Page 1

llanelli.infolinia.org Nr 2(4) 2011

NAKŁAD 1000 egz.

Egzemplarz bezpłatny/ Free Press

Polacy w Llanelli/Llanelli Polish Newsletter

Pory, żonkile i Św. Dawid Pierwszego marca przypada Dzień Świętego Davida (Saint David's Day) patrona Walii. To dzień radości i zabawy. Domostwa przyozdabiane są narodowymi symbolami: flagami, porem i żonkilami. Na ulicach robi się gwarno. Targi, koncerty i dzieci w tradycyjnych walijskich strojach. Dzień Św. Dawida to bardzo ważne święto dla Walijczyków. Sposób w jaki je celebrują udowadniaja światu, że są odrębnym narodem,

uzależnionym jedynie politycznie od Królowej. W 2006 roku w Walii przeprowadzono ankietę, w której 87% Walijczyków chciało aby 1 marca obchodzony był jako Bank Holiday ( święto państwowe i dzień wolny od pracy). Około 65% respondentów było gotowych poświęcić inne święto w roku na rzecz dnia patrona. Niestety petycja skierowana do ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii, Tonego Blair’a została odrzucona.

International Women’s Day International Women’s Day originally called International Working Women’s Day is marked on the 8th of March every year. It was celebrated for the first time on March 19th 1911 in Austria, Denmark, Germany and Switzerland, where more than one million women and men attended demonstrations. In addition to the right to vote and to hold public office, they demanded the right to work, to vocational training and to an end of discrimination on the job. Started as a Socialists political event, the holiday blended in the culture of many countries, primarily Eastern Europe, Russia, and the former Soviet bloc. In many regions, the day lost its political flavor, and became simply an occasion for men to express their love for women in a way somewhat similar to a mixture of Mother's Day and St Valentine's Day. On this day it is customary for men to give the women in their lives - mothers, wives, girlfriends, daughters, colleagues, etc. - flowers and small gifts. In some countries (such as Romania) it is also observed as an equivalent of Mother's Day, where children also give small presents to their mothers and grandmothers. In Poland the Women’s Day was extremely popular during Communism. In the Eighties carnation flowers became permanently associated with this holiday. Nowadays feminists all over Poland organize manifestations and happenings for equal treatment on this special day. So guys, buy some carnations, nice bottle of bubbly and do remember about your lovely women!

Celebrowanie dnia Św. Dawida zazwyczaj rozciągnięte jest w czasie. Imprezy rozpoczynają się zwykle już pod koniec lutego i trwają przez cały marzec. Dzieci i młodzież swoje mundurki szkolne zamienia na tradycyjne walijskie stroje. Miasta przyozdabia się flagami, czerwonymi smokami, porami i żonkilami. Odbywają się parady, koncerty, na targach sprzedawane są produkty regionalne. (Ciąg dalszy na stronie 3)

Polska moda podbija Walię Z Eweliną Drewniak polską kreatorką stylu o modzie i niezatracaniu własnego ja, rozmawiała– Agnieszka Raduj-Turko Ewelina Drewniak skończyła elitarną Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Jedną z najlepszych w Polsce. Fachowcy wyróżniają dwie najlepsze w kraju: Łódzką PWSSP i Krakowską SAPU, której absolwentką jest Ewelina. Do Llanelli przyjechała dwa lata temu. Rodzina z małym dzieckiem w Polskich warunkach- to jak jazda bez trzymanki. O powrocie do pracy Ewelina nie mogła marzyć. A marzenia o projektowaniu były odkładane na później. Bo przecież marzenia nie zapłacą rachunków. Jak wspominasz naukę w krakowskiej szkole?

Bardzo dobra kadra profesorska. Nauki pobierałam min. U profesora Finksteina, co jest dla mnie dużym wyróżnieniem i zaszczytem. Już wówczas był wiekowym człowiekiem. Dużo opowiadał o świecie mody, dzielił się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami. Miałam zajęcia z plastykami, artystami i projektantami . Jakieś nazwiska?

Paula Orzechowska, która także była moim promotorem

i to pod jej okiem powstała właśnie ta kolekcja. Moimi wykładowcami byli, także pani Anna Pilarz, Bogusława Nastaborska to nazwiska znane w świecie mody, jeżeli ktoś się nią interesuje– zapewne słyszał o tych paniach. Co dała Ci ta szkoła?

Przede wszystkim nauczyła kreatywnego myślenia. Ci ludzie byli inspiracją, sprawili, że młody człowiek zaczyna wierzyć we własne siły. Nic nie narzucili, pozwolili odnaleźć Opuścić Kraków- nigdy w własne gusta, ukształtować życiu. Ale pewnego dnia kiedy styl. wydatki nas pokonały… zjawiSkończyłaś szkołę i … liśmy się tutaj. Nastały ciężkie czasy. Moja Dlaczego Walia i Llanelli? mama i brat właśnie wyruszali Życie za nas zdecydowało. na Wyspy w poszukiwaniu Mama i brat tutaj już byli. pracy. A ja? Chciałam zostać w Więc oczywiste było, że przydomu, w Krakowie. Tuż przed najmniej na początek pojeich wyjazdem poznałam moje- dziemy do nich. Pierwsze go obecnego męża. Przyszedł miesiące były ciężkie. Powoli czas na rodzinę. Pobraliśmy stajemy na nogi. Tutaj urodził, się, na świecie pojawił się nasz się także drugi syn… Llanelli pierwszy syn. Żyliśmy z dnia jest naszym nowym domem. na dzień. Wraz z ciążą pojawi- Jaka jest ta twoja kolekcja, z którą powracasz do świata ły się problemy w pracy. Atmosfera w pracy sprawiała, że mody? czułam się winna, że jestem w To bielizna rewiowa, estradowa z satyn i atłasów przeznaciąży. A pracodawca wcale mnie nie wspierał. Było oczy- czona na show. Nie jest to bielizna codziennego użytku, wiste, że po urlopie maciechoć odważna kobieta mogłarzyńskim nie ma do czego by ją włożyć. wracać. Jeszcze wtedy nie myślałam, aby wyjeżdżać. (Ciąg dalszy na stronie 2)


2 Co? Gdzie? Kiedy?

2 marca , środa, godz. 19:00 lekcje języka angielskiego. Konwersacje, gry i zabawy, które pozwolą w bezstresowy sposób przyswoić podstawy języka angielskiego. Zajęcia odbywają się co środę w godzinach wieczornych. Prowadzi je pani Joanna Pęcherzewska- nauczycielka języka angielskiego. Nowy adres spotkań: YWCA Llanelli 14-16 Queen Victoria Rd Llanelli SA15 2TL. 5 marca, sobota wizyta zaprzyjaźnionej grupy polskich emigrantów z Domu Polskiego w Cardiff. Cel wizyty: zapoznanie się z działalnością Stowarzyszenia i przeniesienia pewnych rozwiazań co do działaności społecznej na grunt stolicy Walii. 8 marca, wtorek Dzień Kobiet, impreza integracyjna w Morfa Social Club, szczegóły str.4 9 marca, środa, godz.19.00 lekcje języka angielskiego 10 marca Dzień Mężczyzny 26 marca, Dzień Matki (UK) oraz St. Elli Centere, godziny przedpołudniowe; prezentacja Stowarzyszenia Współpracy Polsko –Walijskiej. Będzie można otrzymać wszelkie informacje na temat działalności SWPW, pomocy jakiej udziela rodakom i o przyszłościowych spotkaniach, seminariach oraz wycieczkach integracyjnych.

(Ciąg dalszy ze strony 1)

Mieszkasz tutaj od dwóch lat, a działalność zaczynasz od Polski. Jak łączysz realizację projektu w dwóch krajach?

Od czegoś trzeba zacząć, najłatwiej z miejsca, w którym skończyłaś. W dobie telefonów i internetu … nie ma problemu. W Krakowie odbędzie się mój pokaz, profesjonalna sesja zdjęciowa, powstaje także moja wizytówka w sieci. Za wszystkim stoi pan Zygmunta Fura, człowiek z dużym doświadczeniem i zapałem do pracy. Prowadzi agencję modelingu Rores Models. Pomógł już wypromować kilka znanych nazwisk. Realizacja mojego pokazu Camry Fashion Show czyli kolekcje Evelyn Estilo oraz Laury Orzut 1 marca w krakowskim hotelu Rubinstein, w dużej części jest jego zasługą. Czyli twoja ciężka praca i Zygmunt Fura są twórcami tego przedsięwzięcia?

No tak. Ale bardzo dużo zawdzięczam, także moim przyjaciółkom, Ewelinie Afandi piosenkarce z Krakowa oraz Laurze Obrzut, która tak jak ja projektuje ale jej nazwisko jest już znane. To one zmobilizowały mnie do powrotu do pracy. Szyjesz sama czy ograniczasz się tylko do projektowania?

mową. Kosztowała mnie dużo pracy i nakładów finansowych. Przeleżała swoje a teraz pragnę pokazać ją szerszej publiczności. Tutaj w Walii dokonywałam ostatnich poprawek, kompletowałam dodatki. Jak chcesz rozwijać się tutaj w Llanelli. Myślisz o swoim butiku?

Chcę szukać kontaktów, podobnych jak w Krakowie z Zygmuntem Furą. Ale przede wszystkim chciałabym pokazać moje prace Polonii i Brytyjczykom. Butik… piękna sprawa ale za wcześnie na takie przedsięwzięcia. Na razie zacznę od internetu… i nowej kolekcji, tym razem dla kobiet aktywnych, pracujących, zabieganych… Czyli jaka będzie nowa kolekcja?

Bedzie to moda dla kobiet takich jak ty i ja. Dla tych, co muszą codziennie wstać zająć się domem, dziećmi, iść do pracy, na zakupy. Plany na przyszłość?

Na początek chciałbym robić mini pokazy z okazji różnych wydarzeń; tak za darmo, w zamian za możliwość pokazania się. Niestety nie będzie mnie na Llanelli Fashion Week Show, bo dowiedziałam się za późno. Chciałabym, także pomagać kobietom odzyskiwać poczucie własnej wartości. Wiem jak trudno być emigrantką. To bardzo zamyka, ogranicza. Wstaje się rano, idzie do pracy a ciężko zarobione pieniążki wysyła do Polski. Potem to co zostaje wydawane jest na nieprzemyślane zakupy. W pośpiechu. A przecież to jak wyglądamy jest strasznie ważne. Nie tylko dobrze o nas świadczy w oczach innych ale także podnosi naszą samoocenę. Każdy może wyglądać dobrze. Czy nie jesteśmy postrzegani, jako smutasy, które nie cieszą się życiem?

Znajdź nas na Facebooku. Wrzuć w wyszukiwarkę "Dialog" Polacy w Llanelli/ Llanelli Polish Newsletter i zostań naszym znajomym. Bierz udział w dyskusjach i konkursach. Dziel się spostrzeżeniami dotyczącymi życia na emigracji. Najciekawsze opinie opublikujemy w kolejnych numerach.

Lubię to!

No właśnie i w dodatku beznadziejnie ubrani. Ciągle nas coś boli, nie uśmiechamy się, jesteśmy nieszczęśliwi. A przecież życie ucieka. Obiecujemy sobie, że jeszcze rok, dwa i coś z tym naszym życiem zrobimy. Ale przecież to samo mówiliśmy pięć lat temu. Chciałabym zorganizoCzasem szyję, lecz wolę korzystać wać jakieś spotkanie, pogadać z z fachowych usług profesjonalnej polskimi kobitkami o modzie, w krawcowej. miarę możliwości coś doradzić. Jak łączysz obowiązki mamy i Dobrze byłoby aby Polki odzyskały projektantki? Okres macierzyństwa nie pozwalał swój blask, który został przytłoczony problemami dnia codzienmi czynnie zajmować się karierą. Wszystko to jakoś się zatrzymało. nego. Nie oszukujmy się- to jak Teraz mój starszy syn ma 3,5 roku wyglądamy podnosi naszą samoocenę albo ją obniża. młodszy 19 miesięcy. Zaczęła się szkoła i jest łatwiej. Dzieci potrafią Pamiętam siebie po urodzeniu pierwszego dziecka, potem drujuż zająć się sobą. Mam więcej czasu na spełnianie się zawodowo. giego… to był koszmar. Jak bardzo czułam się zmęczona i nieatrakJak powstała ta kolekcja? cyjna, zła i do niczego. ZainwestoKolekcja była moją pracą dyplo-

wanie w siebie to nie tylko nakłady finansowe, to przede wszystkim czas dla siebie. A może mała metamorfoza? Zróbmy sobie makijaż aby sprawdzić, w którym czujemy się dobrze. Poprzebierajmy się trochę. Kobieta potrzebuje czuć się dowartościowana. Dużą rolę w tym wszystkim ma mężczyzna ale jeżeli my same siebie nie dowartościujemy, żaden facet nas nie przekona. Recepta na …siebie- nie zapominać o sobie. A jak postrzegasz Walijczyków?

Podzieliłabym ich na dwie grupy tych co spędzili przed lustrem dłuższy czas ale niestety ubrani są według jednego stylu, sztucznie wystylizowani oraz ci, którzy absolutnie nie zwracają uwagi ani na ubiór ani higienę. Polskie ulice są bardziej kolorowe a Polacy kreatywni. Potrafią zrobić coś z niczego… tylko tutaj jakoś tego nie widać. Kogo stawiasz za swój wyznacznik mody?

Zdecydowanie Marlyn Monroe. Emanowała kobiecością. Odeszła młodo, dlatego na zawsze zostanie zapamiętana, jako kobieta podszyta nastolatką. To właśnie dostrzegam patrząc na jej zdjęcia i oglądając ją w jej kreacjach filmowych. Zawsze zadbana i świeża. A obok postanowiłabym Elizabeth Tylor, ale tą sprzed pięćdziesięciu lat. Koszmar modowy z dzieciństwa?

Sztruksowa rudo- brązowa spódnica w jakieś kwiatki i do tego bluzka z krasnoludkiem i muchomorkiem. Nienawidziłam tego zestawu ani tych ubrań- były niemiłe, wręcz gryzły- koszmar. Dziękuję za rozmowę. Dziękuję. Kochane Babeczki Jeżeli jesteście zainteresowane spotkaniem z innymi Polkami, w miłej atmosferze przy kawie, poplotkować o modzie, życiu oraz podzielić się troskami dnia codziennego prosimy o kontakt telefoniczny. Spotkanie zaplanowane jest na kwiecień. Zapraszamy Ps. Jeżeli chciałabyś przyjść z dzieckiem, poinformuj nas o tym. Znajdziemy takie miejsce aby wszystkim było wygodnie. Dzwońcie- 07534518644


3 Walijczycy obrali go na arcybiskupa Walii. Na jego cześć wznoszono świątynie a nowo powstaKim był Święty Dawid łym miastom nadawano jego Zgodnie z legendą: synem woimię. Według legend zmarł 1 dza Santy z Cardigan i Nony. marca 589 lub 601 r. w najstarUrodził się pod koniec V wieku w szym założonym Henfynw w Cardigan. Dawid przez siebie klaszpoczątkowo był mnichem. Zało- torze. żył klasztor w Menevia (obecnie Pory i żonkile St. David’s), którego został przeIstnieje kila wyjałożonym. Później przyczynił się śnień dlaczego do powstania kilkunastu innych. Walijczycy za symPonieważ jego zasługi w głoszebole obrali sobie niu wartości chrześcijańskich pora i żonkil. Jedni były uważają, że por tak jest pamiątką po duże, walkach z Anglika(Ciąg dalszy ze strony 1)

mi. Żołnierze aby wyróżniać się podczas bitew znakowali swe mundury właśnie tym warzywem. Por, to także osobisty symbol świętego Dawida. Żonkil natomiast kwitnie w marcu, a to dla wiernych kwiat, który był świadkiem śmierci Świętego. Ponadto oba te symbole w języku walijskim łączą się znaczeniowo; Cennin (por) i Cenhinen Pedr (narcyz, a dosłownie por św. Piotra). Obecnie powstał podział tych symboli. Por jest oznaką męskości, żonkil kobiecości. ART

Nie lekceważ spisu– nie chcesz przecież stracić £1000 Uwaga na przelewy internetowe do Polski Hakerzy wzięli na celowniki polskie największe banki. Jeżeli masz konto w bakach internetowych ING Bank Śląski, mBank, PKO BP, Pekao SA i Millennium możesz mieć problem. Przestępcy z zachodu nie śpią. Za kradzieże posądzani są złodzieje z Wielkiej Brytanii i Rosji. To doniesienie Dziennika Gazeta Prawna. Według dziennikarzy oszuści posługują się trojanem ZeuS. Wirus został zaprojektowany aby z zainfekowanego systemu wykraść loginy i hasła, jakie używamy do logowania się na stronach bankowych. Ta sama grupa rabusiów jeszcze rok temu pustoszyła konta banków internetowych na Wyspach Brytyjskich i innych krajach Europy Zachodniej. W ciągu 3 miesięcy skradli ponad 6 mln funtów. Zachodnie banki szybko sobie poradziły wprowadzając skomplikowane zabezpieczenia. Teraz ofensywa została przeniesiona do Polski. Cały przebieg wygląda mniej więcej tak: po zalogowaniu się na fałszywą stronę banku (przestępcy tworzą identyczne strony jak te które posiadają banki). Klientom pojawia się komunikat aby podać nr tel. i model komórki, gdyż te dane są potrzebne do potwierdzenia transakcji. Po uzyskaniu tych danych droga do oczyszczenia konta jest otwarta. Informatycy bankowi radzą aby jakakolwiek sytuacja inna niż zwykle, która nas zaniepokoi była bezpośrednio zgłaszana. W Polsce bowiem to nie słabe zabezpieczenia banków są obwiniane ale klient. I nie ma żadnej gwarancji iż bank zwróci nam nasze pieniądze. ART

Narodowy spis powszechny mieszkańców Wysp Brytyjskich zbliża się wielkimi krokami. Formularze możemy wypełnić w tradycyjny sposób lub online. Jeżeli tego nie zrobimy, do drzwi zapukają rachmistrzowie. Jest to 22 spis powszechny. To pierwszy spis po przyjęciu nowych państw członkowskich UE . Będziemy musieli odpowiedzieć na 56 pytań. Każda osoba pozostająca w naszym domu 27 marca powinna wypełnić formularz. Spis dostarcza informacji na temat liczby mieszkańców, jak dane społeczeństwo żyje, z czego się utrzymuje. Formularze spisu zostaną rozesłane do każdego z domostw. Należy go wypełnić i odesłać na podany adres. Jeżeli dokumenty do Was nie dotrą możecie je otrzymać w Stowarzyszeniu Współpracy Polsko-

Walijskiej, tam także, jeżeli zaistnieje taka sytuacja, zostanie udzielona Wam pomoc przy ich wypełnieniu. Kwestionariusz można wypełnić również online pod adresem: www.2011.census.gov.uk Rząd Wielkiej Brytanii zapewnia, że wszystkie dane osobowe i fakty jakie zostaną podane w formularzach, będą strzeżone przez następne 100 lat.

Uczestnictwo w spisie jest obowiązkowe. Za niedostosowanie się do zarządzenia grozi grzywna w wysokości 1000£ albo pozbawienie wolności na 6 miesięcy i wpis do kartoteki policyjnej.

Kwiaty dla panów 10 marca świętujemy Dzień Mężczyzny. Tak, tak moje panie jest taki dzień, nie wiedzieć dlaczego w Polsce przypada w dzień święta czterdziestu męczenników. Do tej pory bardziej znany był Dzień Chłopaka obchodzony ostatniego dnia września, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że na świecie obchodzony jest dzień mężczyzny. Tradycja obchodzenia tego święta ma ponad 10 lat., Oficjalnie kobiety walczą o swoje prawa od ponad 100 lat ale, czy w obecnych czasach nie warto byłoby pamiętać, także o prawach mężczyzn. Tak często ignorowanych zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy np. ojcowskie. Święto Panów obchodzone jest np. na Malcie, w Norwegii, USA czy Rosji. W każdym z tych krajów przypada na inne dni w roku. Przesłanie wszędzie jest takie samo- uczcić mężczyzn, pamiętać o nich przynajmniej w tym jednym dniu w roku. W krajach zachodnich powszechne jest obdarowywanie Panów kwiatami i prezentami. ART

Konkurs dla dzieci Zapraszamy do konkursu plastycznego

„POLSKIE PISANKI” Na prace czekamy do 23 marca. Najciekawsze zostaną nagrodzone i opublikowane w wydaniu świątecznym „Dialogu”, który trafi do Was w połowie kwietnia. Podpisane prace wraz z numerem telefonu proszę zostawiać w Stowarzyszeniu.

Lojalni, solidni i niezbyt pazerni– tak widzą nas w UK Emigranci osiedlający się i podejmujący pracę na Wyspach Brytyjskich więcej wpłacają do budżetu a niżeli odbierają w przysługującym im zasiłkach. Badania przeprowadzone przez Christiana Dustmanna, profesora ekonomii z University College London udowodniły, iż więcej dajemy niż odbieramy w przysługujących nam benefitach. Analizie poddano dane o emigrantach z lat 2004–2008, którzy zatrudnieni byli w UK minimum rok. Wyniki były szokujące zwłaszcza dla nacjonalistów. Emigranci wpłacają więcej do budżetu, niż wynosi odbierana suma świadczeń z kasy państwa.

Brytyjczycy w tym samym czasie wprowadzili o 20% mniej pieniędzy niż wyciągnęli od państwa. Dla wielu Brytyjczyków nieuświadomionych w sytuacji, wejście do Unii nowych krajów członkowskich oznaczało tylko wydatki i obciążenie budżetu, tymczasem jest odwrotnie powiedział Dustmann dziennikowi „Financial Times” w lipcu 2009. Z badań profesora wynika, iż emigranci z krajów, które dołączyły do UE w 2004 r., są bardziej pracowici od mieszkańców Wysp. Mimo bariery językowej prace podejmuje ponad 90 proc. mężczyzn i 74 proc. kobiet. Tymczasem spośród tubylców tylko 78 mężczyzn i 71

proc. kobiet jest aktywnych zawodowo. Emigranci z krajów z Europy Wschodniej dostarczyli brytyjskiej gospodarce impulsu, wykonują zawody, których Wyspiarze niechętnie się podejmują. Szanują pracę i są lojalni wobec pracodawcy– skomentowała wyniki raportu Andrea Murray, dyrektor ds. strategii w Equality and Human Rights Commission. ART


4

Walentynki po polsku–takbyło

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzny Naszym Czytelnikom Składa Redakcja

Myślisz o własnym biznesie Dlaczego nie zacząć już teraz. W kwietniu fundacja Foothold organizuje spotkanie dla Polaków, którzy zamierzają założyć własną firmę ale nie wiedzą od czego zacząć. Zgłaszajcie chęć uczestnictwa. Zapisy w Stowarzyszeniu Współpracy Polsko-Walijskiej oraz pod numerem tel.01554 899950

WYCIECZKA!!!

Język angielski na wesoło

STOWARZYSZENIE WSPOŁPRACY POLSKO-WALIJSKIEJ ORGANIZUJE WYCIECZKĘ DLA CZŁONKÓW SWPW DO TREDEGAR HOUSE W NEWPORT.

Konwersacje, gry i zabawy pozwolą w bezstresowy sposób przyswoić podstawy języka angielskiego. A miły poczęstunek uprzyjemni dwugodzinne spotkanie. Na każdych zajęciach odbywa się losowanie nagród książkowych. A wszystko to naprawdę za darmo.

SZCZEGÓŁY I PLAN WYCIECZKI DOSTĘPNE W BIURZE LUB POD NUMEREM TELEFONU 01554 899950

Dla osób, które nie mogą uczestniczyć w wieczornych zajęciach, organizowane będą lekcje dodatkowe w e wtorki o godz. 14 . Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę dostępną w Stowarzyszeniu.

Międzynarodowy Dzień Kobiet Wtorek 8 marca 2011 Morfa Social Club 33 New Street, Morfa, Llanelli Od 10:00 do 16:00 W programie występy dzieci i młodzieży Tańce afrykańskie Pokazy mody i wiele innych atrakcji Organizatorzy zapewniają przekąski oraz ciepłe i zimne napoje Wstęp wolny Świętuj ten dzień z kobietami z różnych kultur

Nie odkładaj nauki na potem. Bądź samodzielny i niezależny. Znajomość angielskiego może tylko zaowocować. Uwaga zmiana adresu spotkań!!! 1414-16 Queen Victoria Rd SA15 2TL Llanelli. Pamiętajcie spotkania odbywają się w każdą środę od godz. 19:00 do 21:00. Zapraszamy. Nowy termin: Wtorki, godz.14:00

Polecamy

Adres redakcji: 21 Murray Street SA15 1AQ Llanelli tel. 01554 899950 e-mail llanelli@infolinia.org Wydawca/Publisher Stowarzyszenie Współpracy Polsko Walijskiej/Polish-Welsh Mutual Association Redaktor naczelny/Editor: Agnieszka Raduj -Turko araduj@infolinia.org tel. 07534518644 pon-sob. Od 11.00-14.00 Tłumaczenia/Translator: Daniel R. Turko Korekta: ART, DRT Konsultacja/Consultation:Halina Ashley Skład: ART Druk:SPRINT-Printers&Stationers 25 Station RD SA 15 1AW Llanelli, tel.01554 749422 Na dyżur redakcyjny prosimy umawiać się indywidualnie: pon.-sob. 11.00-14.00 tel. 07534518644 lub przez gadu gadu 3546554. Istnieje również możliwość zamieszczania reklam i ogłoszeń drobnych. Numer zamknięty 28 lutego 2011.

Dialog  

Polacy w Llanelli/Polish News Letter

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you