Page 1

domy tanie w budowie

domy w cenie mieszkania


ARCHIPELAG domy tanie w budowie

Zespół redakcyjny: Artur Wójciak, Robert Wójciak, Anna Czyż, Anna Król-Hulewicz, Paweł Knutti, Marek Ostrożyński, Małgorzata Simla, Elżbieta Piwowarczyk. Adres redakcji: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, tel. (71) 798 38 00, redakcja@archipelag.pl


Mieszkanie czy dom jednorodzinny? Jeśli też stajecie przed takim dylematem i zadajecie sobie pytanie ­co wybrać, koniecznie poznajcie naszą kolekcję tanich domów. Niezależność, swoboda, wnętrze dopasowane do potrzeb rodziny, taras, na którym przyjemnie wypoczniemy po ciężkim dniu pracy, kuchnia urządzona dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy – to tylko niektóre powody, dla których warto postawić na własny dom i cieszyć się wyższym komfortem życia. Poznajcie najlepsze ­gotowe projekty, które wybudujecie w cenie mieszkania. Zapraszam do lektury!


SPIS TREŚCI PORADY ARCHITEKTÓW

PROJEKTY DOMÓW

Jak wybrać odpowiedni projekt?

TANIE domy parterowe

Gdzie szukać oszczędności?

TANIE NOWOŚCI

Wnętrze dopasowane do potrzeb

TANIE domy z poddaszem


OKIEM ARCHITEKTA Jak wybrać odpowiedni projekt? Jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem i chcemy zoptymalizować koszty budowy, warto wybrać projekt oszczędny od podstaw. Najtańsze w realizacji są budynki o prostej i zwartej bryle, pozbawionej lukarn, wykuszy i balkonów, o możliwie niskim wskaźniku A/V, czyli stosunku pola przegród zewnętrznych do kubatury domu. Taka forma to także zminimalizowane ryzyko pojawienia się mostków termicznych, przez które ciepło wydostaje się z budynku, a w efekcie niższe koszty zużycia energii potrzebnej do ogrzania domu. arch. Mariusz Jaworski Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

zobacz więcej 


OKIEM ARCHITEKTA Indywidualne potrzeby rodziny

arch. Małgorzata Simla Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Szukając oszczędności, na wstępie powinniśmy dobrze zdefiniować indywidualne ­potrzeby i solidnie zaplanować jaka powierzchnia będzie odpowiednia dla naszej rodziny, aby nie okazało się, że wybudujemy dom, który będzie za duży i przez to także droższy w realizacji. Na etapie wyboru projektu należy dokładnie sprecyzować własne wymagania, dopasować układ wnętrz do stylu życia wszystkich domowników, uwzględnić technologię, która może mieć wpływ na bryłę i koszty budowy, a także wybrać sposób ogrzewania, determinujący wielkość pomieszczenia technicznego lub kotłowni. Dobrze przemyślany i optymalnie zorganizowany układ pomieszczeń pozwoli maksymalnie wykorzystać powierzchnię użytkową i ograniczy przestrzeń komunikacyjną, zapewniając jednocześnie codzienny komfort. zobacz więcej 


OKIEM ARCHITEKTA Gdzie szukać oszczędności?

arch. Wojciech Szczepański Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Od właściwie dobranych materiałów zależą najważniejsze cechy budynku, takie jak ­trwałość, izolacyjność cieplna i akustyczna oraz estetyka. Rozpatrując koszty budowy, należy zoptymalizować grubość ociepleń wszystkich przegród w budynku od fundamentów, poprzez okna aż po dach, dopasowując je kompleksowo i przyszłościowo pod kątem ekonomicznego użytkowania, uwzględniając oczywiście własne możliwości finansowe. Warto pamiętać, że odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń oraz otworów okiennych w budynku pozwoli optymalnie wykorzystać energię słoneczną, a tym samym zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie i oświetlenie. Jeśli chcemy ograniczyć wydatki, można zrezygnować z rozwiązań, które nie wpływają na koszty eksploatacji, a jedynie podnoszą walory estetyczne i prestiż budynku, np. zamiast okładzin drewnianych lub kamiennych na fasadzie, możemy wybrać prosty zabieg jak zmiana koloru tynku lub faktury fragmentu elewacji, który będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, a pozwoli uzyskać równie atrakcyjny efekt wizualny. zobacz więcej 


OKIEM ARCHITEKTA Dobry plan Razem z projektem warto zaopatrzyć się w rzetelny kosztorys, który pomoże ­odpowiednio zaplanować budowę i kontrolować wydatki. Profesjonalny kosztorys ułatwi właściwą ­organizację prac, podpowie porządek kolejnych etapów budowy i określi ceny. Warto prowadzić również dziennik budowy, np. korzystając z darmowej aplikacji mobiDOM, dzięki której wszystkie informacje, w tym wydatki związane z budową wymarzonego domu ­będziemy mieć zawsze pod ręką i pod kontrolą. arch. Anna Rucka Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

zobacz więcej 


TOP 10

TANIE W BUDOWIE PARTEROWE


Kornel VI (z wiatą) pow. użytkowa 92,46 m2

Oszczędna forma. Atrakcyjna kompozycja elewacji. Tani w ­realizacji dach dwuspadowy. Przestronna strefa dzienna. Duże przeszklenia od strony ogrodu. Trzy komfortowe sypialnie. Piękny, zadaszony taras – dodatkowa strefa rekreacyjna.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

207 000 zł


Rafael

pow. użytkowa 75,37 m2

Urok klasycznej elegancji. Komfortowy układ funkcjonalny. Kominek w sercu strefy dziennej. Dwie sypialnie z wyjściem na taras. Praktyczne szafy wnękowe. Duża kotłownia.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

181 890 zł


Eryk

pow. użytkowa 89,19 m2

Idealny projekt na wąską działkę. Oszczędna forma. Tani w ­realizacji dach dwuspadowy. Wnętrze maksymalnie otwarte na przydomowy ogród. Czytelny podział funkcji. Atrakcyjny taras.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

263 893 zł


Tori III G1 ECONOMIC (wersja A) pow. użytkowa 68,40 m2

Prosta konstrukcja – łatwa i tania budowa. Słoneczny charakter. Harmonia z otoczeniem. Ergonomiczne wnętrze. Otwarta strefa dzienna. Atrakcyjny kominek. Częściowo zadaszony taras. zobacz 


koszt budowy juĹź od

124 000 zł


Z WI


WYBRAŁEM NAJLEPSZYCH

ADAM NAWAŁKA

ŻYJ IZJĄ

Jako trener mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem:

W ŻYCIU TRZEBA BYĆ WIERNYM SWOJEJ WIZJI, pozostając otwartym na nowe rozwiązania.

Trzeba umieć spojrzeć szerzej na rzeczywistość nie zapominając o detalach. Dlatego wybrałem najlepszych - kompleksową ofertę okien dachowych,

okien pionowych oraz markiz firmy FAKRO.


Margo Mocca pow. użytkowa 81,36 m2

Kompaktowa bryła. Elegancka kompozycja elewacji. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Symetria i harmonia. Czytelny podział stref. Pięknie doświetlona jadalnia. Trzy komfortowe sypialnie.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

146 800 zł


Flo

pow. użytkowa 112,79 m2

Nowoczesna elegancja, przytulna aura i znakomite doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Reprezentacyjny salon oferujący wiele możliwości aranżacji. Kapitalny taras – idealne dopełnienie strefy wypoczynkowej.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

177 600 zł


Erin II

pow. użytkowa 86,53 m2

Klasyczne piękno. Tani w realizacji dach dwuspadowy. Symetryczna strefa wejściowa. Atrakcyjny taras dostępny z salonu. Praktyczne pomieszczenie gospodarcze. Trzy duże sypialnie. Przytulny charakter.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

219 385 zł


Andrea

pow. użytkowa 111,89 m2

Zwarta, energooszczędna forma. Nowoczesna elegancja. Komfortowa strefa dzienna – duży salon z przejściem na zaciszny taras. Wyraźnie odseparowana część nocna. Jadalnia usytuowana blisko nastrojowego kominka.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

263 477 zł


Emi

pow. użytkowa 92,90 m2

Elegancja z nowoczesnym pazurem. Ergonomiczne i ­funkcjonalne wnętrze. Słoneczna kuchnia harmonijnie połączona z jadalnią. Piękny salon. Trzy komfortowe sypialnie. Zadaszony taras z ­nastrojowym oświetleniem.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

252 777 zł


Franczi II G1 ECONOMIC (wersja A pow. użytkowa 99,75 m2

Klasyczna bryła w nowoczesnej szacie. Maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej. Reprezentacyjny salon z wyjściem na taras. Odseparowana strefa nocna – trzy sypialnie i dwie łazienki. Harmonia z otoczeniem.

zobacz 


A)

koszt budowy juĹź od

259 549 zł


wnętr instal przeg porad

ZAPRASZAMY TA


rza, budowa, lacje, ogrody, glądy produktów, dy ekspertów.

TAKŻE NA STRONĘ


TOP 10

TANIE NOWOŚCI


Mini 1 G1

pow. użytkowa 78,95 m2

Mały, kompaktowy dom dla każdego. Komfort w parze z oszczędnością. Świetnie rozplanowane wnętrze z czytelnym podziałem stref. Wspaniały salon z kominkiem. Modna kompozycja elewacji – przytulna nowoczesność w najlepszym wydaniu.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

223 250 zł


Mini 3

pow. użytkowa 79,00 m2

Dom w cenie mieszkania. Oszczędna forma i wzorowa funkcjonalność. Idealny na wąską działkę. Świetna propozycja zarówno dla singla, młodego małżeństwa, jak i pary seniorów. Otwarty charakter strefy dziennej – pełna harmonia wnętrza i ogrodu.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

126 672 zł


Mini 2 G1

pow. użytkowa 99,69 m2

Mały dom o wielkich możliwościach. Świetny na małą i wąską działkę. Oszczędny charakter w połączeniu z doskonałą funkcjonalnością. Znakomite doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Dwa atrakcyjne tarasy – wymarzone warunki do odpoczynku w ­ogrodzie. zobacz 


koszt budowy juĹź od

247 500 zł


Swen II

pow. użytkowa 96,61 m2

Afirmacja prostoty w nowoczesnym wydaniu. Stylowa kompozycja elewacji. Świetnie rozplanowany układ funkcjonalny. Wnętrze pełne naturalnego światła. Salon harmonijnie połączony z tarasem. zobacz 


koszt budowy juĹź od

224 089 zł


Fasada domu w z cegieł klinkie

MODNE SZAROŚC


wykonana erowych FARO

CI

Płytki SYDNEY to świetny wybór do dużych pomieszczeń

Nowoczesny dach z płaskich dachówek ceramicznych BERGAMO

Cegły brukowe SEMPIONE czarne jako powierzchnia przydomowego tarasu

Szarość niejedno ma imię... Moda na szare tonacje w architekturze nie oznacza monotonii. Wręcz przeciwnie. Szare tło ściany pozwala na ciekawe wyeksponowanie kolorowych detali i akcesoriów. Szarość sama w sobie to bogactwo odcieni i tonacji. Dodatkowo ceramika jako materiał pozwala na uzyskanie różnych faktur powierzchni.

www.roben.pl


Mini 4

pow. użytkowa 109,88 m2

Kompaktowa forma, tania budowa, najwyższy komfort cieplny. Wnętrze pełne przytulnego uroku. Czytelny podział stref i znakomite doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Zadaszony taras – idealne dopełnienie strefy wypoczynkowej.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

261 573 zł


Simon (mały) G2 pow. użytkowa 99,72 m2

Mały dom – wielkie wrażenie. Idealny dla wszystkich, którzy chcą mieszkać nowocześnie, przytulnie i w najlepszym stylu. Maksymalne doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Wspaniała strefa wypoczynkowa – wymarzone miejsce na oddech od codzienności. zobacz 


koszt budowy juĹź od

255 300 zł


Efektywne i ciche, nowe pompy ciepła typu Split – ciepło leży w naszej naturze Nowe pompy ciepła powietrze-woda typu Split firmy Viessmann to najcichsze tego typu urządzenia na rynku! Pompy ciepła Vitocal 200-S i 222-S to bezkonkurencyjnie, najcichsze jednostki zewnętrzne tego typu. Dzięki technologii Advanced Acoustic Design, generowane dźwięki są idealnie tłumione przez przegrody budowlane i tym samym można je bez problemu użytkować także w gęsto zabudowanych osiedlach domków szeregowych. Standardowo wyposażone są również moduł Vitoconnect 100 OPTO1 umożliwiający zdalny nadzór i sterowanie instalacją grzewczą przez aplikacje mobilne.

GRATIS

+1 rok

gwarancji

Zaproś firmę Viessmann jako partnera serwisowego poprzez ViCare a otrzymasz dodatkowy rok gwarancji gratis! Szczegóły: www.viessmann.pl/vicare


www.viessmann.pl


Dawid G1

pow. użytkowa 99,89 m2

Przytulna wygoda w nowoczesnym wydaniu. Wnętrze pełne ­słońca i ciepła. Czytelny podział funkcjonalny. Piękny taras dostępny z salonu i sypialni. Praktyczne szafy wnękowe w strefie wejściowej. zobacz 


koszt budowy juĹź od

214 100 zł


Elmo ECONOMIC pow. użytkowa 76,52 m2

Idealny projekt na wąską działkę. Oszczędna forma. Tani w ­realizacji dach dwuspadowy. Wnętrze maksymalnie otwarte na przydomowy ogród. Czytelny podział funkcji. Atrakcyjny taras.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

199 545 zł


Witek

pow. użytkowa 85,50 m2

Maksimum w minimum. Kompaktowy dom na każdą działkę. ­Prosta konstrukcja – szybka i tania budowa. Wnętrze pełne naturalnego światła i ciepła. Piękny salon połączony z tarasem. ­Harmonia sprawdzonych rozwiązań.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

172 100 zł


Ralf G1

pow. użytkowa 88,27 m2

Mały dom w wielkim stylu. Komfort na najwyższym poziomie. Wnętrze pełne słońca i ciepła. Praktyczny układ pomieszczeń z czytelnym podziałem funkcji. Kominek w sercu strefy dziennej. Przytulny taras o krok od salonu. Modna kompozycja elewacji.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

208 800 zł


TOP 10

TANIE Z PODDASZEM


Lea II (z wiatą) pow. użytkowa 83,12 m2

Lea II (z wiatą) to piękny i rodzinny dom, w którym każdy czuje się komfortowo i swobodnie. Dużym atutem projektu jest oszczędny charakter oraz znakomite doświetlenie wszystkich pomieszczeń. zobacz 


koszt budowy juĹź od

178 600 zł


Andreas

pow. użytkowa 98,52 m2

Nowoczesny szyk i funkcjonalna wygoda. Atrakcyjna kompozycja elewacji. Przestronny i doskonale doświetlony układ funkcjonalny. Dwie sypialnie z wyjściem na balkon. Praktyczne szafy wnękowe. zobacz 


koszt budowy juĹź od

197 400 zł


Adriana III (wersja A) pow. użytkowa 105,44 m2

Dom tani w budowie i późniejszej eksploatacji. Czytelny podział stref. Azyl nocny na poddaszu. Wygodny salon z jadalnią. Gabinet na parterze. Piękny, obszerny taras. Energooszczędny charakter. zobacz 


koszt budowy juĹź od

198 800 zł


E11 ECONOMIC pow. użytkowa 103,56 m2

Czysta elegancja w nowoczesnej oprawie. Prosta konstrukcja. Komfortowy podział stref. Życie dzienne w przestrzeni parteru. Wygodna strefa nocna na poddaszu. Praktyczny zestaw schowków i szaf wnękowych.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

217 200 zł


Oli II

pow. użytkowa 78,16 m2

Przytulny i tani w budowie. Bardzo dobre parametry cieplne. Kompaktowe wnętrze z wyraźnym podziałem funkcjonalnym – maksimum prywatności i swobody. Praktyczny zestaw szaf wnękowych. zobacz 


koszt budowy juĹź od

165 400 zł


Logan

pow. użytkowa 139,91 m2

Szybki i tani w budowie. Idealna harmonia wszystkich elementów. Wnętrze z czytelnym podziałem stref. Dwa atrakcyjne tarasy – jeden o krok od salonu, drugi nad garażem. Gwarancja codziennej wygody.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

241 600 zł


Lea (wersja A) pow. użytkowa 83,11 m2

Oszczędna prostota w nowoczesnym klimacie. Ciekawie zaprojektowane zadaszenia. Czytelny podział stref. Komfortowy gabinet na parterze. Trzy sypialnie na poddaszu. Dekoracyjna pergola na tarasie. Tania budowa i eksploatacja.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

181 189 zł


Lila ECONOMIC pow. użytkowa 98,22 m2

Harmonia nowoczesności i funkcjonalności. Prosta konstrukcja – szybka i tania budowa. Bardzo dobre parametry cieplne. Piękny taras z modnym zadaszeniem i dekoracyjną pergolą.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

199 200 zł


Celinka

pow. użytkowa 90,83 m2

Oszczędna forma – tania realizacja. Przytulny charakter. Otwarta strefa dzienna – swoboda aranżacji i komunikacji. Azyl nocny na poddaszu. Ekonomiczna propozycja, która świetnie odnajdzie się w każdym krajobrazie.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

161 774 zł


Julek G1

pow. użytkowa 86,53 m2

Prosta bryła w eleganckiej szacie. Optymalne wykorzystanie przestrzeni. Funkcjonalna strefa dzienna. Uroczy, nastrojowy taras. Trzy sypialnie na poddaszu. Idealny dom na wąską działkę.

zobacz 


koszt budowy juĹź od

229 705 zł


NAJPIĘKNIEJSZE REALIZACJE


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


www.archipelag.pl

Tu teĹź nas znajdziesz:

Profile for Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

ARCHIPELAG domy tanie w budowie  

Najpopularniejsze tanie domy, które można wybudować w cenie mieszkania. Ekonomiczne, ergonomiczne i bardzo komfortowe projekty na każdą dzia...

ARCHIPELAG domy tanie w budowie  

Najpopularniejsze tanie domy, które można wybudować w cenie mieszkania. Ekonomiczne, ergonomiczne i bardzo komfortowe projekty na każdą dzia...

Advertisement