Page 1

1


2


TURINYS 1.

PRATARMĖ.....................................................................................................5

2.

GROŽIO SĄVOKA............................................................................................7

3.

PATARIMAI.....................................................................................................9

4.

MAŽOSIOS GUDRYBĖS.................................................................................11

5.

GROŽIO PAGALBININKAI..............................................................................13

6.

KVAPŲ TAISYKLĖS.........................................................................................15

7.

PABAIGOS ŽODIS..........................................................................................17

3


4


PRATARMĖ Grožis buvo vertinamas visais laikais. Tiesa, jo supratimas bėgant amžiams keitėsi. Apie merginos, moters grožį yra kalbama ir rašoma daug - tai neišsenkanti tema. Garsus rusų poetas R. Roždestvenskis pasakė, kad graži moteris - tai profesija. Gražiai atrodyti nori visos: visada visiems, visada vieninteliam arba tiesiog pačiai sau. Kriterijų nėra, nes grožis tai subjektyvus ir nenusakomas supratimas, kuris dažnai priklauso ir nuo auklėjimo. Ta pati mergina, moteris vienam žmogui gali atrodyti ideali, o kitam ji yra tiesiog dailiosios lyties atstovė. Grožio tema, manau, kaip ir daugeliui kitų merginų, man yra labai įdomi, svarbi ir aktuali. Šia tema daug skaitau, taigi turiu sukaupusi nemažai žinių ir jomis noriu pasidalinti su kitomis merginomis. Evelina š.

5


6


GROŽIO SĄVOKA Žmogaus grožis dažnai siejamas su jaunyste, elegancija, šarmu, grakštumu, sveikumu. Be to, grožis siejamas ir su asmens išvaizdos harmonija ir vidutiniškumu Rengiami grožio konkursai kuriuose vertinamas dalyvių išorinis grožis . Vidinio grožio sąvoka naudojama apibūdinti teigiamas asmens savybes, kurios nėra pastebimos iš išorės, pavyzdžiui, jausmingumas, jautrumas, nuoširdumas, kūrybingumas. Žmones, neatitinkantys grožio ir patrauklumo normų dažnai yra diskriminuojami, nuvertinami .Tačiau taip pat itin gražūs asmenys stereotipiškai vertinami kaip ne tokie protingi, susiduria su pavydu ir apkalbomis. Svarbiausia, kad reikia pastoviai save kontroliuoti, nepriklausomai nuo to ar esi pavargusi, ar neišsimiegojusi, vis tiek privalai pasitempti. Prižiūrėtas veidas, plaukai, apranga ir ,,lengvi, neįkyrūs" kvepalai. Bet tai dar ne viskas -išorinio grožio nebūna be vidinio. Ir būtent jis suteikia akims išraiškingumo, šypsenai žavesio, o širdžiai meilę ne vien sau, jam, bet ir visam pasauliui. Vidinis grožis moterį padaro ne tik gražia, bet ir įdomia pašnekove.

7


8


PATARIMAI Viena pagrindinių grožio taisyklių – sveikata. Jei tinkamai maitinsiesi, sportuosi gryname ore, pakankamai išsimiegosi – ir plaukai blizgės, ir oda bus lygi. Tačiau yra ir kitų mažų gudrybių, kurios padės tapti dar gražesnei. Plaukas – odos darinys, sudarytas iš sukietėjusių epidermio ląstelių. Tam, kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, jie turi būti prižiūrimi. Plaukų priežiūra - tai ne tik plaukų plovimas,

šukavimas,

kirpimas,

bet

ir

saugojimas

bei

tausojimas.

Jei dažai plaukus, trink juos tik šampūnu skirtu dažytiems plaukams. Taip spalva išliks gerokai ilgiau. Jei tavo plaukai prigludę, pirma juos trink su kondicionieriumi ir tik tada su šampūnu. Plaukai bus švelnūs ir neprigludę. Bent kartą per savaitę plaukus palepink argano arba kokosų aliejumi. Švarius, drėgnus plaukus sutepk aliejumi ir palaikyk kelias valandas.

9


10


MAŽOSIOS GUDRYBĖS Auksinė grožio taisyklė – makiažą prieš miegą būtina nusivalyti. Ir nesinaudok makiažo servetėlėmis. Jos dažų gerai nenuvalo. Kad kaip norėtum miego, nusivalyk makiažą, veidą nusiprausk vandeniu ir patepk drėkinančiu kremu. Jei nesilaikysi šios rutinos, net ir gražiausia oda gali anksčiau laiko pradėti senti, atsiras spuogų ar išsausės. Jei kankina spuogai, neslėpk jų storu sluoksniu pudros. Ji dar labiau suerzins odą ir spuogų tik daugės. Geriau gydyk spuogus. Makiažo teptukus išplauk po kiekvieno makiažo. Kitaip juose bemat prisiveis bakterijų ir teks kovoti su spuogais. Prieš tepdama savaiminio įdegio priemonę, odą nušveisk šveitikliu. Išsausėjusios, negyvos odos plotai atrodys rudesni.

11


12


GROŽIO PAGALBININKAI Kaip ir maisto produktai ar vaistai, kosmetika taip pat genda. Tušas - tušas turi būti keičiamas kas 3-4 mėnesius. Kai tušas atidaromas į jį patenka deguonis, kuris keičia jo savybes. Akių kontūro pravedimas/pieštukas - skystas pravedimas turi būti keičiamas kas 3-4 . Skystas makiažo pagrindas - neatidarytas pagrindas tinkamas naudoti 2 metus, tačiau atidarytas turi būti keičiamas kas 6-12 mėnesių. Lūpų dažai/blizgis - keičiamas kasmet. Nederėtų juos dalintis su kitomis, taip pat reikia išmesti, jei tapo sausas ar pakeitė spalvą. Maskuojanti priemonė - skystos priemonės turi būti keičiamos po metų naudojimo, pudros pavidalo - po 2 metų. Reikia atkreipti dėmesį į spalvą, jei ji pasikeitė, laikas išmesti. Skaistalai/vokų šešėliai - kaip ir pudros tinkami naudoti 2-3 metus. Kreminiai turi trumpesnį tinkamumo naudoti laiką, juos reikia keisti po 1 metų. Pudros - pudra turi būti laikoma vėsioje, sausoje vietoje (ne vonioje). Presuota pudra tinkama naudoti 2 metus, biri ilgiau, iki 3 metų.

13


14


KVAPŲ TAISYKLĖS Kokybiški kvepalai — būtinas šiuolaikinės moters atributas. Nuostabus jų aromatas, kaip ir idealiai prigludusi suknelė, neapsakomai traukia. Išsirinkti gerus kvepalus nėra lengva. Jų aromato, kaip ir meilės, nenusipirksi už pinigus. Beveik neįmanoma atspėti, ar tiks jums aromatas kvepalų, kuriais naudojasi jūsų draugė. Jau vien todėl, kad jūsų pačių kūno kvapui susimaišius su kitu kvapu, išeis visiškai naujas, nenusakomas ir unikalus aromatas. Geriausiai kvapai išsilaiko tose kūno vietose, kur geriausiai išsilaiko šiluma ir lengvai apčiuopiamas pulsas — ant ausų spenelių, alkūnių sulenkimų, vidinės šlaunų pusės, krūtinės, kulkšnyse. Aromatas kyla nuo apačios į viršų. Naudojant šią mažą gudrybę, specialistų teigimu, kvepalų aromatas išsilaikys 2-3 valandomis ilgiau. Kad kvapas išliktų ilgiau, papurkškite kvepalų į orą ir įženkite į aromato debesį — jis apgaubs jus nuo galvos iki kojų. Nepatartina kvepalų laikyti vonios kambaryje, nes jiems kenkia dažni temperatūros svyravimai. Mėgstamų kvepalų nelaikykite ir šaldytuve. Juos reikėtų laikyti spintoje ir naudoti tik nupirktus. Atidarytų kvepalų kvapas pasikeičia jau po poros mėnesių, todėl neverta pirkti didelių flakonų, jeigu nesiruošiate naudoti jų kiekvieną dieną.

15


16


PABAIGOS ŽODIS Mielosios skaitytojos, jūs esate gražios! Мylėkite, gerbkite, tausokite save ir jus mylės kiti. Gyvenimo tikslas neturi būti tapti gražiai. Visų pirma, siekite būti laimingos! Su meile, Evelina Š.

17


2014 18

Evelinos ščerek baigiamasis darbas 2014m  
Evelinos ščerek baigiamasis darbas 2014m