boost yo u energy r GEEF JE LICHAAM MEER ENERGIE
tips en recepten om er weer in te vliegen
I zomerse punch met meloen en gember I kleurrijke groentepizza met brie I slaatje met krokante kippenreepjes en gemarineerde venkel I wraps met quinoaballetjes en dille-veganaise Kortingen met Xtra geldig van 5/8 t.e.m. 1/9/2020.
1
Het is Zomerfestival Tijdens het Zomerfestival geniet je bij Bio-Planet een hele zomer lang mooie voordelen op deze topproducten. Elke woensdag start er een nieuwe promo en die blijft geldig tot het einde van de maand. Ontdek ze hier allemaal!
Han, un vo e lr e s fis c!
2
bi B-Pla!
wee
6
5/8 - 1/9 Whole Earth sinaasappel-citroenlimonade 33 cl
wee
7
12/8 - 1/9 Seepje natuurlijk afwasmiddel met limoen 500 ml
1+1 gratis*
met
wee
8
19/8 - 1/9 Bio-Planet-lunchtas
1 gratis bij aankoop vanaf € 70** met
*Actie geldig bij Bio-Planet op vertoon van Xtra. Niet omruilbaar tegen contanten. Zolang de voorraad strekt. **Zolang de voorraad strekt. Niet geldig op vuilniszakken en cadeaukaarten. 1 lunchtas en 1 Volvic 8 L per klant op vertoon van Xtra. Niet geldig in de Bio-Planet-webshop.
wee
9
26/8 - 1/9 Volvic natuurlijk mineraalwater 8L
Jouw rekening klopt
3
vol energie weer aan de slag
Beste klant, Het einde van de vakantie komt stilaan in zicht. Het perfecte moment voor een paar goede voornemens. Neem een frisse start in de keuken met het recept voor wraps met quinoaballetjes op p. 12. Ze zijn niet alleen overheerlijk, maar zitten ook bomvol plantaardige eiwitten en zijn ideaal om je energielevels aan te vullen. Bij Bio-Planet luisteren onze medewerkers graag naar onze klanten. We houden rekening met hun voorkeuren en favoriete producten om hen zo goed mogelijk te kunnen adviseren. In de winkel bijvoorbeeld leggen we extra focus op producten waarvan we denken dat die in de smaak zullen vallen bij onze klanten. Zo doen ze makkelijk nieuwe ontdekkingen die overeenkomen met hun verwachtingen en smaak.
Voor een echte energieboost raad ik je de Energy smoothie aan van Be Plus op p. 7. Deze smoothie zit vol vitaminen en neem je makkelijk mee. Handig voor als je weinig tijd hebt. Ik drink het graag bij het ontbijt maar het is ook een perfect tussendoortje. Je drinkt het gekoeld of op kamertemperatuur. Naast de heerlijk fruitige smaak is deze smoothie ook vegan, gluten- en lactosevrij. Hiermee gun je jezelf een zorgeloos pleziertje! Veel lees-en kookgenot! Dorothée Visage, zaakvoerster Bio-Planet Corbais.
Biogroenten van onze eigen grond Al decennialang vind je bij Bio-Planet lekkere biogroenten uit het West-Vlaamse Alveringem. Toen de eigenaars van bioboerderij ‘Het Zilverleen’ op zoek waren naar een overnemer, zagen we dat als een mooie kans om de hoeve met 25 hectare biogrond te kopen. Het boeren doen we niet zelf, daarvoor rekenen we op zelfstandig bioboer Niels Trybou. Door de samenwerking met Colruyt Group kan Niels een gezond landbouwbedrijf managen zonder zwaar te investeren in biogrond. Welke groenten en gewassen er geteeld worden, wordt in samenspraak beslist. En dat in functie van onze klanten én de bodem. Dit jaar gaat het om broccoli, knolselder, prei, aardappelen, wittekool, rodekool, bleekselder, groene selder, bloemkool en courgette. Ontdek de groenten van Het Zilverleen nu in je Bio-Planet!
Benieuwd naar meer verhalen? Deze zomer gaan we bij Bio-Planet op Tour Local! Surf snel naar bioplanet.be en maak kennis met onze lokale leveranciers.
4
Niels van bioboerderij Het Zilverleen (Alveringem)
vol energie weer aan de slag
Urtekram spelt flakes 375 g
Bisson
(€ 11,97/kg)
150 g
Petit Beurre koekjes natuur
€ 4,49
I lactosevrij
€ 2,85 (€ 19/kg)
Belgisch
Een lekker droog koekje, gemaakt met ongeraffineerde rietsuiker en honing.
Biscovit speltwafels gezoet met agave 200 g € 2,29 (€ 11,45/kg)
Belgisch Veríval
Crousti’ Choco met chocolade
400 g
€ 4,99 (€ 12,48/kg)
Mix van ontbijtgranen gevuld met chocolade, stukjes melkchocolade, granen en aardbei. Heerlijk krokant met zalige chocoladesmaak.
-15 % vanaf 1 met
De Halm
Sammy Speckel
krokante muesli 300 g
Arthur & The Sisters havermout Vibrant met bosbes en kokos of Enjoy met chocolade en boekweit
met bosbes en kokos 350 g € 4,49
(€ 12,83/kg)
-15 % vanaf 2 met
Het kokosmelkpoeder maakt deze havermout extra romig en geeft het een heerlijke kokossmaak. Licht gezoet met kokosbloesemsuiker en met een lichte crunch door de geraspte kokos. Het ideale ontbijt voor een energieke start van de dag!
€ 3,69 (€ 12,30/kg)
Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
5
vol energie weer aan de slag
Ôpia Blanc de Blancs Chardonnay alcoholvrije schuimwijn 75 cl € 4,99 (€ 6,65/L)
• schuimwijn zonder alcohol van chardonnaydruif • fris aroma, floraal en fruitig • lekker als aperitief • kan tot 5 jaar bewaren
ZOMERSE PUNCH met meloen en gember drankje zonder alcohol • • • • •
6
4 personen
75 cl alcoholvrije schuimwijn (chardonnay) 33 cl vlierbloesemlimonade 1/3 meloen (charentais) 5 takjes verse tijm 1 eetl. gembersiroop voedingswaarden per persoon
bereiding (10 min.) 1. Snij de meloen in 2, haal er bolletjes uit met een meloenlepel en doe in een grote kom. 2. Voeg de takjes tijm en de gembersiroop toe. 3. Overgiet met de limonade en voeg als laatste de schuimwijn toe. afwerking Serveer met eventueel nog wat ijsblokjes voor een extra frisse smaak.
energie 87 kcal • vezels 0,3 g • eiwitten 1,1 g • zout 0,0 g • vetten 0,0 g, waarvan 0,0 g verzadigd • koolhydraten 20,4 g, waarvan 20,0 g suikers
vol energie weer aan de slag Lauretana bruisend mineraalwater 50 cl
Lauretana natuurlijk mineraal bronwater 50 cl
€ 0,72 (€ 1,44/L)
€ 0,69 (€ 1,38/L)
vegan
Het water van Lauretana komt van een bron gelegen in de hoge bergen die voorzien wordt van water door een gletsjer. Het water wordt direct als het uit de bron komt gebotteld om de pure kwaliteit niet in het gedrang te brengen.
Nice fruitijsjes van framboos en sinaasappel of van appel en aardbei 5 x 45 ml
Lima haverdrink choco met calcium 3 x 200 ml € 2,75 (€ 4,58/L)
I lactosevrij
De heerlijke chocoladesmaak past perfect bij het ontbijt of bij een tienuurtje. De haverdrink werd verrijkt met lithothamnium, een calciumrijk zeewier.
€ 3,29 (€ 14,62/L)
I diepvries I glutenvrij I lactosevrij Gemaakt met fruit dat geteeld werd met aandacht voor een gezonde bodem en een goede leefomgeving voor insecten.
vegan
boost yo energy ur Belgisch
Be Plus smoothies Detox, Antiox of Energy 150 g
I glutenvrij I lactosevrij
PiPO appelsap 200 ml
Deze smoothies worden geproduceerd in Spanje met lokale ingrediënten. Ze bevatten geen palmolie, geraffineerde suikers, conserveringsmiddelen, E-nummers, smaakof kleurstoffen.
100 % puur appelsap in een handig meeneemformaat. Bevat geen toegevoegde suikers of bewaarmiddelen.
€ 1,99 (€ 13,27/kg)
Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
€ 1,29 (€ 6,45/L)
7
vol energie weer aan de slag
KLEURRIJKE GROENTEPIZZA met brie hoofdgerecht • • • • • • • • • • •
4 personen
2 graffiti-aubergines 2 rode paprika’s 1/2 plantje basilicum 1 takje verse rozemarijn 150 g brie 2 pizzabodems 130 g groene pesto 2 eetl. olijfolie 1 koffiel. oregano zwarte peper zout
voorbereiding (30 min.) - Verwarm de oven voor op 220 °C. - Verwijder de pitjes en de witte zaadlijsten uit de paprika’s en snij in stukken. - Snij de aubergines in blokjes van zo’n 2 cm. - Rits de blaadjes van de takjes rozemarijn en hak fijn. - Doe de groenten in een ovenschaal. Bestrooi met de oregano, de rozemarijn, zwarte peper en zout. Meng er de olijfolie onder en zet zo’n 20 à 25 min. in de voorverwarmde oven tot de groenten mooi geroosterd zijn. - Scheur ondertussen de blaadjes basilicum en snij de brie in plakjes. bereiding (20 min.) 1. Verlaag de temperatuur van de oven naar 200 °C. 2. Besmeer de pizzabodems met de groene pesto tot op 1 cm van de rand. Verdeel er de gegrilde groenten en de plakjes brie over. 3. Zet zo’n 15 min. in de voorverwarmde oven tot de brie mooi gesmolten is.
Wis d... de basilicumplantjes in je Bio-Planet afkomstig zijn uit onze eigen vertical farm? De vertical farm staat vlak bij ons verdeelcentrum. Zo worden er ook 5 keer minder kilometers afgelegd. Door in verschillende lagen boven elkaar te kweken, gebruiken we 20 keer minder ruimte. De vertical farm werkt ook op 100 % groene stroom en gebruikt 90 % minder water.
afwerking Bestrooi met het basilicum.
8
voedingswaarden per persoon
energie 518 kcal • vezels 7,6 g • eiwitten 19,5 g • zout 3,2 g • vetten 28,7 g, waarvan 9,2 g verzadigd • koolhydraten 41,5 g, waarvan 6,8 g suikers
vol energie weer aan de slag
-15 %
vegan
vanaf 2 met
TerraSana veganistische pizzabodem 2 stuks 300 g
€ 2,65 (€ 8,83/kg)
Deze pizzabodem wordt als zuurdesem bereid met Italiaanse ingrediënten. De extra gist zorgt voor voldoende rijskracht. Daarna wordt het met de hand gekneed en gebakken in een houtoven. Klaar voor gebruik.
Söbbeke rijstdessert natuur 150 g € 0,99 (€ 6,60/kg)
I versmarkt
Priméal trio van linzen 500 g
€ 3,99 (€ 7,98/kg)
Priméal taboulé 300 g
Linzen zijn echt veelzijdig: gebruik ze in soepen, als vulling bij een salade, in curry’s of gewoon als bijgerecht in plaats van aardappelen of rijst.
€ 2,99 (€ 9,97/kg)
Deze voorgekookte, kruidige couscous is een typisch zomerproduct en heerlijk om zo te eten of bijvoorbeeld met feta en olijfjes. Lekker zowel warm als koud, in salades of als bijgerecht bij de barbecue.
-15 % vanaf 1
Cascina Belvedere Carnaroli Extra risottorijst 500 g
met
€ 2,99 (€ 5,98/kg)
Een Italiaans familiebedrijf dat al bestaat sinds 1935 en gelegen is in Bianzé, tussen Turijn en Milaan. Ze houden het volledige proces in handen: van het oogsten van de rijst tot het maken van de mixen en het uiteindelijke verpakken. Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
Markal ronde witte rijst 1 kg € 4,49
9
vol energie weer aan de slag
r u o y t s o bo gy ener
SLAATJE MET KROKANTE KIPPENREEPJES en gemarineerde venkel hoofdgerecht • • • • • • • • • •
4 personen
2 kippenschnitzels 100 g rucola 1 venkel 10 kerstomaten 1 citroen 150 g rosmarino (pasta) 4 eetl. olijfolie 1/4 koffiel. chilivlokken (molen) zwarte peper zout
voorbereiding (15 min. + 20 min. marineren) - Snij de venkel in 2 en verwijder de harde kern. Snij in flinterdunne reepjes. - Pers de citroen en voeg het sap toe aan de
10
voedingswaarden per persoon
venkel samen met 2 eetl. olijfolie. Kruid met zwarte peper, de chilivlokken en het zout en laat 20 min. marineren. - Snij de kerstomaten in partjes. - Hak de rucola grof. - Kook de pasta beetgaar in lichtgezouten water, giet af en spoel onder koud water. bereiding (15 min.) 1. Verhit 2 eetl. olijfolie en bak de schnitzels aan beide kanten goudbruin en gaar. Snij in reepjes. 2. Voeg de pasta toe aan de gemarineerde venkel. Verdeel de venkelsalade over vier borden of kommen. 3. Verdeel er de kerstomaten, de rucola en de kippenreepjes over.
energie 363 kcal • vezels 3,7 g • eiwitten 20,5 g • zout 1,1 g • vetten 15,4 g, waarvan 2,9 g verzadigd • koolhydraten 33,6 g, waarvan 3,2 g suikers
vol energie weer aan de slag Belgisch Lima
Mild Shoyu sojasaus
1 L
€ 9,89
Venkel los
Shoyu heeft een diepe en hartige smaak, maar smaakt zoeter dan tamari. Dit komt omdat er bij shoyu ook tarwe wordt toegevoegd, die wordt tijdens het fermentatieproces omgezet in suikers.
Dagprijs
I versmarkt kalium. Rijk aan vezels, bron van foliumzuur en kalium Venkel heeft een zoete smaak met een anijsaroma. Je kan het rauw eten, koken of bakken. Lekker in zuiderse gerechten zoals pasta en salades of in combinatie met vis.
Kippenschnitzel € 19,49/kg
I bedieningstoog*
Restaurantsteak met kruidenboter € 18,79/kg
bedieningstoog*
I
5+1 gratis met
Granoro
Rosmarino-pasta
500 g
€ 1,29 (€ 2,58/kg)
Granoro zorgt al sinds 1967 voor de échte Italiaanse passie, traditie en smaak in jouw keuken. Steeds beter en innovatiever, maar toch klassiek. Met hun hoogkwalitatieve pasta’s zet je altijd iets lekkers op tafel. * in Bio-Planet Antwerpen alleen voorverpakt verkrijgbaar Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
Chipolata
€ 13,95/kg
I bedieningstoog* 11
vol energie weer aan de slag
WRAPS MET QUINOABALLETJES en dille-veganaise lunch of hoofdgerecht • • • • • • • • • • • • • • • • •
4 personen
300 g prinsessenbonen 2 gele courgettes 4 lente-uitjes 1 plantje dille 2 cm verse gember 1 ei 2 eetl. plantaardig alternatief voor room op basis van soja 150 g quinoa 4 wraps 1 koffiel. mosterd 2,5 dl zonnebloemolie 2 eetl. olijfolie 1 koffiel. appelazijn 1/2 koffiel. gerookt paprikapoeder 1/2 koffiel. komijnpoeder 1/2 koffiel. korianderpoeder zwarte peper en zout
voorbereiding (20 min.) - Spoel de quinoa in een fijne zeef onder koud water. Kook 15 min. in lichtgezouten water. Giet af en laat even drogen op het vuur. - Roer ondertussen het ei los. - Snipper de lente-uitjes en de dille fijn. - Rasp de gember. - Snij de courgettes in de lengte in dunne slierten. - Meng het roomalternatief met de appelazijn en de mosterd. Voeg dan al roerend en in een langzame straal de zonnebloemolie toe en meng tot een lobbige veganaise. Voeg de dille toe en kruid naar smaak met zwarte peper en zout.
12
voedingswaarden per persoon
bereiding (25 min.) 1. Verwarm de oven voor op 200 °C. 2. Meng het ei met de quinoa, de lenteuitjes, de gember, het paprika-, komijn- en korianderpoeder. Kruid met zwarte peper en zout. 3. Vorm balletjes ter grootte van een pingpongballetje en leg in een ovenschaal. Bak 12 à 15 min. in de voorverwarmde oven. 4. Verhit ondertussen de olijfolie in een grillpan en bak de sliertjes courgette tot ze mooi gegrild zijn aan beide kanten. 5. Kook de boontjes 8 min. onafgedekt beetgaar in lichtgezouten water. Giet af en spoel onder koud water. 6. Warm de wraps even op in een hete pan tot ze soepel zijn. 7. Leg op elke wrap wat gegrilde courgette, boontjes, quinoaballetjes en een lepel van de veganaise. Rol stevig op en snij in 2. afwerking Serveer eventueel met de rest van de boontjes en de courgette.
energie 629 kcal • vezels 7,5 g • eiwitten 15,4 g • zout 1,6 g • vetten 35,5 g, waarvan 4,7 g verzadigd • koolhydraten 58,4 g, waarvan 6,8 g suikers
vol energie weer aan de slag
Morga molen met grof zeezout 100 g
Quitho quinoa 1 kg
€ 3,69 (€ 36,90/kg)
€ 7,69
Quinoa werd 6.000 jaar geleden al door de Inca’s in Zuid-Amerika verbouwd. Het kan perfect groeien in de Andes (op 4.000 m hoogte) omdat het bestand is tegen koude, voedselarme en droge omstandigheden. De groeiduur is 5 à 6 maanden, het bevat hoogwaardige eiwitten en is vezelrijk.
Gemarineerde countrysteak € 19,95/kg
Belgisch
I bedieningstoog*
Herbio dille in pot 9 cm € 1,59
I versmarkt De verse dille van Herbio komt uit het Belgische Hove. Het kruid heeft een lichte anijssmaak en is lekker bij gestoofde groenten, in slaatjes, soepen of sausen.
Pitavlees
€ 15,65/kg
I bedieningstoog* Belgisch en vegan
-15 % vanaf 2 met
La vache qui regarde passer les trains broodbeleg met rode biet, met basilicum of met groene olijven 190 g € 2,49 (€ 13,11/kg)
Familiebedrijf La Moutarderie (opgericht in 1953) is intussen toe aan haar derde generatie. Ze kiezen voor 100 % bio, kwaliteitsingrediënten, geen artificiële additieven of bewaarmiddelen en 100 % Belgische productie.
* in Bio-Planet Antwerpen alleen voorverpakt verkrijgbaar Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
13
ontdek het seizoen
I versmarkt Grafitti-aubergines
Dagprijs Blauwe bessen bakje 200Â g
Dagprijs
Rijk aan vezels en foliumzuur.
Belgisch
Rijk aan vezels, 1 tot 3 dagen houdbaar in de koelkast.
Blauwe pruimen los
Dagprijs
Rijk aan vezels. Je kan blauwe pruimen ongeveer 5 dagen bewaren in de koelkast.
Meloen charentais stuk
Dagprijs
Bron van vezels, vitamine C en kalium en rijk aan vitamine B1.
Belgisch
Gele courgette
Dagprijs
Belgisch
Rijk aan vezels en een bron van foliumzuur en vitamine C.
Sperziebonen
Dagprijs
14
Rijk aan vezels, eiwitten en foliumzuur. Bewaren maximaal 4 dagen in een open zak op een koele plaats of in de groentelade van de koelkast.
ontdek het seizoen
Belgisch
Kastanjechampignons 400 g € 3,29 (€ 8,23/kg)
I versmarkt
-15 %
Cocktail trostomaat
Dagprijs
I versmarkt
vanaf 1
Rijk aan vezels en een bron van vitamine C en deze kleintjes zijn ideaal als aperitief.
met
Horizon blauwmaanzaad 100 g
€ 1,85 (€ 18,50/kg)
Maanzaad gebruik je in kleine hoeveelheden om een knapperig effect en kleur te geven aan brood, cake of salades.
Belgisch
Belgisch
GR’EAT Granola gezouten granola Glory of Roma 75 g € 2,99 (€ 39,87/kg)
Arthur & The Sisters Crunch topping voor ontbijt met aardbei en kokos 150 g
Een zoute granola die de perfecte topping biedt voor al je slaatjes, soep, vis, gestoomde groenten of zelfs op toastjes!
€ 3,49 (€ 23,27/kg)
Topping voor ontbijt en erg lekker bij smoothies, yoghurt, desserten of havermout.
Rode paprika los
Dagprijs
I versmarkt Belgisch Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
Rijk aan vezels, vitamine C en E, bron van foliumzuur.
15
1
fan van veggie
I bedieningstoog*
2
5+1
Belgisch
gratis
3
met
vegan en Belgisch
4
Belgisch
1
Vers & Veggie seitansalade met curry € 26,50/kg
2
Maya seitancroque met tomatensaus € 2.49/stuk
3
6
5
La vie est belle Tartin’o vegetarisch broodbeleg € 21,35/kg
Op basis van wortel, tomaat en kappertjes.
4
Biorganica Nuova mix van groene en zwarte olijven met kruiden
-15
vegan en Belgisch
%
vanaf 2
5+1 gratis met
met
€ 16,90/kg
5
Fit Food vegetarisch miniworstje € 13,60/kg
6
La vie est belle RizRiz-burger € 1,19/stuk
16
Burger op basis van sunriarijst, groenten en kruiden. De rijst wordt geteeld door kleinschalige landbouwers op een milieuvriendelijke manier (SRI): met 50 % minder water en minder uitstoot van broeikasgassen en draagt het erkend fairtradelabel, Fair for Life. * in Bio-Planet Antwerpen alleen voorverpakt verkrijgbaar
fan van veggie
I versmarkt
vegan en Belgisch
De Hobbit crème van hempfu met pesto 170 g
De Hobbit hummus met paprika 170 g
€ 4,39 (€ 25,82/kg)
€ 2,99 (€ 17,59/kg)
-15 % vanaf 2
vegan
met
Wheaty
Végé Andalouses veganistische chorizoworst met seitan 130 g € 3,19 (€ 24,54/kg)
Belgisch
I lactosevrij
The Bio Veggie Company vegetarische kaasburger 2 x 85 g € 3,59 (€ 21,12/kg)
The Bio Veggie Company uit Bornem produceert sinds 1988 bio-, vegan en veggieburgers. Het assortiment is het hele jaar door verkrijgbaar en wordt gemaakt met zoveel mogelijk lokale grondstoffen.
Taifun gerookte tofoe met amandel en sesam 200 g € 3,15 (€ 15,75/kg)
Op verschillende manieren te bereiden, zowel koud als warm.
Florentin vegetarische falafelballetjes met kikkererwten 240 g € 3,99 (€ 16,63/kg)
I glutenvrij
Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
17
fan van vlees
I bedieningstoog*
-15 %
1
1
met
Cordon bleu € 18,28/kg
Met gekookte ham en emmentaler.
2
Gandaham
€ 48,10/kg
Er wordt enkel zout toegevoegd aan het vlees.
3
Gebakken natuurham van de chef sneden € 32,50/kg
4
4
Le Picoreur zwartpootkip € 12,79/kg
Franse kip met vrije uitloop, minstens 91 dagen oud. Het vlees is zacht en sappig.
5
Salami met look in sneden € 21,85/kg
6
7
Ontvette gekookte ham sneden € 22,30/kg
7
Kalkoenfilet
8
Zuiders vleesbrood
€ 26,79/kg
€ 15,53/kg
Van mager varkensgehakt met geitenkaas en halfgedroogde tomaten.
9
Dobio gehaktballetjes in tomatensaus € 14,70/kg
10 11 18
Lamsburger € 18,79/kg
Gemarineerde lamsboutsnede
€ 26,44/kg
Bio Bardales pikante chorizo 280 g
€ 6,49 (€ 23,18/kg)
I versmarkt
fan van vlees 2
3
5
-15 %
6
met
8
9
11
10
* in Bio-Planet Antwerpen alleen voorverpakt verkrijgbaar Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
19
fan van kaas
I bedieningstoog* 2
1 3
Belgisch 4
5
-15 %
Belgisch
met
6
1
Hooidammer belegen gouda uit Nederland
2
Bioferme daslookkaas uit Werbomont € 19,70/kg
20
3
€ 20,90/kg
€ 14,85/kg
4
Emmentaler uit Frankrijk
Bastiaansen geitenkaas met rozemarijn uit Nederland € 19,90/kg
5
Damse brie schapenbrie uit Damme
€ 26,80/kg
6
Roquefort blauwschimmelkaas van schapenmelk uit Frankrijk
€ 38,40/kg
* in Bio-Planet Antwerpen alleen voorverpakt verkrijgbaar
fan van kaas
I versmarkt Rapunzel romige kruidenkaas 175 g € 2,45 (€ 14/kg)
Heirler gouda 120 g
€ 2,49 (€ 20,75/kg)
I lactosevrij
Belgisch
Verpakt in een handige, hersluitbare verpakking.
Vieux Liège smeltkaas 150 g
lactosevrij
€ 3,69
(€ 24,60/kg)
Danatel
P’tit Robin
125 g
€ 2,99
(€ 23,92/kg)
I lactosevrij Bastiaansen jonge kaas van koemelk uit Nederland sneden 150 g € 2,59 (€ 17,27/kg)
Züger halloumi grillkaas 200 g € 3,95 (€ 19,75/kg)
Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
Bastiaansen besteedt veel aandacht aan de boerderijen die hun melk aanleveren: ze geven workshops over dierenwelzijn, energie, landschap en milieu. De koeien grazen op goede grond waardoor de kwaliteit van hun leven én hun melk veel beter is. De kaas wordt nog ambachtelijk geproduceerd.
21
een evenwichtige start
-25 %
Belgisch
vanaf 2 met
Provamel
Soya Unsweetened
ongezoet plantaardig alternatief voor yoghurt 750 g € 2,69 (€ 3,59/kg)
Pur Natur verse kaas met vanille, natuur of met rode vruchten 2 x 150 g
I versmarkt I glutenvrij I lactosevrij
€ 2,29 (€ 7,63/kg)
I versmarkt
vegan en Belgisch
Joannusmolen Breakfast teffontbijt 300 g € 3,25 (€ 10,83/kg)
I glutenvrij
• teff bevat langzaam verteerbare koolhydraten waardoor het je langer een voldaan gevoel geeft • alleen melk naar keuze toevoegen en laten sudderen op een zacht vuur
Veríval gepofte spelt met honing 200 g € 2,99 (€ 14,95/kg)
I lactosevrij
• gemaakt van de volledige graankorrel met 30 % honing • lekker bij het ontbijt met melk en muesli of als snack
vegan Eden
Teamasters
Fragrant Mornings
kruideninfusie met kamille en passievrucht 60 g € 3,90 (€ 65/kg)
• de juiste balans tussen kruidig en zoet • verpakt in een plasticvrije en 100 % recycleerbare verpakking
22
Choco Moons krokante
granen met cacao 375 g
€ 3,39 (€ 9,04/kg)
I lactosevrij
• bron van vezels
een evenwichtige start
Shetland Smokehouse gerookte Atlantische zalm 100 g € 5,59 (€ 55,90/kg)
I versmarkt Bio Excellent kipkerriesalade 150 g
€ 2,99 (€ 19,93/kg)
I versmarkt
Belgisch
Smaakt Rinse appelstroop 300 g € 2,19 (€ 7,30/kg)
Be-Nat
Tarti’ Datte chocoladepasta
• op basis van suikerbiet en appelsap • Rinse is oud Hollands voor ‘friszurig’
200 g
€ 3,69 (€ 18,45/kg)
• heerlijke en romige smeerpasta met alle nutritionele voordelen van dadels • bron van vezels • rijk aan kalium • geen toegevoegde suiker en onnatuurlijke toevoegingen
Happy Go mini-cake met pure chocolade 3 x 55 g Vitamont wittedruivensap 1 L
€ 4,49 (€ 27,21/kg)
I glutenvrij I lactosevrij
€ 4,69
Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
23
in de koelkast
I versmarkt fair trade
Söbbeke yoghurt met blauwe bessen, mango-vanille of perzik-passievrucht 500 g € 2,65 (€ 5,30/kg)
Karma Kombucha kombucha met gember 1 L € 4,95
I glutenvrij
Original
150 g
€ 1,99 (€ 13,27/kg)
Kombucha staat bekend als ideale detoxdrank maar het is bovenal een frisse dorstlesser. Door de nagisting in de fles komt deze van nature bruisende drank onder hoge druk te staan, zet hem daarom altijd rechtop in de koelkast.
Materne sinaasappelsap zonder pulp 75 cl
-15 %
€ 4,99 (€ 6,65/L)
vanaf 2
Fit Food
met
Tapas Y Mas verse groene pesto 125 g
Vegan Deli plantaardige alternatieven voor geraspte kaas Original of Intense
€ 3,19 (€ 25,52/kg)
150 g
Op basis van erwten, kokosolie, zetmeel en koolzaadolie. Gemaakt zonder soja en rijk aan calcium. Ideaal om te laten smelten over je warme maaltijden.
Tapas Y Mas kalamonolijven 125 g
Belgisch
€ 2,99 (€ 23,92/kg)
Kalamonolijven kan je wel de ‘kaviaar van de olijven’ noemen. De soort is afkomstig uit Griekenland en kan je herkennen aan hun diepzwarte, paarsachtige kleur, de karakteristieke vorm en de typische fruitige smaak.
24
dit is Belgisch
DIT IS BELGISCH! Bij Bio-Planet kiezen we zo veel mogelijk voor Belgische producten. Hiervoor werken we samen met tal van lokale bioboeren en producenten. Kriket
The Original crunchy krekelreep
35 g
€ 1,99 (€ 56,86/kg)
I glutenvrij Aldento ambachtelijke fusilli met insectenmeel 200 g € 5,69 (€ 28,45/kg)
Vezelrijk en verrijkt in eiwitten.
De krekels worden gekweekt in hartje Brussel en worden gevoed met biologische resten uit de voedingsindustrie. Ze stoten 60 keer minder broeikasgassen uit dan koeien en verbruiken 300 keer minder water. Kriket kan ook op de steun rekenen van Colruyt Group. Elk vanuit hun eigen expertise bundelen ze de krachten om nieuwe, slimme krekelproducten te ontwikkelen.
Sikou aardbeiensorbet 500 ml
Bioferme standyoghurt van schapenmelk 470 g
€ 6,29 (€ 12,58/L)
I diepvries I glutenvrij Een artisanaal product gemaakt met veel fruit, 100 % natuurlijk en een goed en hartelijk contact met leveranciers. Vakman Bruno Lai zorgt met passie, gedrevenheid en knowhow voor lekkere ijsjes, met duidelijkheid over de herkomst van de ingrediënten.
Tapas Y Mas hummus natuur 175 g
€ 2,79 (€ 15,94/kg)
I versmarkt
* in Bio-Planet Antwerpen alleen voorverpakt verkrijgbaar Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
€ 3 (€ 6,38/kg)
I versmarkt
Mildzure yoghurt, perfect om zo te eten, maar ook lekker verwerkt in ijs, smoothies of dipsausjes.
Varkensgehakt € 9,95/kg
I bedieningstoog* 25
lekker vrij van ... Heb je graag meer info over de allergenen in een bepaald product? Surf dan naar onze website of ga langs in je Bio-Planet-winkel. Wij helpen je met plezier!
vegan en lactosevrij Crudigno pesto verde of rosso 130 g € 3,29 (€ 25,31/kg)
I lactosevrij
• 100 % natuurlijk, zonder additieven • de aciditeit wordt bereikt met puur limoensap • lekker bij pasta, op bruschetta, als spread of als dip
zonder gist
gluten- en lactosevrij
L’Artisana zuurdesem-speltbrood 800 g € 3,99 (€ 4,99/kg)
Tip: beleg met perenstroop om optimaal te genieten van de volle, karakteristieke broodsmaak.
TerraSana amandelmeel 500 g
€ 10,99 (€ 21,98/kg)
I glutenvrij
La Linea kalkoenfilet 70 g
€ 3,49 (€ 49,86/kg)
I versmarkt I glutenvrij I lactosevrij Tip: je kan het vlees in blokjes snijden en besprenkelen met olijfolie of citroensap, heerlijk in een salade.
26
• lekker in cake of taart, geeft een lichte amandelsmaak • je hebt geen extra bindmiddel nodig want amandelmeel bindt • bak max. op 170 °C, anders kunnen de vetten uit de amandelen verbranden
glutenvrij
met 50 % minder zout, vegan en glutenvrij
lekker vrij van ... vegan en glutenvrij
Lima
Tamari sojasaus 500 ml
€ 9,39 (€ 18,78/L)
I glutenvrij
• perfecte smaakmaker in stoofpotjes, dressings, marinades, wokgerechten of soep • wordt gemaakt van gefermenteerde sojabonen en rijpt van 4 maanden tot 3 jaar
groentechips van pastinaak, wortel, rode biet en zoete aardappel € 1,89 (€ 21/kg)
-15 % vanaf 2 met
Go Pure
Fruits & Veggies chips van appel, rode biet
en pastinaak met zeezout, groentechips van chioggia biet, zoete aardappel en rode aardappel of van pastinaak, wortel, rode biet en zoete aardappel 90 g
I glutenvrij I lactosevrij
alcoholvrij Budels alcoholvrij bier 0,0 % Malty of Malty Dark
30 cl
€ 0,95 (€ 3,17/L)
• donker, met verschillende gerstemouten • met milde hop, zacht water en aparte gisting • unieke smaak met toetsen van karamel, pruimen en walnoot
lactosevrij en vegan Abbot Kinney’s
Almond Frostick amandelijs bedekt met
chocolade en stukjes amandel 3 x 100 g
€ 4,49 (€ 14,97/L)
I diepvries I lactosevrij
* + leeggoed Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
27
santé! Mas Compagne ‘Mon Percheron’ Frankrijk 75 cl € 4,98 (€ 6,64/L)
-15 %
2
vanaf 4 met
€ 5,69 (€ 7,59/L)
• expressieve en frisse neus • toetsen van kruiden, perzik en mango • lekker bij salades, vis, sushi of aperitief
Black Betty rosé Oostenrijk 75 cl
3
€ 8,95 (€ 11,93/L)
• aroma’s van watermeloen en frambozen • fris, florale toetsen • lekker als aperitief
-15 %
• floraal en fruitig • elegant en delicaat • lekker bij vis en vlees
4
• aroma’s van zwarte bessen (cassis) en ceder • lichte houttoetsen en duidelijk aanwezige tanines • lekker bij gegrild rood vlees, stoofpotjes en witschimmelkazen
met
6
Limoncello
30 % vol 50 cl
€ 14,99 (€ 29,98/L)
2
Grisette blond bier 5,5 % vol 25 cl
€ 0,95 (€ 3,80/L)*
I glutenvrij
• frisse en fruitige likeur • gemaakt door citroenschillen een aantal weken te laten trekken in alcohol
1
Greenia Cabernet Sauvignon Nature I.G.P. Pays d’Oc Frankrijk € 5,69 (€ 7,59/L)
vanaf 4
Radermacher
5
Edêna rosé I.G.P. Coteaux de Béziers Frankrijk 75 cl
3
• op traditionele wijze gebrouwen • intens bitter • fijn, wit schuim
-15 % vanaf 4 met
4 5 6
28
Ons vakmanschap drink je met verstand. Bier met liefde gebrouwen, drink je met verstand. * + Leeggoed.
1
kies bewust, kies beter
Dopper waterfles Insulated Steamy Pink inhoud 350 ml € 29,50
• herbruikbare thermosfles met bekertje • gemaakt van recycleerbaar plastic • houdt je drankje 9 uur heet of 24 uur koud • mag in de vaatwasmachine
Yarrah kattenvoeding met kip en vis 2,4 kg € 22,79 (€ 9,50/kg)
I glutenvrij
FSC-hout
• volledig graanvrij en verrijkt met zeewier • de vis draagt het MSC-label voor duurzame visvangst
Stabilo
GREENtrio kleurpotloden
12 stuks
Belgisch
€ 7,80
Belgisch
Ecover vaatwastabletten 70 stuks
€ 17,25 (€ 0,25/tab)
Ecover
Essential afwasmiddel
met kamille 1 L € 3,89
Biotop geconcentreerde wc-gel met melkwei en azijn 750 ml € 2,99 (€ 3,99/L)
• maakt je wc schoon zonder het milieu aan te tasten • geschikt voor septische putten
Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
29
body & mind
-15 % vanaf 2 met
inlegkruisjes gebogen
€ 1,99 (€ 0,07/stuk)
-15 %
-15 %
vanaf 2 met
vanaf 2 met
Sante
Homme I deospray
Natracare volledig assortiment inlegkruisjes
100 ml
Sante
€ 9,99 (€ 99,90/L)
Homme II
deospray 100 ml € 10,49
(€ 104,90/L)
-15 % vanaf 2 met
Weleda volledig assortiment Baby en Mama
billenbalsem 75 ml
€ 8,49 (€ 113,20/L)
haar- en bodyshampoo 200 ml 30
€ 7,99 (€ 39,95/L)
perineum massageolie 50 ml € 13,99
(€ 279,80/L)
proteïnepoeder met pompoen 400 g
body & mind
€ 19,29 (€ 48,23/kg)
-15 % Multivit A-Z
vanaf 1
€ 11,99
met
(€ 0,27/stuk)
-15 %
Purasana volledig assortiment proteïnepoeders en smoothies
vanaf 1 met
-15
Physalis
%
Max Energy, No Stress, Relax & Sleep (30 tabletten),
vanaf 2
Multivit A-Z (45 tabletten) of Chlorella + Spirulina (200 tabletten)
met
Maharishi Ayurveda tandpasta met kruidenextracten Ayurdent Classic
Maharishi Ayurveda tandpasta met kruidenextracten
75 ml
€ 4,79 (€ 63,87/L)
Ayurdent Mild
75 ml
€ 4,79 (€ 63,87/L)
-20 % vanaf 2
-15 %
met
vanaf 2 met
Tempo Light zakdoekjesbox 60 stuks € 1,79 (€ 0,03/stuk)
MannaVital magnesium 90 tabletten
€ 17,49 (€ 0,19/stuk)
De zakdoekjes zijn FSC-gecertificeerd en zitten in een handige, leuke kubus. Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
31
Brood
onze favorieten
va e ma
De Trog vers boulotbrood 500 g € 1,99 (€ 3,98/kg)
-15 % vanaf 2
Deze maand: boulotbrood van De Trog Dit brood met zachte kruim en dunne, krokante korst wordt gemaakt op basis van biologische tarwe. Het gefermenteerde voordeeg krijgt 12 uur de tijd om te rijpen. Zo krijg je een unieke smaak en kruim zonder additieven en met weinig gist. Het deeg wordt daarna op stenen vloer gebakken. Alle broden van De Trog worden ambachtelijk vervaardigd met biologische ingrediënten
met
Ecomil
Cuisine plantaardig alternatief
voor room op basis van cashewnoten 200 ml
€ 1,29 (€ 6,45/L)
I glutenvrij I lactosevrij • gemaakt zonder soja • zonder toegevoegde suikers • ideaal voor soepen, sausen of pasta
vegan
-15
Belgisch
%
vanaf 2 met
I Just Love Breakfast granola met pecannoten en amandelen of met mango en aardbei 300 g € 6,69 (€ 22,30/kg)
lactosevrij
I
Belgisch 32
• licht gezoet met agave- en ahornsiroop • op basis van vers geroosterde havervlokken, noten en zaden
Ginstberg natuurlijk mineraalwater 10 L € 7,99 (€ 0,80/L)
• bronwater uit de Vlaamse Ardennen (Oosterzele) • arm aan mineralen, nitraten en zout
onze favorieten
fair frade Followfish tonijn natuur 185 g
€ 3,19 (€ 17,24/kg)
• eerste fairtradetonijn uit de VS op de Europese markt • de VS hanteert strengere milieu- en sociale criteria voor duurzame visvangst met bescherming voor de vis en de vissers • met de lijn gevangen volgens 900 jaar oude, traditionele methode uit de Malediven
Belgisch
Greeny borrelpinda’s Mexico 160 g € 2,59 (€ 16,19/kg)
• lekker bij het aperitief • Mexicaanse coating van komijn, oregano en paprika • aangenaam pittig
Natur Compagnie groentebouillon 8 stuks € 1,69 (€ 24,85/kg)
• zonder palmolie • zoutarm
Belgisch
Weck bokaal tulp (100 mm) 58 cl 4 stuks € 11,50 (€ 2,88/stuk)
• speciaal ontworpen voor het inmaken van fruit, groenten en zelfs vlees of vis • met deze potten maak je ook zelf de beste confituur zonder bewaarmiddelen
Kipfilets in blokjes € 21,49/kg
I bedieningstoog* • handig in gebruik • lekker in wokschotels en salades • ter plekke versneden
* in Bio-Planet Antwerpen alleen voorverpakt verkrijgbaar Mogelijk zijn onze prijzen nóg lager in de winkel dan vermeld in deze folder. De huidige prijzen in je winkel kan je vóór je winkelbezoek vernemen via onze Klantendienst 02 363 50 10. Zo mis je geen kansen.
33
volgende maand
RED JE RESTJES
Volgende maand vind je in ons magazine heerlijke recepten voor quiches en supersoepen. We gaan creatief aan de slag met restjes en ontdekken zo nieuwe, verrassende combinaties. Zoals dit zelfgemaakte naanbrood: boordevol smaak en zo gebakken!
Zelfgebakken naanbrood met kruidige wortelsalade en krokante veggiereepjes 34
Spaar je t i u t s o k e c i v ser
In de Bio-Planet-webshop valt je servicekost (₏ 5,50) nu weg bij aankoop van 2 verpakkingen Moltex-luiers en 4 verpakkingen plantaardig alternatief voor yoghurt van Provamel. Doe je bioboodschappen online en profiteer ervan!
Servicekost uitsparen? Kijk regelmatig naar onze acties!
819811_COGO INLASSING BP FOLDER 8_NL 2.indd 1
01/07/2020 11:34
EEN BOOST VOOR HET LEVEN Boost is een vormingsprogramma van de Koning Boudewijnstichting gericht op jongeren uit kwetsbare milieus. Het doel: getalenteerde jongeren ondersteunen zodat ze hun volledig potentieel bereiken, een hoger diploma behalen en inspirerende rolmodellen worden voor andere jongeren. Het Boostproject in Brussel krijgt sinds 2014 steun van Collibri Foundation. Dit initiatief van Colruyt Group steunt al meer dan 15 jaar vormingsprojecten voor jongeren in moeilijke situaties. Zowel in BelgiĂŤ als in ontwikkelingslanden. In september wordt een nieuwe groep jongeren geselecteerd die zal instappen in het zesjarig begeleidingstraject. Meer lezen over dit project? Surf naar collibrifoundation.org/nl/project/boost-voor-het-leven. 35
tot je dienst van maandag t.e.m. zaterdag van 9 tot 19.30 u. en op vrijdag tot 20 u. Vind onze 31 winkels op bioplanet.be of reserveer online via bioplanet.be/webshop.
vegan
lactosevrij
glutenvrij
-15 % vanaf 6 met
Lima sojadrink met calcium 1 L € 1,89
I glutenvrij I lactosevrij
Verantwoordelijke uitgever: nv Bio-Planet, V. Demesmaekerstraat 167, B-1500 Halle. Voor meer info, bel onze klantendienst op 02 363 50 10. Of mail naar info@bio-planet.be. Dit magazine is gedrukt op 100 % gerecycleerd papier. De transparante folie waarin het wordt verstuurd, is 100 % biologisch afbreekbaar. Je kan ze gewoon op de composthoop kwijt. De folie wordt ook op een CO2-zuinige manier gemaakt. Alle kortingen met Xtra zijn geldig in alle Bio-Planet- winkels waar het product gewoonlijk te koop wordt aangeboden, van 5/8 t.e.m. 1/9/2020 of zolang de voorraad strekt, indien gekocht per normale hoeveelheden en afgezien van eventuele drukfouten. Sommige artikelen zijn niet in alle BioPlanet-winkels beschikbaar. Onze webshop op collectandgo.be biedt een deel van ons assortiment aan.
36
Je herkent je voordelen van Bio-Planet aan dit icoon. Allemaal geldig op vertoon van je Xtra. Heb je nog geen Xtra? Download nu de app en maak je account aan op bioplanet.be/mijn-extra.
Uber fruitige Mozaic hop gemengd met nectarrijke oranjebloesem vormt de kruidige ruggengraat van dit citruswonderland. Weelderige roze pompelmoes gaat prachtig samen met zacht citroengras en gewaagd citroenzest. Het geheel culmineert in een dorstlesser van galactische proporties.
Yugen is een lokaal gebrouwen bio kombucha-merk. Kombucha is een gezond alternatief voor traditionele frisdrank, gemaakt van gefermenteerde thee. Elke Yugen smaak bevat 4 krachtige kruiden die samenwerken om je die extra kick te geven. De kruiden worden gemengd met 100% puur sap om wilde en inspirerende smaken te creĂŤren. Yugen is een authentieke ongepasteuriseerde kombucha en bevat weinig suiker en geen additieven, concentraten of aromas. Omwille van de levende fermenten wordt Yugen altijd in de koelkast bewaard. Check www.yugenkombucha.com voor meer informatie.
NR 1 IN BIO & 100% NATUURLIJKE BABYVERZORGING NEW NEW
Met (h)eerlijk bio katoenen washandje
Liniment Reinigingsmelk » Het bio & 100% natuurlijke alternatief voor vochtige babydoekjes » 4-in-1 formule reinigt, verzorgt, kalmeert en beschermt gevoelige babybilletjes » 0% parfum, 0% alcohol en 0% zeep
» Op basis van biologische olijfolie en kalkwater
Calendula Shampoo & Douchecrème » Reinigt haar en lijfje uiterst mild, droogt niet uit en prikt niet in de oogjes
Calendula Billenbalsem » Beschermt tegen luieruitslag en helpt rode billetjes te herstellen
Calendula Gezichtscrème » Verzorgt en hydrateert de gevoelige gezichtshuid