__MAIN_TEXT__

Page 1

domy nowoczesne

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ I KOMFORT ŻYCIA


ARCHIPELAG domy nowoczesne

Zespół redakcyjny: Artur Wójciak, Robert Wójciak, Anna Czyż, Anna Król-Hulewicz, Paweł Knutti, Marek Ostrożyński, Małgorzata Simla, Elżbieta Piwowarczyk. Adres redakcji: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, tel. (71) 798 38 00, redakcja@archipelag.pl


Nowoczesny dom to nie tylko modny styl, szerokie przeszklenia i funkcjonalność, ale przede wszystkim ­energooszczędny charakter i harmonia z naturą. W najnowszym e-katalogu przygotowaliśmy dla Was ­zestaw projektów, które zużywają niewielką ilość energii i spełniają wszystkie wymagania współczesnej architektury – są ciepłe, ergonomiczne, tanie w eksploatacji, komfortowe w codziennym użytkowaniu, a przy tym przyjazne środowisku. Poznajcie nasze gorące nowości, popularne domy-stodoły oraz hity z kolekcji ENERGO PLUS. Wybierzcie dom, który będzie dla Was oszczędzał. Zapraszam do lektury


spis treści porady architektów Nowoczesny dom = energooszczędny dom Rozmieszczenie pomieszczeń w domu energooszczędnym Dom z wysokim IQ Dobry plan – aplikacja mobiDOM


projekty domów TOP NOWOŚCI TOP NOWOCZESNE STODOŁY TOP ENERGO PLUS


okiem architekta

arch. Małgorzata Simla Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Nowoczesny dom = energooszczędny dom Nowoczesny dom to dom energooszczędny, który nie tylko zużywa mniej energii, ale ­także aktywnie ją ­pozyskuje ze źródeł naturalnych, a tym samym pozwala zaoszczędzić na kosztach utrzymania. Od 30 grudnia 2020 roku na terenie Unii Europejskiej będą mogły ­powstawać jedynie inwestycje o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię, które przynajmniej częściowo będą musiały być zasilane z odnawialnych źródeł, budownictwo energooszczędne staje się więc standardem. W naszych projektach stawiamy na jakość, funkcjonalność i ekologiczne rozwiązania, dzięki czemu wszystkie domy z naszej kolekcji spełniają aktualne Warunki Techniczne, a część z nich, z kolekcji ENERGO PLUS, plasuje się w najlepszej klasie energetycznej, już dziś osiągając wartość EP poniżej 70 (kWh/m2*rok).

zobacz więcej 


okiem architekta

arch. Wojciech Szczepański Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Rozmieszczenie pomieszczeń w domu energooszczędnym Układ wnętrz w domu energooszczędnym powinien uwzględniać strony świata i ­wynikające z tego różnice nasłonecznienia w ciągu dnia. Z tego względu, ­pomieszczenia, w których domownicy spędzają najwięcej czasu – salon, pokoje do pracy i nauki, pokoje dziecięce – najkorzystniej jest ulokować w miejscach, które mają stały dostęp do światła słonecznego – po stronie południowej i zachodniej. Słabo doświetlona część północna to natomiast idealne miejsce dla garażu, pomieszczeń gospodarczych, kotłowni lub składzików. Jeśli ta część budynku pozostanie nieogrzewana, warto odizolować ją termicznie od części mieszkalnej. Aby dobrze wykorzystać naturalne warunki działki, trzeba spojrzeć na budynek jako całość – bryłę z odpowiednim układem pomieszczeń i okien. Duże przeszklenia warto zaplanować od południa i zachodu, małe – od wschodu, a jak najmniejsze – od północy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z jednej strony domu wykorzystujemy energię słoneczną, a z drugiej nie pozwalamy jej uciec – tym samym oszczędzamy na rachunkach za ­ogrzewanie i oświetlenie. zobacz więcej 


okiem architekta

arch. Mariusz Jaworski Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Dom z wysokim IQ Dom inteligentny łączy zaawansowaną technologię z prostotą obsługi i ekonomiczną ­eksploatacją. ­Panele sterujące pozwalają nadzorować całe pomieszczenia – regulować natężenie oświetlenia, sterować żaluzjami, regulować temperaturę, oszczędzać ciepło, wodę oraz energię elektryczną. Zintegrowany system rozwiązań sprawia, że budynek ­wyróżnia się wysokim komfortem użytkowym i obniżonymi opłatami za użytkowanie, a  ponadto staje się ekologiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego oraz zapewnia poczucie ­bezpieczeństwa. Domy inteligentne cieszą się w Polsce stale rosnącą popularnością, a rozwój technologii bezprzewodowej sprawia, że montaż tego typu instalacji jest możliwy także w dowolnym momencie inwestycji.

zobacz więcej 


okiem architekta

arch. Anna Rucka Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Dobry plan Razem z projektem warto zaopatrzyć się w rzetelny kosztorys, który pomoże ­odpowiednio zaplanować budowę i kontrolować wydatki. Profesjonalny kosztorys ułatwi właściwą ­organizację prac, podpowie porządek kolejnych etapów budowy i określi ceny. Warto prowadzić również dziennik budowy, np. korzystając z darmowej aplikacji mobiDOM, dzięki której wszystkie informacje, w tym wydatki związane z budową wymarzonego domu b ­ ędziemy mieć zawsze pod ręką i pod kontrolą.

zobacz więcej 


TOP 10 NOWOŚCI


Mini 3 PLUS

pow. użytkowa 79,00 m2

Oszczędny, ponadczasowy i bardzo ciepły. Tani w budowie i ­późniejszym utrzymaniu. Praktyczny układ wnętrz z czytelnym podziałem funkcji. Przytulny salon z kominkiem. Zadaszony taras – harmonijne przedłużenie strefy wypoczynkowej. Idealna propozycja zarówno dla młodej rodziny, jak i pary seniorów.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 64,14 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Karen G2

pow. użytkowa 191,08 m2

Nowoczesny dom parterowy dla dużej rodziny. Szerokie ­przeszklenia – pełna harmonia wnętrza i ogrodu. Komfort jasnej, przytulnej przestrzeni. Salon otwarty na otoczenie. Cztery sypialnie. Praktyczne szafy-garderoby. Efektowne detale dodające bryle współczesnego pazura.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 72,54 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2017


EX 21 G2 soft

pow. użytkowa 149,28 m2

Oszczędna prostota w najmodniejszym wydaniu. Nowoczesny minimalizm w połączeniu z doskonałą funkcjonalnością. Wysmakowana elegancja oraz wnętrze pełne naturalnego światła i dobrej energii. Zadaszony taras – rewelacyjna strefa wypoczynkowa o krok od salonu.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 79,47 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2017


EX 19 II G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 175,11 m2

Dom, który oddycha światłem. Energooszczędność, ­funkcjonalność i najwyższy komfort w jednym. Prosty i niebanalny jednocześnie. Najlepsze parametry cieplne. Przestronne i pogodne wnętrze. Taras oplatający bryłę, wzbogacony dekoracyjną pergolą.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 40,91 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


3x3 mnożymy korzyści


Energooszczędne okno trzyszybowe FTW-V U5

3 SZYBY Trzyszybowe okno dachowe dające realne oszczędności na ogrzewaniu. Współczynnik przenikania ciepła FTW-V U5 z kołnierzem Thermo; Uw=0,86 W/m2K.

3 KOLORY OBLACHOWANIA Trzy nowoczesne kolory oblachowania do wyboru w standardowej cenie (szarobrązowy RAL 7022, antracyt RAL 7016, czarny RAL 9005).

3 TECHNOLOGIE MALOWANIA DREWNA Trzy technologie wykończenia drewnianych ram. Drewno malowane bezbarwnym lakierem akrylowym, białym lakierem akrylowym lub białym lakierem poliuretanowym. Okna dostępne w standardowej ofercie. Więcej korzyści na www.fakro.pl


Tanita II G2

pow. użytkowa 143,66 m2

Przytulna nowoczesność w połączeniu z doskonałą funkcjonalnością. Zachwycające wnętrze maksymalnie otwarte na ogród. Przestronny, rodzinny salon z nastrojowym kominkiem. Duża, słoneczna kuchnia. Pełna swoboda i najwyższy komfort użytkowy. Klimatyczny taras z praktycznym zadaszeniem.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 83,60 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2017


Mini 4

pow. użytkowa 109,88 m2

Kompaktowa forma, tania budowa, najwyższy komfort cieplny. Wnętrze pełne przytulnego uroku. Czytelny podział stref i znakomite doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Zadaszony taras – idealne dopełnienie strefy wypoczynkowej.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 93,39 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2017


Daniel IV G2

pow. użytkowa 122,38 m2

Nowoczesny dom z atrakcyjną antresolą. Pięknie doświetlone ­wnętrze. Wspaniały salon z widokiem na ogród. Maksymalna funkcjonalność w parze z przytulną wygodą. Zaciszny taras – wymarzone miejsce na przyjemny relaks.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 90,53 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2017


Astrid (mała) II G2 pow. użytkowa 99,44 m2

Elegancja w nowoczesnej oprawie. Rodzinna strefa dzienna. Duże przeszklenia od strony ogrodu – doskonałe doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Funkcjonalna wygoda i modna estetyka. Poddasze do późniejszej adaptacji – swoboda aranżacji.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 75,02 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2017


Daniel II G1

pow. użytkowa 120,58 m2

Nowoczesność w najlepszym wydaniu. Prosta konstrukcja – ­szybka i tania budowa. Układ funkcjonalny w pełni dopasowany do potrzeb współczesnej rodziny. Jasne, przestronne wnętrze. Przytulny taras z praktycznym zadaszeniem. Pełna harmonia i wysoki komfort użytkowy.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 86,46 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2017


Mini 2 G1

pow. użytkowa 99,69 m2

Mały dom o wielkich możliwościach. Świetny na małą i wąską działkę. Oszczędny charakter w połączeniu z doskonałą funkcjonalnością. Znakomite doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Dwa atrakcyjne tarasy – wymarzone warunki do odpoczynku w ­ogrodzie. zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 80,96 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2017


TOP 10

NOWOCZESNE STODOŁY


EX 19 G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 174,08 m2

Dom, który oddycha światłem. Energooszczędność, ­funkcjonalność i najwyższy komfort w jednym. Prosty i niebanalny jednocześnie. Najlepsze parametry cieplne. Przestronne i pogodne wnętrze. Taras oplatający bryłę, wzbogacony dekoracyjną pergolą.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 40,96 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Daniel V G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 172,88 m2

Nowoczesna stodoła w przytulnym wydaniu. Fasada pięknie ocieplona drewnem. Przeszklona witryna ogrodowa – wrażenie niczym nieograniczonej przestrzeni. Praktyczny układ pomieszczeń. Wymarzony taras wypoczynkowy.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 49,98 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Nowoczesny dach z pล‚askich dachรณwek ceramicznych BERGAMO


MODNE SZAROŚCI Szarość niejedno ma imię... Moda na szare tonacje w architekturze nie oznacza monotonii. Wręcz przeciwnie. Szare tło ściany pozwala na ciekawe wyeksponowanie kolorowych detali i akcesoriów. Szarość sama w sobie to bogactwo odcieni i tonacji. Dodatkowo ceramika jako materiał pozwala na uzyskanie różnych faktur powierzchni.

Ściany wewnętrzne wykończone płytkami klinkierowymi SYDNEY

Fasada domu wykonana z cegieł klinkierowych FARO

www.roben.pl


Teodor G2 (wersja A) pow. użytkowa 245,78 m2

Idealny dom dla dużej rodziny. Ponadczasowa elegancja w ­połączeniu z doskonałą funkcjonalnością. Szlachetna uroda cegły. Przestronne wnętrze pełne słońca i ciepła. Kapitalny salon z  kominkiem. Komfortowy gabinet z widokiem na ogród. Cztery wygodne sypialnie na poddaszu. Dwa wspaniałe tarasy i sauna – wymarzone warunki do życia i odpoczynku.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 67,83 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Mini 5 G1 PLUS pow. użytkowa 124,78 m2

Energooszczędny, ciepły i tani w utrzymaniu. Wnętrze, w którym króluje wygoda. Znakomite doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Strefa dzienna harmonijnie połączona z tarasem. Szlachetność prostoty i dyskretna elegancja w nowoczesnym wydaniu. zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 52,08 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Efektywne i ciche, nowe pompy ciepła typu Split – ciepło leży w naszej naturze Nowe pompy ciepła powietrze-woda typu Split firmy Viessmann to najcichsze tego typu urządzenia na rynku! Pompy ciepła Vitocal 200-S i 222-S to bezkonkurencyjnie, najcichsze jednostki zewnętrzne tego typu. Dzięki technologii Advanced Acoustic Design, generowane dźwięki są idealnie tłumione przez przegrody budowlane i tym samym można je bez problemu użytkować także w gęsto zabudowanych osiedlach domków szeregowych. Standardowo wyposażone są również moduł Vitoconnect 100 OPTO1 umożliwiający zdalny nadzór i sterowanie instalacją grzewczą przez aplikacje mobilne.

Pompa ciepła powietrze-woda typu Split Vitocal 200-Szostała nagrodzona złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich INSTALACJE 2018.


www.viessmann.pl


EX 15 II ENERGO PLUS pow. użytkowa 152,20 m2

Dom, który wspaniale wypełnia się światłem. Oszczędna prostota w nowoczesnym wydaniu. Efektowna kompozycja elewacji – harmonia z naturą. Przytulne wnętrze. Bardzo dobre parametry cieplne. Energooszczędne instalacje w standardzie.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 38,33 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


EX 20 G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 154,99 m2

Doskonały na wąską działkę. Nowoczesny, ciepły i bardzo funkcjonalny. Przestronne i znakomicie doświetlone wnętrze. Atrakcyjna loggia na poddaszu. Zadaszony taras o krok od strefy dziennej. Garaż zgrabnie wkomponowany w bryłę domu.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 51,25 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Riko III G2

pow. użytkowa 135,57 m2

Design z najwyższej półki. Nowoczesne piękno, ­energooszczędny charakter i wnętrze pełne pozytywnej energii. Kapitalny taras i atrakcyjne loggie na poddaszu – idealne dopełnienie strefy ­wypoczynkowej.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 69,52 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Adam G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 136,43 m2

Nowoczesność, funkcjonalność i przytulny komfort w jednym. Oszczędna forma i znakomicie zorganizowany układ pomieszczeń. Liczne okna – morze naturalnego światła we wnętrzu. ­Rewelacyjne tarasy.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 44,71 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


EX 14 ENERGO PLUS pow. użytkowa 133,78 m2

Nowoczesna stodoła w najlepszym wydaniu. Przytulne wnętrze z czytelnym podziałem stref. Modna kompozycja elewacji. Funkcjonalne szafy wnękowe. Żaluzje zewnętrzne – ochrona przed przegrzewaniem w upalne dni.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 42,73 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Bruno G1

pow. użytkowa 165,21 m2

Znakomite parametry cieplne. Nowoczesna forma. Modna ­kompozycja elewacji. Przeszklona fasada ogrodowa – słoneczna strefa dzienna. Duża kuchnia z praktyczną spiżarnią. Osobny ­gabinet.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 91,46 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2017


TOP 10 ENERGO PLUS


Liv 3 G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 130,39 m2

Prawdziwy hit naszej kolekcji. Idealne połączenie nowoczesności z funkcjonalnością. Duże przeszklenia – słoneczne wnętrze. Przytulny klimat. Komfortowy salon z nastrojowym kominkiem. Trzy sypialnie.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 42,36 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


EX 2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 125,05 m2

Oszczędny minimalizm w modnym wydaniu. Nowoczesny szyk i morze naturalnego światła we wnętrzu. Zielony taras na dachu. Kominek w sercu strefy dziennej. Przestronna jadalnia. Zadaszony balkon na piętrze. Pełna harmonia i doskonała funkcjonalność. zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 68,97 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


EX 18 G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 215,96 m2

Prosty, a jednocześnie niebanalny. Sprawdzone rozwiązania w ­połączeniu z nowoczesną technologią. Energooszczędna forma i  modny dach bez okapu. Wspaniale rozświetlone wnętrze. ­Rewelacyjny taras wzbogacony naturalnym drewnem – wymarzone miejsce na przyjemny odpoczynek.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 43,01 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Nils II G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 147,59 m2

Nowoczesny dom z wyrazistym charakterem. Elegancja w parze z przytulnością. Przestronny, rodzinny salon z kominkiem. Praktyczna spiżarnia przy kuchni. Zaciszny gabinet na parterze. Dwa atrakcyjne tarasy. Pełna harmonia i najwyższy komfort. zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 41,82 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Nikolas II G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 160,33 m2

Dom, który będzie dla Ciebie oszczędzał. Atrakcyjny forma i maksymalna funkcjonalność. Świetliste i znakomicie zorganizowane wnętrze. Zachwycająca elewacja. Kapitalny taras z dekoracyjnym kominkiem.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 37,98 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


EX 11 G2 (wersja D) ENERGO PLUS pow. użytkowa 146,14 m2

Intrygująca bryła. Modna kompozycja elewacji. Czytelny podział stref. Reprezentacyjny salon z dużym przeszkleniem i pięknym widokiem na ogród. Osobny, zaciszny gabinet. Komfortowy taras. Energooszczędny charakter.

zobacz 


S

ZuĹźycie energii

EP = 40,11 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Magnus G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 190,39 m2

Elegancja w nowoczesnym wydaniu. Efektowna forma i funkcjonalnie rozplanowane wnętrze. Niebanalna kompozycja elewacji. Atrakcyjne tarasy zaplanowane o krok od strefy dziennej. zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 42,81 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


EX 7 (z wiatą) ENERGO PLUS pow. użytkowa 154,55 m2

Nowoczesne piękno. Modne przeszklenia. Płaski dach – doskonałe miejsce na aranżację zielonego ogrodu. Elastyczny układ funkcjonalny – swoboda aranżacji. Atrakcyjny basen. Maksimum wygody w najlepszym wydaniu. Energooszczędne instalacje w standardzie. zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 54,02 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Ralf II G1 ENERGO PLUS pow. użytkowa 89,66 m2

Mały dom w wielkim stylu. Komfort na najwyższym poziomie. Wnętrze pełne słońca i ciepła. Praktyczny układ pomieszczeń z czytelnym podziałem funkcji. Kominek w sercu strefy dziennej. Przytulny taras o krok od salonu. Modna kompozycja elewacji.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 39,25 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


Olaf G2 ENERGO PLUS pow. użytkowa 145,33 m2

Przytulna nowoczesność w parze z funkcjonalnością. Atrakcyjna forma i modne, szerokie przeszklenia. Słoneczne wnętrze z pięknym widokiem na ogród. Zaciszny taras – idealne dopełnienie strefy wypoczynkowej.

zobacz 


ZuĹźycie energii

EP = 42,05 kWh/m2*rok Projekt domu zgodny z przepisami WT 2021


domy ENERGO PLUS PROJEKTY IDEA MEDIA

ww


cała kolekcja w jednym miejscu:

ww.domyenergoplus.pl


KONKURS

MAGAZYNU LAT „ŁADNY DOM”

POKAŻ NAM, JAK „ŁADNY DOM” TOWARZYSZY CI NA BUDOWIE /W DOMU LUB MIESZKANIU/NA TARASIE. ZRÓB ZDJĘCIE z okładką aktualnego numeru „Ładnego Domu” i prześlij je na adres:

20lecie_ladnydom@agora.pl KONKURS TRWA od 10 maja do 8 sierpnia br.

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.ladnydom.pl


NAGRODĄ JEST

MATERIAŁ NA POKRYCIE DACHU DO 200m2 WYKONANY Z LAMINOWANEGO GONTU BITUMICZNEGO Partner konkursu


najpiękniejsze realizacje


zobacz galerię zdjęć


www.archipelag.pl

Tu teĹź nas znajdziesz:

Profile for Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

ARCHIPELAG domy nowoczesne 2018  

Gotowe pomysły na piękny, nowoczesny i komforty dom. Projekty, które zużywają niewielką ilość energii, są ciepłe i tanie w utrzymaniu, a prz...

ARCHIPELAG domy nowoczesne 2018  

Gotowe pomysły na piękny, nowoczesny i komforty dom. Projekty, które zużywają niewielką ilość energii, są ciepłe i tanie w utrzymaniu, a prz...

Advertisement