a product message image
{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade
1 minute read

Kivituurid

KIVITUURID 3

Vaja läheb: kivine rand Mängijaid: 2–10

Maadeavastajatel on kombeks uude kohta jõudes ehitada kividest torn ehk tuur. Sinna sisse pannakse teated järgmistele tulijatele ja ka üleliigsed toiduvarud. Tänapäeval meeldib inimestel randadesse lihtsalt kivitorne ehitada, aga sellele on looduskaitsjad vastu, sest kui neid liiga palju saab, siis rikuvad nad ranna loodusliku ilme. Seepärast tasub kivitorne ehitada üsna rannajoone lähedale, kust lained ja tuul need peagi taas looduseks muudavad.

Kivitorni ladumine ei ole üldse lihtne ülesanne ja see eeldab võimalikult lamedate kivide leidmist ja head tasakaalukat käeosavust.

Torne võib proovitööks laduda iga laps ise, aga põnev on seda teha paariti näiteks 1 minuti jooksul. Kivid võib koondada võistlusplatsile, aga võib ka alustada lihtsalt kivises kohas torniladumist. Võidab see, kelle torn mõõtmise ajal püsti ning kõrgem on.

Torni võib ka laduda ainult maakividest või ainult paekivist. Või võib valida punakaid, halle või valgeid kivisid.

KALLISKIVIOTSIJAD 4

Vaja läheb: erinevad rusikasuurused kivid, suur haamer Mängijaid: 1–3

Poole sajandi eest tahtsid kõik lapsed saada geoloogideks, sest olid televiisoris näinud, kuidas geoloogid kive katki tagudes avastasid nende seest kalliskive. Eestis selliseid kive ei leidu, mille seest tuleks välja sädelev teemandipesa. Aga lapsed on läbi aegade suuremaid ja erilise struktuuriga kive suure haamriga pooleks tagunud, et vaadata, mis seal sees on. Maakivide sees võib olla tõesti imekaunilt pärlendav kivi. Lubjakivist võib aga avaneda merepõhja ladestunud looma kivistis. Hea oleks kive tahudes päikeseprillid ette panna, et killud silma ei lendaks.

This story is from: