__MAIN_TEXT__

Page 1

domy ENERGO PLUS

kolekcja ENERGO PLUS


ARCHIPELAG domy ENERGO PLUS

Zespół redakcyjny: Artur Wójciak, Robert Wójciak, Anna Czyż, Anna Król-Hulewicz, Paweł Knutti, Marek Ostrożyński, Małgorzata Simla, Elżbieta Piwowarczyk. Adres redakcji: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, tel. (71) 798 38 00, redakcja@archipelag.pl


Nowoczesne, energooszczędne i tanie w utrzymaniu – tak w trzech słowach można opisać domy z kolekcji ­ENERGO PLUS, które przygotowaliśmy dla Was w naszym najnowszym e-katalogu. Jeśli szukacie projektu, który spełnia wszystkie wymagania stawiane przez współczesność, zużywa niewiele energii i pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania to wśród gotowych propozycji z serii ENERGO PLUS na pewno znajdziecie dom dla siebie. Wybierając projekt, który plasuje się w najlepszej klasie energetycznej i normach przewidzianych na rok 2021 otrzymujecie gwarancję przytulnego komfortu i codziennej wygody na najwyższym poziomie. Zapraszam do lektury!


SPIS TREŚCI Dom energooszczędny Energooszczędne instalacje Komfort cieplny TOP 10 ENERGO PLUS Nowości – TRENDY 2018 Modne wnętrza


arch. Małgorzata Simla Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Dom energooszczędny Dom energooszczędny to dom, który nie tylko oszczędza energię, ale także aktywnie ją pozyskuje ze źródeł naturalnych – słońca, ziemi i wody. To dom zaprojektowany tak, aby straty pozyskanej energii były jak najmniejsze. Im bryła budynku bardziej zwarta i prosta, tym mniej przegród zewnętrznych, przez które ciepło ucieka z budynku, a w efekcie niższe koszty zużycia energii potrzebnej do ogrzania domu. Najważniejsze jest ograniczenie strat ciepła – izolacja przegród zewnętrznych, optymalizacja bryły ­budynku, eliminacja mostków termicznych, a także zapewnienie taniego pozyskania energii ze źródeł odnawialnych. Dom energooszczędny gwarantuje swoim mieszkańcom najwyższy komfort cieplny i akustyczny, zapewnia doskonałą jakość powietrza, wytwarza przy tym mniej CO2 – łączy codzienną wygodę użytkowania z troską o poszanowanie środowiska naturalnego.


zobacz ď ˝


arch. Wojciech Szczepański Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Oszczędna architektura Pierwszym krokiem do energooszczędności jest wybór domu o odpowiednim kształcie. Optymalne parametry najłatwiej jest osiągnąć wybierając prostą bryłę, której współczynnik kształtu A/V, czyli stosunek przegród zewnętrznych do kubatury budynku jest jak najniższy. Z tego względu, najlepiej sprawdzają się budynki o zwartej formie, pozbawione wykuszy, lukarn, balkonów, czy loggi, przykryte dachem o nieskomplikowanej konstrukcji: płaskim, jedno- lub dwuspadowym, ewentualnie czterospadowym.


zobacz ď ˝


arch. Mariusz Jaworski Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Lokalizacja domu na działce O energooszczędności domu decyduje również jego odpowiednie usytuowanie na działce. Aby optymalnie wykorzystać naturalne warunki posesji, należy spojrzeć na budynek jako całość – bryłę z konkretnym rozmieszczeniem pomieszczeń i okien. Układ wnętrz powinien uwzględniać strony świata i wynikające z tego różnice nasłonecznienia w ciągu dnia. Z tego względu, pomieszczenia, w których domownicy spędzają najwięcej czasu – salon, pokoje do pracy i nauki, pokoje dziecięce – najkorzystniej jest ulokować w miejscach, które mają stały dostęp do światła słonecznego – po stronie południowej i zachodniej. Słabo doświetlona część północna to natomiast idealne miejsce dla garaży, pomieszczeń gospodarczych, kotłowni lub składzików. Jeśli ta część budynku pozostanie nieogrzewana, warto odizolować ją termicznie od części mieszkalnej. Odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń w budynku pozwala optymalnie wykorzystać energię słoneczną, a tym samym zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie i oświetlenie.


zobacz ď ˝


arch. Olga Szewczyk Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Optymalny układ okien Właściwe rozmieszczenie przeszkleń korzystnie wpływa na energooszczędność domu. Największe okna warto zaplanować na elewacji południowej i zachodniej, mniejsze w ścianie wschodniej, a najmniejsze w północnej. Dzięki temu słońce będzie swobodnie przenikać do wnętrza, wypełniając pomieszczenia światłem i słonecznym ciepłem. Jeżeli jest taka możliwość, można zupełnie zrezygnować z okien wychodzących na północ, co pozwoli zatrzymać zyski energetyczne wewnątrz domu. Jest to szczególnie ważne podczas zimy, gdy ciepło uzyskane z nasłonecznienia aktywnie wspomaga ogrzewanie budynku. Jednak w upalne dni, duża ilość przeszkleń może doprowadzić do przegrzewania niektórych pomieszczeń i w konsekwencji spowodować dyskomfort użytkowania domu. Z tego względu, już na etapie wyboru projektu, warto pomyśleć o odpowiednich przesłonach słonecznych – świetnie sprawdzą się nowoczesne żaluzje, osłony oraz rolety.


zobacz ď ˝


Krzysztof Gnyra Konsultant on-line Viessmann

Pompa ciepła Pompa ciepła jest nowoczesnym urządzeniem umożliwiającym ogrzewanie domu dzięki darmowej energii czerpanej z naturalnych, odnawialnych źródeł – gruntu, wody lub powietrza. System ten jest często określany mianem niskotemperaturowego źródła ciepła, gdyż maksymalna temperatura wody uzyskiwana na wyjściu z pompy ciepła nie przekracza 66° C. Przekazywanie ciepła z zimnego otoczenia do instalacji grzewczej, czyli z dolnego do górnego źródła ciepła, jest możliwe dzięki doprowadzeniu do pompy energii napędowej, np. elektrycznej. Ten, w pełni ekologiczny system grzewczy, nie wymaga podłączenia do komina, ani do instalacji wentylacyjnej. Pod względem eksploatacji jest to najtańsze źródło energii cieplnej wśród urządzeń bezobsługowych. Pompa ciepła może być stosowana w domach jednorodzinnych, na osiedlach wielorodzinnych oraz w obiektach przemysłowych.


zobacz ď ˝


Paweł Kozyra Departament Techniczny Zehnder

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła Wentylacja mechaniczna z rekuperacją to najbardziej energooszczędne rozwiązanie wentylacyjne, które powoli staje się standardem. Jest to wariant wentylacji, w którym wymiana powietrza jest niezależna od jakichkolwiek warunków zewnętrznych z maksymalnym ograniczeniem strat ciepła. Wentylacja nawiewno-wywiewna z rekuperacją minimalizuje straty energii w budynku oraz utrzymuje optymalny mikroklimat w pomieszczeniach – eliminuje z wnętrza wilgoć, nieprzyjemne zapachy oraz substancje szkodliwe dla zdrowia. Skutecznie odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego i przekazuje je do powietrza nawiewanego. Decyzja o zastosowaniu wentylacji z odzyskiem ciepła na etapie planowania budowy pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli wybierzemy projekt domu z wentylacją uwzględniającą podłączenie do rekuperatora, to nie będziemy musieli murować kominów, zaoszczędzimy również na kosztach materiałów budowlanych. Warto także na etapie projektowania zastanowić się, gdzie umieścić centralę wentylacyjną, a gdzie czerpnię i wyrzutnię powietrza.


zobacz ď ˝


Małgorzata Respekta-Paszkiewicz Starszy Specjalista ds. Współpracy z Architektami

Energooszczędne okna Energooszczędne okna FAKRO to optymalne rozwiązanie stosowane w nowoczesnym budownictwie. Okna dachowe nie tylko doświetlają wnętrze i zapewniają widok na zewnątrz, ale również umożliwiają przewietrzanie poddasza. Szeroka oferta okien dachowych FAKRO pozwala na odpowiednie dobranie okna do pomieszczenia i wymagań klienta. Doskonale dopasowane do przestrzeni na poddaszu, sypialni, czy pokoi dla dzieci po pomieszczenia, gdzie okresowo panuje podwyższona wilgotność, takich jak łazienka, czy kuchnia. W budynkach, w których szczególny nacisk położony jest na energooszczędność proponujemy specjalistyczne okna Thermo, charakteryzujące się znakomitą izolacyjnością termiczną. Rozwiązaniem dla modnych wielkich przeszkleń są innowacyjne okna pionowe INNOVIEW – w pełni użytkowe, łatwo otwierane, bezpieczne oraz estetycznie wykonane – pozwalają wydobyć więcej z jakości i komfortu życia na co dzień zapraszając światło do wnętrza. Znakomite parametry izolacyjne zapewniają wielkogabarytowe drzwi i okna drewniano-aluminiowe kreujące nowy trend w budownictwie zmieniający postrzeganie przestrzeni mieszkalnych, gwarantują widok, który odkrywasz na nowo przy każdym kolejnym spojrzeniu.


zobacz ď ˝


Przemysław Walczak Kierownik ds. Kluczowych Klientów BeClever Sp. z o.o.

Rolety i żaluzje naokienne Rolety naokienne CleverBox są doskonałym zabezpieczeniem przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem oraz innymi zjawiskami atmosferycznymi. Istotnie poprawiają izolację termiczną budynku, dając wymierne korzyści w okresie letnim oraz zimowym. Zwiększają izolację akustyczną okna, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach. Zapewniają zachowanie prywatności i znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników. Żaluzje fasadowe CleverBox to rozwiązanie nadające przeszkleniom fasadowym nowoczesny i ponadczasowy charakter. Dzięki swobodnej regulacji kąta nachylenia lameli umożliwiają odpowiedni stopień zaciemnienia oraz stworzenie przyjemnej atmosfery w pomieszczeniach budynku. Odbijają większość promieni słonecznych przed oknem, zapewniając korzystne warunki optyczne i temperaturowe.


zobacz ď ˝


Kolektory słoneczne Kolektory słoneczne to urządzenia pozwalające absorbować energię słoneczną i przetwarzać ją w energię cieplną, termiczną. Stanowią uzupełnienie układu centralnego ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej – wspomagając działanie kotła centralnego ogrzewania, pozwalają na znaczną redukcję kosztów podgrzania wody w systemie. Kolektory działają nie tylko w letnie, słoneczne dni – z powodzeniem funkcjonują również przy zachmurzonej aurze, jak i wtedy, gdy temperatura powietrza na zewnątrz jest bardzo niska. Szacuje się, że montaż instalacji solarnej to oszczędność energii niezbędnej do ogrzania wody użytkowej sięgająca do 70% w skali roku, a w przypadku grzania wody i wspomagania ogrzewania – do 30-40% w skali roku. Zaletą kolektorów słonecznych jest ponadto brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz wykorzystanie energii odnawialnej, która podnosi wydajność energetyczną budynku o klasę wyżej, co ma istotny wpływ na bieżącą i przyszłą wartość rynkową nieruchomości. Podjęcie decyzji o zastosowaniu kolektorów słonecznych jest najbardziej optymalne na etapie projektowania budynku.


zobacz ď ˝


Ogrzewanie podłogowe Ogrzewanie podłogowe to system, który do emisji ciepła wykorzystuje płaską powierzchnię podłogi. Jego zastosowanie pozwala na obniżenie sezonowego zużycia energii i kosztów eksploatacji budynku. Decyzja o montażu ogrzewania podłogowego powinna zapaść jeszcze na etapie projektowania domu, ponieważ tego typu rozwiązanie związane jest z koniecznością dopasowania odpowiedniej wysokości podłogi, w której będzie rozprowadzana instalacja grzewcza. System ogrzewania podłogowego (wodnego) doskonale sprawdza się we współpracy z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, takimi jak kotły kondensacyjne oraz pompy ciepła. Jest to sprawdzony sposób na bezpieczne i wydajne ogrzanie pomieszczeń. Właściwie zaprojektowany i poprawnie wykonany system grzewczy zapewnia najwyższy komfort cieplny na wiele lat.


zobacz ď ˝


Pobierz za darmo w sklepach:


TOP 10 ENERGO PLUS


Marcel III G2

ENERGO PLUS

EP = 48,26 kWh/(m rok) 2

WT 2021


130,54 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Modna estetyka i świetnie zorganizowana funkcja. Przestronna kuchnia ze spiżarnią. Słoneczny salon z przejściem na taras. Strefa nocna – trzy komfortowe sypialnie i duża łazienka. Znakomite doświetlenie wszystkich pomieszczeń.

zobacz 


Astrid (mała) II G2

EP = 31,69 kWh/(m rok) 2

WT 2021

ENERGO PLUS


99,94 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Modny szyk i świetnie zorganizowany układ pomieszczeń. Atrakcyjne przeszklenia w strefie dziennej – słoneczne wnętrze z pięknym widokiem na ogród. Praktyczny zestaw szaf wnękowych.

zobacz 


Ralf II G1

ENERGO PLUS

EP = 39,87 kWh/(m rok) 2

WT 2021


89,66 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Mały dom w wielkim stylu. Komfort na najwyższym ­poziomie. Wnętrze pełne słońca i ciepła. ­Praktyczny układ pomieszczeń z czytelnym podziałem funkcji. Kominek w sercu strefy dziennej. Przytulny taras o krok od salonu. Modna kompozycja elewacji.

zobacz 


Ralf II G1

ENERGO PLUS


89,66 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

zobacz 


Simon G2

ENERGO PLUS

EP = 47,72 kWh/(m rok) 2

WT 2021


116,39 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Nowoczesność, energooszczędność i przytulny komfort w jednym. Znakomite parametry cieplne – niskie rachunki za utrzymanie domu. Świetnie rozplanowane wnętrze z czytelnym podziałem funkcji. Wspaniała strefa wypoczynkowa na świeżym powietrzu.

zobacz 


EX 11 G2 (wersja D)

EP = 40,11 kWh/(m rok) 2

WT 2021

ENERGO PLUS


146,14 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Intrygująca bryła. Modna kompozycja elewacji. Czytelny podział stref. Reprezentacyjny salon z dużym przeszkleniem i pięknym widokiem na ogród. Osobny, zaciszny gabinet. Komfortowy taras. Energooszczędny charakter.

zobacz 


Liv 3 G2

ENERGO PLUS

EP = 42,36 kWh/(m rok) 2

WT 2021


130,39 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Nowoczesna elegancja. Duże przeszklenia – słoneczne ­wnętrze. Przytulny klimat. Przestronny ­salon z nastrojowym kominkiem. Trzy komfortowe sypialnie. Duża łazienka w strefie nocnej. ­Poddasze do adaptacji. Klimatyczny, zadaszony taras.

zobacz 


Eryk

ENERGO PLUS

EP = 49,98 kWh/(m rok) 2

WT 2021


89,36 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Idealny projekt na wąską działkę. Oszczędna forma. Tani w realizacji dach dwuspadowy. Wnętrze maksymalnie otwarte na przydomowy ogród. Czytelny podział funkcji. Atrakcyjny taras.

zobacz 


Olaf G2

ENERGO PLUS

EP = 42,05 kWh/(m rok) 2

WT 2021


145,33 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Zgrabna forma w modnej oprawie. Otwarta i słoneczna strefa dzienna. Fantastyczny taras – przydomowa strefa ­relaksu na świeżym powietrzu. Nowoczesne okna kolankowe – doskonałe doświetlenie sypialni na poddaszu.

zobacz 


Olaf G2

ENERGO PLUS


145,33 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

zobacz 


EX 14

ENERGO PLUS

EP = 42,73 kWh/(m rok) 2

WT 2021


133,78 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Ekologiczny design i harmonia prostych, smukłych linii. Przeszklona elewacja ogrodowa. Elastyczny układ fun­ kcjonalny. Trzy przestronne sypialnie, duża łazienka, sło­ neczny i przytulny pokój dzienny.

zobacz 


Edgar II G2

ENERGO PLUS

EP = 37,91 kWh/(m rok) 2

WT 2021


157,99 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Nowoczesny szyk i świetne parametry cieplne. Komfortowy rozkład pomieszczeń. Duża kuchnia. Główna ­sypialnia na parterze. Oryginalny taras na poziomie poddasza dostępny z gabinetu. Zadaszona strefa wejściowa.

zobacz 


NOWOŚCI TRENDY 2018


EX 20 G2

ENERGO PLUS

EP = 38,77 kWh/(m rok) 2

WT 2021


154,07 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Doskonały na wąską działkę. Nowoczesny, ciepły i ­bardzo funkcjonalny. Przestronne i znakomicie doświetlone wnętrze. Atrakcyjna loggia na poddaszu. Zadaszony taras o krok od strefy dziennej. Garaż zgrabnie wkomponowany w bryłę domu.

zobacz 


EX 20 G2

ENERGO PLUS


154,07 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

zobacz 


EX 18 G2

ENERGO PLUS

EP = 43,01 kWh/(m rok) 2

WT 2021


215,96 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Prosty, a jednocześnie niebanalny. Sprawdzone rozwiązania w połączeniu z nowoczesną technologią. Energooszczędna forma i modny dach bez okapu. Wspaniale rozświetlone wnętrze. Rewelacyjny taras wzbogacony naturalnym drewnem.

zobacz 


EX 18 G2

ENERGO PLUS


215,96 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

zobacz 


EX 19 G2

ENERGO PLUS

EP = 40,96 kWh/(m rok) 2

WT 2021


174,08 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Dom, który oddycha światłem. Energooszczędność, funkcjonalność i najwyższy komfort w jednym. Prosty i niebanalny jednocześnie. Najlepsze parametry cieplne. Przestronne i pogodne wnętrze. Taras oplatający bryłę wzbogacony dekoracyjną pergolą.

zobacz 


EX 19 G2

ENERGO PLUS


174,08 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

zobacz 


Nikolas II G2

ENERGO PLUS

EP = 37,98 kWh/(m rok) 2

WT 2021


160,33 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Dom, który będzie dla Ciebie oszczędzał. Atrakcyjna ­forma i maksymalna funkcjonalność. Świetliste i znakomicie zorganizowane wnętrze. Zachwycająca elewacja. Kapitalny taras z dekoracyjnym kominkiem zewnętrznym.

zobacz 


Nikolas II G2

ENERGO PLUS


160,33 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

zobacz 


EX 17 W2

ENERGO PLUS

EP = 50,72 kWh/(m rok) 2

WT 2021


168,78 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Design z najwyższej półki. Przytulna nowoczesność w połączeniu z doskonałą funkcjonalnością. Otwarte, świetliste pomieszczenia. Rewelacyjny taras i balkon – wymarzone warunki do odpoczynku w domowym zaciszu. Ogród na wyciągnięcie ręki.

zobacz 


EX 17 W2

ENERGO PLUS


168,78 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

zobacz 


Nils II G2

ENERGO PLUS

EP = 41,82 kWh/(m rok) 2

WT 2021


147,59 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Nowoczesny dom z wyrazistym charakterem. Elegancja w parze z przytulnością. Przestronny, r­ odzinny salon z kominkiem. Praktyczna spiżarnia przy kuchni. Zaciszny gabinet na parterze. Dwa atrakcyjne tarasy. Pełna harmonia i najwyższy komfort.

zobacz 


Nils II G2

ENERGO PLUS


147,59 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

zobacz 


Daniel V G2

ENERGO PLUS

EP = 46,60 kWh/(m rok) 2

WT 2021


180,58 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Nowoczesna stodoła w przytulnym wydaniu. Fasada pięknie ocieplona drewnem. Przeszklona ­witryna ogrodowa – wrażenie niczym nieograniczonej przestrzeni. Praktyczny układ pomieszczeń. Wymarzony taras wypoczynkowy.

zobacz 


Magnus G2

ENERGO PLUS

EP = 42,81 kWh/(m rok) 2

WT 2021


190,39 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Elegancja w nowoczesnym wydaniu. Efektowna forma i funkcjonalnie rozplanowane wnętrze. ­Niebanalna kompozycja elewacji. Atrakcyjne tarasy zaplanowane o krok od strefy dziennej. Piękny salon z nastrojowym kominkiem.

zobacz 


Magnus G2

ENERGO PLUS


190,39 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

zobacz 


EX 2

ENERGO PLUS

EP = 42,07 kWh/(m rok) 2

WT 2021


125,03 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Oszczędny minimalizm w modnym wydaniu. Nowoczesny szyk i morze naturalnego światła we wnętrzu. Zielony taras na dachu. Kominek w sercu strefy dziennej. Przestronna jadalnia. Zadaszony balkon na piętrze. Pełna harmonia i doskonała funkcjonalność.

zobacz 


Katrina III G1

ENERGO PLUS

EP = 46,36 kWh/(m rok) 2

WT 2021


131,37 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Katrina II G1 ENERGO PLUS Harmonia, prostota i funkcjonalność w jednym. Liczne przeszklenia – swobodny dostęp do naturalnego światła. Wnętrze skoncentrowane na codziennej wygodzie domowników. Dwa wspaniałe tarasy oferujące wymarzone warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu.

zobacz 


Riko IV G2

ENERGO PLUS

EP = 43,49 kWh/(m rok) 2

WT 2021


141,41 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Nowoczesność w najlepszym wydaniu. Wnętrze pełne słońca i ciepła. Komfortowy gabinet na parterze. Kominek w sercu strefy dziennej. Przytulny balkon i rewelacyjny taras. Główna sypialna z własną łazienką i garderobą.

zobacz 


Mini 2 G1

ENERGO PLUS

EP = 44,00 kWh/(m rok) 2

WT 2021


100,77 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Oszczędna prostota i maksymalnie komfortowe wnętrze. Modny dach bez okapu. Łatwa i tania budowa. Nowoczesny wdzięk i doskonała funkcjonalność. Dwa atrakcyjne tarasy – jeden z zadaszeniem, drugi nad garażem.

zobacz 


EX 6 (z wiatą)

EP = 49,73 kWh/(m rok) 2

ENERGO PLUS

WT 2021


160,73 m2

kolekcja ENERGO PLUS domy ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne, proste w budowie

Nowoczesny design. Luksus przestrzeni we wnętrzu. Duże przeszklenia – słoneczny charakter i morze naturalnego światła w strefie dziennej. Atrakcyjny ogród ­zimowy z przeszklonym dachem. Pełna harmonia z otoczeniem.

zobacz 


najpiękniejsze realizacje


ZOBACZ GALERIĘ


Zobacz nasze e-katalogi online


www.archipelag.pl

Tu teĹź nas znajdziesz:

Profile for Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

ARCHIPELAG - domy ENERGO PLUS  

Projekty ENERGO PLUS – nowoczesne domy, które nie tylko wspaniale wygl?daj?, ale równie? oszcz?dzaj? dla swoich w?a?cicieli. Funkcjonalne, k...

ARCHIPELAG - domy ENERGO PLUS  

Projekty ENERGO PLUS – nowoczesne domy, które nie tylko wspaniale wygl?daj?, ale równie? oszcz?dzaj? dla swoich w?a?cicieli. Funkcjonalne, k...

Advertisement