Page 1

e n v i i Akt nd tasa

Tudengi elukeskkond Eestis

Eesti on avastamist väärt maa, mis oma väiksusele vaatamata pakub positiivseid üllatusi aastateks. Siin on mugav ja turvaline. Kõrgkoolid ja tudengeid abistavad organisatsioonid tegutsevad selle nimel, et Eestisse jõudes oleksid kõik sinu olmemured lahendatud. Eestimaa on avastamist väärt

Eestis on mugav ja turvaline

Tudengielu Eestis on täis häid üllatusi. Sest igal tasandil põnevaid kontraste pakkuv ühiskond on kõike muud kui igav. Kompaktse maana on Eestit võimalik avastada päevade, mitte aastatega. Samas jätkub avastamisväärset kümneteks aastateks. Siinne rahvas on siiras ja külalislahke. Eestimaal seiklemise teeb lihtsaks ka inimeste hea võõrkeelteoskus.

Kiirelt areneva rahvusvahelise õpikohana on Eesti kõrgkoolid ja tudengeid abistavad organisatsioonid väga motiveeritud välistudengitega tegelema ja nende aega sisustama. See tähendab, et alates Eestisse jõudmisest on sisuliselt kõik sinu olmemured lahendatud. Sina ainult naudi.

Tallinna Vanalinn on maailmas ainus pea täielikult säilinud tänavavõrgustikuga keskaegne linn, kus keskaeg põimub trendikate butiikide, kohvikute, kontorite ja ööklubidega. The Times hääletas Tallinna Raekoja platsi Jõuluturu Euroopa kõige erilisemaks omalaadsete seas. Unikaalse Vanalinna vahetus läheduses asub ka osa Eesti suurematest ülikoolidest.

Tallinna ja Tartu alternatiivse muusika klubid ei jää alla Londoni ja Berliini klubidele – muusika ja muusikudki on tihti samad. Ainsa vahega, et Eestis on kõik kordades ihule lähemal ja soodsam. Ka Eesti enda muusikud on hinnatud külalised Barcelonast Tokyoni. Eesti klubid, lounged ja neid külastavad inimesed on aga vaatamisväärsus omaette, mida lihtsalt peab kogema.

Eestis on Euroopa parimad tugistruktuurid tudengite igakülgseks toetamiseks – pea igal vahetustudengil on oma, 24/7 telefonitsi kättesaadav tuutor. Piisab sul vaid korraks Tallinna Vanalinna tänavatel eksida või kinopiletiostuga hätta jääda – lihtsalt helista ja kõik laheneb!

Eestlane murrab pigem oma käe kui lubaduse ning siit leitud sõber on sul alles ka vanaduspõlves. Introvertse põhjamaalasena ei pruugi eestlane esimesena tere öelda, ent avanedes on ta lahke ja südamlik. Ta on juba tutvuse esimesel päeval valmis sind oma kodus võõrustama, respekteerides samas sinu keeldumist.

Eesti suuruselt teises linnas asub Eesti vanim, 1632. aastal avatud Tartu Ülikool ja hulk teisi kõrgkoole. Tudengite rohkus loob Tartus täiesti unikaalne atmosfääri ning sügisest suveni see hubane linn praktiliselt ei maga. Parimad peod ja pööraseimad tembud juhtuvad just Tartus.

Neli ametlikku ja täiesti erinevat ning üks, mis esineb ainult Soomaal – kevadine üleujutus. Eestis on lumine talv ja soe suvi ning tänu kliimale muutub loodus neljal korral aastas. Et seda kogeda, piisab lühikesest bussisõidust ja oledki looduse rüpes. Seiklus- ja matkarajad, ekskursioonid ja spordiüritused – kõik see on elementaarne ning aastaringne. Ükskõik mis keeles soovid.

Eestit ja Soomet eraldab vaid 80 kilomeetrit Soome lahte, ent Eestis on nii elamis- kui õppimiskulud kordades madalamad. Siin õppival välistudengil kulub elamisele, söömisele ja meelelahutusele keskmiselt 300–500 eurot kuus ehk oluliselt vähem kui Soomes ja mujal Skandinaavias.

Kui tunned Euroopat, tunned ka Eestit. Eesti on ELi ja NATO liige, siin kehtib euro ning kõik maksevahendid krediitkaartidest arvutite ja mobiiltelefonideni. Isiklik turvalisus on Eestis Skandinaaviamaade tasemel. Sotsiaalne turvalisus on tagatud läbi kvaliteetse tervishoiusüsteemi ning demokraatliku õigusriigi muude atribuutide.

Tallinna Vanalinn

Ülikoolilinn Tartu

Eestil on üle 1000 saare. Neist kaks – Saaremaa ja Hiiumaa – on nii suured, et neid võiks nimetada omaette maadeks. Mõlemad pakuvad ohtralt avastamisrõõmu ning saarlased ise on veendunud, et just nemad leiutasid tuuleveski, mitte hollandlased... Saaremaal asub ka 2000 aasta vanune Kaali meteoriidikraater, mille sünd mõjutas iidsete Skandinaavia usundite teket.

1 Eesti = 3 maad

Vilgas klubikultuur

Viis aastaaega

Eesti siseriiklik transport on operatiivne ja õppuritele soodne, sest rahvusvaheline ISIC või Euro<26 kaart pakub soodustusi kõikjal. Ka “hääletamine” on levinud ning ohutu. Kogu maa on kaetud heade teede, suunaviitade ning mobiili- ja internetileviga. Soome, Läti, Leedu või Rootsi külastamine on samuti imelihtne. Osta laeva-, lennuki- või bussipilet ja stardi!

Liikumine on lihtne

tuutorid, sinu varjud

KÜlalislahked hinnad

Eestis kutsutakse internetiühendust inimõiguseks. Siin saab internetti kasutada isegi sügavaimas metsas. Enamus kohvikuid, hotelle, ühiselamuid, parke, klubisid, reisiterminale, laevu ja isegi busse peab tasuta kiiret internetiühendust elementaarseks. Tasuta WiFi punktidelt on Tallinn kõrgelt üle näiteks Singapurist, mis on maailmas teine linn tasuta internetiühenduste hulgalt.

interneti vabariik

AUSAD ja siirad inimesed

TUTTAV JA TURVALINE

Brand Estonia- Study in Estonia, elukeskkond  

Hariduse rahvusvaheliseks kommunikeerimiseks on välja töötatud eraldi bränd – Study in Estonia. See pole küll otseselt Eesti brändi üks haru...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you