Page 1

LITOLSKÝ SRŠEŇ Podzim 2018

Klubový magazín FK Litol

16:30 15. září 2018, 4. kolo IV. Třída sk. A FK LITOL - TJ SOKOL VŠECHLAPY B Rozhodčí: Karlík Milan

Jak se daří dorostencům? Mladíci mají za sebou již 3 utkání, ve kterých získali 6 bodů. Pojďme se podívat, jak se jim dařilo v tom posledním utkání na horké půdě Strak: Straky vs. FK LITOL Sestava:

3:5 (3:3)

Branky:

Poustka 2, Šubrt, Řehák Jan, Hejzlar

Král Anthony – Furgalák J., Řehák Jan, Jakeš, Řehák Jakub, Steiner, Poustka, Špitálník, Ševčák, Vesecký, Houska Pavel, Šubrt M., Hejzlar J., Lepka L.

Utkání hodnotil Petr Mazáček: Ve třetím kole okresního přeboru dorostu zavítal náš tým doplněný opět několik hráčů žákovské kategorie na hřiště ambiciózního týmu Strak. Trenéři museli řešit i komplikaci na postu brankáře, když Šimona Haizlera skolila viróza. Volba na Tondu Krále nakonec vyšla na výbornou, i když předzápasové pocity samotného hráče tak výborné při nástupu na hřiště nebyly. A poté, co hned v první minutě po nedůrazu naší obrany první střela soupeTÝM Z V R P SKÓRE B ře znamenala vedení domácích 1:0, na klidu a sebevědomí ještě něco ubrala. Nicméně jak se 1. SEMICE 3 3 0 0 20:1 9 říká, že jedna vlaštovka jaro nedělá, neplatí ani MĚSTEC KRÁLOVÉ 3 3 0 0 17:7 9 v létě, protože naši borci se brzy oklepali z této 2. nešťastné situace, začali hrát svoji kombinační 3. LYSÁ NAD LABEM 3 2 1 0 13:6 7 hru, která přinesla brzy ovoce v podoLOUČEŇ 2 2 0 0 7:2 6 bě vyrovnávající branky Martina Šubrta na 1:1. 4 Naši hráči se ještě více uklidnili a gólman získal na jistotě. Soupeř hrozil především z nakopávaných míčů po stranách, které naši hráči zvládali zneškodnit. Toto vše vyvrcholilo ve 21. minutě, kdy jsme se slepenými góly Lukáše Poustky dostali do dvoubrankového vedení. Avšak následné neudržení koncentrace a chybná rozehrávka naší obrany dala soupeři opět díky kontaktnímu gólu na 2:3 trochu více sebevědomí, které se projevilo ve zbytku poločasu na naší hře, která nebyla až tak přesná jako dosud. A soupeř toho dokázal využít v podobě vyrovnávací branky z nařízeného pokutového kopu. Skóre už se do konce poločasu nezměnilo a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

0

Druhý poločas jsme začali opět naší hrou která vyústila v brzké vedení o dvě branky, kdy první jsme vstřelili po krásně zahraném rohu a gólu hlavou Honzy Řeháka, který si krásně naběhl na zadní tyč a nezaváhal. O 5 minut později se ukázalo, že hrát se musí stále, dokud je míč ve hře. A po zmatcích v obraně soupeře se nejlépe zorientoval Kuba Hejzlar a dopravil míč do sítě. Dvoubrankový stav byl sice příjemný, ale stále jsme měli v paměti, že stejný stav jsme v prvním poločase dokázali ztratit. Naši borci však bojovali, nepouštěli soupeře, i díky skvělé reakci trenérů na změnu herního rozestavení soupeře, téměř do žádné šance, a když k tomu došlo, tak na soupeře čekala poslední překážka v podobě Tondy Krále, který i zákroky připomínajícími spíše Dominika Haška neumožnil již žádnou změnu na ukazateli skóre. Za předvedenou hru naši borci zaslouženě vyloupili stračí hnízdo a odvezli si do svého sršního úlu všechny tři body. A tak jsme mohli spolu s několika rodiči slyšet z kabiny hostů, tentokrát hned na první pokus – vítěznou „CIGINU“ se závěrečným „1, 2, 3, 4, 5 góóól“.

Své další utkání sehrají dorostenci zítra dopoledne a to od 10:15 doma proti Hrubému Jeseníku / Všechlapy.

„Hráčské“ okénko Daniel Čemus Datum narození:

27.02.1999

Fotbalový vzor:

Lionel Messi

Oblíbený klub:

FC Barcelona, Slavia Praha

1) Klasická otázka na úvod, prosím o krátké zhodnocení minulého utkání... Myslím, že slova na naše minulé utkání v Milčicích se každému, kdo u toho byl, budou hledat težko. Neřekl bych, že by to bylo kvůli nějakému podcenění z naší strany nebo nečemu podobnému. V první minutě jsme obdrželi branku a bohužel jsme za celý zápas nedokázali žádnou vstřelit i přesto, že jsme především v druhém poločase měli poměrně velkou převahu. Je to škoda, měli jsme vyhrát. Snad nás to nebude na jaře mrzet.

2) Jaká je nálada v týmu, když po 3 kolech máte na svém kontě “jen” 4 body. Nebylo očekávání minimálně na devíti? Očekávání bylo určitě jinde a to podle mě od hodně lidí. Když jsme se měsíc před prvním mistrákem na tréninku potkávali v 15 lidech, tak by nikdo nečekal tak špatný start. Ohledně nálady v týmu můžu říct jen to, že i když jsme prohráli a nálada bezpostředně po zápase nebyla dobrá, tak stále fungujeme jako jeden tým a to je důležité.

3) V týmu jsou jak ostřílení pardálové, tak spousta mladých pušek jako jsi ty. Jak si podle tebe sedl tým do nové sezóny a jaká je tvá role v týmu? Podle mě si tým částečně pořád sedá, ale to se asi dalo očekávat, když najednou do A-týmu přišlo více lidí naráz. Je to vetší zásah do sestavy, ale veřím, že až si všichni sedneme, tak budeme sehraný a silný tým. Je nás zde, jak jsi řekl hodně mladých, tudíž bych o žádné roli nepřemýšlel, na to mám ještě dost času. (smích) 4) Dnes vás čekají Všechlapy, soupeř který také neposbíral mnoho bodu, jak vidíš dnešní utkání? Dnešní domácí utkání bude podle mě těžké, Všechlapy znám a vím, jak hrajou. Myslím, že na to, kolik mají po třech zápasech bodů, by jsme vůbec neměli koukat. Nicmémě hrajeme doma, tudíž jsme oproti soupeři ve výhodě. Doma jsme troufám si říct velice silní, když si například vzpomenu, jak jsme před 14 dny na samém konci utkání dokázali otočit výsledek z 1:2 na 3:2 během pár minut. Nebo jak jsme zde v přípravném přátelském utkání porazili Hrubý Jeseník hrající OP. Věřím, že dnes podáme kvalitní výkon a podaří se nám v domácím prostředí vyhrát. 5) Je něco, co bys rád vzkázal litolským fanouškům? Asi nic konkrétního, asi nezbývá nic jiného, než poděkovat za jejich podporu v zápasech a doufat, že to tak i zůstane. Je to skvělý, když vidíte, kolik lidí má o zdejší fotbal zájem. 6) Na závěr tvůj tip na výsledek a autory branek (pokud nějaké budou)? Určitě budou! Můj tip je 4:1. Branky: 3x Honza Loskot a 1 Lukáš Fér. Tak uvidíme.

Tento týden se hrají tato utkání: So Ne Ne Ne Ne Ne Ne

16:30 FK LITOL - Všechlapy B 16:30 Drahelice - Milčice 16:30 Kostelní Lhota B - Hořátev 16:30 Poříčany B - Sl. Poděbrady B 16:30 Bříství - Bobnice / Dvory B 16:30 Straky B - Krchleby 16:30 Lysá n/L B - Předradí

Jak si vedly týmy v minulém kole? Hořátev - Drahelice Straky B - Lysá n/L B Milčice - FK LITOL Krchleby - Bříství Bobnice / Dvory B - Poříčany B Sl. Poděbrady B - Kostelní Lhota B Všechlapy B - Předhradí

3:0 (1:0) 1:6 (1:2) 1:0 (1:0) 3:0 (2:0) 4:4 (0:2) 3:0 (1:0) 1:5 (0:2)