__MAIN_TEXT__

Page 1

Кам’янець–Подільська МЦБС Центральна міська бібліотека імені Костя Солухи Методико-бібліографічний відділ

Безвізовий режим для України Інформаційний список літератури

2017


Матеріал підібрала і надрукувала бібліограф центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи Олена Дачковська


Безвізовий режим для України: як це діє

Для подорожей на автомобілі необхідний «поліс цивільної відповідальності» (так звана «зелена карта»)

Безвізовий режим України з Євросоюзом набув чинності 11 червня 2017 року. За перші п'ять днів його дії (станом на 16 червня), за даними Держприкордонслужби, безвізом успішно скористалися 8690 громадян України. Причому 1950 громадян, а це 22%, слідували за кордон авіаційним транспортом. Решта користувалися залізницею або перетинали кордон в автомобільних пунктах пропуску на кордоні з ЄС, більшість з яких на кордоні з Польщею. 16 громадянам України було відмовлено у в'їзді, переважно через порушення міграційного законодавства країн ЄС під час попереднього перебування.


У які країни можна поїхати без візи Від моменту набуття чинності безвізового режиму українці можуть поїхати без візи до 30 країн Європи. Це: - 22 країни Євросоюзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція та Естонія; - чотири країни у складі ЄС, які не входять у Шенгенську зону: Болгарія, Хорватія, Кіпр і Румунія; - 4 країни, які не входять у ЄС, але беруть участь у Шенгенській угоді: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія. Зокрема про те, що Швейцарія введе безвізовий режим з Україною голова МЗС цієї країни Дідьє Буркхальтер заявив 7 червня 2017 року під час зустрічі з українським


президентом Петром Порошенком у Києві. Перед цим Буркхальтер провів зустріч з головою МЗС України Павлом Клімкіним та міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Тоді було підписано угоду про спрощення візового режиму та угоду про реадмісію. Для відвідин Великобританії, яка запустила процес виходу з Євросоюзу, але ще є його частиною, та Ірландії доведеться оформляти візи, оскільки вони ведуть власну міграційну політику.

Щоб користуватися безвізом, потрібно - Мати біометричний закордонний паспорт (не внутрішню ID-картку), який буде дійсний не менше, ніж три місяці після того, як ви повернетеся додому; - Перебувати на території ЄС не більше 90 днів протягом 180-денного періоду. Це означає, що коли ви будете в'їжджати в ЄС, прикордонник відрахує 180 днів назад і перевірить, чи не перевищує загальна кількість днів вашого перебування в ЄС протягом цього часу 90. Відлік 180-дневого періоду


починається «від сьогодні». Відповідно до умов безвізового режиму, у будь-який із днів загальна сума днів вашого перебування в ЄС у цей період не може перевищувати 90 днів. Причому першим днем перебування в ЄС вважається дата в'їзду. Тобто навіть якщо ви в'їхали, наприклад, 1 липня о 23:55, 2 2 липня буде вже другим днем вашого перебування в ЄС. У зазначені 90 днів не входять дні вашого перебування в ЄС, якщо ви їздили туди на підставі дозволу на проживання чи довгострокової візи; - Бути у змозі пояснити прикордоннику, куди і навіщо ви їдете, скільки часу займе поїздка, як ви будете повертатися і як забезпечите себе їжею та житлом. Свої слова потрібно буде підтвердити документально або наочно.

Безвізовий режим з ЄС не дає права влаштуватися навіть на короткострокову роботу. Для цього все-таки доведеться отримати робочу візу.

Що можна робити в ЄС, в'їхавши по безвізовому режиму - Шукати роботу - їздити на співбесіди, безпосередньо спілкуватися з роботодавцем, познайомитися з умовами роботи в компанії. Підписаний договір про найм на роботу в ЄС згодом буде аргументом для видачі робочої візи; - Шукати партнерів по бізнесу, обмінюватися досвідом, брати участь у профільних заходах; - Вчитися в ЄС у рамках короткострокових програм терміном не більше 90 днів (короткі стажування, курси, семінари, участь у наукових конференціях). Однак для тривалого навчання доведеться оформлювати візу; - Відпочивати - їздити на вікенди, концерти, виставки, музичні та театральні фестивалі, футбольні матчі, пляжний відпочинок, відвідувати друзів та рідних.


Які документи може попросити прикордонник під час в'їзду в ЄС Біометричний паспорт; - Підтвердження наявності коштів, необхідних для перебування в ЄС – крім готівкових грошей це можуть бути туристичні чеки, кредитні картки міжнародних платіжних систем, декларації спонсорування (коли хтось відповідно до закону підтверджує намір фінансувати вашу подорож) або гарантійні листи від приймаючої сторони (наприклад, про надання або оплату житла). тревел-чеки. Сума, необхідна для проживання під час поїздки варіюється у різних країнах. Вона визначається залежно від середніх цін на дешеве житло і їжу. Інші документи варіюються для різни цілей поїздок. Для бізнес-подорожей або відряджень це - Запрошення на захід, який ви збираєтеся відвідати; - Який-небудь інший документ, що підтверджує наявність ділових або торгових відносин; - Квиток на захід, якщо метою поїздки є його відвідування. Для бізнес-поїздок зворотний квиток не входить у список обов'язкових документів, які потрібно показати прикордоннику,


оскільки термін такого візиту може затягнутися. Але, можливо, доведеться пояснити це прикордоннику. Якщо поїздка приватна або її метою прикордонник може попросити пред'явити

є

туризм,

- Бронювання проживання або запрошення - не офіційне, а у довільній формі, якщо, наприклад, ви збираєтеся зупинитися у друзів; - Зворотний квиток (якщо ви подорожуєте на автомобілі, він не потрібен); - Для тих, хто подорожує на автомобілі - маршрут або план вашої поїздки; - Також для подорожей на автомобілі необхідний "поліс цивільної відповідальності" (так звана "зелена карта"), який, як правило, можна оформити на кордоні. Рекомендується також оформити поліс медичного страхування, але у перелік обов'язкових документів, він не входить. Кому можуть відмовити у в'їзді - Особам, яких визнали винними у скоєнні злочину на території ЄС і засудили до тюремного ув'язнення на термін від одного року; - Особам, щодо яких є підстави вважати, що вони вчинили тяжкий кримінальний злочин або мають намір вчинити його на території ЄС; - Особам, які були вислані з ЄС; - Особам, яким було відмовлено у в'їзді або заборонено проживати в державах-членах ЄС за недотримання національних правил в'їзду або проживання та ін. Вищеперераховані особи можуть бути внесені у Шенгенську інформаційну систему як особи, яким відмовлено у в'їзді. Водночас не у всіх випадках відмови у в'їзді і вислання з ЄС особа вноситься в цю систему.


Лише для громадян України Безвізовий режим з Євросоюзом буде стосуватися лише громадян України, тоді як іноземцям та особам без громадянства доведеться оформлювати візи. Безвіз стосується виключно громадян України, тому що підставою для перетину кордону з ЄС без оформлення візи є біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт. Що буде з угодою між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз після запровадження безвізу Після запровадження безвізового режиму для українців із країнами Євросоюзу угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз продовжуватиме застосовуватися. Зокрема, це стосується оформлення віз тим, хто користуватиметься паспортом старого зразка. Чи діятимуть після запровадження безвізу угоди про малий прикордонний рух Запровадження безвізового режиму з ЄС не вплине на порядок поїздок громадян України, який застосовується в рамках угод про малий прикордонний рух. Такі угоди, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, залишаться в силі.


Література Філіпчук

Н.

Найбільше

безвізу

радіє

молодь

/

Н. Філіпчук // Голос України. – 2017. – 22 черв. – С. 7. Мацегора К. У безвізу є початок, а кінця йому не буде : [Петро Порошенко вважає 11.06.2017 р. датою остаточного виходу України з Російської імперії] / К. Мацегора // Уряд. кур’єр. – 2017. – 13 черв. – С. 2. Безвіз: ще одне падіння західного миру // Голос України. – 2017. – 10 черв. Вітович І. Готуй віз – іде безвіз : [українцям ще належить набити багато гуль на поїздках до Європи] / І. Вітович // Україна молода. – 2017. – 9–10 черв. – С. 13. Безвіз для українців // Порадниця. – 2017. – 8 черв. – С. 5. До Туреччини – з внутрішнім ІD–паспортом // Голос України. – 2017. – 2 черв. Філіпчук Н. Без віз у Європу…і без «Вконтакті» від Росії / Н. Філіпчук // Голос України. – 2017. – 18 трав. – С. 1, 16. Останній крок у «безвіз» : [у Європарламенті підписали рішення щодо безвізового режиму для України] // Україна молода. – 2017. – 18 трав. – С. 7. Мацегора К. «Безвіз – гігантський крок до Європи» / К. Мацегора // Уряд. кур’єр. – 2017. – 16 трав. – С. 2.


Крамарчук О. Безвізовим шляхом до Європейської родини / О. Крамарчук // Уряд. кур’єр. – 2017. – 13 трав. – С. 2. Порошенко П. Повернення до спільного Європейського дому: права на безвізові подорожі / П. Порошенко // Уряд. кур’єр. – 2017. – 12 трав. Поліщук І. Нюанси безвізового режиму / І. Поліщук // Уряд. кур’єр. – 2017. – 4 трав. – С. 4. Боровський О. За крок до безвізу : посли ЄС погодилися на скасування віз для українців / О. Боровський // Україна молода. – 2017. – 28–29 квіт.. – С. 5. Мацегора К. Офіційний безвіз обіцяють наприкінці червня / К. Мацегора // Уряд. кур’єр. – 2017. – 20 квіт. Кінзерська Ю. Не такий страшний той безвіз, як його малюють, або Механізм перетину країн ЄС чітко прописаний / Ю. Кінзерський // Голос України. – 2017. – 20 квіт. – С. 7. Крамарчук О. Україна стала частиною Європи : [євроінтеграція] / О. Крамарчук // Уряд. кур’єр. – 2017. – 8 квіт. – С. 3. Власенко В. Європарламент схвалив очікуваний безвіз / В. Власенко // Уряд. кур’єр. – 2017. – 7 квіт. – С. 3. Вітович І. Від безвізу просунувся вперед : тристоронні переговори щодо візової лібералізації для України / І. Вітович // Україна молода. – 2017. – 2 берез. – С. 7.


Лагідна М. Безвізовий режим починається з візового центру / М. Лагідна // Уряд. кур’єр. – 2017. – 17. – лют. – С. 11. Власенко В. «Безвіз» може бути вже у листопаді / В. Власенко // Уряд. кур’єр. – 2017. – 22 жовт. – С. 3. Власенко В. Замість віз до ЄС вірогідна платна реєстрація / В. Власенко // Уряд. кур’єр. – 2016. – 24 верес. – С. 3. Горобець Х. Найпопулярніші візи для працевлаштування / Х. Горобець // Голос України. – 2016. – 3 черв. – С. 7. Лебідь Н. Без штампу в паспорті: [Європарламент прискорить розгляд питання про запровадження безвізового режиму з Україною] / Н. Лебідь // Україна молода. – 2016. – 27–28 трав. – С. 4. Власенко

В.

Безвізовий

режим

став

заручником

політичних обставин / В. Власенко // Уряд. кур’єр. – 2016. – 24 трав. – С. 3. Кінзерська Ю. Рішення щодо безвізового режиму моливе уже восени / Ю. Кінзерська // Голос України. –2016. – 12 лип. – С. 7. Коваленко С. Завдання виконали і чекаємо рішення з безвізового режиму / С. Коваленко // Голос України. – 2016. – 30 черв. – С. 3.


Манько В. Час євро динозаврів: безвізовий режим: [Порошенко починає і виграє] / В. Манько // Україна молода. – 2016. – 29–30 квіт. – С. 4. Боровський О. Шлагбаум при підняли: [європейська комісія офіційно запропонувала скасувати візи для українців] / О. Боровський // Україна молода. – 2016. – 22–23 квіт. – С. 4. Філіпчук Н. До Європи без візи. Що треба знати / Н. Філіпчук // Голос України. – 2016. – 22 квіт. – С. 7. Медуниця Ю. Брюссель підтверджує якість перетворень: [лідери Євросоюзу пообіцяли безвізовий режим для України вже впродовж цього року] / Ю. Медуниця // Уряд. кур’єр. – 2016. – 18 берез. – С. 2. Лебідь Н. Навіщо нам Шенген: [європейські партнери відтермінували наш вступ до безвізового простору до середини 2017 р.] / Н. Лебідь // Україна молода. – 2016. – 10 берез. – С. 4. Іщенко Г. Дірки на митниці закриють: [оформлення вантажів, які проводили у 2015 році та у січні 2016-го за спрощеною процедурою перевірять] / Г. Іщенко // Уряд. кур’єр. – 2016. – 27 січ. – С. 2. Власенко В. Безвізовий режим: за півроку до мети / В. Власенко // Уряд. кур’єр. – 2015. – 24 груд. – С. 3. Вітович

І.

Фата

моргана

безвізового

режиму:

[Єврокомісія знову утрималася з рішенням про відміну віз для


українців] / І. Вітович // Україна молода. – 2015. – 16 груд. – С. 8. Мацегора К. Безвізовий режим можливий з осені 2016 року / К. Мацегора // Уряд. кур’єр. – 2015. – 14 листоп. – С. 2. Стадільна Я. Безвізовий режим: працювати, а не обіцяти: [безвізовий режим із Євросоюзом] / Я. Стадільна // Віче. – 2015. – № 21. – С. 18–19. Лебідь Н. Візовий день календаря: [вільне пересування українців Європою] / Н. Лебідь // Україна молода. – 2015. – 9–10 жовт. – С. 4. Марищенко Л. Б

Безвізовий

режим:

робота

над

помилками: [євроінтеграція] / Л. Марищенко // Віче. – 2015. – № 17. – С. 26–27. Капнік О. Методом «пальпації»: подаватися на візи в європейські від учора треба особисто / О. Капнік // Україна молода. – 2015. – 24 черв. – С. 3. Юрченко М. Безвізовий режим залежить від просування реформ / М. Юрченко // Уряд. кур’єр. – 2015. – 18 черв. Пасова Т. Безвізовий режим – це близька перспектива: [Україна – ЄС] / Т. Пасова // Голос України. – 2015. – 16 квіт. Безвізовий режим: без надії таки сподіваюсь? // Голос України. – 2015. – 26 берез. – С. 14.


Україна 32300, Хмельницька обл., м. Кам’янець-Подільський, вул. Кн. Коріатовичів, 3 Тел.: (03849) 2-44-52 Е-mail : k-pmcbs@ukr.net

Profile for biblioteka

Безвізовий режим для україни  

Безвізовий режим для україни  

Advertisement