Page 1

5. detsember 2013

Väljaande koostas ASi Eesti Ajalehed eri- ja lisalehtede toimetus

REKLAAMVÄLJAANNE:

UUS & HUVITAV

MOOD

ILUSPIKKER

JÕULUMEIK

KINGITUSED


TEGIJAD TÄNAVAD

Ave Alavainu

Ongi üks aastaring täis saamas. Lähenev jõuluaeg on läheduse ja sõpruse aeg – aeg teha kokkuvõtteid ning heita pilk möödunule. Kindlasti on kõigil mi­ dagi, mida meenutades südame alt soojaks läheb ning mis naeratuse suule toob. Suures kingituste te­ gemise tuhinas ärge unustage, et jõulu­pühad kut­ suvad meid leidma rahu ja rõõmu just seal, kus me oleme, ning sellistena, nagu me oleme. Kuna EE Naine läheb nüüd kuni veebruarini väikesele talvepuhkusele, soovime teile kõigile ra­ hulikku jõuluaega ja mõnusat aasta lõpetamist! Aitäh!

Ühelt poolt on ilutööstuses toimunud tõeline tööstus­revolutsioon – nanotehnoloogia, isemõtlevad kreemid ja seerumid ning toimeained, mis mõjutavad nahka või juukseid lausa raku- või geeni­ tasandil. Teiselt poolt küsitakse kiirete tulemuste asemel üha rohkem endalt, kuidas see kreem või ilutoode mõjutab mind pikemas perspektiivis, ning järjest olulisemaks on muutunud holistiline maailma­vaade, kus tähtsad on looduslikkus, maalähedus ja loomulikkus. Inimesed on üha teadlikumad sellest, mida nad endale peale määrivad ja sisse söövad, ning see on oma jälje jätnud ka kreemitööstusele. Veel paar aastat tagasi ei teatud eriti midagi kunstlike lõhna­ainete, parabeenide ja mineraalõlide kahjulikkusest, kuid nüüdseks on vähemalt parabeenide kasutamisest ilutoodetes peaaegu loobutud. Kiire elutempo mõjutab ka inimeste ilurutiine. Rohkem väärtustatakse ennast ja oma aega ning selle tõestuseks on üha populaarsemad nn lõuna­ pausi spaa- ja iluhooldused, kus lubatakse hetk iseendale koos lõõgastava massaaži või ergutava iluhooldusega Uueks aastaks soovin aga kõigile rohkem aega­. Rohkem aega iseendale ja aega, mida pühendada oma lähedastele.

Nagu eelmistelgi aastatel, nii lisandus loomulikult ka tänavu Eesti moemaastikule uusi noori tegijaid. Mulle see meeldib, sest iga aastaga avastan aina rohkem tugevalt eristuvaid rõivaid, mis pilgu lausa naelutavad ja oma isikupäraga lihtsalt oma lugu rääkima hakkavad, samas sobides ideaalselt moelavalaudade kõrval meie üsna tagasihoidlikku linnapilti. Kui aga mõtted tiirlevad pidude hooajal kõige tähtsama rõivaeseme – kleidi – ümber, meenub tõenäoliselt esimesena Tiina Talumehe looming, mis oma ääretus kauniduses kunagi alt ei vea. Mida soovin uuelt aastalt? Moemaailma poole pealt loodan kauplustes näha rohkem erksavärvilisi saapaid, mis pimedal talveajal helkuritega sarnaselt pilku köidavad ning mustahalliseguse ülerõivamassi taustal lihtsalt paratamatult suu­nurgad üles tõstavad. Minu maailma poole pealt ootan huvitavaid välja­kutseid ja põnevaid projekte, arenema sundivaid sündmusi ning harmoonilisust nii töö- kui ka eraelus.

Diana Unt

Kui aastaring saab täis, sa oled veidi vanem. Ehk oled tänaseks ka veidikene parem? On elu leebemaks ja lahkemaks sind muutnud? Kas oled kurjast heaga läbi tulla suutnud? Mis jälgi jätsid selle aasta teile? Mis oli sinust kasu endale ja meile? Sa süütad küünlad, vaatad enda sisse ja sulad jälle uue tulemisse. Ma soovin kõikidele kodu, soovin rahu. Neid soove liites soovin kodurahu.

Helen Silts projektijuht, ilutoimetaja

Aasta 2013 märksõnadeks toidumaailmas on lihtsad toidud ja puhtad maitsed. Molekulaargastronoomilised katsetused jäägu tipprestoranidele, kodused road valmivad kiirelt. Nii nagu seda õpetab kogu maailma kodukokkadele Jamie Oliver ja alates sellest aastast ka Gordon Ramsay. Lihtsad toidud ja puhtad maitsed olid märksõnadeks ka tänavu 50 parima restorani väljakuulutamisel, kus kõrvuti gurmeerestoranidega esinesid nimekirjas tavalisemat toitu pakkuvad söögikohad. Tore, et kõik kokad suurhullusena levinud molekulitasandil mõtlemisega kaasa ei läinud. Geniaalsus peitub sageli lihtsuses. Ja vähem on rohkem. Igapäevaste toitude suunda on märgata ka kokaraamatutes. Kui varasemalt sai neid sageli vaid pildiraamatuna kasutada, sest retseptides loetletud koostisained panid kukalt kratsima, siis tänavu on pilt sootuks teine. Paljud meie armastatud toidublogijad on välja andnud oma teose, kus koostisained on kättesaadavad, retseptid lihtsad ja mis kõige tähtsam – road valmivad kiiresti. Söögitegemine pole seega enam mingi kunst. Sellega saab hakkama igaüks, kellel vähegi tahtmist on. Järgmisest aastast ootan, et üha enam inimesi pöörduks kokkamise poole, sest kuigi meie toiduainetööstus on teinud suure hüppe keemiavaba toidu poole, on ikkagi oma tehtud söök see kõige parem. Külli Värnik toimetaja

Marilin LOOK keeletoimetaja

Ma ei nimeta ennast tehnikafriigiks, ma lihtsalt armastan kõike seda uut, mis teaduse ja tehnika omavahelisest suhtest sünnib. Kõike rahumeelset, mis lihtsustab meie tüütuid argitoimetusi või avardab suhtlus­ kanaleid või kiirendab-laiendab kõikvõimalike andmete töötlust. Ja pealegi, uued tehnilised vidinad on lihtsalt lahedad, isegi siis, kui on aru saada, et see konkreetne lahendus on alles n-ö esimene vasikas ja tegelikult on ikkagi tegu üsna niru lahendiga. Vigadest õpitakse. Aasta tehnikaämber koliseb mu enese jala küljes. Ühel ilusal päeval kontorisse jõudes oli mu paranduses viibinud monitor taas kenasti masina külge ühendatud. Lülitasin arvuti sisse – mis aga ei reageerinud, oli monitor. Häda ja halin IT-ülemuse suunas tõi mehe kähku minu manu, selleks et ka kuvari nuppu sisse vajutada. Ma ei mõista, millega mu aju tegeles... Naerma ajab senini. Tõeline aasta tehnikaämber. Mida on oodata aastalt 2014 tehnikalembi silme läbi? Arvan, et kõikvõimalikud nutitelefonide nn laiendid-lisandid on uus must. Kellad-prillid-objektiivid. Mida tahes. Ja kindlasti palju uusi äppe, eredamaid ja kurvikamaid televiisoreid jne. Tuleb huvitav aasta. Vingeid vidinaid meile kõigile uueks aastaks! Piret Tamm EE lisade juht

KIRJUTA meile! Idamaiselt lillepuuvilja­aroomilise ­parfüümiga Dolce & Gabbana The One saab iga naine olla see üks, ainus ja õige.

Aitäh kõikidele kirjasaatjatele, kes meiega oma tervise- ja looduskosmeetika­alaseid kogemusi jagasid. Loosi tahtel saab Lolita Lempicka Elle L’aime EdP 40 ml (55,50 ¤) parfüümvee omanikuks Riina Press. Seekord tahame teada, milline oli teie aasta 2013. Millised on teie uue aasta lubadused ja soovid? Mida teete teisiti? Mida soovite ja millest unistate? Kõikide kirjutajate vahel läheb loosirattasse Dolce & Gabbana The One EdP 50 ml (83 ¤) limiteeritud koguses kuldne peoparfüüm.

Teie kirju ootame kuni 31. detsembrini 2013 aadressil eenaineSMS@ekspress.ee.

EE NAINE Väljaande koostas ASi Eesti Ajalehed eri- ja lisalehtede toimetus. Toimetaja: Külli Värnik, kylli.varnik@lehed.ee, tel 669 8296 Reklaam ja ilu: Helen Silts, helen.silts@lehed.ee, tel 669 8061

Keeletoimetaja: Marilin Look, marilin.look@lehed.ee EE lisade juht: Piret Tamm, piret.tamm@lehed.ee Kujundus: AS Eesti Ajalehed Väljaandja: AS Eesti Ajalehed. Trükk: AS Printall

KOOSTÖÖPARTNERID: Kingitus.EE OÜ, A&G Kaubandus, Snob Baltics, Linette Retail, Noa Noa Eesti, Saku Õlletehas

3


Eesti rõivadisaini kannavad nüüd ka itaallannad

Hispaania rõivabränd Cortefiel elegantsi hindajatele Kvaliteetbränd Cortefiel toob Eesti moemaastikule ajatult elegantset rõivavalikut eneseteadlikele naistele ja meestele, avades laupäeval esimese kaupluse Rocca al Mare kaubanduskeskuses. Rõivaklassikale mänguliselt lähenev šikk ja stiilne moelooming pakub laia värviküllast valikut. Cortefieli käekirja iseloomustab materjalide ja teostuse kvaliteet ning mugavus. „Ajal, kui kiirmood kipub moepildis domineerima, toob kvaliteet­ bränd Cortefiel vaheldust naiste ja meeste rõivavalikusse,” lausus Balti­ maades Grupo Cortefieli moe­grupi frantsiisi omav KarKat Fashion OÜ tegev­juht Tiina Varamäe. Cortefiel loodi 1946. aastal Hispaanias. Praegu tegutsevad brändi 370 kauplust 21 riigis. Cortefieli kaubamärk kuulub Euroopa juhtivasse Grupo Cortefieli moeketti, kus lisaks on esindatud Springfieldi, Pedro del Hierro ja Women’Secreti kaubamärgid. Moekett tegutseb 63 riigis ning omab üle 1800 kaupluse.

Alates novembrist on Amanjeda by Katrin Kuldma kollektsioonid peale Tallinna butiigi müügil ka Genovas, Itaalias. Amanjeda kollektsioonidele on iseloomulik maailma kangaparemik, modernne disain, selge joon ja täpne istuvus. Kasutusel on Itaalia villakangaste paremik. Ilmastikukindlad joped, angoora- ja kašmiirmantlid, kerged pleedjakid ning rätsepakostüümid on lahutamatu osa linlikust elustiilist. Kollektsioonide suureks inspiratsiooniallikaks on Muhu saare tikandid, mis modernselt stiliseerituna võidavad ka Itaalia naiste südame. Meestele pakub Amanjeda sügiskollektsioon lisaks ülikondadele ja päevasärkidele jopesid ja pööratud nahast kasukaid.

Peaaegu maailmakuulus Somersby Blackberry on nüüd kohal Omal ajal olevat Lord Somersby töötanud Blackberry siidri välja enne, kui põldmari üldse avastati. Oli mis oli, aga nüüd vallutab Somersby lilla laine järk-järgult terve maakera ja käes on Eesti kord. Somersby Blackberry on marjane siider uudse ja maheda põldmarja­maitsega. Õunasiidri baasil tehtud Blackberry sisaldab ainult looduslikke maitseaineid ja mahla ning on sama värskendav kui Somersby Apple ja Pear. Unikaalne maitse siidri­turul! Parim jääga!

Make Up Store Eesti esinduskauplus peab 10. sünnipäeva Idee luua Make Up Store sai alguse ajast, mil meigikunstnike koolitamisel puututi alailma kokku probleemiga, kuidas leida oma ideede teostuseks rahuldavaid tooteid. Nii alustaski Make Up Store’i asutaja Mika Liias sobiva sortimendi koostamist. Põhjalike otsingute, toodete testimise ning professionaalsete meigikunstnikega konsulteerimise tulemusena on nüüdseks kokku pandud lai valik värvitooteid, naha- ja kehahooldustooteid, pintsleid ja meigikotte. Esimene kauplus avati Stockholmis 1996. aastal. Tänaseks päevaks on maailmas üle saja Make Up Store’i kaupluse – kõik nad näevad sama­sugused välja. Klient, kes poodi siseneb, teab, mis teda ootab­. Make Up Store pole mitte ainult jumestuskunstnikele, vaid kõigile, kes soovivad eksklusiivseid tooteid laitmatu kvaliteedi ja mõistliku hinnaga. Kõrge kvaliteet, soodsad hinnad ja ees­kujulik teenindamine on selle brändi lahutamatu tunnus. Palju õnne!

Cinome / Maksim Toome

Caroline Sada

Uus & huvitav

Perefirma Salon+ 20. sünnipäev Baltimaade juhtiv juuksurisalongide kett Salon+ tähistas laupäeval oma 20 aasta juubelit arhitektuurimuuseumis uhke sünnipäevapeoga. Salongiketi juhi Helena Lõhmuse sõnul korraldati suurejooneline sünni­päev, et heita pilk 20 tegevusaastale ning teha sügav kummardus töötajatele, suurklientidele ja koostööpartneritele. Salon+ salongikett sai alguse 1993. aastal Tartu maanteele loodud, toonase tippjuuksuri Maie Lõhmuse nimelisest juuksurisalongist. Täna töötab Salon+ kaubamärgi all ligi 300 inimest ning Eestis, Lätis, Leedus tegutseb 20 salongi ja ilutoodete müügipunkti. Igal aastal külastab Salon+ salongiketti üle 180 000 inimese. Salon+ valis Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda 30 tuntuima Eesti kaubamärgi hulka.

4


Uus & huvitav

Kaunid kingiideed...

5

Komplektid saadaval: juuksurisalongides, Dolce Vita ilupoes Tallinnas, Tallinna ja Tartu Kaubamajades, Stockmanni kaubamajas ja ILU poodides 端le Eesti.


Uus & huvitav

Kaarel Grepp

Tiina Talumehe kollektsioon „Sügisbarokk” 19. novembril esitles Tiina Talumees Kadrioru lossis oma sügis­ talvist couture-kollektsiooni „Sügisbarokk”, mis on tugevalt mõjutatud barokilaadsest motiivist. Inspireerituna lossi dekoorist ja detailidest, on Tiina Talumees loonud kollektsiooni, mis toob moehuvilisteni Kadrioru peened nüansid tänapäevases võtmes. Viimasest annavad aimu mugavad ja hästi kantavad materjalid. „Sügisbaroki” peakangelasteks on väänlevate nöör- või paeltikanditega kaunistatud villa-jersey, villakrepp ja puuvillapits. Uhkeldavama poole pealt on kollektsioonis esindatud kuldsed tikandid, brokaat ja voogav satiin. Kollektsiooniga tähistas Tiina Talumees Moestuudio 15. tegutsemisaastat. Luksuslik spaabränd Espa nüüd Vihula mõisas Vihula mõis on puhkekeskus, mis pakub peale kõrge tasemega majutus-, konverentsi- ja toitlustusteenuse ka väga kõrgel tasemel spaateenust. 7. novembril esitleti Vihula mõisas esimest korda Eestis eksklusiivset spaabrändi Espa. Mitmete auhindadega pärjatud rahvusvahelise brändi kontseptsiooni kuuluvad aroomiõlide baasil looduslikud nahahooldustooted, holistilised näo- ja kehahooldused ning väga kõrge teenindusstandard. Suur­britanniast alguse saanud, ent praeguseks juba viiel kontinendil tegeva spaabrändi tooted ja teenused on rikkalik kooslus ainulaadsest lähenemisest ja efektiivsest lõpp­tulemusest. Espa ainulaadsusest ning kadestamisväärt teadmiste pagasist annavad aimu ka viimase kolme aasta jooksul võidetud 125 auhinda. „Espa spaakogemuse teeb unikaalseks just personaalsus, kliendi vajadustest lähtumine,” sõnab Vihula Mõisa spaajuht Triin Veideman. Espa on loonud Vihula öko­spaa kontseptsiooni, arvestades spetsiaalseid, mitmest hooldusest koosnevaid Vihula rituaale. Näitena toob Triin Veideman selja-, näo- ja peanahahooldusest koosneva rituaali, mille puhul keskendutakse kuumade kividega kolmele põhilisele keha­osale. Hooldus sisaldab nii selja koorimist, kuumade kividega selja­ massaaži, personaliseeritud näohoolitsust kui ka peamassaaži.

Lilli Jahilo sügistalvine luksuslik kollektsioon on ood elule Moedisainer Lilli Jahilo uue sügistalvise naiste­ rõivaste kollektsiooni fookuses on käsitööna valminud kleidid ja mantlid – disainitud põhjamaist kliimat arvesse võttes. „Kollektsiooni peamine inspiratsiooniallikas on seekord jõuline ning elu järele janunev, ärritav ja elegantne roosiaiapunane. See on kollektsioon, pühitsemaks elu!” ütles Lilli Jahilo. Leegitsevates toonides kangad on vormitud nii argiriietesse kui ka voogavatesse õhtutualettidesse, roosinuppe on puistatud mantlitele ja kleitidele. Kollektsioon on müügil Lilli Jahilo uues ruumikas Kalamaja ateljees aadressil Niine 11. Stuudiot saab külastada varasemal kokkuleppel.

E-pood Siison toetab noori kodumaiseid moedisainereid Kodumaises e-poes Siison on saadaval kevadise moekonkursi „Moelennuk” raames valminud Mirjam-Kim Rääbise kollektsioon. „Moelennuk” on viie Tallinna kesklinna kooli (G5) suurejooneline moeetendus, mis toimus juba kolmandat korda. Seekordse peasponsori Siison esindajad valisid finaali pääsenud kollektsioonidest oma lemmiku, mis nüüd e-poodi ka müügile jõudis. Siisonist leiab „Moeloojate poe”, kust saab osta mitmete nimekate Eesti disainerite loomingut, nende seas Mirjam-­Kim Rääbise oma. Siisoni ostujuhi sõnul on seesugust koostööd kindlasti plaanis teha ka tulevikus, pakkudes sedasi noortele alustavatele disaineritele võimalust müüa oma loomingut tuntud Eesti disainerite kõrval. Siison.ee on naistele suunatud kodumaine moe- ja ilukaupade e-pood, mis pakub suurimat valikut Eesti moedisainerite (Tiina Talumees, MiNU, Varkki, Lilli Jahilo, Karolin Kuusik, Xenia Joost) loomingust ning tooteid paljudelt tuntud välismaa brändidelt. Valikus on ligikaudu 2000 toodet.

„INdividuality” peokleidid Ivo Nikkolo põhikollektsiooni rikastab novembris midagi erilist – pimenevatest põhja­ maa öödest ja jahedatest ududest inspireeritud luksuslik peokollektsioon „INdividuality”, mis toob Ivo Nikkolo tavapäraselt range ja väljapeetud stiili kõrvale müstilist naiselikkust, rohkelt voogavat siidi ja salapära. Limiteeritud kollektsioon koosneb vaid kuuest osast – neljast kleidist, pluusist ja seelikust –, mis kõik sobituvad hästi ka brändi põhi­ kollektsiooni elementidega, võimaldades mugavat kombineerimist. Minimalistlikud lõiked, väljapeetult elegantne joon ja hästi läbi mõeldud detailid võimaldavad kujundada kandjal just oma isikupära väljendava terviku.

Avasta juukseid tihendava filloksaani imeline jõud! Mis oleks, kui teadus saaks anda sulle rohkem juukseid kui loodus? L’Oréali laborid on loonud esimese juuksehooldussarja L’Oréal Paris’lt, mis laiendab kiudu seestpoolt, andes õhukestele juustele progresseeruvat tihedust. Avasta juukseid tihendava filloksaani imeline jõud! Varsti kauplustes saadaval üle Eesti.

Akademikliniken – ilu läbi teaduse Stockholmis asuv Akademikliniken on üks maailma suurim erakliinik, mis on spetsialiseerunud esteetilisele ja rekonstruktiivsele plastilisele kirurgiale. Aastal 2005 loodi sama nime kandev 20 tootest koosnev nahahooldussari, mis sobib naha eest hoolitsemiseks tavatingimustes, aga ka enne ja pärast ilukirurgilisi protseduure ning laser- ja keemilisi hoolduseid. 2013. aastal nii toodete sisus kui ka välimuses uuenduskuuri läbinud Akademiklinikeni nahahooldustooted on dermatoloogide ja biokeemikute koostöö tulemus ning kujutab endast täisväärtuslikku meditsiinilist nahahoolitsusprogrammi, mis hõlmab komplekshooldust ja selliseid vananemisilmingute kosmeetilisi korrigeerimisi nagu fotonoorendamine, hüperpigmentatsioon, jooned ja kortsud, elastsuse ja niiskuse kadu, naha elujõulisuse ja sära puudumine ning tekstuuri muutus, (üli)tundlikkuse vähendamine, laienenud ja suletud poorid.

6

HTC One saab jõuludeks kuldse kuue HTC lipulaevaks tituleeritud nutitelefon HTC One on alates detsembri keskpaigast Eestis saadaval ka stiilses ja luksuslikus kuldses toonis. HTC One on tänu suure­ pärasele disainile saanud korduvalt rahvusvahelise tunnustuse osaliseks ning võitnud mitmeid auhindu. Uus kuldne nuti­ telefon on stiilse alumiiniumist unibody-korpusega ning varustatud nii HTC Zoe, HTC BlinkFeedi kui ka HTC BoomSoundiga.


Uus & huvitav

!

7


MOETÄNAV

Pidulik aastalõpumood Seelik 34,95 ¤ Topp 19,95 ¤

Selle talve mood ei pimesta silmi karjuva glamuuriga, vaid paneb rõhku praktilisusele, stiilsusele ja tagasihoidlikule elegantsile. Üks lihtne, kuid väikese moevimkaga kleidike sobib selga nii tööle kui ka õhtusele kontserdile. Tervikule lisavad sära maitsekad aksessuaarid ning loomulikult pesu, mis loodud rõhutama kandja naiselikkust.

Topp 34,95 ¤

K

oos pimedate öödega vallutab moemaailma romantiline ja salapärane must pits, mis pärlite, tikandite, lipsukeste ja säravate kivikeste abil li­ sab pidulikkust nii klassikalise lõikega mustale kleidikesele kui ka sel hoo­ ajal tavapärasest natukene katvama lõikega aluspesule. Fookuses on lihtsad lõiked ja kvaliteetsed kangad, mis mõjuvad hellitavalt ja pakuvad omavahel lõpmatult kombineerimisvõimalusi.

Rinnahoidja 22,90 ¤ Püksid 12,90 ¤

Linette – tunne ennast ainulaadse ja vastupandamatuna Jõulukollektsioonis domineerivad tumedad toonid – särtsu annab rubiinpunane, sügavust toob šokolaadipruun ning vaheldusrikkust lisab tumesinine. Pitsiline pesu on absoluutne klassika ning sel sügisel on pitsilisust ka lausa trükikangastel. Mudelitüüpidest on esindatud nii push-up, hästi toetav poolporolooniga pehme korv kui ka tugikaareta rinnahoidja. Uus on riiete all märkamatuks jääv naturaalne valge või must ilma õmblusteta pesu. Moekollektsioonide kõrval on Linette valikus alati ka kauaaegsed klassikud, mis on lemmikuks saanud paljudele Eestimaa naistele.

Rinnahoidja 22,90 ¤ Püksid 12,90 ¤

Kleit 39,95 ¤

Leia lähim kauplus: www.linette.ee

Rinnahoidja 24,90 ¤ Püksid 12,90 ¤ Kleit 39,95 ¤

Pükskostüüm 34,95 ¤

Vero Moda – litrid ja sädelus

Rinnahoidja 24,90 ¤ Püksid 12,90 ¤

Art déco’st inspireeritud geomeetrilised, rohkete litritega esemed on glamuursed, kuid rahulikuma tulemuse saamiseks kanna sädelevat toppi alati trendika musta pliiatsseeliku või kitsaste pükstega. Pitsdetailid toppidel ja kleitidel lisavad kollektsiooni pehmemat naiselikkust, aksessuaarid aga aktsenti ja enesekindlust. Suured, silmatorkavad kaelaehted, kõrvarõngad, krokodillinaha imitatsiooni või kaunite kivikestega ridikülid annavad viimase lihvi. Vero Moda kauplustest leiad ka stiilseid kingitusi oma elu olulistele naistele: emale mõnusa pika kudumi või kauni salli, sõbrannale efektse kaela­ehte või trendika topi. Valikuid on rohkelt!

Rinnahoidja 19,90 ¤ Püksid 9,90 ¤

Vero Moda Facebookis: www.facebook.com/veromoda.eesti

8


MOETÄNAV

Noa Noa puhtad jooned ja naiselikud lõiked Omapäraste mustritega siidkleidid sobivad täiuslikult nii päevasteks kui ka õhtusteks sündmusteks. Rikkalikud värvid ja naiselikud lõiked on saanud lisandiks imekaunid käsitööna valmistatud detailid ja suursugused aksessuaarid. Intensiivsed tindisinised ning põlevad punased hoiavad üleval hooaja meeleolu, samal ajal kui õrnad pruuni tooni pitsid on paaris peente nahkpükstega. Lisaks võib nende juurde sobitada lühikese stiilse jaki ning perekonna­ reliikvia-sarnased ehted, mis panevad särama ka kõige tuhmima olukorra. Oma isenäoliste ja igapäevaste esemetega on Noa Noa pidude­aja kollektsioonil pakkuda lõpmatuid kombinatsioone ning kihilisi stiile.

Kleit 169,95 ¤ Aksessuaar 39,95 ¤

Kleit 199,95 ¤

Tuunika 119,95 ¤ Saapad 199,95 ¤ Kleit 79,95 ¤

Noa esinduskauplused on Tallinnas Rocca al Mare keskuses ja Foorumi keskuses.

Jakk 169,95 ¤ Seelik 109,95 ¤ Kingad 179,95 ¤

S’NOBi luksuslikud siidised kleidid Ajatult šikkide lõigetega klassikalised väikesed mustad kleidid on vürtsitatud pitsdetailide, avatud seljaosa või huvitava mustriga. Tumedale kleidile saab värvi lisada erksa vöö abil. Valikust võib aga leida ka erksaid hajutatud rohelisi ning sügavaid purpurseid toone. A-sümmeetrilised lõiked rõhutavad isiku­pära ja lisavad põnevust. Kui pidude hooaeg läbi saab, annab kleitidele uue ilme mõni kardigan või jakk ning peotunne ei kaogi kuhugi. S’NOBi valikust leiab kaunite kleitide juurde ka pidulikult säravaid ehteid Dyrberg/Kerni kollektsioonist.

Dace 179 ¤

Vaata ka kodulehte www.snob.ee ja FB-d SnobTallinn. S’NOBi kauplused asuvad Tallinnas Foorumi keskuses ja Kristiine keskuses.

Calina 139 ¤

9

Ellana 199 ¤

Iben 79,90 ¤

Cata 169 ¤


Uus & huvitav

Näohooldus ilusa ja särava Naha jaoks.

Kerge koostis, tõhus niisutus, õrn lillelõhn. Sobib ka tundlikule nahale.

Kristin, 21 a, Rakvere

www.felicity.ee www.facebook.com/palmers.eesti

10


KINGIIDEE

Kingitused, mis täidavad unistusi!

Langevarjuhüpe ja koolitus (77 ¤)

Adrenaliinirohke lend paraplaanil (43 ¤)

Šokolaadimassaaž (32 ¤)

Šokolaadifondüü C’est La Vie’s kahele (12 ¤)

Uskumatu lend flyboard’iga (50 ¤)

Snowtubing Nõmme lumepargis kahele (20 ¤)

Õhtusöök pilkases pimeduses (29 ¤)

Laskmine käsirelvadest „Sõprade eri” (55 ¤)

Mida kinkida inimesele, kellel on kõik asjad olemas? Või milleks üldse kinkida asju, kui saab kinkida kogemusi ja elamusi, mis jäävad meelde terveks eluks?

K

ingitus ei pea olema ilmtingimata käe­ ga katsutav või materiaalne. Lange­ varjuhüpped, rallisõidud, lendamine, toidu­koolitused, ratsutamine, massaažid – need on vaid väike osa kingitus.ee veebi­ poes pakutavatest elamuskingitustest. Elamuste kinkimine on aasta-aastalt kogunud üha enam populaarsust, sest asju on inimestel piisavalt – kellelgi pole vaja veel üht röstrit, vaasi või küünlajalga. Bal­ tikumi suurimas elamuskingitusi pakkuvas e-poes kingitus.ee on üle 500 elamus­ kingituse, mille hulgast leiab sobiva iga­ le maitsele, igas hinnaklassis, nii meestele kui ka naistele. Kohaletoimetamise viisid: kingitus tuleb ühe minutiga e-aadressile; kingituse saab kätte Rocca al Mare ja Kris­ tiine keskuses asuvatest müügipunktidest; kingituse võib tellida Eesti Posti, Smart­ posti või kulleriga soovitud aadressile.

Vajad kingitust kohe? Vali eKingitus! Milleks käia mööda poode ning raisa­ ta aega ja närve, kui sobiva jõulukingi­ idee leiab kingitus.ee veebipoest vaid paa­ ri minutiga. Telli, maksa, trüki välja, kin­ gi edasi! E-Kingitus laekub sinu post­ kasti ühe minuti jooksul. Pärast tellimu­ se esitamist saadetakse sinu e-posti aad­ ressile PDF-vormingus kaunilt kujunda­ tud eKingitus, mille saab A4-paberile väl­ ja printida ning edasi kinkida.

Atraktiivne kinkekaart Tellides kingituse posti või kulleriga, saa­ bub see sinu valitud aadressile stiilses punases kinkekarbis. Kui eelistad veidi tagasi­hoidlikumat stiili, vali kingi kohale­ toimetamine ümbrikus. Ostes elamuse Rocca al Mare või Kristiine kaubandus­ keskuse müügipunktist, väljastatakse sul­ le spetsiaalne kaubanduskeskuse kinke­ kaart – see on ka kaardi eest, sest sinna on võimalik lisada tervitustekst.

Ülejäänud sadade elamuskingitustega saate tutvuda kingitus.ee e-poes aadressil www.kingitus.ee.

Miks valida kingituseks elamus? Sa ei tea, mida kingisaajal vaja on Elamuskingitus ei jää kindlasti kapinurka seisma ja tolmu koguma, nagu võib juhtuda mõne ebavajaliku või sobimatu asjaga.

Elamuskingitus jääb pikaks ajaks meelde Kas sina unustaksid ära, tänu kellele said lange­varjuga hüpata, meresafaril osaleda või kaaslasega romantilisel ratsamatkal käia?

Sa ei pea raiskama aega poodides Elamusi saab osta otse internetist ning kingitus toimetatakse sulle ühe minuti jooksul e-postile.

Ka sina võid kingitud elamusest osa saada Paljud elamused on mõeldud kahele inimesele või tervele seltskonnale ja kindlasti rõõmustab ka kingisaaja, et ei pea üksi vette hüppama või sukeldumist proovima.

Garanteeritud üllatusmoment Kas tuleb tuttav ette situatsioon, kus püüad ebaõnnestunud kingituse peale head nägu teha? Elamuskingitustega on see välistatud! Elamuskingituste valik on väga lai ja mitmekülgne Sõltumata ilmast või aastaajast saab sõita ralli­autoga, lennata kuumaõhupalliga, ratsutada hobustega, proovida laskmist käsirelvadest, nautida mõnusat õhtusööki või lõõgastavat šokolaadimassaaži. Kingitus võib olla ka midagi harivat, nagu veinikursus, maitsekoolitus või fotokursus.

11

Muidu jääb kingisaaja ilma elamuseta Võib kihla vedada, et kui kingid raha ja ütled juurde „Osta midagi toredat!” läheb see summa tegelikult arvete maksmiseks või toidu ostmiseks ning mingit kingitust poleks nagu olnudki. Kuigi elamuskingitused on väga vahvad, adrenaliinirohked ja õpetlikud, ei raatsi inimesed neid eriti iseendale kinkida. Kingitust on aega lunastada 12 kuud Elamuskingituse puhul ei pea sa muretsema kingisaaja ajagraafiku või kehva ilmaennustuse pärast. Kinkekaart kehtib tervelt üks aasta.


Uus & huvitav

JULIKE KEM

KO O S T

LIK

D

r

l s i v

ik

I D E TA

te

US

I

AL

IS

H KA

KA

Ostes detsembrikuus Lashfoodi ripsmete intensiivhooldusseerumi, saad kingituseks 1,5 ml kulmude hooldusseerumi minitoote.

LO

O

Kõik LashFood tooted on kemikaalide ja hormoonide vabad, hooldavad seerumid ei sisalda gluteeni, sünteetilisi lõhnaaineid ja parabeene.

Pakkumine kehtib detsembrikuu jooksul Tallinna ja Tartu Kaubamajas ja ILU poodides üle Eesti.

Maaletooja: MG Beauty OÜ www.mgbeauty.ee Jälgi meid

Lashfood Eesti 12


Cutrin

ILUSPIKKER

Juuksed külmakindlaks Täpselt nii nagu kaitsed oma juukseid kuuma päikese eest, tuleb neid kaitsta talvise pakase eest! Wella SP Luxe Oil argaania-, jojoobija mandliõliga juukseid kaitsev keratiinihooldus: SP Light Oil Keratin Protection Spray 75 ml (26,90 ¤), taastav LuxeOil Reconstructive Elixir 100 ml (26,90 ¤) ja juukseid siluv SP LuxeOil Keratin Boost Essence 100 ml (19,90 ¤). Cutrin Wintersim külmakaitsega šampoon ja juuksemask (13,75 ¤).

Sädelus sõrmeotsteni

Maybelline Colorama

Jõulukuu on käes ja see tähendab vaid üht – pidustused! Ja kuidas paremini nendel osaleda, kui mitte sädeledes. Make Up Store Teresa (14,50 ¤). Avon Dazzlers pealislakk (3,90 ¤). O.P.I Mariah Carey Holiday I Snow You Love Me (10,60 ¤). Dior Diorific Minuit (26 ¤). Maybelline Colorama Brocades (2,99 ¤) küünelakk. Mavala Jewel Collection Gold Shimmer (5 ¤). Kauapüsivad Zoya Zenith küünelakid (10 ¤) detsembrist Tallinna Kaubamajas.

Lase kullasäral end lõhnastada Kui lihtsus asendub glamuuri ja kullasäraga, on viimane aeg teha vastavad korrektuurid ka oma parfüümiriiulil. Juveelikuninganna Ann Gerard EdP 60 ml (125 ¤) signatuur­ parfüüm. Jour d’Hermès 15 ml (177,50 ¤) meeliäratav lilleparfüüm. Värskelt lilleline Mercedes-Benz for Women EdP 30 ml (51 ¤). The Body Shop Honeymania EdT 30 ml (15,50 ¤). Lolita Lempicka Elle L’Aime EdP 40 ml (55,50 ¤). Konjaki-karamelli-koorekompveki Angel liqueur de Parfum 35 ml (73,50 ¤). Lille-vanilli ZEN Gold Elixir EdP 50 ml (82 ¤). Elegantne ja pidulik Burberry Body Rose Gold EdP 60 ml (72 ¤). Lille-küpressi Avon Premiere Luxe EdP 50 ml (22 ¤). Sädelust täis Dior J’adore L’or 2013 EdP 40 ml (126 ¤). Oriflame VIP Night EdP 30 ml (20,69 ¤). Soe ja vürtsikas Custo Barcelona Glam Star EdT 30 ml (39 ¤). Kreemjas lillelõhn Boucheron Place Vendôme EdP 50 ml (66 ¤).

13


JÕULUMEIK

Kuld on alati olnud Christian Diori loomingus tähtsal kohal. Talvise meigikollektsiooni Dior 5 Coleurs lauvärvipalettide Golden Flower ja Golden Snow (57,11 ¤) kollane või valge kulla­toon muudab iga silmameigi pilkupüüdvaks ja sügavaks.

Chaneli pidulik meigikollektsioon on provotseeriv, intrigeeriv ja ahvatlev. Meelad huuled, punased küüned ja võrgutav suitsusilm – see on kõik, mida vajad, et valmistuda maagiliseks uusaastaööks. Hinnad alates 24,50 ¤.

Glamuurse silmameigi tegemiseks kanna Amway Artistry Galaxy meigipaleti (70 ¤) beeži, valgust peegeldavat tooni üle kogu silmalau. Seejärel kasuta silma välisnurgas heledate täppidega sügavpruuni või rikkalikku purpurset lauvärvi ning rõhuta silmi tumeda musta laineriga. Põsed pane helendama Amway Galaxy Aurora sära andva puudriga (51 ¤).

Pidudehooaja meik viib ilu tähtedest kaugemale Kui moelavadelt vaatavad vastu võrgutavad pitsid, elegantsed tikandid ja õhulised kangad, siis meigimaailm sekundeerib sellele jumestusega, mida iseloomustab särav nahk, läikivad huuled ja sädelevad suitsusilmad.

K

uupaiste pruunid ja lillad toonid silmadel, kullasära, pärlmutter ning roosa kaunista­ mas sinu nägu ja huuli. Virmaliseroosa beež põs­ kedel ja kuuna kumavad huuled loovad sinust

hõõguva ja vastupandamatu pidude kuninganna, kellest kiirgab ajatut glamuuri ja ilu, mida võib imetleda igavesti.

„Rohkem glamuuri!” ütles Max Factor ja tõi turule ripsmetuši Excess Volume Extreme Impact (19,90 ¤). „Uus tušš annab maksimaalse tulemuse – peale ekstreemse tiheduse saate ka intensiivse pigimusta pealiskihi. Nimetan seda nn märgade ripsmete efektiks,” räägib Max Factori ülemaailmne loovjuht Pat McGrath. Ripsmetušiga koos jõuavad kauplustesse kuus intensiivses toonis Excess Intensity kauapüsivat silmapliiatsit (12,50 ¤).

Pupa Princess toob meieni šikilt puudrilised ja helendavad värvitoonid, mis annavad nahale võrratu kalliskivisarnase pimestava väljanägemise. Lauvärvipaleti (21,50 ¤) 8 tooni võimaldavad nii sillerdavat, siidist kui ka matti viimistlust. Pupa Princess Loose Shimmer Face Powder (18,50 ¤) annab sära näole ja dekolteele. Huulepulga (11,20 ¤) rikkalik värv ja huuleläike sära lisavad erilise lakisarnase tulemuse. Ripsmetušš Vamp Exceptional Volume – Exaggerated Lashes (15,20 ¤) viimistleb silmameigi.

Taskukohaseid meigiüllatusi pakuvad Avoni „Teemandisära” kollektsiooni puudripärlid (10,50 ¤) ja lauavärviduo (7,30 ¤), mis märja pintsliga peale kandes annab veelgi intensiivsema tulemuse. Avoni mini-meigipalett (15 ¤) on aga tõeline kõik-ühes-meigiabiline: sisaldab nelja lauvärvi, nelja huule­ läiget, kaht põsepuna ning lauvärvi- ja huuleläikeaplikaatorit.

Guerlain Crazy Paris meigikollektsioon 68 (Champs-Élyséel asuva Guerlain House’i järgi) mängib luksusliku musta ja erksate neoonvärvidega. Guerlain Crazy Paris Eye Palette (78,45 ¤). Crazy Meteorites (64,65 ¤) puuder elustab talviselt kahvatut jumet. Imeline La Petite Robe Noire parfüümiga lõhnastatud siidine tolmpuuder (78,45 ¤) jätab nahale valgust peegeldava, õrnroosa, sillerdava ja lõhnava loori ning i-le paneb täpi huulepulk Rouge Automatique (34,98 ¤).

Oriflame Opulent Night (14,69 ¤) valge safiiriga elegantne puudripärlite segu on inspireeritud tõeliste pärlite ilust. Paneb sinu naha õrnalt särama ja kumama. Perfektne kasutamiseks kogu kehal.

Make Up Store’i glamuurne uue aasta meigikollektsioon „Glam” taasäratab 70ndate pööraselt särava elustiili, kus huuleläiget voolas ojadena ning silmameik oli täis üle­ pakutud draamat. Make Up Store’i valgustusega huuleläige Gloss Lips (16 ¤), lauvärv Minimalism (16 ¤).

Mineraalkosmeetika lipulaeva GloMinerals peokomplekt Alloy Eye Collection (69 ¤) sisaldab nelja matti ja nelja pidulikku läikivat tooni, pakkudes lõputul hulgal võimalusi. Kõige vingem on see, et kõiki neid värve saab kasutada ka lainerina!

14


MUUTKE OMA JUUSTE VÄLIMUST LUKSUSEGA

La Biosthetique Ergines Actives

Wella System Professional LuxeOili hooldustooted ei suru juukseid peadligi, vaid hoopis toidavad ja niisutavad ning muudavad nad täiuslikuks seestpoolt väljapoole. Spetsiaalne koostis ja luksuslikud õlid kaitsevad juuksekarvades sisalduvat keratiini.

Hind 49

• Vedela kullana tuntud argaaniaõli on kuulus oma toitvate, hellitavate, kosmeetiliste, meditsiiniliste omaduste poolest. • Mandliõlile on tuntust toonud selle ülimalt niisutavad omadused ja kerge konsistents. • Jojoobiõli hinnatakse kosmeetiliste omaduste tõttu ning see sobib eriti hästi katkevatele ja kuivadele juukseotstele. Tootevalikus: šampoon, mask, keratiini kaitsev juuksesprei ja -essents ning juukseõli.

Hinnad alates 17,30

Anne ja Stiili ILULEMMIK 2013 juuksehooldustoodete valikus on SP LuxeOil Keratin Boost Essence – keratiini tugevdav essents (100 ml).

Sinu unistus pikkadest, siidina voogavatest juustest võib saada kiirelt reaalsuseks! La Biosthetique’i teadlased on loonud seerumi Ergines Actives, mis kastab juuksejuuri tõelise energiajoogiga! Vajalikud mineraalained korallidest ja biotiin soodustavad stabiilsete ja tugevate juuste kasvamist. Karva formeerivad rakud saavad märgatava energialaengu ning juuste kasv kiireneb kuni 32% (tõestatud in vitro testiga Pulnoy serobioloogia laboratooriumis).

Pikendav ja tihendav ripsmetušš intensiivhooldusseerumiga

Palmer’si kakaovõitooted

niisutavad ja toidavad su nahka tõhusalt. Saadaval kätekreemid, huulepalsamid, kehatooted.

Toida oma ripsmed pikemaks, tihedamaks ja tugevamaks revolutsioonilise nanopeptiidtehnoloogia baasil loodud ripsmetušiga. Ripsmetušš LashFood annab sinu ripsmetele volüümi ja pikkust, samal ajal niisutab ripsmejuuri ning muudab õrnad ja haprad ripsmed uuesti terveks ja tugevaks.

Leiad kingid nii naisele, mehele kui ka lastele.

www.felicity.ee

Müügil Tallinna ja Tartu Kaubamajas ning I.L.U kauplustes.

e Värvilistest juveelid inspireeritud ehtekomplekt.

Kõik jõulukingid lihtsalt ja mugavalt Avonist! Küsi lisa oma Avoni müügiesindajalt või Avoni klienditeeninduselt: AvonEesti@avon.com, 661 2614

Hind

22,95 €

st

5,50 €

24 €

www.avon.ee

K I NG I I L U !

Mees on mees on mees – ka pühade ajal!

INDIVIDUAALNE MEIGIKURSUS 45 €: • kaunis meik • nõustame toodete ja värvitoonide valikul • kingituseks kursuse hinna väärtuses tooteid • kestus u 50 minutit • vajalik eelregistreerumine • vormistame ka kinkekaardina

HOMi kollektsioonidest leiavad sobiva mudeli nii noored kui ka juba soliidses eas mehed. HOMi pesu kandja on mehelik, julge, stiilne ning oskab hinnata mugavust ja kvaliteeti.

www.makeupstore.ee info@makeupstore.ee www.facebook.com/makeupstoreestonia

www.hom.com www.facebook.com/hom.underwear

15


Jõulud 2013

TREND

KAELAEHTED

EXPRESSIONSI KINGIPOOD

KUNINGANNA

väärilised ehted

Geniaalsed kingiideed jõuludeks: SÕBRANNALE EMALE ÕELE

SÄRA KÕIGIL PIDUDEL EXPRESSIONSIGA!

Pidu sinu peas

Ehtegurmaanide lemmikpaik TALLINN: Kristiine Keskus, Ülemiste Keskus, Viru Keskus, Magistral, Expressions Outlet (Expressionsi maja - Pärnu mnt. 48) TARTU: Lõunakeskus, Tasku, Eeden PÄRNU: Kaubamajakas, Pärnu Keskus VILJANDI: Uku keskus RAKVERE: Põhjakeskus KURESSAARE: Auriga NARVA : Fama keskus

WWW.FACEBOOK.COM/LOVEEXPRESSIONS INSTAGRAM.COM/EXPRESSIONSEHTED WWW.EXPRESSIONS.EE

EE NAINE (detsember 2013)  

EESTI EKSPRESSI kuukiri EE NAINE (5.12.2013)

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you