__MAIN_TEXT__

Page 1

domy z tarasem

HITY 2017

Modny taras Aktualne trendy Wnฤ™trze i ogrรณd


ARCHIPELAG domy z tarasem

Zespół redakcyjny: Artur Wójciak, Robert Wójciak, Anna Czyż, Anna Król-Hulewicz, Paweł Knutti, Marek Ostrożyński, Małgorzata Simla, Elżbieta Piwowarczyk. Adres redakcji: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, tel. (71) 798 38 00, redakcja@archipelag.pl


W nowoczesnych domach taras jest tak samo ważną częścią strefy dziennej, jak salon i jadalnia. Przytulnie zaaranżowany, wyposażony w wygodne meble i nastrojowe oświetlenie tworzy wymarzone warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu. Warto zadbać, aby taras stanowił naturalne przedłużenie powierzchni użytkowej domu. Dobrze zaprojektowany będzie idealnym miejscem na relaks i rekreację – pozwoli cieszyć się bliskością zieleni, delektować słonecznym ciepłem oraz przyjemnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. O czym pamiętać planując taras? Jakie trendy królują w tym sezonie? Jak zintegrować dom z ogrodem? ­Zajrzyjcie do środka i poznajcie nasze pomysły na klimatyczną oazę wytchnienia na świeżym powietrzu. Zapraszam do lektury!


OKIEM ARCHITEKTA

SPIS TREŚCI

O czym pamiętać pla Aktualne trendy

Pomysły na modne a


aranżacje

PROJEKTY

anując taras?

TOP 10 domy z zadaszonym tarasem Nowoczesne wnętrza HITY kolekcji ENERGO PLUS


OKIEM ARCHITEKTA Lokalizacja tarasu – o czym pamiętać? Aranżacja i wykończenie tarasu mogą być ukoronowaniem budowy wymarzonego domu, dlatego już na etapie wyboru projektu warto przemyśleć, jaki rodzaj tarasu najbardziej pasuje do naszych arch. Małgorzata Simla wyobrażeń, posesji, a przede wszystkim do rytPracownia Projektowa ARCHIPELAG mu życia naszej rodziny. Planując położenie tarasu, należy zwrócić uwagę na wielkość i usytuowanie działki, a także najbliższe otoczenie. Najkorzystniej, jeśli widok rozciąga się na zieleń ogrodu, malowniczy krajobraz lub oczko wodne, działając tym samym relaksująco i odprężająco. Taras najwygodniej zlokalizować na gruncie, tuż przy bryle domu lub jako część budynku, np. w przypadku domu z podcieniem – pod fragmentem stropu. We współczesnych projektach oprócz tarasu na poziomie parteru, coraz częściej można spotkać również tarasy zlokalizowane na poziomie poddasza lub piętra, które pomysłowo i praktycznie wykorzystują powierzchnię nad garażem. zobacz więcej 


OKIEM ARCHITEKTA W stronę słońca Optymalne usytuowanie tarasu zależy od indywidualnych preferencji inwestora – przede wszystkim od tego, w jakich godzinach najczęściej planuje z niego korzystać. Istotne jest również z jakimi pomieszczeniami sąsiaduje. Najlepiej jest wychodzić na taras z salonu lub jadalni, niedaleko tych arch. Wojciech Szczepański pomieszczeń powinna znajdować się również Pracownia Projektowa ARCHIPELAG kuchnia. Położenie tarasu związane jest z układem funkcjonalnym pomieszczeń oraz z orientacją wjazdu względem stron świata. Jeśli wjazd na działkę jest od strony północnej lub wschodniej, taras najczęściej znajduje się od południa lub zachodu. Powszechnie poleca się jego lokalizację od południa, ze względu na dobre nasłonecznienie w godzinach przedpołudniowych i przyjemny cień w godzinach popołudniowych. W układzie z wjazdem od północy lub wschodu, taras znajduje się z tyłu domu, a bryła budynku stanowi barierę wizualną oddzielającą przestrzeń wypoczynkową od drogi. Nie poleca się lokalizacji tarasu z tyłu domu, jeśli wjazd na działkę znajduje się od południa lub zachodu. Orientacja tarasu na północ lub wschód będzie miała swoje konsekwencje w postaci ciągłego zacienienia tej strefy oraz utrudnionego dostępu światła dziennego do wnętrza domu. Taras od północy lub wschodu będzie cieszył jedynie w czasie największych upałów. Jeśli pozwala na to szerokość działki, należy rozważyć umiejscowienie tarasu z boku domu. zobacz więcej 


OKIEM ARCHITEKTA Komfort prywatności Zgodnie z przepisami, możliwe jest zaprojektowanie tarasu w odległości min. 1,5 m od granicy działki. Jeśli posesja jest na to zbyt wąska, może wyniknąć konieczność zaprojektowania całości części wypoczynkowej od frontu domu. Istnieje wtedy kilka sposobów zapewnienia poczucia pryarch. Mariusz Jaworski watności i odseparowania od przestrzeni publiczPracownia Projektowa ARCHIPELAG nych. Jeśli jest to możliwe, poleca się cofnięcie domu w głąb działki, z dala od drogi dojazdowej. Można również zastosować różnego rodzaju elementy małej architektury i zieleni, dzięki którym osłonimy taras nie tylko przed wzrokiem przechodniów i kierowców przejeżdżających pojazdów. Aby utworzyć stałe, sezonowe lub czasowe zacienienie tej strefy, poleca się zadaszenie tarasu, jeśli jest on zorientowany względem stron świata na południe lub zachód. Sezonowo zacieniać i osłaniać będą drzewa i krzewy liściaste, trejaże z pnączami i pergole. Czasowo – składane markizy. Na stałe – zadaszenia wysunięte poza bryłę budynku, stanowiące przedłużenie połaci dachowej lub osobną konstrukcję, załomy w bryle budynku oraz podcienia. W sezonie letnim zadaszone tarasy będą pełnić rolę osłony przed deszczem dla osób wypoczywających na świeżym powietrzu. W przypadku działek zadrzewionych, należy podjąć próbę przewidzenia sposobu zacieniania działki oraz tarasu, aby drzewa osłaniały wybrane miejsca w domu i w jego otoczeniu. zobacz więcej 


Tarasowe

trendy

Sezon wiosenno-letni to wymarzony czas na zmiany. Słoneczna i ciepła aura sprzyja tarasowym metamorfozom. Komfortowe meble, kwitnące rośliny, przemyślane oświetlenie, przyciągające wzrok dodatki – wszystkie te elementy składają się na atrakcyjną, współczesną aranżację przydomowej przestrzeni. Nie możemy zapominać, że taras już dawno przestał być traktowany jako dodatkowe pomieszczenie – suszarnia lub składzik, w których łatwiej natknąć się na skrzynie i niepotrzebne przedmioty, niż wygodne sofy i leżaki. Dziś to równoprawna część domu i mieszkania, traktowana jako strefa odpoczynku lub jadalnia. Jeśli zależy nam więc na stylowym wyglądzie, a także chcemy być na bieżąco z obowiązującymi trendami, warto zadbać o aranżację także tego miejsca. Najłatwiej zasugerować się wystrojem wnętrza budynku i dopasować do niego tarasową dekorację. W innym przypadku dobrze postawić na rozwiązania, które nigdy nie wyjdą z mody. Piszemy o nich w naszym artykule – zapraszamy do lektury.


TOP 10

DOMY Z ZADASZONYM TARASEM


Flo III G1

pow. użytkowa 112,72 m2

Nowoczesna elegancja, przytulna aura i znakomite doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Reprezentacyjny salon oferujący wiele możliwości aranżacji. Kapitalny taras – idealne dopełnienie strefy wypoczynkowej. Poddasze do adaptacji.

zobacz 


Logan G1

pow. użytkowa 139,83 m2

Szybki i tani w budowie. Idealna harmonia wszystkich elementów. Wnętrze z czytelnym podziałem stref. Dwa atrakcyjne tarasy – jeden o krok od salonu, drugi nad garażem. Gwarancja codziennej wygody.

zobacz 


Liv 3 G2

pow. użytkowa 130,39 m2

Prawdziwy hit naszej kolekcji. Idealne połączenie nowoczesności z funkcjonalnością. Duże przeszklenia – słoneczne wnętrze. Przytulny klimat. Komfortowy salon z nastrojowym kominkiem. Trzy sypialnie.

zobacz 


Simon G2

pow. użytkowa 116,39 m2

Nowoczesny wdzięk i magia stylowych detali. Rewelacyjnie ­doświetlone wnętrze z czytelnym podziałem stref. Kuchnia z atrakcyjną wyspą i praktyczną spiżarnią. Piękny salon otwarty na ogród. Kapitalny taras z dekoracyjnym kominkiem zewnętrznym. zobacz 


Astrid (mała) G2 pow. użytkowa 139,40 m2

Szlachetna elegancja w nowoczesnej oprawie. Rodzinna strefa dzienna. Duże przeszklenia od strony ogrodu – doskonałe doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Funkcjonalna wygoda i modna ­estetyka. Wspaniały taras z atrakcyjną pergolą.

zobacz 


Kornel VI (z wiatą) ENERGO pow. użytkowa 92,46 m2

Oszczędna forma. Atrakcyjna kompozycja elewacji. Tani w realizacji dach dwuspadowy. Przestronna strefa dzienna. Duże przeszklenia od strony ogrodu. Trzy komfortowe sypialnie. Piękny, zadaszony taras – dodatkowa strefa rekreacyjna.

zobacz 


Nikolas G1

pow. użytkowa 135,76 m2

Wymarzony dom dla współczesnej rodziny. Atrakcyjny design w parze z przytulną wygodą. Świetliste i znakomicie zorganizowane wnętrze. Zachwycająca elewacja. Rewelacyjny taras z dekoracyjnym kominkiem.

zobacz 


Naomi G2

pow. użytkowa 176,41 m2

Szlachetna elegancja i reprezentacyjny charakter. Słoneczne wnętrze z czytelnym podziałem funkcjonalnym – najwyższy komfort użytkowy. Olśniewający taras dostępny z salonu. Luksus przestrzeni.

zobacz 


Iwo G1

pow. użytkowa 106,95 m2

Prosty i tani w budowie, a jednocześnie atrakcyjny i efektowny. Ciekawe zadaszenie nad tarasem – oryginalny charakter i nowoczesny wdzięk. Duże przeszklenia od strony ogrodu. Przestronna strefa dzienna z centralnie usytuowanym kominkiem. Energooszczędne instalacje w standardzie.

zobacz 


Gabriel II G1 ENERGO pow. użytkowa 127,64 m2

Atrakcyjna forma z nowoczesnym pazurem. Optymalny układ pomieszczeń. Piękne przeszklenie salonu. Odseparowana strefa nocna – trzy sypialnie oraz duża łazienka. Garaż zgrabnie wkomponowany w bryłę budynku.

zobacz 


Marlon III G1 (biały) pow. użytkowa 123,96 m2

Modna forma i nowoczesna elegancja. Ciekawe detale. Duże przeszklenia – wnętrze wypełnione naturalnym światłem. Atrakcyjny kominek w sercu strefy dziennej. Komfortowy gabinet . Piękny taras – dodatkowy salon na świeżym powietrzu.

zobacz 


EX 11 G2 (wersja D) pow. użytkowa 146,14 m2

Intrygująca bryła w parze z atrakcyjną elewacją. Czytelny podział stref. Reprezentacyjny salon z dużym przeszkleniem i pięknym widokiem na ogród. Osobny, zaciszny gabinet. Komfortowy taras. Energooszczędny charakter.

zobacz 


Fasada domu w z cegieł klinkie

MODNE SZAROŚC


wykonana erowych FARO

CI

Płytki SYDNEY to świetny wybór do dużych pomieszczeń

Nowoczesny dach z płaskich dachówek ceramicznych BERGAMO

Cegły brukowe SEMPIONE czarne jako powierzchnia przydomowego tarasu

Szarość niejedno ma imię... Moda na szare tonacje w architekturze nie oznacza monotonii. Wręcz przeciwnie. Szare tło ściany pozwala na ciekawe wyeksponowanie kolorowych detali i akcesoriów. Szarość sama w sobie to bogactwo odcieni i tonacji. Dodatkowo ceramika jako materiał pozwala na uzyskanie różnych faktur powierzchni.

www.roben.pl


Rodrigo II G2

pow. użytkowa 129,94 m2

Nowoczesny szyk i luksus przestrzeni we wnętrzu. Duży, reprezentacyjny salon. Słoneczna jadalnia z pięknym widokiem na ogród. Główna sypialnia z garderobą i wyjściem na balkon. Fantastyczny taras – dodatkowa strefa wypoczynkowa na świeżym powietrzu. zobacz 


E4 G1 ECONOMIC (wersja A) pow. użytkowa 137,44 m2

Nowoczesny design. Energooszczędny charakter. Ergonomiczne wnętrze – swoboda aranżacji. Znakomicie doświetlona strefa dzienna. Atrakcyjny taras z nastrojowym oświetleniem.

zobacz 


Zyskaj gratis dodatkowy rok gwarancji na kocioł kondensacyjny lub pompę ciepła! Zacznij sterować swoją instalacją grzewczą za pomocą aplikacji ViCare i Vitoconnect Dbając o najwyższy komfort obsługi instalacji grzewczej, teraz firma Viessmann oferuje wraz z wybranymi pompami ciepła oraz z wszystkimi kotłami kondensacyjnymi Vitodens wyposażonymi w regulator pogodowy Vitotronic 200 (typ HO2B) moduł Vitoconnect 100 OPTO1 umożliwiający zdalny nadzór i sterowanie instalacją grzewczą przez aplikacje na urządzenia mobilne: ViCare lub Vitoguide.

GRATIS

+1 rok

gwarancji

Zaproś firmę Viessmann jako partnera serwisowego poprzez ViCare a otrzymasz dodatkowy rok gwarancji gratis! Szczegóły: www.viessmann.pl/vicare


www.viessmann.pl


TOP 10

NOWOCZESNE WNĘTRZA


Daniel II G1

pow. użytkowa 120,58 m2

Daniel II G1 to wymarzony dom dla wszystkich, którzy szukają idealnej harmonii między nowoczesnością i przytulnością. Ponad 120 m2 świetnie zorganizowanej przestrzeni, energooszczędny charakter i piękny taras to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać właśnie ten projekt.

zobacz 


Daniel II G1

pow. użytkowa 120,58 m2

Funkcjonalna wygoda na najwyższ We wnętrzu tego nowoczesnego i e jasne, eleganckie kolory oraz prak Subtelną biel i stonowane szarośc akcenty, które ożywiają całą aranż porcję pozytywnej energii. Sercem


zym poziomie energooszczędnego domu rządzą ktyczne rozwiązania funkcjonalne. ci przełamują energetyczne żółte żację, wnosząc do środka solidną domu jest rodzinny salon, z któ-

rego można swobodnie przenieść się na zadaszony taras, oferujący wymarzone warunki do odpoczynku w ogrodowym zaciszu.

zobacz 


Ralf II G1 ENERGO PLUS pow. użytkowa 89,66 m2

Ralf II G1 ENERGO PLUS to mały dom w wielkim stylu. Projekt udowadnia, że na niespełna 90 m2 można urządzić imponujące wnętrze, w którym każdy czuje się komfortowo, swobodnie i bardzo przyjemnie.

zobacz 


Ralf II G1 ENERGO PLUS pow. użytkowa 89,66 m2

Ze smakiem i pomysłem

W prezentowanej aranżacji królują m

nem i ciekawymi detalami. Serce d

nek, przy którym zaplanowano deko

gę zwraca duży rodzinny stół, a tak wnętrze swą energetyczną, żółtą

PLUS nie tylko fantastycznie wyg


modne szarości połączone z drew-

swoich właścicieli – projekt w standardzie wyposażono w zestaw

domu ogrzewa nastrojowy komi-

energooszczędnych instalacji: pompę ciepła, wentylację mechanicz-

oracyjny składzik na drewno. Uwa-

ną z rekuperacją, a także system solarny. Maksimum wygody w parze

kże słoneczne dodatki, ożywiające

z ekonomią.

barwą. Dom Ralf II G1 ­ENERGO

gląda, ale również oszczędza dla

zobacz 


TERMONIUM nasz najcieplejszy styropian


Riko III G2

pow. użytkowa 135,57 m2

Riko III G2 to dom, który kradnie serca miłośnikom nowoczesnego designu. Projekt zachwyca świetnymi proporcjami oraz perfekcyjnie rozplanowanym układem funkcjonalnym.

zobacz 


Riko III G2

pow. użytkowa 135,57 m2

Ogród na wyciągnięcie ręki

Strefa dzienna domu Riko III G2 pięk

płych kolorach, które sprzyjają wycis

w domowym zaciszu. Atrakcyjnym

jowy kominek, umilający mieszkań

Dużym plusem są ponadto szerokie


knie prezentuje się w jasnych, cie-

wspaniale wypełnia się światłem, a zieleń ogrodu swobodnie przeni-

szeniu i zachęcają do odpoczynku

ka do środka. Tak zorganizowana przestrzeń gwarantuje codzienny

m elementem projektu jest nastro-

ńcom chłodniejsze dni i wieczory.

e przeszklenia, dzięki którym dom

komfort i stały kontakt z otaczającą przyrodą.

zobacz 


Magnus II G2

pow. użytkowa 175,37 m2

Magnus II G2 to dom, w którym współczesne trendy spotykają się z zestawem sprawdzonych rozwiązań funkcjonalnych. Świetnie odnajdą się w nim miłośnicy nowoczesnego designu, którzy lubią odpoczywać w domowym zaciszu i cenią komfort życia blisko natury.

zobacz 


Magnus II G2

pow. użytkowa 175,37 m2

Salon, który oddycha światłem

Strefa dzienna domu Magnus II G2

zapewnić mieszkańcom maksimum

stęp do światła słonecznego. W pro

noramiczne okno, które zaciera gran

i pozwala odetchnąć od pędzącej c


2 została zorganizowana tak, aby

żacja to duet funkcjonalności z estetyką – znakomita propozycja dla

m wygody oraz jak największy do-

wszystkich, którzy cenią elegancką prostotę, swobodę komunikacji

ojekcie zastosowano szerokie, pa-

i stylowe, nowoczesne połączenia.

nicę między wnętrzem a ogrodem

codzienności. Prezentowana aran-

zobacz 


Astrid (mała) II G2 pow. użytkowa 99,44 m2

Astrid (mała) II G2 to doskonała propozycja dla rodziny, która marzy o świetlistych wnętrzach, maksymalnie otwartych na piękno otoczenia. Projekt idealnie łączy współczesne trendy z funkcjonalnością i przytulną wygodą.

zobacz 


Astrid (mała) II G2 pow. użytkowa 99,44 m2

Przytulna nowoczesność

Strefa dzienna domu Astrid (mała

i światła. Wszystkie elementy prezen

ze sobą w idealnej harmonii – łago

sprzyjają wyciszeniu, a obecność sz

pać dobrą energię z bliskości ogrodo


a) II G2 to dużo przestrzeni, bieli

klimat wnętrza tworzą również dekoracyjne lampy, nastrojowy komi-

ntowanej aranżacji komponują się

nek oraz ikona designu – fotel Swan w kolorze soczystej, energetycz-

odna elegancja i stonowane barwy

zerokich przeszkleń pozwala czer-

owych kwiatów i roślin. Wyjątkowy

nej zieleni.

zobacz 


Sambor G2 (dwulokalowy) pow. użytkowa 222,98 m2

Sambor G2 (dwulokalowy) to funkcjonalna i ekonomiczna propozycja dla dwóch rodzin, które chcą się podzielić kosztami zakupu działki i budowy domu - najwyższy komfort w dobrej cenie. Projekt świetnie odnajdzie się zarówno w tkance miejskiej, jak i w sielskim krajobrazie.

zobacz 


Sambor G2 (dwulokalowy) pow. użytkowa 222,98 m2

Salon w modnych szarościach

W aranżacji salonu dominują modn

zentują się zarówno na miękkiej fa wierzchni kominka. Ich chłodną

detale, które zachwycają swoją na


ne szarości, które efektownie pre-

elementem strefy dziennej jest duże, tarasowe okno, które rozświetla

akturze zasłony, jak i surowej po-

przestrzeń i zaciera granicę między wnętrzem a ogrodem.

elegancję przełamują drewniane

aturalnością i prostotą. Ważnym

zobacz 


Lea II (z wiatą) pow. użytkowa 83,12 m2

Lea II (z wiatą) to piękny i rodzinny dom, w którym każdy czuje się komfortowo i swobodnie. Dużym atutem projektu jest oszczędny charakter oraz znakomite doświetlenie wszystkich pomieszczeń. zobacz 


Lea II (z wiatą) pow. użytkowa 83,12 m2

Przestronnie i przytulnie

W strefie dziennej króluje niezawod

ganckie połączenie bieli i brązu. Dz

wypełnia ciepła, przytulna aura, któ czas wspólnych posiłków i relaksu


dny duet kolorystyczny, czyli ele-

salonie. Atrakcyjnym elementem prezentowanej aranżacji jest nowo-

zięki takiemu zestawieniu wnętrze

czesny kominek z dekoracyjnym składzikiem na drewno.

óra towarzyszy domownikom podw ramionach wygodnej kanapy w

zobacz 


G

Z ROZWIĄZAŃ MO


JAK STWORZYĆ DESIGNERSKI TARAS?

GDZIE SZUKAĆ INSPIRACJI?

Z JAKICH NOWOCZESNYCH ONTAŻOWYCH KORZYSTAĆ?

Zapraszamy do świata płyt tarasowych Libet Impressio i Libet Ceramic Szczegóły na www.libet.pl oraz na www.ceramic.libet.pl


Olaf G2

pow. użytkowa 145,02 m2

Projekt domu Olaf G2 to propozycja dla miłośników nowoczesnej architektury, którzy cenią swobodę przestrzeni i przytulny, słoneczny charakter wnętrz. Jego dużym atutem jest komfortowo zorganizowany układ funkcjonalny, który czytelnie podzielono na strefy użytkowe – dzienną, nocną i gospodarczą.

zobacz 


Olaf G2

pow. użytkowa 145,02 m2

W cieple domowego ogniska

Serce domu Olaf G2 to reprezentac

przy którym można wyciszyć myśli warzystwie ognistych refleksów. W

wano praktyczny i dekoracyjny skład stół. Jadalnię rozświetlono dużym zyskali komfort jasnej, słonecznej


cyjny salon z pięknym kominkiem,

ogród. Dzięki zastosowaniu spokojnych kolorów i szlachetnych mate-

i oraz przyjemnie odpocząć w to-

riałów całość aranżacji emanuje przytulną elegancją. Idealnym dopeł-

jego bliskim sąsiedztwie zaplano-

nieniem prezentowej kompozycji są dekoracyjne lampy, które wpro-

dzik na drewno oraz duży rodzinny

wadzają do wnętrza ciepłe, miękkie światło.

oknem, dzięki czemu domownicy przestrzeni oraz piękny widok na

zobacz 


mygreenspace.pl


TOP 10

ENERGO PLUS WT2021


Katrina III G1 ENERGO PLUS pow. użytkowa 131,37 m2

Dom, który oszczędza dla swoich właścicieli. Elegancja, wygoda i dyskretny luksus w jednym. Nowoczesne okna kolankowe. Modny klinkier na elewacji. Otwarty charakter strefy dziennej. Zaciszny gabinet na parterze. Dwa kapitalne tarasy – wymarzone warunki do odpoczynku.

zobacz 


Magnus G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 190,39 m2

Elegancja w nowoczesnym wydaniu. Efektowna forma i funkcjonalnie rozplanowane wnętrze. Niebanalna kompozycja elewacji. Atrakcyjne tarasy zaplanowane o krok od strefy dziennej. Piękny salon z nastrojowym kominkiem.

zobacz 


Neli W2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 143,51 m2

Nowoczesność w najlepszym wydaniu. Oszczędna forma, modny dach bez okapów, szerokie przeszklenia – aktualne trendy w parze z codzienną wygodą. Czytelny podział stref i czarujący klimat wszystkich pomieszczeń. Wspaniały salon połączony z tarasem. Ekonomiczna w budowie wiata garażowa.

zobacz 


Riko IV G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 141,42 m2

Design z najwyższej półki. Nowoczesne piękno, energooszczędny charakter i wnętrze pełne pozytywnej energii. Kapitalny taras i atrakcyjna loggia na poddaszu – idealne dopełnienie strefy wypoczynkowej.

zobacz 


Simon G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 116,39 m2

Nowoczesny wdzięk i magia stylowych detali. Rewelacyjnie doświetlone wnętrze z czytelnym podziałem stref. Kuchnia z atrakcyjną wyspą i praktyczną spiżarnią. Piękny salon otwarty na ogród. Kapitalny taras z dekoracyjnym kominkiem zewnętrznym.

zobacz 


Anabela ENERGO PLUS pow. użytkowa 81,33 m2

Piękny, nowoczesny dom z optymalnie zaprojektowaną funkcją. Otwarta strefa dzienna. Kominek widoczny aż z trzech pomieszczeń. Świetliki tunelowe doświetlające jadalnię. Modna kompozycja elewacji.

zobacz 


Adam G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 136,43 m2

Nowoczesność, funkcjonalność i przytulny komfort w jednym. Oszczędna forma i znakomicie zorganizowany układ pomieszczeń. Liczne okna – morze naturalnego światła we wnętrzu. Rewelacyjne tarasy.

zobacz 


Eryk ENERGO PLUS pow. użytkowa 89,36 m2

Idealny projekt na wąską działkę. Oszczędna forma. Tani w realizacji dach dwuspadowy. Wnętrze maksymalnie otwarte na przydomowy ogród. Czytelny podział funkcji. Atrakcyjny taras. zobacz 


Neo G1 ENERGO PLUS pow. użytkowa 176,89 m2

Efektowna forma. Nowoczesny szyk. Świetnie zorganizowane wnętrze z czytelnym podziałem stref. Praktyczne rozwiązania funkcjonalne. Dwa atrakcyjne tarasy – jeden o krok od salonu, drugi nad garażem.

zobacz 


Santiago G1 ENERGO PLUS pow. użytkowa 139,13 m2

Elegancja w parze z funkcjonalnością. Prosta i tania realizacja. Czytelny podział stref. Pomysłowy taras nad garażem. Duże przeszklenia – optymalne doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Przytulny wdzięk.

zobacz 


NAJPIĘKNIEJSZE REALIZACJE


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


www.archipelag.pl

Tu teĹź nas znajdziesz:

Profile for Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

ARCHIPELAG najpiękniejsze tarasy  

Moc pomysłów na modny taras, porady jak zaplanować przydomową strefę relaksu, a także najpopularniejsze projekty domów – to wszystko czeka n...

ARCHIPELAG najpiękniejsze tarasy  

Moc pomysłów na modny taras, porady jak zaplanować przydomową strefę relaksu, a także najpopularniejsze projekty domów – to wszystko czeka n...

Advertisement