Page 1

ARCHIPELAG TOP PROJEKTY

DUŻE PRZESZKLENIA | MODNE DETALE | ATRAKCYJNE TARASY


ARCHIPELAG TOP PROJEKTY

Zespół redakcyjny: Artur Wójciak, Robert Wójciak, Anna Czyż, Anna Król-Hulewicz, Marta Wawryszyn, Paweł Knutti, Marek Ostrożyński, Małgorzata Simla, Anna Bukowiec. Adres redakcji: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, tel. (71) 798 38 00, redakcja@archipelag.pl, www.archipelag.pl


Duże przeszklenia, drewno na elewacji, taras z nowoczesnym zadaszeniem – chcecie wiedzieć, co jeszcze jest modne? Zajrzyjcie do naszego nowego e-katalogu! W numerze czeka na Was p ­ rzegląd aktualnych trendów oraz ranking najlepszych projektów z naszej kolekcji – ­najpopularniejsze domy do 100 m2, hity z serii domy nowoczesne z garażem oraz TOP 10 domów ­energooszczędnych w standardzie NF40. Zapraszam do lektury!


SPIS TREŚCI Duże przeszklenia Modne detale Atrakcyjne tarasy TOP 10 domy do 100 m2 TOP 10 domy nowoczesne z garażem TOP 10 domy energooszczędne


OKIEM ARCHITEKTA

arch. Mariusz Jaworski Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

TAK DLA DUŻYCH PRZESZKLEŃ!

Moda na otwieranie wnętrz na otoczenie sprawiła, że trudno sobie dzisiaj wyobrazić nowoczesny dom pozbawiony dużych przeszkleń. Wielkoformatowe okna dodają bryle lekkości, pięknie dekorują fasadę budynku i optycznie powiększają pomieszczenia. Zapewniają przy tym odpowiednią porcję naturalnego światła i malownicze widoki na ogród. Oprócz aspektów estetycznych, duże przeszklenia wykorzystują zyski ciepła od słońca i w efektywny sposób wspierają ogrzewanie domu. Więcej przestrzeni, więcej światła, więcej dobrej energii we wnętrzu! Dużym przeszkleniom mówimy zdecydowane TAK!


Słonecznie, przytulnie, pięknie

Alan IV G2 Alan IV G2 to dom wyposażony w imponujące przeszklenia, które sprawiają, że granica między wnętrzem a ogrodem praktycznie się zaciera. Dzięki zastosowaniu dużych okien oraz przesuwnych drzwi tarasowych, do środka swobodnie przenika naturalne światło, które oplata swym ciepłym blaskiem niemal każdy zakamarek strefy dziennej. W tak zorganizowanej przestrzeni każdy z domowników czuje się dobrze i komfortowo.


e

zobacz projekt ď ˝


RYNKU

TT

o

W

ED YN

YM

U 8 T h e r mYBO CZ SZ

F OJ

ZP

Okno dachowe FTT U8 Thermo:

OKNO DACHO E Z

NA WE

NAJCIEPLEJS

Okno klasy

YM PAKIETEM

już teraz zdecydowanie przewyższa wymagania energooszczędności, które będą obowiązywać okna dachowe od 2021 r., gwarantuje wysoką oszczędność energii cieplnej i niższe rachunki za ogrzewanie - energooszczędna konstrukcja okna, najbardziej energooszczędne okno dachowe na rynku z pojedynczym pakietem szybowym, energooszczędny montaż – okno z pakietem kołnierzy izolacyjnych i kołnierzem uszczelniającym Thermo.


Dom pełen światła

EX 13 EX 13 to dom w typie nowoczesnej stodoły – efektowny, a jednocześnie prosty w realizacji. Przeszklona elewacja ogrodowa to zachwycająca część projektu, która stanowi atrakcyjne okno na świat, przez które ­domownicy mogą podziwiać panoramę lokalnego krajobrazu. Luksus przestrzeni w połączeniu ze znakomitym doświetleniem wnętrza oraz intensywne poczucie jedności z naturą to tylko niektóre atuty domu EX 13, który harmonijnie łączy tradycję z nowoczesnością.


zobacz projekt ď ˝


W harmonii z naturą

Olaf G2 Pionowe przeszklenia domu Olaf G2 sięgające od podłogi aż po sufit nadają bryle lekkości i zapewniają domownikom piękny widok na ogród. Tuż za szerokim oknem salonu znajduje się magiczne miejsce – zadaszony taras, który tworzy nastrojową przestrzeń wypoczynkową, pozwalającą rozluźnić myśli i złapać oddech od zgiełku codzienności. Nowoczesna elegancja w parze z przytulną wygodą sprawiają, że dom Olaf G2 jest jednym z najchętniej wybieranych projektów z kolekcji trendy 2015.


zobacz projekt ď ˝


Aplikacja, kt贸ra pomaga w budowie domu ju偶 wkr贸tce w sklepach:


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER i bądź na bieżąco!


OKIEM ARCHITEKTA

arch. Małgorzata Simla Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

NOWOCZESNE DETALE

„Trzeba widzieć piękno w samej formie, a nie w ornamencie” – te słowa prekursora modernizmu Adolfa Loosa świetnie wpisują się w nurt współczesnej architektury, która stawia na oszczędne formy, redukując detal do minimum. Proste linie potęgujące poczucie porządku oraz geometryczna precyzja podkreślająca szlachetny charakter bryły zdecydowanie dominują wśród aktualnych trendów. Prostota w modnym wydaniu świetnie wpisuje się w kierunek zrównoważonego budownictwa – im bryła budynku bardziej zwarta i prosta, tym mniej przegród zewnętrznych przez które ciepło ucieka z budynku, a w efekcie niższe koszty energii potrzebnej do jego ogrzania.


Prosto i pięknie

Emi Dom Emi udowadnia, że prosty wcale nie znaczy nudny. Ze względu na swoją oszczędną formę, budynek jest tani w realizacji oraz bardzo ekonomiczny w późniejszej eksploatacji – prezentuje się przy tym szykownie i intrygująco. Współczesny charakter projektu dyskretnie podkreślają modne detale: ciekawe zadaszenie nad tarasem, drewno na fragmentach elewacji oraz przesuwna żaluzja, która dekoruje oraz chroni domowników przed nadmiernym nasłonecznieniem.


zobacz projekt ď ˝


Drzwi zewnętrzne bez naświetla bocznego, razem z montażem, całkowita cena z 8 % VAT

od

5990 zł*

Brama garażowa z napędem, razem z montażem, całkowita cena z 8 % VAT

od

3390 zł**


Remont z marką Hörmann – efekt na lata • Bardzo ciepłe drzwi zewnętrzne RenoDoor Plus, UD = 0,96 W/(m²•K) • Ocieplana brama segmentowa z napędem i montażem w atrakcyjnej cenie • Nowe wzory i kolory bram i drzwi

www.hormann.pl • 801 500 100 Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora

* Cena całkowita drzwi RenoDoor Plus 2015 bez naświetla bocznego, w wymiarach 1100 × 2100 mm i 1000 × 2100 mm, z montażem w budynku mieszkalnym, w odpowiednio przygotowanym otworze oraz z 8 % stawką podatku VAT tylko dla przypadków, w których możliwe jest zastosowanie takiej stawki. W pozostałych przypadkach obowiązuje 23 % VAT. ** Cena całkowita bramy RenoMatic 2015 z napędem ProMatic w wymiarach: 2500 × 2000 mm, 2500 × 2125 mm, 2500 × 2250 mm, z montażem w budynku mieszkalnym, w odpowiednio przygotowanym otworze oraz z 8 % stawką podatku VAT tylko dla przypadków, w których możliwe jest zastosowanie takiej stawki. W pozostałych przypadkach obowiązuje 23 % VAT. Inne wymiary promocyjne dostępne u Partnerów Handlowych. Informacje handlowe zawarte w niniejszej reklamie nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Należy je traktować jako zaproszenie do zawarcia umowy. Podane ceny obowiązują w Polsce do 31.12.2015 r.


Przestrzeń, swoboda, styl

Neo G1 ENERGO Dom Neo G1 to gwarancja doskonałej funkcjonalności i wysokiego standardu życia. Proste, smukłe linie zastosowane w projekcie dodają bryle lekkości, a dach ze schowanymi okapami świetnie wpisuje się we współczesne trendy. Wśród modnych detali uwagę zwraca atrakcyjna pergola zaplanowana na tarasie nad garażem, która w ciekawy sposób podkreśla nowoczesny charakter domu. Całość formy znakomicie prezentuje się w eleganckiej bieli, której towarzyszy naturalne drewno i stylowe szarości.


zobacz projekt ď ˝


Przewaga prostoty nad przep

EX 6 Architektura domu EX 6 reprezentuje efektowny minimalizm. Geometryczna forma, doskonałe proporcje i brak zbędnych detali wprowadzają do lokalnego krajobrazu harmonię czystych linii oraz powiew świeżości i elegancji. Gładka powierzchnia ścian oraz ascetyczna kompozycja elewacji potęgują poczucie porządku i subtelnie podkreślają indywidualny charakter projektu. Dopełnieniem modnych połączeń jest obecność wielkoformatowych okien, które integrują dom z ogrodem.


pychem

zobacz projekt ď ˝


OKIEM ARCHITEKTA

arch. Wojciech Szczepański Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

ATRAKCYJNE TARASY

Taras to idealne dopełnienie przestrzeni wypoczynkowej. Współcześnie, jest on tak samo ważną częścią strefy dziennej jak salon, czy jadalnia. Wyposażony w ­wygodne meble, miejsce do grillowania i nastrojowe oświetlenie pozwala wykreować fantastyczną oazę relaksu na świeżym powietrzu. Wśród ostatnich, tarasowych trendów uwagę zwraca zwrot ku naturalnym materiałom. Ogromną popularnością cieszy się drewno egzotyczne, dębowe, sosnowe oraz z modrzewia. Często wybieranym rozwiązaniem są również deski tarasowe z kompozytów drewnianych. Aranżacja i wykończenie tarasu mogą być ukoronowaniem budowy wymarzonego domu, dlatego już na etapie wyboru projektu, warto przemyśleć, jaki rodzaj tarasu najbardziej pasuje do naszych wyobrażeń, działki, a przede wszystkim do rytmu życia naszej rodziny. Dobrze zaprojektowany taras stworzy dodatkową strefę wypoczynkową, która od wiosny do późnej jesieni będzie cieszyć domowników ­atmosferą przytulnej swobody.


Nowoczesny dom z dwoma t

Mati G1 Mati G1 to idealna propozycja dla wszystkich, którzy cenią wygodę i uwielbiają wypoczywać w domowym zaciszu. Oprócz komfortowego salonu, w którym tętni życie rodzinne i towarzyskie, do dyspozycji domowników są dwa przestronne tarasy zaplanowane na poziomie parteru oraz poddasza. Na szczególną uwagę zasługuje pomysłowe wykorzystanie miejsca nad garażem, dzięki któremu udało się zorganizować dodatkową strefę relaksu z atrakcyjnym widokiem na panoramę lokalnego krajobrazu.


tarasami

zobacz projekt ď ˝


Prosty sposób na relaks

Marisa III G1 ENERGO Marisa III G1 ENERGO to przykład jak w prosty sposób stworzyć komfortowe miejsce wypoczynku blisko natury i blisko domu zarazem. Subtelne zadaszenie będące harmonijnym przedłużeniem dwuspadowej połaci dachu chroni domowników i pozwala korzystać z tarasu nawet podczas padającego deszczu. Strefa relaksu na świeżym powietrzu dostępna o krok od salonu to idealne połączenie komfortu z funkcjonalnością.


zobacz projekt ď ˝


Zieleń na wyciągnięcie ręki

Magnus II G2 Taras w domu Magnus II G2 zaprojektowano tak, aby wspólnie z salonem i jadalnią tworzył ulubioną strefę spotkań całej rodziny. W prezentowanej aranżacji nie zabrakło miejsca na basen, który w upalne dni zapewnia ochłodę, a dzięki odpowiedniej oprawie oświetleniowej pozwala na wykreowanie nastrojowej przestrzeni rekreacyjnej. Na elewacji budynku króluje atrakcyjny duet kamienia i drewna, który w efektowny sposób podkreśla wyjątkowy styl domu.


zobacz projekt ď ˝


TOP10 DOMY do 100 m2


Astrid (mała) II G2


99,44 m

2

Elegancja w nowoczesnej oprawie. Rodzinna strefa dzienna. Duże przeszklenia od strony ogrodu – doskonałe doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Funkcjonalna wygoda i modna estetyka. Poddasze do późniejszej adaptacji – swoboda aranżacji.


Astrid (mała) II G2


99,44 m2

Parter

1. Wiatrołap 3,96 m²; 2. Hol + schody 14,38 m²; 3. Kuchnia 8,52 m²; 4. Pokój dzienny 28,17 m²; 5. Toaleta 1,70 m²; 6. Korytarz 5,56 m²; 7. Sypialnia 13,23 m²; 8. Sypialnia 13,43 m²; 9. Łazienka 6,92 m²; 10. Pom. gospodarcze 3,57 m²; 11. Kotłownia 7,12 m²; 12. Garaż 33,97 m²

Poddasze

1. Poddasze do adaptacji 30,71 m²

zobacz 


Swen II


96,61 m

2

Afirmacja prostoty we współczesnym wydaniu. Stylowa kompozycja elewacji. Świetnie rozplanowany układ funkcjonalny. Wnętrze pełne naturalnego światła. Salon harmonijnie połączony z tarasem.


Swen II


96,61 m2

Parter

1. Wiatrołap 3,07 m2; 2. Hol 10,71 m2; 3. Kuchnia 9,54 m2; 4. Pokój dzienny 24,4 m2; 5. Toaleta 1,47 m2; 6. Korytarz 4,12 m2; 7. Sypialnia 15,66 m2; 8. Sypialnia 10,26 m2; 9. Sypialnia 10,26 m2; 10. Łazienka 7,12 m2; 11. Kotłownia 5,85 m2

zobacz 


ABB-free@home Mieszkaj tak jak lubisz

System ABB-free@home® zmienia twój dom lub mie i domofon — funkcje zapewniające wygodę, bezpie Wszystko to za pomocą wyłącznika na ścianie, tabl www.abb.pl/freeathome

ABB Contact Center tel.: + 48 222 23 77 77 e-mail: kontakt@pl.abb.com


eszkanie w inteligentny budynek. Rolety, oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja eczeństwo i oszczędność energii - można teraz zdalnie kontrolować. letu lub smartfona.


Franczi II G1 ECONOMIC (wer


rsja A)

99,75 m

2

Klasyczne piękno i ekonomiczny charakter. Harmonia z otoczeniem. Elastyczny układ funkcjonalny. Wyraźny podział stref. Piękny taras – ­dodatkowa przestrzeń wypoczynkowa.


Franczi II G1 ECONOMIC (wersja A)


99,75 m2

Parter

1. Wiatrołap 3,24 m²; 2. Hol 10,65 m²; 3. Kuchnia 9,89 m²; 4. Spiżarnia 1,49 m²; 5. Pokój dzienny + jadalnia 31,93 m²; 6. Toaleta 2,70 m²; 7. Sypialnia 15,24 m²; 8. Sypialnia 8,88 m²; 9. Sypialnia 10,18 m²; 10. Łazienka 5,55 m²; 11. Kotłownia 6,87 m²; 12. Garaż 19,77 m²

zobacz 


Anabela


81,20 m

2

Piękny, nowoczesny dom z optymalnie zaprojektowaną funkcją. Otwarta strefa dzienna. ­Kominek widoczny z trzech pomieszczeń. Świetliki tunelowe doświetlające jadalnię. Modna kompozycja elewacji.


Anabela


81,20 m2

Parter

1. Wiatrołap 2,16 m²; 2. Hol 6,07 m²; 3. Kuchnia 7,37 m²; 4. Jadalnia 9,16 m²; 5. Pokój dzienny 17,89 m²; 6. Sypialnia 13,26 m²; 7. Sypialnia 9,75 m²; 8. Sypialnia 9,87 m²; 9. Łazienka 5,67 m²; 10. Kotłownia 5,58 m²

zobacz 


VELUX. Zawsze trafny wyb贸r. www.velux.pl

Spraw nasze d藕 ceny!


Otwórz się na jakość w dobrej cenie! Okna Nowej Generacji VELUX łączą w sobie komfort użytkowania i mniejsze zużycie energii oraz zapewniają niezawodność i pewność na długie lata. Standard

Standard Plus

Premium

Wybierając nasze okna, otrzymujesz: możliwość wyboru górnego lub dolnego otwierania energooszczędną konstrukcję okna z atrakcyjny design solidną jakość i nawet 20 lat gwarancji!**

*

* W zależności od wybranego standardu. ** Szczegółowe warunki gwarancji na www.velux.pl


Kornel VI (z wiatą) ENERGO


92,46 m

2

Oszczędna forma i nowoczesny wdzięk. Tani w realizacji dach dwuspadowy. Przestronna strefa dzienna. Duże przeszklenia od strony ogrodu. Trzy komfortowe sypialnie. Piękny, ­zadaszony taras – letni salon na świeżym ­powietrzu.


Kornel VI (z wiatą) ENERGO


92,46 m2

Parter

1. Wiatrołap 2,55 m²; 2. Hol 10,31 m²; 3. Kuchnia 7,77 m²; 4. Pokój dzienny + jadalnia 27,07 m²; 5. Toaleta 1,61 m²; 6. Sypialnia 14,19 m²; 7. Sypialnia 11,01 m²; 8. Sypialnia 11,01 m²; 9. Łazienka 6,94 m²; 10. Kotłownia 5,43 m²; 11. Wiata samochodowa 25,14 m²

zobacz 


Oli II


78,24 m

2

Prosty i tani w budowie. Bardzo dobre parametry cieplne. Kompaktowe wnętrze z wyraźnym podziałem funkcjonalnym – maksimum prywatności i swobody. Praktyczna garderoba na parterze.


Oli II


78,24 m2

Parter

1. Wiatrołap 2,22 m²; 2. Hol + schody 9,76 m²; 3. Kuchnia 5,93 m²; 4. Spiżarnia 0,80 m²; 5. Pokój dzienny 17,70 m²; 6. Gabinet 6,56 m²; 7. Garderoba 2,51 m²; 8. Toaleta 1,37 m²; 9. Kotłownia 6,48 m²

Poddasze

1. Korytarz 3,82 m²; 2. Sypialnia 8,52 m²; 3. Garderoba 2,01 m²; 4. Sypialnia 7,49 m²; 5. Sypialnia 7,10 m²; 6. Łazienka 2,45 m²

zobacz 


Rafael VI ECONOMIC


75,53 m

2

Przytulny wdzięk i ekonomiczny charakter. Maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej. Komfortowy układ pomieszczeń. Pięknie doświetlona strefa dzienna. Funkcjonalne szafy wnękowe.


Rafael VI ECONOMIC


75,53 m2

Parter

1. Wiatrołap 4,63 m²; 2. Hol 4,37 m²; 3. Kuchnia 6,54 m²; 4. Spiżarnia 1,13 m²; 5. Pokój dzienny 21,94 m²; 6. Toaleta 1,66 m²; 7. Korytarz 4,35 m²; 8. Sypialnia 13,78 m²; 9. Sypialnia 9,74 m²; 10. Łazienka 7,39 m²; 11. Kotłownia 7,32 m²

zobacz 


Lila ECONOMIC


98,22 m

2

Harmonia nowoczesności i funkcjonalności. Prosta konstrukcja – szybka i tania budowa. Bardzo dobre parametry cieplne. Piękny taras z modnym zadaszeniem i dekoracyjną pergolą.


Lila ECONOMIC


98,22 m2

Parter

1. Wiatrołap 2,20 m²; 2. Hol + schody 8,37 m²; 3. Kuchnia 7,88 m²; 4. Pokój dzienny 24,55 m²; 5. Gabinet 10,00 m²; 6. Łazienka 1,25 m²; 7. Kotłownia 7,56 m²

Poddasze

1. Korytarz 5.80 m²; 2. Sypialnia 13.57 m²; 3. Sypialnia 9.31 m²; 4. Sypialnia 8.60 m²; 5. Łazienka 6.69 m²

zobacz 


Ralf G1


88,27 m

2

Nowoczesny design. Prosta konstrukcja – szybka i tania budowa. Przytulny taras z modnym zadaszeniem – idealne dopełnienie strefy wypoczynkowej. Praktyczny zestaw szaf wnękowych.


Ralf G1


88,27 m2

Parter

1. Wiatrołap 2,95 m²; 2. Hol 3,90 m²; 3. Kuchnia 9,98 m²; 4. Spiżarnia 1,61 m²; 5. Pokój dzienny + jadalnia 26,49 m²; 6. Toaleta 1,80 m²; 7. Korytarz 7,21 m²; 8. Sypialnia 17,53 m²; 9. Sypialnia 10,38 m²; 10. Łazienka 6,42 m²; 11. Kotłownia 7,48 m²; 12. Garaż 19,08 m²

zobacz 


Elmo ECONOMIC


76,52 m

2

Idealny projekt na wąską działkę. Oszczędna forma. Tani w realizacji dach dwuspadowy. Wnętrze maksymalnie otwarte na przydomowy ogród. Czytelny podział funkcji. Atrakcyjny ­taras.


Elmo ECONOMIC


76,52 m2

Parter

1. Wiatrołap 2,75 m²; 2. Hol 5,47 m²; 3. Kuchnia 9,78 m²; 4. Pokój dzienny 23,49 m²; 5. Korytarz 4,28 m²; 6. Sypialnia 10,36 m²; 7. Sypialnia 13,50 m²; 8. Łazienka 6,89 m²; 9. Kotłownia 5,68 m²

zobacz 


TOP10 DOMY NOWOCZESNE Z GARAŻEM


Flo III G1


112,72 m

2

Nowoczesna elegancja, przytulna aura i znakomite doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Reprezentacyjny salon oferujący wiele możliwości aranżacji. Kapitalny taras – idealne dopełnienie strefy wypoczynkowej.


Flo III G1


112,72 m2

Parter

1. Wiatrołap 2,77 m²; 2. Hol 6,74 m²; 3. Kuchnia 9,26 m² 4. Pokój dzienny 28,90 m²; 5. Toaleta 2,23 m²; 6. Korytarz + schody 9,25 m²; 7. Sypialnia 18,11 m²; 8. Sypialnia 13,58 m²; 9. Sypialnia 13,47 m²; 10. Łazienka 8,41 m²; 11. Kotłownia 7,00 m²; 12. Garaż 19,48 m²

Poddasze

1. Poddasze do adaptacji 35,91 m²

zobacz 


Marisa V G1 ENERGO


129,29 m

2

Atrakcyjna bryła w modnej oprawie. Nowoczesny wdzięk. Czytelny podział funkcjonalny. Dostęp do balkonu z każdej sypialni. Praktyczne szafy wnękowe w strefie wejściowej. Słoneczna jadalnia w przeszklonym wykuszu.


Marisa V G1 ENERGO


129,29 m2

Parter

1. Wiatrołap 3,34 m²; 2. Hol 5,00 m²; 3. Kuchnia 8,34 m²; 4. Spiżarnia 1,23 m²; 5. Pokój dzienny 30,69 m²; 6. Gabinet 10,62 m²; 7. Łazienka 2,60 m²; 8. Korytarz + schody 9,06 m²; 9. Kotłownia 10,44 m²; 10. Garaż 23,60 m²

Poddasze

1. Korytarz 6,72 m²; 2. Sypialnia 18,08 m²; 3. Garderoba 2,65 m²; 4. Sypialnia 11,06 m²; 5. Sypialnia 11,26 m²; 6. Łazienka 8,64 m²; 7. Strych 11,68 m²

zobacz 


22% %

PONAD STANDARD

PROLUX WIDOCZNIE

WIĘCEJ

NATURALNEGO

ŚWIATŁA

WIĘKSZA POWIERZCHNIA SZYB TO JAŚNIEJSZE WNĘTRZA I LEPSZE SAMOPOCZUCIE

Zapytaj o nowe promocje w salonach sprzedaży. sprzedaży. Zapytaj o nowe promocje w salonach www.oknoplast.com.pl

www.oknoplast.com.pl


PROLUX WIDOCZNIE

WIĘKSZA POWIERZCHNIA SZYB TO JAŚNIEJSZE WNĘTRZA I LEPSZE SAMOPOCZUCIE

OKNOPLAST wprowadza do oferty autorskie okno PROLUX, będące odpowiedzią na współczesne trendy architektoniczne, w których kluczową rolę odgrywają światło i przestrzeń. Jest to kolejne innowacyjne rozwiązanie OKNOPLAST, które wyróżnia między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC. Nowatorski system jest pierwszym tego typu produktem na polskim rynku stolarki otworowej.

Światło źródłem dobrego samopoczucia Od lat naukowcy udowadniają, jak ważnym czynni‑ kiem, wpływającym na codzienne samopoczucie i zdrowie człowieka, jest światło naturalne. W na‑ szej szerokości geograficznej, szczególnie w okre‑ sie jesienno‑zimowym, jesteśmy narażeni na defi‑ cyt promieni słonecznych. Dlatego OKNOPLAST opracował innowacyjny system okienny PROLUX, którego nazwę można rozumieć jako „sprzyjający światłu”.

i w konsekwencji poprawę samopoczucia, ale również daje poczucie przestrzeni w pomiesz‑ czeniu, optycznie ją powiększając. Większa w porównaniu do tradycyjnych okien po‑ wierzchnia szyb, dzięki zwiększonej ilości energii słonecznej wpadającej przez szybę, pozwala na mniejsze zużycie energii potrzebnej na ogrzanie pomieszczenia. PROLUX umożliwia tym samym poprawę bilansu energetycznego budynku, czyli różnicy pomiędzy stratą i zyskiem energii.

PROLUX – korzyści widziane gołym okiem Nowe okno OKNOPLAST, dzięki rozwiązaniom nastawionym na maksymalizację powierzchni szyby, gwarantuje pozyskanie większej ilości na‑ turalnego światła słonecznego. Elementy, które minimalizują barierę dla wpadającego światła to wyjątkowo niski profil skrzydła oraz bardzo wąski słupek ruchomy. PROLUX to pierwszy w Polsce profil PVC o głębokości zabudowy 70 mm, który ma tak niską wysokość złożenia profilu ramy i skrzydła, czyli tylko 108 mm. W większości standardowych systemów taka wysokość wynosi od 114 mm do 124 mm. Nowy, wąski słupek ruchomy w PROLUX ma natomiast szerokość tylko 112 mm. Te niskie złożenia systemu sprawiają, że do pomieszczenia wpada do 22% więcej światła słonecznego – podkreśla Grzegorz Bułat, kierownik technologii OKNOPLAST. Nowością jest klamka umieszczona dokładnie na środku słupka ruchomego. Jest to tzw. klamka centralna, zapewniająca PROLUXOWI symetryczny i harmonijny wygląd. Jest to bardzo charaktery‑ styczne dla nowego systemu, a przy tym pierwsze tego rodzaju rozwiązanie w Polsce.

Niższy i mocniejszy jednocześnie Pomimo smuklejszych profili okiennych, para‑ metry techniczno ‑użytkowe systemu PROLUX prezentują wysoki poziom zaawansowania. Kon‑ strukcja nowego profilu OKNOPLAST daje możli‑ wość szklenia pakietów szybowych: bezpiecznych i antywłamaniowych, w tym dwukomorowych, o współczynniku Ug=0,6 W/m²K, wypełnionych argonem. Ponadto w oknie zastosowane zostało autorskie wzmocnienie wykonane z wielokrot‑ nie giętej stali. Zapewnia ono odpowiednią sztywność i stabilność konstrukcji, pozwalając jednocześnie na projektowanie dużych, mod‑ nych przeszkleń. Nowy system to także przygo‑ towane dla OKNOPLAST nowe okucie ProLight firmy WINKHAUS. Gwarantuje ono szereg funk‑ cjonalnych właściwości, jak również walory este‑ tyczne, znakomicie współgrające z formą okien PROLUX. Skrzydło rozwierno ‑uchylne posiada funkcję wielostopniowej regulacji uchyłu „FOUR Seasons”. Daje nam ona możliwość wietrzenia pomieszczeń przez cały rok, bez względu na aurę na zewnątrz – przekonuje Grzegorz Bułat. Charakterystycznym elementem wyposażenia okna PROLUX są również specjalne czopy i.S (intel‑

WIĘCEJ NATURALNEGO

ŚWIATŁA

Slim profile Zminimalizowanie bariery dla wpadającego do po‑ mieszczeń światła to główna cecha nowego sys‑ temu. PROLUX to kolejne autorskie rozwiązanie OKNOPLAST. Wyróżnia je między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC. No‑ watorski system, który jest pierwszym tego typu produktem na polskim rynku stolarki okiennej, to odpowiedź na trendy w nowoczesnym pro‑ jektowaniu budynków, w których kluczowe role odgrywają światło i przestrzeń.

ligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie), które wpływają na lekką i precyzyjną pracę okucia oraz zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia. PROLUX umożliwia przy tym wykonanie drzwi tarasowych w systemach przesuwnych PSK (PSK, PSK‑Z i PSK Atrium), co dotychczas było zarezer‑ wowane dla „wysokich profili”. PROLUX: nowoczesność i minimalizm w jednym Nowy profil posiada unikalny, zaprojektowany przez OKNOPLAST kształt, inspirowany linią okien Platinium, jednak znacznie bardziej minimalistycz‑ ny i nowoczesny. Wysoka precyzja wykonania sprawia, że system PROLUX w nowym kolorze Sheffield Oak nadaje elewacji budynku i wnętrzu unikalny, wyrafinowany charakter. Nowoczesny design PROLUX sprawia, że okno staje się również znaczącym elementem dekoracyjnym wnętrza pomieszczenia. PROLUX: dbałość o każdy szczegół Elementami podnoszącymi walory estetyczne nowego okna są unikatowe wykończenia uszczelki w listwie przyszybowej pod kątem 45°, listwa przyszybowa w harmonii z krzywizną skrzydła oraz specjalne zaślepki na odwodnienie w kolorze od‑ powiadającym nowej barwie Sheffield Oak. Okno PROLUX dostępne jest we wszystkich kolorach pakiety RAL oraz barwach drewnopodobnych. PROLUX to autorski projekt OKNOPLAST, chroniony dwoma zgłoszeniami patentowymi, m.in. odno‑ śnie umiejscowienia stali zbrojeniowej w skrzydle. Okna PROLUX dostępne są w ofercie OKNOPLAST od kwietnia br. Obowiązuje na nie siedmioletnia gwarancja.

Wyjątkowe pakiety szybowe Większą ilość naturalnego światła zapewniają również pakiety szybowe, w których stosowane są najbardziej przejrzyste powłoki niskoemisyjne. Wpuszczają one do naszych domów więcej ener‑ gii i światła słonecznego. Większe przeszklenie oznacza nie tylko lepsze doświetlenie wnętrza

www.oknaprolux.pl www.oknoplast.com.pl

Facebook: Zapytaj oOknoplast.Polska nowe promocje w salonach sprzedaży. YouTube: OKNOPLASTgroup www.oknoplast.com.pl Twitter: @Oknoplast1


E5 G1 ECONOMIC (wersja C)


130,66 m

2

Oszczędna prostota w nowoczesnym wydaniu. Przytulny wdzięk i subtelna elegancja. Czytelny podział funkcjonalny i doskonałe doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Przestronny taras zaplanowany o krok od strefy dziennej.


E5 G1 ECONOMIC (wersja C)


130,66 m2

Parter

1. Wiatrołap 2,96 m²; 2. Hol 7,44 m²; 3. Kuchnia 9,18 m²; 4. Spiżarnia 1,73 m²; 5. Pokój dzienny + jadalnia 26,75 m²; 6. Gabinet 10,45 m²; 7. Łazienka 2,92 m²; 8. Korytarz + schody 8,64 m²; 9. Kotłownia 10,51 m²; 10. Garaż 23,60 m²

Poddasze

1. Korytarz 6,51 m²; 2. Sypialnia 16,25 m²; 3. Sypialnia 15,58 m²; 4. Sypialnia 12,78 m²; 5. Łazienka 9,48 m²; 6. Strych 12,21 m²

zobacz 


Liv 3 G2


130,39 m

2

Nowoczesna elegancja i zestaw sprawdzonych rozwiązań funkcjonalnych. Duże przeszklenia – słoneczny i przytulny klimat wnętrza. Komfortowy salon z nastrojowym kominkiem. Poddasze do późniejszej adaptacji – dodatkowa przestrzeń możliwości.


Liv 3 G2


130,39 m2

Parter

1. Wiatrołap 5,54 m²; 2. Hol 10,47 m²; 3. Kuchnia 9,90 m²; 4. Spiżarnia 1,62 m²; 5. Jadalnia 10,46 m²; 6. Pokój dzienny 31,34 m²; 7. Łazienka 2,11 m²; 8. Korytarz + schody 11,14 m²; 9. Sypialnia 12,84 m²; 10. Garderoba 5,45 m²; 11. Sypialnia 10,92 m²; 12. Sypialnia 10,92 m²; 13. Łazienka 7,68 m²; 14. Kotłownia 10,59 m²; 15. Garaż 29,22 m²

Poddasze

1. Poddasze do adaptacji 58,60 m²

zobacz 


www.solbet.pl


Beton komórkowy SOLBET. Przepis na ciepły i trwały dom.


Simon G2


116,39 m

2

Nowoczesny wdzięk i magia stylowych detali. Rewelacyjnie doświetlone wnętrze z czytelnym podziałem stref. Kuchnia z atrakcyjną wyspą i praktyczną spiżarnią. Piękny salon otwarty na ogród. Kapitalny taras z dekoracyjnym kominkiem zewnętrznym.


Simon G2


116,39 m2

Parter

1. Wiatrołap 4,32 m²; 2. Hol + schody 14,40 m²; 3. Kuchnia 11,00 m²; 4. Spiżarnia 2,34 m²; 5. Pokój dzienny 34,08 m²; 6. Toaleta 1,54 m²; 7. Korytarz 6,24 m²; 8. Sypialnia 15,19 m²; 9. Sypialnia 10,49 m²; 10. Sypialnia 9,22 m²; 11. Łazienka 7,57 m²; 12. Kotłownia 11,19 m²; 13. Garaż 31,75 m²

Poddasze

1. Poddasze do adaptacji 50,20 m²

zobacz 


Marcel IV G2


130,54 m

2

Zgrabna bryła budynku. Efektowna kompozycja elewacji. Przestronna kuchnia z pojemną spiżarnią. Słoneczny salon z przejściem na taras. Strefa nocna – trzy sypialnie i łazienka. Korytarz rozświetlony dużym oknem z widokiem na ogród.


Marcel IV G2


130,54 m2

Parter

1. Wiatrołap 3,72 m²; 2. Hol + schody 10,09 m²; 3. Kuchnia 11,48 m²; 4. Spiżarnia 3,53 m²; 5. Pokój dzienny 31,69 m²; 6. Łazienka 3,08 m²; 7. Korytarz 9,39 m²; 8. Sypialnia 21,04 m²; 9. Sypialnia 14,19 m²; 10. Sypialnia 12,91 m²; 11. Łazienka 9,42 m²; 12. Kotłownia 12,63 m²; 13. Garaż 33,86 m²

Poddasze

1. Poddasze do adaptacji 66,29 m²

zobacz 


Budujesz nowy dom? Modernizujesz istniejący? Rozważ inwestycję w pompę ciepła do przygotowania c.w.u. VITOCAL 060-A Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 060-A typu monoblok została wyposażona we wszystkie komponenty służące do efektywnego podgrzewania ciepłej wody. W jednej obudowie obok modułu pompy ciepła (typu WWKS) znajduje się zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 250 litrów, regulator, grzałka elektryczna i wężownica do współpracy z instalacją solarną lub innym źródłem ciepła np. kotłem grzewczym na gaz. Vitocal 060-A może wykorzystywać zarówno powietrze zewnętrzne jak i powietrze obiegowe do wydajnego i ekonomicznego podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu można ją stosować w nowych i już istniejących domach jednorodzinnych.


www.viessmann.pl


Patryk G1


130,44 m

2

Elegancja w nowoczesnym wydaniu. Modna ­linia zadaszenia. Ergonomiczne wnętrze. Kuchnia z praktyczną spiżarnią. Przytulna strefa nocna na poddaszu. Nastrojowy kominek w sercu domu.


Patryk G1


130,44 m2

Parter

1. Wiatrołap 3,56 m²; 2. Hol 11,05 m²; 3. Kuchnia 9,49 m²; 4. Spiżarnia 2,06 m²; 5. Pokój dzienny + jadalnia 31,08 m²; 6. Gabinet 10,26 m²; 7. Łazienka 2,98 m²; 8. Kotłownia 8,50 m²; 9. Garaż 25,35 m²

Poddasze

1. Korytarz 6,22 m²; 2. Sypialnia 12,77 m²; 3. Garderoba 5,41 m²; 4. Sypialnia 14,11 m²; 5. Sypialnia 11,26 m²; 6. Łazienka 6,21 m²; 7. Pralnia 3,98 m²

zobacz 


Glen II G1 Leca DOM 速


120,72 m

2

Maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej. Reprezentacyjny salon z kominkiem. ­Słoneczna jadalnia w atrakcyjnym wykuszu. Garderoba z zestawem szaf wnękowych dostępna z korytarza.


Glen II G1 Leca速DOM


120,72 m2

Parter

1. Wiatrołap 3,22 m²; 2. Hol 6,29 m²; 3. Kuchnia 11,46 m²; 4. Spiżarnia 3,08 m²; 5. Pokój dzienny + jadalnia 37,91 m²; 6. Łazienka 2,47 m²; 7. Korytarz z garderobą 12,36 m²; 8. Sypialnia 12,81 m²; 9. Sypialnia 12,13 m²; 10. Sypialnia 12,13 m²; 11. Łazienka 6,86 m²; 12. Kotłownia 7,98 m²; 13. Garaż 19,63 m²

zobacz 


JØTUL FS 175 / JØTUL I 520 F

JØTUL S 71 / JØTUL I 520 FR

JØTUL FS 74 / JØTUL I 520 FRL

JØTUL FS 173 / JØTUL I 520 FRL


TIMELESS NORWEGIAN CRAFT

JØTUL F 520

JØTUL I 520 SERIES / JØTUL F 520 Moc nominalna: Ogrzewana powierzchnia: Sprawność: Średnica rury dymnej: Masa wkładu / pieca: Masa obudowy: Długość polan: Wymiary (WxSxG): Wykończenie: System czystego spalania CB: Dopływ powietrza zewnętrznego do komory spalania:

7 kW do 140 m2 77% ø 150 mm 110 - 170 kg 261 - 292 kg 50 cm 120x46x46 cm czarny lakier tak tak

Jøtul jest jednym z najstarszych na świecie producentów wkładów kominkowych i pieców na drewno. Jest także jedyną w Norwegii firmą produkującą żeliwne kominki. Budując firmę w oparciu o dumne, norweskie dziedzictwo, połączyliśmy solidne rzemiosło ze sztuką radzenia sobie z zimnem przez 160 lat. Korzenie firmy Jøtul sięgają odlewni Kvaerner Brug, która została założona w 1853 roku na obrzeżach Christianii (obecnie Oslo, stolica Norwegii). Jøtul Group jest wiodącym na świecie producentem kominków i pieców na drewno. Mamy oddziały w Danii, USA, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce i sprzedajemy nasze produkty w 43 krajach na sześciu kontynentach pod markami Jøtul, Scan, Atra.

JOTUL POLSKA Sp. z o.o. 80-298 Gdańsk, ul. Budowlanych 65, tel. (+48 58) 340 38 88, E-mail: biuro@jotul.pl

WWW.JOTUL.PL


Marcin G2


139,76 m

2

Prosty i tani w budowie. Znakomite parametry cieplne. Przytulne wnętrze z czytelnym podziałem stref. Kuchnia z praktyczną spiżarnią. Funkcjonalne szafy wnękowe. Reprezentacyjny salon z jadalnią i nastrojowym kominkiem.


Marcin G2


139,76 m2

Parter

1. Wiatrołap 2,97 m²; 2. Hol + schody 14,64 m²; 3. Kuchnia 7,88 m²; 4. Spiżarnia 1,42 m²; 5. Pokój dzienny 27,96 m²; 6. Gabinet 9,17 m²; 7. Korytarz 2,70 m²; 8. Łazienka 2,26 m²; 9. Pom. gospodarcze 4,59 m²; 10. Kotłownia 10,68 m²; 11. Garaż 33,21 m²

Poddasze

1. Korytarz 8,23 m²; 2. Sypialnia 13,88 m²; 3. Garderoba 7,72 m²; 4. Łazienka 6,28 m²; 5. Sypialnia 9,62 m²; 6. Sypialnia 12,00 m²; 7. Łazienka 8,44 m²; 8. Strych 7,13 m²

zobacz 


Daniel G2


120,64 m

2

Szlachetna elegancja oraz nowoczesny szyk. Znakomicie rozplanowane wnętrze – maksimum prywatności i swobody. Rodzinna strefa dzienna. Piękny i przytulny taras zlokalizowany o krok od salonu.


Daniel G2


120,64 m2

Parter

1. Wiatrołap 4,61 m²; 2. Hol 7,17 m²; 3. Kuchnia 10,52 m²; 4. Spiżarnia 1,34 m²; 5. Jadalnia 13,76 m²; 6. Pokój dzienny 22,45 m²; 7. Garderoba 3,14 m²; 8. Łazienka 3,05 m²; 9. Korytarz 7,85 m²; 10. Sypialnia 16,03 m²; 11. Sypialnia 10,82 m²; 12. Sypialnia 12,31 m²; 13. Łazienka 7,59 m²; 14. Kotłownia 8,79 m²; 15. Garaż 32,90 m²

zobacz 


NOWY KATALOG!


Szukaj w punktach sprzedaĹźy prasy!


TOP10 DOMY ENERGOOSZCZĘDNE


E3 G1 ECONOMIC (wersja A)


103,98 m

2

Energooszczędny charakter i optymalna funkcjonalność. Ergonomiczny układ pomieszczeń oraz czytelny podział stref. Salon z atrakcyjnym kominkiem i dużym przeszkleniem od strony ogrodu. Praktyczna spiżarnia przy kuchni.


E3 G1 ECONOMIC (wersja A)


103,98 m2

Parter

1. Wiatrołap 2,79 m²; 2. Hol + schody 10,84 m²; 3. Kuchnia 10,01 m²; 4. Pokój dzienny 31,75 m²; 5. Toaleta 1,75 m²; 6. Kotłownia + schody 7,58 m²; 7. Garaż 24,62 m²

Poddasze

1. Korytarz 4,34 m²; 2. Sypialnia 13,74 m²; 3. Sypialnia 9,64 m²; 4. Sypialnia 12,22 m²; 5. Łazienka 6,90 m²; 6. Strych 17,37 m²

zobacz 


Magnus G2 ENERGO PLUS


190,39 m

2

Nowoczesny design i energooszczędne instalacje w standardzie. Efektowna forma i ­funkcjonalnie rozplanowane wnętrze. Niebanalna kompozycja elewacji. Przestronne tarasy z ciekawym zadaszeniem.


Magnus G2 ENERGO PLUS


190,39 m2

Parter

1. Wiatrołap 2,90 m²; 2. Hol 10,08 m²; 3. Kuchnia 13,24 m²; 4. Spiżarnia 1,22 m²; 5. Jadalnia 13,79 m²; 6. Pokój dzienny 31,60 m²; 7. Łazienka 2,84 m²; 8. Garderoba + schody 8,43 m²; 9. Sypialnia 16,18 m²; 10. Garderoba 5,13 m²; 11. Łazienka 7,82 m²; 12. Sypialnia 11,10 m²; 13. Pom. techniczne 9,89 m²; 14. Garaż 36,40 m²

Poddasze

1. Korytarz 8,06 m²; 2. Sypialnia 21,67 m²; 3. Sypialnia 21,39 m²; 4. Sypialnia 8,05 m²; 5. Łazienka 5,32 m²; 6. Toaleta 1,57 m²; 7. Strych 2,04 m²

zobacz 


Gabriel II G1 ENERGO


127,52 m

2

Atrakcyjna forma z nowoczesnym pazurem. Optymalny układ pomieszczeń. Piękne przeszklenie salonu. Odseparowana strefa nocna – trzy sypialnie oraz duża łazienka. Garaż zgrabnie wkomponowany w bryłę budynku.


Gabriel II G1 ENERGO


127,52 m2

Parter

1. Wiatrołap 3,71 m²; 2. Hol 10,95 m²; 3. Kuchnia 12,46 m²; 4. Pokój dzienny 39,23 m²; 5. Toaleta 1,70 m²; 6. Korytarz 6,22 m²; 7. Sypialnia 16,41 m²; 8. Sypialnia 11,37 m²; 9. Sypialnia 11,22 m²; 10. Łazienka 8,93 m²; 11. Pom. gospodarcze 5,44 m²; 12. Kotłownia 8,74 m²; 13. Garaż 20,67 m²

Poddasze

1. Poddasze do adaptacji 44,46 m²

zobacz 


E4 G1 ECONOMIC (wersja A)


136,15 m

2

Modny szyk i energooszczędny charakter. ­Ergonomiczne wnętrze – swoboda aranżacji. ­Znakomicie doświetlona strefa dzienna. Atrakcyjny taras z ciekawym zadaszeniem i nastrojowym oświetleniem.


E4 G1 ECONOMIC (wersja A)


136,15 m2

Parter

1. Wiatrołap 3,80 m²; 2. Hol 11,12 m²; 3. Kuchnia 8,68 m²; 4. Spiżarnia 1,60 m²; 5. Salon z jadalnią 25,02 m²; 6. Gabinet 8,29 m²; 7. Łazienka 2,71 m²; 8. Kotłownia 7,97 m²; 9. Garaż 21,01 m²

Poddasze

1. Korytarz 11,29 m²; 2. Sypialnia 16,91 m²; 3. Garderoba 6,32 m²; 4. Sypialnia 11,98 m²; 5. Sypialnia 12,26 m²; 6. Łazienka 9,51 m²; 7. Toaleta 2,42 m²; 8. Pralnia 3,61 m²

zobacz 


Edgar II G2 ENERGO PLUS


157,99 m

2

Nowoczesny design. Energooszczędne instalacje w standardzie. Komfortowy podział ­funkcjonalny. Duża kuchnia. Główna sypialnia na parterze. Oryginalny taras na poziomie poddasza dostępny z gabinetu. Zadaszona strefa wejściowa.


Edgar II G2 ENERGO PLUS


157,99 m2

Parter

1. Wiatrołap 3,46 m²; 2. Hol + schody 14,78 m²; 3. Kuchnia 11,75 m²; 4. Pokój dzienny 33,95 m²; 5. Sypialnia 21,22 m²; 6. Łazienka 3,87 m²; 7. Garderoba 3,01 m²; 8. Pom. techniczne 7,44 m²; 9. Garaż 36,96 m²

Poddasze

1. Korytarz 6,36 m²; 2. Sypialnia 12,11 m²; 3. Sypialnia 11,85 m²; 4. Łazienka 15,44 m²; 5. Gabinet 16,11 m²; 6. Pom. gospodarcze 4,08 m²

zobacz 


Astrid II G2


157,28 m

2

Przytulny wdzięk i świetnie rozplanowane wnętrze. Rodzinna strefa dzienna. Duże przeszklenia od strony ogrodu – doskonałe doświetlenie wszystkich pomieszczeń i bliski kontakt z naturą. Kapitalny taras z dekoracyjną pergolą.


Astrid II G2


157,28 m2

Parter

1. Wiatrołap 4,61 m²; 2. Hol + schody 9,44 m²; 3. Kuchnia 10,24 m²; 4. Pokój dzienny + jadalnia 32,52 m²; 5. Toaleta 1,55 m²; 6. Korytarz 5,56 m²; 7. Sypialnia 14,98 m²; 8. Sypialnia 15,36 m²; 9. Łazienka 7,58 m²; 10. Garderoba 4,50 m²; 11. Pom. gospodarcze 3,39 m²; 12. Kotłownia 6,70 m²; 13. Garaż 33,14 m²

Poddasze

1. Korytarz 4,17 m²; 2. Sypialnia 14,55 m²; 3. Sypialnia 15,89 m²; 4. Łazienka 9,44 m²; 5. Pom. gospodarcze 3,50 m²; 6. Strych 3,95 m²

zobacz 


Nowoczesna jednostka Zehnder ComfoAir 180 – jedyny słuszny wybór dla budownictwa jedno- i wielorodzinnego komfortowa wentylacja do 185 m3/h przy 195 Pa znakomity odzysk ciepła do 90% opcjonalnie z wymiennikiem entalpicznym (odzysk wilgoci) intuicyjny panel obsługowy ComfoSense (możliwość sterowania bezprzewodowego) kompaktowe wymiary: łatwa integracja architektoniczna

www.zehnder.pl wentylacja@zehnder.pl


E9 z wiatą (wersja B) ENERGO


O PLUS

137,76 m

2

Prosty i tani w budowie. Energooszczędne ­instalacje w standardzie. Czytelny podział funkcjonalny. Praktyczna garderoba przy wejściu. Atrakcyjna elewacja – ponadczasowa uroda cegły w roli głównej.


E9 z wiatą (wersja B) ENERGO PLUS


137,76 m2

Parter

1. Wiatrołap 1,67 m²; 2. Hol 17,94 m²; 3. Kuchnia 11,66 m²; 4. Spiżarnia 1,07 m²; 5. Jadalnia 8,15 m²; 6. Pokój dzienny 24,85 m²; 7. Łazienka 3,90 m²; 8. Pokój gościnny 9,59 m²; 9. Garderoba 5,12 m²; 10. Pom. techniczne 6,87 m²; 11. Wiata garażowa 21,85 m²

Poddasze

1. Korytarz 4,18 m²; 2. Sypialnia 14,06 m²; 3. Sypialnia 12,61 m²; 4. Sypialnia 12,34 m²; 5. Łazienka 10,56 m²

zobacz 


Santiago G1 ENERGO


133,83 m

2

Nowoczesność w parze z funkcjonalnością. Modne detale. Znakomite parametry cieplne. Reprezentacyjny salon z kominkiem. Dwa atrakcyjne tarasy – jeden na poziomie parteru, drugi nad garażem.


Santiago G1 ENERGO


133,83 m2

Parter

1. Wiatrołap 2,52 m²; 2. Hol + schody 13,58 m²; 3. Kuchnia 10,16 m²; 4. Spiżarnia 1,33 m²; 5. Pokój dzienny + jadalnia 34,84 m²; 6. Łazienka 2,71 m²; 7. Garderoba 3,60 m²; 8. Gabinet 11,17 m²; 9. Kotłownia 4,93 m²; 10. Pom. gospodarcze 8,12 m²; 11. Garaż 20,68 m²

Poddasze

1. Korytarz 6,31 m²; 2. Sypialnia 12,11 m²; 3. Garderoba 4,57 m²; 4. Sypialnia 11,43 m²; 5. Sypialnia 11,47 m²; 6. Łazienka 8,58 m²

zobacz 


moNZaplus D a c h ó w k a

c e r a m i c z n a

Sięgam wySoko Dachówki ceramiczne MONZAplus to precyzja wykonania, trwałość i estetyka. Śmiało sięgaj po najlepsze rozwiązania. Dach Röben – jak dla mnie, mistrzostwo świata.

// roben.pl // facebook.pl/roben.polska


Mariusz Wlazły Wielokrotnie sięgnął po złoto


EX 11 G2 (wersja D)


146,14 m

2

Intrygująca bryła w parze z atrakcyjną elewacją. Czytelny podział stref. Reprezentacyjny salon z dużym przeszkleniem i pięknym widokiem na ogród. Osobny, zaciszny gabinet. Komfortowy taras. Energooszczędny charakter.


EX 11 G2 (wersja D)


146,14 m2

Parter

1. Wiatrołap 4,54 m²; 2. Hol 9,24 m²; 3. Kuchnia 11,87 m²; 4. Spiżarnia 2,11 m²; 5. Jadalnia 11,08 m²; 6. Pokój dzienny 37,40 m²; 7. Łazienka 2,38 m²; 8. Gabinet 11,31 m²; 9. Korytarz 3,93 m²; 10. Sypialnia 16,68 m²; 11. Łazienka 7,61 m²; 12. Korytarz 2,87 m²; 13. Sypialnia 11,42 m²; 14. Sypialnia 11,47 m²; 15. Toaleta 2,23 m²; 16. Pom. techniczne 8,12 m²; 17. Garaż 28,70 m²

zobacz 


Pedro G1 ENERGO


125,24 m

2

Prosty i ekonomiczny w budowie. Nowoczesna kompozycja elewacji. Czytelny podział stref i optymalne doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Atrakcyjny salon z jadalnią i nastrojowym kominkiem. Pomysłowe wykorzystanie przestrzeni nad garażem – praktyczny strych.


Pedro G1 ENERGO


125,24 m2

Parter

1. Wiatrołap 3,20 m2; 2. Hol + schody 12,22 m2; 3. Kuchnia 13,74 m2; 4. Spiżarnia 1,75 m2; 5. Jadalnia 13,81 m2; 6. Pokój dzienny 21,43 m2; 7. Toaleta 1,61 m2; 8. Kotłownia 7,89 m2; 9. Pom. gospodarcze 6,44 m2; 10. Garaż 20,39

Poddasze

1. Korytarz 4,61 m2; 2. Sypialnia 18,58 m2; 3. Sypialnia 12,98 m2; 4. Sypialnia 11,64 m2; 5. Łazienka 9,60 m2; 6. Strych 14,60 m2

zobacz 


NAJPIĘKNIEJSZE REALIZACJE


zobacz galerię zdjęć 


www.archipelag.pl Przejdź na dobrą stronę projektów!

Tu też nas znajdziesz:

Profile for Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

ARCHIPELAG – TOP projekty  

Przegląd najmodniejszych trendów, zestaw największych hitów projektowych z naszej kolekcji, ranking najpopularniejszych projektów do 100 m2...

ARCHIPELAG – TOP projekty  

Przegląd najmodniejszych trendów, zestaw największych hitów projektowych z naszej kolekcji, ranking najpopularniejszych projektów do 100 m2...

Advertisement