Page 1

Tasarım ve Baskı: DAÜ Basımevi, Grafik: Erhan Yavuz, Duzenleme: Ersev Sarper (06.2013) T. No:528044

2013-14 Yeni Öğrenci Kayıt ve Bilgilendirme El Kitabı

Tel: (0 392) 630 11 11 • Faks: (0 392) 365 44 79 e-posta: info@emu.edu.tr

Gazimağusa / KKTC

KKTC Devlet Üniversitesi olan Doğu Akdeniz Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği ve Uluslararası Üniversiteler Birliği’nin tam üyesidir.

www.emu.edu.tr


DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’nin ÖĞRENCİLERİNE SUNDUĞU AYRICALIKLI OLANAKLAR · 11 Fakülte ve 5 Yüksekokul’da 91 programda lisans ve önlisans, 73 programda lisansüstü eğitim · 5 ülkeden öğrenci ve 35 ülkeden öğretim elemanı ile uluslararası ortam · Tüm dünyada tanınan diploma · Çok az üniversitenin sahip olduğu uluslararası denklikler · 3000 dönüm alana yayılmış modern kampüs · Uluslararası standartlarda İngilizce eğitim · Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca, İtalyanca ve Yunanca gibi dilleri öğrenme imkanı Öğrenci değişim programları · 7,000 m2’lik kapalı alana sahip, 150,000 kitap ve 250 civarı akademik aboneliği bulunan rahat çalışma ortamları ile modern bir kütüphane, · 30’u aşkın araştırma merkezi · Yurtlarda 5500 öğrenciye barınma imkanı · 3,500 kişilik kapalı spor salonu, 5,000 kişilik tartan zeminli atletizm pistine sahip stadyum, kardiyo merkezi, spinning salonu, TRX salonu ve 66,500 m2’lik açık spor alanı, · 50’yi aşkın öğrenci kulübü · 9 uzman doktorun görev yaptığı tam donanımlı Sağlık Merkezi · Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve Araştırma Merkezi · Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Merkezi · Huzurlu, güvenli ve özgür ortamda eğitim · Mesleklerinde başarılı 38000’i aşkın mezun · Modern derslikler, laboratuvarlar, güçlü bilgisayar ve internet bağlantısı · Huzur dolu, güvenli ve özgür ortam · 30’u aşkın ülkeden, 170’den fazla yüksek öğrenim kurumu ile işbirliği

sosyalmedya.emu.edu.tr

facebook.com/eastern.med.univ

twitter.com/EMUOFFICIAL

youtube.com/eastmeduniv

www.emu.edu.tr

"Uluslararası Kariyer İçin"


Sevgili öğrencimiz, Yıllar süren uzun ve yorucu bir hazırlık dönemi sonunda katıldığın sınavlarda başarılı oldun ve yapmış olduğun tercih doğrultusunda, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne (DAÜ) yerleştirildin. Seni, hem gösterdiğin başarıdan hem de yaptığın doğru tercihten dolayı içtenlikle kutluyorum. Bundan sonraki yaşamına yön verecek bu çok önemli tercih sayesinde, DAÜ’de, seni mesleğinde başarılı kılacak ve iyi bir kariyer sahibi olmanı sağlayacak ayrıcalıklı bir eğitim alacaksın. 3,000 dönüm alan üzerine kurulmuş modern yerleşkesi, gelişmiş altyapısı, nitelikli öğretim kadrosu, dünyanın 85 ülkesinden gelen 16,000 öğrenci, 35 ülkeden 1,000 öğretim elemanı, İngilizce eğitim veren programları, ikinci bir yabancı dil öğrenme olanağı, öğrenci değişim programları, zengin spor, sosyal ve kültürel etkinlik olanakları, mükemmel öğrenci-öğretim üyesi iletişimi, uluslararası akreditasyon ve denklikleri, uluslararası öğretim ortamı ve dünyanın her yerinde geçerli diplomasıyla DAÜ, öğrencilerini yaratıcı, girişimci, küresel düzeyde rekabete hazır gençler olarak yetiştirmekte ve onları uluslararası kariyer için eğitmektedir. Üniversitemizin saydığım bu özelliklerini bir kez daha kanıtlayan bir gelişmeyi de seninle paylaşmak istiyorum. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 1979 yılından beri faaliyet gösteren ve ülkenin tek devlet üniversitesi olan üniversitemiz, dünya’daki 20,000’i aşkın üniversite arasında yapılan sıralamada dünyanın en iyi 1025. üniversitesi olarak sıralanmıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesi Avrupa’da değerlendirmeye alınan 5102 üniversite arasında 437., Kıbrıs genelinde 1. sırada yer almaktadır. Üniversitemizde başlayacağın yeni yaşamına adım atarken sana yardımcı olacağına inandığımız bilgileri ekteki kitapcıkta bir araya getirdik. Kayıtlar, yurtlar, ulaşım, hangi konuda kime, nereye başvurabileceğin ve Kıbrıs’ta nasıl karşılanacağına ilişkin bilgiler yanında “öğrenim ücreti, yurtlarda bir yıl konaklama ve günde üç öğün yemeği” kapsayan çok avantajlı paket ücret seçenekleri ve çeşitli öğrenim ücreti indirimi fırsatları da Yeni Öğrenci Kayıt ve Bilgilendirme El Kitabı’nda yer almaktadır. El Kitabını iyice incelersen ihtiyacın olan tüm bilgilere ulaşabilecek, yaşamının bu yeni, zevkli ve heyecan dolu evresine kolaylıkla başlayabileceksin. Kıbrıs’ın ve DAÜ’nün huzur dolu, güvenli, özgür ortamında uluslararası standartlardaki kaliteli ve ayrıcalıklı yüksek öğrenim hayatına hoşgeldin. Kıbrıs’ta görüşmek dileğiyle,

Prof. Dr. Abdullah Y. ÖZTOPRAK Rektör

www.emu.edu.tr 1


DAÜ’LÜ OLMANIN AYRICALIĞI

• Bir Devlet Üniversitesidir

KKTC’de 1979 yılından beri eğitim veren Doğu Akdeniz Üniversitesi, tüm programları YÖK tarafından tanınan bir devlet üniversitesidir. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi ile birlikte 11 fakülte, 5 yüksekokul, Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu’nda 91 programda önlisans ve lisans, 73 programda ise yüksek lisans ve doktora eğitimi verilmektedir.

• Uluslararası Standartlarda Eğitim Verir

Uluslararası akreditasyonlar, denklik ve üyeliklere büyük önem veren Doğu Akdeniz Üniversitesi akreditasyonlarına her geçen gün yenilerini eklemektedir. Uluslararası Üniversiteler Birliği, Avrupa Üniversiteler Birliği, Akdeniz Üniversiteler Topluluğu, İslam Ülkeleri Üniversiteleri Federasyonu’na tam üye olan DAÜ’nün, Amerika’da Teknoloji ve Mühendislik Programlarını denetleyen ABET’den de akreditasyonu vardır. Bu akreditasyon mühendislik alanında dünyadaki en prestijli akreditasyondur ve DAÜ ile birlikte Türkiye`de sadece beş üniversite bu akreditasyona sahiptir. Mimarlık Bölümü MİAK akreditasyonuna sahiptir. Turizm ve Otelcililik Yüksekokulu’nun bu alanda dünyadaki tek kuruluş olan TEDQUAL’dan alınmış akreditasyonu vardır. Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu (BTYO) Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Programı, Avrupa Akreditasyon sürecinden geçerek ASIIN ve Euro Label’a sahip bölgedeki ilk programdır. İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Türkiye`de sadece üç üniversitenin üye olduğu EFMD ve AACSB`ye üyedir.

• Öğrencilerini Uluslararası Kariyer İçin Yetiştirmektedir

Gelişmiş altyapısı, nitelikli öğretim kadrosu, dünyanın 85 ülkesinden gelen 16,000 öğrenci 35 ülkeden 1,000 öğretim elemanı, İngilizce eğitim veren programları, ikinci bir yabancı dil öğrenme olanağı, öğrenci değişim programları, zengin spor, sosyal ve kültürel etkinlik olanaklarına sahip uluslararası akreditasyonları, uluslararası öğretim ortamı ve dünyanın her yerinde

2 “Uluslararası Kariyer İçin”

geçerli diplomasıyla Doğu Akdeniz Üniversitesi, öğrencilerini yaratıcı, girişimci, global düzeyde rekabete hazır gençler olarak yetiştirmekte ve onları uluslararası kariyer için eğitmektedir.

• Nitelikli ve Zengin Bir Kampüs Yaşamı Sunar

DAÜ öğrencileri çok geniş spor olanaklarından yararlanırlar. Tartan zeminli atletizm pistine sahip 5000 kişilik stadyum, kapalı alanda yapılan her türlü spor etkinliğinin gerçekleştirilebileceği 3500 kişilik LMP Spor Sarayı ve 76,500 metre kare açık spor alanı DAÜ öğrencilerinin kullanımındadır. Kendilerine ait Sosyal ve Kültürel Aktivite Merkezi’nde özel ofisleri bulunan 50’yi aşkın öğrenci kulübü ile Uluslararası Merkez altında faaliyet gösteren Uluslararası Öğrenci Birlikleri, kampüsteki yaşamı renkli, nitelikli ve zengin kılan çok sayıda sosyal ve kültürel etkinliğin düzenleyicisidirler.

• Öğrencilere Hizmet Veren Özel Amaçlı Merkezler Vardır

DAÜ’de, 9 uzman doktorun görev yaptığı tam donanımlı, özel ambulansı bulunan Sağlık Merkezi yanında 30’u aşkın özel amaçlı Araştırma Merkezleri vardır. Bunlardan bazıları doğrudan öğrencilere hizmet veren birimlerdir. Psikolojik Danışma Rehberlik ve Araştırma Merkezi


ile Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Merkezi DAÜ öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuş ve dileyen tüm öğrencilerin yararlanabildiği merkezlerdir.

• Paket Ücret Uygulaması Önemli Bir Fırsattır

Öğrenim ücreti, üniversite yurtlarında konaklama ve günde 3 öğün yemeği kapsayan paket ücret uygulaması kayıt hakkı kazanılan programın yıllık eğitim ücreti üzerine ¨ 4750 (4 kişilik odada barınma) ekleyerek yararlanabilecek bir fırsattır. 2 kişilik odada barınma seçeneği tercih edilmesi durumunda ise paket ücrete ¨ 900 daha eklenir.

• Sınırsız Barınma Olanakları Öğrencilere Seçme Şansı Verir

Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsündeki modern yurtlarda 5000 öğrenciye barınma imkanı sağla-

çalışanların, eğitimcilerin ve TSK mensuplarının çocukları çeşitli oranlarda burslardan yararlanabilmektedir. Üstelik DAÜ’ye burslu ve indirimli olarak yerleştirilen öğrencilerin burs ve indirimleri normal eğitim süresi boyunca koşulsuz olarak devam eder.

• Çift Anadal ve Yandal Uygulamaları

DAÜ öğrencilerine bir alanda uzmanlaşma şansı verirken diğer alanlarda da kendilerini geliştirme şansı sunmaktadır. Doğu Akdeniz Üniversitesi programlarına kayıtlı öğrenciler arzu etmeleri ve gerekli koşulları sağlamaları halinde çift anadal ve yandal uygulamalarından yararlanabilirler.

• Öğrenciler Değişim Programlarından Yararlanabilirler

Öğrencilerinin küreselleşen dünyada farklı ortamlarda eğitim almalarına olanak sağlamak amacı ile dünyanın tüm ülkelerindeki saygın Yüksek Öğrenim kurumları ile öğrenci değişim programları mevcuttur. Öğrencilerimiz, Öğrenci Değişim Programı çerçevesinde üniversitenin anlaşmalı olduğu üniversitelerde bir dönem eğitim hakkı elde edebilmektedirler. Öğrenciler, Amerika Birleşik Devletlerinde, Central Connecticut Devlet Üniversitesi, California Long Beach Devlet Üniversitesi, San Diego Devlet Üniversitesi ve Louisiana Devlet Üniversitesi gibi üniversitelerde bir dönem okuma şansı elde ederek, orada topladıkları kredileri DAÜ’ye transfer edebilmektedirler.

• Gazi Üniversitesi İle Ortak Programlar (2+2) nırken, kentte yaşamak isteyen öğrencilerin konutları da üniversite tarafından kiralanmaktadır.

• Çok Geniş ve Koşulsuz Devam Eden Burs İmkânları Vardır

DAÜ’de neredeyse tüm programlarda burslu kontenjanlar vardır. ÖSYM kılavuzunda yer alan % 100, % 50 ve % 25 oranındaki burslar yanında lise birincileri, ilk üç tercihiyle gelenler, sağlık alanında

Türkiye’nin köklü devlet üniversitesi olan Gazi Üniversitesi (GÜ) ile Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Türkiye’de ilk kez “çift diploma” uygulamasını başlattı. Gazi Üniversitesi ile DAÜ iki kardeş üniversite olarak Eğitim Fakülteleri’nde İngilizce Öğretmenliği, Mühendislik Fakülteleri’nde Makine Mühendisliği konularında ortak program açmıştır. Bu programlara devam eden öğrenciler, eğitim hayatlarının yarısını DAÜ’de diğer yarısını da Gazi Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra hem DAÜ hem de Gazi Üniversitesi diploması almaya hak kazanacaklardır.

www.emu.edu.tr 3


KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ VE GAZİMAĞUSA

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tarih, kültür, sanat ve eğitim merkezi olan Gazimağusa; Asur, Grek, Pers, Roma, Bizans, Luzinyan, Venedik ve Osmanlı medeniyetlerinin izlerini taşıyan surlar ile çevrilidir. Bu bölgeyi aynı zamanda adanın en güzel sahil şeridi süslemektedir.

ULAŞIM

KÜLTÜR–SANAT - SAĞLIK

Hava

Sinema

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana, Trabzon, Hatay ve Gaziantep’ten direk uçak seferleri mevcuttur.

Deniz

Girne ve Gazimağusa’dan Mersin, Antalya ve Taşucu limanlarına karşılıklı feribot ve deniz otobüsü seferleri mevcuttur.

Kara

Karayollarında trafik soldandır. Uluslararası trafik kuralları geçerlidir. Üniversiteye ulaşım Lefkoşa’dan 40, Girne’den 60 dakikadır.

En son vizyona giren filmler dünya sinemaları ile aynı anda gösterime girmektedir. Ayrıca üniversite kampüsünde her hafta gösterilen filmler de öğrenciler tarafından büyük ilgi görmektedir.

Tiyatro

Yıl boyunca DAÜ Aktivite Merkezi ve diğer salonlarda tiyatro gösterileri yer almaktadır. Uluslararası Kıbrıs Tiyatro Festivali kapsamında düzenlenen bazı oyunlar ise Othello Kalesi ve Salamis Antik Tiyatro’da sahne almaktadır.

Festival

Her yıl belediye ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin desteği ile düzenlenen, uluslararası kültür ve sanat festivali düzenlenmektedir.

Dans

Yıl boyunca halk dansları, modern dans, Tango, Salsa, Cha cha, rumba gibi dans türlerinde kurslar düzenlenmektedir. Ayrıca Çağdaş Halk Dansları Derneği’nin ‘The Dance of Cyprus’ gösterileri gerçekleştirilmektedir.

Konser

Gazimağusa kenti özellikle özel günlerde Türkiye’de ve Dünya’da tanınmış sanatçıların konserlerine evsahipliği yapmaktadır. Yıl boyunca ayrıca, farklı konularda sergiler, kültür-sanat üzerine söyleşiler düzenlenmektedir.

Hava Durumu

Kıbrıs’ta tipik Akdeniz iklimi yaşanmaktadır. Aralık-Şubat aylarında fazla soğuk olmayan bir kış hakimdir.

Sağlık

DAÜ Sağlık Merkezi, Devlet Hastahanesi ve özel hastahaneler 7/24 saat acil servis birimleriyle hizmet vermektedirler.

4

Detaylı bilgi için

http://registrar.emu.edu.tr


ÖĞRENCİ HİZMETLERİ Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Öğrenci Hizmetleri Ofisi, tüm öğrencilerimizin Muhaceret, Sağlık Sigortası işlemleri ile e-cüzdanmatik ve Kampüs Kart olarak da kullanılan RFID tabanlı Kimlik Kartı işlemlerini yapmaktadır. Bunlarla birlikte Üniversite içerisinde öğrencilerimizin yıl içerisinde karşılaşabilecekleri her türlü problemi en kısa sürede çözüme kavuşturmak için çaba harcamaktadır. Tüm öğrencilerimizin KKTC’ye pasaportla giriş yapması Muhaceret açısından zorunluluktur. KKTC’de yürürlükte olan mevzuat gereği, öğrencilere Öğrenci Muhaceret ve İkamet izni verilmektedir. Bunun için, önce sağlık raporunun alınması gerekmektedir. Öğrenci Hizmetleri Ofisindeki personelimiz, bu konuda öğrencilerimize gereken işlemlerin tamamlanmasında yardımcı olmaktadır. Yeni öğrencilerimiz, Türkiye’deki herhangi tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık raporu alabilirler. Alınan sağlık raporu tarihi, kayıt tarihinden en geç 3 ay öncesinin olmalıdır. Üniversitemize kayıt yaptığınız zaman Öğrenci Portalı’ndan (http://students.emu.edu.tr/) kişisel bilgilerinizi kontrol edip onay verdikten sonra kimlik kartınız, Öğrenci Hizmetleri Ofisi’nde hazır olacaktır. Kütüphane, Spor Tesisleri, Bilgi İşlem Laboratuvarları, Sağlık Merkezi olanaklarından faydalanmak ve öğrenci belgesi temini gibi işlemler için Kimlik Kartınızın yanınızda bulunması gerektiğinden ilk aşamada Kimlik Kartınızı edinmeniz önemle duyurulur. Öğrenci Hizmetleri Ofisi, aynı zamanda Kampüs Dışı Barınma (Ev-Bul projesi) çerçevesinde, öğrencilerin ev bulma, kiralama konularında, öğrencilerimize destek ve danışmanlık görevlerini de üstlenmektedir. Etkin personeli ile “Öğrencinin problemi bizim problemimizdir” sloganı ile çalışan ofisimizin hizmetleri konusunda detaylı bilgiyi, http://registrar.emu.edu. tr ve http://sso.emu.edu.tr internet sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz.

www.emu.edu.tr 5


SPOR ve SOSYAL TESİSLER Doğu Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinde 3,000 kişilik, içerisinde fitnes salonları da barındıran Lala Mustafa Paşa Kapalı Spor Salonu, çevresi tartan pist ile çevrilmiş 5,000 kişilik stadyumu, birçok sayıda halı saha, tenis kortu ile üniversitemiz, öğrencilerimizin akademik eğitimlerinin yanı sıra sağlıklı yaşam için spor yapma ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsteki sportif yaşam ile ilgili yaptığı yeni yatırımlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Öğrencisine gerek sosyal, kültürel ve sanatsal gerekse sportif etkinliklerle çok zengin bir program hazırlayan DAÜ yönetimi, Spor İşleri Müdürlüğü organizasyonluğunda spor alanında yeni bir oluşuma daha imza attı ve “EMU Sporium” logosu ile “Cardio-Fitness & Gym Studios” adıyla Lala Mustafa Paşa Sarayı içerisin6 www.emu.edu.tr

deki 5 farklı stüdyoyu, öğrencisinin, personelinin ve bölge halkının hizmetine sundu. EMU Sporium’da profesyonel ve uzman eğitmenler eşliğinde yapılan düzenli ve programlı sportif çalışmalarla, kişilere sporu sevdirmek ve daha kaliteli bir yaşam için sporun önemini vurgulamak amaçlanmaktadır. Üniversitemizde birçok branşta spor yapılmasına elverişli ortamlar bulunmakta ve öğrenci kulüplerinin de dahil olduğu spor takımlarımız yıldız, genç ve büyükler kategorilerinde hem bayanlarda hem de erkeklerde yurt içerisinde ve yurt dışındaki yarışmalarda başarı sağlamaktadır. Gazimağusa plajlarına oldukça yakın olan yerleşkemizde, su sporları da yapılmaktadır. Üniversitemize ait Deniz Tesisleri`nde ise öğrencilerimiz için yüzme, yelken, sörf sporlarının yanı sıra, kumdan heykel sanatları ve değişik sosyal aktiviteler düzenlenmektedir.


KAYIT İÇİN GEREKLİ BİLGİLER DAÜ’ye kayıt yaptırma hakkını elde eden öğrenciler aşağıdaki belgelerle Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne veya Türkiye’deki İrtibat, Kayıt ve Tanıtım Bürolarımıza başvurup kayıtlarını yaptırabilirler. Kayıt İçin Gerekli Belgeler

2013 LYS sonuç belgesinin internet çıktısı ve 4 adet fotokopisi Lise diplomasının aslı ve bu belgenin 6 adet fotokopisi, Nüfus cüzdanının 1 adet sureti veya fotokopisi (Erkek öğrenciler için 6 adet fotokopi), 4 adet vesikalık resim, Erkek Adayların Askerlikle İlişkilerinin Olmadığına Dair Belge. (Askerlik Durum Belgesi) (1994 ve öncesi doğumlulardan). Dönem harcının tümünün veya ilk taksitin Doğu Akdeniz Üniversitesi banka hesabına yatırıldığına ilişkin banka dekontu. Sağlık Raporu (Akciğer Grafisi, HIV, Hepatit B ve Hepatit C) ve 2 adet fotokopisi

Not: • Sağlık raporunun TC sağlık bakanlığına bağlı tam teşekküllü ihtisas veya üniversite hastahanelerinden alınması gerekmektedir. • Lise diploması hazırlanmamış ise öğrencinin lise çıkış belgesi’nin aslı ve 6 adet fotokopisi kabul edilecektir. • Fotokopilerde noter tasdiki gerekmemektedir.

** KKTC Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı’nın kararı ile, 2005-06 öğretim yılından itibaren KKTC üniversitelerinde öğrenim görecek TC uyruklu öğrencilerin ilk kayıt işlemlerinde sağlık raporlarını ibraz etmeleri istenmektedir. KKTC makamlarınca istenen AKCİĞER GRAFİSİ, HIV, HEPATIT B VE HEPATIT C tetkiklerini içerir sağlık raporunu, T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı tam teşekküllü ihtisas veya üniversite hastanesinden almaları gerekmektedir. Sağlık Raporu’nun aslı muhaceret işlemleri için gerekmektedir. Not: Muhaceret İşlemleri için öğrencilerin ülkeye pasaport ile giriş yapması gerekmektedir. Öğrenciler, üniversiteye kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra, Üniversiteden alacakları ‘Öğrenci Belgesi’ ile pasaport başvuru işlemlerinde öğrencilere uygulanan haklardan yararlanabilmektedirler. (ör. indirimli başvuru ücreti)

www.emu.edu.tr 7


2013-2014 AKADEMİK YILINA AİT EĞİTİM ÜCRETLERİ/PAKET ÜCRETİ (Para Birimi : Türk Lirası) (YGS, LYS,DGS)

Fakülte/Okullar

Programlar

Tıp Fakültesi

Lisans Programları

Yıllık Brüt Peşin Ücret

Tıp

¨ 27.904,00

Tümü

¨ 15.776,50

Eczacılık Fakültesi

Eczacılık

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Fizyo-Rehab/Beslenme-Diyet

Hukuk Fakültesi

Diğer Bölümler

Mühendislik Fakültesi

Tümü

Eğitim Fakültesi

Tümü

Mimarlık Fakültesi

İşletme ve Ekonomi Fakültesi

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu İletişim Fakültesi

Fen ve Edebiyat Fakültesi

Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu

¨ 14.952,25 ¨ 12.028,00 ¨ 14.952,25

Yıllık Brüt Peşin Ücret Yemek + 2 Kişilik Yurt

¨ 21.814,00

¨ 22.759,00

¨ 31.841,50

¨ 19.714,00 ¨ 18.889,75

¨ 15.965,50

¨ 18.889,75

Tümü

¨ 14.952,25

¨ 18.889,75

Tümü

¨ 12.028,00

¨ 15.965,50

¨ 14.952,25

Tümü Tümü

Bilgi Teknolojileri

Tümü (Önlisans Hariç) Tümü

Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu

Tümü

¨ 20.659,00 ¨ 19.834,75

¨ 16.910,50

¨ 19.834,75

¨ 19.834,75

¨ 19.834,75

¨ 16.910,50

¨ 15.965,50

¨ 16.910,50

¨ 12.028,00

¨ 15.965,50

¨ 16.910,50

¨ 12.028,00 ¨ 12.028,00

Önlisans Programları

Tümü

¨ 18.889,75

¨ 32.786,50

¨ 12.028,00 ¨ 12.028,00

Tümü

Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu

¨ 17.876,50

Yıllık Brüt Peşin Ücret Yemek + 4 Kişilik Yurt

¨ 15.965,50 ¨ 15.965,50 ¨ 15.965,50

¨ 16.910,50

¨ 16.910,50 ¨ 16.910,50

¨ 10.542,25

¨ 14.479,75

¨ 15.424,75

¨ 10.542,25

¨ 14.479,75

¨ 15.424,75

¨ 10.542,25

¨ 14.479,75

¨ 15.424,75

Yukarıdaki rakamlara %5 KDV, 90 TL sağlık sigortası fonu ve 160 TL öğrenci aktivite fonu eklenecektir.

Adalet Meslek Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Okulu

Adalet

Hazırlık

¨ 10.542,25

İngilizce Hazırlık Okulu

¨ 12.578,00

¨ 14.479,75 ¨ 16.515,50

¨ 15.424,75 ¨ 17.460,50

* Yukarıdaki harçlara dahil olan zorunlu sağlık sigortası KKTC’de belirlenen aylık asgari ücretin %10’u olup, daha sonra değişikliği halinde harçlara yansıtılacaktır.

Öğrencilerimizin en ekonomik bir şekilde eğitimlerini sürdürebilmeleri için, eğitim ücretleri açısından çeşitli seçenekler sunmaktadır. DAÜ Yurtları ve Yemekhanelerinden de faydalanacak şekilde oluşturulan paket ücretli eğitim olanaklarını tercih etmeleri, yerleşkede aile ortamını hissetmelerini sağlayacaktır. Yıllık harç seçenekleri, %8 civarında bir ek

Harçların Ödenebileceği Bankalar

8

Banka Adı Türkiye İş Bankası (Gazi Mağusa Şb.) Türkiye İş Bankası (Elektronik Ortam) Şekerbank (Başkent Şubesi) Şekerbank (Elektronik Ortam) HSBC Bank (Gazi Mağusa Şb.) HSBC Bank (Elektronik Ortam) Garanti Bankası (KKTC Şubesi) Garanti Bankası (Elektronik Ortam) ING Bank (Gazi Mağusa Şubesi) Halk Bankası (Gazi Mağusa Şubesi)

ödeme ile 8 taksit halinde ödeme imkânları bulunmaktadır. Öğrencilerin taksitli ödeme koşulunu seçmeleri durumunda, ek ödeme ile oluşan miktarın, bir akademik döneme düşen kısmının yaklaşık %36’sını her döneme kayıt sırasında, geriye kalan kısmını dönem içerisinde 3 eşit taksitte ödeyebilirler.

Hesap No 6820-182940 6820-141785 175-543-17500526 175-543-32005660 983-0000700-303-00 983-0000700-306-00 1289-6299054 1289-6689559 603-C-1309379-MT-1 899-05000001

Detaylı bilgi için http://www.emu.edu.tr/ogrenciisleri/TCyenikayitislemleri.aspx

Iban No (Tl) TR06 0006 4000001 6820 0182940 TR40 0005 901750 5430 17500526 TR43 00123 00983 0000700 303 00 TR77 0006 2001 2890 0006 299054 TR81 0009 900 130937 9001 00002 TR72 0001 200989 90000 5000001


YABANCI DİLLER VE İNGİLİZCE HAZIRLIK OKULU İNGİLİZCE MUAFİYET KRİTERLERİ Muafiyet kriterleri: Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne katılan ve program Türk Dili’nde eğitim verip İngilizce yeterliği koşul olmayan öğrencilerin haricindeki tüm öğrencilerin İngilizce Hazırlık Okulu programından başarı koşullarını veya muafiyet kriterle-

rinden bir tanesini yerine getirmesi gerekmektedir. Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu’nun öngördüğü muafiyet kriter değerleri ve Hazırlık Okulu başarı koşulları aşağıda belirtilmiştir.

DAÜ YDİHO İngilizce Yeterlik DAÜ YDİHO İngilizce Yeterlik sinavı en az %60 sinavı en az %50 ile öğrenci ile öğrenci kabul eden bölümler kabul eden bölümler IELTS (en az 5.0) IELTS (en az 5.5) (5.0 – Yeterlik Sınavı*, veya ENGL181-182 dersleri) TOEFL iBT (en az 61) TOEFL iBT (en az 68) (61 – Yeterlik Sınavı*, veya ENGL181-182 dersleri)

DAÜ YDİHO İngilizce Yeterlik sinavı en az %70 ile öğrenci kabul eden bölümler

GCE / IGCE (en az C) FCE (en az C) CPE / CAE (en az C) City & Guilds (en az B1 Pass)

GCE / IGCE (en az B) FCE (en az B) CPE / CAE (en az C) City & Guilds (en az B2 Pass) (B2 Pass – Yeterlik Sınavı**)

LCCI (en az Seviye 2 Pass) WAEC / WASSCE / SSSCE / NECO/ NABTEB (en az D7)

GCE / IGCE (en az C) FCE (en az C) CPE / CAE (en az C) City & Guilds (en az B2 Pass veya B1 Birinci sınıf Pass) (B1 Pass – Yeterlik Sınavı* veya ENGL181-182 dersleri) LCCI (en az seviye 3 Pass, seviye 2 Distinction) (Seviye 2 Pass– Yeterlik Sınavı* veya ENGL181-182 dersleri) WAEC / WASSCE / SSSCE / NECO/ NABTEB (en az C6) (D7 – Yeterlik Sınavı* veya ENGL181-182 dersleri)

IELTS (en az 6.0) (5.5 – Yeterlik Sınavı**) TOEFL iBT (en az 78) (68 – Yeterlik Sınavı**)

LCCI (en az seviye 3 Pass) (Seviye 2 Distinction – Yeterlik Sınavı**) WAEC / WASSCE / SSSCE / NECO/ NABTEB (en az B5) (C6 – Yeterlik Sınavı**)

Herhangi bir dil seviye sınavından belgesi olmayan öğrenci, Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu Düzey Belirleme Sınavına girer. Başarılı olması halinde, DAÜ YDİHO İngilizce Yeterlik sınavını almaya hak kazanır. ÖNEMLİ BİLGİ 1. *Eğer öğrenci DAÜ YDİHO İngilizce Yeterlik sınavına girmeyi tercih eder ve en az %60 alırsa ENGL191192 derslerini alabilir. 2. Başka bir üniversitenin İngilizce Hazırlık Okulunda okumuş ve başarılı olduğunu belgeleyen öğrencilere iki seçenek sunulur: a) ENGL181-182 derslerine devam edebilir. b) DAÜ YDİHO İngilizce Yeterlik sinavına girip en az %60 alırsa ENGL191-192 derslerini alabilir (En az %60 alamayan öğrencilerin kaydı yine ENGL181-182 derslerine yapılır. Bu uygulamadan ELT bölümü öğrencileri, müfredatlarında ENGL181-182 ve ENGL191-192 dersleri olmadığından dolayı yararlanamazlar. ELT bölümü öğrencileri için muafiyet DAÜ YDİHO İngilizce Yeterlik sına vında en az %60tır. 3. Aşağıdaki fakülte ve üç bölüm, DAÜ YDİHO İngilizce Yeterlik sınavında en az %60 ile öğrenci kabul ederler: • Eczacılık Fakültesi • Mütercim ve Tercümanlık Bölümü • Psikoloji Bölümü • İngilizce Öğretmenliği 4. **Tıp Fakültesi, DAÜ YDİHO İngilizce Yeterlik sınavında** en az %70 ile öğrenci kabul eder (%60-69 arası alanların ikinci bir sözlü sınava girmeleri gerekir). Detaylı bilgi için

http://sfl.emu.edu.tr 9


2013 - 2014 AKADEMİK YILI TAKVİMİ Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Akademik Takvim, öğrencilerimizin eğitimlerini planlamak üzere bir süreç takvimi olarak oluşturulmuştur. Öğrencilerimizin, eğitim ve oğrenimlerini planlı ve başarılı bir şekilde yürütmelerini sağlamak temel hedefimizdir. Önemli tarihler, öğrencilerimize gerek kendi portallarından (http://stdportal.emu.edu.tr) ve gerekse kendi e-posta adreslerine en az bir hafta öncesinden hatırlatılmaktadır. GÜZ DÖNEMİ Temmuz

09

2013

Online Ders Seçim Süreci Başlangıcı (Eski Öğrenciler)

Eylül Eylül

18 23

2013 2013

Eylül

25

2013

Eylül Eylül Eylül

25-27 26-27 27

2013 2013 2013

Eylül

30

2013

Ekim

07

2013

15-18 21 29 15 23-04 19

2013 2013 2013 2013 2013 2013

Aralık

20

2013

Aralık Ocak Ocak Ocak Ocak Şubat Şubat Şubat Şubat Şubat Şubat

23 01 10 13 14-29 5 6 7 10 11 12-19

2013 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014

Eksik (Incomplete) Notların Nota Dönüşümü İçin Son Gün Düzey Belirleme Sınavı İngilizce Yeterlik Sınavı On-line Kayıt İçin Son Gün Oryantasyon Günleri (Yeni Öğrenciler İçin) Ders Kayıt Dönemi (Danışman Eşliğinde Kayıt ve Onay Süreci) Online Kayıtlara Danışman Onayı İçin Son Gün Ders Başlangıcı Cezalı Kayıt Süreci Başlangıcı Akademik Yılın Açılış Töreni (09.30 - 12.20 dersleri yapılmayacaktır) Cezalı Kayıt İçin Son Gün Not Değişikliği İçin Son Gün Mezuniyet Ek Sınavı Notlarının Son Teslim Günü Kurban Bayramı Ders Ekleme / Bırakma İçin Son Gün TC Cumhuriyet Bayramı KKTC Cumhuriyet Bayramı Ara Sınav Dönemi Bahar Dönemi Derslerin Bilgisayara Girilmesi İçin Son Gün Dersten Çekilmek İçin Son Gün İzinli Ayrılma Başvurusu İçin Son Gün Online Ders Kayıt Başlangıcı Yeni Yıl Ders Kesimi Mevlid kandili Dönem Sonu Sınavları Dönemi Notların Teslimi İçin Son Gün Bütünleme Sınavlarına Başvuru Başlangıcı Mezuniyet Kararlarının Öğrenci İşleri Md’lüğüne İletilmesi İçin Son Gün Bütünleme Sınavlarına Başvuru İçin Son Gün Mezuniyet Töreni Bütünleme Sınavları

Ekim Ekim Ekim Kasım Kasım-Aralık Aralık

10

Detaylı bilgi için

http://stdportal.emu.edu.tr


BAHAR DÖNEMİ Aralık Şubat Şubat Şubat Şubat Şubat Şubat

23 17 19 19 20 20 20-21

2013 2014 2014 2014 2014 2014 2014

Şubat

21

2014

Şubat

24

2014

Mart

03

2014

Mart Nisan Nisan Mayıs Mayıs

10 12-24 23 01 07-10

2014 2014 2014 2014 2014

Mayıs

9

2014

Mayıs Mayıs Mayıs Haziran Haziran Temmuz Temmuz Temmuz Temmuz Temmuz Temmuz

19 23 26 05 09-24 01 02 03 04 08 09-16

2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014

Mayıs Temmuz Temmuz Temmuz Temmuz Temmuz Temmuz Temmuz Temmuz Ağustos Ağustos Ağustos Ağustos Eylül Eylül Eylül Eylül Eylül

26 17 17-18 20 21 24 25 27 28-30 01 04 29 30 12 15-17 22 24 29

2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014

Online Ders Seçim Süreci Başlangıcı (Eski Öğrenciler)

Düzey Belirleme Sınavı İngilizce Yeterlik Sınavı Online Kayıt İçin Son Gün Eksik (Incomplete) Notların Nota Dönüşümü İçin Son Gün Bütünleme Sınav Sonuçlarının Teslimi İçin Son Gün Ders Kayıt Dönemi (Danışman Eşliğinde Kayıt ve Onay Süreci) Online Kayıtlara Danışman Onayı İçin Son Gün Ders Başlangıcı Cezalı Kayıt Süreci Başlangıcı Cezalı Kayıt İçin Son Gün Not Değişikliği İçin Son Gün Mezuniyet Ek Sınavı Notlarının Son Teslim Günü Ders Ekleme / Bırakma İçin Son Gün Ara Sınav Dönemi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İşçi ve Bahar Bayramı Bahar Festivali Dersten Çekilmek İçin Son Gün İzinli Ayrılma Başvurusu İçin Son Gün Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Yaz Dönemi Derslerin Bilgisayara Girilmesi İçin Son Gün Yaz Dönemi Online Ders Kayıtlarının Başlangıcı Ders Kesimi Dönem Sonu Sınavları Dönemi Notların Teslimi İçin Son Gün Bütünleme Sınavları Başvuru Başlangıcı Mezuniyet Kararlarının Öğrenci İşleri Md’lüğüne İletilmesi İçin Son Gün Bütünleme Sınavlarına Başvuru İçin Son Gün Mezuniyet Töreni Bütünleme Sınavları YAZ OKULU Online Ders Seçim Süreci Başlangıcı (Eski Öğrenciler) Bütünleme Sınav Sonuçlarının Teslimi İçin Son Gün Ders Kayıt Dönemi (Danışman Eşliğinde) Barış ve Özgürlük Bayramı Ders Başlangıcı Cezalı Kayıt İçin Son Gün 2014-15 Güz Dönemi Derslerin Bilgisayara Gitilmesi İçin Son Gün Ramazan Bayramı Arifesi Ramazan Bayramı Ulusal Direniş Bayramı Ders Ekleme ve Bırakma İçin Son Gün;2014-15 Güz Dönemi Derslerin Dersten Çekilmek için son gün Zafer Bayramı Ders Kesimi Final Sınavları Harf Notları İçin Son Gün Mezuniyet Kararlarının Öğrenci İşleri Md’lüğüne İletilmesi İçin Son Gün Yaz Okulu Mezunlarının Diplomalarının Verilmesi

www.emu.edu.tr 11


YURTLAR

12

Doğu Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi içerisinde 6’sı üniversite, 5’i Yap-İşlet-Devret ve biri özel olmak üzere, birbirinden farklı oda seçenekleri sunan, çevresi spor tesisleri ile donanmış, yaklaşık 5500 öğrenciyi barındırabilecek 12 adet yurt bulunmaktadır. Yurtlarımız, dünyanın 75 değişik ülkesinden gelen yabancı öğrencilerle yıllar boyu sürecek arkadaşlık kurma ve kaynaşma ortamı sağlamaktadır. Yurtlarda barınmak, toplu yaşam içerisinde, akademik eğitimin yanında gerek sosyal ve gerekse sportif eğitim ile içiçe yaşamanın huzurunu sağlamaktadır.

DAÜ Yurtlarının sunduğu barınma ve yemeğin dahil olduğu paket ücretleri ile öğrencilerimize ekonomik aile yaşamı ortamı sağlanmaktadır. Üniversitemize yeni yerleşen tüm öğrencilerimize yurt imkanları sunulmaktadır. Yurt odalarındaki, yatak, yastık, nevresim ve battaniye yurt tarafından sağlanmaktadır. Ortak alanlar ve hijyenik ortamlar hergün, odalar ise haftada 2-3 kez temizlenerek öğrencilerimize hijyenik bir ortam sağlanmaktadır. Ayrıca, yurtlarımızda öğrencilerimizin kendi giyeceklerini yıkayabilecekleri çamaşırhaneler bulunmaktadır.

Yurtlarımız hakkında detaylı bilgiyi Tanıtım Bürolarımızdan ve http://yurtlar.emu.edu.tr internet adresinden alabilirsiniz. Bunun yanında, Yurtlar Müdürlüğümüze telefonla 0 392 630 1328 ve yurt@ emu.edu.tr e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Üniversiteye gerek Tanıtım Bürolarından ve gerekse yerleşkeye gelip kayıt yaptırdığınız anda,

tercih ettiğiniz yurda derhal kaydınız yapılacak ve yerleştirileceksiniz. Üniversiteye kayıt için ailenizle birlikte gelmeniz durumunda, ailenizin konaklaması için Gazimağusa kentinde üniversitemizin anlaşmalı otellerinde ekonomik olarak kalmaları mümkün olabilecektir.

Detaylı bilgi için

http://yurtlar.emu.edu.tr


Normal

Ranza

Çamaşırhane

Kafeterya

Jeneratör

Oda Telefonu

Yatak Türü

Oda Fiyatları Peşin ¨ (Türk Lirası) Taksitli ¨ (Türk Lirası)

Merkezi Isıtma Soğutma

Isıtma

Klima

Kablosuz

Odada

Internet

Kablolu

Buzdolabı

Dairede

Mutfak

Katta

Katta

Ortak

WC-Duş

Odada

Salonda

Odada

Özellikler & Yurt Adı

Oda Ölçüsü m2

TV

Odada

DAÜ Yurtları (DAÜ Yurtlarında Kayıtlar Dönemlik Yapılmaktadır)

DAÜ Yurtları (DAÜ Yurtlarında Kayıtlar Dönemlik Yapılmaktadır) DAÜ (Kız Yurdu) * Üç Kişilik

15

Dönemlik ¨ 1.185 1.300

Dört Kişilik Stüdyo 28 DAÜ Sabancı Yurdu (Kız Yurdu) * Üç Kişilik 15 DAÜ-2 (Erkek Yurdu) * Normal İki Kişilik 27

1.425 1.555 Dönemlik ¨ 1.185 1.300 Dönemlik ¨ 1.725 1.890

Özel İki Kişilik

1 855 2.040

20

Üç Kişilik 27 DAÜ 3 (Kız/Erkek Blokları) * Normal İki Kişilik 12

1.325 1.465 Dönemlik ¨ 1.590 1.760

Köşe Oda İki Kişilik 10 DAÜ 4 Öğrenci Yurdu (Erkek Yurdu) *Dört Kişilik 30 DAÜ Halide Edip Flat (Kız Yurdu) Normal İki Kişilik 20

1.485 1.615 Dönemlik ¨ 1.220 1.340 Dönemlik ¨ 1.855 2.040

Özel İki Kişilik

2.015 2.230

30

DAÜ Yap - İşlet - Devret Yurtları (YİD Yurtlarına Kayıtlar Yıllık Yapılmaktadır) Alfam Öğrenci Yurdu (Kız/Erkek Blokları) DAÜ Kampüs içi YİD Yurdu

Yıllık $

B blok Tek Kişilik

19

3.000 3.300

B blok İki Kişilik

16

3.800 4.200

C blok Tek Kişilik

13

2.300 2.550

C blok İki Kişilik

21

3.650 4.050

C blok suit odalar 24 Stüdyo evler İki 40 Kişilik Ofis Odalar İki 18 Kişilik Uğursal Öğrenci Yurdu (Kız/Erkek Katları) DAÜ Kampüs içi YİD Yurdu Tek Kişilik 25

2.500 2.750

İki Kişilik 25 Marmara Öğrenci Yurdu (Kız/Erkek Katları) DAÜ Kampüs içi YİD Yurdu Tek Kişilik 29

4.750 5.050 Yıllık $ 4.500 4.800

İki Kişilik 29 Akdeniz Öğrenci Yurdu (Kız/Erkek Blokları) DAÜ Kampüs içi YİD Yurdu Tek Kişilik 24

2.500 2.700 Yıllık $ 4.800 5.150

İki Kişilik 24 Longson Öğrenci Yurdu (Kız/Erkek Blokları) DAÜ Kampüs içi YİD Yurdu Tek Kişilik 21

2.700 2.950 Yıllık ¨ 8.000 8.300

İki Kişilik

4.800 5.100

21

3.500 3.850 3.750 4.150 Yıllık ¨ 8.000 8.300

www.emu.edu.tr 13

Dönemlik ¨


Doğu Akdeniz Üniversitesi 16. ORYANTASYON GÜNLERİ 16 Eylül - 06 Ekim 2013 Sevgili yeni öğrencimiz, Doğu Akdeniz Üniversitesi‘ne hoşgeldiniz! Her yıl DAÜ ailesine katılan yeni öğrencilerimize yönelik olarak düzenlenen Oryantasyon Günleri’nin 16.sı bu yıl 16 Eylül - 06 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Oryantasyon ve Karşılama Günleri çerçevesinde sizler için hazırlanan program aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Burada olduğunuz süre içerisinde gerek Üniversitemiz gerekse ülkemiz hakkında öğrenmek istediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz her türlü bilgiye kampüs içerisinde kurulacak ‘Danışma Masaları’ndan da ulaşabilirsiniz. Sevgi ve saygılarımızla. Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü

PROGRAM 16 Eylül - 06 Ekim 2013 23 - 27 Eylül 2013

Karşılama ve Konaklama Sinema Günleri Saat: 20:00 Yer: Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü

23-25-26 Eylül 2013 Hazırlık Okulu Seviye Tespit Sınavı Hazırlık Okulu Seviye Tespit Sınavı’na katılacak olan öğrencilerimiz için otobüsler DAÜ-2 Yurdu önünden hareket edecektir.

23 - 27 Eylül 2013 Sinema Günleri Saat: 20:00 Yer: Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü

24 Eylül 2013 Kampüs Turu - Yönetsel Birimlerin Tanıtımı Saat: 9:00-12:00 Tanıtım turu, Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü önünden başlayacak, Kütüphane – Öğrenci Hizmetleri – Spor İşleri – Sağlık Merkezi – Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ni içerecektir. Gazimağusa Turu Saat 14:30-17:30 Tur, Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü önünden başlayacak ve yine aynı yerde sona erecektir. 14

Detaylı bilgi için http://www.emu.edu.tr/orientation


Hoşgeldiniz Partisi (Kokteyl) Saat: 19:30-23:00 Yer: DAÜ Deniz Tesisleri Kokteyle katılacak olanlar için otobüsler DAÜ-2 Yurdu önünden hareket edecektir. Bu partiye öğrencilerimize eşlik eden aile bireyleri de davetlidir.

27 Eylül 2013

Lefkoşa / Girne Turu Saat: 08:30-17:00 Tur, Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü önünden başlayacak ve yine aynı yerde sona erecektir.

Karpaz Turu Saat: 08:30-17:00 Tur, Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü önünden başlayacak ve yine aynı yerde sona erecektir.

28 Eylül 2013

30 Eylül 2013 Derslerin Başlaması

30 Eylül - 03 Ekim 2013 Fakülte/Yüksek Okul Tanıtım Günleri Saat: 10:30 Yeni öğrencilerimizin ulaşımları, yurtlar bölgesinden saat 10:00’da hareket edecek otobüslerle sağlanacaktır. 30 Eylül 2013 İşletme ve Ekonomi Fakültesi Mühendislik Fakültesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Hukuk Fakültesi 01 Ekim 2013 Mimarlık Fakültesi İletişim Fakültesi Eğitim Fakültesi 02 Ekim 2013 Sağlık Bilimleri Fakültesi Tıp Fakültesi Eczacılık Fakültesi Turizm Fakültesi 03 Ekim 2013

Adalet Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar ve Teknoloji Yüksek Okulu Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Yabancı Diller ve Hazırlık Okulu

www.emu.edu.tr 15


04 Ekim 2013 Seminer: ‘Kültür Şoku’ Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilecektir. Saat: 10:30 Yer: Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü Aktivite Salonu ‘Kuzey Kıbrıs’ta Yaşam’ Polis Genel Müdürlüğü Saat:13:30 Yer: Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü Aktivite Salonu Hoşgeldin Gecesi Saat: 20:00-00:00 Yer: Atatürk Meydanı (CL Meydanı) 25 Ekim 2013 Plaj Partisi Saat: 20:30 Rekreasyon Etkinlikleri Kör Voleybol, Mini Golf, Köpüklü Kayma, Kamikaze Balon, Terminatör, Halat Çekme, Çuval Yarışması, Limbo Dansı Saat: 23:00 DJ Performans Yer: DAÜ Deniz Tesisleri

Yeni öğrencilerimizin ulaşımları, yurtlar bölgesinden saat 20:00’de hareket edecek otobüslerle sağlanacaktır.

Daha fazla bilgi için:

Önemli Telefonlar:

Tel: Faks: E-posta:

• Doğu Akdeniz Üniversitesi (Santral).........0 392 630 11 11 • Güvenlik İşleri Şube Amirliği..................................0 392 630 14 44 • Yurtlar Müdürlüğü.................................................................0 392 630 13 28 • Öğrenci İşleri Müdürlüğü.............................................0 392 630 12 17 • Sağlık Merkezi.......................................................................... ...0 392 630 22 00

0 392 630 1612 0 392 630 2678 0 392 630 3040 0 392 630 1249 activity@emu.edu.tr

Danışma Masaları: • DAÜ-2 Yurdu • Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü

• Öğrenci İşleri Müdürlüğü • Atatürk Meydanı (CL Meydanı)

Not: Bu program dışında kalan boş zamanlarınızı Üniversitemize ait Deniz Tesisleri’nin imkanlarından yararlanarak geçirebilirsiniz. Ulaşımlarınızı, anlaşmalı taksilerle, sadece size özel uygulanacak indirimli tarifeyle gerçekleştirebilirsiniz. (Taksi tel: 0 533 863 36 32) 16 www.emu.edu.tr


KAMPÜS DIŞI KONAKLAMA BİLGİSİ Üniversitemiz Gazimağusa bölgesindeki otellerden 16 Eylül – 6 Ekim 2013 Oryantasyon Günleri için özel fiyatlar almıştır. Fiyatlar aşağıda listelenmiştir. Ödemeler doğrudan otellere yapılacaktır. Rezervasyonlar için DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nün 0392 630 2662 numaralı telefon hattından yardım alabilirsiniz. Salamis Bay Conti Resort Hotel

Kocareis Bungalovs

Tek Kişi Herşey Dahil : ¨ 240 İki Kişi Herşey Dahil : ¨ 320 Üç Kişi Herşey Dahil : ¨ 440

Tek Kişi Yatak Kahvaltı : ¨ 80 İki Kişi Yatak Kahvaltı : ¨ 80 Üç Kişi Yatak Kahvaltı : ¨ 100 Dört Kişi Yatak Kahvaltı : ¨ 120

Arkın Palm Beach Hotel

Tek Kişi Yatak Kahvaltı : ¨ 195 İki Kişi Yatak Kahvaltı : ¨ 260 Üç Kişi Yatak Kahvaltı : ¨ 245 Tek Kişi Yarım Pansiyon : ¨ 225 İki Kişi Yarım Pansiyon : ¨ 320 Üç Kişi Yarım Pansiyon : ¨ 455 The Dee European Hotel

Tek Kişi Yatak Kahvaltı : 50 Euro İki Kişi Yatak Kahvaltı : 80 Euro Üç Kişi Yatak Kahvaltı : 110 Euro Tek Kişi Yarım Pansiyon : 70 Euro İki Kişi Yarım Pansiyon : 110 Euro Üç Kişi Yarım Pansiyon : 150 Euro Sky Venus Hotel

Tek Kişi Yatak Kahvaltı : 65 Dolar İki Kişi Yatak Kahvaltı : 90 Dolar Üç Kişi Yatak Kahvaltı : 124 Dolar Tek Kişi Yarım Pansiyon : 86 Dolar İki Kişi Yarım Pansiyon : 126 Dolar Üç Kişi Yarım Pansiyon : 175 Dolar

Merit Cyprus Gardens Holiday Village

Hafta İçi Fiyatları Tek Kişi Herşey Dahil : ¨ 145 İki Kişi Herşey Dahil : ¨ 200 Üç Kişi Herşey Dahil : ¨ 270 Hafta Sonu Fiyatları (Perşembe, Cuma, Cumartesi) Tek Kişi Herşey Dahil : ¨ 155 İki Kişi Herşey Dahil : ¨ 220 Üç Kişi Herşey Dahil : ¨ 300 Öğrenci Yurtları Novel Öğrenci Yurdu

Oda Fiyatı: 50 US Dolar (Odalarda iki kişi konaklayabilir. Kişi başı 25 US Dolar olacaktır. Söz konusu olan sadece yatak ve oda fiyatıdır.) Naviparks Residence:

Tek Kişi Sadece Konaklama : ¨ 50 İki Kişi Sadece Konaklama : ¨ 60

Ödemeler doğrudan otellere yapılacaktır. www.emu.edu.tr 17


DAÜ DEKAN/MÜDÜR ve BÖLÜM BAŞKANLARI İLE PROGRAM SORUMLULARI Eczacılık Fakültesi Dekan

Eğitim Fakültesi

Dekan Bölüm Başkanları Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğr. Güzel Sanatlar Eğitimi İlköğretim Matematik Öğretmenliği İngilizce Öğretmenliği Müzik Öğretmenliği Okul Öncesi Öğretmenliği Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Sınıf Öğretmenliği Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Türkçe Öğretmenliği Zihin Engelliler Öğretmenliği

Fen ve Edebiyat Fakültesi

Dekan Bölüm Başkanları Moleküler Biyoloji ve Genetik Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Mütercim–Tercümanlık Psikoloji Psikoloji (TR) Türk Dili ve Edebiyatı

Hukuk Fakültesi Dekan

İletişim Fakültesi

Dekan Bölüm Başkanları Gazetecilik (TR) Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tas. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (TR) Radyo –TV, Sinema ve Gazetecilik Radyo –TV, Sinema ve Gazetecilik (TR)

İşletme ve Ekonomi Fakültesi

Dekan Bölüm Başkanları Ekonomi İşletme İşletme (TR) Kamu Yönetimi Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler

Mimarlık Fakültesi Dekan Bölüm Başkanları İç Mimarlık Mimarlık

Mühendislik Fakültesi

Dekan Bölüm Başkanları Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Mühendisliği (TR) Bilişim Sistemleri Mühendisliği Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Endüstri Mühendisliği İnşaat Mühendisliği İnşaat Mühendisliği (TR)

18 “Uluslararası Kariyer İçin”

Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan

0392–630 2369

ilkay.orhan@emu.edu.tr

Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın

0392–630 4044

halil.yalin@emu.edu.tr

Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın Dr. Başak Gorgoretti Prof. Dr. Elif Yeşim Üstün Doç. Dr. Gülsen Musayeva Vefalı Dr. Başak Gorgoretti Prof. Dr. Elif Yeşim Üstün Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Yaratan Prof. Dr. Elif Yeşim Üstün Prof. Dr. Elif Yeşim Üstün Prof. Dr. Vügar Sultanzade Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın

0392–630 4044 0392–630 2597 0392–630 2623 0392–630 1467 0392–630 2597 0392–630 2623 0392–630 1102 0392–630 2623 0392–630 2623 0392–630 4010 0392–630 4044

halil.yalin@emu.edu.tr basak.gorgoretti@emu.edu.tr elif.ustun@emu.edu.tr gulsen.musayeva@emu.edu.tr basak.gorgoretti@emu.edu.tr elif.ustun@emu.edu.tr huseyin.yaratan@emu.edu.tr elif.ustun@emu.edu.tr elif.ustun@emu.edu.tr vugar.sultanzade@emu.edu.tr halil.yalin@emu.edu.tr

Prof. Dr. Rza Bashirov

0392–630 1251

rza.bashirov@emu.edu.tr

Prof. Dr. Rza Bashirov Prof. Dr. Nazım Mahmudov Yrd. Doç. Dr. Mehmet Zaman Yrd. Doç. Dr. Şenel Raman Yrd. Doç. Dr. Şenel Raman Prof. Dr. Ömer Faruk Huyugüzel

0392–630 1251 0392–630 1228 0392–630 1416 0392–630 1074 0392–630 1074 0392–630 2016

rza.bashirov@emu.edu.tr nazim.mahmudov@emu.edu.tr mehmet.zaman@emu.edu.tr senel.raman@emu.edu.tr senel.raman@emu.edu.tr faruk.huyuguzel@emu.edu.tr

Prof. Dr. Aynur Yongalık

0392–630 1171

aynur.yongalik@emu.edu.tr

Prof. Dr. Süleyman İrvan

0392–630 2352

suleyman.irvan@emu.edu.tr

Yrd. Doç. Dr. Pembe Behçetoğulları Doç. Dr. Senih Çavuşoğlu Prof. Dr. Süleyman İrvan Prof. Dr. Süleyman İrvan Yrd. Doç. Dr. Pembe Behçetoğulları Yrd. Doç. Dr. Pembe Behçetoğulları

0392–630 1452 0392–630 2134 0392–630 2352 0392–630 2352 0392–630 1452 0392–630 1452

pembe.behcetogullari@emu.edu.tr senih.cavusoglu@emu.edu.tr suleyman.irvan@emu.edu.tr suleyman.irvan@emu.edu.tr pembe.behcetogullari@emu.edu.tr pembe.behcetogullari@emu.edu.tr

Prof. Dr. Cem Tanova

0392–630 1281

cem.tanova@emu.edu.tr

Prof. Dr. Mehmet Balcılar Doç. Dr. Mustafa Tümer Doç. Dr. Mustafa Tümer Doç. Dr. Mustafa Tümer Prof. Dr. Ahmet Sözen Prof. Dr. Ahmet Sözen

0392–630 1548 0392–630 1343 0392–630 1343 0392–630 1343 0392–630 1400 0392–630 1400

mehmet.balcılar@emu.edu.tr mustafa.tumer@emu.edu.tr mustafa.tumer@emu.edu.tr mustafa.tumer@emu.edu.tr ahmet.sozen@emu.edu.tr ahmet.sozen@emu.edu.tr

Prof. Dr. Şebnem Önal Hoşkara

0392–630 1345

sebnem.hoskara@emu.edu.tr

Doç. Dr. Uğur Ulaş Dağlı Doç. Dr. Özgür Dinçyürek

0392–630 1047 0392–630 1282

ugur.dagli@emu.edu.tr ozgur.dincyurek@emu.edu.tr

Prof. Dr. Hasan Amca

0392–630 1381 hasan.amca@emu.edu.tr

Doç. Dr. Muhammed Salamah Doç. Dr. Muhammed Salamah Prof. Dr. Aykut Hocanın Prof. Dr. Aykut Hocanın Yrd. Doç. Dr. Gökhan İzbırak Yrd. Doç. Dr. Mürüde Çelikağ Yrd. Doç. Dr. Mürüde Çelikağ

0392–630 1483 0392–630 1483 0392–630 1300 0392–630 1300 0392–630 1589 0392–630 1230 0392–630 1230

muhammed.salamah@emu.edu.tr muhammed.salamah@emu.edu.tr aykut.hocanin@emu.edu.tr aykut.hocanin@emu.edu.tr gokhan.izbirak@emu.edu.tr murude.celikag@emu.edu.tr murude.celikag@emu.edu.tr


İşletme Mühendisliği Makine Mühendisliği Mekatronik Mühendisliği Yazılım Mühendisliği

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Bölüm Başkanları Beslenme ve Diyetetik Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Hemşirelik Sağlık Yönetimi Spor Bilimleri

Tıp Fakültesi Dekan

Turizm Fakültesi

Dekan Bölüm Başkanları Aşçılık Turizm İşletmeciliği Turizm ve Otel İşletmeciliği

Yrd. Doç. Dr. Gökhan İzbırak Doç. Dr. Uğur Atikol Doç. Dr. Uğur Atikol Doç. Dr. Muhammed Salamah

0392–630 1589 0392–630 1209 0392–630 1209 0392–630 1483

Prof. Dr. Hülya Harutoğlu

0392–630 3939 hulya.harutoglu@emu.edu.tr

Yrd. Doç. Dr. Barış Öztürk Prof. Dr. Mehtap Malkoç Dr. Hülya Fırat Yrd. Doç. Dr. Ender Angın Yrd. Doç. Dr. Berkiye Kırmızıgil

0392–630 3929 0392–630 1124 0392–630 2142 0392–630 2071 0392–630 3939

Prof. Dr. Nahide Gökçora

0392–630 1580 nahide.gokcora@emu.edu.tr

Prof. Dr. Mehmet Altınay

0392–630 1269 mehmet.altinay@emu.edu.tr

Prof. Dr. Mehmet Altınay Prof. Dr. Mehmet Altınay Prof. Dr. Mehmet Altınay

0392–630 1269 mehmet.altinay@emu.edu.tr 0392–630 1269 mehmet.altinay@emu.edu.tr 0392–630 1269 mehmet.altinay@emu.edu.tr

Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu Müdür Program Koordinatörleri Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bilgisayar Programcılığı Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Elektrik ve Elektronik Teknolojisi Harita ve Kadastro İnşaat Teknolojisi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu Müdür Anestezi İlk ve Acil Yardım Ağız ve Diş Sağlığı Diyaliz Fizyoterapi Tıbbi Görüntüleme Yaşlı Bakımı

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Bölüm Başkanları Bankacılık ve Finans Bankacılık ve Sigortacılık İnsan Kaynakları Yönetimi Pazarlama Uluslararası Finans Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (TR) Yönetim Bilişim Sistemleri

baris.ozturk@emu.edu.tr mehtap.malkoc@emu.edu.tr hulya.fırat@emu.edu.tr ender.angin@emu.edu.tr berkiye.kirmizigil@emu.edu.tr

Doç. Dr. Mustafa İlkan

0392–630 1245 mustafa.ilkan@emu.edu.tr

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Rızaner

0392–630 2480 ahmet.rizaner@emu.edu.tr

Öğr. Gör. Akile Yuvka Yrd. Doç. Dr. Alper Doğanalp Yrd. Doç. Dr. Alper Doğanalp Öğr. Gör. Ece Çelik Öğr. Gör. Ece Çelik Öğr. Gör. Ayhan Tecel Öğr. Gör. Nilgün Suphi

0392–630 1183 0392–630 1600 0392–630 1600 0392–630 2887 0392–630 2887 0392–630 2268 0392–630 1134

akile.yuvka@emu.edu.tr alper.doganalp@emu.edu.tr alper.doganalp@emu.edu.tr ece.celik@emu.edu.tr ece.celik@emu.edu.tr ayhan.tecel@emu.edu.tr nilgun.suphi@emu.edu.tr

Prof. Dr. Hülya Harutoğlu Öğr. Gör. Ebru Esra Demir Dr. Hülya Fırat Yrd. Doç. Dr. Hatice Yıldız Öğr. Gör. Çiğdem Fulya Dönmez Yrd. Doç. Dr. Gözde İyigün Yatar Öğr. Gör. Sevim Oksuz Öğr. Gör. Asiye Yeter Güngör

0392–630 3939 0392–630 1070 0392–630 2142 0392–630 1313 0392–630 3010 0392–630 3011 0392–630 3003 0392–630 1108

hulya.harutoglu@emu.edu.tr ebruesra.demir@emu.edu.tr hulya.firat@emu.edu.tr hatice.yildiz@emu.edu.tr cigdem.donmez@emu.edu.tr gozde.yatar@emu.edu.tr sevim.oksuz@emu.edu.tr asiye.gungor@emu.edu.tr

Prof. Dr. Cem Tanova

0392–630 1281 cem.tanova@emu.edu.tr

Doç. Dr. Salih Katırcıoğlu Doç. Dr. Salih Katırcıoğlu Doç. Dr. Mustafa Tümer Doç. Dr. Mustafa Tümer Doç. Dr. Salih Katırcıoğlu Doç. Dr. Mustafa Tümer Doç. Dr. Mustafa Tümer Doç. Dr. Mustafa Tümer

0392–630 2008 0392–630 2008 0392–630 1293 0392–630 1293 0392–630 2008 0392–630 1293 0392–630 1293 0392–630 1293

salih.katircioglu@emu.edu.tr salih.katircioglu@emu.edu.tr mustafa.tumer@emu.edu.tr mustafa.tumer@emu.edu.tr salih.katircioglu@emu.edu.tr mustafa.tumer@emu.edu.tr mustafa.tumer@emu.edu.tr mustafa.tumer@emu.edu.tr

Yrd. Doç. Dr. Nilgün Hancıoğlu Eldridge 0392-630 1330

nilgun.hancioglu@emu.edu.tr

Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu Müdür

gokhan.izbirak@emu.edu.tr ugur.atikol@emu.edu.tr ugur.atikol@emu.edu.tr muhammed.salamah@emu.edu.tr

www.emu.edu.tr 19


KKTC Harita

20 “Uluslararası Kariyer İçin”


Kamp端s Harita

www.emu.edu.tr 21


Akademik

Postane

Yönetsel

Bankamatik

Yurt

Banka

Yiyecek Mekânları

22 “Uluslararası Kariyer İçin”

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Banka Bilgisayar ve Teknoloji Y.O. Restaurant Yönetsel Hizmetler Binası Aktivite Merkezi Kütüphane Eğitim Fakültesi - Postane DAÜ I Yurdu Sabancı Yurdu Sürekli Eğitim Merkezi / DAÜ Koop Ltd.


td.

11/12 11/12 13 14 15 16 16 17 18 19 20 21 22 23 24 24 25 26

İşletme ve Ekonomi Fakültesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Lala Mustafa Paşa Spor Salonu Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu Eczacılık Fakültesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu Tıp Fakültesi Doğu Akdeniz Doğa Koleji Spor Sahaları Stadyum Endüstri Mühendisliği Bölümü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tas. Bölümü Tekno Park Personel İşleri Müdürlüğü - Mali İşler Rektörlük

27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54/55

Öğrenci İşleri Uluslararası Merkez Öğrenci Hizmetleri Hukuk Fakültesi - Adalet Meslek Yüksekokulu Fen ve Edebiyat Fakültesi Merkezi Derslikler - CL Makine Mühendisliği Bölümü İletişim Fakültesi Restaurant Turizm Fakültesi Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Merkezi Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Araştırma Enstitüsü Bilgisayar Merkezi Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Sağlık Merkezi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Restaurant Teknik İşler Müdürlüğü Özok Yurdu Longson Yurdu Marmara Yurdu DAÜ IV Yurdu DAÜ III Yurdu Halide Edip Yurdu Akdeniz Yurdu Uğursal Yurdu DAÜ II Yurdu - DAÜ Yurtlar Müdürlüğü Alfam Yurdu

www.emu.edu.tr 23


TÜRKİYE TANITIM, İRTİBAT VE KAYIT BÜROLARI ANKARA

dau.ankara@emu.edu.tr Atatürk Bulvarı, Katip Çelebi Sokak, No: 1, D: 3 Kavaklıdere 06680, ANKARA

ADANA

Tel : 0312 427 72 25 0312 427 18 39 Fax : 0312 426 16 63

Tel : 0322 232 79 11 0322 232 79 12 Fax : 0322 232 79 00

İSTANBUL

dau.istanbul@emu.edu.tr Bağdat Caddesi, Nusret Bey Apt. No: 117, Kat:1/8 Feneryolu Kadıköy, İSTANBUL

SAMSUN

Tel : 0216 550 09 00 0216 550 09 02 Fax : 0216 550 14 10

Tel : 0362 433 16 44 Fax : 0362 433 16 00

İZMİR

dau.izmir@emu.edu.tr Atatürk Caddesi, Manolya Apt. No: 308, Kat:1, D:1, Alsancak, İZMİR

ŞANLIURFA

Tel : 0232 464 44 75 Fax : 0232 464 41 67

Tel : 0414 316 98 21 Fax : 0414 316 98 22

dau.adana@emu.edu.tr Güzelyalı Mahallesi, 100. Sk. Alize Apt. Seyhan, ADANA

dau.samsun@emu.edu.tr Hürriyet Mahallesi, Talimhane Cad., Ekol Apt. No: 52/2, SAMSUN

dau.urfa@emu.edu.tr Atatürk Bulvarı, Emirgan Apartmanı, No: 8, ŞANLIURFA

ANTALYA

dau.antalya@emu.edu.tr Bahçelievler Mah., Konyaaltı Cad., Akdeniz Apt., Kat: 3/10, ANTALYA Tel : 0242 244 13 27 0242 248 60 65 Fax : 0242 244 13 28

Tanıtım Ofisi

tanitim@emu.edu.tr Tel : (0392) 630 2323 Fax : (0392) 630 2929

Öğrenci İşleri Müdürlüğü

registrar@emu.edu.tr Tel : (0392) 630 1216 - (0392) 630 1217 Fax : (0392) 365 1317 - (0392) 365 1241

Çağrı Merkezi

Tel : (0392) 630 1111

24 “Uluslararası Kariyer İçin”


Doğu Akdeni̇z Üni̇versi̇te 2013–2014 Akademik Yılı

16. ÖĞRENCİ KARŞILAMA VE YERLEŞTİRME PROGRAMI

KARŞILAMA BAŞVURU FORMU Lütfen Formu BÜYÜK Harflerle Doldurunuz A) KİŞİSEL BİLGİLER Adı Soyadı: Cinsiyeti: a) Erkek b) Kız Adres:

Şehir Tel: Cep tel: Faks: E-Posta: B) ULAŞIM İLE İLGİLİ BİLGİLER Havayolu: Firma Adı: Uçuş Numarası: Kalkış Saati: Havalimanı: Tarih :

Öğrenci No:

Ülke :

@

Denizyolu: Firma Adı: Kalkış Limanı: Kalkış Günü: Kalkış Saati: Varış Limanı:

C) (VARSA) REFAKATÇİNİN Adı Soyadı: D) YURT TALEBİ (Uygun seçeneği “X” ile işaretleyiniz) Yurtta kalmak için kaydımı yaptırdım Yurtta birkaç gece kalmak istiyorum *Yurtlarda sadece öğrenciler kalabilir E) HERGANGİ BİR FİZİKSEL ENGELİNİZ VAR MI? BELİRTİNİZ LÜTFEN.

F) BELİRTMEK İSTEDİĞİNİZ ÖZEL DURUMLAR VARSA LÜTFEN YAZINIZ.

ÖNEMLİ: Lütfen bu formu KKTC’ye varış tarihinizden en az 5 gün önce elimizde olacak şekilde fakslayınız veya e-posta olarak gönderiniz.

Tel: 0 392 630 1612, Faks: 0 392 630 1249, E-mail: activity@emu.edu.tr , Web www.emu.edu.tr Not: Daha fazla detay için İrtibat Bürolarımızı arayabilirsiniz.

www.emu.edu.tr 25


Tasarım ve Baskı: DAÜ Basımevi, Grafik: Erhan Yavuz, Duzenleme: Ersev Sarper (06.2013) T. No:528044

2013-14 Yeni Öğrenci Kayıt ve Bilgilendirme El Kitabı

Tel: (0 392) 630 11 11 • Faks: (0 392) 365 44 79 e-posta: info@emu.edu.tr

Gazimağusa / KKTC

KKTC Devlet Üniversitesi olan Doğu Akdeniz Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği ve Uluslararası Üniversiteler Birliği’nin tam üyesidir.

www.emu.edu.tr


DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’nin ÖĞRENCİLERİNE SUNDUĞU AYRICALIKLI OLANAKLAR · 11 Fakülte ve 5 Yüksekokul’da 88 programda lisans ve önlisans, 64 programda lisansüstü eğitim · 75 ülkeden öğrenci ve 35 ülkeden öğretim elemanı ile uluslararası ortam · Tüm dünyada tanınan diploma · Çok az üniversitenin sahip olduğu uluslararası denklikler · 3000 dönüm alana yayılmış modern kampüs · Uluslararası standartlarda İngilizce eğitim · Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca, İtalyanca ve Yunanca gibi dilleri öğrenme imkanı Öğrenci değişim programları · 7,000 m2’lik kapalı alana sahip, 150,000 kitap ve 250 civarı akademik aboneliği bulunan rahat çalışma ortamları ile modern bir kütüphane, · 30’u aşkın araştırma merkezi · Yurtlarda 5500 öğrenciye barınma imkanı · 3,500 kişilik kapalı spor salonu, 5,000 kişilik tartan zeminli atletizm pistine sahip stadyum, kardiyo merkezi, spinning salonu, TRX salonu ve 66,500 m2’lik açık spor alanı, · 50’yi aşkın öğrenci kulübü · 9 uzman doktorun görev yaptığı tam donanımlı Sağlık Merkezi · Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve Araştırma Merkezi · Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Merkezi · Huzurlu, güvenli ve özgür ortamda eğitim · Mesleklerinde başarılı 38000’i aşkın mezun · Modern derslikler, laboratuvarlar, güçlü bilgisayar ve internet bağlantısı · Huzur dolu, güvenli ve özgür ortam · 30’u aşkın ülkeden, 170’den fazla yüksek öğrenim kurumu ile işbirliği

sosyalmedya.emu.edu.tr

facebook.com/eastern.med.univ

twitter.com/EMUOFFICIAL

youtube.com/eastmeduniv

www.emu.edu.tr

"Uluslararası Kariyer İçin"

Yeni öğrenci kayıt ve bilgilendirme el kitabı (2013-14)  

Doğu Akdeniz Üniversitesi yeni öğrenci kayıt ve bilgilendirme el kitabı (2013-14)

Yeni öğrenci kayıt ve bilgilendirme el kitabı (2013-14)  

Doğu Akdeniz Üniversitesi yeni öğrenci kayıt ve bilgilendirme el kitabı (2013-14)

Advertisement