Page 1

PEDAGOGO PAGALBININKAS


MŪsŲ komanda BMK skiria ypatingą dėmesį švietimui – mes domimės naujausiomis technologijų švietimo srityje tendencijomis, nuolat giliname savo žinias apie jau esamus sprendimus ir produktus.

Ramūnas Kačerauskas

Esame subūrę kompetentingų specialistų komandą, kuri gali pakonsultuoti ar padėti išsirinkti tinkamiausią Jūsų mokyklai sprendimą.

DĖMESIO!

Projektų vadovas ramunas.kacerauskas@bmk.lt +370 686 12 982

SUSISIEKITE SU MUMIS NURODYTAIS KONTAKTAIS!

Ramūnas Jums padės, jei esate iš: Vilniaus m., Vilniaus r., Šiaulių m., Kėdainių r., Utenos r., Radvilišio r., Šalčininkų r., Trakų r., Pasvalio r., Biržų r., Joniškio r., Varėnos r., Elektrėnų r., Pakruojo r., Širvintų r.

Suteikiame galimybę Jūsų švietimo įstaigoje nemokamai išbandyti daugumą kataloge pateiktų produktų ir sprendimų.

Rūta Kairytė

Rimantas Mačernis

Edukacinių sprendimų skyriaus vadovas rimantas.macernis@bmk.lt +370 615 10 309

Projektų vadovė ruta.kairyte@bmk.lt +370 682 55 679

Rimantas Jums padės, jei esate iš: Kauno m., Kauno r., Telšių r., Plungės r., Rokiškio r., Prienų r., Anykščių r., Švenčionių r., Visagino r., Lazdijų r., Skuodo r., Kupiškio r., Zarasų r., Ignalinos r., Rietavo sav., Birštono sav.

Rūta Jums padės, jei esate iš: Alytaus m., Alytaus r., Kaišiadorių r., Marijampolės m., Marijampolės r., Panevėžio m., Panevėžio r., Ukmergės r., Jonavos r., Raseinių r., Šakių r., Vilkaviškio r., Utenos r.

Andrius Manzurovas

Artūras Norkus

Lektorius andrius.manzurovas@bmk.lt +370 615 53 171

Projektų vadovas arturas.norkus@bmk.lt +370 614 81 299

„SMART“, „Makerbot“, „Robotel“ ir „Data Harvest“ gamintojų sertifikuotas lektorius Kreipkitės, jeigu turite klausimų arba iškilo problemų naudojant šių gamintojų techniką.

Artūras Jums padės, jei esate iš: Skuodo r., Mažeikių r., Akmenės r. , Šiaulių r., Kelmės r., Jurbarko r., Tauragės r., Pagėgių r., Šilutės r., Šilalės r., Neringa, Klaipėdos m., Klaipėdos raj., Palangos m., Kretingos r., Plungės r., Telšių r.

2


turinys Interaktyviosios lentos

4

Interaktyvieji ekranai

6

„SMART Kapp IQ“

7

Interaktyvusis stalas

8

Interaktyviųjų pamokų portalas pamokos.bmk.lt

9

Kvalifikacijos kėlimo seminarai

10

Mokomieji 3D objektai

11

Pamokas įrašantis robotas „Swivl“

12

Laisvalaikio zonos, skatinančios vaikų judėjimą

13

3d spausdinimas

14

Naujausios kartos „Makerbot+“ spausdintuvai

15

Projektoriai be lempų nekenkiantys aplinkai

16

„Apple“ planšetiniai kompiuteriai

18

Klasės ir mokyklos valdymas

20

„SmartClass+“ kalbų laboratorija

21

Gamtos mokslų laboratorijos (data harvest)

22

Mikroskopai

23

„CLASSMATE“ kompiuteriukas

24

Mobiliųjų įrenginių įkrovimo dėžutės

25

Programavimo pagrindai

26

Projektoriai aktų salėms – „Epson”

27

Spausdinimo paslaugos

28

Šiuolaikinė mokymo(si) aplinka

30

3


inTeRAKTyviosios lentos Kas naujo šiais metais?

400

Su naujausia „SMART Notebook“ versija galite dar daugiau! Daugybę apdovanojimų pelniusi „SMART Notebook“ programinė įranga vis tobulinama ir nenustoja stebinusi. Be to, „SMART“ kas tris mėnesius siūlo atnaujinimo galimybę!

600

Naujausioje versijoje mokytojai ras įdiegtą:

„Youtube“ grotuvą – dabar galėsite rodyti edukacinius „Youtube“ filmukus neišeidami iš „SMART Notebook“ programinės įrangos;

„Geogebros“ modulį, kuris tikrai patiks matematikos mokytojams;

paveikslėlių paieškos sistemą – nebereikės galvoti, kaip greičiau surasti norimą paveikslėlį, žemėlapį ar pan., tiesiog įveskite norimą žodį ar frazę ir bus rodomi visi internete esantys bei užklausą atitinkantys vaizdai, o juos į pamoką įkelsite traukdami į „Notebook“ programinės įrangos langą;

„SMART LAB“;

„SMART Response 2“.

„SMART Notebook“

Komplekte

Komplekte

2

„SMART Notebook“

Komplekte

Komplekte

4

„SMART Notebook“

Komplekte

Komplekte

Programinė įranga komplekte

Be rašiklių atpažinimo

1

77" (195 cm) 87" (221 cm)

Su valdymo mygtukais ir pagrindinių funkcijų pasirinkimu ant jo

77" (195 cm) 87" (221 cm)

Visiškai automatiškai (be jokių meniu pasirinkčių) atpažįstantis paimtą įrankį

Serija

Rašiklių dėklas

400

77" (195 cm)

600

800

4

Apmokymai

Nemokamas prisijungimas prie lietuviškų pamokų bazės

Prisilietimų skaičius vienu metu

Galimi dydžiai (įstrižainė)

800


„smart lab“ Tai „SMART“ programinės įrangos komplekto dalis. Ji padeda lengvai kurti interaktyvias ir žaismingas užduotis bei dar labiau sudominti ir įtraukti vaikus. Viskas, ką reikia mokėti, norint sukurti interaktyvią užduotį – rinkti klaviatūra tekstą, visa kita „SMART LAB“ padarys už Jus. Daugiau kaip 20 skirtingų temų ir įvairių tipų užduotys – dabar kiekvienas mokytojas gali pasiūlyti spalvingą, žaismingą ir įtraukiančią pamoką.

„sMART“ leidžia pritaikyti turimus mobiliuosius įrenginius ar planšetinius kompiuterius „SMART“ programinės įrangos komplektas leidžia efektyviai pritaikyti turimus mobiliuosius įrenginius ar planšetes, nepriklausomai nuo gamintojo ar operacinės sistemos. „sMART šauk“ funkcija įtraukia visą klasę. Vaikai vienu metu gali pateikti idėjas, siūlymus, atsakymus į mokytojo duotą užduotį – visa tai matoma „SMART“ lentoje. Mokytojas gali atlikti reikiamus taisymus, paskatinti diskusijas ir t. t. Mokiniai turi galimybę siųsti tiek tekstinius atsakymus, tiek nuotraukas. „sMART Response“ balsavimo, testavimo sistema leidžia mokytojui greitai ir patogiai sukurti apklausą ir sužinoti mokinių rezultatus. Mokiniai prisijungia naudodami bet kokį įrenginį ir atlieka testą kiekvienas pagal savo galimybes. Mokytojas gautus rezultatus gali analizuoti įvairiais pjūviais ar eksportuoti į kitas programas. Patobulintos ir naujausiai „notebook“ versijai pritaikytos lietuviškos pamokos jau pamokos.bmk.lt.

5


INTERAKTYVIEJI ekranai atsiliepimai apie „SMART“ interaktyvųjį ekraną

Technologijos sparčiai žengia į priekį ir niekas net neabejoja, kad interaktyviųjų lentų sistemas su projektoriumi jau greitai pakeis interaktyvieji ekranai. Pagrindiniai interaktyviųjų ekranų pranašumai: 1. Nereikalingas projektorius, tad nėra šešėlių ir nereikia keisti lempų ar susidėvėjusių detalių. 2. Nereikia pritemdyti patalpos – ekrane viskas aiškiai matoma net ir labai šviesioje klasėje. 3. Montavimas yra paprastesnis. 4. Galima montuoti ant mobiliojo stovo ir vežioti iš klasės į klasę. Kaip ir „SMART“ interaktyviųjų lentų naudotojai, „SMART“ ekranų naudotojai gauna visą paketą: atgabenimo, sumontavimo ir apmokymo paslaugas, visą programinę įrangą ir kitus tik „SMART“ naudotojams skirtus pranašumus.

„SMART“ interaktyvųjį ekraną naudojame pusantrų metų. Šis ekranas išties kokybiškas, todėl net šviesioje patalpoje (be žaliuzių ar specialaus langų užtamsinimo) vaikai mato aiškų ir ryškų vaizdą. Ekrano nereikia kalibruoti, jis labai tiksliai atpažįsta piršto ar elektroninių rašiklių prilietimus. Interaktyvusis ekranas neturi jokių šešėlių, todėl vaikai užduotis gali atlikti be trukdžių. Ši technologija tikrai pažangesnė už interaktyviąsias lentas.“ Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Spindulėlis“ neformaliojo ugdymo mokytoja ekspertė Loreta Daugėlienė

4000

Serija

6

Galimi dydžiai (įstrižainė)

Raiška (tikroji)

Rašiklių dėklas

6000

Lietimo kartų vienu metu skaičius

Komplektuojama programinė įranga

Mokymai

Nemokamas prisijungimas prie lietuviškų pamokų bazės

4000

65" (165,1 cm) 75" (190,5 cm) 84" (213,36 cm)

„Full HD“ Be rašiklių atpažinimo (1 920 x 1 080) funkcijos

8

„SMART Notebook“

Komplekte

Komplekte

6000

55" (139,7 cm) 65" (165,1 cm) 75" (190,5 cm)

4K Automatinis (3 840 x 2 160) naudojamo įrankio atpažinimas

8

„SMART Notebook“

Komplekte

Komplekte


„sMART kapp iQ“ Pasaulis žengia į priekį milžinišku greičiu ir mes privalome nuo jo neatsilikti. Dar taip neseniai klasėse atsiradusius kompiuterius jau keičia planšetės ir mobilieji telefonai. Tačiau vartotojai nenori naudoti kelių skirtingų įrenginių ir galvoti, kaip juos sujungti į vieną sistemą. Visa tai suprasdama „SMART“ pristato „Kapp IQ“ įrenginį, kuris apima visas šiuolaikinei mokyklai reikalingas funkcijas.

Pažymėjimai, nuotraukos, tekstas, interneto puslapiai ir kita veikla

Nustatymai Baltos lentos režimas „AMP“ veiklos

Bevielis transliavimas į ekraną

Notebook failų žiūryklė

„LAB“ veiklos

Svečio PC Interneto naršyklė 7


INTERAKTYVUSIS stalas Jau seniai žinoma, kad mokymasis žaidžiant yra efektyviausias būdas įgyti žinių. Interaktyvusis stalas – viena iš veiksmingiausių priemonių, padedančių mokytis žaidžiant. Jis lengvai vaikus įtraukia į žaidimų pagrindu parengtas įvairias mokymosi užduotis – netgi tuos, kuriems sudominti reikia daugiau pastangų. ◦◦ Interaktyvusis stalas atpažįsta daugiau nei 10 prisilietimų vienu metu. ◦◦ Tuo pačiu metu stalu gali naudotis net 8 vaikai. ◦◦ Visiems prieinamas! Stalas sukurtas taip, kad atitiktų UDL (Universal Design for Learning) standartą. 360 laipsnių horizontalus paviršius ir stalo aukštis užtikrina galimybę mokytis ir neįgaliems vaikams. ◦◦ Stalu naudotis ypač paprasta, jis atpažįsta natūralius gestus ir leidžia labai paprastai ir intuityviai atlikti pateiktas užduotis. ◦ Interaktyvusis stalas gali būti iki 65“ (165 cm) įstrižainės ir iki 4K (UHD) raiškos, todėl rodomi vaizdai ypač ryškūs ir kokybiški. ◦◦ Interaktyvusis stalas atsparus įbrėžimams ir yra ypač stabilus.

8

atsiliepimai apie „SMART“ interaktyvųjį stalą

„Interaktyvusis stalas gali būti naudojamas vaikų pažintiniams, meniniams, socialiniams ir kalbos įgūdžiams lavinti. Atlikdami užduotis vaikai mokosi būti savarankiškesni bei dirbti komandoje. Lavėja vaikų kalba, smulkioji motorika, loginis mąstymas.“ Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“


Interaktyviųjų pamokų portalas pamokos.bmk.lt Kurdami šį tinklalapį pažadėjome vartotojams, kad jis bus nuolat tobulinamas ir šį pažadą tesime. Labai džiaugiamės, kad vartotojai vertina mūsų pastangas ir kas mėnesį tinklalapis sulaukia daugiau kaip 8 000 unikalių vartotojų. Tai yra bene populiariausias nekomercinis mokytojams skirtas tinklalapis Lietuvoje.

Ačiū Jums už tai! Nuo šiol tinklalapyje rasite ne tik daugybę „SMART“ interaktyviųjų pamokų, bet ir kitų naujovių:

◦ aktualių naujienų, straipsnių, konkursų, kvietimų į renginius;

◦ dar daugiau vaizdo mokymų; ◦ registracija į pedagogų kvalifikacijos kėlimo seminarus, apie kuriuos galite sužinoti daugiau 10-ame katalogo puslapyje.

◦ „SMART“ pamokų, pritaikytų naujausiai „SMART Notebook“ versijai;

◦ 3D spausdintuvui pritaikytų edukacinių modelių, projektų bei spausdintuvo panaudojimo mokykloje pasiūlymų;

NAUJAS!

9


Kvalifikacijos kėlimo seminarai BMK jau daugiau kaip 10 metų organizuoja pedagogų kvalifikacijos kėlimo kursus bei individualius mokymus ugdymo įstaigoms visose Baltijos šalyse. ◦◦ Kursai organizuojami siekiant supažindinti bei apmokyti pedagogus naudotis „SMART“, „Robotel“ ir „Data Harvest“ gamintojų įranga. ◦◦ Kvalifikacijos kėlimo kursus veda vienintelis Lietuvoje „SMART“, „Robotel“ ir „Data Harvest“ gamintojų sertifikuotas lektorius Andrius Manzurovas.

Andrius Manzurovas

◦◦ Lektorius turi didesnę nei 10 metų kursų vedimo pedagogams patirtį. ◦◦ Pabaigus kursus išduodamas kvalifikacijos kėlimą patvirtinantis sertifikuotas pažymėjimas. Registruotis į kvalifikacijos kėlimo seminarus galite užsukę į tinklalapį pamokos.bmk.lt. Bendradarbiaudami su atestuotu Šiuolaikinių inovacijų diegimo ir kompetencijų ugdymo centru siūlome seminarus mokytojams. Po šių seminarų išduodami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

10

Lektorius andrius.manzurovas@bmk.lt +370 615 53 171


Mokomieji 3D objektai 3D objektai padeda įsisavinti ir suprasti pateikiamą informaciją daug greičiau ir efektyviau. Sukuriamas įspūdis nepalieka nė vieno abejingo bei įtraukia net mažiausiai motyvuotus mokinius. Komplekte virš 150 3D objektų rinkinių daugeliui mokomųjų dalykų:

Visi objektai veikia tiek su aktyvia, tiek su pasyvia 3D technologija. Europoje 7-iose šalyse atliktas plataus masto tyrimas parodė, kad naudojant 3D objektus: ◦ Po pamokos įsisavinama 86 % informacijos (be 3D – tik 56 %);

◦ Pradinės klasių objektų rinkiniai

◦ Testų rezultatai yra 17 % geresni;

◦ Chemijai

◦ 100 % mokytojų absoliučiai arba beveik absoliučiai sutinka, kad 3D objektų naudojimas padeda įsisavinti pateikiamą informaciją;

◦ Biologijai ◦ Matematikai ◦ Anglų kalbai ◦ Sensorikai ◦ Spec. poreikiams ◦ Ir t. t.

◦ 100 % mokytojų sutinka, kad vaikai, naudodami 3D objektus, supranta ir suranda naujų dalykų; ◦ 100 % mokytojų sutinka, kad 3D objektų naudojimas įtraukia mokinius ir jie skiria visą savo dėmesį pamokai; ◦ 84 % mokinių visiškai sutinka, kad 3D objektų naudojimas padidina galimybes suprasti ir išmokti; ◦ 100 % mokytojų patvirtina, kad mokinių dėmesys, naudojant 3D objektus, buvo tiesiog „prikaustytas“, o 70 % mokytojų pastebi, kad mokiniai 3D pamokų metu daug drausmingesni.

Lietuvoje per vienerius metus buvo įrengta 20 mokomųjų 3D objektų klasių ir šis skaičius vis didėja.

11


PAMoKAs įRAšAnTis robotas „sWiVl“

C-serijos

„swivl“ robotas skirtas greitai, lengvai ir kokybiškai įrašyti pamokas, susirinkimus ar paskaitas. Robotas ir jo programinė įranga visiškai suderinama su „Apple“ ir „Android“ išmaniaisiais įrenginiais. Kartu su „Swivl“ robotu vartotojai gauna neribotos talpos saugyklą „Swivl“ debesyje. Joje galima laikyti vaizdo įrašus, juos koreguoti, dalytis viešai arba tik su pasirinktais vartotojais. „Swivl“ išsiskiria aukštos kokybės įrašymo funkcija. Siųstuvas, kurio padėtį robotas seka, taip pat yra ir mikrofonas, taigi nesvarbu, kokiu atstumu mokytojas bus nutolęs nuo roboto, įrašo garsas visada bus tolygus ir kokybiškas.

Modelis

G serijos robotas C serijos robotas

12

Krepšys

Siųstuvas/ mikrofonas

Siųstuvo laikiklis ant kaklo

Pranašumai

Komplekte

1 vnt. (komplekte)

Komplekte

_

Komplekte

1 vnt. + 2 vnt. su USB įkrovikliu

Komplekte

2 kartus greitesnis

G-serijos


LAisvALAiKio zonos, sKatinančios vaiKų judėjimĄ Šiuolaikinė visuomenė susiduria su didžiulėmis sveikatos problemomis, nes nuo pat mažų dienų vaikai vis mažiau juda. Jie ruošia namų darbus, daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar televizoriaus. Dėl to vis daugiau netgi pradinių klasių mokinių turi sveikatos problemų. Problema aiški, tačiau sprendimų nėra daug, nes visuotinai reikalaujama, kad vaikai kuo daugiau mokytųsi,

ruoštų namų darbus, tobulėtų, o sveikata dažnai nustumiama į paskutinį planą. Vis dėlto sprendimas yra! „Jumpido“ ir interaktyviosios grindys – tai mokomųjų žaidimų rinkiniai, kurie jungia mokymosi ir judėjimo malonumą.

interaktyViosios grindys Interaktyviosios grindys padeda lavinti ne tik vaikų judesius, bet ir matematinius gebėjimus, taip pat vaikai turi galimybę susipažinti su abėcėle, planetomis, rinkti miško gėrybes arba tiesiog žaisti tokius smagius žaidimus kaip futbolas ar kėgliai, neišeidami iš ugdymo įstaigos patalpų. Ši priemonė taip pat puikiai tinka vaikams, turintiems specialiųjų poreikių. Standartiniame „Funtronic“ interaktyviųjų grindų pakete yra 28 interaktyvūs žaidimai.

„jumpido“ Vaikai atlikdami mokomąsias užduotis šokinėja, judina rankas ir kojas, taigi taip jie ir mokosi, ir juda. Vaikai žaidimo vaizdą mato per projektorių ar ekrane, o prie kompiuterio prijungtas „KINECT for Windows“ priedas fiksuoja vaikų judesius ir į juos reaguoja. Vaikai stovi per kelis metrus nuo ekrano ir šokinėdami, judindami rankas ir kojas atlieka įvairiausias užduotis. „Jumpido“ siūlo šešių tipų žaidimus, kuriems kaskart automatiškai sugeneruojamos naujos užduotys (galima nustatyti sudėtingumo lygius). Taigi vaikams jie tikrai neatsibos, nes vaikai negalės automatiškai ir negalvodami atlikti užduočių!

13


3D spausdinimas Technologijos keičia pasaulį greičiau, nei buvo galima įsivaizduoti. Keičiasi gamybos būdai, medžiagos ir jų savybės, daiktų formos ir panaudojimo galimybės. Jaunas žmogus jau mokykloje turi turėti galimybę susipažinti su 3D pasauliu – be ribų įgyvendinti savo fantazijas bei gabumus, tobulinti kasdienio naudojimo daiktus ir supančią aplinką, kurti evoliucinius išradimus, ir kartu tausoti natūralią gamtą ir jos išteklius. suteikime moksleiviams 3D kūrimo galimybių mokykloje!

Galime iŠsKiRti dvi PaGRindines 3d sPausdin� tuVo panaudojimo kryptis 1. 3d modeliaVimas ir spausdinimas Informacinių technologijų ar po pamokų vykstančiuose ugdymo užsiėmimuose mokiniai turi galimybę naudodami bet kurią 3D modeliavimo programą kurti 3D modelius ir juos atsispausdinti – modeliuoti pastatus, miestus, kompiuterių ar jų komponentų modelius, kurti naujos kartos telefonų dizainą, indus ir kt.

2. PaRuoŠtų 3d modelių sPausdinimas Kiekvienos disciplinos mokytojas ras jam tinkančių paruoštų 3D objektų ar projektų nemokamame tarptautiniame 3D naudotojų puslapyje https://www.thingiverse.com/tag:education/, taip pat ir mūsų atnaujintame lietuviškame puslapyje pamokos.bmk.lt. Atsisiųstą objektą mes galime koreguoti arba iš karto paleisti spausdinti. Geografijos mokytojai gali atsispausdinti 3D kalnų, jūrų, valstybių reljefo vaizdus. Istorijos mokytojai turi visas galimybes atsispausdinti istorinių asmenybių biustus, išnykusių gyvūnų skeletus, istorinius ginklus ir kt. Matematikams 3D spausdinti objektai neabejotinai padės aiškinant geometrijos temas. Ir tai tik keletas pavyzdžių iš beribio 3D spausdinimo pasaulio panaudojimo galimybių.

14


naujausios kartos „makerbot+“ spausdintuVai Pasaulinis stalinių 3D spausdintuvų lyderis „Makerbot“ kompanija pristato naujausios kartos „Makerbot+“ spausdintuvus: ◦

turi iki 25 procentų didesnį pagrindą (galėsite atspausdinti didesnes detales vieno spausdinimo metu);

tylesni – netrukdys pamokai, net jeigu bus spausdinama toje pačioje patalpoje;

gerokai greitesni;

atnaujinta programinė įranga suteiks dar daugiau galimybių, o paprastas valdymas leis su ja dirbti bet kuriam mokytojui;

dar paprastesnis valdymas ir priežiūra: ◦ ◦ ◦ ◦

galimybė prijungti planšetes ar mobiliuosius telefonus ir jais valdyti spausdintuvą; galimybė stebėti spausdinimo procesą gyvai internete; nebereikalinga kalibracija ir papildomas reguliavimas; nebereikalingos spausdinimo pagrindo juostelės;

ištraukiamas pagrindas leis dar lengviau nuimti atspausdintą gaminį;

gerokai pigesni.

15


PRoJeKToRiAi Be LeMPŲ nekenkiantys aplinkai ilgaamžis naujos kartos „cAsio“ LeD projektorius, kuris nekenkia aplinkai ◦ šviesos šaltinis – LeD ◦ naudojimas – 20 000 val. ◦ Ryškumas – 2 700–4 000 Ansi liumenų ◦ Raiška – XGA (1 024 x 768) arba WXGA (1 280 x 800) ◦ Kontrastas – 20 000 : 1 ◦ Meniu kalba – lietuvių ◦ šviesos šaltinio garantijos laikotarpis – 5 metai ◦ Pagamintas Japonijoje

0 % gyvsidabrio, net 20 000 valandų naudojimo (daugiau nei 10 metų, naudojant kasdien po 8 valandas), vos 150 W elektros sąnaudos ryškiausiu režimu (mažiau išlaidų ir CO2), net 2 700– 4 000 ANSI liumenų stabilus ryškumas, meniu lietuvių kalba, pagamintas Japonijoje, net 5 metų šviesos šaltinio garantija! Dėl pažangaus LED tipo šviesos šaltinio „CASIO“ projektoriai yra saugesni aplinkai ir žmonėms. Kiti gamintojai iki šiol naudoja lempas su gyvsidabriu. Dėl ilgo šviesos šaltinio naudojimo laiko šį projektorių galima vadinti beveik amžinu. Jam nereikalinga brangi eksploatacinė priežiūra kaip kitiems projektoriams – nereikės keisti brangiai kainuojančių lempų ar oro filtrų, nereikės papildomai skirti pinigų priežiūrai ir mokesčiams už elektrą. Neapsigaukite manydami, kad lempiniai projektoriai yra pigesni, dabar panašių techninių charakteristikų gaminių kainos skiriasi tik šiek tiek. O per 3–5 metus „CASIO“ projektoriaus eksploatacijos išlaidos gerokai pamažėjo, todėl pasirinkus „CASIO“ projektorių taupomi pinigai ir laikas. Nuo šiol pigiausią „CASIO“ modelį galite įsigyti ir naudodamiesi Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) katalogu bei pasirinkę PJ5 dalį.

Daugiau informacijos apie projektorius: www.ledprojektorius.lt

16

!!!

nePAMiRšKiTe, KAD ◦

vos 28 % gyvsidabrio lempų medžiagų yra tinkamos perdirbti, likusi dalis patenka į aplinką kaip kenksmingos atliekos;

tik nuo mūsų priklauso, kaip rytoj atrodys mūsų pasaulis ir kokioje aplinkoje gyvens mūsų vaikai, todėl rinkimės teisingus sprendimus jau šiandien!


Mokyklos visada stengiasi sutaupyti, todėl dažniausiai perkami pigesni lempiniai projektoriai, neatsižvelgiant į jų eksploatavimo išlaidas. Vis dėlto „CASIO“ projektoriai yra pigesnis bei ekologiškesnis sprendimas! Toliau pateikiame keletą skaičių, įrodančių, kiek galima sutaupyti naudojant „CASIO“ LED projektorius.

LeD ir lempinio projektoriaus eksploatacijos ir priežiūros išlaidų palyginimas per 5 metus:

„cAsio“ plataus kampo LeD projektorius

Panašių parametrų lempinis projektorius

Mokyklų skaičius

1 mokykla

1 mokykla

Projektorių mokykloje skaičius

30 vnt.

30 vnt.

Elektros suvartojimas

205 W/val.

358 W/val.

Darbo valandos per 5 metus

7 500 val.

7 500 val.

Iš viso suvartota elektros energijos

46 125 kW

80 550 kW

Kaina, kW/h

0,13 Eur/val.

0,13 Eur/val.

Iš viso elektros išlaidų

5 996,25 Eur

1 0471,50 Eur

elektros išlaidų skirtumas

4 475,25 eur

Lempų keitimas

0

Min. 2 kartus

Lempos kaina, Eur/vnt.

0

100

Priežiūros darbai ir logistika, Eur/vnt.

0

50

Iš viso, Eur

0

9 000,00 Eur

Priežiūros išlaidų skirtumas

9 000,00 eur

9 000,00 Eur

Bendras išlaidų skirtumas

13 475,25 eur

Darbo laikas: 5 val. per dieną x 240 dienų per metus = 1 500 val. per metus. Darbo laikas per 5 metus – 7 500 val. 17


APPLE Planšetiniai kompiuteriai Apie „Apple“ planšetinius kompiuterius pasakoja mokytoja Staselė Riškienė, Kuršėnų Pavenčių mokyklos „Apple“ profesinio tobulinimosi konsultantė

Nuo ko prasidėjo Jūsų draugystė su mobiliosiomis technologijomis? Tiesiog suvokiau, kokias neįtikėtinas dalijimosi informacija bei mokymosi galimybes atveria mobilieji įrenginiai. Buvo turbūt kokie 2008 m., kai, užuot nusirašęs namų darbų užduotį nuo lentos, vienas mokinys paklausė, ar gali ją nusifotografuoti telefonu. Po poros metų jau naudojome „iPod Touch“ delninukus, o dar po poros – ir „iPad“ planšetes. Kam naudojate „iPad“ planšetes ir kiek jos yra svarbios Jūsų pamokoms? Šiuo metu tai yra pagrindinė mokymosi priemonė. Be abejo, dar turime ir sąsiuvinius, rašiklius bei vadovėlius, nors iš esmės galėtume visiškai jų atsisakyti, nes juos gali pakeisti planšetės. Dažniausiai naudodami planšetes mokiniai atlieka individualius ar grupinius kūrybinius darbus, įvairias užduotis, kurios iš karto automatiškai ar su mokytojo pagalba įvertinamos, ieško informacijos ar ja keičiasi, dalijasi savo sukurtais darbais bei juos vertina, planuoja ir įgyvendina projektus. Su „iPad“ planšetėmis dirbate tik Jūs ar ir kiti pedagogai? Mūsų mokykloje „iPad“ planšetėmis ugdymo procese dažniausiai naudojasi užsienio kalbų mokytojai ir specialiųjų klasių pedagogai. Mokytojai jau ne tik naudojasi kitų sukurtais ištekliais ar programėlėmis, bet ir kuria savo mokomąją medžiagą, pavyzdžiui, interaktyviuosius mokymosi žaidimus ar net el. knygas.

18

Technologijos pedagogui daugiau padeda ar trukdo? Kol mokiniai ir mokytojas įvaldo technologijas, gali pasirodyti, kad jos trukdo – juk lengviau iškilus kad ir nedidelei problemai viską mesti ir vėl grįžti prie vadovėlio bei mokytojo klasės priešakyje. Tačiau jei pradžioje nepasiduosite ir skirsite šiek tiek laiko technologijoms perprasti, šis laikas labai greitai atsipirks ir pajusite, kaip planšetės ne tik tampa geriausiu pagalbininku pamokoje, bet ir atveria nuostabų atradimų bei pažinimo pasaulį. Esate tinklaraščio iklase.lt įkūrėja ir puoselėtoja. Iš kur tas noras dalytis? Iš to nuostabaus atradimų bei pažinimo pasaulio. Norisi, kad ir kiti mokytojai patirtų technologijų teikiamą naudą ir džiaugsmą bei suteiktų savo mokiniams galimybę naudotis šiomis technologijomis. Ką patartumėte mokykloms, kurios vis dar neapsisprendžia dėl mobiliųjų technologijų? Apie ką reikia pagalvoti? Pirmiausia mokyklos turėtų suprasti, kad pradžioje reikės skirti ir laiko, ir pastangų išmokti tikslingai ir efektyviai naudotis mobiliosiomis technologijomis ugdymo procese. Su technologijomis turės keistis ir įprasti ugdymo metodai, net


mokytojo vieta klasėje, o kai kuriems mokytojams gali reikėti visiškai permąstyti savo mokymo strategijas. Šiam svarbiam žingsniui reikėtų sutelkti visą mokyklos bendruomenę, taip akivaizdžius rezultatus pasieksite daug greičiau. Kokią įsivaizduojate ateities mokyklą? Ateities mokykloje gera ir įdomu mokytis bei dirbti, nes kiekvienas mokinys yra svarbus, o siekti individualios pažangos jam padeda atsidavę mokytojai ir geriausios šiuolaikinės mokymo priemonės. Ko palinkėtumėte kitiems pedagogams? Palinkėčiau niekada nenustoti mokytis ir dalytis savo žiniomis!

!!! Daugiau naudingos informacijos apie „Apple“ planšetinius kompiuterius galite rasti tinklalapyje iklase.lt.

19


Mokyklos ir klasės IT įrangos valdymo programinė įranga

KLAsės iR MoKyKLos Valdymas

Detali palaikomos IT įrangos ataskaita realiu laiku

Mokyklos programinė įranga Naudojimo taisyklių nustatymas Mokyklos ir ir klasės klasės IT IT įrangos įrangos valdymo valdymo programinė įranga leidžia matyti ir koreguoti naudotojams taikomas taisykles bei nuostatas.

Detali programinės įrangos bei Detali palaikomos IT įrangos Detali palaikomos IT įrangos Detali palaikomos ITlaiku įrangos ataskaita realiu licencijų ataskaita realiu laiku ataskaita realiu laiku ataskaita realiu laiku

Naudojimo Naudojimo taisyklių taisyklių nustatymas nustatymas

Naudojimo taisyklių nustatymas leidžia leidžia matyti matyti ir ir koreguoti koreguoti naudotojams naudotojams leidžia matyti ir koreguoti naudotojams taikomas taikomas taisykles taisykles bei bei nuostatas. nuostatas. taikomas taisykles bei nuostatas.

Detali programinės įrangos bei Įspėjimų modulis - neatidėliotinas Detali programinės įrangos bei Detali programinės įrangos bei licencijų ataskaita realiu laiku licencijų ataskaita realiu laiku perspėjimas apie bet kokį licencijų ataskaita realiu laiku įrenginių nustatymų pakeitimą

Įspėjimų modulis -- neatidėliotinas Įspėjimų modulis Įspėjimų modulisapie - neatidėliotinas neatidėliotinas perspėjimas bet kokį perspėjimas apie bet kokį perspėjimas apie bet kokį įrenginių nustatymų pakeitimą įrenginių nustatymų pakeitimą įrenginių nustatymų pakeitimą

PDF

Programinės įrangos centralizuotas diegimas -

programinės įrangos komplektai

PDF PDF

Ataskaitos leidžia IT įrangą prižiūrintiems žmonėms labai greitai Ataskaitos Ataskaitos leidžia leidžia IT IT įrangą įrangą sukurti reikiamas ataskaitas Ataskaitos leidžia IT įrangą prižiūrintiems žmonėms labai greitai

PDF

prižiūrintiems žmonėms labai greitai prižiūrintiems žmonėms labai greitai sukurti sukurti reikiamas reikiamas ataskaitas ataskaitas sukurti reikiamas ataskaitas

Programinės įrangos Programinės įrangos gali būti išsiunčiami ir Programinės įrangos centralizuotas diegimas centralizuotas diegimas į-- reikiamus suinstaliuojami centralizuotas diegimas programinės įrangos komplektai programinės įrangos komplektai programinės įrangos komplektai kompiuterius gali ir gali būti būti išsiunčiami išsiunčiami ir gali būti išsiunčiami ir suinstaliuojami suinstaliuojami įį reikiamus reikiamus suinstaliuojami į reikiamus kompiuterius kompiuterius kompiuterius

PDF PDF PDF PDF

PDF PDF

PDF PDF

PDF

PDF

PDF

Klasės Klasės valdymas valdymas Valdykite, Valdykite, organizuokite organizuokite ir ir Klasės valdymas Valdykite, organizuokite ir padėkite vaikams pasiekti geriausius rezultatus. padėkite vaikams pasiekti geriausius rezultatus. padėkite vaikams pasiekti geriausius rezultatus.

Pagalbos Pagalbos centro centro modulis modulis leidžia leidžia dar dar efektyviau efektyviau Pagalbos centroįrankius. modulis leidžia dar efektyviau išnaudoti išnaudoti turimus turimus įrankius. išnaudoti turimus įrankius.

Klasės valdymas Valdykite, organizuokite ir

padėkite vaikams pasiekti geriausius rezultatus. Energijos Energijos naudojimas naudojimas --

Energijos naudojimas ypač kurti Pagalbos modulis leidžia dar efektyviau ypač paprasta paprasta centro kurti ataskaitas ataskaitas ypač paprasta kurti ataskaitas

apie sunaudojimą apie energijos energijos sunaudojimą išnaudoti turimus įrankius. apie energijos sunaudojimą

ergijos naudojimas paprasta kurti ataskaitas energijos sunaudojimą

Energijos Energijos naudojimo naudojimo kontrolė kontrolė -Energijos naudojimo kontrolė leidžia nustatyti nustatyti kada leidžia kada visi visi įrenginiai įrenginiai bus bus leidžia nustatyti kada visi išjungiami, kad kad taupytume taupytumeįrenginiai energijosbus kaštus išjungiami, energijos kaštus išjungiami, kad taupytume energijos kaštus

SCHOOL SCHOOL

SCHOOL

PDF

Efektyvi Efektyvi įrenginių įrenginių apsauga apsauga -Efektyvi įrenginių apsauga leidžia leidžia registruoti registruoti specifinius specifinius USB USB leidžia registruoti USB atmintukus, kurių specifinius naudojimą atmintukus, kurių naudojimą nustatytuose nustatytuose atmintukus, kurių naudojimą nustatytuose įrenginiuose galime galime arba arba leisti, leisti, įrenginiuose įrenginiuose galime arba leisti, arba uždrausti. uždrausti. arba arba uždrausti.

Efektyvi įrenginių apsauga leidžia registruoti specifinius USB atmintukus, kurių naudojimą nustatytuose įrenginiuose galime arba leisti, Spausdintuvų priežiūros arba uždrausti. Spausdintuvų priežiūros funkcija funkcija leidžia leidžia Spausdintuvų priežiūros funkcija leidžia matyti matyti ataskaitas ataskaitas kiek kiek kuris kuris spausdintuvas spausdintuvas matyti ataskaitas kiek kuris spausdintuvas spausdina ir spausdina ir kokios kokios yra yra su su tuo tuo susijusios susijusios išlaidos. išlaidos. spausdina ir kokios yra su tuo susijusios išlaidos.

Spausdintuvų priežiūros funkcija leidžia matyti ataskaitas kiek kuris spausdintuvas spausdina ir kokios yra su tuo susijusios išlaidos. Interneto ir programų naudojimas Interneto ir programų naudojimas Interneto ir programų naudojimas ne ne tik tik realiu realiu laiku laiku rodo rodo kiek kiek ir ir kokia kokia ne tik realiu laiku rodo kiek ir kokia programa programa naudojosi naudojosi kiekvienas kiekvienas iš iš naudotojų, naudotojų, programa naudojosi kiekvienas iš naudotojų, bet bet ir ir suteikia suteikia galimybes galimybes tai tai riboti. riboti. bet ir suteikia galimybes tai riboti.

20 Energijos naudojimo kontrolė leidžia nustatyti kada visi įrenginiai bus išjungiami, kad taupytume energijos kaštus

Interneto ir programų naudojimas -

ne tik realiu laiku rodo kiek ir kokia programa naudojosi kiekvienas iš naudotojų, bet ir suteikia galimybes tai riboti.


„sMARTcLAss+“ KALBŲ laboratorija Šiuo atveju nepamainomas pagalbininkas yra „SmartClass+“ kalbų mokymo(-si) laboratorija – visi mokiniai kartu gali atlikti visų tipų užduotis, o mokytojo darbą palengvina kompiuteris, kuris gali automatiškai patikrinti didžiąją dalį mokinių darbų. Mokiniai patys gali būti mokytojais ir naudoti sistemą tobulėjimui – įsirašyti, perklausyti savo monologus ar dialogus, pasižymėti klaidas ir stengtis jų nekartoti ateityje. Ypač galinga, tačiau lengvai valdoma „SmartClass+“ programinė įranga veikia su visais įrenginiais – nuo planšetinių kompiuterių iki standartinių stalinių įrenginių. Namų darbų įskiepis leidžia mokytojams kurti ir priskirti užduotis mokiniams. Mokiniai jas gali atlikti jiems patogioje vietoje, jiems patogiu metu ir naudodami bet kurį įrenginį.

!!! DėMesio! Kalbos mokymą sudaro 4 pagrindinės dalys – kalbėjimas, klausymas, skaitymas, rašymas. Pamokos metu daugelį užduočių mokiniai gali atlikti visi kartu (visi kartu spręsti gramatikos užduotis, atlikti klausymo ar skaitymo užduotis), deja, tobulinti kalbėjimo įgūdžius visiems kartu yra neįmanoma. skaičiuojama, kad mokiniai vidutiniškai kalba tik apie 1 min. per savaitę. Ar per tiek įmanoma išmokti sklandžiai kalbėti užsienio kalba? specialistai teigia, kad norint išmokti kalbėti užsienio kalba reikia ne mažiau kaip 100 valandų praktikos, o jeigu tai darome tik 1 min. per savaitę, mums prireiks daugiau nei 100 metų.

uŽsienio KALBos eGzAMino veRTiniMAs

RAšyMAs 25 %

sKAiTyMAs 25 %

KALBėJiMAs 25 %

KLAusyMAs 25 %

21


Gamtos mokslų laboratorijos (data harvest) Bedfordšyre (Jungtinėje Karalystėje) įsikūrusioje „Data Harvest“ įmonėje dirba tikri savo srities profesionalai – elektronikos inžinieriai, technikai, programuotojai ir kt. Visi jie turi ilgametę patirtį, kuri reikalinga tokiam atsakingam darbui kaip laboratorijų įrangos kūrimas (jos rodmenų teisingumas turi būti su mažiausia įmanoma paklaida).

ir baigiant spektrometrais (bangų ilgiui ir stiprumui matuoti skirtais įrenginiais) ar žmogaus širdies ritmo matuokliais. Iš gausybės jutiklių galite pasirinkti tinkamiausius savo laboratorijai arba rinktis vieną iš paruoštų variantų (toliau pateikiama keletas pavyzdžių su kainomis).

„Data Harvest“ gamina įvairią laboratorijų įrangą, pradedant vėjo, jėgos, greičio, temperatūros, drėgmės ir kt. matuokliais (jutikliais) POPULIARIAUSIŲ JUTIKLIŲ RINKINIAI SU PROGRAMINE ĮRANGA BEI EKSPERIMENTŲ PAVYZDŽIAIS ◦ Duomenų apdorojimo įrenginys, leidžiantis jutiklius (iki 3 vienu metu)

Kaina 899 EUR su PVM

sujungti su kompiuteriu 3 temperatūros jutikliai 1 apšvietimo jutiklis 1 pH pereiga ir pH elektrodas 2 šviesos vartai 1 ± 20 V įtampos matavimo jutiklis Kartu pateikiami eksperimentų pavyzdžiai: ◦ Temperatūros matavimas ◦ Šviesumo matavimas ◦ Ph matavimas ◦ Greitis, pagreitis ◦ Įtampa * Reikalingas bet koks kompiuteris.

◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦

Atsinaujinančiųjų išteklių energijos tyrimo rinkinys ◦ Duomenų apdorojimo įrenginys, leidžiantis jutiklius (iki 3 vienu metu)

Kaina 1 099 EUR su PVM

sujungti su kompiuteriu Vėjo energijos tyrinėjimo rinkinys Saulės energijos virtimo šiluma (vandens šildymo) tyrimų rinkinys Saulės energijos fotovoltažo tyrimų rinkinys 2 temperatūros jutikliai 1 ± 12 V įtampos jutiklis 1 ± 100 mA srovės jutiklis 1 įvairaus diapazono šviesumo jutiklis Pateikiami eksperimentų pavyzdžiai lietuvių kalba * Reikalingas bet koks kompiuteris.

◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦

Judėjimas, greitis, pagreitis, jėga ir t. t. ◦ Duomenų apdorojimo įrenginys, leidžiantis jutiklius (iki 3 vienu metu)

Kaina 999 EUR su PVM

22

sujungti su kompiuteriu 2 šviesos vartai 1 sukimo jėgos jutiklis 1 dinaminė sistema 1 120 cm ilgio aliuminio bėgelis 1 80 cm dydžio vertikali pakėlimo platforma 1 žemo trinties lygio mašinėlė 1 mašinėlės viršus tiksliam matavimui atlikti Kiti priedai ir dalys Kartu pateikiami eksperimentų pavyzdžiai lietuvių kalba: ◦ Greičio, pagreičio, trinties matavimo eksperimentai ◦ Niutono 2-ojo dėsnio eksperimentas ◦ Įvairūs jėgos matavimai ◦ Laisvojo kritimo nustatymo eksperimentas * Reikalingas bet koks kompiuteris.

◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦


Mikroskopai „SmartScope“ mikroskopas Mikroskopas USB jungtimi prijungiamas prie kompiuterio su „Windows“ arba „iOS“ operacine sistema. Naudojantis šiuo mikroskopu galima daryti nuotraukas, kurti vaizdo įrašus bei peržiūrėti vaizdus kompiuterio ekrane. ◦ 5MP (2 592 x 1944 rezoliucija); ◦ Mikroskopas vaizdą padidina nuo 10 iki 200 kartų.

„iGO” mikroskopas Mikroskopas per „WiFi“ gali būti prijungiamas prie telefono arba planšetinio kompiuterio. Vienu metu šį mikroskopą galima prijungti prie 3 mobiliųjų įrenginių ir taip peržiūrėti vaizdus arba tiesiog daryti nuotraukas ir kurti vaizdo įrašus. ◦ Mikroskopas vaizdą padidina iki 200 kartų.

Kišeniniai mikroskopai Spalvingų kišeninių mikroskopų rinkinys, kuriame rasite net 6 skirtingų spalvų mikroskopus. Kiekvienas mikroskopas vaizdą padidina 120 kartų bei turi įdiegtą LED šviesos šaltinį.

„iGO” mikroskopo rinkinys Rinkinyje rasite „iGO“ mikroskopą ir keletą skirtingų stovų. Mikroskopas per „WiFi“ gali būti prijungiamas prie mobiliųjų įrenginių. Tyrinėkite kartu su vaikais tai, kas nėra lengvai pastebima!

23


„CLASSMATE“ KOMPIUTERIUKAS Mokyklinuko kompiuteris M321 ◦ Specialiai ugdymo institucijoms skirtas kompiuteris Intel Atom™ Z8300 (Cherry Trail T3 QC 1.76 GHz).

◦ Sukurtas taip, kad būtų galima naudoti tiek kaip planšetę, tiek kaip kompiuterį (prijungus klaviatūrą).

◦ Atsparus vandeniui ir smūgiams (nesudūžta nukritęs). ◦ Komplekte yra klasės valdymo sistema. ◦ Veikia „Windows“ operacinės sistemos pagrindu, taigi galėsite naudoti Jums pažįstamas ir įprastas programas.

◦ Komplekte yra temperatūros jutiklis, kuris naudojamas temperatūrai matuoti ir skaičiavimams atlikti.

◦ Komplekte yra prie kameros tvirtinamas didinamasis lęšis,

kuris naudojamas eksperimentams ir skaičiavimams atlikti.

24


Mobiliųjų įrenginių įkrovimo dėžutės „Gratnells“ įkrovimo dėžutės padeda užtikrinti, kad visi mobilieji įrenginiai būtų įkrauti laiku, saugiai ir nesunaudojant daug energijos!

Mobiliųjų įrenginių įkrovimo dėžutė Vienu metu įkraunama iki 10 mobiliųjų įrenginių. Galima rinktis iš dviejų skirtingų gylių. Mobilieji įrenginiai įkraunami naudojant USB jungtį. Matmenys – A150 x P312 x G427 mm

Mobiliųjų įrenginių įkrovimo vežimėlis Kompaktiškas ir patogus transportuoti, rakinamas „Gratnells“ vežimėlis, kuriame telpa iki trijų mobiliųjų įrenginių įkrovimo dėžučių. Galima rinktis iš 5 skirtingų spalvų. Matmenys – A957 x P423 x G545 mm

25


PRoGRAMAviMo pagrindai TTs matrica KAinA: 119,00 euR su PvM tts įmonė (jK) šią matricą sukūrė norėdama mokymąsi programuoti kuo labiau priartinti prie realaus gyvenimo ir paversti šį mokslą įdomia ir įtraukiančia veikla. matrica turi 64 individualias įvairių spalvų lemputes. Per usb jungtį prijunkite įrenginį prie kompiuterio, atsisiųskite nemokamą „scratch“ programinę įrangą ir pradėkite mokyti(is) programuoti. Ši puiki priemonė leidžia mokiniams parodyti, kaip veikia pikseliai, kurie yra svarbūs bet kuriame – nuo mobiliųjų telefonų iki kompiuterių – ekrane.

TTs valdymo pultas KAinA: 39,00 euR su PvM tts valdymo pultas praplečia mokymosi programuoti galimybes, įtraukia vaikus į mokymosi procesą ir leidžia jiems kurti ir programuoti įvairias situacijas.

universalus edukacinis kompiuteriu valdomas konstruktorius KAinA: 499,00 euR su PvM Robotikos komplektą sudaro daugiau kaip 800 detalių, jutikliai, motorai, yra pateikiama programinė įranga, mokymai bei naudotojo instrukcijos. Galima surinkti net 9 skirtingus modelius, kurių atliekamus veiksmus galima užprogramuoti prijungus kompiuterį. Programinė įranga ypač lengvai valdoma, tačiau suteikianti daugybę galimybių. daugiau apie šį produktą rasite mūsų tinklalapyje www.bmk.lt.

26


PRoJeKToRiAi aKtų salėms � „ePson” Projektoriai tinkami didesnėms auditorijoms ir aktų salėms.

Kodėl „ePson“: ◦

„EPSON“ nuo 2001 m. yra populiariausia pasaulyje gamintoja.

„EPSON“ projektoriuose naudojama 3LCD sistema leidžia perteikti natūralias ir 3 kartus ryškesnes spalvas nei kitų gamintojų projektoriai.

Galimybė perteikti vaizdus nuo XGA iki WUXGA (1 920 x 1 200) raiškos.

Galimybė perduoti vaizdus ne tik naudojant standartines jungtis – VGA, HDMI, bet ir „Wi-Fi“, „WiDi“ ir „Miracast“, taigi galima persiųsti vaizdus iš išmaniųjų / planšetinių ir nešiojamųjų kompiuterių be laidų.

Projektoriaus ir lempos garantinis laikotarpis –

3 MeTAi!

27


Spausdinimo paslaugos Biuro įrangos įsigijimas BMK, biuro technikos lyderė Lietuvoje, siūlo spausdinimo, skenavimo, daugiafunkcius įrenginius, platų paslaugų, sprendimų ir programinės įrangos asortimentą bei visos siūlomos įrangos techninę priežiūrą. Įvertinę mokymo įstaigos darbo organizavimo procesus, pasiūlysime geriausiai Jūsų poreikius atitinkančią techniką bei programinę įrangą, suteiksime profesionalias konsultacijas ir apmokysime Jūsų įstaigos darbuotojus. Tiesiogiai atstovaujame garsiausiems gamintojams „Xerox“, „Lexmark“, „HP“, tad galime užtikrinti produktų kokybę. Be to, plečiame klientų aptarnavimo centrų tinklą visoje Lietuvoje.

28

TOMA JANČIAUSKIENĖ

Projektų vadovė toma.janciauskiene@bmk.lt +370 682 18812


Biuro įrangos nuoma Siūlome įvairios biuro įrangos nuomos paslaugas. Sparčiai tobulėjant technologijoms, mokyklos nebenori įsigyti nuosavos biuro įrangos. Jos nerimauja, kad daug kainavusi įranga reikalaus papildomų investicijų, dėl itin greitos technologijų kaitos jau rytoj įranga gali tapti pasenusia ir nebeatitinkančia mokyklos bendruomenės poreikių. Tad įvairios ugdymo įstaigos vis dažniau renkasi įrangos nuomą su visapusiškos techninės priežiūros paslaugomis. Biuro įrangos nuoma ypač paranki tada, kai įstaiga siekia išvengti didelių momentinių įrangos įsigijimo išlaidų, nusidėvėjusio turto šalinimo rūpesčių, nenori skirti įstaigos žmogiškųjų išteklių įrangos priežiūrai. Tai sprendimas tiems, kurie siekia lankstumo, išlaidų skaidrumo, saugumo ir ekologiškumo.

Spausdinimo savitarnos paslauga Ši sistema skirta tiems, kurie ieško modernių ir patogių spausdinimo, skenavimo ir kopijavimo paslaugų sprendimų – nuolat veikiančios spausdinimo ir kopijavimo sistemos su galimybe atsiskaityti už paslaugas įvairiais būdais: monetomis, banknotais, banko kortelėmis, naudojant moksleivio pažymėjimą ar kvotas. Sistema gali naudotis visa mokyklos bendruomenė (moksleiviai, mokytojai, administracija) – tiek kartu, tiek atskirai, nes sistema lengvai suderinama su esama infrastruktūra. Vartotojams suteikiama galimybė matyti spausdinimo išlaidas ir taip taupyti. Taip pat patogu valdyti personalo spaudos kvotas.

29


šiuoLAiKinė MoKyMo(si) aplinka

ŠIUOLAIKINĖ MOKYMO(SI) APLINKA (ŠMA) „Šiuolaikinė mokymo(si) aplinka“ (ŠMA) – tai integruota aplinka, sukurta TAMO grupės iniciatyva kartu su partneriais TEO, Microsoft, BMK ir HP. „Šiuolaikinėje mokymo(si) aplinkoje“ mokiniai ir mokytojai naudojasi pažangiausiomis informacinėmis technologijomis: HP planšetiniais kompiuteriais, TEO bevieliu interneto ryšiu, Microsoft programine įranga bei elektroniniu švietimo turiniu EMA ir Egzaminatorius.lt. „Šiuolaikinė mokymo(si) aplinka“ pirmą kartą buvo įdiegta 2015 metais dviejose Lietuvos mokyklose: Kauno Milikonių pagrindinėje mokykloje bei Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijoje. Projektas „Šiuolaikinė mokymo(si) aplinka“ sulaukė teigiamų įvertinimų ir yra intensyviai diegiamas įvairiose Lietuvos mokyklose. Džiaugiamės, kad naujus 2016-2017 mokslo metus su „Šiuolaikine mokymo(si) aplinka“ pasitiks net 20 Lietuvos mokyklų. Elektroninės EMA pratybos epratybos.lt

28 HP planšetiniai kompiuteriai bei mokytojo PC SMART interaktyvi lenta Saugus ir greitas bevielis interneto ryšys

El. paštas, socialinis tinklas ir kitos “Office 365” programos

30

Šiuolaikinė mokymo(si) aplinka

Elektroninis korepetitorius egzaminatorius.lt Elektroninis dienynas tamo.lt

Palaikymas, mokymai, konsultacijos

Susidomėjote? Mielai pristatysime plačiau šį unikalų projektą Jūsų mokykloje, atveždami demonstracinę klasę ir pravesdami pamoką. Projekto vadovė: Malvina Majauskaitė | +370 620 93441 | malvina@tamo.lt


K12 forumas – kitoks požiūris į švietimą Lietuvoje! Gerb. švietimo atstovai, Kviečiame Jus dalyvauti K12 forumo renginiuose, kurie vyksta kiekvienais metais įvairiuose Lietuvos miestuose per mokinių rudens atostogas!

K12 forume Jūsų laukia: ◦◦

Charizmatiški Lietuvos ir užsienio pranešėjai.

◦◦

Gyvos ir įtraukiančios diskusijos.

◦◦

„STEAM“ taikymo pamokose praktiniai užsiėmimai.

◦◦

Parodos zona, įtraukta į interaktyvias diskusijas.

31


BMK KATALOGAS MOKYKLOMS 2016  

BMK katalogas "Pedagogo pagalbininkas" 2016-2017 m.

BMK KATALOGAS MOKYKLOMS 2016  

BMK katalogas "Pedagogo pagalbininkas" 2016-2017 m.

Advertisement