Page 1

Wycieczka do Bath

Stowarzyszenie Współpracy Polsko- Walijskiej zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wycieczce do Bath. W wycieczce mogą wziąć udzial wszyscy chętni zainteresowanie historią kraju. Bath to miasto w Anglii, w hrabstwie Somerset, położone 159 km na zachód od Londynu i 21 km od Bristolu. Lezy w dolinie rzeki Avon, w miejscu, gdzie występowały naturalne wody geotermalne. W czsach rzymskich kolonizacji wybudowano tam łaźnie i świątynię. Miejsce poczatkowo nosilo nazwę Aqua Sulis. Bath objęte jest programme dziedzictwa światowego juz od 1987roku. Obecnie to centrum kulturalne, uniwersyteckie i turystyczne - rocznie odwiedza je 3 800 000 osób. Jmieszkanką Bath była Jane Austen- pisarka. Obecnie lokalny klimat upodobał sobie Nicolas Cage.

W programie: Roman Baths- Łaźnie Rzymskie (termy) Fashion Museum - W tym sezonie oprócz ekspozycji stałej czyli historycznych ubiorów dostępne są dwie bardzo ekscytujace wystawy: moda sporowa powiązana z olimpiadą Londyn 2012 oraz najlepsze kreacje zanych projektanów, królujące w sezonie 2011.

Bilety w cenie £20 obejmują przejazd autokarem oraz bilety wstępu do muzeów. Wyjazd 3 czerwca (niedziela) o godz. 8:00 rano. Autokar podstawiony zostanie na parking przy Credit Union. Zapisy i informacje w Stowarzyszeniu Współpracy PolskoWalijskiej i pod nr tel. 01554 899950. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy

OGLOSZENIE  

wYCIECZKA DO bATH lLANELLI-bATH 2012

Advertisement