Page 1

ESIMENE PEATÜKK

KUIDAS OLLA ELAV JUMAL?

6


V

aaraode puhul tuleb meeles pidada, et nad on METSIKULT võimsad – palju võimsamad, kui eales suudad ette kujutada. Kui oled muistse Egiptuse kuningas, siis sa mitte ainult ei juhi riiki, vaid oled ka maapealne jumalus. Iga sinu sõna on seaduseks ja kõik ülejäänud inimesed peavad küürutama sinu hirmuäratava, kiirgava ülimuslikkuse ees. Lühidalt, sa oled tõsiselt tähtis kutt.

7


AGA KUI VÕIMAS VAARAO IKKAGI ON? Kujutle, et jalutad oma palee aias ja teener läigatab kogemata kannutäie vett sinu kuninglikele varvastele. See teeb su tigedaks nagu hambavalus tiigri. Mis on sinu arvates kõige koledam asi, mida sul on lubatud teenri karistamiseks teha?

a) Kortsutada kulmu ja pomiseda poolihääli midagi erakordselt ebaviisakat. b) Kostitada teenrit ohtrate sõimusõnadega ja vehkida tema nina all sõrmega.

8


c) Lasta ta sealsamas ära kägistada, sest ta söandas sind puudutada. Paha lugu küll… tal oli päris kena näolapp.

Tõepoolest! Õige vastus on c) – kui keegi paneb sulle kas või korraks käe külge, on ta väga suures hädas ja sa võid teha temaga kõike, mis pähe tuleb. (Pea siiski meeles, et sinu rahvas ei pruugi sind kuigivõrd armastada, kui hakkad teisi lihtsalt lõbu pärast tapma. Seetõttu on terav nähvakas sõnavaling ehk parim karistus.)

9


Sa oled nii jumalikult, üle mõistuse võimas, et külalised mitte üksnes ei põlvita sinu ees – sulle lähenedes peavad nad hõõruma oma nina tolmus ei vähem ega rohkem kui seitse korda.

Neli, viis, kuus... lase edasi!

10


Tegelikult oled sa NII võimas, et isegi sinu lähimad nõuandjad ei tohi sulle otsa vaadata ega su nime lausuda. Sõna „vaarao“ tähendab tõlkes hoopiski tähtsat maja – paleed, kus sa elad. Tehke kähku! Kõiksuse Isand on VÄGA näljane.

Pidada meeles, et iseenda kohta tuleb öelda näiteks „Kõiksuse Isand“, mitte lihtsalt „mina“, võib muutuda väga tüütuks, ent universumi isandaks olemine peaks aitama seda koormat mõnevõrra kergendada. 11


JUMALATE SEAS Kas juurdled parajasti selle üle, miks üldse peaks üht inimolendit nii väga kartma ja austama? Eks ikka sellepärast, et hetkest, kui sinust saab vaarao, ei ole sa enam tavaline inimene. Sestpeale kuulud sa jumalate sekka. Jumalad annavad sulle sageli kasulikku nõu.

Ära kunagi musita näljast krokodilli!

Taevajumal Horos

12

9789949392766  
9789949392766  
Advertisement