити душу в одвічні … .» – з пiснi «Найдорожче ім’я» на слова Я.Масяка, музика І.Шніцара. Склав А. ЛОЗОВИЙ, м.Шпола, Черкаська область.

l  Спорт. Спорт. Спорт.

НО ВИНИ ВОЛЕЙ Б ОЛУ

9-10 листопада у Вінниці пройшов 1 тур чемпіонату України з волейболу – Дитяча ліга серед юнаків 2007 року народження та молодших. Вихованець Бродівського волейболу Михайло Легчилін (тренер Ігор Пилипчук) виступав за команду «Соколяни» (м.Сокаль).

На фото: (п’ятий зліва) Михайло Легчилін. У перший день змагань юні волейболісти здобули перемогу над командою Закарпатської ОДЮСШ (м.Ужгород) з рахунком 2:0 та поступилися команді «Вінничина» (збірна Вінницької області). На другий день змагань здобули дві перемоги з рахунком 2:0 над командами Острозької ДЮСШ та ДЮСШ №13 (м.Київ). Після першого туру «Соколяни» перебувають на другому місці чемпіонату.

РОЗРОБЛЯЄТЬСЯ ДЕТАЛЬНИЙ ПЛАН

Виконком Бродівської міської ради інформує, що розробляється детальний план території земельної ділянки зі зміною цільового призначення площею 0,01 га з: – «Для будівництва та обслуговування гаража» на: – «Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд» в місті Броди на вулиці Залізнична, 57-Б. Зауваження та пропозиції приймаються до 1 грудня 2019 року у Бродівській міській раді за адресою: пл. Ринок, 20, кабінет землевпорядників, тел. 4-29-81.

ПРОДАЄТЬСЯ

гараж у районі маслозаводу (3,89х5,57). Ціна договірна. Тел. 0677566924 (Руслан).

БУРУЮ

водяні свердловини. Висока якість. Тел. 0969562061.

ВИДАВЕЦЬ

Товариство з обмеженою відповідальністю «Газета «Голос відродження». Газета виходить по п’ятницях. МФО 380805, код 02474038. Розрахунковий рахунок: № UA32 3808 0500 0000 0026 0056 2652 8

*** 10 листопада у спортивному залі Бродівської гімназії ім. І. Труша на стадіоні «Ювілейний» відбулися матчі третього туру відкритої першості Бродівського району з волейболу. У першому матчі зустрічалися команди ДЮСШ (м.Броди) та «Іква» (с.Попівці). Перемогу, не без проблем, здобули попівецькі волейболісти з рахунком 3:1 (25:20, 25:21, 22:25, 25:19). Центральною грою туру була гра між командами ВК «Радивилів» і «Рута» (с.Білявці), що видалася видовищною та напруженою, адже обом командам було показано і червоні, і жовті картки. Першу та другу партії виграли білявецькі волейболісти, однак не змогли втримати перевагу і програли команді з Радивилова з рахунком 3:2 (20:25, 23:25, 25:20, 25:19,15:12). У третій грі туру «Авіатор – Нафтовик» (м.Броди) прогнозовано переміг «Енергію» (с.Лучківці) з рахунком 3:0 (25:5, 25:9, 25:10). *** 17 листопада у спортивному залі Бродівської гімназії ім. І. Труша на стадіоні «Ювілейний» відбудуться ігри 2 туру першості Львівської області з волейболу. Першими зіграють ВК «Єдність» та ВК «Олімп» (м.Городок), другими – ВК «UGPS» (м.Жидачів) і ВК «Новояворівськ» (м.Новояворівськ), третя гра – ВК «UGPS» (м.Жидачів) проти ВК «Олімп», четверта – ВК «Єдність» проти ВК «Новояворівськ». Добірку підготував В.ЧИЖИК.

15 листопада 2019 ð.

l  Оголошення. Реклама. ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ

Підкамінська селищна рада проводить обговорення проекту детального плану території земельної ділянки площею 0,1 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на території селища Підкамінь Бродівського району, Львівської області на підставі рішення XXXVI сесії VI демократичного скликання за №379 від 21 жовтня 2015 року. Ознайомитися з проектом детального плану можна у Підкамінській селищній раді протягом місяця з дня оприлюднення оголошення. Громадські слухання проводитимуться 21 листопада 2019 року об 11 год. у приміщенні Підкамінської селищної ради Бродівського району Львівської області. Контактні телефони: 31-2-44, 31-2-45.

РОЗРОБЛЯЮТЬСЯ ЗМІНИ

Розробляються зміни до ДПТ земельної ділянки для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку за адресою: м. Броди, вул. Пекарська, 2, площею 819 м2. Пропозиції та зауваження приймаються у КП «Броди-Проект» за адресою: м. Броди, пл. Ринок, 1, 1 поверх.

БАТЬКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ПОВІДОМЛЯЄ

про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації та звіту про стратегічну екологічну оцінку Повна назва документа державного планування: Генеральний план села Батьків Бродівського району Львівської області. Замовник розроблення та орган що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування: Батьківська сільська рада Бродівського району Львівської області. Розробник містобудівної документації: ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» м.Львів. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі: а) дата початку та строки здійснення процедури – громадське обговорення починається з 7 листопада і триватиме до 10 грудня 2019 року; б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо). Зауваження і пропозиції надаються відповідальній особі, зазначеній у пункті ґ, у письмовому та електронному вигляді; в) дата, час і місце проведення запланованих громадських слухань (у разі проведення) – громадські слухання відбудуться 10 грудня 2019 у адміністративному приміщенні Батьківської сільської ради. Початок о 17 год.; г) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та з екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування: Батьківська сільська рада. Із проектом містобудівної документації (пояснювальною запискою, графічними матеріалами, звітом про стратегічну екологічну оцінку) можна ознайомитися у адміністративному приміщенні Батьківської сільської ради. ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій – Батьківська сільська рада. Зауваження та пропозиції до Генерального плану населеного пункту с. Батьків та звіту про стратегічну екологічну оцінку можна подавати до 9 грудня 2019 року включно до Батьківської сільської ради через Центри надання адміністративних послуг або особисто відповідальній особі. Відповідальною посадовою особою Батьківської сільської ради за організацію розгляду пропозицій є Гавришко Володимир Іванович, сільський голова. Телефон для довідок (03266)-37-7-82. Подання пропозицій щодо проекту слід оформляти відповідно до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 р. за № 555. Ймовірні транскордонні наслідки для довкілля при реалізації документу державного планування – генерального плану території відсутні.

КУПЛЮ

мобільні телефони, наручні, кишенькові і настінні годинники, фотоапарати, авіаційні прилади, калькулятори, монети СРСР, різні плати, підсвічники, предмети старовини, коралі, буси та багато іншого. Тел.: 0689423020 (Viber), 0964653965. *** б/в техніку: газові колонки, газплити, котли, холодильники, пральні машини, лампові телевізори, радянські комп’ютери. Тел. 0986730579.

ЛІКУЄМО АЛКОГОЛІЗМ

Лікар-нарколог київського центру «Відродження» проводитиме лікування унікальним методом навіть застарілих форм алкоголізму, ожиріння, паління, залежності від ігрових автоматів у місті Рівне. Учасникам АТО – 50% знижка, інвалідам АТО – безкоштовно. Для інвалідів лікування – безкоштовне. Довідки за телефоном (067)673-9441 (цілодобово).

Висловлені авторами думки можуть не збігатися з позицією редакції. Редакція залишає за собою право редагувати і скорочувати тексти. Матеріали з позначкою ℗ публікуються на правах реклами. За достовірність викладених фактів та реклами відповідальність несуть автор і рекламодавець.

Адреса і телефони редакції: 80600, м. Броди Львівської обл., Юридика, 17

Редактор 2-80-66; відповідальний секретар 2-75-47; приймальна 2-75-47; кореспонденти 2-76-42. e-mail: golos-vidrodjenia@ukr.net, сайт – http://golvid.com.ua

Головний редактор Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Друк офсетний. Умовн. арк. 2. Індекс 30494. Реєстраційне свідоцтво ЛВ №1300/554-Р від 20.12.2018р. Наклад 1235. Номер підписано до друку о 14 годині. Віддруковано у ТзОВ Видавничий Дім «Молода Галичина», м. Львів. Тел. 227-46-60.

Profile for Газета "Голос відродження"

"Голос відродження" № 48  

"Голос відродження" № 48  

Advertisement