Page 1

Nečekaný začátek ČPP 2010 Od zvláštního zpravodaje agentury JPP

Je Keboola tým a jeho piloti novým černým koněm Českého poháru paraglidingu pro rok 2010? Tuto a podobné otázky si musí položit každý příznivec paraglidingu, který zaregistroval brutální nástup tohoto nového paraglidistického týmu do pohárového klání.

Zatímco borci zvučných jmen (Ota Luňák) tvrdě spí po nocí plné tantrického sexu, tři nezdolní letci vyrážejí sbírat první body do pohárového klání. Podmínky nejsou nikterak ideální. V 5:20 přichází SMS „Ruzyň dává víc než 7m.s-1“, od zkušeného pilota všech lítacích strojů Martina. Naštěstí ve tmě není ani vítr tak hrozný a tak nic nemůže zabránit rychlému přiblížení ke kopci. Po důkladné taktické poradě pokračuje dnešní den adrenalinovými lety, které navždy zanechají v pohárových tabulkách otisk v podobě 0,41 bodu a zcela neoddiskutovatelného prvního místa mezi týmy. Díky přítomnosti našeho zpravodaje jsme se mohli zeptat jednoho z členů týmu na několik otázek: Co vás tři motivovalo k takovému útoku na pohárové příčky? „My jsme trošku znechucení tím, jaká pozornost je upírána k předem favorizovaným pilotům a tak jsme chtěli ukázat, že nejen Čuňákům to krásně stoupá“ Máte nějaký vzor pro svoje lítání? „Dlouho jsme o tom přemýšleli a naším vzorem měl být RedBull, protože dává křídla i těm nejlepším. Ale většině z nás dal křídla Tomáš Brauner a ten je ještě větším vzorem než RedBull.“ Je něco co byste chtěli změnit na pravidlech Českého poháru? „Dvě věci bychom rádi změnili. Rádi bychom měli ve svém týmu i výbornou Zuzku Vrabčáčka. A taky bychom rádi zrušili Čokoládový klub kilařů. Kdybychom vyhráli tolik čokolády, tak to pokazí naše dietní plány“ Můžete lidem, kteří neznají Keboolu vysvětlit proč právě toto partnerství? „To je docela jednoduché. Keboola je jedničkou mezi řešeními pro týmovou spolupráci a o tu nám jde především. Mimoto Keboola je prostě určitý ´love brand´pro nás všechny.“ A nakonec – chcete touto formou poslat nějaký vzkaz ostatním pilotům? „To bychom moc rádi. Nejdříve jeden pro všechny – ať vám to pěkně lítá! A pak jeden osobní – Oto trénuj, paragliding je dřina, nejde jen pózovat před fotografkami “

Nečekaný začátek Českého poháru paraglidingu pro rok 2010  

Od zvláštního zpravodaje agentury JPP Je Keboola tým a jeho piloti novým černým koněm Českého poháru paraglidingu pro rok 2010?

Nečekaný začátek Českého poháru paraglidingu pro rok 2010  

Od zvláštního zpravodaje agentury JPP Je Keboola tým a jeho piloti novým černým koněm Českého poháru paraglidingu pro rok 2010?