Page 1

1. september 2011

U U S & H U V I TAV

SÜGISMOOD

MEIGIGALERII

I LU j a T E RV I S

M A I TS E N AU D I N G


Uus & huvitav

Räägime sügisest…

TULE TUTVU UUE SÜGIS/TALVE KOLLEKTSIOONIGA

Väljas on järjekordne kuumalaine ja tundub, et seekord suvel lõppu ei tulegi. Tore oleks. Aga oleks „oleks” olemas, ei peaks me reaalsusele üldse otsa vaatama. Reaalsuses algab peagi sügis. Tuleb sügis kuldne ja kollane või must ja porine, me veel ette ei tea. Aga tulemata ta ei jää. Tulemata ei jää ka igasügisene Tallinna Moenädal, mis septembri keskel pakub moegurmaanidele palju enamat kui varasematel aastatel. Lisaks suurejoonelisele moeetendusele on palju näitusi, etendusi ja üritusi. Sügismoest ei saa mööda meiegi. Tänases numbris tutvustame teile Stockmanni sügiskollektsiooni näitel uusi trende. Samuti jagame värskeid meigi­soovitusi igale maitsele ja rahakotile. Sügis on muutuste aeg. Muutuvad moed ja muutuvad värvid. Muutub elurütm. Sellises muutuste keskkonnas on hea ka ise muutuda. Miks alati seostatakse salenemist rannahooajaga, bikiinivorm jääb niikuinii paljudele kättesaamatuks? Eesmärk aastavahetusel oma uues õhtukleidis särada tundub palju reaalsem. Figuurisõbrad on aastaid inimeste kaaluprobleemidele lahendusi leidnud. Möödunud hooaja publiku lemmiksalenejaks sai pere­ema, kes tõestas, et ka pisikeste laste kõrvalt on võimalik viie kuuga 20 kilo kergemaks muutuda. Aga kellel lemmikkleit ainult paar numbrit väikseks on jäänud, võib liituda mõne treeninggrupiga. Enamik spordiklubisid alustab septembris uue tunniplaaniga, inspiratsiooni peaks leidma igaüks. Head muutumist!

Külli Värnik toimetaja

Tallinna Moenädal kujuneb suuremaks kui kunagi varem 14. septembril stardib Eesti Moedisaini Lii­ du eestvedamisel ja Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv Tallinn Fashion Week, mis tähistab oma viiendat toimumiskorda. Oodatuima kodu­ maise moesündmuse TFW2011 raames leiab aset hulk väga eriilmelisi üritusi. Mainekate di­ sainerite etendused, moeillustratsioonide näitus, linnaruumi installatsioonid, seminar ning ava­ tud ateljeed pakuvad kultuuri- ja moehuviliste­ le täispaketi. TFW põhiprogramm toimub 14.– 16. septembril Eesti nuku- ja noorsooteatri suures ja väikeses saalis nii kodumaiste kui ka väliskü­ lalistest disainerite etendustega. Programm jät­ kub 17. septembril seminariga ning tipneb Luthe­ ri kvartalis toimuva etendusega Kolmlõige, kus spetsiaalselt selleks ürituseks valminud kollekt­ sioone esitlevad Liisi Eesmaa, Tanel Veenre ja Al­ do Järvsoo. 16. septembril majutab Tallinna Moenädal oma tiiva alla Baltikumi alternatiivseima moemuusika-­kunstifestivali Moment. Lisaks põhi­ programmile toimuvad disainerite ülesastumi­ sed, mis kajastuvad TFW programmis. TFW põhiprogrammis astub üles Eesti moe­ disaini paremik: Aldo Järvsoo, Diana Denissova, Ketlin Bachmann-Põldroos, Kristel Kuslapuu, Lii­ na Stein, Liivia Leškin, Oksana Tandit, Piret Ilves, Riina Põldroos, Tiiu Roosma, Britt Samoson, Xe­ nia Joost, Kalle Aasamäe, Lilli Jahilo, Jaana Vark­ ki, Kirill Safonov jt. Tänavune Tallinna Moenädal on Euroopa kul­ tuuripealinna Tallinn 2011 programmi selle sügi­ se suursündmus moedisaini vallas, kandes en­ das ühtlasi üleskutset kodumaise disaini eelis­ tamisele. Lisainfot TFW toimumise ja programmi koh­ ta leiab veebist www.estonianfashion.eu ja www.facebook.com/tallinnfashionweek.

Põhjamaised moejoonistused 18. septembrini 2011 on Tallinnas Rotermanni kvar­ talis vaadata rahvusvaheline näitus „Uus Põhjamaa­ de moeillustratsioon”, kus oma uusi töid esitlevad Anu Samarüütel-Long (Eesti), Kätlin Kaljuvee (Ees­ ti), Marju Tammik (Eesti), Leana Salvet (Eesti), Lau­ ra Laine (Soome), Minni Havas (Soome), Lovisa Bur­ fitt (Rootsi) ja Cecilia Carlstedt (Rootsi). Need on kaheksa noorema generatsiooni Põhjamaade moeil­ lustraatorit, kelle originaaltööd nende endi valitud tehnikas ja teemal näituseks on koondatud. Põhjamaade tipptegijate töid on kasutanud paljud moeväljaanded ja (moe)brändid. Välisillustraatorite klientide hulka kuuluvad näiteks brändid Zara, H&M, Swarovski ja Tommy Hilfiger. Näituse raames toimuvad huvilistele ka töötoad, kus osalejad saavad teada moe­illustratsioonide aja­ loo ja nüüdisaegsete tehnikate kohta ning ka ise moe­illustratsioone luua. Näituse väljapaneku loovjuhti Too­ mas Volkmanni tsiteerides: „Kui moefoto tänu oma tehnilisele spet­ siifikale kirjeldab ülitäpselt moeloo­ mingu faktuure ja vorme, siis moe­ illustratsioon suudab nagu mööda­ minnes endasse haarata ena­ mat – üldistust ajast, ootustest ja poee­ siast –, olles see­ läbi moeloomin­ gu ja ehk isegi meie aja täp­ sem väl­ jendaja.” „ U u s Põhja­ maade moe­ illustratsioon” kuulub Kultuuri­ pealinn 2011 ametlikku programmi ning on korral­ datud Tallinn Fashion Weeki raa­ mes. Näitus on avatud esmaspäevast laupäevani kella 10–20ni, pühapäevi­ ti kella 11–18ni. Näitus on tasuta.

Laura Laine moeillustratsioon.

EE naine soovitab

MINE VAATA

KIRJUTA meile!

Sügis on tasahilju kätte jõudmas ning toredasti veedetud suvi ja ka suvepuhkus vaikselt juba unustusse vajumas. Loodame väga, et meie lugeja Tere Russak sai oma suveplaanid ilusti ellu viidud ja veetis vahva puhkuse koos kallite sõpradega meie ilusal Eestimaal. Sisuka kirja eest saab ta EE Naise poolt kingituseks Elizabeth Arden Pretty Hot EdP 50 ml (63,29 ¤) parfüümvee. Seekord tahame teada, millest sooviksite peatselt algaval sügistalvisel ajal EE Naisest rohkem lugeda. Milliste teemade vastu tunneksite lähemalt huvi ning milliseid nippe või praktilisi nõuandeid sooviksite meie ajakirja veergudel näha? Kõikide kirjasaatjate vahel läheb loosirattasse Dolce & Gabbana 14 LA TEMPÉRANCE EdP 50 ml (45 ¤) tualettvesi. Teie kirju ootame kuni 25. septembrini 2011 aadressil eenaineSMS@ekspress.ee.

EE NAINE Väljaanne valmib koostöös erinevate firmadega. Toimetaja: Külli Värnik, kylli.varnik@ekspress.ee, tel 669 8296 Reklaam ja ilu: Helen Silts, helen.silts@ekspress.ee, tel 669 8061 EE lisade juht: Piret Tamm, piret.tamm@lehed.ee Kujundus: AS Eesti Ajalehed Väljaandja: AS Eesti Ajalehed Trükk: AS Printall

ecco.c om

3

D&G 14 LA TEMPÉRANCE tua­ lettvees sulavad eksootilised ambra­ seemned ühte joo­ vastava iirisega ja taltuvad rahustava muskuse rüpes.

KOOSTÖÖPARTNERID Prike AS Figuurisõbrad OÜ Stockmann AS


Ecco käib 60ndate minimalismi rada Selle hooaja jalatsimudelites ammutab Ecco inspiratsiooni 60ndate alguse disainist. Retro­ hõngulised jalatsid ja kotid on minimalistlikud ning funktsionaal­ sed. Värvid on looduslikud – saar, kohv ja hele puit – ning jooned pehmed ja voolavad. „Kollektsiooni loomisel sai­ me inspiratsiooni Skandinaavia mööbli disainiikoonidest. Ka nen­ de mööbliesemete tähelepanu keskpunktis olid funktsionaalsus ja minimalism. Selline stiil on klas­ sikaline ja ajatu. Ecco jalanõud on tuntud oma mugavuse poo­ lest, lisaks sobituvad hästi iga rõi­ vakomplektiga,” ütles Ecco pea­ disainer Niki Tæstensen.

Uus & huvitav

Tantsusammul sügisesse DanceAct Tantsustuudios Tantsimine hävitab kehast stressihormoone, täiustab kehalist vormi, parandab tervist ja suu­ rendab erksust. Tants parandab märgatavalt ka rühti ja arendab koordinatsiooni. Kuna tantsu juures on tähtis hea ja õige muusika, mõjutab see ka meeleolu, vabastab loovust ja tekitab pa­ remat enesetunnet nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Bailatino on moodne treening- ja tantsustiil, milles on ühendatut Ladina-Ameerika tantsu­ kultuuri parimad küljed: erinevad tantsud, muu­ sika, rütm ja tempo, kehatunnetus, meeldiv koormus ning tõhus work-out ja emotsioon. Bailatino treeningus tegeletakse salsa, samba, merengue, tšatša, mambo ning mitmete teiste po­ pulaarsete Ladina-Ameerika tantsudega. Ees­ tisse jõudis bailatino DanceAct Tantsustuudio 25. augustil Dance Act Tantsustuudios toimunud Cuban eest­vedamisel 2000. aastal. Bailatino ei eelda varasemat kogemust tant­ Salsa Masterclass, 2010. a salsa Euroopa meistrivõistluste hõbemedali võitnud treener Guillermo Zayas Ramirez’i su või aeroobika vallas, sest edasi liigutakse vas­ juhendamisel. tavalt treeningrühma arengutempole. Grupid on jaotatud raskusastme ja kogemuste pagasi järgi. Bailatino sobib kõigile, olenemata vanusest, soost või kehakaalust. Samuti pole selles trennis vaja partnerit. Eriti hästi mõjub bailatino talje, tuhara ja reie lihasgruppidele. Boonuseks on kindlasti parem kehahoiak, mis omakorda koos parema koordinatsiooni ja füüsilise vormiga muudab igaühe enesekindlamaks. Ja är­ gem unustagem tantsuoskust – bailatino trennist saab ka selle! Septembris alustab DanceAct oma 11. tegutsemishooaega! DanceActi Tantsustuudiod Tallinnas, Tar­ tus, Pärnus, Jüris ning Laagris ootavad kõiki huvilisi Eesti parimate treenerite juhendamisel bailatino, hip­ hopi, bollywood’i, videoclip-dancing’u, cheerleaders & show’, balleti, kõhutantsu, jazz-tantsu, solo-dance’i, broadway jazz’i, latin jazz’i ja MJ Style Classi treeningutele! Vaata lähemalt: www.danceact.ee

MOE-UUDIS

Foto: Mihhail Triboi

Uus & huvitav

EE naine soovitab

„Ma olen kole” Kintz Kinsenberg Ma olen kole. Olen seda teadnud lapse­ põlvest saadik, sest mu pulkjuuksed ei suutnud iialgi konku­ reerida pinginaabri lokkidega. Kuid ühel päeval hakkas mind armastama mees, kes kinnitas, et olen ilus. Millegipärast leidis ta aga armuke­ se. Miks? Mis jäi minus vajaka? See on ühe naise lugu enda kaotamisest ja taasleidmisest, petmisest, reetmisest, kirgedest ja armastusest. Paljudele lugejatele üllatuseks pole varjunime Kintz Kinzenberg taga mitte mõni ameerika naiskir­ janik, vaid eestlanna – Eesti Eks­ pressi ajakirjanik Kirsti Vainküla. „Ma olin sunnitud Kintzu loo­ ma, sest mul oli üks lugu – naiste­ le, kes on läbi elanud midagi sel­ list, et mehel on armuke ning tema naine avastab selle,” ütleb kirjanik. „Püüdsin raamatus talle selgitada, et selles „maailma kõige julmemas ebamugavustsoonis” on tegelikult tuhat ust, mis kõik avanevad.”

Braccialini esinduspood Itaalia käekotibränd Braccialini on tänapäeva üks kõige dünaa­ milisem ettevõte nahktoodete sektoris kogu maailmas. Braccialini ajalugu ulatub aastasse 1954, kui Carla Bracciali­ ni alustas selliste kottide õmblemist, mis ei oleks tavapärased, vaid omanäolised ning samas naiselikud ja maitsekad uuendus­ liku disainiga unistuste käekotid. Väike käsitööfirma on kasva­ nud rahvusvaheliseks tööstuseks, omades esinduskauplusi nüüd juba 40 riigis. Carla Braccialini kõrval vastutavad äri eest tema pojad Riccardo, Massimo ja Lorenzo, hoides kõrget käsitöökvaliteeti, sest just selle järgi teatakse Braccialini brändi mujal maailmas. Nende unikaalsete kottide sihtrühmaks peab Braccialini 24–50aastast naist, kes on stiilne ja kultuurne, ori­ ginaalne ja modernne ning julgeb massist eris­ tuda. Braccialini firma toodab käekotte ja muid nahkaksessuaare Vivien Westwoodile, RoccoBaroccole, Fiuruccile, Ba­ guttale ja teistele kuulsatele brändidele. Juunist alates on Braccia­ linil esimene esinduskaup­ lus Eestis, Tallinnas Vi­ ru 16. Vaata ka: www.braccialini.it

Uue Maailma tänavafestival toob aia tänavale 3. ja 4. septembril toimub Tallin­ na Uue Maailma asumis viiendat korda tänavafestival, mille tee­ ma on sel aastal „Aed tuleb täna­ vale”. Sündmuse juhatavad sisse Tallinna eri paigus üles riputatud 100 kiike. Uue Maailma asum paikneb Tallinna kesklinnas Pärnu maan­ tee ning Tehnika ja Suur-Ameeri­ ka tänava vahelisel alal. Festiva­ li korraldajate sõnul on tegu piir­ konna tähtsündmusega. Aiateemaga seoses ilmestavad festivali ajal Uue Maailma täna­ vaid taaskasutatavatest materja­ lidest valmistatud ajutised taime­ konteinerid. Nii luuakse asumisse tavalise asfaldikõrbe asemele mit­ mekesine ja inimsõbralik tänava­ ruum. Festivali ajal avavad kohali­ kud aedades kohvikuid, toimuvad tänavaturud, kontserdid, töötoad lastele ja täiskasvanutele ning pal­ ju muud. Kava täieneb pidevalt aadressil www.uusmaailm.ee/festival. Festivali esitleb Euroopa kul­ tuuripealinn Tallinn 2011, korral­ dab Uue Maailma selts.

UUS RAAMAT

UUS POOD

LÖÖ KAASA!

4

5


SÜGISMOOD

SÜGISMOOD

Sügise moepealinnaks on boheemlaslik Berliin Stockmanni sügisene ­moevalik on kantud 30ndate ­glamuurist, 60ndate kaunitaridest ning 70ndate vabameelsusest. Traditsioonilised moepealinnad London ja Milano on asendumas alternatiivsetega – ­nostalgilisi moeelamusi pakub seekord Berliin.

S

Boss Orange

Jope: Armani Jeans

tockmanni turundusjuhi Erica Järve sõnul väljendub Berliini mõju nooruslikus, boheemlaslikus käsitluses kontori- ja ärirõivastusele: „Töised kostüümid ja ülikonnad on saanud mugava, värvikireva ja retrohõngulise lihvi.” Stilisti ja moekunstniku Xenia Joosti sõnul pakub puhkuselt tööle naasmine sel sügisel põnevat muutumismängu. „Iga tööpäeva kohta on aastakümme, mille stiili katsetada. Kehastu näiteks 30ndate Marlene Dietrichiks, 60ndate Jackie Kennedyks või 70ndate Bianca Jaggeriks,” soovitab Joost. Selle sügise moevärvideks on Xenia Joosti sõnul küpsed viljapuuaia toonid: veinipunane, ploomililla, kuld ja konjak. Küpseid värve täiendavad 30ndate, 60ndate ja 70ndate siluetid: A-lõikelised pontšod ja jakid, kleitide puusale nihkunud vöökoht, graatsilised maksiseelikud ja pikad sihvaka lõikega mantlid.

Kott: Versace

Kingad: Moschino sügis-talv 2011

Kindad: Antonio Murolo Kott: Michael Kors

Kott: Michael Kors sügis-talv 2011

Kindad: Antonio Murolo

Uued moebrändid esimest korda Eestis

Kleit: More & More

Keep: E’NY Kott: Love Mochino

Saapad: Marc By Marc Jacobs sügis-talv 2011

Stockmannil on moegurmaanidele sügisesi üllatusi varuks veelgi. Nüüdsest pakutakse eksklusiivset valikut Louis Vuittoni peadisaineri Marc Jacobsi kinga- ja kotiloomingust, samuti on laienenud aksessuaaride valik kaubamärkidelt DKNY, Longchamp, Michael Kors, Love Moschino ja Ted Baker. Stockmanni valikusse lisandus Armani luksuslikum, peamiselt ärirõivastele keskenduv kollektsioon Armani Collezioni. Lähiajal saabub müügile ka Itaalia päritolu kaubamärk Liu Jeans. Noorteosakonnast tasuks esile tõsta Salsa Jeansi ja Nymphi, teksabrändi Firetrap ja efektsete printide ja kirevate tikandite poolest tuntud Hispaania kaubamärki Desiqual.

Isuäratavad toonid: veinipunane, ploom, šoko­laad, konjak, mesi. Seosega pluus. Kombineeri ka naha või mehe­liku vestiga. Ratsanikupüksid. Maksiseelik. Pikad mantlid. Karusnahast detail, eelistatud on pikakarva­ lised. Pikk (ja värviline) sall. Värviline käekott. Ei pea komplektiga harmo­ neeruma. Kirkad kindad. Mida kirevam, seda šikim. Pilkupüüdvad kingad.

Sügisesed moemärksõnad

6

7


Uus & huvitav

MAITSENAUDING

Elu veinimõisas – elu täis muusikat Château Magnol, mis asub PrantsusVeinidest on paljud maal. Keegi osalejatest tõenäoliselt kuulnud, veine on palei uskunud, et saavad saate tegemijud maitsenud, kuid sel kordumatu kogemuse just tänu nendest teadmist pee„omal käel” tunnetamisele. Suur osa nende kogetud elamustel on seotud takse suureks teadupiirkonna kulinaariaga, mis on tiheseks. Tegelikult on see dalt põimunud kohapeal kasvanud palju lihtsam – tuleb ja valminud veinidega. vaid nendega tutvust Nädal veinimõisas – töö ja teha ja ise kogeda, mis teadmised käsikäes meeldib ja mis mitte. Nädal täideti mitmesuguste tegevusSiis selgub, et enda tega, kuid neid ei hakka praegu nimaitse-eelistused on metama. Seda kõike saate vaadata tähtsad. Selleks et veini- teles. Mõõtu võeti tandemitena (igas laulja ja helilooja): Maarja-Liis Ilus ja toidukultuuri meile ja Mihkel Mattiisen, Tanja Mihhaikõigile lähemale tuua, lova ja Ivar Must, Lenna Kuurmaa alustab TV3s järgmisel ja Sven Lõhmus. nädalal teist hooaega Joogikoolitaja Astridi abil tutvusaade „Elu veinimõisas”. ti lähemalt veinimaailmaga ja eri-

S

el aastal läksid saate osalised saadet tegema pigem ootu­ses, et tegu on taas ühe tõsi­elusaatega ehk nagu tele inglise keeles nimetab – reality’ga. Kindlalt oli teada ainult see, et tegevus toimub Barton & Guestier’ veinimõisas 8

Huvitav tundus mõisa suurepärase koka Frederique’i käe all Marché des Capucins’ külastus ja toidu valimine. Nagu ka eelmine aasta, polnud osalejad üksnes mõisa külalised, vaid pidid ise teenindaja rolli täitma. Ühel õhtul tuli valmistada ja serveerida mõisarahvale kolmekäiguline õhtusöök. Üks osaline esines sommeljeena, soovitades toitude juurde veini, ja hoolimata väiksest ebakindlusest sai ootus­päraselt hästi hakkama. See oli hea kogemuslik vaade teenindajate maailma, kus tuleb märgata kõiki detaile: millised noad-kahvlid lauale panna, kuidas taldrikud asetada, kellele esimesena veini valada, mismoodi pudelit hoida jne. Alari Kivisaar (teist aastat veinimõisas saatejuhi rollis) tunnistas meie muusikute serveeritud õhtusöögil, et koges eelroa ajal esimest korda, kuidas vein ja toit teineteist täiendavad. Tegu oli valgest kalast eelroaga ja Charmes de Magnol Bordeaux Blanci veiniga. Muusikute lemmikjookideks kujunesid õpitu ja proovitu põhjal Barton & Guestier Vouvray, Barton &

ti Prantsuse veinidega. Muusikud tegid iseseisvat tööd veinimäel ja -keldrites, tundes huvi, rõõmu, väsimust ning kurvastust. Ei puudunud mängulisus, kus töötasid osalejate eri meeled – veine segati ise kokku ja kaks osalist said omanimelise Chateau veini. 9

Guestier Sauvignon Blanc Reserve, Barton & Guestier Pinot Noir Reserve ja Thomas Barton Reserve Margaux

Veinimõisast saadud inspiratsioonist sündis muusika Muusikal oli sel hooajal eriti tähtis roll ning tõenäoliselt on veini ja muusika kooskõla see, mis toob vaatajad igale saatele „Elu veinimõisas” kaasa elama. Õhtuti oli mõis muusikat täis, lauldi nii enda kui ka teiste lauljate tuntud palu. Viimasel õhtul tehti mõisarahvale ka galakontsert, kus kõlasid eesti tuntud lood, mõisas valminud palad ja mõisarahva auks kuulsad prantsuse lood. Järelduseks võikski öelda, et paljud kardavad veine ja eriti Prantsuse veine, sest need tunduvad neile kuidagi keerulised. Tegelikult tuleb teadmishimu rahuldamiseks veine lihtsalt katsetada ja proovida neid sobitada toiduga. Kõige lollikindlam viis on sobitada Prantsuse veine Prantsuse toiduga, ja kõige lihtsam on seda teha, sõites nädalakeseks Prantsusmaale.


Uus & huvitav

ILU & TERVIS

Viko Kõva, aasta figuurisõber 2011, 5 kuuga –29 kg: Liitusin Figuurisõpradega 2010. aastal. Olen saavutatud tulemuste üle uh­ ke ja enesetunne on väga hea. Mul on energiat ja jõudu võtta vastu uu­ si väljakutseid. Siinkohal soovitaksin kõikidel kaaluprobleemidega meestel Figuurisõpradega liituda ja alustada teekonda muutumiseni, sest tulemu­ sed on märgatavad ja enesetunne värske. Tervis ja hea enesetunne on täh­ tis igale inimesele, olgu tegu mehe või naisega.

Regina Karlep, aasta figuurisõber 2011 publiku lemmik, 5 kuuga –20 kg: Olen olnud Figuurisõber vaid ühe aasta, kuid võin suure rõõmuga tõdeda, et olen saanud ja saavutanud palju enam, kui loota oskasin. Minu jaoks on väga tähtis olla terve, aktiivne, võimekas ja positiivne nii enda kui ka oma pere ja lähedaste jaoks. Kahe väikese lapse emana julgen kaalu(toitumis-) probleemidega emmedele soovitada Figuurisõprade programmi. Siis saab ise veenduda, et tervislikult on võimalik saleneda ka tegusa pisipere kõrvalt!

Koos tervislikuma elu suunas Figuurisõprade salendav toitumisprogramm PTP põhineb Eestis ja Põhjamaades tunnustatud toitumissoovitustel. Programm tagab kehakaalu languse tervislikus tempos ja „Salenemise valem” tähendab soovitusi, mis on praktilised (P), teaduslikult põhjendatud (T) ja psühholoogiliselt toetavad (P).

E

meriitdotsent Mai Maseri arvates on figuurisõprade puhul tähtis just see, et tervisliku salenemise kõrval õpetatakse inimesi tervislikult toituma. „Salenemise märksõna on nii paljudes programmides, kuid Figuurisõprade oma erinebki selle poolest, et me õpetame, kuidas tervislikult toituda ja oma kehakaalu hoida. Iganädalane tagasiside ja nõustamine rühmades on Figuurisõprade tegevuse nurgakivid.” Figuurisõprade teenuste hulgast leiab sobivaima kindlasti igaüks: kii10

matsioon toiduainete kohta, näidis­ menüüd, nädalavihikud ja toidupäevikud) saadetakse posti teel koju. Samuti võimalus küsida nõu ja konsultatsiooni asjatundjatelt. Figuurisõprade grupis saleneja. Üle kogu Eesti töötavate (sagedusega 1 x ndl) tugigruppidega saab liituda või sealt lahkuda endale sobival ajal, registreerimine toimub koha­peal. Grupiskäimisest saab loobuda endale sobival ajal, kuid soovitatav on seda teha soovkaalu jõudmisel. Grupist saab iga nädal uusi

re elutempoga inimene, töötav, öötööd tegev, õppiv ning rinnaga toitev ema. Alates sellest sügisest saavad toitumisjuhiseid ka rasedad.

Teenused, mida pakutakse kõikidele huvilistele Online-saleneja. Neile, kellele meeldib iseseisvalt arvuti vahendusel oma toitumist jälgida. Teenus sisaldab juhiseid, menüüsid, toidu­ päevikut, toiduainete andmebaasi jne. Figuurisõbralik kodune sale­ neja. Materjalid (juhised, infor11

teadmisi ning psühholoogilist tuge. Vastava koolituse läbinud mentor aitab järgida toitumisprogrammi kehtestatud norme. Individuaalne nõustamine. Uus salenemisteenus neile, kes soovivad, et toitumisspetsialist isiklikult nõu annab ning individuaalselt suhtleb.


Uus & huvitav

MEIGIGALERII

Sügisene meigigalerii –

Sügiseselt kuldne ja glamuurne on L’Oreal Paris meigikollektsioon. Fookuses on luksuslik kullasära koos smaragdide või musta oonüksiga, millele lisavad värvi rubiinpunased huuled. Olgu tegu läbipaistva ja särava päevameigi või klassikalise õhtumeigiga – kõige šikim meik on kullasäraline. L’oreal Infallible lauvärvid (8,79 ¤), Color Riche huulepulgad (11,25 ¤).

soodsalt ja moodsalt Alati ei pea valima kõige kallimaid ilutooteid, sest head ja kvaliteetset kosmeetikat võib leida ka vägagi taskukohase hinna eest.

I

ga naine on unikaalne, nagu on unikaalsed ka iga naise ilusoovid ja võimalused. Kosmeetikafirmad panustavad hoolega oma tootearendusse ning panevad rõhku kvaliteedile – kõik selle nimel, et muuta meid, naisi, veelgi kaunimaks ja säravamaks. Tihtipeale seisame nõutult kosmeetikapoe leti ees, kaaludes, kas osta seda või toda huulepulka või pigem kokku hoida ning allesjäänud raha eest toidupoes piima ja leiba korvi laduda. Otsus on igaühe enda teha, aga kosmeetika on olnud ja jääb naiste pärisosaks. Meie valik ei tohiks kunagi olla ilus olemise või mitteolemise vahel mitteolemise kasuks! Sel sügisel tutvustab The Body Shop uut mineraale sisaldavat meigisarja Extra Virgin Minerals, mis on ideaalne veatu ja klaari jumestuse loomiseks. Sarja staartooteks on Extra Virgin Minerals jumestuskreem (21,40 ¤) ja kompaktpuuder­ kreem (23,40 ¤): sisaldab päikesekaitset SPF15, oliiviõli ja mineraale, mis annavad nahale veatu ja mati jume.

Uusi ja põnevaid meigiüllatusi leiab Itaalia pro­ fessionaalsest meigisarjast Karaja. Hea katvuse ja suure värvivalikuga kvaliteetseid meigitoo­ teid saab lähemalt näha ilusalongis Ilu Tempel, Kotzebue 9/11 Tallinnas. Tänu sõltuvust tekitavalt headele toodetele on Karaja paljude maailma tipp­ jumestuskunstnike lemmikbränd, kuid nii mõnigi huuleläige, imehästi kattev jumestuskreem või särav lauvärv on leidnud tee ka tavakasutaja kos­ meetikakotti ja saanud eriliseks lemmikuks. Max Factor Smokey Eyeshadow (8,9 ¤) uued, julged ja mänglevad värvi­ toonid on erksad ja dra­ maatilised. Ühetoonilised silmad on out! Uus Max Factor Smooth Effect jumestuskreem (12,50 ¤) nutika Skin Tone komplek­ siga ühtlustab jumet ning on nahka siluva efektiga. Eriti sobilik nii tundlikule kui ka akneprobleemidega nahale, sest ei ummis­ ta poore ning kreemi koostisesse kuuluvad erilised värvi­pigmendid aitavad varjata nii suure­ nenud nahapoore kui ka pigmendi­laike.

Praeguseks ajaks on iga mood­ sa ja enda eest hoolitseva naise kosmeetikakotti leidnud tee mõni mineraalkosmeetiline ilutoode. GLO Minerals mineraalkosmeetika eriti rohke pigmendiga ja kvali­ teetsete meigitoodete kohta võib öelda, et nende nahale kandmine on tervislikum kui mittekandmine. Sügisesse sobivast meigikollekt­ sioonist Alloy Eyes leiab igaüks endale sooje ja sügavaid toone, millega on imelihtne teha kas matt ja tagasihoidlik päevameik või glamuurne ja särav õhtumeik. NB! Kõikidele EE Naise lugejatele pakub GLO Mineralsi Kristiine keskuses asuv esindussalong septembris tasuta ilukonsultatsiooni, mille käigus saab professionaali käe all proovida just sulle kõige paremini sobivaid mineraalkosmeetikatooteid ja panna kõrva taha kasulikke meiginippe. Broneeri aeg telefonil 657 6000 või saada e-kiri aadressile glominerals@glominerals.ee, salasõna „EE Naine”.

12

13


MEIGIGALERII

Sügisene meigigalerii –

Uus & huvitav

Lummavalt intensiivne pilk ja naturaalsed huuled – Clarinsi sügismeik toob fookusesse sil­ mad ja veatu jume. Siidiste ja sädelevate toonide harmoonia Clarins Eye Quartet Mineral Wet & Dry (48,20 ¤) lauvärvid ja Clarins Color Definition 3D Radiance puuder (42,20 ¤) nahale veatu ja särava lõpp­ viimistluse andmiseks.

kaunilt ja luksuslikult

Nivea kreem täna (1,90 ¤). 1911 Saksamaal Hamburgis val­ mistatud kõige esimene Nivea kreem.

Kõik naised vajavad hellitamist. Võime ju panna oma kallimale käed ümber kaela ja tunda ennast seeläbi hästi, aga aeg-ajalt tuleb hellitada ka iseennast. Üks parimaid viise selleks on hellitada ennast luksusliku kosmeetikaga.

Nivea – 100 aastat nahahooldust Meeldejääva galaõhtuga tähistati juunis Dominici restoranis Nivea sinivalges kar­ bis esinduskreemi 100. sünnipäeva. Just nimelt sada aastat on see klassikaline õlivee baasil kreem rõõmustanud inimesi üle maailma ja peaaegu muutumatuna säilita­ nud nii oma esialgse koostise kui ka kõik head omadused kuni tänase päevani. Ni­ vea kreemi toodetakse Beiersdorfi teha­ ses 50 tonni päevas ja müüakse vähemalt 200 riigis üle maailma. Vähem teada on fakt, et sõjaeelse Eesti ajal toodeti Nivea kreemi ja õli ka Tallinnas Werner Mehksi kosmeetikalaboratooriumis, Vene 19.

O

Guerlaini julge ja vamp­ naiselik sügismeik ülistab perfektset jumet, glamuur­ set suitsusilma ja efektseid punaseid huuli. Guerlain 4 Shades Eye Shadow (54 ¤) meigipaletis on iga toon eri tekstuuriga. Sätendav, matt, siidine ja metalselt sädelev ning loo­ mulikult huuled – luksuslik Guerlain Rouge G huule­ pulk (41,87 ¤) !

Diori selle aasta sügiskol­ lektsioon toob meieni kaks uut suitsusilma meigipaletti. Suitsune must ja suitsune sinine. Komplekt sisaldab ühte matti, ühte sädelevat tooni ja baastooni. Dior 3 Colours Smoeky Eye Palette (42 ¤).

Nivea sünnipäev restoranis Dominic Viivika Kasur, Beiersdorf OÜ, Nivea, Eucerini ja Hansaplasti tootejuht Gerda Neemlaid, müügijuht Maiu Haljaste, poesisese turunduse juht Annika-Karmen Kuusik, suurkliendijuht

Make up Store’i sügisvärvid Make Up Store’i sügistalvised meigikollektsioo­ nid on kohe-kohe pärale jõudmas. Nagu juba tavaks saanud, esitleb Make Up Store ka sel­ leks poolaastaks uusi hooajameike. Tänavus­ test sügis­talvistest hooajavärvidest inspireeritud meike tutvustas seekord rahvusvahelise klassi meigi­kunstnik Dina Tshistjakova, kelle käe all on valminud nii sügis-look „Showgirl” kui ka talve­ kollektsioon „Pure”.

Foto (meik): Olga Venediktova

n palju vaieldud selle üle, kas kallim on alati parem või kas üks või teine ilutoode on oma hinda väärt. Eelkõige tuleks endale esitada küsimus, kas sina ise oled seda väärt, et teinekord endale killuke luksust ja miks mitte ka laristamist lubada. Tehku majandus, mida tahab, aga üks asi on kindel – sa oled seda väärt!

Nivea pere

Palmer ’s toimib, mina olen tõestus!

Talvekollektsioon „Pure”: meik Dina Tshistjakova, juuksestilistika Maria Suvorova, kleit Kristina Viirpalu, modell Kaie Kati. Sügiskollektsioon „Showgirl”: meik Dina Tshistjakova, stilistika Dina Tshistjakova, modell Olga.

ILU-UUDIS

Collistari sügismeik on karismaa­ tiline ja värvirohke. Toonid variee­ ruvad erkrohelisest purpurlillani ning märksõnaks on julgus! Olgu selleks julguseks kasutada uusi ultrašikke metalse läikega värvi­ toone, mida sa pole kunagi varem kasutanud, või seksikas ja välja­ kutsuv silmameik – selle suhtes Collistar ettekirjutusi ei tee.

Ka Shiseido meigikol­ lektsioon toob meieni värve. Kindlasti tasuks proovida uusi Shisheido Shimmering Cream Eye Colour (31 ¤) ülipüsivaid kreemja tekstuuriga lauvärve, mis on kergelt pealekantavad, nahka niisutava toimega ega kogune silmalau kurdu­ desse.

M E D I C A L S PA

Finissage Medical Spa teenuste valikusse lisandusid ilusüstid Pirita südames (Merivälja tee 1) asuv Finissa­ ge Medical Spa alustab sügishooaega litsent­ seeritud ilukliinikuna. Lisaks kõikidele tradit­ sioonilistele iluhooldustele saab Finissage’ist nüüd abi ka nahaprobleemide lahendamisel. Meeskonnaga on liitunud mitmed professio­ naalsed dermatoloogid ja arstid ning niigi mitmekülgne teenuste valik on lisaks derma­ toloogilistele vastuvõttudele ja protseduuri­ dele laienenud ilu- ja täitesüstide võrra. Ilu­ süstid on ideaalne alternatiiv plastilisele kirur­ giale, võimaldades kiiresti ja turvaliselt korri­ geerida näojooni, täita ja kaotada kortse ning täiendada huulte kuju. Uute teenuste kohta loe lisaks kodulehelt www.finissage.ee või helista telefonil 606 2214.

s 5,09 €

Hind alate

Palmer’si kakaovõi losjoon – proovi Inglismaa naiste lemmikut! Inglismaa Cosmopolitani lugejad vailisid Palmer’si kakaovõi losjooni viiendat aastat järjest parimaks kehalosjooniks. www.felicity.ee www.facebook.com/ palmers.eesti

UUS ILU-TEENUS M E D I C A L S PA

14

15

E-vitamiiniga


AVASTA MOEMAAILM Ehi end muinasjutulise kõrgmoega Aldo Järvsoolt ja Tanel Veenrelt! Loosimises osalemiseks vasta küsimustele www.dunker.ee/chenet Kampaania reeglid aadressil www.dunker.ee/chenet ja kestvus 01.09.2011-31.10.2011 Osalemiseks alkohoolseid jooke ostma ei pea.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada Teie tervist.

TFW 2011 veinipartner

EE NAINE september 2011  

Eesti Ekspressi lisa EE NAINE (september 2011)