Tradiční čínská medicína

Page 1

Duchovní a léčivá moudrost staré Číny

Knihy o tradiční čínské medicíně

pije čaj, žije déle.“ Čajová terapie

Tři novinky edice Knihy o tradiční čínské medicíně
„Kdo

Tradiční čínská medicína představuje spletitý systém tradic a terapeutických postupů, který se postupně rozvíjí již přes dva tisíce let a který byl pro západní svět po dlouhá staletí neznámý.

Přínosem pro západní způsob léčení se tradiční čínská medicína stala hlavně proto, že se soustředí nejen na péči o zdraví a kvalitu života. Přemýšlí totiž o člověku i jako o bytosti propojené s veškerou přírodou, s ostatními lidmi a také jako o bytosti morální a mravní.

Silnou stránkou čínské medicíny je velký důraz na prevenci – na to, co člověk může a má udělat sám pro sebe a sám se sebou. Ukazuje jednoduché způsoby, jak se každý den můžeme starat o své zdraví, udržovat si vitalitu a posilovat svou imunitu.

V této sérii knížek z oblasti tradiční čínské medicíny, které pro vás připravila nakladatelství Alpha Book a Argo, můžete objevovat nejen to, jak dobře pečovat o své zdraví, ale i sami o sebe, a také jak lépe porozumět tomu, kam směřujete a jaké je vaše místo ve světě.

Čínskámedicína

ČAJOVÁ TERAPIE

PŘÍRODNÍ LÉKY TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY Lin Qianliang, Chen Xiaoyi

Užívání čaje pro léčebné účely neboli „čajová terapie“ vychází z principu tradiční čínské medicíny. Je to účinný prostředek k léčbě a prevenci široké škály chorob – od kardiovaskulárních, respiračních a dalších vnitřních nemocí až po potíže postihující nervovou soustavu a ovlivňující duševní rozpoložení. Čaj nám také pomáhá uchovat si zdravé oči a zuby, zpomaluje stárnutí a má spoustu dalších přínosů pro naše tělo – prospívá jak zevnitř, tak zvenku. Čajová terapie má mnoho předností, mimo jiné je spolehlivá, má rozsáhlé pole využití, není toxická ani složitá. Tyto kvality spolu s příjemnou chutí čaje a nízkou cenou znamenají, že čajová terapie pro nás může představovat důležitou přírodní a přirozenou cestu ke zdraví.

398 Kč 160 str. EAN: 9788088428091

NOVINKA

Tolik vzácných a prospěšných léčivých účinků se skrývá v pár čajových lístcích

Proč má čaj tolik vzácných a prospěšných léčivých účinků? Moderní výzkumy podrobily analýze různé složky čaje, zejména pak jeho „účinné látky“. Jak dokládají studie, čaj obsahuje stovky látek, z toho dvanáct hlavních kategorií. K nejdůležitějším kategoriím patří organické chemické látky, jako jsou polyfenoly,

kofein, aminokyseliny, vitaminy, lipopolysacharidy, čajové pigmenty, aromatické látky a enzymy, dále pak anorganické látky, jako jsou fosfor, draslík, vápník, zinek, selen a fluor. Každá látka má svou vlastní speciální léčebnou působnost a aktivitu.

LIN QIANLIANG se narodil v roce 1932, vystudoval lékařskou fakultu Univerzity ve Zhejiangu, kde byl později jmenován profesorem. Napsal více než třicet odborných publikací. Stál u zrodu konceptu „čajové terapie“, v níž je považován za průkopníka a uznávaného odborníka. Pro jeho práce je příznačné spojení starého a moderního, stejně jako západní a tradiční čínské medicíny.

CHEN XIAOYI vystudoval Univerzitu čínského lékařství ve Zhejiangu v roce 1982 a nyní působí jako vedoucí katedry výuky a výzkumu TČM. Zabývá se také klinickým a vědeckým vnitřní medicíny a gynekologie v rámci TČM.

100

PŘÍRODNÍCH POTRAVIN

PRAKTICKÝ PRŮVODCE KE ZDRAVÍ S POMOCÍ TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

Yang Li

Když si vybíráte, které potraviny budete každý den jíst, pravděpodobně přemýšlíte, jaká je jejich chuť i výživná hodnota. Určité potraviny a pokrmy můžete využít i k posílení svého zdraví, či dokonce k léčbě nejrůznějších zdravotních problémů. K prevenci a léčbě chorob používá tradiční čínská medicína (TCM) již po mnoho let terapii jídlem. Před více než 400 lety shromáždil lékař a přírodovědec Li Shizhen (1518–1593) tyto znalosti v obsáhlém spisu nazvaném Soupis bylin a stromu. Rozsáhlý materiál tohoto klasického díla vysvětluje naše kniha srozumitelným, populárně-vědeckým jazykem. Seznámíte se s přírodními potravinami vybranými ze Soupisu bylin a stromu a dozvíte se, jak si zachovávat zdraví pomocí terapie jídlem, tedy s využitím obyčejných obilnin, masa, zeleniny a ovoce.

398 Kč 194 str. EAN: 9788088428145

NOVINKA

Hlávkové zelí má překvapivě velký vliv na zdraví. Například finguje jako prevence rakoviny: Typickými karcinogeny jsou nitrosaminy. Hlávkové zelí obsahuje enzym, který nitrosaminy rozkládá, a tím lze potlačit jejich mutagenezi. Kromě toho stopové prvky obsažené v hlávkovém zelí pomáhají inhibovat syntézu nitrosaminů.

Slavný lékopis Soupis bylin a stromů v kostce “

Má i antibakteriální účinek a potlačuje záněty. Čerstvé hlávkové zelí zmírňuje symptomy, jako jsou bolesti hrdla, bolest po poranění, pokousání komárem, bolesti žaludku a bolesti zubů. Hlávkové zelí má ještě větší obsah jodu než většina mořských plodů, proto napomáhá vypuzování toxinů a snižování tělesné hmotnosti.

YANG LI je profesorkou na Čínské akademii čínských lékařských věd a lektorkou Společnosti newyorských akupunkturistu se státní licencí. Medicíně se věnuje již čtyřicet let a také vyučuje tradiční čínskou medicínu. O TČM napsala více než 30 knih.

PRAKTICKÝ PRŮVODCE BAŇKOVÁNÍM PŘÍRODNÍ CESTA KE ZDRAVÍ PROSTŘEDNICTVÍM TRADIČNÍ ČÍNSKÉ

MEDICÍNY

Wu Zhongchao

Co je baňkování? Opravdu dokáže zbavit tělo toxinů a nemocí? A jak účinná je tato technika, jejíž počátky sahají až do starověku? S hlubokým vhledem do teorie, ale i se zkušenostmi z dlouholeté klinické praxe nás lékař Wu Zhongchao seznámi se základními principy terapie baňkováním spolu s technikami baňkování pro nejrůznější onemocnění a obtíže. V této knize najdete způsoby léčení, posilování zdraví a zlepšování kvality života přírodními cestami tradiční čínské medicíny a také techniky baňkování, jež si lze rychle osvojit a používat při samoléčbě, s názornými ilustracemi. Nechybí rady ohledně správného stravování a vhodné životosprávy k prevenci nemocí i k udržení krásné a zdravé pleti a vlasů.

448 Kč 232 str. EAN: 9788088428152

NOVINKA

Kromě nejnovějších poznatků o baňkování i cenné rady ohledně výživy a automasáže

také použít některé techniky masáže obličeje, kdy bříšky prstů jemně tiskneme a masírujeme oblast s vráskami po přímce, opakujeme pětkrát, nebo pětkrát jemně konečky prstů masírujeme spánky. Obě strany hlavy a svaly kolem očí se při tom uvolní

“ rajčat, okurek a dalších druhů ovoce a zeleniny. Kromě toho nepoužívejte příliš mnoho kosmetiky a před spaním si z obličeje odstraňte make-up. K vyhlazení vrásek lze

WU ZHONGCHAO je zkušený lékař tradiční čínské medicíny, akupunktury a moxování, má téměř dvacetiletou klinickou praxi a publikoval více než 60 odborných článků a přes 10 knih o tomto lékařském oboru. Hodně cestoval do zahraničí, kde přednášel, a již mnoho let se věnuje klinické výuce místních. Je profesorem na Čínské akademii čínských lékařských věd, působí také jako hlavní lékař Centra akupunktury a moxování.

REFLEXNÍ TERAPIE & AKUPRESURA NOHOU PŘÍRODNÍ CESTA KE ZDRAVÍ S TRADIČNÍ ČÍNSKOU MEDICÍNOU

Zha Wei Reflexní terapie nohou spočívá na dvou základních pilířích: na důkladném porozumění vzájemné propojenosti všech částí lidského těla a na přesvědčení, že dobré zdraví začíná u nohou. Pomocí masáže a akupresury prostřednictvím meridiánů a reflexních zón tuto vzájemnou propojenost aktivuje s cílem navodit a udržovat v těle zdraví. Tato kniha nabízí čtenářům obecný přehled principů, na nichž je reflexní terapie nohou založena, a také důkladný návod pro specifickou reflexní terapii a akupresuru při celé řadě onemocnění. Je užitečná nejen pro zkušené reflexology, ale současně díky své srozumitelnosti pomůže i začátečníkům. 178 Kč 298 str. EAN: 9788087529713

ZHA WEI je lékař, působí jako vedoucí výzkumného a výukového oddělení na Univerzitě TČM v Nankingu. Má také více než třicetileté zkušenosti učitele, publikoval přes 30 odborných statí. Pod jeho redakcí vyšly desítky vědeckých textů z oblasti tradiční čínské medicíny.

JIŽ VYŠLO

REFLEXNÍ TERAPIE & AKUPRESURA RUKOU PŘÍRODNÍ CESTA KE ZDRAVÍ S TRADIČNÍ ČÍNSKOU MEDICÍNOU

Chen Feisong, Gai Guozhong

Reflexní terapie a akupresura rukou je naprosto bezpečná metoda bez negativních vedlejších účinků. Ba co víc, dá se praktikovat kdekoli a kdykoli. Tato kniha vám poskytne dostatek informací o reflexní terapii a akupresuře rukou a naučí vás, jak tuto metodu v několika jednoduchých krocích zvládnout, abyste ji dokázali provádět sami na sobě i na členech své rodiny. V knize najdete ilustrace, podrobné instrukce a lokalizace akupresurních bodů a reflexních zón, reflexologické postupy, praktiky každodenní péče o zdraví i příslušné cviky rukou pro různá onemocnění a zachování pevného zdraví. 172 Kč 298 str. EAN: 9788087529720

CHEN FEISONG je výzkumný pracovník Čínské akademie lékařských věd, působí jako primář na klinice tradiční čínské medicíny v Pekingu a je přední zdravotní odborník TČM na celostátní úrovni.

GAI GUOZHONG, M.D., je přední uznávaný odborník a klinický praktik tradiční čínské medicíny, výzkumný pracovník Čínské akademie lékařských věd.

JIŽ VYŠLO

PRŮVODCE

TRADIČNÍ ČÍNSKOU MEDICÍNOU PREVENCE A PŘÍRODNÍ LÉČBA

Zhang Yifang

V tomto komplexním průvodci autorka čtenářům nabízí hlubší pohled do metod a způsobů, jak se uzdravit a zůstat zdravý po celý zbytek života. Najdete zde základní koncepty, jako jsou jin-jang a teorie pěti elementů, meridiány a akupunkturní body, pojmy čchi, krev a tělesná konstituce, a to vše srozumitelně vysvětlené, abyste mohli vstoupit do světa tradiční čínské medicíny. Dozvíte se, jak pomocí několika testů zhodnotit vlastní zdravotní stav a sestavit na míru ušitý zdravotní plán. V neposlední řadě zjistíte, jak na každodenní životosprávu, které se budete moci držet po celý svůj život, každé ze čtyř ročních období, v každé životní fázi a v různých zeměpisných oblastech. Díky informacím v této knize pro vás bude snadné si nejen vybudovat dobré zdraví, ale také si ho zachovat. 280 Kč 398 str. EAN: 9788087529669

JIŽ VYŠLO

OSOBNÍ PRŮVODCE HOLISTICKOU KRÁSOU VYUŽITÍ MOUDROSTI TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

Zhang Yifang

Tradiční čínská medicína pojímá myšlenku dosažení a udržení krásy jako proces, který probíhá směrem z nitra ven. Stejně jako strom nemůže mít krásné listy, nemá-li silný kořenový systém, nemůže ani lidské tělo zářit krásou a zdravím, jestliže nemá zdravé a dobře vyživované vnitřní orgány. Jde především o holistický neboli celostní přístup. V této knize se seznámíte s nejdůležitějšími koncepcemi, na kterých tradiční čínská medicína staví, a proniknete do tajemství zdokonalování a udržování přirozené krásy.

398 Kč 320 str. EAN: 9788087529560

ZHANG YIFANG dokončila studia tradiční čínské medicíny v roce 1986 na univerzitě v Nanjingu. Její specializace zahrnuje jak bylinnou léčbu, tak akupunkturu. Má za sebou přes 25 let klinické praxe v USA, Číně a Velké Británii. Pracuje jako lékařka a konzultantka, přednáší. Vytvořila a spravuje také anglické internetové stránky acherbs.com.

JIŽ VYŠLO

ZENOVÁ MEDICÍNA PRO MYSL A TĚLO SPOJENÍ ZENOVÉ MOUDROSTI, ŠAOLINSKÉ ŠKOLY KUNG-FU A TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY Š’ Sing-kuej (Shi Xinggui)

Zenová medicína pro mysl a tělo spojuje zenovou moudrost, cvičení kung-fu a tradiční čínskou medicínu se zdravou životosprávou a pomáhá tak čtenáři zlepšovat jeho celkové zdraví, zmírňovat duševní úzkosti a léčit specifická onemocnění. Autorka využila své dlouholeté zkušenosti a vytvořila jednoduchý, systematický přístup k základním otázkám týkajícím se našeho zdraví a zdravého životního stylu. V této knize nám vedle základu a východisek své praxe předkládá také praktické rady, jak zmírnit a léčit běžná onemocnění a jak se udržovat v co nejlepší tělesné i psychické kondici. 248 Kč 144 str. EAN: 9788087529577

Š’

SING-KUEJ působila kdysi jako vrchní lékařka v nemocnici tradiční čínské medicíny. Nyní je abatyší klášterů Fo-kuang v provincii Šan-si a Ku-čchan v provincii Che-nan v Číně.

JIŽ VYŠLO

KOMPLETNÍ PRŮVODCE AUTOMASÁŽÍ PŘIROZENÝ ZPŮSOB PREVENCE A LÉČBY POMOCÍ TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

Guo Changqing

Masážní techniky představené v této knize vycházejí ze staletími prověřených postupů tradiční čínské medicíny a představují optimální způsob pro dosažení a udržení zdraví a krásy. Pomocí hnětení, tření, stlačování a dalších masážních technik se stimulují akupunkturní body, harmonizuje proudění životní energie v organismu, což dokáže ulevit od bolesti, zklidnit nervy, zlepšit pleť a předcházet nemocem. Pouhých deset minut automasáže denně postačí na zmírnění symptomů a přispěje k upevnění zdraví. 448 Kč 276 str. EAN: 9788087529553

GUO CHANGQING působí jako profesor akupunktury, hlavní lékař a poradce na Pekingské univerzitě tradiční čínské medicíny (Beijing University of Chinese Medicine). Je také výkonným ředitelem výboru pro studium akupunktury při Čínské asociaci akupunktury a moxování a členem představenstva výboru pro výzkum moderní akupunktury.

JIŽ VYŠLO

AKUPRESURA

POKLEPEM TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MED ICÍNA, JEDNODUCHÁ CESTA K PREV ENCI A LÉČBĚ

Huang Guangmin

Stačí pár minut denně a budete se cítit opět skvěle. Teorie drah a spojnic je základem tradiční čínské medicíny, a přestože je stará přes 2 500 let, využívá se hojně i v současnosti. Tato „řečiště“ podle čínské medicíny zásobují orgány důležitou vitální energií, umožňují jim tak správně fungovat. Vhodným poklepáváním určitých bodů či částí těla a správnou sérií cviků můžete tuto energii rozproudit, a posílit tak své tělo i ducha. V této knize naleznete přesný návod, jak na to.

298 Kč 166 str. EAN: 9788025728383

HUANG

GUANGMIN je šéflékařem Institutu sportovní medicíny čínského ministerstva sportu. Na částečný úvazek působí jako profesor na Nanjing Medical University, intenzivně také spolupracuje s mnoha čínskými vrcholovými sportovci a při několika příležitostech působil jako konzultant čínské olympijské reprezentace. Zabývá se zdravím a výživou sportovců. Je autorem studií, za něž získal několik národních ocenění.

JIŽ VYŠLO

KOMPLETNÍ

PRŮVODCE ČÍNSKÝM HOROSKOPEM

Zheng Weijian

Jaký partner se pro vás hodí nejlépe? A které zaměstnání či profese vám sedí? To vše vám může ukázat čínský horoskop neboli také Sheng Xiao, jehož základem je dvanáctiletý cyklus. Každý rok tohoto cyklu se vztahuje ke znamení určitého zvířete. A každé znamení se zároveň pojí s pěti elementy. Kombinace znamení a elementu vám pomůže s větší přesností odhadnout vaše životní nastavení a možnosti. Tato kniha také podrobně popisuje kvality jednotlivých znamení i elementů a jejich vztah k tradiční čínské medicíně a kultuře. 258 Kč 200 str. EAN: 9788025729946

ZHENG WEIJIAN se zabývá neracionální filozofií, do okruhu jeho zájmů patří i kultura čínských horoskopů a klasické Knihy proměn (Yijing). Velký úspěch měly i jeho publikace z oblasti geomancie (metoda věštění, která interpretuje znaky na zemi nebo vzory vytvořené půdou, skalami nebo pískem) Tajný kód štěstí – šťastná geomancie a Štěstí přináší zdárná geomancie.

JIŽ VYŠLO

UMĚNÍ SPOČINOUT TAOISTICKÁ CESTA KE ZDRAVÉ MYSLI A TĚLU

Chen Yingning a Jiang Weiqiao

Zbavit se stresu, úzkosti, nespavosti, neklidu a tělesných neduhů si jistě přejí mnozí z nás. Cvičení, na němž je tato kniha založena, tedy jinggong, umění spočinutí, není vlastně nic jiného než meditace. V dávných dobách se tímto cvičením léčilo vše od onemocnění spojených se stresem až po nejrůznější tělesné poruchy, jako je špatné trávení, rozostřené vidění nebo svalová slabost.

198 Kč 128 str. EAN: 9788025726402

CHEN YINGNING absolvoval nejdříve císařské zkoušky a vystudoval Vysokou školu práva a politických věd. Odmítl úřednickou kariéru, odešel do hor, putoval po taoistických chrámech a hledal učitele. Taoismu se věnoval přes 60 let a pronikl do hloubky dechových cvičení a umění budování životní síly. V taoistické komunitě si vydobyl velké uznání.

JIANG WEIQIAO se proslavil knihou Yinshizi Jingzuofa (Yinshiziova metoda tichého sezení), kterou napsal poté, co se mu praktikováním cvičení jinggong podařilo vyléčit tuberkulózu. Stal se díky tomu velkým zastáncem praxe qigong a jinggong.

JIŽ VYŠLO

ORGÁNOVÉ HODINY JAK PRACUJE VAŠE TĚLO V PRŮBĚHU DNE PODLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

Zhang Jiaofei a Wang Jing

Naslouchejte přirozenému rytmu svého těla a budete mnohem zdravější. Podle čínské medicíny funguje tělo v určitém rytmu podle různých denních i ročních období, a tak je každá doba příhodná pro jinou činnost. Porozumění tomu, ve kterou hodinu je určitý orgán aktivní, vám může výrazně pomoci zůstat zdraví. V této knize se dozvíte, jak naslouchat signálům svého těla a podle toho se naučit správně pít, jíst a jednoduchým způsobem masírovat příslušné masážní body ve správný čas.

248 Kč 160 str. EAN: 9788025729953

ZHANG JIAOFEI absolvoval Univerzitu tradiční čínské medicíny v Guangzhou, nyní je zástupcem vedoucího lékaře Henanské nemocnice TČM. Mimo jiné rediguje knihy, které se zabývají TČM.

WANG JING vystudoval Univerzitu tradiční čínské medicíny v Henanu a nyní působí jako zástupce hlavního lékaře v provinční nemocnici tradiční čínské medicíny tamtéž. Také rediguje knihy s tematikou TČM.

JIŽ VYŠLO

JAK VYUŽÍT

PRO ZDRAVÍ POTRAVINY

A BYLINY PODLE ZNALOSTÍ TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

Zhang Yifang a Yao Yingzhi

Správný výběr potravin a bylinek, které jsou pro vás vhodné, může znamenat významný krok na cestě nejen k uzdravení z případné nemoci, ale také k tomu, abyste se ve svém těle cítili dobře. V této knížce se dozvíte, jak si správně vybrat a kombinovat různé varianty potravin, aby co nejlépe přispěly k vaší vnitřní rovnováze, přinesly vám životní vitalitu a rovněž odpovídaly vaší tělesné konstituci. Knížka vychází z poznatků tradiční čínské medicíny a ukáže vám, jak předcházet některým onemocněním a také jak skvěle vypadat a skvěle se cítit. 298 Kč 256 str. EAN: 9788025728390

ZHANG YIFANG dokončila studia tradiční čínské medicíny v roce 1986 na Nanjing Medical University. Její specializace zahrnuje jak bylinnou léčbu, tak akupunkturu. Má za sebou přes 25 let klinické praxe v USA, Číně a Velké Británii. Pracuje jako lékařka a konzultantka, přednáší.

YAO YINGZHI je docentkou a ředitelkou Katedry bylinné léčby na Nanjing Medical University. Věnuje se výzkumu bylinných přípravků a jejich využití v praxi. Publikovala přes 20 knih.

JIŽ VYŠLO

VYUŽITÍ TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY PŘI PÉČI O EMOČNÍ ZDRAVÍ JAK SVOU MYSL I TĚLO UDRŽOVAT

V SOULADU ZA POMOCI BYLIN, PŘIROZENÉ STRAVY A AKUPRESURY

Zhang Yifang

Mnohokrát stačí malé změny v životním stylu, aby se dosáhlo velkých výsledků. V této zajímavé knize se dozvíte, že akupresurou (kterou si můžete dělat sami), požíváním některých bylin, jedením určitých jídel, sdílením pocitů s přáteli a cvičením venku, kde se vystavíte blahodárné sluneční lázni, můžete ve svém životě mnohé zlepšit. Navíc do svého života pomocí těchto technik vnesete více harmonie tak potřebné pro zdraví.

248 Kč 180 str. EAN: 9788025726389

ZHANG YIFANG dokončila studia tradiční čínské medicíny v roce 1986 na Nanjing Medical University. Její specializace zahrnuje jak bylinnou léčbu, tak akupunkturu. Má za sebou přes 25 let klinické praxe v USA, Číně a Velké Británii. Pracuje jako lékařka a konzultantka, přednáší. Vytvořila a spravuje také anglické internetové stránky acherbs.com.

JIŽ VYŠLO

ČÍNSKÝ

ZEN CESTA KE KLIDU A ŠTĚSTÍ Wu Yansheng

Chcete dosáhnout štěstí, vnitřního uvědomění a duchovní stability? Právě zen, který v sobě zahrnuje orientální moudrost, vám v tom může výrazně pomoci. Smyslem zenové meditace je pročistit mysl tak, aby se stala průzračnou jako voda. Tato kniha vás na základě tradičních buddhistických rčení, příběhů a dialogů seznámí s učením starých zenových mistrů, kteří své žáky dokázali zbavit vnitřního napětí a konfliktů. Zároveň se zde dozvíte o počátcích a vývoji zen buddhismu v Číně a jeho rozsáhlém vlivu na určité literární směry. 198 Kč 200 str. EAN: 9788025726396

WU YANSHENG je doktorem literatury a filozofie, momentálně působí jako ředitel Ústavu buddhistických studií na univerzitě v Shaanxi. Mezi jeho nejznámější díla patří zenová trilogie The Origins of Zen Thought (Původ zenového myšlení), Philosophical Symbols of Zen School (Filosofické symboly zenové školy) a Realm of Poetry and Verse in Zen School (Svět poezie a veršů zenové školy). Založil čínský internetový portál Buddhistický výzkum (www.wuys.com) a vytvořil akademické fórum s názvem Soucitná kultura buddhismu.

JIŽ VYŠLO

„Štěstí je stav, ne výsledek nebo cíl.“

Čínský zen: Cesta ke klidu a štěstí