Page 1

ALMANACH

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ

2017 NEJPRESTIŽNĚJŠÍ ŽEBŘÍČEK TOP ZAMĚSTNAVATELŮ V ČR PODLE HODNOCENÍ 10 413 STUDENTŮ VŠ


ALMANACH TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017 Vážení studenti, je mi velkým potěšením, že vás jménem společnosti ŠKODA AUTO mohu přivítat u nového ALMANACHU TOP ZAMĚSTNAVATELŮ. Za to chci poděkovat vám, studentům, díky kterým se v průzkumu TOP Zaměstnavatelé stala ŠKODA AUTO již po několikáté Jasnou volbou. Tím, že jste nás v konkurenci dalších skvělých společností zvolili nejlepším zaměstnavatelem napříč všemi obory, nám dáváte najevo, že jsme pro mladé talenty atraktivní profesní volbou. Toho si skutečně vážíme a zároveň to vnímáme jako pozitivní motivaci pro další práci do budoucnosti. Budeme tak i nadále dělat vše pro to, abychom si tuto skvělou pozici u vás udrželi. Výsledky, kterých ŠKODA AUTO v posledních letech dosahuje, jsou s popularitou značky neodmyslitelně spjaty. Již třetí rok v řadě se nám podařilo překonat milionovou prodejní hranici, uvedli jsme na trh nový KODIAQ a v příštích letech nás čekají další velké výzvy. Nic z toho by ovšem nebylo možné bez našich zaměstnanců, kterých si opravdu vážíme. Oni jsou naším hnacím motorem. Proto hledáme talentované lidi se smyslem pro inovace, kteří se nebojí být vždy o krok napřed. Nic ale není zadarmo, to dobře víme, a tak našim zaměstnancům nabízíme nejen adekvátní ohodnocení a širokou škálu zaměstnaneckých benefitů a výhod, ale především možnost podílet se na zajímavých projektech v zázemí silné mezinárodní značky. S velkou radostí také sledujeme zájem studentů o získávání zkušeností již v průběhu studia. Využívejte možností, které vám současná doba nabízí. Sbírejte nové zkušenosti a rozšiřujte portfolio vašich schopností – ať už v tuzemsku nebo v zahraničí. Nabyté zkušenosti jsou totiž nezanedbatelnou výhodou, která vám může pomoci ve vašem profesním rozvoji a vašemu budoucímu zaměstnavateli v jeho růstu. Protože jsme si toho velmi dobře vědomi, dveře naší společnosti jsou otevřeny nejen absolventům vysokých škol, ale i studentům. Ve ŠKODA AUTO můžete získávat své první pracovní zkušenosti – například formou placených praxí. Můžete u nás psát i své závěrečné práce, nebo prohlubovat své zkušenosti a znalosti v rámci doktorandského programu. Pro absolventky a absolventy magisterských oborů máme připravený Trainee program, v jehož rámci účastníky čeká několik rotací na odděleních oborově blízkých jejich profesnímu zaměření, kde se seznamují s tím, jak ŠKODA AUTO funguje.

Součástí je navíc i zahraniční stáž. Samotní Trainees tento program hodnotí jako jedinečný, přínosný a pestrý mezistupeň mezi univerzitou a prací. Listujete-li tímto almanachem, dáváte sobě a svému okolí najevo, že vám není vaše budoucnost lhostejná. Nám je velkým potěšením být součástí tohoto projektu a pomáhat vám v rozhodování o vašem kariérním postupu. Ať už povedou vaše kariérní kroky jakýmkoliv směrem, ráda bych vám za celý tým ŠKODA AUTO popřála mnoho úspěchů. Petra Meliška vedoucí náboru a HR marketingu ŠKODA AUTO


OBSAH PŘEDSTAVENÍ STUDIE TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

2

4 DŮLEŽITÉ OBLASTI ALMANACHU

4

SPECIÁLNÍ KATEGORIE TOP ZAMĚSTNAVATELŮ

5

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ

6

Havel, Holásek & Partners Brož & Sokol & Novák

OBCHOD 44

POJIŠŤOVNICTVÍ 52

8 10

AUTOMOBILOVÝ & STROJÍRENSKÝ PRŮMYSL

IKEA 46 Lidl 48 MAKRO 50

12

ŠKODA AUTO 14 Hyundai Motor Manufacturing Czech 16 ABB 18 ŠKODA TRANSPORTATION 20

Česká pojišťovna Allianz pojišťovna Kooperativa pojišťovna Všeobecná zdravotní pojišťovna

54 56 58 60

SPOTŘEBITELSKÝ PRŮMYSL

62

Plzeňský Prazdroj 64 HEINEKEN 66

STAVEBNICTVÍ 68 STRABAG 70 EUROVIA CS 72 HOCHTIEF 74

BANKOVNICTVÍ & INVESTICE 22 Komerční banka 24 Česká spořitelna 26 Raiffeisenbank 28

ENERGETIKA & PLYNÁRENSTVÍ & PETROCHEMICKÝ PRŮMYSL

30

Skupina ČEZ 32 Unipetrol 34 ČEPS 36

INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE

38

Seznam.cz 40 Tieto Czech 42

POD ZÁŠTITOU

TELEKOMUNIKACE 76 T-Mobile 78 O2 80 Vodafone 82 České Radiokomunikace 84

ZDRAVOTNICTVÍ & FARMACIE

86

Sanofi / Zentiva 88 Fakultní nemocnice v Motole 90 Bayer 92 AGEL 94

ZÁVĚREČNÉ SLOVO MINISTRYNĚ PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ MICHAELY MARKSOVÉ

ODBORNÝ GARANT

96

MEDIÁLNÍ PARTNER

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

1


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

PŘEDSTAVENÍ STUDIE TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

Projekt TOP Zaměstnavatelé 2017 je každoroční studií Asociace studentů a absolventů, která probíhá mezi studenty českých vysokých škol již šestým rokem. Je realizován ve spolupráci s prestižní výzkumnou agenturou GFK, univerzitami, studentskými organizacemi a firemními partnery. Je realizován pod záštitami Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva průmyslu a obchodu. Cílem projektu je poskytnout jedinečné údaje celému vysokoškolskému světu, kdo jsou TOP zaměstnavatelé a kde by se studenti, budoucí absolventi, měli ucházet o práci.

NEJPRESTIŽNĚJŠÍ STUDIE

ZAMĚSTNAVATELSKÉ ATRAKTIVITY

MEZI ČESKÝMI VYSOKOŠKOLÁKY S JIŽ 6LETOU HISTORIÍ.

Projekt má zároveň naznačit firmám, jak se stát preferovaným zaměstnavatelem.

10 413 RESPONDENTŮ TOP ZAMĚSTNAVATELÉ

2017

PŘÍNOSY PROJEKTU Objektivní informace Studie poskytuje studentům, univerzitám i firmám aktuální, reálný a detailní pohled na TOP zaměstnavatele pro rok 2017 v České republice.

Užitečný nástroj Výstupy studie mohou sloužit firmám jako zdroj informací pro akční plány ve vztahu k cílové skupině vysokoškoláků. V dlouhodobém horizontu získávají všechny zainteresované skupiny soustavnou zpětnou vazbu o vývoji a trendech.

Důvěryhodné poměření s trhem Žebříček byl před šesti lety založen s vizí objektivní metodiky, která umožňuje identifikovat nejlepší zaměstnavatele bez ohledu na velikost, známost či sektor.

METODIKA STUDIE Dotazník byl připraven výzkumnou agenturou GFK ve spolupráci s organizátory studie. Při přípravě dotazníku byly využity profesionální zkušenosti sociologů GFK a know-how z předchozích 5 ročníků. Studenti vysokých škol vyplňují odpovědi na otázky studie v online dotazníku za použití profesionálního dotazníkového nástroje. Pořadí společností v jednotlivých kategoriích je stanoveno dle výsledků vyplněných dotazníků. Každý rok probíhá revize otázek ve studii, která reflektuje trendy v oblasti zaměstnávání studentů a absolventů vysokých škol.

2

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


DEMOGRAFICKÉ ÚDAJE PhD. 3,1 %

POHLAVÍ Mgr. 44,3 %

ROČNÍK STUDIA

48,1% 51,9 % STUDIJNÍ ZAMĚŘENÍ

EKONOMICKÉ ZAMĚŘENÍ

31,1 %

TECHNICKÉ ZAMĚŘENÍ

27,9 %

PRÁVO

7,0 %

ZDRAVOTNICKÉ VĚDY A VETERINA

5,4 %

HUMANITNÍ A SOCIÁLNÍ VĚDY, PEDAGOGIKA

5,6 %

UMĚNÍ PŘÍRODNÍ VĚDY

Bc. 52,6 %

3,1 % 15,5 %

ZEMĚDĚLSTVÍ / LESNICTVÍ

2,5 %

JINÉ

1,9 %

PARTNERSKÉ ŠKOLY

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

3


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

OBSAH ALMANACHU A JAK HO MAXIMÁLNĚ VYUŽÍT – 4 DŮLEŽITÉ OBLASTI 1 Seznam TOP Zaměstnavatelů 2017 v 11 odvětvích 2 Detailní výsledky studie TOP Zaměstnavatelé 2017

1

3 Odpovědi od profesionálů na stejné otázky, jako odpovídali studenti vysokých škol 4 Detailní profily TOP Zaměstnavatelů 2017

TOP 5 zaměstnavatelů

Odpovědi profesionálů 2

Detailní výsledky studie

Rady personalistů

i Profil společnost

4

Zástupce společnosti

Kreativní strana společnosti

Nabídky zaměstnavatele

4

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

3


SPECIÁLNÍ KATEGORIE TOP ZAMĚSTNAVATELŮ JASNÁ VOLBA

Absolutně nejvíce hlasů bez ohledu na obor studia a studijní zaměření.

SKOKAN ROKU

Za největší posun v hodnocení – dle výsledků hlasování všech 10 413 respondentů bez ohledu na studijní zaměření a studijní výsledky.

HLASOVÁNÍ STUDENTŮ S NEJLEPŠÍMI STUDIJNÍMI VÝSLEDKY DLE STUDIJNÍHO ZAMĚŘENÍ EKONOM

TECHNIK

Volba studentů ekonomie s nejlepšími studijními výsledky.

Volba studentů techniky s nejlepšími studijními výsledky.

PRÁVNÍK

FARMACEUT & LÉKAŘ

Volba studentů práv s nejlepšími studijními výsledky.

Volba studentů farmacie & lékařství s nejlepšími studijními výsledky. TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

5


Advokátní kanceláře Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

1. Havel, Holásek & Partners

4. PRK Partners

2. Brož & Sokol & Novák

5. White Case

3. Allen & Overy

CHTĚLI BYSTE PO DOSTUDOVÁNÍ PRACOVAT VE STEJNÉM OBORU, KTERÝ NYNÍ STUDUJETE?

NEVÍM 5,4 %

URČITĚ NE SPÍŠE NE 1,1 % 4,5 %

URČITĚ ANO 55,2 %

OBOR ZAMĚSTNÁNÍ

SPÍŠE ANO 33,8 %

PERSONALISTÉ RADÍ 1. 2. 3. 4.

6

Vybírejte studijní obor pečlivě, ještě před nástupem na vysokou školu. Obor vašeho studia vás musí bavit, jinak ho rychle změňte. Při výběru studijního oboru myslete i na budoucí uplatnění a příjmy po ukončení vysoké školy. Ideální je studovat obor, který je vaším koníčkem a zároveň vás uživí.

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


ODPOVĚDI PROFESIONÁLŮ Z PRAXE NA OTÁZKU:

Chtěli jste po dostudování vysoké školy pracovat ve stejném oboru, který jste studovali?

Mgr. Petr Chytil Advokátní koncipient, Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář ABSOLVENT

Právnická fakulta, Univerzita Karlova

ODPOVĚĎ

Pokud 5–6 let studujete právnickou fakultu, přijde vám přirozené, že chcete své znalosti minimálně vyzkoušet v praxi. Je to však i svým způsobem zavazující, protože člověk nechce ta kvanta hodin prosezených v knihovnách ztratit. Důležité je přistupovat kriticky k tomu, co děláte, a neustrnout.

Mgr. Martina Vágnerová Advokátní koncipientka, Advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák s.r.o. ABSOLVENT

Právnická fakulta, Univerzita Karlova

ODPOVĚĎ

Ano, vlastně již při podání přihlášky na Právnickou fakultu jsem věděla, že se v budoucnu chci věnovat advokacii. Můj záměr se po dobu studia nezměnil a po absolvování jsem tedy chtěla nastoupit do advokátní kanceláře na pozici advokátní koncipientky.

MUDr. Jana Nevoránková FN Motol, Lékař bez specializace na Onkologické klinice ABSOLVENT

2. lékařská fakulta, Univerzita Karlova

ODPOVĚĎ

Nejprve jsem s klinickou medicínou trochu váhala a pracovala půl roku v oboru farmakoekonomiky. Nakonec jsem ale zjistila, že mě medicína naplňuje nejvíc. Na 2. lékařskou fakultu do Motola jsem šla hlavně za onkologií, takže jsem už potom jen čekala, až se otevře výběrové řízení.

POD QR KÓDEM NALEZNETE KOMPLETNÍ ROZHOVOR S DANÝM PROFESIONÁLEM TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

7


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Advokátní kanceláře

TOP Zaměstnavatel

Havel, Holásek & Partners Havel, Holásek & Partners s kancelářemi v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě je s týmem více než 180 právníků, několika desítkami studentů právnických fakult a celkem s více než 500 spolupracovníky, včetně 130 zaměstnanců spolupracující inkasní agentury Cash Collectors, největší česko-slovenskou právnickou firmou a největší nezávislou advokátní kanceláří ve střední Evropě. Poskytujeme právní poradenství ve všech oblastech práva a pro většinu podnikatelských odvětví. Ve svém portfoliu máme více než 1 000 klientů, mezi něž patří zejména velké mezinárodní společnosti, nejvýznamnější české a slovenské firmy, strategické státní podniky a orgány veřejné správy, střední podniky, investoři, individuální podnikatelé, vrcholoví manažeři, příslušníci svobodných povolání či sportovci.

Jaroslav Havel Řídící partner

NABÍZÍME PRO STUDENTY Pokud se chceš stát skutečným specialistou, začni se co nejdříve učit v praxi, nejen z knih. Od začátku tě zapojíme do týmu. Dáme ti příležitost učit se od zkušených kolegů a hlavně pracovat na skutečných případech. Brzy si najdeš svou specializaci a v té se budeš den za dnem zdokonalovat. U nás můžeš dělat opravdovou advokacii již ve velmi mladém věku.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY

Právníci kanceláře jsou pravidelně skloňováni v renomovaných mezinárodních ratingových publikacích, které je řadí mezi vedoucí či doporučované specialisty pro oblast fúzí a akvizic, nemovitostí a stavebního práva, korporátního, bankovního a finančního práva, práva kapitálových trhů, soutěžního práva, pracovního práva, práva IT, restrukturalizací a insolvencí nebo řešení sporů. Díky spolupráci s předními mezinárodními právnickými firmami v Evropě, Asii, Severní Americe, Africe i Austrálii disponujeme nejkomplexnější mezinárodní podporou dostupnou pro české a slovenské advokátní kanceláře. Klientům poskytujeme právní poradenství ve 12 světových jazycích ve více než 60 zemích světa. Nezapomínáme ani na pro bono aktivity. Pravidelně podporujeme nejrůznější dobročinné projekty a rozvíjíme právní povědomí ve své vlastní vzdělávací Akademii. Přispíváme též ke kultivaci podnikatelského prostředí, zejména prostřednictvím sponzoringu vydávání špičkových děl odborné manažerské literatury.

Hledáme lidi, ve kterých něco je! Nemusíš mít zrovna červený diplom. Mnohem důležitější je pro nás tvoje chuť pracovat, učit se, růst a nést odpovědnost. Hledáme kolegy pro dlouhodobou spolupráci – příjemné parťáky do týmu, kteří dobře vycházejí s ostatními, umí jednat a prezentovat své myšlenky v češtině, angličtině případně i jiném dalším jazyce.

JAK SE PŘIHLÁSIT Kontaktovat nás můžete buď prostřednictvím našich webových stránek www.havelholasek.cz nebo na e-mailové adrese kariera@havelholasek.cz

Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář Florentinum, Na Florenci 15 110 00 Praha 1 - Nové Město www.havelholasek.cz

www.linkedin.com/company-beta/800392

8

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

Tel.: 255 000 111 kariera@havelholasek.cz


PRAHA | BRNO | OSTRAVA | BRATISLAVA

Největší česko-slovenská advokátní kancelář s mezinárodním dosahem

| | | |

Strategické uvažování Individuální přístup Špičkový právní tým Dlouhodobé partnerství

1. místo TOP Zaměstnavatelé v kategorii Advokátní kancelář v České republice (2015–2017)

www.havelholasek.cz

Nejúspěšnější kancelář v ČR a na Slovensku dle počtu nominací a titulů dosavadních ročníků soutěže

Klienty nejlépe hodnocená právnická firma v České republice (2010, 2013, 2015)

Právnická firma roku v České republice (2011–2012, 2014–2016)

Florentinum, recepce A, Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Advokátní kanceláře

TOP Zaměstnavatel

Advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák Advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák poskytuje právní služby ve většině oborů platného práva. Veřejností, včetně veřejnosti odborné je vnímána jako kancelář zaměřená na tzv. spornou agendu. Mnohokrát za sebou byla vyhlášena právnickou firmou roku v oblasti trestního práva a opakovaně je hodnocena jako doporučovaná a velmi doporučovaná firma v oblasti soudního řízení a arbitráží.

Tomáš Sokol Společník

NABÍZÍME PRO STUDENTY Advokátní praxe je poměrně náročná nejen na kvalifikaci, ale také na dodržování řady specifických podmínek a omezení včetně zákonné mlčenlivosti o všem, co se advokát v souvislosti s poskytováním právní služby dozví. To vše velmi ztěžuje možnost zapojení studentů do činnosti advokátní kanceláře. Právní praxi proto studentům umožňujeme velmi výjimečně.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY • především získání všech znalostí potřebných pro složení advokátní zkoušky • praxi prakticky ve všech oborech platného práva • praxi v poskytování právní služby ve všech druzích soudních a správních řízení včetně samostatného zastupování klienta • týmové i individuální poskytování právní služby • odborné zázemí • přátelské prostředí • odpovídající finanční ohodnocení • možnost pracovat v AK i po zapsání do seznamu advokátů

Tradičně nejsilnější, a jak je výše uvedeno také nejvíce vnímaná, je agenda při zastupování a obhajování klientů v soudním řízení. Nepochybně nejznámější je Advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák díky své trestněprávní agendě. Přesněji díky té její části, která z nějakého důvodu vzbudí zájem veřejnosti. Zatímco těchto mediálně známých případů není v průběhu roku mnoho, za nimi zůstávají skryty stovky trestních kauz, o nichž kromě účastníků a těch, kteří jsou na nich nějak osobně zainteresováni, nikdo jiný neví. Patří sem především trestní případy, které nějakým způsobem souvisí s podnikáním, výkonem řídících činností a správou cizího majetku včetně činnosti obecních či městských zastupitelů. V civilních věcech jde o právní služby ve všech možných oblastech práva. Spory plynoucí z přijatých závazků či z deliktů, dědické spory, spory mezi manžely, exmanžely a rodiči a mnoho jiného. Právní služby poskytujeme například ve věcech ochrany osobnosti, náhrady škod, včetně škod způsobených při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávným úředním postupem a škod způsobených na zdraví. Faktický záběr kanceláře ale pokrývá celou oblast civilního práva, tedy nejen soudní či arbitrážní řízení, a ve své praxi se do značné míry věnujeme také vyjednávání a zastupování klientů při uzavírání smluv. Další podrobnosti se můžete dozvědět na naší webové stránce akbsn.eu

Advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák s.r.o. Sokolská 60 120 00 Praha 2 http://akbsn.eu

JAK SE PŘIHLÁSIT Na e-mailové adrese advokati@akbsn.eu

10

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

www.facebook.com/brozsokolnovak

Tel.: 224 941 946 Fax: 224 941 940 advokati@akbsn.eu


Sokolská 60 Doporučovaná právnická firma v ČR (Chambers & Partners Europe) Právnická firma roku 2010–2016 obor trestní právo (e-právo) Doporučovaná a velmi doporučovaná právnická firma roku 2012–2016 obor řešení sporů a arbitráže (e-právo) TOP 100 IDEAL Employers (Universum) – TOP FIVE v oboru právo (2014–2016) TOP ZAMĚSTNAVATELÉ (ASA) Jasná volba studentů práv s nejlepšími studijními výsledky (2013, 2014, 2015) Druhá nejžádanější advokátní kancelář (2016, 2017)


Strojírenskýprůmysl průmysl Advokátní kancelářeAutomobilový | Automobilový & Strojírenský | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

AUTOMOBILOVÝ & STROJÍRENSKÝ PRŮMYSL TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

1. ŠKODA AUTO

4. ABB

2. Siemens

5. ŠKODA TRANSPORTATION

3. Hyundai Motor Manufacturing Czech

JAKÝ TYP PRACOVNÍHO ZAŘAZENÍ PO SKONČENÍ ŠKOLY BUDETE UPŘEDNOSTŇOVAT?

NEVÍM

ještě nejsem zcela rozhodnut(a)

14,9 %

SAMOSTATNÉ PODNIKÁNÍ 10,4 %

ZAMĚSTNÁNÍ VS. PODNIKÁNÍ ZAMĚSTNANECKÝ POMĚR 74,7 %

PERSONALISTÉ RADÍ 1. 2. 3. 4.

12

Pokud nechcete riskovat podnikání, začněte kariéru u zaměstnavatele s dobrou pověstí. Po nasbírání zkušeností můžete začít podnikat kdykoliv. Nebojte se, i v zaměstnaneckém poměru se budete moct realizovat. Nejdůležitější je pracovat v dobrém kolektivu.

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


ODPOVĚDI PROFESIONÁLŮ Z PRAXE NA OTÁZKU:

Věděli jste již na vysoké škole, jaký typ práce chcete vykonávat – zda budovat kariéru v zaměstnaneckém poměru, nebo samostatně podnikat? Proč jste se rozhodli pro zaměstnanecký poměr? Jiří Koudelka ŠKODA AUTO a.s. ABSOLVENT

Fakulta Managementu a ekonomiky, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

ODPOVĚĎ

Již během studia jsem měl vizi samostatně podnikat. Dle mého názoru je ale dobré nejdříve získat zkušenosti v zaměstnaneckém poměru a naučit se jednat s lidmi. Jsem tedy v první fázi svého profesního života.

Ing. Lukáš Tacina Specialista oddělení údržby Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. (HMMC) ABSOLVENT

Mechatronika, VŠB – Technická univerzita Ostrava

ODPOVĚĎ

Věděl jsem, jaký typ práce chci nebo bych chtěl dělat. Do podnikání bych se bez dobré myšlenky, kterou by šlo prodat, moc nehrnul. A tak pro mě jedinou volbou byl zaměstnanecký poměr. Vidím v tom jistotu zajištění mě a mé rodiny.

Jiří Tvrdý Graduate program Discover, Vodafone ABSOLVENT

Elektrotechnika, Západočeská univerzita v Plzni

ODPOVĚĎ

Jelikož jsem pracoval už při škole, chtěl jsem co nejvíce povyrůst v rámci firmy, ve které jsem byl zaměstnaný. Velká firma přináší ohromné výhody, zázemí, jistotu pravidelného výdělku, možnost účastnit se rozvojových programů. Pokud mám dobrý nápad ve firmě, není problém najít podporu a zastání v případě neúspěchu. Možná je to taky otázka štěstí na pracovní kolektiv, v němž pracuju, asi ne všude vládne taková pohoda a přátelská atmosféra. Pokud bych to porovnal s prací na vlastní pěst, ve vlastní firmě bych mohl hodně získat, ale také hodně ztratit.

POD QR KÓDEM NALEZNETE KOMPLETNÍ ROZHOVOR S DANÝM PROFESIONÁLEM TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

13


Advokátní kancelářeAutomobilový | Automobilový & Strojírenský | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Strojírenskýprůmysl průmysl

TOP Zaměstnavatel

ŠKODA AUTO Historie sahající až do roku 1895, legendární zakladatelé Laurin a Klement, okřídlený letící šíp a mnoho dalších signifikantních znaků, které vytváří neopomenutelnou symboliku naší mladoboleslavské značky. Nejstarší a zároveň největší automobilka na území České republiky, která má v současnosti jako jediná v tuzemsku moderní vývojové centrum. V Mladé Boleslavi auta vyrábíme i vyvíjíme. O inovacích nemluvíme jen v reklamách. Jsme naopak firmou, která na nových nápadech a zlepšeních staví svou budoucnost. Do našich týmů rádi přijmeme IT odborníky, techniky a všechny aktivní a kreativní studenty nebo absolventy s inovativním myšlením a proaktivním přístupem.

Bohdan Wojnar Člen představenstva za oblast Řízení lidských zdrojů

NABÍZÍME PRO STUDENTY Rozjeď svou kariéru už jako student! • odborné povinné i nepovinné praxe a stáže • studentský talent pool • víceletý rozvojový a motivační program pro studenty doktorského studia na vysoké škole realizovaný formou placené spolupráce • konzultace a vedení závěrečných a dizertačních prací ve spolupráci s profesionály ŠKODA AUTO

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Zažij nezapomenutelný start své kariéry! • Trainee program pro čerstvé absolventy magisterského stupně studia – rotace různými odděleními, zahraniční stáž a praxe v naší dealerské síti – stanete se rovnocenným zaměstnancem společnosti, poznáte, jak fungují různá oddělení, a vytvoříte si síť důležitých kontaktů v rámci společnosti – zažijete jedinečný rok plný skvělých přátel a zážitků • řada dalších zajímavých full-time pozic

JAK SE PŘIHLÁSIT Veškeré informace naleznete na našich kariérních webových stránkách www.skoda-kariera.cz, kde je možné se přihlásit na konkrétní pozice, praktikantské a doktorandské projekty i na Trainee program. A pokud si nevyberete z aktuálních nabídek, můžete zanechat svůj životopis v naší databázi a zůstaneme v kontaktu.

14

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

Hlavními podmínkami k úspěchu jsou podle nás skvělé vozy, silná značka, motivovaný tým a schopnost přeměnit inovace v takový přínos pro zákazníky, který odpovídá heslu „Simply Clever“. Nejvyšší péči poskytujeme jak našim produktům, tak zákazníkům a v neposlední řadě i zaměstnancům. Zejména díky nim jsme schopni vyrábět více než milion vozů ročně. Našich zaměstnanců si skutečně vážíme, což se odráží i ve výsledcích prestižních průzkumů, kde se pravidelně umisťujeme na předních příčkách jako TOP zaměstnavatel. Tři výrobní závody v České republice doplňuje výroba v Číně, Rusku, Indii a na Slovensku. Všude tam vznikají naše automobily. A všude tam pracují naši lidé. Tato mezinárodní základna pak vytváří předpoklad pro plánovaný růst značky ŠKODA AUTO i v příštích letech. Plně si uvědomujeme své mimořádné postavení a to nás zavazuje k velké odpovědnosti, která pro nás byla, je a bude jednou z klíčových hodnot. I proto se budeme vždy snažit pokračovat v odkazu svých zakladatelů, pánů Laurina a Klementa, kteří se za každých okolností řídili heslem, že „… jen to nejlepší, co můžeme udělat, jest pro naše zákazníky dosti dobré.“

ŠKODA AUTO a.s. tř. Václava Klementa 869 293 01 Mladá Boleslav II

www.skoda-kariera.cz www.facebook.com/SKODAAUTOKariera www.linkedin.com – ŠKODA AUTO a.s. www.yotube.com – ŠKODA AUTO – Career


NASTARTUJ SVOU KARIÉRU VE ŠKODA AUTO Za kterou inovací budeš vidět ty?

Praxe a závěrečné práce

Doktorandský program

Odborná praxe ve ŠKODA AUTO je skvělou příležitostí, jak úzce spolupracovat s našimi odborníky ze všech oblastí.

Aplikuj výsledky svého výzkumu v reálném prostředí a dej své dizertační práci nový rozměr.

Trainee program

Volné pracovní pozice

Uč se, plánuj, koordinuj a rozvíjej se ve ŠKODA Trainee programu.

Staň se součástí nejprogresivnější české firmy a tvoř s námi budoucnost automobilového průmyslu.

Přihlas se právě teď na: www.skoda-kariera.cz

SKODAAUTOKariera

WeAreSKODA

ŠKODA AUTO a.s.


Advokátní kancelářeAutomobilový | Automobilový & Strojírenský | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Strojírenskýprůmysl průmysl

TOP Zaměstnavatel

Hyundai Motor Manufacturing Czech Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. (HMMC), se sídlem v průmyslové zóně v Nošovicích, Moravskoslezský kraj, byla založena 7. 7. 2006. Jedná se o první výrobní závod automobilky Hyundai v Evropě. Všechny modely, vyráběné v závodě HMMC (Hyundai i30, Hyundai i30 kombi, Hyundai ix20 a Hyundai Tucson), byly vyvinuty speciálně pro evropský trh a odpovídají vysokým požadavkům zákazníků na kvalitu, bezpečnost a atraktivní design. Pro rok 2017 je náš výrobní plán stanoven na 350 000 aut. Kromě výroby automobilů se v našem areálu nachází také hala na výrobu převodovek.

Jiří Havlín Vedoucí oddělení lidských zdrojů

NABÍZÍME PRO STUDENTY Všem studentům středních i vysokých škol nabízíme exkurze v našem výrobním areálu. Organizujeme odborná setkání, kde naši specialisté a manažeři sdílí se studenty své zkušenosti z praxe. Podpora studentů a jejich vzdělávání je pro nás důležitá. Darujeme proto pravidelně plně funkční vozy a díly technickým školám ke studijním účelům. Nabízíme odborné stáže studentům vybraných oborů.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Ihned po ukončení studia u nás můžete najít uplatnění na pozicích ve výrobě i administrativě. Maximálně podpoříme Váš profesní i osobní rozvoj. Nabízíme práci, která Vám bude přinášet nové výzvy. Dáme Vám prostor uplatnit své nápady a zavádět je do praxe. U nás budete moci pracovat s nejmodernějšími technologiemi automobilového průmyslu. Dobrou práci umíme ocenit – nabízíme atraktivní mzdu, řadu bonusů a zaměstnaneckých výhod.

JAK SE PŘIHLÁSIT Navštivte naše stránky na www.kariera-hyundai.cz. Zde naleznete nejen aktuální nabídku volných pracovních pozic, ale také spoustu dalších zajímavých informací týkajících se zaměstnávání v naší společnosti.

Vysoká kvalita a spokojenost zákazníků je pro nás vždy na prvním místě. Proto jsou u nás veškeré výrobní procesy mnohonásobně kontrolovány, aby nebyla přehlédnuta ani ta nejmenší výrobní chyba. Důkladnými testy, a to jak za pomoci té nejpřesnější techniky, tak přísného lidského úsudku, prochází každý u nás vyrobený vůz. Abychom mohli veřejně deklarovat, že HMMC dosahuje požadované kvality svých produktů a procesů, bylo rozhodnuto vybudovat systém managementu kvality, jehož nedílnou součástí je také intenzivní péče o bezpečnost a zdraví zaměstnanců. Zaměstnáváme na 3 400 zaměstnanců, z toho více než 400 na pozicích junior specialistů, specialistů a výše. V loňském roce jsme se již počtvrté stali finalistou celostátní soutěže Zaměstnavatel roku, a to v kategorii do 5 000 zaměstnanců. HMMC má za cíl nejen vyrábět kvalitní vozidla, ale také společně s dalšími organizacemi přispívat ke zlepšování kvality života v Moravskoslezském kraji. Chceme být dobrým sousedem, který kromě finanční podpory nejrůznějších akcí pomáhá rozvíjet mladé talenty, chrání životní prostředí a rozdává radost. Proto každoročně podporujeme mnoho kulturních a společenských akcí.

Hyundai Motor Tel.: 844 111 157 Manufacturing Czech s.r.o. kariera@hyundai-motor.cz Hyundai 700/1, Průmyslová zóna Nošovice 739 51 Nižní Lhoty www.kariera-hyundai.cz www.facebook.com/HyundaiNosovice www.linkedin.com/company/hyundai-motor-manufacturing-czech-sro www.youtube.com/c/HyundaiNosovice

16

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


30 25 20 15 10 5 0


Advokátní kancelářeAutomobilový | Automobilový & Strojírenský | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Strojírenskýprůmysl průmysl

TOP Zaměstnavatel

ABB Mnohé z moderních vymožeností, tak samozřejmých jako možnost ovládat elektrickou energii pouhým stisknutím spínače, ale i potřebných, jako zvyšovat produktivitu průmyslových závodů, umožňují technologie ABB. Na nich pracuje 132 000 lidí ve více než 100 zemích světa, z toho více než 3 400 v ČR. ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je technologický průkopník a přední světový dodavatel v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Celosvětově dodává zákazníkům z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infastruktury. V návaznosti na více než 125 let tradice inovací společnost ABB dnes tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a je hybnou silou energetické a čtvrté průmyslové revoluce. ABB působí ve více než 100 zemích světa a má přibližně 132 000 zaměstnanců. www.abb.com

Hedvika Holá Personální ředitelka ABB ČR

NABÍZÍME PRO STUDENTY • témata bakalářských a diplomových prací spolu s možností získat konzultanta z řad našich zkušených odborníků • brigády a stáže v průběhu studia • praxe • možnost přihlásit svou bakalářskou, diplomovou nebo disertační práci do soutěže ABB University Award a získat tak zajímavé ceny a příležitost prezentovat svou práci zástupcům ABB i akademické obce

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Absolventům a absolventkám oborů elektro, strojní, mechatronika, automatizace, pohony, elektroenergetika, chemicko-technologických oborů a dalších nabízíme široké spektrum pracovních příležitostí např. na těchto pozicích: • Inženýr automatizace • Projektový manažer • Technolog • Programátor ochran •N  ákupčí Inženýr řídicích systémů • Commissioning inženýr •O  bchodně-technický zástupce aj. • Junior projektant • Konstruktér elektro/strojní

JAK SE PŘIHLÁSIT Aktuální přehled volných pozic je k dispozici na www.abb.cz/kariera, dále na portálech www.abb.jobs.cz a www.profesia.cz. Stačí vybrat si vhodnou pozici a odeslat svůj životopis. Kontaktovat nás lze rovněž prostřednictvím e-mailové adresy abb.prace@cz.abb.com.

18

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

Organizačně je ABB rozčleněno do 4 divizí: • Elektrotechnické výrobky • Energetika • Robotika a pohony • Průmyslová automatizace V ČR působí ABB prostřednictvím svých výrobků a služeb již od roku 1970, nicméně formální vznik společnosti se datuje od roku 1992, kdy byla založena první společnost s názvem ABB. V průběhu 90. let se skupina firem ABB v ČR postupně rozrůstala o další společnosti až do dnešní podoby ABB s.r.o. V současné době naleznete ABB v České republice v 8 lokalitách. Svá nejvýznamnější inženýrská a výzkumná centra a 6 výrobních závodů včetně výroby polovodičů má v Praze, Brně, Ostravě, Trutnově, Jablonci nad Nisou a Plzni. Přibližně 80 % produkce míří na export, což svědčí o vysoké kvalitě výrobků ABB z ČR. Např. brněnský závod pro výrobu rozváděčů, transformátorů a senzorů vysokého napětí je největší výrobní závod na přístrojové transformátory vysokého a velmi vysokého napětí na světě.

ABB s.r.o. Vyskočilova 1561/4a 140 00 Praha 4

www.abb.cz/kariera www.facebook.com/abb.kariera

youtube.com/ABBCzech

Tel.: 800 312 222 abb.prace@cz.abb.com


— Chuť objevovat začíná u vás V ABB se podílíme na řešení největších globálních problémů současnosti. Připojte se k nám a staňte se součástí mezinárodního multikulturního týmu. Budete mít příležitost pracovat s technologiemi, které pozitivně ovlivňují svět kolem nás. Základem našeho úspěchu je spolupráce. Lepší svět začíná s vámi. www.abb.cz/kariera


Advokátní kancelářeAutomobilový | Automobilový & Strojírenský | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Strojírenskýprůmysl průmysl

TOP Zaměstnavatel

ŠKODA TRANSPORTATION Jen málokterá značka proslavila Českou republiku ve světě tak, jako plzeňská Škoda. S jejími výrobky se lidé setkávají již více než sto padesát let. Dnes se společnost Škoda Transportation soustředí na vozidla pro městskou hromadnou dopravu a železnici. Moderní výrobky s logem Škoda vznikají ve zcela novém zázemí, které bylo před několika lety postaveno v tradičním plzeňském areálu za více než dvě miliardy korun. Škoda Transportation v současnosti zaměstnává přes pět tisíc lidí v Plzni, Praze, Ostravě nebo Šumperku. Jednotlivé projekty řeší vedle mateřské společnosti Škoda Transportation několik dceřiných společností nebo společných podniků působících vedle České republiky i v Německu , Finsku, Rusku nebo Maďarsku.

Lumír Tesař Ředitel pro Lidské zdroje

NABÍZÍME PRO STUDENTY Studentům vysokých škol nabízíme atraktivní Trainee program, v rámci kterého jsou začleněni do oddělení, které si vyberou, a podílejí se spolu s našimi odborníky na řešení konkrétního problému. Velkou výhodou je, že v rámci Trainee programu si studenti mohou zpracovat svoji bakalářskou nebo diplomovou práci, která díky dohledu našich specialistů dosáhne vysoké úrovně a profesionality.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY

Díky špičkové práci více než sedmi set konstruktérů, projektantů a designérů a stovkám milionů korun ročně investovaným do vlastního výzkumu a vývoje může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na světových trzích. Jen v průběhu uplynulých čtyř let společnost vyčlenila na výzkum a vývoj čtyři miliardy korun. Škoda Transportation nabízí řešení výroby a vývoje nízkopodlažních tramvají, trolejbusů a hybridních vozidel pro ekologicky šetrnou veřejnou dopravu evropských měst. Společnost se zároveň soustředí na produkci vlaků různé koncepce nebo výrobu lokomotiv. Jedinečné know-how Škody Transportation navazuje na silnou tradici z minulosti, kdy byla společnost světově uznávaným dodavatelem elektrických lokomotiv, kterých za svoji historii vyrobila přes pět tisíc kusů. Staňte se součástí naší společnosti a pojďte s námi cestou úspěchu.

Pro absolventy vysokých škol má společnost Škoda Transportation připravenu celou škálu vhodných pracovních pozic. Tyto pozice jsou sestavovány s ohledem na rozvoj potenciálu mladých lidí a na možnost se dále vzdělávat ve svém oboru. Všechny tyto pozice jsou nastaveny tak, aby absolventům umožňovaly kariérní růst. ŠKODA TRANSPORTATION a.s. Emila Škody 2922/1 301 00 Plzeň

JAK SE PŘIHLÁSIT Veškeré informace o příležitostech jak pro studenty, tak pro absolventy ve společnosti Škoda Transportation najdete na našem webu www.skoda.cz v sekci Kariéra. Nebo nás můžete rovnou kontaktovat se svým dotazem nebo životopisem na emailu student@skoda.cz Budeme se těšit na setkání s Vámi ve společnosti Škoda Transportation.

20

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

www.skoda.cz www.facebook.com/SkodaTransportation www.linkedin.com – Škoda Transportation www.youtube.com/skodatransportation

Tel.: +420 378 186 666 Fax: +420 378 186 455 student@skoda.cz


Pojďte s námi cestou úspěchu!

Rozjeď svoji kariéru už v průběhu studia a přidej se do našeho prestižního Trainee Programu. Umožníme Ti podílet se společně s námi na aktuálních projektech, staneš se platným členem týmu a budeš sbírat cenné zkušenosti.

www.skoda.cz


Investice| Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmyslBankovnictví | Bankovnictví & Investice

BANKOVNICTVÍ & INVESTICE TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

1. Komerční banka

4. Raiffeisenbank

2. Česká spořitelna

5. Air Bank

3. ČSOB

JAK BYSTE ZHODNOTIL(A) SVÉ DOSAVADNÍ STUDIJNÍ VÝSLEDKY? SPÍŠE PODPRŮMĚRNÉ SLABÉ 4,8 % 0,5 %

PRŮMĚRNÉ 53,3 %

STUDIJNÍ VÝSLEDKY

VYSOCE NADPRŮMĚRNÉ 11,3 %

NA JAKÉ ÚROVNI HOVOŘÍTE ANGLICKY?

DOSTATEČNÁ ÚROVEŇ 25,6 %

NADPRŮMĚRNÉ 30,1 %

NEDOSTATEČNÁ ÚROVEŇ VÝBORNÁ ÚROVEŇ 2,1 % 9,2 % VELMI DOBRÁ ÚROVEŇ 21,2 % ÚROVEŇ ANGLIČTINY

DOBRÁ ÚROVEŇ 41,9 % VYSOCE NADPRŮMĚRNÉ svými výsledky patřím mezi nejlepších 20 % studentů

VÝBORNÁ ÚROVEŇ hovořím téměř jako rodilý mluvčí

NADPRŮMĚRNÉ svými výsledky patřím mezi nejlepších 40 % studentů

VELMI DOBRÁ ÚROVEŇ hovořím plynně, mám dostatečnou slovní zásobu a nedělám gramatické chyby

PRŮMĚRNÉ SPÍŠE PODPRŮMĚRNÉ svými výsledky patřím mezi spodních 40 % studentů SLABÉ svými výsledky patřím mezi spodních 20 % studentů

DOBRÁ ÚROVEŇ hovořím plynně, mám dostatečnou slovní zásobu a dělám málo gramatických chyb DOSTATEČNÁ ÚROVEŇ nedokáži rychle reagovat v cizím jazyce, nemám tak velkou slovní zásobu a dělám gramatické chyby NEDOSTATEČNÁ ÚROVEŇ v cizím jazyce se nedomluvím

PERSONALISTÉ RADÍ 1. 2. 3. 4. 5.

22

Určitě dokončete vysokou školu. Získejte praxi při vysoké škole. Získáte výhodu pro budoucí start kariéry. Před nástupem na pracovní trh zlepšete angličtinu, pokud v ní nejste silní. Studujte alespoň semestr v zahraničí. Bude to opět výhoda na pracovním trhu. Samotné známky z předmětů nejsou tak důležité. Často člověk s průměrnými známkami získá pracovní uplatnění lépe, než „jedničkář“.

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


ODPOVĚDI PROFESIONÁLŮ Z PRAXE NA OTÁZKY: 1.

Jak byste zhodnotili své studijní výsledky během studia na vysoké škole?

2.

Na jaké úrovni jste v posledním ročníku vysoké školy hovořili anglicky?

Ing. Simona Michalcová Relationship manager affluent, Komerční banka, a.s. ABSOLVENT

Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, Slezská univerzita v Opavě

ODPOVĚĎ 1

Asi jako u každého byly předměty, co mě bavily, a šlo mi to. Pak byly předměty, co mě nebavily, a tam jsem zkoušky dělala na poslední možný opravný termín. Jinak bych řekla, že nejsem moc studijní typ. ODPOVĚĎ 2

Angličtinu jsem se učila již na gymnáziu. Na vysoké škole jsem měla angličtinu pouze jeden nebo dva semestry. Mluvit jsem se naučila v Anglii, kde jsem strávila jeden rok.

Michal Kraus Engagement pioneer v mobilních aplikacích Česká spořitelna, a.s. ABSOLVENT

Fakulta právnická, Západočeská univerzita v Plzni

ODPOVĚĎ 1

Oproti střední škole jsem byl snaživým studentem. Nepříliš angažovaným v mimoškolních aktivitách, ale záleželo mi na výsledcích. ODPOVĚĎ 2

Plynule, studoval jsem střední školu v USA.

Ondřej Horký Operational Risk Controller, Raiffeisenbank a.s. ABSOLVENT

Masarykův ústav vyšších studií, ČVUT

ODPOVĚĎ 1 – Prosím okomentujte, jací jste byli studenti

Tak při přečtení této otázky jsem se zasmál. Přemýšlím, jak bych to jen vystihl… Nejspíše slovem týmový. Ano, to by šlo. Vždy jsem byl nakloněn jakékoli možnosti si práci co nejvíce ulehčit a maximálně zjednodušit. Ne že bych všechnu práci přehrával na ostatní, ale snažil jsem se vyhýbat nesmyslné práci nebo práci, kterou už měl někdo hotovou. Samozřejmě ne všichni spolužáci byli tak sdílní. Ale většinou se mi povedlo vymyslet protislužbu, kterou jsem nabídl na oplátku. A jaké byly mé studijní výsledky? Myslím, že lehce nadprůměrné. Nejsem ale typ, co by se učil něco zpaměti. Učil jsem se hlavně to, co jsem si myslel, že ještě někdy využiju. Podobně to mám i nyní v práci. ODPOVĚĎ 1 – Prosím okomentujte, kde a jak jste se angličtinu naučili

Jakožto bývalý vášnivý hráč počítačových her mám pasivní angličtinu dobrou. S tou aktivní už je to horší. Ve škole bohužel nebyla angličtina o konverzaci, ale o gramatice. Ta mi je dnes úplně k ničemu. Je hezké, že nás učili psát velmi „slušňácký“ mail jako od rozeného Brita, ale když se mě pak na Václaváku někdo zeptal na cestu, tak jsem těžko skládal větu a vzpomínal, jak je to gramaticky správně. Důležité je nebát se mluvit. V málokteré práci proti vám bude rozený Brit, který ocení dobrou gramatiku. Většinou to budou lidi, kteří se angličtinu učili stejně jako my. Moje pozice v Raiffce je na komunikaci v angličtině hodně závislá, takže jsem musel zabrat. Pořád cítím, že mám v komunikaci v angličtině velké mezery. Naštěstí mojí protistranou jsou většinou Rakušané, Němci, Bulhaři, Rumuni apod.

POD QR KÓDEM NALEZNETE KOMPLETNÍ ROZHOVOR S DANÝM PROFESIONÁLEM TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

23


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmyslBankovnictví | Bankovnictví & Investice Investice| Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

Komerční banka Komerční banka patří na českém trhu mezi jednu ze tří největších a nejvýznamnějších bankovních institucí. Byla založena v roce 1990 a v současné době je dceřinou společností francouzské skupiny Société Générale, která patří mezi největší peněžní domy v Evropě. Poskytuje komplexní služby v oblasti drobného, podnikového a investičního bankovnictví pro občany, podnikatele, malé i velké podniky a státní správu. Na partnerství záleží! Partnerství je pro nás klíčovou hodnotou, na které stavíme svou firemní filozofii. A to nejen ve vztahu s našimi klienty, to stejné platí i v případě našich zaměstnanců. Jako zaměstnavatel budujeme s našimi zaměstnanci dlouhodobé partnerství založené na vzájemné důvěře a otevřené komunikaci.

Pavel Jirák Výkonný ředitel pro lidské zdroje

NABÍZÍME PRO STUDENTY • Možnost poznat bankovní prostředí a získat praxi formou vysokoškolské stáže, brigády nebo zkráceného pracovního úvazku v rámci celé Komerční banky. • Aktivní účast v inovačních a FINTECH soutěžích a projektech. • Prostor pro vlastní nápady a jejich následnou realizaci v rámci našich programů „Academy“. • Možnost zpracovat u nás svou bakalářskou anebo diplomovou práci.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY • Jedinečnou příležitost nastartovat svou kariéru a získat zkušenosti na juniorních pozicích v různých odděleních napříč Komerční bankou. • Možnost účasti v rozvojovém a integračním programu přímo pro absolventy „ConnectinG“. • Prostor pro seberealizaci a jasný plán kariérního růstu. • Práci v přátelském, inspirativním a profesionálním prostředí, jak na centrále, tak i v distribuční síti. • Možnost zapojit se do řady charitativních a dobrovolnických aktivit společnosti.

JAK SE PŘIHLÁSIT Více o životě v Komerční bance a aktuálně otevřených brigádnických, part-time a full-time pozicích naleznete na www.kb.jobs.cz.

Abychom tohoto cíle dosáhli, nabízíme našim zaměstnancům zajímavé pracovní uplatnění, možnosti profesního a osobního rozvoje a příležitosti vyjádřit své názory a potřeby. Snažíme se sladit zájem banky se zájmem našich zaměstnanců a zajistit tak flexibilitu a rovnováhu mezi osobním a pracovním životem. Studenti a absolventi patří ke skupině, které věnujeme zvýšenou pozornost. Právě oni jsou zdrojem inovací, které posouvají naši banku vpřed. A proto jim u nás pomáháme nastartovat jejich profesní dráhu a rozvíjet svůj potenciál. V oblasti kariéry poskytujeme rovné příležitosti všem. Nabízíme pracovní uplatnění osobám se zdravotním postižením a nezapomínáme ani na zaměstnance na mateřské a rodičovské dovolené, kterým poskytujeme podmínky pro hladkou integraci zpět do pracovního procesu. Naše společná snaha a kvalita práce se cení! Je hrdým držitelem aktuálních ocenění Banka roku 2016, Bankéř roku 2016 a TOP zaměstnavatel 2017.

Komerční banka, a. s. Na Příkopě 33 114 07 Praha 1

www.kb.jobs.cz www.facebook.com/komercni.banka www.linkedin.com/company/komercni-banka www.youtube.com/user/komercnibanka

24

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

Tel.: 800 521 521 volna_mista@kb.cz


MÍSTO í n u l s ý v na

www.kb.jobs.cz

VÝ T S R E Č E JST T? N E V L O S B A PAK TOHLE MÍSTO DRŽÍME PRÁVĚ VÁM. NABÍZÍME NEJEN SKVĚLÉ MOŽNOSTI OSOBNÍHO RŮSTU, ALE I PŘÍJEMNÝ PRACOVNÍ KOLEKTIV. DÁME VÁM ŠANCI SPLNIT SI SVÉ SNY. PRO VÍCE INFORMACÍ NAVŠTIVTE KB.JOBS.CZ.


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmyslBankovnictví | Bankovnictví & Investice Investice| Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

Česká spořitelna Česká spořitelna je velkou bankou, která svým zaměstnancům dává velké možnosti. Rozvíjí jejich nadání, vzdělává je a poskytuje jim prostor, kde mohou uplatnit svoje zkušenosti. V našem týmu jsou osobnosti, které udávají trendy a nastavují směr českému bankovnictví, a jeho součástí teď můžete být i vy.

Tomáš Salomon Předseda představenstva

NABÍZÍME PRO STUDENTY Hledání není o tom, najít cestu, ale zjistit, kam všude můžeme jít. Zjisti, kam můžeš jít s Českou spořitelnou. Na našich kariérních stránkách si vyber stáž nebo brigádu a nastartuj svoji kariéru ve velké bance. Vyzkoušej si práci v různých odděleních a najdi to, co tě opravdu baví. Spolupracovat s námi můžeš také na psaní své bakalářské či diplomové práce. Stačí vyplnit formulář na www.velkemoznosti.cz/studenti a my tě propojíme s našimi odborníky.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Mladí, schopní a vzdělaní lidé jsou pro budoucnost banky klíčoví. Pravidelně proto spouštíme program České spořitelny pro čerstvé absolventy vysokých škol. U leadera českého bankovního trhu si vyzkoušíš různorodou práci a zjistíš, co tě fakt baví. Účast v Absolventském programu je prací na plný úvazek a dostaneš za ni řádně zaplaceno.

Moderní banka s nejdelší tradicí Jsme moderní bankou orientovanou na drobné klienty, malé a střední firmy, města a obce. Máme nezastupitelnou roli ve financování velkých korporací a v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. S počtem klientů, který dosahuje téměř 5 milionů, jsme největší bankou v České republice. Na českém trhu máme také nejdelší tradici, v roce 2015 jsme oslavili 190 let od založení. Naši klienti mají k dispozici nejširší rozsah bankovních služeb v České republice poskytovaných prostřednictvím poboček, bankomatů a platbomatů. Kvalita na prvním místě Jsme jedním ze základních pilířů českého bankovního systému. Od roku 2000 se můžeme opřít o silné zázemí středoevropské finanční skupiny Erste Bank. Naším cílem je nabídnout klientům přesně takové služby, jaké potřebují. Patříme k bankám, které udávají trend v zavádění moderních bankovních služeb i v technologických inovacích. Investujeme pro budoucnost Naše banka vznikla roku 1825, aby pomáhala lidem stát na vlastních nohou, a k tomu se hrdě hlásíme i dnes. Vzděláváme ke konkurenceschopnosti: každý rok podporujeme vzdělávání zhruba 10 miliony Kč. Od roku 2012 navíc prostřednictvím Nadace Depositum Bonum usilujeme o zkvalitnění výuky přírodovědných a technických oborů. Díky Nadaci České spořitelny jsme s těmi, od nichž se společnost odvrací – na pomoc potřebným jsme od roku 2002 poskytli již více než 240 milionů Kč. Boříme bariéry nejen na cestě k našim službám.

Česká spořitelna, a. s. Olbrachtova 1929/62 140 00 Praha 4

JAK SE PŘIHLÁSIT Všechny informace o možnostech, jak se zapojit, najdeš na našich kariérních stránkách www.velkemoznosti.cz/studenti. Vyber si svou vysněnou brigádu či stáž z naší aktuální nabídky, nebo nám rovnou napiš své představy a my ti vytvoříme stáž na míru.

www.velkemoznosti.cz www.facebook.com/ceskasporitelna sledujte Českou spořitelnu na LinkedIn hledejte #velkemoznosti na YouTube

26

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

Tel.: +420 733 624 421 lusouckova@csas.cz


„Jedna banka a spousta možností, kde by mě bavilo pracovat.“

Absolventský program Nauč se nové věci a získej motivující odměnu! O PROGRAMU Absolventský program trvá 1 rok a nabízí perfektní spojení profesního vzdělání a rozvoje, finančního ohodnocení a práce na projektech, které hýbou bankou. Budeš poznávat různá oddělení, setkávat se zajímavými osobnostmi a postupně získáš představu o své ideální práci. Letos vypisujeme 20 unikátních pozic. Jedná se o pozice na plný úvazek a základní podmínkou přihlášení je současné studium posledního ročníku magisterského studia – či jeho čerstvé absolvování (maximálně rok po promoci). NA CO SE JEŠTĚ MŮŽEŠ TĚŠIT? n Se skvělou partou dalších Trainees se zapojíš do projektu s dopadem na celou banku. n Minimálně 2 dny v měsíci strávíš na společném tréninku či školení. n Budeš pracovat v inspirativním týmu po boku zkušených mentorů. n Vícedenní stáž na pobočce ti odkryje, jak to chodí ve velké bance. n Budeš se rozvíjet na základě principu 70 (při práci): 20 (samostudium): 10 (vzdělávací a rozvojové aktivity). n Získáš nadstandardní mzdu a pracovní smlouvu na dobu určitou v délce 1 rok. A TO NENÍ VŠECHNO! n Díky modernímu pracovnímu prostředí a aplikacím Google můžeš občas pracovat z domova. n Budeš spolupracovat s vlastním mentorem – absolventem programu – který se stane tvým parťákem na celý rok. n Budeš se především aktivně zapojovat do velkých bankovních projektů a budeme očekávat, že přijdeš s nápadem, jak dělat věci ještě lépe či jinak! n 25 dnů dovolené, 5 dnů zdravotního volna a stravenky v hodnotě 95 Kč/den. n Vybavíme tě balíčkem rozvojových aktivit včetně možnosti využít osobního kouče.

Přidej se k nám! Více se dozvíš na www.velkemoznosti.cz/studenti


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmyslBankovnictví | Bankovnictví & Investice Investice| Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

Raiffeisenbank Historie skupiny Raiffeisen sahá do roku 1862, kdy Friedrich W. Raiffeisen vybudoval první družstevní bankovní asociaci. To byl základ pro dnešní finanční skupinu. Raiffeisenbank v České republice poskytuje široké spektrum služeb od roku 1993 v síti více než 120 poboček a klientských center. Naším majoritním akcionářem je rakouská Raiffeisen Bank International AG, působící již více než 25 let v řadě zemí regionu střední a východní Evropy, kde obsluhuje 14,8 milionu klientů v přibližně 2 800 pobočkách. Klademe velký důraz na budování vztahu s klienty a zachování dobrého jména profesionální a důvěryhodné banky. Že se to daří, o tom svědčí mnohá naše ocenění, zejména Nejlepší banka roku 2016 a Klientsky nejpřívětivější banka roku 2016.

Filip Šanda Personální ředitel

Naši zaměstnanci si na Raiffce nejvíce váží mnoha možností kariérního růstu, svých nadřízených a přátelské atmosféry. JACÍ JSOU U NÁS ŠÉFOVÉ? Každý je trochu jiný, to je normální. Bez rozdílu však podpoří váš profesní růst, dají vám prostor a ukáží směr.

NABÍZÍME PRO STUDENTY Studentům nabízíme mnoho brigádnických míst, které realizujeme formou dohody o provedení práce, nebo dohody o pracovní činnosti. Šikovným a ambiciózním studentům vysokých škol nabízíme trainee pozice, na kterých mají v rámci brigádnického úvazku možnost absolvovat zajímavý rozvojový program. Takže není na co čekat, stačí si vybrat pracovní místo a zaslat životopis.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY

JAKÁ JE U NÁS ATMOSFÉRA? Máme mimořádně dobré vztahy a efektivně spolupracujeme. Přestože jsme velká společnost, lidskost se u nás nevytrácí. Vždy najdete někoho, kdo vám ochotně pomůže. Kolegové si pochvalují neformální vztahy. JAK JE TO U NÁS S KARIÉROU? Svojí kariéru si každý řídí sám, manažer je oporou. Naši lidé mají mnoho příležitostí svou kariéru rozvinout a mít stále zajímavou práci. Interní posuny jsou u nás častější než jinde. Každý, kdo chce, má na to a je na stávající pozici jeden rok, má šanci.

Juniorská místa s férovým přístupem, kamarádské kolegy, široké spektrum bankovních oblastí, ve kterých se můžete najít. Pro top studenty nabízíme elitní 1,5 roční program, který zahrnuje rotace po bance, ale i rotaci do centrály RBI ve Vídni, stáž v USA, možnost účastnit se akcí pro naše top manažery. Raiffeisenbank a.s. Hvězdova 1716/2b 140 78 Praha 4

jobporadna@rb.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT Přihlaste se na našich kariérních stránkách http://rb.jobs.cz

rb.jobs.cz

Máme zde speciální sekci Student/Absolvent, ve které najdete pozice přímo pro vás.

www.facebook.com/RaiffeisenbankCZ www.linkedin.com/company/raiffeisenbank-cz www.youtube.com/user/RaiffeisenBankCz

28

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


„V RB CÍTÍM VELKOU PODPORU SVÉHO PROFESNÍHO A KARIÉRNÍHO ROZVOJE.“ Martin Novák Osobní poradce Praha

NEJLEPŠÍ JE ZAČÍT SPRÁVNĚ Vybíráme studenty a absolventy VŠ na juniorní pozice. www.rb.jobs.cz jobporadna@rb.cz


Petrochemický průmysl Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & InvesticeEnergetika | Energetika&&Plynárenství Plynárenství &&Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

ENERGETIKA & PLYNÁRENSTVÍ & PETROCHEMICKÝ PRŮMYSL TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

1. Skupina ČEZ

4. innogy

2. E.ON

5. ČEPS

3. Unipetrol

CHTĚLI BYSTE MÍT MOŽNOST KONTAKTOVAT ZAMĚSTNAVATELE PŘES SOCIÁLNÍ SÍTĚ? ROZHODNĚ NE 4,2 % SPÍŠE NE 20,1 %

ROZHODNĚ ANO 25,3 %

ANI ANO, ANI NE 15,5 %

SOCIÁLNÍ SÍTĚ SPÍŠE ANO 34,9 %

PERSONALISTÉ RADÍ

30

1.

Vytvořte si LinkedIN profil a hledejte zaměstnání na internetu.

2.

Proaktivně kontaktujte potenciální zaměstnavatele a budujte si síť kontaktů.

3.

Sledujte kariérní stránky zaměstnavatelů a na volná pracovní místa reagujte včas.

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


ODPOVĚDI PROFESIONÁLŮ Z PRAXE NA OTÁZKU:

Kontaktovali jste svého současného zaměstnavatele přes nějakou sociální síť? Pokud ne, chtěli byste v posledním ročníku vysoké školy tuto možnost mít? Anna Horáková HR specialista náboru a HR marketingu, Unipetrol RPA, s.r.o. ABSOLVENT

Vysoká škola ekonomie a managementu, o.p.s. Komunikace a lidské zdroje

ODPOVĚĎ

Ne, vzhledem k tomu, že jsem ve společnosti již déle působila. Když jsem do Unipetrolu cca před 5 lety nastupovala, sociální sítě v kontaktu s potenciálními kandidáty z řad absolventů nebyly ještě tak trendy, jak je to nyní. 

Jiří Salavec Specialista odbor Zajišťování systémových služeb, ČEPS, a.s ABSOLVENT

Fakulta elektrotechnická, ČVUT

ODPOVĚĎ

Se zaměstnavatelem jsem komunikoval e-mailem, telefonicky a formou osobních setkání. Ze sociálních sítí mi přijde vhodný k profesní komunikaci jen LinkedIn, nicméně jsem vždy preferoval ostatní formy kontaktu.

Tomáš Krbec OSS/BSS Developer, T-Mobile Czech Republic a.s. ABSOLVENT

Fakulta elektrotechnická, ČVUT

ODPOVĚĎ

Ne, já jsem raději pro akce typu veletrh práce, kde se lze setkat jak se zástupcem HR, tak i zástupcem technického oddělení. Já konkrétně jsem se tam setkal se současným nadřízeným a to mi velmi pomohlo s rozhodováním.

POD QR KÓDEM NALEZNETE KOMPLETNÍ ROZHOVOR S DANÝM PROFESIONÁLEM TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

31


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & InvesticeEnergetika | Energetika&&Plynárenství Plynárenství &&Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Petrochemický průmysl

TOP Zaměstnavatel

Skupina ČEZ Skupina ČEZ je největším energetickým uskupením v České republice i v celé střední a jihovýchodní Evropě. Kromě výroby, distribuce a prodeje elektřiny patří k jejím aktivitám i výroba a prodej tepla, prodej plynu, oblast telekomunikací, informatiky, jaderného výzkumu, projektování, výstavby a údržby energetických zařízení, těžby surovin nebo zpracování vedlejších energetických produktů. Skupina ČEZ reaguje na nové trendy v energetice a vstupuje do nových oblastí podnikání, aby svým zákazníkům mohla stále nabízet inovativní produkty odpovídající jejich poptávce. Při tom všem se řídí etickými zásadami a standardy zahrnujícími i odpovědné chování k zaměstnancům, společnosti a životnímu prostředí.

Michaela Chaloupková Členka představenstva a ředitelka divize správa

NABÍZÍME PRO STUDENTY Všem žákům a studentům středních i vysokých škol nabízíme exkurze do našich provozů. Studentům vysokých škol je určena stáž Letní univerzita na našich jaderných elektrárnách vč. možnosti získání stipendia. V naší nabídce také najdete témata závěrečných studentských prací. Šanci poznat fungování firmy zevnitř nabízí vysokoškolským studentům ČEZ Inovační maraton. Pro žáky partnerských SŠ pak máme připravené stáže – Jaderné, Distribuční a Energetické maturity.

Energetika je dynamickým oborem, na němž je závislá celá civilizace. Díky novým technologiím se navíc stále vyvíjí a současným trendem jsou obnovitelné zdroje a decentralizace výroby elektřiny, chytré sítě a rozvoj elektromobility. Aby Skupina ČEZ těmto trendům stačila, zaměstnává schopné a cílevědomé mladé lidi, kterým tak umožňuje být v centru přeměny evropské energetiky. V současné době Skupina ČEZ zaměstnává téměř 30 tisíc lidí a je vnímána jako prestižní zaměstnavatel. Svým zaměstnancům nabízí stabilní zázemí silné společnosti, odpovídající finanční ohodnocení i širokou škálu benefitů, ale především práci, která má smysl. V očích vysokoškoláků je Skupina ČEZ dlouhodobě vnímána jako jeden z nejatraktivnějších zaměstnavatelů v České republice.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Ve Skupině ČEZ každoročně otevíráme stovky pracovních příležitostí, z nichž některé jsou určené přímo čerstvým absolventům. Pro vysokoškoláky různých oborů nabízíme program ČEZ Potentials, který rozvíjí jejich dovednosti a talent. V oblasti distribuce a výroby elektrické energie nabízíme absolventská místa pro vysokoškoláky i středoškoláky s cílem získat potřebné odborné znalosti. Skupina ČEZ Duhová 1 140 00 Praha 4

JAK SE PŘIHLÁSIT Pro zájemce o uplatnění ve Skupině ČEZ máme připravené kariérní stránky www.kdejinde.cz, kde si může uchazeč vybírat z řady aktuálně otevřených pozic různých oborů – od technických, ekonomických, IT až po právnické – a také se dozvědět informace o Skupině ČEZ a programech pro studenty a absolventy.

www.kdejinde.cz www.facebook.com/PracevCEZu http://bitly.com/CEZIN www.youtube.com/user/SkupinaCEZ

32

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

Tel.: 211 041 111 Fax: 211 042 001 kdejinde@cez.cz


CHCETE PRACOVAT S UNIKÁTNÍMI TECHNOLOGIEMI? Začněte na kdejinde.cz a staňte se součástí Skupiny ČEZ

w w w.KDEJINDE.cz

Kde jinde to dokážete


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & InvesticeEnergetika | Energetika&&Plynárenství Plynárenství &&Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Petrochemický průmysl

TOP Zaměstnavatel

UNIPETROL Unipetrol je vedoucí skupinou v oblasti zpracování ropy, petrochemie a maloobchodního prodeje a distribuce pohonných hmot v České republice a je jedním z hlavních hráčů ve střední a východní Evropě. V roce 2005 se stal součástí největší rafinérské a petrochemické skupiny ve střední Evropě – PKN Orlen.

Michał Chmiel Personální ředitel

NABÍZÍME PRO STUDENTY Studenti chemických oborů mají možnost v unikátním Unipetrol výzkumně vzdělávacím centru (UniCRE) v Záluží u Litvínova pracovat v nejmodernějších laboratořích a poznat tak, jak vypadá špičkové středisko pro výzkum a vývoj v oblasti průmyslové chemie a enviromentálních technologií. S vybranými studenty spolupracujeme při psaní BP a DP. Dle momentálních interních potřeb aktualizujeme nabídku zkrácených úvazků. Školám po dohodě nabízíme možnost exkurzí.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY ABSOLVENTY SŠ I VŠ CÍLENĚ VYHLEDÁVÁME – ANEB KDO U NÁS NAJDE UPLATNĚNÍ: Absolventi chemických, elektrotechnických, strojních, dopravních a dalších technických oborů. Absolventům VŠ zejména technických a chemických oborů nabízíme účast ve dvouletém programu Absolvent, který prostřednictvím interního Tréninkového centra absolventům rozšíří a propojí jejich nabyté vzdělání s praxí.

Více než 4500 zaměstnanců Unipetrolu pracuje každý den na tom, aby byly uspokojeny potřeby našich zákazníků, partnerů i akcionářů, a aby byly naše produkty i služby cenově dostupné a příjemné. Jsme jedinou českou firmou vyrábějící paliva, která pohánějí vozidla v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Německu. Vyrábíme také oleje do jejich motorů. Patří nám největší síť čerpacích stanic v republice, která roste a neustále zlepšuje svou nabídku. Provozujeme také jeden z nejvíce integrovaných petrochemických komplexů v Evropě tak, aby byl schopný dodávat materiály pro výrobu v moderní ekonomice. Patříme mezi největší zaměstnavatele Ústeckého kraje, ale působíme i v Praze, Kralupech nad Vltavou, Pardubicích, Kolíně, Brně a Neratovicích. Spokojenost našich zaměstnanců je pro nás na prvním místě. V roce 2016 jsme při premiérové účasti obsadili 2. místo v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku v Ústeckém kraji a navíc se stali nejžádanější firmou Ústeckého kraje mezi studenty vysokých škol. V letech 2016 i 2017 jsme úspěšně obhájili 3. místo ve studii TOP Zaměstnavatelé v kategorii Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl, kterou pořádá Asociace studentů a absolventů. Zakládáme si na dlouhodobé spolupráci se svými zaměstnanci a vztah s nimi budujeme již na samém počátku. Nováčkům nabízíme tréninkové centrum i školicí programy, které jim pomůžou zapracovat se v bezpečném prostředí a následně je do ostrého provozu pošle již připravené. ODSTARTUJTE SVOU KARIÉRU S UNIPETROLEM. RÁDI VÁS PŘIVÍTÁME VE SVÝCH ŘADÁCH.

UNIPETROL Na Pankráci 127 140 00 Praha 4

info@unipetrol.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT V průběhu roku obsazujeme nejrůznější pracovní pozice napříč jednotlivými společnostmi skupiny Unipetrol. Aktuálně otevřené pozice naleznou zájemci na našich kariérních stránkách: http://unipetrol.jobs.cz FB profilu: volnamistavunipetrolu e-mailem: info@unipetrol.cz

34

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

http://unipetrol.jobs.cz/ www.facebook.com/volnamistavunipetrolu www.linkedin.com/company/unipetrol-a-swww.youtube.com/user/BenzinaCZ


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & InvesticeEnergetika | Energetika&&Plynárenství Plynárenství &&Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Petrochemický průmysl

TOP Zaměstnavatel

ČEPS Jsme jediným provozovatelem elektroenergetické přenosové soustavy v ČR. Dispečersky zajišťujeme rovnováhu mezi výrobou a spotřebou elektřiny v každém okamžiku. Obnovujeme, udržujeme a rozvíjíme přenosovou soustavu o napětí 220 a 400 kV. Všem účastníkům trhu s elektřinou poskytujeme přenosové služby za rovných a transparentních podmínek. Aktivně se podílíme na formování liberalizovaného trhu s elektřinou v České republice i v Evropě. Prostřednictvím přeshraničních vedení zajišťujeme propojení s elektrizačními soustavami sousedních zemí a organizujeme aukce na rezervaci kapacity přeshraničních vedení v rámci vnitrodenního trhu.

Jan Kalina Předseda představenstva

NABÍZÍME PRO STUDENTY Studenti jsou pro nás zdrojem inspirace jak na sobě pracovat také v roli potenciálního zaměstnavatele. Vysokoškolákům nabízíme účast na Letní škole, spolupráci při tvorbě diplomové práce, podporu v rámci Stipendijního programu nebo zajímavé exkurze. Studenti tak získají vhled do unikátního know-how v oblasti provozu, rozvoje a údržby přenosové soustavy.

Díky unikátnímu know-how, jedinečným znalostem, špičkovým technologiím a našemu poslání patříme k nejvýznamnějším společnostem na tuzemském trhu. Uplatňujeme moderní přístupy pro rozvoj, vzdělávání a odměňování našich zaměstnanců, podporujeme talentované jedince a tvoříme otevřenou a přátelskou firemní kulturu. Sídlo společnosti se nachází v Praze, významné provozovny máme také v oblastech Brno, Ostrava, Hradec u Kadaně, Kočín a Nošovice. Mezi naše firemní hodnoty patří vysoká úroveň podnikatelské etiky, respekt k životnímu prostředí, transparentnost, otevřenost a nediskriminační přístup. Podporujeme realizaci a rozvoj malých i větších projektů v kultuře, školství, vědě a výzkumu, pomáháme v oblastech zdravotnictví, charity, humanitární a sociální pomoci.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Různorodé pozice určené přímo pro absolventy inzerujeme průběžně na našich webových stránkách www.ceps.cz v sekci Kariéra. Působíme po celé republice a pro nové kolegy nabízíme intenzivní zaškolení. Během něj získají unikátní znalosti od profesionálů v oboru, a to vše v příjemném prostředí a přátelském kolektivu. ČEPS, a.s Elektrárenská 774/2 101 52 Praha 10

Tel.: +420 211 044 111 kariera@ceps.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT Veškeré informace k aktivitám pro studenty i k obsazovaným pracovním pozicím naleznete na webových stránkách www.ceps.cz v sekci Kariéra. V případě dotazů je možné kontaktovat odbor Personalistika na e-mailové adrese kariera@ceps.cz.

www.ceps.cz www.facebook.com/skupinaceps www.linkedin.com/company-beta/263172 www.youtube.com/user/CEPSvidea

36

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmyslInformační | Informační technologie technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

1. Microsoft

4. Avast

2. IBM

5. Tieto Czech

3. Seznam.cz

JAK/KDE ZÍSKÁVÁTE TIPY NA NABÍDKY ZAMĚSTNÁNÍ? (RESPONDENTI MOHLI VYBRAT VÍCE MOŽNOSTÍ)

TIPY NA ZAMĚSTNÁNÍ

RADY OD PŘÁTEL, SPOLUŽÁKŮ NEBO ZNÁMÝCH

63,6 %

PRACOVNÍ SERVERY (webové portály pracovních příležitostí)

60,3 %

WEBOVÉ STRÁNKY FIRMY

54,8 %

TISK: STUDENTSKÉ ČASOPISY

48,9 %

FACEBOOK

47,8 %

PLAKÁTY NA NÁSTĚNKÁCH NA VYSOKÝCH ŠKOLÁCH

30,1 %

EMAILEM (od vysoké školy, studentské organizace, firmy)

29,9 %

PŘEDCHOZÍ PRACOVNÍ ZKUŠENOST S FIRMOU (např. stáž)

28,0 %

VELETRHY PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ (jobfairy) NA UNIVERZITĚ

27,5 %

LINKEDIN

27,4 %

PERSONÁLNÍ AGENTURY

20,6 %

PŘEDNÁŠKY / PŘÍPADOVÉ STUDIE NA VYSOKÉ ŠKOLE

19,7 %

WEBOVÉ STRÁNKY UNIVERZITY

19,6 %

INDIVIDUÁLNÍ PREZENTACE FIRMY (náborová akce) NA UNIVERZITĚ

19,6 %

STUDENTSKÉ SERVERY

18,1 %

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NEBO EXKURZE VE FIRMĚ

17,5 %

TISK: BROŽURY, KTERÉ ROZDÁVAJÍ FIRMY

11,2 %

TISK: KATALOGY NA VELETRZÍCH PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ

10,9 %

TWITTER

10,4 %

GOOGLE+

9,3 %

ÚŘADY PRÁCE

8,3 %

PORADENSKÉ / STUDENTSKÉ CENTRUM NA VYSOKÉ ŠKOLE

6,9 %

ŠKOLENÍ (např. softskills) / SEMINÁŘE ORGANIZOVANÉ ZAMĚSTNAVATELI NA VYSOKÉ ŠKOLE

6,0 %

YOUTUBE.COM

5,9 %

TISK: SPECIÁLNÍ PŘÍLOHY DENNÍHO TISKU O ABSOLVENTECH

4,8 %

TISK: PUBLIKACE UNIVERZIT

3,1 %

PERSONALISTÉ RADÍ Je mnoho způsobů, jak se dozvědět o nabídce pracovních příležitostí pro absolventy.

38

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

Doporučujeme sledovat:

• Pracovní portály • Internetové stránky firem • Vytvářet si osobní kontakty a doporučení • Pracovat s profesní sociální sítí LinkedIN


ODPOVĚDI PROFESIONÁLŮ Z PRAXE NA OTÁZKU:

Jakým způsobem jste získávali tipy na nabídky zaměstnání? Z jakého zdroje jste se dozvěděli o současném zaměstnavateli?

Jakub Dohnal iOS programátor, Seznam.cz, a.s. ABSOLVENT

Fakulta informačních technologií, VUT Brno

ODPOVĚĎ

O Seznamu jsem se dozvěděl od kamaráda, který zde pracoval. Celkově bych řekl, že kontakty v tomto hrají velkou roli. Díky tomu jsem měl představu o tom, jak to uvnitř firmy funguje.

Kateřina Pejšková Configuration Manager, Tieto Czech s.r.o. ABSOLVENT

Informační studia se zaměřením na knihovnictví, Slezská univerzita v Opavě

ODPOVĚĎ

O Tieto jsem se dozvěděla v prvním ročníku z plakátů na nádraží (protože jsem dojížděla, vídala jsem je, stejně jako budovu firmy, denně). Přišlo mi zajímavé, že neustále hledají zaměstnance, proto jsem se začala vyptávat svých vyučujících, jaké mají s firmou zkušenosti. Ty se ukázaly jako skvělé. Od té doby jsem si začala přát v Tieto pracovat a v podstatě jsem jen čekala na nabídku práce, která by se mi líbila.

Iveta Vránová Controller, HEINEKEN Česká republika, a.s ABSOLVENT

Podniková ekonomika a management, VŠE

ODPOVĚĎ

Heineken zveřejňuje nabídky práce na pracovním portálu, kde jsem ji objevila i já. Zajímavé nabídky zaměstnání jsem dostávala i od personálních agentur a prostřednictvím LinkedIn a samozřejmě od kamarádů, kteří za doporučení vhodného kandidáta mohou od své firmy získat i tzv. „refferal bonus“.

POD QR KÓDEM NALEZNETE KOMPLETNÍ ROZHOVOR S DANÝM PROFESIONÁLEM TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

39


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmyslInformační | Informační technologie technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

Seznam.cz Vše začalo v roce 1996, kdy Ivo Lukačovič spustil svůj internetový projekt Seznam.cz. Tehdy ještě jako katalog odkazů na vybrané a dle jeho názoru nejzajímavější webové stránky. Myšlenka rozcestníku zajímavých stránek se postupem jednadvaceti let rozrůstala. Dnes už v Seznamu vyvíjíme desítky služeb a aplikací, které používá na 90 % Čechů s připojením k internetu. Znát budete určitě Vyhledávání, Mapy.cz, Seznam.cz Email, Stream.cz nebo vlastní zpravodajství Seznamu či Novinky.cz.

Helena Kuklíková Personální ředitelka

Neustále zkoušíme nové postupy a pracujeme s nejmodernějšími technologiemi. Na naše stránky zavítá denně přes tři miliony lidí. Většina Čechů u nás má svůj e-mail, někteří mají i více než jednu e-mailovou schránku, protože těch aktivních je u Seznamu registrováno na 8 milionů. Denně do nich přijde až 16 milionů zpráv. A podobná čísla si můžete představit u většiny dalších služeb, které Seznam.cz provozuje. Centrálu máme v Praze a k tomu 7 poboček po celé republice. Kolem 1 300 zaměstnanců u nás pracuje na tom, aby internet byl nejsilnější české médium a na něm Seznam.cz místem první volby.

NABÍZÍME PRO STUDENTY Aktuálně otevíráme již 3. ročník Trainee programu pro vysokoškolské studenty a nejeden Trainee u nás už zůstal pracovat. Právě máme otevřené pozice v oblasti online marketingu a pro juniorní vývojáře. Studentům poskytujeme i pomocnou ruku při vedení diplomových prací. Potkat se se Seznamáky a jejich prací můžete i na naší IT akademii a workshopech, které pořádáme, či na konferencích, kterých se účastníme. V neposlední řadě v Seznamu nebo v našem datovém centru Kokura pořádáme exkurze, na které studenty zveme. Čas od času hledáme také brigádníky – např. kalibrátory.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY V Seznamu nabízíme řadu pozic i pro absolventy bez praxe v oboru. Na juniorních pozicích je u nás možné začínat třeba jako optimalizátor PPC kampaní, junior programátor, administrátor apod. Šikovní absolventi jsou u nás vítaní a rozhodně se u nás neztratí. Nováčkům pomáhají i naši vlastní trenéři z interního oddělení vzdělávání. Na rychlou úvodní orientaci, zaučení a seznámení s našimi technologiemi a produkty tak nikdo v Seznamu není sám.

Seznam.cz, a.s. Radlická 3294/10 150 00 Praha 5

Tel.: +420 234 694 316 kariera@firma.seznam.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT Veškeré informace a přehled aktuálně nabízených volných pozic najdete na kariera.seznam.cz. Zde si můžete vybrat z nabídky volných míst tu, která by vám vyhovovala, a reagovat na ni přes odpovědní formulář. Pro ty, které žádná nabízená pozice nezaujala, nebo by nám rádi nabídli to, co umí v oblastech, které aktuální pozice vypsané nemají, případně pro ty, kteří mají další dotazy, jsme k dispozici i na e-mailu kariera@firma.seznam.cz.

40

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

https://onas.seznam.cz https://facebook.com/sledujseznam https://cz.linkedin.com/company/seznam.cz https://twitter.com/seznam_cz


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmyslInformační | Informační technologie technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

Tieto Czech Kdo jsme? Jsme tým 2 200 nadšených lidí, kteří v Ostravě a Brně vyvíjejí aplikace, spravují a navrhují IT řešení a prostřednictvím nejnovějších technologií zabezpečují chod firem, jako jsou vládní instituce, přední telekomunikační a mediální firmy, finanční společnosti i nejvýznamnější firmy v ocelářském či papírenském průmyslu. Budovat svou kariéru a rozvíjet odborné znalosti u nás můžeš v mnoha oblastech. Samozřejmě ani o inspiraci a sdílení zkušeností napříč zeměmi u nás není nouze a je na každém z nás, kterým směrem se vydá. Ale znáš to, prožitek je lepší než slova. Facebook ti pomůže k nám nakouknout pod pokličku a na jobs.tieto.cz se dozvíš, koho hledáme. Anebo si tam jednoduše navrhneš svou vlastní pozici.

Petr Lukasík Generální ředitel Tieto Czech

NABÍZÍME PRO STUDENTY • odborné praxe a studentské stáže (zkrácený úvazek) • mentora po celou dobu praxe/stáže • možnost naučit se různé technologie • spolupráci při tvorbě bakalářšké a diplomové prace • odborné přednášky, kurzy, prezentace, workshopy • přátelské prostředí • Tieto studentskou komunitu

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY • práci na mezinárodních projektech s možností práce přímo u klienta v zahraničí • aktivní využití jazyků – především angličtiny – a jazykové kurzy (angličtina, němčina, švédština...) • práci v týmu a sdílení know-how se špičkovými specialisty v oboru • pohodovou skandinávskou kulturu, otevřenost a neformálnost • možnost ovlivnit, na jaké pozici budou pracovat. Naše maximální podpora zaručena (certifikace, školení..)

Tieto Czech 28. října 3346/91 Ostrava

cz.jobs@tieto.com

JAK SE PŘIHLÁSIT Existují minimálně 3 způsoby:

jobs.tieto.cz

• přihlásíš se přímo na vybranou pozici, praxi/stáž na jobs.tieto.cz

www.facebook.com/TietoCorporation

• navrhneš si svou vlastní pozici na jobs.tieto.cz • ozveš se nám na email cz.jobs@tieto.com

www.linkedin.com/company/tieto www.youtube.com/user/TietoCorporation

42

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


U nás můžeš vyvíjet aplikace, spravovat nebo navrhovat IT řešení a prostřednictvím nejnovějších technologií zabezpečovat chod firem. • Buď součástí mezinárodních projektů a využívej aktivně cizí jazyk. • Sdílej know how se špičkovými specialisty v oboru. • Zažij skandinávskou kulturu s její otevřeností a neformálností. • Ovlivni, na jaké pozici budeš pracovat, my tě v tom maximálně podpoříme. • Začni již při studiu formou odborné praxe či studentské stáže.

Navrhni si svou vlastní pozici na jobs.tieto.cz


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie |Obchod Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

OBCHOD TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

1. IKEA

4. Ahold

2. Lidl

5. Alza.cz

3. MAKRO

JAKÉ AKTIVITY/AKCE POŘÁDANÉ SPOLEČNOSTMI PRO STUDENTY BY VÁS ZAJÍMALY A ZÚČASTNIL/A BYSTE SE JICH? (RESPONDENTI MOHLI VYBRAT VÍCE MOŽNOSTÍ)

STUDENTSKÉ STÁŽE

69,3 %

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE FIRMĚ/EXKURZE

56,6 %

ODBORNÉ PŘEDNÁŠKY

55,4 %

SETKÁNÍ SE ZAMĚSTNANCI, DEBATA O JEJICH PRÁCI

49,5 %

SPOLUPRÁCE NA BAKALÁŘSKÉ/DIPLOMOVÉ PRÁCI

48,4 %

WORKSHOPY SOUVISEJÍCÍ S PŘÍPRAVOU NA HLEDÁNÍ PRÁCE

40,1 %

ON-LINE SOUTĚŽE (zasílání zadání prostřednictvím internetu)

35,6 %

SPOLEČENSKÁ AKCE (PÁRTY)

33,2 %

SPORTOVNÍ AKCE/TEAMBUILDING

30,7 %

ONLINE ODBORNÉ PŘEDNÁŠKY (např. OnlineDays.cz, TechnicDays.cz)

26,1 %

SOUTĚŽ TYPU BUSINESS GAME VE FIRMĚ

20,4 %

SOUTĚŽ TYPU „NEJLEPŠÍ ESEJ“

5,2 %

JINÉ

0,5 %

AKCE SPOLEČNOSTÍ

PERSONALISTÉ RADÍ 1.

2.

3.

44

Pokud se považujete za aktivního studenta, který nechce čekat na „přebrané“ pracovní nabídky, choďte na akce pro studenty. Dozvíte se o zaměstnavateli detaily, které přes internet nemusí být zřejmé. Nejvíce ze všech akcí doporučujeme studentskou stáž delší než 3 měsíce, díky které poznáte, jak to u zaměstnavatele opravdu vypadá. Jakákoliv účast na další akci pořádané firmou je pro vás plus. Můžete například u pohovoru navázat na akci, na které jste byli. Hned pak jsou dveře do firmy pootevřenější.

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


ODPOVĚDI PROFESIONÁLŮ Z PRAXE NA OTÁZKU:

Jaké akce pořádané společnostmi pro studenty Vás na vysoké škole zajímaly? Myslíte si, že akce pořádané společnostmi jsou pro studenty přínosné? Eva Zapletalová Vedoucí prodejního oddělení, IKEA Brno IKEA Česká republika, s.r.o. ABSOLVENT

Speciální pedagogika – komunikační techniky (zaměření logopedie), Masarykova univerzita

ODPOVĚĎ

Abych byla upřímná, tak jsem se žádné takové akce nezúčastnila, ale věřím, že pro studenty to může být skvělá příležitost, jak poznat společnost lépe.

Petr Ludvík E-commerce Project Manager, Makro Cash & Carry ČR s.r.o. ABSOLVENT

VOŠ Informačních služeb

ODPOVĚĎ

Líbily se mi prohlídky přímo ve firmách, ukázali nám, jak to funguje, byl jsem v jedné firmě na začátku 3. ročníku, už si hledali lidi, i když jsme měli ještě jeden rok k ukončení studia.

Mgr. Martina Vágnerová Advokátní koncipientka, Advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák s.r.o. ABSOLVENT

Právnická fakulta, Univerzita Karlova

ODPOVĚĎ

Určitě si myslím, že velmi přínosnou akcí jak pro studenty, tak pro zaměstnavatele, je veletrh práce. Obě strany se tak mohou setkat tímto neformálním způsobem, pro zaměstnavatele je to přínosné z hlediska toho, že vidí, na jaké nabídky se uchazeči o práci zejména orientují a co by v rámci své činnosti mohli například vylepšit či upřednostnit, zatímco uchazeči zase ještě před „oficiálním“ ucházením se o práci v dané společnosti zjistí konkrétní skutečnosti, které je v jejich rozhodnutí buď ujistí, nebo naopak odradí se vůbec o práci u tohoto zaměstnavatele ucházet. Dále jsem se účastnila přednášek některých studentských organizací, a to včetně akcí, kdy se jednalo o zahraniční přednášející. Tyto přednášky měly mnohdy velmi vysokou úroveň a byly přínosné v mnoha ohledech.

POD QR KÓDEM NALEZNETE KOMPLETNÍ ROZHOVOR S DANÝM PROFESIONÁLEM TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

45


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie |Obchod Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

IKEA Česká republika Jsme rozmanitá skupina lidí, kteří sdílí vášeň pro zařizování domácnosti. Společné máme i hodnoty, které prostupují vším, co děláme, a pomáhají nám růst. Naše hodnoty se od založení společnosti v roce 1943 ve Švédsku nezměnily a jsou základem naší otevřené a čestné kultury. Vše se nese v duchu týmové práce, přímého jednání, neformálních vztahů a humoru. IKEA si dala před lety krásný cíl – vytvářet lepší každodenní život pro většinu lidí. Hlavně díky našim zaměstnancům se nám to téměř 75 let úspěšně daří. Prodáváme vlastní nábytek a bytové doplňky již ve více než 328 obchodních domech ve 28 zemích světa. Dobře víme, že za každým výrobkem se skrývají nadšené týmy, jimž vděčíme za existenci těchto produktů.

IKEA

V IKEA věříme v lidi. Nejlépe za nás mluví sami zaměstnanci IKEA.

„IKEA dává možnost rozvoje opravdu všem, bez rozdílu věku, pohlaví, vzdělání.“ Petra, manažerka oddělení služeb pro zákazníky, IKEA Brno

NABÍZÍME PRO STUDENTY Nejen brigádu. Každá práce je pro nás a fungování IKEA důležitá. Proto jsi jako student na stejné úrovni s ostatními kolegy a můžeš čerpat všechny benefity, které IKEA zaměstnancům nabízí. Pracovní dobu máme hodně flexibilní, takže se dá přizpůsobit tvým časovým možnostem a rozvrhu. Když se ti u nás bude líbit, máš dveře otevřené i po skončení studia. Podstatné je, jestli sdílíš naše hodnoty, nadšení a máš stejně pozitivní náhled na svět jako my.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Splnění snu. Když chceš pracovat v přátelském prostředí, chceš se rozvíjet a učit se nové věci, když máš nové nápady nebo si chceš zkusit práci v zahraničí, bude tě to u nás bavit. Nabízíme širokou škálu volných pozic. Začít můžeš v obchodním domě, v servisní organizaci nebo v oddělení nákupu. A za pár let z tebe může být třeba další ředitel či ředitelka obchodního domu, pokud budeš chtít. V IKEA je to možné, naši kolegové jsou toho důkazem. Záleží jen na tobě, kam svou kariéru budeš chtít nasměrovat.

„Každý, kdo chce něčeho dosáhnout, má v IKEA dveře otevřené.“ Vladimír, regionální manažer interiérového designu, Servisní organizace IKEA Česká republika, Maďarsko, Slovensko

„IKEA má tak neuvěřitelně silnou kulturu, že se tady zaměstnanci cítí opravdu dobře.“ Barbora, vedoucí oddělení marketingu, IKEA Praha-Zličín

„IKEA je zaměstnavatel, který o své zaměstnance dbá, respektuje rozdíly mezi jednotlivci a umožnuje jim růst.“ Ivan, vedoucí prodejního oddělení, IKEA Ostrava

IKEA Česká republika, s.r.o. Skandinávská 1 155 00 Praha 5

www.IKEA.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT Nejlépe na www.IKEA.cz/pracevikea. Tady najdeš přehled aktuálních volných míst a další informace, které by tě mohly o kariéře v IKEA zajímat. Nebo se podívej na www.facebook.com/IKEAceska do záložky Kariéra.

46

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

www.facebook.com/IKEAceska

www.youtube.com/IKEACeskaRepublika

IKEA.info@IKEA.com


Většina lidí vidí výrobky IKEA. My vidíme všechny ty inspirující osobnosti, které je umožnily.

Vy vidíte věci trošku jinak. My také. V IKEA věříme v lidi. Za každým výrobkem se skrývají skromné, nadšené týmy, jimž vděčíme za existenci těchto výrobků. Pojďte se s námi podívat na věci trochu jinak.


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie |Obchod Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

Lidl Česká republika Lidl je stabilní společnost a stabilní zaměstnavatel, který nabízí velmi dynamické pracovní prostředí. Hledáme lidi, kteří s námi budou chtít navázat dlouhodobou spolupráci a kteří se nebojí přiložit ruce k dílu. Nabízíme zevrubné zapracování, férové pracovní podmínky, otevřené a přímé jednání a kromě pravidelného navyšování mzdy i školení a rozvojové programy. Každý náš nový kolega a každá naše nová kolegyně prochází pečlivým zapracováním. Nejen naši prodavači a prodavačky, manažeři prodejen a regionální manažeři si vyzkoušejí práci na prodejně. Vybalování a doplňování zboží, rozpékání pečiva, třídění vrácených skleněných lahví nebo úklid prodejní plochy potká na začátku kariéry v Lidlu skutečně každého – od asistentek přes grafiky a právníky až po manažery. Poznají tak činnosti, které tvoří základ úspěchu společnosti Lidl.

Jana Skalická Vedoucí personálního resortu

NABÍZÍME PRO STUDENTY Každé léto oživuje skupinka stážistů naše oddělení nákupu, poznává jeho práci a současně sbírá první profesní zkušenosti. Studentům a studentkám se zájmem o obchod, marketing nebo reklamu, kteří mluví německy a chtějí nabrat první pracovní zkušenosti, nabízíme vždy od července do září letní stáže na naší centrále. Během stáže poznáte chod firmy s více než 9 000 zaměstnanci a osvojíte si řadu dovedností, které využijete ve svém profesním životě.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Pro ty, které láká práce v provozu, je určen dvouletý Trainee program zaměřený na pozici Regionálního manažera/ky, během kterého mají možnost seznámit se s fungováním naší společnosti úplně od začátku. Nově připravujeme další dva Trainee programy, které plánujeme otevřít na podzim tohoto roku. První se zaměřením na logistiku a druhý mezinárodní, jehož součástí bude i výjezd do zahraničí.

JAK SE PŘIHLÁSIT Navštivte naše kariérní stránky kariera.lidl.cz, kde naleznete podrobné informace k Trainee programům, letním stážím i aktuálně všechny otevřené pozice.

Důkladným zapracováním na prodejně provází nové zaměstnance školitel, na centrále a na logistických centrech pak zkušenější kolegové. Kromě toho má každý svého kmotra, na kterého se může obrátit v případě jakýchkoliv otázek týkajících se nejen práce, ale třeba i firemní kultury, zvyklostí atd. Šikovným a motivovaným se nabízí celá řada možností rozvoje a kariérního růstu jak v České republice, tak v rámci celého koncernu Lidl. Řada lidí, kteří dnes pracují na vedoucích pozicích, u nás začínala na prodejně. Postupně se díky svojí píli vypracovali přes pozice prodavačů, zástupců a manažerů prodejen až na pozice regionálních manažerů nebo specialistů na logistickém centru nebo na centrále. Jazykově vybavení kolegové a kolegyně se v interním výběrovém řízení mohou ucházet o volná místa jak na naší centrále v německém Neckarsulmu, tak v jednotlivých zemích, kde Lidl působí – od Anglie přes Rakousko až po Rumunsko a nově i ve Spojených státech.

Lidl Česká republika v.o.s Nárožní 1359/11 158 00 Praha 5

Tel.: +420 257 086 113 nabor@lidl.cz

kariera.lidl.cz www.facebook.com/lidlcesko www.linkedin.com/company/lidl-esk-republika-v-o-swww.youtube.com/user/LIDLCeskaRepublika

48

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie |Obchod Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

MAKRO Cash & Carry ČR Společnost MAKRO Cash & Carry ČR je jednou z divizí skupiny METRO AG, které najdete pod názvem MAKRO či METRO ve 30 zemích po celém světě. V letošním roce slavíme 20. rok působení na českém trhu.

Markéta Pavelková HR Director

NABÍZÍME PRO STUDENTY Pro studenty středních škol nabízíme možnost praxe na našich prodejnách či v MAKRO Akademii pod vedením pedagogů a odborníků na gastronomii. Pro studenty vysokých škol máme k dispozici zajímavý „trainee“ program. Jeho obsahem je práce na předem daném projektu v různých týmech centrály společnosti v trvání 6 nebo 12 měsíců. V jeho průběhu trainee za podpory odborného garanta připravuje vlastní řešení zadaného úkolu, které v závěru prezentuje členům vedení.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Pro absolventy pravidelně inzerujeme pozice na centrále, v prodejnách nebo v obchodním týmu. Rádi bychom také upozornili na program METRO Potentials. Ten zahrnuje praxi na manažerské pozici v provozu či na centrále v Praze i působení v jedné ze zemí skupiny MAKRO/METRO či na centrále v Německu. Jedná se o prestižní celosvětový program, který se zaměřuje na rozvoj talentů a jehož absolventi se uplatní na manažerských pozicích v rámci skupiny MAKRO/METRO.

Jsme tu pro naše zákazníky – od prodeje ke službám Zákazníkům jsme k dispozici ve třinácti velkoobchodních střediscích po celé České republice. Zaměřujeme se na velkoobchodní prodej širokého sortimentu potravinářského i nepotravinářského zboží registrovaným podnikatelům. Od roku 2008 jsme naše Cash & Carry služby rozšířili o přímou distribuci zboží pod názvem MAKRO Distribuce. Jedním z pilířů našeho úspěchu je početný tým obchodních zástupců, kteří jsou denně v kontaktu se zákazníky a přinášejí nám tak informace, díky nimž se můžeme dále rozvíjet. Pro naše zákazníky chceme být nejen plnohodnotným partnerem, ale také zdrojem inspirace. Proto vydáváme časopisy v oblasti gastronomie, například Epikure nebo Gastro, a nabízíme služby naší MAKRO Akademie, například kurzy vaření, přípravy menu, obsluhy v restauraci, manažerských dovedností či finančního řízení podnikání. MAKRO Akademie je díky svému vybavení a použitým technologiím unikátním zařízením v rámci střední Evropy. Kdo jsou naši zákazníci Našimi zákazníky jsou hotely, restaurace, závodní jídelny, bary, cateringové firmy a další podnikatelé z oblasti HoReCa. Do našich velkoobchodních středisek pak přicházejí na nákupy jak maloobchodníci, tak zástupci institucí, jako jsou orgány státní správy, školy či nemocnice. Tomu odpovídá i balení potravin – více menších balení pro maloobchodníky a produkty o větších objemech pro gastronomii. Ve společnosti MAKRO jsme akční. Jsme otevření novým příležitostem a podnětům a navzájem se podporujeme. Pokud vám tyto hodnoty nejsou cizí, dejte nám o sobě vědět. Třeba právě vy rozšíříte náš tým, ve kterém společně pomáháme podnikatelům růst. Těšíme se na vás.

MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. Jeremiášova 1249/7 155 00 Praha 5

Tel.: +420 220 389 112 info@makro.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT Ať už vás zaujme jakýkoliv z nabízených programů či máte zájem o pozici na plný úvazek pro absolventy, neváhejte a podívejte se na stránky www.makro.cz/kariera. Zde po celý rok najdete aktuální nabídku pozic i projektů v rámci „trainee“ programu. Program METRO Potentials vyhlašujeme na našich karierních stránkách jednou ročně, a to vždy na jaře. Těšíme se na váš životopis, motivační dopis a hlavně na vás.

50

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

www.makro.cz www.facebook.com/makro.cz www.linkedin.com/company/makro-cash-and-carry-cr www.youtube.com/user/makrocr


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod |Pojišťovnictví Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

POJIŠŤOVNICTVÍ TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

1. Česká pojišťovna

4. Všeobecná zdravotní pojišťovna

2. Allianz pojišťovna

5. ING/NN Group

3. Kooperativa pojišťovna

JAKÉ MÁTE ZKUŠENOSTI PŘI STUDIU? (RESPONDENTI MOHLI VYBRAT VÍCE MOŽNOSTÍ)

PRACOVNÍ ZKUŠENOST MIMO OBOR MÉHO STUDIA V ČR

64,8 %

PRACOVNÍ ZKUŠENOST V OBORU MÉHO STUDIA V ČR

57,1 %

JINÁ DOBROVOLNÁ (NEPLACENÁ) ČINNOST MIMO VYSOKOU ŠKOLU

27,6 %

JINÉ VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY NABÍZENÉ ZAMĚSTNAVATELI (např. workshopy, případové studie, apod.)

16,2 %

PRACOVNÍ ZKUŠENOST MIMO OBOR MÉHO STUDIA V ZAHRANIČÍ

14,7 %

ČLENSTVÍ VE STUDENTSKÉ ORGANIZACI / STUDENTSKÉM PROJEKTU NA VYSOKÉ ŠKOLE

11,3 %

SAMOSTATNÁ VÝDĚLEČNÁ ČINNOST (OSVČ)

11,2 %

PROGRAM STUDENTSKÝCH ZAHRANIČNÍCH POBYTŮ (např. erasmus)

11,1 %

ZAHRANIČNÍ PRAXE, STUDIUM V ZAHRANIČÍ

10,8 %

PRACOVNÍ ZKUŠENOST V OBORU MÉHO STUDIA V ZAHRANIČÍ

8,9 %

STUDENTSKÁ SAMOSPRÁVA NA VYSOKÉ ŠKOLE (akademický senát)

1,9 %

JINÉ

3,6 %

ZKUŠENOSTI PŘI STUDIU

PERSONALISTÉ RADÍ 1. 2. 3. 4.

52

Kariéře se věnujte už na vysoké škole. Choďte na brigády a stáže sbírat zkušenosti. Vyzkoušejte si i nějakou fyzicky náročnou práci. Pak budete vědět, proč chcete vysokou školu dokončit. Na praxi jděte při vysoké škole, naučí vás to time managementu a zjistíte, jak daleko či blízko je teorie od praxe. Při praxi se dobře rozhlížejte. Možná je to váš budoucí zaměstnavatel po ukočení vysoké školy. Pokud se vám na praxi nelíbí, odejděte.

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


ODPOVĚDI PROFESIONÁLŮ Z PRAXE NA OTÁZKU:

Získávali jste již při studiu nějaké pracovní zkušenosti? Jak náročné to bylo v kombinaci se studiem?

Ing. Simona Michalcová Relationship manager affluent, Komerční banka, a.s. ABSOLVENT

Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, Slezská univerzita v Opavě

ODPOVĚĎ

Při bakalářském studiu jsem po celou dobu pracovala brigádně jako servírka. To bylo relativně možné časově propojit, ale následné dálkové studium při práci už bylo náročné.

Ing. Lukáš Tacina Specialista oddělení údržby Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. (HMMC) ABSOLVENT

Mechatronika, VŠB – Technická univerzita Ostrava

ODPOVĚĎ

Samozřejmě, bez těžce vydělaných peněz na brigádách bych nebyl tam, kde jsem teď. Když si to člověk vyšlape tak říkajíc od píky, tak si více váží každého pracovního úspěchu. Od střední školy to byly brigády ve stavebních firmách. Při vysoké jsem se snažil hledat brigády, které by mě už posunuly dále i technicky a znalostně v mém oboru. Pokud člověk chce, tak zvládne hodně. Co se kombinace práce a studia týče, je proto potřeba obětovat svůj volný „studentský“ čas, ale výsledkem byla finanční odměna a dobrá zkušenost do budoucna. 

Anna Horáková HR specialista náboru a HR marketingu, Unipetrol RPA, s.r.o. ABSOLVENT

Vysoká škola ekonomie a managementu, o.p.s.

ODPOVĚĎ

Ano, vzhledem k tomu, že jsem byla z domova vedená k tomu, že co nadstandardního požaduji, na to si mám vydělat, zjistila jsem, že být částečně samostatná má své výhody.  Aktivně jsem pracovala na zkrácené úvazky od 16 let. Ať už to byla pozice prodejní asistentky, hostesky, administrativní podpory v kanceláři a další, vždy jsem cítila, že je to část mých pomyslných profesních schodů a na nabyté zkušenosti budu ráda vzpomínat.

POD QR KÓDEM NALEZNETE KOMPLETNÍ ROZHOVOR S DANÝM PROFESIONÁLEM TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

53


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod |Pojišťovnictví Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

Česká pojišťovna Nastartovat svou kariéru ve společnosti, která zaujímá pozici lídra trhu, je pro každého absolventa jistě velkou příležitostí. Česká pojišťovna takovým lídrem je a pro vysokoškoláky nabízí řadu příležitostí, jak se uplatnit. Studenti a absolventi vysokých škol jsou pro nás cenným zdrojem talentů. Jsou nadšení, aktivní, přinášejí nové přístupy a nápady. Jejich energie, neotřelý pohled na věc a nadšení nás dokáží inspirovat, přinášet nová řešení a posouvat nás zase o něco dále. Na oplátku jim dokážeme poskytnout zajímavé kariérní příležitosti, zázemí stabilní společnosti a velkou podporu na startu kariéry.

Marek Jankovič Generální ředitel

NABÍZÍME PRO STUDENTY Studentům vysokých škol nabízíme propracovaný systém odborných stáží v různých atraktivních oblastech společnosti. Součástí roční stáže je i společný projekt a řada neformálních setkání. Uplatnění u nás mohou najít i formou krátkodobých, ale především dlouhodobých brigád s možností následného pokračování na hlavní pracovní poměr po ukončení studia.

Práce u nás je náročná, ale také výjimečná. Dává možnost poznat řadu zajímavých lidí a získat cenné zkušenosti, které jinde než v silné společnosti, která je součástí mezinárodní skupiny, nezískáte. V České pojišťovně pracuje řada zaměstnanců, kteří se vypracovali z čerstvých absolventů na pozice specialistů a manažerů. Proč byste jedním z nich nemohli být právě vy! Marek Jankovič Generální ředitel O České pojišťovně Česká pojišťovna má dlouhou a bohatou historii. Je nejstarším pojišťovacím ústavem v českých zemích a její tradice se odvíjí od 27. října 1827. I po 190 letech Česká pojišťovna zůstává inovativní firmou zakládající si na svých tradicích. To z ní činí silnou univerzální pojišťovací instituci poskytující jak individuální životní a neživotní pojištění, tak pojištění pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových, podnikatelských rizik a zemědělství. Právem je tak Česká pojišťovna považována za dlouhodobého lídra českého pojistného trhu.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Absolventům VŠ nabízíme uplatnění získaných znalostí a dovedností v praxi napříč celou společností. Juniorní pozice k tomu určené umožňují dále se vzdělávat a získávat know-how našich expertů. Příležitost pro nahlédnutí pod pokličku pojišťovnictví pro absolventy všech oborů umožňuje například i naše Pojišťovácká akademie. Česká pojišťovna, a.s. Na Pankráci 123 140 00 Praha 4

recruitment@ceskapojistovna.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT Odborné stáže a všechny pozice vhodné pro studenty a absolventy jsou inzerovány na karierních stránkách České pojišťovny www.ceskapojistovna.jobs.cz. Pokud si nevyberete z aktuálních nabídek, můžete nám svůj životopis zaslat na e-mail recruitment@ceskapojistovna.cz.

http://ceskapojistovna.jobs.cz www.facebook.com/ceskapojistovna www.linkedin.com/company/ceska-pojistovna www.youtube.com/user/ceskapojistovna

54

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod |Pojišťovnictví Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

Allianz pojišťovna Staňte se součástí týmu, který dělá velké věci. Jsme silným, stabilním a vyhledávaným zaměstnavatelem. Jsme největší pojišťovnou na světě již déle než 125 let, naše značka patří mezi globálně 55 nejhodnotnějších. Našich144 tisíc zaměstnanců z více než 70 zemí se stará o 83 milionů klientů. Určujeme trendy pojistného trhu v nabídce moderních produktů, kvalitě servisu i vztahů s klientem. Nastartujte svoji úspěšnou kariéru s Allianz. Úspěch naší společnosti je v rukou našich lidí. Chceme spolupracovat s těmi, kteří mají zájem aktivně se podílet na svém vlastním růstu i dalším rozvoji světoznámé značky.

Nelly Talášková Head of HR

Stavíme na profesionalitě a talentu lidí. Naše firemní kultura je založena na výkonu, osobní odpovědnosti, týmové spolupráci, vzájemné důvěře a radosti z toho, co děláme. Paříž, New York, Kuala Lumpur, Mnichov...i tam můžete mít svůj pracovní stůl v barvách Allianz.

NABÍZÍME PRO STUDENTY

Dejte nám o sobě vědět!

Začínají v Allianz obvykle jako brigádníci a velká část z nich přechází do trvalého pracovního poměru. To je i příběh Adély. Nastoupila do Trainee programu Allianz a po 3 měsících se posunula do pozice Specialisty v HR oddělení. Nyní zodpovídá za oblast odměňování a dále se rozvíjí v rámci programu Talent Pool.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Za poslední dva roky našlo uplatnění v barvách Allianz 56 čerstvých absolventů nejrůznějších vysokých škol. Před sedmi lety to byl i Petr. Začínal jako likvidátor pojistných událostí, ale protože jej to „táhlo“ k výpočetní technice, propojil svoji původní profesi s IT a stal se analytikem řízení změn. Nyní je vedoucím týmu vývoje software v IT. Allianz pojišťovna, a. s. Ke Štvanici 656/8 186 00 Praha 8 - Karlín

job@allianz.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT Z brigádníka zaměstnancem, nebo ze studenta manažerem? Nic není nemožné – můžete jím být třeba Vy! www.allianz.jobs.cz

www.allianz.jobs.cz www.facebook.com/AllianzPojistovnaCZ www.linkedin.com/company/allianz www.youtube.com/c/AllianzTvCzechRepublic

56

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


Staňte se součástí týmu, který dělá velké věci. Uhodnete, co vše jsme pojistili?

Pojistili jsme již například: Největší budovu světa Petronas Towers v Kuala Lumpur v Malajsii, leteckou společnost Lufthansa, 80 % všech amerických lmů – třeba i „bondovky“, největší závěsný most Tsing Ma Bridge v Hongkongu či rychlovlaky Eurostar.

www.allianz.jobs.cz S vámi od A do Z


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod |Pojišťovnictví Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

Kooperativa pojišťovna Říkáme o sobě, že jsme pojišťovna pro život, jaký je. Někdy smutný, někdy veselý, často vrtkavý. Abychom dokázali své klienty proti všem životním vrtochům správně pojistit, musíme životu a lidem správně rozumět. Zkrátka život a lidé jsou pro nás nesmírně důležití a za vším, co děláme, vždy vidíme tváře a životní příběhy. Máte to podobně? Pak si určitě budeme rozumět. Jsme univerzální pojišťovna, která nabízí plný sortiment služeb a všechny standardní druhy pojištění pro občany, drobné firmy i velké podniky. Jsme česká firma se stabilním zázemím skupiny Vienna Insurance Group. Kvalita poskytovaného servisu je pro nás stejně důležitá jako porozumění každodennímu životu. Důvěru stavíme na rychlém a osobním řešení nejen u pojistných událostí, ale také při sjednání smlouvy nebo běžném kontaktu.

Jan Března Ředitel Personálního úseku

NABÍZÍME PRO STUDENTY Nabízíme vám spolupráci při psaní bakalářských a diplomových prací. Při stážích poznáte, jak to u nás chodí a jak se pracuje ve vybraném oddělení.

Kooperativa je součástí Vienna Insurance Group (VIG). Jde o předního specialistu na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Kolem 50 společností ve 25 zemích tvoří koncern s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům. Na burze kótovaná Vienna Insurance Group je podnikem s nejvyšším ratingem v rámci hlavního indexu Vídeňské burzy ATX; akcie jsou kótovány i na Burze cenných papírů Praha.

Při brigádách získáte pracovní zkušenosti v rámci dlouhodobější spolupráce. Rádi zapojíme studenty středních, vyšších odborných i vysokých škol.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY TRAINEE PROGRAM Jedná se o program pro absolventy a studenty posledních ročníků vysokých škol. Je to skvělá příležitost připravit se na dráhu specialisty či manažera. Výhodou je, že se seznámíte s jednotlivými odděleními společnosti a jejich aktivitami. Získáte pracovní smlouvu na částečný nebo plný úvazek a stanete se klasickým zaměstnancem společnosti včetně všech výhod a benefitů. Po roce vám pomůžeme vybrat pozici, která vám nejvíc sedne.

Kooperativa pojišťovna, a.s. Vienna Insurance Group Pobřežní 665/21 186 00 Praha 8

Tel.: 956 420 931 Fax: 956 449 008 trainee@koop.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT Zašlete nám svůj životopis společně s motivačním dopisem na trainee@koop.cz. Do předmětu e-mailu uveďte, v jakém regionu chcete Trainee program absolvovat (Praha, Brno, České Budějovice, Plzeň, Olomouc, Ostrava, Liberec, Pardubice).

www.koop.cz/trainee www.facebook.com/KOOPCZ www.linkedin.com/company/kooperativa www.youtube.com/user/KOOPERATIVACZ

58

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod |Pojišťovnictví Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky Přemýšlíš o své budoucí práci? Do jaké firmy bys chtěl nastoupit a jaké firmě a práci věnovat většinu svého každodenního času a úsilí? Není to lehká volba.

Aneta Skřejpková Absolventka Trainee programu

NABÍZÍME PRO STUDENTY Trainee program, ve kterém můžeš zkusit převést teorii do praxe, a to v oborech jako právo, ekonomie, účetnictví, HR, IT a dalších. Můžeme spolupracovat pár měsíců, ale i roky. Na začátku pro nás není důležitý skill, ale will.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Pokud chceš rovnou skočit do pracovního procesu, pak můžeme nabídnout spoustu pozic, které jsou pro mladé nadšence bez praxe jak dělané. A to po celé republice! Další možností, jak po škole nastartovat kariéru, je Trainee program. Ten využíváme i jako cestu pro spolupráci s naším odcházejícím kolegou, který ti předá potřebné informace a výrazně ti ulehčí start v novém prostředí.

PROČ NEPRACOVAT V KORPORÁTU Spousta lidí touží po práci v renomované nadnárodní korporátní firmě. Je to lákavé. Snad všichni tam chtějí a je snem každého absolventa najít svůj „DREAM JOB“. Je to ale opravdu práce pro tebe? V anonymních, virtuálních, anglicky mluvících kolektivech, kde některé své kolegy nikdy neuvidíš a nikdy se s nimi nesetkáš? Chceš být jen malinkým kolečkem obrovského soustrojí, ve kterém neuvidíš ani začátku a ani konce? Chceš dělat jen pořád dokola se opakující úzce specializovanou práci? A máš zapotřebí pracovat v prostředí, kde je vše přísně stanoveno vnitřními předpisy až do té úrovně, že si nebudeš moci vybrat, co smíš nosit do práce na sobě? PROČ NEPRACOVAT VE START-UPU A co takhle hledat práci v nějakém mladém novém rozvíjejícím se start-upu? Třeba bys tam měl možnost rozvinout vše, co umíš, nikdo by tě neomezoval, mohl bys pracovat na 100 % nebo na víc... Ale nebude to nakonec spíše tak, že budeš pracovat pořád? Nebude hlavní firemní kulturou, že práci a snaze něco dokázat všichni obětují vše? Zbude ti nějaký osobní život? Není práce ve start-upu velkým neřízeným chaosem, který nakonec nemusí k ničemu být? Také by to mohla být úplná ztráta času a ty přece potřebuješ získat smysluplnou praxi. A navíc, půjčí banka na hypotéku někomu, kdo bude mít jen krátký pracovní kontrakt, který možná skončí ke dni ukončení podpory start-upu? Není zde těch rizik příliš? ZKUS PRÁCI U NÁS Jestli hledáš práci ve firmě, která je něčím mezi nadnárodní korporací a neřízeným start-upem, proč nezkusit Všeobecnou zdravotní pojišťovnu. Podívej se na  WWW.ZDRAVAKARIERA.CZ a vyber si.

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky Orlická 4/2020 130 00 Praha

JAK SE PŘIHLÁSIT Všechny aktuální nabídky najdeš na www.zdravakariera.cz pod heslem TRAINEE. V případě, že tě žádná pozice nezaujme, stačí napsat na e-mail: USTREDI.PRACE@VZP.CZ, napsat nám něco o sobě, přiblížit, jaká práce by tě bavila a v jaké lokalitě.

60

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

www.zdravakariera.cz www.facebook.com/vzpcr www.linkedin.com/company/vzp

Tel.: 952 222 222 ustredi.prace@vzp.cz


JSME FIRMA, KTERÁ NABÍZÍ SPOUSTU MOŽNOSTÍ. PŘIDEJTE SE K NÁM A PŘESVĚDČTE SE SAMI

Práce u sn VZP

DA UŽ „PRACUJI TADY RÁ

SKORO DEVĚT LET...

CHCE

?

Y SE TĚŠÍME. A VY

M TAK NÁM NAPIŠTE.

NY?

RAVOTNÍ POJIŠŤOV

MU NEJVĚTŠÍ ZD TE BÝT POSILOU TÝ

K. V. („BRENĎÁK”, 33 LET)

WWW.ZDRAVAKARIERA.CZ


průmysl Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví Spotřebitelský | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

SPOTŘEBITELSKÝ PRŮMYSL TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

1. Plzeňský Prazdroj

4. Kofola

2. Coca-Cola HBC Česko a Slovensko

5. L‘Oréal

3. HEINEKEN

JSTE OCHOTNI PŘESTĚHOVAT SE DO JINÉHO MĚSTA V ČR ZA  ZAJÍMAVOU PRACOVNÍ NABÍDKOU?

KOLIK ČASU JSTE OCHOTNI ZA PRACÍ DOJÍŽDĚT DENNĚ V JEDNOM SMĚRU?

URČITĚ NE 4,1 % SPÍŠE NE 13,2 %

VÍCE NEŽ MÉNĚ NEŽ MAX. 90 MINUT 15 MINUT 1,8 % 0,8 % 90 MINUT 3,5 %

URČITĚ ANO 26,6 %

MAX. 30 MINUT 22,3 %

NEVÍM 17,6 %

STĚHOVAT SE

MAX. 60 MINUT 37,9 %

DOJÍŽDĚNÍ

SPÍŠE ANO 38,5 %

PERSONALISTÉ RADÍ 1.

2.

3.

4.

62

Pokud se vám naskytne zajímavá pracovní nabídka a nemáte v ČR závazky, doporučujeme hned po ukončení vysoké školy vycestovat. S dětmi už je to daleko obtížnější. Pokud chcete budovat kariéru, budete se s velkou pravděpodobností muset smířit, že kariéra se zpravidla dělá ve větších městech. Nejlepší místo pro budování kariéry je Praha, kde má své hlavní sídlo většina mezinárodních firem s pobočnou v ČR. Doporučujeme volit místo pracoviště v dobré dojezdové vzdálenosti od bydliště. Ušetří vám to spoustu času, které můžete věnovat volnočasovým aktivitám.

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

MAX. 45 MINUT 33,7 %


ODPOVĚDI PROFESIONÁLŮ Z PRAXE NA OTÁZKY: 1.

2.

Museli jste se přestěhovat za prací pro současného zaměstnavatele ze svého rodného města? Pokud ano, proč jste se rozhodli přestěhovat? Kolik času denně dojíždíte do práce v jednom směru? Kolik času by pro Vás představovalo snesitelné maximum? Ing. Jan Brabec, MBA Area Sales Manager pro On-trade, Heineken Česká republika, a.s. ABSOLVENT

Vysoká škola ekonomie a managementu

ODPOVĚĎ 1

Ne, nemusel jsem se stěhovat a raději bych dojížděl každý den 100 km do Prahy za prací, než abych se musel vzdát svého domova. Důvod je prostý, potřebuji ke svému životu naše Jizerské hory, kam si člověk může v zimě zajet na běžkách nebo v létě na kole „dobít baterky“. Výhodou bylo, že i moje přítelkyně našla po VŠ práci v Jablonci, o to bylo naše rozhodování jednodušší. ODPOVĚĎ 2

Vzhledem k mé práci je to různé, ale nedělá mi problém jezdit párkrát za týden přes 200 km do práce, ať už za našimi zákazníky, nebo do kanceláře v Krušovicích. Čas potřebný na cestování pro mě v současné době není až tak podstatný, a to s ohledem na to, že prozatím nemáme děti. Důležitější jsou pro mne náklady, které by byly spojené s dojížděním.

Eva Zapletalová Vedoucí prodejního oddělení, IKEA Brno IKEA Česká republika, s.r.o. ABSOLVENT

Speciální pedagogika – komunikační techniky (zaměření logopedie), Masarykova univerzita

ODPOVĚĎ 1

Ze svého rodného města jsem se přestěhovala do Brna kvůli škole. Když jsem školu dokončila, tak jsem v Brně zůstala právě kvůli práci, ale primárně jsem se přestěhovala kvůli vzdělání. ODPOVĚĎ 2

Denně dojíždím cca 30 minut. Cestováním do práce bych nechtěla strávit více než 45–60 minut.

Mgr. Petr Chytil Advokátní koncipient, Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář ABSOLVENT

Právnická fakulta, Univerzita Karlova

ODPOVĚĎ 1

Stěhovat jsem se nemusel. ODPOVĚĎ 2

Cca 20 minut. Snesitelné maximum pro mě představuje 45 minut.

POD QR KÓDEM NALEZNETE KOMPLETNÍ ROZHOVOR S DANÝM PROFESIONÁLEM TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

63


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví Spotřebitelský | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie průmysl

TOP Zaměstnavatel

Plzeňský Prazdroj KDO JSME? • Jsme jedničkou na českém trhu s téměř 50% podílem. • Jsme součástí nadnárodní skupiny, což nám dává silné zázemí. • Naše značky budujeme a opečováváme v lokálním prostředí pomocí nejmodernějšího technického vybavení. • Náš úspěch stojí na vysoké profesionalitě a cílevědomé práci našich lidí. Jsou to nejcennější, co máme. Podporujeme jejich rozvoj a kariéru. • Jsme zodpovědnou společností, staráme se o to, aby naše práce byla v souladu s ochranou životního prostředí.

Tom Verhaegen

Chceš se o nás dozvědět víc? Podívej se na www.prazdroj.cz

Generální ředitel

NABÍZÍME PRO STUDENTY LETNÍ PLACENÉ STÁŽE aneb nauč se, jak funguje největší česká pivovarnická společnost a otevři si cestu k excelentní kariéře! • 10 týdnů v průběhu prázdnin (placené, full-time) • Reálný projekt • Trénink prezentačních dovedností a kolzultace • Společná teambuildingová akce všech stážistů • Závěrečná prezentace pro nejvyšší vedení firmy

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY TRAINEE PROGRAMY pro nejúspěšnější stážisty, kteří budou mít možnost stát se jedním z našich vrcholových manažerů! • 24 měsíců (placené, full-time) • Future Leaders Programme pro komerční obory a finance • Tři speciální Technical Graduate Programme pro technické obory – Brewing, Packaging Engineering a Supply Chain • Reálné mezinárodní projekty • Tréninky soft-skills Kromě Trainee programů nabízíme i mnoho pracovních pozic vhodných pro čerstvé absolventy!

JAK SE PŘIHLÁSIT Více info o nabízených možnostech se dozvíš na www.prazdroj.cz/kariera, kde se také můžeš na jakoukoliv stáž či pozici přihlásit! Tak nastartuj svou excelentní kariéru #posvyose!

Plzeňský Prazdroj, a.s. Ovocný trh 8 110 00 Praha 1

Tel.: 739 620 868 eva.puhlovska@pilsner.sabmiller.com

www.prazdroj.cz www.facebook.com/plzen.prazdroj www.linkedin.com/company/plzensky-prazdroj www.youtube.com/PlzenskyPrazdroj1

64

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


Excelentní příležitost začít kariéru #posvyose!

Info o možnostech, které ti Prazdroj nabízí, najdeš na

www.prazdroj.cz/kariera


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví Spotřebitelský | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie průmysl

TOP Zaměstnavatel

HEINEKEN Česká republika HEINEKEN ve světě Jsme druhou největší pivovarnickou skupinou na světě a evropskou jedničkou mezi výrobci piva. Zaměstnáváme přibližně 81 tisíc lidí ve více než 70 zemích po celém světě. Ve 160 pivovarech ročně produkujeme přes 180 milionů hektolitrů těch nejlepších piv. HEINEKEN v České republice Pokud máš zájem o neformální prostředí rodinné korporace, nabízíme Ti práci, která má správný říz. Kde budeš hrdý na to, co děláš a kde můžeš nastartovat svoji kariéru v mezinárodním prostředí, v němž je kladen důraz na lokální značky.

Nikolay Mladenov General Manager

NABÍZÍME PRO STUDENTY Pokud si stále ještě student střední nebo vysoké školy, nabízíme Ti krátkodobé či dlouhodobé zaměstnání především v administrativních pozicích, letní brigády či stáže. Vše záleží na Tvém požadavku a odhodlání. Praxi můžeš získat i v rámci zkrácených úvazků, které nabízejí flexibilní pracovní dobu.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Do našich pivovarů hledáme talenty, kteří chtějí nahlédnout do zákoutí výroby, stáčíren nebo engineeringu. Pokud máš vášeň pro obchod, ambice a motivaci bojovat za naše značky na pivním trhu, můžeš začít jako obchodního zástupce a postupnými rozvojovými aktivitami se dostat třeba až na Area Sales Managera! Talenty hledáme ale i do oddělení marketingu, financí nebo HR.

JAK SE PŘIHLÁSIT Veškeré informace o otevřených pozicích, náborovém procesu a možnosti přihlásit se nalezneš na našich kariérních stránkách https://heineken.jobs.cz. Pokud Tě zaujme některá z nabízených pozic, zašli svůj životopis a třeba i motivační dopis. Pokud máš speciální požadavek nebo představu o spolupráci s námi, napiš nám na personalni@heineken.com. Pokud Tě zajímá International Graduate Programme, neváhej a podívej se na www.theheinekencompany.com.

V České republice vlastníme tři tuzemské pivovary. • od roku 2003 pivovar Starobrno v Brně, • od roku 2007 Královský pivovar Krušovice ve středních Čechách, • od roku 2008 pivovar Velké Březno v severních Čechách. V portfoliu máme nejen mezinárodní značky, ale i tradiční lokální značky. Například Krušovice, které vytváří pouta a přátelství na celý život, Starobrno, které je hrdé na svůj region, a Březňák, který nejlépe chutná ve společnosti táty hrdiny. Vyrábíme pivo prostřednictvím týmu odborníků z oddělení produkce, kvality a inovací, ale nedílnou součástí společnosti HEINEKEN Česká republika je i náš obchodní tým. K tomu, aby se naše pivo dostalo ke koncovým zákazníkům, je potřeba logistiky. Přehled o každé koruně má finanční oddělení. PR se stará o to, aby naše pivo bylo vidět. Marketing má tým kreativních lidí, kteří si poradí s každou kampaní. IT už je dnes samozřejmostí. HR se stará o to, abychom měli správné lidi na správných místech. Největší ambicí HEINEKENU do budoucna je stát se nejzodpovědnějším výrobcem piva v České republice. Proto to ani s pivem nepřeháníme a pijeme s mírou, protože víme, že do práce se pod parou nechodí. Stejně tak myslíme i na naše zákazníky a prostřednictvím osvětové kampaně pijtesmirou.cz zábavnou a vtipnou formou apelujeme na jejich zodpovědné chování.

HEINEKEN Česká republika, a.s. Antala Staška 38 140 00 Praha 4 - Krč

heineken.jobs.cz www.facebook.com/pivostarobrno www.linkedin.com – HEINEKEN hledejte Go Places with HEINEKEN na YouTube

66

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

personalni@heineken.com


HEINEKEN Česká republika Chceš práci, která má správný říz? Kde budeš hrdý na to, co děláš? Toužíš nastartovat svoji kariéru v mezinárodním prostředí, v němž je kladen důraz na lokální značky a trh?

Víte, že HEINEKEN Česká republika …

… vlastní tři pivovary v České republice? … má v portfoliu 11 pivních značek? … má tým plný odborníků nejen na výrobu piva? … pije s Mírou?


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl Stavebnictví | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

STAVEBNICTVÍ TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

1. STRABAG

4. HOCHTIEF

2. EUROVIA CS

5. Skanska

3. Metrostav

CHTĚL/A BYSTE STRÁVIT ČÁST SVÉ BUDOUCÍ KARIÉRY V ZAHRANIČÍ? NEMÁM ZÁJEM 7,4 %

JINÉ 0,6 %

ANO

ještě nejsem zcela rozhodnut(a)

21,1 %

ANO

v případě zajímavé nabídky jsem ochotný/á se odstěhovat do zahraniční i natrvalo

37,6 % ANO

rok či dva

24,6 %

KARIÉRA V ZAHRANIČÍ

ANO

dva až tři roky

8,7 %

PERSONALISTÉ RADÍ 1. 2. 3.

4.

68

Vyjeďte do zahraničí, pokud chcete postupovat na vyšší pozice. Když vyjedete do zahraničí, rozvinete svojí osobnost a manažerské schopnosti daleko rychleji, než v ČR. Pamatujte na svého partnera / svoji partnerku. Často bývá těžké rozhodnout, kdo z páru dočasně upozadí svoji kariéru. Když nemůžete vyjet do zahraničí na delší dobu, jeďte aspoň na několik měsíců.

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


ODPOVĚDI PROFESIONÁLŮ Z PRAXE NA OTÁZKU:

Chtěli byste strávit část své budoucí kariéry v zahraničí?

Josef Houška technický controlling, STRABAG a.s. ABSOLVENT

Management, Vysoká škola ekonomická v Praze

ODPOVĚĎ

Nevadilo by mi to, ale pouze pokud bych zde v ČR neměl závazky. Vždy je dobré si rozšířit obzory a nějaký čas strávený v zahraničí tomu určitě pomůže.

Ing. Václav Tomášek Kalkulant, EUROVIA CS, a.s. ABSOLVENT

Fakulta stavební, ČVUT

ODPOVĚĎ

Ano, práce v zahraničí mě vždy lákala, ale vzhledem k tomu, že čekám rodinu, by pracovní nabídka musela být dostatečně zajímavá a zahrnovat i zázemí pro mou rodinu.

Jan Potůček Head of Commercial department, HOCHTIEF CZ a. s. ABSOLVENT

Fakulta stavební, ČVUT

ODPOVĚĎ

Část své kariéry jsem již v zahraničí strávil – v rámci stáže u mateřské společnosti v německém Essenu, v Bratislavě při přípravě nabídky na PPP projekt obchvatu Bratislavy a chvíli i v Bukurešti, kde jsem byl součástí mezinárodního nabídkového týmu mateřské společnosti na výstavbu železničního koridoru. Obzvlášť pro absolventy bez větších rodinných závazků je to skvělá zkušenost, a kdo má tu možnost, měl by ji využít.

POD QR KÓDEM NALEZNETE KOMPLETNÍ ROZHOVOR S DANÝM PROFESIONÁLEM TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

69


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl Stavebnictví | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

STRABAG Společnost STRABAG a.s. je součástí stavebního koncernu STRABAG SE a patří k předním stavebním společnostem v České republice. Portfolio našich činností zahrnuje všechny druhy stavebních výkonů v odvětvích dopravního, pozemního, inženýrského stavitelství. Široké spektrum služeb a mnoho poboček rozmístěných po celém území České republiky jsou výhodami, které nás přibližují našim zákazníkům a umožňují nám souběžnou realizaci zakázek pro velký okruh zadavatelů. Našimi základními prioritami jsou vytváření vysoké přidané hodnoty pro zákazníky, schopnost být atraktivním zaměstnavatelem. Naše hodnoty chceme sdílet jak s našimi zaměstnanci, tak s partnery na straně zákazníků. Věříme, že společné sdílení důvěry a odpovědnosti se všemi zainteresovanými stranami je nejlepší cestou ke společnému úspěchu. Pečlivé plánování celého procesu, od zodpovědné a kvalifikované nabídky pro konkrétního objednatele a jeho konkrétní potřeby až po ten nejmenší detail stavby, vnímáme jako základní předpoklad pro zachování naší dobré pověsti a spojenost zákazníka.

NABÍZÍME PRO STUDENTY Pro studenty nabízíme možnost dlouhodobé spolupráce při studiu, díky níž si mohou udělat reálnou představu o stavební praxi a najít vhodný směr pro svou budoucí kariéru. Nabízíme také možnost odborného vedení při vypracování diplomových nebo bakalářských prací.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY

Příslušnost ke koncernu STRABAG SE, jenž působí na mnoha zahraničních trzích a stojí za mnoha zajímavými projekty na celém světě, nám navíc dává možnost opřít se o zkušenosti všech koncernových společností a využívat ekonomickém zázemí celé stavební skupiny. Kompetence, motivace a výkonnost našich zaměstnanců společně s jejich schopností spolupráce jsou základními stavebními kameny našeho úspěchu. Dokážeme soustředit správné lidi, stavební materiál a stroje ve správný čas na správné místo. To vše by nebylo možné bez fungující týmové souhry a právě proto ji považujeme za základní podmínku úspěchu každého našeho projektu. Chcete-li být součástí našeho týmu, dejte nám o sobě vědět!

Absolventům vysokých škol nabízíme možnost nastartovat kariéru a poznat fungování společnosti v našem programu Trainee, který má formu mezinárodních stáží. Další vzdělávání zaměstnanců zajišťuje Akademie STRABAG, díky níž může každý průběžně rozvíjet své kompetence a doplňovat si vzdělání. Speciální program rozvoje řídících pracovníků. STRABAG a.s. Na Bělidle 198/21 150 00 Praha 5

JAK SE PŘIHLÁSIT Hledáme angažované, kvalifikované a inovativní zaměstnance se sociální kompetencí. Jako atraktivní zaměstnavatel nabízí skupina STRABAG rozmanité oblasti uplatnění. Těšíme se na to, že vás budeme mít možnost poznat. Vzbudili jsme váš zájem? Potom nám prosím zašlete motivační dopis se strukturovaným životopisem. Kontaktovat nás můžete i prostřednictvím našich webových stránek – www.strabag.cz – sekce Kariéra.

70

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

www.strabag.cz www.facebook.com/strabaggroup cz.linkedin.com/company/strabag

Tel.: +420 222 868 220 pr@strabag.com


Protože jen týmová práce vede k úspěchu. Věříme, že klíčovým faktorem úspěchu je vysoká profesionalita našich pracovníků, jejich nadšení pro společný cíl a schopnost spolupráce. Skupina STRABAG zaměstnává po celém světě na 73.000 zaměstnanců a působí ve všech oborech stavitelství. Motivace našich zaměstnanců a jejich další osobní a odborný rozvoj patří k základním pilířům, o něž se opírá celá společnost. Dynamická práce, náročná zadání, nové technologie, vysoká míra odpovědnosti a výsledky, které jsou vidět – takový je náš obor. Naše cesta může být i Vaše. www.strabag.cz

STRABAG a.s., Na Bělidle 198/21, 150 00 Praha 5, Tel. + 420 222 868 111, pr@strabag.com


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl Stavebnictví | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

EUROVIA CS Patříme k nejvýznamnějším stavebním firmám v České republice, pyšníme se více než 60letou historií a jsme jedničkou v oblasti dopravně inženýrského stavitelství. Svým zaměstnancům nabízíme zázemí silné nadnárodní společnosti a všem zákazníkům naopak regionální řešení. Stavíme na všestranných zkušenostech, špičkovém technologickém zázemí a na zodpovědném přístupu svých zaměstnanců, kteří jsou naším největším bohatstvím. Naším posláním je budovat moderní infastrukturu, stát za významnými projekty v oblasti dopravního inženýrství a být neustále Na společné cestě! Bude nám potěšením, když se k nám přidáte.

Martin Borovka Předseda představenstva

NABÍZÍME PRO STUDENTY • Zázemí stabilní společnosti s dlouholetou tradicí • Možnost spolupráce během studia s perspektivou přechodu do pracovního poměru • Možnosti během studia: částečný úvazek, praxe/stáž, brigáda, bakalářská a diplomová práce

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY • Zázemí stabilní společnosti s dlouholetou tradicí • Další vzdělávací a rozvojové aktivity • Účast na významných stavebních projektech • Možnost kariérního postupu

EUROVIA CS, a. s. Národní 138/10 110 00 Praha 1

Tel.: +420 224 951 781 kariera@eurovia.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT • Zašlete svůj životopis včetně motivačního dopisu na kariera@eurovia.cz

www.eurovia.cz

• Absolvujete telefonický či osobní pohovor s personálním útvarem

www.facebook.com/StavebniSkupinaEUROVIACS

• V případě úspěchu následuje sjednání schůzky s příslušným vedoucím zaměstnancem

www.linkedin.com/company/eurovia-cs hledejte Eurovia CS na YouTube

72

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


NA SPOLEČNÉ CESTĚ

ke kariéře

„Jsem absolventem ČVUT v Praze, obor konstrukce a  dopravní stavby. Ve společnosti EUROVIA CS pracuji déle než deset let, v současné době na dokončení již zprovozněného úseku dálnice D8 Lovosice–Řehlovice v celkové hodnotě 10,5 mld. Kč.“ Ing. František Zukerstein (37 let) hlavní stavbyvedoucí, závod Ústí nad Labem Patříme k  nejvýznamnějším stavebním firmám v  České a  Slovenské republice, pyšníme se více než 60letou historií a  jsme jedničkou v  oblasti dopravně inženýrského stavitelství. Svým zaměstnancům nabízíme zázemí silné nadnárodní společnosti a  všem zákazníkům naopak regionální řešení. Stavíme na  všestranných zkušenostech, špičkovém technologickém zázemí a  na  zodpovědném přístupu svých zaměstnanců, kteří jsou naším největším bohatstvím. Naším posláním je budovat moderní infrastrukturu, stát za  významnými projekty v  oblasti dopravního inženýrství a  být neustále Na  společné cestě. Bude nám potěšením, když se k  nám přidáte! Neváhejte nás kontaktovat na  e-mailu kariera@eurovia.cz.

www.eurovia.cz kariera@eurovia.cz


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl Stavebnictví | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

HOCHTIEF CZ HOCHTIEF CZ dlouhodobě patří ke špičce ve svém oboru. • Jsme společnost s dlouhou tradicí, jsme stabilní a ekonomicky ve velmi dobré kondici. • Jsme součástí čtvrté největší stavební firmy na světě, skupiny HOCHTIEF. • Zaměstnáváme více než 1 000 zaměstnanců, kteří realizují stavby ve všech významných segmentech stavebního trhu celé České republiky.

Tomáš Bílek Předseda představenstva

NABÍZÍME PRO STUDENTY • rádi se studenty navazujeme dlouhodobou spolupráci, například formou řízených stáží • získané poznatky mohou studenti zhodnotit při psaní závěrečných prací, kde nabízíme součinnost a možnost odborného vedení • v případě pracovního úvazku vycházíme studentům vstříc tak, aby mohli úspěšně dokončit studium • pořádáme exkurze na naše projekty

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY • absolventům nabízíme možnost rychlého nastartování pracovní kariéry, podpořenou okamžitým zařazením do praxe • pečujeme o kontinuální odborný a osobnostní rozvoj, ve vzdělávání klademe důraz na individuální přístup • ti nejnadějnější mohou vstoupit do programu Talent Management, který se soustředí na další rozvoj odborných i manažerských dovedností

Péči o kolegyně a kolegy považujeme za nedílnou součást naší firemní kultury. • Máme propracovaný systém vzdělávání. Mohou se do něj zapojit všichni naši zaměstnanci, neboť jen tak je možné dlouhodobě zajistit vysokou kvalitu odváděné práce. Víme, že pouze systematický rozvoj znalostí a dovedností může z našich zaměstnanců udělat ty nejlepší odborníky na trhu. • Svým zaměstnancům dáváme pravidelně zpětnou vazbu. Hodnotící systém v naší společnosti je zaměřený na kvalitu plnění svěřených úkolů, podporuje otevřenou komunikaci a napomáhá k efektivní práci. Usilujeme o to, aby práce u nás měla smysl i výsledky. • Našich lidí si ceníme. Každoročně vyhlašujeme ty nejlepší, oceňujeme úspěch a kvalitně odvedenou práci. Chceme tak vyjádřit dík společnosti za dosahování vynikajících úspěchů. • Staráme se o bezpečí našich kolegů a kolegyň. Prostřednictvím propracovaného systému BOZP se nám dlouhodobě daří držet pracovní úrazy na minimální úrovni. Zajištění kvalitního a bezpečného pracovního prostředí je jednou z našich nejvyšších priorit. • Rádi se společně bavíme. Pro zaměstnance organizujeme celoročně řadu společenských a sportovních akcí, do kterých zapojujeme i rodinné příslušníky. Přispíváme na dětské tábory, lázeňskou péči či kulturně vzdělávací a sportovní aktivity. Oceňujeme poctivou práci zaměstnanců a snažíme se je v jejich úsilí podporovat a náležitě odměňovat. Naše lidi považujeme za to nejdůležitější, co máme. Snažíme se, aby u nás zaměstnání nebylo rutinou, ale výzvou.

HOCHTIEF CZ a. s. Plzeňská 16/3217 150 00 Praha 5

JAK SE PŘIHLÁSIT Na našich webových stránkách www.hochtief.cz najdete v sekci Kariéra informace o volných pracovních místech. Pokud v aktuálně nabízených pozicích nenajdete tu pravou pro vás, nevadí. Pošlete nám životopis – věříme, že si cestu k sobě najdeme. V kariérní části našeho webu najdete základní informace o společnosti a také o tom, jak se u nás žije, jak se bavíme, na čem nám záleží a co stojí za výsledky naší práce.

74

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

www.hochtief.cz

Tel.: +420 257 406 031 kariera@hochtief.cz


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví |Telekomunikace Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TELEKOMUNIKACE TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

1. T-Mobile

4. České Radiokomunikace

2. O2

5. Huawei

3. Vodafone

JAKÝ JE VÁŠ OČEKÁVANÝ HRUBÝ NÁSTUPNÍ PLAT DO BUDOUCÍHO (ABSOLVENTSKÉHO) ZAMĚSTNÁNÍ ZA MĚSÍC? méně než 15 000 Kč

0,2 %

15 001 – 17 500 Kč

6,7 %

17 501 – 20 000 Kč

14,6 %

20 001 – 22 500 Kč

14,9 %

22 501 – 25 000 Kč

18,2 %

25 001 – 27 500 Kč

17,7 %

27 501 – 30 000 Kč

11,0 %

30 001 – 32 500 Kč

7,3 %

32 501 – 35 000 Kč

3,1 %

35 001 – 37 500 Kč

2,2 %

37 501 – 40 000 Kč

0,8 %

40 001 – 42 500 Kč

0,7 %

42 501 – 45 000 Kč

0,5 %

45 001 – 47 500 Kč

0,5 %

47 501 – 50 000 Kč

0,3 %

více než 50 000 Kč

1,3 %

OČEKÁVANÝ PLAT

PERSONALISTÉ RADÍ 1. 2.

3.

76

Zjišťujte si průběžně, jak se v jakých firmách platí. Pro zjištění výše platů absolventů hledejte na internetu, u starších kamarádů, ve statistikách nebo médiích. Zdrojů je dostatečné množství. Nenastupujte, pokud vám zaměstnavatel nabízí nižší plat než průměrný plat v České republice.

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


ODPOVĚDI PROFESIONÁLŮ Z PRAXE NA OTÁZKU:

Jaká byla Vaše očekávaná hrubá nástupní měsíční mzda do absolventského zaměstnání během posledního ročníku vysoké školy? Od čeho jste částku odvodili? Tomáš Krbec OSS/BSS Developer, T-Mobile Czech Republic a.s. ABSOLVENT

Fakulta elektrotechnická, ČVUT

ODPOVĚĎ

Český statistický úřad dává dostatek vstupů pro výpočet této částky. Já jsem měl to štěstí, že jsem mohl využít i praxe získané v rodinné firmě, a o to jsem to navýšil.

Andrea Nováková HR Project Manager, O2 Czech Republic ABSOLVENT

Filozofická fakulta, Univerzita Karlova

ODPOVĚĎ

Očekávání jsem měla kolem 30 000 Kč hrubé mzdy. Částku jsem odvozovala od zkušeností starších studentů, ze svých výdělků během zkrácených úvazků a také z různých průzkumů a srovnání mezd.

Jiří Tvrdý Graduate program Discover, Vodafone ABSOLVENT

Elektrotechnika, Západočeská univerzita v Plzni

ODPOVĚĎ

Při škole jsem už ve Vodafone dlouho pracoval, měl jsem tedy o mzdách částečný přehled. Po dokončení školy jsem změnil pozici a začal pracovat ještě více v oboru studia, takže i má představa se zvýšila. Konkrétně na 30 000 – 35 000 Kč.

POD QR KÓDEM NALEZNETE KOMPLETNÍ ROZHOVOR S DANÝM PROFESIONÁLEM TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

77


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví |Telekomunikace Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

T-Mobile Czech Republic Voláte, píšete nebo brouzdáte s námi po internetu už od roku 1996. Začínali jsme jako Paegas a roku 2002 vystoupili na mezinárodní úroveň coby T-Mobile. Dnes je s námi 6 milionů zákazníků a díky nim jsme jedničkou na českém mobilním trhu se silnou pozicí integrovaného ICT operátora. Věříme, že technologie má lidem hlavně zjednodušovat a zpříjemňovat život. A že s „našimi lidmi“ se toho dá dosáhnout.

Milan Vašina Generální ředitel

NABÍZÍME PRO STUDENTY Máš zájem o trainee pozice, brigády, rozvojové workshopy, odborné konference a přednášky? Chceš pomoct s diplomovou prací? Toužíš se k nám podívat na exkurzi nebo zažít BigStep? To vše a mnohem více ti můžeme nabídnout. Jestli chceš mít informace z první ruky, sleduj náš T-Mobile Campus na Facebooku.

Proto o své zaměstnance neustále pečujeme, což nám jako zaměstnavateli vyneslo i spoustu ocenění jako například Zaměstnavatel roku i desetiletí, Firma roku: Rovné příležitosti, ceny Via Bona za zapojování zaměstnanců do dárcovství a dobrovolnictví. Získali jsme také řadu odborných ocenění za inovativní ICT řešení – například v anketě IT projekt roku. V roce 2012 časopis World Finance vyhlásil T-Mobile Czech Republic Nejlepším mobilním operátorem ve východní Evropě. Navíc jsme hrdým organizátorem projektu Rozjezdy roku, celorepublikového programu podpory začínajících podnikatelů. Součástí naší firemní DNA je odvaha ke změnám, proaktivní přístup k zákazníkům a fakt, že nás to spolu v našem týmu baví. Jestli ti je naše firemní kultura blízká a myslíš, že bys k nám zapadnul/a, neváhej a dej nám o sobě vědět. Získáš tak nejen skvělý tým kolegů, ale i mnoho dalších výhod, které práce ve firmě posedlé novými technologiemi přináší. A nejen takových těch klasických (5 týdnů dovolené, stravenky, pravidelné bonusy…). Když totiž budeš chtít, můžeš u nás klidně pracovat z domova, vybrat si benefity podle svého gusta nebo pořídit pro rodinu a přátele volání i internet za lepší cenu. A samozřejmě podporujeme i zdravý životní styl a rozvoj našich kolegů. Nejlepší ale bude se o tom přesvědčit na vlastní kůži :)

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Neboj se vykročit tou správnou nohou. Hledáme nové kolegy z řad profesionálů i absolventů škol, kteří se chtějí dále rozvíjet. Ročně nabízíme několik volných pozic vhodných pro absolventy, na kterých můžeš nasbírat zajímavé zkušenosti. Tak neváhej a přidej se k nám. T-Mobile Czech Republic Tomíčkova 2144/1 149 00 Praha 4

Tel.: +420 603 601 111 student@t-mobile.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT Dej nám o sobě vědět online na: www.t-mobile.cz/kariera www.t-mobile.cz/campus www.t-mobile.jobs.cz

www.t-mobile.cz www.t-mobile.cz/campus www.linkedin.com/company/t-mobile-czech-republic-a.s. www.youtube.com/tmobilecz

78

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


Pronájem 2+kk

14 600 Kč

> více

live koncert in Berlin

downloading...76%

Nejbližší spoj

Erik Kourad

303

sdílí fotky z dovolené

odjíždí za 11 min příchod domů 15:53

T-MOBILE NEJSOU POUZE TELEKOMUNIKACE

Baví tě prodej, marketing, finance, HR, programování, inovace, práce s daty nebo by ses jednoduše chtěl/a podílet na vývoji nejmodernějších technologií? I takto může vypadat kariéra u nás. Věříme, že technologie mají lidem zjednodušovat a zpříjemňovat život. A dobře víme, že být nejlepší a neustále inovovat a posouvat hranice můžeme jen se správnými lidmi. Jestli se nebojíš výzev, u kterých můžeš nasbírat zajímavé zkušenosti, nastartuj svou kariéru u nás. Dej nám o sobě vědět online na www.t-mobile.cz/zamestnani nebo se k nám přidej na Facebooku www.t-mobile.cz/campus. • Kariérní růst

• Atraktivní práce

• Neformální kolektiv

• Flexibilita


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví |Telekomunikace Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

O2 Czech Republic KDO JSME? Jsme největší telekomunikační operátor v Česku. Od doby, kdy nás koupila finanční skupina PPF, jsme prošli velkou proměnou. A to nejen uvnitř firmy, ale i navenek. Pracujeme totiž na velkých věcech. Od základů jsme postavili vlastní televizní stanici O2 TV Sport, postupně zjednodušujeme nepřehledné tarify a velkou pozornost věnujeme také oblasti ICT. To vše by ale nešlo bez našich zaměstnanců. K téměř 4 tisícům v Česku i na Slovensku brzy přibydou další. Otevřeli jsme třeba vlastní vývojové centrum v Pardubicích, kam stále hledáme šikovné kolegy. Pořád nabíráme ale i na různé pozice v Praze i v regionech.

Ctirad Lolek Ředitel Lidských zdrojů

NABÍZÍME PRO STUDENTY Studenti se u nás mohou blýsknout v Internship programu. Startuje 1. 9. 2017, nábory do něj však probíhají již nyní. Kromě práce na poloviční úvazek je čeká i rozvojový program. Ty nejlepší si navíc necháváme na stálo! Pozice pro studenty otevíráme napříč celou firmou – v marketingu, financích a dalších divizích.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Absolventům nabízíme mnoho volných pozic napříč různými divizemi. Dbáme na jejich kariérní růst, vzdělávání a rozvoj. Absolventi se k nám mohou hlásit kdykoliv v průběhu roku, stačí se přihlásit na vybranou pozici na www.chcidoo2.cz.

CO DĚLÁME? Máme radost, že naše mobilní služby využívá téměř 5 milionů zákazníků, dalších 700 tisíc pak volá z pevné linky nebo surfuje na našem pevném internetu. Našim zákazníkům přinášíme stále něco nového – před třemi lety jsme představili neomezené tarify FREE, které zásadně proměnily český trh. Neomezené volání si mohou užívat také majitelé pevných linek. Nejen pro milovníky sportu jsme připravili multidimenzi – úplně nové možnosti, jak sledovat televizi a sportovní přenosy. A v loňském roce jsme představili první cestovní pojištění v mobilu. A to je jen zlomek toho, co našim zákazníkům přinášíme. PROČ NÁS TO BAVÍ? Telekomunikace jsou natolik dynamické odvětví, že se v něm pořád něco děje. V O2 se tedy rozhodně nenudíme. Jsme otevření všem novým nápadům, ať už s nimi přijde kdokoli. Dáváme příležitost lidem růst. Těm ve firmě prostřednictvím nejrůznějších školení, workshopů a akcí, těm zvenku přes náš start-upový akcelerátor BOLT nebo program pro aktivní mladé lidi SmartUp. Práce v O2 nás prostě baví – i proto opakovaně získáváme titul Zaměstnavatel roku.

O2 Czech Republic Za Brumlovkou 266/2 140 22 Praha

JAK SE PŘIHLÁSIT Sledujte náš web www.chcidoo2.cz, kde stačí reagovat na volnou pozici a zaslat na ni svůj životopis.

www.chcidoo2.cz Kariéra v O2 O2 Czech Republic O2 CZ

80

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

chcidoo2@o2.cz


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví |Telekomunikace Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

Vodafone Czech Republic O Vodafone Czech Republic Mobilní operátor Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než třem milionům zákazníků. Od roku 2007 přináší Vodafone komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje více než milion firemních SIM karet. V roce 2012 byl Vodafone prvním operátorem na českém trhu, který začal účtovat hovory po sekundách. O rok později Vodafone představil Turbo Internet a začal rychlým mobilním internetem pokrývat venkov a menší města. V současnosti nabízí nejrychlejší a nejrozšířenější síť mobilního internetu na tuzemském trhu.

Veronika Ivanović Director People and Property

NABÍZÍME PRO STUDENTY Pracovní zkušenost u nás mohou studenti získat například prostřednictvím stáže, která trvá až 6 měsíců. Ve spolupráci s Aliancí pro mladé pořádáme různé workshopy a interaktivní akce, kde se můžete dozvědět spoustu užitečných informací, podívat se na naší centrálu či call centrum, nebo si třeba zkusit vyřešit úkoly, se kterými se potkávají naši manažeři. O novinkách a o tom, co aktuálně chystáme, se dozvíte na FB Vodafone CZ.

Aktuálně se Vodafone soustředí na rozšiřování LTE do všech koutů České republiky. V roce 2016 získal Vodafone za svoje aktivity v CSR zlatý certifikát TOP Odpovědná firma roku. Jeho Nadace Vodafone již rozdělila více než 170 milionů korun. Za 10 let od svého založení se dostala na přední místa v hodnocení firemních nadací. Patří mezi nejdůležitější podporovatele a investory do technologických sociálních inovací, které zlepšují život společnosti a znevýhodněných skupin. Více informaci na www.vodafone.cz.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Vodafone Discover je globální talentový program pro absolventy vysokých škol. Umožňuje mladým lidem nejen seznámit se s korporátním prostředím v rámci práce na projektech v různých odděleních, ale také řadu specifických školení. Ti nejúspěšnější mohou na 2 roky vycestovat v rámci dalšího programu Vodafone Columbus i do jiné země. Více informací na: www.vodafone.cz/kariera/studenti-a-absolventi.

Vodafone Czech Republic a. s. náměstí Junkových 2 155 00 Praha 5

JAK SE PŘIHLÁSIT Podmínky přijetí do programu Discover: • bakalářský nebo magisterský diplom ne starší než 1 rok • aktivní angličtina a čeština Jste inovativní, odolní, přizpůsobiví, dokážete vést a rychle se učíte se rychle? Dejte nám o sobě vědět.

www.vodafone.cz www.facebook.com/vodafoneCZ www.linkedin.com/company-beta/1217/ www.youtube.com/user/vodafoneczech

82

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

Tel.: +420 271 171 111


Podporujeme absolventy Díky programům pro absolventy spolu můžou Kuba s Martou z Itálie sdílet zkušenosti a využít je při práci na svých projektech. Nejlíp nám to šlape, když vám to klape. Vodafone Power to you


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví |Telekomunikace Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

České Radiokomunikace Jsme moderní a otevřená společnost s perspektivním oborem podnikání. Spolurozhodujeme o budoucnosti vysílacího a ICT prostředí v České republice. Nabízíme příležitost pracovat se špičkovými a v mnoha ohledech jedinečnými technologiemi z oblasti nových médií a cloud computingu. 100% vlastníkem akcií Českých Radiokomunikací je skupina infrastrukturních fondů Macquarie Infrastructure Funds, která patří mezi významné správce světových aktiv. Působí v 16 zemích a spravuje fondy s aktivy v hodnotě €69 miliard včetně 100 společností podnikajících v oblasti infrastruktury.

Martin Gebauer Generální ředitel

Našim zaměstnancům poskytujeme motivující zázemí pro úspěšné vykonávání jejich práce. Podporujeme je v odborném a v osobním růstu a klademe důraz na jejich další odborné vzdělávání. Máme zájem jak o zkušené odborníky, tak i o absolventy, kteří nás mohou obohatit o nové nápady. Nabízíme příjemné pracovní prostředí utvářené přátelskou atmosférou a vysoce kvalifikovanými týmy odborníků.

NABÍZÍME PRO STUDENTY Studenti u nás mohou získat jedinečné pracovní zkušenosti v oblasti televizního, rozhlasového vysílání a ICT služeb. Příležitost podílet se na zajímavých projektech v oblasti datových center, cloud computingu a IoT služeb (Internet of Things). Po úspěšném absolvování VŠ jim může být nabídnuta pracovní pozice na hlavní pracovní poměr.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Každý rok také oslovujeme nadané absolventy z vysokých škol, především technického zaměření. Nabízíme jim příležitost podílet se na vývoji nových technologií a jejich aplikaci do praxe, a získat jedinečné pracovní zkušenosti.

České Radiokomunikace, a. s. Skokanská 2117/1 169 00 Praha 6

Tel.: +420 242 411 111 v.novotna@cra.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT Stačí sledovat naše kariérní stránky cra.jobs.cz a reagovat na volnou pozici. V případě, že není aktuálně žádná volná pozice, zašli nám svůj životopis na emailovou adresu v.novotna@cra.cz a uveď, jaká je tvoje představa ohledně pracovního uplatnění.

www.radiokomunikace.cz

www.linkedin.com/company/ceske-radiokomunikace-a.-s. Jsme CRA – České Radiokomunikace

84

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


Zdravotnictví & Farmacie Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie

ZDRAVOTNICTVÍ & FARMACIE TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

1. Sanofi / Zentiva

4. AGEL

2. Fakultní nemocnice v Motole

5. Ústřední vojenská nemocnice

3. Bayer

ČEMU DÁVÁTE PŘEDNOST VE SVÉM BUDOUCÍM ZAMĚSTNÁNÍ? 31,3 %

68,7 % JISTOTA, STABILITA

ZMĚNA

25,2 %

74,8 % TVŮRČÍ PŘÍSTUP

POUŽÍVÁNÍ ZNÁMÝCH, PŘEDEM DANÝCH POSTUPŮ

90,6 %

9,4 % SOUTĚŽIVÉ PROSTŘEDÍ

PŘÁTELSKÉ PROSTŘEDÍ

48,6 %

51,4 % 3,8 % 16,3 % 51,3 % 36,9 % 51,7 % 35,1 %

PRÁCE NA JEDNOM MÍSTĚ

ČASTÉ CESTOVÁNÍ

TEORETICKÉ VZDĚLÁVÁNÍ

ZÍSKÁVÁNÍ ZKUŠENOSTÍ Z PRAXE

96,2 % 83,7 %

NÁROČNÁ PRACOVNÍ POZICE

STRATEGICKÉ, DLOUHODOBÉ ÚKOLY

ÚZKÁ SPECIALIZACE

SDÍLENÍ ODPOVĚDNOSTI V TÝMU

SAMOSTATNÁ PRÁCE

PRIORITY

ROVNOVÁHA MEZI PRACÍ A VOLNÝM ČASEM

OPERATIVNÍ, KRÁTKODOBÉ ÚKOLY

ZÍSKÁVÁNÍ OBECNÝCH DOVEDNOSTÍ

PŘIJETÍ VEDOUCÍ ROLE

SPOLUPRÁCE V TÝMU

48,7 % 63,1 % 48,3 % 64,9 %

PERSONALISTÉ RADÍ 1.

2.

3.

86

Každému vyhovuje něco jiného. Porovnejte si svá očekávání s tím, co vám je zaměstnavatel schopný nabídnout – tedy jakou má zaměstnavatel firemní kulturu a pracovní prostředí. Považujte přátelské prostředí jako jedno z nejdůležitějších kriterií pro rozhodnuti, jakého zaměstnavatele si zvolíte. Promluvte si s několika zaměstnanci potenciálního zaměstnavatele – nejlépe tak zjistíte, jaký zaměstnavatel opravdu je a pomůže vám to dotvořit si představu.

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


ODPOVĚDI PROFESIONÁLŮ Z PRAXE NA OTÁZKU:

Čemu dáváte ve svém zaměstnání přednost?

MUDr. Jana Nevoránková FN Motol, Lékař bez specializace na Onkologické klinice ABSOLVENT

2. lékařská fakulta, Univerzita Karlova

ODPOVĚĎ

Jistota, stabilita vs. Změna Tvůrčí přístup vs. Používání známých, předem daných postupů Soutěživé vs. Přátelské prostředí Práce na jednom místě vs. Časté cestování Teoretické vzdělávání vs. Získávání zkušeností z praxe Stálé, za všech okolností garantované platové ohodnocení vs. Nižší fixní složka platu + neomezená výše pohyblivé složky závislá na osobním výkonu Náročná pracovní pozice vs. Rovnováha mezi prací a volným časem Strategické, dlouhodobé úkoly vs. Operativní, krátkodobé úkoly Úzká specializace vs. Získávání obecných dovedností Sdílení odpovědnosti v týmu vs. Přijetí vedoucí role Samostatná práce vs. Spolupráce v týmu

Jakub Korbelář Administrátor cloudových služeb, České Radiokomunikace a.s. ABSOLVENT

Informační systémy a technologie, Vysoká škola ekonomická

ODPOVĚĎ

Jistota, stabilita vs. Změna Tvůrčí přístup vs. Používání známých, předem daných postupů Soutěživé vs. Přátelské prostředí Práce na jednom místě vs. Časté cestování Teoretické vzdělávání vs. Získávání zkušeností z praxe Stálé, za všech okolností garantované platové ohodnocení vs. Nižší fixní složka platu + neomezená výše pohyblivé složky závislá na osobním výkonu Náročná pracovní pozice vs. Rovnováha mezi prací a volným časem Strategické, dlouhodobé úkoly vs. Operativní, krátkodobé úkoly Úzká specializace vs. Získávání obecných dovedností Sdílení odpovědnosti v týmu vs. Přijetí vedoucí role Samostatná práce vs. Spolupráce v týmu

POD QR KÓDEM NALEZNETE KOMPLETNÍ ROZHOVOR S DANÝM PROFESIONÁLEM TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

87


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

sanofi-aventis Skupina Sanofi, jejíž součástí je i společnost Zentiva, spolupracuje s celou řadou českých a moravských univerzit. Podporuje vybrané projekty také na středních a základních školách. Je to jeden ze způsobů, jak se udržet na špici vývoje a výzkumu a zároveň si zajistit kvalitní odborníky do dalších let. V Sanofi jsme si vědomi, že investice do vzdělávání studentů nám pomůže zůstat úspěšnými i v budoucnosti.

Anna Hudáková HR Director MCO CZ&SK

NABÍZÍME PRO STUDENTY Pokud zvažuješ, kde získat zajímavou praxi v rámci studií, zkus štěstí u nás! Studentům vysokých škol nabízíme: neplacené praxe, spolupráci při psaní závěrečných prací (bakalářské, diplomové, rigorózní práce), Trainee programy

Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců je součástí naší společenské odpovědnosti. Jeho důležitost dokládá fakt, že do vzdělávání investujeme nejen nemalé finanční prostředky, ale zejména čas a erudici našich předních odborníků. Příkladem, jak společnost podporuje výzkum a vývoj na půdě akademické obce a zároveň utužuje i spolupráci mezi praxí a akademickým výzkumem, je její plán zrekonstruovat, zmodernizovat a dodat nové vybavení pro laboratoře určené pro výuku a vývoj v oblasti pevných lékových forem právě na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Zde zároveň podporujeme celkem čtyři odborné předměty a semináře. Například pro posluchače čtvrtého ročníku, kteří se mohou zapsat na předměty „Průmyslová výroba farmaceutických přípravků I a II, „Úvod do industriální farmacie“ a seminář „Farmaceutická technologie“. Již druhým rokem se podílíme na realizaci povinně volitelného předmětu pro studenty vyšších ročníků 1. Lékařské fakulty UK v Praze s názvem „Lék: výzkum – farmaceutický průmysl – terapie – úhrada“, který má za cíl studentům přiblížit vznik léků, jakou roli při jeho vývoji mají farmaceutické firmy a regulační úhrady. Zentiva spolupracuje s vybranými vysokými školami i na praktické výchově doktorandů.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY Jsi čerstvým absolventem a zajímáš se o farmaceutický průmysl? Láká Tě získání zkušeností v mezinárodní společnosti s bohatou historií a multikulturním prostředí? Nabízíme uplatnění v mnoha oborech: Vývoj; Výroba; Jištění jakosti a kontrola kvality; Farmakovigilance; Léková regulace; Logistika; Marketing a obchod; Rozvoj portfolia

Vytváříme skvělé pracovní podmínky a nadstandardně pečujeme o naše zaměstnance. Podporujeme řadu společensky prospěšných projektů, vč. programu Diversita. Jsme hrdí na to, že jsme součástí skupiny Sanofi.

sanofi-aventis, s. r.o. Evropská 846/176a 160 00 Praha 6

JAK SE PŘIHLÁSIT V případě Tvého zájmu nám prosím zašli profesní životopis společně s motivačním dopisem. Nezapomeň v něm zmínit své úspěšné projekty v rámci studií na vysoké škole. Kontakty nalezneš na našich kariérních stránkách: www.sanofi.cz www.zentiva.cz

88

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

www.sanofi.cz

Tel.: +420 233 086 111 Fax: +420 233 086 222 cz-zamestnani@sanofi.com


YOUR CHOICE AFTER THE GRADUATION


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole je největší zdravotnické zařízení v České republice a jedno z největších v Evropě. Je rovněž hlavní výukovou základnou studentů 2. lékařské fakulty UK a rovněž zde sídlí i některá pracoviště 1. lékařské fakulty UK. FN Motol poskytuje základní, specializovanou a superspecializovanou zdravotní péči a služby v lékařských oborech formou ambulantní a lůžkové péče pro děti, dospělé a seniory. Stavebně ji tvoří dva propojené monobloky (dětská a dospělá část) a několik samostatných pavilonů. Ve FN Motol je ročně na 52 klinikách ošetřeno více než 750 tisíc pacientů.

Pavel Budinský Zastupující ředitel

NABÍZÍME PRO STUDENTY Studentům nabízíme účast na vzdělávacích programech, stážích, konferencích a seminářích. Podporujeme studium nelékařských zdravotnických pracovníků v navazujících bakalářských a v magisterských studijních programech souvisejících s vykonávanou profesí.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY

Posláním FN Motol je léčit nemocné na podkladě současných poznatků lékařské vědy a zajišťovat svým klientům komplexní a kvalitní vysoce specializovanou péči pro všechny fáze lidského života. V naší nemocnici usilujeme zejména o co nejrychlejší a nejpřesnější určení diagnózy pomocí moderních metod a přístrojů. Jedině pak lze nasadit účinnou a efektivní léčbu. Moderní léčiva a léčebné postupy zavádíme do běžné praxe nejen po vzoru nejúspěšnějších nemocničních pracovišť na světě, ale jsme i jejími iniciátory. Vzdělávání je nezbytnou součástí profesionální péče o naše zaměstnance, neboť medicína je rychle se rozvíjející obor a profese lékařů a zdravotních specialistů i ošetřovatelů si vyžaduje adekvátní kvalifikaci a celoživotní studium. Velký důraz klademe na lidský přístup k pacientům a na týmovou práci, aby všechna rozhodnutí přinášela to nejlepší pro naše pacienty. Našim zaměstnancům nabízíme řadu zvýhodnění a příspěvků, a to nejen v oblasti zdravotní péče, stravování, možnosti ubytování pro mimopražské pracovníky, ale i kulturního a sportovního vyžití, penzijního připojištění, finančního poradenství apod. Od konce roku 2015 mohou všichni pracovníci nemocnice rovněž využívat výhod zaměstnaneckého slevového portálu Motol Bonus.

Absolventům můžeme nabídnout jistotu zaměstnání ve velké, moderní a prosperující nemocnici. Podporujeme další formy celoživotního vzdělávání lékařů i nelékařských zdravotnických pracovníků (účast na konferencích, kongresech, sympóziích, seminářích, certifikovaných a odborných kurzech apod.) Více informací na www.fnmotol.cz/kariera.

Fakultní nemocnice v Motole V Úvalu 84 150 06 Praha 5

Tel.: 224 431 111 Fax: 224 431 005 reditelstvi@fnmotol.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT Všechny volné pozice najdete na www.fnmotol.cz/kariera.

www.fnmotol.cz

Přihlásit se můžete také přes sekretariát personálního náměstka (e-mail: danuse.chroustovska@fnmotol.cz, tel.: 224 431 100) nebo přímo na klinice/oddělení/odborném pracovišti.

www.facebook.com/FakultninemocnicevMotole

Všeobecné sestry se mohou přihlásit také přes sekretariát náměstkyně pro ošetřovatelskou péči (e-mail: lucie.krapkova@fnmotol.cz, tel.: 224 431 050).

90

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

www.linkedin.com/company/fakultni-nemocnice-v-motole www.youtube.com/user/FNMOTOLVIDEO


Pomáháme generacím Fakultní nemocnice v Motole


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

Bayer Bayer je globální „Life Science“ společností s působností v oblastech péče o zdraví a v zemědělství. Posláním firmy Bayer je vize „Věda pro lepší život“. Svým úsilím se firma Bayer neustále snaží zlepšovat kvalitu života na Zemi. Produkty a služby společnosti jsou vytvářeny tak, aby sloužily lidem a zlepšovaly kvalitu jejich života. Bayer si zároveň klade za cíl tvořit hodnoty prostřednictvím inovací a růstu. Společnost se také zavazuje k dodržování zásad trvale udržitelného rozvoje, sociálních a etických hodnot.

Silvie Konaré Head of Human Resources CZ/SK

Náš úspěch nepřichází sám od sebe, musíme se o něj přičinit sami – u nás ho vytvářejí zaměstnanci, profesionálové, vědci, ale i studenti, kteří chtějí pracovat na dlouhodobém zlepšování kvality života jiných lidí. Bayer nabízí všem takovýmto potenciálním členům našich pracovních týmů nové výzvy a perspektivy, nové kroky na cestě jejich osobní kariéry, aktivní pracovní místa v inovativní společnosti, která je právě díky svým lidem všeobecně považovaná za jednu z nejvýznamnějších firem ve svém odvětví.

NABÍZÍME PRO STUDENTY • studentům základních a středních škol nabízíme exkurze – Den v životě firmy a HR blok v rámci projektu Věda má budoucnost • krátkodobé zaměstnávání (letní stáže) • dlouhodobou spolupráci s talentovanými studenty • zajímavé projekty a práci v mezinárodních týmech • relizace diplomových prací • mentoring pro studenty

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY • možnost získání pracovních zkušeností v inovativní firmě • osobní a kariérní rozvoj v rámci Talent Managementu • flexibilní pracovní čas • atraktivní ohodnocení, zaměstnanecké benefity a možnost podílet se na CSR aktivitách firmy (volné dny pro charitu apod.)

JAK SE PŘIHLÁSIT Seznam aktuálně nabízených pozic naleznete na: www.career.bayer.com/en/career

Bayer s.r.o. Siemensova 4 150 00 Praha 5

www.bayer.cz www.facebook.com/BayerKarriere www.linkedin.com/company/bayer

92

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

Tel.: 266 101 111 recruitment.cz@bayer.com


Advokátní kanceláře | Automobilový & Strojírenský průmysl | Bankovnictví & Investice | Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl | Informační technologie | Obchod | Pojišťovnictví | Spotřebitelský průmysl | Stavebnictví | Telekomunikace | Zdravotnictví & Farmacie Zdravotnictví & Farmacie

TOP Zaměstnavatel

AGEL O SPOLEČNOSTI • patří mezi velmi úspěšné české společnosti v oblasti zdravotnictví a je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, • ve zdravotnictví je již od roku 1990, • spravuje nemocnice, polikliniky, lékárny, distribuční a další společnosti v České republice a na Slovensku. Značka AGEL • záruka kvality léčebné i ošetřovatelské péče, • možnost vzdělávání napříč obory, • moderní technologie a přístrojové vybavení, • spokojenost našich zaměstnanců.

Nina Peloušková HR ředitelka

ROČNĚ JE U NÁS: • ambulantně ošetřeno přes 2,5 milionů pacientů, • hospitalizováno více než 170 tisíc pacientů, • provedeno přes 42 tisíc operačních zákroků, • v našich porodnicích se narodí přes 9,5 tisíce dětí. Zaměstnáváme více než 10 tisíc zaměstnanců. Investujeme do technologií (více než 3 miliardy korun za posledních 5 let). AKREDITACE PRO VZDĚLÁVÁNÍ • lékařské i nelékařské profese

NABÍZÍME PRO STUDENTY • Uplatnění již v průběhu studia. • Stipendijní program AGEL. • Praxe, brigády a odborné stáže přímo na odborných pracovištích. • Spolupráci na SVOČ a závěrečných pracích studentů. • Exkurze a ukázky odborných pracovišť. • Přednášky, workshopy a odborné akce. • Letní stáže a odborné brigády. • Setkání na veletrzích, konferencích a odborných akcích. • Informační linku studenti@agel.cz.

NABÍZÍME PRO ABSOLVENTY • Zázemí silné a dynamicky se rozvíjející společnosti. • Profesionalitu a prostředí pro kvalitní a odbornou práci. • Propracovaný systém vzdělávání, možnost dalšího zvyšování odbornosti. • Účast na výzkumných a vzdělávacích akcích. • Benefity a zaměstnanecké programy. • Pracovní uplatnění napříč Českou republikou i na Slovensku. • Nabídku sociálních, sportovních a společenských akcí pro zaměstnance.

JAK SE PŘIHLÁSIT V případě zájmu o spolupráci se společnostmi v rámci skupiny AGEL kontaktujte prosím personální oddělení AGEL a.s. Tel.: +420 582 315 926 Mobil: +420 725 888 907 E-mail: personalni@agel.cz, studenti@agel.cz www.agel.cz

94

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017

CENTRA AKREDITOVANÁ MZ ČR • Iktové centrum ve Vítkovické nemocnici v Ostravě. • Kardiocentrum v Nemocnici Podlesí v Třinci. • Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích. • Komplexní onkologické centrum v Novém Jičíně. • Iktové centrum v Nemocnici Prostějov. SPECIALIZOVANÁ CENTRA • Vítkovická nemocnice a.s. – Vaskulární centrum, Centrum péče o zažívací trakt, Centrum péče o matku a dítě, Centrum mamologické péče a Bariatrické centrum. • Nemocnice Podlesí a.s. – Centrum cévní a miniinvazivní chirurgie, Oddělení intervenční radiologie, Aortální centrum. • Oční centrum AGEL s.r.o. • SMN a.s. – Nemocnice Prostějov – Centrum léčebné rehabilitace, Hernia centrum, AGEL Sport Clinic. • SMN a.s. – Nemocnice Přerov – Hernia centrum.

AGEL a.s. Jungmannova 28/17 110 00 Praha 1, Nové Město

www.agel.cz www.facebook.com/spolecnostagel

Tel.: 725 888 907, 582 315 926 personalni@agel.cz


Od základní preventivní péče po vysoce specializované zákroky jsme Vaším partnerem na cestě ke zdraví.

VY A VAŠE KARIÉRA

Investujeme do svých zaměstnanců, do svých nemocnic a do moderního vybavení. JSME PŘIPRAVENI INVESTOVAT I DO VÁS!

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Louny Jeseník

Nymburk Praha Plzeň

Pardubice

Šumperk Česká Třebová

Bruntál Rýmařov Ostrava Šternberk Český Těšín Nový Jičín

Olomouc Val. Meziříčí Prostějov Přerov

Třinec

Brno

Poprad Levoča Krompachy

Bánovce nad Bebravou Kočovce

Handlová

Banská Bystrica Zvolen

Zlaté Moravce Krupina

Bratislava Komárno

www.agel.cz

Košice


ALMANACH TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017 Vážené čtenářky, vážení čtenáři, volba studijního oboru je svobodnou volbou každého z nás, která má zásadní vliv na naše budoucí pracovní uplatnění. V tomto almanachu našli studenti a čerství absolventi vysokých škol zajímavé informace a údaje týkající se preferovaných zaměstnavatelů, u kterých by se chtěli ucházet o zaměstnání. Projekt a zejména pak vyhlášení jeho výsledků je prestižní také pro zaměstnavatele, neboť v průzkumu více než deset tisíc vysokoškolských studentů s nejlepšími studijními výsledky ocenilo firmy, které považují za nejlepší a nejvíce perspektivní. Na současném trhu práce chybí kvalifikované pracovní síly, a to zejména v technických oborech. V souvislosti s demografickým vývojem a mezigenerační výměnou je znatelný nedostatek kvalifikované pracovní síly, která by odpovídala současným potřebám pracovního trhu. Tento nedostatek nelze vyřešit prostřednictvím rekvalifikačních kurzů, protože potřebné základy pro vybudování personálních kapacit v technických oborech je nutné položit již v systému počátečního vzdělávání. Jedním z výrazných aspektů ovlivňujících fungování trhu práce jsou i regionální rozdíly mezi nabídkou a poptávkou po pracovní síle a nízká regionální mobilita pracovní síly. Trh práce je také ovlivněn genderovými odlišnostmi, a to zejména v oblasti odměňování, přičemž zároveň ženy dosahují stále vyšší úrovně kvalifikace. Ministerstvo práce a sociálních věcí podporuje technické vzdělávání zejména prostřednictvím kariérového poradenství pro volbu povolání poskytovaného v rámci služeb Úřadu práce ČR. Poradci poskytují informace o předpokladech a způsobilosti pro výkon určitého povolání, možnostech studia, přípravy na povolání, o nárocích jednotlivých profesí, o možnostech uplatnění absolventů jednotlivých oborů v praxi a o situaci na trhu práce v regionu i v celé ČR. Úřad práce každoročně pořádá také řadu různých seminářů určených pro zaměstnavatele a další partnery z oblasti trhu práce.

Milí studenti a budoucí absolventi, věřím, že i díky tomuto almanachu si najdete práci, která vás bude bavit a do které budete chodit rádi. A třeba svou profesní kariéru začnete právě u zde uvedených zaměstnavatelů. Přeji vám hodně úspěchů ve vaší kariéře a v životě. Michaela Marksová ministryně práce a sociálních věcí

96

TOP ZAMĚSTNAVATELÉ 2017


POZNÁTE, Z JAKÝCH LOG JE KTERÁ BARVA?

prestižních zaměstnavatelů v ČR

www.ceskapojistovna.jobs.cz

www.kb.jobs.cz

www.embedit.cz

CHEMIE ČESKÉHO STUDENTSTVA

www.kdejinde.cz

www.skoda-kariera.cz

www.unipetrol.cz


Almanach TOP Zaměstnavatelé 2017  

Almanach TOP Zaměstnavatelé je největší employer brandingová publikace v České republice. Projekt TOP Zaměstnavatelé 2017 je každoroční stu...

Almanach TOP Zaměstnavatelé 2017  

Almanach TOP Zaměstnavatelé je největší employer brandingová publikace v České republice. Projekt TOP Zaměstnavatelé 2017 je každoroční stu...

Advertisement